ForumTayfa

ForumTayfa (http://www.forumtayfa.net/index.php)
-   Chuck (http://www.forumtayfa.net/chuck/)
-   -   Zachary Levi Hayatı ve Kariyeri (http://www.forumtayfa.net/chuck/193153-zachary-levi-hayati-ve-kariyeri.html)

bi`kahvedaha 07.01.11 16:07

Zachary Levi Hayatı ve Kariyeri
 
Hayatı..

Amerika'nın Lake Charles,Louisiana şehrinde doğdu. Üniversiteden sonra Levi Los Angeles California'ya oyunculuk hayalini gerçekleştirmek üzere taşındı.2 kız kardeşi vardır.3 kardeşten ortanca olanıdır. Oyunculuğa altı yaşında tiyatro sahnesinde başlayan Zachary Levi; “Grease”, “The Outsiders”, “Oliver”, “The Wizard of Oz”, “Big River” gibi oyunlarda başroller üstlendi.

Levi, Yahudi soyadı olduğundan, Zac'in sık sık Yahudi olduğu sanılır.Ama durum böyle değil.Levi, Galce(Galler) soyadı olan Pugh'u bıraktı.Çünkü "Zach Pugh" isminin, onun Hollywood'daki kariyerinde yardımcı olmayacağını düşündü.

Kariyeri ..

2002'de "Big Shot: Confessions of a Campus Bookie" de yardımcı rolde oynadı.Daha sonra Less Than Perfect adlı televizyon dizisinde 'Kipp Steadman' adlı karakterle uzun soluklu bir yan rol kapmayı başaran Levi, bu sayede fark edildi ve başroller için ne kadar uygun olduğunu kanıtlamış oldu..Ayrıca ABD yapımı See Jane Date(jane le randevu)Charisma Carpenter'ın potansiyel sevgilisini canlandırdı. Ancak popülariteyi yakalaması için “Chuck”a kadar beklemesi gerekti.

Şu anda Chuck adlı dizide rol almaktadır. Chuck Stanford University’den atıldıktan sonra hayatını toparlamakta zorlanan, bir gün ülkenin en gizli bilgileri beynine yerleşince intersect olarak CIA adına gizli ajan olamak zorunda kalan Buy More isimli bir teknolojik marketin Nerd Herd çalışanının maceralarını konu alıyor. CNBC'de yayınlanan dizinin ilk bölümü 24 Eylül 2007'de gösterime girmiştir ve 1. sezon 13 bölüm 2.sezon ise 22 bölüm çekilmiştir. Şu anda 13 bölümlü 3.sezon bölümlerine Nbc'nin 6 bölüm daha sipariş etmesiyle 19 bölüme oluşan sezon Mart 2010'dan yayın tarihini öne çekmiştir. Dizinin yeni sezonu Amerika'da 10 Ocak'ta başlamıştır. Yeni Bölümlerde Chuck farklı özellikleriyle görülmektedir.

Zac ve Chuck dizisinden yardımcı oyuncu Yvonne, Teen Choice Awards (Gençlerin Seçimleri Ödülleri) 2010'da, televizyon dizileri en iyi aksiyon dizi aktörü ve aktris seçimi için aday oldular ve ikiside kazandı.


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 13:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.0.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2022 DragonByte Technologies Ltd.
ForumTayfa