ForumTayfa  

Go Back   ForumTayfa > Oyun Dünyası > Tüm Oyunlar > Tam Çözüm

Tam Çözüm Oyun tam çözümlerini paylaştığımız bölüm...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 19.02.09, 03:32   #1 (permalink)
aggressive
 
eFSaNe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: not connected
Mesaj Sayısı: 4.393
Konu Sayısı: 1023
Takım: Trabzonspor
Rep Gücü: 72894
Rep Puanı: 7287628
Rep Derecesi : eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000
Ruh Hali:

Standart Blood Omen 2 Tam Çözüm
Oyunun tam çözümün geçmeden önce şunu söylemeliyim ki “Raziel” ve “Kain” karşılaşırsa ben Kain’in tarafında olmak iserim. Çünkü bu adam çok acımasız ve kötü...Bu nedenle kötü adamı oynamak isteyenler Kain’i rahatlıkla seçebilir.Vampire ire redemption oyunundan sonra belkide beni etkileyen çok güzel oyunlardan biri.

Oyunun oynanabilirliği aslında çok zor değil.Sadece oluşturulan bilmeceler ve düşmanların sayılarının fazla olması oyunun biraz uzamasına sebep olmuş. Girdiğiniz her odadaki nesneye dokunmaya çalışın özellikle de tıkandığınız bölümlerde. Bu sayede şans eseri bile ipuçları bulabilirsiniz. Dahası, oyunun son bölümlerine doğru oyundaki düşmanları yenmek gerçekten çok zor. Bunun için ölümcül büyülerinizi kullanmaktan asla çekinmeyin. Misti kullanabildiğiniz heryerde kullanmaya çalışın. Ayrıca son bölümlere doğru aldığınız berserk ve son büyüyü de sık sık kullanmanızı tavsiye ederim. Oyunda yere her işaret bıraktıktan sonra hemen oyunu kaydedin çünkü tekrar karşınıza ne çıkacağı aslında hiç de belli değil.

Bunlardan farklı olarak oyunda kullanılan bazı ses ve grafik elemanları bana biraz Shadowman’i hatırlattı....Bunu söylemeden geçemeycem...Blood Omen 2’de, oyuna zevk katan bazı karanlık güçlerimiz var. Önce biraz onlara değinip sonra tam çözüme geçmek istiyorum.

Karanlık Güçler(Dark Gifts):

Mist: Sis olan yerlerde. Düşmanlarınızın arkasından yaklaştığınızda düşmanınızın üzerinde bir iskelet kafa gözükecektir. Bu durumda action tuşuna basarsanız, Kain ölümcül bir hareket yapıyor. Bu hareketi farklı silahlarla yapın bu sayede çok farklı hareketler görebilirsiniz.

Fury: Özellikle dövüşürken savunma yapıp üst taraftaki Rage Bar’ın yani kızgınlı kçubuğunun artığını göreceksiniz. O çubuk yanıp sönünce z tuşuyla rakibinize çok daha güçlü bir vuruş gücüyle vuruyorsunuz.

Jump: Yine z tuşuyla karşıay zıplama ve ayni zamanda düşmanlarınıza zıplayarak vurma olanağı sağlıyor. Bu özelliği kullanırken hedefin mavi yada kırmızı olması gerekli..

Charm: İnsanların beynine girip onları yönlendirmek biraz zevkli olsa gerek. Bu zevke erişmek için bu özelliği çekinmeden kullanın. Bunu kullanırken beyaz halkanın kişilerin üzerindeyken büyümesi gerekir.

Berserk: Bu özellik gerçekten çok etkileyici olmuş. Yine kızgınlık çubuğunuz tam olarak dolunca z tuşuna basarsanız Kain pençeleriyle karşısındaki adama birkaç seri pençeyle vurup onu son bir aparkat hareketiyle havada uçuruyor. Deneyin çok keyif alacaksınız.

Telekinesis: Bu özellik uzakta bulunan düşmanlarınıza vurmayı ve bazı mekanizmaları uzaktan çalıştırmanınızı sağlaycaktır.

Immunale: Yine dövüş esnasında savunma yaparak kızgınlık çubuğunuz yanıp sönmeye başlarsa z tuşuyla karşıdaki düşmanınızı tek bir harekette öldürmenizi sağlayacaktır.

Evet koltuğumuza yaslanmış sıkı bir oyuna başlamak için heyecanlanıyorsak artık başlayabiliriz demektir.

Chapter 1: The Slums
İlk bölüm daha çok hareketleri öğrenmek amacıyla hazırlanmış bir bölüm. Umma adındaki dişi vampir ne türde yetenekleriniz olduğunu farketmeniz için yollanmış birisi. Oldukça etkileyici bir görünüme sahip. Önce şunu belirteyim, bu oyunda tıpkı öteki Eidos oyunlarında olduğu gibi oyunu istediğiniz yerde save edemiyorsunuz. Oyunun belirli bölümlerinde oyunu kaydedebilmek için yere bazı işaretler bırakmanız gerekli. Havada uçuşup dönen beyaz işinları göreceksiniz. O noktada yere işaretinizi bırakıp oyunu save edebilirsiniz. Sonra ilerleyin burada her yapmanız gereken hareketleri aslında Umma size anlatıyor. O nedenle bu bölümle ilgili pek fazla bişey anlatmaya gerek yok bence.

Chapter 2: The Den
prüden aşağıya inip karşıya geçin, sağ tarafta ilerde bir kasa ve bir kol göreceksiniz. Kolu aktif hale getirip kasadaki enerjiyi alın. Geldiğiniz yere geri dönün ve yeşil ışıklı, yanıp sönen kabloyu izleyin, demir kapıya geleceksiniz. Dairesel kolu çevirerek kapıyı açın içerdeki iki adamı öldürtükten sonra merdiveni çıkın. Kapıyı açıp yere işaretinizi bıraknı. Merdivenden inen bir kadın göreceksiniz, onu takip ettiğinizde aşağıda sağda bir kutu (sandık) var, sandıktaki enerji alın, sonra karşıya ilerleyin, sola dönün iki adamla karşılaşın onları öldürün. Soldan ilerleyin sonra karşıda bir makine ve adamla karşılaşacaksınız, makineyi aktif hale getirdiğinizde yukarıda bir köprü çalışacaksınız, sonra o köprüden karşıya geçin. İlerideki kapıyı açın solda fıçıların olduğu bir oda göreceksiniz. Sağdaki merdivenden aşağıya inin, ilerleyin, karşıdaki oda da bir düşman olacak, bu odada işaretinizi bıraktıktan sonra iki tane demir kapı göreceksiniz, karşıdakini açmak için sağda fıçıların arkasındaki merdivenlerden yukarı çıkın. Yukarıda sağa döndüğünüzde muhafızı öldürün. Soldaki odanın içinde bir kol var, kolu indirin fıçılarla dolu olan odadaki demirli kapıyı aktif hale getirecek, kapıyı açmak için. Tekrar merdivenlerden inin geldiğiniz odaya dönün ve demirli kapıyı açın. İçerdeki kolu aktif hale getirin sonra tekrar merdivenlerden yukarı çıkın, karşıda bir kapı olacak. Onu açıp dışarı çıkın

Yeşil transparanlı kapıyı kaldırmak için kolu çalıştırın. İlerleyin iki düşmanı öldürün. Burada mist büyüsünü kullanmanızda fayda var. soldaki sandığı açtıktan sonra yolunuza devam edin. Sisli cadde de bulunan savaşçıyıda öldürün. Sağda demir parmaklıklı kapıyı açın. Daha sonra iki adam göreceksiniz. Onlarla işinizi görün ilerlediğinizde “tavern” yazılı bir binan önünde işaretinizi bırakın içeri girin. İçeri ilerlediğinizde sağa dönün merdiven başına geldiğinizde bir intro girecek ve biriyle konuşacaksınız. İntrodan sonra yukarı çıkın kitaplığa yaklaşın ve onu geriçekin. Boşluıktan içeri girin, içerdeki düşmanı öldürün merdivenlerden aşağıya inerek kapıdan çıkın. Muhafızları öldürün, oradaki kutuyu biraz öne itin ve kutunun üzerine çıkarak tellerin üzerinden atlayın. Bir sandık ve yerde bir işaret olacak. Aşağıya doğru ilerleyin, yırtık tellerin arasından geçin, sağa dönün muhafızı öldürün yukarı çıkın. İntro gececek, inrodan sonra birisi “help me” diye bağaracak, o yönde ilerleyin. Soldaki kılıçlı askeri öldürün, ateşi gördüğünüz yerde solda bir merdiven olacak, ordan yukarı tırmanın. Tahtaları takip edin ve geniş bir deliği olan duvardan geçin. Asansörü çalıştırn ve aşağıya inin. Kısa bir introdan sonra soldaki merdivenlerden çıkın, bir işaret yeri var. sağa dönün buhar püskürten boruları göreceksiniz. Buharı kapatın,içeriye gridiğinizde solda bir kapı sağda bir yol olacak. Soldaki odada iki tane sandık var. Sağdaki yoldan ilerleyin. Merdivenlerden çıkın orda biri sizi görüyor ve kapıyı kapatıyor. İlerdeki odada kolu çalıştırın ve kapıyı çalıştırın ve mist büyüsünü kullanarak görünmeden kapıdan geçin. Muhafızı öldürün, sağda bir kapı göreceksiniz. Kapıyı açmaya çalıştığınızda içerdeki adamlar onu kapatacaktır. Öncelikle sol taraftaki üç koluda indirin. Daha sonra geri dönün ve kapının yanındaki buhar kolunu çevirin. İçerdeki adamların buhardan öldüğünü göreceksiniz.

Kapıyı açıp adamların öldüğü yerden ilerleyin. Bir kapı daha var onu da açın. Muhafızı öldürün. Sola dönün aşağıya inen bir yer var. Kapıyı açın içeri girin. Buhar poüskürten bir makine göreceksiniz. Sağa dönüp merdiven çıkın, ortada kolu çevirin, buharı kesip kapıyı açın ve içerdeki adamı öldürün. İçerde merdivende bulunan buharı kesmeniz lazım. Bunun için solda bir kapı var. önce onu açıp dışarı çıkın, buharın yönünü kolu çevirerek değiştirin. Tekrar çıktığız kapıdan içeri girin. Merdivenden yukarı çıkın. Karşınızda bir kol vr onu indirin, makinenin altındaki buhar kesilecek ordan kendinizi aşağıya bırakın. İşaret noktasının üzerine düşeceksiniz. İlerleyin ve ilk rakibinizle karşılaşacaksınız. “Fastest” adlı rakibiniz hizdan bayağı hızlı ama onu önce korunarak ve enerjisini azaltarak yenmeye çalışın. Enerjisi azalınca kaçacak ve bir kapı açılacak kapıdan geçip devam edin. Bu odada mist büyüsünü kullanarak rakibinizi yakmaya çalışın. Birkaç kere bunu yapın enerjisi azalınca uçarak size vurmaya çalışacak. Bu esnada kaçıp hamlenizi yapın. Onu öldürdüğünüzde “jump” yeteneğini elde etmiş olacaksınız. Yolunuza devam edin. Uzun bir bir boşluğu olan yıkık bir köprüye geleceksiniz. Karşıya atlamak için “jump” yeteneğini seçin, hedefiniz mavi olduğunda ise “z” tuşuna basıp atlayınız. Bu şekilde rakiplerinizin üzerlerine de atlayıp onlara vurabilirsiniz. Tabi hedefin kırmızı olması gerekli.

Chapter 3: Lower City
Meydanda iki rakibiniz var onları öldürün. İlerleyin solda “municipal bank” yazılı binanın yan tarafındaki merdivenlerden çıkarsanız bir tane sandık göreceksiniz. Sağa dönüp merdivenlerden çıkın, çatının ucuna gelirseniz “jump” ile karşıya atlayabilirsiniz. Karşıda yere işaretinizi bırakın. Sağdan aşağıya doğru süzülümn. Üç tane düşmanı öldürün, soldan devam edin. Başka bir kent meydanına çıkacaksınız. Sağa gidin, ilerde sağ köşede bir kapı var. kapıdan içeri girin, barmenle konuluıp dışarı çıkın. Soldan ilerleyin tam karşıda bier üst geçit olacak, geçitten geçin, bir adam size bişeyler sorup demir parmaklıkları kaldıracaktır. İki tane adamo öldürüp kanlarını için. Yine ilerleyin, kale gibi bir yerin avlusuna geleceksiniz. Soldaki merdiveni kullanarak yukarı çıkın, tahta iskelenin üzerinde ilerleyin. Sandığın olduğu ve avlunun oratsında bulunan yapının üzerine çıkın burdan kalenin büyük kapısının sağ tarafında bulunan düğmeyi çalıştırmak için “jump” yeteneğiyle karşıya atla ve mekanizmayı çalıştır. Yeşil akımı takip et, sonra kapıyı açıp içeri gir. İntrodan sonra soldaki mekanizmayı yerinden çıkarıp introda kaybolan adamın olduğu yerdeki mekanizmayla değiştirin. Sonra içerdeki kolu çalıştırıp kapıyı açın. Kapıyı açınca işaretinizi bırakın, soldaki büyük camdan atlayın ve karşıya geçin. Burada biri size “password” (şifre) soracak, şifreyi bulmak için soldan ilerleyin daha sonra iki adamı öldürün. Yine bir meydanda sizi burada asker ve insan var. Üzerinde “GOSIPOKON” yazısı olan bir büfedeki adamla konuşun. O size şifrenin “evernight” olduğunu söyleyecek. Daha sonra şifrenin istenildiği yere gidin. Kapı açılacaktır.

İlerleyin. Bir kapı daha var onu da açın ve devam edin. İçeride elleri bağlı olan insanlardan biraz kan için. Merdivenlerden yukarı çıkın. Karşıya atlayın. Bir işaret ve sandığa rastlayacaksınız. Sağ taraftan karşıya atlayacaksınız burdaki iki adamı öldürün, ilerleyip aşağıya süzülün. İki adamı daha öldürün. Mekanizmayı çalıştırn. Tekrar merdivenden yukarı çıkıp karşıya atlayın ve kolu indirerek kapıyı açın. Sola ilerleyin büyük bir depodasınız. Aşağıya inin, konuşan adamların yanından karşıya ilerleyin. Yukarı çıkın ve adamı öldürün, sağdaki kolu çevirin. Bir sandık yere düşüp, yerde bir delik açaçak, o delikten aşağıya atlayın. Sola ilerleyin, işaretinizi bırakın, sola dönün ilerleyin, sağa dönüp merdivenlerden yukarı çıkın ve iki adamı öldürün. Burada sağda bir kol ve ileri geri hareket edebilen yatay bir düzlem var. yatay düzlemi kendinize doğru çekin. Sonra soldan ilerleyin ve sağdaki odaya girin. Kolu çalıştırıp kutuyu yatay düzlemin üzerinde sürükleyerek sonuna kadar itin sonra ilk gördüğünüz kolu çalıştırın ve kutuyu yukarı yollayın. Paketin kapısını açıp onu ittiğimiz yerde bir merdiven olacak. Yukarı çıkın, arkanızı dönüp devam edin. İki muhafızı öldürün, sonra paketin olduğu yere gidin ve onu aşağıya itin. Aşağıda bir delik daha açılacaktır, aşağıya süzülün, soldan ilerleyin işaretinizi bırakın, ilerleyip sağa dönün, iki muhafızı öldürün ve kanlarını için. (Her öldürdüğünüz muhafızın yada insanın kanını mutlaka için çünkü bu size güç katacaktır) sağda yukarda bir sandık olacaktır. İlerlediğinizde asansör gibi bir aracın içindeki kolu çalıştırın, havuz su dolacak ve bir tane tahta suyun yüzüne çıkacak. “jump” yardımıyla tahtanın üzerine atlayın, merdivenden çıkın, soldan ilerleyin, soldan ilerleyin ve iki muhafızı öldürün.

Yine bir kentin meydanındasınız. Balta ve kılıç tabelası olan binadan içeri gir. Kapıyı açıp sağa dönün, sandığı göreceksiniz. İşiniz bitince tekrar dışarı çıkın. Yine “municipal bank” yazan binadan sağa dönün, karşıda bir mekanizma göreceksiniz, muhafızları öldürün mekanşzmayı açın. Yeşil akımlı kabloyu takip edin ve kapı açılınca hemen geçin. İşaretinizi bırakın sola dönün iki adamı öldürün ilerleyin. Sağa dönüp soldaki merdivenden inin. Bir vana göreceksiniz. Bu vana geçici bir süreliğine suların alçalmasına neden oluyor. Burdan çıkıp ileriye gittiğinizde sağda büyük bir kapağı açan bir kol olacaktır. Burada yapmanız gereken arkada ki merdivenden yukarı çıkıp ordanda yukarı zıplayıp bir muhafızın durduğu yapının üztüne çıkın. Burdaki kutuyu aşağıya itin, tekrar geldiğiniz yere geri dönün. Kapağı açan kolu çalıştırın hemen koşup düşen kutuyu kapağın altına itin. Böylece kapak açık kalacaktır. Daha sonra suların azalması için arka odadaki vanayı kapatın, sular azalınca koşarak sağ taraftan karşıya geçin ve merdivenlerden yukarı çıkıp işaretinizi bırakın. Kapıyı açın, avluya çıkın, iki muhafızı öldürün. Sol tarafa gidin, ordaki klou kaldırıp kapıyı açın. İntro girecek ve iki adamı daha öldürmek zorunda kalacaksınız. Bir sandığın üstünden çatıya çıkın ve sağdan ilerleyip karşıya atlayın. Sonra orta kısımdaki yer “jump” yardımıyla zıplayın. Oradan ileriye zıplayın. Aşağıda sizi bekleyen bir şovalye var. siz aşağıya inince alarm çalışacak ve bir şovalye daha gelecek. Onları öldürüp alarmı kapatın. Sağdaki vanayı çevirip kapıyı açın. İşaretinizi bırakın. Karşıya ilerleyin ve sokak lambasının olduğu yerden sağa dönün tekrar sola dönüp adamı öldürün vanayı çevirip kapıyı açın. Karşınıza çıkan adamı izleyin. Bir kişiyi öldürüp karşıya atlayın. Sağa dönüp biraz ilerleyin ve aşağıya atlayın. İşaretiniz bırakın. Aşağıya inip sokaktan ilerleyin.

Burada birkaç yeşil transparan kapı görecksiniz.Önce düşmanlarınızı temizleyin sağda yeşil kapının yanındaki sandıklardan atlayın ve kapıyı geçin. Bir sandık bulacaksınız. Merdivenlerden aşağıya inin. Önce kolu oynatarak köprüyü geri çekin, daha sonra havuza inin, sağa dönün, ilerde sağda bir kutu var. onu havuza atın ve köprünün hizasına getirin. Karşıdaki su vanasını açın. Kutu suyun üzerinde kalacaktır. Tekrar karşıya atlayarak köprüyü açın. Böylece kutu köprünün üstünde kalacak. Suyu tekrar kapatın. Köprünün üstündeki kutuyu su vanasına doğru iterek, çapraz işaretin üstüne getirin. Karşınızdaki kapı açılacaktır. İlerleyin ve odadaki mekanizmayı çalıştırın. Yeşil transparan kapıların açıldığını göreceksiniz. Bu yeşil kapılardan üzerinde kadın resmi olandan girin. “blue lady” levhalı dükkandan içeri girin.

Chapter 4: Upper City
İşaretinizi bırakın. Avludaki iki askeri öldürün. Sağdan ilerleyin, muhafızı öldürün. Soldaki merdivenklerden aşağıya inin ve introyu izleyin. Vanayı çevirip kapıyı açın. İlerleyin bir kapı daha çıkacak, tekrardan “marcus”’u gösteren kısa bir intro girecek. İki adam daha var ama önce işaretinizi bırakın. Yukarıdaki odada vanayı çevirin ve köprü dönünce içine girin. Oradaki vabnayı da çevirin ve ilerleyin, sağda bir sandık var. Sola dönüp ilerleyin, yolunuza çıkan iki kişiyi öldürün ve devam edin. Sağdaki merdivenden çıkın. Bir intro girecek. Soldaki vanayı çevirerek kapıyı açın. İşaretinizi bırakın, yolunuzun üstündeki iki adamı öldürün ve kanlarını için. İlerleyin soldaki kapıyı açın işaretinizi bırakın. Sırayla iki kişiyi öldürün. Karşıdaki merdivenin altına odada bulunan taşı çekin ve merdivenden çıkın. Bir merdiven daha çıkacaksınız. Adamı öldürün ve açık camdan atlayın. İçerdeki adamı öldürün ve sandıktan enerjiyi alın. Kapıyı açıp balkona çıkın. Balkondan sağ tarafa atlayın. İki tane muhafız var. Şöminenin solundan aşağıya inin. Vanayı çevirip kapıyı açın işaretinizi bırakın. İki tane muhafızla karşılaşın onları öldürüp ilerde soldaki kolu bulun. Kolu indirip kapıyı açın. İçerde şömineli odanın solundaki kapıyı açın. Bahçeye çıkın, bahçedeki mekanizmayı çalıştırın. Sonra vanayı çevirip yeşil akımlı kabloyu izleyin. Bittiği yerdeki kolu çevirin muhafızı öldürün ve diğer kapıyı açın işaretinizi bırakın. Avludaki şövalyeyi öldürün. Merdivenden çıkın. Sağa dönün ama önce sol tarafta bulunan vanayı çevirin ve suyun akmasını engelleyin. Böylece oraya atladığınızda su sizi etkilemeyecektir.

Merdivenden çıkıp sağa döndüğünüzde adamı öldürn. Ve karşıya yani daha önce suyu kapattığınız yere zıplayın. İlerleyin kapının önündeki muhafızı öldürün. Ve vanayı kapatın. Suyun kapandığını göreceksiniz. Suyun kesildiği yerden içeri girin. İlerleyin vanayı çevirip kapıyı açın. Soldaki merdivenden çıkın ve kapıyı açın. işaretinizi bırakın. İlerleyin sağdaki kolu çevirin ve kapıyı açın. Karşıdaki muhafızı öldürün burada iki tane su vanası ve mekanizma kolu olacak. Mekanizma kollarını açmak için vanalarla suların yönlerini değiştirip mekanizmaları çalıştırın. Tabi önce soldaki mekanizmayı sonrada sağdakini. Asılı olan sandık yere düşecek ve o sandığı demir kapının önüne iteceksiniz. Böylece baştaki kapının kolunu çevirdiğinizde o kapı kapanmayıp karşıdakş açılacaktır. Karşıya gidin. İlerleyin, intro direcek. Saat kulesi olan bir avludasınız işaretinizi bırakın. Avludaki iki muhafızı öldürün. Saat kulesinin altındaki kapıdan girin. Soldaki kutuyu çekin merdivenlerden yuları çıkın. Önce ilerdeki vanayı açın. Sonra kolu indirip saati çalıştırın. Bu sayede heykelin olduğu avlunun çevresindeki kapılar açılacaktır. Daha sonra o avluya gidip muhafızı öldürün ve ilerleyin. Sağa dönün ilerdeki asanörle yukarı çıkıp tam arkanıza dönün ve penceresi açık odadan içeri atlayın. Aşağıya inin soldaki merdicenlerden yine aşağıya inin. Muhafızı öldürn kapıdan dışarı çıkın işaretinizi bırakın. Muhafızı öldürün sağdaki merdivenlerden aşağıya inin, solda iki tane içerisinde merdivenler bulunan odalardan birine girin ve yukarı çıkın. Kolu çevirin sonra aşağıya inin ama bu kez kafes çalışan, yani ışığı yanıp sönen mekanizmanın üstünden kalkacaktır. Bunu alıp yan odaya götürün. Tekrar yukarı çıkın makinayı çalıştırn bu kez diğer odadaki kafes yukarı kalkacaktır. Yanıp sönen mekanizmayı kafes kalkınca iki kablonun arasına getirin. Bunun yaptığınız zaman bahçenin kapısı çalışır durumda olacaktır.

Avluya girip muhafızları öldürün. Solda açık demir bir kapı olacak. Onu takip edin ve karşıdaki kapıyı açın. Düşmanı öldürün yu karı çıkın ve sağdan ilerleyip kapıyı açın. İlerleyin işaretinizi bırakın. Sağa dönün muhafızları öldürün ilerleyin sağda bir sandık olacaktır. Onu açtıktan sonra merdivenden çıkın sağa dönüp karşıya ilerleyin. Gidecek yeriniz kalmadığında sağdaki merdivenden yukarı çıkın ve karşıya atlayın. Kapıyı açın işaretinizi bırakın. Kitaplar ve raflarla dolu bir odadasınız, muhafızı öldürün ilerleyin. Sağdaki kapıyı açın bir muhafız daha var. sağdaki merdivenlerden inin iki kişiyi daha öldürün. Solda ve karşıda bir çok kapı mevcut. Solda dipte olana girin. Sonra sağdaki kapıdan devam edin. Burada büyük geniş bir kılıcı olan adamla karşılaşacaksınız. Adamı öldürtükten sonra bir ile konuşup “bishop”’un yerini soruyorsunuz size söylediği yönden devam ediyorsunuz ve yeni bir işaret daha bırakıyorsunuz. Avluda yine iki adamı öldürüp karşıdaki kapıdan geçin. Bir mezarlıktasınız. Buradaki adamı öldürüp duvarın dibindeki taşı geriye çekip delikten içeri girin. Burada soldan devam edin iki muhafızı öldürün sağda demir kapı aralıklı oradan içeri girin. Ortasında ateş olan bir mezarlıktasınız burada buluna 3 taşıda itin ana kapı açılacaktır. Açılan yerden devam edin. Karşınıza çıkan iki adamı öldürün soldan merdivenden inerek kapıyı açın. İçeri girin sağa dönün ve yere işaretinizi bırakın. İlerleyince bir intro var görünen o ki “marcus” “bishop”’a bizden daha erken ulaşmış. Burda “marcus”’u kovalamaya başlıyorsunuz. İlerleyin soldaki kapıyı açın sonra “marcus’un gittiği yere koşun. Kapıyı açın burdan iki tane merdiven tırmanın. Sola dönün ve marcusa yaklaşın marcus atlayıp camı kıracaktır. Sizde karşıya atlayın işareti aktif hale getirin. Soldaki girişten geçin. İntro girip cam kırılacak ve bir kilisenin içine düşeceksiniz burada maucusu yenmek için sürekli çanları çaldıran kolları çalıştırıp marcusu geçici bir süreliğine etkisiz hale getirerek enerjisini azaltmaya çalışın. Enerjisi azalınca adamlarını çağırıp çanları etkisiz hale getirecek ve kaçacaktır. Sandalyelerin önünde bulunan dua yerinin arkasındaki kapı açılacak ordan marcusu takip edin ve yukarı çıkın. Marcusun büyülediği adamları öldürün. Daha sonra hızla hareket ederek marcusu öldürün. Artık “charm” büyüsüne sahipsiniz. Bu arada bishop size yardım edecek ve size girişi gösterectir. İntroyu seyredin.

Chapter 5: The Sarafan Kept
Öncelikle işaretinizi bırakın. Sağdan aşağıya inin muhafızı öldürün. Karşıya ilerleryin bir kapı göreceksiniz. BU kapıyı açmak için “Charm” büyüsünü aktif hale getirin ve içerideki adamı hipnotize edin ve kapıyı ona açtırın. İçeri girin diğer kapıyı açın ve yerdeki işareti aktifleyin muhafızı öldürün ileride sağdaki vana ile buharı kapayın, soladaki odada sandık bulacaksınız. Buharın kesildiği kapıdan içeri girin aşağıya inin. Muhafızı öldürün. İleride bir kol var kolun karşısında da bir makine. Önce makinenin sağındaki kolu çalıştırın. Bir tane tutatcak bir yerden bazı maden parçalarını alıp makineye atacak. Daha sonra kolu indirin makinedeki parçaların ezilmesi için ateş yanacak ve kazandan dışarı ateş fırlayacaktır. Ateşin çıktığı yere yeşil kapsülü getirin orada bulunan kapının önündeki vareller patlayıp kapının önü açılacaktı. Kapıdan ilerleyin. Sağa dönün tekra sağ yapın uzun ve sisli bir koridor var. Koridorun sonunda sağ yapın bir adam ve bir sandık olacaktır.Onlarla işiniz bitince merdivenlerden aşağıya inin ve kapıyı açın.

Yere işaretinizi bırakın iki kişiyi de öldüürün ve sola ilerleyin. Gördüğünüz kapıyı açmak için sol tarafta yatakların arasında bir mekanizma var onu çalıştırın. Daha sonra yine kabloyu izleyin ve kapıyı açın. Sağa dönün ve yere işaretinizi bırakın. Bir muhafız koridorda yürüyor onu öldürün. Sağa dönün karşınıza birkaç koridor çıkacak solda küçük bir odada sandık bulabilirsiniz. Sağa dönüp muhafızı öldürün karşıdaki merdivenler çıkınca havada bazı yarasaların olduğunu uçtuğunu göreceksiniz. Büyük bir havuzun olduğu üstü kapalı bir yerdesiniz. Havuza akan suları kesmeniz lazım. Sağdan ilerleyin karşıya atlayın solda bir muhafız ve merdiven olacak. Yukarı çıkın ve yukarıdaki vanayı kapatın sonra ayni işlemi diğer iki vanalar içinde yapmanız gerekecek. Ama onalra merdivenle çıkamıyorusunuz Sağdaki v****** olduğu yere “jump ile atlayın ve vanayı kapatın. Sonra üçüncü v****** olduğu yere gidin yukarıda bulunan adamı “charm” büyüsüyle büyüleyin ve vanayı ona kapattırın. Havuzun içerisindeki delikten devam edin. Sağa dönün muhafızı öldürün ve yere işaretinizi bırakın. İki tane muhafız gelecek onları da öldürün ve karşıdaki kapıyı açın. Burada havada sallanan kafesler göreceksiniz. Aşağıda kan içebileceğiniz insanlar var. Onlarla işinizi görün karşıdaki merdivenlerden yukarı çıkın. Muhafızı öldürün solda bir kapı var içeri girip kolu indirin. Bir kapı açılcak o kapıdan devam edin. Bir asansörle yukarı çıkacaksınız tam karşıda yere işaretinizi bırakın. Sağ tarafta bir sandık var onu açın sonra karşıya ilerleiyn . Solda bir oda olacak odaya girin sağdaki kolu indirin. Sonra bir kapı göreceksiniz onu açıp devam edin. Bir introyla bir mekanizma gösterecek onu bulmanız lazımç Sağ ve sol tarafta yeşil transparan kapılar olacak karşıdan gitmeniz gerekecek ama orda iki tane güçlü adam var . Sislerin içinde yürüyeni sinsice öldürün.yukarıya baktığınızda bir hizmetkar var onu büyüleyip alt taraftaki yeşil transparan kapıyı kaldıracak bir mekanizmayı bulup kapattırın. Transparan kapı kalkınca o taraftan ilerleyin karşıdaki muhafızı öldürün. Burada küçük bir intoyla Kain’in ölümünü simgeleyen bir fotğraf göreceksiniz. Sağdaki yeri işaretleyin karşıya geçin karşıda bir kadınla konuşacaksınız oda sizden introda gösteren muhafızı öldürmenizi isteyecek. Onu öldürüp tekrar kadının yanına dönün. O size yeşil transparan kapıyı kaldıracak ve ordan devam edeceksiniz. Büyük koridorların olduğu yerden ilerleyin Bir muhafız size doğru koşup gelecektir. Onu öldürün. İlerleyin sağa dönün koridorun bittiği yerde sağda bir asansör var.Onu çalıştırıp yukarı çıkın. Sağa dönün muhafızı öldürün. Sağda ve solda bazı odalar var. Bunların birinde sandık olacak. Burada karşıya atlayabileceğiniz bir balkon olacak. Buradan karşıya atlayıp kolu indirin bu aşağıya düşüp de tekrar dönmek isterseniz işinize yarayacaktır. İlerlediğinizde yol bitiyor ve ordan yine karşıya atlayacaksınızı tabi ki “jump” büyüsüyle. Soldan ilerleyin. Muhafızı öldürün (daha önce hizmetçiyi kullanıp mekanızmayı çalıştırdığınız yere döndünüz) sağa dönün tam karşıda bir kol var onu indirin Gizli bir kapı açılacak ordan devam edin. Sağa dönün ve yere işaretinizi bırakın. Küçük bir introyla aşağıda birçok muhafız göreceksiniz. Aşağıya inin yine transparan kapıyı kaldıracak mekanizmayı çalıştırın. Ama önce muhafızı öldürün. Mekanizma çalışınca alarm da çalışacak ve muhafızlar dışarı çıkmaya başlayacak ordan geri dönüp merdivene zıplayıp tutunun ve yukarı çıkın. Şimdi transparan kapıdan geçebilirsiniz.

İlerleyin aşağıda birkaç muhazı olacak. Onları öldürün ve bir muhafızın arkasındaki asansöre binin ve yukarı çıkın. Burada solda bir kapı var ama önce merdivenden çıkın ve kolu indirerek o demir kapıyı açın. Karşıdaki adama sinsice yaklaşıp kafasını uçurun tabi bunu her kılıçla yapmıyor. Bu tipteki hareketleri her silaha göre farklı yapıyor. Bu odadaki ikinci muhafızı da öldürün. Merdiven yukarı çıkınca bir kapı kolu göreceksiniz kolu indirin ve gizli geçidin açıldığını göreceksiniz. Ordan devam edin. Demir bir kapının arkasında bir adam var onu charm büyüsüyle etkileyin ve kapıyı açtırın. Yukarıdaki sandığı merdivenlerden çıkarak alın. Aşağıya süzülün asansör kapısı gibi bri kapı var ordan geçin sola dönün. Yre işaretinizi bırakın muhafızı öldürün sola dönmeden ilerlerseniz merdivenden alt boşluğunda bir sandık olacaktır. Muhafızı öldürdüğünüz yerdeki kolu açın burada intro girecek. Üç tane muhafız var ama baş muhafız çok güçlü. Onları öldürün ama teker teker öldürün. Yeşil transparan kapıyı kaldırıp ana kapıyı açın.İçeride umma’yı göreceksiniz. Introdan sonra onu kurtarırmanız için merdivenin aşağısında solda elinde bayrak ve kitap tutan bir heykel var. Onu tutup geri çekin gizli bir kapı açılacak yine dışarı çıkın dışarı taraftaki mekanizmayı çalıştırın. Sonra ön kapıdaki transparan kapı çalışır duruma gelecek sonro umma’nın kafesinin öünündeki transparan kapı açılacaktır. Tekrar gizli yerden içeri girin ve umma’yı kurtarın. Arkanıza yaslanıp güzel bir intro seyredin.


eFSaNe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Legacy of Kain: Blood Omen 2 MaStEr Oyun Hileleri 0 11.02.09 20:35
Blood Omen 2 MaStEr Oyun Hileleri 0 08.02.09 18:00
Blood Omen: Legacy of Kain MaStEr Oyun Hileleri 0 08.02.09 17:58
Black Omen love_metal HeavyMetal 0 29.09.07 13:27
The Omen MaStEr Sinema 2 19.02.07 13:55


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 03:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.0.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
ForumTayfa

Arşiv: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 95 96 97 98 99 100 102 103 104 105 106 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 167 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271


ForumTayfa - Link Değişimi
Telinka İletişim | Voip Ürünleri | Link Değişimine Katılın |

Sitemiz bir forum sitesi olduğundan dolayı, kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. ForumTayfa Yöneticileri mesajları itina ile kontrol etse de, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız [email protected] email adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.

Any member of our web site has the right of adding comments instantly without getting permisson due to the forum structure of our site basis. Althought, our site modarators check comments with care, all the responsibilities sourced from these comments directly belong to the members. If you still find any illegal content in our site ( A.buse, H.arassment, S.camming, H.acking, W.arez, C.rack, D.ivx, Mp.3 or any Illegal Activity ), please report us via [email protected] .Your reports will be evaluated as soon as the arrival of your e-mail.