ForumTayfa  

Go Back   ForumTayfa > Program Merkezi > Resimli Program Anlatımı

Resimli Program Anlatımı Programları daha kolay kullanmamıza yardımcı olacak tüm anlatımlar bu bölümde...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 03.02.07, 02:24   #1 (permalink)
Romantik Sapık
 
Amorphis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: Bakırköy
Mesaj Sayısı: 21.070
Konu Sayısı: 1388
Rep Gücü: 1670857
Rep Puanı: 167082249
Rep Derecesi : Amorphis 0-10000000Amorphis 0-10000000Amorphis 0-10000000Amorphis 0-10000000Amorphis 0-10000000Amorphis 0-10000000Amorphis 0-10000000Amorphis 0-10000000Amorphis 0-10000000Amorphis 0-10000000Amorphis 0-10000000
Ruh Hali:

Arrow PowerPoint de Slayt Gösterilerine Ses Eklemek


1. Dosyadan veya Clip Organizer'dan ses ekleyin.
2. Eklenen ses, slaydınızın ortasında bir simge olarak görünür

Sesi, şeklide gösterildiği gibi Ekle menüsündeki Film ve Sesler komutunu kullanarak ekleyin. Bilgisayarınızdaki veya başka bir konumdaki dosyayı bulun ya da Küçük Resim görev bölmesinde istediğiniz öğeyi arayın.
Aynı slayda başka sesler de eklerseniz, ses simgeleri üst üste biner. Her sesi ilgili simgeyi tıklatarak başlatacaksanız. Üst üste gelen bu simgeleri, ekledikten sonra ayrı ayrı sürükleyerek düzenlemeniz gerekir.
Varsayılan olarak, sesler eklendikleri sırayla çalınır.1. Ses eklediğinizde, bir ses başlatma yöntemi seçmeniz isteni

Ses ekleme işlemi sırasında, sesin otomatik olarak mı yoksa fareyi tıklattığınızda mı başlamasını istediğinizi soran bir ileti görüntülenir.
  • Sesin kendi kendine başlamasını istiyorsanız, Otomatik Olarak'ı tıklatın. Slaytta başka bir ortam efekti yoksa, ses slayt görüntülendikten sonra çalınmaya başlar. Slaytta animasyon, ses veya film gibi başka bir efekt daha varsa, ses bu efektten sonra çalınır.
  • Sesin, slayttaki ses simgesini tıklattığınızda çalınmasını istiyorsanız, Tıklatıldığında seçeneğini tıklatın. Bu ayar, sesi çalmak için yalnızca slaydı tıklatmak yerine belirli bir öğeyi tıklatmanız gerektiği için tetikleyici olarak da bilinir.
Sesi başlatma yöntemini değiştirmek isterseniz, ayarı Özel Animasyon görev bölmesinde değiştirebilirsiniz. Bunun nasıl yapılacağını uygulama oturumunda göreceksiniz.Sesi fare tıklatıldıktan sonra çalınacak biçimde ayarlama:
1. Görev bölmesinin efekt listesinde görüntülenen eklenmiş ses dosyası. Ses efekti üzerindeki aşağı oku tıklatın...
2. ...ve menüyü görüntüleyin. Menüde Efekt Seçenekleri'ni tıklatın
3. Sesi geçerli slayttan sonra duracak biçimde ayarlayın veya çalınacağı toplam slayt sayısını belirtin

Sesinizi ekledikten sonra (dolayısıyla bir başlangıç ayarına sahip olduktan sonra) bir şey yapmanız gerekmeyebilir. Ses istediğiniz uzunluktaysa ve kulağa hoş geliyorsa, ayarladığınız gibi çalınır ve sona erer.
Ancak ses, slayt boyunca (ve sonrasında da) öğeleri tıklattığınız zaman sürekli olarak çalmasını istediğiniz bir müzik parçası veya efektiyse, durması gereken yeri siz belirtmelisiniz. Aksi takdirde, slaydı herhangi bir nedenle (bir animasyonu başlatmak veya sonraki slayda geçsek için) tıklattığınızda ses durur.


Durdurma seçeneğini ayarlama

Durdurma seçenekleri Özel Animasyon görev bölmesinde bulunur. Sesler animasyon efektlerine benzedikleri ve buradaki animasyonlar ve diğer ortam efektleriyle birlikte yürütülmek üzere ayarlanabilecekleri için, birçok ses seçeneğini bu bölmede ayarlamanız gerekir.
Varsayılan ayar, farenin bir kez tıklatılmasıyla (henüz yürütülmemiş durumdaysa) sesin durmasını sağlar. Buradaki diğer iki seçenek ise, sesi aşağıdakilerden sonra durdurur:
  • Geçerli slayt.
  • Belirttiğiniz sayıda slayt.
Not: Bu seçeneklerin çalışabilmesi için sesin çalınacağı süre, belirtilen slaytların görüntülenme süresine eşit olmalıdırDaha fazla ses seçeneği için:
1. Ses simgesini sağ tıklatın ve Ses Nesnesi Düzenle'yi tıklatın
2. Döngü, siz durdurana kadar sesi yineler
3. Ses Düzeyi, ses düzeyini ayarlamanızı sağlayan bir kaydırıcı açar
4. Gizle, slayt gösterisi boyunca ses simgesinin görüntülenmesini engeller
5. Dosya, ses dosyası konumunun yolunu gösterir

Sesi döngüye almak (yinelemek) ya da ses simgesini gizlemek gibi ek ses seçeneklerini ayarlayabileceğiniz başka bir yer daha vardır. Buraya ses simgesindeki kısayol menüsünden ulaşabilirsiniz.
  • Kısayol menüsünü açmak için ses simgesini sağ tıklatın ve ardından Ses Nesnesi Düzenle'yi tıklatın. Sol taraftaki resimde buradaki seçenekleri görebilirsiniz.
Sesi döngüye al Sesi durdurma biçiminize bağlı olarak, bu seçenek siz durdurana kadar sesin tekrar tekrar çalınmasını sağlar. Durdurulana kadar dön onay kutusunu işaretleyip, sesin üç slayt sonra durmasını istediğinizde, ses bu üç slayt boyunca çalmaya devam eder.
Simgeyi gizle Ses simgesini slayt gösterisinde görünmez yapmak için bu onay kutusunu işaretleyin. Bununla birlikte, bu seçeneği yalnızca sesi otomatik olarak çalacak biçimde ayarladıysanız ya da sesin çalınması için bir denetim (örneğin, sesin çalınması için tıklatılması gereken bir eylem düğmesi) oluşturduysanız kullanın. (Ses simgesi ile ilgili ipuçları için bu kursun sonundaki Hızlı Başvuru Kartı'na bakın.) Ses simgesi normal görünümde, görünür durumdadır.
Bilgi altındaki alanda ses dosyasının konumu belirtilir. "Sunuda var" ifadesi, dosyanın sununun bir parçası olduğunu ve başka bir yerden bağlanmadığını gösterir. Bu konuyla ilgili daha fazla bilgiyi bir sonraki bölümde bulabilirsiniz.

Not: Diğer ses seçenekleri hakkındaki ayrıntılar için Hızlı Başvuru Kartı'na bakın.Dosyanın katıştırılmış veya bağlı olmasına göre, Ses Seçenekleri iletişim kutusundaki dosya yolu değişebilir
1. Katıştırılmış dosya yolu. "Sunuda var" ifadesi, dosyanın slaydın bir parçası olduğu anlamına gelir
2. Bağlı dosya yolu. Bağlı dosya, kendi kaynak konumundan çalıştırılır.

Ses dosyası, bir sunuya katıştırılmış ya da bağlanmış olabilir:
  • Varsayılan olarak, ses bir .wav dosyası ise ve boyutu da 100 KB veya daha küçükse, katıştırılmış demektir. PowerPoint .ppt dosyanızın bir parçasıdır ve sunuyla birlikte dolaşacaktır.
  • 100 KB'den daha büyük .wav dosyaları ve diğer türdeki ses dosyaları, sununuza bağlanmıştır. Bunlar, .ppt dosyasının dışındaki bir konumdan yürütülürler; sununun fiziksel parçası değillerdir.
Sununuzu başka bir bilgisayarda gösterecekseniz, bağlı ses dosyalarınızın göstereceğiniz sunuyla aynı klasöre kopyalandığından emin olmalısınız. Bu, dosyaları erişilebilir kılar ve dosyaları yürütmek istediğinizde rahatça bulabilmeniz için de PowerPoint'teki bağlantıları güncelleştirir.
Yeni bir PowerPoint 2003 özelliği olan CD için Paketle (Dosya menüsü), dosyaların tümünü sununuzla birlikte tek konuma (CD veya klasör) kopyalayarak ve ortam dosyalarının tüm bağlantılarını güncelleştirerek dosya yolu ayarlamalarını basitleştirir. Bu çok kullanışlı yeni bir özelliktir.

.wav dosyaları hakkında ek bilgi :
100 KB'lik en büyük .wav dosyası katıştırma değeri, Seçenekler (Araçlar menüsü) iletişim kutusundaki varsayılan değerdir. Genel sekmesinde bu değeri 50.000 KB'ye kadar artırabilirsiniz; ancak bunun slayt gösterisi dosyasının boyutunun büyümesine de neden olacağını unutmayın.CD den müzik çalma:


CD Ses Kaydı Çal komutuyla CD parçalarını ayarlama
1. İlk parçanın başlangıç zamanı 0'dır
2. Son parçanın bitiş süresi, tüm CD'nin değil yalnızca bu parçanın uzunluğuna eşittir

Parçaları ayarlamak için CD'nizi bilgisayarın CD sürücüsüne takın. Ekle menüsünde Film ve Sesler'i işaretleyin, ardından CD Ses Kaydı Çal'ı tıklatın. Bu resimdeki seçenekleri görürsünüz.
Gösterilen ayarlar, kendi kendine ilerleyen bir gösteride kullandığınız takdirde bu CD'nin 1. parçadan başlayacağı ve 10. parçanın sonunda duracağı anlamına gelir.
Bununla birlikte, CD tüm slaytlar boyunca otomatik olarak çalınmaz; Özel Animasyon görev bölmesinde kullandığınız ses ayarlarına göre çalınır. Ders 1'de de yaptığınız gibi, PowerPoint'e sesin kaç slayt boyunca çalınacağını söylemeniz gerekir.
Gösteride çalınmak üzere ayarlanan son slaydın sonuna gelindiğinde, CD durur. Döngüye alınmışsa, gösteri yeniden başladığında CD programlanan ilk parçadan itibaren çalınmaya devam eder.
Parçaları seçtikten sonra, sesi başlatma biçimini seçmeniz istenir (otomatik olarak veya fare tıklatması ile). Bundan sonra slaydınızın ortasında bir CD simgesi görüntülenir.


Notlar
  • CD'nizdeki parçalar arasındaki boşluklarla ilgili herhangi bir ayar yapamazsınız ve bunları değiştiremezsiniz. Ancak gösterinizin tümünü kapsayacak uzunlukta, tek bir uzun parça kullanmanız mümkün olabilir. Bu durumda, yalnızca bu parçayı belirtebilirsiniz (bu işlemi uygulama oturumunda yapacaksınız).
  • Farklı slaytlar için CD'deki farklı parçaları çalmak isterseniz, ses "eklemek" için CD Ses Kaydı Çal komutunu kullanmayı sürdürün; ardından ilgili slaydın parça ve zamanlama ayarlarını yapın. CD'nin slaydınızla eşzamanlı çalmasını sağlayacak otomatik bir yol yoktur.
  • Parçaları, belirli bir bölümü çalınacak şekilde (dakika veya saniye olarak) ayarlayabilirsiniz.
Microsoft sitesi Power Point Eğitim bölümünden Alıntıdır.


__________________
ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPRSŞTUÜVYZ


@1390015

Amorphis isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03.02.07, 13:15   #2 (permalink)
Acemi Tayfa
 
KorsaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Jan 2007
Mesaj Sayısı: 734
Konu Sayısı: 160
Rep Gücü: 6373
Rep Puanı: 635935
Rep Derecesi : KorsaN 0-1000000KorsaN 0-1000000KorsaN 0-1000000KorsaN 0-1000000KorsaN 0-1000000KorsaN 0-1000000KorsaN 0-1000000KorsaN 0-1000000KorsaN 0-1000000KorsaN 0-1000000KorsaN 0-1000000
Ruh Hali:

Standart Cevap: PowerPoint de Slayt Gösterilerine Ses Eklemek
eyvallah Amorphis çok saol


__________________
[/font][/size]

[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] [/center]
KorsaN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03.02.07, 20:01   #3 (permalink)
28:06:42:12
 
-BuRAk- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: Ankara
Mesaj Sayısı: 11.490
Konu Sayısı: 2068
Takım: Galatasaray
Rep Gücü: 543106
Rep Puanı: 54308119
Rep Derecesi : -BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000
Ruh Hali:

Standart Cevap: PowerPoint de Slayt Gösterilerine Ses Eklemek
çok teşekkürler Amorphis


__________________


Forumla ilgili aklınıza takılan sorular için [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...].

[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]

-BuRAk- isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03.02.07, 22:10   #4 (permalink)
Fenerbahçe Tayfası
 
rabit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Jan 2007
Mesaj Sayısı: 1.277
Konu Sayısı: 113
Takım: Fenerbahçe
Rep Gücü: 10351
Rep Puanı: 1033673
Rep Derecesi : rabit 0-2000000rabit 0-2000000rabit 0-2000000rabit 0-2000000rabit 0-2000000rabit 0-2000000rabit 0-2000000rabit 0-2000000rabit 0-2000000rabit 0-2000000rabit 0-2000000
Ruh Hali:

Standart Cevap: PowerPoint de Slayt Gösterilerine Ses Eklemek
saol arkadaşım deneyelim


__________________
Alıntı:
İyi muhabbetler...
rabit isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkTüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 09:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.0.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
ForumTayfa

Arşiv: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 95 96 97 98 99 100 102 103 104 105 106 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 167 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271


ForumTayfa - Link Değişimi
Telinka İletişim | Voip Ürünleri | Link Değişimine Katılın |

Sitemiz bir forum sitesi olduğundan dolayı, kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. ForumTayfa Yöneticileri mesajları itina ile kontrol etse de, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız [email protected] email adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.

Any member of our web site has the right of adding comments instantly without getting permisson due to the forum structure of our site basis. Althought, our site modarators check comments with care, all the responsibilities sourced from these comments directly belong to the members. If you still find any illegal content in our site ( A.buse, H.arassment, S.camming, H.acking, W.arez, C.rack, D.ivx, Mp.3 or any Illegal Activity ), please report us via [email protected] .Your reports will be evaluated as soon as the arrival of your e-mail.