ForumTayfa  

Go Back   ForumTayfa > Oyun Dünyası > Tüm Oyunlar > Tam Çözüm

Tam Çözüm Oyun tam çözümlerini paylaştığımız bölüm...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 21.02.09, 23:40   #1 (permalink)
aggressive
 
eFSaNe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: not connected
Mesaj Sayısı: 4.393
Konu Sayısı: 1023
Takım: Trabzonspor
Rep Gücü: 72894
Rep Puanı: 7287628
Rep Derecesi : eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000
Ruh Hali:

Standart Deus Ex Tam Çözüm
Sanırım çıktığından beri hak ettiği yeri alamayan bir oyun Deus Ex, en önemli sebeplerinden biri de İngilizce bilme gerekliliğinin belirleyici olması (yaaa! Yine ingilizceee). Ben zaten hak ettiği ilgiyi görmemiş oyunları bulup cebelleşmeyi sevdiğimden (sokaktaki yavru kediye acıyıp eve getirenler misali) bit pazarından Deus Ex orijinalini bulunca, hemen kurup debelenmeye başladım. Kitapçığına bakmadan başladığım için bir süre boşa kürek çektim. Aslında oyun hakkında bilgim vardı fakat çok zaman geçtiğinden unutmuşum. Aynı sıkıntıyı sizler de yaşamayasınız diye, kontrolleri ve ekipman işlevlerini biraz anlatayım.

Oyuna Training bölümünü oynamadan başlamamız olanaksız, çünkü bir çok yeteneği burada görüp deneyeceğiz. (W) ileri, (A,D) sol-sağ, (S) geri, (X) çökme, (Speacebar) sıçrama. Maus ile sağ-sol, aşağı-yukarı bakış, sol tıklama ateş etme, sağ tıklama, kullanma, alma, açma işlerine yarıyor, F12 ışık. Bir çok oyunda karşımıza çıkan inventory ile aldıklarımızı depolayabiliyoruz. F1 ile inventory içindeki malzememizi düzenleyebilir ve ya işimize yaramayanları atabiliriz(drop). Hemen yanında Goals (amaçlar) kısmından primary goals (öncelikli amaçlar) ve secondary goals (sonraki amaçlar) kısmını görebiliriz, tamamlanmış amaçlar silikleşir. Hemen yanında Healt (sağlık) kısmını görüyoruz. Skills yani ustalık dereceleri (skill puanı topladıkça bu alana gelip yeteneklerinizi geliştireceksiniz). Conversations ile yapılan konuşmaları tekrar görebilirsiniz. İmages ise plan, harita ve resimlerin görüntüleridir. Logs ise ne tür aktivitelerde bulundunuz notları. Bir kaç önemli özellik daha; çökerek ve gölgelerden gittiğiniz sürece iyi gizlenirsiniz, hatta elinizdeki bir eşyayı fırlatıp dikkatleri başka yöne çekebilirsiniz. Data cube bulup şifre almanız gereken durumlar olduğunu, nanokeyler ile de bazı kapıları açabileceğinizi asla unutmayın. Oyunu easy seviyesinde oynadım, size sadece bölümlerde yapmanız gerekenleri belirteceğim ve unutmayın bu oyunda amaca ulaşmak için daima birden fazla seçenek var. Her görevi yapmasanız da bir sonraki bölüme geçebilir ve oyunu bitirebilirsiniz. Yazı sırasında bazen senli benli, bazen sizli bizli olucaaaz.

Kahramanımız J.C. Denton bir iskelededir, biraz ilerleyince Alex Jacobson ne yapacağımızı söyleyen bir mesajla merhaba der. Ardından, Paul Denton (biraderimiz) koşarak gelir. Sohbetten sonra seçmeniz için silah önerecek ben Gep Gun tercihini kullandım, ileride Security Bot imhasında çok işe yarıyor da. Eğer siz de aynısını seçerseniz Weapons skill’ini update edin. Bir resim alıyor ve görev başlıklarımızı öğreniyoruz (F2).

1 BÖLÜM

· Primary Goals:
· The NSF seem to be directing the attack from the statue. Get inside and locate the threat.

Secondary Goals:
· Meet UNATCO informant Harley Filben at the North Docks. He has a key to the Statue doors.
· One of UNATCO's top agents is being held inside the Statue. Break him out, and he'll back you up against the NSF.
Sağda solda ve iskelenin içinden suya inen merdivenlerin yanında kutular var, bulduğunuz leye ile bunları kırıp içindeki alet ve cephaneleri alın. Güvenlik robotunun olduğu yerden teröristlerin hakimiyetindeki bölgeye girin, elden geldiğince çökerek ve gölgeleri kullanarak sağdan ilerleyin (artık sağda solda kutu bulup içine bakmanız gerektiğini söylemeyeceğim, taktik ve teknik uygulamalar oyun oynamanın hazzı değil mi zaten, araştırın bulun canım...) Amacımız ileride sol tarafta olan kasaların üzerinden yıkık özgürlük heykelinin girişine gitmek. Ancak skill puanlarınızı arttırmak için diğer bölgelere de giriş yapabilirsiniz. Yoldaki teröristlerden sıyrılıp ve ya temizleyip terörist liderinin yanına varınca size katıldığını söyleyecek , sohbetin sonunda ikinci seçeneği tıklayın, etraftakileri toplayın.
· Report to headquarters on the west side of the island for a debriefing.
Ve terörist bölgesine giriş yaptığınız yerin solundaki binaya gelin. Bölge artık dost güçlerin kontrolünde rahat olun (ne demekse bu rahat olun?!).
· Report to Manderley's office on Level 2
Binaya geldikten sonra Bölüm (Level) 2 ye inin ve UNATCO patronu ile konuşun.
· Go to the break room on Level 2 and check in with your partner, Agent Anna Navarre.
Dışarıya çıkın yandaki odanın içindeki kapıdan girip partneriniz Anna ile tanışın.
· See Jaime Reyes for a medical exam.
· See Sam Carter for equipment.
Oradan 3’ü bölüme inip doktor Jamie ve silah deposundaki Sam ile görüşün. Silahların olduğu bölümde seçeneklerden sonuncuya tıklayın
· Go back to Manderley's office on Level 2 for the mission briefing.
Patronun yanına geri dönün,
· Go to the South Dock and take the police boat to Manhatten.
Sohbetten sonra oyuna başladığınız yere dönüp tekneye sağ tıklayıııın. Tüh unuttum, umarım ATM makinesinin şifresini bulmuş ve ya hack edip paraları Withdraw etmişsinizdir.

2 BÖLÜM

Secondary Goals:
Locate the stolen barrel of Ambrosia in Castle Clinton
Eğer ilk bölümde candy bar edinmişseniz Anna size görevi söyledikten sonra karşınıza bir ufaklık çıkacak, konuşup ona şekerlemeyi verin, oyuna başladığınız yerdeki soda makinesinin yanındaki girişin kodunu alırsınız. Tabii güvenliği açmak için lockpick (maymuncuk diyoruz aslında) olması laazım, bir de skilliniz yeterse bunu da geliştirin bir an önce. Neyse buradan girip çalınan malzemeye ulaşırsınız. Yok olmaz derseniz çocukla uğraşmadan Anna’yı takip edin, önüne geldiği mekanın içini temizleyip oradaki ufaklıktan aynı yöntemle kodu alıp işi bitirebilirsiniz. İş bitince metronun girişine gidiyoruz. Orada bir çatışma var, ister müdahale edin ister etmeyin. Ancak kurtardığınız bazı elemanlar metro temizliğinde yardımcı olabiliyor (hangisini kurtarınca oluyo ayırt edemedim) Asıl amacımız burada esir alınan vatandaşları kurtarmak. Bu yüzden Metro girişinin sol yanındaki kapaktan girip aşağıya inmeli ve mavi ışıklara bağlı patlayıcıları aktif hale getirmeden elemanları temizlemelisiniz. Patlayıcılar çalışıp insanlar ölürse eleştiri alıyorsunuz sadece. Size bişey olmasın yeter.
· Report to Paul in Hell's Kitchen
Sonra Biraderimiz Paul ile buluşmak için metrodaki vagon kapısını açıp içeriye dalıyoruuuuuuuz. Hells Kitchen’e vardık. Kırmızı etekli ablayla konuşun, ATM’den hack ile parayı çekin, merdivenlerde Paul gelicek

Primary Goals:
· Find the NSF's secret generator. Paul's team will raid the warehouse when the generator is destroyed and the EMP field goes down.

Secondary Goals:
· Talk to the locals in the bar or the clinic for clues to the location of the generator.
· Investigate the hostage situation in the 'Ton Hotel, at the southeast corner of the block. Rescue the Rentons, if they are still inside.
Paul ile konuştuktan sonra dışarıya çıkın ve sol arkanıza gidip çatışmayı izleyin, ya da katılın. Mevtaların üzerini arayın, bi sürü şey ve nanokey olacak. İlerlemeye devam edin, Tahta paravanların arkasındaki basketbol sahasında iki serseri bir elemanı sıkıştırıyor. Hiç muhatap olmadan o zibidileri temizleyin. E tabi eleman da size güzellik yapıp bazı bilgileri verecek. Sonra Metro girişinin tam karşısında bulunan tünelin yanındaki benzer tünele girin. Yine bir serseri bi haatunu sıkıştırıyor (Yav ne zor hayat bu hatunlar için). Elemanla konuşun ve üçüncü şıkkı tıklayın, eh tırsıp tabanları yağlayacaktır. Sonra haatunla sohbet edip gerekli bilgiyi alın. Ton Hotel’i bulup içeri girin, girişteki elemanla konuştuktan sonra üç terörist çıkacak. E bir zahmet halledin. Yukarıdaki delikanlıdan ve ilk konuştuğunuz elemandan şifreleri alıp dışarıya çıkın. OSGOOD & SOONS IMPORT adlı binaya gitmek için çatışmanın yaşandığı sokağa tekrar gidin.Mekanımız bu sokakta binaya girince mesaj gelecek ve alanın bir planı verilecek. Hedef binaya bir çok yoldan gidilebilir. Amaç binanın girişindeki jenaratörü imha etmek. Yolu bulun ve havaya uçurun. İş bitince en üst kata çıkıp Gunter ayusu ile konuşun, sonrada yeni ahbabımız ve kadim dostumuz olacak olan pilot JOCK ile tanışın ve UNATCO’nun binasına doğru süzülüüün.

Primary Goals:
· Report to Manderley.
Bölüm ikiye gidin, patron bi hükümet yetkilisiyle biraderiniz Paul hakkında konuşuyor. Kapı kilitli konuşma bitince girin. (Burnuma pis kokular geliyor...)

Primary Goals:
· Locate the airfield where the NSF has moved the Ambrosia. Investigate the subway system because the terrorists may be hiding underground.

Secondary Goals:
· Report to Sam Carter to receive your equipment.
Üçüncü bölüme inin ve silahlıktaki Sam ile görüşüp, helikoptere geri dönün

3 BÖLÜM

Primary Goals:
· Locate the airfield where the NSF has moved the Ambrosia. Investigate the subway system because the terrorists may be hiding underground.
Daha önce çatışmanın olduğu yerdeki metroya gidin. Etrafındaki kulübelerden birinde bir kadınla konuşan Curly’i bulun. Metrodaki telefon kulübesinin giriş kodunu alın ve kulübeden giriş yapın.
· Talk to Charlie in the Brooklyn Bridge Station for information about the mole people
Çıktığınız açıyı bozmadan düz ilerleyip, sağda durmakta olan Çarli ile konuşun.

Secondary Goals:
· Open a fresh water supply for the homeless in Brooklyn Bridge Station. The valve is in a utility room at the north end of the train tracks that has been blocked by a cave-in. Clear the cave-in with LAMs, find the valve, turn on the water, and report back to Charlie Fann. The Rooks might have LAMs.
Hemen ilerinde elektrik kısa devresinden kaynaklanan ışıkların olduğu bir yer var. Kapıyı açıp, kalasları havaya uçurun. İçerideki borunun üzerinden diğer borunun içine girin. Lockpick ile demiri açın. İçerideki vanayı açıp suyu gönderip geri dönün Çarli ile konuşun. Size kadınlar Tuvaletinin son lavabosunun altındaki panelin şifresini verecek. Geçidi açıp ve içeri girin.
İçeri girince yapmanız gereken gizli odayı bulmak. İster gizlenerek, ister NSF’nin adamlarını temizleyerek, sağa doğru ilerleyin. En sonda sağdaki yıkık bölmede iki karton kutuyu kırın, duvar dibindeki taşı iteleyin ve liderle görüşün. Size geldiğin yönün tersindeki kilitli tuvaletin nanokeyini masadan almanızı söyleyecek. Gidin ve içeriye girin.
Helibase bölümündesiniz ilerleyin. Mesaj geldikten sonra Danger Hot yazan tabelanın altındaki kapağı lockpick ile açın ve vanayı çevirin. Sağdan ilerleyin bir kutu yardımı ile engeli aşın. İlerideki elemanı halledin, köprüyü geçerken düşerseniz alttaki geçitten ilerleyin, robotları duvardaki deliklere saklanarak geçip camlı kapının olduğu odaya varııın.

Secondary Goals:
· Locate the three missing barrels of Ambrosia. UNATCO will send a team to recover them.
İçeriye girerken kapı üstündeki kamerayı by-pass edin sonra da sağa gidince tuvaletleri bulacaksınız. İçerideki elemanın üzerinde nanokey var, onu haklayın ve kilidi alın. Girdiğiniz kapının solundan ikinci kata çıkın sondaki odada security terminali bulun ve hack edin. Hangarın kapısını açın, exit yazan yerden devam edin. Ya da helikopterin alanına girdiğinizde sol köşede olan lağım kapağından da ilerleyebilirsiniz.

Primary Goals:
· Assassinate Juan Ivanovich Lebedev.
İskeleyi temizle ikinci tüpü de buldun.

Secondary Goals:
· Gain access to the 747 hangar and locate the final barrel.
Kasaların üzerindeki nanokeyi alın iskeleden çıkıp karşıdaki konteynerlerin arasından sağa gidin East Gate ye gelince kırmızı ışıklı direkten kapıyı açın. Soldaki kapıdan girin içeriyi temizleyin. Üst kattaki kapının şifresi ilk kilitli odanın içinde ve solundaki ilk kutuda. Hangara girince Paul Denton ile karşılaşıyoruz, konuşmadan sonra içinde çalınan son tübün de bulunduğu uçağa girip içerideki UNATCO’a yamuk yapmış adam olan Lebedev’i hiç konuşmadan temizlememiz gerekiyor. Üç farklı yol var. Birincisi denileni yapın ve elemanı temizleyin, ikincisi konuşun, fakat Anna isimli ortağınız gelip sizin yerinize bu işi yapıyor, ancak UNATCO sizin hakkınızda şüpheli bir görüşe sahip oluyor. Son seçenek ise, adamla konuştuktan sonra partneriniz olan Anna’yı gelir gelmez haklayın (zaten ileride başınıza bela olacak, UNATCO’ya da uçaktaki adamın işi bu, diye yalan söylüyorsunuz böyle bir durumda). Ben Lebedev’i kurtarıp Anna’yı temize havale etme yoluna gittim.

Primary Goals:
· Go to helicopter at the airfield.
Geldiğiniz yoldan geri dönüp iskelenin sağında kalan helikopter pistine gidin. (Oyun başından beri bizi hiç sevmemiş olan, seni hiç sevmedim süt oğlan, babanı da sevmezdim, sohbetini dinlemek zorunda kaldığımız) Gunter Herrman ile konuşup helikoptere binin.

Primary Goals:
· See Manderley for a debriefing.
Patronun odasına bölüm 2’e inin. Sekreterden sonra patronla konuşun.

Primary Goals:
Meet Jock at the helipad to be taken to a new assignment in Hong Kong.
Patronun odasının yanındaki odaya gidip Jaime Reyes ile görüşüp helikoptere binin.

4 BÖLÜM

İlerleyin ve merdivenlerden inin.

Primary Goals:
· Your brother's in trouble. Go to the apartment in Hell's Kitchen and see if he needs your help.
Apartmanın ikinci katına pencereden girip Paul ile konuşun.

Primary Goals:
· Investigate the captured NSF base to the west behind the bar to see if Paul is telling the truth about UNATCO. If he is, help the rebels by sending a distress signal from the satellite transmitter.
Dışarıya çıkın, metronun yakınlarında iki tünel vardı, birisi artık açık. Buradan ilerleyin, geldiğiniz binanın son katına çıkıp bilgisayarı hack leyin ve gizli odayı açın. Buradan sinyali gönderince UNATCO ile ipleriniz kopacak. (E zaten ne kadar süreyle ofice boy gibi kullanılacaktık ki, bu şirkette? Yaranmak için yapmadığımız kalmadı, bak sonunda işimize son verdiler. Pis kapitalist dünya işte...)

Primary Goals:
· Meet with Paul and help him leave New York.
Ahaliyi temizleyin ve Paul ile görüşmeye gerisin geriye Tonn Hotel’e dönün. Sohbetin arasında UNATCO ekibi gelip sizi zımbalamak isteyecek. Sakın tırsıp kaçmayın, zaten bizi yakalayacaklar. Gep Gun varsa yanınızda koridora çıkın duvar dibine gelip ateşleyin. Aaaaa! Mevta mı oldunuz? Olun çünkü diğer seçeneklerde pencereden kaçmak ve ya Paul ile kalıp savaşmak var. Her ikisinde de Paul ölüyor. Ancak koridora çıkıp, Paul olaya karışmadan zımbalanırsanız, ileriki bölümde sağ olduğunu göreceksiniz (siz en iyisi bu bölümün save'sini saklayın ve denemeler yapın).

5 BÖLÜM

Primary Goals:
· Escape from the Majestic 12 facility.
Bakın, bilmediğiniz bir yerde hapistesiniz. Kapıya yürüyünce mesaj gelecek ve elektrik kesilip kapı açılacak. İlerleyin ve batonu alıp, kutuyu kırın. Elektrik şoku ile nöbetçiyi bayıltın. Multitool ile altınıza kasa koyup kamerayı bypass edin. Mazgaldan içeriye girin ve ya koridorlardan olmak üzere commando centere gidin. Temizlik yapıp güvenlik panelini kullanın. Az ilerleyip sağdan Paulun olduğu Med-Lab’a gidin ve konuşun. Burada önemli nokta ekipman geliştirici ile çıkış kodunu bulmanızda, zor da değil. Daha sonra Bölüm 3’te bulacaksınız kendinizi. Eski dostlarla konuşup, ekipman toplayın ve size katılmaya davet edin. UNATCO’nun patronu Manderly’e gidip onu da temizleyin. Helikoptere binin.

6 BÖLÜM

Primary Goals:
· Deactivate the weapon-lock on Jock's helicopter. The remote control-panel is on Flight Deck One.
Bu bölümde fazlaca bir zorluk yok. Helikopterden indiğinizde solunuzda kalan kapıdan üst kata çıkın, security terminali hack edip kameraları off edin. Sondaki kameranın kapı ve kapaklarını açıp turrets durumunu allies yapın. Sonra da an alta inip kalabalığı halledin. Metal dolaplara bir Gep Gun yollayıp 3’cü dolaptaki nanokeyi alın. En üst kata tekrar çıkıp, kilitli olan kapıyı açın. Yine security terminal işi ve pencerenin önündeki weapons tuşunu tıklayın. Jock’un yanına gidin. O Kapıyı uçurunca robot amcalar gelicek, bir çaresine bakın. Jock’un açtığı geçitten süzülüp asansöre giriiin.

Goals:Primary
· Look for clues to finding Tracer Tong at the compound that Paul used to visit, to the east of the Wan Chai market.
· Find Tracer Tong somewhere in Hong Kong.
Tracer Tong’u bulmak biraz zaman alacak, bu yüzden diğer işleri halletmemiz gerekiyor. Gazete satan kadının yanına gidin, ufaklık ile konuşmasını dinleyin, ufaklığı takip edip gittiği yeri öğrenin ve gazeteciye geri dönün. Bunaltıncaya kadar gazeteciye sorulara devam edin, dökümanları okuyun. Ufaklığın gittiği adamın yanına geri dönün, bu Gordon Quick. Onunla konuşun.

Primary Goals:
· Find and examine the Dragon's Tooth sword as proof regarding whether or not Maggie Chow is telling the truth
Tonocchi Road’ı bulun (Lucky Money’in solundan gidin) ve Queen’s Tower bölümüne yıkık köprünüm ilerisindeki iki nöbetçinin dibindeki geçitten girin. Otele girin güvenlik odasındaki güvenlik panelini halledip soldaki asansör ile Maggie Chow’ın dairesine çıkın. Yardımcısı hatunu izleyin Maggie ile konuşun. Sonra yardımcısının sizi izlemesini sağlayıp asansör kapısının yakınlarında elektrik şoku ile işini bitirin, aynı şekilde Maggie hanımı da yanına gidip temizleyin. Yahu psikopat mısın demeyin, bu yılan kadın ejder kılıcını çalıp buradaki çeteleri birbirine düşüren şahıs, ileride de kapışıcaz yoksa. Asansörden girdiğinizde sağınızda kalan tarafta bir fener var, onu çekince geçit açılacak ve korumaların olduğu ve Maggie’nin çaldığı kılıcı sakladığı bölüm var. İster sessizce, isterseniz ortalığı dağıtıp bilgisayarı hack edin ve kalkanı kaldırıp kılıcı alın. Mesaj kabinine gidip dinleyin, haklı olduğumu göreceksiniz. Geri dönüp Maggie’nin arkasındaki camı kırarsanız karşıdaki binanın bir alt katının balkonuna geçip, o odayı da keşfedebilirsiniz.

Secondary Goals:
· Find evidence in the police station in the Wan Chai Market that will settle the Triad dispute. Bring it to Maggie Chow earn her trust.
Bence Maggie’nin dediklerine uyup polis merkezine baskın yapmanıza gerek yok. Ama ben oraları da görecem diyorsanız, başladığınız yere dönünce 911 yazıp polis merkezine dalın temizlik yapın. Maggie’nin verdiği kodla silahların bulunduğu yere girip ganimetleri alın.

Primary Goals:
· Demonstrate Maggie Chow's guilt to the Red Arrow by showing Max Chen the Dragon's Tooth Sword. Find Max Chen in the Lucky Money Club in the mall near the Wan Chai Market.
Aldığınız kılıç ile Lucky Money Club bölgesine gidip Max Chen ile görüşmeniz gerekiyor. Başlangıç noktamıza geri dönüp Lucky Money’e dalarız. Kapıdaki iki kibar hanım içeriye girmemize yardımcı olacaklar. Herkesle konuşup ikinci kattaki barmenin arkasından Max Chen’in yanına gideriz. Kılıç elinizde olsun.

Primary Goals:
· Tell Gordon Quick how the Red Arrow responded to the news about Maggie Chow. He should be near the Luminous Path compound next to the Wan Chai market.
Konuşmadan sonra MJ12’nin yarı robot elemanları baskın düzenleyecek, bence hiç karışmayın ortalık temizlenince Gordon Quick’in yanına gidip şifrenizi alıp kapıdan girin. İçeriye girince binanın içinden merdivenlerle aşağıya inin. Çete üyelerinin sığınağı olan bu yerde tablolardan birinde giriş kodu yazacağınız mekanizmayı bulun 1997 yazıp Tracer Tong’u bulun.

Primary Goals:
· Go to the center of the Operating Theater so that Tracer Tong can deactivate the killswitch and restore augmentation functionality.
Konuşmadan sonra aşağıda dairenin bulunduğu yere gidip Tong’un işini bitirmesini bekleyin.

Primary Goals:
· Get the ROM-encoding for the Dragon's Tooth sword from the basement laboratories at VersaLife.
Artık Versa Life’a girme vakti geldi. Lucky Money’e giderken asansörü görmüşsünüzdür, Tong’un verdiği şifre ile yukarıya çıkın. Üçüncü kattaki MJ12 Lab’a giden asansörün şifresini ya oradaki bilgisayarlardan, ya para karşılığı supervizor’den, ya da sizden patronunu öldürmenizi isteyen büro çalışanının istediğini yaparak ondan alabilirsiniz. Asansörle yukarıya çıktığınızda sizi uyaran elemandan sonra düz gidip dünya üzerindeki el heykelinin soldaki koridora girip asansörü bulun. Yukarıya çıkınca bu bölgeye girişteki heykelin önündeki yer altı merdivenlerini açacak olan güvenlik panelini hack edip oradaki korumayı da halledip merdivenlerden inin. Kılıçlı kadını ve dolanan iki üç askeri sessizce temizleyin. Sağlı sollu merdivenlerin olduğu karanlık yerin ortasındaki açık asansöre binin (Aslında bu işten önce labaratuvar kısmındaki ekipman geliştiricileri ,oradaki bilgisayarı hack edip alsanız daha iyi olur). Bilgisayarı hack edip seçeneği tıklayın

Primary Goals:
· Go to the temple in Wan Chai to cement the alliance between the Triads.
Bu görev tamam ama, alarm verilecek. Postu deldirmeden Versa Life’den çıkıp Budist tapınağına gidin Gordon ile buluşun (Gordon’un daha önce durduğu kapının karşısında)

Primary Goals:
· Report to Tracer Tong inside the Luminous Path compound to deliver the good news of the truce.

Secondary Goals:
· Meet the dragon heads at the Lucky Money for drinks.
Tong’un yanına geri dönüp konuşun.

Primary Goals:
· Gain access to the Level 2 labs at VersaLife and locate information on the structure of the plague virus.
Lucky Money’e gitmeseniz de olur. Versa Life içinde bulunan MJ12 Lab’da daha önce giremediğimiz Level 2’nin kodunu alıp Canal Road’a gidip sonundaki girişe kodu yazın, (Ya da daha önce güvenliği halletmişseniz eski yoldan Lucky Money’in oradaki asansörden de gidebilirsiniz. Ancak güvenlik bölümünü atladıysanız buradaki asansör muhtemelen kilitlidir, siz Canal Road’ı deneyin. Hem eski yol çok daha zorlu.) içeriye girince Level 2’nin girişinde korumalar var bunlardan kurtulmak için bölmelerini kapatın (768).

Primary Goals:
· Destroy the Universal Constructor used for manufacturing plague virus.
Alttaki tünelin merdivenini açıp bilgisayarı hack edin, merdiveni eski haline getirip önce hatunu sonra mekanik adamı sniper ile halledin. Hatunun önündeki bilgisayarda iki seçeneği de işaretleyin. Yanda açılan koridordan gidip aşağıya inin, (Eğer acıyıp Maggie Chow’u daha önce temizlemediyseniz burada karşınıza çıkacak ve mecburen bu işi yapacaksınız) ekipman geliştiricileri alın en alta panele (525) kodu yazıp reaktör alanın girin.

Primary Goals:
· Report to Tracer Tong for information on Stanton Dowd and the Illuminati.
Merdivenden inin. Ayrı duran borunun merdiveni var ona tırmanıp suya atlayın. Diğer borunun içerisindeki mahlukatı kılıç ile tek vuruşta temizleyip yüzmeye devam edin. Çıktığınız yerde boruların üzerinden kıyıya çıkın, yolda bulduğunuz nanokey’i alın. Loading bitince boruların oradan eğilip geçin kanala varınca suya atlayıp soldaki teknenin yanından kıyıya çıkıp Tong’u görmeye gidin. Burada Paul Denton ile de karşılaşacaksınız.

Primary Goals:
· Board Jock's helicopter in the Luminous Path compound.
Onlarla konuşup dışarı çıkın Jock sizi bekliyor olacak.

7 BÖLÜM

Primary Goals:
· Get to the Underworld Tavern and meet with Harley Filben.
Çatıdan Aşağı inerken dikkatli olun askerleri ya haklayın ya da sessizce oradaki dar kapıdan Underworld’taki Harley’in yanına gidip konuşun (Barın yanındaki alanda).

Primary Goals:
· Meet Stanton Dowd at the Osgood & Son's Storefront, near the tunnels leading to the warehouse district.

Secondary Goals:
· Kill the traitor, Joe Greene, in the Free Clinic.
Bardan, aynı yoldan geri dönün ve çıkışta sağınızda kalan yola gidip free clinicte muhbir Joe Greene ile konuşun. İkinci şıkkı seçip onu temizleyin. Klinikten çıkın, sağdan ilerleyince bir varilin yandığı yıkık binaya geleceksiniz. Varilin yanındaki bölmede Stanton Dowd olacak, konuşunca kalabalık bir asker gurubu gelecek.

Primary Goals:
· Scuttle the PCS Wall Cloud by destroying the 5 tri-hull welds with explosives and by reversing the bilge pump flow. Pumping water into the bilges will destabilize the ship's weight distribution and cause the hull to split open.

Secondary Goals:
· See the Smuggler for explosives for scuttling the superfreighter.
· Bring Stanton Dowd some Ambrosia to counteract the Gray Death.

Gaz bombaları ile durdurup vurun. Bir tanede robot çıkacak, gep gun ona iyi gelecektir. Yine sağdan devam edin otel girişinin karşısından devam edin. Bir boş alan var, oradaki merdivenlerden aşağıya inin. İlk bölümlerde serserinin elinden kurtardığımız hatun giriş şifresini söylemişti. Yok kurtarmadım diyorsanız basketbol sahasındaki adamı bulun, oradaki girişten konteyner’ın kodunu yazıp yine aynı yere gelebilirsiniz. İçerideki küçük odadan mavi ışıkları kapatın.

Primary Goals:
· Once you obtain items from Smuggler, get back to the hotel roof and take the helicopter to Brooklyn Naval Shipyard.
Adamımız Smuggler’i bulun 4 seçenekten önce 2 sonra 1’e onay verin. Cephane alışverişinden sonra tekrar Jock ile buluşmak için otelin çatısına çıkın.

8 BÖLÜM

Doğru ilerleyin, iki çöp tenekesinin yanındaki kapaktan geçin.

Primary Goals:
· Enter Main building on north side of Dockyard. There may be more than one entry point.

Secondary Goals:
· Find the Ammo Storage warehouse and raid ammo bunkers for more LAMs or Rockets.
İlk kulübenin önünde bekleyin, asker gelip konuşacak ve nanokey alacaksınız. Kapıyı açın soldaki ilk binaya girip kapı üstündeki kamerayı haklayın. İçerideki iki kapı arasındaki güvenlik panelini kullanın, odalarda işe yarar olanları toplayın, kodu öğrenin. Binadan çıkınca sağınızda Ammunition Storage kapıları açılmış olacak. Güvenlik Robotunu haklayın, sese gelenleri de temizleyin, küçük odaya girip güvenlik panelini halledin robotları by-pass edip kapılarını yandaki kumandadan açın ihtiyaçlarınızı alın. Şimdi dışarı çıktığınız tel kapıya geri dönün, karşınızdaki binaya sessizce girip güvenlik panelinden kameraları kapatın. Diğer kapıdan dikkatlice çıkın,askerler ve üç dev robotu ister gep gun ile ister scramble granade ile, yani keyfinizce halledin. Sola doğru gidince kule şeklinde bir asansör var (burayı unutmayın geri geleceğiz), Onun yanındaki kapıdan içeriye girin (0909). İçeriye girince masanın altından geçip kapıyı açın (eğer kameraya yakalanırsanız nöbetçi düşman olarak görecektir). Geminin girişine gidip merdiveni indirin. Yukarıya çıkın ve soldan arkaya dolaşın, merdivenleri çıkıp içeriye süzülün. Öncelikle üst katı iyice araştırın, bu arada da gereksiz elemanlardan kurtulun. Nanokeyleri bulduysanız en alt kata inip kapıyı açın. Burada zor olan görev başlıyor, çünkü bolca gürültü yapmak zorundasınız, bu yüzden biraz ayrıntı vereceğim. Amaç duvarlarda bulunan mazgal şeklindeki panoları imha etmek (Caution Tri-Weld Seam yazar üzerlerinde). İçeriye girince merdivenlerden inin ilk pano nöbetçilerin bulunduğu soldaki bölümde. Ha gayret önce adamları sonra en dip soldaki panoyu halledin, sonra da bir köprü var onu çalıştırıp(9753) yukarıya çıkın. En üstteki katta dikkatli olun. Neyse bir alt kata inip pencereyi kırın ve boruların üzerinden ilerleyin. Kapalı bölmedekini de uçurun. Sonra geri dönüp, nöbetçilerin tuttuğu bölümden diğer koridora geçin. Sağdan devam edin güvenlik panelini halledip odaya girin bir imha işi de burada var. Pistonları çalıştırıp bilge power yazan yere tıklayın, merdiveni çıkın, altınıza bir kasa koyup pistonların üzerinden karşıya geçin, temizlik yapın. Geriye dönün, bu sefer nöbetçileri ilk temizlediğiniz yerden sola gidiyorsunuz. İleride onarım robotuyla çalışan bir teknisyen var. Onunla da konuşup dibindeki kapıdan içeriye girin (dikkat, örümcek robot var).

Primary Goals:
· Cut the power to the transformers that are shorting out and electrifying the overhead walkway. Two control panels must be shut down, one of them under the floor.
Oradaki mazgalı da uçurun. Merdivenlerden çıkıp ve elektronik paneli bozun, güvenlik panelini halledin. Elektriklenmiş köprünün oradaki güvenlik panelini ve karşısını halledin. Teknisyenin yanına dönüp, bu sefer sağından devem edin. Helikopter alanına geliyorsunuz, burada da helikopterin kuyruk hizasında bir mazgal var, uçurunca iş bitiyor.

Primary Goals:
· Meet Jock on the roof. At the west end of the dock is a maintenance store to the air condition system. Use the ladder inside to get into the ventilation channels and up onto the roof.
Gemi sallanmaya başladı. Hızla geldiğiniz yoldan kaçın (teknisyenin peşinden gidin, merdiven altına kadar varırsınız). Gemiden dışarıya çıkınca, sağdan ilerleyin bir kapıdan girip uzun bir merdivene çıkacaksınız. Robot örümcekler tehlikeli, fakat halletmek zorundasınız. En sonunda binaya girerken gördüğünüz kule asansörün yanındaki çatıdasınız. Jock orada olacak.

Primary Goals:
· Meet Stanton Dowd at his family crypt inside the graveyard.
Helikopterden inince kapının yanındaki diafondan kapı nöbetçisiyle haberleşip içeriye giriyorsunuz. Mezarlığın girişini bulup, Standon Dowd ile görüşün.

Primary Goals:
· Take the helicopter to Paris. Make contact with silhouette in the Paris catacombs.
Her mezarı ve levhayı araştırıp, gereken malzemeleri alın. Tam çıkacakken mesaj gelecektir.

Primary Goals:
· Disable the EM disruption field that is preventing Jock from landing. The source seems to be a small building just inside the cemetery gate.
En iyisi bilgisayarın yanındaki mezarı kullanarak dışarıya çıkmak. Herkesi temizleyin, kapıyı açan elemanı da temizleyince odasındaki boş kitaplığı parçalayıp, içeridekini imha edin. Birkaç kişi daha gelecektir, halledin.

9 BÖLÜM

Primary Goals:
· Make contact with the Illuminati in Paris, where the former Illuminati leader, Morgan Everett, is rumored to be in hiding.
Geldiğiniz çatıda isterseniz duvardaki açıklıktan, aşağıdaki birkaç düşmanınızı haklayabilirsiniz. Asansör kodu küçük yapıda, aşağıya inince merdivenleri çıkın ve oradaki tuhaf (odd) kadından çıkış kodunu alın. Sizden bir şey isteyecek.

Secondary Goals:
· Kill the four greasels in the sewers, then inform the frightened woman who lives in the apartment ruins.
Merdivenlerden aşağıya inin, gireceğiniz bölüm radyasyon tehlikesi taşıyor. Devam edin ve merdivenlerden aşağıya inin, dikkatli olun ortalıkta dört Greasel var. Öldürüp tuhaf kadına geriye dönün. Size 14 no’lu binadan bahsedicek. Şimdi geriye dönüp dikkatlice bahçeye çıkın, önceden temizlemediyseniz üç mekanik nöbetçi var, sessizce halledin. Birinin üzerinde karşıdaki binanın nanokey’i var. 14 numaraya girin, son katta güvenlik panelini hack edin, tüm odalardaki malzemeleri alın (alt kat dip koridorda kilitli odadan bir telefon görüşmesi yapabilirsiniz). Şimdi metroya gidin ve girişteki adamla konuşun.

Secondary Goals:
· Kill the three MJ12 soldiers in the metro station next to the underground mall. Report back to Defoe.
Işıkların kısa devre yaptığı yerdeki kapaktan girip temizlik yapın ve adamımıza geri dönüp ödülünüzü alın. Şimdi 14 numaralı binanın karşısındaki mekana girip merdivenlerden inin. Dikkatli olun, birkaç nöbetçi bulunuyor, yeraltı tünellerine girdiğiniz andan itibaren harita kullanın, yoksa işiniz zorlaşır. Son olarak mekanik bir nöbetçiyi temizleyeceksiniz, onu geçince kilitli bir duvar var, gerisinde sağda lockpick olacak alın ve altındaki taşı itin. Artık 1. sığınaktasınız, lideriyle konuşun.

Secondary Goals:
· After the rescue attempt, inform Chad of the hostages' fate.
· Protect the hostages as they try to make it back to Silhouette's bunker.
· Free the members of Silhouette bring held in Bunker #3.
2. sığınakta bize silah satacak biri var sadece, 3. sığınağa gidip iki tutsağı kurtarıyoruz. Oldukça kalabalık sayılırlar ama siz halledersiniz. Kadın askeri de temizledikten sonra güvenlik panelinin yanındaki nanokey’i alıp esirleri kurtarın ve 1. sığnağa geri dönüp liderle konuşun.

Secondary Goals:
· Meet Jaime at a cafe in building 19. (Bu seçenek Jamie ile Honkng’da konuşup katıl dediyseniz geçerli)

Secondary Goals:
· Meet Jaime at a cafe in building 19.

Primary Goals:
· Meet Nicolette DuClare. She is known to frequent Club La Porte de I'Enfer.
Önceden girmediğimiz, 3. sığınağa paralel yoldan gidin ve merdivenlerden inin. Uygun bir kapaktan sessizce dışarıya çıkın (ben solda olanı kullandım). Paris’te dikkatli olun çünkü, Paris polisi ile sorun yok, ancak MJ12’nin askerleri ile çatışırken görürlerse onlardan yana olurlar. Soldakinden dikkatli çıkın (F4 ile görünmez olun en iyisi), bir nöbetçi kulübesi var bilgisayarı hack edin güvenlik robotlarını devre dışı bırakın. Delikten çıktığınız yönün sol çaprazındaki sokaktan ilerleyip sağdaki ilksokaktan klüp kapısını bulun ve girin. İçeride dans eden hemşire ile konuşun, oradan da üst katta tek başına oturan hatunla konuşup geldiğiniz yerden çıkın.

Primary Goals:
· Find Nicolette DuClare. She is known to former Illuminati Leder, Morgan Everett, ist rumored to be in hiding.Club La Porte de I'Enfer.
Çıktığınızda sağa sapınca Nicolette’yi ve Jock’u bulmuş olacaksınız.

Primary Goals:
· Search the DuClare chateau for evidence of Morgan Everett's relationship with Beth DuClare.
Nicolette ile birlikte helikoptere binip DuClare’nin şatosuna gidin. Nicolette ile konuşun.

Primary Goals:
· Find Beth DuClare's secret computer room, which should contain clues to the whereabouts of Morgan Everett.
Binanın arkasına dolaşın ve tahtaları kırıp arka kapıdan girin. Sola yönelin, içerideki kapıdan mutfağa ulaşın. Mutfakta aşağıya inen mahzen merdivenlerini takip ederek gizli odayı bulun (duvardaki şamdanı itmeniz yeter). Bilgisayardan sinyal gönderin Nicolette ile konuşun. Geldiğiniz yoldan çıkıp, karşınızdaki labirentten geçin. Nicolette orada kalacak ve yolda birkaç mekanik asker bekliyor kolay gele.

Primary Goals:
Go to the family crypt in the maze behind the chateau and await instructions from Morgan Everett.

Primary Goals:
· Access the Templar computer system so that Morgan Everett can complete work on a cure for the Gray Death.

10 BÖLÜM

Secondary Goals:
· Recover the gold from the Templars' cathedral, now occupied by MJ12.

İçeriye girince kilitli bir kapı ile karşılaşacaksınız, geri dönün kasaların üzerine çıkıp, camı kırın binanın üst katından nanokeyi alın. Pencereden mekanik askeri haklayın. Aşağıya inip köprüdeki elemanı indirin, kapı açılacaktır, robota çaktırmadan içerisini temizleyin, güvenlik panelinden robotu etkisiz kılın. Dışarıya çıkıp metro girişindekileri temizleyin. Katedralin etrafını kendi yöntemlerinizce temizleyin. Katedral alanına girdiğinizde iki kule bina göreceksiniz, soldakinde yemekhane ve bir aşçı var. Buradan bir üst kata çıkın (bütün kodlar karşı binada, yatakhanedeki datacube’de), soldaki girişten kıvrılarak aşağıya inin, soldaki kapıdan girin. Ambrossia tüpleri var, içeri girince elektrik sistemini by-pass edin. Çıkınca soldan yukarı çıkıp, sağdaki kısma girin (Soldan yukarıya çıkarsanız güvenliği de hack edeceğiniz, bir hatun askerin bulunduğu oda var), nöbetçi ve kamerayı halledip kapıdan içeriye girin. Gunther Hermann’ın mesajı ile karşılaşacaksınız. Aşağıya inince solda bir halogram mesaj alanı sağda bir bilgisayar var. Herrman bilgisayar tarafında saklanıyor, (isterseniz önce bir save yapın) ben gep gun ile hemen hakladım, hiç sohbete bile girmedim.

Primary Goals:
· Go to the metro station and await further instructions.
Şimdi başta pas geçtiğimiz metro istasyonuna gidiyoruz, yolda bir sürü mesaj alacaksınız.

Primary Goals:
· Meet Toby Atanwe, Everett's associate, in the metro station.
Metroya girince sağdaki otomatik kapıdan inin en altta Toby Atanwe ile gonuşun, ilk seceneği tıklayın ve sizi Everett’e yakın bir yere götürsün. Yemek salonuna gidin sağdaki kapıdan girip (Akvaryumun) nanokey’i alın, hizmetçiyle konuşup sağdaki merdivenlerden inin. Akvaryumlardan sonra solda Alex ile karşılaşıyorsunuz, konuşup, içerideki odadan prototype al program adlı enerji amca Morpheus ile konuşun, tuvaletteki aynayı açacak nanokeyi alın, çıkın ve yolunuza devam edin. Morgan Everett ile konuşup nanokey’i alın.

Primary Goals:
· Meet Jock at the helipad. Leave for Vandenberg Airforce Base.
Şimdi tuvalete gidip aynayı açın, Makinaya bağlı adamla konuşun.

Secondary Goals:
· Tell Everett that Lucius DeBeers is cold.
Everett’e gidip konuşun.

Secondary Goals:
· Tell Lucius that Everett does not intend to revive him?
Lucius’a geri dönün, ilk seçeneği seçip yanındaki panelden onu huzura kavuşturun. (ya da ikinci seçeneği tıklayıp Jock ile buluşmaya gidin)
Toby’nin sizi getirdiği yere geri dönün, kapıyı açın, jock sizi bekliyor.
Önemli not: Jock ile buluştuğunuz alanda yerde ölü bir teknisyen var, ileride de kıl bir teknisyen. İşte o kıl herif helikoptere bomba koymuş, eğer onu haklarsanız Jock bombayı bulacak, yok haklamazsanız, son bölümlerde patlar ve sevgili Jock’ı kaybederiz. Haklayın şunu!

11 BÖLÜM

Primary Goals:
· Destroy the 2 MJ12 military bots and 2 MJ12 security bots. Base will remain under lockdown until the bots are destroyed.

Secondary Goals:
· Activate backup power for the X-51 scientists' bot security system.
Şimdi Güvenlik ve Askeri robotları haklama vakti. Gep Gun’a dürbün takmışsanız çatıdan işlerini bitirin, biraz sabır istiyor ama daha kolay. (Yok eğer malzemem yok diyorsanız aşağıya inince yaparsınız. Bu iş için de zaten çatıdaki hatunun verdiği kod ile aşağıya inmemiz gerekiyor).

Primary Goals:
· Go to the communications center to gain access to Gary Savage.

Çok karışık bir bölüm olduğundan, dikkatli olmanız gerekiyor. Merdivenlerden inin, güvenlik kamerasını sniper ile halledip devam edin. Duvardaki merdivenden ilerleyip asansörün önünde bekliyen nöbetçilere çaktırmadan asansörün üstüne çıkın. Aşağıya inin. Sağdaki kapıdan bitkili mekana girin, camlı kapının oradadan dışarıya çıkın (iki elemanı da halledin). COMM 1’e gidip konuşun.

Primary Goals:
· Find Gary Savage, believed to be in the control room.
İçerideki dolapları ver her yeri karıştırıp malzeme toplayın. İçeride bulacağınız kapaktan aşağıya inin. Biraz ilerleyince mesaj gelecek.

Primary Goals:
· Uplink Daedalus to the military computers near the control room on the second floor of the command building.

Aşağıda güvenli panelini halledin, İlk kapıyı açıp aşağıya inin ve özellikle nanokey’i ve koruyucu kıyafetinizi alın. Radyasyonlu odadan geçip içerideki iki robot örümceği halledin. Alt kattaki güvenliği çözüp, köprüyü üçüncü kata çıkartın. Karşıya geçince nanokey’i alıp merdivenlerden yukarıya çıkın. Odadan çıkıp sola dönün ve içerideki merdivenlerden çıkın. İki korumayı halledin ve TNT’nin olduğu kapıyı aldığınız nanokey ile açın. Merdivenlerden aşağıya inip Sam Carter ile konuşun. Merdivenden inin ve Dr. Savage ile konuşun

Primary Goals:
Bring up the Vandenberg computer system, needed to operate the UC and to allow Everett to defend Daedalus.
Sam Carter’in yanındaki girişten geçin, elektirik paneli sonda, iptal edin, odadaki asansörle yukarı çıkıp bilgisayarı kullanın.

Primary Goals:
· Go to the control room to receive a communication from Bob Page.
Dr. Savage’nin yanına gidin. Bob Page ile konuşmasını dinleyip Savage ile konuşun.

Primary Goals:
· Rescue Gary Savage's daughter, Tiffany, from the gas station where Majestic 12 is holding her.
Şimdi tekrar binadan dışarıya çıkıp COMM 1’in yanından düz devam edin.

Primary Goals:
· Meet Jock at the front entrance to Vandenberg, northeast of the base.
COMM 1’i geçince sola dönüp Tong ile konuşup helikoptere binin. Artık sessizlik ve dikkat çok önemli. Bu yüzden mutlaka oyunu kaydedin. Çünkü farkedildiğiniz an Tiffany’i haklıyacaklar. Gittiğiniz mekanda düz ilerleyip Sandra Rernton’u bulun (Paul ile konuşup öldürülmenizden az önce Ton Hotel’de yardımcı olduğumuz hatun) Yanındaki serserilerden erkek olanla konuşup nanokey’i alın. Başladığınız noktaya dönüp küçük binaya girin borularda ilerleyip merdivenleri çıkın. Paravanın dışındaki askeri haklayın.. Sürekli çökerek ilerleyin, üç tane mekanik asker var dikkatli olun. Benzin istasyonunu keçer geçmez soldaki binadaki küçük odada Tiffany hapsedilmiş durumda, ne asker ne de köpek kalsın hepsini haklayın ki kızı kurtarınca müdahale edemesinler.. Her başarılı hareketinizde save yapıp içeri girin, binanın girişindeki elemanda nanokey var, alıp kapıyı açın, alarm verilmesin ve kızı kurtarın (Bulduğunuz zyme viallerden almayı ihmal etmeyin).

Primary Goals:
· Return to the helicopter in the junkyard.
Ortalığı temizlediyseniz ikinci seçeneğe tıklayıp kapıdan çıkın ve düz gidip açılan bölümde Jock ile buluşun.

12 BÖLÜM

Primary Goals:
· From the recently damaged MJ12 ocean lab, recover the schematic Gary Savage needs to complete a Universal Constructor.
· Steal a mini-sub from the URV module submerged just offshore, then take it to the ocean lab.
Eveet, tercihler ve yollar oldukça fazla olan bölümlerden birindeyiz. Ben robot devriyelerden kurtulup, sağdan ilerlerken suya girebileceğim yerden gitmeyi tercih ettim. Suyun içindeki balık adamları gece görüş özelliğiyle sniper ile uzaktan hakladım. Suya giriş yerinden bakınca biraz sol çaprazımdaki ve açık kapısının üzerinde kırmızı ışık yanan (SW) yapıya yüzdüm ve merdivenlerden yukarıya çıktım. Çıktığınız küçük havuzun oradan koridora değil de dışarıya açılan kapıya yönelin. Köprüden ilerleyince içinde asansör olan yeni bir mekana gireceksiniz. Nöbetçiyi haklayın ve asansörle aşağıya inin. Koridordan devam edin, bilim adamlarının olduğu mekanda üç ve ya dört asker var, onları temizleyip ortadaki merdivenden yukarıya çıkın ve mini deniz altının yanına gidin, teknisyenin yanındaki güvenlik panelinden kapakları açın.. Denizaltıya binip diğer bölüme geçin. Geldiğiniz yerde herkes ölmüş durumda. İlerleyince solunuzda gördüğünüz paneli hack edip sistemi lehinize cevirin. Merdivenlerden en üst kata çıkın paneli hack edip soldaki kapıdan ilerleyin. Otomatik ateş edilen yerdeki cesedin yanındaki nanokey’i alıp kapıyı açın. Girdiğiniz mekandaki merdivenlerden suya inin. Açık kapıdan girip datacube’deki şifreyi alın ve kilitli kapıyı açıp ilerleyin. Elektrik kaçağını olduğu küçük odadaki diğer kapıdan aşağıya inin.Burası rayların olduğu bir alan. Sağdaki koridora girip nanokey’i alın. Bu alana girdiğinizde tam karşınıza düşen kapıya ilerleyip içeriye girin. Geldiğiniz koridorun bir benzeri alt katta var, oraya inip asansör ile aşağıya inin. Geldiğiniz bölümde mavi ışıklı çizgilerin etkisinden kurtulun, ileride dev örümcek robotu hallettikten sonra asansörü çağırın (dikkat altında kalmayın). Yukarıya çıkınca karşıya geçmek için girişin hemen yanındaki panelden köprüyü çalıştırın ve devam edin. Soldaki bilgisayarı kullanın ve geri dönme vakti.

Primary Goals:
· Meet Gary Savage and Jock on top of the sub base's command module, just onshore.
Geriye dönerken Walton Simpson’dan iki mesaj gelecek. Rayların olduğu alanda hesaplaşma vakti. Hazırlıklı olun. Elinizden kaçarsa üzülmeyin, bir raund hakkınız daha olacak ileride. Yolda birkaç balık adam bekliyor dikkat. Yüzüp içeriye girdiğimiz havuz alanına kadar dönün, bu kez koridordan ilerleyip duvardaki merdivenden yukarıya çıkın. Askeri temizleyin. Artık helikopterin sesini duymaya başlamışsınızdır. Hızla en yakın duvar merdivenlerinden çatıya çıkın. Hediyenizi alın ve jock ile ayrılın.

Primary Goals:
· Abort the launch of the nuclear missile.
İndiğiniz yerde sol çaprazdaki nöbetçiyi, uzaktan indirin. Soldaki yoldan ilerleyeceğiz. Üç doberman var, haklayın ve geldiğiniz binanın içini temizleyin. İkinci kata çıkınca otadaki direkteki panel ile gizli bölmeyi açabilirsiniz isterseniz. Buradaki köprüden kapalı alana girin. Üç beş asker ve iki robot var. Mekana indiğinizde, asıl amaç tellerle çevrili mekandaki merdiven ve asansörün olduğu yere ulaşmak. Mekana gelince aşağıya inin. En altta güvenlik panelini kullanıp (8456) içeriye girin. Karşınızdaki kapıya da aynı kodu yazın ve içeri girdiğinizde hemen solunuzdaki panele de. İçeride iki siyah giyinen adam ve bir mec commando var, merdivenlerden çıkıp adamı halledin ve abort tuşuna basın.

Primary Goals:
· Reprogram the missile to strike Area 51.
Odadaki paneli kullanıp bu görevi de tamamlayın. (şifresini aşağıdaki kilitli bilim adamının yanındaki datacube’te bulabilirsiniz)

Primary Goals:
· Go to the launch tube and make sure MJ12 does not sabotage the missile launch.
Artık kilitli olan diğer kapı açıldı. İçeriye girince koridora hemen dalmayın, önce sniper ile temizlik yapın. Koridora girince ışık sönecek, bu yüzden geri çekilip savaşın. Sonra asansör ile 2. kata gelin kuledeki adamı temizleyin.

Primary Goals:
· Meet Jock outside the silo.
Asansörle 5. kata çıkın merdivenlerden kapağa çıkın, düğmesi hemen solunuzda boşa nanokey aramayın. Jock ile buluşup uzayın.

13 GÖREV

Primary Goals:
· Get access to the Area 51 Bunker.
· Get past the blast doors north of the helipad.
Karşı kuledeki nişancı askeri temizleyin. Aşağıda iki güvenlik robotunu hallettikten sonra, bölüme ilk başladığınız yerin sağ çaprazında kalan tahrip olmuş depoya ilerleyin. İçeride iki mectrops ve bir meninblack var. Haklayıp yıkık merdivenden çıkın ve güvenlik panelinin bilgisini alın. Temizlediğiniz nişancının olduğu kulenin kapısına ilerleyin. En üste çıkıp sütundaki panelden kapıyı açın. Diğer binalara girip, eksik mühimmatınızı toplayın. Sonra tüneldeki açılan kapıdan geçiş yapın.

Secondary Goals:
· Bring up the power to the elevator system in order to access Page's bunker below.
Girişteki paneli hack edip iki robotu temizleyip sağdan ilerleyin. Küçük odadan asansörü online durumuna getirip geriye dönüp düz devam edin. Asansör ile aşağıya inin.
Aşağıya indiğinizde ilerleyin. Mavi ışıklı alarm alanını atlayıp ve ya gep gun ile imha ederek geçin. Az ilerleyince sağdaki panel infilak edecek, az geri çekilin Bob Page’nin mesajından sonra infilak eden panelin sağındaki halogramdan Morgan Everett ile görüşün.

Secondary Goals:
· (Join Illuminati) Kill Bob Page and clear the way for the former Illuminati leaders to restore an age-old secret government. Rule the world with compassion and an invisible hand alongside Morgan Everett.
Arkanıza dönüp düz ilerleyin, güvenlik robotunu halledin, ileride kapı var,solunuzdaki panele girip kodu yazın. İçerideki cam bölmelerden ilk soldakinde nanokey var. Şifresi dışarıya çıkıp sola döndüğünüzde kilitli olan odada. İçeride iki kişi var. Datacube’den şifreyi alıp nano keyi kullanmak için şifreyi aldığınız kapının yönünde ilerleyin. İki mec komando ve üç asker var, dikkatli olun. Merdivenleri çıkıp kapıyı açın ve girin. İlerideki asansörü çağırınca dikkatli olun içerisinde üç kişi olacaktır. Aşağıya inin ve final bölümünün başlangıcında Tong ile halogramdan konuşun.

Secondary Goals:
· (New Dark Age) First go to the coolant control room at the northwest corner of Sector 4 and cut off coolant to the reactors, then return to the reactor lab in Sector 3 to finish the job. Destroying the global communications hub will plunge the world into another dark age -- dark but perhaps free from global tyranny.
İlerlediğinizde köprüler üzerinde bir sürü asker ile karşılaşacaksınız. Ortalığı temizleyince aşağıya inin ve suya girin reaktör odasını kodu orada. Reaktörün olduğu alandaki teknisyenle konuşun. Daha sonra Buradaki bombaları kullanmak isteyebilirsiniz. Bu yüzden nasıl geleceğinizi düşünerek yolları tanıyın.

Primary Goals:
· Talk to Helios at the Aquinas Hub to gain access to Sector 4.
Aldığınız kod ile kuleye çıkıp ikinci kattaki kapıdan girin. Büyük camdan dışarıya çıkınca kapağı bulun açınca aşağıda iki mec komando bekliyor. İndiğinizde batıya (E) ilerleyin, merdivenlerden inip mavi aydınlatmaların oradan asansöre binin ve helios ile konuşun. Geri dönüp merdivenlerden aşağıya inmeniz gerekiyor.

Secondary Goals:
· (Merge with Helios AI) Deactivate the uplink locks on the Aquinas Router at the east end of Sector 4, thus allowing Helios to exchange information with your augmentations. Together with Helios, administrate the world with absolute knowledge and reason.
Ancak hayli zorlu olacak. En alta inmek için kapaktan atladığınız yerden doğuya (W) ilerleyin. Alt kattaki alanda dev örümcek robotu halledin ve 4. Bölgeden içeriye girin. İlerleyince halogramdan Paul Denton ile konuşup devam edin. Girdiğiniz alanda fanuslar içerisinde imalatı devam eden şahıslar var. Diğer dilime geçerken kapı infilak edecek dikkat. Ortalığı iyice araştırıp, fanusların arasındaki kapıdan devam edin. Mesaj gelecek.

Secondary Goals:
· (Join Illuminati) Bring down the four blue- fusion reactors in Page’s bunker then go to the infusion control room on the upper level to cut all power to his defense systems.
İlerlediğinizde radyasyon içeren odanın sağındaki duvardan, paneli açıp radyasyonu kesin kapıları açın. İki mahlukat var onları da temizleyin ve ileriiiii. Geldiğiniz yerde Bob Page ile karşılaşacaksınız. Konuştuktan sonra hemen geldiğiniz yöne kaçın. Geri dönüp otomatik silahları halledin. Soldaki ilk girişe yönelin, Karşıdaki kapıyı gep gun ile uçurun. İçerideki kolu çevirip Örümcek robotların geldiği kapıyı kapatın. Artık oyunun final kısmı, Hangisini isterseniz onu uygulayın.

Merge with Helios:
Heliosa Katılmak için Bob Page ile konuştuğunuz yerden sol girişe yönelin. Sağa dönün ve tekrar sağ. Karşınıza AQUINAS ROUTES yazan kapı gelecek. İçeriye girin, aşağıya indiğinizde sağda ve solda bulunan iki reaktöre ait mekanizmayı çalıştırın. Bilgisayar koruması kalkacaktır. Kodları girin ve seçeneği işaretleyin. 3. Bölüme geri dönüp Helios ile konuştuğunuz yere gidin. Artık onun tarafındasınız. Azcık mekanikleştiniz ama olsuun...

Join Illuminati
Diyelim ki Morgan Everett ile kafanız uydu. İlk seçenekteki yola yakın.Bob Page ile konuştuğunuz yerden karşı tarafa geçin. Sağa dönün karşınıza bir merdiven çıkacak. Tırmanınca karşınızda bir asansör ve yerde bir kapak var. Kapağın olduğu yöndeki koridordan ilerleyin. Merdivenleri inince ilk mavi mekanizma ile karşılaşacaksınız.. Kodu girin (7243), iki robot çıkacak, temizleyip asansör ve kapağın olduğu alan gidin. İster asansör ile ister kapaktan inin. İkinci mekanizma hayvanların olduğu geniş alanda. Ona da şifreyi yazınca yola devam edin, eğik beton yüzeyden yukarıya çıkın. Radyasyonlu alanda bir mekanizma daha var. Yine aynı şifre. Devam edin, yaratıkların olduğu mekanda son mekanizmayı bulacaksınız. Artık Bob Page ile konuştuğunuz alana geri dönün. İlk konuştuğunuz yerden sola dönüp, sağa yönelin. Odanın kapısında Infusion control yazıyor. İçeri girin tıklayın vee... Versa Life!

New Dark Age
Tracer Tong mu daha iyi? Gidelim o zaman. Bob Page ile konuştuğunuz yerden karşı tarafa geçin. Sağa dönün karşınıza bir merdiven çıkacak. Tırmanınca karşınızda bir asansör var. Aşağıya inin, dümdüz gidip sola dönün. Kapının üzerinde COOLANT B13 yazıyor artık bi şekilde kapıyı açın. Dümdüz gidince reaktörü bulacaksınız. Mekanizmadaki tuşa basın ve Level 3 e geri dönün. Hani orada zeminde radyasyon yayan sağlı sollu iki bölme görmüştük Teknisyenle konuştuğumuz yer. Oraya gelince radyasyonlu alana inip bombaların dip kısmında bulunan birer tuşa basın. Teknisyenin yanına gidin ve hemen onu temizleyin. Çünkü ateşlemeye izin vermeyecek doğal olarak. Orada üç adet panel açıldı artık. Tıklayın veeeeee... Dünya karanlığa...

E şimdi bu oyunu bir de diğer modlarında oynayın bakın neler değişecek. BENBEY oynadı ve yazdı Jülide ÇORGUNLU yine İngilizce desteği verdi. Dex 2’de buluşmak üzere.


eFSaNe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Deus MaStEr Oyun Hileleri 0 09.02.09 05:24
Deus Ex MaStEr Oyun Hileleri 0 09.02.09 05:24
Deus Ex: Invisible War MaStEr Oyun Hileleri 0 09.02.09 05:23
X-trap %100 çözüm BigBoy07 Knight Online Genel 10 14.08.08 13:44


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 18:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.0.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
ForumTayfa

Arşiv: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 95 96 97 98 99 100 102 103 104 105 106 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 167 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271


ForumTayfa - Link Değişimi
Telinka İletişim | Voip Ürünleri | Link Değişimine Katılın |

Sitemiz bir forum sitesi olduğundan dolayı, kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. ForumTayfa Yöneticileri mesajları itina ile kontrol etse de, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız [email protected] email adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.

Any member of our web site has the right of adding comments instantly without getting permisson due to the forum structure of our site basis. Althought, our site modarators check comments with care, all the responsibilities sourced from these comments directly belong to the members. If you still find any illegal content in our site ( A.buse, H.arassment, S.camming, H.acking, W.arez, C.rack, D.ivx, Mp.3 or any Illegal Activity ), please report us via [email protected] .Your reports will be evaluated as soon as the arrival of your e-mail.