ForumTayfa  

Go Back   ForumTayfa > Oyun Dünyası > Online Oyunlar > BiteFight

BiteFight Kurtadam ve Vampirlerin savaşı...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 19.03.07, 22:39   #1 (permalink)
aggressive
 
eFSaNe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: not connected
Mesaj Sayısı: 4.393
Konu Sayısı: 1023
Takım: Trabzonspor
Rep Gücü: 72894
Rep Puanı: 7287628
Rep Derecesi : eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000
Ruh Hali:

Standart Oyun Kuralları

[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]

adresinden oyuna ücretsiz üye olabilirsiniz


§1 Hesaplar

I Hesap-Paylaşımı
Hesap-Paylaşımı yasaktır. Bir hesabın ancak bir sahibi olabilir ve bir kişi tarafından oynanabilir.

II Çoklu-Hesaplar (Multi)
Her oyuncunun, her bir BiteFight sunucusunda ancak bir(1) hesabı olabilir. Bu bağlamda, birden fazla hesabı olan oyuncular, "Hesap-Paylaşımı" maddesinde ki gibi hesap kapatma yaptırımı ile karşılaşırlar. Yalnızca kurban sayısını, altınlarınızı veya herhangi bir değeri arttırmak maksadı ile açılan hesaplar da aynı yaptırıma maruz kalırlar. Eğer bir ağ üzerinden birden fazla kullanıcı giriş yapmak durumunda ise (örn: Okul, İnternet Kafe vb.) ilgili oyuncular bunu gerektiğinde kanıtlayabilmelidirler.
Aynı IP üzerinden oynamak durumunda kalan oyuncuların hesap bilgilerinin benzerliklerine de, incelemelerde özel özen gösterilecektir. Eğer aynı IP adresi üzerinden giriş yapan birden fazla oyuncu, tek bir hedefe eş-zamanda saldırıda bulunursa, bu ilgili hesapların cezalandırılması ile sonuçlanır.

III Hesap Değişimleri (Transferleri)
Üyelik çeşidi, hesap veya oyuncu tipi ayrımı olmaksızın her kullanıcı, mevcut ve o an kullanılmakta olan e-Posta adresi üzerine kayıtlı bulunan hesabını ilgili oyun operatörüne bildirmeksizin devredemez. Aksi takdirde hiçbir şekilde gelecekte veya devir anında yapılabilecek şikayetler ve istekler (transfer ile ilgili olarak) değerlendirilmeyecektir. Yanısıra oyun operatöründen habersiz yapılan devirlere bağlı oluşabilecek hasarlar için hiçbir şekilde hesap yedeklemesi veya kurtarması yapılmayacaktır.
Oyun operatörleri yalnızca iki hesabın kolayca transferlerini sağlamazlar, aynı zamanda güvenliklerini de sağlarlar (hileye/sahtekarlığa karşı).


"§1 Hesaplar" < Cezalar

I. Hesap Paylaşımı:
---> İlk suç: 7 gun ceza
---> Tekrarı: Kapatma

II. Çoklu-Hesaplar (Multi):
---> En düşük puanlı hesap 7 gun ceza alır.
---> Diğer hesaplarının tümü kapatılır.

III Hesap Değişimleri (Transferleri):
---> İzinsiz yapılması halinde, hiçbir şekilde sorumluluk kabul edilmez. Eğer paylaşım tespit edilirse, I. madde kapsamına girer ve o maddenin ihlalinden ceza alır.

* Hesap bakıcılıkları, "I. Hesap-Paylaşımı" maddesine dahildir. Bu sebeple, tespit edilmesi halinde ilgili maddenin ihlalinde gereği görülen cezai yaptırım uygulanacaktır.

-----------------------------------
§2 Oyun Teknik-Hataları ve Kullanılması (Bug)

Oyunun herhangi bir programcılık hatasını, teknik açığını vb. hiçbir kullanıcı lehinde kullanamaz, bu kesinlikle yasaktır. Her kullanıcı bulduğu hataları oyun yöneticilerine (game admin) münkün olan en kısa zamanda bildirmekle yükümlüdür. Bu ve benzeri teknik hatalardan, açıklardan vb. faydalanarak oyun-içinde avantaj sağlamak, ilgili hesabın (hesapların) oyun işleyişine verilen zarar çerçevesinde 5 gun ile tamamen kapatmak arasında cezalandırılmasına yol açacaktır. Aynı uygulama (ceza) oyuncunun bulduğu veya bildiği hatayı oyun yöneticilerine bildirmemesi sonucunda da geçerli olacaktır.
Hesap isimlerinde illegal (yasak) karakterler kullanarak hile yapmak veya oyun akışına zarar vermek, lehte avantaj sağlamakta bu maddeye tabidir ve aynı yaptırımlar ile karşılanır.


"§2 Oyun Teknik-Hataları ve Kullanılması (Bug)" < Cezalar:

Oyuna ait, programlamadan veya herhangi bir sebepten dolayı oyun normal işleyişi ve teknik olarak oyunculara sunulan fonksiyonları ve getirileri dışında avantaj sağlayan her türlü açık/arıza veya sorun zaman kaybetmeden oyun yöneticilerine bildirilmelidir.

Bu bağlamda, kuralın ihlalindeki yaptırımlar yukarıdaki tanımlardan birine uyan hareket sonucu oyuncunun ne kadar avantaj sağladığı ve oyun işleyişine ne kadar etki ettiği değerlendirilerek "5 gün" cezadan başlayarak "hesap kapatılması"na kadar değişiklik gösterebilir.

Bu kuralda, yaptırımı ve incelemeyi "Oyun Yöneticileri (Game Admins)" yapar.

-----------------------------------
§3 Oyun-Teknolojisine Müdahale

Yüklenmeler veya metodlar normal oyun akışını bozabilir veya aksatabilir. Oyun içerisinde kullanılmak üzere tasarlanmış yarı-otomatik (partiküler) veya tam otomatik skriptler, programlar vb. ve/veya oyun veritabanı veya dahili komutları ile işlem yapabilecek harici ve/veya entegre her yazılım tamamen yasaktır ve tespiti halinde ilgili hesapların direkt olarak kapatılması ile sonuçlanır.
Bu ve bunun gibi ihlallerin yol açacağı hasarlar karşılığında tazminat davası açarak hasarı karşılamayı talep edebiliriz.


"§3 Oyun-Teknolojisine Müdahale" < Cezalar:

** Bu kuralın ihlali, "§2 Oyun Teknik-Hataları ve Kullanılması (Bug)" maddesinin ihlali ile aynı kapsamda değerlendirilecektir.

-----------------------------------
§4 Tehdit/Şantaj, Hakaret, İllegal İçerik vb.

"Sanal Hayat"(siber) ile "Gerçek Hayat"(fiziksel) birbirinden farklı ve ayrıdır. Bu bağlamda oyun ile her şekilde ve her biçimde ilgisi olan/olabilecek konulardan dolayı Gerçek-Hayata yönelik yapılabilecek her türlü tehdit, şantaj ve/veya hakaret, uygunsuz nick, mesaj ve/veya kullanıcı kontrolunde ve oyun içerisinde bulunan herhangi bir yer/değer/araç-gereç genel ahlaka aykırı biçimde doldurulamaz/yazılamaz ve/veya diğer oyunculara gönderilemez. Aksi tutum belirtilen hesapların süresiz kapatılması ile cezalandırılır. Bu kural ve cezai yaptırımı BiteFight forumu için de geçerlidir.

** Ayrıca,(Atatürk gibi) ismini/ünvanını kendisinden başkasının kullanma hakkı olmayan insan/olay ve/veya örgütlerin isimlerinin ve/veya faşist lider isimleri/ünvanlarının yazı/mesaj/rumuz(nick) ve/veya kullanıcı kontrolunde bulunan herhangi bir alanda kullanılması kesinlikle yasaktır ve bu maddenin ihlali cezalandırılır.

Örn: Herr Führer, Hitler, Mussolini, SS, Nazi ve/veya terör örgütü isimleri...

"§4 Tehdit/Şantaj vb." < Cezalar:

** Tehdit/Şantaj vb.: İhlali halinde direkt oyundan men etme ile sonuçlanır. İlgili hesap(lar) kapatılır.

** Hakaret: Şiddetine göre ilk ihlalde 1~3 gün arası cezai yaptırım uygulanır. Fakat 2. tekrarı oyundan men edilme ile sonuçlanır.

** Özel Durum: Aile, namus ve temel ahlaki değerlere direkt taciz halinde, oyuncu direkt olarak oyundan men edilir.

-----------------------------------
§5 Saldırı

I Tanımlar/Yasaklar
Bir oyuncuya, bir gün(24 saat) içerisinde maksimum beş(5) saldırı yapılabilir. Bu kuralın aşılması "bashing" olarak tanımlanır. Bashing yapmak yasaktır ve cezalandırılır.

II Özel Durumlar
Oyun-içinde yalnızca bir oyuncuya kasıtlı/yönelik olarak bashing kuralına uygun şekilde de olsa, tekrarlayan biçimlerde saldırılarla oyunu oynamasını ve gelişmesini engelleyici niteliklerle de olsa yapılan saldırılar yasaktır ve oyun operatörleri tarafından 'saldıran' oyuncu cezalandırılır.


"§5 Saldırı" < Cezalar:

İlk Suç: 2 gün ceza
2. Tekrar: 5 gün ceza
Sonrasında ki her bir tekrar için 10 gün ceza ile sonuçlanır.

-----------------------------------
§6 Kararın Kaldırılması/Geri Alınması

Bir oyun operatörünün sorumluluk alarak vermiş olduğu bir karardan 'ancak' kendisi ve/veya kendisinden sorumlu olan üstleri (sgo/ga) geri dönebilir/kararı geri alabilir veya yürürlükten kaldırabilir.


"§6 Kararın Kaldırılması/Geri Alınması" < Cezalar:

** Bu kurala ait yaptırım yoktur.

-----------------------------------
§7 Geri Ödeme (hesap)

1. Oyuncu eğer programlamadan veya bitefight takımından kaynaklı bir sorun yüzünden dezavantajlı duruma düşerse veya hesabında sorun oluşursa, genel olarak bu durum oyuncuya hesabının zarar görmeden önceki haline geri döndürülmesini talep etme hakkı vermez (örn: yedekten dönme).

2. Oyuncu, sorununu bildirdiği oyun operatörünün kararından herhangi bir sebeple şüphe ederse veya hatalı bulursa, aynı sunucuda görev yapan bir diğer oyun operatörüne aynı sorundan dolayı başvuru yapamaz. Direkt olarak bir üst-kademeye (SGO-Super Game Operator) başvurmak zorundadır. Aksi tutum, cezai yaptırım ile sonuçlanır.


"§7 Geri Ödeme (hesap)" < Cezalar:

Bu kuralın 2. maddesine göre;
Bir oyuncu, sorununu veya bildirisini iletmek için başvurduğu operatorün çözüm yolunu veya açıklamasını herhangi bir sebepten dolayı kabul etmez ise, aynı kademede ve sunucuda görev yapan bir başka operatöre aynı sebepten dolayı ve/veya diğer operatörün kararını herhangi bir sebeple kabul etmediğini belirterek tekrar incelemesini ve karar vermesini talep edemez.

Bu tür durumlarda, ilgili oyuncu direkt olarak bir üst kademe ve kendi oynadığı sunucudan sorumlu olan ("Süper-Oyun Operatörü (SGO)") kişiye/kişilere başvurmak zorundadır.

Kural ihlalinin tespit edilmesi durumunda ilgili oyuncu, sorumlu SGO tarafından 4 gün süre ile cezalandırılır.

-----------------------------------
§8 Oyundan Atma/Cezalandırma

Yukarıdaki kuralların herhangi bir şekilde ihlali, oyuncunun hesabının süreli ceza almasına, kapatılmasına(süresiz) veya uyarı almasına yol açar. Cezalar veya kurallar hakkında daha fazla bilgiyi, BiteFight Sunucularında, forumlarında veya OGame IRC kanallarında bulabilirsiniz. BiteFight takımı üyeleri, kuralları en doğru şekilde uygulamak, adalet anlayışlarını ve bilgilerini bu kuralları en iyi şekilde uygulamak için kullanacaklarını beyan etmiş kişilerden oluşur.

§9 Genel İşletme Şartları

Oyuncu, 'genel işletme şartları'nı milliyeti, ülkesi (örn: kanunları), yaşı, dili vb. sebepler ile kabul edemeyebilir. Bu şekilde oynaması oyuncuya herhangi bir 'yasal olmayan' yükümlülük/sorumluluk yüklemez. Doğru durumda, her oyuncu eşit şartlara sahiptir. Bu oyun Türkçedir ve oyun dili de Türkçedir. Eğer bir oyuncu, oyun-içinde Türkçe olmayan bir mesaj alırsa ve bundan dolayı şikayette bulunursa mesajı gönderen kişi cezalandırılabilir.

§10 Oyun Kurallarının Değiştirilmesi

Oyun kuralları genel olarak değişmeyecektir, fakat oyunun gelişimi, ileride oluşabilecek durumlar vb. için oyun kurallarında durumlara müdahale/senkronizasyon vb. amaçlı değişiklikler yapılabilir, BiteFight takımı bu kuralları değiştirebilme hakkını saklı tutar.


eFSaNe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12.11.08, 23:16   #2 (permalink)
Yeni Tayfa
 
cashwolter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Nov 2008
Mesaj Sayısı: 3
Konu Sayısı: 1
Rep Gücü: 0
Rep Puanı: 10
Rep Derecesi : cashwolter 0-250000
Standart Cevap: Oyun Kuralları
bune yha nasıl kural bunlar çok sıkı


cashwolter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30.08.10, 11:32   #3 (permalink)
Yeni Tayfa
 
babolat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Jul 2010
Mesaj Sayısı: 21
Konu Sayısı: 13
Rep Gücü: 0
Rep Puanı: 10
Rep Derecesi : babolat 0-250000
Ruh Hali:

Standart Cevap: Oyun Kuralları
Kuralar Çok yerİnde


__________________
Kimine göre adamız, kimine göre yalanız, herkes işine baksın adamına göre adamız
babolat isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkTüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 05:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.0.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
ForumTayfa

Arşiv: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 95 96 97 98 99 100 102 103 104 105 106 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 167 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271


ForumTayfa - Link Değişimi
Telinka İletişim | Voip Ürünleri | Link Değişimine Katılın |

Sitemiz bir forum sitesi olduğundan dolayı, kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. ForumTayfa Yöneticileri mesajları itina ile kontrol etse de, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız [email protected] email adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.

Any member of our web site has the right of adding comments instantly without getting permisson due to the forum structure of our site basis. Althought, our site modarators check comments with care, all the responsibilities sourced from these comments directly belong to the members. If you still find any illegal content in our site ( A.buse, H.arassment, S.camming, H.acking, W.arez, C.rack, D.ivx, Mp.3 or any Illegal Activity ), please report us via [email protected] .Your reports will be evaluated as soon as the arrival of your e-mail.