ForumTayfa  

Go Back   ForumTayfa > Gündem > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Fikirlerimizi özgürce paylaşabileceğimiz bölüm... Hakaret ve Bölücülük yasaktır...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 17.05.11, 13:58   #1 (permalink)
Uzman Tayfa
 
İmbaT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Apr 2010
Nereden: İzmir
Mesaj Sayısı: 4.931
Konu Sayısı: 2327
Takım: Galatasaray
Rep Gücü: 797844
Rep Puanı: 79782965
Rep Derecesi : İmbaT 0-10000000İmbaT 0-10000000İmbaT 0-10000000İmbaT 0-10000000İmbaT 0-10000000İmbaT 0-10000000İmbaT 0-10000000İmbaT 0-10000000İmbaT 0-10000000İmbaT 0-10000000İmbaT 0-10000000
Talking Kimin burnu daha uzun…Kılıçdaroğlu’nun mu, Pinokyo’nun mu?
Kimin burnu daha uzun…Kılıçdaroğlu’nun mu, Pinokyo’nun mu?
.


[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]Kayseri’de bulunduğumuz 24 saat boyunca, konuştuğumuz hemen herkes, Bay Kemal Kılıçdaroğlu’ndan bir “cacık” olmayacağını söyledi... “Siyasetçi” de böyle düşünüyor, “sokaktaki vatandaş” da… Ama, en önemli değerlendirmeyi, “AK Parti muhalifi” bir “gazeteci” arkadaş yaptı… Dedi ki; “Ben bu kadar rahat palavra sıkan bir siyasetçi görmedim… Adam 5 iddia atıyor ortaya; 4’ü fos çıkıyor!.. Ne elle tutulur projesi var, ne de tutarlı bir iddiası!”
Dahası da var… Gazeteci arkadaşımız “AK Parti muhalifi” ya; ister istemez Bay Kılıçdaroğlu’na bel bağlamış… Onu “parlatacak” ki, “AK Parti’ye alternatif” olsun!..
Bu umutla çıkmış yola!..
Ama, şimdi?..
“Yok arkadaş” diyor; “Tek ayak üstünde 40 palavra sallayan adamdan ne başbakan olur, ne de genel başkan!”
Haa, bu arkadaş, gazetesindeki köşesinde yine “AK Parti muhalifliği” yapmaya devam edecek, o başka!..
Çünkü onlar, “resmî görüş”ü!..
“Şahsî görüş”ü ise;
Bize anlattıkları!..
KENAR MAHALLE KARILARI GİBİ!
Aslında, “tesbit”leri doğru!..
Bay Kemal Kılıçdaroğlu, gerçekten de “tek ayak üstünde 40 palavra savuran” ama “5 iddiasından 4’ü fos çıkan” bir adam!..
Dikkat ederseniz;
Bugüne kadar, onunla ilgili hiçbir yazımda “CHP lideri” ifadesini kullanmadım, hep “CHP Genel Başkanı” dedim…
Çünkü “liderlik” apayrı bir şey!..
Liderlik bir meziyet!..
Liderlik bir kabiliyet!..
Oysa, Bay Kılıçdaroğlu; bırakın “lider”liği; “genel başkanlık” payesini bile haketmedi… Malûm Baykal’ın “zina kaseti” olmasaydı, genel başkanlığı rüyasında bile göremezdi!..
Kalkmış, Tayyip Erdoğan gibi bir “lider”e kafa tutmaya, posta koymaya “cür’et” ediyor!.. Tayyip Erdoğan da, kelimenin tam mânâsıyla; “kedinin fareyle oynadığı” gibi oynuyor kendisiyle.
Resmen dalgasını geçiyor:
“Sen daha dur bakalım, sen amatör kümedesin daha!.. Süper ligde oynayanla, amatör ligte oynayan aynı olur mu? Sonra dur bakalım, sen daha çırak bile olamadın.”
Ne çırağı?!?.. Bay Kılıçdaroğlu; “Kenar mahalle karıları”nı aratmayan bir “dedikoduculuk” peşinde…
Bilirsiniz; kenar mahallelerde oturan kadınlar, “kış” mevsiminde pencereden pencereye, “yaz” mevsimlerinde ise “duvar dipleri”nde oturup, bir muhabbet tuttururlar;
“Huu, komşu, duydun mu; filancanın kızına görücü geliyormuş!.. Filanca adam, eve hep içkili gelir, karısını dövermiş!..
Huuu komşu, duydun mu;
Filanca gelin, hamileymiş!.. Karnı sivriymiş, çocuğu erkek olacakmış!”
Gibi, “dedikodu”lar!..
Şimdi aynı “dedikodu”ların “çağdaş versiyon”unu Bay Kılıçdaroğlu yapıyor… Tek fark; onun yaptığı “dedikodu”ların, “sokak” ile sınırlı kalmayıp, “ekran”lardan bütün Türkiye’ye yayılması!..
ÖSYM İDDİASI DA FOS!
Sallıyor Kemal Bey;
“Elimde, bir bakanın ÖSYM’ye attığı ‘torpil yapın’ maili var!.. Mailde Subutullah Kevseri’yi iyi yere yerleştirin deniliyor… Bu bakan kim, açıklayın!”
İddia çok önemli çünkü; YGS sınavından dolayı “ÖSYM’nin hedefte olduğu” bir dönemde, Kılıçdaroğlu’nun bu iddiayı ortaya atması, kafaları hayli karıştırıyor!..
İddia araştırılınca görülüyor ki; Devlet Bakanı Hayati Yazıcı adına, yurt dışından “sahte elektronik posta” alan bir şahıs, ÖSYM Başkanı Ali Demir’e böyle bir “mail” göndermiş!..
İşin garibi;
Aynı “sahte” vatandaş, benzeri bir “rica” mailini önceki ÖSYM Başkanı Ünal Yarımağan’a da göndermiş, iyi mi?..
Demek ki, birisi veya birileri; ya kafa buluyorlar, ya da tuzak kurmaya çalışıyorlar!.. Ama, Yazıcı’nın böyle bir yeğeni yok!..
İyi de;
Bay Kılıçdaroğlu, “ÖSYM Başkanı Ali Demir’e böyle bir mail geldiğini nereden biliyor” acaba?.. Hükümeti “telekulak” olmakla suçluyorlar ya, CHP de “interkulak” servisi mi kurdu?..
Ali Demir’e gelen “mail”i bilen bir Kılıçdaroğlu’na sormak lâzım: “Herhalde göndereni de biliyorsun!.. Onu niye açıklamıyorsun?!?”
Uzun lâfın kısası;
Bay Kılıçdaroğlu, bu kadar “çapsız bir kadro”dan gelen her bilgiyi, hiç test etmeden “Bomba gibi açıklamam var” diyerek ortalığa çıkarsa; bir gün “yalancı çobanın hikâyesi”nden de beter durumlara düşebilir!..
KILIÇDAROĞLU’NUN YALANLARI
Kaldı ki;
Bu, “ilk yalan”ı da değil!..
Daha önce de birçok “iddia” attı ortaya, ama hepsi “fos” çıktı!..
¥ Avcılar Belediyesi’nin astırdığı “rahibe” afişleri için, “Biz astırmadık” dedi, ama o afişi “CHP il ve ilçe teşkilatlarının astırdığı” ortaya çıktı!..
¥ Eskişehir’de “cami”yi “ucube” olarak gösteren “sergi” için, “CHP’li Belediye ile ilgisi yok” dedi, ama “sergi davetiyelerini CHP’li Belediye’nin gönderdiği” ortaya çıktı!..
¥ Seçmenlere “Havuzlu villada oturmayacağım” diye söz verdi, ama; Balıkesir Burhaniye’de “havuzlu villa” yaptırdığı ortaya çıktı… Olay ortaya çıkınca, “Satacağım” dedi, hâlâ satmadı!..
¥ Miting kürsülerinden; “Hiçbir yakınıma, toplu iğne ucu kadar menfaat sağlamadım” dedi, ama; “Erken emekli olsunlar” diyerek, “oğlunu, kızlarını ve hatta 1 aylık torununu sigorta ettirdiği” ortaya çıktı!..
Ve yine ortaya çıktı ki;
SSK Genel Müdürlüğü döneminde; “babasının ilk soyadını, annesinin kızlık soyadını, karısının kızlık soyadını taşıyan 7 sülâlesi”ni SSK’da işe almış!.. Öyle bir-iki filan değil, 100’e yakın akrabasını işe alıp, SSK’yı bir “sülale çiftliği”ne dönüştürmüş!..
Böyle bir adam, şimdi kalkmış; “Yakınlarıma toplu iğne ucu kadar menfaat sağlamadım” diyor!.. Yani, tek ayak üstünde “70 yalan” söylüyor!..
¥ “Kayseri Belediyesi” ile ilgili “iddia”ları malûm!.. Hakkında “çek-senet dolandırıcılığı” yapmak gibi “yüz kızartıcı suçlar” bulunan Şevki Kulkuloğlu’nun ağzına bakıp, “rüşvet” iddialarında bulundu… Ama, Kayseri Belediye Başkanı’na hem “tazminat” ödemek, hem de “Belediye’nin tekzibini CHP internet sitesinde yayınlamak” zorunda kaldı!..
SSK’YA SINAVSIZ ALIM!
Son olarak, Başbakan Tayyip Erdoğan bir “bomba” patlattı ki; “dürüstlük pozları”na bürünen, “Yolsuzlukların peşini bırakmam” diyen Bay Kılıçdaroğlu’nu “nakavt” etti…
“Ben, boş konuşmam” dedi Tayyip Bey; “Ben belgeli, ispatlı konuşurum!”
Sonra da, “belge”yi gösterdi.
1992-1999 yılları arasında SSK Genel Müdürlüğü yapan Bay Kılıçdaroğlu, meğer ne yapmış, biliyor musunuz?..
“SSK Personel Müdürlüğü”ne bir “yazı” yazıp, demiş ki;
“ÖSYM tarafından sınav günlerinin dolu olduğu, yakın zamanda yapılan sınavla yeterli sayıda başvurunun alınamadığı, 1998 yılından sonra sınavların yapılması halinde atamaların gecikebileceği, söz konusu pozisyonlarda görev almak isteyenlerin talepleri doğrultusunda atamalarının gerçekleştirilmesinin uygun olacağı düşünülmektedir.”
Lütfen dikkat!..
Tarih: 14 Temmuz 1998
İmza: Kemal Kılıçdaroğlu
Ve ardından, soruyor Tayyip Bey;
“Nasıl oluyor da ÖSYM sınav yapamıyor?
Nasıl oluyor da yeterli başvuru alınamıyor.
Bu söz konusu pozisyonlar neler?
O pozisyonlara başvuranlar kimler?
Esas soruya geliyorum;
Kılıçdaroğlu, SSK’ya bu şekilde kimleri atadınız?
O atananlar kimler, sizin ile bir akrabalıkları var mı?
Soyadları sizin eski soyadınız ile eşinizin eski soyadıyla aynı olan kaç kişi bu şekilde işe alındı?”
Kılıçdaroğlu’nda “tık” yok!..
Hık!.. Mık!..
“Üçü-beşi geçmez” diyor!..
Ama, Akit; bunun “liste”sini daha önce yayınlamıştı… “Kılıçdaroğlu’nun sülâlesinden tam 70 kişi” SSK’ya sınavsız alınmıştı!..
İsterlerse, bu “liste”yi CHP Genel Merkezi’ne fakslayabilir, ya da “mail” olarak gönderebiliriz!..
Ama, gerek yok!..
Çünkü, Bay Kılıçdaroğlu, SSK’nın başına kimlerin “Karabulut” gibi çöktüğünü, “Düzgün”lerin ve “Gündüz”lerin kimler olduğunu çok iyi bilir!..
YÜRÜYEN YALAN: KILIÇDAROĞLU!
Uzun lâfın kısası;
Bay Kılıçdaroğlu, tam bir “yalan makinası” gibi!.. Ama, “yalanları ortaya çıkaran” değil, “habire yalan üreten” bir makina!..
Tayyip Bey de, bunun için diyor ya;
“Bir insan, utanmadan, sıkılmadan, arlanmadan, yüzü kızarmadan, arka arkaya bu kadar yalanı nasıl söyleyebilir?
Allah aşkına, bu nasıl bir yalan söyleme yeteneği?
Eğer yürüyen yalan görmek istiyorsanız, Kılıçdaroğlu’na bakın.
Senin eline bunu tutuşturduklarında bir soruştur, bak!.. Birisi bir kağıt tutuşturuyor, bu da konuşuyor.
Bizim siyaset tarihimiz, hiçbir döneminde bu kadar yalancı, bu kadar rahat yalan söyleyen, bu kadar yalanı art arda düzen siyasetçi profillerini görmedi.
Önüne gelene dil uzatan, haddini bilmez, kutsal değerlere dil uzatan siyasetçi tipini bu ülke yeni görüyor.”
Sevdim bu tabiri;
“Yürüyen yalan!”
Bay Kılıçdaroğlu, gerçekten de “yürüyen bir yalan!”… Habire “yalan” üretiyor!..
Ama, şu da var:
İsmi, “yalancı çoban”a çıkarsa var ya, bırakın “başkaları”nı, artık “kendisini” bile kandıramaz!..
PİNOKYO’YU DA SOLLADI!
Tayyip Bey, Bay Kılıçdaroğlu için “yürüyen yalan” dedi ya; benim aklıma “Pinokyo” geldi… Malûm, masallardaki “Pinokyo” da “yalancı”dır ve her “yalan” söylediğinde “burnunun uzaması” ile meşhurdur.
İşte bu, “Yürüyen Yalan Pinokyo” ile ilgili bir “fıkra” var… Daha önce de anlatmıştım ama “tam yerine rast geldiği” için, tekrar etmek istiyorum.
Efendim; “fıkra” şu:
Pamuk Prenses, Süpermen ve Pinokyo, bir yolculuğa çıkmışlar… Giderlerken, bir şehirde “güzellik kraliçesi” seçimi yapılıyormuş…
Pamuk Prenses; “Ben bu yarışmaya katılacağım” demiş ve yol arkadaşlarından beklemelerini rica edip, gitmiş ve katılmış yarışmaya…
Döndüğünde, arkadaşları; “Ne oldu?” diye sorunca, “Şüpheniz mi vardı” demiş Pamuk Prenses; “Elbette birinci seçildim!”
Sevinçle yollarına devam ederlerken, bir başka şehirde; “Dünyanın en güçlü erkeği” yarışmasının yapıldığını öğrenmişler… Süpermen demiş ki; “Ben bu yarışmaya katılmak istiyorum… Siz, beni burada bekleyin!”
Döndüğünde; “Ne oldu?” demişler… O da, tıpkı Pamuk Prenses gibi, “Şüpheniz mi vardı” demiş; “Elbette birinciliği ben kazandım!”
Bir süre sonra; aralarında “kukla”ların da bulunduğu “Yalancılar Kralı Yarışması”nın yapıldığı bir şehre gelmişler.
Kim “en büyük” ve “en iyi yalan”ı söylerse, ödülü o alacak!..
Kukla Pinokyo, “Şansımı bir deneyeyim” demiş ve gitmiş, katılmış yarışmaya!..
Döndüğünde, yüzü al al, mor mormuş!.. Üstelik; iki gözü iki çeşme, hüngür hüngür ağlıyormuş!..
“Ne oldu?” demiş arkadaşları;
“Yoksa kazanamadın mı?”
Cevap vermiş Pinokyo;
“Kim ulan bu Kemal Kılıçdaroğlu?..
Nereden çıktı bu adam?..
Ancak ikinci olabildim!”
ATALARIMIZ UYARIYOR
Fıkrayı da aktardığımıza göre, gelelim son söyleyeceğimize: Siz siz olun, Kılıçdaroğlu’nun “yalan”larına itibar etmeyin!..
Malûm, atalarımız uyarır:
“Arefe günü yalan söyleyenin, bayram günü yüzü kara çıkar!”
“Beylerde zulüm olur ama asla yalan olmaz.”
“Yalancı kimdir?.. İşittiğini söyleyen!”
“Yalan dinlemek, yalan söylemekten güçtür!”
“Yalan, yılan gibi eğridir, yanıltır!”
Ve, son atasözü:
“Yalan ile iman bir arada durmaz!”
Bay Kılıçdaroğlu, eğer “iman” denilen bir kavramı tanıyorsa, “yalan” söylemekten bir an önce vazgeçmelidir!.. Çünkü, bir bedene “yalan” girerse, “iman” firar eder!..
Bilmem, anlatabildim mi?..


Atış serbest!
Bay Kemal Kılıçdaroğlu, dün Çankırı’da, yine bol keseden sallıyordu… “Televizyonda tartışalım” çağrısını Erdoğan reddetti ya; hâlâ ısrar ediyordu: “Sadece sen değil, Bakanlar Kurulu da gelsin!.. Belki onlar da hesap-kitap bilmiyor olabilir, o halde uzmanlarını da getir!.. Ben, hepinize tek başıma yeterim!”
Bay Kılıçdaroğlu, böylece ne büyük bir “hesap-kitap uzmanı” olduğunu söylemek istiyordu… Ama, bu nasıl “hesap-kitap uzmanı”ydı ki; Türkiye’nin nüfusu “72-73 milyon” iken, tuttu “80 milyon” dedi!..
Eğer, verdiği bütün “rakam”lar böyle “atmasyon” ise, Kılıçdaroğlu’nun hangi rakamına inanacağız?..
Ya, geçenlerde Burdur’da yaptığı konuşmada verdiği rakama ne dersiniz?.. O konuşmasında da diyordu ki; “Burdur’un mermeri meşhur… Burdur, 350-400 ülkeye mermer ihraç ediyor!”
Söyleyin Allah aşkına; dünyada “kaç ülke” var?.. Ben, Birleşmiş Milletler kayıtlarına baktım; dünyada tam “192 ülke” var… Peki, Bay Kılıçdaroğlu, “350-400 ülke”yi nereden çıkardı?.. Ufak atsa, “civciv”ler de yiyecek!.. Ama o kadar büyük atıyor ki, zavallı civcivler yiyemiyor, açlıktan ölüyor!
Bilirsiniz, eskiden “avcı kıraathaneleri” vardı… Duvarlarında, “Burada atış serbesttir” yazardı… Bay Kılıçdaroğlu, “miting meydanı”nda değil de, kendisini “avcılar kahvesi”nde mi sanıyor acaba?.. Çünkü, sürekli atıyor!..
Bu adam, ya “hesap-kitap” bilmiyor, ya da hiç “dayak” yememiş!.. Seçmen, 12 Haziran’da iyi bir dayak atacak kendisine!.. Belki o zaman aklı başına gelir de, “avcı palavraları”ndan vazgeçer!..


__________________

Sevdiklerinize "gül" verin.
Gülünüz yoksa, "gülüverin"...!Mevlana


İmbaT isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17.05.11, 14:04   #2 (permalink)
Uzman Tayfa
 
İmbaT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Apr 2010
Nereden: İzmir
Mesaj Sayısı: 4.931
Konu Sayısı: 2327
Takım: Galatasaray
Rep Gücü: 797844
Rep Puanı: 79782965
Rep Derecesi : İmbaT 0-10000000İmbaT 0-10000000İmbaT 0-10000000İmbaT 0-10000000İmbaT 0-10000000İmbaT 0-10000000İmbaT 0-10000000İmbaT 0-10000000İmbaT 0-10000000İmbaT 0-10000000İmbaT 0-10000000
Standart Cevap: Kimin burnu daha uzun…Kılıçdaroğlu’nun mu, Pinokyo’nun mu?
Şu yazıyı yazanın bu ülkede bir gazeteci sıfatı ile dolaştığına inanamıyorum..
Buraya koydum okuyasınız diye ..
yorumu siz yapın.


__________________

Sevdiklerinize "gül" verin.
Gülünüz yoksa, "gülüverin"...!Mevlana


İmbaT isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17.05.11, 14:17   #3 (permalink)
Süper Tayfa
 
Ahєпк~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2008
Nereden: Göçebe
Mesaj Sayısı: 21.191
Konu Sayısı: 4874
Takım: Galatasaray
Rep Gücü: 2039700
Rep Puanı: 203966782
Rep Derecesi : Ahєпк~ 0-10000000Ahєпк~ 0-10000000Ahєпк~ 0-10000000Ahєпк~ 0-10000000Ahєпк~ 0-10000000Ahєпк~ 0-10000000Ahєпк~ 0-10000000Ahєпк~ 0-10000000Ahєпк~ 0-10000000Ahєпк~ 0-10000000Ahєпк~ 0-10000000
Ruh Hali:

Üyenin Facebook Profilini Ziyaret Et
Standart Cevap: Kimin burnu daha uzun…Kılıçdaroğlu’nun mu, Pinokyo’nun mu?
Ben yazıyı okumadım


Ya, geçenlerde Burdur’da yaptığı konuşmada verdiği rakama ne dersiniz?.. O konuşmasında da diyordu ki; “Burdur’un mermeri meşhur… Burdur, 350-400 ülkeye mermer ihraç ediyor!”
Söyleyin Allah aşkına; dünyada “kaç ülke” var?.. Ben, Birleşmiş Milletler kayıtlarına baktım; dünyada tam “192 ülke” var… Peki, Bay Kılıçdaroğlu, “350-400 ülke”yi nereden çıkardı?

Sadece bu kısmıyla ilgiliyim


__________________
Sevmek seni; hayvanlar alemi belgeseli.
Alemsin sen Alem..
Bense aleminin içinde ki hayvanın yeryüzüne yansımış şekli.
Daha doğmadan hangi Aslan tarafından yeneceğine karar verilmiş,
` Ceylanın Teki.Ahєпк~ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17.05.11, 14:35   #4 (permalink)
Uzman Tayfa
 
İmbaT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Apr 2010
Nereden: İzmir
Mesaj Sayısı: 4.931
Konu Sayısı: 2327
Takım: Galatasaray
Rep Gücü: 797844
Rep Puanı: 79782965
Rep Derecesi : İmbaT 0-10000000İmbaT 0-10000000İmbaT 0-10000000İmbaT 0-10000000İmbaT 0-10000000İmbaT 0-10000000İmbaT 0-10000000İmbaT 0-10000000İmbaT 0-10000000İmbaT 0-10000000İmbaT 0-10000000
Standart Cevap: Kimin burnu daha uzun…Kılıçdaroğlu’nun mu, Pinokyo’nun mu?
Alıntı:
Ahєпк~ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben yazıyı okumadım


Ya, geçenlerde Burdur’da yaptığı konuşmada verdiği rakama ne dersiniz?.. O konuşmasında da diyordu ki; “Burdur’un mermeri meşhur… Burdur, 350-400 ülkeye mermer ihraç ediyor!”
Söyleyin Allah aşkına; dünyada “kaç ülke” var?.. Ben, Birleşmiş Milletler kayıtlarına baktım; dünyada tam “192 ülke” var… Peki, Bay Kılıçdaroğlu, “350-400 ülke”yi nereden çıkardı?

Sadece bu kısmıyla ilgiliyim

Demekki ben haklıymışım .. " [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] " bu konuyuda okumamışınki çok alakasız bir yorum yapmışın yazının içinden seçme yapma o zaman ortaya çok ilginç yorum çıkıyor ..


__________________

Sevdiklerinize "gül" verin.
Gülünüz yoksa, "gülüverin"...!Mevlana


İmbaT isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17.05.11, 14:46   #5 (permalink)
Süper Tayfa
 
Ahєпк~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2008
Nereden: Göçebe
Mesaj Sayısı: 21.191
Konu Sayısı: 4874
Takım: Galatasaray
Rep Gücü: 2039700
Rep Puanı: 203966782
Rep Derecesi : Ahєпк~ 0-10000000Ahєпк~ 0-10000000Ahєпк~ 0-10000000Ahєпк~ 0-10000000Ahєпк~ 0-10000000Ahєпк~ 0-10000000Ahєпк~ 0-10000000Ahєпк~ 0-10000000Ahєпк~ 0-10000000Ahєпк~ 0-10000000Ahєпк~ 0-10000000
Ruh Hali:

Üyenin Facebook Profilini Ziyaret Et
Standart Cevap: Kimin burnu daha uzun…Kılıçdaroğlu’nun mu, Pinokyo’nun mu?
Alıntı:
LÖWE-35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı gösterDemekki ben haklıymışım .. " [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] " bu konuyuda okumamışınki çok alakasız bir yorum yapmışın yazının içinden seçme yapma o zaman ortaya çok ilginç yorum çıkıyor ..
O yazı kısaydı ve onu okudum sen ülkeyle ne alaka diyince internette bu ülke konusunu araştırdım bi kaç site de daha var ve bu adamın yazısını buldum yazısının sonuna baktım aynı şekilde orda da var, kılıçdaroğlunun ülke sayısından haberi olmadığının.Ayrıca bunda komik bir durum yok her şeyi alaya alarak insanları ezebileceğini de sanma komik duruma düşüyorsun ki benden kaç yaş büyük olduğunu umarak senin durumuna üzülüyorum.Diğer konuya yaptığım yorum da gayet alakalıydı anlayamadıysan senin problemin alakalı olmasaydı yönetici ve ya admin çoktan silerdi.


__________________
Sevmek seni; hayvanlar alemi belgeseli.
Alemsin sen Alem..
Bense aleminin içinde ki hayvanın yeryüzüne yansımış şekli.
Daha doğmadan hangi Aslan tarafından yeneceğine karar verilmiş,
` Ceylanın Teki.Ahєпк~ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17.05.11, 14:47   #6 (permalink)
dielytra's welcome
 
dieLytRa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Jun 2008
Mesaj Sayısı: 8.625
Konu Sayısı: 1233
Takım: Galatasaray
Rep Gücü: 1734517
Rep Puanı: 173449656
Rep Derecesi : dieLytRa 0-10000000dieLytRa 0-10000000dieLytRa 0-10000000dieLytRa 0-10000000dieLytRa 0-10000000dieLytRa 0-10000000dieLytRa 0-10000000dieLytRa 0-10000000dieLytRa 0-10000000dieLytRa 0-10000000dieLytRa 0-10000000
Ruh Hali:

Standart Cevap: Kimin burnu daha uzun…Kılıçdaroğlu’nun mu, Pinokyo’nun mu?
enter tuşuna eli basılı kalmış köşe yazarlarından (bknz y.özdil) daha iyi bir köşe yazısı yazmış. en azından elle tutulur gözle görülür bir fikri var. sağa sola taşırmamış sidik yarışına girmemiş şamdan alıp helepe uzatmamış. değindiği konuda gayet mantıklı. yalan üzerine siyaseti artık yemiyo millet anlayın. ben en chp den ve kılıçdaroğlundan umutsuzdum zaten. dediği gibi bir liderlik vasfı yok. muhalefet yapamıyorlar. beceremiyorlar. ez kaza yönetime gelseler ülke bitti demektir. demiyorum ki akepe iyidir hoştur. al birini sok ötekine. güzel ülkemiz ne hale geliyor tehlikenin farkı mıyız.


__________________


Kalbim
*mor bi kelebek
Nasıl da inanıp sana
Nasıl da ölüyor yine
Hani o sinirli adam nerede
Hani o kibirli adam nerede
Hani o küfürbaz adam nerede

Buradayım lan burada merak etmeyin


dieLytRa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17.05.11, 15:13   #7 (permalink)
Uzman Tayfa
 
İmbaT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Apr 2010
Nereden: İzmir
Mesaj Sayısı: 4.931
Konu Sayısı: 2327
Takım: Galatasaray
Rep Gücü: 797844
Rep Puanı: 79782965
Rep Derecesi : İmbaT 0-10000000İmbaT 0-10000000İmbaT 0-10000000İmbaT 0-10000000İmbaT 0-10000000İmbaT 0-10000000İmbaT 0-10000000İmbaT 0-10000000İmbaT 0-10000000İmbaT 0-10000000İmbaT 0-10000000
Standart Cevap: Kimin burnu daha uzun…Kılıçdaroğlu’nun mu, Pinokyo’nun mu?
Alıntı:
dieLytRa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
enter tuşuna eli basılı kalmış köşe yazarlarından (bknz y.özdil) daha iyi bir köşe yazısı yazmış. en azından elle tutulur gözle görülür bir fikri var. sağa sola taşırmamış sidik yarışına girmemiş şamdan alıp helepe uzatmamış. değindiği konuda gayet mantıklı. yalan üzerine siyaseti artık yemiyo millet anlayın. ben en chp den ve kılıçdaroğlundan umutsuzdum zaten. dediği gibi bir liderlik vasfı yok. muhalefet yapamıyorlar. beceremiyorlar. ez kaza yönetime gelseler ülke bitti demektir. demiyorum ki akepe iyidir hoştur. al birini sok ötekine. güzel ülkemiz ne hale geliyor tehlikenin farkı mıyız.Söylediklerinin çoğuna katılmamak mümkün değil. Olaya bu gözle bakıldığında daha sağlıklı daha mantıklı yorumlar çıkar. Bu ülke bizim burda sen ben kavgası yapmanın hiç kimseye bir faydası yok.
Gaztecinin görevi halkı bilinçlendirmek değilmidir ?
Bu adama gazteci demeye dilim varmıyor. Bir siyasi görüşe sahip olabilirsin ama , bu tür sokak ağzıyla bu tür üslupla
gazetecilik olmaz..
Mevcut hükümette eleştirilir muhalefette doğrusuda budur zaten ama , seviye ve terbiye sınırlarını zorlamamk lazım.
Önemli olan ülke bütünLüğü değilmidir.?


__________________

Sevdiklerinize "gül" verin.
Gülünüz yoksa, "gülüverin"...!Mevlana


İmbaT isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Sensizliğe çare yine ‘’sen’’… * ' Mira ' * Şiirler 0 16.01.11 13:27
Sözüm sözdür…Ben sen degilim ‘’Dönmeyecegim’’ … Sαн'L ۵ Şiirler 0 12.09.10 16:58
Baykal: Kılıçdaroğlu’yla trend daha da yükselir Architect Türkiye Gündemi 0 24.05.10 13:12
Yalnızlık ‘’ağır’’ bir yüktür… ·• ΒєşiкţĀŞК•· Romantizm & Duygusal Yazılar 0 28.06.09 20:21
Rüştü Beşiktaş’ta Tuncay Ada’da… Gözler Cim Bom’da… MazNov!7 Futbol 1 19.06.07 22:24


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 17:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.0.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
ForumTayfa

Arşiv: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 95 96 97 98 99 100 102 103 104 105 106 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 167 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271


ForumTayfa - Link Değişimi
Telinka İletişim | Voip Ürünleri | Link Değişimine Katılın |

Sitemiz bir forum sitesi olduğundan dolayı, kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. ForumTayfa Yöneticileri mesajları itina ile kontrol etse de, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız [email protected] email adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.

Any member of our web site has the right of adding comments instantly without getting permisson due to the forum structure of our site basis. Althought, our site modarators check comments with care, all the responsibilities sourced from these comments directly belong to the members. If you still find any illegal content in our site ( A.buse, H.arassment, S.camming, H.acking, W.arez, C.rack, D.ivx, Mp.3 or any Illegal Activity ), please report us via [email protected] .Your reports will be evaluated as soon as the arrival of your e-mail.