ForumTayfa  

Go Back   ForumTayfa > Program Merkezi > Resimli Program Anlatımı

Resimli Program Anlatımı Programları daha kolay kullanmamıza yardımcı olacak tüm anlatımlar bu bölümde...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 23.01.07, 13:55   #1 (permalink)
Banned
 
Murat_1995 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Jan 2007
Mesaj Sayısı: 767
Konu Sayısı: 253
Rep Gücü: 0
Rep Puanı: 2341
Rep Derecesi : Murat_1995 0-250000Murat_1995 0-250000Murat_1995 0-250000Murat_1995 0-250000Murat_1995 0-250000Murat_1995 0-250000Murat_1995 0-250000Murat_1995 0-250000Murat_1995 0-250000Murat_1995 0-250000Murat_1995 0-250000
Ruh Hali:

Standart Nero Burning Rom 7 Versiyonu Resimli Anlatım
Nero Burning Rom 7 Versiyonu;
Yıllardır en popüler ve kullanıcı arayüzü en kolay cd yazılım programlarından ve en vazgeçilmez bilgisayar programlarından olan Nero Burning Rom programının son sürümü olan Nero 7 yi sizlere tanıtmayaçalışacağım.


Yukarıda nero 7 programının kullanıcı arayüzünün ilk açılış menüsünü görüyorsunuz. Uzun yıllar çok popüler olan cd yazıcı programı olan Nero Burning Rom un her zaman daha yeni bir sürümünde nelerle karşılaşacağız, bize yeni neler sunacak diye beklemişizdir. Bu yeni sürümünde bize sunulan yenilikler den; artık tamamen masaüstü ve taşınabilir bilgisayarlarda standart hale gelen Dual Layer cd-dvd yazıcıları destekleyen çift katman dvd yazma gibi özelliklerinin yanında görsel arayüzdede kullanıcıya daha kolay erişim, ve daha kolay kullanım sunması öne çıkan özelliklerden sayılabilir.
Bu program bize cd - dvd kayıt konusunda hemen hemen her türlü özelliği son sürümüyle bilgisayar kullanıcılarına sunmaktadır.

Kısaca özetlersek;

Program Tamamen Türkçe versiyondur, tüm yardım menüleri dahil,
Birebir cd ve dvd kopyalayabiliriz. (Dolu bir cd dvd yi boş cd ye kopyalama)
Blu-ray teknolojisi desteği (BD-RE ve BD-R adındaki yeni nesil, 50GB'a kadar verileri destekleyen aygıtlara da yazabilme)
Mp3 cd si, mp3 dvd si wma cd si yapabilir,
Audio cd si yapabilir,
Bilgisayarımızda kayıtlı resimlerden müzik ekleyerek video cd yapabilir,
Bilgisayarımızdan veya başka bir medyadan boş cd veya dvd ye veri kaydedebilir,
*özellikle web kameranızdan, kişisel video kameranızdan, veya bilgisayarınızdaki tv kartınızdan sizi hayretler içinde bırakacak birçok video kayıt programlarının sunduğu profesyonel özellirlerinden faydalanarak harika görüntüler yakalayabilir.
Yakaladığınız bu görüntüleri edit yapabilir efektler, yazılar ekleyebilir, daha önceden başka video aygıtları ile oluşturduğunuz videolar üzerinde türkçe kullanıcı arayüzüyle çok rahatlıkla oynamalar yapabilir,
Yeniden yazılabilir cd dvd lerinizi silebilir,
Sürücülerinizin performansını test edebilir,
Cd lerinize hakira kapaklar yapabilir,
Hatta ve hatta profesyonel yedekleme yazılımlarının sunduğu özellikleri sunarak bilgisayarınınızın veya harddiskinizin seçtiğiniz bölümlerinin yedeğini alabilirsiniz.

Kısaca Nero Burning Rom programının son sürümü olan 7 versiyonunu bilgisayarıza hala kurmadıysanız artık mutlaka kurun derim.
Programın Resimli Tanıtımı;


Programın Yurarıdaki resimde görülen bölümünde sık kullanılan cd kayıt seçeneklerindeki hızlı ulaşım arayüzünü görüyorsunuz. Bu bölümde resimde gözüken ikonların işlevlerinin üzerine tıklayarak yapmak istediğiniz işlemi seçebilirsiniz.


Yukarıda resimde görünen bölümde birebir cd dvd kopyalama, bilgisayarızda ki veya başka bir medyadaki verilerinizi boş cd dvd lere aktarabilir, ses veri cd si oluşturabilirsiniz.


Yukarıdaki bölümde müzik, mp3, vma ve ses cd dvd si oluşturma gibi işlemleri ilgili ikonlara tıklayarak yapabilirsiniz.


Yukarıdaki bölümde video cd dvd oluşturma, resimlerinizden sesli video cd dvd oluşturma ve video oluşturma ile ilgili bölüme girebilirsiniz.


Yukarıdaki bölümde birebir yedekleme ile ilgili bölüme seçmek istediğniz seçeneğe tıklayarak ilgili şlemi başlatabilirsiniz.

VERİ CD Sİ OLUŞTURMA;
Programla birebir bilgisayarınızdaki herhangibir dosyayı veriyi cd dvd ye kaydetmek için programın ilk ana penceresinin sol tarafındaki Nero burning rom a tıklayın, aşağıdaki resim karşınıza gelecek,


Yukarıdaki pencerede; çoklu ortam diski başlat yazan yer işaretli kalırsa oluşturduğunuz cd veya dvd üzerinde boş alan kalırsa üzerine daha sonradan kayıt yapabilirsiniz, yani cd yi kapatmama seçeneği.
Çoklu ortam cd ye devam et seçeneği; daha önceden üst seçeneği işaretleyerek oluşturduğunuz cd üzerine kayıt yapabilmek içindir, bu seçeneği işaretlemeniz gerekir.
Çoklu oturum yok seçeneğini işaretlediğinizde cd kapatılacak cd üzerinde boş yer kalsa bile üzerine kayıt yapılamayacaktır. Resimdeki yeni butonuna tıklayınca aşağıdaki bölüme geçiş yapacaksınız.


Burada resmindeki programın en sol penceresinde yeni oluşturacağınız cd - dvd' ye ait bilgiler yer alacak, oluşturacağınız medyaya isterseniz yeni bir ad verin, eklemek istediğiniz dosyaları programın en sağ bölünündeki bilgisayarınızın içerisinden seçerek dosyanın üzerinde mausun sol tuşunu basılı tutup sürükle bırak tekniğiyle oluşturacağınız cd nin bulunduğu en sol pencere üzerine sürükleyerek bırakın.Buraya eklediğiniz dosyalar aşağıdaki durum çubuğunda belirecek, cd nin kapasitesine göre sizi uyaracaktır. Uyarıcı işaret kırmızı olunca cd nin kapasitesini aştığınızı gösterir. Bu durumda program kayıt yapmaya izin vermeyecektir.Son pencereye geldiğinizde aşağıdaki resimde gözüken ilgili ayarlara isterseniz hiç değiştirmeden yazdır butonuna tıklayarak kayıt işlemini başlatabilirsiniz.Kayıt işlemi bitince program otomatik olarak cd yi cd romdan çıkaracaktır.


Nero 7 ile Harddisk ve bilgisayarın yedeğini alma;
Nerobackup fonksiyonu ile de her türlü yedekleme işlemini (harddisk, windows yedekleme, dosya yedekleme işlemlerini de başarı ile yerine getirerek size türkçe arayüzüyle kolay bir geri yükleme seçeneği sunar.NERO 7 İLE VİDEO KAYIT VE EDİT;


Programın ana menüsünde bulunan fotoğraf ve video bölümünün üstüne gelip video yakala butonuna bastığınızda program bilgisayarınıza takılı video aygıtlarını ararar ve bulur. Burada program bilgisayarınıza takılı olan video aygıtınızı (web camera, video kamera gibi) test ederek en kaliteli ve en uygun görüntü formatını kendisi otomatik olarak ayarlar,aşağıdaki resimde ki iletiye evet ile cevap veriniz.


Kamerayı bulup test etme ayarlararı otomatik olarak gerçekleştiğinde karşınıza aşagıdaki menü gelecek


Yaptığınız kaydın sesli olması için üstteki menüdeki resim simgesine tıklayarak ses ve mikrofon ayarlarını yapmanız gerekiyor, aynı menüde yakalama şablonu bölümünde yapmak istediğiniz video kaydının hangi formatta olmasını istiyorsanız onu seçebelirsiniz. SVCD, DVD, MPG2, AVİ gibi. Gerekli ayarlamalarıyaptıktan sonra görüntü penceresinin altında bulunan kırmızı renkli kayıt butonuna basarak kaydı başlatıyorsunuz. Görüntü penceresinin altındaki bölümde görüntüyü kaydedeceğiniz yeri seçebiliyorsunuz.

Standar görüntü ayar yeri belgelerim/nerovision/CapturedVideo dizini içine kaydeder. Yine bu ayardan daha önceki video dosyalarınızı açarak üzerinde edit yapabilirsiniz.
Ğine üzerinde oynama yaptığınız video dosyalarının kaydedildiği yer ise BelgelerimNeroVisionImportedVideo" dir.
Kayıt işlemini stop butonuna tıklayarak bitirdiğinizde aşağıdaki menü karşınıza gelecek burada kaydettiğiniz video nun üzerine tıklayarak ileri butonuna basın,


İleri tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki menü gelecek buradaki menülerden kaydettiğiniz videoyu cd ye veya dvd ye istediğiniz formatı seçerek kaydedebilirsiniz.


Yurarıdaki resimdeki "yakalanan videoyla film yap" butonuna tıkladığınızda video edit bölümene geçeceksiniz. Aşağıdaki resim.


Bu menüde sol pencerede kaydettiğiniz video gözükecek, pencerenin altından ileri, dur, tam ekran, ses kayıt, gibi seçenekler size yardımcı oluyor. Hemen bu menünün üstündeki bölümde resim üzerinde kesmek istediğiniz yerin başlanğıç ve bitişini işaretleyerek kes butonuna basıp resimin seçtiğiniz bölümünü kesebiliyorsunuz.
Filme yazı eklemek istediğinizde menünün sağ üst bölümündeki yazı efekleri bölümüne tıklayın, alt menüdeki seçmek istediğiniz yazı efektini seçerek üzerine çift tıklayın açılan pencerede film üzerinde gözükmesini istediğiniz yazıyı yazınız, aynı işlemi sürükle bırak yöntemi ile de yapabilirsiniz.
Filme istediğiniz film efekti vermek için yukarıdaki resmin sağ üs bölümündeki video efeklerine tıkladğınızda efekler gözükecek, bu efeklerden eklemek istediğinizi ğine mausla sürükle bırak yöntemi ile filmin üzerine bıraktığınızda seçtiğiniz efekti ekleyecektir. Efektleri filmin uzunluğuna göre konum işaretçigi yardımıyla mausla daraltabilir uzunluğunu ayarlayabilirsiniz.Ğine bu bölümde yazı ve film efektlerini istediğiniz süreye göre filmin istediğiniz bölümlerine ekleme yapabilirsiniz.
Yukaradaki resimin sağ üst menüsünün en sağında bulunan bölüne tıklayarak 3D efekt bölümüne geçerek ğine diğer efekt ekleme seçeneklerinde olduğu gibi filminize 3d efekler ekleyebilirsiniz. (Sürükle bırak)
Yaptığınız video kayıt üzerindeki istediğiniz işlemleri gerçekleştirdikten sonra altta bulunan aktar butonuna basın, karşınıza aşağıdaki menü çıkacak.


Yukarıdaki resimde aktarım şablonundan sizce uygun olanını seçtikten sonra (VCD, SVCD, DVD) sağ alt köşedeki aktar butonuna basarak işlemi bitirin. Bu üzerinde edit yaptığınız dosyanın kaydedildiği yer "BelgelerimNeroVisionExportedVideo" dizinidir. Aktarma işlemi bittiğinde aşağıdaki menüde kaydetmek istiğiniz cd veya dvd menüsünü seçin


Yukarıdaki resimdeki ileri butonuna tıkladığınızda cd nize kapak oluşturma ile ilgili menü açılacak isterseniz bu bölümde cd nize kapak oluşturarak yazıcınızdan çıktı alabilirsiniz, isterseniz bu bölümleri direkt atlayarak en son penceredeki yaz butonuna basarak cd ye kayıt işlemini başlatarak bitirin.


Başarılar şimdi elinizde kendi oluşturduğunuz harika bir bir video cd - dvd niz var


Murat_1995 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 23.01.07, 14:13   #2 (permalink)
28:06:42:12
 
-BuRAk- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: Ankara
Mesaj Sayısı: 11.490
Konu Sayısı: 2068
Takım: Galatasaray
Rep Gücü: 543106
Rep Puanı: 54308119
Rep Derecesi : -BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000
Ruh Hali:

Standart Cevap: Nero Burning Rom 7 Versiyonu Resimli Anlatım
süper paylaşım


__________________


Forumla ilgili aklınıza takılan sorular için [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...].

[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]

-BuRAk- isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkTüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 10:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.0.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
ForumTayfa

Arşiv: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 95 96 97 98 99 100 102 103 104 105 106 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 167 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271


ForumTayfa - Link Değişimi
Telinka İletişim | Voip Ürünleri | Link Değişimine Katılın |

Sitemiz bir forum sitesi olduğundan dolayı, kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. ForumTayfa Yöneticileri mesajları itina ile kontrol etse de, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız [email protected] email adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.

Any member of our web site has the right of adding comments instantly without getting permisson due to the forum structure of our site basis. Althought, our site modarators check comments with care, all the responsibilities sourced from these comments directly belong to the members. If you still find any illegal content in our site ( A.buse, H.arassment, S.camming, H.acking, W.arez, C.rack, D.ivx, Mp.3 or any Illegal Activity ), please report us via [email protected] .Your reports will be evaluated as soon as the arrival of your e-mail.