Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19.06.13, 10:05   #1 (permalink)
MisterUykusuz.
Deneyimli Tayfa
 
MisterUykusuz. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Sep 2008
Nereden: Ali sami yen'de En büyükı sensin bu alemde
İlişki Durumu: İlişkisi yok
Mesaj Sayısı: 3.601
Konu Sayısı: 201
Takım: Galatasaray
Rep Gücü: 280150
Rep Puanı: 28013240
Rep Derecesi : MisterUykusuz. 0-10000000MisterUykusuz. 0-10000000MisterUykusuz. 0-10000000MisterUykusuz. 0-10000000MisterUykusuz. 0-10000000MisterUykusuz. 0-10000000MisterUykusuz. 0-10000000MisterUykusuz. 0-10000000MisterUykusuz. 0-10000000MisterUykusuz. 0-10000000MisterUykusuz. 0-10000000
Ruh Hali:

Üyenin Twitter Profilini Ziyaret Et
Standart Pretty Little Liars
Konusu

Bir arkadaş grubunun 5 kızını anlatır - Spencer Hastings, Hanna Marin, Aria Montgomery, Emily Fields ve Alison DiLaurentis. Bir pijama partisinde Alison kaybolur ve hiçbir yerde bulunamaz. 1 yıl sonra cesedi eskiden yaşadığı evin arkasında görülür.Cesedi bulununca diğer dört kız "A" adlı anonim birinden mesajlar alır, bunlar sadece Alison'ın bildiği sırları içeren mesajlardır.Cenaze töreninden sonra bile mesajlar almaya devam ederler. Ve bu sayede tekrar bir araya gelirler.

Cast ve karakterler

Troian Bellisario, Spencer Hastings adlı, grubun en zeki ve başarılı kızını canlandırıyor. Spencer iyi biri fakat ablasının erkek arkadaşlarını kendine çektiği için ailesi ve ablasıyla ilgili bir takım problemleri var. Dizide geçen yaz öpüştüğü ablasının sevgili Ian yüzünden Alison tarafından tehtid ediliyor. Alison'ın ölümü hakkında en çok araştırma yapan karakter. Sezonun bitişine doğru Alison'ın katili sanılan Toby ile ilişki yaşamaya başlıyor.
Lucy Hale, Aria Montgomery adlı, Alison'ın en çok sevdiği grup üyelerinden biri. Alison'ın ölümünden sonra Rosewood'a geri dönüyor ve Ezra adında kendisinden oldukça büyük bir adamla ilişki yaşamaya başlıyor. Daha sonra bu adamın kendisinin yeni öğretmeni olacağını öğreniyor ve ilişkisini gizli yaşamaya başlıyor.Olgun erkeklerden hoşlanan bir yapıya sahip. Daha önce çok erkek arkadaşı olmamış bu yüzden Ezra'yı kaybetmemek için elinden geleni yapıyor. 2.sezonda da Alison'un erkek kardeşi Jason'a karşı bir şeyler hissediyor. Ama Ezra'dan vazgeçmiyor.
Ashley Benson, Hanna Marin adlı, Alison varken aşırı şişman olan ve bundan dolayı kendisiyle sorunu olan bir karakteri canlandırıyor. Hanna strese girdiği zaman yemek yiyen ve bu huyunu hiç sevmeyen bir karakterken Alison'ın da desteğiyle yediklerini kusmaya ve incelmeye başlıyor. Alison kaybolduktan sonra okulun en popüler kızı oluyor. Sean ile çıkıyor fakat onunla cinsel ilişkiye girmek istediği ve bunu gerçekleştiremediği için ilişkisinden memnun değil. Daha sonra Caleb adında bir sevgilisi oluyor fakat onunda Jenna'nın satın aldığı bir casus olduğunu anlayınca ilişkisini bitiriyor. Ama sonra ona bir şans daha veriyor. Gurubun en zayıf ve duygusal üyesi.
Shay Mitchell, Emily Fields adlı, yüzücü ve sportmen bir karakteri canlandırıyor. Emily, eş cinsel ve Alison'ından hoşlanan bir kız. Alison kaybolduktan sonra Maya adlı bir kızla ilişki yaşamaya başlıyor. Babasının komutan olmasından dolayı baskı hisseden ve eş cinsel olduğunu açıklayamayan bir kız. Çevreden olumsuz tepkiler alıyor ve ne kadar kişiliğini değiştirmek istese de başaramıyor. Alison'ı hem arkadaş hem sevgili yönünden seven bir insan. Alison tarafından bir kez öpülüyor fakat Alison erkeklerden hoşlandığı ve Emily'i geri çevirdiği için Emily hem Alison'a kızgın hem de onu en çok geri isteyen ve eşcinsel olan grup üyesi.
Sasha Pieterse, Alison DiLaurentis adlı, grubun lideri ve muhteşem bir güzelliğe sahip olan bir kızı canlandırıyor. Kızları istediği gibi yöneten ve onlara kötülük aşılamaya çalışan bir karakter. Okulun en popüler kızı. Öldüğü sanılıyor ama aslında o kendi ikiz kardeşi Courtney DiLaurentisi öldürüyor çünkü Courtney Alison'un hayatını çalmaya çalışan kötü ikizi. Maya'nın evinde bulunan ceset ise Courtney'e ait,ikiz oldukları için anlaşılmıyor.
Tammin Sursok, Jenna Marshall adlı kör bir kızı canlandırıyor. Güzel yeşil gözleri var. Jenna, Alison'un evine bir fişek atmasıyla kör olmuş ve Rosewoodtan ayrılarak körlere özel bir okula gitmiş. Ama Alison'un cenazesi için geri dönmüştür.Toby Cavanaugh'un üvey kız kardeşidir. 2. sezonda gözleri açılmıştır.
Keegan Allen,Toby Cavanaugh Jenna Marshall'ın üvey kardeşi. Koyu mavi gözlü ve siyah saçlıdır. Alison onu birgün onları gözetlerken yakalar ve ona bir ders vermek ister. Toby o sıralarda fişeklerle ilgilendiği için Alison arkadaşlarıyla ağaçevine bir fişek ateşlemeyi planlarlar. Alison aşağı inip fişeği ateşleyecekken Toby'nin üvey kardeşi Jenna'ıy taciz ettiğini görür bu yüzden fişeği yanlışlıkla (bilerek) Jennaya atar. Toby bunu görüp "Senin yaptığını gördüm" der. Alison ise şantaj yaparak "Bende senin yaptığını gördüm" der bu yüzden Toby suçu itiraf edip bir ıslahevine gönderilir.Alison DiLaurentisin cesedi bulunduktan sonra cenazeye katılır ve onu bir numaralı şüpheli yapar.Emily Fields erkek arkadaşı Ben'den kurtardıktan sonra arkadaş olurlar. Emily erkeklerden mi kızlardan mı hoşlandığına karar veremesede daha sonra sevgili olurlar. Daha sonra Emily kararını verince ayrılıp Spencer ile sevgili olurlar. Foxy gecesi Toby eski anıları hatırlar ve Alison hakkında ürkütücü biçimde konuşur. Emily bundan korkarak arabadan iner ve evine kaçar. Sabahleyin cesedi bir intihar mektubuyla birlikte bulunur ve A ya da Alisonun katili olmadığı anlaşılır.
A Alison'ın Emily, Aria, Hanna ve Spencer hakkında bildiği tüm sırları bilen ve kim olduğu henüz bilinmeyen şahıs. 3.sezona kadar gelen süreçte Mona'nın A olduğu ortaya çıkmıştır ama daha sonra A kişisinin tek bir kişi olmayıp grup oldukları anlaşılmıştır. 3.sezonun 12. bölümünün sonuna göre Toby de A takımındadır.__________________
MisterUykusuz. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla