ForumTayfa  

Go Back   ForumTayfa > Oyun Dünyası > Tüm Oyunlar > Tam Çözüm

Tam Çözüm Oyun tam çözümlerini paylaştığımız bölüm...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 19.02.09, 03:27   #1 (permalink)
aggressive
 
eFSaNe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: not connected
Mesaj Sayısı: 4.393
Konu Sayısı: 1023
Takım: Trabzonspor
Rep Gücü: 72894
Rep Puanı: 7287628
Rep Derecesi : eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000
Ruh Hali:

Standart Avatar: The Last Airbender Tam Çözüm
Bölüm 1

Sokka ve Katara ile konuştuktan sonra Kyoshi kasabası sakinlerine yardım etmek için merkeze doğru ilerliyoruz. Karşımıza çıkan turuncu köprüden geçtikten sonra hemen yeşil elbiseli kızımız Suki ile konuşuyoruz. Suki bize tapınağın etrafını Boar Coonjların sardığını, bunları temizlememiz gerektiğini söylüyor. Seri Hava Topu atakları ile bu işlemi tamamladıktan sonra tekrar Suki'nin yanına dönüyoruz. Onunla kısa bir konuşma yaptıktan sonra temizlediğimiz alandaki temsili tapınağa gidip meditasyonumuzu yapıyoruz.

-Meditasyon

Bu tarz bölümler ara ara karşımıza çıkacak ancak oldukça basit olduğu için ilk ve son defa açıklayalım; sağlığımızın eski haline gelmesi için ekran karardığı anda karşınıza gelen resimlere tıklamanız gerekiyor. Oldukça basit değil mi? Tabii bir müddet sonra resimlerin oldukça hızlı bir şekilde hareket ettiğini belirtmekte yarar var, fareyi iyi kavrayın!
Meditasyonumuzu yaptıktan sonra ise karşımıza çıkan Fire Nation askerlerini atlatmamız gerekli, onları da gerek hava topu gerekse üflemeli hava saldırımızla elimine ettikten sonra hemen Appa'nın yanına koşuyor ve havalanıyoruz...

-Appa'lı dakikalar

Appa ile ilerlediğimiz bu tarz bölümlerde yapmamız gerek şey karşı ataklardan korunup, düşmanlarımıza hava topları yollamak. Sağa ve sola doğru yaptığımız hareketler ile karşı tarafa hasar verirken, bir yandan da onlardan düşen bonusları alıp işimizi kolaylaştırabiliriz.


Bölüm 2

Bu sefer başı belada olan Sokka ve Katara. Earth Kingdom kralı tarafından esir alınan arkadaşlarımızı kurtarmak için kralın üç aşamalı testini başarı ile tamamlamamız gerekli. İlk bölümde amaç maymunlarla çevrilmiş alanın sonunda bulunan anahtarı ele geçirmek, tabii bunu yapabilmek için maymunlarla bizzat ilgilenmeniz gerekiyor.
Anahtarı aldıktan sonra ise Kral bizden evcil (?!) hayvanını kendisine getirmemizi istiyor. Bölüm başladığında kendimizi oldukça kayalık bir alanda buluyoruz ve arkamızda devasa boyutlarda olan bir yaratık var! Fakat yapabileceğimiz çok bir şey yok, hemen ilerlemeye başlıyoruz ve bize verilen sürede havyanı sahibine getirmeliyiz. Dikkat etmemiz gereken şey ise olabildiğince taşların üstünden geçmemek, zikzaklar çizerek hayvanın peşimizden gelmesini sağlamak.
Testin son aşamasında ise Kral bizzat kendisi ile dövüşmemizi istiyor bizden. Kendileri pek güçlü ve bizi bir vuruşta yere indirebiliyor, tabii bunun da çözümü var! Öncelikle ekranımızın sağ köşesine bakıyoruz ve o da ne? Yeni açılan bir güç! Sopamız sayesinde havayı bir kalkan olarak kullandığımız bu özellik ile kralın bize attığı taşlar sekiyor ve geriye seri ataklarla onu yere sermek kalıyor...

(bkz. -Appa'lı dakikalar)

Bölüm 3

Appa'lı bölümü de geçtikten sonra Sokka'nın uyarısı ile hemen alçalıyoruz, yere indiğimizde ise yaşlı bir adam tarafından gelen yardım çağrısına kulak vermemiz gerekiyor. Bunun için de karşımıza çıkan ilginç böcekleri öldürüp, yaşlı amcamızın yanına gidiyoruz. Amcamız bize kasabanın kızgın bir canavar tarafından her gece saldırıya uğradığını söylüyor. Tabii biz de Avatar olarak olaya el atacağız derken, Sokka atlıyor ve devasa boyutlardaki yaratığı bumerangı ile öldürmeye çalışıyor. Akabinde sinirli canavarımız Sokka'yı yakalayıp, uzaklaşmaya başlıyor. Anlayacağınız üzere bir adet kaç kovala bölümü ile daha karşı karşıyayız. Fakat yapmamız gerek yolumuz üzerindeki taşlara takılmadan ilerlemek ve zikzaklar çizerek canavarımıza olabildiğince yaklaşmak. Ancak Hej Baj (adını da zikretmiş olduk böylece) çok hızlı olduğu için bizi oldukça geride bırakıp, gözden kayboluyor. Bu olayın ardından öteki dünyaya geçmiş birkaç Avatar ile konuşup, çeşitli bilgiler alıyoruz ve Hej Baj ile yüzleşmek için tekrar geri dönüyoruz.

(Bkz.-Meditasyon)

Meditasyon ile sağlığımızı yerine getirdikten sonra Hej Baj ile tekrar karşılaşıyoruz. Ancak kendisine yaptığımız hiç bir saldırı işe yaramıyor ve gücümüzün yanı sıra manamız da gittikçe azalıyor. İşte tam bu nokta (manamız iyice azaldığında) diğer güçlerimizi aktif ettiğimiz barın ortasındaki Avatar işaretine tıklıyoruz (kafamızın üzerinde de bulunan ve aşağı yön işareti şeklinde olan). Bu işlemden sonra dev canavarımızla olan işimiz bitiyor ve Appa'nın yanına giderek havalanıyoruz.

(bkz. -Appa'lı dakikalar)

Karşımıza çıkan Fire Nation askerlerini atlattıktan sonra merdivenlerden yukarı çıkıyoruz. Geldiğimiz koridorda az önce karşımıza çıkan askerlerden daha güçlü savaşçılar yer alıyor. Uzaktan seri ataklarla bu düşmanları da etkisiz hale getirdikten sonra Prens Zuko ile karşılaşıyoruz. Oldukça sağlam saldırılar yapan Zuko, iki vuruşta canımızı alabiliyor ancak vur kaç taktiğiyle, onu da kolayca saf dışı bırakabiliyoruz. Birkaç ara video izledikten sonra oyuna tekrar başlıyor ve hemen geldiğimiz yoldan geri dönüp Appa ile havalanıyoruz.


Bölüm 4

Fırtınalı bir gecenin ardından deniz kenarında bulunan yeni bir mekana iniş yapıyoruz. fakat buraya ayak basar basmaz karşımıza patavatsız bir düzine korsan çıkıyor. Sokka ve Katara'nın da yardımı ve püskürtme gücümüz ile korsanları öldürdükten sonra ilerliyoruz ve yerde bir Waterbending Scroll buluyoruz. Fakat heyecandan ve maceramızın dur durak bilmemesinden dolayı arkadaşlarımız olduğu yerde bayılıyorlar. İş yine bize düşüyor tabii ki ve hemen yola koyuluyoruz. Amacımız bataklıkta yaşayan bir şifacıyı bulmak, lakin bataklık bin bir türlü yaratıkla dolu... Ama üzülmeyin buna da bir çözümümüz var; yeni açılan görünmezlik gücümüz! Bu gücü aktif hale getirip yavaşça yaratıkların yanından geçip (yuvarlak dairelere dikkat!) yaşlı teyzemizin yanına gidiyoruz. Kendisi bize, arkadaşlarımız için sadece bataklıkta yaşayan özel kurbağalardan toplamamız gerektiğini söylüyor. Fazla zaman kaybetmeden bataklığa dönüp kurbağaları toplamaya başlıyoruz, tabii ki yeni gücümüzün yardımı ile.
Tam, tüm kaplumbağaları toplayıp geri dönecekken etrafımızı sarılıyor ve maalesef yapacak pek bir şey yok... Gözlerimizi açtığımızda kendimizi bir Fire Nation kalesinde buluyoruz, ellerimiz bağlanmış ve bir odaya kapatılmışız. Burada ne yapacağımızı düşünürken, yüzünde maskesi, iki elinde kılıcı ile birisi yetişiyor imdadımıza ve hemen buradan uzaklaşmamız gerektiğini söylüyor. Bulunduğumuz yerin düşmanlarla dolu olduğunu görüyoruz; bunun için de çok hızlı hareket etmemiz gerekli; zikzaklar çizerek düşmanın arasından geçebilir ya da püskürtme gücü ile yolumuzu açabiliriz. Düşmanları atlattıktan sonra yine bir takım ara videolar izleyip, arkadaşlarımızın yanına dönüyoruz.

(bkz. -Appa'lı dakikalar)

Bölüm 5

Appa ile yaptığımız seyahatin ardından Water Kingdom'a geliyoruz. Buraya gelmemizdeki esas amaç ise su bükme tekniğini öğrenmek. Bunun için de bilge hocamızla bir müsabaka yapıyoruz. Kendileri oldukça güçlü olduğundan, iki vuruşla bizi yere serebiliyor. Bizim de kendimize göre güçlerimiz var değil mi? Hemen görünmezlik gücümüzü açıp, hocanın görüş mesafesinden çıkıyoruz ve püskürtme tekniğiyle kendisine birkaç defa ağır hasar veriyoruz. Sonrasında maç son buluyor ve yeni gücümüz olan Su Bükme tekniğini elde ediyoruz.
Bu arada Sokka, Fire Nation'ın Water Kingdom'a karşı bir saldırı başlattığını söylüyor, bu arada hocamız lafa giriyor ve yeni öğrendiğimiz su bükme yöntemi ile onların üstesinden geleceğimizi belirtiyor. Bunun üzerine hemen Fire Nation gemisine gidiyoruz. İlk olarak güvertedeki düşmanları alt ettikten sonra kıç tarafındaki kapak ile alt bölüme geçiyoruz. Burada da aynı yöntemle düşmanlarımızı geride bıraktıktan sonra geminin motorunu su bükme taktiği ile donduruyoruz. Geldiğimiz yolla dışarı çıktığımızda ise bizi yine güçlü bir düşman bekliyor fakat mühim değil, az önce su bükme hocasına uyguladığımız taktiğin aynısını (görünmezlik gücünü açıp, düşmanın görüş mesafesinden çıkın ve püskürtme tekniğiyle kendisini yere serin!) burada da yapıp, Water Kingdom'a geri dönüyoruz.

Bölüm 6

Oyunun tadını kaçırmamak için ara videolarda olanları anlatmadan hemen son bölümde yapmanız gerekeni söyleyelim. Birkaç dakika süren bu bölümde, büründüğümüz Ocean Spirit karakteriyle ilerleyip, karşımıza çıkan gemileri talan ediyor ve Water Kingdom'u özgürlüğüne kavuşturuyoruz. Böylece altı bölümlük Avatar The Last Airbender'ı da tamamlamış oluyoruz.


eFSaNe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Resimlerinizden Avatar Yapma Programları (Çözünürlük Küçültme) Avatar Sizer 1.0.0.9 Barış Multimedya, Resim ve Grafik Programları 6 22.12.08 16:04
Avatar Paketleri - Binlerce Avatar!!! -BuRAk- Avatar & İmza Yapım Merkezi 0 22.11.08 01:33
Beklenen program bulundu! Videolarınızdan Avatar yapın! [Video Avatar v2.2] SelfishJean Resimli Program Anlatımı 3 19.09.07 11:13
Avatar: The Last Airbender Dr.TaKa Oyun Hileleri 0 16.06.07 18:58


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 05:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.0.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
ForumTayfa

Arşiv: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 95 96 97 98 99 100 102 103 104 105 106 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 167 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271


ForumTayfa - Link Değişimi
Telinka İletişim | Voip Ürünleri | Link Değişimine Katılın |

Sitemiz bir forum sitesi olduğundan dolayı, kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. ForumTayfa Yöneticileri mesajları itina ile kontrol etse de, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız [email protected] email adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.

Any member of our web site has the right of adding comments instantly without getting permisson due to the forum structure of our site basis. Althought, our site modarators check comments with care, all the responsibilities sourced from these comments directly belong to the members. If you still find any illegal content in our site ( A.buse, H.arassment, S.camming, H.acking, W.arez, C.rack, D.ivx, Mp.3 or any Illegal Activity ), please report us via [email protected] .Your reports will be evaluated as soon as the arrival of your e-mail.