ForumTayfa  

Go Back   ForumTayfa > Oyun Dünyası > Tüm Oyunlar > Tam Çözüm

Tam Çözüm Oyun tam çözümlerini paylaştığımız bölüm...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 21.02.09, 23:46   #1 (permalink)
aggressive
 
eFSaNe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: not connected
Mesaj Sayısı: 4.393
Konu Sayısı: 1023
Takım: Trabzonspor
Rep Gücü: 72894
Rep Puanı: 7287628
Rep Derecesi : eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000
Ruh Hali:

Standart Devil May Cry 2 Tam Çözüm
Dikkat:
Tam çözüm Normal zorluk seviyesine göre hazırlanmıştır.
Oyunu her iki karakterle de bittirdiğinizde çeşitli kıyafet seçeneklerine ve oyunu farklı Mode’larda oynama imkanına kavuşacaksınız.
Oyun içindeki en önemli silahınız "Devil Trigger" olacak, Boss’lara karşı en etkili yöntemlerden bir tanesi olan Devil Trigger özelliğinin kullanılacağı yerler her seferinde hatırlatılmayacaktır, önemli olan bu özelliği dikkatli ve stratejik kullanmak.
Genel olarak bütün Boss’lar kolay, taktik verilmeye bile gerek yoktu; ama yine de bazı Boss’lar için küçük ip uçları var.
Tam Çözüm'de bütün gizli odalar (Secret Room)belirtilmiştir.

D A N T E

MISSION 1

Oyunumuza ilk olarak büyükçe bir kilisenin önünde başlayacağız, kilisenin sol tarafındaki boşluktan büyük kırmızı orbu (Red Orb) alın, bulunduğunuz yerde bazı heykeller göreceksiniz, görünen heykelleri kırıp kırmızı orblar toplayabilirsiniz, kilisenin sağ tarafındaki merdivenlerden aşağı inin ve köşedeki, tepesinde bayrağı bulunan küçük kulenin içine inip büyük kırmızı orbu alın, kulenin içinden çıkıp sağ tarafınıza doğru ilerleyin, parmaklıklı kapının önündeki beton kırığı yığınının üzerinden çift sıçrama yaparak (art arda iki defa X tuşuna bastığınızda çift sıçrar) diğer tarafa atlayın, ilerdeki köprücük geçidin üst tavan kısmındaki Blue Orb Fragment’i çift sıçrayarak alın, uçurum kenarındaki dökük tren vagonunun üzerinden kırmızı orbu alın, otobüsün üzerinden inip görünen geniş yoldan ilerleyin, bu yol üzerinde birazcik gittikten sonra ilk dövüşeceğiniz düşmanlarla karşılaşacaksınız.

Düşmanları öldürdükten sonra direkt olarak düz bir şekilde ilerleyin, büyük bir kapının önüne geleceksiniz (köşede), uçan Puia’lar ile karşılaşacaksınız, onları öldürün ve büyük kapıdan daire tuşuna basarak girin, girdiğiniz yer “1.Secret Room” yani gizli oda, bu odalardan oyunumuzun ilerleyen bölümlerinde hepsinin yerlerini birlikte bulacağız, gizli odaların içinde bazı düşmanlar ile savaşıp, ihtiyacınızı karşılayacak malzemeler toplayacaksınız, düşmanlar ile dövüş sonrasında açığa çıkan orbları toplayın ve açılan portalın tam orta noktası üzerinde durarak daire tuşuna basıp normal oyun devam etme düzenine erişin. Gizli odadan çıktıktan sonra sağ taraftaki yola doğru ilerleyin, önünüze gelen kapının diğer tarafına atlayın, diğer tarafına atladığınız kapıya daire tuşuna basarak “2. Secret Room”a girebilirsiniz.

İşiniz bittikten sonra su koridorunun yan tarafındaki yolu takip ederek ilerleyin, bu yol üzerindeki düşmanları öldürün, devam etmekte olduğunuz yol ilerden sağa doğru dönecek, biraz ilerledikten sonra yol üzerinde göreceğiniz Sarı Orb’u (Gold Orb) alın, Sarı Orb’u alıp 1-2 adım attıktan sonra etrafınızı kırmızı renkli saydam perdeler çevreleyecek, bu sırada yok etmeniz gereken bazı düşmanlar ortaya çıkacak, eğer düşmanlardan kaçıp kurtulmak isterseniz kırmızı saydam perdeler kaçmanıza engel olacaktır, yani burada düşmanları mecburi olarak yok etmeniz gerekecek, etrafınızı saran kırmızı saydam perdeleri ancak bu şekilde aşabilirsiniz, oyunumuzun ilerleyen bazı bölümlerinde bu tür durumlar ile karşılaşacaksınız. Düşmanlarınızı öldürdükten sonra aynı yol üzerinde ilerleyin.

Omzunda kum saati tutan bir heykel göreceksiniz, heykelin önüne gelip daire tuşuna basın. Kum saatinin amacı; toplanılan kırmızı orblar karşılığında silahlarımızı güçlendirmemize ve malzemeler satın almamızı sağlar (bölüm sonlarında da malzemeler satın alabilirsiniz). Kum saati heykelinin karşısında ki görünen pencereden avlunun içine atlayın, avlunun içine atladığınız anda çıkışınızı sağlayacak pencereler ve kapılar tamamen kapanacak ve bir sürü yaratık ile savaşacaksınız, hepsini öldürmek zorundasınız, düşmanların hepsini öldürdükten sonra avlunun orta kısımlarında bir anahtar (Key) belirecek, o anahtarı alıp bulunduğunuz avlunun içindeki parmaklıklı kapıya kullanarak açıp az ilerdeki büyük kapıdan çıkın. Kendinizi küçük bir köyün içinde bulacaksınız, sıralar halinde dizilmiş kırmızı orbları toplayarak aşağıdaki küçük meydana gelin, karşınıza çıkan düşmanları öldürün ve sağ taraftaki patika yoldan ara video girinceye kadar devam edin, video girecek ve bölüm bitecek.

MISSION 2

İlk olarak kısa bir video izleyeceksiniz, video bittikten sonra kontrolü elinize aldığınızda bir mağara içinde olduğunuzu fark edeceksiniz, hemen bulunduğunuz küçük alandaki kapı konumunda duran dev maske yüzü kılıcınızla art arda vuruşlar yaparak kırıp buradan çıkın, az ilerdeki boşluktan mağara koridorundaki su birikintisinin üzerine atlayın, su birikintisini takip ederek maske yüzün önüne gelin (maskenin sağında kırılır zemin var) ve kılıcınız ile kırıp içerdeki büyük kırmızı orbu alın, düşmanlara dikkat! Buradan çıkıp tekrar mağara koridorunda ilerleyin, yolunuz üzerindeki diğer dev maske yüzü kırarak odanın içine girin, hava boşluğunda asılı prizma yapıya sahip olan, üzerinde çeşitli motiflerin bulunduğu bir orb taşı göreceksiniz, bu taşa kılıcınızla sürekli olarak vuruşlar yaptığınızda kırmızı orblar verecek, orblar tükeninceye kadar vuruşlar yapın, oyunumuzun ilerleyen bölümlerinde orb taşları ile karşılaşacağız.

Orb taşının arkasındaki tabutun orada daire tuşuna basarak “3. Secret Room”a girebilirsiniz. Buradaki işiniz bittikten sonra çıkıp iki duvar arasındaki diğer maske yüzü kırın, kırdıktan sonra sağ taraftaki sürgülü duvar yana çekilecek ve yarasalar ile savaşacaksınız, yana çekilen duvarın diğer tarafına geçip görünen maske yüzü kırın, kırdıktan sonra yine bir duvar daha yana çekilecek, çekilen duvarın iç kısmına geçin, geçmiş olduğunuz yerdeki kırılan zemini bulup, içindeki Blue Orb Fragment’i ve kırmızı orbları toplayabilirsiniz, buradan çıkın, kapı koridoru önündeki arka arkaya dizilmiş kırmızı orbları toplayarak yan odaya geçin. Odaya geldiğinizde ilk olarak yerdeki beton bloklar dikkatinizi çekecek (beton bloklar yere gömülü bir konumda olduğundan, daha çok halı gibi görünmekteler). Sağında ve solunda meşaleler yanan büyük kapının önüne gelip daire tuşuna basın, hayalet el belirecek, bu da kapıyı kullanıp yolunuza devam etmenize engel olacak.

Hayalet eli yok edip yolunuza devam etmeniz için; bulunduğunuz odanın orta kısmındaki sarı renkte beliren beton bloğun üzerine çıkın, bloklar yükselecek ve ortaya dönen mavi küreler çıkacak, çıkan küreleri hızlı bir şekilde kılıcınızla kırın, küreler yok olup tekrar doğacaklardır, yani buradaki amacınız, ortaya çıkan küreleri hiç zaman kaybetmeden anında yok etmek, belli bir küre kırma sayısı yok, bu sizin ne kadar hızlı ve atak olduğunuza bağlı, bu işlemi kapıdaki hayalet el kırılıncaya kadar sürdürün (ama biraz hızlı olmakta fayda var). Hayalet el kırıldıktan sonra açılan kapıdan çıkın, çıktıktan sonra direkt karşınızdaki odanın içine baktığınızda bir hayalet el daha göreceksiniz (yan tarafında kum saati heykeli var) amacımız yine hayalet eli kırıp içeri girmek.

Blok betonların yükseldiği odadan çıktıktan sonra, ilerdeki sağ bölmeden girin, girmeden önce kırılgan bir zeminle karşılaşacaksınız, içindeki düşmanları yok edip orbları toplayabilirsiniz, sağ bölmedeki maske yüzü kırıp içeri girdiğinizde Blue Orb Fragment’i alın, buranın bekçiliğini yapan Savage Golem’ler ile mücadele edeceksiniz, buradan çıkıp diğer bölmeye geçin, yani sol bölme, maske yüzü kırın, yine bir duvarın yana çekildiğini göreceksiniz, açılan duvar boşluğundaki maskeyi yok edin, yan taraftaki duvar çekilince boşluğuna geçin ve karşınıza çıkan düşmanları yok edin, daha sonra buradaki görünen maske yüzü kırıp içeri girin, etrafında küçük beyaz küplerin döndüğü mavi bir küre göreceksiniz, mavi kürenin etrafında dönen beyaz küplerin rengi mor oluncaya kadar kılıcınız ile aralıksız olarak vuruşlar yapın, eğer belli bir süre vuruş yapmazsanız küpler yine eski halini alacaktır, yani beyazlaşacaktır ve herhangi bir etkisi olmayacaktır.

Mavi kürenin arkasındaki dik duran tabut “4.Secret Room”, mavi kürenin etrafında dönen bütün küpleri morlaştırdıktan sonra kum saati heykelinin yanındaki kapıdan geçmemize engel olan hayalet elin kırıldığını göreceksiniz, o kapıdan içeri girin, girdiğinizde bazı düşmanlarla dövüşeceksiniz, düşmanları yok ettikten sonra bulunduğunuz yerdeki çıkıntılı duvarın üzerinde heykel halinde duran Goatling’lerin size karşı saldırıya geçtiğini göreceksiniz, onların da işini bittirdikten sonra duvar boşluğunda ki parlayan “Aerial Herat”ı alın ve donanın, odanın tam orta noktasındaki yuvarlağın üzerine gelin, L1 tuşuna basıp “Devil Trigger” olmanızı sağlayın, daha sonra X tuşuna art arda basarak uçun (Aerial Heart uçmanızı sağlayacak, eğer donanmazsanız uçamazsınız, Devil Trigger çubuğunuzdaki enerji az ise, bulunduğunuz odadaki kapının yan tarafında, yeşil ışık saçan portal görünümündeki tabak üzerine gelerek doldurabilirsiniz) ve havadaki kırmızı orbları takip ederek açık olan pencere boşluğundan çıkın, bölüm bitecek.

MISSION 3

Bölüme bir kapının önünde başlayacaksınız, sol tarafa dönüp ilerdeki kırık sütunların bulunduğu boşluk kısımdan “Blue Orb Fragment”i alın, bu arada bazı düşmanlarla kapışacaksınız, geri gelin ve ikiye ayrılan caddenin sol tarafından ilerleyin, biraz ilerledikten sonra kırmızı perdeler ve alttan püsküren siyah gölgeler oluşacak, siyah gölgelerin dumanından kurtulmak için sürekli olarak hareket halinde olun (cadde üzerinde ilerlerken sağ taraftaki kapıları inceleyin, “5.Secret Room” var), caddenin sonundaki uçan dev Goatling’i öldürün, daha sonra kırılan hayalet el kapısından (kum saati heykelinin karşısındaki kapı) tren istasyonunun içine girin. Bir boss yaratık ile savaşacaksınız, “Orangguerra”.

Boss Orangguerra: Tavana çıkıp camları kırmaya başladığında altında durmayın, çünkü cam kırıkları enerjinizden götürecektir. Atılan saydam büyük kürelerden kurtulmak için, etrafınızdaki nesnelerin arkasına saklanabilirsiniz, beton bloklar gibi. Sürekli sıçramalar yaparak üzerine atlamasına izin vermeyin, bu Boss’a karşı sürekli hareket halinde olun, enerji sıkıntısı çekerseniz köşelerde bulunan yeşil renkli enerji orblarını kullanabilirsiniz. Aslında Orangguerra’yı öldürmek pek de zor olmayacak (aslında genel olarak bütün Boss’lar kolay), Devil Trigger’ı kullanarak işinizi daha da kolaylaştırabilirsiniz. Orangguerra’yı öldürdükten sonra yere düşürdüğü anahtarı alın, bulunduğunuz tren istasyonundan çıkın ve yan taraftaki büyük süslemeli kapıya biraz önceki Boss’dan aldığınız anahtarı kullanarak girin ve bölümü bitirin.

MISSION 4

Bölüme yine bir sokak arası boşluğunda başlayacaksınız, (başladığınız sokağın içindeki kapıdan “6.Secret Room”a girebilirsiniz), oyuna başladığınız sokaktan çıkın ve sağ taraftaki bayır boşluğuna inerek tahta çıtalarla kaplanmış kapının önüne gelin, bayırdan inmeden önce sol taraftaki kayalıklardan Blue Orb’u alabilirsiniz, bayırdan aşağı indiğinizde Msira’lar sizi rahat bırakmayacak, hepsini öldürün. Tahta çıtalarla kapatılmış kapıyı kılıcınızı kullanarak kırıp diğer tarafa geçin, kapının diğer tarafına geçip şöyle bir etrafa bakındığınızda bir liman kıyısına geldiğinizi fark edeceksiniz, yine bayır aşagı inen bir yol var, inmeden önce sol taraftaki kayalıklardan orblar toplayabilirsiniz, bayırdan aşağı inin, sağ tarafa dönen yolu takip edin ve görünen ince uzun kapıdan girin, karşınıza çıkan düşmanları öldürün, daha sonra üst taraftaki hayalet elin kırıldığını göreceksiniz, kırılan hayalet elin kapısından girin. Girmiş olduğunuz yer çok küçük bir makine dairesi, orta kısımdaki “Quick Heart”i alın (Quick Heart, Devil Trigger olduğunuzda çok hızlı koşmanızı sağlayacak), bulunduğunuz bu odada, makinenin üzerindeki borulara çıkarak tavan kısmındaki “Gold Orb”u sıçrayarak alabilirsiniz.

Makine dairesinden ve biraz önce düşmanlar ile savaştığınız odadan dışarı çıkın, çıkar çıkmaz az ilerde, hava boşluğunda asılı duran ters piramidin üzerindeki küreye kılıcınız ile vuruş yapın, kıyıdaki parmaklıklı kapının yükseldiğini göreceksiniz, amacımız; o parmaklıklı kapı kapanmadan bir an önce diğer tarafına geçmek, çok hızlı olmanız gerekecek. Bunun için R1 tuşuna basip Devil Trigger olma özelliğinizi hemen açığa çıkartın, hızla kapanmakta olan parmaklıklı kapıya doğru koşun ve diger tarafina geçin, eger kapının önüne gelip diğer tarafına geçmekte zorluk çekiyorsanız, yani kapanmasına az bir aralık kala geçemiyorsanız, daire tuşuna basıp takla atarak kapının altından geçebilirsiniz (parmaklıklı kapıya girmeden önce az ilerde bulunan orb taşından orb toplayabilirsiniz, orb taşının arkasındaki kepenkli kapıdan “7. Secret Room”a girebilirsiniz). Parmaklıklı kapının diğer tarafına geçtikten sonra aralıkta duran uzun kapıdan içeri girin.

Boss Jokatgulm: Bu Boss’u ilk gördüğünüzde dikkatinizi çekecek olan ilk şey, bir sürü uzun kollarının olması, savaşma sırasında oldukça yakın temasta olun, eğer uzak kalmayı tercih ederseniz sizin için birazcık daha zor olacaktır. Kollara kılıcınız ile sürekli olarak vuruşlar yapın, hem bu sayede Devil Trigger çubuğunuzu çabuk doldurmuş olacaksınız hem de enerji ve kırmızı orblar toplayacaksınız, silah kullanmanın bu Boss’a karşı pek etkisi olmayacak (silahla kıyaslama yapıldığında, kılıcınız ile düşmana karşı yapmış olduğunuz vuruşlar Devil Trigger çubuğunuzun daha çabuk dolmasını sağlayacaktır). Buradaki asıl amacımız, Boss’un boyun kısmına darbeler indirmek, yani bu iş için yine kılıcınızı kullanacaksınız, eğer Devil Trigger yapıp saldırırsanız çok daha etkili olacaktır, zaten Devil Trigger oyunumuzun en etkili silahı.

MISSION 5

Göreve bir tünelin içinde başlayacaksınız, çıkışa doğru ilerleyin, kırmızı saydam perdeler oluşacak, karşınıza iki tane beyaz kurt çıkacak, Geri ve Freki. Kurtları öldürdükten sonra bulunduğunuz tünelden dışarı doğru çıkın, yine kırmızı perdeler oluşacak, tabi bu da bazı düşmanlar ile savaşacaksınız anlamına geliyor, düşmanlarınızı öldürdükten sonra kırmızı perdeler çekilecek ve kamera açısı bir tünel girişini gösterecek (bulunduğunuz alandaki binaların balkon kısmında “8.Secret Room” var, beton kırıklarına yakın olan en dip taraftaki kapı) kamera açısının gösterdiği tünelden girin, tünele girdikten sonra bir caddeye çıkacaksınız, cadde üzerinde ilerleyin, küçük geçit köprüsünün üzerinde sizi bekleyen birisi var, 2.bölümün Boss'u Orangguerra, onu öldürün ve caddenin sonuna doğru ilerleyin, bir tanker kamyonu göreceksiniz, tanker kamyonun arka tarafındaki (kıç tarafı) balkon kapısından “9.Secret Room”a girebilirsiniz. İşiniz bittikten sonra tanker kamyonun diğer tarafına atlayarak geçin.

Tanker kamyonunun, düşman askeri tipi tanklar tarafından imha edildiğini gösteren kısa bir video izleyeceksiniz, tanker alevler arasında kalacak, burada yok etmeniz gereken tam üç tane askeri tip tank var, tankları yok etmek biraz uğraştırıcı olabilir, üzerlerine çıkıp hedef bölgelerine saldırdığınızda daha etkili enerjiler götüreceksiniz. Yanmakta olan kamyon tankerin karşısında “10.Secret Room” var. Kamyonun sağ tarafındaki (burun kısmının gösterdiği yön) beton kırıkları yığının üzerinden atlayarak tel örgülü kısmın içine girin, içerdeki "Offence Heart"ı alın, bulunduğunuz yerden çıkın ve caddenin sonuna doğru gidin (dönemeçli yokuş yoldan değil, dönemeçli yokuş yolun sonundaki uçurum kenarında Blue Orb Fragment var). Bir helikopterin (Infested Chopper) Dante'ye karşı ateş açtığını gösteren bir ara video izleyeceksiniz.

Kontrolü aldıktan sonra enkaz yığını arasındaki boşluktan girin, kendinizi kat kat balkonların olduğu bir alanda bulacaksınız, balkonların üzerlerine sıçrayarak en üst kata kadar çıkın (yukarı çıkarken bir yerde meşalelerin üzerinden atlayarak geçiş yapacaksınız, unutmayın) ve en üstteki kapıdan çatıya çıkın. Çatıya çıktığınızda kamera açısının gösterdiği helikopter park demirinin üzerine gelin (helikopteri yok etmek için vakit harcamayın, şimdilik bir işimiz yok) ve mavi tabakanın üzerine gelin, otomatik olarak karşı binanın çatısına fırlatılacaksınız, kamera açılarının gösterdiği yerleri takip ederek bulunduğunuz alandaki en yüksek binanın üzerine çıkın, artık helikopter ile (Infested Chopper) ile savaşma zamanı.

Infested Chopper: Atılan roketlerden sıçrayarak kurtulun, helikopter en alt seviyeye alçaldığında çift sıçrayarak kılıcınız ile vuruşlar yapın, bu şekilde çok enerjisi gidecektir. Bulunduğunuz binanın köşelerindeki beton blokların üzerine çıkıp daha rahat atışlar yapabilirsiniz, helikopterin işini bitirdikten sonra bölüm bitecek.

MISSION 6

Balkondan aşağı atlayın ve meydanlık tarafa doğru ilerleyin, binaların içinden türeyen dev bir yaratığın (Nefasturris) göründüğü bir video izleyeceksiniz, video bittikten sonra kontrolü elinize alacaksınız ve Boss hiç zaman kaybetmeden saldırıya geçecek.

Nefasturris: Boss'un ağzından yaydığı dikey ışınlara yakalanmamak için sağa ya da sola doğru çift sıçramalar yapın, çoklu atılan ışınlardan kurtulmak için olduğunuz yerde sıçramalar yapın, aradan belli bir zaman geçtikten sonra üzerinize yarasalar salacak, yarasaları öldürüp kırmızı orblar toplayabilirsiniz. Boss'un ilk enerji çubuğunu bitirdiğinizde kafası vücudundan ayrılacak, atılan elektrik toplarından kurtulmak için belli bir yöne doğru koşarak atlatabilirsiniz, paralel ve alttan gelen yassı elektrik çubuklarının üzerinden atlayarak kurtulabilirsiniz.

MISSION 7

Kapalı bir mekanda başlayacaksınız, bulunduğunuz balkon görünümlü yerin merdiveninden aşağı inip (isterseniz merdiveni kullanmadan da aşağı inebilirsiniz düşmanları yok edin, diğer taraftaki merdivenlerden yukarı çıkın, üzerinde kırmızı orbların bulunduğu borunun üzerine çıkın, borunun üzerinde otomatik olarak kayıp havadar bir yerde merdivenlerin üzerine geleceksiniz, merdivenlerin aşağısına doğru ilerleyip yolun sonundaki kapıdan içeri girin. Girdiğinizde mavi küreyi göreceksiniz, mavi kürenin etrafında dönen beyaz renkteki küpler morlaşıncaya kadar vuruşlar yapın, yapmış olduğunuz işlem sonucunda bir şeyleri harekete geçirmiş olduğunuzun farkına varacaksınız.

Daha sonra dolambaçlı merdivenden en aşağı kata inin, açık kapı boşluğundan içeri girin (dolambaçlı merdivenin iç boşluk kısmı). Aerial Heart'ı donanın, Devil Trigger'ı harekete geçirip en üst kısma uçun ve "Flame Heart"ı alın, eğer uçmak için Devil Trigger çubuğunuzun enerjisi az ise bulunduğunuz yerin kapısından çıkıp sağ taraftaki yeşil ışık saçan tabakadan doldurabilirsiniz, yol bitiminde duvar kenarında. Flame Heart ne işe yarar ? Devil Trigger olup kare tuşuna bastığınızda elektrik yerine ateş saçar, tabi bu düşmanlarınıza karşı daha etkili bir silah olacak. Bulunduğunuz yerden çıkın ve az ilerdeki kapıdan lavlı odaya girin, içerdeki düşmanları öldürün.

Lavların üzerindeki beton çıkıntısında bulunan kapıdan küçük yuvarlak odacığa girin, içerdeki koltuğun üzerinden "Vendetta"yı alın, artık yeni bir silahız daha var, bu küçük odacıktaki işimiz şimdilik bitti ama daha sonra tekrar yapacağımız şeyler var. Dışarı çıkın ve lavların diğer tarafındaki balkon kısma geçin, balkon kısmın sağ tarafında “11.Secret Room” var, Secret Room'u belli eden bir giriş kapısı yok, sağ tarafa geldiğinizde araştırarak daire tuşuna basın ve girin.

Buradaki işiniz de bittikten sonra yukarıdaki kapıdan asansörlü odaya geçin, üstü açık olan yük asansörüne binin ve aşağı inin, iner inmez sizi iki tane Blood Goat karşılayacak, onları yok edin ve kapalı olan yük asansörüne binin, asansör içindeki kutuları kırıp orblar toplayabilirsiniz, tabi yine burada bazı düşmanlarınız sizleri rahat bırakmayacak, asansör durduktan sonra dışarıya çıkın ve üstü açık asansöre binip yukarı çıkın, sağda ve solda olmak üzere iki tane merdiven girişli kapı göreceksiniz, sol kapı “12.Secret Room”, ortadaki kapıdan çıkıp bölümü bitirin.

MISSION 8

Arius’un helikoptere bindiğini gösteren kısa bir video izledikten sonra kontrolü elinize alacaksınız ve Furiataurus isminde bir Boss ile savaşacaksınız.

Furiataurus: Elindeki asasını çevirmeye başladığında girdap oluşturacak, girdabın etkisinden kurtulmak için aksi yöne doğru koşarak uzaklaşın. Boss sıçrayıp yere düştüğünde çıkan ateşlerden zarar görmemeniz için çift sıçrama yapın, üzerinize doğru koşup iyice yaklaştığında, çift sıçrayarak sağ tarafa ya da sol tarafa doğru kaçın. Buradaki en önemli olan şey Boss ile aranızdaki mesafeyi oldukça açık tutmak ve öyle saldırmak.

MISSION 9

Bulunduğunuz çatıdaki lamba aydınlığında görünen kapıdan girin, girdiğinizde daha önceki geçmiş olduğunuz yerlerin yanmakta olduğunu ve yoğun bir gaz tabakasının kapladığını göreceksiniz, bu bölgeyi terk etmek için size 12 dakika verilecek. Çatıdan içeri girdikten sonra hemen önünüzdeki asansör boşluğundan aşağı atlayın, atladıktan sonra ikiye ayrılan yolun sağ tarafından gidin ve yolun sonundaki küçük kapıdan yuvarlak şekilli odadan lavlı odaya geçin, sol taraftaki balkon kısmına atlayın ve yukarıdaki kapıdan dolambaçlı merdivene geçin (dolambaçlı merdivenin iç kısmındaki orta boşluğunda orb taşı var).

Dolambaçlı merdivenin en üst kısmındaki kapıdan dışarı çıkın, çıktıktan sonra bir kamera açısının ilerlediğini fark edeceksiniz, yapmanız gereken bir görev var, kamera açısının gösterdiği, hava boşluğunda asılı olan ters dönmüş piramitlerin üzerindeki küreleri, kılıcınız ile vuruşlar yaparak etkin hale getirin, etkin hale getirmeniz gereken tam üç tane küre var, kürelere vuruş yapmak belki biraz uğraştırıcı olabilir, nedeni ise havada uçan Puia'lar, kürelere vuruş yapmak istediğinizde otomatik olarak öncelikle hedefi Puia'lara almış oluyorsunuz, bu da işinizi zorlaştırıyor, Puia'ları öldürmeye çalışıp zaman kaybetmeyin, çünkü sınırsız olarak geliyorlar ve de azalmakta olan zamanınız açısından sakıncalı olacaktır.

Kürelerin üçünü de etkinleştirdikten sonra yukarıdaki merdivenlerin sonunda bulunan kapıdan girin, girdikten sonra karşı taraf balkondaki küçük kapıdan dev havalandırma fanının bulunduğu salona gelin ve uçağın içine girin, girdikten sonra bir çarpma gürültüsü hissedeceksiniz, uçağın içindeki küçük konteynır kutuyu kırıp "Missile Launcher" roketatar silahınızı alın ve dışarı çıkın, biraz önceki çarpma gürültüsünün nedenini anlayacaksınız, fanın çekme etkisiyle uçak fana çarpmış , fanın üzerine atlayın, bölüm bitecek ve Dante motoruna atlayıp diyar-ı terk eyleyecek.

MISSION 10

Bölüme Efes Harabeleri’ni anımsatan bahçe gibi bir yerde başlayacaksınız, bulunduğunuz yerdeki boşlukları, duvar aralarını araştırıp orblar toplayabilirsiniz, sağ taraf ve sol taraf duvar boşluğundaki küreleri kılıcınız ile vurarak aktif hale geçirin, fakat dikkat etmeniz gereken husus, bir küreyi aktifleştirdiğinizde diğerini de aktifleştirmek için acele etmeniz gerekiyor, yani küre üzerindeki oluşan mavi ışıklar eş zamanlarda belirginleştirilmeli, aksi takdirde bir işe yaramayacak. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra demir parmaklıklı kapının açıldığını göreceksiniz (bulunduğunuz alanda uzunca sütunlar var, sağ taraftaki kuru kafa kabartmalı sütunun önüne gelip daire tuşuna basın, “13.Secret Room” var).

Açılan kapıya doğru gidin ve içindeki mavi küreyi kılıcınız ile vuruşlar yaparak aktifleştirin, bahçenin ortasında kare bir zeminin açıldığını göreceksiniz, küre ile işiniz bittikten sonra farklı bir yere ışınlanacaksınız. Dev bir kelebek (Noctpteran) ve aynı devlikte larvalar ile savaşacaksınız, yerdeki tırtıllardan darbe almamak için sürekli olarak sıçramalar yapın ve saldırın. Dev kelebeğe karşı Missile Launcher etkili bir silah olacaktır. Kelebekle mücadeleniz bittikten sonra açılan portaldan çıkın ve bahçede açılan zemin boşluğundan aşağı inin, bölüm bitecek.

MISSION 11

Çini süslemelerinin olduğu mağara gibi bir yerin içinde başlayacaksınız, aşağıdaki gemi dümeni (orta kısmı mavi) motifli kapının önüne gelin ve daire tuşuna basın, “14.Secret Room”. İşiniz bittikten sonra çinili süslemeli yere gelin ve karşınıza çıkan düşmanları öldürüp aşağıdaki açık kapıdan devam edin, kapı arkanızdan kapanacak. Yuvarlak çevreli odaya gelin ve ortasındaki mavi küreyi etkinleştirip etrafınızdaki duvarın yarım tur dönmesini sağlayın, daha sonra bu odaya girdiğiniz yukarıdaki kapıdan tekrar çıkıp koridordan devam edin, önünüze gelen orb taşından orb toplayın.

Eğimli koridordan aşağı doğru inin, inerken arkanızdan pembe büyük bir top yuvarlanacak, topun sizi ezmemesi için, Devil Trigger olup hızlı bir şekilde koridordan aşağı doğru koşmalısınız, eğer topa çarparsanız, dar bir odaya ışınlanacaksınız ve mecburi olarak dövüşmeniz gereken düşmanlar ile karşılaşacaksınız. Pembe toptan kaçtıktan sonra dar bir odaya geleceksiniz, tavandan aşağı düşen çivili beton bloktan korunmak için Devil Trigger olmanız yeterli, bu odadaki kapıyı kılıcınız ile kırıp çıkın, çıkmadan önce, bu odanın içine düştüğünüz yerin altındaki pencereden girip "Merciless"kılıcını alın, kılıcı aldığınız yerin üzerinde Blue Orb var.

Kırmızı sütunların olduğu bir odaya geleceksiniz, balkon çıkıntılarını kullanarak en üstteki mavi küreyi bulup icabına bakın, bu arada saydam taşların zamanlamasını iyi ayarlayın (balkon kapılarını inceleyin, “15.Secret Room” burada), daha sonra kırmızı sütunların tam ortasındaki kare platformun üzerine çıkın, yukarı doğru otomatik olarak yükseleceksiniz, yükseldikten sonra bir kapı göreceksiniz (aslında buraya gelmenin daha kolay bir yolu var, Aerial Heart sayesinde uçup buraya çok rahat bir şekilde işkence çekmeden gelinebilir, oyunun ilerleyen bölümlerinde buna benzer yerler göreceksiniz). Kum saati heykelinin bulunduğu hole gelin, boşluktan aşağı düşün, Bolverk isminde bir Boss ile savaşacaksınız ve de iki tane beyaz kurt.

Bolverk: İlk olarak kurtların işini bitirin, böylece asıl boss ile daha rahat savaşma imkanına kavuşacaksınız, kurtlar ulumaya başladığında önünde durmayın, hemen aksi yöne kaçın. Boss'a kılıcınızla art arda sürekli olarak vuruşlar yapın, bu sayede nefes dahi aldırmayacaksınız, unutmayın, art arda. Büyük koltuğun karşısındaki kapıdan çıkıp bölümü bitirin.

MISSION 12

Büyük bir kapının önünde başlayacaksınız, hemen arkanıza dönün ve o kapıdan girin, “16.Secret Room”. İşiniz bittikten sonra kısa koridor boşluğundan aşağı atlayın, yuvarlanmakta olan büyük bir kürenin içinde olduğunuzu fark edeceksiniz, buradaki amacımız; yukarıdaki kürenin etrafında dönen prizmatik şekilleri kılıcınız ile yok etmek, çift sıçrama yaparak hemen arkasından kılıç sallayın, Aerial Heart'ı donanıp bu işi uçarak da halletmeniz mümkün, yayılan elektrik ışınlarına ve kurukafalara dikkat! Prizmatik şekilleri yok ettikten sonra bulunduğunuz kürenin zeminindeki açılan delikten aşağı atlayın. Kum saati heykelinin olduğu bir hole geleceksiniz, koridorun sonundaki kapıdan çıkın, çıkmadan önce koridor üzerindeki duvar boşluklarında duran vazoları kırıp kırmızı orblar toplayın, ayrıca koridorun sol tarafındaki (kapı yanındaki) vazoyu kırıp duvar boşluğundan “17.Secret Room”a girebilirsiniz.

Koridor kapısından çıktıktan sonra Dante ve Lucia'nın arasında geçen bir konuşma sahnesi izleyeceksiniz, daha sonra kapalı ve geniş bir alanda Plutonian isminde bir Boss ile savaşacaksınız.

Plutonian: Boss'un salladığı güllelerden darbe almamak için aranızda uzun bir mesafe olsun, ışınlar hep aynı yerden çıkacak, eğer ışınların nereden çıkacaklarını ezberlerseniz sizin için çok rahatlatıcı olacaktır, kendinize Boss'tan uzak bir yer bulun ve sürekli roketatar silahınız Missile Launcher ile atışlar yapın, tabi yine parazit düşmanlar olacak. Boss'un işini bitirdikten sonra açılan boşluktaki taş asansöre binin, Dante asansör ile yukarı çıkacak ve bir video izledikten sonra bölümü bitirmiş olacaksınız.

MISSION 13

Arius ve Lucia'nın göründüğü bir video izleyeceksiniz, şimdi Arius ile savaşacaksınız, aslında burada anlatılacak pek bir şey yok, aranızdaki mesafe çok yakın olsun ve kılıcınız ile saldırın, Arius’un saldığı yaratıklarla hiç uğraşmadan direkt olarak ona saldırın. Arius ile ilk hesaplaşmanız hiçte uğraştırıcı olmayacak, elinizden geleni ardınıza koymayın

MISSION 14

Kontrolü elinize alır almaz direkt olarak karşı yöne doğru gidin, gitmeden önce Dante’nin sağ tarafındaki büyük kapıdan “18.Secret Room”a girebilirsiniz. Yol bitimindeki mavi küreyi etkin hale getirin, ama önce etrafındaki yaratıkları öldürmelisiniz, bu küreden başka üç tane daha bulmanız gereken küre var. Yan taraf boşluktaki kapının üzerinden Gold Orb’u çift sıçrama yaparak alabilirsiniz. Şimdi geri dönüp az ilerdeki ikiye ayrılan yolun sağ tarafındaki sokaktan ilerleyin (sokak üzerinde sağ taraf boşlukta orb taşı var), sokağın daralan kısmındaki orbları toplayarak diğer tarafa geçin, daralan aralıktan çıktıktan sonra hemen sağ taraftaki köşe pencereden avlunun içine atlayın, karşınıza gelen düşmanların hepsini öldürün, öldürdükten sonra bulunduğunuz avlunun duvarındaki "Healing Heart"ı alın ve köşedeki kırık merdivenlerin üzerindeki mavi küreyi etkinleştirin.

Bu avluya girdiğiniz pencereden tekrar geri çıkıp evlerin bulunduğu kısma gelin (yolun sonlarına doğru, çatılarına rahatça çıkılabilen evler), şimdiki amacımız yine bir küre bulmak, çatıların üzerlerini çok dikkatli bir şekilde inceleyin, çünkü bulmanız gereken bir mavi küre daha var, bu küreyi bulmak belki biraz uğraştırıcı olabilir, çatıların üzerinde sıçramalar yaparak gezinirseniz bulmanız biraz daha kolaylaşacaktır. Mavi küreyi bulduğunuzda etkinleştirin, küre biraz yüksekte olduğundan çift sıçrayarak ya da Aerial Heart'ı donanıp uçarak bu işi halledin.

Kum saati heykelinin yanına gelin, kum saati heykelinin hizasında bulunan, az ilerdeki açık kapıdan girip sokağın sonuna kadar inin ve düşmanları öldürün, ardından buradaki yukarıda bulunan küreyi de etkinleştirin. Yan taraftaki uzun kapıdan yuvarlak bahçeye girin, girdiğinizde bahçenin içini komple sere serpe dolduran, deniz yıldızına benzer bir yaratık göreceksiniz, deniz yıldızının ortasından çıkan pörtlek göze kılıcınız ile vuruş yapın (eğer mavi kürelerin dördünü de etkinleştirmezseniz, deniz yıldızının ortasındaki göz ortaya çıkmayacaktır), dev örümcek Phantom gelecek, Phantom'u öldürün ve bölümü bitirin.

MISSION 15

Yine deniz yıldızının bulunduğu o yuvarlak bahçede başlayacaksınız, deniz yıldızının ortasındaki göze kılıcınız ile vuruş yapın, ortalığa düşmanlar çıkacak, bu düşmanları yok etmek için üç dakika zaman verilecek, eğer zamanınız yetmezse hiç endişelenmenize gerek yok, başarıya ulaşmak için defalarca kez hak verilecek, düşmanlarınızın hepsini gerekli zaman içinde yok ettikten sonra, deniz yıldızının ortasındaki ışıklar saçan delikten atlayın ve bölümü bitirin.

MISSION 16

Bölüme başladığınız odanın içindeki kapıdan çıkmaya çalışın, hayalet el belirecek ve ortaya düşmanlar çıkacak, düşmanları öldürün, kapıdaki hayalet el kırılınca kapıdan giriş yapın, girdiğiniz yer bir asansör, asansör içinde karşınıza oldukça çok düşman çıkacak, orb toplamak için çok iyi bir fırsat olacak, asansörden indikten sonra kendinizi mermer süslemeli geniş bir koridorun içinde bulacaksınız, koridordaki çanakları kırıp orblar toplayabilirsiniz. Kum saati heykelinin yan tarafındaki koridor kapısı girişinden devam edin, genişçe büyük bir salona geleceksiniz, salona girip bir iki adım attığınızda üzerinize doğru gelen büyük pembe kürelerin yuvarlandığını göreceksiniz.

Pembe kürelere yakalanmadan (yakalanmamak için uçma özelliğinizi kullanabilirsiniz ya da slalomlar çizebilirsiniz vs.) karşı taraf balkona gelin (balkonun altındaki kapı “19.Secret Room”), kapı üzerindeki kabartma kafanın ağzından “Sacrilege”i alın, balkonun diğer karşı tarafında “Blue Orb” var. Bu salona girdiğiniz kapıdan, biraz önce aldığınız Secrilege’i kullanarak çıkın. Çıktıktan sonra hiçbir yere sapmadan direkt karşı taraftaki odaya geçin ve görünen kapıdan içeri girin (buralardaki çanakların hepsini kırmaya çalışın, “Sub Machine Gun” var).

Bolverk ve kurtları ile savaşacaksınız, Bolverk’in işini bitirdikten sonra yere düşürdüğü Sacrilege’i alın, bu odadaki asansöre binip yukarı çıkın, asansörden indikten sonra karşı kapıdan girin, Trismagia isminde bir Boss ile savaşacaksınız, burada üç tane kelleye karşı mücadele vereceksiniz. Bu Boss sadece kafa kısmından oluşan üç ayrı farklı yüzlerden oluşuyor, bunlar: Soğuk üfleyen Buzul Yüz, ateş püskürten Ateş Yüz, yıldırımlar saçan Yıldırım Yüz. Burada sürekli olarak roket atar silahınızı kullanın, yüzlerin üçünün de birleştiği anda saldırırsanız eğer, çok etkili olacaksınız, buz parçaları ve ateş gibi elementlerden korunmak için sıçramalar yapıp kurtulabilirsiniz, Boss’un işini bitirdikten sonra odaya teleport edileceksiniz, ortalık yerde duran masanın sandalyesi “20. ve sonuncu Secret Room”, işiniz bittikten sonra portaldan geçin ve bölümü bitirin.

MISSION 17

Küçük bir odanın içinde başlayacaksınız, koridordan salona geçin, ara video girecek, video bittikten sonra Arius'la mücadele etmeye başlayacaksınız. Arius'un korumalığını yapan yaratıklar ve koruyucuları dikkate almadan direkt olarak Arius'a saldırın, saldırı esnasında kılıç önerilir, oyunun sonlarına yaklaşmış olmanıza rağmen bu Boss sizi pek zorlamayacaktır, son derece kolay bir lokma.

MISSION 18

Bu bölümde, tek vucut halinde birleşmiş 5 boss ile (Argosax The Chaos) mücadele edeceksiniz, böyle olması gözünüzü korkutmasın, her işin kolay bir yolu vardır

Taktik: Bu Boss ile çok geniş bir yuvarlak alanda savaşacaksınız. Boss yuvarlak alanın tam ortasında sabit bir şekilde duruyor olacak ve olduğu yerden saldıracak, bulunduğunuz yuvarlak alanın en kenar kısmından yavaş yavaş emin adımlarla yürüyerek ilerleyin, düşmanın üzerinde mor hedef noktası belirdiğinde hemen ateş edin ve geri kaçın (mor hedef bölgesi kayboluncaya kadar geri kaçın), bu şekilde öldürünceye kadar devam edin, burnunuz bile kanamayacak Buradaki silahımız roket atar (Missile Launcher) olmalı. İşiniz bittikten sonra Despair Embodied ile savaşacaksınız, Despair Embodied'la aranızdaki mesafeyi uzun tutun ve silahlarınızla saldırın, eğer çok zorda kalırsanız Devil Trigger'ı kullanmaktan kaçınmayın, oyunun sonundasınız. Bu Boss'un da işini bitirdikten sonra arkanıza yaslanın ve Dante ile olan beraberliğinizin son anlarını izleyin.

L U C I A

MISSION 1

İlk olarak köyün içinde evlerin çatısında başlayacaksınız, bulunduğunuz bu alanda 45 tane Kırmızı Orb toplamanız gerekiyor, çatı üstlerindeki bacaları kırarak Orb toplayabilirsiniz, gerekli Orb sayısına ulaştıktan sonra hayalet elli kapıdan geçin (45 tane Kırmızı Orb toplamadan hayalet elli kapıdan geçemezsiniz). Kapıdan geçtikten sonra küçük avluya gelin (köşede kırık merdiven var), karşınıza çıkan düşmanları öldürün, köşedeki pencereden çift sıçrayarak diğer tarafına atlayın, atlar atlamaz yolun sağ tarafındaki su yoluna inin, parmaklıklı ızgaralardan "1.Secret Room"a girebilirsiniz, yolunuza devam edin ve uçurumdaki tren vagonunun yanına kadar ilerleyin, trenin yan tarafındaki merdivenli yoldan kilisenin önüne gelin, kilisenin sol tarafındaki boşluğa girin, duvar üzerinde kabartma bir insan yüzü resmi göreceksiniz, kabartma resmin üzerine daire tuşunu kullanarak "2.Secret Room"a giriş yapın. Secret Room'da işiniz bittikten sonra kilisenin ana kapısından girin ve bölümü bitirin.

MISSION 2

Çift taraflı merdivenlerden yukarı çıkın, heykel halindeki iki Goatling’in arasında duran mavi küreyi aktif hele getirin, daha sonra heykel Goatling’ler canlanacak, onları öldürün ve duvar girintisindeki “Aerial Heart”ı alıp donanın, bulunduğunuz bu yerden Devil Trigger özelliğinizi açığa çıkartıp, yukarı doğru uçarak tavandaki boşluktan ahşap merdivenlerin bulunduğu kısma gelin, merdivenlerden yukarı doğru çıkın, balkon çıkıntısı üzerindeki heykelleri kırın, içlerinden bir tanesinde yeni bir silah “Dart” var. Tavandaki sekizgen taşın aralığından yukarı çıkın, yukarıdaki iki milin arasında duran mavi küreyi etkinleştirin, tabi uçarak gelmeniz gerekiyor, eğer uçmak için Devil Trigger çubuğunuzun seviyesi az ise, sekizgenin ortasındaki yeşil tabağın üzerine gelip doldurabilirsiniz.

Küreyi aktifleştirdikten sonra tavandaki açılan boşluktan dişlilerin bulunduğu kısma uçuş yapın, kum saati heykeli göreceksiniz, köşedeki merdivenlerden yukarıdaki salona çıkın, bütün çıkış kapıları kapanacak ve Boss Tartarussian gelecek, onu öldürmek çok kolay olacak, öldürdükten sonra açılan kapıdan içeri girip Blue Orb Fragment’i ve “Arcana Sparda”yı alın. Yan taraftaki açılan parmaklıklı kapıdan dışarı çıkın, çıktıktan sonra kilisenin en üst katında olduğunuzu fark edeceksiniz, balkon boşluğundan aşağı atlayın ve bölümü bitirin.

MISSION 3

İkiye ayrılan yolun solundan gidin, kırmızı perdeler gerilecek, altta üfürülen kara dumanlara yakalanmadan caddenin sonuna kadar gidin ve uçan dev Goatling’i öldürün, kum saati heykelinin karşısındaki büyük kapıdan tren istasyonun içine girin, içerden “Klyamoor”u alıp buradan çıkın, caddenin sol tarafındaki aydınlatmalı büyük süslemeli kapıdan girin, sağ taraftaki bayır yoldan inin ve tahta çıtalarla kapatılmış kapının önüne gelin, etrafınızda toplanan düşmanların hepsini öldürün, öldürdükten sonra çıtalarla kapatılmış kapıyı kırarak liman bölüme geçin, yolu takip edin ve yolun solundaki kapıdan girin.

Girdiğinizde karşınıza çıkan düşmanları öldürün, düşmanların hepsini öldürdüğünüzde bir kat yukarınızdaki hayalet elin kırıldığını göreceksiniz (buradaki merdiven yolu üzerinde bulunan kabartmanın üzerine sıçrarsanız eğer, "3.Secret Room"a giriş yaparsınız). Kırılan hayalet el kapısından küçük makine dairesine girin, içerden “Healing Heart”ı alın, tekrar limana geri çıkın ve kıyıdaki açık kapıdan girin, girmeden önce az ilerdeki kepenkli kapının önünde duran orb taşından orb toplayabilirsiniz.

Neyse, liman kenarındaki açık kapıdan girdikten sonra sol taraftaki görünen merdivenlerden uzun kapının tepesindeki balkon boşluğunda "4.Secret Room"u arayın, işiniz bittikten sonra aşağı inip uzun büyük kapıdan girin, daha önce Dante ile de savaştığınız Boss Jokatgulm ile karşılaşacaksınız, taktik belli, sürekli yakın temas halinde ve üzerine çıkarak boğaz kısmına saldırın. Boss’u öldürdükten sonra sol köşedeki kapı açılacak, açılan kapıdan çıkın ve bölümü bitirin.

MISSION 4

Başlar başlamaz altınızdaki tünelin içine girin ve örümcekleri (infestant) öldürün, daha sonra duvar girintisindeki “Offence Heart”i alın, tünelden çıkıp meydanlık kısma gelin, kırmızi saydam perdeler gerilecek, Puia’lar ve Boss Orangguerra ile savaşacaksınız. Puia’ların ve Boss’un işini bitirdikten sonra kırmızı perdeler çekilecek, kamera açısının gösterdiği tünel ağzından girip diğer tarafa geçin, caddenin üzerindeki askeri tipi tankın işini bitirin, tankı yok ettikten sonra kısa bir video girecek ve bölüm bitecek.

MISSION 5

Bu göreve kapalı bir alanda balkonda başlayacaksınız, bulunduğunuz balkon üzerinde kepenkli bir kapı var, amacımız o kapıyı açmak, diğer taraftaki balkonda bulunan kapıdan koridoru aşarak uçağın bulunduğu hangara gelin, bazı düşmanlar ile kapışacaksınız, uçağın içine girin ve küçük tahta konteynırı kırıp içindeki “Cranky Bomb”ı alın, uçaktan çıkın ve uçağın arka tarafında kalan köşedeki kapıdan girin, mavi kürenin bulunduğu küçük bir odaya girmiş olacaksınız, Devil Trigger çubuğunuzun seviyesi az ise buradaki yeşil tabaktan doldurabilirsiniz, mavi küreyi etkinleştirin ve level’a ilk başladığınız yere dönün.

Balkon kısmındaki büyük kepenkli kapıdan dışarı çıkın. Çıktığınızda, gökyüzünden gelen bir cismin (Evil Heart) Lucia’ya çarpıp içine girdiğini gösteren kısa bir video izleyeceksiniz, bu cisim Lucia’nın üzerinde kaldığı sürece enerjisinin azalmasına neden olacak, şimdiki amacımız bunun etkisinden kurtulmak. Video bitikten sonra merdivenlerden inin ve yolu takip ederek dolambaçlı merdivenlere gelin, dolambaçlı merdivenin kapısından girdiğinizde hemen önünüzde mavi küre göreceksiniz, küreyi etkinleştirin, bir şeyleri harekete geçirdiğinizi fark edeceksiniz.

Dolambaçlı merdivenin en alt katındaki boşluğuna gelip en üst kısmına uçun, “Flame Heart”ı alın, lavlı odaya gelin (tabi şimdi lavlar yok, Dante ile oynadığınız zamanı hatırlayın), lav havuzundaki çıkıntıdan yuvarlak odacığa girin, girinti içindeki “Electro Heart”ı alın, artık Evil Heart’ın kötü etkisi yok, yani enerjiniz azalmayacak. Bu yuvarlak odacıktan tünel içine geçin, karşınıza birkaç tane düşman çıkacak, onları öldürün ve sondaki yük asansöründen yukarı çıkın, çıkarken birazcık yarasa avcılığı yapacaksınız, yukarı çıktıktan sonra, karşılıklı birbirine bakan kapıların sağ tarafındakine giriş yapın, "5.Secret Room" var. Secret Room’da işiniz bittikten sonra ortadaki kapıdan çıkın ve bölümü bitirin.

MISSION 6

Arius ve Lucia’nın arasında geçen bir konuşma videosu izleyeceksiniz. Mağara gibi bir yere teleport edileceksiniz, ilk olarak birkaç düşmanla savaşacaksınız, daha sonra sahneye dev sevgi kelebeği (Noctpteran) ve Larvalar gelecek, sıçramalar yaparak kelebeğe atışlar yapın, larvalar içinde aynı şekilde saldırı yapın, larvaları kolayca yok etmek için Cranky Bomb tercih edilebilir. Buradaki işiniz bittikten sonra açılan portaldan diğer mağara bölümüne, bir köprü üzerine teleport olacaksınız, bulunduğunuz köprünün altı sularla kaplı, suya atlamadan önce etrafı dolaşıp Orb’lar toplayabilirsiniz, kıyı tarftaki çıkıntılı kaya parçasının üzerinde, büyük karanlık delik mağara deliğinden "6.Secret Room"a giriş yapın. Artık suya atlayabilirsiniz, su altındaki küçük odacığı bulun ve içinden “Bow Gun”ı alın, daha önce görmediğiniz su yaratıkları ile de karşılaşacaksınız, su altındaki büyük kapıyı bulup üzerine gidin ve bölümü bitirin.

MISSION 7

Suyun altında başlayacaksınız, bulunduğunuz yerdeki duvar boşluğundan Blue Orb'u alın, yukarıdaki tavan deliği yolundan yüzerek kısa koridora çıkın (sular yok), koridordaki kapıdan, mağra görünümündeki su birikintisinin olduğu odaya geçin, buradan "Aqua Herat"ı alın ve yukarı kısımları inceleyin, bir kapı göreceksiniz, o kapı "7.Secret Room". İşiniz bittikten sonra sağ taraftaki kapıdan su boşluğuna düşün, su dolu büyük bir odanın içine girdiğinizde bir kamera açısı izleyeceksiniz, kamera açısının, tavandaki delik yolu gösterdiğini fark edeceksiniz (odanın orta kısımlarına doğru ilerlemek istediğinizde, şidetli akıntı ilerlemenize engel olacak, zaten amacımızda bu akıntıyı kesmek). Tavan deliği yolundan yukarı doğru yüzün, yuvarlak şekilli odaya gelin (yine sular içindesiniz), burada aktif hale getirmeniz gereken 6-7 tane küre var.

Kürelerin hepsini zaman aşımına uğramadan aktifleştirin (bir küre aktifken diğeri aktif olmamalı, yani hepsininde aynı anda etrafında mavi ışıklar dönmeli), bu arada bu işlemlere başlamadan önce, etrafınızda kuru kafalar belirecek, ilk olarak onları yok edin ve öyle başlayın işinize. Küreleri aktifleştirdikten sonra ortaya saydam basamak taşları belirecek, basamak taşlarını kullanarak blok taşın üzerindeki mavi kürenin yanına gelin ve aktifleştirin, artık gerideki su akıntısı yok (kamera açısını izlediğinizde anlayacaksınız). Geri gidin ve akıntının kesildiği yere gelin, ağız kısmında Kırmızı Orb'ların bulunduğu delikten aşağı inin, kum saati heykeli göreceksiniz, kum saati heykelinin karşısındaki kapıdan girin. Boss Tateobesu ile mücadele edeceksiniz, bu Boss'a karşı ok atar silahınız "Bow Gun" ile saldırın, Boss'u öldürdükten sonra tavandaki açılan kapaktan çıkın ve bölümü bitirin.

MISSION 8

Yine sular içinde başlayacaksınız, karşınıza çıkan su yaratıklarını yok edin, başladığınız bu alandaki kapı girişi görünümndeki yerleri inceleyin, "8.Secret Room" var. Sudan çıkıp küçük odaya gelin, odanın diğer tarafındaki uzun beton bloğunun önüne gelin ve daire tuşuna basın (uzun beton bloğunun arkasında Blue Orb Fragment var), beton bloktan ateş toplarının atıldığını göreceksiniz, odanın diğer ucuna gidin ve ateş toplarının karşısına geçin, iyi bir zamanlama yaparak ateş topları size değme noktasına gelinceye kadar bekleyip, hemen ardından üçgen tuşuna basarak geri yollayın, bu şekilde bir kaç defa yapın, geri gönderdiğiniz ateş topları beton bloğu yıkacak ve etrafınız su ile dolacak.

Yukarıdaki tavan deliğinden orb taşının bulunduğu odacığa çıkın, kaya aralığından geçip delikten suya atlayın, su yaratıklarına dikkat! Sudan çıkıp meşalelerin yanmakta olduğu geniş odaya gelin, balkon kısmındaki mavi kapının önüne gelip daire tuşuna basın, sonra tekrar aşağı inin ve odanın tam ortasındaki belirgin taşın üzerine çıkın (daha önceden de tanıdık bir durumla karşı karşıyasınız), ortaya çıkan küreleri hiç vakit kaybetmeden üçgen tuşunu kullanarak yok edin (ama elinizi biraz hızlı tutmalısınız), bu işlemi uzun su blokları oluşuncaya kadar sürdürün, su bloklarını kullanarak yukarıdaki kapıya ulaşın, kapıdan kum saati heykelinin yanına gelin.

Kum saati heykelinin yanındaki kapıdan çanakların bulunduğu koridora geçin ve çanakları kırıp orblar toplayın, koridorun diğer tarafındaki kapıdan çıkın. Boss Plutonian ile savaşacaksınız, bu Boss ile aranızda uzunca bir mesafe tutun ve ışınların çarpmayacağı bir yer bulup, istediğiniz silah ile saldırın. Boss'u yok ettikten sonra açılan kapı boşluğundaki kayanın önüne gelin, video girecek ve bölüm bitecek.

MISSION 9

Bu bölümde sadece Arius'la ve Arius'un saldığı yaratıklarla mücadele edeceksiniz, yaratıklarla hiç uğraşmadan direkt olarak sürekli Arius'a saldırın (üçgen tuşunu kullanarak combolar çıkartın), saldırı yaparken mesafeniz çok yakın temesta olmalısınız, Arius'un enerjisini bitiridiğinizde, bu oyun için uzunca sayılabilecek bir video izleyeceksiniz ve bölüm bitecek.

MISSION 10

Kum saati heykeline yakın bir yerde başlayacaksınız, başladığınızda ayın göründüğü yöne doğru 10-15 adımlık bir mesafe yürüyün, sol taraftaki kapıdan "9.Secret Room"a girebilirsiniz, Secret Room’da işiniz bittikten sonra köşedeki mavi kürenin yanına gidin, ortaya çıkan düşmanları öldürün, öldürdükten sonra duvar boşluğundaki serbest kalan “Quick Herat”ı alın, daha sonra mavi küreyi aktifleştirin. Aktif hale getirmeniz gerekecek üç tane daha küre var. Çatılarına rahatça çıkılabilen evlerin önündeki yoldan (daha önce su kanlları vardı bu yol üzerinde), diğer mavi küreyi görünceye kadar ilerleyin (bu küreyi bulmakta zorluk çekmeyeceksiniz, yol üzerinde köşede).

Küreyi bulup aktifleştirdikten sonra, az ilerdeki pencereden çift sıçrayarak avluya atlayın ve köşedeki kırık merdivenden Blue Orb ve Green Orb’u alın, tekrar pencereden çıkıp yan taraftaki orbların arka arkaya dizili olduğu koridor yolundan geçin, koridor yolu sona erdikten hemen sonra yan taraftaki boşluktan içeri girin ve görünen mavi küreyi aktifleştirin, buradan çıkıp sokağın sonuna kadar ilerleyin, büyük kapı boşluğundaki yeni silahınız “Zambak”ı alın, geri dönüp ikiye ayrılan yolun solundan gidin ve ilerdeki büyük açık kapıdan girin (kum saati heykelinin hizasında), girdiğiniz yer çıkmaz bir sokak, sonuna kadar ilerleyin ve karşınıza çıkan bütün düşmanları yok edin.

Düşmanları yok ettikten sonra, bulunduğunuz yerin yukarı kısımlarını mavi küreyi buluncaya kadar inceleyin (sağ taraftaki bölmede, balkon görünümündeki beton kırığı boşluğunda), çift sıçrayarak mavi kürenin yanına gelin ve sonuncu küreyi de aktifleştirin, sonra yakınınızdaki uzun kapıdan, dev deniz yıldızının yerde sere serpe yattığı bahçeye gelin, deniz yıldızının ortasından çıkan göze(eğer aktif hale getirmediğiniz mavi küre varsa, deniz yıldızının ortasından göz çıkmayacak, bir daha hatırlatalım; aktifleştirilmesi geren tam dört tane mavi küre var) üçgen tuşu ile vuruş yapın. Boss Phantom gelecek, Phantom’u öldürün ve bölümü bitirin.

MISSION 11

Yine deniz yıldızının bulunduğu bahçede başlayacaksınız, deniz yıldızının ortasındaki göze vuruş yapın, ortalığa düşmanlar çıkacak, bu düşmanları yok etmek için üç dakika zaman verilecek, eğer zamanınız yetmezse hiç endişelenmenize gerek yok, başarıya ulaşmak için defalarca kez hak verilecektir, düşmanlarınızın hepsini gerekli zaman içinde yok ettikten sonra, deniz yıldızının ortasındaki ışıklar saçan delikten atlayın ve bölümü bitirin.

MISSION 12

Bulunduğunuz odanın içindeki asansör kapısına yaklaşın, hayalet el çıkmanıza engel olacak ve düşmanlar oluşacak, düşmanları öldürün, düşmanların hepsini öldürdükten sonra hayalet el kırılacak, asansöre binip yukarı doğru çıkın, asansörle çıkarken kapışacağınız bazı düşmanlar oluşacak, bolca orb toplamak için iyi bir fırsat, asansörden indikten sonra mermer süslemeli geniş bir koridora geleceksiniz, buradaki büyük vazoları kırıp orblar toplayabilirsiniz, koridorun en baş tarafındaki vazo, oyunumuzun "10. ve sonuncu Secret Room"u.

Kum saati heykelinin yanındaki koridordan devam edip, örümcek ağları ve ağaç kökleri sarmalamış görünümündeki harap odaya gelin, bu odadaki karşınıza çıkan bütün düşmanları öldürün, öldürdükten sonra odanın ortasındaki uzun halının üzerinde oluşan “Sacrilege”i alın ve bu odadan tekrar geri çıkın, çıktığınızda hiçbir yere sapmadan, direkt olarak karşı tarafınıza düşen kapıya doğru gidip girin, büyük pembe kürelerin olduğu geniş salona geleceksiniz, kürelere çarpmadan, yakalanmadan, slalomlar çizerek ya da uçarak, karşı taraftaki balkona ulaşın ve kapıdaki surat kabartmasından “Sacrilege”ı alın, kabartma suratın karşısındaki balkon kısmında Blue Orb var, alın ve buradan çıkın.

Çıktıktan sonra 10-15 adım yürüyüp bir yandan da yan tarafları inceleyin (Lucia’nın sağ tarafına düşen gizli bir geçiş yolu var, haritanıza baktığınızda bunu anlamanız daha kolay olacak), geçiş yolunun sonundaki kapıdan girin, üç kafa kısmından oluşan Boss Trismagia ile savaşacaksınız, atılan buz parçaları, kayalar, yıldırım, ateş gibi elementlerden kurtulmak için sıçramalar yaparak kaçışlar yapın, atışlarınızın en etkili olacağı an, üç kafanın da birleştiği an olacak, işiniz bittikten sonra bulunduğunuz yerdeki asansöre binip yukarı kısa koridora çıkın, görünen kapıdan girin, video girecek ve bölüm bitecek.

MISSION 13

Possessed Arius: Evet, şimdi Arius’un delirmiş haliyle karşı karşıyasınız, ama korkmanıza gerek yok, o kadar basit ki, yakın temas halinde savaşıp kombolar çıkartarak dövüşün, kucaklayıp sıkmaması için kendinize belli bir mesafe uydurun, elektrik yumaklarına dikkat edin, Arius bir süre sonra evrim geçirip (Arius Argosax) derin bir yarık açacak ve açılan yarığin içinde mücadele edeceksiniz, çok kısıtlı bir yerde savaşacaksınız ama bu sizi pek zorlamayacak, Arius’un mavi kusmuklarından ve kuyruk darbelerinden sıçramalar yaparak kurtulun, sürekli olarak ardı arkası kesilmeyen atışlar yaparak saldırıda bulunun, Arius’u da yok ettikten sonra oyunumuz sona erecek, artık rahat bir nefes alabilirsiniz.


eFSaNe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Devil Sheep MaStEr Komik Videolar 3 16.02.09 05:20
Devil May Cry 4 MaStEr Oyun Hileleri 0 09.02.09 05:23
Devil May Cry 4 CommA Tüm Oyunlar 5 31.07.08 14:36
Devil May Cry 4 (PC) - İnceleme ZeuS Tüm Oyunlar 0 20.07.08 00:02
Kylie Minogue - Better The Devil You Know MaStEr Yabancı Video Klip 0 16.02.07 15:08


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 03:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.0.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
ForumTayfa

Arşiv: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 95 96 97 98 99 100 102 103 104 105 106 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 167 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271


ForumTayfa - Link Değişimi
Telinka İletişim | Voip Ürünleri | Link Değişimine Katılın |

Sitemiz bir forum sitesi olduğundan dolayı, kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. ForumTayfa Yöneticileri mesajları itina ile kontrol etse de, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız [email protected] email adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.

Any member of our web site has the right of adding comments instantly without getting permisson due to the forum structure of our site basis. Althought, our site modarators check comments with care, all the responsibilities sourced from these comments directly belong to the members. If you still find any illegal content in our site ( A.buse, H.arassment, S.camming, H.acking, W.arez, C.rack, D.ivx, Mp.3 or any Illegal Activity ), please report us via [email protected] .Your reports will be evaluated as soon as the arrival of your e-mail.