ForumTayfa  

Go Back   ForumTayfa > Her Telden > İslam ve İnsan > Peygamberimiz (Sav)

Peygamberimiz (Sav) Son peygamber Hz.Muhammed (sav) ile ilgili herşey

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 21.04.07, 11:34   #1 (permalink)
Bilgili Tayfa
 
Canlar_Canı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: Medine
Mesaj Sayısı: 1.457
Konu Sayısı: 893
Rep Gücü: 10115
Rep Puanı: 1010079
Rep Derecesi : Canlar_Canı 0-2000000Canlar_Canı 0-2000000Canlar_Canı 0-2000000Canlar_Canı 0-2000000Canlar_Canı 0-2000000Canlar_Canı 0-2000000Canlar_Canı 0-2000000Canlar_Canı 0-2000000Canlar_Canı 0-2000000Canlar_Canı 0-2000000Canlar_Canı 0-2000000
Ruh Hali:

Standart Çocukların Sevgilisi Hazreti Muhammed (sav)
Gazeteci İsmail Kılınç'ın kaleme aldığı "Çocukların Sevgilisi Hazreti Muhammed (sav)" isimli kitap Liberti yayınları tarafından çıktı.


Peygamber Efendimizin çocuklarla olan çok samimi ve içten ilişkilerini lirik bir dille anlatan kitapta çocuklarda çok derin bir peygamber sevgisi oluşturma hedefleniyor. Kitabın önsözü, kitapları 40 dilde ve 30 milyondan fazla tiraj yapan dünyanın en büyük çocuk yazarlarından Türkmenistan Halk Yazarı Kayum Tanrıkuliyev'e ait. Tanrıkuliyev önsözde; kitabın çok sevileceğine gönülden inandığını dile getiriyor.

"Çocukların Sevgilisi Hazreti Muhammed (sav)" İsimli Kitap Çıktı

Gazeteci İsmail Kılınç'ın kaleme aldığı ve Peygamber Efendimizin çocuklarla olan münasebetlerini anlatan kitap piyasaya çıktı

Gazeteci İsmail Kılınç'ın kaleme aldığı "Çocukların Sevgilisi Hazreti Muhammed (sav)" isimli kitap Liberti yayınları tarafından çıktı. Peygamber Efendimizin çocuklarla olan çok samimi ve içten ilişkilerini lirik bir dille anlatan kitapta çocuklarda çok derin bir peygamber sevgisi oluşturma hedefleniyor. Kitabın önsözü, kitapları 40 dilde ve 30 milyondan fazla tiraj yapan dünyanın en büyük çocuk yazarlarından Türkmenistan Halk Yazarı Kayum Tanrıkuliyev'e ait. Tanrıkuliyev önsözde; kitabın çok sevileceğine gönülden inandığını dile getiriyor.

Yazar kitapta, Allah'ın verdiği akıl ve zekayı en güzel kullanan Peygamberimiz olduğunu ve O'nun hayatını ve akıl yürütme metodunu öğrenenlerin, akıl ve zeka ve 'IQ'larının aratacağını ifade ediyor.

"Dünya tarihinde çocukları en çok seven ve çocuklar tarafından en çok sevilen kimdir?" sorusuyla başlayan kitapta Peygamber efendimizin çocuklara verdiği değer ve onlarla nasıl bir diyalog kurduğu anlatılıyor.
Akıcı bir üslüp kullanılan kitapta çocuklarda çok derin bir peygamber sevgisi oluşturma hedefleniyor.

Yazar İsmail Kılınç giriş yazısında;
"İnşallah bu kitabı bir çırpıda okuyacak, Ve çok seveceksiniz. Çünkü, bu kitabın konusu çok güzel.Bu kitap, Allah'ın (CC) Sevgilisi, Sevgili Peygamberimiz, Hazreti Muhammed'i (sav) anlatılıyor.
O En Sevgili,
O Çocukların Sevgilisi,
Dünya tarihinde, Çocukları en çok seven insan,
Ve çocuklar tarafından en çok sevilen insan.
Evet O, anne-babamızdan daha çok bizi seviyor…
Allah'ın verdiği akıl ve zekayı en güzel kullanan,
(O'nun hayatını öğrenenlerin akıl ve zekaları 'IQ' artıyor.)
O'nu tanıyan herkes mutlaka O'nu çok seviyor.
O'na aşık, vurgun, tutkun bir hayat yaşıyor.
O, Allah (CC) tarafından görevli bir Peygamber (sav).
Gökler ve yerler O'nun aşkına yaratıldı.
O, her yönüyle insanların en mükemmeli.
Bu kitabı okurken,
Hayal atına binecek,
Peygamberimizin (sav) devrine gidecek,
O'nun aşkıyla yanacak,
Ve mutluluktan coşacaksınız…" diyor.


DÜNYA TARİHİNDE ÇOCUKLARI EN ÇOK SEVEN VE ÇOCUKLAR TARAFINDAN EN ÇOK SEVİLEN KİMDİR?
Diye başlayan bölüm kitabın konusu ve yazarın coşkulu üslubu hakkında okurlara bilgi veriyor. Yazar bu bölümde:
"Sevgili çocuklar! Biz sizin için dünya tarihi boyunca çocuklar tarafından en çok sevilen ve çocukları en çok seven insanı araştırdık. Ve karşımıza hepinizin çok yakından bildiği, çok ama çok sevdiği bir insan çıktı. İşte bu büyük insan Çocukların Sevgilisi, Hazreti Muhammed`dir (sav).
O'nun ismini duyan her çocuk, Onu görmek istiyordu. O'nu gören her çocuk, mutlaka O'nu seviyor ve O'na vuruluyordu. O çocukların gönül köşkünün sultanıydı. O, çocukların biricik sevgilisiydi.
O'nun nurlu yüzünü görmek çocuklar için adeta bir tutkuydu.
O yoldan geçerken bütün çocuklar yollara dökülüyor ve O'nu görmek için can atıyorlardı. Hatta hasta olup yatağında yatan çocuklar, sürüne sürüne pencerenin önüne geliyor ve uzaktan da olsa, O`nun çalımlı çalımlı yürüyüşünü görmek istiyordu" diyor.
Kitapta yer alan konular
Kitap 64 sayfadan oluşan kitap 10-15 yaş arasına hitap ediyor. Kitapta yer alan konular şöyle;
Çocukların Sevgilisi Hazreti Muhammed (Sav) Kimdir?
Çocukları en çok seven kimdir?
Altın Çağ, Büyük Kurtarıcı, O devrin şanslı çocukları, Tebessüm Kahramanı, Kötü çocuk olmaz, Çocuklarla çocuk, Cahiliye devrinde kız çocukları, Peygamberimizi ağlatan bir olay, Sevgi Kahramanları, Hz. Ali
Küçük Enes, Küçük Zübeyir, Umeyir, Hasan-Hüseyin, Yanağı okşanan çocuk, Peygamberimize hediye edilen çocuk ve ilginç bir dua, Peygamberimizi her şeyden çok sevmek, Bunları Biliyor musunuz?
Sev Kardeşim (şiir), Çocuk yetiştir cenneti kazan, Çocuklarla ilgili seçme hadisler Döndüremezler (şiir), Günümüzün Sevgi Kahramanları, Güzel çocuk, Farklı çocuk, Çocuk sevgisi, En sevilen çocuk, Sevgili dahi çocuklar, Dahi çocukların sıfatları ve Batılı ilim ve fikir adamlarının Peygamberimiz hakkında görüşleri.

KİTAPTAN KESİTLER:
ALTIN ÇAĞ
Hazreti Muhammed aşığı sevgili çocuklar... Hazreti Muhammed hasretiyle yananlar... Hazreti Muhammed sevgisinde derinleşmek isteyenler... Hazreti Muhammed'i görmek isteyenler... Hayal atına binip, hayalen de olsa Hazreti Muhammed'i ziyaret etmek ve görmek isteyenler...
Gelin Hazreti Muhammed sevgisiyle, hasretiyle hayal atına binelim ve hayalimizle, ruhumuzla 1400 yıl önceye, yani Hz. Muhammed devrine gidelim. Evet, şimdi sizlerle ruhen ve hayalen 1400 yıl önceye gidiyoruz.
Evet, işte bakın, bütün dünya kötülüklerle dolmuş. Çocuklar pazarda köle olarak satılıyor. Kız çocukları diri diri toprağa gömülüyor. Herkesin hortlaklar gibi suratı asık. Herkes sevmeyi, çocuklar ise gülmeyi unutmuş. Babalar başları okşamıyor, anneler yanaklara öpücükler kondurmuyor.
Evet, işte görüyoruz ki, kötüler sultanı şeytan dünyayı ele geçirmiş. Bütün insanlara kin, nefret ve düşmanlık saçıyor. Bu işten ise en çok zarar gören çocuklar, özellikle kız çocukları oluyor.
Evet, görüyoruz ve anlıyoruz ki dünya acınacak durumda. Evet, zavallı dünya, tarih boyunca hiçbir devirde bu kadar kötülüklerle dolmamış. En büyük kötüler ve kötülüklerle dolu dünya en büyük kurtarıcıya muhtaç.

BÜYÜK KURTARICI

İşte bakın, Büyük Kurtarıcı dünyaya geldi. Bu gün güneş farklı doğdu. Evet, Çocukların Sevgilisi, insanlığın büyük kurtarıcısı dünyaya geldi. O'nun dünyaya geldiği gün çok önemli dünya olayları oldu. O, dünyaya gelince bütün melekler bayram etti. Zaten Allah, 18 bin âlemi Hazreti Muhammed'e olan derin sevgisi için yaratmıştı. Zaten O gelmeden önce onlarca alim O'nun geleceğini müjdelemişti.
O, binlerce yıllık birikmiş dünya problemlerini çözmek için gelen Büyük Kurtarıcı. Asırlardır beklenen Büyük Kurtarıcı. Hasreti dayanılmaz olan En Büyük Kurtarıcı.
O'nun oturuşu, kalkışı farklı. O'nun her hareketi en mükemmel. O'nu gören herkes mutlaka deli gibi seviyor. O'nun nurlu yüzünü bir kez gören çocuklar, gençler, büyükler O'na adeta âşık oluyor.

O, nur topu çocuk, güneşte oynarken dahi bulutlar her zaman O'na gölge oluyor.
Çocukluk döneminde Mekke'nin padişahı dedesi Abdulmüttalip başta olmak üzere herkes O'nu farklı bir sevgiyle seviyor. Çocukluk ve gençlik dönemi hızla geçiyor. O'nun hem yüzünün güzelliği artıyor hem de herkesin O'na olan sevgi ve saygısı artıyor.
O'nun her hareketi bambaşka bir güzellik alıyor.
İşte bakın, 40 yaşına kadar meleklerin dahi kıskanacağı çok güzel ve hiç hatasız bir hayat yaşadı. Bakın O, hayatında hiçbir çocuğun gönlünü kırmıyor. Çocukları dövmek şurda dursun, onlara sert konuşmuyor. Çocuklara karşı nazik, narin, hatta rica ile konuşuyor. Görüyoruz ki, küçük çocukların, büyük kalbine taht kuruyor ve Gönüllerin Biricik Sultanı oluyor.

İşte bakın, kötüler sultanı şeytanın tahtı zangır zangır titriyor ve çatır çatır yıkılıyor.
Evet, Çocukların Sevgilisi, İyilik Sultanı Hazreti Muhammed'in bitmez tükenmez enerjisiyle gece gündüz insanlara iyiliği, güzelliği, doğruyu ve çocuk sevgisini anlatmasıyla, bir anda dünya güzelliklerle doluyor. Dünya en karanlık geceden en nurlu gündüze kavuşuyor.
Evet, görüyoruz ki çocuklar pazarda satılmaktan, kız çocukları diri-diri kumlara gömülmekten kurtuluyor. Artık çocukların tebessümüyle bütün dünya tebessüm ediyor… Çocuklar, Tebessüm Sultanı'ndan gülmeyi öğreniyor ve doya-doya gülüyorlar.
Çocukların gülmesiyle, yıllardır kin ve nefretle dolmuş ve tebessüme hasret kalmış evlerdeki bütün problemler çözülüyor. Çocukların gülmesiyle evler Cennet köşklerinden bir köşke dönüşüyor.

Evet, görüyoruz ki, çok kısa bir süre içinde en kötü insanlardan en iyi insanları yetiştirerek, Hz. Muhammed (sav) dünyayı Cennet'e çevirdi.
Bakın işte bütün çocuklar, Cennet'te tebessüm eder gibi, doya doya tebessüm ediyorlar. Mekke, Medine tebessüm ediyor. Dünya tebessüm ediyor.

KİTABIN KÜNYESİ
Adı: çocukların sevgilisi Hz. Muhammed (s.a.v)
Yazarı: İsmail Kılınç
Türü. çocuk kitaplığı, 64 sayfa
Yayınevi: Liberty/ [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]
Sipariş Hattı: + 90 212 579 21 83


__________________


[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]


Sakın üzmesin seni karşılıksız sevgiler,
Bağrına taş basarsın acılar bir gün diner,
Giden gitsin aldırma yangınlarda söner,
Sakın bakma ardına KRALLAR ÖNDE GİDER...
Canlar_Canı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkTüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 08:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.0.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
ForumTayfa

Arşiv: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 95 96 97 98 99 100 102 103 104 105 106 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 167 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271


ForumTayfa - Link Değişimi
Telinka İletişim | Voip Ürünleri | Link Değişimine Katılın |

Sitemiz bir forum sitesi olduğundan dolayı, kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. ForumTayfa Yöneticileri mesajları itina ile kontrol etse de, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız [email protected] email adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.

Any member of our web site has the right of adding comments instantly without getting permisson due to the forum structure of our site basis. Althought, our site modarators check comments with care, all the responsibilities sourced from these comments directly belong to the members. If you still find any illegal content in our site ( A.buse, H.arassment, S.camming, H.acking, W.arez, C.rack, D.ivx, Mp.3 or any Illegal Activity ), please report us via [email protected] .Your reports will be evaluated as soon as the arrival of your e-mail.