ForumTayfa  

Go Back   ForumTayfa > Oyun Dünyası > Online Oyunlar > Ogame

Ogame Ogame hakkında herşey...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 21.02.11, 09:24   #1 (permalink)
Paylaşımcı Tayfa
 
~S'oиsuzLuk~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Jan 2011
Nereden: 07-07-2011
Mesaj Sayısı: 2.435
Konu Sayısı: 356
Takım: Beşiktaş
Rep Gücü: 655064
Rep Puanı: 65505143
Rep Derecesi : ~S'oиsuzLuk~ 0-10000000~S'oиsuzLuk~ 0-10000000~S'oиsuzLuk~ 0-10000000~S'oиsuzLuk~ 0-10000000~S'oиsuzLuk~ 0-10000000~S'oиsuzLuk~ 0-10000000~S'oиsuzLuk~ 0-10000000~S'oиsuzLuk~ 0-10000000~S'oиsuzLuk~ 0-10000000~S'oиsuzLuk~ 0-10000000~S'oиsuzLuk~ 0-10000000
Ruh Hali:

Standart Ogame' in Hikayesi
Sana burada bir ırkın hikayesini bizim ırkımızın hikayesini anlatmak istiyorum. İşin komik yani bu hikayenin aslında senin zamanında henüz yaşanmamış olması. Gerçekte her şeyin paralel yaşandığını anlaman için sana bu hikayeyi yine de anlatacağım. Geçmişte yaşanan her şey günümüzü günümüzde yaşanan her şey de geleceğimizi oluşturur. Ve biz de aslında insanin geleceği değiştirmeden geçmişe nasıl dönebileceğini keşfettik. İnsan geleceği sadece onu kendisi yaşarsa değiştirebilir. Bunu anlaması belki çok zor ama gerçek bu işte. Bir şey ancak yaşanırsa gerçekten değiştirilebilir yani geçmişin yaşanmış bir parçasini oluşturuyorsa.

Sen de şu andan itibaren kaybolacaksın ama yine de her şey aynı kalacak; çünkü bu yaşananlar benim geçmişim.

Neyse ben en iyisi size bu şekilde işkence çektirmeyi bırakıp hikayemi anlatmaya başlayayım.

Her şey 2250 yılında başladı bu yıla Alfa yılı da denirdi aramızda. Bu yılda insanlar galaksilerarasi 3 dakikadan biraz uzunca bir uçuşu gerçekleştirerek o zamana kadar hiçbir sondanin başaramadığı inanilmaz önemli bir başarı elde ettiler.

Yanmalı motor takımı adını verdiğimiz tekniğin bu yeni çeşidi ile (motor takımları eski yöntem arkadan itme sistemine göre çalışıyorlardı) insanlar ışık hızı ile uçabilmeyi keşfettiler. Tabi ki cok eskiden de uçabilirdi insanoğlu ama şu ana kıyasla inanılmaz az mesafe katedebiliyorlardı. İnsanoğlunun yeterince uzay seyahati tecrübesi yoktu. Daha uzak bölgelere ulaşabilmek yeni macera çeşidi olmuş ve insanlar bu amaçla yeni tekniklerin peşinde koşmaya başlamışlardı. Bu noktada insanlar arasında rekabetin çok yüksek olması gelişime büyük katkıda bulundu. Boeing bu motor teknolojisinin daha da gelişmesi icin büyük çaba sarfetti. Dünya yüzeyinde bu motorları kullanmak çevreye verdikleri zarar yüzünden yasaktı; ama uzayda bu konuda geçerli olan kurallar daha farklıydi tabi ki. Airbus firması ise bu fazla güvenilir olmayan ve henüz çok gelişmemiş teknolojiyi değiştirmek niyetindeydi. En başlarda bu motor takımlarını kullanan gemilerin çok sık patlamaları olumsuz bir hava estirdi. Ancak Yüksek Atom Fizikçisi Albert Ainstein Y-Parçaları'nın tek başlarına değil de bu oluşumdan önce başka gazlar ile birlikte denkleme girdikleri ve yandıkları çok daha sağlam ve etkili bir teknoloji çeşidi keşfetti. Ama başkaları da galaksileri araştırmaya başlamıştı ve ilk gezegenlerarasi uçuşlardan çok kısa bir süre sonra çok daha güçlü motorlar kullanılmaya başlandı. Amaç uzun uçuş sürelerini kısaltmaktı. Yeni motorların çalışması için Deuterium maddesine ihtiyaç vardı.

Dünyadaki tüm su kaynaklarının ne yazik ki sadece yüzde 0015'i Deuterium izotopundan oluşuyordu. Bu da varolan bu izotop miktarının yeterli olmayacağını gösteriyordu. Ülkelerin bilim adamları onyıllarca Deuterium miktarının nasıl arttırılabileceği konusunda araştırmalar yaptılar ve sonunda Quasar patlaması sonucu ortaya çıkan bir çeşit Y-Gazı'nın yardımıyla yeni bir motor geliştirmeyi başardılar. Bunun çalışması Y-Gazı'nın ve Deuterium maddesinin birleşimi sonucu mümkün oluyordu. Bu iki gazın yanması sonucu ortaya çıkan çok büyük miktardaki enerji ile gemiler daha hızlı gidebiliyorlardı. Friedrich Terrane isimli bilim adamı bu tezden yola çıkarak yeni bir mekanizma geliştirdi. Bu tez bir çok bilim adamı tarafından teorik anlamda çok eleştirildi ve eldeki bilim seviyesine göre böyle bir mekanizmanın asla geliştirilemeyeceği iddia edildi. Ama bu mekanizma pratikte de çalıştı! Bu yeni motor takımı inanılmaz bir yeniliğe imza attı ve insanlara galaksilerarasi yolculuğu çok daha kısa sürelerde yapma fırsatı sundu. Boş alan ve kolonileştirilebilecek bölge başlangıçta çok fazlaydi ve böylece onyıllar hatta refah ve barış dolu yüzyıllar geçti. Yüzlerce yeni ülke kuruldu. Yeni hazineler yeni kültürler yaratıldı. Evren sakin ve huzurluydu:

Firtina öncesi sessizlik...

Daha uzak yerlere yolculuk edebilmek için bu uzun zamandan sonra bile yeni teknolojiler geliştirildi. İnsanlar yine sınırları zorlamaya başladıklarında yeni yeni arayışlar içine girdiler ve bir gün birkaç ögrencinin yanlişlıkla keşfettiği Hiper Ortam Motoru tüm bunlara gölge düşürdü: Bu yeni motor boyutlararasına geçerek onların etkilerini yok eden bir kabarcık üretiyordu ve asıl önemlisi 4. ve 5. boyut arasında da işe yaramasıydı. Bu kabarcık içinde 4-Boyutlu ortamın kuralları geçerliydi ve bu da eldeki gemilere hiç zarar gelmemesini sağlıyordu. Normalde uçuş yönünde tüm galaksi görülebilir. Ama bu yeni mekanizma ile çok daha ilerdeki dünyalar keşfedilebiliyordu. Xentronium elementinin bir halk tarafından kolonilerin birinde keşfine kadar gezegenlerarası var olan az bir sorun da diplomasi aracılığı ile kolayca çözülüyordu. Sorun bu elemente sahip olanın tüm galaksiye hükmedebilecek güce sahip olacağının anlaşılmasıyla başladı.

Savaşın yakında başlaması gerekiyordu...

Önümüzdeki yıllarda bu elementten sadece 15 mikrogram çıkarılabilirdi. Terran ırkının bölgesinde bulunduğu için sadece Terran halkı bundan yararlanabilirdi. Xentronium'un bir mikrogramı 10.000 terran güneşinin verdiği enerjiyi sağlıyordu! Ve kıskançlik açgözlülük sonucu ilk düşmanlıklar başlamışti bile. İlk başta Terran Yanlıları ve Terran Karşıtları olarak iki ittifak kuruldu. Nostradamus zamanında çok büyük bir güç uğruna 150 yıl sürecek bir savaşı iddia etmişti. Ama bu savaş önümüzdeki 300 yıldan daha uzun sürecekti. Binlerce halk ya yok edildi ya da başka halkların boyunduruğuna girdi. Hayatta kalmayı başarabilen birkaç halk bu savaşın nasıl sona ereceği konusunda çoktan kafa yormaya başlamışlardı. Ama kaçacak yer var mıydı? Savaşın başlamasından 125 yıl sonra Kaçak Halklar Bilim Birliği'ne bağlı bilim adamları tarafından instabil Beryllium kullanımı ile bir geminin içinden geçerken yok olmayacağı siyah delik yaratılabileceği keşfedildi. Bu keşfin tek eksi yanı açılan siyah deliğin tek bir yönde ilerleyen beyaz bir delikle birleşme ihtimali...

Birkaç başarılı denemeden sonra kaçaklar için özgürlük gemilerinin hazırlanışına başlanıldı. 25 yıl daha geçmişti ve durum Terran Yanlıları ittifaki için hiç de iyi görünmüyordu. Karşıtlar evren için çok yıkıcı olan Omega silahını devreye sokmuşlardı. Bu Omega silahı ve yaydığı enerji galaksinin bazı kesimlerini tamamen yoketmişti. Tüm hızlarıyla gezegenleri yokediyor ırklarin kökünü kurutuyor ve insan yaşamını yokediyorlardı; hesaplara göre bu sürecin devamı durumunda 24 yıl içinde tüm galaksi yokolabilirdi. Kaçmaya çalışanlar da bilimin yardımı ile siyah delikler arası yolculuk yapıyor ve hayatta kalmak için son şanslarını da kullanıyorlardı...

Yeni bir hayat

Günün birinde beyaz delik insanları içinde sadece tek bir gezegende hayat olan yepyeni bir galaksiye çıkardı. Bu gezegende insanlar çok garip bir halk olan Lejyonerler ile karşılaştılar. Teknik açıdan insanlar ile aynı seviyedeydiler ve en önemlisi Terranlı olsun olmasın herkese çok iyi davrandılar. Bu halk insanlara galaksilerine yerleşme izni verdi ama iki de şart koştu: Her halk en fazla 9 gezegende yerleşim kurabilir ki mevcut yer herkese yetsin. Ayrıca her ırktan bağımsız olarak tüm galaksi üzerinde söz sahibi olan ve kararlar alabilen bir meclis kurulmalıydı. Halklar bu oluşumu onayladılar ve ticareti ilişkileri kontrol eden barışın sembolü olan bağımsız bir meclis de kuruldu.

Yeni bir uygarlık oluşumu başladı...

Soruyorsundur kendine bunu sana niye anlattığımı. Şöyle desem: Sana burada benimle birlikte geleceğe gelme şansı tanıyorum. Takip et beni ve şansını dene. Başlangıç için sana görkemli bir gezegen üzerinde hakimiyet sağlıyorum. Aynı zamanda bu gezegenin üzerinde gelecekteki uygarlığını kurman ve halkını yerleştirmen için yeterince boş alan da var. Güce ulaşabilmek için her şeyi kendin kurman ve geliştirmen lazım. Kesinlikle eminim ki çok memnun kalacaksın. Şu önündeki zaman kapısından geç ve yeniliklerle dolu bambaşka bir dünyaya gir. Başlangıç çok zor olacak. Halkına refah ve huzur getirip getiremeyeceğini zaman gösterecek. Şimdi seni yalnız bırakıyorum karar tamamen sana ait.

Bol Şans!


__________________
Bir TıkLa başLar herşey...

Sevgiye geLdiğimizi sansak da...

DostLuğun ortasında buLuruz kendimizi...

Dreamy'k Le severiz insanLarı...
HerA'KyLa kahkahaLara boğuLuruz...
Cewre'KyLE umursamayız hiçbişeyi...
Miss TaKa'K yLa değişir hayata bakışımız... ,
Es'KLe gözLerimiz bayram eder (:
Sharmente'K iLe Resmiyeti ve ciddiyeti öğreniriz...
[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]'KLa gireriz cuma günLeri günaha...
Ahenk'KLe fark ederiz yaşamın sevincini..

Master'k Le öğreniriz Son çıkan fiLmLerii


ApokaLipse'K öğretir bize öğrenemediğimiz hayat işaretLerini

ve burda tüm tayfaLarLa öğretiriz..
Sıcacık güLümseyişimizi..
~S'oиsuzLuk~ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
GF Ogame - Evreni fethet berbat123 Ogame 0 20.09.10 20:07
Ogame oynayan varmı???? Sir [email protected] Ogame 38 15.05.10 15:59
Ogame Skinleri MaStEr Ogame 2 10.09.07 21:08
Ogame Şiirleri KuzenLiwe Ogame 2 13.08.07 18:24
Ogame Davetiye KuzenLiwe Ogame 5 31.03.07 13:54


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 12:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.0.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2021 DragonByte Technologies Ltd.
ForumTayfa

Arşiv: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 95 96 97 98 99 100 102 103 104 105 106 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 167 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271


ForumTayfa - Link Değişimi
Telinka İletişim | Voip Ürünleri | Link Değişimine Katılın |

Sitemiz bir forum sitesi olduğundan dolayı, kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. ForumTayfa Yöneticileri mesajları itina ile kontrol etse de, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız [email protected] email adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.

Any member of our web site has the right of adding comments instantly without getting permisson due to the forum structure of our site basis. Althought, our site modarators check comments with care, all the responsibilities sourced from these comments directly belong to the members. If you still find any illegal content in our site ( A.buse, H.arassment, S.camming, H.acking, W.arez, C.rack, D.ivx, Mp.3 or any Illegal Activity ), please report us via [email protected] .Your reports will be evaluated as soon as the arrival of your e-mail.