ForumTayfa  

Go Back   ForumTayfa > Her Telden > Biyografi > Siyaset Adamı

Siyaset Adamı Siyaset Adamı biyografilerini paylaştığımız bölümümüz.

Yeni Konu aç  Konu Kapatılmıştır
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 21.04.09, 22:19   #1 (permalink)
Banned
 
SunShine* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Apr 2009
Nereden: Ya kapitalist barbarlık içinde yok oluş ya SOSYALİZM!!// EdİrNe :)
Mesaj Sayısı: 1.125
Konu Sayısı: 47
Takım: Fenerbahçe
Rep Gücü: 0
Rep Puanı: 3734670
Rep Derecesi : SunShine* 0-4000000SunShine* 0-4000000SunShine* 0-4000000SunShine* 0-4000000SunShine* 0-4000000SunShine* 0-4000000SunShine* 0-4000000SunShine* 0-4000000SunShine* 0-4000000SunShine* 0-4000000SunShine* 0-4000000
Ruh Hali:

Standart Deniz Gezmiş
Deniz Gezmiş, [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] 1947'de Ankara'nın Ayaş ilçesinde doğdu. Annesi ve babasının öğretmen olması nedeniyle ilk ve ortaöğremini Sivas'ta yaptı. Ardından liseyi İstanbul'da okudu. 1965 yılında Türkiye İşçi Partisi'nin Üsküdar ilçe başkanlığına aday oldu. Henüz lise yıllarındayken tanıştığı sol görüş ile genç yaşta kendini eylemlerin ortasında buldu. [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] 1966 tarihinde Ankara'dan İstanbul'a yürüyen Çorum Belediyesi temizlik işçilerinin, Taksim Anıtı'na çelenk koymaları sırasında Türk-iş yöneticilerini protesto eden grupla beraber yaptığı eylem sonucunda tutuklanarak gözlatına alındı. Bu olay Deniz Gezmiş'in ilk gözaltına alınmasıydı.

1966 yılının Kasım ayında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne girdi. Ardından [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] 1967'de Türkiye Milli Talebe Fedarsayonu'nunda çıkan olaylarda arkadaşları ile gözaltına alındı ancak kısa bir süre sonra serbest bırakıldı. [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] 1967'de ise öğrenci örgütlerinin düzenleddiği Kıbrıs Mitingi sırasında Aşık İhsani ile birlikte ABD bayrağının yakılması nedeniyle tekrar gözaltına alındı.
[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] 1968'de hukuk fakültesindeki arkadaları ile birlikte Devrimci Hukuklular Örgütü'nü kurdu ve hemen ardından [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] 1968'de İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi konferans salonunda düzenlenen AIESEC genel kurul toplantısında konuşma yapan devlet bakanı Seyfi Öztürk'ü protesto ettiği için bir kez daha tutuklandı. [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] 1968'e kadar tutuklu kalan Deniz Gezmiş, yargılandı ancak beraat etti.
[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] 1968'de İstanbul Üniversitesi'nin işgal edilmesinde önderlik etti. İşgal Konseyi adı verilen grupun lideri olarak Baltalimanı'nda yapılan görüşmelere katılan Deniz Gezmiş, öğrenci haklarının elde edilmesinde etkili oldu. [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]'da 6. Filo'nun İstanbul'a girişini protesto etmek suçundan tutuklandı.
Deniz Gezmiş, Milli Demokratik Devrim görüşünün öğrenciler arasında yayılmasında etkili oldu. 1968 yılında yapılan öğrenci eylemlerinde Cihan Alptekin, Mustafa Lütfi Kıyıcı, Mustafa İlker Gürkan, Cevat Ercişli, Selahattin Okur, Saim Kurul ve Erim Süerkan ile birlikte Devrimci Öğrenci Birliği'ni kurdu. Ardından [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] 1968'de Türkiye Milli Gençlik Teşkilatı'nın da içinde bulunduğu AÜTB, DÖB ve ODTÜÖB'nin de içinde bulunduğu "Samsun'dan Ankara'ya Mustafa Kemal Yürüyüşü"'nü düzenledi. [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] 1968'de ABD büyükelçisinin İstanbul'a gelişini prototesto etmek amacıyla düzenlenen eylemde tutuklandı ancak tekrar serbers bırakıldı.
Bu dönemde 2-3 aylık tutuklanma süreçleri geçirdi. [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] 1969'da İstanbul Üniversitesi'nde düzenlediği öğrenci hareketleri nedeniyle [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]'ta tutuklandı ve [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]'a kadar tutukluluğu devam etti. Ardından İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencilerinin düzenlediği protesto gösterilerine önderlik etti. Çıkan çatışmalarda yaralandı. [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] 1969'da TMGT'nin toplsndığı 1. Devrimci Miliyetçi Gençlik Kurultayı'nsa FKF Genel Başkanı Yusuf Küpeli ile birlikte bir program hazırladıktan sonra hakkında tutuklama kararının olmasından dolayı [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]'e kaçtı.
[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] 1969'a kadar Filistin'de kaldı. Bu dönemde üniversiteyi işgalden dolayı Hukuk Fakültesin'den atıldı. [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] 1969'da hukuk fakültesinde olduğu bir sıra polis tarafından yakalarak gözaltına alında da [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]'da serbest bırakıldı. Ardından Yıldız Devlet ve Mühendislik Akademisi'nde Battal Mehetoğlu'nun sağcılar tarafından öldürülmesi olayında okulda yapılan aratırmalarda Deniz Gezmiş'e ait olduğu önesürülen silahların ele geçirlmesi üzerine hakkında tekrar tutuklama kararı çıkarıldı. [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] 1969'da tutuklanan Deniz Gezmiş, [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] 1970'e kadar hapis yattı.
Hapisten çıkmasından sonra öğrenci hareketlerinden uzaklaştı ve Sinan Cemgil ve [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]'la birlikte Türkiye Halk Kurtuluş Ordusu'nu kurdu. Türkiye'de silahlı mücedele veren ilk siyasi örgüt olan THKO, bağımsız ve demokratik bir Türkiye için mücadele yürürttü. Sosyalist gençliğin katıldığı bu örgüt [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...], Sinan Cemgil, [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...], Alparslan Özdoğan, Deniz Gezmiş ve Cihan Alptekin tarafından kurulmuştu. Bir takım eylemlerden sonra [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] 1971'de yayınlanan bir bildiri ile örgüt kamuoyuna tanıtıldı.
İlk silahlı eylemleri [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] 1970 tarihinde verdi ve 12 Mart dönemi boyunca faaliyetlerini dürdürdü. Daha sonra bu örgüt içinde Yusuf Aslan, Hüseyin İnan ve Deniz Gezmiş'in de bulunduğu idam kararının iptali için çalışmalarda bulundu. Kadir Manga ve Alparslan Özdoğan'nın Nurhak'ta, Cihan Alptekin ve Ömer Ayna'nın Kızıldere'de öldürülmesinden sonra Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'nın idamıyla bu örgüt dağıldı.
Deniz Gezmiş, [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] 1971'de Türkiye Halk Kurtuluş Ordusu adına Ankara İş Bankası, Emek Şubesi'nin soygununda yeraldı. Bu sırada Deniz Gezmiş hakkında tutuklama kararı çıkarılmıştı ve polisten kaçmaktaydı. 1971 yılında gerçekleşen 12 Mart darbesinin hemen ardından Yusuf Aslan ile birlikte Sivas'a giderken motorsikletlerinin bozulmasıyla gelen ihbarla [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] 1971'de tutuklandı. Gemenek'te yakalandıktan sonra Kayseri'ye getirildi. Ardından Ankara'ya o dönem içişleri bakanı olan Haldun Menteşeoğlu'na götürüldü.
[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] 1971'de Sıkıyönetim Mahkemesi, Altındağ Veteriner Okulu binasında Tuğgeneral Ali Elverdi başkanlığındaki, Baki Tuğ savcılığında toplandı. 9 Ekim 1971'de son bulan mahkeme'de TCK'nın 146. maddesinin ihlali gerekçesiyşe [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] 1971'de idama mahkum edildi. [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] 1972 tarihinde Yusuf Aslan, Hüseyin İnan ile birlikte saat 1.00-3.00 arasında Ankara Merkez Kapalı Cezaevi'nde idam edildi.
Deniz Gezmiş'in son istekleri hakkında kesin bir bilgi mevcut değildir. Yazar Erdal Öz'ün yaptığı görüşmlerde en son olarak Rodrigo'nun Aranjuez Konçertosunu dinlemek ve bir bardak çay içmek istediği geçse de avukatı bunu doğrulamamıştır. Ancak ölümünden sonra kendisi gibi devrimci arkadaşı Taylan Özgür'ün yanına gömülmek istediği babasına yazdığı mektupta yerlamaktadır.
Deniz Gezmiş'in babasına yazdığı son mektup..
Baba,
Mektup elinize geçtiğinde ben aranızdan ayrılmış bulunuyorum. Ben ne kadar üzülmeyin dersem yine de üzüleceğinizi biliyorum. Fakat bu durumu metanetle karşılamanı istiyorum, insanlar doğar, büyür, yaşar, ölürler, önemli olan çok fazla yaşamak değil, yaşadığı süre içinde fazla şeyler yapabilmektir. Bu nedenle ben erken gitmeyi normal karşılıyorum. Ve kaldı ki benden evvel giden arkadaşlarım hiçbir zaman ölüm karşısında tereddüt etmemişlerdir. Benim de düşmeyeceğimden şüphen olmasın, oğlun, ölüm karşısında aciz ve çaresiz kalmış değildir, o bu yola bilerek girdi ve sonunun da bu olduğunu biliyordu. Seninle düşüncelerimiz ayrı ama beni anlayacağını tahmin ediyorum. Sadece senin değil Türkiye'de yaşayan Kürt ve Türk halklarının da anlayacağına inanıyorum. Cenazem için avukatlarıma gerekli talimatı verdim. Ayrıca savcıya da bildireceğim. Ankara'da 1969'da ölen arkadaşım Taylan Özgür'ün yanına gömülmek istiyorum. Onun için cenazemi İstanbul'a götürmeye kalkma, annemi teselli etmek sana düşüyor, kitaplarımı küçük kardeşime bırakıyorum. Kendisine özellikle tembih et. Onun bilim adamı olmasını istiyorum, bilimle uğraşsın ve unutmasın ki bilimle uğraşmak da bir yerde insanlığa hizmettir, son anda yaptıklarımdan en ufak pişmanlık duymadığımı belirtir, seni, annemi, ağabeyimi ve kardeşimi devrimciliğimin olanca ateşi ile kucaklarım. Oğlun Deniz Gezmiş. Merkez Cezaevi


SunShine* isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 30.04.09, 23:34   #2 (permalink)
Banned
 
SunShine* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Apr 2009
Nereden: Ya kapitalist barbarlık içinde yok oluş ya SOSYALİZM!!// EdİrNe :)
Mesaj Sayısı: 1.125
Konu Sayısı: 47
Takım: Fenerbahçe
Rep Gücü: 0
Rep Puanı: 3734670
Rep Derecesi : SunShine* 0-4000000SunShine* 0-4000000SunShine* 0-4000000SunShine* 0-4000000SunShine* 0-4000000SunShine* 0-4000000SunShine* 0-4000000SunShine* 0-4000000SunShine* 0-4000000SunShine* 0-4000000SunShine* 0-4000000
Ruh Hali:

Standart Cevap: Deniz Gezmiş
SunShine* isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 01.05.09, 20:05   #3 (permalink)
Tek Aşk Beşiktaş-k
 
·• ΒєşiкţĀŞК•· - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Apr 2009
Nereden: ςǿκ کε√díκ طę ∂طí !
Mesaj Sayısı: 8.273
Konu Sayısı: 1599
Takım: Beşiktaş
Rep Gücü: 644344
Rep Puanı: 64432535
Rep Derecesi : ·• ΒєşiкţĀŞК•· 0-10000000·• ΒєşiкţĀŞК•· 0-10000000·• ΒєşiкţĀŞК•· 0-10000000·• ΒєşiкţĀŞК•· 0-10000000·• ΒєşiкţĀŞК•· 0-10000000·• ΒєşiкţĀŞК•· 0-10000000·• ΒєşiкţĀŞК•· 0-10000000·• ΒєşiкţĀŞК•· 0-10000000·• ΒєşiкţĀŞК•· 0-10000000·• ΒєşiкţĀŞК•· 0-10000000·• ΒєşiкţĀŞК•· 0-10000000
Standart Cevap: Deniz Gezmiş
t$kLer..............Konu ·• ΒєşiкţĀŞК•· tarafından (18.06.09 Saat 14:47 ) değiştirilmiştir.
·• ΒєşiкţĀŞК•· isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 01.05.09, 20:16   #4 (permalink)
Tek Aşk Beşiktaş-k
 
NİSAN_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Mar 2009
Nereden: Birαz küŁ,Birαz Dumαn.. [:
Mesaj Sayısı: 3.150
Konu Sayısı: 282
Takım: Beşiktaş
Rep Gücü: 259371
Rep Puanı: 25935653
Rep Derecesi : NİSAN_ 0-10000000NİSAN_ 0-10000000NİSAN_ 0-10000000NİSAN_ 0-10000000NİSAN_ 0-10000000NİSAN_ 0-10000000NİSAN_ 0-10000000NİSAN_ 0-10000000NİSAN_ 0-10000000NİSAN_ 0-10000000NİSAN_ 0-10000000
Standart Cevap: Deniz Gezmiş
Ruhun Şad oLsun büyük adam !
keşke bizde senin gibi tam bağımsızLık için savaş verebiLsek ..


__________________


Dokun bana, bana dokun ne olur
Hasretinden öldüm
Kopar zincirlerini yeniden gel
Durmadan gel, hep gel
[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]
NİSAN_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 01.05.09, 20:51   #5 (permalink)
Banned
 
SunShine* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Apr 2009
Nereden: Ya kapitalist barbarlık içinde yok oluş ya SOSYALİZM!!// EdİrNe :)
Mesaj Sayısı: 1.125
Konu Sayısı: 47
Takım: Fenerbahçe
Rep Gücü: 0
Rep Puanı: 3734670
Rep Derecesi : SunShine* 0-4000000SunShine* 0-4000000SunShine* 0-4000000SunShine* 0-4000000SunShine* 0-4000000SunShine* 0-4000000SunShine* 0-4000000SunShine* 0-4000000SunShine* 0-4000000SunShine* 0-4000000SunShine* 0-4000000
Ruh Hali:

Standart Cevap: Deniz Gezmiş
Alıntı:
·• ΒєşiкţĀŞК•· Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
eLimizde her$ey.. onun yoLunda gitmek, bu uğurda ölebiLmek..
Biz haLa TAM BAĞIMSIZ oLabiLmek için savaş veriyoruz..,,

arkadaşın imzası gibi.,,


''akın var akın güneşe akın güneşi zapt edeceğiz güneşin zaptı yakın''
Evet biz o uğurda ne gerekiyorsa yapmaya hazırız.
Can Yücel ustamızın dediği gibi ;
"Uzun bir koşuysa devrim o onun en güzel 100 metresini koştu" Biz de bu koşuda bayrağı elimize alıp devam etmeye KARARLIYIZ!!SunShine* isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 01.05.09, 20:56   #6 (permalink)
Süper Tayfa
 
-Asi Ruh- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Apr 2009
Mesaj Sayısı: 7.499
Konu Sayısı: 4577
Rep Gücü: 240250
Rep Puanı: 24023265
Rep Derecesi : -Asi Ruh- 0-10000000-Asi Ruh- 0-10000000-Asi Ruh- 0-10000000-Asi Ruh- 0-10000000-Asi Ruh- 0-10000000-Asi Ruh- 0-10000000-Asi Ruh- 0-10000000-Asi Ruh- 0-10000000-Asi Ruh- 0-10000000-Asi Ruh- 0-10000000-Asi Ruh- 0-10000000
Ruh Hali:

Standart Cevap: Deniz Gezmiş
Kendi Rejimlerini Kurmaya Çaliştilar Ve Asildilar öRNEK Düşüncesi BaĞımsız Türkiye Sadece Buna Destek


-Asi Ruh- isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 02.05.09, 01:03   #7 (permalink)
Banned
 
SunShine* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Apr 2009
Nereden: Ya kapitalist barbarlık içinde yok oluş ya SOSYALİZM!!// EdİrNe :)
Mesaj Sayısı: 1.125
Konu Sayısı: 47
Takım: Fenerbahçe
Rep Gücü: 0
Rep Puanı: 3734670
Rep Derecesi : SunShine* 0-4000000SunShine* 0-4000000SunShine* 0-4000000SunShine* 0-4000000SunShine* 0-4000000SunShine* 0-4000000SunShine* 0-4000000SunShine* 0-4000000SunShine* 0-4000000SunShine* 0-4000000SunShine* 0-4000000
Ruh Hali:

Standart Cevap: Deniz Gezmiş
Alıntı:
-Asi Ruh- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Kendi Rejimlerini Kurmaya Çaliştilar Ve Asildilar öRNEK Düşüncesi BaĞımsız Türkiye Sadece Buna Destek
Kendi rejimleri derken?
Savunmayı okursan sadece cumhuriyetin daha iyi bir düzeyde olmasını sağlamak istediler.
Ben onları tam bir komünist veya sosyalist olarak tanımlamıyorum bu benim düşüncem tabii...
O da senin düşüncen ...
Düşüncelere sonsuz saygı ...Konu SunShine* tarafından (02.05.09 Saat 13:05 ) değiştirilmiştir.
SunShine* isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Konu Kapatılmıştır


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Deniz Gezmiş dişi kartal Tarihsel kişilikler 10 30.08.09 09:15
Deniz Gezmiş Gerçeği...!!! Dr.TaKa Serbest Kürsü 77 18.08.08 22:58
Deniz Gezmiş Karar Anı :( KurtuLuş Genel 5 25.04.08 15:18


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 09:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.0.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
ForumTayfa

Arşiv: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 95 96 97 98 99 100 102 103 104 105 106 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 167 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271


ForumTayfa - Link Değişimi
Telinka İletişim | Voip Ürünleri | Link Değişimine Katılın |

Sitemiz bir forum sitesi olduğundan dolayı, kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. ForumTayfa Yöneticileri mesajları itina ile kontrol etse de, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız [email protected] email adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.

Any member of our web site has the right of adding comments instantly without getting permisson due to the forum structure of our site basis. Althought, our site modarators check comments with care, all the responsibilities sourced from these comments directly belong to the members. If you still find any illegal content in our site ( A.buse, H.arassment, S.camming, H.acking, W.arez, C.rack, D.ivx, Mp.3 or any Illegal Activity ), please report us via [email protected] .Your reports will be evaluated as soon as the arrival of your e-mail.