ForumTayfa  

Go Back   ForumTayfa > Program Merkezi > Resimli Program Anlatımı

Resimli Program Anlatımı Programları daha kolay kullanmamıza yardımcı olacak tüm anlatımlar bu bölümde...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 06.02.08, 22:52   #1 (permalink)
28:06:42:12
 
-BuRAk- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: Ankara
Mesaj Sayısı: 11.490
Konu Sayısı: 2068
Takım: Galatasaray
Rep Gücü: 543106
Rep Puanı: 54308119
Rep Derecesi : -BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000
Ruh Hali:

Standart NOD32 Antivirus Kurulumu
Alıntıdır.
anlatımı hazırlayan kişiye çok teşekkürler çok ayrıntılı bir anlatım olmuş.


NOD32 Birçok testte hayli ön sıralarda yer almış bir antivirüs programıdır. Bu başarısında en büyük pay diğer antivirüs programlarında olmayan hareketliliğe (sezgilere) dayalı tepki verme özelliğidir. İşte bu özellik muhtemel pasif ve inaktif virüslerin veya komutların tanımlanıp, reaksiyon gösterebilme özelliğidir.

NOD32 yi indirip bilgisayarınıza doğrudan kurarsanız ne olur?
Antivirüs proğramlarına bekçi köpeklerimiz dersek onlar bizim arazimiz olan bilgisayarımızı ve burada bulunan özelliklerimizi koruyan bekçiler bizim beklentimize göre davranmalıdır.

Herhangi bir düzenleme ve özelleştirme yapılmadan kurulan antivürüs programı, Çok iyi eğitilmiş bile olsa tanıdıktan alınmış ve bizim arazimizi korumasını beklediğimiz bekçinin yapabileceklerinden daha ileri gidemez. NOD32 yi de sadece ileri komutları ile kurarsanız karşınıza tabiri yerinde ise aptal denecek düzeyden az yukarıda davranış sergileyen bir korumaya sahip olabilirsiniz ancak. İşte bizim alanımızda bulunanlardan hangisinin teklikeli ve zararlı olduğunu, bunlara karşı nasıl davranması gerektiğini bir kez ve anlayacağı şekilde kaydetmemiz (anlatmamız) gerekir bekçimize.

Bilen bazı arkadaşlar anlatım ve açıklama şeklini garipseyebilir, çok basit, yüzeysel, sıradan bir ifade tarzı ve bilimsel değil diyebilir. Bunu söyleyecek düzeydeki arkadaşların zaten bu bilgiye ihtiyaç duymayacakları seviyede bilgileri vardır. Resimli anlatım anlatılan konunun, konuyla alakalı hiç bilgisi olamayan veya çok az bilgiye sahip yeni kullanıcılar için olduğunu düşünmelidirler.


****
Şimdi kurulum ve ayarlara geçelim bu kısa açıklamadan sonra.

Deneme ve tecrübeler sonucunda bir çok kullanıcı için en iyi olan ayarları bir araya getirip son kullanıcının profesyonel kullanıcı olarak

NOD32 Daha önceden kurmuş olanlar saatin yanındaki NOD32 simgesine çift tıklayıp resmi görülen menüyü açacaklar ve aşağıdaki numaralandırılmış anlatımların 8. adımından itibaren devam edeceklerdir.
Adım adım kurulum ayarları:
1- NOD32 tr kurulum dosyasına çift tıklıyalım.
Bu uyarıdan anlaşılacağı gibi bende daha önceden kurulu olduğu için verdi.2- İleri butonuna tıklıyoruz.. Belki sorar Kabul ediyorum “I agree” butonuna basınız.
3- Güncel ayarları kullan işaretini kaldırmazı tavsiye ederim.
Kurulum sekmesindeki Normal “Typical”4- Burada yazdığı gibi çevirmeli bağlantı kullanıyorsanız ok ile gösterilen seçeneği işaretleyin. ADSL ise vekil sunucu kullanıyorum seçmeniz gerekir fakat bazen modem paylaşılabilir veya ayarlarında değişiklik yapılır ise NOD32 nin de ayarlanması unutulabilir.
Bu nedenle en üstteki İnternet Explorer ile aynı ayarları kullan seçeneğini tercih ediniz.
5- Erken uyarı sistemini etkinleştir seçeneğinin aktif olmasına dikkat ediyoruz.
Artık gerçek anlamda ayarlamaları yapma zamanı geldi. Gelişmiş ayarlar radyo butonuna tıklıyoruz.
6- Şüpheli dosyaların incelenmesi ve NOD32'ye gönderilmesi için sormadan gönder "submit without asking" seçeneğini seçin. Bilgiler anonim gideceğinden, dilerseniz iletişim E-Posta adresi “Contact email (optional)” bölümüne e-posta adresinizi yazarak gönderiniz hakkında size ulaşabilmesini sağlayabilirsiniz. TAMAM a "OK" basın.

Önemli Not: Bu seçeneği işaretlemezseniz hiçbir şey fark etmez. Yersiz fikirlere sahip olup ta acaba benim bilgisayarımla, ilgili bilgi toplamak için kullanılır mı gibi bir düşünceniz olmasın bu bilgiler sadece bilgisayarınızdaki virüs ve olası zararlılar hakkında bilgileri içerir. Aynı zamanda değerlendirilip başka bilgisayarlara ve sistemlere zararlı olabilirlikleri test edilir gerek görülürse de düzenleme ve yapılandırılması yapılıp güncellemeler ile bizlere ulaştırılır.
Bu şekilde yapmazsak antivürüs şirketleri teker teker virüs yapanlardan rica edip virüs bilgileri almak zorunda kalırlar. (zaten yapanlar da vermeye dünden razı ya  ). İşte bilinçli ve duyarlı olup olmadığınız bu seçenekteki işaret ile belli olur.
7- Tekrar karşımıza bir önceki menü gelir. İleri "Next” tıklıyoruzDaha sonraki seçeneklerin hepsine de ileri “next” deyip kurulum işlemini bitiriyoruz.
Bilgisayarın yeniden baslatılması gerekiyor.

****
Daha önceden kurmuş olanlar buradan devam edebilirler ayarlamalara.

Bilgisayarımız yeniden başlatıldı.
Saat simgesinin nod32 sekmesine tıklıyoruz Karşımıza bu ekran geliyor..
8 – AMON sekmesine tıklıyoruz aşağıdaki panel karşımıza geliyor. Ayarlar “Setup” a tıklayıp ayarları değiştirmeye ve özelleştirmeye başlıyoruz.9 – Seçenekler “Options” bölümünü açıyoruz. Potansiyel olarak güvenliksiz uygulamalar “Potentially dangerous applications” bölümünü işaretleyin . bu dışarıdan sızmaları engellemede etkinliği arttırır (Not: Bu seçeneği işaretlemek bilgisayarınızı paylaşıma açtıysanız veya dışarıdan da ulaşım sağlıyorsanız bu yönetim araçlarından bazılarının çalışmamasına neden olabilir.
Ben aynen gördüğünüz gibi ayarladım.

10-Eylemler “Actions” sekmesine tıklayın. Tercih ettiğiniz seçeneği işaretleyebilirsiniz.
Fakat daha önce kullanmadıysanız ve komutlardaki özellikleri tam anlayamadıysanız Otomatik Olarak Temizle “Clean automatically” seçeneğini işaretleyiniz. Yeni oluşturulan Virüslü Dosyaları Karantinaya Gönder. “Move newly created files to Quarantine” in kutucuğunu işaretleyin.
11- Tarama dışı dosyaları Ekle . Makro içeren çalışmalarınızın bulunduğu exel dosyaları, Bazı Acces çalışmalarınız, (Win-Spy) gibi bilgisayarınızda kim neler yapmış diye kaydeden proğramlar. Artık bildiğiniz ve aklınıza geldiği kadarı ile tercihlerinizi yaparsınız.

12- “DMON” eçeneyine tılalayın ve yandaki panelden ayarlar’a “Setup”a tıklayın.

13-Açılan pencereden ayarlar “Setup” bölümündeki Tehlikeli olabilecek uygulamalar “Potentially dangerous applications” bölümünü işaretleyin.
Not: Bu bölüm de 9. numaralı kısımda anlatıldığı gibi bilgisayarınızı paylaşıma açtıysanız veya dışarıdan da ulaşım sağlıyorsanız bu yönetim araçlarından “uzaktan yönetim araçlarının” bazılarının çalışmamasına neden olabilir.

14- Eylemler “Actions” Açılır penceresindeki tercihleri (4-Tane) gördünüz.
Sırasıyla:: A ) Dosyalar “files” bölümünden başlayıp B-) Arşivler “Archives”. C-) Kendi kendini açabilen arşivler “Self-extracting archives”. D-) Çalışma zamanı paketleyicileri. “Run-time packers” bölümlerinin hepsi için

Bir virüs bulunursa kısmında: temizle “clean” ve altta Karantinaya kopyala “Copy to Quarantine”
Temizlenemeyen virüsler kısmına ise: Sil “Delete” ve alttaki Karantinaya kopyala “Copy to Quarantine”
.
Seceneklerini işaretleyip Tamam “Ok” butonuna basıyoruz.

Seçilen karantina öğesini daha sonra inceleyeceğiz önce ayarları bitirelim.
15- Emon seçeneğini işaretleyip ayarlar’a “setup” tıklıyoruz.
Tarayıcıya “Scanner” tıklayın

15-a ) E-posta içeriğini düz metne çevir seçeneği BOŞ kalacak şekilde hepsini işaretle.. Özelliklere dikkat edin 
15- b) Algılama “Dedection” tıklayın: İşte ödül almasındaki en büyük etkenlerden birisi.
Bütün seçenekleri işaretleyin..
15-c ) Uzantılar “Extensions” a tıklayın. Tüm dosyaları tara “Scan extensionless files” seçeneğini işaretleyin.
Altta yapabileceğiniz tarama dışı uygulamalarınız olacaksa seçebilirsiniz. Yukarıda bahsetmiştik.
15-d) Eylemler “Actions” sekmesinde gördüğünüz gibi açılır pencere 4 seçenek sunuyor.
Dosyalar bölümü aşağıdaki şekilde yapıyoruz
Aynı işlemleri diğer 3 bölüm için de yapıyoruz tercih sizin farklı da yapabilirsiniz.
16- Bildirimler bu şekilde ayarlanmış olmalı..
17- Çevre sekmesini tıklayınca ayarlar aşağıdaki gibi olacak.. Tabi siz virüslü Mailin virüsünü merak ediyorsanız tercihlerinizi on göre yapabilirsiniz 

18-Günlükler “Logs”a tıklayın. Tüm dosyaların günlüğünü tut “Log all files” seçeneğini işaretleyin. Tamam a tıklayın.

19 - “IMON” seçeneğini işaretleyip, Ayarlar “Setup”a tıklayın.

19 – a) “POP3” sekmesine tıklayın. Bütün işaretleri resimdeki gibi yapın. Uyum ayarları “Compatibility Setup” bölümünde Ayarlar “setup"a tıklayın.
19- b) IMON’un uyuşma ayarlarını oku sağa sola götürerek ayarlayabilirsiniz. Ancak varsayılan ayarıyla bırakılması tavsiye edilir. Tamam “OK” diyebilirsiniz. Zaten açılan pencere içinde detaylar yazıyor.
19-c) “HTTP” sekmesine tıklayın. Dosya indirilmesine otomatik olarak engel ol “Automatically deny download of file” seçeneğini işaretleyin.

19-d) Herhangi bir yazılımla sorununuz varsa gitmeniz gereken bölüm. İşlemci uyumluluğu “Client Compatibility” düğmesine tıklayın. Bende yokmuş . Daha yüksek verim “Higher Efficiency”
Not: Bazı trojanlar Daha yüksek verim "Higher Efficiency" konumunda IMON’a yakalanmayabilir. Bence Helal olsun onlara derim tercihimi böyle yaparım 


20- Diğer “Miscellaneous” sekmesine tıklayın.
Virüs günlüğüne zorla girişleri günlükle (kaydet) "Log intrusion attempts to the virus log" seçeneğini işaretleyin.
Şimdi onar “Repair now” düğmesini uzman değilseniz sakın ellemeyin ve ya internet hızınızda problem yoksa SAKIN burayı tıklamayın. Bu düğme LSP zincirini tamir eder.
Tarayıc “Scanner” bölümünde Ayarlar’a “Setup”a tıklayın.
20-a)Ayarlar bölümünde Tehlikeli olabilecek uygulamalar “Potentially dangerous applications” işaretli değilse bu seçeneği işaretleyin.

Not: Bu seçeneği işaretlemek yine bazı “uzaktan yönetim araçlarının” çalışmamasına sebep olabilir.
20-b) Eylemler “Action” sekmesinde açılır pencere seçenekleri “Dropdown menu” 5 uygulamaya açılmaktadır.


Ner birisi için ayrı ayrı aşağıdaki gibi işaretleme yapıyoruz işlemimiz bitince TAMAM “OK” diyoruz. Tekrar Tamam diyoruz. 
21- “NOD32”ye tıklayın. NOD32’yi Çalıştır “Run NOD32” a tıklayın.
21-a) Tarama hedefleri “Scanning Targets” sekmesine tıklayın. Bütün sürücülerinizin işaretli olduğuna emin olun..
21-b) Tarama günlüğü “Scanning log” sekmesine tıklayın. Kaydır “Scrolling” Kutucuğunu işaretleyin.
22- Eylemler “Actions”a tıklayın açılır pencere seçenekleri “Dropdown menu” 8uygulamaya açılmaktadır.
22-a) Dosyalar “files” aşağıdaki gibi.

22-b) Önyükleme Bölümleri aşağıdaki gibi:

22-c ) Arşivler, Kendi kendine açılan arşivler, Çalışma zamanı paketleyicileri,
Aşağıdaki gibi olacak..

22-d E-Posta ve E-Posta klasörleri Aşağıdaki gibi olacak.

22-e ) İşletim belleği aşagıdaki gibi olacak.

23- Ayarlar “Setup” sekmesine tıklayın. Taranacaklar ve tarama seçenekleri bölümündeki bütün kutucakları resimdeki gibi işaretleyin. tarama seçenekleri bölümünde Gelişmiş sezgisel tarama seçeneğini işaretlediğinizde bir pencere açılır. Buradan daha detaylı bilgi alabilirsiniz. (İngilizce)
Yine bu bölümdeki tehlikeli olabilecek uygulamalar uzaktan erişim üzerine aynı etkiyi gösterecektir. (Daha önce bahsettik)

24-) Açılır pencereden Kontrol merkezi profili işaretli olmalı Alttaki Bu profili temizleme modunda çalıştır. “Run this profile in cleaning mode” seçeneğini işaretleyin.


ÇIKIŞ a basın.25- Karşınıza bu ekran çıkacaktır.. Evet i Tıklayın……26-)Güncelleme güncelleme sekmesinde Ayarlar bölümüne giriyoruz.


27-) Kullanıcı adı bölümüne NOD32 yi satın aldığınız yerden gelen kullanıcı adını girin. (Yada  )
Şifre Bölümüne NOD32 yi satın aldığınız yerden gelen şifrenizi girin. (Yada  )
Not: Sadece NOD32 tarafından sağlanan bir kullanıcı adı ve şifre geçerli olacaktır.Değiştir “Change” butonuna tıklıyoruz.


28- Proğram bileşenlerinin yükseltmesi varsa gerçekleştir ve Bilgisayarı yeniden başlatmak gerekli ise öner. Seçeneklerinin işaretli olup olmadığına bakıyoruz, değilse işaretliyoruz. Tamam “ok” e basıyoruz.


29- Gelişmiş “Advanced” seçenğine tıklıyoruz.
30- Bağlantı türünüzü belirleyip Vekil sunucu “Proxy server” Bölümünden Ayarları “Setup” ı tıklayın.31- ) Proxy ayarlarımızı (vekil sunucu) yapabileceğimiz bölüm
32- Biz alttaki menüye kadar tamam a basıyoruz
33-Günlükler altındaki Olay günlüğü sekmesine tıklayınca sağda çeşitli günlük dosyalarını görebilirsiniz. İstediğiniz birini seçip Seçileni kopyala tuşuna basarak kopyalayabilir ve notepad ve ya benzeri bir metin aracına yapıştırabilirsiniz.

34-) Tehdit günlüğü yakaladığı ve gerçekleştirdiği işlemlerin günlüğüdür. Bu şekilde algılamış mesela benimkinde.

(Tarih Modül Nesne İsim Tehdit Eylem Kullanıcı Bilgi
30.07.2007 1534 AMON dosya COCUME~1ural_LOCALS~1TempDat4.tmp Win32/Adware.WhenU.SaveNow uygulama karantinaya alındı - silindi - Temizleniyor sırasında hata - bu tip nesne için gerçekleştirilebilecek bir eylem yok Değiştirilmiş dosyada bir olay oluştu Dosya karantinaya gönderildi. Pencereyi kapatabilirsiniz)
35-) İşte benim PC Tarama Günlükleri ve bulunan virüs (O)
36- Takvimlendirici / Planlayıcı “Schedular/Planner” ya tıklayın Baha sonra Ekle “Add” ye tıklayın. Benimkinin planlaması yapılmıştır Şimdi tekrarlıyoruz.
37- ) NOD32 Çekirdek – Dışarıdan bir uygulama çalıştırılması seçeneğini seçip ileri diyoruz.
38-) Görev ismini girin Bölümüne “Bütün Sürücülerin Haftalık Taranması” yazdım. Daha önce “haftalık bütün sürücülerin taranması yazmıştım.
39-) Tarama saatine 01:00:00 Gün tercihine de Cuma yazdım..
40-)Firma bekle veya süre yi 100-400 saat arası öneriyor. (Sanki biz sadece Mario oynuyoruz)
Ben olası aksaklıkta tekrar tarama için süreyi 24 saat sonraya ayarladım.

41 Son a tıklıyoruz BİTTİİİİİİ

41 – Başlıkta 41 kere maşallah daha bir dert yaşamadım
( Sadece bu değil daha tabiî ki her hafta en az 4 farklı antivürüs taraması yapıyorum)
Nasıl bu kadar kolay mı Bir dahakine umarım anlatırım.)
Alttaki resim çıkar iptal demezseniz uzmanlaşmak istersiniz demektir,
Hadi bir deneyelim mi?
******


Şimdi neler yapabiliriz
1- Göz at a tıklarız (artık çok resim yok) ustalaştık ya.NOD32 nin kurulduğu yere geliriz. Genelde “C:Program FilesESET” yolundadır.
“Nod32.exe”ye tıklayın. Bu da genelde İçinde N harfi yazan ve adı “nod32” olan uzantısı olmayan dosyadır.

Şimdi bu pencerede ki Komut satırı “command line” satırındaki yere verdiğim veya istediğiniz kodları yazabilirsiniz...
İsteklerinize uyan bütün “switch”leri Komut satırı na “Command line” a yerleştirin.
tamam “OK”e tıklayın.

En güçlü tarama seçeneğini bu switch sağlamaktadır:

/adware /ah /all /arch+ /clean /cleanmode /delete /heur+ /log+ /mailbox+ /ntfs+ /pack+ /quarantine /scanboot+ /scanmbr+ /scanmem+ /scroll+ /sfx+ /unsafe /wrap+

Tarama seçenekleri şu şekilde başlayacaktır:

C: (single space) /switches


YA DA
Aşağıdaki “switch”leri ayarlarınıza kopyala yapıştır yapın:

C: /adware /ah /all /arch+ /clean /cleanmode /delete /heur+ /log+ /mailbox+ /ntfs+ /pack+ /quarantine /scanboot+ /scanmbr+ /scanmem+ /scroll+ /sfx+ /unsafe /wrap+


YA DA
Bütün sürücülerinizi taramak için C: yi kullanmayın. Sadece şunu kullanın:

/local /adware /ah /all /arch+ /clean /cleanmode /delete /heur+ /log+ /mailbox+ /ntfs+ /pack+ /quarantine /scanboot+ /scanmbr+ /scanmem+ /scroll+ /sfx+ /unsafe /wrap+

/local = Scan all local drives

/adware = Enable detection of adware, spyware and riskware
/ah = Enable advanced heuristics
/all = Scan all files regardless of their extension
/arch+ = Enable archives (ZIP, ARJ and RAR) scanning
/clean = Clean infected objects (if applicable)
/cleanmode = Enables cleaning mode (the actions taken will depend on the action settings)
/delete = Delete the infected file
/heur+ = Enable standard heuristics
/log+ = Enable Log file generation
/mailbox+ = Enable scanning mailboxes
/ntfs+ = Alternative NTFS streams
/pack+ = Enable internal runtime packer files scanning
/quarantine Copy infected file to quarantine before taking further action (clean/delete)
/scanboot+ = Enable boot sectors scanning
/scanmbr+ = Enable MBS scanning
/scanmem+ = Enable scanning memory
/scroll+ = Enable scrolling of the Log
/sfx+ = Enable scanning self-extracting archives
/unsafe = Enable detection of potentially dangerous applications
/wrap+ = Enable text wrapping in the Log fileGENERAL
/break- = Disable testing intermission
/break+ = Enable testing intermission
/expire- = Disable the program expiration notice
/expire+ = Enable the program expiration notice
/help = Display the list of program switches
/list- = Include in the Log only the objects infected
/list+ = Create the list of all tested objects in the Log
/quit- = Do not quit the program automatically after scanning
/quit+ = Quit the program after scanning
/scroll- = Disable scrolling of the Log
/scroll+ = Enable scrolling of the Log
/selfcheck- = Self-test disable
/selfcheck+ = Self-test enable
/sound- = Sound warning disable
/sound+ = Sound warning enable
/subdir- = Disable the sub-directories scanning
/subdir+ = Enable the sub-directories scanningDETECTION
/adware = Enable detection of adware, spyware and riskware
/all = Scan all files regardless of their extension
/arch- = Disable archives scanning
/arch+ = Enable archives (ZIP, ARJ and RAR) scanning
/ext= = Add a new extension into the list of tested files. (Multiple entries permitted, e.g., /ext=EXT1,EXT2
/heur- = Disable heuristic analysis
/heur+ = Enable heuristic analysis
/local = Scan all local non-removable media
/mailbox- = Disable scanning mailboxes
/mailbox+ = Enable scanning mailboxes
/network = Scan all network disks
/ntfs+ = Alternative NTFS streams
/pack- = Disable the runtime packer files scanning
/pack+ = Enable internal runtime packer files scanning
/pattern- = Disable testing using virus signatures/patterns
/pattern+ = Enable testing using virus signatures/patterns
/scanboot- = Disable boot sectors scanning
/scanboot+ = Enable boot sectors scanning
/scanfile- = Disable scanning of the files
/scanfile+ = Enable scanning of the files
/scanmbr- = Disable MBS scanning
/scanmbr+ = Enable MBS scanning
/scanmem- = Disable scanning memory
/scanmem+ = Enable scanning memory
/sfx- = Disable scanning self-extracting archives
/sfx+ = Enable scanning self-extracting archives
/unsafe = Enable detection of potentially dangerous applicationsHEURISTIC ANALYSIS
/ah = Enable advanced heuristics
/heur- = Disable standard heuristics
/heur+ = Enable standard heuristics
/heurdeep = Set deep heuristic sensitivity - technically Deep Heuristics no longer exists as it has a higher chance of producing False Positives.
/heursafe = Set safe heuristic sensitivity (minimize false alarms)
/heurstd = Set standard heuristic sensitivityPROTOCOL
/log- = Disable Log file generation
/log+ = Enable Log file generation
/log= = Set the Log file name (e.g.: /log=NOD.LOG)
/logappend = Enable Log file append option
/logrewrite = Enable rewriting of the Log file
/logsize=N = Set Log file to the maximum size of N KB)
/wrap- = Disable text wrapping in the Log file
/wrap+ = Enable text wrapping in the Log fileCLEANING
/clean = Clean infected objects (if applicable)
/cleanmode = Enables cleaning mode (the actions taken will depend on the action settings)
/delete = Delete the infected file
/prompt = Offer an action upon virus detection
/quarantine Copy infected file to quarantine before taking further action (clean/delete)
/rename = Rename the infected file

Note: If the switches: /prompt, /rename, /delete/ or /replace are used concurrently with the /clean switch, the corresponding action will be carried out only if the virus cannot be cleaned. The further a parameter is listed, the higher priority it has. For instance, using the "/clean /delete /prompt " parameters will result in that the "/prompt " parameter will supersede the "/clean /delete" parameters.TEST SCHEDULING
/daily = Automatic testing on a daily basis
/period=N = Automatic testing once in N days
/weekly = Automatic testing on a weekly basisNETWORK (Windows versions only)
/centralpath= = Specifies the name of the directory for Centralized Update files
/msg="" = Specifies the message to be sent upon virus deletion.
/recipient= = Specifies the recipients of the network messages (server/s, group or workstation name). Multiple entries are permitted, e.g., /recipient=SERVER1,SERVER2

yaptığınız bu ayar schaduler de görülmesi gerekiyor ve aktif hale getirmelisiniz genelde aktif halde bulunur ama siz yine de kontrol edin


burada üstüne sağ tıklayıp run now a tıklarsanız tarama baslar nod32 bazı dosyaları açamaz açamadığı dosyalarda sistemin kullandığı dosyalardır o yüzden endişeye kapılmayın


EXTRA:Diğer üç seçeneği de haftanın farklı günlerine ayarlayınız. Güncelleştirmeyi daha sık ayarlıyabilirsiniz.Hepimize virüssüz hızlı ve temiz ortamlar dilerim.
Kolay gelsin…….

saygılarımla
ferrocan

Ödüllü antivirüs NOD32 Kurulum ayarları_karantina
Herhangi bir adware programla tarama yaparken diyelimki aşağıdaki mesajı aldık.[Program Ad-Aware SE]Hemen o satıra [C:WINDOWSsystem32atmclk.exe] ulaşarak yazılıma bakalım.Gördüğünüz gibi atmclk.exe yazılımı orada duruyor.Hemen antivirüs programını açıp[Ben NOD32 kullandım] aşağıdaki ekrana ulaşalım.
QuarantineAdd sekmesine ulaştıktan sonra aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır.
Bu ekranda C:WINDOWSsystem32atmclk.exe dosyasını bulduktan sonra "AÇ" diyerek karantinaya alma işlemini sonlandırın.Son olarak Quarantine sekmesine baktığımızda listenin tarih sırasına göre en başta olacağını göreceksiniz.
İnşallah sizlere yardımcı olabilmişimdir.Sizde NOD32 yoksa bu yollardan antivirüs yazılımının karantina işlemini manuel olarak uyglayabilirsiniz.


__________________


Forumla ilgili aklınıza takılan sorular için [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...].

[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]


Konu -BuRAk- tarafından (06.02.08 Saat 22:58 ) değiştirilmiştir.
-BuRAk- isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkTüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 19:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.0.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
ForumTayfa

Arşiv: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 95 96 97 98 99 100 102 103 104 105 106 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 167 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271


ForumTayfa - Link Değişimi
Telinka İletişim | Voip Ürünleri | Link Değişimine Katılın |

Sitemiz bir forum sitesi olduğundan dolayı, kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. ForumTayfa Yöneticileri mesajları itina ile kontrol etse de, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız [email protected] email adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.

Any member of our web site has the right of adding comments instantly without getting permisson due to the forum structure of our site basis. Althought, our site modarators check comments with care, all the responsibilities sourced from these comments directly belong to the members. If you still find any illegal content in our site ( A.buse, H.arassment, S.camming, H.acking, W.arez, C.rack, D.ivx, Mp.3 or any Illegal Activity ), please report us via [email protected] .Your reports will be evaluated as soon as the arrival of your e-mail.