ForumTayfa  

Go Back   ForumTayfa > Oyun Dünyası > Tüm Oyunlar > Tam Çözüm

Tam Çözüm Oyun tam çözümlerini paylaştığımız bölüm...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 21.02.09, 23:26   #1 (permalink)
aggressive
 
eFSaNe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: not connected
Mesaj Sayısı: 4.393
Konu Sayısı: 1023
Takım: Trabzonspor
Rep Gücü: 72894
Rep Puanı: 7287628
Rep Derecesi : eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000
Ruh Hali:

Standart Dead Space Tam Çözüm
Oyun XBox360’da Medium seviyede oynanmış olup, Tam Çözüm bu konsol için hazırlanmıştır.

İpuçları:
* Oyundaki en büyük yardımcımız harita ekranı, aynı zamanda LS Sticke basınca Isaac yere doğru bir çizgi çıkarıyor. Buda gideceğimiz yönü belirtiyor.
* Çevrenizde bulup da işinize yaramadığını düşündüğünüz eşyaları atmayın. Elinizde olmayan silahların mermilerini Storyde satabilirsiniz. Gold, Ruby ve Diamond Semicconductorler de aynı şekilde satılabiliyor.
* Power Nodelarla öncelikle silahlarınızı güçlendirin. Oyun zorluğu gitgide artacağından ileride sıkıntı yaşayacaksınız.
* Yeteri kadar krediniz varsa Storylerden yeni zırhlara yatırım yapın. Böylece inventoryde taşıyabileceğiniz eşyalar artıyor.
* Yanınızda mutlaka Statis Pack bulundurun. Necromorphlarla sürekli aksiyona gireceğinizden onları yavaşlatmak işinizi oldukça kolaylaştıracak.
* Güçlü Necromorphlarla karşılaştınız fakat cephaneniz azaldı. Yapacağınız tek şey en yakındaki Storyye gitmek. Buradan kredi karşılığında Mermi ve Sağlık Tüpü alın. Eğer krediniz çok az veya hiç yoksa elinizdeki silahlardan birini satabilirsiniz. Benim birkaç kez başıma geldi ve geliştirdiğim silahları satmak zorunda kaldım.
* Oyun boyunca tüm odalara bakın. Oldukça işinize yarayacak eşyalar karşınıza çıkacak.

Chapter 1 New Arrivalls
Kontrol bize geçince Fligh Lounge kapısından içeri girin. Oyun boyunca çevrede toplayabileceğiniz eşyaların yerlerini yazmayacağım. Yalnızca Power Nodeları ve Shematiclerin yerlerini yazacağım. Back tuşuna basarak sahip olduğumuz eşyaları, haritayı, görevleri, dijital dosyaları(database) görüyoruz. Oyunda yön bulmak çok kolay. Bunun için haritanız size yardımcı olacak. Ayrıca LS sticke basarsanız Isaacin yere doğru bir çizgi çıkardığını göreceksiniz. Bu şekilde nereye gideceğimizi anlayacaksınız. Kayıt yaptıktan sonra açık olan kapıdan içeri girin. Hasar raporunu almamız lazım. İleride hologram ekranın (Damage Report) önüne gelin ve aktif hale getirin. Sistem karantina konumuna geçecek ve Necromorph’u göreceğiz. Silahsız olduğumuz için kaçmak zorundayız. Asansöre (elevator) koşun ve inince soldaki kabine girin. Masanın üzerindeki Plasma Cutheri alın. Bu plazma silahımız. LT tuşuna basınca hedeflemeye geçiyoruz. Elinizi tuştan bırakmadan RT tuşuna basınca ateş ediyoruz. LT+A yaparak silahınıza mermi dolduruyorsunuz. Mele ekranında RT ve RB tuşlarına işaret ediliyor. RT ateş etme tuşu, RB ise ayağınızla yaratıkları ezmenizi ve kutuları kırmanızı sağlıyor. Hemen sağınızda beyaz ışıklı kutular var. Bunarın içini açabiliyoruz. Asansörün karşısındaki kapının paneline nişan alarak ateş edin. Kapı açılınca buradan devam ediyoruz. Karşınıza çıkan Necromorph’u öldürün. Koridor boyunca ilerleyin, karşınıza çıkan sağlık tüplerini (small med pack) alın. Isaacin sırtındaki bar sağlık seviyesini gösteriyor. Sağlığınız bitince bu tüplerle dolum yapın. Biraz sonra ekip elemanlarıyla görüntülü konuşmaya geçeceğiz. Girdiğimiz kapının karşısında Data Paneli var. Şimdi tramvay sistemi çalışmıyor. Data Board’ı buraya getirmek zorundayız. Cargo Hallway kapısından ilerleyin. Koridorun soluna dönün ve kayıt yapın. Karşınıza çıkan Necromorphu öldürün ve çevrede ki eşyaları toplayın. Tram Tunnel kapısından geçin, dışarı çıkarak sağ taraftan ilerleyin. Hızla açılıp kapanan kapının yanına gelin. Yerdeki Statis Modülünü alın.

Statis Modülü
Bu modülü yerden alınca sırtımızdaki yuvarlak bar dolacak. Silahımızın hedefini açılıp kapanan kapıya doğrultun. LT+X yaptığımız zaman kapı yavaşlayacak. Bu sistemi oyundaki bulmacaları çözmek için kullanabileceğiz. Aynı şekilde yaratıklar karşınıza çıkarsa onları da Statis gücü ile yavaşlatabiliyoruz. Statis gücümüz sonsuz değil, bu yüzden kapının yanındaki Statis Recharge istasyonlarında doldurabiliyoruz.
Kapıyı yavaşlattıysanız buradan devam edin. Aydınlatma sistemi geçici olarak devre dışı kalacak. Tram Repair Rooma’a girin. Sağa dönüp duvardaki mavi kutuyu açın. İçindeki Power Node’u alın.

Power Node
İleride karşımıza Upgrade Bench’ler çıkacak. Power Node’lar sayesinde silahlarımızı, Statis gücümüzü, zırhımızı geliştirebiliyoruz. Power Node’ler aynı zamanda 10,000 kredi karşılığı Story’lerden alınabiliyor.

Tramvay Onarım Bölümü (Tram Repair)
Bu odada iki küçük hologram panel ve birde Tram Repair paneli var. Önce giriş yaptığımız yere yakın olan paneli aktif hale getirin. Makineden çıkan kol hareketlenip karşı tarafa sabitlenecek. Şimdi diğer küçük panelin yanına gelin. Bu paneli çalıştırınca kol makineden çıkıyor ancak bir süre sonra geri geliyor. Hologram panele dokunun. Kol yerine sabitlenince silahınızın hedefini kolun üzerine getirin. Çok çabuk bir şekilde Statis gücünüzle yavaşlatın. Zaman geçirmeden yukarıdaki ana panele (Tram Rrepair) gelin ve aktif hale getirin. Bu işlemi kol yerinden çıkmadan yapmalısınız. Maintenance Bay (Bakım Ünitesi) kapısından geçin. Aşağı inin ve yaratıkları öldürdükten sonra, asansörü kullanarak yukarı çıkın. Asansörün karşısındaki Maintenance Key’i alın. Aynı asansörle aşağı inin. Bay Ofis’e gidin ve kilitli olan kapıyı yeni aldığımız anahtarla açın. Solunuza dönün ve masanın üzerindeki Data Board’ı alın. Diğer tarafta Upgrade Bench var. Power Node’leri (ilk sayfada bahsetmiştim) burada kullanıyoruz. Şimdi Tramvay kontrol merkezine geri gidin ve kabine girerek Data Board’ı yerine takın. Hemen yan taraftaki panele gelin ve aktif hale getirin. Tramvay’ı çalıştırmış bulunuyoruz. Konuşmalar bitince Fligh Launge kapısından ilerleyin. Oyuna ilk başladığımız yere yani gemimizin içine gidiyoruz. Pilot kabinine yaklaşın ve hologram paneli aktif hale getirin. Patlama olunca kendinizi dışarı atın. Necromorphları öldürdükten sonra ekibinizle konuşacaksınız. Onlarda saldırıya uğrayacak. Hemen Tramvay istasyonuna gidin. Asansöre ulaşıp dışarı çıkınca tramvay bekliyor olacak. Burada karşımıza Story çıkacak.

Story (Alışveriş Merkezi)
Topladığımız kredilerle shop kısmında alışveriş yapıyoruz. İnventory seçeneğinde ise üzerimizdekileri satabiliyoruz. Shop’ta silahlar, sağlık paketleri mermiler, zırhlar, statis pack’er, Power Node’lar gibi bir sürü eşya var. İlerde bulacağımız Shematic kartla dikkatinizi çekmek isterim. Bu kartları Story’e yükleyerek yeni ürünleri listeye ekliyoruz. İlk story’e uğradığımda Level suit 2 ile zırhımı güçlendirip Live Gun’ı aldım. Tavsiye ederim.
Tramvayın içine binince ilk bölümü bitiriyoruz.

Chapter 2 Intensive Care
Tramvaydan inin ve yerdeki bayanın yanına gelin. Size Kinesis Modül verecek.

Kinesis Gücü
Kinesis gücüyle eşyaları hareket ettirebiliyor, bir yerden başka bir yere götürebiliyoruz. Oyun boyunca karşımıza çıkan bulmacalarda sıkça kullanacağız.
Şimdi LT+B yaparak yolumuzdaki engelleri kaldırın. Biraz ilerleyince Shematic Kart’ı göreceğiz. Researching Wing kapısından ilerleyin. Önümüzde bir ekran belirecek. Silah hedefini yatay ve dikey olarak ayarlayabiliyoruz. Özellikle yatay hedef sistemi Necromorphlara daha etkili. Main Lab kapısından devam edin. Hareketli kapıyı Statis’le yavaşlatarak diğer tarafa geçin. İçeride alarm sistemi devreye girecek ve Necromorphlar saldıracak. Asansöre koşup aşağı inin. Tüm odadaki eşyaları aldıktan sonra koridora çıkın. Dramatik bir sahne ile karşılaşacaksınız. Laboratuar’a girin. Biyoloğa saldıran yaratıl size de saldıracak. Odanın köşesindeki asansörle yukarı çıkın. Cam tüpler içindeki ceninlerin bulunduğu yerden geçiyoruz. Saldırıya uğramamız kaçınılmaz, dikkatli olun. Yaratıkları öldürüp Ana Laboratuara geri gidin ve bölüme başladığımız Güvenlik İstasyonuna ulaşmaya çalışın. İmaging Diagnostics Wing kapısından. Girin ve koridorda ilerleyin. Soldaki kapının kontrol paneline basarak açın. Köşedeki masanın üzerinde Gold Semicontuctor’ü alın. Bunu Story’de satabilirsiniz. İçinde ceset olan ve sarı lazerlerin döndüğü Raylı sistemin yanına gelin. Üzerinde beşgen mavi bir sembol var. Bu da demek oluyor ki, Kinesis gücümüzle bu Raylı sistemi hareket ettirebileceğiz. LT+B yaparak sistemi ileri itin. Yolumuz açılınca diğer tarafa geçin. Yerdeki mavi ışıklı bataryayı yine Kinesis gücünü kullanarak kapının yanındaki yerine takacağız. Asansöre güç gelmiş olacak. Ama önce kapısı açık olan odaya girip duvardaki kutunun içinden Power Node’u ve yerdeki Shematic’i alın. Şimdi asansörle yukarı çıkabilirsiniz. Raylı sistemi yine Kinesis yaparak yolunuzun üzerine getirin. Diğer tarafa da aynı şekilde geçeceğiz. Kapının yanına gelin ve kontrol paneline ateş ederek açılmasını sağlayın. Ishimura’daki vakumlama sistemi devreye giriyor ve Oksijen sıfırlanıyor. Ekranda da görebileceğimiz gibi oksijen seviyemiz düşüyor. Hızla hareket ederek yuvarlak kapıdan içeri girin ve kontrol paneline basın. Vakumlama iptal olacak. Tam karşımızdaki kapıya gideceğiz. Etrafta uçuşan nesnelerden de anlayabileceğimiz gibi burada yerçekimi yok.

Yerçekimi olmayan Yerler
Yerçekimi bulunmayan yerlerde gitmek istediğimiz noktalara silahımızın hedefini doğrultuyoruz. RT+Y yapınca o noktaya uçarak gidiyoruz. Yalnız dikkat etmemiz gereken bir durum var. Haritamız burada işimize yaramıyor. LS analog kola basmalıyız. Gideceğimiz nokta belirlenince uçuşa geçeceğiz. Malum yerçekimi yok, görünen tüm yüzeylere ayak basıp yürüyebiliyoruz.
Düz konuma gelince bataryayı yerine takın. Kapıyı açarak içeri girin ve Thermite Bomb’u alın. Tamamen geldiğimiz yoldan geri döneceğiz. Sarı hologram şeklinin olduğu yere bombayı (Thermite Bomb) koyun. Kliniğe giderek ve Acil Müdehale Bölümüne (Emergency Room) girin. Karşı tarafta yerde bataryayı göreceksiniz. Onu Kinesis gücünüzle ER Hallway A kapısının yanındaki yere takın. Kapıdan geçip Intensive Care Unit’e gidin. Buradan da Morga gitmemiz gerekiyor. Burada yeni bir yaratık türü ile karşılaşacağız. Bu yaratık cesetler özel bir salgı verip canlandırıyor. Onun için öncelikle bu kanatlı yaratığı yok edin. Yaratığı öldürdüğünüz yerde Kaptan Mathius’un Armasını (Captain’s Rig) alın. Yaratıkların çıktığı kabinin içinde Power Node bulacaksınız. Geri tramvaya giderek bölümü bitirin.

Chapter 3 Course Correction
Tramvay’dan inin ve Kontrol Odası (Control Room) kapısından geçin. Buradan Machina Shop’a inin. Aşağı iner inmez, yukarıda iş tulumları asılı olan odaya girerek Shematic’i alın. Kapıya gelmeden Upgrade İstasyonunu görebilirsiniz. Aşağı kısma inince içinde kırmızı tüpün olduğu yerde duvardaki Power Node’u bulacaksınız. Save İstasyonunda kayıt yaptıktan sonra, Kontrol panelinin yanına gelin. Silahın hedefini göstergedeki metalin üzerine getirin. Bu metali aşağı çekin. Diğer Control Paneline (North-South Control Station) gitmemiz gerekiyor. Taşıyıcı sistemin olduğu yere gelin ve Kinesis gücünüzü kullanarak kendinize doğru çekin. Bu taşıyıcı ile karşıya geçin. Kontrol İstasyonuna gelin ve bir önceki işlemdeki gibi metal parçayı aşağıya çekin. Taşıyıcı sistemi kullanarak Kontrol Odasına geri gelin. Shematic ‘i Story’ye yükleyin. Ripper silahının eklendiğini göreceksiniz. Şimdi asansöre binin ve Decontamination Odasına girerek hologram paneli çalıştırın. Yaratıkları öldürerek Procced kapısından ilerleyin (Haritanin gösterdiği noktanın tersine giderseniz Power Node bulacaksınız). Hedef noktasına geldiğimizde Yerçekimsiz alana geleceğiz. LT+Y yaparak aşağıya inin.

Güç Motorlarının Bağlantısı
Burada iki tane güç motoru karşımıza çıkacak. Bunların ucundaki silindir kısımlar dönüyor. Amacımız bu motorları ana makineye bağlamak. Şimdiki konumda bu mümkün değil, çünkü motorların silindir ucu dönüyor. Şimdi bu dönen kısımları Statis gücünüzle yavaşlatın ve Kinesis yaparak ana makineye bağlantıyı gerçekleştirin.
İki paneli de aktif hale getirdikten sonra, üstteki balkonda bulunan Centrifuge Panelinin yanına gelin ve aktifleştirin. Vakumlama sistemi devreye girecek. Vakit kaybetmeden arkanızdaki asansörden aşağı inin. Odanın ortasında büyük bir metal kol dönüyor. Sürekli sağa doğru koşarak (aralara girmek şartıyla) asansöre ulaşın ve dışarıya çıkın. Kayıt yapıp burayı terk ederken ayağınıza büyük bir sürüngen yapışacak. Ayağınızın birkaç metre ilerisinde sürüngeniz sarı renkli şişmiş bölgesi var. Hedefi tutturup bu kısma ateş ederseniz kurtulacaksınız. Kontrol odasına geri gelip, sekizgen metal kapıdan dışarı çıkın. Doğal olarak yerçekimi olmayacak. Yolunuzu bulmak için LS stick’i kullanın. Gitmammiz geren kapı Engine Room (Makine Dairesi). Cesedin yanında Shematic bulacaksınız. Asansörle iki kat aşağı ineceğiz. Odaları tek tek dolaşmayı unutmayın, birinde Power Node var. Aşağı inin ve kilitli olan kapının yanına gelin. Kontrol paneline basarak kapıyı açın. İçeride Shematic kart 5.000 kredi var. Açılıp kapanan kapıyı yavaşlatın ve ilerleyin Yoğun bir Necromorph saldırısı yaşanacak. İşiniz bitince Kontrol Panelini aktif hale getirin. Bu odayı dikkatli araştırısanız Power Node’u bulacaksınız. Tramvaya geri dönüp bölümü bitirin.

Chapter 4 Obliteration Imminent
Main Atrium kapısından devam edin ve asansöre ulaştığınızda aşağı inerek Shematic’i alın (Level 3 Suit eklenecek). Zack Hammond’la konuştuktan sonra asansörle yukarı çıkacağız. Büyük bir Necromorph’la karşılaşacağız. Güvenlik Odasına (Securty Room) gidin ve duvardaki Power Node’u alın (İçeride Upgrade İstasyonu var). Asansörü aktif hale getirmek için Panele dokunmalıyız. Odanın içindeki asansöre binin. Koridor boyunca devam edin ve Ship System’e girin. Yerdeki akım tuzaklarına kapılmayın. Burada Statis gücünüzü istasyonda doldurun. Yan tarafa geçmek için, iki engeli Kinesis ile yolunuzun üzerinden kaldırın. İçerideki büyük Necromorph’u öldürerek üzerinden düşen Power Node’u alın. Şimdi uçları açık olan hareketli boruların yanına gelin. Bunlar enerji yüklü olduğu için Statis yaparak yavaşlatın ve diğer tarafa geçin. Burada Güç Düğmesine (Power System) basın. Asansöre geri dönün. Şimdi asansörün diğer kapısına gidin ve içeri girerek asansörü çalıştırın. Birinci kata inerek kayıt yapın ve Mining Admin Room’a girin. Koridorda ilerlerken duvarda bir delik açılacak ve oksijen seviyeniz azalmaya başlayacak. Hemen MA Hail Storage’a (Depolama kısmı)gidin. Oksijene kavuştuktan sonra koridor boyunca devam edin. İki Necromorph’un saldırısına hazırlıklı olun. MA Computer Room’da (Bilgisayar Kontrol Odası) Power Node bulacaksınız. Şimdi MA Storage Room C’nin kilitli olan kapısını açarak içeri girin. İçeride epey bir eşya toplayacaksınız. LS analog’a basarak gitmeniz gereken noktayı belirleyin. Güç Sistemine (Power System) ulaşıp aktif hale getirin. Asansöre geri gelerek üçüncü kata çıkın. Asansörden inince karşı tarafta ki Shematic’i alın. Power System’e gelerek çalıştırın. Ship Exterior Access kapısından devam edin. Asansöre giderek devam edin. Büyük Sekizgen Metal Kapıya ulaşacaksınız. Oksijen tüpünü almayı unutmayın.

Meteor Yağmuru
Meteorlar tepede belirince hemen metal blokların arkasına saklanın. Böylece sürtünmeden doğan alevler size zarar vermeyecek. Karşıya güvenlikli bir şekilde ulaşıp kayıt yapın. Şimdi önünüzdeki koltuğa oturup LT ve RT tuşlarını kullanarak uzay taşlarını vurmaya çalışacağız. Başarılı olunca sistem otomatiğe bağlanacak. Geri dönüyoruz, ancak bu kez meteor yağmuru olmayacak. İki Necromorph’u da harcadıktan sonra Tramvaya giderek bölümü bitirin.

Chapter 5 Lethol Devotion
Security Room’dan devam ederek İmaging Diagnostics Wing kapısından içeri girin. Taşıyıcı Sistemin olduğu odaya geldik. Duvarda yapışmış olan Necromorph’u öldürebilmek için Statis gücünüzü kullanın. Köşedeki asansör ile yukarı çıkın. Taşıyıcıyı yolunuzun üzrine çekip diğer tarafa gidin. Kimyasal Araştırma Laboratuarına (Chemical Research Lab) gidiyoruz. Odaya girince Power Node ve Shematic bulabilirsiniz. Masanın yanındaki Hologram Panele dokunarak Kimyasal Kapsülü (Chemical Capsule) alın. Diğer taraftaki adam konuşmasını bitirince Necromorph’lardan biri camı kırıp içeri girecek. Bu yaratığı vurduğunuz zaman ölmüyor. Vücudu kendini yenilediği için yapacağımız tek şey kalıyor. O da erkekliğin en önemli kuralını uygulamak. Tabana kuvvet kaçın. Şimdi tamamen geri gelip Ishimura Clinic’e gideceğiz. Gizemli sakallı Kimyager yeniden karşımıza çıkıyor. İçeride oldukça zorlu bir mücadele bizi bekliyor. Yaratıkları öldürünce kilitli olan kapı açılacak. Ses bağlantısı sağlandığı zaman ER Hallway A kapısına gidin. Muhtemelen sağlığınız ve cephaneniz azaldı. Sağdaki kapıyı açıp malzemeleri toplayın. Duvara yapışmış olan Necromorphla karşılaşacağız. Onu öldürüp yanındaki kapıdan devam edin. Dr. Mercer’in Ofisine gidiyoruz. Burada elimizdeki kapsule DNA katılacak. İşlem bitince vakumlama devreye giriyor. En son Kayıt İstasyonunun yanına gelin ve Hologram Pneli aktif hale getirin. Şimdi İmaging Diagnostics Wing’e geri gidiyoruz. Kapsülü ilk aldığımız odaya gireceğiz. Kapsülü yerleştirin ve yeni karışımınızı (Poison Capsule)alın. Açık olan kapıdan ilerleyerek Cryogenics Lab’a gidin. Burada Necromorphlar saldıracak. Ölmeyen Necromorph’u ortada bulunan bölmenin içine çekin. Tam burada yaratığı Statis kullanarak sersemletin. Açık olan kapılardan birinden girerek Hologram Panele dokunun ve Necromorph’un yok oluşunu izleyin. Power Node’u alarak tramvaya dönün.

Chapter 6 Environmental Hazard
Yolda tuvalete uğrayıp birkaç eşya toplayın ve asansöre binin. Asansörden inince yerdeki Shematic’i almayı unutmayın. Growth Area’ya ilerliyoruz. Konuşmalar bitince Atmosfer Kontrol Merkezine, oradan da West Growth Chamber’e gidin. Vanalardan sıcak kimyasallar püskürüyor dikkatli olun. Bu kısımdan geçerken ortadaki odada Upgrade İstasyonu bulabilirsiniz. Asansörle yukarı çıkarak Modern Sebze Bahçesine ulaşın. Necromorph’lae yine saldırıya geçecek. Haritanızdaki işaretli kapıya gidin.

Kimyasal Sızıntılarının Kaynağı
Burada bir dizi kimyasal sızıntıyı bulmaya çalışacağız. Girdiğimiz odada Necromorp’u görünce kaynağı bulmuş oluyoruz. Yaratığı öldürün ve sızıntıyı bitirin. Buradan çıkın ve Inner Gren House A’ya gidin. Odanın ortasındaki asansör yardımıyla yukarı çıkıyoruz. Kapıdan ilerleyin ve Sızıntı yapan Necromorph’u öldürün. Batı Soğutma Bölümüne (Refrigerator West) gidin. Necromorph’ların ellerinde taşıdıkları sarı torbalara ateş edin. Girdiğimiz Soğutma bölümünde yerçekimi yok. O yüzden LS analoğa basıp gtmeniz gereken yeri görmeye çalışın. Kinensis sembolü olan beşgen kapağı açın. Yolun sonunda Hava Filtreleme Odasına (Air Filtration Room) girin. Asansörle aşağı inin ve kapının paneline ateş ederek açılmasını sağlayın. Alevlere yakalanmadan sızıntı yapan Necromorph’u bulup öldürün ve Asansörle yukarı çıkın. Burada büyük Necromorph’lar sizi karşılayacak. Asansöre binmeden önce odaları tek tek dolaşıp malzemeleri toplayın. Üçüncü kata çıkarak sızıntı yapan Necromorph’u vurun. Aşağı inin ve Feeding System (Besleme Ünitesi) yazılı hologramın yanına gidin. Şimdi Statis kullanarak zamanı yavaşlatın ve kapak kapanmadan alttaki Necromorph’u öldürün. İkinci kattaki Batı Soğutma Odasına gidiyoruz. Kapıyı açınca Duvarda Power Node bulacaksınız. İçerideki Necromorph’la daha önce karşılaştığımız i.in ne yapacağınızı biliyorsunuz. Yerçekimsiz odaya geldik. Öncelikle odanın içindeki Statis Dolum istasyonunda barınızı doldurun. Odanın ortasına gelin ve yukarı bakın. Mavi enerji dalgalarını izleyeceksiniz, ama kaynağı görülmüyor. Şimdi yukarı bakarak metal yüzeye uçun. Dönen mavi mekanizmayı gördüğünüzde, Statis kullanarak yavaşlatın ve açık olan yerden geçin. Mavi düğmeyi bularak sistemi kapatın. Şimdi LS Stick’e basarak gitmeniz gereken yeri görün. Sızıntı yapan Necromorph’u bulup imha ettikten sonra geri dönün. Buradaki en büyük sorun yön bulma, üstelik cephanenizde azalmış olması lazım. Bu yüzden Statis Gücünüzü yaratıklar üzerinde kullanıp kaçabilirsiniz. Atmosfer Kontrol Odasına kadar geri gelip Hologram Panele dokunun. Gideceğimiz yer Yiyecek Deposu (Primary Food Storage) .

Boss Karşılaşması
Öncelikle yaratığın çıkan ilk koluna dikkat edin. Şişmiş olan sarı kısma sürekli ateş ederek kolu koparmaya çalışın. Yaratık kolunu yere indirip size vurmaya çalışırken, LT+Y yaparak konum değiştirin. Yaratık ağzını açıp taş göndermeye başlayınca ağız kısmına ateş edin. Taşlardan da yer değiştirerek zarar görmemeye çalışın. Etrafınızdaki kırmızı tüplere de ateş edebilirsiniz. Kinesis gücüyle bu tüpleri yaratığa yaklaştırarak patlatınca daha etkili olduğunu göreceksiniz. Tramvaya dönüp bölümü bitiriyoruz.

Chapter 7 Into The Voit
Rig Room (Donanım Odası) kapısına gelince solunuza dönün ve duvardaki Power Node’u alın. Asansöre ulaşarak Deck B katına inin. Sistemli bir Necromorph saldırısına uğrayacaksınız. Mineral İşleme Bölümüne (Mineral Processing Area) gidiyoruz. Meteor taşının açtığı delikten içeri girin.

Uzay Taşları
Buradaki uzay taşlarını ortadaki enerji alanına çekip dışarı atmalıyız. Bunun için taşlara uygun konumda yaklaşıp Kinesis kullanın. Taşlar çekim alanına girince dışarı atılıyor. Yaratk saldırısından sonra Mineral Processing Control’e gidin. Cesedin yanından Mining Access Card’ı alın. Diğer kapıdan çıkarak duvardaki Power Node’u alın. Şimdi asansöre geri dönerek en alt kata (Deck D) inin. Yine Necromorphlar saldırı gerçekleştirecek dikkat edin. Ekipman Bakım Odası (Equipment Maintenance Bay) kapısından devam edin. Taşıyıcı Sistemi Kinesis yaparak yanınıza getirin ve karşıya geçin. Tamir Odasına (Repair Room) girin. Sarışın kız kapı kilidini açmaya çalışırken O’nu Necromorphların saldırısından korumamız gerekiyor. İçeriden İşaret Fişeğini (SOS Beacon) alın. Odada ayrıca Power Node ve Shematic bulacaksınız. Asansöre bini ve üçüncü kata (Deck C) çıkın. Yaratıkları öldürüp haritanızdaki işaretli alana gidin. Ancak asansörü çalıştıracak bataryanın olmadığını görüyoruz. Aradığımız batarya Maden Çıkarma Bölümünde (Extraction Area Right). Kinesis gücümüzle bu bataryayı yerinden çıkarıp asansörün yanındaki kısma takmalıyız. Mining Bay’e geldik.

Enerji Regülatörleri
Bu yerçekimsiz alanda uzay taşına enerji gönderen dört adet regülatör var. Bunlardan ikisi bulunduğumuz yerde diğer ikisi de uzay taşının diğer tarafında. Öncelikle uzay taşının üzerine işaret fişeğini (SOS Beacon)bırakmalıyız. Ama iki dev metal sürekli devinim yaptığından işimiz zorlaşıyor. Taşa en yakın olan noktaya gelin ve bekleyin. Metaller sabit kalınca LT+Y yaparak taşın yüzeyine inin ve hemen İşaret fişeğini bırakın. Süratle aşağı ininki metaller zarar vermesin. Regülatörlerin yanına gelin ve Statis gücünüzle yavaşlatın. Şimdi Dönen aksamın içinde bulunan mavi tüplere ateş edin. Diğeri yukarı tarafta o yüzden LT+Y yaparak bu alana uçmamız gerekiyor. İşin zor kısmına geldik. Diğer iki regülatör karşı tarafta demiştim ama ulaşım kolay değil. Taşın üzerine gelerek diğer tarafa süratle gidin. Bu tarafta Oksijen seviyesi düşmeye başlayacak. Üstelik yaratıklar sizi rahat bırakmıyor. Aynı işlemleri bu regülatörlere de uygulayarak görevi tamamlıyoruz. Geri dönün ve asansörle yukarı çıkın. Bataryayı eski yerine taşıyın. Alevlere yakalanmadan ilerleyin. Bataryayı yerine takın ve asansörle yukarı çıkın. Kilitli olan kapı açılınca içeri girin. İçerideki Power Node’u alın ve Hologram Panele dokunun. Dev Taşı uzaya göndermiş bulunuyoruz. Tramvaya geri gidin ve bölümü bitirin.

Chapter 8 Search And Rescue
Main Atrium’da yoğun bir saldırıyla karşılaşacaksınız. Ganimetleri topladıktan sonra Asansöre (Elevator to Admin and Comm Arway Levels) gidin. Level 3’e gideceğiz. Kayıt yaptıktan sonra duvardaki Necromorph’u öldürün. Asansöre binerek taşıyıcı sisteme binin. Kısa bir yolculuğun ardından kayıt yapın ve yerdeki Shematic’i alın. Comm Arway kapısından girerek Power Node’u da alın. Şimdi yerçekimsiz odaya giriyoruz.

Haberleşme Antenleri
Burada amacımız çalışır durumdaki antenleri orta merkeze en yakın olan sırada toplamak. Mavi konumdaki antenler çalışıyor, kırmızı durumdakiler ise çalışmıyor. Şimdi en ön sıradaki arızalı antenleri Kinesis’le yerinden çıkarın. Çalışır durumdakileri çıkardığımız antenlerin yerine takıyoruz. Kayıt istasyonunun yanındaki panele gelin ve sinyal gönderme işlemini tamamlayın. Geri dönerek ADS 48 kapısından içeri girin. Buradaki yaratığı Lazer Silahıyla vuracağız. Üzerinize gönderdiği parçaları nişan alarak vurun. Yaratığın sarı kısmına ateş ederek işini bitirin. Görev bitince karşıdan gelen uzay gemisi Ishimura’ya çarpacak. Tramvaya giderek bölümü bitiriyoruz.

Chapter 9 Dead On Arrival

Radyoaktif Materyaller
Havada uçuşan altı adet Radyoaktif Top var. Bu zararlı materyalleri gemiden dışarı atmamız gerekiyor. İki adet oksijen istasyonu ve yanlarında alt kapağı tutan göstergeli metaller görüyoruz. Öncelikle bu göstergelere ateş ederek alt kapağı açın. Şimdi Topları tek tek Kinesis gücümüzle açılan yerden uzaya göndereceğiz. İş bitince etrafında sarı ışıkların olduğu yuvarlak geçide gidin. Buradan Kargo Odasına gidiyoruz.

Cargo Room
Burada Kargo Bloklarını Kinesis yardımıyla ileri-geri veya sağ sol yaparak gideceğimiz yolu açmak. Yolu bulunca Necromorphlar saldıracak. Torpil Odasından (Torpedo Room)geçerek Elevator to Upper Deck kapısına gelin. Kapıyı açarken güç bataryası infilak edecek ve kanatlı Necromorphlar saldıracak. Kapıyı açmak için yeni bir batarya bulmalıyız. Karşı tarafınızda batarya bulacaksınız. Silah Deposunda (Armory) saldırıya uğrayacaksınız. Hemen Revire (İnfirmary) gidin. Revire girdiğimizde kırmızı lazerli bir aletle karşılaşacaksınız. İleriye geçebilmemiz için Statis yaparak bu aleti yavaşlatmalıyız. Barrack (Askeri Kışla) yazan kapıdan girin ve Necromorph saldırısından sonra girdiğiniz kapıdan sağa dönün. İleride Power Node bulacaksınız. Kışlaya girin. Necromorph’lar bu kez sizi yok etmeye kararlı cephaneniz sağlık tüpleriniz hazır olsun. Çıkış Kapısını (exit) kullanarak Makine Dairesine (Engineer Room) gidin ve asansörle yukarı çıkın.

Makine Dairesi
Her iki taraftada hareketli makineler mevcut. Kinesisle Makineyi duvara iyice yaklaştırın. Alevler geldiğinde bu makinenin arkasında durarak zarar görmeyeceğiz. Amacımız göstergelere ateş ederek alevleri kesmek. Şimdi makineyi öne itin ve adım adım ilerleyerek göstergelere ateş ederek kırın. Karşı tarafa gidin ve kırık olan büyük kazanın içinden Singularity Core’u alın. Patlamadan sonra alttaki ana makine dairesine inin. Ekibimizdeki Zack Hammond yaratık tarafından öldürülüyor. İntikamını almak size düşüyor. Yaratığın üzerinden Diamond Semiconductor düşecek. Tramvaya giderek bölümü sonlandırın.

Chapter 10 End Of Days
Asansöre binerek Oturma salonuna (Residential Hall) kapısından içeri girin. Konuşmalar bitince Lokantaya (Mess Hall) girerek asansöre ulaşın. Buradaki Beyaz Kutunun içinden Crew Key’i alıp tekrar yukarı çıkın. Residental lobby’den geçerek doğruca Uyuma Kabinlerine (Sleep Block) gidin. Bize işaret edilen kapı kilitli, bizde Sleep Block A Bunks’a gidelim. Burada paçayı yine yaratığa kaptıracağız. Kurtulunca Storage Room’a girin. Hologram Panele gelin ve Kinesisle metal parçayı aşağı çekin. Şimdi kilitli olan kapıdan içeri girebiliriz. Yatakhaneye giderek Nav Card’ı alın. Burada vakumlama sistemi devrede, oksijen tüpünü alın. Asansöre binin ve geldiğimiz yolu takip ederek Story’nin yanındaki Sleep Block C’ye ulaşın. Şimdi Basketbol salonuna girerek ikinci platformdaki Nav Card’ı alarak geri dönün. Kilitli olan asansöre oradan da yatakhaneye (Sleep Block C) kadar geri geliyoruz. Yatakları Kinesisle hareket ettirerek yolumuzu açıyoruz. Bu yatakların arasında Ruby Semiconduktor bulacaksınız. Üçüncü Nav Card’ı da alıp geri dönüyoruz. Necromorphlar boş durmayıp peşimize takılıyorlar. Zaman kazanmak için Statisle Necromorphları yavaşlatın. Bölüme başladığımız yere geri döneceğiz. Buradaki beyaz kanatlı Necromorph’u hemen öldürün. Aksi taktirde etraftaki cesetler üzerinize hücum edecek. Köşedeki asansör ile yukarı çıkın. Execute Security Hall (Güvenlik Uygulama Birimi) kapısından içeri girin. Ishimura mürettebatlarından biriyle karşılaşıyoruz. Konuşma bitince asansöre binin ve yaratıklarla savaşın. Buradaki odaları tek tek araştırın. Ruby Semiconductör kırmızı koltukların birinin altında. Uzay gemisinin içine girin ve Nav Card’ı yerleştirin. Şimdi Kontrol Odasına gidin ve Hologram Paneli aktifleştirin. Necromorphlar yine saldırıya geçecek. Ölmeyen Necromorph’u tuzağa çekmeliyiz. Dikkat ettiyseniz Panele basınca sol tarafınızda bulunan kısımdan alevler çıkıyor. Yaratığı buraya çekip Statisle sersemletin ve süratle Kontrol Paneline geri gelerek basın. Diğer Paneli de aktif hale getirin. Mürettebat uzay aracına binerek aşağı gidecek. Tramvaya giderek bölümü bitiriyoruz.

Chapter 11 Alternate Solutions
Cargo Room’a giderek asansörle aşağı inin. Karşı tarafa giderseniz ikinci sütunun arkasında Power Node bulacaksınız. Kargo Panelin yanına gelip aktif hale getirin. Sistem Yukarıya Kırmızı bir Kütle çıkaracak. Necromorph’lar bu kez kalabalık olarak saldıracaklar. Elinde sarı torba taşıyanları önceden vurup topluluğu imha edebilirsiniz. Alt kattan çıkan kollarda sizi rahat bırakmıyor. Amacımız Buradaki Kırmızı Kütleyi karşı tarafa geçirmek. Tramvay’ın olduğu yere geri gelin (Fligh Longe). Asansöre binin ve yaratıkları püskürttükten sonra Uçuş Hangarına (Oyuna ilk başladığımız yer)gidin. Kontrol odasına gidin. Gravity Control Panelini aktif hale getireceğiz. Yerçekimi sıfırlanınca aşağı inin. Biraz önce bulduğumuz Kırmızı Kütleyi geminin tam altına getirip görevi tamamlayın. Panelin yanına çıkarak çalıştırın. Şimdi diğer yolu kullanarak geminin giriş kısmına gelmemiz gerekiyor. Dramatik sahneyi izledikten sonra panelin yanına tekrar gelin. Biraz önce kapalı olan kapı açılmış olacak. Duvardaki Necromorph’ları öldürün ve sarışın mürettebatın yanına gelin. Diğer Hologram Panele de siz geçin ve aktif hale getirin. Uzay gemisi geri gelecek ve bu gemiye beraber bineceğiz.

Chapter 12 Dead Space
Gemiden aşağı inerek Kinesisle taşıyıcıyı Hologram Panelin yanına çekin. Kırmızı kütle bu taşıyıcıya yükleniyor. Kütleyi Kinesisle diğer tarafa götürüyoruz. Duvarda işaretli yere batarya getirmeliyiz. Bataryayı Gravity Tether Computer Room’da. Şimdi Gravity Tather Operation Room A kapısından ilerleyin. Kırmızı kütleyi iç tarafa çekip Paneli çalıştırın. Kapak kapanıp içerideki kapak açılacak. Kütleyi çekmeye devam edeceğiz ancak bazı noktalarda metal geçitler izin vermeyecek. Bizde Panellerin yanına gidip çalıştıracağız. Geçit tam dik konumda Statisle yavaşlatın. Kütleyi çabuk bir şekilde diğer tarafa taşıyın. Necromorph’lar yeniden saldırıya geçiyor hazırlıklı olun. Kütleyi karşı köşeye kadar taşıyıp içeriye çekeceğiz. Duvardaki iki Necromorph’u öldürdükten sonra aralarındaki yerçekimsiz tünele girin. Tünelin sonundaki Paneli aktifleştirin. Geri gelirken dev pervaneler çalışıyor olacak. Sizde Statisle pervaneleri yavaşlatıp aralarından geçeceksiniz. Büyük yaratığıda öldürüp kütleyi taşımaya devam edin. Dışarı çıkardığımızda yaratıklar saldıracak. Kütleyi yolun sonundaki yerine kadar taşıyın. Sarışın bayanla konuştuktan sonra camlı bölmeye girin. Ekibimizdeki Kendra Daniels ile karşılaşacağız. Story ve Upgrade Benc’in olduğu odaya geleceğiz. Burada cephanelerinizi doldurun ve sağlık tüplerini alın.

Boss Karşılaşması
Kendra Daniels’i acımasızca öldüren yaratığı ebedi olarak uzayın derinliklerine gömebilecek miyiz? Yaratığın üzerindeki sarı noktalara ateş ederek patlatın. Hepsi hasar görünce yaratığın karnının açılmasını bekleyin. Karnındaki sarı organlar ortaya çıkınca bunlara ateş edeceğiz. Oyunumuz Isaac Clark’in gemiye binmesiyle bitiyor. Isaac’in yüzünü görebiliyoruz.

Oyun Sonunda verilenler
Medium Seviyede oyun sonu ödülleri
Military Suit
BackStory Logs
50,000 Credits
10 Power NodeImpossible Mode (Oyundaki dördüncü zorluk seviyesi.)


eFSaNe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Dead Space Extraction, Wii için duyuruldu MaStEr Tüm Oyunlar 0 19.02.09 20:09
Ölüm Bölgesi: Çöküş (Dead Space: Downfall) -BuRAk- Sinema 2 17.02.09 04:42
Dead Space [EA] -BuRAk- Screenshot 0 10.02.09 03:46
-Dead Space- (korkmaya hazırmısınız) cool.life Tüm Oyunlar 56 15.12.08 21:20
Cd Space 5.1 Erdy|| Dvd ve Cd Yazılım Araçları 9 01.03.08 03:02


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 19:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.0.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
ForumTayfa

Arşiv: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 95 96 97 98 99 100 102 103 104 105 106 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 167 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271


ForumTayfa - Link Değişimi
Telinka İletişim | Voip Ürünleri | Link Değişimine Katılın |

Sitemiz bir forum sitesi olduğundan dolayı, kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. ForumTayfa Yöneticileri mesajları itina ile kontrol etse de, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız [email protected] email adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.

Any member of our web site has the right of adding comments instantly without getting permisson due to the forum structure of our site basis. Althought, our site modarators check comments with care, all the responsibilities sourced from these comments directly belong to the members. If you still find any illegal content in our site ( A.buse, H.arassment, S.camming, H.acking, W.arez, C.rack, D.ivx, Mp.3 or any Illegal Activity ), please report us via [email protected] .Your reports will be evaluated as soon as the arrival of your e-mail.