ForumTayfa  

Go Back   ForumTayfa > Gündem > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Fikirlerimizi özgürce paylaşabileceğimiz bölüm... Hakaret ve Bölücülük yasaktır...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 21.10.09, 23:25   #1 (permalink)
Acemi Tayfa
 
alp0660 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Jul 2009
Nereden: vatanın her karış toprağı bizimdir.
Mesaj Sayısı: 547
Konu Sayısı: 17
Takım: Beşiktaş
Rep Gücü: 70737
Rep Puanı: 7072639
Rep Derecesi : alp0660 0-8000000alp0660 0-8000000alp0660 0-8000000alp0660 0-8000000alp0660 0-8000000alp0660 0-8000000alp0660 0-8000000alp0660 0-8000000alp0660 0-8000000alp0660 0-8000000alp0660 0-8000000
Ruh Hali:

Question Açılımda gelinen nokta ve yorumlar... siz ne dersiniz???
,
,
,
,
,

Dün kortejler halinde sınırlarımızdan giren üniformalı teröristlerin çaresiz insanlar olduğunu söylemek mümkün değil. 99'da teslim olanlar doğruca adelete teslim edilmişti. Oysa bugünkü AKP hükümetinin Kandil'le kurduğu ilişki bu sonucu doğurdu. Dikkat buyurunuz alkışlarla karşılanan 'Mekke-i Mükerreme'den dönen hacı kafilesi değildir, ya da ekmek derdi için gittikleri yabancı ellerden dönen gurbetçiler de değildir, askerden dönen mehmetçik hiç değildir. Bunlar ellerine şehitlerin, bebeklerin, binlerce vatandaşımızın kanı bulaşmış hain teröristlerdir. Teslim olmak için değil de imralı canisinin isteğiyle gelmişlerdir.

GELENLERDE PİŞMANLIK VAR MI?

Hükümetin açılım adını verdiği rezalete destek verenlere soruyorum, gelenlerde bir teslimiyet ve pişmaniyet, bir suçluluk duygusu, bir mahcubiyet var mıdır? Dün yaptıklarını yarın yapmayacaklarına dair bir terbiye, bir islah hali var mıdır?
Başbakanın Türkiyeyi bölmek için PKK'ya ihtiyacı kalmamıştır. Artık farklı bir oyun ve aktörler vardır. Başbakan, 29 Ekim'de baş aktörle görüşmeye gidecektir.

Elbette terör son bulmalı, şiddet ortadan kalkmalı, vatandaşlarımız huzur bulmalı. Ancak elinde silahlarla ülkemizi tehdit eden teröristlere tüm istediklerini silahsız çözme imkanı vermek dünyada görülmemiştir. Bu mantık garabetiyle ne Çanakkale savunulabilinirdi, ne Kurtuluş Savaşı kazanırdı.

AKP kadroları bölücülüğün yeni liderliğine soyundu. Bu yüzden Kandil'den dönen eli kanlı teröristleri affetme görevi Başbakana düşmektedir. (Dr. Devlet BAHÇELİ)

..........................................

Sayın BAHÇELİNİN sorusuna zaten bu insan kılıklı caniler kendileri cevap verdiler... Buyurun bunlar pişmanlıktan serbest bırakılanların yukarıdaki resimlerde şow yaparak gelenlerin gelir gelmez yaptıkları asilikleri ve gelişlerinin mahiyetinin masumane olmayışının göstergesi

.........................................

Habur Sınır Kapısı’ndan dün Türkiye’ye giriş yapan, 4'ü çocuk 34 kişilik PKK’lı gruptan 5’nin, savcılıkta verdikleri ifadelerinde ‘Kürt halk Önderi’ ve ‘Sayın Abdullah Öcalan’ ifadelerini kullanmakta ısrar etmeleri üzerine, tutuklanma istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildikleri ortaya çıktı.

Nöbetçi mahkemede de, bu kriz uzun süre aşılamadı. Daha sonra ‘Abdullah Öcalan’ ismi ile kriz giderilerek, 5 kişi tahliye edildi.

İddiaya göre, Habur Sınır Kapısı’nda, özel yetkili cumhuriyet savcılarına ifade veren PKK’lılar ilk önce ifade tutanaklarına ‘Kürt halk Önderi Abdullah Öcalan’ ibaresinin geçirilmesini istediler. Aksi takdirde tutanakları imzalamayacaklarını söylediler. İfade alan savcılar tutanağa bu sözleri geçiremeyeceklerini söylemesi üzerine bu kez ‘Sayın Öcalan’ formülü tartışıldı. Ancak savcılar, bunu da kabul etmeyince 3’ü Kandil Dağı’ndan 2’si Mahmur Kampı’ndan gelen 5 PKK’lının ‘Kürt Halk Önderi’ ve ‘Sayın Öcalan’ ısrarı krize neden oldu.

Bunun üzerine sabah saatlerinde 29 kişi serbest bırakılırken, söz konusu 5 kişi tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. 5 kişi hakkında tutuklanma talebi üzerine ortaya çıkan gerginliğe DTP milletvekilleri de müdahale ederek, çözüm bulunması için sık sık avukatlar ve yetkililerle görüştü. Saat 14.00 sıralarında nöbetçi hakimliğe çıkarılan 5 PKK’lı, tutanaklara ‘Abdullah Öcalan’ yazılmasıyla krizin aşılmasının ardından serbest bırakıldı.

...........................................

İşte Deniz BAYKAL'ın açıklamaları; (bu AKP Deniz BAYKALI bile milliyetçi yaptı bu konuda hakkını vermek lazım)

"AÇILIM SENARYOSU DÜN ORTAYA ÇIKTI

TESLİM OLAN 34 PKK'LI: Dün ortaya çıkan görüntü ile uzun zamandır açılamayan açılımın ne olduğu ortaya çıkmaya başladı. Hükümet işi gücü bıraktı. Varsa açılım yoksa açılım. nedir söyleyin diyorsun söylemiyorlar. Süreç diyorlar; ucu açık diyorlar. Siz de gelin diyerek bileni bilmeyeni işin içine sokmaya çalışıyorlar.

Dün neyin çıkmakta olduğunu gördük. Dünkü tablo neyi ortaya koymuştur? Dünkü tablo fevkalede açıklayıcıdır. Bu açılım tartışmasının içinde ne yatıyor ilk ayağı dün ortaya çıkmıştır. Sürecin niçin gizli götürüldüğü niçin hazmettire hazmettire götüreceklerini şimdi anlıyoruz.

DTP'NİN İMRALI'YI MUHATAP ALIN DEDİĞİ ORTADADIR

Niçin DTP'nin İmralı'yı muhatap alın dediğini şimdi anlıyoruz. Yol haritasının niçin açıklanmadığnı şimdi anlıyoruz. Müzakereyle görüşülerek hazırlanmış olan bir senaryonun toplumdan sizden bizden gizlenmiş olan bir senaryonun uygulanmaya başlamasıdır.

DEVLET TAM KADRO BİRİLERİNİ KARŞILADI

Mahmur'dan bir grup 8 tane de Kandil'den 4 erkek 4 kadın aynı anda karar alıyorlar. İkisi belli bir yerde buluşuyorlar. Sınır kapısına geliyorlar. Özel yetkilendirilmiş savcılar hazır bekliyorlar. Milli İstihbarat Teşkilatı tepeden tırnağa orada. İçişişleri müsteşarı orada. Devlet tam kadro orada. Birilerini bekliyor birilerini karşılıyor.

Yazılmış senaryo ortaya çıktı. İşte yol haritası bu. Bu tablo göstermiştir ki İmralı'nın yol haritasını hükümet uygulamaya koymuştur. İmralı muhatap alınmamıştır diyor. Muhatap aldın bile.

BİZ BURAYA ELÇİ OLARAK GELDİK DİYORLAR

Artık silahlı mücadeleye devam etmeyeceğiz. Sizden istediğimiz bizi topluma kazandırın mı diyorlar; silahlarımızı gömdük mü diyorlar. hepimiz sıraya girdik mi diyorlar. Niye geldiniz diye sorulduğunda biz buraya elçi olarak geldik diyorlar. Ellerinde mektupla geliyorlar. Pişmanlık yasasını istemiyorlar. Ben pişmanlık talep etmiyorum diyor.

Başbakan dedi ki açılım masadadır. Şu anda Başbakan Kürt açılımı bağlamında uzun dönemde de olsa açılımın masada olduğunu ifade ediyor. bu ne demektir; biz İmralı'nın taleplerine şartlara zamana bağlı olarak dikkate alabiliriz dememtir.

Bu gelenler silahlı çatışmayı bırakıp Anayasal düzene uymak amacında mıdır. Silahla mücadele ettik şimdi anayasal düzeni değiştirmek için geldik diyorlar. Sizinle müzakereyi deneyeceğiz diyorlar. İstediğimiz Anayasal kurumları değiştirmek; devlet ve millet bütünülğünü etnik temelde ayrıştırmak diyorlar.

TESLİM OLMAYA DEĞİL TESLİM ALMAYA GELDİLER

Dünkü gelenler yapılan pazarlığın avans ödemesidir. Teslim olmaya değil müzakereye geliyor.
Dünkü gelenler teslim olmaya değil teslim almaya geldiler.


BU AKP DTP VE PKK PROJESİDİR

Bu bir türkiye projesi değildir. Bu bir AKP DTP ve PKK projesidir.


..................

buda şehit ailelerinin söyledikleri;

Habur sınır kapısında teslim olan teröristlerin teslim alınma biçimi, karşılanma şekli ve teröristlerin verdikleri ifade şehit ailelerini derinden yaraladı. Şehit Aileleleri Derneği bugün kameralar karşısına geçip duygularını açıkladı. Dernek yetkilisi hükümete çattı, "Habur sınır kapısında hükümet teröristleri teslim almadı, teröristler hükümeti teslim aldı" dedi.

Şehit aileleleri şu açıklamayı yaptı:

BU İHANETİN BEDELİ ÖDENECEK

"Şehitlerimizin kanları ve gazilerimizin o bölgede bıraktıkları kanlı uzuvları öbür dünyada da olsa teröristlerden hesap soracaktır.

Şehitlerimizin ve gazilerimizin kanları, onlara bu imkanı tanıyanları boğacaktır.

Bu ihanete sebep olanlar, bunun bedelini en kısa sürede yüce Türk milletinin karşısında ödeyecekler...

BİR TEK KIRMIZI HALI EKSİK KALDI

İmralı adasında yatan teröristbaşının emriyle PKK'lıları kırmızı halıyla karşılanmaları, ellerine gül verilmeleri eksik kaldı.

Böyle giderse mevcut hükümet bu eksiği de tamamlayacaktır.

TERÖRİSTLER HÜKÜMETİ TESLİM ALDI

Habur sınır kapısında hükümet teröristleri teslim almadı, teröristler hükümeti teslim aldı.

Teslim olan teröristler bir kerecik pişmanlık sözünü ağızlarına almadılar, pişmanlık yasasından yararlanmak istemediler.
.................

ABD dış işleri bakanı Ian KELLY in açıklamaları var sırada;

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ian Kelly, Türkiye'nin, terör örgütü PKK sorunuyla başa çıkmada gösterdiği çabaları desteklediklerini söyledi.

Kelly, ABD Dışişleri Bakanlığı'nda düzenlenen günlük basın toplantısında, bir grup PKK'lının Türkiye'ye gelip teslim olmasıyla ilgili bir soru üzerine, PKK'yı terörist örgüt olarak gördüklerini yineleyerek, "Türk müttefiklerimizin, PKK sorunuyla başa çıkmada gösterdiği çabaları destekliyoruz" dedi.

TÜRK HÜKÜMETİ DEDİĞİMİZİ YAPIYOR

Türkiye'nin toprak bütünlüğüne verdikleri desteğin de altını çizen Kelly, "Türkiye'ye, ülkedeki Kürt nüfusla, onlara daha fazla kültürel ve dilsel hak tanınmasına olanak veren bir diyalog başlatması çağrısında bulunduklarını" da hatırlatarak, "Türk hükümeti de bunu yapıyor" diye konuştu.


Kelly, "Türkiye ile ülkedeki Kürtçe konuşan nüfus arasındaki kimi farklılıklarda nihai uzlaşıyı sağlayacak her adımı memnuniyetle karşılarız. Söylediğim gibi, Türkiye'nin PKK ile başa çıkmadaki çabalarını destekliyoruz" dedi.

...............................

İç işleri Bakanı Beşir ATALAY ın açıklamaları;

Atalay, ''eve dönüş'' süreciyle ilgili önceden açıklama yapılmamasının da alınan tedbirlerin bir parçası olduğunu söyledi.

İçişleri Bakanı Atalay, ''eve dönüş''ün sürecin bir parçası olduğunu belirterek, ''demokratik açılım''ın bir paketten ziyade bir süreç olduğunu ifade etti.


'İLK UYGULAMA'

Irak'ın kuzeyinden dün başlayan ''eve dönüş'' sürecinin ilk uygulama olduğu için anlamlı olduğunu vurgulayan Beşir Atalay, devlet olarak idare, güvenlik, yargı ve sağlık boyutuyla her türlü tedbirin alındığını bildirdi.

Sağlık Bakanlığı'nın psikologlar dahil gerekli önlemleri aldığını vurgulayan Atalay, gelenlerin sağlık kontrollerinin yapıldığını, idari tedbirlerin ardından yargının devreye girdiğini söyledi.

Bu uygulamanın alt yapısının TCK'nın 221. maddesine göre gerçekleştirildiğini kaydeden Atalay, 29 kişinin işlemlerinin tamamlandığını, 5 kişinin işlemlerinin ise halen sürdüğünü anımsattı.

Atalay, şöyle devam etti: ''Büyük hassasiyetler gerekiyor. Bu herhangi bir konu değil. Sabırla sonuçlar alınacak. DTP'nin, vatandaşların hassasiyetleri gerekiyor. Süreç içinde yanlışlıklar olmaması için herkesin daha sorumlu davranması gerekiyor. İlk grupta bazı şeyler daha çabuk olabilirdi. Bazı gecikmeler yaşandı.''

DAHA İYİ HABERLER DUYACAĞIZ

Gerekli hassasiyetlerin gösterilmesi halinde sürecin daha sağlıklı işleyebileceğini vurgulayan Atalay, ''Bunun devamını bekliyoruz. Açıkça şunu ifade edeyim, dağdaki insan da bunun bir çıkmaz sokak olduğunu görüyor. Biz Türkiye Cumhuriyeti olarak terörü bitirmek istiyoruz. Devletin bütün unsurları bu konuda kararlıdır. İnşallah önümüzdeki günlerde daha iyi haberler duyacağız'' dedi.

Bakanı Atalay, basın mensuplarından gelenlerle ilgili haberlerde daha titiz davranmaları isteğinde bulundu.

Teyit edilmemiş haberlerin yazılmamasını talep eden Atalay, tereddüt halinde kendilerinden doğru bilgi alınabileceğini belirtti.

Atalay, eve dönenlerin sayısının 100-150’ye tamamlanmasını beklediklerini söyledi. Atalay, “Kuzey Irak PKK için artık güvenli bir yer olmaktan çıktı”(Allah aşkına bu nasıl bir cümledir böyle) diye konuştu. Atalay, bu süreçte DTP’den daha fazla sorumluluk beklediklerini de belirtti.

..........................

ve tabi Sayın Başbakan'ın açıklaması;

Sayın Başbakan daha fazla kişinin inmesini beklediğini ve bu gelenlerin hiç bir suça bulaşmadıkları tespit edildiği için serbest bırakılmışlardır. (yani kısaca adalet böyle tecelli etti diyor kendileri...)

................................

Yukarıda internet haberden alıntı bazı açıklamalar var..

Resimleri gördük gerçekten de bu adamların yüzlerinde masumiyet yada pişmanlık gören kim var acaba, Beşir ATALAY ın yaptığı açıklamanın içerisinde ki o cümle de gerçekten çok enteresan bize ne ise kuzey Irak onlar için artık güvenli değilse buruya alalım da canımızı yakanları kanımızı akıtanları koruyalım demeye mi çalışıyor anlayamadım doğrusu... Sayın Başbakanda adamların üzerler inde kimlik bile yokken siz şu 4-5 saatlik zaman dilimi içersin de bu adamların kim olduğuna bile karar veremeyecek iken nasıl oldu da bu adamların hiç bir suça karışmadığına karar verdiniz hayret... Hem zaten pkk bu adamları konu mankeni olarak besliyordu dağlarda...
İşte bu da muhteşem bir resim karesi... Şimdi bu Mehmetçiğe yapılan işkencenin hesabını kim verecek... Ne İşkencesi mi? zavallı yiğidim iki gün önce kendine kurşun sıkan yanında ki can arkadaşını haince sırtından vuran itleri görüyor ama dokunamıyor var mı? bundan daha büyük işkence ve insanlık ayıbı...

Ben şehit olan ağabeylerimin, arkadaşlarımın hesabını şuan ki kurulan despotizim içinde soramıyorum ya sanmasınlar ki bu hesap burada kapanacak Ahirette iki elim bizi bu hale getirenlerin yakasında olacak Allah'ın izniyle...


Peki ya siz ne dersiniz???


__________________
Hilal-i şahı Sultan-ı şah eyledim ömrüme
Sultan-ı şahı Aşk ile çiviledim gönlüme
Derdi, kederi, gamı terkeyledim feleğe
Nur-u ferahlık buldum ahvalime AŞK-I HİLAL ile
Peygamberin nuru ise Ay,
Ayın en güzel hali ise Hilal
Allahımın bana ne büyük bir lutfudur
İçi HİLAL'e Aşk ile dolu bir kalp...
alp0660 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 22.10.09, 00:09   #2 (permalink)
Yeni Tayfa
 
MaVi_AnAhTaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Oct 2009
Mesaj Sayısı: 24
Konu Sayısı: 1
Rep Gücü: 0
Rep Puanı: 731933
Rep Derecesi : MaVi_AnAhTaR 0-1000000MaVi_AnAhTaR 0-1000000MaVi_AnAhTaR 0-1000000MaVi_AnAhTaR 0-1000000MaVi_AnAhTaR 0-1000000MaVi_AnAhTaR 0-1000000MaVi_AnAhTaR 0-1000000MaVi_AnAhTaR 0-1000000MaVi_AnAhTaR 0-1000000MaVi_AnAhTaR 0-1000000MaVi_AnAhTaR 0-1000000
Standart Cevap: Açılımda gelinen nokta ve yorumlar... siz ne dersiniz???
Rezillik başka birşey değil.

Şehitlerimize nasıl hesap vereceğiz acaba..


MaVi_AnAhTaR isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 22.10.09, 00:10   #3 (permalink)
Acemi Tayfa
 
alp0660 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Jul 2009
Nereden: vatanın her karış toprağı bizimdir.
Mesaj Sayısı: 547
Konu Sayısı: 17
Takım: Beşiktaş
Rep Gücü: 70737
Rep Puanı: 7072639
Rep Derecesi : alp0660 0-8000000alp0660 0-8000000alp0660 0-8000000alp0660 0-8000000alp0660 0-8000000alp0660 0-8000000alp0660 0-8000000alp0660 0-8000000alp0660 0-8000000alp0660 0-8000000alp0660 0-8000000
Ruh Hali:

Standart Cevap: Açılımda gelinen nokta ve yorumlar... siz ne dersiniz???
Valla onlar bizden hesap soracak kesinde

bizde bizi bu hale getirenlerden hesap soracağız elbet....


__________________
Hilal-i şahı Sultan-ı şah eyledim ömrüme
Sultan-ı şahı Aşk ile çiviledim gönlüme
Derdi, kederi, gamı terkeyledim feleğe
Nur-u ferahlık buldum ahvalime AŞK-I HİLAL ile
Peygamberin nuru ise Ay,
Ayın en güzel hali ise Hilal
Allahımın bana ne büyük bir lutfudur
İçi HİLAL'e Aşk ile dolu bir kalp...
alp0660 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 22.10.09, 00:13   #4 (permalink)
Yeni Tayfa
 
RikiRikiRamboMisterengo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Oct 2009
Mesaj Sayısı: 16
Konu Sayısı: 1
Takım: Beşiktaş
Rep Gücü: 0
Rep Puanı: 10
Rep Derecesi : RikiRikiRamboMisterengo 0-250000
Ruh Hali:

Standart Cevap: Açılımda gelinen nokta ve yorumlar... siz ne dersiniz???
Eğer ki O teröristler Dtp otobusunun üstünde gövde gösterisi yaptıysa benım için artık Dtp'ye oy verende Teröristtir o meydan'da toplananlarda teröristtir ve benım vatanımda bu soysuzlar başa gelmeden önce teröristin leşlerini köpekler parçalıyordu


RikiRikiRamboMisterengo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 22.10.09, 00:15   #5 (permalink)
Romantik Sapık
 
Amorphis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: Bakırköy
Mesaj Sayısı: 21.070
Konu Sayısı: 1388
Rep Gücü: 1670857
Rep Puanı: 167082249
Rep Derecesi : Amorphis 0-10000000Amorphis 0-10000000Amorphis 0-10000000Amorphis 0-10000000Amorphis 0-10000000Amorphis 0-10000000Amorphis 0-10000000Amorphis 0-10000000Amorphis 0-10000000Amorphis 0-10000000Amorphis 0-10000000
Ruh Hali:

Standart Cevap: Açılımda gelinen nokta ve yorumlar... siz ne dersiniz???


Ben bu soysuz köpekleri yolda görmiyim.

Eğitim sistemine el attınız karşı çıktık, yargı sistemine el attınız karşı çıktık, ekonomiye el attınız karşı çıktık kendimizce yanlışlar gördüğümüz için. Şimdi öyle bir şeye elinizi attınız ki bundan öncekilerin hepsine kabulüm artık yeterki bu konudan çekin elinizi.
Milletten utanma çekinme kalmamış, 3 gün önce şehit yakınlara iftar verenler yarın terörist köpekleri meclis balosuna falan çağırır.

Sokağa yada dağa çıkıp eşkiyalık yapacak değiliz, hoş yapanın yanına kâr kalıyor ama biz yine de yapamayız. Hiç birşey gelmese elimden ahiret günü ilk aklımdaki şey bu olacak. Umarım haram edebileceğim azcık dahi hakkım vardır.


__________________
ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPRSŞTUÜVYZ


@1390015

Amorphis isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 22.10.09, 00:15   #6 (permalink)
Yeni Tayfa
 
MaVi_AnAhTaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Oct 2009
Mesaj Sayısı: 24
Konu Sayısı: 1
Rep Gücü: 0
Rep Puanı: 731933
Rep Derecesi : MaVi_AnAhTaR 0-1000000MaVi_AnAhTaR 0-1000000MaVi_AnAhTaR 0-1000000MaVi_AnAhTaR 0-1000000MaVi_AnAhTaR 0-1000000MaVi_AnAhTaR 0-1000000MaVi_AnAhTaR 0-1000000MaVi_AnAhTaR 0-1000000MaVi_AnAhTaR 0-1000000MaVi_AnAhTaR 0-1000000MaVi_AnAhTaR 0-1000000
Standart Cevap: Açılımda gelinen nokta ve yorumlar... siz ne dersiniz???
At gözlüğü takmış gözü görmeyen insanlarımız oldukça zor..

İnşallah..


MaVi_AnAhTaR isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 22.10.09, 00:19   #7 (permalink)
Acemi Tayfa
 
alp0660 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Jul 2009
Nereden: vatanın her karış toprağı bizimdir.
Mesaj Sayısı: 547
Konu Sayısı: 17
Takım: Beşiktaş
Rep Gücü: 70737
Rep Puanı: 7072639
Rep Derecesi : alp0660 0-8000000alp0660 0-8000000alp0660 0-8000000alp0660 0-8000000alp0660 0-8000000alp0660 0-8000000alp0660 0-8000000alp0660 0-8000000alp0660 0-8000000alp0660 0-8000000alp0660 0-8000000
Ruh Hali:

Standart Cevap: Açılımda gelinen nokta ve yorumlar... siz ne dersiniz???
keser dönecek sap dönecek gün gelecek heap bizede dönecek o zaman bakalım hangi itin ininde sığınmaya çalışacaklar ya nafile itin neresine girerselere girsinler onları orda bulacağız o gün ....


__________________
Hilal-i şahı Sultan-ı şah eyledim ömrüme
Sultan-ı şahı Aşk ile çiviledim gönlüme
Derdi, kederi, gamı terkeyledim feleğe
Nur-u ferahlık buldum ahvalime AŞK-I HİLAL ile
Peygamberin nuru ise Ay,
Ayın en güzel hali ise Hilal
Allahımın bana ne büyük bir lutfudur
İçi HİLAL'e Aşk ile dolu bir kalp...
alp0660 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Bir Göz Atmaya Ne Dersiniz? Layd e Dualar, Ayetler ve Dini Sohbetler 2 04.03.09 13:46
Dikensiz gül açarmı dersiniz??? Layd e Dualar, Ayetler ve Dini Sohbetler 0 09.01.09 20:53
O Taşı Atanın Nokta Nokta sharmante Beşiktaş 4 31.08.08 17:40
Bu Beddualar tutarmı dersiniz .... Cömert Komik Yazılar ve Fıkralar 2 13.05.08 18:29
ßi kaç qüzeL qÖrüntüye ne derSiniz ? ~büceq~ Diğer Fotoğraflar ve Fotoğrafçılık 7 31.08.07 11:30


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 13:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.0.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
ForumTayfa

Arşiv: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 95 96 97 98 99 100 102 103 104 105 106 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 167 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271


ForumTayfa - Link Değişimi
Telinka İletişim | Voip Ürünleri | Link Değişimine Katılın |

Sitemiz bir forum sitesi olduğundan dolayı, kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. ForumTayfa Yöneticileri mesajları itina ile kontrol etse de, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız [email protected] email adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.

Any member of our web site has the right of adding comments instantly without getting permisson due to the forum structure of our site basis. Althought, our site modarators check comments with care, all the responsibilities sourced from these comments directly belong to the members. If you still find any illegal content in our site ( A.buse, H.arassment, S.camming, H.acking, W.arez, C.rack, D.ivx, Mp.3 or any Illegal Activity ), please report us via [email protected] .Your reports will be evaluated as soon as the arrival of your e-mail.