ForumTayfa  

Go Back   ForumTayfa > Oyun Dünyası > Online Oyunlar > Ogame

Ogame Ogame hakkında herşey...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 15.12.06, 20:51   #1 (permalink)
^^13.09.2009^^
 
MaStEr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: İstanbuL
İlişki Durumu: Evli
Mesaj Sayısı: 13.196
Konu Sayısı: 4701
Takım: Fenerbahçe
Rep Gücü: 4000000
Rep Puanı: 102455765
Rep Derecesi : MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000
Ruh Hali:

Üyenin Facebook Profilini Ziyaret Et
Standart Ogame Oyun Kuralları
§1 Kayitlar

I Bir Kayit Basina Birden Cok Kullanici
Yani ayni kaydin birden çok kullanici tarafından kullanılması kesinlikle yasaktir. Bir kayit ancak o kaydin üzerine kayitli oldugu üye tarafindan kullanilabilir.
Istisna: Asagidaki kurallar icinde Bakicilik:

II Kayit Bakiciligi
Su kurallara uyuldugu takdirde kayit bakiciligina izin verilir: 1. En fazla toplam 48 saatlik ( gercek zaman birimi ile ) bir süre icin yapilabilir. 2. En fazla bir kayida bakicilik yapilabilir (yani bir kisi tarafindan ayni anda azami 2 kayit yönetilebilir,biri bakici üyenin kendi kaydi digeri de gecici süre icin bakicilik yaptigi kayit) Bakici ve bakicilik yapilan üyenin ayni Evrende oynamalarinda bir sakinca yoktur. 3. Bakiciligin sona ermesinden sonra yeni bir kayda bakicilik yapabilmek icin en az 7 gün gecmesi gerekir. 4. Bir kayit bir kere bakiciya birakildiktan sonra yeniden bakiciya birakilabilmesi icin en az 7 gün gecmesi gerekir. 5. Eger 2 günden daha uzun süre oyuna giremeyeceksen,bakicilik yerine Tatil Moduna gecmen gerekir, bakicilik en fazla 2 gün icin yaptirilabilir.Lütfen bunu sakin unutma ! 6. Bir kaydin e-posta adresinde ve oyuncu sifresinde, bakicida oldugu süre icinde hic bir degisiklik yapilamaz.
Bakici Modunda olan kayitlarda bu süre icinde filolar kullanilamaz. Yani sadece ,gezegenler arasi nakliye olmadan, hammaddelerin yeni bina yapimina ve arastirmalarin devam ettirilmesi icin kullanimina izin var. Bu noktada tek bir istisna var: Eger bakicilik yapilana cok güclü ve de büyük bir filo tarafindan saldiri yapilirsa , o zaman bu filonun baska yere kacirilarak kurtarilma maksadiyla haraket ettirilmesine izin var. Ama bu olay sirasinda da yabanci bir gezegene ya da harabe alanina ucmak kesinlikle yasaktir.Kendi müttefiklerinin, ittifak kanatlarinin, anlasmali ortaklarin ve karsilikli baris anlasmasi yapilan ortaklarin filolari düsman filolari olarak kabul edilmez. (burada ölcü olan ittifak-tag i degil ittifakin kendisidir . yani ittifaktan, saldirabilmek icin kisa süreli ayrilmis olman, bir seyi degistirmez).
Bu kurallarin disina cikilmasi durumunda Multi-Kayit (yani bir kisinin birden cok kayit acmasi durumu) yapmissin gibi degerlendirilecek.

III Multi-Kayit ( Bir üyenin birden cok kaydi olmasi )
Her oyuncu Evren basina sadece 1 kayit acabilir. Multi-Kayitlar tespit edildikleri anda silinmek için dondurulurlar. Aktif ya da pasif, saldiri ya da hammade tarlasi, yani ne olarak kullanilirsa kullanilsin birden cok kayit acmak kesinlikle yasaktir! Eger bir IP adresi üzerinden birden cok oyuncu baglaniyorsa (Örnek: Okul, Yurt, Aile) , süpheli bir durumun ortaya cikmasinda bu IP adresinden birden cok oyuncunun baglandigini kanitlamak o oyuncularin sorumlulugundadir( aksi taktirde burdan acilan tüm kayitlar dondurulur ). Yani IP ayni olur, ve bunun disinda o IP üzerinden oynanan oyunlar da paralellik gösterirlerse, ceza gerektiren sorunlu bir durum ortaya cikar. Multi altinda ceza alan kayitlar silme moduna gecirilir.

IV Kayit Degisimi
Bir kaydin sahibi o kayittaki devamli e-posta adresinin sahibiyle ayni kisidir. Kayıt devri için kaydın süreklü e-posta adresinden Üst Oyun Operatörüne;
*Devredilecek hesap adı,
*Devredilecek hesapın geçerli mail adresi,
*Devredilen hesap adının yeni sahibinin mail adresi,
*Devredilen hesabın varsa yeni adı,
bilgilerini içerecek mail adresi atılması ve onay beklenmesi şarttır.
Devredilen hesabın daha önce verilmiş olan cezaları hesabın yeni sahibinede geçicektir. (Örneğin; Hesap daha önce 2 kez hakaretten ceza almış ve yeni sahibi 1 kez hakaret etmişse hesap silinmek üzere kapatılır.)
V IP-Check in Passifize Edilmesi
IP Kontrolünü devre dışı bırakmış kayitlarin kayiplari oyun sorumluları tarafından gözardı edilir. IP Kontrolü ancak oyunun kurallarına uygun olarak yapilirsa devredışı bırakılabilir. Kayıt sahibi IP Kontrolünü devre dışı bıraktığında oyun sorumlularının bu konu hakkındaki sorularını cevaplamakla yükümlüdür. Operatör bu açıklamardan tatmin olmadığı takdirde oyuncuya yaptırım uygulama hakkına sahiptir.

§2 Bug Kullanimi

Bug kullanimi ( yani oyunun programindaki hatalari bulup, bunlari bir sekilde kendi lehine kullanmak ) kesinlikle yasaktir. Her oyuncu buldugu programlama hatalarini vakit kaybetmeden Admine yada Üst Oyun Operatör’üne bildirmekle yükümlüdür. Bu hatalari cikar amacli kendi lehine kullananların kayıtları silinmek üzere dondurulacaktır. Buldukları bug’ları düzelmeksizin oyuncularla paylaşmak bug’tan yararlanmak sayılır ve hesapları silinmek üzere dondurulur.

§3 Oyun Teknigine Müdahaleler

Oyun oynanabilirliğini aksatan, ya da aksatmaya calisan her türlü yöntemin kullanimi yasaktir. Özellikle otomatik ya da yari otomatik Script kullanimi( mesela bilgi bankasina sürekli soru yönelten, oyun icinde yardimci mekanizmalar ve olusumlar ayarlayan) kesinlikle yasaktir. Bu kurali ihlal eden oyundan atilir. Sisteme verilen zararın tazmini için yasal yollara başvurulabilir. (GIS e bak lütfen).

§4 Santaj

Oyun yapısı içerisinde, oyun iletişim ve haberleşme alanlarında gerçek hayata ilişkin şantaj ve tehditler boyutuna göre oyun sorumluları tarafından hesabı geçici bir süre dondurmadan, oyuncunun tüm evrenlerdeki hesaplarının silinmek üzere dondurmasına kadar ağırlaştırılabilecek ceza uygulamasına varabilir.

§5 Art Niyetli Saldiri

I Aciklama/Yasak
Ayni gezegene 24 saat icinde 3den fazla saldiri yapilmasi Art Niyetli Saldiri kapsamina girer. Oyun kuralları Art Niyetli Saldırıyı yasaklar. 1 saldırı 30 dakika içerisinde 3 kez uçuş ile sınırlıdır. Yani aynı gezegene 30 dakika içinde varıcak uçuş hareketleri 1 saldırı olarak değerlendirilir. Bu bağlamda aynı gezegene 3 saldırı yani 9 kez uçuş hareketi yapılabilir. 30 dakika içerisinde 4 kez uçuş hareketi 2 saldırı yerine geçecektir ve kurallara uygundur..

II Istisnalar
1. Savas;
Eger 2 taraf da birbiriyle savas halindeyse herhangi bir saldiri sayisi kisitlamasi söz konusu degildir. Savas deklarasyounu ile savasin baslamasi arasinda 12 saat gecmesi gerekir, yani bir Ittifaka resmi savas acmadan önce bunun 12 saat önceden Ogame Forumunda Oyuncular Arası İletişim->Savaş&Deklerasyon->İlgli Evren bölümünde savaş açan ittifak ismi ve savaş açılan ittifak ismi açıkça belirtmelidir. Savaş açılan ittifak deklarasyonu onaylamak zorunda değildir. Savaş ilanından 12 saat sonra savaş kuralları çerçevesinde savaş resmen başlar ve deklarasyon tarihinden itibaren en fazla 2 ay sürer. Deklarasyondan 2 ay sonra istenirse tekrar savaş deklarasyonu yapılabilir ancak sona erdirildiği açıklanmayan savaşlar 2 ay sonra berabere bitti sayılarak sona erdirilir. Savaş başlamaksızın yağma yapmak kurallara aykırıdır, tazminat ödenmesini gerektirir.
2. Özel Durum;
Bir oyuncuya o oyuncunun artik gezegenini gelistirmesine olanak vermeyecek sekilde saldirilmasi yasaktır. Bunun anlamı bir gezegene 3 günlük saldırı süresince ard arda 9ar kez uçulamaz.
3. Gezegenler Arası Roket:
Gezegenler arası roket Art Niyetli Saldırı kapsamı dışındadır. GAR saldirilari saldiri sayisina eklenmezler. Baska oyunculardan GAR destegi almak serbesttir ama bu destegin maddi karsiliginin ödenmesine izin verilmez, kisacasi baska bir oyuncuyu kendi GARlariyla destekleyen oyuncu, bunlari hibe etmis olur.

§6 Suikast – Kelle Avcılığı

Oyuncular başka oyuncuların belirli gezegenleri ve belirli filoları için ödül açıklayabilir. Bunun için forumda “Oyuncular Arası İletişim->Kelle Avcılığı->İlgli Evren” bölümünde aşşağıdaki bilgileri net olarak belirtmesi gerekir;
*Filosuna yada savunmasına ödül konulan oyuncu ismi.
*Ödül kapsamı; (Filonun %kaçı yok edilirse, savunmanın ne kadarı yok edilirse gibi..)
*Vaadedilen ödül miktarı,
Oyuncu bu bilgileri forumda ilgili bölüme yazmakla yükümlüdür. Görevi başarıyla tamamlayan oyuncu savaş raporunu forum kuralları dahilinde yayinladiktan sonra ödül vaadeden oyuncu ödülü 48 saat içinde ödül avcisina gönderilmeli ve bunu operatöre haber vermelidir. Ayrica savas raporunu, icinde ortaya cikan harabe alanini da gösterecek sekilde oynanan evrenin operatörlerine göstermek zorunludur, bu yapilmazsa anlasma gecersiz sayilir.
ayrica,ödül avcısına harabeden cıkacak maden miktarinin %40 ı kadar maksimum ödeme yapilabilir. bu oranın altı taraflar arasında pazarlıga acıktır. harabeden cıkacak madenin ödül avcısı tarafından toplanamaması durumunda, ödül avcisi bu harabe icin hicbir hak iddaa edemez.
bu durumda vaad edilen ödül ile yetinmek zorunda kalir.

§7 Takviye Yapmak

I Aciklama / Yasak
Bir oyuncunun başka bir oyuncuya hiçbir sebep olmaksizin hammadde yollaması takviye olarak değerlendirilir. Düşük puanlı oyuncunun yüksek puanlı oyuncuya karşılıksız hammadde yollaması kesinlikle yasaktır. Ancak yüksek puanlı oyuncunun düşük puanlı oyuncuya yardım amaçlı hammade göndermesinde bir sakınca yoktur. Takviye yapmak sadece hammadde nakliyatini icermez. Örnek olarak aşşağıdaki durumlarda izin verilmeyen takviye durumlarina girer:
- Kendi gezegenindeki kaynaklari cok acik sekilde, saldirilara karsi ortalikta birakmak;
- Harabe alani olusturabilmek icin cok zayif filolarla saldirmak;
- ve bunun gibi baska yöntemler.
Oyunda başka oyunculara ceza aldırmak için hammadde transferi kesinlikle yasaktır. Bu sebepten tespit edilen hesaplar silinmek üzere dondurulacaktır.
Basa konulan ödül, ay çıkarma denemesinin filo ücreti ve bunun gibi baska takaslarin hammadde disinda baska bir arac ile ödenmesi kesinlikle yasaktir. Ayrica bu takasin karsilikli olarak gecikme olmaksizin ( 24 saat icinde ) yapilmasi gerekir. Birine Geri Dönüsüm Gemisi göndermek ve bu gemi ile cikarilan hammaddelerden pay edinmek kesinlikle yasaktir.*

II Istisnalar
- Eger saldirilan oyuncunun Ay i yoksa ve harabe alaninda olusan kaynaklar Ay in yüzde 20 sansla olusumu icin gerekli olan kaynak miktarini gecmiyorsa, daha gücsüz bir filoyla saldirmanin bir sakincasi yoktur. Bunun yapılabilmesi için öncelikle ilgili evren operatörüne bilgi vermen gerekir. Ayrıca Ay denemesi yapılan oyuncunun saldırı yapan oyuncunun filo zararını karşılamak zorundadır. Saldırı yapan oyuncunun zararı Ay denemesi için yapılan saldırı filosu saldırılan gezegene ulaştığı andan itibaren 24 saat içerisinde geri ödenmelidir. Zarar hesaplanırken oluşan çöpü saldırılan taraf toplar ise filo zararının tamamını, saldıran toplar ise filo zararı ile çöpün farkını saldırılandan almakla yükümlüdür. Ay denemesinde ay oluşmasa bile saldıranın zararı mutlaka karşılanmalıdır.
- Bir saldiridan sonra Ittifak saldiraya ugrayan üyelerine zarar çeşidi ve miktarina uyucak şekilde yardim edebilirler. Ancak bunu yapmadan önce savaş raporunu ve gördüğü zararı bildirerek evren operatörlerinden izin almaları gerekir. Aldıkları yardım kaybının çeşidinde olmalı ve bu kaybı geçmemelidir. (Örneğin, 300k metal 100k kristal kayıp veren oyuncuya 400k deuteryum yollanmamalıdır) Operatörden izin alınan tarih ve saatten itibaren operatör özel bir zaman belirtmediği takdirde 48 saat içerisinde ittifak oyuncunun kaybını karşılayabilir.

§8 Geri Alma

Bir oyun operatörünün bir oyuncuya vermis oldugu cezanin baska bir oyun operatörü tarafindan geri alinabilinmesi icin, cezayi veren operatörün onayi gereklidir. Ancak cezayı veren operatörün üssü (Üst Oyun Operatörü, Admin) cezayı onaysız kaldırabilir.

§9 Iade

1. Herhangi bir oyuncu herhangi bir sekilde server çöküsünden ya da program hatasinda olumsuz etkilenirse, kaydinin ve durumunun tekrar bu sorundan önceki hale getirilmesini talep edemez. Hangi sartlar altinda, ve ne derece geri iadenin yapilacagina oyunun Admini karar verir ve Admin bu karari vermeden önce olayla ilgili operatörden bir rapor alir.

2. Eger bir oyuncu operatörün kararini uygulamaz ve görmezden gelirse, bunun yerine gidip baska bir operatörden olayi tekrar gözden gecirmesini ve kararin degistirilmesini talep ederse, oyundan ATILIR ! (ISTISNA: Eger oyuncunun, operatörün kendisine karsi aldigi karara bir itirazi varsa, bir yüksek kademedeki Süper Operatöre basvurabilir).

§10 Oyundan Atilmak / Oyuncu Şikayetleri

Oyuncu oyun ve Ogame’in diğer iletişim araçlarındaki kurallara uymakla yükümlüdür. Kurallara uymadığı tespit edildiğinde kaydı/kayıtları (farklı evrenler/farklı platform) geçici bir süre yada silinmek üzere dondurulur.
Oyuncu herhangi bir konuda operatöre şikayette bulunacaksa bulunacağı şikayetin zaman aşımı süresi 7 gündür. Üzerinden 7 gün geçen şikayet edilicek olayların şikayetleri değerlendirilmez.

§11 Silme Modu

Silme moduna gecirilen bir kayittan baska kayitlara bu süre icinde kaynak transferi yapilmasi kurallara aykiridir. Bu uygulamada kaynak transferi yapilan kaydin puaninin bir önemi yoktur. Kısacası silinme moduna alınan hesabın kaynak transferi yapilmasi yasaktir.

*Aciklama: Tabi ki her düzgün ittifakta kaynak alisverisi olacaktir ve birileri hep kaynak ticaretinde bulunacaktir, ama bizim icin önemli olan, bu ticaretin dengede kalmasi ve madenleri cikaran kisilerin bu madenleri kendileri de kullanmalari. Mesela Geri Dönüsüm Gemilerinin ödünc verilmesine izin verecek olursak, o zaman ittifaklarda bazi oyuncular sadece filo yaparlar bazilari da sadece maden cikarir, yani OLMAZ, oyun böyle YÜRÜMEZ.

Not: Alıntıdır


MaStEr isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07.01.07, 11:17   #2 (permalink)
Süper Tayfa
 
KuzenLiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: İstanbul
Mesaj Sayısı: 15.442
Konu Sayısı: 5725
Takım: Galatasaray
Rep Gücü: 431628
Rep Puanı: 43159750
Rep Derecesi : KuzenLiwe 0-10000000KuzenLiwe 0-10000000KuzenLiwe 0-10000000KuzenLiwe 0-10000000KuzenLiwe 0-10000000KuzenLiwe 0-10000000KuzenLiwe 0-10000000KuzenLiwe 0-10000000KuzenLiwe 0-10000000KuzenLiwe 0-10000000KuzenLiwe 0-10000000
Standart Cevap: Ogame Oyun Kuralları
Yeni kurallarin uygulamasina kasim sonunda gecmistik, ve her zaman oldugu gibi yine bazi eksikler, tamamlanmasi gereken aciklar ve de hem sizlerin hem de bizlerin rahati icin eklenmesi gereken ayrintilari farkettik. Bunlarin olusturulmasinda yardimci olan tüm oyuncularimiza ve takim arkadaslarima tesekkür ederim.

1) Ay denemeleri: Ay denemelerinde yeni kurallarda " Bildirme" yeterlidir, izin beklemeye gerek yoktur demistik. Ancak gördük ki, bunun bir cok sakincasi var. Dolayisiyla:

ARTIK Ay denemelerinde onay bekleme zorunlulugu vardir. Ayrica 24 saatin kisa olduguna karar verip, Ay denemeleri icin verilen süreyi 36 saate cikardik. Bu süre onay emailinin gönderilmesi ile baslar. Su form doldurulup tüm evren operatörlerine gönderilmelidir:

Üye :

Koordinat :

Yardımcı oyuncu adı :

Yardımcı koordinat :

Ay denenecek gezegen :

Filo sayısı :

Kaç sorti :

2) Kural acigindan yararlanma girisimleri her zaman olumsuz degerlendirilecek ve konuya göre en uygun cezayi alacaktir.
örnek: Ittifak üyesi bir oyuncu tatilsiz ceza alir ve kendisine saldiri gelirse, diger ittifak üyelerinin bu oyuncunun mallarini ve filosunu baskalarina yaretmemek amaciyla saldirarak almalari kural ihlalidir! Ittifak üyeleri hicbir sekilde kendi müttefiklerine saldiramazlar. Bu tarz yardimlar icin zaten ittifak yardimi mevcuttur!

3) ISS savaslarinda, savasin olusumunu engelleyecek oyuncular tarafindan bilinen BUG olusturulmasi kesinlikle yasaktir. Cezasi 20 gündür.

4) Gezegen isimlerinin "Ay" yapilmasi yasaktir. Uyari olarak 1 günlük ceza verilecek, tekrarinda bug kullanimindan 20 gün ceza verilecektir.

5) Ay denemesi kapsaminda bir gezegendeki gravitasyon icin kullanilmis olan "Solar Uydularin " patlatilmasinda 2 milyon sinirlamasi yoktur. Konuyla ilgili evren operatörlerinden izin alinip, 2 milyon üzerinde maden cikaracak "solar uydu" patlatilabilir. Bunlarin gravitasyon arastirmasi icin yapilmis olmasi gerekir.

bu baslik altinda güncel degisiklikler düzenli olarak haber verilecek

iyi oyunlarNot: Alıntıdır


KuzenLiwe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24.01.07, 16:26   #3 (permalink)
Süper Tayfa
 
KuzenLiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: İstanbul
Mesaj Sayısı: 15.442
Konu Sayısı: 5725
Takım: Galatasaray
Rep Gücü: 431628
Rep Puanı: 43159750
Rep Derecesi : KuzenLiwe 0-10000000KuzenLiwe 0-10000000KuzenLiwe 0-10000000KuzenLiwe 0-10000000KuzenLiwe 0-10000000KuzenLiwe 0-10000000KuzenLiwe 0-10000000KuzenLiwe 0-10000000KuzenLiwe 0-10000000KuzenLiwe 0-10000000KuzenLiwe 0-10000000
Standart Cevap: Ogame Oyun Kuralları
maddelerin icinde olmayan ancak gecerli olan ek kurallar ve bilinmesi gerekenler söyle:

1) Oyun yönetimi tarafindan aciklanan kurallari bilmemek mazeret degildir. Tüm oyuncularin kurallari bildigi varsayilir.

2)Kural ihlali yapıp, cezayı yasamamak için kaydın tatil moduna alınması durumunda: Kayda verilmesi gereken ceza + 4 gün ekstra ceza verilecektir. Eğer bu kayıt tatil moduna sokulmadan ceza alacak ve ceza verilmeden tatil moduna sokulmuş durumdaysa,o zaman kayit tatil modundan çikarilip tatilsiz ceza alacaktir ve +4 gün ekstra ceza bu kayıtlar için de geçerlidir.

3) Bazi farkli durumlar ve AGIR HILE olarak değerlendirilebilecek örnek olaylar:

-İnaktif yada yarı aktif hesaplara maden aktarıp, daha sonra saldırmak koşulu ile kazanç sağlamak , ağır hile olarak değerlendirilir ve kazanç sağlayan hesap kapatılır. Suça ortak olan diğer hesaplara da takviye adı altında ki cezalar uygulanır

-Casusluk görevi ile uçurulan filolarda sadece casus sondası olmalıdır. Casusluk görevi ile yollanan filolara casus sondası hariç başka gemi yada gemiler eklemek ve bu yolla filonun savaşa girmesi sağlamak zararlı bug kullanımıdır. Gerekli cezalar uygulanir. Bunun ilk kez yasanmasinda "SALDIRI KURALI IHLALI" cezasi uygulanacaktir. 2. kez tekrarinda kayda kapama cezasi verilecektir.


-Başka bir hesaba süreklilik gösterecek şekilde bakıcı olmak suçtur. İzinli bakıcılık durumu zaten 2 gün sürer. İzinsiz bakıcılık durumlarında da cezalar bellidir. Ancak başka hesaba düzenli bir şekilde bakıcı olmak multi hesap kadar ağır bir suçtur. Bu gibi durumlar hesap paylaşımı olarak işlem görür ve bunun cezası düzenli bakıcılık olan hesabın kapatılmasıdır. Düzenden kasıt her gün aynı saatlerde bakılması değildir.

-Baska oyunculara ait hesaplara girerek ay radar raporlarini kullanma yolu ile baska oyuncularin filolarini tuzaga düsürmek çok agir bir ihlaldir ve her 2 hesap da hileden kapatilir. (saldiran ve ay radar raporunu için hesabina girilmesine izin veren kullanicinin hesabi). burda onemli olan sudur. ay destegi almak kurallara aykiri degil. Anlatilmak istenen, bir diger hesaba girerek ay radarini kullanmaktir.

- Planlı yapılan, birkaç kural ihlalini bir arada barındıran, dikkat çekmemek için özen gösterilen organize hareketlerde ağır hile adi altında hesap kapatmaya varabilecek cezalar uygulanabilir.


4) Ittifak Savas ilanlarinda gecenlerde 10.evrende de örnegi görüldügü sekilde kural acigindan yararlanip, kuralin farkli yorumlanmasi sözkonusu oldu. Bu maddeye ek olarak: 12 saat saldirmazlik kurali savas ilan edildikten itibaren gecerlidir. Eger ki bir oyuncu buna uymak istemeyip ittifagindan cikar ve rakibe saldirirsa o zaman resmi savas süresi olan "2" ay boyunca ayrildigi itttifaga ya da onun müttefik ittifaklarina katilamaz.

Ayni sekilde filosunun kitlenecegini anlayip bunun icin "kacmak" amaciyla "savas ilan" edilmesi de kabul edilemez. Bu durumda savas ilani gecerli olmasina ragmen diger tarafa 1 kereye mahsus saldiri hakki verilir. Bu saldirinin savas ilanindan sonraki 3 saat icinde gerceklesmesi gerekir, aksi taktirde bu hak kaybedilmis olur. ( 30 dakika icinde 3 saldiri da 1 saldiri kabul edilir ve izin vardir) Bu ek durum sadece kitlenen filolar icin gecerlidir, genel olarak hak talep edilemez! karar yetkisi evren yöneticilerindedir.

Kural acigindan yararlanilmasi cabasinda, ilgili kesimler "saldiri kurali ihlalinden" ceza alacaktirler.__________________
Yüzüme bakarken sorunsuz ve şapşal gibidir yüzüme dönük değilken patlar kininiz zaman alıp götürür herşeyi bende fazla kasmam bilirim dostlar silinir aşklar silinir

İşte böyle
KuzenLiwe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkTüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 23:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.0.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2022 DragonByte Technologies Ltd.
ForumTayfa

Arşiv: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 95 96 97 98 99 100 102 103 104 105 106 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 167 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271


ForumTayfa - Link Değişimi
Telinka İletişim | Voip Ürünleri | Link Değişimine Katılın |

Sitemiz bir forum sitesi olduğundan dolayı, kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. ForumTayfa Yöneticileri mesajları itina ile kontrol etse de, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız [email protected] email adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.

Any member of our web site has the right of adding comments instantly without getting permisson due to the forum structure of our site basis. Althought, our site modarators check comments with care, all the responsibilities sourced from these comments directly belong to the members. If you still find any illegal content in our site ( A.buse, H.arassment, S.camming, H.acking, W.arez, C.rack, D.ivx, Mp.3 or any Illegal Activity ), please report us via [email protected] .Your reports will be evaluated as soon as the arrival of your e-mail.