ForumTayfa  

Go Back   ForumTayfa > Oyun Dünyası > Online Oyunlar > Ikariam

Ikariam Bir çağın zenginliği senin yönetiminde ve keşif başlıyor. Ikariama hoş geldin...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 15.03.08, 03:10   #1 (permalink)
Süper Tayfa
 
alayına_gider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: Ankara
Mesaj Sayısı: 20.856
Konu Sayısı: 4583
Takım: Beşiktaş
Rep Gücü: 721912
Rep Puanı: 72187646
Rep Derecesi : alayına_gider 0-10000000alayına_gider 0-10000000alayına_gider 0-10000000alayına_gider 0-10000000alayına_gider 0-10000000alayına_gider 0-10000000alayına_gider 0-10000000alayına_gider 0-10000000alayına_gider 0-10000000alayına_gider 0-10000000alayına_gider 0-10000000
Ruh Hali:

Standart İkariam
oyunla alakalı sorusu-sorunu olanlar bu konuya yazabilir.her türlü yardımcı olurum...
Ikariam: Bir Antik Çağ OyunuIkariam, bir Antik Çağ oyunu. Oyun, yine Gameforge’dan ve yine kelime tabanlı bir online oyun. Ikariam, Travian tarzı grafiklere sahip. Yani, klasik çizgi film grafikleriyle bezenmiş oyunda, kelime tabanlı köy-şehir oyunlarındaki “nüfusunu arttır, asker yap, saldır, ele geçir, ordunu büyüt, şehrini geliştir” mantığıyla aynı olan bir oyun.
Oyuna, bir adadaki diğer şehirlerle birlikte başlıyorsunuz. Öncelikle dünya haritası, adaların bulunduğu bir harita. Onlarca ada var ve dünya haritasının ortasındaki ada, sizin şehrinizin bulunduğu adadır.

Yani, yukarıdaki resimde yer alan sarı okla belirtilmiş orta ada, sizin şehrinizin bulunduğu adadır. Bu adaya tıklarsanız, mavi bayraklı şehrinizin de yer aldığı çeşitli şehirlerden oluşan adanızı göreceksiniz.

Ada haritası üzerinde üç farklı bayrak türü var. Kırmızı bayrak, adadaki diğer oyunculara ait şehirleri, mavi bayrak, sizin şehrinizi, sarı bayrak ise, potansiyel kurulabilecek şehir alanlarını gösterir. Sarı bayraklı bölgelerde şehir kurmak için yalnızca bir saray inşa etmeniz yeterli olacak. Ada üzerinde üzüm bağı, odun, sülfür kuyusu, kristal madeni vs. gibi hammadde kaynaklarını da göreceksiniz.SSS - Binalar, İnşa Malzemeleri ve Nüfus

Nasıl bir bina inşa edebilirim?

Şehir Haritasındaki boş bir bina alanına tıkladığında karşına inşa edebileceğin binaların listesi gelecektir. Lütfen buradaki sur için ayrılmış (sarı bayrak) özel bir bina boşluğuna ek olarak iki özel bina boşluğu (mavi bayrak) daha olduğuna dikkat et.
İnşa malzemesine nasıl sahip olurum?

Ada Haritasını aç ve oduncu kampını seç. Göstergeyi sağa doğru kaydırarak bazı vatandaşlarını odun kesmeye gönderebilirsin.
Lüks kaynaklara nasıl sahip olabilirim?

Zenginlik(Ekonomi) araştırmasını yaptıktan sonra lüks kaynakları (şarap, mermer, kristal veya sülfür) üretebilirsin. Bu kaynaklara sahip olmak da inşa malzemelerine sahip olmakla aynı şekildedir. Elbette ki kaynağını henüz bulamadığın lüks kaynakları diğer oyuncularla ticaret yoluyla elde edebilirsin.
Nasıl daha fazla vatandaşa sahip olabilirim?

Şehrin vatandaş sayısı kendi kendine artar. Memnuniyet seviyesinin yüksek oluşu artışa hız kazandırır.
SSS - Savaş Gemileri ve Savaş

Nasıl savaş gemisi yapabilirim?

Bir tersane inşa etmelisin. Burada savaş gemilerini üretebilirsin.
Şehrimi nasıl savunabilirim?

Şehrinizde askerler (kendinize veya dostlarınıza ait) olduğu sürece, bunlar otomatik olarak şehrinizi savunur.
Şehrimi kaybedebilir miyim?

Hayır. En kötü ihtimalle birileri belirli bir süre şehrini işgal edebilir.
Başka bir şehre nasıl saldırı düzenleyebilirim?

Hızlı seçim menüsünden öncelikle askerlerinin konuşlandığı şehri seçmelisin. Sonra saldırmak istediğin oyuncunun şehrinin bulunduğu ada haritasına geçiş yapmalısın. Kurbanına tıkladığında sol tarafta bulunan yağmala veya işgal et seçeneklerinden dilediğine tıklayarak göndermek istediğin birlik türünü ve miktarını seçip saldırını gerçekleştirebilirsin.
Neden askerlerim çok az kaynak yağmalıyor?

Ya kurbanın geniş bir depo kapasitesine sahiptir, ya da senin çok az nakliye gemin mevcuttur. Limanda daha fazla nakliye gemisi üretebilirsin. Yağmalanan kaynakların miktarı senin kurbanının limanına da bağlıdır.


SSS - Şehirler ve İttifaklar

Lütfen Yardım! Vatandaşlarım mutsuz!

Vatandaşlarının memniniyetini taverna inşa edip, şarap ikram ederek artırabilirsin. Ayrıca bir müze inşa ederek, vatandaşlarını mutlu etmek için kültürel anlaşmalar yapabilirsin.
Yardım edin! Altın miktarı gittikçe azalıyor!

Bilim adamları, askerler ve savaş gemilerinin hepsi bakım masrafı gerektirir. Bilanço görünümüne sol üstteki altın simgesi üzerine tıklayarak ulaşabilirsin.
Nasıl yeni şehirler kurabilirim?

Yerleşim Planlama araştırmasını tamamladığınızda bir saray inşa edebilirsiniz. Sarayın her kademesi yeni bir şehir kurabilmeniziı sağlar. Yeni koloni için 1.250 odun, 12.000 altın ve 40 vatandaşa ek olarak 5 tane de hazır durumda nakliye gemisine ihtiyacınız var. Bunların hepsini tamamladıktan sonra, tek yapmanız gereken seçtiğiniz adada boş bir koloni yeri bulmak ve tıklayarak koloni kurma işlemini başlatmak.
Nasıl bir ittifak kurabilirim?

İttifak kurmak için 3 veya daha yüksek kademede bir elçilik binasına ihtiyacın var. Elçilik binasında ittifak kurmak için gerekli seçenekleri bulabilirsin.İlk Adımlar - Kaynak Tedariki

Şehrini geliştirmek için ilk olarak yeterince odununun hazır olduğundan emin olmalısın. Ada Haritasına geç ve Oduncu Kampını seç.
Kaydırma çubuğunun yardımıyla vatandaşlarını senin için odun kesmekle görevlendirebilirsin. Yaptığın değişiklikleri onaylamayı unutma!


İlk Adımlar - Binalar

Eğer yeni bir bina inşa etmek istiyorsan, Şehir Haritasına geç ve bir boş bina alanı seç. Daha sonra orada inşa etmen mümkün olan bina listesini göreceksin.
Lütfen liman binaları için iki farklı yer ve surlar için bir özel alan ayrılmış olduğuna dikkat et.
Bir binayı kullanmak için, Şehir Haritasında basitçe üzerine tıklanır. Buradan binayı geliştirebilirsin de. Genel kural olarak, gelişim seviyesi daha yüksek olan bina daha işlevsel olacaktır.
Başlangıç olarak bir akademi, bir liman ve bir kışla inşa etmek önerilebilir.


İlk Adımlar - Araştırma

Bir akademiye sahip olduğunda vatandaşlarını bilimadamı olarak görevlendirebilirsin. Bu işlem de işçi görevlendirmekle aynıdır.
Sen bilim adamlarına hangi dalda araştırma yapacaklarını söyleyebilirsin. Seçenekler:
 • Denizcilik - Yeni savaş gemileri ve denizcilikteki ilerlemeler, koloni kurmak ve ek olarak yabancı kültürler
 • Ekonomi - Mali durumun yanı sıra, yeni bina türleri ve kaynakların üretimindeki ilerlemeler
 • Bilim - Araştırmalardaki ilerlemenin yanı sıra, yeni bina ve birim türleri
 • Askeri - Yeni birim türleri ve birimlerdeki ilerlemeler
İlk Adımlar - Ticaret

Bir limana sahip olduğunda, diğer oyuncularla ticaret yapmanı sağlayan kendi ticaret filonu oluşturmaya başlayabilirsin. Limanda nakliye gemilerini doğrudan satın alabilirsin. Onlar nakliye için otomatik olarak kullanılacaklar.
Bir şeyler göndermek istediğin şehri basitçe Ada Haritasından seç. Soldaki menüden ´Kaynak Taşı´ seçeneğine tıkla.
Sonraki sayfadan hangi tür kaynaktan ne kadar göndermek istediğini seçebilirsin.


İlk Adımlar - Savaş

Asker yetiştirmek için kışlaya ve savaş gemisi üretmek için tersaneye ihtiyacın var. Askerler bulundukları şehri her hangi bir saldırı olduğunda otomatik olarak savunurlar.
Eğer bir başkasına saldırmak istersen, saldırmak istediğin şehri Ada Haritasından seç. Sonrasında soldaki menüde bulunan seçeneklerin:
 • Yağmalamak (Asker gerektirir) - Birliklerin bu şehirdeki kaynakları ele geçirmeyi denerler.
 • Şehir İşgal Etmek (asker gerektirir) - İşgal edilen şehirdeki diğer karşılaşmalar için çıkış noktası olarak kullanabilirsin. Askerlerinin bakım masraflarının bir kısmı, yine de işgal edilen şehre gider.
 • Limanı Kuşatmak (Savaş gemisi gerektirir) - Kuşatılmış şehre gelen veya giden tüm gemi trafiğini engellersin.
İlk olarak şehir içinde üç noktada bulunan birimleri yok etmek zorundasın. Eğer aynı adadaki birine saldırıyor isen savaş gemileri hakkında endişe duymana gerek yok. Fakat başka bir adadaki düşmana saldırabilmek için, ilk olarak düşmanın savaş gemileriyle mücadele etmelisin.


Gezinti

Ikariamda üç görünüm yöntemi mevcuttur. Gezinti menüsü yardımıyla sen kolayca bir görüntüden diğerine geçebilirsin.
Dünya Haritasında, Ikariam dünyasının iyi bir genel görünümüne sahipsiniz. Soldaki gezinti oklarını kullanarak haritayı kaydırabilirsiniz. Üzerine tıklayarak bir ada hakkındaki gerekli olan tüm bilgileri alabilirsiniz. Adada kaç şehir mevcut, hangi tapınak var ve hangi lüks kaynaklar çıkarılabilir. Eğer adanın üzerine bir kez daha tıklarsanız Ada Haritasına geçiş yaparsınız.
Ada Haritası, adada bulunanan tüm şehirlerin yanı sıra size tapınak ve adanın kaynak rezervlerini de gösterir. Bir şehrin üzerine tıklayıp soldaki menüde mümkün olabilen hareket seçeneklerini görebilirsiniz. Örnek olarak : Kaynak Aktar veya Yağmala gibi.


Nüfus ve Memnuniyet

Nüfus limitin belediye binanın gelişim kademesi tarafından belirlenir. Nüfus artış hızın ise vatandaşlarının memnuniyetine bağlıdır. Aşağıdaki seçenekler vatandaşlarının keyfini yerine getirir:
Taverna sana şarap ikram etme fırsatı verir. Her gelişim kademesi ikram edilebilecek şarabın miiktarını artırır. İkram edilen şarap miktarı saatlik olarak şehir kaynaklarından eksilir.Altın ve Mali Durum

Altın üretimin nüfusunun görev dağılımına bağlıdır. Gelirin aşağıdaki gibi hesaplanır:
 • Her vatandaş saatte 4 altın üretir
 • Her işçi saatte 0 altın üretir
 • Her bilim adamının saatlik gideri 8 altındır
 • Şehrindeki savaş gemileri ve askeri birimler belirli bakım maliyetine sahiptir.
 • Seferde bulunan birimlerin ve savaş gemilerinin bakım masrafı iki katına çıkar.
Altın servetin bir şehre bağlı değildir, fakat genel olarak ada imparatorluğunun zenginlinliğine bağlıdır.
Tüm köylerdeki gelir ve giderlerinin güncel listesini sol üst köşedeki altın sembolüne tıklayarak bulabilirsin.
Kaynaklar - Odun

İkariamda iki tür kaynak mevcuttur - odun ve lüks kaynaklar. Odun şu alanlarda kullanılır:
 • Binalar ve Binaların geliştirilmesi
 • Birimler ve Savaş Gemileri
 • Lüks Kaynak Rezervlerinin geliştirilmesi
 • Koloni Kurulması
Oduncu Kampına Ada Haritasından ulaşabileceğin gibi belediye binandaki bağlantıdan da ulaşabilirsin. Kaydırma çubuğunun yardımı ile kaç vatandaşının odun üretimi için çalışacağını belirleyebilirsin.
Oduncu Kampının gelişim kademesi, aynı anda kaç kişinin odun üretimi için çalışabileceğini belirler. Yeni bir gelişim kademesi, adadaki tüm oyuncuların bağışlarıyla yeterli miktar sağlandığında gerçekleşir. Bağış menüsünü Oduncu Kampı sayfasının sol tarafında bulabilirsin.Kaynaklar - Lüks Kaynaklar

Ikariamda farklı lüks kaynaklar mevcut: şarap, mermer, kristal ve sülfür. Lüks kaynaklar sadece Zenginlik (Ekonomi) araştırması tamamlandığında üretime hazır durumda olur. Her ada sadece bir tür lüks kaynak rezervine sahiptir. Her lüks kaynak kendine özgü kullanım şekline sahiptir:
 • Şarap - Taverna ve mutfak için gereklidir.
 • Mermer - Bir çok binanın daha yüksek gelişim kademeleri için gereklidir.
 • Kristal Cam - Akademi, dokorlar ve mucit atölyesindeki geliştirmeler için gereklidir. Cam (Bilim) keşfi yapıldığında, araştırmaları hızlandırmak için de kullanılabilir.
 • Sülfür - Birimlerin çoğu ve gemileri için gereklidir.
Lüks kaynak rezervine ada haritasındaki simgesini seçerek veya belediye binasındaki linki kullanarak ulaşılabilir. Buradaki kaydırma çubuğunu kullanarak kaç vatandaşının lüks kaynak üretiminde çalışacağını belirleyebilirsin.
Oduncu kampının mevcut seviyesi, aynı anda kaç kişinin kaynak üretiminde çalışabileceğini belirler. Kaynaklar adadaki tüm oyuncular tarafından kullanılır ve bağışlarla gelişir. Bağış menüsü sayfanın sol tarafındadır.


Savaş Sanatı

İkariam Savaşları ikiye türe ayrılır: Savaş gemileri tarafından gerçekleştirilen deniz savaşları ve askerler ve savaş makineleri tarafından gerçekleştirilen kara savaşları. Her asker aşağıdakii değerleri taşır:
 • Hasar - Birimin yok edici gücü
 • Zırh Koruması - Hasara karşı koyma yeteneği
 • Dayanıklılık - Bir çok raunddan oluşan büyük savaşlarda en büyük rolü oynayan, birimin dayanma gücü.
 • Özel Yetenekler - Birimin kendine has özellikleri
 • Hız - Birimin ne kadar hızlı olduğu; karışık birliklerde hız en yavaş olanın hızıdır.
 • Sınıf- İnsan veya Makina. Doktorlar makinalarda normalin yarısı katkı yaparlar.
 • Maliyet - Bu birim için; vatandaş , odun ve lüks kaynaklardan nelere ihtiyaç duyulduğu
 • Bakım Masrafı - Birime saatlik olarak ödenen miktar. (Dikkat! Birim seferde olduğunda bakım masrafı iki katına çıkar!)
Mevcut Özel Yetenekler:
 • Saldırı - Birim saldıran taraftaysa %30 hasar primi alır.
 • Savunma - Birim savunan taraftaysa %30 zırh koruması primi alır.
 • Şahmerdan Vuruşu - Birim şehrin surlarına zarar verebilir, eğer mevcutsa.
 • Hekim - Her savas raundu arasında zayiat vermeyi önler.
 • Ahçı - bu birim yorulan birimlere her savaş raundunda dayanıklılık sağlar.
Savaş Sanatı - Senaryo

Burada bir savaş için iki temel senaryo olabilir. Bir savaş aynı adadaki iki farklı şehir arasında geçen bir kara savaşı olabilir. Veya farklı adalarda bulunan şehirler arasında denizaşırı bir savaş olabilir.
Kara yoluyla yapılan savaşlar daima kara savaşı olarak sonuçlanır, savunma gücü şehirde konuşlanmış olan askerler ve/veya savaş makinelerinden oluşur.
Deniz yoluyla yapılacak bir saldırıda ilk olarak düşmanın şehre yakın hiç bir savaş gemisi olmadığından emin olmanız gerekir. Aksi takdirde sizin askerlerinizi taşıyan nakliye gemilerinizin yolunu keser ve en kötü ihtimalle de batırır.
Başka adadaki şehrin yolu serbest olduğunda, askerleriniz karaya çıkabilir ve eğer gerekirse kara savunma birimlerini yok etmek zorunda kalırlar.
Ada haritasında bir düşman şehri seçtiğinizde aşağıdaki seçeneklere sahip olursunuz:
 • Yağmala - Tüm savunma birimleri yenildiğinde koruma altında olanlar dışında her şey yağmalanır. Yağma ve yağmaladığınız kaynakları kurbanınızın nakliye gemilerine yüklemek için 20 dakikanız var. Ayrıca kurbanınızın hazinesindeki altınların (% Şehir kademesi x (şehir kademesi - 1)) kadarını da yağmalarsınız.
 • Limanı Kuşat - Savaş gemileri şehre giden gelen nakliyeleri önler.
 • Şehir İşgal Et [Vali (Askeri) araştırmasının tamamlanmış olmasını gerektirir] - İşgal edilmiş şehri askerleriniz için üs olarak kullanabilirsiniz. Bununla birlikte askerleriniz ve denizcileriniz bakım ücretlerinin bir bölümünü işgal ettikleri şehirde içki aleminde ziyan edeceklerdir.
Savaş Sanatı - Savaşın Seyri

Deniz ve kara savaşları aynı şekilde seyreder. Yine de kara savaşlarında daha fazla etkileyen faktör vardır. (Örn: sur) Her savaşta iki taraf vardır: saldıran ve savunan. Her iki taraf da birden fazla ordudan oluşabilir. Mesela, sen ve bir müttefikin bir şehre birlikte saldırırsanız, senin ve müttefikinin birimleri daha büyük tek bir güç oluşturur.
Bir savaş en az 1 raunddan oluşur. Bir raund 20 dakika sürer ve aşağıdaki gibi gerçekleşir:
 • Dayanıklılık etkileri belirlenir
 • Tolam zarar belirlenir - kara savaşlarında saldıran taraftaki şahmerdanların surlara verebilecekleri hasar kontrol edilir.
 • Hasar rastlantısal olarak düşman birimlerine dağıtılır - isabet alan birimler ölür veya dayanıklılık kaybeder
 • Ölen veya kaçan birimler çıkarılır
 • Eğer kazanan yok ise savaş sonraki raundda devam eder.
Savaş Sanatı - Dayanıklılığın Etkisi

Eğer bir birim isabet alır ve hayatta kalırsa dayanıklılık kaybeder. Dayanıklılık belirli bir seviyenin altına düştüğünde birim kötüleşir veya kaçmayı dener. Birden çok raunddan oluşan daha büyük savaşlarda, dayanıklılık sonucu belirleyici rol oynayabilir.
 • 3/4 Dayanıklılık - Hasar ve zırh koruması değeri %80 e düşer.
 • 1/2 Dayanıklılık - Hasar ve zırh koruması değerinin %60 ına düşer ve birimler tüm özel yeteneklerini kaybeder.
 • 1/4 Dayanıklılık - Hasar ve zırh korumaları değerinin %40 ına düşer. Daha kötüsü bu birimin her raundda %60 kaçmayı deneme şansı olur.
Savaş Sanatı - Surlar

Saldırı alan bir şehrin savunmasında, o şehrin surlarının sayısız etkisi vardır:
 • Surların her gelişim kademesi için tüm savunma birimleri %10 fazla zırh korumasına sahip olur.
 • Surların her gelişim kademesi savunmacının toplam hasar gücünü 3 artırır.
 • Bütün saldırı üniteleri, surlarda açılan her yarık için %10 hasar primi alır.
Ünitelerin sahip olabildiği özel yeteneklerden biri de şahmerdanın surlarda yarıklar oluşturabilmesidir. En azından her iki raund sonunda bir yarık oluşumuna neden olur. Surun gelişim kademelerine bağlı olarak daha fazla yarık da oluşabilir. Yeterince şahmerdan ile mümkün olan tüm yarıklar ilk raundda da oluşturulabilir.


Savaş Sanatı - Hasar ve Zırh Koruması

Oluşturulan toplam hasar aşağıdaki faktörlere bağlıdır:
 • Birliğin oluştuğu birimlerin temel hasar gücü
 • Birliği oluşturan birimlerde atölyenin korkunç geliştirmeleri sonucunda oluşturulan hasar gücü artışları.
 • Azaltılan dayanıklılık etkisiyle verilen hasar
 • (sadece saldıranlar) %30 saldırı özel yeteneğinden gelecek olan hasar artışı
 • (sadece saldıran) %10 her açılan yarık için hasar gücü artışı
 • (sadece savunan) her sur kademesi icin 3 hasar puanı artışı
 • Eğer çok fazla birim (yaklaşık 50+) savaşıyorsa azaltılan zarar.
Birimlerin bireysel zırh koruması değişebilir:
 • Mucit Atölyesinde yapılan savunma geliştirmeleri nedeniyle olan artışlar.
 • Dayanıklılık etkisiyle oluşan zırh koruması azalması
 • (sadece savunanlar) surların her kademesi icin %10 zırh koruması artışı
 • (sadece savunanlar) Özel yeteneklerden Savunma etkisiyle oluşan %30 zırh koruması artışı
Oluşturulan hasar düşman birimlerine rastlantısal olarak dağıtılır. Tam hasar rastlantısal olarak belirlenir, daha fazla birimin katıldığı savaşlarda rastlantı faktöründe de artışı olacaktır. Bir birimin ölmesi için verilen hasar zırh koruması değerinin %90 ını geçmelidir. Aksi takdirde birim sadece dayanıklılık kaybedecektir.


Savaş Sanatı - Galibiyet ve Mağlubiyet

Bir raundun sonunda 1´e 3 güç oranına ulaşıldığında savaş biter ve kazanılmış sayılır. Askeri güç toplam hasar (modifikasyonlar dahil) ve zırh koruması değerlerinin toplamıyla hesaplanır. Yenilen ordu dağılır.
Dayanıklılığın çok fazla düşmesi nedeniyle kaçan birimler savaştan sonra birliklerine dönerler. Savunan birliğin dağılan birimleri savaştan 20 dakika sonra tekrar hazır halde olacaklardır. Bir saldırının başarısız olması nedeniyle dağılan birliğin geri dönmesi ise iki kat zaman alır.


Casusluk

Bir istihbarat merkezine sahip olunca casus eğitebilirsin. İstihbarat Merkezinin her kademesi icin 1 casus daha eğitebilirsin.
Bir casusu konuşlandırmak içiin, Ada Haritasından hakkında bilgi toplamak istediğin şehrin üzerine tıkla. Casus gönderme seçeneği soldaki menüde görünecektir. Bunu seçtiğin zaman casusların şehre sızmayı deneyecekler.
Bir casus başarılı bir şekilde şehre sızdığında, İstihbarat Merkezinden ona görev verebilirsin.
 • Depoyu gözetle - Şehirdeki kaynak miktarını öğrenirsin
 • Garnizonu Gözetle - Şehirde ne kadar ve ne tür asker, savaş makinesi ve savaş gemisi konuşlanmış.
 • Filo ve asker hareketleririni gözetle - Bir filonun kalkış ve varış yeri, toplam birim sayısı ve de nakliye gemilerinin varış zamanı.
 • Hazine Dairesini Gözetle - Hazinede ne kadar altın var.
 • Araştırma Durumunu Gözetle - En son hangi keşiflerin yapılmış olduğunu öğrenirsin.
 • İletişimi gözetle - Kurbanın son bir kaç saatte kimlerle mesaj alış verişi yaptığını öğrenirsin. Sadece mesajın konusunu görebilirsin, içeriğini değil.
 • Casusu Geri Çek - Casusun İstihbarat Merkezine geri döner.
Burada her görev için casusun yakalanma riski de bulunur. Bu gerçekleştiğinde, casusu yakalayan oyuncunun casusun nerden geldiğini tespit etme şansı da mevcuttur!
 • İstihbarat Merkezinin Gelişim Seviyesi - Yakalanma riskini azaltır.
 • Sızılan şehrin büyüklüğü - yakalanma riskini azaltır
 • Sızılan şehirdeki casusluktan korunma görevi yapan karsi casus sayısı - yakalanma riskini artırır.
İttifaklar ve Anlaşmalar

Diplomasi Puanı

Bir çok anlaşmayı yapabilmek için diplomasi puanları gerekir. Diplomasi puanlarını elçilik binası inşa ederek veya geliştirerek kazanabilirsin. Her elçilik binası diplomasi puanı verir, her gelişim kademesi +2 diplomasi puanı getirir.Konu alayına_gider tarafından (22.03.08 Saat 17:03 ) değiştirilmiştir.
alayına_gider isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 25.05.08, 23:20   #2 (permalink)
Yeni Tayfa
 
selambenselam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: May 2008
Mesaj Sayısı: 1
Konu Sayısı: 0
Rep Gücü: 0
Rep Puanı: 10
Rep Derecesi : selambenselam 0-250000
Standart Cevap: İkariam
saol arkadaş gammadayım kullanıcı adım Alehandro koordinat vermiycem sıralamada 1-100 arasında beni bulup msj yazabilirsinis


selambenselam isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 26.05.08, 02:24   #3 (permalink)
Süper Tayfa
 
alayına_gider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: Ankara
Mesaj Sayısı: 20.856
Konu Sayısı: 4583
Takım: Beşiktaş
Rep Gücü: 721912
Rep Puanı: 72187646
Rep Derecesi : alayına_gider 0-10000000alayına_gider 0-10000000alayına_gider 0-10000000alayına_gider 0-10000000alayına_gider 0-10000000alayına_gider 0-10000000alayına_gider 0-10000000alayına_gider 0-10000000alayına_gider 0-10000000alayına_gider 0-10000000alayına_gider 0-10000000
Ruh Hali:

Standart Cevap: İkariam
bende epsilondayım...herhangi bir sorun olursa oyunla ilgili buradan ulaşmanız yeterli...


alayına_gider isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04.06.08, 11:06   #4 (permalink)
Acemi Tayfa
 
HezarfeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Apr 2008
Nereden: Geldim Buraya Takım:Tokatspor
Mesaj Sayısı: 469
Konu Sayısı: 47
Rep Gücü: 1235
Rep Puanı: 122008
Rep Derecesi : HezarfeN 0-250000HezarfeN 0-250000HezarfeN 0-250000HezarfeN 0-250000HezarfeN 0-250000HezarfeN 0-250000HezarfeN 0-250000HezarfeN 0-250000HezarfeN 0-250000HezarfeN 0-250000HezarfeN 0-250000
Ruh Hali:

Standart Cevap: İkariam
bn kappadayım kullanıcı adı eFLanBeYi diplomasiyle ulaşabilirsinizz


__________________
....... Madafaka`MaGiCkNiGhT ........

Metin2de 50 lwl devam ediyorum işte napaLım eyLence arıyor yürek
HezarfeN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04.06.08, 11:09   #5 (permalink)
Gezgin Tayfa
 
AyarıBozuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Feb 2008
Nereden: An(G)araxD
Mesaj Sayısı: 845
Konu Sayısı: 89
Takım: Fenerbahçe
Rep Gücü: 4447
Rep Puanı: 443285
Rep Derecesi : AyarıBozuK 0-500000AyarıBozuK 0-500000AyarıBozuK 0-500000AyarıBozuK 0-500000AyarıBozuK 0-500000AyarıBozuK 0-500000AyarıBozuK 0-500000AyarıBozuK 0-500000AyarıBozuK 0-500000AyarıBozuK 0-500000AyarıBozuK 0-500000
Ruh Hali:

Standart Cevap: İkariam
bilgiler için teşekkürler...


__________________

Marjinal1Hadise...!
AyarıBozuK isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16.06.08, 16:52   #6 (permalink)
Acemi Tayfa
 
HezarfeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Apr 2008
Nereden: Geldim Buraya Takım:Tokatspor
Mesaj Sayısı: 469
Konu Sayısı: 47
Rep Gücü: 1235
Rep Puanı: 122008
Rep Derecesi : HezarfeN 0-250000HezarfeN 0-250000HezarfeN 0-250000HezarfeN 0-250000HezarfeN 0-250000HezarfeN 0-250000HezarfeN 0-250000HezarfeN 0-250000HezarfeN 0-250000HezarfeN 0-250000HezarfeN 0-250000
Ruh Hali:

Standart Cevap: İkariam
adımdan sıkıldım we degiştirdim yeni adım ZaNenDitHaS


__________________
....... Madafaka`MaGiCkNiGhT ........

Metin2de 50 lwl devam ediyorum işte napaLım eyLence arıyor yürek
HezarfeN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 19.06.08, 05:42   #7 (permalink)
Süper Tayfa
 
alayına_gider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: Ankara
Mesaj Sayısı: 20.856
Konu Sayısı: 4583
Takım: Beşiktaş
Rep Gücü: 721912
Rep Puanı: 72187646
Rep Derecesi : alayına_gider 0-10000000alayına_gider 0-10000000alayına_gider 0-10000000alayına_gider 0-10000000alayına_gider 0-10000000alayına_gider 0-10000000alayına_gider 0-10000000alayına_gider 0-10000000alayına_gider 0-10000000alayına_gider 0-10000000alayına_gider 0-10000000
Ruh Hali:

Standart Cevap: İkariam
ikariam destek hattı 24 saat açıktır her türlü problem için
ben epsilondayım beklerim


alayına_gider isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkTüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 02:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.0.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2022 DragonByte Technologies Ltd.
ForumTayfa

Arşiv: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 95 96 97 98 99 100 102 103 104 105 106 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 167 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271


ForumTayfa - Link Değişimi
Telinka İletişim | Voip Ürünleri | Link Değişimine Katılın |

Sitemiz bir forum sitesi olduğundan dolayı, kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. ForumTayfa Yöneticileri mesajları itina ile kontrol etse de, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız [email protected] email adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.

Any member of our web site has the right of adding comments instantly without getting permisson due to the forum structure of our site basis. Althought, our site modarators check comments with care, all the responsibilities sourced from these comments directly belong to the members. If you still find any illegal content in our site ( A.buse, H.arassment, S.camming, H.acking, W.arez, C.rack, D.ivx, Mp.3 or any Illegal Activity ), please report us via [email protected] .Your reports will be evaluated as soon as the arrival of your e-mail.