ForumTayfa  

Go Back   ForumTayfa > Eğitim > Liseler

Liseler Liseler hakkındaki sorunlarınız, ödevleriniz vs konuları paylaştığımız bölüm...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 28.05.08, 16:07   #1 (permalink)
Bilgili Tayfa
 
AhMeT__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Feb 2007
Mesaj Sayısı: 1.341
Konu Sayısı: 95
Rep Gücü: 32547
Rep Puanı: 3253278
Rep Derecesi : AhMeT__ 0-4000000AhMeT__ 0-4000000AhMeT__ 0-4000000AhMeT__ 0-4000000AhMeT__ 0-4000000AhMeT__ 0-4000000AhMeT__ 0-4000000AhMeT__ 0-4000000AhMeT__ 0-4000000AhMeT__ 0-4000000AhMeT__ 0-4000000
Standart Liseler (her türlü Lise ve tanımı)
2008 OKS OKUL TANITIM BİLGİLERİ

2008 Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı sonucuna göre öğrenci alacak resmi okullarla ilgili tanıtım bilgileri aşağıda açıklanmaktadır.

Sınavı kazanan öğrencilerin tanıtımı yapılan okullara kayıt yaptırabilmeleri için; 2007–2008 öğretim yılı sonunda ilköğretim okulu 8’inci sınıflarından şube öğretmenler kurulu kararı da dahil mezun olmaları gerekmektedir.

FEN LİSELERİ
Resmî Fen Liseleri;
 • Zekâ düzeyleri ile fen ve matematik alanlarındaki yetenekleri yüksek olan öğrencileri, matematik ve fen bilimleri alanında yüksek öğrenime hazırlar.
 • Matematik ve fen bilimleri alanlarında gereksinim duyulan üstün nitelikli bilim adamlarının yetiştirilmesine kaynaklık eder.
 • Öğrencileri araştırmaya yöneltmeyi, bilimsel ve teknolojik gelişmeler ile yeni buluşlara ilgi duyanların çalışacakları ortamı ve koşulları hazırlar.
 • Yeni teknolojileri kullanabilen, yeni bilgiler üretebilen ve projeler hazırlayabilen bireyler yetiştirir.
 • Öğrencilerin bilimsel araştırma yapmalarına, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izlemelerine yardımcı olacak şekilde yabancı dilde iyi yetişmelerini sağlar.
Birinci yabancı dili İngilizce olan fen liselerinde öğrenim süresi 4 (dört) yıldır.

Bu okullardan mezun olan öğrenciler, ÖSS’yi kazanmaları halinde alanları ile ilgili yükseköğretim programlarına devam edebilmektedir.

Resmî fen liseleri ile ilgili daha detaylı bilgiye [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] adresindeki “Okullarımız” butonu tıklanarak ulaşılabilir.
SOSYAL BİLİMLER LİSELERİ
Sosyal bilimler liseleri,
 • Edebiyat ve Sosyal Bilimler alanlarında ihtiyaç duyulan üstün nitelikli bilim adamlarının yetiştirilmesine kaynaklık eder.
 • Edebiyat ve sosyal bilimler alanlarındaki ilgi ve yetenekleri üst düzeyde olan öğrencileri bu alanlarda yüksek öğretime hazırlar.
 • Öğrencilerin bilimsel, kültürel ve teknolojik gelişmeleri izleyebilecek düzeyde Türkçe ve yabancı dil öğrenmelerini sağlar.
 • Öğrencilerde geçmiş nesiller ile çağdaşları arasında ortak duyguların uyandırılmasını sağlar.
 • Türk sanat ve kültür birikimini anlayıp yorumlayabilen, yeni bilgi ve projeler üretebilen bireyler yetiştirir.
 • Toplumun ekonomik ve kültürel kalkınmasına bilinçli bir şekilde katkıda bulunur.
 • Öğrencileri edebiyat ve sosyal bilimler alanlarında araştırmaya yöneltecek ve gelişmelere ilgilerini uyandıracak ortam ve şartları hazırlar.
Birinci yabancı dili İngilizce olan sosyal bilimler liselerinde öğrenim süresi “hazırlık + 4” yıldır.

Bu okullardan mezun olan öğrenciler, ÖSS’yi kazanmaları halinde alanları ile ilgili yükseköğretim programlarına devam edebilmektedir.

Sosyal Bilimler Liseleriyle ilgili daha detaylı bilgiye [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] adresindeki “Okullarımız” butonu tıklanarak ulaşılabilir.

ANADOLU LİSELERİ
Resmi Anadolu Liseleri,
 • Öğrencileri ilgi, yetenek ve başarılarına göre yüksek öğretim programlarına hazırlar.
 • Öğrencilerin yabancı dili, dünyadaki bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izleyebilecek düzeyde öğrenmelerini sağlar.
Bu okullardan mezun olan öğrenciler, ÖSS’yi kazanmaları halinde alanları ile ilgili yükseköğretim programlarına devam edebilmektedir.

Anadolu liselerinde öğrenim süresi 4 (dört) yıldır. Ancak; öğretim süresi hazırlık + 4 yıl olan okullar mevcut olup, bu okullarla ilgili bilgiler “OKS-Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu’nda” yer alacaktır.

Anadolu liseleriyle ilgili daha detaylı bilgiye [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] adresindeki “Okullarımız” butonu tıklanarak ulaşılabilir.

Özel Anadolu Liseleri,
Özel Anadolu liseleriyle ilgili bilgiler [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] ve [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] internet adreslerinde yayımlanan “Özel Okullar Başvuru Kılavuzu’nda” açıklanmaktadır.

ANADOLU TEKNİK LİSELERİ

İlköğretim okulu üzerine öğrenim veren ve öğretim süresi dört yıl olan okullardır. Anadolu Teknik Liselerinde Türk Millî Eğitimin genel amaçlarına ve temel ilkelerine uygun olarak öğrencilere ortaöğretim seviyesinde ortak genel kültür vermek, onlara kişi ve toplumun problemlerini tanıtmak, çözüm yolları aramak, yurdun ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasında katkıda bulunma bilinci ve gücünü kazandırma amacına yönelik olarak, teknik alanlarda mesleki formasyon kazandıran, yüksek öğretime, mesleğe ve hayata hazırlayan, aynı zamanda bir yabancı dil öğretilmesini amaçlayan, fen bilimleri ağırlıklı programlar uygulanmaktadır.
Bu okullardan mezun olanlar alanları ile ilgili işyerlerinde çalışabilecekleri gibi, ustalık belgesinin yetki ve sorumluluklarını taşıyan mesleklerinde bağımsız “İşyeri Açma Belgesi” verildiğinden, bağımsız işyeri de açabilirler.
Anadolu Teknik Liseleri Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü ile Kız Teknik Öğretim Genel Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyetlerini sürdürmektedirler.
Bu okullarla ilgili daha detaylı bilgiye aşağıdaki adreslerden ulaşılabilir.
[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]
[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]

ANADOLU MESLEK LİSELERİ

İlköğretim okulu üzerine öğrenim veren ve öğretim süresi dört yıl olan okullardır. Anadolu meslek liselerinde Türk Millî Eğitimin genel amaçlarına ve temel ilkelerine uygun olarak öğrencilere ortaöğretim seviyesinde ortak genel kültür vermek, onlara kişi ve toplumun problemlerini tanıtmak, çözüm yolları aramak, yurdun ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasında katkıda bulunma bilinci ve gücünü kazandırma amacına yönelik, meslekî ve teknik alanlarda mesleki formasyon kazandıran, öğrencileri hayata, iş alanlarına ve yüksek öğretime hazırlayan, aynı zamanda bir yabancı dilin öğretilmesini amaçlayan programlar uygulanmaktadır.
Bu okullardan mezun olanlar alanları ile ilgili işyerlerinde çalışabilecekleri gibi, ustalık belgesinin yetki ve sorumluluklarını taşıyan mesleklerinde bağımsız “İşyeri Açma Belgesi” verildiğinden, bağımsız işyeri de açabilirler.
Anadolu Meslek Liseleri Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü, Kız Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü ile Ticaret ve Turizm Öğretimi Genel Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyetlerini sürdürmektedirler. Bu okullardan bazıları uygulanan programlarla birlikte adlandırılmıştır (örneğin; Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi, Anadolu Süs Bitkileri Meslek Lisesi, Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi, Anadolu İletişim Meslek Lisesi, Anadolu Ticaret Meslek Lisesi vb.).
Bu okullarla ilgili daha detaylı bilgiye aşağıdaki adreslerden ulaşılabilir. [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]
[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]
[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]

ANADOLU MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM OKUL ve KURUMLARINDA UYGULANAN ALAN/PROGRAMLARA AİT LİSTE

ANADOLU ÖĞRETMEN LİSELERİ

Amacı: Anadolu öğretmen liseleri, Millî eğitimin genel amaç ve temel ilkelerine uygun olarak;
 1. Öğretmen yetiştiren yüksek öğretim kurumlarına öğrenci hazırlamak,
 2. Öğrencilerine;
  1. Öğretmenlik mesleğini sevdirmek,
  2. Öğretmenlik mesleğinin gerektirdiği bilgi, beceri, tutum ve davranışları kazandırmak,
  3. Ortaöğretim düzeyinde ortak bir genel kültür vermek,
  4. Ülke kalkınmasına sosyal, kültürel ve ekonomik yönden katkıda bulunma bilincini ve gücünü kazandırmak,
  5. Dünyadaki gelişme ve değişmeleri izleyebilecek düzeyde yabancı dil öğrenmelerini sağlamak,
  6. Öz güven, öz denetim ve sorumluluk duygularının geliştirilmesi, her bireyin farklı ve ayrı bir değer olduğu, ekip çalışmasıyla ortak başarının elde edilmesinde önemli katkı sağlayacağı inancının verilmesine yönelik çağdaş bir eğitim ortamı oluşturmak amacıyla,
Normal öğretim yapan,
— Yabancı dil ağırlıklı program uygulayan,
— Gündüzlü ve öğrencinin cinsiyetine uygun pansiyonunun bulunması kaydıyla Bakanlıkça belirlenecek kontenjan nispetinde paralı-parasız yatılı öğrenime imkân veren
ortaöğretim kurumlarıdır.
Anadolu öğretmen liselerinin öğretim süresi 4 yıldır.
Anadolu öğretmen liselerinde 1. yabancı dil İngilizcedir.Mezunlarına Sağlanan Haklar:
1. Bakanlığımızca kontenjan ayrılan öğretmen yetiştiren yüksek öğretim programlarını; ilk beş tercihinde kazanan öğrencilere kontenjan nispetinde karşılıksız burs verilmektedir.
Bu programlara ilk beş tercihinde yerleşen Anadolu öğretmen lisesi mezunlarının tamamına, kontenjana bakılmaksızın burs verilmektedir.
2. Anadolu öğretmen liseleri, bir mesleğe yönelik program uygulamakla birlikte mezunları, memuriyete girişte ve mezuniyet alanlarıyla ilgili öğretmenlik dışı yüksek öğretim programlarına geçişte “genel lise” mezunları gibi işleme tâbi tutulmaktadır.
Ayrıca, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 45/a maddesi gereğince, alanlarıyla ilgili öğretmenlik programlarını tercih etmeleri halinde, Anadolu öğretmen lisesi mezunlarının Y-ÖSS puanlarına, ilgili Ağırlıklı Ortaöğretim Başarı Puanının (AOBP) 0,24 ile çarpılmasından elde edilen bir puan daha eklenmektedir.
3. Öğretmenleri, merkezî sistemle yapılan sınav ve mülâkat sonuçlarına göre atanmaktadır.
4. Her şube için öğrenci mevcudu; tüm sınıflarda 30 olarak standarda bağlanmıştır. Bu durum, gelişmiş ülkelerin konuya ilişkin uygulamalarıyla örtüşmektedir. Bununla birlikte özel giriş sınavı sonuçlarına göre öğrenci alındığından, bilgi ve yetenekleri bakımından aynı seviyedeki öğrencilerden oluşan sınıflarda, sınıf içi grup dinamiği yüksektir.
Bu okullarla ilgili daha detaylı bilgiye [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]

adresinden ulaşılabilir.

ANADOLU İMAM- HATİP LİSELERİ

Anadolu İmam- Hatip Liselerinde öğretim süresi 4 (dört) yıldır.
Ayrıca, 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu’nun 32’nci maddesi hükmü gereği, imamlık, hatiplik ve Kur’an kursu öğreticiliği konularında görevli elemanları yetiştirmek üzere Millî Eğitim Bakanlığınca açılan ortaöğretim sistemi içinde yer alan, hem mesleğe hem de yüksek öğretime hazırlayan ortaöğretim kurumlarıdır.
Bu okullarla ilgili daha detaylı bilgiye [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] adresinden ulaşılabilir

ANADOLU SAĞLIK MESLEK LİSESİ

İlköğretim üzerine dört yıl süreyle Acil Tıp, Hemşirelik ve Laboratuvar alanlarından öğrenim veren okullardır.
Anadolu sağlık meslek liselerinde; Türk Milli Eğitiminin genel amaç ve temel ilkelerine uygun, ortaöğretim seviyesinde genel bilgi, sağlıkla ilgili ortak mesleki bilgi yanında her alana özel mesleki bilgi ve beceri kazandıran, öğrencileri hayata ve yüksek öğrenime hazırlayan yabancı dil olarak İngilizce öğretilmesini amaçlayan programlar uygulanmaktadır.
Bu okullardan mezun olanlar Sağlık Bakanlığı’na bağlı özel ve resmi, yataklı/yataksız sağlık kurum ve kuruluşlarında “Acil Tıp Teknisyeni” “Hemşire” ve “Laboratuar Teknisyeni” unvanı ile çalışabilirler.
Bu okullarla ilgili daha detaylı bilgiye [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] adresinden ulaşılabilir.

SAĞLIK MESLEK LİSELERİ

İlköğretim üzerine Acil Tıp, Anestezi, Çevre Sağlığı, Diş Protez, Hemşirelik, Laboratuvar, Ortopedi, Radyoloji ile Tıbbi Sekreterlik alanlarında dört yıl süreyle öğrenim veren okullardır.
Sağlık Meslek Liselerinde Türk Milli Eğitiminin genel amaçlarına ve temel ilkelerine, sağlık eğitiminin özel amaçlarına uygun olarak öğrencilere ortaöğretim seviyesinde ortak genel kültür vermek, sağlık alanı ile ilgili temel bilgi ve her bölüm için özel mesleki bilgi ve beceri kazandıran, öğrencileri hayata, sağlık alanına ve yüksek öğrenime hazırlayan, yabancı dil olarak İngilizce öğretilmesini amaçlayan programlar uygulanmaktadır.
Bu okullardan mezun olanlar Sağlık Bakanlığı’na bağlı özel ve resmi, yataklı/yataksız sağlık kurum ve kuruluşlarında “Acil Tıp Teknisyeni” “Hemşire”, “Laboratuar Teknisyeni”, ”Anestezi Teknisyeni”, “Diş Protez Teknisyeni”, “Ortopedi Teknisyeni”, “Radyoloji Teknisyeni” ve “Tıbbi Sekreter” unvanı ile çalışabilirler
Bu okullarla ilgili daha detaylı bilgiye [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] adresinden ulaşılabilir.

ADALET MESLEK LİSELERİ

İlköğretimden sonra dört yıl öğretim süresi olan okullardır.
Adalet Meslek Lisesinde, Türk Millî Eğitiminin genel amaçlarına ve temel ilkelerine uygun olarak öğrencilere ortaöğretim seviyesinde asgari düzeyde genel kültür vermek, onlara kişi ve toplumun problemlerini tanıtmak, çözüm yollarını aramak, yurdun ekonomik, soysal ve kültürel kalkınmasına katkıda bulunma bilincini ve gücünü kazandırmak, bilgi ve kabiliyetleri doğrultusunda adalet alanında istihdam edilecek orta kademedeki nitelikli insan gücünün yetiştirildiği meslek liseleridir.
Bu okullarda meslek dersleri ağırlıklı olup, ortak dersler ile desteklenmiş öğretim adalet alanı programı uygulanmaktadır. Adalet meslek liseleri Ticaret ve Turizm Öğretimi Genel Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyetlerini sürdürmektedirler.
Bu okullarla ilgili daha detaylı bilgiye [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] adresinden ulaşılabilir.

ANADOLU TARIM MESLEK ve TARIM MESLEK LİSELERİ

İlköğretim okulu üzerine öğrenim veren ve öğretim süresi dört yıl olan okullardır.
Anadolu Tarım Meslek ve Tarım Meslek Liselerinde, Türk Millî Eğitimin genel amaçlarına ve temel ilkelerine uygun olarak öğrencilere ortaöğretim seviyesinde ortak genel kültür vermek, onlara kişi ve toplumun problemlerini tanıtmak, çözüm yolları aramak, yurdun ekonomik sosyal ve kültürel kalkınmasında katkıda bulunma bilinci ve gücünü kazandırmak, Ülke ekonomisine, tarımsal üretim yönünden katkıda bulunacak, tarımsal işletme ve kuruluşlarda başarı ile çalışabilecek hayvan sağlığı, bitki sağlığı, peyzaj ve çevre düzenleme, su ürünleri, tarım alet ve makine kullanma, gıda analiz ve kontrol ile ileri tarım tekniklerini başarı ile uygulayabilecek ve yapabilecek nitelikte pratik bilgi ve beceri kazandıran aynı zamanda bir yabancı dilin öğretilmesini amaçlayan programlar uygulanmaktadır.
Anadolu Tarım Meslek ve Tarım Meslek Liseleri Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyetlerini sürdürmektedirler.
Bu okullarla ilgili daha detaylı bilgiye [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] adresinden ulaşılabilir.
ANADOLU TAPU ve KADASTRO MESLEK LİSESİ

İlköğretim okulu üzerine öğrenim veren ve öğretim süresi dört yıl olan okullardır.
Anadolu Tapu ve Kadastro Meslek Lisesinde, Türk Millî Eğitiminin genel amaçlarına ve temel ilkelerine uygun olarak öğrencilere ortaöğretim seviyesinde asgari olarak bir genel kültür vermek, onlara kişi ve toplumun problemlerini tanıtmak, çözüm yollarını aramak, yurdun ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasına katkıda bulunma bilincini ve gücünü kazandırmak, bilgi ve kabiliyetleri doğrultusunda tapu, kadastro ve harita programları ile yabancı dil bilen, ara kademede meslekî ve teknik eleman yetiştirmektir.
Anadolu Tapu ve Kadastro Meslek Lisesi Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.
Bu okulla ilgili daha detaylı bilgiye [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] adresinden ulaşılabilir.
ANADOLU METEOROLOJİ MESLEK LİSESİ

Anadolu Meteoroloji Meslek Lisesinde, Türk Millî Eğitiminin genel amaçları ve temel ilkeleri doğrultusunda öğrencilerini, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda hem mesleğe hem yükseköğretime hazırlayan, meteoroloji alanında yabancı dil bilen nitelikli eleman yetiştiren programlar uygulanmaktadır. Bu okul mezunları, başta Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü olmak üzere bu alanda teknik eleman ihtiyacı bulunan çeşitli kurum ve kuruluşlarda istihdam edilmektedir.
Eğitim-öğretim süresi 4 yıl olan Anadolu Meteoroloji Meslek Lisesine, Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (OKS) ile öğrenci alınmaktadır. 9’uncu sınıfta diğer ortaöğretim kurumları ile ortak dersler, 10’uncu sınıftan itibaren de genel kültür dersleriyle birlikte alanla ilgili teorik ve uygulamalı meslek dersleri okutulmaktadır.
Bu okul mezunları, alanlarında teknik hizmetler sınıfı personeli olarak istihdam edilmekte ve diğer mesleki ve teknik ortaöğretim kurumları mezunları gibi yükseköğretime geçebilmektedirler.
Anadolu Meteoroloji Meslek Lisesi Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.
Bu okulla ilgili daha detaylı bilgiye [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] adresinden ulaşılabilir.


AhMeT__ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkTüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 10:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.0.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
ForumTayfa

Arşiv: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 95 96 97 98 99 100 102 103 104 105 106 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 167 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271


ForumTayfa - Link Değişimi
Telinka İletişim | Voip Ürünleri | Link Değişimine Katılın |

Sitemiz bir forum sitesi olduğundan dolayı, kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. ForumTayfa Yöneticileri mesajları itina ile kontrol etse de, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız [email protected] email adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.

Any member of our web site has the right of adding comments instantly without getting permisson due to the forum structure of our site basis. Althought, our site modarators check comments with care, all the responsibilities sourced from these comments directly belong to the members. If you still find any illegal content in our site ( A.buse, H.arassment, S.camming, H.acking, W.arez, C.rack, D.ivx, Mp.3 or any Illegal Activity ), please report us via [email protected] .Your reports will be evaluated as soon as the arrival of your e-mail.