ForumTayfa

ForumTayfa (http://www.forumtayfa.net/index.php)
-   Tayfa Ganyan Bayii (http://www.forumtayfa.net/tayfa-ganyan-bayii/)
-   -   Jokey Erhan Yavuz "o anı" anlattı (http://www.forumtayfa.net/tayfa-ganyan-bayii/215352-jokey-erhan-yavuz-o-ani-anlatti.html)

z0rr0 15.08.11 17:41

Jokey Erhan Yavuz "o anı" anlattı
 
Jokey Erhan Yavuz "o anı" anlattı


Jokey Erhan Yavuz'un Fair Play örneği gösteren davranışı, önemli koşunun önüne geçerken yarışçılık camiasının da gündemini oluşturdu

[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]


[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]’nda önceki cuma akşamı yapılan 120 bin lira ikramiyeli Plevne Koşusu’nda [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] isimli ata binen Halis Karataş’a yardım ederek rakibinin rekor derece ile yarışı kazanmasını sağlayan jokey Erhan Yavuz’un [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] örneği gösteren davranışı, önemli koşunun önüne geçerken yarışçılık camiasının da gündemini oluşturdu.
Halis Karataş’ın uyarısı üzerine durumu öğrenen Erhan Yavuz, "Halis abinin yanına yanaştığımda kantarma kayışının koptuğunu gördüm ve önce atın savrulmaması için bir süre yanında gittim. Ardından kantarmanın parçasını verdim" dedi.
Yarışta Halis Karataş’ın da rakibi olması nedeniyle yaşadığı olumsuzluğun kendisine avantaj sağlayacağının hatırlatılması üzerine Erhan Yavuz şunları söyledi:
"O an aklıma ne birincilik, ne de yarışın ikramiyesi geldi. O an, zor durumdaki bir insana, insanca yardım etme duygularım ön plana çıktı. Zaten doğrusu da buydu. Önce insanız. Düşünün, çukura düşmüş çaresiz bir insan size elini uzatmış yardım istiyor. Bu da öyle bir durumdu. Çünkü, Halis abi o şartlarda kaza geçirebilir, kendisiyle birlikte yarıştaki tüm jokey ve atların hayatını tehlikeye atabilirdi. Ben, her şeyden önce insani olarak davrandım."
KOMİSERLERİN FAUL KUŞKUSU OLAYI ORTAYA ÇIKARDI
Erhan Yavuz, yarış içindeki yardımlaşmanın komiserler kurulu tarafından önce yanlış anlaşıldığını ve bu nedenle Halis Karataş ile kendisinin odaya çağrıldığını anlatırken "Önce Halis abi içeri girdi. Ona, faul mu yaptın, o mu sana faul yaptı diye sormuşlar. Çünkü, onlar da, yarış içindeki jokeyler de, bilemezdi aramızdaki diyaloğu. Halis abi durumu anlatınca, komiserler kurulu beni görüşmeye almadı. Daha sonra jokey odasında konuyu konuştuk. Arkadaşlarım beni tebrik etti. Halis abi de teşekkür etti, ben de onu birinciliğinden dolayı kutladım" dedi.
Adnan POYRAZ/[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...],(DHA)


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 22:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.0.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2022 DragonByte Technologies Ltd.
ForumTayfa