ForumTayfa  

Go Back   ForumTayfa > Oyun Dünyası > Tüm Oyunlar > Tam Çözüm

Tam Çözüm Oyun tam çözümlerini paylaştığımız bölüm...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 19.02.09, 03:13   #1 (permalink)
aggressive
 
eFSaNe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: not connected
Mesaj Sayısı: 4.393
Konu Sayısı: 1023
Takım: Trabzonspor
Rep Gücü: 72894
Rep Puanı: 7287628
Rep Derecesi : eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000
Ruh Hali:

Standart Arcanum Tam Çözüm
Tamçözüme başlamadan önce birkaç konuyu hatırlatmak istiyorum. Çözümde oyunu bitirmeniz için gerekenleri yazacağım, ancak oyun boyunca karşınıza çıkacak iyi exp. ve malzeme almanızı sağlayacak olan yan questleri de açıklayacağım. İserseniz bu yan questleri yapmanıza gerek yok. Ancak oyundan daha iyi verim alabilmeniz ve daha çok eğlenmeniz için size tavsiyem, bu yan questlere de önem vermeniz. Karakterinizin teknoloji ya da büyü eğilimli olacağı tamamen size kalmış. Oyun boyunca tavsiyelerde bulunacağım ama tabii ki siz buna uymak zorunda değilsiniz. Ancak nasıl bir karakter ile oynarsanız oynayın Pickpocket skillini kesinlikle son seviyeye kadar taşıyın. İnanılmaz işinize yarıyacaktır. Gerekli gördüğüm yerlerde yine açıklamalar yapacağım. Ayrıca Fate Point kazanma yöntemleri, Kadim Tanrıları görevindeki sunakların yerleri, eşyaların yerleri gibi bilgileri de yazının sonunda belirteceğim. Şimdi tamçözüme dönelim:

Crash Site
Burası oyuna başladığımız bölge. Zeplinimiz düştü ve biri elimize bir yüzük sıkıştırıverdi. Hemen biri çıkagelecek. Bu adam Virgil. Kesinlikle sizinle dolaşmasını isteyin ve grubunuza katın. Emin olun oyunun başlarında en büyük yardımcınız olacaktır. Teknoloji eğilim gösterirseniz zamanla iyileştirme büyülerini resist edeceksiniz ama yine de oldukça yararlı biri. Şimdi etrafı iyice gezin. Pek çok düşük seviyeli düşmanlarla karşılaşacaksınız. Ancak bir tane Shaman var haritanın altlarına doğru ona dikkat edin. Arkasındaki sandıkta güzel şeyler bulunuyor. (Bu sandığın içindekiler her seferinde değişiyor.) Ölü cesetlerin çoğunda birşey yok ama şu üç kişinin cesetlerini kesinlikle bulun ve ne var ne yoksa alın: Preston Radcliffe, Isaac Zapruder ve Wilhemina Carpenter. İçindekiler daha sonra işimizi yarayacak. Haritanın yukarılarına doğru bir mağara göreceksiniz. İçine girin ve fareleri öldürüp gerekli gördüğünüz eşyaları alın. Biraz içerde bir ceset var. Yaklaştığınızda ruhu ortaya çıkacak ve yardım isteyecek. Yardımını kabul edin ve ilk görevinizi almış olun.

Görevi Veren: Charles Brehgo
Görev: Arbalah isimli şahısı öldürmek.
Mağaradan çıkın ve haritada göreceğiniz mezar taşını yanına gidin. Virgil size birşeyler söyleyecek. Biraz daha ilerlediğiniz de karşınıza biri çıkacak. Onunla konuşurken bir ara Virgil söz isteyecek ama siz yine de kendiniz konuşun. Sonunda size saldıracaktır. Öldürün ve içinden çıkan Molochean Hand isimli kolyeyi alın. Bunu kesinlikle atmayın çünkü oyunun ilerleyen bölümlerinde işinize yarayacaktır. Şimdi biraz daha ilerleyip dünya haritasına çıkın. Bu haritada Arbalah'ın evini göreceksiniz. Oraya doğru ilerleyin. Eğer gece giderseniz kapıları kapalı olacaktır o yüzden zamanı sabaha alın. İçeri girin ve Arbalah ile konuşun ama sakın saldırgan davranmayın. Size aslında Charles'i onun öldürmediğini anlatacak ve size bir görev verecek.

Görevi Veren: Arbalah
Görev: Simon Fahrkus'tan Arbalah'ın artifactini almak.
Simon Fahrkus'a gitmelisiniz ancak yerini sadece Charles Bregho biliyor. Yanına gidin ve onunla konuşun. Eğer hala onun görevini tamamlamak isterseniz ona yalan söyleyin ancak sonunda gerçeği açıklamayın. Şimdi yerini bildiğimize göre Simon Fahrkus'un evine gidin. Zamanı sabaha alın ve onunla konuşun. İkna ederseniz size artifacti verecektir. Yoksa öldüredebilirsiniz. Artifacti alınca Arbalah'a geri dönün ve ona artifacti verin. Sizi kutsayacaktır. Hala Charles'in görevini bitirmek isterseniz Arbalah'ı öldürün. Kutsaması kaybolmuyor. Böylece biraz daha exp alabilirsiniz. Şimdi işimiz bittiğine göre Shoruded Hills'e gidin.

Shrouded Hills
Şehre girergirmez yanınızdaki adam ile konuşursanız onun bu şehrin şerifi olduğunu, şehirdeki bazı kişileri ve Besse Toone madeni hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca size şehirden tek çıkış yolunun kuzeydoğudaki köprü olduğunu ama hırsızların köprüyü tuttuklarını söyleyecek. Öncelikle bunları umursamayın çünkü bol bol exp toplayacağız. Biraz yukarı gidince William Radcliffe olduğunu söyleyen bir adamla karşılaşacaksınız. Onun sözüne güvenmeyin. Bir ara konuşmada yüzüğü ona vermenizle ilgili bir söz gelcek.Asla yüzüğü ona vermeyin. Kasabaya adım attığınızda Virgil Elder Joachim'in Inn'de olduğu söyleyecek. İçeri girin. Buradaki beyaz kıyafetli ogre en az 8 karizmaya sahipseniz grubunuza katılıyor. İmkanınız varsa alın gerçekten iyi bir dövüştü. Bu 8 karizmadan kastım karizma grubunuza kaç kişi alabileceğinizi belirliyor. 8'de 2 kişi olduğundan daha aşağı ise ve Virgil de grubunuzda olduğuna göre alamazsınız. Inn'in sonundaki odaya girince içerde iki ceset ve bir not bulacaksınız. Not Virgil'e. Tarant'a gittiğimizde posta ofisinden telgraf almamızı söylüyor. Şimdi dışarı çıkın Ristezze's Imported Goods'a gidin. İçerideki Ristezze ile yüzük hakkında konuşun. Yapıldığı dükkan P. Schuyler & Sons hakkında konuşun. Size bu bilgiyi vermek karşılığında bir kaç şey isteyecek: Ya elinizdeki kırık kamerayı vermenizi ya da Bessie Toone'ye ait bir eşya isteyecek. ASLA kamerayı vermeyin. İleri de inanılmaz bir faydası olacak. Eğer dediğim gibi Pickpocket özelliğini arttırdıysanız cebinden evinin anahtarını çalın. Gece uyuduğunda kasasından yüklü miktar para çalabilirsiniz. Ayrıca yatağının yanındaki komidinde Tarant'ın haritası ve P. Schuyler & Sons hakkında yeterli bilgi bulacaksınız. Ancak ben yine de şehrin batısında bulunan madene girmenizi ve ilerleyerek orada bulunan Bessie Toone'nin hayaletinin yanından ayakkabısını almanızı öneririm. Hem görev tamamlamış olursunuz hem içerdeki düşmanlarla iyi exp toplar hem de ileriki görevlerde gerekli parçaları bulabilirsiniz. Tercih sizin. (Şunu belirtmek isterim gece odasına girer ve üstüne görevi tamamlarsanız çifte exp almış olursunuz) Sonunda P. Schuyler & Sons'ın yerinin öğrenmemiz lazım. Şimdi Ristezze'nin dükkanının yanında Gurleos' Metalworking isimli bir dükkan var. Burada silahlarınız tamir edebilir ve Crash Site'tan aldığınız malzemeleri satabilirsiniz. Eğer Lloyd'a işlerin nasıl olduğu sorarsanız size bir görev verecek.

Görevi Veren: Lloyd (Blacksmith)
Görev: Pure Ore getirmeniz gerekiyor.
Pure ore'u Bessie Toone madeninde bulacağınız Iron Ore ve Steel'i birleştirerek bulabilirsiniz. Bunun için bir karakter puanınızı buna harcamalısınız. Seçim sizin. İlerleyen bölümlerde birkaç şehirde de bulabilirsiniz. Ödülünüz sadece bir dagger ama önemli olan alacağınız exp. Zaten teknoloji de ilerliyorsanız büyüye göre daha hızlı seviye atlayacağınızdan bir puanınızı veriverin gitsin. (bence)

Görevi Veren: Jongle Enchantments'daki Jongle Dunne
Görev: Havayı kirleten makinayı yok etmek.
Şehre ilk girdiğiniz yerdeki tapınağa girin. (Pek benzemiyor ama kapısına gelince öyle yazıyor) İçerde pek çok fare var. Onları öldürün ve ilerideki makinanın yanına gelin. Burada bir adam var. Maalesef o da ölecek. Önce biraz uzak durun ve Crash Site'tan ve Bessie Toone madeninden aldıysanız dinamitin birini kontrol kutusuna atın. Makina oldukça hasar alacaktır. Şimdi savaş moduna geçin ve ALT tuşuna basılı tutarak makinaya atak verin. Yanlız dikkatli olun çünkü silahınız hemen kırılıyor. Siz bir kere atak verdiniz mi Virgil de vuracaktır. Buna dikkat edin ve makinayı patlatın. Daha sonra Jongle'ın yanına gidin ve ödülünüzü alın. Eğer ilgilenirseniz size bir görev daha verecek:

Görevi Veren: Jongle Dunne
Görev: Jongle'ın paketini almak.
Bu görevi bitirmek için Dernholm'a gitmeniz gerekiyor. Yapacağımız bir iki görev daha var. Zaten köprüyü temizlemedikten sonra Dernholm'e de gidemiyorsunuz. Dernholm'de Dolan's General Store'da bulunan Charles Dolan'dan paketi alabilirsiniz. Dernholm'e gittiğimizde tekrar hatırlatacağım. Ama siz yine de çevrede dolaşanlara yerini sorun ki dünya haritasına çıktığınızda sorun olmasın. Eğer bulamazsanız koordinatları : 1236W,1653S .

Görevi Veren: Constable Owens (şerif)
Görev: Parçaladığınız makinayı tamir etmek.
Bu görevi yapmak için sadece Bessie Toone madenine gideceksiniz ve kuzeydoğuya doğru ilerleyeceksiniz. Buradaki metal varillerden birinin içinde eski bir dişli parçası var. Bunu şerife götürmeniz lazım ancak SAKIN Jongle Dunne'nin Dernholm'deki paket görevini bitirmeden makinayı onarmayın. Bunu yaptığınızda Jongle Dunne size kızacak ve göreviniz iptal olacak. Ödül düşüktü zaten ama alacağınız exp puanlarından olmayın derim ben.

Görevi Veren: General Practitioner'daki Doc Roberts (Ristezze'nin dükkanının hemen kuzeydoğusunda)
Görev: Banka soygununu durdurmak.
Doc Roberts ile konuşursanız bankanın soyulacağını ve engellememiz gerektiğini söyleyecek. Konuşmanın sonunda vereceği ödül ile ilgili konuşacaksınız. Eğer büyüye yönelmekte olduğunuzu söylerseniz Enchanted Sword, teknolojiyi söylerseniz Axe, kararsız olduğunuzu söylerseniz size bir Revolver verecek. Seçimizi yapın ve Doc ile bankanın önünde buluşun. Onunla konuşup hazır olduğunuzu söylerseniz grubunuza katılacak ve bankaya dalacaksınız. İçeri de 3 tane adam var. Özellikle silah kullananlar çok ıskalıyor. Doc ateşli silahları çok iyi kullanıyor. İşiniz kolay olacaktır. Ama dikkat edin oyundaki bir bugdan olabilir bazen durduk yere Doc size saldırıyor 3 adamı da öldürünce. Böyle bir durum olursa baştan oynayın. Neyse görevi bitirince tekrar Doc ile konuşun ve ödülünüzü alın.

Görevi Veren: Innkeeper'daki Jacobs Bens (ogre'nin yanındaki adam)
Görev: Bankayı soymak.
Az önce soyulmaktan kurtardığımız bankayı şimdi de soyacağız. Jacobs Ben size paranın yarısını teklif edecek ve size kasanın şifresini verecek. Bankaya girin. Eğer skilliniz varsa Bank Teller'ın cebinden anahtarı çalın. (Tekrar söylüyorum bence Pickpocket kesin gerekli) Ya da gece yattığında ona dalın ve öldürün. Ancak şansınıza korumalarda size dalarsa işin içinden çıkmazsınız haberiniz olsun. Neyse kapıyı açın ve kasanın yanına gelin. Kasanın içinden 500 altın alacaksınız. Dışarı çıkın. Inn'in hemen altında bulunuyor Jacobs. Ona paranını yarısını verin ve bu görevi de bitirin. Eğer parayı vermezseniz büyük bir şey olmaz ama exp alamazsınız 250 altın için değmez bence.

Görevi Veren: Bessie Toone madeninin hemen altındaki evde bulunan Percival Toone
Görev: Madeni Bessie Toone'un hayaletinden kurtarmak
Bu görev oldukça uzun ve 3 şehirde birden geçiyor. Öncelikle görev hakkında Percival ile konuşurken saldırgan olmayın. Biraz asabi davranıyor ama aldırmayın. Görevi alınca madende Bessie Toone'un ruhu ile konuşun. Size sürekli Sarah'dan bahsedecek. Percival'a geri dönün ve annesiyle konuştuğunuzu size Sarah dediğini söyleyin. Sarah'nın kardeşi olduğunu ve Dernholm'de yaşadığını söyleyecek. Dernholm'e gidince onunla konuşacaksınız ve size hatırlatacağım ama yine de kısaca anlatayım. Sarah kardeşinin madeni Tarant'ta birine sattığını söyleyecek. Tarant'a gittiğinizde tapuyu alacak ve ya Percival'a ya da Sarah'a vereceğiz. Tabii aldığımız ödül de değişecek. Şimdilik sadece görevi alın çünkü şehirden çıkmaya az kaldı.

Eğer tüm görevleri yaptıysanız artık şehirden ayrılma vakti gelmiş demektir. Şerif ile köprüyü tutan hırsızlar hakkında konuşun. Size köprüyü kurtarmanız karşılığında küçük bir ödül verecek. Bu hırsızları halletmenin üç yolu var:

1.Yol: Eğer Persuasion yeteneğiniz yüksekse (ki yüksekten kastım biraz arttırdıysanız. Çünkü daha oyunun başında yüksek level olmadığınıza göre olabildiği kadar) onları sizin Thieves Underground üyesi olduğunuza ikna edebilir ve uzaklaşmalarını sağlayabilirsiniz. Eğer varsa kesin yapın çünkü size Thieves Undergorund hakkında bilgi veriyorlar ve bu ileride de işimize yarayabilir. Ayrıca giderken size 200 altın da bırakacaklar.
2.Yol: Geçiş için istedikleri parayı verebilirsiniz ki bunu sakın tercih etmeyin. (1000 altın)
3.Yol: Benim tercih ettiğim hepsini öldürme yolu.

Tercihinizi yapın ve şehrin kuzeydoğusundaki köprüye doğru yol alın.Burada hırsızların başı Lukan ile konuşun. Dövüşecekseniz biraz dikkatli olun Lukan'da pek bişey yok ama yanındaki Ogreler iyi savaşıyor. Onları öldürünce Lukan'ın cesedi üzerindeki anahtarı alın ve köprüden geçin. Köprünün sonunda şehre ilk geldiğimizde bizden yüzüğü isteyen adam gelecek. Yüzüğü yine vermeyin ve onu öldürün. Üstünde G.L imzalı bir not bulacaksınız. İleride kim olduğunu öğreneceğiz. Biraz daha ilerleyip dünya haritasına çıkın ve şehre geri dönüp şeriften ödülünüzü alın. Şimdi Dernholm'e doğru yola çıkın. Unutmadan Shoruded Hills'de Ristezze'den kürek almayı unutmayın ileride oldukça işinize yarayacak.

Dernholm
Dernholm'e geldiğinizde hemen soldan devam edip Dolan's General Store'a girin ve Charles Doran'a Jongle'ın paketini almaya geldiğinizi söyleyin. Paketi size verecektir. Paketimizi aldığımıza göre buradaki işimiz bitince Shrouded Hills'e dönüp görevimizi tamamlayabiliriz. Ancak burada 2 tane quest var:

Görevi Veren: Şehrin batısındaki evlerin birinde (önünde çöp kutusu olan) bulunan Glayds
Görev: Glayds'ın yüzüğünü Archibald'dan almak.
Bu görev sonunda bir ödül almayacaksınız sadece exp için yapıyoruz. Şimdi şehrin doğusundaki limana gelin ve oradaki evlerin birinde Archibald'ı bulun. Persuasion skilliniz yüksekse onu ikna edebilir ya da direk öldürebilirsiniz. Öldürünce elinden yüzüğü alın ve Glayds'a geri dönün. Asla ona Archibald'ı öldürdüğünüzü söylemeyin yoksa görev iptal olur. Yüzüğü verirken eğer iyi karakteri oynuyorsanız para istemeyin.

Görevi Veren: Şehrin kuzeyinde bulunan sarayın içindeki King Praetor
Görev: Black Root'tan vergiyi toplamak.
Saraya girince dümdüz ilerleyin ve kral ile kounşun. Ondan bir görev istediğinizde size Black Root'un vergileri vermek istemediğini söyleyecek.Görevi kabul edin.

Saraydan çıkınca dümdüz yolu takip edin aşağı doğru. Yolun sonundaki evde Sarah bulunuyor. Onunla konuşun. Bazı gerçekleri öğreneceksiniz. Şimdi bir karar vermeniz gerekiyor. Ya Sarah'a ya da Percival'a yardım edeceğiz. Percival size 500 altın verecek ama tekrar madeni satacak. İyi karakterseniz Sarah'a yardım edin. Size Filament Sword verecek. Fena değil başlarda işinize yarar. Eğer Sarah'ı seçerseniz ona yardım edeceğinizi söyleyin. Şimdi şehirden çıkın ve öncelikle Shrouded Hills'e gidin.

Shrouded Hills
Öncelikle paketini Jongle'a verin ve görevi tamamlayın. Ardından şerif ile konuşun ve makinayı onaracak parçayı ona verin. Oldukça iyi exp alacaksınız. Şimdi köprüden geçip şehirden çıkın ve Black Root'a yol alın.

Black Root
Black Root'ta oyun boyunca kullanacağınız süper bir kılıca sahip olacaksınız tabii Melee yeteneğini kullanıyorsanız. Şimdi şehrin doğusunda bulunan büyük binaya girin ve Mayor of Black Root ile konuşun.

Görevi Veren: Mayor of Black Root
Görev: Hırsızların çaldığı bıçağı almak.
Şehrin kuzeybatısındaki tren istasyonundan biraz yukarı ve batıya ilerleyin. Nehri geçen bir yol göreceksiniz. Yol ikiye ayrıldığında yukarı çıkın ve hırsızların kampına gelin. Burada çadırın önünde duran elf ile konuşun. (D'ak Taan) Onunla konuşurken bıçağı istediğinizde 3 seçenek çıkacak. Ya 300 altına satın alacaksınız, ya hepsini öldüreceksiniz ya da size verdikleri bir görevi tamamlayacaksınız. Görevi tavsiye ediyorum çünkü exp alırsınız. Görevlerden çok iyi bir hırsız olduğunuzu söylerseniz; şehrin güneybatısında bir evde cüce biri var. Konuştuğunuzda size sürekli kızıyor. İşte onun arkasındaki sandıktan D'ak Taan'ın istediklerini çalmalısınız. Eğer görevde ikinci seçeneği seçerseniz (ki bunu tavsiye ederim) sizden bir zehir almanızı söyleyecek. Bunun için şehre ilk geldiğiniz yerden güneydoğuya doğru ilerleyin. Önünde çöp kutusu olan eve girin ve Grunwalde ile konuşun. Ne yaparsanız yapın size zehiri vermeyecek. O zaman size saldırmasını sağlayın olmazsa direk dalın. Elindeki silah oyun boyunca işinize yarayacak müthiş bir silah. Vuruş ve hız olarak pek iyi olmasa da özellikle zehir açısından neredeyse oyundaki en güçlü silah. Onu öldürünce cesedinden silahı ve zehri alıp D'ak Taan'a getirin. Size bıçağı verecektir. Şimdi Mayor'a gidin ve ona Tarant korumalarının şehri yeteri kadar koruyamadıklarını söyleyin. Size katılacak ve bıçağı vermenizle birlikte size vergileri verecek. Hemen Dernholm'e gitmeyin. Bir iki görev daha var burada.

Görevi Veren: Mayor'un sarayının sağındaki Halfling Wizard
Görev: Eski bir oyun oynamak.
Mayor'un evinin sağındaki halfling wizard ile konuşursanız size bir oyun teklif edecek. Kabul edin. Size sorduğu bilmeceye "a clock" cevabını verin. Şimdi sıra ikincisi ile konuşmakta. İkinci adam az önceki hırsız kampının batısında yer alıyor. Ona gidip konuşun. Bu bilmecenin cevabı ise "the spring" . Üçüncü hemen kuzeyde bulunuyor. Onun sorusunun cevabı ise "the fire". Eğer yanlış cevaplarsanız bir grup undead size saldıracak ama alacağınız exp daha iyi görevi bitirerek. Ödülünüz Mysterious Gem. 50. level bir halfling çağırıyorsunuz. Hiç bir işe yaramaz. Sadece bilmeceler güzel ve exp alacağımız için yaptık bu görevi.

Görevi Veren: Az önce Grunwalde'nin evinden devam ettiğinizde hemen kuzeydeki evde bulunan Mrs.Cameron
Görev: Liam'ın çalışma evine bakmak ve durumunu kontrol etmek.
Mrs.Cameron ile konuştuğunuzda size oğlunu kontrol etmenizi söyleyecek. Ödülü gerçekten güzel. Haritada Liam's Workshop belirecek. Oraya gidin. Biraz soldaki binaya girin. Burada yatağın yanındaki komodinden Liam'ın günlüğünü okuyun ve alın. Şimdi hemen solunuzda bir sandık var. İçinde birkaç gerekli malzeme var ama ileride de var. Ona göre kırması zor bir sandık. Eğer lockpick varsa açın. İçinden bir Magical Trap ve Scroll of Disperse Magick var. Şimdi dışarı çıkın ve aşağı doğru ilerlemeye devam edin. Burada karşınıza size göre çok güçlü yaratıklar çıkacak. Yoldan devam ederken bir ceset bulacaksınız. Buraya kadar 3 yaratık var ve bunlarla savaşmak zorundasınız. Cesedin üzerinde de Magical Trap var. Şimdi sola doğru ilerleyin. Bir portal var ve etrafında da sürüyle yaratık. Bunları öldüremezsiniz uğraşmayın. Direk portalın yanına gelin ve tuzağı ya da parşomeni üstünde kullanarak kapatın. Yaratıklar ölecekler. Şimdi Black Root'a dönün ve Mrs.Cameron ile konuşun. Ona günlüğü verdiğinizde size Liam's Chapeau of Magnetic Inversion verecek. Gerçekten iyi bir başlık. Teknolojiye yöneliyorsanız da tam size göre.

Dernholm'e dönün ve krala vergileri verin. Burada yapacağımız bir iş kalmadı. Şimdi Arcanum'un en büyük ve gelişmiş şehri olan Tarant'a gideceğiz. Burada size adresler vereceğim eminim bunlara göre kolayca yol bulabilirsiniz. Tarant'a ya yürüyerek gidin ya da Black Root'ta trene binin. Yürümenizi tavsiye ederim çünkü arada çok güçlü yaratıkların çıkmasına rağmen iyi exp toplayabilirsiniz yollarda.

Tarant
Sonunda Tarant'a geldik. İlk girdiğiniz yerin adı Boil. En az 20.level olmadan pek bulaşmayacağız. Burada da görevler yapacağız ama şimdilik uzak durmakta fayda var. Size köprüden devam edin ve şehrin asıl kısmına ulaşın. Herşeyden önce 79 Kensington Broadway Telgraph Office'den telegrafınızı alın. Burada ana görev için yapacağımız çok fazla birşey yok ama oldukça fazla yan görev var bu da demek oluyorki çok level atlayacağız. Ana görev için yapmamız gerekeni en son yazacağım. O yüzden yan questleri istemeyenler direk yazının sonuna gitsinler.

Görevi Veren: Telgraf Ofisinin hemen güneyinde yolun köşesinde duran Matthew Jameson
Görev: Kayıp evlilik yüzüğünü bulmak.
Hemen Matthew'un önündeki kanalizasyon kapağından inin. Biraz batıya gidince bir grup fare ve yüzüğü bulacaksınız. Matthew'a geri dönün ve yüzüğü verip görevi tamamlayın.

Görevi Veren: 44 Polton Cross'daki Mr. Wright
Görev: Notu Mrs.Halster'a iletmek.
44 Polton's Cross Tarantian Editorial Office'de bulacağınız Mr.Wright zeplin hikayenize karşılık size 500 altın verecek. Kabul edin ve anlatmaya başlayın. Konuşmanız bitince daha fazla iş isteyin. Size bir not verecek ve 48 Devonshire Way'deki Mrs.Halster'a iletmenizi isteyecek. Notu iletin ve geri dönüp görevi tamamlayın.

Görevi Veren: Tarantian Editorial Office'in batısında tren garının girişindeki Jared
Görev: Wilhemina için mezar taşı yaptırmak.
Hatırlarsanız Crash Site 'da bir not almıştık cesedin üzerinden. O notu Jared'e verince sizden sevgilisi için mezar taşı yaptırmanızı isteyecek. 12 East End Avenue'e gidin ve içerdeki adamdan mezar taşı yapmasını isteyin. (Eğer bulamazsanız metro ile Warehouse District'e gidin)
Görevi Veren: Tarant limanının doğusundaki depolardan birinin önündeki Simon Plough
Görev: Simon Plough'un deposundaki tüm fareleri öldürmek.
Bu görev için ödül almayacaksınız sadece bol bol exp toplayacaksınız. Size anahtarı verecek. İçeri girin ve soldaki binaya girin. Buradaki sandığın içinden anahtarı alın ve sağdaki binaya girin. Gördüğünüz tüm fareleri öldürün. Geri Simon Plough'a dönüp görevi bitirin.

Görevi Veren: 37 Devonshire Way'deki Evelyn Garringsburg (Matthew'un olduğu sokaktan içeri girin zor bulması)
Görev: Çalınan tabloyu geri getirmek.
Bu görevde Evelyn Garringsburg'un çalınan tablosunu bulmalısınız. Öncelikle 77 Vermillian Road'da kapıda duran koruma ile olay hakkında konuşun. Size klübe giren kişilerin bir listesini verecek. İçlerinden birisi ziyaretçi diğerleri üye; Rorry Limes. Şimdi East End Avenue'daki City Hall'e gelin ve alt kata inerek Hall of Records'a ulaşın. Burada soldaki kapıdan girin ve oradaki görevliye Rorry Limes'ın adresini sorun. Size 57 Muilligan Bone Alley'de oturduğunu söyleyecek. Burası mezar taşı yaptırdığımız yerin hemen yanında. Bence onu öldürün ve üstündeki anahtarı alıp odadaki resmi alın. Buradaki kasayı istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Şahsen ben gerekli gördüğüm malzemeleri buraya depolamıştım. Resmi Evelyn Garringsburg'a götürün ve ödülünüzü alın.
NOT: Bu resmin yerini başka türlü de öğrenebilirsiniz ancak o zaman o görevden alacağınız ödül boşa gidecektir. Şimdi o görevi yapacağız.

Görevi Veren: 42 Polton Cross'da bulunan Delores Beston
Görev: Kristal küre bulmak.
Bunun için sizden Madam Toussaude'dan kristal küresini almanızı isteyecek. 77 Devonshire Way'a gidin ve onunla konuşun. Saldırgan olmayın. Bir seçim yapmalısınız. Ya Delores Beston'ı seçecek ve Madam Toussaude'u öldüreceksiniz ya da Madam Toussaude'un yanında olacaksınız. Öldürüseniz sizi lanetlicek ve karizmanız (ch) 1 düşecek. Bence onun yanında olun. Size kristal küreyi verecek ve gidip Delores'e vermenizi söyleyecek. Ona verdiğinizde Delores lanetlenecek ve ölecek. Geri Madam Toussaude'a dönün. Eğer az önceki görevi yapmadıysanız size Evelyn Garringsburg'un resminin yerini söyleyecek. Biz yaptığımıza göre ödülümüz +1 karizma.

Görevi Veren: Şehre girdiğimizde köprüyü geçince metronun yanında bir kadın var; Cassandra Pettibone
Görev: Elf taşını çalmak.
Cassandra Pettibone ile konuşursanız size buranın güvenli olmadığını evinde konuşmak istediğini söyleyecek. 3 Lungtun Road 'a gidip onunla konuşun. Sizden yeni kazı ile çıkarılan Elf taşını çalmanızı isteyecek. Tarant'tan çıkın (en hızlı yol metro ile Boil'e gidip güney batıya doğru gitmek) ve Elven Ruins'e gidin. Burada ölü bir ceset ve 4 tane elf göreceksiniz. Onlarla konuşurken SAKIN Cassandra Pettibone'ın size böyle bir görev verdiğini söylemeyin yoksa görev iptal olur. Onları öldürün ve aşağı inin. Buradaki yaratıklar sizin için pek zorlu olmayacak. Sadece batıya doğru giderken orada mumyalar var onlar biraz güçlü. Hepsini öldürün sağdaki mezarların yanında bulunan Elven Stone'u alın. Oldukça ağır ve çantanızda yer kaplayan bir taş ona göre hazırlık yapın. Şimdi taşı geri Cassandra Pettibone'a götürün ve görevi tamamlayın.

Görevi Veren: Devonshire'da Madam Lil's de bulunan Madam Lil
Görev: 3 farklı görev alacaksınız.
1.Görev: Eğer kadın karşılığında onun bir işini yapmayı kabul ederseniz size görev verecektir. Eğer erkek iseniz ilk göreviniz 46 Devonshire'da bulunan Laura ile konuşup ondan Madam Lil'in kolyesini almak. Laura ile konuşurken saldırgan olmayın biraz asabi bir kadın. Ayrıca Persuasion skilliniz oldukça yüksek ise onu ikna ederek Madam Lil için çalışmasını sağlayabilirsiniz. Böylece sizinle orada bedava ilgilenecektir. Eğer kadın iseniz (tabii kadın karşılığı almıyorsunuz görevi ) size 64 Grimson Way'da bulunan Mr. Franklin'e gitmenizi söyleyecek (aman dikkat ) İşiniz bitince Madam Lil'den ödülünüz olan 300 altını alın.
2.Görev: Madam Lil sizden Vermillion yolunda bulunan Dridesdale Inn'in önündeki Mr.Langley'den borcu olan 400 altını almanızı isteyecek. Onunla konuşun. Size şimdilik 200 altın verecek ve kalanını 5 gün sonra vereceğini söyleyecek. Zamanı 5 gün ileri götürün ve parayı alıp Madam Lil'e götürün.
3.Görev: Madam Lil bu sefer de 48 Devonshire Way'de oturan Mrs.Halster'a bir hediye götürmenizi isteyecek ama ona bunun kocasından olduğuna inandırmalısınız. Görevi bitirince tekrar Madam Lil'e dönün. Sürüyle kadın kazanmanın yanında bol bol da exp kazandık

Şimdilik yapacak pek görev kalmadı. Bir kaç tane daha var ama bazıları çok yüksek level gerektiriyor. Zaten ileride Tarant'a geri geldiğimizde farklı görevlerle de karşılaşacağız. Şimdi Bessie Toone madeninin sorununu halledelim. 25 Lion's Head Circle'a gidin. Burası depoların daha doğusunda yer alan bir bölge. Yine de bulamazsanız metro ile Commercial District (Station E) gidin hemen sağda. İçeride Stanton Importers ile konuşun. Şimdi tapuyu almak için 3 yolunuz var:
1.Yol: En kolayı ve tavsiye ettiğim satın almak.
2.Yol: En hoşuma giden yol. Eğer yüksek Persuasion skilliniz varsa onunla konuşun ve Industral Council üyesi olduğunuzu, yakında arsaların zorla alınacağı ve değer kaybedeceğini söyleyin. Başarırsanız size teşekkür edecek ve tapuyu verecek. Zaten Persuasion ile oyun daha bir zevkli ve değişik oluyor. İleri de sadece Expert seviye Persuasion ile yapabileceğiniz bir görev bile olacak!
3.Yol: İçerideki herkesi öldürün. Ama şimdilik bu kadar güçlü olduğunuzu sanmıyorum. Eğer teknolojiyle molotof kokteyl yapıyorsanız 20-30 tane ile belki ama bence gereksiz.
Tapuyu alın ve Dernholm'e gidin. Sarah'ı bulun ve tapuyu ona verin. Teşekkür edecek ve size Filament Sword verecek. Eğer Pervical'a dönerseniz de sadece para alacaksınız. Sarah'ı tavsiye ederim.
NOT: Eğer şansınıza bir bug olur da gittiğinizde adamları bulamazsanız şaşırmayın bu görevi yapamayacaksınız demektir. Aslında kılıç gerçekten güzel ama kısmet Ben 3. oynayışımda bu sorunla karşılaştım kesin olacak diye bir şey yok ayrıca...

Şimdi ana göreve devam edelim. 44 Devonshire Way'e gidin. Burası Evelyn Garringsburg'un evinin biraz kuzeydoğusunda binaların ortasında. İçeride James Kingsford var. Onunla konuşun. Size yardımcı olmuyor. Ya öldürün ya da cebinden anahtarı çalın. Bence öldürüverin gitsin. Anahtar ile öteki odaya geçin köşedeki trap door'dan aşağıya inin. Burada iyi malzeme bulacaksınız. İki kat aşağıya inince iki tane kapı göreceksiniz. Sağdaki tuzaklı. Biraz ilerleyince karşınıza 3 kişi çıkacak. Ortadaki ile konuşun ama saldırgan davranmayın. Biraz diklenirseniz size dalıyorlar. Onlara yüzüğü sorun ve kime ait olduğunu öğrenmeye çalışın. Sonunda babalarıyla konuşmanızı isteyecekler. Gelen hayalet ile konuşun ve yüzüğün sahibini öğrenin. Yüzük Gilbert Bates'e ait. Bu adam Arcanum'un en büyük teknolojisine sahip kişisi. (Sanki ismi Bill Gates'i hatırlatıyor ) Unutmadan hatırlatayım; oyun boyunca pek çok Unidentified malzeme bulacaksınız. Bunları bazı şehirlerde bulacağınız çingeneler yardımıyla anlayabilirsiniz. Tarant'takine gitmenin en kolay yolu;metro ile Warehouse District'e gidin. Oradan güneydoğuya doğru ilerleyin. İşinizi halledince biraz doğuya gidince dünya haritasına çıkıp kolay oldan Tarant'ın merkezine geri dönebilirsiniz. Ayrıca P.Schvyler & Sons dükkanının önünde bulunan adamın adı Magnus. İçeride işinizi halledince eğer en az 8 karizmanız varsa grubunuza katılıyor. Kesin tavsiye ederim. Dövüş açısından değil ama oldukça hızlı ve basit yapılan bir silah olan Balanced Sword'u ona yaptırabiliyorsunuz. Zamanla çok daha iyi şeyler de yapabiliyor. Yine de siz bilirsiniz...

Bu kadar bilgiden sonra şimdi sıra Gilbert Bates'e gitmekte. Onun malikanesini East And Avenue'da bulabilirsiniz. Zaten girişinde korumalar ve dev bir kapı var kolayca bulabilirsiniz. İçeri girmeden önce kapıdaki görevlinin verdiği görevi yerine getirmelisiniz. Göreviniz Gilbert Bates'in fabrikasındaki sabotajları engellemek. Bunun için 18 Ten Hands Alley'deki fabrikaya girin. Buradaki buharlı makinanın yanına gelince saati gece 00:30'a kadar ilerletin. Birden ortaya bazı adamlar ışınlanacak. Bunları öldürünce koruma ile konuşun ve sonunda Gilbert Bates'in malikanesine girebiliriz. İçeri girin ve ikinci kata çıkarak Gilbert Bates ile konuşun. Konuşmada önemli bilgiler edineceksiniz. Ama kısaca şimdiki görevimizin Black Mountain Clan'ı araştırmak olduğunu söyleyeyim. Gerekli bilgiyi alınca Black Mountain Mines'a doğru yola çıkın. Buraya gitmeden olabildiğince kaliteli malzeme toplamaya, bol bol iyileştirici ve kullanıyorsanız cephane almaya özen gösterin. Çünkü oldukça uzun sürecek ve zorlu savaşlar yapacaksınız.Hazırlanınca yola çıkın ve madene ilk adımınızı atın.

Black Mountain Mines
Burası oyunun başları için oldukça zorlayıcı bir yer. Ama iyi level atlayacaksınız. Girdiğinizde bakacaksınız ki yollar kapalı. Direk batıdaki kapıdan girin. Girdiğiniz kat oldukça uzun. Pek çok yaratık ile karşılaşacaksınız. Ama Ore Golem ve benzerilerine fazla bulaşmayın derim. Zırhınıza ve silahınıza oldukça zarar veriyorlar ve öldürmesi de zor. Büyücü isenin belki ama teknolojide ilerliyorlarsanız umursamayın. İlerlerken karşınıza bir ceset çıkacak. İçinde iki tane parşomen ve yine G.L imzalı bir not var. Bu parşomenler inanılmaz işinize yarayacak. İlerlemeye devam edin. Bir ara öyle bir odaya geleceksiniz ki içeri de sürüyle zorlu yaratık var. Onları umursamayın direk koşun ve üst kata çıkın. Şimdi yanınızda 3 tane kapı var ve biraz daha kuzeye giderseniz başka bir kapı göreceksiniz. Soldan üçüncü kapı ile kuzeydeki kapı aynı mekana çıkıyor sadece yerleri farklı. Burada da oldukça iyi exp ve malzeme toplayabilirsiniz. Soldan ikinci kapı ile bir alt kata ineceksiniz. Burada büyük çaplı bir ordu ile savaşacaksınız. Pek zorlu değil sadece uzun süren bir savaş. Bunları hallettikten sonra kuzey batıdan ilerleyin ve iki kapının yanına gelin. Kapıdan geçince Sense Hidden Traps parşomenini kullanın. Böylece bir tuzağa yaklaştığınızda farkedeceksiniz. Uzun bir koşunun ardında bir dwarf'un yanına geleceksiniz. Onunla konuşun ama öldürmeyin. Dediklerinden hiçbir şey anlamıyacaksınız. Arkasındaki taşa tıklayıp gerçekleri öğrenin. Şimdi Black Mountain Clan'ın Isle of Despair'a sürüldüğünü ve bazı elflerin aracı olduğunu öğreneceksiniz. Yolları geri dönemeyeceğize göre Scrool of Exiting'i kullanın. (ilk cesette bundan bir tane var) Dışar çıkınca geri Tarant'a doğru yola çıkın.

Tarant
Burada yapacağımız bir şey yok. Sadece Gilbert Bates ile konuşun. Sizden Isle of Despair'a gitmenizi isteyecek. Bunun için önce Ashbury'ye gitmeli ve kaptan Edward Teach ile konuşmalıyız. Ashbury'ye gitmeden önce küçük bir hatırlatma yapmak istiyorum. Buraya geldiğinizde Dodge ve Melee yeteneklerini kullanıyorsanız neredeyse son seviyeye getirmiş olmalısınız. Şimdi Black Root'a dönün ve burada Mayor'un evinin batısındaki köprüden geçin. İkinci köprüden geçmeden aşağıda Herkemer Oggdoddler var. Onunla konuşurken size hayat hikayesini anlatacak. Önemli olmadığını söyleyin ve sürekli "Please continue" seçeneğini seçin. Sonunda sizden hoşlanacak ve istediğiniz yetenekleri expert seviyesinde öğretecek. Sağdan soldan Apperantice öğretenleri bulun ve para karşılığı Dodge ile Melee'yi öğrenin. Sonra ondan bunları Expert yapmanızı isteyince karşılıksız yapacak ve Master yapmak için Stillwater'daki Adkin Chambers'i bulmanızı ve onun kör olduğunu söyleyecek. Şimdilik Expert seviye yeterli emin olun yetenekleriniz daha da süper hale gelecek. Sonra Stillwater'a gideceğiz. Orada gerekli açıklayamyı yapacağım. Şimdilik siz Ashbury'e gidin.

Ashbury
Burada yapacağımız tek tük görevler var ama oyundaki en büyük yardımcınız olacak köpeği burada edineceğiz. Şimdi şehrin kuzey doğusuna doğru (limana giden yolda) Ashbury Holstery'nin sağında birinin bir köpeği tekmelediğini göreceksiniz. Ya sözlerinizle korkutun ya da parasını verin ama ne yapıp edip köpeği grubunuza katın. Bu köpek inanılmaz hızlı ve güçlü. Ayrıca ne zırh giyiyor ne de silah kullanıyor. Grubunuzda "Max Followers" da yer de tutmuyor. Sadece trenlere binemiyorsunuz o kadar. Ama emin olun oyunun başından sonuna hep yanınızda olacak bir eleman. Bazı adamlar yaptığınız davranışlara göre grubunuzdan ayrılabilir ancak köpek için bu geçerli değil. Neyse biz hemen buradaki yan görevlere geçelim.

Görevi Veren: 12 Trellis Way 'in önünde duran adam
Görev: Zırhını evden almak.
Adam size içeri girip zırhını almanızı isteyecek. (daha doğrusu çalmanızı) Kapıyı açınca üstünüze mekanik bir örümcek saldıracak. Silahınız hasar alacağından siz vurmayın köpeğiniz halletsin. Sonra köşedeki Trap Door'u kullanarak aşağıya inin. Burada ortadaki kutuya yaklaşınca içinden bir robot çıkacak. Yine tavsiye köpeğin yardımını kullanın. Sonra odanın kuzeyindeki sandıktan zırhı alın. Emin olun gerçekten güzel bir zırh eğer teknolojistseniz. Dışarı çıkın ister vermeyin ister verin görevi yapın sonra öldürün. Üstünden de çalabilirsiniz ama eğer etrafta nöbetçi yokken öldürürseniz daha iyi olur. Öldürmeden save edin aman dikkat.

Görevi Veren: Şehre ilk adım attığınız yerin güneyindeki çiftlik evinin önündeki Theo Brightstart
Görev: Size iki tane görev verecek;
1.Görev: Biraz kuzeybatıda kalan tarlasındaki 3 domuzu öldürmek. Karşılığında 50 altın alacaksınız ama önemli olan exp. Herhalde oyunun başından sona en kolay görevlerdendir.
2.Görev: Sizden tarlasında bulunan taşları evin yanındaki taşıma aracına koymanızı isteyecek. Bu görev için en az 10 str lazım. Alacağınız taşlar gerçekten çok büyük. Ağırlıkları kademe kademe artıyor. Üstünüzdeki HERŞEYİ bir yere boşaltmalısınız. 8x8'lik bir boşluk lazım ayrıca çantanızda. Unutmadan taşları aldığınızda yürümeniz çok yavaşlayacak ve fatigue azalacak. 5 taşı da koymanız karşılığında yine 50 altın alacaksınız. Ama bence ikinciyi istemeyin bile boşa uğraş.

Görevi Veren: Ashbury Mezarlığının önündeki Geoffry Tarellond-Ashe
Görev: Mezarlıkla ilgili sorunu ortaya çıkarma.
Geoffry Tarellond-Ashe eğer kötü bir karakterseniz size katılacaktır. Gerekli biri değil bence ama asla bunu grubunuza katmak için kötü olmaya çalışmayın. İleri de çok daha iyi adamlar gelecek. Göreve geçelim: Mezarlıktakiler nedense canlanıyor. Sorunu çözmelisiniz. Burada isterseniz mezarların dibinde saatlerce bekleyerek oldukça yüksek level atlayacabilirsiniz. İşiniz bitince soldaki binadan içeri girin ve içerideki odada bulunan Trap Door'a girin. Aman dikkat Fire Elemental'ın olduğu odayı demiyorum. Aşağı inince odanın sağında bulunan kapaktan da inin. Burada kuzey doğuda bir giriş var. Oradan girince uzun bir koridora geleceksiniz. Koridorun sonunda sürüyle yaratık var. Oraya bulunan Gem of Malachi'yi alın. Geoffry Tarellond-Ashe'e geri dönün ve taşı verin. 500 altın kazanacak ve içeridekilerle birlikte inanılmaz exp alacaksınız.

Şimdi işlerimiz bittiğine göre Isle of Despair'a gidebiliriz. Şehrin kuzey doğusundaki limana gidin ve gemisinde Edward Teach'i bulun. Ama önce limandaki satıcıya bir bakmanızı öneririm. Bir büyücü ve daha sonra gelirseniz ve teknolojist iseniz sizle konuşmaz. Bu adam Kadim Tanrılarında gerekli ilk eşya olan Li'tani'yi satıyor. Gerçekten de ucuz eğer görevleri tamamlayacaksanız alıverin. Şimdi Edward Teach'e gidip Isle of Despair'a gidin.

Isle Of Despair
Adaya gelince hemen yolu takip edin. Şehre girmeden koruma ile konuşmanız lazım. Onla konuşursanız size içeri girmenize izin verecek ama size bir yaratıktan da bahsedecek. Yaratığı öldürme teklifinde bulunun.
Şimdi şehir kapısından batıya ilerleyin. Yakın bir yerde karşı kıyıya geçecek yol bulacaksınız. Karşıya ilerleyince kıyı boyunca ilerleyin. Sürekli kuzeye ilerleyin ve kıyı dönünce doğuya devam edin. Bir ara ayak izleri bulacaksınız. Ama dikkat edin oratalarda çalı gibi duran garip şeyler gerçekten çalı
Artık şehre girebilirsiniz. Şehre girince ana göreve devam etmektense öncelikle yan görevleri yapalım. Zaten oldukça az görev var ama oyun boyunca bulabileceğiniz sayılı silahlardan birini alacağımız için önce yapmamızda fayda var.

Görevi Veren: Şehre girince hemen kuzeydeki ikinci evde bulunan Jones the Collector
Görev: Shades Beach'ten bazı parçalar almak.
Plaja gidin ve etrafta gezinin. Birkaç "ancient" malzeme bulacaksınız. Bir ikisini alın. Ayrıca etrafta iki tane de şematik var ki teknolojist iseniz belki işinize yarayabilir. Geri dönüp de eşyalardan herhangi birini Jones'a verince size Ancient Gun Chassis verecek. Belki işinize yarar...

Görevi Veren: Şehre girince hemen güneybatıdaki evde bulunan Norian
Görev: Maximillian'a içki götürmek.
Norian size Maximillian'ın evinin yerini haritanızda işaretleyecek. Evine gidin ve ona içkisini verin. Size bir not verecek. Eğer persuasion yeteneğiniz yüksekse onunla konuşarak ona kendi hayat hikayesini anlatmasına ikna edebilirsiniz. Başarılı olursanız size Cumbria'nın gerçek kralı olduğunu ve kardeşinin onu aldattığını söyleyecek. Eğer görevi alırsanız Dernholm'e gidip Lianna Pel Dar'ı bulun ve Maximillian'dan ona bahsedin. Ayrıca Maximillian'ın cebinde Barbarian's Heavy Blade adlı bir kılıç var. İnanılmaz güçlü bir kılıç. Ya çalın ya da öldürün ama kesin o kılıca sahip olun. Neyse içkiyi iade ettiyseniz Norian'a geri dönüp ödülünüz olan içkiyi alın.

Görevi Veren: Şehre girince hemen kuzeyde evin önünde bulunan Cynthia Boggs
Görev: Cynthia'ya kaçmasına ve kadınların kampına katılmasına yardım etmek.
Cynthia Boggs ile konuştuğunuzda sizden şehirden ayrılmak istediğini ancak buna izin verilmediğini söyleyecek. Size beyaz bir eşarp verecek ve kadınlar kampına gidip onlarla konuşmanızı isteyecek. Eğer kadın iseniz önemli değil ama erkekseniz kesinlikle kampa gittiğinizde eşarbı takmalısınız. Kampa gidip de kadınlarla konuşunca size bir revolver verecek ve kendi başının çağresine bakmasını söyleyecekler. Şimdi Cynthia Boggs'e dönün ve ona kaçması için yardım edeceğinizi söyleyin. Size katılacak. Dışarı çıkarken bir koruma sizi uyaracak. Saldırın ve hepsinin öldürün. Kadınlar kampına gidin ve görevi bitirin. Ödül almayacaksınız. Sadece hayırlı bir iş yapmış olduk.

Şimdi ana göreve devam edebiliriz. Şehrin kuzeybatısındaki büyük evin önündeki koruma ile konuşun. Sizden içeri girmek için The Pit'te dövüş kazanmanız gerektiğini söyleyecek. Zaten delik hemen orata gözüküyor. Sağda başında duran adamla konuşun. Aşağıya tek kişi ineceğinizden herkesi partyden çıkarın önce. Sonra onunla konuşun ve dövüşe başlayın. Bir dövüş yeterli ancak size tavsiyem devam edip beş dövüşü de kazanın. Böylece "Champion of the Pit" ünvanını alacaksınız. Koruma ile konuşun ve içeri girin. İçerde Thorvald ile konuşun. Size Wheel Clan'a gitmeniz gerektiğini söyleyecek ama oraya girmek için özel gözlüklere ihtiyacınız olduğunu söyleyecek. Size kesinlikle vermiyor bu gözlükleri. Ya öldürün ya da üstünden anahtarı çalın soldaki sandığı açın. İçinde şematik bulunmakta. Bununla kendinize yapabilirsiniz. Ama öldürüyorsanız zaten Thorvald bir tane giymekte. Başka bir şansınızda Ashbury'ye geri dönüp oradaki gözlükçüye "kathorn crystal" verip parasını vermeli ve kendinize gözlük yaptırmalısınız. İşimiz bittiğine göre kaptana dönüp Ashbury'e geri dönün. Ashbury'de yapcak birşey yok isterseniz hazırlık yapın o kadar. Ancak Wheel Clan'a gitmeden önce Tarant'ta Gilbert Bates ile konuşursanız size biraz para verecektir. Herşeyi halledip Wheel Clan'a gidin.
Yanılmayın! Ayak izlerini devam edince yaratıkla karşılaşacaksınız. Onu öldürün ve geri dönüp korumadan ödülünüz olan kolyeyi alın.


eFSaNe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 19.02.09, 03:15   #2 (permalink)
aggressive
 
eFSaNe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: not connected
Mesaj Sayısı: 4.393
Konu Sayısı: 1023
Takım: Trabzonspor
Rep Gücü: 72894
Rep Puanı: 7287628
Rep Derecesi : eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000
Ruh Hali:

Standart Cevap: Arcanum Tam Çözüm
Wheel Clan
Wheel Clan'a girmek için öncelikle Wheel Clan gözlüklerini takmalı ve ortadaki karenin içinde durmalısınız. Bir kapı ortaya çıkacak. İçeri girin. İçeri de 3 tane kapı var. Öncelikle doğudakinden girin. İçeride ilerleyince karşınıza bir grup dwarf çıkacak. Arvid Millstone ile konuşun ve madeni kurtarma tekliflerini kabul edin. Madende ilerleyin. Zaten tek bir yol var ama siz kuzeye gideceksiniz. Orada 40.level bir Dread Crsytal Spider var. Oldukça zorlu ancak ne yapıp edip öldürün. İşiniz bitince Arvid Millstone'a dönün ve Wheel Clan'ın kahramanı ilan edileceksiniz. İnanılmaz da exp alacaksınız.
Şimdi tekrar geldiğiniz yoldan ilk yere gelin. Bu sefer batıda kapıdan girin. Geldiğiniz yer oldukça büyük. Haritanın batısında odalarında bir kaç dwarf bulacaksınız. Burada birkaç görev almanız mümkün. Öncelikle bunları alın derim çünkü bir tanesinin çözümü ana görevle çakışacak.

Görevi Veren: Vegard Moltenflow
Görev: Aile yadigarı oyuncak treni ona getirmek.
Oyuncak treni Dredge isimli madende bulacaksınız. Ana görev için zaten oraya gideceğiz. Burada yol bir ara ikiye ayrılacak. Batıya doğru ilerlerseniz kurtadam gibisinden garip yaratıklarla karşılaşacaksınız. Burada ilerleyince anahtarı bulacaksınız. Bu anahtar ile Dredge'in ilerleyen kısımlarındaki demir kapıyı açabilir ve içindeki oyuncağı alabilirsiniz. Dredge'e gittiğimizde hatırlatma yapacağım.

Görevi Veren: Erick Obsidian
Görev: Iron Clan'dan Durin Stone'u almak.
Bu görevi oyunun çok ilerisinde bitireceğiz. Iron Clan'ın yerini ve girişi için gerekli malzemeyi ileride alacağız. Onun için sadece bu görevi alın yeter şimdilik.

Görevi Veren: Thrayne Iron Heart
Görev: Kardeşini Stonecutter Clan'dan kurtarmak.
Thrayne Iron Heart sizden Stonecutter Clan'a gitmenizi ve kardeşini esaretten kurtarmanızı isteyecek. Öncelikle Wheel Clan'daki işimizi halledelim sonra oraya uğrayacağız. Size sadece teşekkür edecek ama oldukça iyi exp alacaksınız.

Tüm görevleri aldıktan sonra artık ana göreve devam edebiliriz. Şimdi ilk girdiğiniz odaya girin ve bu sefer kuzeydeki odadan girin. Hiç durmadan kuzeydoğuya doğru ilerleyin. Sonunda büyük bir kaleye geleceksiniz. İçeri girince Loghaire'nin oğlu Randver Thunderstone ile karşılaşacaksınız. Onunla konuşurken eğer Stone ve Shape kelimelerin geçtiği diyaloglar üstünde durursanız bu konular hakkında bilgili olduğunuzu anlayacak. Ama tabii yüksek persuasion lazım. Yoksa önemli değil. Onla konuşurken sonunda babasını görmek için izin alacaksınız ve Dredge isimli madene girmenize izin verecek. Dışarı çıkın ve kapıdan geçince hemen doğudan ilerleyin. Dredge'e girişi bulacaksınız. İçeri girerken girişteki koruma size soru soracak. İzninizin olduğunu söyleyin ve yolunuza devam edin.

Dredge içinde Black Mountains Clan'daki gibi zırha ve silaha zarar veren yaratıklar var ama çok daha fazla. Fazla bulaşmamaya bakın. O yüzden Vegard Moltenflow'un görevini yapabilmek için gerekli olan anahtarı alamaya gitmeyin bence. Siz yolunuza devam edin ve bir süre sonra metal bir kapı bulacaksınız. Biraz geriye gidin ve Virgil'i grubunuzdan çıkarın. Sonra yanınza sadece köpeği alın (Köpeği asla yanınızdan ayırmayın emin olun oyundaki en büyük yardımcınız) ve kapıya atak verip köpeğin kapıyı kırmasını sağlayın. İçerideki sandıkta Vegard Moltenflow'un oyuncak treni bulunuyor. Bunu da halledince ilerlemeye devam edin. Bol bol save etmeyi unutmayın çünkü en son iki odada sürüyle şu zırha zarar veren yaratık bulunuyor. Burayı geçmenin en kolay yolu şu: Bol bol save edin demiştim. Şimdi güvenli bir mesafeye kadarki yaratıkları öldürün. Çünkü bunlar bir süre sonra geliyorlar. Bu mesafeye geldiğinizde adamlarınıza beklemelerini söyleyin. (Yani gruptan çıkarın) sonra hiç durmadan çıkışa kadar koşun. İçeride Logharie ile karşılaşacaksınız. Onunla konuşurken Black Mountain Clan'ı sürenlerin Elfler olduğunu söyleyecek. Elf kraliçesi (Silver Lady) ile konuşmak için Quintarra'ya gitmelisiniz ancak yeri gizli olduğundan önce Stillwater'da birilerini bulup Quintarra'nın yerinin öğrenmenizi söyleyecek. Aslında işimiz bu kadar ama eğer Randver ile konuşurken dediğim gibi Stone ve Shape geçen cümlelerin üstüne gittiyseniz biraz bilgi alacaksınız. Loghaire'e bunların ne olduğunu bildiğinizi kanıtlarsanız sonunda onu tahta dönmeye ikna edecek ve onu geri getiren kişi olarak ün kazanıyorsunuz. Dediğim gibi ne yaparsanız yapın kesinlikle bir kere de oyunu Persuasion yeteneğine ağırlık vererek bitirin. Emin olun apayrı bir zevk alacaksınız. Konuştuktan sonra yandaki merdivenleri kullanarak yukarı çıkın ve oyuncak trenini sahibine geri verin. Şimdi dışarı çıkın ve Stillwater'a gitmeden önce Stonecutter Clan'a gidin ki aldığımız görevin diğerini de bitirelim.

Stonecutter Clan
Burada aslında anlatılacak pek bir şey yok. İçeri girin,gidebildiğiniz kadar ilerleyin. Sonunda tüm yaratıkları öldürünce karşınıza kilitli bir kapı çıkacak. Köpeği kullanarak kapıyı kırın ve içeride Erland Iron Heart ile konuşun. Size bir necromancer ordasından bahsedecek ve girmeniz için gerekli anahtarı verecek. Girişin oradaki kapılardan birisi kilitli. Onu bu anahtar ile açın ve ilerlemeye devam edin. Sonunda yıkık bir duvarla karşılaşacaksınız. Duvardan girince oldukça güçlü bir düşman sizi bekliyor olacak. Ona göre dikkatli olun. Onu ölgürünce ortadaki masadaki kitabı alıp okuyun. Bir faydası yok sadece önemli şeyler yazıyor isterseniz tabii İşiniz bitince Stillwater'a gidin.

Stillwater
Burada birkaç görev bulunuyor. Yine öncelikle yan görevleri yapcağız.

Görevi Veren: Şehre adım attığınız anda hemen sağınızdaki binada bulunan Richard Leeks
Görev: Arkadaşı Cyrus'u bulmanız gerekiyor.
Richardla konuşurken size Stillwater'da yapılan kılıçların özel olduğunu söyleyecek. Cyrus'u bulmanız karşılığında da bir kılıç alacaksınız. Tabii ki bizim Isle of Despair'de aldığımız kadar değil ama yine de fena değil bu kılıç. Şehrin kuzeyine doğru ilerlediğinizde Cyrus'un evini göreceksiniz. İçeride kanlı ayak izleri var. Bu izleri kar üzerinde takip edin. Sonunda bir mağaraya geleceksiniz. İçeride kilitli halde Cyrus'u göreceksiniz. Onunla konuşunca onu buraya hapseden yaratığın her an geri gelebileceğini söyleyecek. Mağaradan çıkıp tekrar girin. Bu sefer yaratık ile karşılaşacaksınız. Onu öldürün ve üstünden çıkan anahtar ile Cyrus'u serbest bırakın. Richard'a dönerek ödülünüzü alabilirsiniz.

Görevi Veren: Şehre ilk adım attığınızda anda hemen soldaki büyük binanın arka bahçesinde bulunan büyücü kadın
Görev: Çalınan heykeli bulmak.
Kadınla konuştuğunuzda size heykelin çalındığını söyleyecek. Heykel şehrin güneydoğusunda bulunan Marley'in evinde. İster öldürün ister çalın üstündeki anahtar ile kapıyı açıp heykeli kadına geri götürün. Size +1 beauty kazandıracak. Ayrıca sonundaki teklifini kabul ederseniz de gece aleme katılacaksınız

Aslında şimdi buradaki yan görevler bitti. Ancak eğer Melee ve Dodge yeteneklerinde Master olmak istiyorsanız şimdiki dediğim görevi yapmalısınız: Şehrin batısında evin birinde kör biri var. Bu Adkin Chambers. Onunla konuşun. Sizi Sir Garrick Scout'un gönderdiğini sanacak. Onu sadece eğitim için geldiğinize ikna ettiğinizde sizi denemek isteyecek. Expert seviyesinde iseniz sizi kabul edecek. Sizi Master Dodge yapmadan önce Sir Garrick Scout'u öldürmenizi söyleyecek ve kanıt olarak da gözlerini isteyecek. Kabul edin. Şimdi Dernholm'e gidin ve Sir Garrick Scout ile konuşun ama onu öldüreceğinizi söyleyemeyin. Eğitim isteyin. Expert iseniz sizi kabul edecek ama öncelikle Lair of Gyr Dolours'a gidip Lady Druella'yı kurtarmanızı ve evlenmek için ikna etmenizi isteyecek. Lair of Gyr Dolour'a gidin. Yolu takip edin. Burada değişik yaratıklar var. Vurduklarında canınız az gitse de inanılmaz fatigue gidecektir. Lady Druella'nın yanına gelince hepsinin öldürürseniz kurtulacak. Onunla konuşun. Bu konuşma önemli. Nazik olun ve yardımcı davranmaya çalışın. Sonunda planı açıklayacak; Adkin Chambers'ı iyileştirecek iksiri alınca Sir Garrick Scout'u öldüreceğiz ve böylece Lady Druella'da serbest kalacak. Planı kabul edin. Şimdi Dernholm'e dönüp Sir Garrick Scout'a Lady Druella'nın onunla evleneceğini söyleyin. Eğitimde ısrarlı olun. Sizi eğitince artık onu öldürebilirsiniz. Dikkatli olun kendisi oldukça güçlü. Ayrıca korumalarda size saldıracaklar. Öldürünce cesedini açın. Gözleri çantanıza gelecektir. Şimdi Stillwater'a gidin ve Adkin Chambers'a olanlardan söz edip aldığınız iksiri ve gözleri verin. Böylece hem Master Dodge hem de Master Melee olacaksınız. Oyun boyunca yetenekleri Master yapmak için böyle görevler tamamlamalısınız. Ben size sadece bildiklerimi açıklayacağım.

Artık ana göreve dönebiliriz. Quintarra'nın yerinin bilen kişi Myrth adında biri. Onu şehrin kuzeyine doğru evinde bulabilirsiniz. Onunla konuşun kesinlikle yardımcı olmuyor. Size bir ara Quintarra'ya niye gitmek istediğinizi sormanın sakıncası olup olmayacağını soracak. Ona önemli olmadığını söyleyin. (I don't mind cevabı) Sonra sürekli "Let Him Wait" e basın. Sonunda tekrar soracak. Tekrar umursamadığınızı söyleyince (i said i didn't mind) sizden hoşlanacak ve Quintarra'nın yerini söylemek karşılığında sizden Stillwater Giant isimli yaratığın kürkünü isteyecek. Şimdi evinden çıkın ve şehrin kuzey doğu çıkışına doğru Xavier Hippington'ın evini bulun. Onunla Stillwater Giant hakkında konuştuğunuzda onun şeklini değiştirebildiğini söyleyecek. Yakalamanız için size bir tuzak verecek ve evinden yukarda doğudaki mağaraya gitmenizi söyleyecek. Mağaraya girin ve ilerleyip ortadaki mavi tavşanın üstünde tuzağı kullanın. Xavier ile konuştuğunuzda onay için Tarant Zoological Society'den Dr.Tristan Fenwick'i bulmanızı söyleyecek.Tarant'a gidip Dr.Tristan ile konuşursanız size bu hayvanın sahte olduğunu söyleyecek. Ama yine de bize kürk lazım. O zaman Gilbert Bates'in malikanesinin önündeki köprüden geçin ve HT.Parnell adlı binaya girin. İçeride sahte Stillwater Giant var. Ya 2000 altın verip satın alın ya da Parnell'in cebinden anahtarı çalın. Kürkü geri Stillwater'a, Myrth'e götürüp verince kürkün önemli olmadığını söyleyip size Quintarra'nın yerini söyleyecek. Hazırlığınızı yapın ve yola çıkın. Ancak Quintarra'ya gitmeden önce Hardin's Pass adlı geçitten geçmeniz gerekiyor. Oraya giderken yolda aniden karşınıza bir mavi tavşan(!) çıkacak. Size bir şeyi çağrıştırıyor mu??? Evet bu Stillwater Giant'ın ta kendisi. Ona atak verip öldürün. İsterseniz derisini alabilirsiniz. Bu deriyi Tarant'ta Ht.Parnell müzesine 2000 altına satabilirsiniz. Geçide gelince sürekli olarak güneybatıya doğru ilerleyin. Eninde sonunda karşıya geçecek yol bulacaksınız. Bir kere geçince artık tekrar böyle uğraşmanıza gerek kalmayacak.

Quintarra
Quintarra'ya girerken nöbetçiler ile konuşun. Sizi içeriye alacaklar. Burada 2-3 tane görev var ancak bunlar çok gereksiz görevler. Yine de ne olduklarını ve çözümlerini de yazacağım ancak bence yapmayın bile.

Görevi Veren: Şehrin güneyine doğru dükkanında duran Ellumyn
Görev: Mithril Ore bulmak
Ellumyn sizden mithril ore isteyecek. Wheel Clan madenlerinde oldukça fazla vardı. Almadıysanız Wheel Clan'a gidip oranın blacksmithinden alabilirsiniz. Ödül olarak bir bow ve exp alacaksınız.

Görevi Veren: Şehrin güneybatısında bulunan Whysper
Görev: Wisp özü bulmak.
Whysper sizden Wisp Essence isteyecek. Bunun için iki yol var. Quintarra'nın çevresinde rasgele dolaşıp Volar's Wisp bulabilirsiniz. Ama dikkatli olun herhangi bir wisp değil Volar's Wisp olacak. Ya da Roseborough yakınlarındaki Old Lagoon'da (1695W,1319S) bulunan Wispleri öldürerek bir tane edinebilirsiniz. Ancak Roseborough'a şimdilik geçemezsiniz yolumuz daha sonra o bölgeye gidecek o zaman alabilirsiniz.

Görevi Veren: Şehrin batısındaki Jormound isimli cüce
Görev: Jormound'un suçsuzluğunu kanıtlamak.
Jormound ile konuşursanız Wrath isimli bir elf'in kölesi olduğunu ve sadece Wrath'in onu özgür bırakabileceğini söyleyecek. Buranın kuzeydoğusunda bulunan Wrath'in evine gidin.(ev dediğim küçük garip kulübe gibi bişey) Wrath'i ölü olarak bulacaksınız ve üstünde zehirli bir bardak var. Bardağı alın ve geri Jormound'a dönün. Evin dışında bir koruma Jormound'a göz kulak oluyor. Jormound ile konuşup ona yardımcı olacağınızı söyleyin. Size Mr.Sharpe'nin Wrath'i öldüren zehri satabilecek tek elf olduğunu söyleyecek. Şehrin güneyinde Mr.Shape'nin dükkanı bulunuyor ama kendisi içeride değil. İçerideki Ivory onun karısı.Onunla konuşun ve bardağı gösterin. Size sattıkları bir zehir olduğunu söyleyecek. Şimdi saati 22:00'a kadar ilerletin. Ivory dükkandan ayrılacak. O çıkınca dükkkandaki kilitli bir vazo var. Onu kırın veya açın. İçinden hala zehrin olduğu boş şişeyi alın. Şimdi saati tekrar sabaha ilerletin. İsterseniz Ivory ile konuşun ama kızdırmayın. Sonunda Jourmond'un evinin önündeki korumaya bardağı gösterip Sharpe'nin Wrath'i öldürdüğünü söyleyin. Artık Jormound özgür ve isterseniz size katılabiliyor. Yanlız olay tam olarak böyle değil. Eğer Persuasion'ınız yüksekse Ivory ile ilk ve ikinci konuşmanızda daha derine inebilirsiniz. Sonunda anlayacaksınız ki aslında Wrath intihar etti. Sharpe-Ivory-Wrath aşk üçgeninde Wrath Sharpe'yi kötü duruma düşürmek için intihar etti. Eğer korumaya bunları söylerseniz (daha doğrusu bunları öğrenebilirseniz) yine görev bitecek ama bu sefer Fate Point de kazanacaksınız. Ödül olarak Jormound size Staff of Xoranth verecek ve isterseniz grubunuza katılacak.

Görevi Veren: Şehre girince hemen solda duran Mr.Winde
Görev: Kardeşini Bedokaan Köyünden kurtarmak.
Mr.Winde kardeşinin ava çıktığını ama hala dönmediğini ve kontrol etmemizi söyleyecek. Şehirden dışarı çıkıp köye gidin. Köyde biraz kuzeydoğuya doğru ilerlediğinizde Bedokaanların lideri Kan Kerai ile karşılaşacaksınız. Onu zarar vermek istemediğiniz konusunda ikna etmelisiniz. Size bir hikaye anlatacak ve onları bir grup insanın rahatsız ettiğini söyleyecek. Köyden ayrılın ve dediği yere gelin. Buradaki 5 adamı da öldürün ve Kan Kerai'ye geri dönüp durumu bildirin. Size teşekkür edecek ve Elf'i özgür bırakacak. Unutmadan bu Bedokaan Village kadim tanrıları göevindeki sunaklardan birine sahip ve o görevde gerekli olacak malzemelerden biri olan Heartstone burada. Kan Kerai'den biraz kuzeye giderseniz bulabilirsiniz. Tabii ki sadece 1 tane yok çevreden de bulabilirsiniz. Şimdi Mr.Winde'ye dönün ve ödülünüz olan Elven Chainmail'ı alın.

Görevi Veren: Şehre girdiğiniz andan hemen sağıda tek başına duran Swyft
Görev: Swyft'i taranta götürmek.
Swyft size onu Tarant'a götürmenizi isteyecek. Ana görev gereği tekrar gideceğiz ancak bu görevi Tarant'a dönerken alın. Çünkü uzun süre gitmezseniz size kızacak ve görev iptal olacak. Hatta Tarant'a giderken biraz süre uzarsa tam Tarant'a geldiğinizde kızıp sizden ayrılabilir.

Ana göreve devam edelim. Şehrin doğusuna doğru bir köprü var ve başında iki tane koruma var. Köprüden geçin ve kapının önündeki Raven ile konuşun. Ona annesi Silver Lady ile görüşmek istediğinizi söyleyin. Size verdiği görevi yapmanız karşılığında onunla görüşmenize izin verecek. Görevi Falcon's Ache'e gitmek ve oradaki insanları öldürmek. Şimdi Falcon's Ache'e gidin. Eğer Raven ile uzun uzun konuştuysanız buradaki ruhların karşısındakine zarar verenleri cezalandırdığını öğreneceksiniz. Yani onları öldürmek için onlara saldırmamalısınız. Falcon's Ache'e gelince grubunuzdakileri biraz uzağa götürüp gruptan çıkarın. Dikkat edin çevredeki yaratıklara dalmayın öldürülürsünüz. Tek başınıza insanların yanına gidin ve William Bench ile konuşun. Ona hakaretler edip sinirlendirin. Eninde sonunda size saldıracak. Karşılık vermeyin. Size vurduğu an ruhlar gelip hepsinin öldürecekelr. Şimdi Raven'a dönün ve Silver Lady ile konuşmak için izninizi alın. Kapıdan geçin onunla konuşun. Lady'nin dediklerini iyi dinleyin. Herşeyi konuşun. Konuşmanız bitince dışarı çıkın ve Raven'a ile size söylediklerinden bahsedin. Sonunda M'in Gorad isimli kişinin bir Dark Elf olduğunu ve Tarant'ta yaşayan Renford A. Terwilliger'ı bulmanız gerektiğini öğreneceksiniz. Şimdi Tarant'a gideceğiz. Swyft ile konuşun. Grubunuza katılacak. Tarant'a doğru yolculuğunuza başlayın.

Tarant
Öncelikle Tarant'ta yapacağımız iş az olduğundan bunu bir halledelim. Şimdi Hall of Records'a gidip alt katta kadınla konuşun. Ona Terwilliger'ı sorunca bilgi alamayacaksınız. 50-100 yıl öncesini araştırmasını söyleyince bir kayıt bulacak. Terwilliger'ın Tsen-Ang:Horror Among the Dark Elves adlı kitabın yazarı olduğunu öğreneceksiniz. Şimdi binadan çıkın ve hemen kuzeydeki Tarant kütüphanesine girip üye olun. (1500 altın) Kadınla kitap hakkında konuşun. Kitabı bulamayacak ama yardımcı bir kitap olduğunu söyleyecek. Kitabı ondan alın. Kendrick Wales'in Curse of T'sen Ang isimli kitabında aradığımız kitabın lanetini ve kalan tek kopyanında Victor Misk'e ait olduğunu öğreneceksiniz. Şimdi Caladon'a gitmeliyiz ancak ondan önce yan görevleri yapalım. Özellikle burada alacağınız bir görev ile Master Persuasion seviyesine geçebilirsiniz.

Görevi Veren: Mr.Willoughsby
Görev: Caladon'u United Kingdom'a üye yapmak.
Öncelikle 19 Pickwick Alley'e gidin. Mr. Willoughsby evinden ayrılmak üzere iken karşılaşacaksınız. Onunla konuşunca size City Hall'de buluşmanızı söyleyecek. Oraya gidin ve Mr. Willoughsby ile konuşun. Eğer Expert Persuasion iseniz sizden Caladon'a gidip konsey ile konuşmanızı ve onları ikna etmenizi istecek. Size bir kitap verecek. Bu kitapta önemli ip uçları var. Bence bir kağıda not edin. Caladon'a gittiğinizde kalenin dışında Willoughsby ile konuşunca sizi içeri alacak ve konuşmanıza başlayacaksınız. Size şartları soracaklar. Kitaptaki tavsiyelere uyun ama olabildiğince Tarant'ın işine gelecek şeyleri söyleyin. Sonunda ikna olurlarsa dışarıda Mr. Willoughsby ile karşılaşacaksınız. Size teşekkür edecek ve Master Persuasion yapacak. Ayrıca şartlara göre size 7000 altına kadar para verecek. Ayrıntılı olarak anlatmak istemiyorum çünkü zaten Persuasion ile oynuyorsanız konuşmaları ayrıntılı ile dinliyorsunuzdur. Emin olun bu görev oyun boyunca alacağınız en zevkli görev. Persuasion'ı Master yapmak için bu görevi bitirmelisiniz.

Görevi Veren: 15 Ten Hands Alley'in önündeki Captain Wheeler
Görev: Orc isyanını kaldırmak.
Captain Wheelerla konuşursanız konu hakkında daha fazla bilgi için Mr.Babcock ile konuşmanız gerektiğini söyleyecek. Onunla konuştuktan sonra tekrar Captain'a dönün. Görevi bitirmenizin 3 yolu var:
1.Yol: Captain'a Donn Throgg'u öldüreceğinizi söyleyin. Kapıyı açıp fabrikaya girin. İçeridekiler size dalacaklar. Herkesi öldürün ve Captain ile konuşup görevi tamamlayın.
2.Yol: Captain'a onu ikna edeceğinizi söyleyin. İçeri girin ve Donn Throgg ile konuşun. Eğer onu ikna edebilirseniz dışarı çıkacak ve Captain'ın adamları ateş açıp onları öldürecek.
3.Yol: 2.yol ile içeri girin. Ama bu sefer Donn Throgg'a katılacağınızı savaş başlatacağınızı söyleyin. Herkes dışarı çıkacak ve korumaları öldürecek. Bundan sonra orclar dışarıda dolaşıp herkesi öldürmeye başlayacaklar.

Görevi Veren:19 Quilton Bend'deki Thaddaeus Mynor
Görev: Size iki tane görev verecek.
Eğer Shoruded Hills'de köprüdeki haydutlardan Thieves Undergorund ile ilgili bilgi alabildiyseniz Madam Lil'in evinde solda masanın önündeki adam ile Thieves Underground hakkında konuşunca sizi Thaddaeus Mynor'a gönderecek. Bilgi alamadıysanız size birine yardım eden kişi olup olmadığınızı soracak. Evet diyin. Böylece yine Thaddaeus Mynor'a yönlendirileceksiniz. Onunla konuşunca Thieves Underground'a üye olmak için öncelikle kanalizasyonun haritasını çalmanızı isteyecek. East End Avenue'deki Department of Water'a gidin. Binada bulunan kasa içinde aradığınız harita var. Ya kilidi açın ya kırın ya da yakında bulunan adamın üstünden anahtarı çalın. Haritayı Thaddaeus Mynor'a götürünce size 300 altın verecek ve sizi üye yapacak. Onunla tekrar konuşursanız size bir görev daha verecek. Görev Kree'deki barbarlardan altın heykeli çalmak. Kree'deki barbarlar gerçekten güçlüler. O yüzden yüksek levellı olmalısınız ki tahminim en az 25.levelsınızdır. Kree'de sürekli kuzeydoğuya doğru ilerleyin ve sunaktan Golden Idol of Kree'yi çalıp Thaddaeus Mynor'a geri götürerek ödülünüz olan 1000 altını alın.

Biraz da Boil'e takılalım isterseniz. Burada iki tane çete var. İkisi içinde çözümü yazacağım. İstediğiniz çeteyi seçin. Size alacağınız ödülleri yazacağım ona göre istediğiniz birini seçin.Ama önce bir görev var.

Görevi Veren: Boil'deki cafenin sahibi Caleb Malloy
Görev: Malloy'un içkilerini almak.
Caleb Malloy ile konuşursanız size Garrillon Bridge'de Biggs'i bulmanızı ve içkileri almanızı söyleyecek. Oraya gidin ve Biggs'den içkileri alın. Aniden bir çete çıkacak ve içkileri almak isteyecek. Buraya kadar rahat 25-30 level atlamış olduğunuzu tahmin ediyorum. Öldürüverin gitsin. Caleb'e geri dönün ve 500 altını alın.

Damian Maug'un Çetesi (Ödülünüz=2025 altın)
Bu çeteye girebilmek için önce bardakilerle konuşup bilgi alın. Size Muggs ile konuşmanızı söyleyecekler. Muggs barın sağında yanında orclar olan bir cüce. Onunla konuşup iş isteyin. Sizden Mr.Larrs'ın borcunu almanızı yoksa onu öldürmenizi isteyecek. Onun evi barın dışında biraz güneybatıda bulunuyor. Onunla konuşun. İster zorla parayı alın ister onun yerine ödeyin seçim sizin. Muggs'a parasını verince 25 altın ödül alacak ve çeteye katılmaya hak kazanacaksınız. Şimdi kuzeybatıdaki evin önündeki Milo ile konuşun. Size içeri girmeniz için bir görev verecek. Sizden Treat'i öldüremizi isteyecek. Onun evi Boil'ın öteki tarafında Pollock çetesinin karargahının hemen batısında bulunuyor. Yaklaştığınızda içeriden garip bir yaratık çıkacak. İşte bu Treat. Onu öldürün ve Milo'ya dönüp 500 altın ödülünüzü alın. Şimdi içeri girin evin ortasında Damian Maug'u bulun. Sizden rakip çetenin başı Pollock'u öldürmenizi söyleyecek. İki yolunuz var. Ya çetenin girşine gelin, herkesi öldürün, kapıyı kırın, içerideki Pollock'u öldürüp Damian'a dönün. Ya da haritada limanın güneydoğusunda tek başına bir klübe göreceksiniz. İçinde bir trap door var. Ordan inince hemen batıya doğru gitmeye başlayın. Yolda bol bol undeadler var. Sonunda yukarı çıkan merdivenler var. Ordan çıkıp içerideki Pollock'u öldürün ve aynı yoldan geri dönün. Pollock'u öldürünce Damian ile konuşun ve 1500 altın ödülünüzü alın.

Pollock'un Çetesi (Ödülünüz=1500 altın, seçiminize göre:Explosive grenade,Energizer ve Hand Cannon ya da Scroll of Shrink, Scroll of Nightmare ve Scroll of Unlocking Cantrip)
Yine bardakilerden bilgi alın. Şimdi Caleb'in hemen önünde duran kadınla Miranda Tears ile konuşun. Ondan iş isteyince sizden Case of Ale çalmanızı söyleyecek. Şimdi bardan çıkıp batıya gidin. Deponun önündeki korumayı öldürün ve anahtarı alıp içeri girin. İçerde yerde case of ale bulunuyor. Bunu Miranda'ya geri götürün. Pollock'u görmeniz için izin alacaksınız. Şimdi Boil'in öteki tarafına gelip kapının önündeki koruma ile konuşup içeri girin. Pollock ile konuşun. Sizden Damian Maug'u öldürmenizi isteyecek. Ayrıca tercihinize göre size malzeme de verecek. Şimdi Damian'ın evine gidin herkesi öldürün ve geri dönüp ödülünüzü alın.

Boil bölgesi de böylece bitmiş oluyor. Tüm işlerinizi halledince limana gidip bir geminin kaptanı ile konuşun ve Caladon'a doğru yola çıkın.

Caladon
Gemiden inince biraz yukarı doğru ilerleyin ve limandan ayrılın. Şimdi The Mushroom Inn'in önündeki gazeteyi alın ve okuyun. Bu sayede Caladon'da garip cinayetlerin işlendiğini öğreneceksiniz. Birazdan bununla ilgili bir görev alacağız. Ama unutmayın gazeteyi okumazsanız görevi alamazsınız.

Görevi Veren: Şehrin güneybatısındaki köprüden geçince 25 Old King's Way'de oturan David Wit
Görev: Tavşanlarını kimin öldürdüğünü bulmak.
David Wit ile konuştuğunuzda birilerinin tavşanlarını öldürdüğünü söyleyecek. Şimdi dışarı çıkın ve zamanı geceye ilerletin. Aniden kapıdan bir likantropi yani Kurtadam çıkacak ve tavşanları öldürmeye başlayacak. Sakın ona dokunmayın. Şimdi zamanı sabaha getirirn ve bir iki saat ileri alın. David Wit'e tavşanları kardeşinin öldürdüğünü söyleyin. Ona zarar vermeyeceğinizi sadece bulabilirseniz bir tedavi bulacağınızı söyleyin. Oyunun ilerleyen bölümlerinde Tulla adlı şehire geldiğimizde tedaviyi bulacağız.

Görevi Veren: 15 Old King's Way'de oturan Hieronymous Maxim
Görev: Maxim'in hava makinelerinin uçtuğuna dair kanıt bulmak.
Hieronymous Maxim ile konuştuğunuzda uçan nesneler üzerine çalıştığını ancak uçup uçamadıklarını bilmediğini söyleyecek. Eğer satmadıysanız oyunun başında Crash Site'da bulduğunuz kamerayı ona kanıt olarak verin. 9000 exp alacaksınız. Bir de Medical Arachnid şematiği ve önemli bir malzemesini verecek ama ne kadar işinize yarar, orası size kalmış.

Görevi Veren: Şehrin doğusuna doğru şatoda bulunan ve olduğu yerde dönüp duran Prens Auguste Farad
Görev: Aria'nın durumunu öğrenmek.
Prens Auguste Farad ile konuşurken eğer biraz persuasion varsa onu ikna edebiliriz ve neden üzgün olduğunu öğrenebilirsiniz. Sizden Aria'nın durumunu öğrenmenizi isteyecek. Haritanızda Razor's Point (1505W,1772S) çıkacak. Oraya gidin ve olabildiğince ilerleyin. Sonunda batık bir geminin güvertesine çıkacaksınız. Oradaki cesette bir kolye bulacaksınız. Prens Auguste Farad'a geri dönüp kolyeyi verin ve 1000 altın ödülünüzü alın.

Unutmadan eğer Mr.Willoughsby ile konuşup Caladon'u United Kingdoms'a katma görevini aldıysanız sarayın önünde onunla buluşup konuşmaya başlayabilirsiniz.

Görevi Veren: 5 Saint's Avenue Caladon Police Headquarters'daki Chief Inspector Henderson
Görev: Caladon cinayetlerini çözmek.
5 Saint's Avenue Caladon Police Headquarters'a gidip Chief Inspector Henderson'a cinayetleri çözmek istediğinizi söyleyin. Kabul edecek. Şimdi yan odadaki Renee ile konuşup bilgi alın. Sonra iki cinayet mahalline, 1 Whytechurch Landing ve 21 Dragon's Turnabout, gidip içeri girin. İçeri de odaların köşelerinde trap door göreceksiniz. Ancak kaldıramayacağınız kadar ağır. Şimdi dedektife geri dönün ve ona bulduklarınızdan bahsedin. Bir cinayetin daha işlendiğini öğreneceksiniz. Hemen The Mushroom Inn'e gidip 2 nolu odaya girin. İçeride yeşil kanla yazılmış bir isim bulacaksınız: L'anamelach. Dedektife bundan bahsedince sizden bu yaratık hakkında bilgi edinmenizi isteyecek. Bunu Tarant'ta Professor Eakins'den öğreneceğiz ama şimdilik buradaki işlerimizi bitirmeden Tarant'a gitmeyin. Eğer büyücü iseniz ışınlanabilirsiniz ancak normalde ya yaya olarak ya da gemi ile gitmelisinizki boşa para harcamak demektir bu. Buradaki işimiz bitince hem geçişlerinizi kolaylaştıracak hem de Kadim Tanrıları görevinde gerekli bir sunağın yerinin bulunduğu bir geçitten geçeceğiz.

Şimdi çevredekilere Victor Misk hakkında soru sorduğunuzda size 9 Gray Wolf Terrance'de oturduğunu söyleyecekler. Oraya gidin ve karısı Lillian Misk ile konuşun. Size Victor'un kısa bir süre önce öldüğünü ve kitabın nerde olduğunu bilmediğini, sadece Victor'un ve babasının bildiği bir yere sakladığını öğreneceksiniz. Lillian ile biraz daha konuşup Kendrick Wales'in Victor hakkında nasıl bilgi aldığını çözeceğinizi söyleyin. İsterseniz öncelikle evdeki Wesley Carrington ve Brinda ile konuşun. Burada asıl önemli olan ana odada kanepenin altındaki pasaport. Bu pasaport Wesley Carrington'a ait. Pasaporttan onun 25 Dragon's Turnabout'ta oturduğunu öğreneceksiniz. Oraya gitmeden önce eminim kapının yanındaki cam bölme dikkatinizi çekmiştir. Eğer Lillian Misk'in cebindeki anahtarı çalar ve bu bölme içindeki kitabı okursanız Iron Clan'ın girişini öğreneceksiniz. Gitmekte acele etmeyin. İçeri girmek için gerekli anahtarı ileride bulacağız. Şimdi Wesley'in evine gidin. Evinde sandığın içinde Elmer Burbottom'dan bir mesaj bulacaksınız. Tarant'a gittiğimizde bu ismi araştıracağız. Şimdi şehrin kuzeybatısındaki mezarlığa gidin. Girdiğinizde Virgil gruptan ayrılacak ama korkmayın. Oradaki cüce Bingham Schulefest ile konuşun. Ondan Victor Misk'in mezarını açmak için izin isteyin. Eğer yanınızda kürek yoksa para karşılığı ondan alabilirsiniz.(Aldığınızda sakın atmayın çok lazım ileride de) Saati geceye ilerletin ve etraftaki nöbetçiler bakmazken mezarı kazın. İçinde bir kurukafa ve kitap bulacaksınız. Kitabı okuduğunuzda Roseborough Gift Shop'tan alındığını öğreneceksiniz. Bingham Schulefest ile konuşun ve Roseborough'un yerini öğrenin. Şimdi mezardan çıkarken Virgil'i bulun. Önünde duruduğu mezar taşına tıklayınca konuşmaya başlayacak ve tekrar grubunuza katılacak. Artık Tarant'a dönebiliriz. Ancak dediğim gibi gemi ile gitmektense ileride de işimize yarayacak olan geçitten gidelim. Dünya haritasına çıkın ve 1500W,1443S koordinatlarındaki Gorgoth Pass'i bulun. Burada sürekli olarak doğuya ve kuzeye ilerleyin. Yolda şu eski zırha filan zarar veren yaratıklardan bol bol bulunmakta. Ayrıca geçidin sonlarına doğru kuzeyde Kadim Tanrılar için gerekli olan sunağı,Kai'tan'ı bulacaksınız. Geçitten geçince Tarant'a gidin.

Tarant
Tarant'a gelince Hall of Records'un arkasındaki Tarant Univercity'ye gidin. Oradaki Professor Eakins ile konuşunca L'anamelach hakkında bilgi alacaksınız ve size bir kitap verecek. Onu öldürmek için Sword of Xerxes'i almamız gerekiyormuş. Ondan önce Hall of Records'a gidin ve içerideki kadına Elmer Burbottom'u araştırmasını isteyin. Size Ashbury'de 14 Trellis Way adresinde oturduğunu söyleyecek. Şimdi Ashbury'ye gidelim.

Ashbury
Hemen 14 Trellis Way adresine gidin. İçeriye girince bir suikastçi göreceksiniz ve hemen ışınlanacak. Yaralı haldeki Elmer Burbottom ile konuşun. Size kitap hakkında bilgi almak için Wesley Carrington'a rüşvet verdiğini söyleyecek. Sonra da ölecek. Yapabileceğimizi bişey yok. Şimdi Sword of Xerxes'e gitmek için yola çıkın.

Pit of Fires
Buraya gelince karşınıza bir grup maceracı çıkacak. Eğer Persuasion skilliniz çok yüksekse ki tahminim Master olmuşsunuzdur, onları ikna ederek kılıcı sizin için almalarını sağlayabilirsiniz. İsterseniz yapın ama içerideki exp leri kaçırırsınız. Ben alcağım diyorsanız içeri dalın. Burada bol bol fire elemantallar var ve oldukça zorlular. Zindanın kuzeydoğusunda lavların içinde kılıç duruyor. Yanlız siz oraya dokunduğunuz sürece zarar göreceksiniz. O yüzden hızlıca alın ve dışarı çıkın. Şimdi tekrar Caladon'a dönün.

Caladon
Öncelikle Lillian Misk'in yanına gidin ve ona hainin Wesley olduğunu söyleyin. Gariptir ki o da kalbinden bıçaklanarak öldürülmüş. Şimdi polis merkezinde dedektife gidin ve ona Sword of Xerxes'i bulduğunuzu söyleyin. Kanalizasyona girmenize izin verecek. Biraz kuzeybatıda iki korumanın tuttupu kapıdan girin ve kanalizasyona inin. Burada zaten tek bir yol var. Ayrıca burada bulunan uçan yaratıklardan Bone Dagger çıkıyor ki kadim tanrıları görevindeki eşyalardan biri bu. Gideceğiniz tek yol var. Sonunda tek başına duran bir elf göreceksiniz. Biraz geride durup tüm elemanlarınızı gruptan çıkarın. Elf ile konuştuğunuzda sizi Sword of Xerxes'i kullanmanız konusunda uyaracak. Elinize alın ve onu sadece Xerxes ile öldürün. Şimdi grubunuzu tekrar alın ve dedektife dönerek 2000 altınlık ödülünüzü alın. Burada yapcağımız bir şey yok şu anda. O yüzden Roseborough'a gidin.

Roseborough
Şehre ilk adım ettiğiniz yerin doğusundaki şato buranın hanı oluyor. Burada sadece bir tane görev var ama ondan önce ana görevi yapalım hemen. Şimdi hanın kuzeyindeki mezarlıktan Philip Misk'in mezarını açın. Burada birkaç mezar var öncelikle mezar taşına bakın. İçinden aradığınız kitap olan Horror Among the Dark Elves'i bulacaksınız. Kitabı okuyunca T'sen-Ang'ın yeri haritanızda işaretlenecek. Şimdi görevi yapalım.

Görevi Veren: Handaki Trevor Lynwood
Görev: Lethe Wyvern'in resmini çekmek.
Trevor Lynwood ile konuşursanız sizden Lethe Wyvern'in resmini çekmenizi isteyecek ve size kamerasını verecek. Kamerayı aşağıdaki slotlardan birine yerleştirin. Haritada çıkan Lethe Wyvern Sighting'e gidin. Wyvern sürekli olarak hareket ediyor. Ben iki seferde de onu biraz kuzey doğuda buldum ama bulamazsanız koşmaya devam edin. Resmini çektikten sonra onu öldürün isterseniz. Roseborough'a dönerken Old Lagoon'a uğrayarak Quintarra'daki Whysper'ın istediği Volar Wisp Essence'ı alabilirsiniz. Koordinatları; 1695W,1319S. Ayrıca Trevor size eski bir köprüden bahsediyor. Ben hiç bir zaman bulamadım bu köprüyü. Ama aramak isterseniz Lethe Wyvern Sighting'de gezinin. Bulmanız çok işinize yarar çünkü T'sen-Ang Quintarra'nın kuzeyinde bulunuyor yani çok uzun yol katedeceğiz yoksa. Neyse işinizi halledince Trevor'a dönüp ödülünüzü alın. Artık işimiz yok burada. O yüzden T'sen-Ang'a gidin.

T'sen-Ang
Buraya girerken Molochean Hand kolyesini takmanız lazım. Oyunun başındaki suikastçide vardı ama eğer attıysanız dünya haritasının doğusunda yani Hardin's Pass'in doğsunda rasgele gezinin. Sonunda karşınıza suikastçiler çıkacaktır. Kolyeyi giriştekilere gösterince sizi içeri alacaklar. Burada şehrin kuzeyindeki odanın içinde M'in Gorad bulunuyor. Onunla konuşurken öğrenmeniz gereken bilgiler Black Mountain Clan'ın Void'e gönderildiği ve Arronax'ın dünyaya geri getirlmek için uğraşıldığı. Eğer konuşarak öğrenemezseniz öldürün ve üstündeki notu okuyarak bu bilgilere ulaşın. Şimdi dışarı çıkın. Köprüden geçerken karşınıza oyun boyunca G.L imzasıyla karşılaştığınız Gideon Laier çıkacak. Direk öldürün derim. Üstündeki kalkan özellikle gerçekten iyi. Buradan çıkmadan önce bir görev var onu yapalım. G.L ile konuştuktan sonra direk batıda bulunan 3 ogre ile konuşun. Esir olduklarını ve efendileri N'val N'or öldürülmediği sürece serbest kalamayacaklarını söyleyecekler. Kendileri hemen solda evinde bulunuyor. Mavi bir pelerin giyiyor. Onu öldürün. Böylece ogreler serbest kalacak ve herkesi öldürmeye başlayacaklar. Siz de karşınıza çıkanları öldürüverin gitsin. Burada şehirden çıkmadan önce dikkatli olun. Virgil eğer grubunuzda ise sizden ayrılacak. Üstündeki değerli eşyaları alın. Dışarıdaki korumalar da size saldıracaklar. Hepsini öldürünce Virgil grubunuzdan ayrılacak. Yapabileceğinizin bişey yok. Şimdi Quintarra'ya gidin.

Caladon
Öncelikle Lillian Misk'in yanına gidin ve ona hainin Wesley olduğunu söyleyin. Gariptir ki o da kalbinden bıçaklanarak öldürülmüş. Şimdi polis merkezinde dedektife gidin ve ona Sword of Xerxes'i bulduğunuzu söyleyin. Kanalizasyona girmenize izin verecek. Biraz kuzeybatıda iki korumanın tuttupu kapıdan girin ve kanalizasyona inin. Burada zaten tek bir yol var. Ayrıca burada bulunan uçan yaratıklardan Bone Dagger çıkıyor ki kadim tanrıları görevindeki eşyalardan biri bu. Gideceğiniz tek yol var. Sonunda tek başına duran bir elf göreceksiniz. Biraz geride durup tüm elemanlarınızı gruptan çıkarın. Elf ile konuştuğunuzda sizi Sword of Xerxes'i kullanmanız konusunda uyaracak. Elinize alın ve onu sadece Xerxes ile öldürün. Şimdi grubunuzu tekrar alın ve dedektife dönerek 2000 altınlık ödülünüzü alın. Burada yapcağımız bir şey yok şu anda. O yüzden Roseborough'a gidin.

Roseborough
Şehre ilk adım ettiğiniz yerin doğusundaki şato buranın hanı oluyor. Burada sadece bir tane görev var ama ondan önce ana görevi yapalım hemen. Şimdi hanın kuzeyindeki mezarlıktan Philip Misk'in mezarını açın. Burada birkaç mezar var öncelikle mezar taşına bakın. İçinden aradığınız kitap olan Horror Among the Dark Elves'i bulacaksınız. Kitabı okuyunca T'sen-Ang'ın yeri haritanızda işaretlenecek. Şimdi görevi yapalım.

Görevi Veren: Handaki Trevor Lynwood
Görev: Lethe Wyvern'in resmini çekmek.
Trevor Lynwood ile konuşursanız sizden Lethe Wyvern'in resmini çekmenizi isteyecek ve size kamerasını verecek. Kamerayı aşağıdaki slotlardan birine yerleştirin. Haritada çıkan Lethe Wyvern Sighting'e gidin. Wyvern sürekli olarak hareket ediyor. Ben iki seferde de onu biraz kuzey doğuda buldum ama bulamazsanız koşmaya devam edin. Resmini çektikten sonra onu öldürün isterseniz. Roseborough'a dönerken Old Lagoon'a uğrayarak Quintarra'daki Whysper'ın istediği Volar Wisp Essence'ı alabilirsiniz. Koordinatları; 1695W,1319S. Ayrıca Trevor size eski bir köprüden bahsediyor. Ben hiç bir zaman bulamadım bu köprüyü. Ama aramak isterseniz Lethe Wyvern Sighting'de gezinin. Bulmanız çok işinize yarar çünkü T'sen-Ang Quintarra'nın kuzeyinde bulunuyor yani çok uzun yol katedeceğiz yoksa. Neyse işinizi halledince Trevor'a dönüp ödülünüzü alın. Artık işimiz yok burada. O yüzden T'sen-Ang'a gidin.

T'sen-Ang
Buraya girerken Molochean Hand kolyesini takmanız lazım. Oyunun başındaki suikastçide vardı ama eğer attıysanız dünya haritasının doğusunda yani Hardin's Pass'in doğsunda rasgele gezinin. Sonunda karşınıza suikastçiler çıkacaktır. Kolyeyi giriştekilere gösterince sizi içeri alacaklar. Burada şehrin kuzeyindeki odanın içinde M'in Gorad bulunuyor. Onunla konuşurken öğrenmeniz gereken bilgiler Black Mountain Clan'ın Void'e gönderildiği ve Arronax'ın dünyaya geri getirlmek için uğraşıldığı. Eğer konuşarak öğrenemezseniz öldürün ve üstündeki notu okuyarak bu bilgilere ulaşın. Şimdi dışarı çıkın. Köprüden geçerken karşınıza oyun boyunca G.L imzasıyla karşılaştığınız Gideon Laier çıkacak. Direk öldürün derim. Üstündeki kalkan özellikle gerçekten iyi. Buradan çıkmadan önce bir görev var onu yapalım. G.L ile konuştuktan sonra direk batıda bulunan 3 ogre ile konuşun. Esir olduklarını ve efendileri N'val N'or öldürülmediği sürece serbest kalamayacaklarını söyleyecekler. Kendileri hemen solda evinde bulunuyor. Mavi bir pelerin giyiyor. Onu öldürün. Böylece ogreler serbest kalacak ve herkesi öldürmeye başlayacaklar. Siz de karşınıza çıkanları öldürüverin gitsin. Burada şehirden çıkmadan önce dikkatli olun. Virgil eğer grubunuzda ise sizden ayrılacak. Üstündeki değerli eşyaları alın. Dışarıdaki korumalar da size saldıracaklar. Hepsini öldürünce Virgil grubunuzdan ayrılacak. Yapabileceğinizin bişey yok. Şimdi Quintarra'ya gidin.

Roseborough
Roseborough'a gelince hanın önündeki ters kova şeklindeki cisime tıklayın. Üzerinde bazı koordinatlar yazıyor. Şimdi elinize bir kağıt kalem alın ve oradaki yazılanları sırayla yerleştirip çizin. Önce doğuya daha sonra da güneydoğuya doğru ilerlediğinizi göreceksiniz. Kapaktaki kelimelerden biri Opposite olduğuna göre biz batıya ve kuzeybatıya doğru gideceğiz. Şimdi sahil boyunca batıya gidin. Oldukça uzun bir koşunun ardından vana şeklinde dev bir kapak göreceksiniz. Kapağa tıkladığınızda ikinci kelime olan Truth'ı söyleyeceksiniz. Aşağı inince Mannox'un kılıcını ve günlüğünü alın. Günlüğü okuyun ve geri Caladon'a First Panarii Temple'a dönün. Alexander'a kılıcı verince size teşekkür edecek ve Fate Point kazanacaksınız. Hadrian'a olayı anlatınca size koleksiyonundaki üç parçayı verecek. Arkasındaki cam bölmelerden malzemeleri alın. Glass Key birazdan işimize yarayacak. İkinci gözün ne işe yaradığınız bilmiyorum. Ancak üçüncü Mannox'un parmağı çok iyi bir kolye. Şimdi Gunther ile konuşun ve olanları anlatın. Size Nasrudin'in Thanatos adasında olduğunu düşündüğünü söyleyecek. Oraya gitmeliyiz. Ancak daha önce Iron Clan'ın yerini öğrendiğimize göre oraya gidin. Girişe giderken dağın kuzeyinden gireceksiniz dikkatli olun. Glass Key içeri girebilmeniz için anahtar. Onu soldaki aygıta koyun ve açılan yerden içeri girin. Yanlız koyarken aşağıdaki slotlara yerleştirip anahtarı öyle koyun. Aman dikkat. Aşağı inince karşınızdaki kapıdan girin ve Iron Clan'a ulaşın. İçeride 5 tane robot var ve pek de zorlu değiller. Tahtın önündeki 3 uzantıyı görmüşsünüzdür. Soldakinden oyun boyunca bulacağınız en iyi zırh olan Iron Clan Armor'u bulacaksınız. Ancak dwarf değilseniz giyemezsiniz. Ortada Durin Stone duruyor. Sağdakinde ise yine mükemmel bir eşya: Iron Clan Hammer. Bu silah Isle of Despair'de bulduğumuz Barbarian's Heavy Blade'den bile kat kat üstün. Ayrıca mekanik olduğundan karşınızdakinin zırhına da hasar veriyor. Durin Stone'u Wheel Clan'daki Erick Obsidian'a vererek görevinizi tamamlayın ve Thanatos adasına gitmek için Black Root'a gidin.

Black Root
Öncelikle The Sour Barnacle'a gidin ve eski dostunuz Edward Teach ile konuşun. Size gemisini kaybettiğini söyleyecek. Ancak hala Thanatos adasına gitmek için şansınız var. Edward Teach ile biraz daha konuşursanız oraya gitmeniz için 3 yolun olduğunu söyleyecek. Ya gemisini elinden alan Killian Drake ile Teach'in gemisini geri almak için kumar oynayacaksınız ya kendinize bir gemi alacaksınız (50000 altın) ya da Stringy Pete ile konuşup ondan gemisini isteyeceksiniz. Bence ilk ikisini denemeyin ve siz haritanızda işaretlenen Stringy Pete Cove'a gidin. Buraya gidince biraz güneye ilerleyip sandala tıklayın ve adanın karşısına geçin. Burada biraz güneydoğuya ilerleyin ve Stringy Pete ile konuşun. Olabildiğince saldırgan olmamaya çalışın. Sonunda size gemisini vermek karşılığında üzerindeki laneti kaldırmanızı isteyecek. Bu laneti kaldırmak için onun size verceği şu üç görevi yapmalısınız:
1.Görev: Haritanızda çıkacak olan Stringy Pete's Treasure'a gidin ve yolu takip ederek ortadaki mezarı kazın. (Küreği yanınızda taşıyordunuz değil mi?) İçinde Stringy Pete'in hazinesini ve uğruna birilerini öldürdüğü Silver Boot Buckles'ı alın. Şimdi haritanızdaki The Williamson Homestead'e gidin ve biraz solda tarlanın içindeki kadın ile konuşun. Ona Stringy Pete'in hazinesini ve Silver Boot Buckles'ı verin. Böylece ilk görevi tamamlayacaksınız.
2.Görev: Bu görevde Vooriden'daki sunağı tamir etmelisiniz. Zaten Kadim Tanrılar görevinde buraya geldiyseniz yıkılmış olduğunu fark edeceksiniz. Şimdi sunağın yanındaki dwarf ile konuşun ve Stringy Pete'in adına sunağı tamir etmek istediğiniz söyleyin. Haritanızda bir yer işaretleyecek; The Torrin Quarry. Oraya gidin ve yolu takip ederek oratadaki taşı alın. Yanlız çok ağır ve çantanızda çok yer kaplıyor. Taşı dwarf'a geri götürünce hem bir görevi daha tamamlayacaksınız hem de sunağa adağınızı koyarak eğer öncekileri yaptıysanız ilk halkayı tamamlayacaksınız.

3.Görev: Bu görevde Bangellian Scourge isimli kılıcı yok etmelisiniz. Bunun için haritanızın oldukça kuzeyindeki The Bangellian Deeps'e gidin. Burada içeri girince bir kamp göreceksiniz. Biraz ileride sağda bir sandık bulunuyor. Bu sandığın içinde yüklü bir para birkaç malzeme ve sürüyle heal ile fatigue potion bulunuyor. Atlamayın derim. Mağarada gidebileceğiniz tek yol var zaten. Ancak yolda arada bir silaha ve zırha zarar veren tipler çıkacak. Onları da geçince en sonda bir Cursed Paladin ve 5 tane paladinin kölesini göreceksiniz. Burada yapmanız gereken taktik Paladin'e değilde öncelikle diğer 5 kişiyi öldürmek. Bu dövüşte zorlanabilirsiniz. Paladin'in fatigue'su bitmeden yenemezsiniz çünkü hem çok ıskalıyorsunuz hem de kendini iyi healliyor. Tabii büyücü iseniz işler değişir. Hepsini öldürünce odada sağdaki sandıktan kılıcı alın ve ortadaki ocağa koyup yok edin. Şimdi tüm görevleri yaptığınıza göre Stingy Pete'e dönün ve gemiyi alın. Güverteye çıkın ve dümene tıklayarak Thanatos adasını seçin.

Thanatos
Sonunda adaya ulaştık. Adaya adım atınca biraz güneye gidin kampı bulun. Buradaki fıçının içindeki kitabı okuyunca haritanızda iki yeni yer belirecek. İsterseniz köye de uğrayın pek çok eşya bulabilirsiniz. Köyde işiniz bitince haritanın en altındaki Land Bridge'e gidin. Burada yolu takip edin ve ağaçlık alanın içine girin. İnanılmaz exp toplayacaksınız ama yok ben şimdilik uğraşmıyım eşyalara da gerek yok derseniz sürekli güneye ve batıya doğru ilerleyin. Sonunda bu ağaçlık alanın çıkışına geleceksiniz. Dışarı çıkınca karşılaşacağınız eve girin ve ünlü Nasrudin ile konuşun. Onunla her konuyu özellikle de oğlu Arronax'ı yok etmenin yolunu konuşunca size Vendigroth Device isimli bir aygıttan bahsedecek ve onu bulmanızı isteyecek. Konuşmanız bitince yoları geri koşun ve geminize gelin. Şimdi istediğiniz hazırlığı yapın. Haritanızın kuzeydoğusundaki Gateway to the Wastes'e gitmelisiniz. En hızlı yolu geminiz ile Ashbury'ye gidip oradan koşmak.

Gateway To The Wastes
Buraya gelince Weldo Robin isimli biriyle karşılaşacaksınız. Ona Tulla'nın yerini sorunca size bir görev verecek. Haritanızda yeni çıkan yere gidin ve ortadaki junkpile'ın içinden dişli parçasını alın. Robin'e bunu geri verince size Tulla'nın yerini söyleyecek. Vakit kaybetmeden Tulla'ya yola çıkın.

Tulla
Tulla'ya ilk adımınızı atınca sadece bir görevli göreceksiniz. Onunla konuşunca şehre girmek için hemen yanındaki iki sütunun arasından geçemenizi söyleyecek. Aralarında koşturunca şehre ışınlanacaksınız. Şehre girince direk kuzey doğuya doğru koşturunca ve şatovari (oyundaki bu tip yerlere isim bulmaktan bıktım) binaya girin. Binada sürekli olarka kuzey doğuya doğru ilerleyin. Bir ara ortada bir havuz belirecek. Bu havuzun solundaki resmi inceleyin. Oyun boyuncaki en değişik bulmacalardan birini bu resim sayesinde çözeceksiniz. Şimdi yolun sonunda merdivenlerden çıkın ve kapının önündeki koruma ile konuşup Simeon Tor ile konuşmak için izin alın. (Eğer resme bakmazsanız gidip ona bakmanızı isteyecek) İçeri girince Simeon Tor ile konuşun. Ona Vendigroth hakkında soru sorduğunuzda aradığınız bilginin Pelojian'da olduğunu ama onunda yaklaşık bin yıl önce öldüğünü söyleyecek. Pelojian hakkında konuşursanız size onun bir şair ve ressam olduğunu söyleyecek. Şimdiki bilmecede onun resminden ve şiirlerinden faydalanacağız. İsterseniz tekrar resme bakın ve işiniz bitince binadan dışarı çıkıp şehrin ortasına gelin.

Şimdiki bilmece oldukça karışık. Eğer şehirde biraz gezerseniz şehrin güneybatısında ve güneydoğusunda 3'er, kuzeybatı ve kuzeydoğusunda 2'şer ve batısı ile doğusunda 1'er sembol göreceksiniz. Ayrıca şatonun batısında ve doğusunda bulunan evlerin önünde de bazı semboller var. Evlerin kapılarının yanında birer sembol var. Resimdeki sembollerle aynılar. Yapmanız gereken ve sembollerden başlayıp saat yönünde ilerleyerek resimdeki sembolün çevresindeki sembollere basmalısınız. (yani üstünede durmalısınız)Şimdi evlerin kapılarını açmak için gerekli sembolleri sırayla yazalım:
En batıdaki ev: 1-GD'de güneydeki sembol 2-GB'de batıdaki sembol 3-KB'de batıdaki sembol 4-En batıdaki evin önündeki sembol
Batıdaki ev: 1-GB'de kuzeydeki sembol 2-Batıdaki sembol 3-GB'de güneydeki sembol 4-Batıdaki evin önündeki sembol
Doğudaki ev: 1-GD'de doğudaki sembol 2-KB'de doğudaki sembol 3-KD'de doğudaki sembol 4-Doğudaki evin önündeki sembol
En doğudaki ev: 1-GD'de batıdaki sembol 2-Doğudaki sembol 3-KD'de batıdaki sembol 4-En doğudaki evin önündeki sembol
Kısaltmalar: GD=Güneydoğu, KD=Kuzeydoğu,GB=Güneybatı,KB=Kuzeybatı

Her evin içinde bir kitap bulacaksınız ve evin birinde Pelojian'ın kolyesi bulunuyor. Şimdi ortadaki fıskiyenin önüne gelin. Burada bazı semboller göreceksiniz. Bunlara basmanız gereken sırayı şiir kitaplarında ipucu olarak bulacaksınız. Basmaya başlamadan önce Pelojian'ın kolyesini takmalısınız. Sıra:1-soldaki yıldız 2-Sağdaki spiral 3-Sağalttaki beş kollu yıldız 4-Üstteki artı 5-Alttaki garip sembol

Herşeyi doğru sıra yapınca fıskiyeden Pelojian'ın ruhu çıkacak. Onunla özellikle Vendigroth aygıtı ve harabelerin yeri ile ilgili konuşun. İsterseniz başka şeyler konuşarak da önemli bilgilere ulaşabilirsiniz. Şimdi ana görevi yaptığımıza göre burada yapmamız gereken iki görev var. Bunlardan ilki Caladon'da David Wit'in görevini devamı. Şimdi şatovari binaya girin ve binanın batısında bulunan morph ustasıyla konuşarak likantropi hastalığı için gerekli potionı alın. 2000 altın değerinde ancak ben çalmakla uğraşmanızı tavsiye etmiyorum. Geri Caladon'a dönünce David'e bu iksiri verip görevi tamamlayacağız. Şimdi bir görev daha var.

Görevi Veren: Binada doğuda odasında bulunan Hydromancy ustası V'ed Eckes
Görev: Albert'tan su taşını almak ve Tulla'dan göndermek
Şehrin dışında çıkınca teknolojik biri olan Albert karşınıza çıkacak. Tulla gibi büyücülerin şehrinde teknolojiyi seçtiği için istenmemekte. Onunla konuşunca persuasion yeteneğiniz yüksek değilse size taşı vermeyecek ve gitmeyecektir. Şimdi biraz uzaklaşın ve grup elemanlarınızı grubunuzdan çıkarın ve tek başınıza Albert'ı öldürün. Böyle dememin sebebi grubunuzda Raven veya başka iyi karakter varsa size sinirlenecekler. Onu öldürünce üstünde müthiş bir zırh olan Machined Platemail var. İsterseniz onu da alın. Üstündeki taşı alarak geri V'ed Eckes'e götürün ve ödülünüzü alın.

Bu şehirde yapacak işimiz kalmadı. O yüzden şehrinden çıkın ve direk Vendigroth Ruins isimli yere gidin.

Vendigroth Ruins
Buraya geldiğinizde biraz doğunuzda bulunan binaya girin. Vendigroth yıkılmadan önce teknolojik bir şehir olduğu için içeride pek çok şematik ve onları yapmak için gerekli malzemeleri bulacaksınız. Yanlız dikkatli olun şematikleri öğrenebilmenize rağmen öğrendiklerinizin yeteneğini son seviyeye kadar getirmediyseniz yapamazsınız. O yüzden eğer teknolojide o kadar da ilerlemediyseniz veya büyücü iseniz bunlarla hiç uğraşmayın. Ancak bulacağınız gazeteleri okumanızı tavsiye ederim. Arada değişik ve hoş şeyler yazılı oluyor. Burada gezinirken her katta bir anahtar bulacaksınız ve bu anahtarla o kattaki bir kapıyı açıp havalandırma sisteminde bir alt kata ineceksiniz. 4. katta ayrıca Velorien'in sunağı da var hatırlatayım. Burada anlatacak bir şey yok sadece en son kata indiğinizde odanın sağ üst köşesinde havuz gibi bişeyin içinde Vendigroth Device'ı bulacaksınız. Yapacağınız başka da bir şey yok. Aslında şimdi Roseborough'a gidip Ring of Brodgar isimli taşların yanında Nasrudin ile buluşmalısınız. Ama öncelikle yürüyerek Ashbury'e ordan Caladon'a gidip Roseborough'a yürümeye başlamadan önce Tarant'a gitmenizi tavsiye ederim. Çünkü en gelişmiş şehir burası ve eşyalarınızı rahatça yenileyip hazırlanabilirsiniz. Void'e gittiğimizde dönüşümüz olmayacak onun için her türlü hazırlığı yapın. İşiniz bitince Roseborough'a gidin ve kuzeybatıdaki taşların yanına gelip Nasrudin ile konuşun. Eminim bu taşları da görmüşsünüzdür. Neyse işte gidin ve Nasrudin ile konuşarak Void'e gidin.

Void
Buraya ilk gelince karşınıza çıkan yaratıklar size tanıdık gelecketir. Eğer 50.level olmadıysanız uğraşmayın derim yoksa siz bilirsiniz. Nasılsa bulacağınız eşyalar lazım değil size. Biraz doğuda bir teleporter var. Ondan geçince başka bir yere ışınlanacaksınız. Buradaki yaratıkları öldürün ve güneyde bulunan merdivenlerden inin. İçerideki korumalara Arronax'ı görmek istediğinizi söyleyin. Onunla konuşurken saldırgan olmayın boşuna. Gerçekten müthiş sürprizlerle karşılaşacaksınız. İstediğiniz sözü verin ama şimdilik onu kurtarmalıyız. Etrafındaki kalkanı kaldırmanın yolu girişteki Spirit Snake'den geçiyor. Ona dalınca korumalar da size dalacak. Hepsini öldürün ve Arronax'ı da grubunuza alıp yukarıdaki kapıdan geçin. Burada havuz gibi bişey var o bir teleporter. Ondan geçince kendinizi bir köprünün başında bulacaksınız. Şimdilik köprüden geçin Kerghan'ın karşısına çıkmayalım derim. Çünkü oyundaki en güçlü silahı bulacağız. Biraz aşağıda bir teleporter var. Bundan sonra küçük bir ekrana gelecek ve sürekli teleporterlarla karşılaşacaksınız. İlkinden geçince doğuda Gorgoth bulunuyor. Onunla konuşur ve etraftaki yaratıklardan birini öldürüp et parçasını ona verirseniz grubunuza katabilirsiniz. Bir iki teleporter sonunda bomboş bir yere gelceksiniz. Burada teleporterın altında bir merdiven yol var ve bir mağaraya gidiyor. İçeride sürekli batıya ve kuzeye giderseniz oyundaki en güçlü kılıçla,Kryggird's Falchion ile karşılaşacaksınız. Gerçekten hasar gücünü görünce ağzınız açık kalacak. Alınca teleporterlardan devam edin. Daha sonra karşınıza Kraka-tur ve Bane of Kree çıkacaklar. İkisine de dünyaya geri dönme sözü verirseniz grubunuza geliyorlar. Ayrıca Bane'in elindeki kılıç Torian Kel's Ancestral Sword da oldukça iyi ama Kryggird's Falchion daha da müthiş bir silah. Sonunda Void'e ilk geldiğimiz yere gideceksiniz. En baştaki yolları tepin ve köprüye tekrar gelin. Şimdi köprüden geçin ve korumaları öldürüp Kerghan'ın şatosuna girin.

Kerghan'ın şatosunda gezmenize gerek yok zaten alacaklarınızın size bir faydası olmayacak. O yüzden direk kuzey doğuya doğru gidip ortadaki çemberden ışınlanın. Yeni geldiğiniz yerde biraz ileride garip bir makina göreceksiniz. Bunun solundaki kapı ve içindeki sandıklar kilitli. Kesinlikle girmeyin. O sandıklarda şehirlerde gördüğünüz standart çöp kutularının içindekiler var. Siz sağdan devam edin ve öteki çemberden geçip bir alt kata daha inin. Burada yol ikiye ayrılınca yukarı gider ve sonundaki kilitli kapının arkasındaki dwarf ile konuşursanız size Black Mountain Clan'la ilgili tüm gerçekleri anlatacak. İsterseniz konuşun. Yolu sağdan devam edince elinde sonunda bir çemberin daha yanına geleceksiniz. Çemberden girmeden oyunu kaydedin isterseniz.

İçeride Kerghan ile karşılaşacaksınız. Şimdi oyunu bitirmek için üç seçeneğiniz bulunuyor:
1.Yol: Eğer Persuasion'ınız da yüksekse onunla konuşarak hayallerinin boş olduğunu ve yanlış yolda olduğunu söyleyip onu ikna edebilir ve oyunu bitirebilirsiniz.
2.Yol: Sürekli saldırgan davranın ve hayalindeki dünyanın da kötü bir yer olduğunu söyleyin. Savaş aslında zor değil. Kerghan yaratık formundayken sadece canı inanılmaz artıyor onun dışında pek de vurabildiği söylenemez. Arada bir de undead çağırıyor ama yine de pek iş yok bence. Ona dalarken canı %1'e gelince birden insan formuna geri dönecek ve özel bir koruma kalkanı yaratacak kendisine. İşte tam bu anda üzerinde Vendigroth Device'ı kullanın ve oyunu bitirin. Ayrıca burada insan formuna dönünce koruma yapmazsa kendine direk öldürün gitsin galiba bu da bir bug son oynadığımda böyle bitirdim oyunu.
3.Yol: Onun fikirlerine katıldığınızı söyleyin ve yanında olacağınızı söyleyin. Köpek dışında herkes size düşman olacak. Beraber tüm grubunuzdakileri öldürün. Daha sonra sizden Void'e sürülen 3 yaratığı daha öldürmenizi isteyecek. Hatırlarsanız bunlar: Gorgoth,Kraka-Tur ve Bane of Kree. Bunları öldürünce geri Kerghan'a dönün ve oyunu bitirin.

Oyun boyunca yaptıklarınıza göre değişiklikleri göreceksiniz. Her şehrin sizin yaptıklarınıza göre geldiği halleri göreceksiniz ama kötü sonla bitirirseniz genelde hepsi harap olmuş durumda oluyor. Yanlız bu değişiklikler gerçekten güzel olmuş. Mesela eğer Tarant'taki Orc isyanında isyanker Donn Trogg'a yardım eder korumaları öldürürseniz sonunda Tarant ile ilgili bir gazete ve üstünde suçun inanılmaz derecede arttığı yazıyor. Bunu gibi değişiklikler var. Bu yüzden oyun bir iki defa oynanabilir ancak daha fazlası sıkıcı olur abartmayın.

Sonunda Arcanum'un tamçözümü bittiğine göre artık Kadim Tanrıları görevinde gerekli sunaklar ve ayrıntıları anlatabilirim. Bunları bir tablo halinde vermek istiyorum zaten hiç birinde sorun yaşamayacaksınız. Oyun boyunca ilerlerken zaten gerekli malzemeler karşınıza çıkacak istemeseniz bile. Ancak iki tanesinin yeri değişik o kadar. Onları da tekrar yazacağım. Sırayla Tanrının ismi, bulunduğu yer,koordinatları,sunacağınız eşya ve alacağınız kutsamayı yazacağım:

Ter'el, Falcon's Ache, 1627W,565S, Li'tani (Bunu Ashbury'de limandaki tek başına duran büyücüden alabilirsiniz. 20 altın civarı bişey), +4 bow
Makaal, Bedokaan Village, 1180W,315S, Heartstone (Sadece Bendokaan Village 'de bulunuyor), +1 dex
Alberich, Wheel Clan, 953W,668S Lava Rock (Bu sunak alt katlarda bulunuyor sorarak bulabilirsiniz biraz karışık), +1 str
Geshtianna, Stillwater, 1189W,755S, Passion Root, +1 beauty
Halcyon, Vooriden, 871W,1193S, Olive Tree Branch (Eşya sadece Wheel Clan'ın alt katlarında çiçek bahçesindeki ağacın dibinde var) İlk çemberi tamamladığınız için öncekileri kaybedecek ve +2 willpower +1 perception +4 spot traps +4 heal kazanacaksınız
Torg, Torg's Altar, 1215W,1139S Ruby, +1 constitution
Bolo, Bolo's Altar, 1626W, 1636S, Ring, (Herhangi bir yüzük olabilir) +4 lockpick, +4 pickpocket
Kerlin, Kerlin's Altar, 882W,423S, Mnura Coin, +4 haggle
Shakar, Kree, 636W,1204S, Bone Weapon (Bone dagger gibi bone adı geçen bir silah), +4 dodge
Moorindal, Ancient Temple, 776W,920S, Black Diamond, 2. çemberi tamamlayacaksınız önceki 4 kutsama gidecek +7 backstab +4 prowling
Kai'tan, Gorgoth's Pass, 1500W,1443S, Geode (Eğer kabul etmezse kasmayın olmaz nedenini hala bulamadım) +2 beauty +2 ch +4 bow
Velorien, Vendigroth Ruins, 308W,587S, Kendinizi Kurban edeceksiniz (Bunu için 3 çemberi de tamamlamalısınız ancak Kai'tan kabul etmezse denemeyin ölürsünüz. Eğer yapabilirseniz kendinizi kurban edecek ama otomatik dirileceksiniz) +100 hp +100 fatigue +8 melee +12 dodge +12 pickpocket +8 firearms

Şimdi size oyunda Fate Point kazanmanız için yapmanız gerekenleri yazacağım. Şahsen ben bu kadarını gördüm daha fazlası varsa bilemem:

Shrouded Hills'de köprüyle ilgili sorunu hallederseniz (yani hırsızları ya öldürecek ya da gitmeye ikna ederseniz)
Tarant'ta HT.Parnell's müzesinde sergilenen bir Orc var adı Gar. Parnell ile konuşarak onu bırakmaya ikna ederseniz (Persuasion gerekiyor)
Gilbert Bates'i öldürürseniz. (isterseniz Void'e gitmeden önce gidin öldürün)
Wheel Clan'da konuştuğunuzda Loghaire'yi tekrar Kral olması için ikna edebilirseniz
Stillwater'dan çıkarken karşılaşacağınız Stillwater Giant'ı öldürürseniz
Stillwater'da Adkin Chambers'ı körlükten kurtarırsanız (görevi yazmıştım hatta bizi Master Dodge yapıyor)
Quintarra'da Wrath'in ölümünün cinayet değil intihar olduğunu kanıtlarsanız (anlatmıştım bunu)
T'sen-Ang'da 3 ogre'yi serbest bırakırsanız (Bıraktıktan sonra öldürseniz bişey değişmez)
St.Mannox'un kılıcını ve günlüğünü Caladon,Panarii Temple'da Alexander'a verirseniz (ki zaten ana görev gereği yaptık)
Caladon'da David Wit'in kardeşi Cynthia Wit'i likantropiden kurtarırsanız
Tarant'a tekrar gelişimizde karşılaştığımız Orc isyanını sona erdirirseniz (herhangi bir yolla farketmez)
Fate Point kazanabilirsiniz. Daha başka yollar varsa bilemiyorum ben oyun boyunca bunlarla Fate Point kazandım.


eFSaNe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Alone In The Dark 3 Tam Çözüm eFSaNe Tam Çözüm 0 19.02.09 03:02
Çözüm basit cнαямiиg кαятαLiçє Beşiktaş 0 09.09.08 09:25
X-trap %100 çözüm BigBoy07 Knight Online Genel 10 14.08.08 13:44
[Tam Çözüm] Alias eFSaNe Tam Çözüm 5 27.05.07 14:09


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 20:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.0.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
ForumTayfa

Arşiv: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 95 96 97 98 99 100 102 103 104 105 106 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 167 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271


ForumTayfa - Link Değişimi
Telinka İletişim | Voip Ürünleri | Link Değişimine Katılın |

Sitemiz bir forum sitesi olduğundan dolayı, kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. ForumTayfa Yöneticileri mesajları itina ile kontrol etse de, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız [email protected] email adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.

Any member of our web site has the right of adding comments instantly without getting permisson due to the forum structure of our site basis. Althought, our site modarators check comments with care, all the responsibilities sourced from these comments directly belong to the members. If you still find any illegal content in our site ( A.buse, H.arassment, S.camming, H.acking, W.arez, C.rack, D.ivx, Mp.3 or any Illegal Activity ), please report us via [email protected] .Your reports will be evaluated as soon as the arrival of your e-mail.