ForumTayfa  

Go Back   ForumTayfa > Oyun Dünyası > Tüm Oyunlar > Tam Çözüm

Tam Çözüm Oyun tam çözümlerini paylaştığımız bölüm...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 21.02.09, 23:50   #1 (permalink)
aggressive
 
eFSaNe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: not connected
Mesaj Sayısı: 4.393
Konu Sayısı: 1023
Takım: Trabzonspor
Rep Gücü: 72894
Rep Puanı: 7287628
Rep Derecesi : eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000
Ruh Hali:

Standart Diablo 2 : Lord of Destruction Tam Çözüm
Burası Harrogath, Arreat Dağının soğuk zirvelerine kurulmuş ve kadim ariflerden başka herkesin unuttuğu bir şehir.. Burada Cennetle Cehennemi birbirinden ayıran son sınır olan WorldStone bulunuyor ve son şeytan Baal, sınırları kaldırmak, Cehennemi yeryüzüne yaymak için onun peşinde. Baal'i durdurabilecek tek kişi de sizsiniz.. Heyecanlandıysanız hemen başlayalım! Harrogath'taki npc'ler şunlar:
Larzuk: Demirci, silah satın alabiliyor ve tamir ettirebiliyorsunuz
Qual-Kehk: Yardımcı npc'ler kiralayabileceğiniz kişi
Nihlathak: Kumar (gamble) oynayabileceğiniz kişi
Malah: Büyücü, konuştuğunuzda sağlık ve mananızın dolduğu kişi
Anya: Quest 3'te kurtardığınız bir karakter. Daha sonra kumar oynayabiliyor ve silah satın alabiliyorsunuz.
Deckard Cain: Her zamanki görevini yapıyor, eşya tanımlama..

Quest 1: Siege On Harrogath

Bu quest'i Larzuk veriyor. Amacınız Harrogath'ın hemen dışındaki bölgede, şehre yapılan saldırıları organize eden Shenk the Overseer'i bulmak ve öldürmek. Önce şehrin içinde biraz dolaşın, npc'lerle konuşun. Daha sonra main gate'e tıklayarak şehirden çıkın ve Bloody Foothills bölgesine girin. Act V'in her bölgesi gibi, burası da inanılmaz büyüklükte ama sadece iki tip yaratıkla karşılaşıyorsunuz: Enslaved ve Death Mauler. Mauler'ler menzilli saldırılar yapıyorlar ve oldukça can sıkıcılar.. Ama sizi zorlamayacaklar. Ayrıca burada Catapult'ları da görüyoruz, elemental mermiler atan mancınık bunlar. Bu bölgede waypoint yok, boşuna aramayın. Shenk'i bölgenin en uzak ucunda, diğer bölgenin sınırının hemen dibinde bulabilirsiniz. Haritanızda kırmızı bir yuvarlak çıktı mı tamamdır, Shenk'i buldunuz. Önce çevresindekileri temizleyin, daha sonra da Shenk üzerine yoğunlaşın. Fazla ısrar etmeden ölüyor, merak etmeyin. Shenk öldükten sonra diğer bölgeye (Frigid Highlands) geçin ve hemen bu bölgenin girişindeki portal'ı aktive edip şehre geri dönün. Gidip Larzuk'la konuşun. Ödülünüz, istediğiniz bir eşyanızda bir adet soket açtırabilmek. Büyülü ve/veya zaten soketli bir eşya olabilir, fark etmiyor. Benim 280 defense'i olan bir Mesh Armor'um vardı, bir adet soket açtırıp şahane bir de gem taktım, ek olarak 8 dexterity puanı kazandım, eheh..

Quest 2: Rescue The Barbarians

Bu quest'i Qual-Kehk veriyor. Göreviniz, Frigid Highlands bölgesinde esir tutulan toplam 20 tane barbar'ı kurtarmak. Frigid Highlands bölgesi, Bloody Foothills bölgesinin hemen yanındaki yer. Burada yeni bir yaratık türüyle karşılaşıyoruz, Demon Imp. Teleport özelliğine sahip olan ve ateş topları atan sinir bozucu yaratıklar bunlar, beş altı tanesi bir arada oldukça ciddi zarar verebiliyor. Haritayı tamamen açana dek bölgede dolaşın. Barbarların hepsi bir arada bulunmuyor maalesef, toplam üç gruba bölünmüş durumdalar. İlk grupta on tane barbar bulunuyor, ikinci ve üçüncü grupta ise beşer tane ve elbette tüm bu gruplar birbirlerinden oldQuest 3: Prison Of Ice

Bu quest'i Malah veriyor. Göreviniz, Malah'ın akrabası olan Anya isimli bir kadını kurtarmak. Anya Frozen River bölgesinde esir tutuluyor. Frozen River bölgesine ulaşmak için epey yol almanız gerekiyor.. Önce Frigid Highlands bölgesinin hemen yanındaki Arreat Plateau bölgesine girin ve haritayı tamamen açın. Bu bölgede bir town portal bulunuyor, aktive etmeyi unutmayın. Arreat Plateau bölgesinde Crystalline Passage bölgesine giden bir geçit bulmanız gerekiyor. Crystalline Passage bölgesi buz mağaralarından oluşan kapalı bir yer, bir adet de town portal barındırıyor, bulursanız aktive etmeyi unutmayın. Burada dört yeni tip düşmanla daha karşılaşıyoruz: Moon Lord, Frozen Creeper, Stygian Harpy ve Undead'ler. Frozen Creeper'lar yavaş ancak sizi donduran buz saldırıları yapıyorlar. Harpy'ler ise çok kolay ölen yaratıklar ancak savunmanızı %50 azaltan bir büyü yapıyorlar ve o esnada çevrenizde Moon Lord'lar varsa bu yüzden başınız derde girebiliyor.. Undead'ler ise adı üstünde ölmüyor! Sürekli diriliyorlar ama merak etmeyin çok yavaşlar. Crystalline Passage haritasını tamamen açın, burada iki tane çıkış olduğunu göreceksiniz: Biri Frozen River bölgesine, biri de Glacial Trail bölgesine gidiyor. Frozen River bölgesine girin. Anya buralarda bir yerde, bu yüzden haritayı tamamen açın. Yaratıkları temizleyip Anya ile konuştuğumuzda, buza sıkışmış olduğunu öğreniyoruz. Şehre geri dönüp Malah'la konuşun, size bir iksir verecek. Geri dönün ve Anya ile tekrar konuşun, iksir sayesinde buzdan kurtulacak ve bir portal açıp şehre dönecek. Siz de dönün. Önce Malah'la konuşun, size ödül olarak tüm resistance'larınızı 10 puan artıran bir scroll verecek. Şimdi de Anay ile konuşun, size karakterinize özel (karakterinizin yeteneklerine puan ekleyen) rare bir item verecek. Fena değil ha? Ayrıca bundan sonra gamble için Anya'yı da kullanabilirsiniz.

Quest 4: Betrayal Of Harrogath

Bu quest'i Anya veriyor. Amacınız, Nihlathak'ı öldürmek. Quest'i alır almaz bir portal açılıyor, bunu kullanarak Nihlathak'ın tapınağının önüne "ışınlanabilirsiniz". Bundan sonrası basit: tamamen kapalı mekanlarda sürekli aşağıya inerek Nihlathak'ı arayacaksınız. Sırasıyla Halls of Anguish, Halls Of Pain ve Halls Of Vaught bölgelerinden geçeceksiniz. Halls Of pain bölgesinde bir tane town portal bulunuyor, muhakkak bulup aktive edin. Nihlathak ise Halls Of Vought'ta bulunuyor. Burada en çok Undead'lerle karşılaşacaksınız, bunlar da çok zorlu rakipler değiller. Ancak Nihlathak Corpse Explosion büyüsü yapabildiği için oldukça zorlu bir rakip, dikkatli olun. Çevresi minion yaratıklarla sarılı, bunları tek tek üstünüze çekin ki Nihlathak'ın çevresinde patlatabileceği ceset kalmasın. Artarda patlayan iki ceset, sağlığı 360 civarında olan Paladin'imi öldürüyordu! Nihlathak'ı öldürdükten sonra şehre dönerek Anya ile konuşun. Sizin için bir eşyanızı kişiselleştirecek (personalize item). Örneğin bir kılıcınız var, bundan sonra o kılıcın ismi karakterinizin ismiyle anılacak. Diyelim ki karakterinizin ismi Abdurrahman, bundan sonra kılıcın ismi "Abdurrahman's Sword" olacak. Egonuza ufak bir kıyak..

Quest 5: Rite Of Passage

Nihlathak Kadim Kişiler'in (Ancient Ones) bekçilik ettiği geçitten geçmeyi sağlayan tılsıma sahipmiş ama onu Baal'e vermiş.. Hadi be.. Bu durumda, Baal'i takip edebilmek için babadan kalma eski usule başvurmanız gerekiyor: Kaba kuvvet kullanacaksınız.. Bu quest için Ancient's Way bölgesine gitmelisiniz. Buraya gidebilmek için önce Crystalline Passage bölgesine geri dönün ve bu sefer Glacial Trail bölgesine girin. Buradan Frozen Tundra bölgesine geçeceksiniz. Buradan da Ancient's Way'e ulaşabilirsiniz.. Frozen Tundra baştan sona şu başbelası Demon Imp'lerle dolu. Glacial Trail ve Frozen Tundra bölgelerinde town portal'lar bulunuyor, aktive etmeyi unutmayın. Ancient's Way bölgesine girdiğinizde, Arreat Summit bölgesine çıkan bir geçit aramalısınız. Ancient's Way bölgesinde de bir town portal bulunuyor, muhakkak bulun ve aktive edin, Ancient One'larla dövüşürken ölürseniz çok işinize yarayacak.. Arreat Summit, ufak bir bölge. Ortasında Altar Of Heavens bulunuyor. Burası çevresinde üç tane heykel duran daire şeklinde bir taş. Altar'ın üzerine tıkladığınızda, heykeller size WorldStone Keep'e girebilmek için önce onlarla dövüşmeniz gerektiğini söyleyecek. Daha sonra da heykeller (üç tane) canlanacak.. Bu oldukça zorlu bir savaş olacak, hazır olun. Heykellerin hepsi Level 30 bir barbarian'ın yeteneklerine sahip ve bunları da bol bol kullanıyorlar. Heykelleri öldürdüğünüzde, ödül olarak yeni stat ve skill puanları kazanacaksınız ve WorldStone Keep'e girebileceksiniz..

Quest 6: Eve Of Destruction

Bu son quest, göreviniz Baal'i öldürmek. Baal WorldStone Keep'in dördüncü katında bulunuyor, heykellerle dövüştüğünüz yerdeki kapıdan WorldStone'un birinci katına girin ve alt katlara giden geçitleri aramaya başlayın.. İkinci kattaki town portal'ı aktive etmeyi sakın unutmayın. Buralarda Undead'ler ve Demon İmp'lerle karşılaşacaksınız. Baal, dördüncü kat olan Throne Of Destruction'da bulunuyor. Buraya girdiğinizde önce ortalığı iyice temizleyin. Baal'in çağırdığı yaratıklarla uğraşırken arkadan başkaları saldırmasın. Baal bölgenin ortasındaki bir tahtta oturuyor ama direk ona saldıramıyorsunuz. Önce "bodyguard"larıyla dövüşmeniz gerekiyor. Baal, artarda tam 5 tane superunique yaratık çağırıyor, her yaratık da peşinde minion yaratıklarla geliyor. Bir dalganın işini bitirdiğinizde, Baal diğerini çağırıyor. Bunlar Act I-IV'ten seçilmiş unique yaratıklar. Son gelen yaratık, oyunda başka hiç bir yerde çıkmayan bir yaratık ve en zorlusu.. Öyle ki, Baal'den bile daha fazla zorluyor. Tüm yaratıkları öldürdüğünüzde, Baal tahtının arkasındaki portal'a girerek kaçıyor. Peşinden gidin, işte son savaş başlıyor.. Baal yeni yetenekler geliştirmiş, yerden sarmaşıklar çıkarabilmek ve kendisinin bir kopyasını yaratabilmek bunlardan bazıları. Temel olarak buz ve ateş saldırıları yapıyor, en tehlikelisi de buz saldırısı. Sağlığınızın yarıya inmesi yetmiyormuş gibi, donuyorsunuz. Neyse ki Diablo gibi dehşet bir yıldırım saldırısı yapmıyor. Fazla zorlanacağınızı sanmıyorum, ama zorlanırsanız Harrogath'a dönün ve Level 31-32 bir savaşçı kiralayın, çok yardımı dokunuyor. Baal de öldüğünde, Tyrael çıkıp gelecek ve sizinle konuşacak. Buradan Diablo 3'ün konusunun ne olacağını anlayabiliyoruz (WorldStone yok olmak üzere.. Cehennemin güçleri dünyaya yayılacak ve esas savaş o zaman başlayacak!). Tyrael'in açtığı portal'a girin ve işte son sinematik.. Arkanıza yaslanıp izleyin.ukça uzak yerlerde bulunuyor.. Bütün barbarları kurtardığınızda şehre geri dönün ve Qual-Kehk ile konuşun, ödülünüz üç tane rune taşı. Rune taşlarının ne işe yaradığı ve nasıl kullanıldığını öğrenmek için eehberin Rune bölümüne bakabilirsiniz. Ayrıca bundan sonra Qual-Kehk'ten asker kiralayabiliyorsunuz.
eFSaNe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Diablo 3, E3 2009'da Yok ! eFSaNe Tüm Oyunlar 1 15.02.09 00:52
Diablo MaStEr Oyun Hileleri 0 09.02.09 05:23
Diablo 2 MaStEr Oyun Hileleri 0 09.02.09 05:22
Lord Of The Rings:The Two Towers tam çözüm maSum.sHeiTan Tüm Oyunlar 0 28.07.08 16:50


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 04:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.0.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
ForumTayfa

Arşiv: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 95 96 97 98 99 100 102 103 104 105 106 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 167 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271


ForumTayfa - Link Değişimi
Telinka İletişim | Voip Ürünleri | Link Değişimine Katılın |

Sitemiz bir forum sitesi olduğundan dolayı, kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. ForumTayfa Yöneticileri mesajları itina ile kontrol etse de, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız [email protected] email adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.

Any member of our web site has the right of adding comments instantly without getting permisson due to the forum structure of our site basis. Althought, our site modarators check comments with care, all the responsibilities sourced from these comments directly belong to the members. If you still find any illegal content in our site ( A.buse, H.arassment, S.camming, H.acking, W.arez, C.rack, D.ivx, Mp.3 or any Illegal Activity ), please report us via [email protected] .Your reports will be evaluated as soon as the arrival of your e-mail.