ForumTayfa  

Go Back   ForumTayfa > Güvenlik & Bilgisayar & İnternet & Webmaster & Programlama Bölümü > Msn, Yahoo, Skype, Icq, Messenger

Msn, Yahoo, Skype, Icq, Messenger Chat programları ile ilgili tüm ayarlar, programlar, soru ve sorunlarımızın tartışıldığı bölüm...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 26.09.09, 19:32   #1 (permalink)
ÇookK oluyozZZ
 
Barış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: İSTANBUL
Mesaj Sayısı: 4.119
Konu Sayısı: 1927
Takım: Beşiktaş
Rep Gücü: 44597
Rep Puanı: 4457981
Rep Derecesi : Barış 0-5000000Barış 0-5000000Barış 0-5000000Barış 0-5000000Barış 0-5000000Barış 0-5000000Barış 0-5000000Barış 0-5000000Barış 0-5000000Barış 0-5000000Barış 0-5000000
Ruh Hali:

Arrow msn 9.0 açılmıyor ?
windows live 9.0 açılmıyor..!

yöntemleri :

1-

Başlat > donatılar dan notepad'i açın. Dosya > Aç bölümünden
C:\Windows\System32\Drivers\etc\ klasörüne gelip hosts dosyasını açın. (veya
hosts dosyasına çift tıklayın, notepad programı ile birlikte aç deyin)
Ardından

65.54.239.80 messenger.hotmail.com
65.54.239.80 dp.msnmessenger.akadns.net

yukarıdaki bu iki satırı en sona yapıştırın.

kaydedip kapatın notepad'i. Bu kadar. Ardından msniniz açın çalışacaktır.2-uyumluk Modunu Windows 2000'ne Çevirdikten Sonra Bir Kaç Sorun Keşfettim Ve O Sorunlarin Nasil Gİdereceliğini'de Çözdüm Arkadaşlar Sorunlar Sesli Konusma Yapilmiyor Plus Ve Benzeri Eklentiler Çalişmiyor Çözüm: Arkadaşlar Uyumluluk Modunu İptal Ediyoruz "Bu Programi Aşağidaki İçin Uyumluluk Modunda Çaliştir" Seçeneğini Kaldiriyoruz Ve Uygula Tamam Yapiyoruz Tekrar Çaliştiriyoruz Onarma Yapiyor Ve Giriş Yaptiniz'Da Güncelleme İstiyor Yine İptal Edip Kapatiyoruz Msn'den Komple Çikiyoruz

8.1 Sürümü İÇin : [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]
Bunu İndirip Exe Dosyasini Msn'nin İÇine Kopyaliyoruz Ve Tekrar Açiyoruz Msn'yi Giriş Yapiyoruz Ve Bingo' Hiç Bİr SOrun Kalmiyor

8.0 Sürümü İÇin : [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] Bunu İndirin Dediklerimi Aynen Yapin

GeNccLuBeR- [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]

3-

Windows Live Messenger'ı Tamamen Nasıl Kaldırırım?
Windows Installer CleanUp Utility

Sonuç alamazsanız aşağıdaki konuda bulunan WLM 8.5. ZIP dosyasındaki sürümü kurmayı deneyin:
Windows Live Messenger 8.5 FINAL (Windows Live Suite)

Program Files içindeki Windows Live\Messenger klasörünün içindeki tüm dosyaları \Program Files\MSGRTEST klasörü oluşturup içine kopyalayın ve msnmsgr.exe dosyasını buradan çalıştırmayı deneyin.


Windows Installer CleanUp Utility'nin Açıklaması

Uyarı Windows Installer CleanUp Utility, Microsoft Windows Installer kullanan programlar ile ilgili yükleme sorunlarını çözümlemek için "olduğu gibi" sunulur. Bu yardımcı programı kullanırsanız, diğer programları yeniden yüklemeniz gerekebilir. Dikkatli olmanız önerilir.

Microsoft, Windows Installer CleanUp Utility'yi güncelleştirmiştir. Windows Installer CleanUp Utility ile, bir programın Windows Installer yapılandırma bilgilerini kaldırabilirsiniz. Yükleme (Kurulum) sorunları yaşarsanız, programınızın Windows Installer yapılandırma bilgilerini kaldırmak isteyebilirsiniz. Örneğin, programınızı ilk yüklediğinizde bulunmayan bir program bileşenini eklemeye (veya kaldırmaya) çalıştığınızda yükleme sorunlarıyla karşılaşırsanız programın Windows Installer yapılandırma bilgilerini kaldırmanız gerekebilir.

Windows Installer CleanUp Utility aşağıdaki işlevleri gerçekleştirmez:

•Windows Installer'ı kaldırma
•Windows Installer tarafından yüklenen Microsoft Office 2003 gibi programların dosyalarını kaldırma

Windows Installer CleanUp Utility aşağıdaki işlevleri gerçekleştirir:

•Windows Installer tarafından yüklenmiş bir veya daha fazla programı seçebileceğiniz bir iletişim kutusu sağlar

Bunu yapmak için, istediğiniz programı Windows Installer CleanUp (Windows Installer Temizleme) iletişim kutusundan Installed Products (Yüklü Ürünler) listesinden seçin. Seçiminizi yaptıktan sonra, yardımcı program yalnızca bu programlarla ilişkili olan Windows Installer yapılandırma bilgilerini kaldırır.

•Seçtiğiniz programlar için Windows Installer yapılandırma bilgilerini oluşturan dosya ve kayıt defteri ayarlarını kaldırır Programınızın Windows Installer yapılandırma bilgilerini kaldırmak için bu yardımcı programı kullanırsanız ve programı yeniden yüklemeyi düşünüyorsanız, programı özgün olarak yüklendiği klasöre yeniden yüklemelisiniz. Bu, sabit diskinizdeki veya disklerinizdeki dosyaların kopyalanmasını engeller.

Daha fazla bilgi
Windows Installer CleanUp Utility'nin bu sürümü Microsoft Windows'un tüm 32 bit sürümlerinde düzgün çalışır. Microsoft Windows'un 32-bit sürümleri şunlardır:

•Microsoft Windows Vista•Microsoft Windows Server 2003
•Microsoft Windows XP•Microsoft Windows Millennium Edition
•Microsoft Windows 2000
•Microsoft Windows NT 4.0 Service Pack 3 veya sonrası
•Microsoft Windows 98
•Microsoft Windows 95

Windows Installer CleanUp Utility'nin bu sürümü Microsoft Windows'un tüm 64 bit sürümlerinde düzgün çalışır. Microsoft Windows'un 64-bit sürümleri şunlardır:

•Microsoft Windows Server 2003
•Microsoft Windows XP
•Microsoft Windows Vista Aşağıdaki dosya Microsoft Yükleme Merkezi'nden yüklenebilir:

[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]

Readme.txt dosyası içeriği

WINDOWS INSTALLER CLEAN UP UTILITY sürüm 3 için BENİOKU DOSYASI
EYLÜL, 2006

WINDOWS INSTALLER CLEAN UP UTILITY NEDİR?
Windows Installer Clean Up Utility, bir sorun oluşursa Windows Installer yapılandırması yönetim bilgilerini kaldırmak için kullanılabilen bir araçtır.

*** NOT: Windows Installer Clean Up Utility, 2007 Microsoft Office Sistemi yükleme bilgilerini kaldırmak için kullanılmamalıdır. ***

Aşağıdaki sorunlardan biri oluşursa, Windows Installer yapılandırması yönetim bilgileri bozulabilir:

- Bilgisayarın kayıt defteri bozulur.

- Windows Installer tarafından kullanılan bir kayıt defteri ayarı
istemeden değiştirilir ve bu değişikli bir soruna neden olur.

- Windows Installer kullanan bir programı (örneğin,
Microsoft Office 2003) yükleme işlemi kesintiye uğrar.

- Bir kurulum programının aynı anda birden çok örneği çalışmaktadır veya
kurulum programının bir örneği "engellenmiştir."


MSICU.EXE DOSYASINA NE OLDU?
Özgün sürümde, Windows Installer Clean Up Utility'nin iki sürümü vardı: Msicu.exe (Microsoft Windows 95, Windows 98 ve Windows ME'de kullanılmak üzere) ve Msicuu.exe (Windows NT, Windows 2000, Windows XP ve Windows Server 2003'te kullanılmak üzere). Msicuu.exe dosyası artık Microsoft Windows'un tüm 32-bit sürümlerinde çalıştığı için, Msicu.exe kaldırılmıştır.


MSIZAP.EXE NEDİR?
Windows Installer Clean Up Utility, Windows Installer yapılandırması yönetim bilgilerinde temizleme işlemleri gerçekleştirmek için Msizap.exe program dosyasını kullanır. Microsoft, Msizap.exe dosyasını el ile çalıştırmanızı önermez; çünkü Msizap.exe, bir komut satırı arabirimi kullanır. Msizap.exe, Windows Installer Clean Up Utility ile aynı kullanım kolaylığına ya da koruma düzeyine sahip değildir.


AYIKLANAN DOSYALARDA NEDEN MSIZAP.EXE YOK?
MSIZAP.EXE dosyasının iki sürümü vardır: MsiZapA.exe (Windows 95, Windows 98 ve Windows ME'de kullanılmak üzere) ve MsiZapU.exe (Windows NT, Windows 2000, Windows XP ve Windows Server 2003'te kullanılmak üzere). Windows Installer Clean Up Utility'nin düzgün çalışması için, uygun yürütülebilir dosyanın MsiZap.exe olarak yeniden adlandırılması gerekir. Yükleme işlemi doğru sürümü otomatik olarak yeniden adlandırır ve yükler.


WINDOWS INSTALLER CLEAN UP UTILITY'Yİ NASIL YÜKLERİM?
Yardımcı programı karşıdan yüklediğinizde Yükle veya Kaydet'i seçin (Kaydet'i seçerseniz, karşıdan yüklediğiniz yürütülebilir dosyayı, kaydettiğiniz klasörden çalıştırın). Varsayılan olarak, kurulum programı Windows Installer Clean Up Utility dosyalarını Program Files klasörünün altında bir klasöre yükler. Bu klasöre "Windows Installer Clean Up" adı verilir.
Yardımcı program tarafından kullanılan tüm dosyalar (Msicuu.exe, Msizap.exe ve bu Benioku dosyası) bu klasöre kopyalanır ve Başlat menüsü altındaki Programlar menüsünde bir kısayol oluşturur.

Dosyalar, karşıdan yüklenen dosyadan el ile de ayıklanabilir. Ancak, bunu yaptıktan sonra, uygun MsiZap*.exe dosyasını "MsiZap.exe" olarak yeniden adlandırmalısınız (NOT: Bu yardımcı programı Windows 95/98/98SE/ME'de kullanırsanız, MsiZapA.exe olarak yeniden adlandırın. Aksi durumda, MsiZapU.exe olarak yeniden adlandırın.)


WINDOWS INSTALLER CLEAN UP UTILITY'Yİ NASIL ÇALIŞTIRIRIM?
Windows Installer Clean Up Utility'yi çalıştırmak için, aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın:
- 'Başlat'ı tıklatın, 'Tüm Programlar'ı (veya bazı işletim sistemlerinde 'Programlar'ı) tıklatın ve sonra da
Windows Installer Clean Up Utility kısayolunu tıklatın.
- Msicuu.exe dosyasını bulun ve çalıştırın.

Bir ileti, yüklü ürünlerin listesi ve dört düğme içeren bir iletişim kutusu görüntülenir.

Görüntülenen ileti aşağıdaki gibidir:

Continuing further will make permanent changes to your system. You may
need to reinstall some or all applications on your system that used the
Windows Installer technology to be installed. If you do not want to
proceed, please press the 'Exit' button now. Choosing 'Remove' will
make the permanent changes.

Liste, Windows Installer ile kaydedilen tüm yüklü programların adlarını da içerir. Windows Installer Clean Up Utility yüklemesi de Windows Installer kullandığı için, Windows Installer Clean Up Utility bu listede bulunmalıdır. Kaldırmak istediğiniz programları seçin. (Listede birden çok öğeyi seçmek için, ÜSTKRKT veya CTRL tuşunu basılı tutarak öğeleri seçin.)

İletişim kutusundaki dört düğme şunlardır:

[Select All] - Listedeki tüm programları seçer.

[Clear All] - Listedeki tüm programların seçimini kaldırır.

[Remove] - Seçilen program veya programlarla ilişkili olan Windows Installer
yükleme bilgilerini kaldırır.

[Exit] - Windows Installer Clean Up Utility'den çıkar.

'Remove' düğmesini tıklatırsanız aşağıdaki istem görüntülenir:

Warning - All items selected will be removed from the Windows Installer
database. In order for the items to work properly, you must individually
re-install all items selected. Select OK to continue removing product,
Cancel to abort.

'OK'i tıklatırsanız, seçilen programla ilişkilendirilmiş tüm Windows Installer bilgileri kaldırılır. Denetim Masası'nda yer alan Program Ekle/Kaldır aracındaki programların girdileri de buna dahildir. Yüklü bir programın yükleme bilgilerini kaldırırsanız, programın bileşen eklemesi veya kaldırması ya da kendi kendini onarması engellenir. NOT: Yükleme bilgilerini kaldırırsanız, programların dosyaları veya kısayolları kaldırılmaz. Bu öğeleri kullanmayı denemeden önce programları yeniden yüklemeniz gerekir.


HATA İLETİSİ ALIRSAM NE OLUR?
Aşağıdaki tabloda, Windows Installer Clean Up Utility tarafından görüntülenebilecek hata iletileri ve bunların nedenleri listelenmektedir.

Hata iletisi:
This utility requires that Msizap.exe version 2 or greater reside in the same folder.
Neden:
Msizap.exe sürüm 2 veya Msizap.exe dosyasının sonraki bir sürümü, Msicuu.exe ile aynı klasörde bulunamaz.
---------------------------------------------------------------------------
Hata iletisi:
You must have Administrator rights to run this utility.
Neden:
Msicuu.exe dosyasını çalıştırmak için yönetici haklarıyla oturum açmış olmanız gerekir.
---------------------------------------------------------------------------
Hata iletisi:
This utility requires that the Windows Installer be installed and properly registered.
Neden:
Msicuu.exe dosyası, yüklü ürünleri belirlemek için Windows Installer nesne modelini kullanır.
Sorunu gidermek için, Msi.dll dosyasını yeniden kaydetmeyi deneyin.


WINDOWS INSTALLER CLEAN UP UTILITY'Yİ NASIL KALDIRIRIM?
Windows Installer Clean Up Utility yüklendiğinde, Denetim Masası'ndaki Program Ekle/Kaldır ara

----


__________________
ÇookK oluyozZZ


گẽήί گẽήℓε Ўαگαмακ √αяκεή گ£ήگįz !!!


[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]
Barış isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 26.09.09, 19:35   #2 (permalink)
Süper Tayfa
 
-Asi Ruh- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Apr 2009
Mesaj Sayısı: 7.499
Konu Sayısı: 4577
Rep Gücü: 240251
Rep Puanı: 24023265
Rep Derecesi : -Asi Ruh- 0-10000000-Asi Ruh- 0-10000000-Asi Ruh- 0-10000000-Asi Ruh- 0-10000000-Asi Ruh- 0-10000000-Asi Ruh- 0-10000000-Asi Ruh- 0-10000000-Asi Ruh- 0-10000000-Asi Ruh- 0-10000000-Asi Ruh- 0-10000000-Asi Ruh- 0-10000000
Ruh Hali:

Standart Cevap: msn 9.0 açılmıyor ?
Sorunu Olanlar İçin Güzel Anlatım.

Teşekkürler.


-Asi Ruh- isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 27.09.09, 06:38   #3 (permalink)
Banned
 
SiyahkaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Jul 2009
Nereden: adaNa
Mesaj Sayısı: 766
Konu Sayısı: 322
Takım: Beşiktaş
Rep Gücü: 0
Rep Puanı: 4398796
Rep Derecesi : SiyahkaR 0-5000000SiyahkaR 0-5000000SiyahkaR 0-5000000SiyahkaR 0-5000000SiyahkaR 0-5000000SiyahkaR 0-5000000SiyahkaR 0-5000000SiyahkaR 0-5000000SiyahkaR 0-5000000SiyahkaR 0-5000000SiyahkaR 0-5000000
Ruh Hali:

Standart Cevap: msn 9.0 açılmıyor ?
güzel paylasım


SiyahkaR isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01.09.10, 14:03   #4 (permalink)
Yeni Tayfa
 
yokyokqwert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Sep 2010
Mesaj Sayısı: 2
Konu Sayısı: 0
Rep Gücü: 0
Rep Puanı: 10
Rep Derecesi : yokyokqwert 0-250000
Ruh Hali:

Standart Cevap: msn 9.0 açılmıyor ?
paylasım güzel =)


yokyokqwert isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
parça videolar açılmıyor suatbmw Yeni Başlayanlar 2 07.07.10 07:32
Msn yeni sürüm sorunu.Msn açılmıyor... muwe Msn, Yahoo, Skype, Icq, Messenger 86 09.01.10 16:56
Msnim açılmıyor ! erkut_351903 Msn, Yahoo, Skype, Icq, Messenger 18 30.04.09 16:04
Youtube Açılmıyor. Yardım Pls Burcu_BJK1903 Ağ ve İnternet 56 14.02.09 03:18
kendi sitem açılmıyor yardım bea (: elegannnce Ağ ve İnternet 12 26.04.08 19:23


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 09:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.0.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
ForumTayfa

Arşiv: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 95 96 97 98 99 100 102 103 104 105 106 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 167 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271


ForumTayfa - Link Değişimi
Telinka İletişim | Voip Ürünleri | Link Değişimine Katılın |

Sitemiz bir forum sitesi olduğundan dolayı, kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. ForumTayfa Yöneticileri mesajları itina ile kontrol etse de, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız [email protected] email adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.

Any member of our web site has the right of adding comments instantly without getting permisson due to the forum structure of our site basis. Althought, our site modarators check comments with care, all the responsibilities sourced from these comments directly belong to the members. If you still find any illegal content in our site ( A.buse, H.arassment, S.camming, H.acking, W.arez, C.rack, D.ivx, Mp.3 or any Illegal Activity ), please report us via [email protected] .Your reports will be evaluated as soon as the arrival of your e-mail.