ForumTayfa  

Go Back   ForumTayfa > Oyun Dünyası > Online Oyunlar > BiteFight

BiteFight Kurtadam ve Vampirlerin savaşı...

Anketimiz: Yeni Bitefight Kurallarını Nasıl Buldunuz?
Yeni Kurallar İyi Oldu. 4 40,00%
Yeni Kurallar Hiç de İyi Değil. 3 30,00%
Kararsızım... 3 30,00%
Katılımcı sayısı: 10. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 11.09.08, 22:02   #1 (permalink)
Yeni Tayfa
 
cemre1995 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Sep 2008
Nereden: İstanbul
Mesaj Sayısı: 14
Konu Sayısı: 4
Takım: Galatasaray
Rep Gücü: 0
Rep Puanı: 5523
Rep Derecesi : cemre1995 0-250000cemre1995 0-250000cemre1995 0-250000cemre1995 0-250000cemre1995 0-250000cemre1995 0-250000cemre1995 0-250000cemre1995 0-250000cemre1995 0-250000cemre1995 0-250000cemre1995 0-250000
Ruh Hali:

Question Yeni Bitefight Kuralları---11.09.2008
Hesaplar
Hesapla sadece bir kişi oynayabilir, her sunucu (server) için bir hesap kullanılır.
- Bir hesabın sahibi, o hesabın üzerine kayıtlı bulunduğu (sürekli ve faal) e-posta adresinin sahibi olan kişidir!

I -Hesap-Paylaşımı
Hesap paylaşımı kabul edilmez. İnsan avı, çalışma gibi durumlar için hesaplar arasında paylaşım yapıldığı tespit edilir ise ilgili tüm hesaplar 7 gün kapatılır.


II -Multi (bir kişiye ait, birden fazla hesap) Hesaplar
Multi hesaplar uyarılmadan süresiz kapatılır.
Başka bir hesabı geliştirmek amacı güden hesaplar, aktif ya da pasif fark etmeksizin, ( 2 hesap arasında altın aktarımı, iki hesap arasında saldırı düzenlemek ) multi olarak değerlendirilir.

- Düşük kademeli Hesap 7 gün olmak suretiyle diğer hesapların tümü kapatılır.

III -Hesap Değişikliği / Hesap Devri
1. Eski hesap sahibi hesabını E-Mail yoluyla sorumlu SGO ya devreder.
2. Mailde; server, eski oyuncu nicki, eski hesap sahibinin ve hesabı devralacak oyuncunun E-Mail adresi belirtilmelidir. E-Mail; hesap sahibinin olmalıdır.
3. Yeni hesap sahibi de aynı şekilde sorumlu SGO’ya bir mail göndermelidir. Bu mailde E-Mail adresi belirtilmelidir. Bu mail daha önce gerçek hesap sahibinin gönderdiği mailde; "devredilecek" e-mail olarak belirtilmiş olmalıdır.
4. SGO yeni verileri hesaba kaydeder ve hesabı devralacak yeni oyuncuyu bilgilendirir.
5. Tüm veriler belirtildiği takdirde, hesap devri mümkündür. Devir sırasında herhangi bir karışıklık olması durumunda, hesap derhal kapatılır ve eski sahibine devredilir.

Devir SGO ve GO aracılığıyla yapılmamışsa, hesabın çalınması ya da hesapta sorun çıkması durumunda devir geri döndürülmez. Hesap o an kimin elindeyse, onda kalır. Bu durumda hiçbir sorumluluk kabul edilmez. Hesap her daim Gameforge'a aittir ve asla satılamaz. Hesap satışının tespit edilmesi durumunda, hesap süresiz kapatılır.

IV- IP-Paylaşımı/Sharing
Bir Server üzerinde birden fazla oyuncu ayni ağ üzerinden oynuyorsa, (multi muamelesi ile) haksız kapatılmayı önlemek için bu durumu sorumlu GO’ya bildirmelisiniz.

Aynı IP üzerinden birden fazla oyuncunun oynaması durumunda (Örnek: Okul, yurt, ev vb.) hesapların multi olmadığını ispatlamak sadece oyuncunun sorumluluğudur.

Paylaşım alan oyuncular arasında hiçbir şekilde altın aktarımı, ticaret ve saldırı yapılmamalıdır, illegal bir durum tespitinde ilgili hesaplar multi kullanım maddesince işleme tabi tutulur.

V -Bug istismarı
Programlama hatalarından faydalanmaya çalışmak, yani bug kullanımı yasaktır.

Her oyuncu tespit ettiği oyun hatalarını bildirmek durumundadır. Oyun hatalarını kendi lehine kullanan oyuncular, faydanın büyüklüğüne göre en az 2 gün ya da süresiz oyundan uzaklaştırılır. Hataların bildirilmemesi için de aynı cezalar söz konusudur.

VI.I -
Klan ya da hesap profilleri, oyunun uygun gördüğü uzunluk ve genişlik ölçülerini aşmamalı. (İçerik 4000 Karakterle sınırlandırılmıştır.) Betimlemeyi uzatmak veya da saldırıları güçleştirmek için gereksiz boşluk kullanılmak yasaktır.

Kural ihlali durumunda yönetim profil metninde değişiklik yapar. Tekrar etmesi halinde 3 gün ceza verilir, 3. kez tekrarı bahse konu olursa hesap kapatılır..

VI.II -
Klan ya da hesap profilinde resim ve grafiklere izin verilmez. Kural ihlalinin cezası kapatılmadır.

VII -Oyun Teknik-Hataları ve Kullanılması (Bug)" < Cezalar:
Oyuna ait, programlamadan veya herhangi bir sebepten dolayı oyun normal işleyişi ve teknik olarak oyunculara sunulan fonksiyonları ve getirileri dışında avantaj sağlayan her türlü açık/arıza veya sorun zaman kaybetmeden oyun yöneticilerine bildirilmelidir.

Bu bağlamda, kuralın ihlalindeki yaptırımlar yukarıdaki tanımlardan birine uyan hareket sonucu oyuncunun ne kadar avantaj sağladığı ve oyun işleyişine ne kadar etki ettiği değerlendirilerek "2 gün" cezadan başlayarak, "hesap kapatılması"na kadar değişiklik gösterebilir.

Bu kuralda, yaptırımı ve incelemeyi "Oyun Yöneticileri (Game Admins)" yapar.

VIII -Şantaj, Tehdit, Hakaret
Hakaret (derecesine göre) -> 1 ila 14 gün arası oyundan uzaklaştırma
Gerçek hayata yönelik tehdit/ Hakaret -> 365 gün oyundan uzaklaştırma
Takım üyelerine tehdit / Hakaret -> 365 Gün oyundan uzaklaştırma
(Özel Mesaj, E-Mail ya da IRC üzerinden)

1.derece: 1-3 gün arası
2.derece: 3-7 gün arası
3.derece: 7-14 gün arası
4.derece: Suresiz Kapatma

Bu derecelendirmeyi SGO ve GO 'lar yapar ve sorgulanamaz

IX -İletilen Hakaret Mesajları:
Oyunculara gelen hakaret mesajlarını, Operatorlere ilettikleri bölümün gereksiz kullanılması yada aynı mesajın sürekli iletilmesi yasaktır.
Bu kuralın aşılması durumunda oyuncu 2 gün cezalandırılır

X -Saldırı
1. Tanımlar/Yasaklar
Bir oyuncuya, bir gün(24 saat) içerisinde maksimum beş(5) saldırı yapılabilir. Bu kuralın aşılması "bashing" olarak tanımlanır. Bashing yapmak yasaktır ve cezalandırılır.

2. Özel Durumlar
Oyun-içinde yalnızca bir oyuncuya kasıtlı/yönelik olarak bashing kuralına uygun şekilde de olsa, tekrarlayan biçimlerde saldırılarla oyunu oynamasını ve gelişmesini engelleyici niteliklerle de olsa yapılan saldırılar yasaktır ve oyun operatörleri tarafından 'saldıran' oyuncu cezalandırılır.

Bir oyuncu 3 gün (72 saat) içerisinde maksimum 14 saldırı yapabilir. Yani bir oyuncu, 3 gün boyunca her gün günde 5 saldırı yapıyorsa (24 saatlik dilimde bu kurallara uygundur) toplamda 72 saatte 15 saldırı yapar. Bu gelişimi engellemeye yönelik saldırı kapsamına girer ve bashing olarak değerlendirilir. Bashing ile ayni cezaya tabi tutulur.

3. Kademe dışı saldırılar
Oyun içerisinde bir oyuncuya altın alma amacı gütmeden sadece oyunu oynamasına engel olma amacı ile yapılan kademe dışı saldırılar yasaktır. +-9 sınırı dışındaki oyunculara 1 gün ( 24 Saat ) içerisinde üç ( 3 ) saldırı yapılabilir. Bu kuralın aşılması halinde bashing ile aynı cezaya tabi tutulur.

"Saldırı" < Cezalar:

- İlk Suç: 3 gün ceza
- 2. Tekrar: 7 gün ceza
- Sonrasında ki her bir tekrar için 14 gün ceza ile sonuçlanır.

XI- Pazardan illegal Kazanç Sağlamak
Pazar, Oyuncuların ellerinde bulunan fazla itemleri tüccarda düşük fiyata satmak yerine pazarda ihtiyacı olan kişilere satıcının belirlediği fiyattan satmak için oyunculara sunulmuştur.

- Pazarda oyuncular arasında birbirlerine altın aktarmak, diğer oyuncuları geliştirmek amacı ile yapılan satışlar kesinlikle yasaktır. Bu tarz kullanıcılar aynı IP üstünden bağlantı kurmamış olsa bile aralarında illegal yoldan altın aktarımı tespit edilirse ilgili hesapların tümü kapatma cezasına tabi tutulacaktır.


XII- Kararın Kaldırılması
Oyuncunun oynadığı server üzerindeki oyuncu adına verilmiş bir kararı, ya Operatörün kendisi ya da oyuncudan sorumlu SGO tarafından kaldırılabilir. Oyundan uzaklaştırılan oyuncu öncelikle sorumlu Operatöre başvurmalıdır. Söz konusu Operatörden 48 saat içerisinde cevap alamadığı durumlarda ancak oynadığı serverden sorumlu SGO ile görüşebilir.


XII- GO 'nun Kararı
Şayet bir oyuncu Operatörün vermiş olduğu kararı yok sayarsa, örneğin sorumlu başka bir Operatöre de konuya baktırmak gibi, cezası oyundan uzaklaştırmadır. (İstisna: Operatör ve Operatörün Çalışma yöntemi hakkında şikâyet. Operatörlerin şikâyet edilebileceği tek yer sorumlu SGO’ sudur.)

XIV- Oyundan Uzaklaştırma
1. Kural İhlali durumunda, hesabın süreli kapatılması ya da oyundan süresiz uzaklaştırması kararı verilebilir. Oyun Adminleri cezayı, kural ihlalinin önemine göre, tüm serverler üzerinde hatta tüm GameForge Oyunlarına yönelik verebilir.

Forum ya da IRC üzerindeki uygunsuz davranış nedeniyle de oyundan uzaklaştırma kararı alınabilir. Destek ekibi her kural ihlali ihbarını en iyi şekilde inceleyip ve tespit eder.

2. Klanın ismi, kısaltması (tag), tanıtımı, resmi, klana ait site ve forumunda pornografik, ırkçı ya da radikal uluslar varsa, bu unsurların linkini veriyor, dolaylı olarak bu unsurlara ulaşımı sağlıyor ya da başka bir yolla kuralı ihlal ettiği tespit edilirse, söz konusu klan uyarılmadan dağıtılır, üyelerin hesabı kapatılır ve söz konusu veriler GameForge-Hukuk Bölümüne gerekli işlemlerin yapılması tevdi edilir.

3. Özel Mesajlaşmanın Başkalarıyla Paylaşımı
Oyuncuya ait özel mesajlar (IRC-logu/ PN/ PM) ve mailler, gönderenin yayınlanması için talepte bulunmadığı sürece, yayınlanamaz. Destek ekibine Resmi yolla iletilen mesajlar bu kuralı kapsamaz. =>

Destek Ekibi, böyle bir durumda ilgili başlıkta mesaj açan kişi hakkında uzaklaştırma kararı alma hakkı saklıdır. / Board Admini => Oyun Admini

4. Hakaret / Klan ya da Oyuncu Aleyhinde Karalama Kampanyası:
Bir oyuncuyu ya da klanı topluluk önünde (Klan tanıtımı ya da Oyuncu Profili, karalama ya da oyuncu ve klana hakaret etmeye izin verilmez. Kural İhlali durumunda Operatör söz konusu yazıyı editleme ve hatta suçun ağırlığı doğrultusunda hesap ya da klanı kapatma hakkına sahiptir.

XV- Genel İşletme Şartları
Oyuncu, 'genel işletme şartları'nı milliyeti, ülkesi (örn: kanunları), yaşı, dili vb. sebepler ile kabul edemeyebilir. Bu şekilde oynaması oyuncuya herhangi bir 'yasal olmayan' yükümlülük/sorumluluk yüklemez. Doğru durumda, her oyuncu eşit şartlara sahiptir. Bu oyun Türkçedir ve oyun dili de Türkçedir. Eğer bir oyuncu, oyun-içinde Türkçe olmayan bir mesaj alırsa ve bundan dolayı şikayette bulunursa mesajı gönderen kişi cezalandırılabilir.

XVII- Oyun Kurallarının Değiştirilmesi
Oyun kuralları genel olarak değişmeyecektir, fakat oyunun gelişimi, ileride oluşabilecek durumlar vb. için oyun kurallarında durumlara müdahale/senkronizasyon vb. amaçlı değişiklikler yapılabilir, Bitefight takımı bu kuralları değiştirebilme hakkını saklı tutar.Not: board.bitefight.net Adresinden Alıntıdır...
cemre1995 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11.09.08, 22:21   #2 (permalink)
GaLaTaSaRaY..
 
elegannnce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
İlişki Durumu: Evli
Mesaj Sayısı: 16.679
Konu Sayısı: 1889
Takım: Galatasaray
Rep Gücü: 997326
Rep Puanı: 99729659
Rep Derecesi : elegannnce 0-10000000elegannnce 0-10000000elegannnce 0-10000000elegannnce 0-10000000elegannnce 0-10000000elegannnce 0-10000000elegannnce 0-10000000elegannnce 0-10000000elegannnce 0-10000000elegannnce 0-10000000elegannnce 0-10000000
Ruh Hali:

Standart Cevap: Yeni Bitefight Kuralları---11.09.2008
edit:::::

kurallar yenidir sorun yok unutulmasın saldırı adedi 5 den 3 e indi bilginiz olsun


__________________
Melike Sedat Yusuf Eymen


[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]
Hiç Bir Stad Dolduramaz, Senin Bizdeki Yerini
Son Bir Defa Haykıralım, İnletelim Sami Yeni
Kimler Geldi Kimle Geçti, Herkes Tattı Cehennemi
Bütün Dünya Burdan Duydu, Sana Olan Sevgimizi.

Konu elegannnce tarafından (11.09.08 Saat 22:25 ) değiştirilmiştir.
elegannnce isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12.09.08, 16:30   #3 (permalink)
Yeni Tayfa
 
Silencer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Sep 2008
Mesaj Sayısı: 4
Konu Sayısı: 0
Rep Gücü: 0
Rep Puanı: 10
Rep Derecesi : Silencer 0-250000
Standart Cevap: Yeni Bitefight Kuralları---11.09.2008
3. Kademe dışı saldırılar
Oyun içerisinde bir oyuncuya altın alma amacı gütmeden sadece oyunu oynamasına engel olma amacı ile yapılan kademe dışı saldırılar yasaktır. +-9 sınırı dışındaki oyunculara 1 gün ( 24 Saat ) içerisinde üç ( 3 ) saldırı yapılabilir. Bu kuralın aşılması halinde bashing ile aynı cezaya tabi tutulur


kademe dışı saldırı adedi 3 dür kademe içi 24 saat içerisinde 5 dir arkadaşlar. en önemli yenlik pazardan aldıgınız ithemi tekrar pazara satamıyorsunuz tuccara satmak zorundasınız yada elinizde patlıcak


Silencer isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24.09.08, 22:29   #4 (permalink)
Yeni Tayfa
 
qothıc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Sep 2008
Mesaj Sayısı: 39
Konu Sayısı: 2
Takım: Fenerbahçe
Rep Gücü: 403
Rep Puanı: 39157
Rep Derecesi : qothıc 0-250000qothıc 0-250000qothıc 0-250000qothıc 0-250000qothıc 0-250000qothıc 0-250000qothıc 0-250000qothıc 0-250000qothıc 0-250000qothıc 0-250000qothıc 0-250000
Ruh Hali:

Standart Cevap: Yeni Bitefight Kuralları---11.09.2008
kötü oldu bence bu pazar kuralları içine ettiler oyunun artık taşlı item bile satmıyo adamlar


qothıc isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
3 yeni winamp teması (19.05.2008) -BuRAk- Masaüstü Programları 1 19.05.08 00:55
Grup Seksendört - K.G.B (2008 yeni albüm) CimCim3 Müzik Hakkında 0 27.11.07 12:20
uA-BH Yeni Beste UEFA KUPASI 2008 FaciA Galatasaray 5 27.08.07 18:57
2011'e yönelik yeni motor kuralları - 2.2 V6'lar gündemde KuzenLiwe Formula 1 0 20.05.07 10:34
Bölüm Kuralları [Konu Açmadan Önce Okuyunuz] ZeuS Tüm Oyunlar 0 17.12.06 23:44


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 03:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.0.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
ForumTayfa

Arşiv: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 95 96 97 98 99 100 102 103 104 105 106 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 167 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271


ForumTayfa - Link Değişimi
Telinka İletişim | Voip Ürünleri | Link Değişimine Katılın |

Sitemiz bir forum sitesi olduğundan dolayı, kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. ForumTayfa Yöneticileri mesajları itina ile kontrol etse de, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız [email protected] email adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.

Any member of our web site has the right of adding comments instantly without getting permisson due to the forum structure of our site basis. Althought, our site modarators check comments with care, all the responsibilities sourced from these comments directly belong to the members. If you still find any illegal content in our site ( A.buse, H.arassment, S.camming, H.acking, W.arez, C.rack, D.ivx, Mp.3 or any Illegal Activity ), please report us via [email protected] .Your reports will be evaluated as soon as the arrival of your e-mail.