ForumTayfa  

Go Back   ForumTayfa > Oyun Dünyası > Tüm Oyunlar > Tam Çözüm

Tam Çözüm Oyun tam çözümlerini paylaştığımız bölüm...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 21.02.09, 23:52   #1 (permalink)
aggressive
 
eFSaNe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: not connected
Mesaj Sayısı: 4.393
Konu Sayısı: 1023
Takım: Trabzonspor
Rep Gücü: 72894
Rep Puanı: 7287628
Rep Derecesi : eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000
Ruh Hali:

Standart Divine Divinity Tam Çözüm
Bu tam çözüm warrior karakteriyle normal mode'da bitirilmiştir. Ayrıca bu tam çözümde ana questleri ve oyunu bitirebilmek için çözmek zorunda olduğunuz minimum yan questleri bulabilirsiniz. Onun dışındaki questlerde bir sorununuz olursa bana mail atabilirsiniz.

Divine Divinity nette veya dergilerde yapılan yorumlarda Baldur's Gate'e eşit değerde bir oyun kabul ediliyor. Oynanış açısından benzerlikleri bulunsa ve grafikleri BG'ye oranla daha gelişmiş olsa da BG'nin o büyük ve birçok süprizlerle dolu dünyası yanında Divine Divinity biraz sönük kalıyor. Fazla uzatmayalım ve hemen tam çözüme geçelim. Yapacak çok işimiz var.

Aleroth
Oyuna yatağımızın yanında başlıyoruz. Sağlık ve mana için bu yatağı ihtiyacınız oldukça kullanabilirsiniz. Yatağın yanındaki healing potion'ı alalım. Ayrıca odanın içindeki sandıktan altınları da alalım. Merdivenden yukarı çıkın ve sola dönün. Burada Joram sizinle konuşacak. Size Aleroth'tan ve Mardaneus'un delirmesinden bahsedecek. Ayrıca ne isterseniz evinden alabileceğinizi söyleyecek. Joram'ı kırmayarak kabul edelim. Sağ taraftaki odadaki rafların en alt bölmesindeki altınları da alalım. Sol taraftan dışarı çıkalım ve Lanilor ile Mardaneus'un tartışmasına tanık olalım. Tartışmadan sonra Mardaneus'un evine doğru yola koyulalım. Bir süre güneye gidelim daha sonra da batıya. Burada gene Mardaneus ile Lanilor'un tartışmasını seyredelim iyice kafayı yiyen Mardaneus, Lanilor'u iblis sanacak ve donduracak. Onu kurtarmak da bize düşecek. Donmuş olan Lanilorla konuşalım. Bize kendisini ancak gene Mardaneus'un kurtarabileceğini söyleyecek. Mardaneusla konuşmamız gerek ancak evinin kapısı kilitli. Lanilor'la tekrar konuşalım. Lanilor hemen evin sağında bulunan tahta kuyudan(wooden well) eve girebileceğimizi söyleyecek. Kuyudan aşağı inelim güneybatıdaki kapıdan ilerleyelim paketin üzerindeki anahtarı alalım ve aşağı doğru ilerleyelim. İki kapıyı da geçtikten sonra merdivenden yukarı çıkalım. Mardaneus'un evine girince onunla konuşmaya başlayalım. Ona Lanilor'u dondurduğunu söyleyelim. Mardaneus dışarı çıkıp Lanilor'u kurtaracak. Sonra Lanilorla Mardaneus hakkında konuşalım.

Güneydoğuya doğru ilerleyelim ve George'un dükkanına girelim bu sırada George biriyle tartışıyor. O çıkınca içeri girelim ve George'la konuşalım. Bizden Lanilor'un bahçesinden drudanae toplamamızı isteyecek. Hemen Mardaneus'un evinin kuzeyinde Lanilor'un evi var. Oraya gidelim ve Drudanae toplamak için izin isteyelim (Kendisini kurtardığımız için izin verecek). Bahçeye gidelim(bahçe evin hemen batısında) ve drudanae toplayalım. Bunu götürüp George'a verelim. O da bize 500 Exp. verecek.

Şimdi Mardaneus'u iyileştirmeliyiz. Lanilor'la konuşalım. Bize Mardaneus'un bir dönem catacomblara girdiğini ve oraya nasıl girildiğini anlatacak.

Catacomblara girmek için şehrin merkezindeki Mardaneus heykelinin olduğu yere gitmeliyiz. Heykelin çevresinde 4 küçük ejdarha heykeli var. Bunların hepsinin yüzünü kuzeye çevirince Mardaneus'un heykelinin olduğu yerde bir giriş açılacak. Buraya girmeden önce Lanilor bizimle konuşacak. Bize bir teleportu verecek ve zor durumda kalırsak kullanabileceğimizi söyleyecek. Ancak teleportun diğer yarısının nerede olduğu bilinmiyor. Bu yüzden teleportu diğer yarısını buluncaya kadar kullanmayacağız.

Catacombs:Level 1
Aşağıya inince güneydeki kapıyı açmak için kuzey duvarındaki kolu çekelim. Güneydeki odadan sağa dönelim ve diğer kapıyı görene kadar devam edelim. Kapının yanındaki kolu çekelim ve yan odaya geçelim. İskeletleri temizleyelim. Yukarı doğru devam edelim ve diğer odaya geçelim burayı da temizleyelim daha sonra kuzeydeki kapıdan girelim buradaki iskeletleri de halledelim. Yan odaya geçip buradaki magic orb'u alalım. Güneydeki kapıdan diğer odaya geçelim ve buradan da anahtarı alalım(Saphire Key). Yol ayrımına gelene kadar güneydeki yolu takip edelim. Batıya giden yol ayrımının sonundaki kapıyı az önce aldığımız anahtar açıyor. Bu kapı catacomblara ilk indiğimiz yere açılıyor. Eğer sağlığınız ve mana'nız kötüyse tekrar yukarı çıkabilir, Joram'ın evine gidip dinlenebilirsiniz. Doğudaki ve güneydeki yollar aynı odaya çıkıyor. Doğudan devam edin. Buradaki iskeletleri öldürdükten sonra ikinci magic orb'u alın. Soldan ve daha sonra aşağıya doğru devam edelim. Buradaki kapıdan geçelim ve son magic orb'u da alalım. Eğer burada pentagramın üzerinde bulunan mumları yakarsanız güçlü bir iskelet savaşçı çıkıyor ve saldırıyor. (Yani Exp. kazanacağım diye diretirseniz gereksiz heyecan yapabilirsiniz

Odadaki kolu çekin ve bir sonraki odaya gelinceye kadar soldan devam edin. Bu odada bizi bir grup Orc bekliyor. Bunlar dost orclar. Orcların başı Smiruk'la konuşalım. Slasher adlı sihirli bir baltayı bulmamızı isteyecek. (Bir baltaya sap olmak istiyorlar o açıdan. Kabul edeceğiz çünkü etmezsek ne kadar dost olduklarını görmek zorunda kalırız.

Bu arada orcların arkasındaki merdivenden yukarı çıkmayın kendinizi bir anda orc toplama kampının içinde bulursunuz. Güneye doğru gidelim. Daha sonra gene bir yol ayrımına gelene kadar doğuya gidelim. Doğudaki yol kapalı, biz de güneye doğru devam edeceğiz. Buradaki dev kadın heykelinin önündeki mumu yakalım. Çıkan zombi bizim yanımızda savaşmaya başlayacak. Zombiyi(Greg) yanınıza almadan gitmeyin çünkü gerçekten güçlü ve çok işe yarıyor. Kuzeye doğru devam edelim ve bir sonraki odaya geçelim. Burada yerdeki üç pentagrama elimizde üç magic orb'u yerleştirelim. Açılan portaldan geçelim. Diğer odadaki merdivenlerden aşağı inen Catacombların 2. bölümüne, yukarı doğru olanı ise Aleroth'a çıkıyor. Aşağı merdivenden inelim ve 2. bölüme geçelim.

Catacombs:Level 2
Bu bölümde kuzeybatı köşesindeki merdivenlere ulaşmalıyız. Önce odadaki iskeletleri temizleyelim ve kuzeyden çıkalım. Hemen batıya doğru ilerleyelim. İlk gördüğümüz güneydeki odaya girelim ve Floor Tile'ın altından aşağı inelim. Burada orcların bizden istediği baltayı bulacağız. Önce doğuya daha sonrada güneye gidelim baltayı alalım. Yalnız baltayı alırken oradaki Skeleton Guardian'dan uzak durmaya çalışın çünkü çok güçlü ve tek balta darbesiyle kelleyi vücuttan ayırıyor. Geldiğimiz yoldan dönelim ve yukarı çıkalım(Baltayı orclara vermek için ilk bölüme dönmeliyiz. İlk bölüme dönüp baltayı Smiruk'a verince o da bize 2000 Exp. verecek ve şehrin çevresinde bir sürü orc olduğunu, kimsenin şehri terketmemesi gerektiğini söyleyecek. Bunları yaptıktan sonra kaldığımız yerden devam edebiliriz. )Batıya doğru devam edelim. Bu arada etraftaki Minor healing ve magic iksirlerini toplayalım. İlerdeki odaya girelim. Burada bizi birkaç iskelet ve skeleton guardian karşılayacak iskeletleri siz temizleyin. Guardian'ı Greg hallededursun. Bizim diğer iskeletlerle işimiz bitince Greg'e yardım edelim(Burada mana'nızı full duruma getirip sihirle saldırın. Mesela ben Meteorstrike'ı kullandım). Tüm odayı temizleyince doğudaki odaya girelim ve merdivenlerden aşağı inerek 3. bölüme geçelim.

Catacombs:Level 3
Oyun artık bu noktada biraz zorlaşmaya başlıyor. Önce doğuya daha sonra güneye giderek büyük odaya gelelim. Burada küçük bir puzzle var. Çözmesi zor değil ama hayatta kalmak zor. Odanın ortasında iki tane tomb var. Bunlar kilitli. Açmak için bu iki tomb'u çevreleyen dört tane tomb'u da açmalıyız. Bu dört tomb'u teker teker açınca ortadaki iki tomb'da açılıyor(İki tomb'da aynı yere çıkıyor. )Ancak biz bu dört tomb'un her birini açtığımızda bir anda sürüyle it kopuğun(legion of undead)arasında kalıyoruz. Onlarla başetmemiz mümkün değil. Bu yüzden tomb'ları açtığınızda hemen olay mahalini terkedin. O yaratıklar yılların verdiği yorgunlukla size pek yetişemiyorlar. Ancak sadık dostumuz Greg yavaş olduğu için büyük ihtimalle kendini feda edecek. Tabi bu benim stratejim başka stratejileri olan arkadaşlar varsa foruma yazsınlar bizlerle de paylaşsınlar. Her neyse Dört tomb'u açtıktan sonra gene kaçarak ortadaki tombların olduğu yere gelelim ve birini açarak. Bu bölümü de geçelim.

Catacombs:Level 4
Bulunduğumuz odanın doğusundaki odaya geçelim. İskeletleri temizleyelim. Odanın güneydoğusunda bulunan ve güneye inen dar koridordan güneye inelim. (Şimdi bundan sonraki odalarda bulunan yaratıklar hem güçlüler hem de sayıları fazla bu yüzden onlarla dövüşmenizi pek tavsiye etmiyorum. Onları oyalayarak hızla kaçmanız gerekli. Ben onları oyalamak için genelde skeleton summit büyüsünü kullandım. Onlar bizim çağırdığımız iskeletle ilgilenirken biz işimize bakalım. )Koridorun sonuna geldiğimiz zaman tekrar güneye doğru devam edelim ve buradaki odaya girelim. Buradaki iskeletleri temizleyelim. (Kaçsak da olur. )Güneydeki odaya geçelim bu odadan doğuya doğru gidelim. Buradan tekrar yolun sonuna kadar güneye inelim. (Biraz karışık oldu ama buraya kadar doğru geldiyseniz iki tane iskeletin konuşmasına tanık olacaksınız. Daha sonra ikisi de kendiliğinden ölecek. )Şimdi burada biri doğuda diğeri batıda olmak üzere iki tane kapı var.

Doğudaki kapı teleportun diğer yarısının olduğu odaya açılıyor. Doğudaki kapıya girelim. Buradaki kolu indirelim ve kapıyı açalım. Kapıdan geçelim ve doğuya doğru ilerleyelim. (Bu arada buradaki portal stone'u kullanmayın yoksa kendinizi Mardaneus'un evine girmek için kullandığımız su kuyusunun içinde bulursunuz. )Kuzeydeki odaya girelim. Teleportun diğer yarısı burada ama çevresinde skeleton archerlar var. Bunları birer birer üzerinize çekerseniz daha kolay öldürürsünüz. Skeleton archerları temizledikten sonra teleportu alalım. (Inventory'i açıp teleportu bunun içine sürüklemeliyiz. )Geri dönelim ve bu sefer batıdaki kapıya girelim. Burada da çok sayıda ghoul ve skeleton archer var. Bunları gene skeleton summit ile oyalayalım veya gücünüz ve mananız iyi durumdaysa onları öldürmeyi de deneyebilirsiniz. Bu odadaki merdivenlerden aşağı inerek 5. bölüme geçelim.

Catacombs:Level 5
Güneye doğru inelim ve odaya girelim. Burada bir iskelet bizimle kouşacak. Kendisi kutsal hükümdarları Thelyron'u diriltmeye çalıştıklarını ama bu diriltme işleminin bir türlü çalışmadığını söyleyecek. Kendisini takip edeceğiz ve iskelet diriltme işlemini bize gösterecek. Burada dört kol var ve bunlar çekildiği zaman Thelyron diriliyor ancak kuzeybatıdaki kolu çekmekle görevli iskelet çoktan ölmüş. Şimdi kuzeybatıya gidelim ve kolu çekelim. Thelyron dirilecek. Thelyron'un yanına gidelim ve onunla konuşalım. Konuşma sırasında Mardaneus'un delirmesinin sebebinin Thelyron olduğu öğreneceğiz. Tam konuşma biterken Thelyron bir anda acı çekmeye başlayacak, birşeylerin yanlış gittiğini söyleyecek ve kendisini öldürmemizi isteyecek. Bunu kabul edelim ve Thelyron'u öldürelim. Bu sırada Thelyron'u madem öldürecektik niye dirilttik gibi bir ikilem belirdi kafamda. Aynı ikilem iskeletlerin de kafasında belirmiş olacak ki saldırıya geçecekler. Onlardan kaçalım ve kuzeyden odanın dışına çıkalım. Odanın dışına çıkınca Mardaneus yaptığı büyülerle tüm yaratıkların kemiklerini kıracakAçılan portaldan çıkan Mardaneus ile konuşalım. Bizi iyileştirecek. Konuşmadan sonra biz de portaldan geçerek artık bu catacombları kendi haline bırakalım ve Aleroth'a geri dönelim.

Back In Aleroth
Aleroth'a geri dönünce Mardaneus'la konuşalım. Bizi seve seve bedavaya iyileştirecektir. George'un dükkanına gidelim. Zavallı George'un cansız bedeni yerde yatıyor. Biri onu öldürmüş. Meftanın etrafta duran eşyalarından işimize yarayanları alalım. (Eee etme bulma dünyası)Geri dönelim ve Mardaneus'a durumu anlatalım. O da bize gidip diğer healerlar ile konuşmamızı söyleyecek. Dediğini yapalım. Ama hiçbirinin bir fikri yok bu konuda. O yüzden bu olay bir süre sır olarak kalacak. Otho'nun evine gidelim(Joram'ın evinin kuzeybatısında)Onunla konuşalım. Bize Verlat adında yaralı bir askeri olduğunu söyleyecek. Bu sefer Goemoe'nun evine gidelim ve onunla konuşalım. O da Simon adında yaralı bir askeri olduğunu söyleyecek. Onları iyileştirmek için healing gem gerekli ve bundan sadece bir tane kalmış. Bu yüzden iki healer hangisinin iyileştirilmesi gerektiğine karar veremiyor. Tabi ki bu sorunu da biz çözeceğiz. Kuzeydeki terkedilmiş eve gidelim ve buradan magic miror'ı alalım. Goemoe'nin evinin kuzeyinde bulunan çeşmeden de healing gem'i alalım. Goemoe'nin evinin güneydoğusunda bulunan su birikintisine gidelim. Burada magic miror'ı suya atalım. Magic miror kaybolacak. Daha sonra aynı noktaya healing gem'i atalım. Şimdi iki tane healing gem'e sahip olduk. Bunları götürüp Simon ve Verlat'a verelim ve Exp. kazanalım. Bunları yaptıktan sonra Goemoe'ye gidelim. İkisinide iyileştirdiğimiz için bize Restoration verecek.

Leaving Aleroth
Şimdi artık şehri terketmeye hazırız. Güneydeki şehir kapısından dışarı çıkalım. Bu sırada birkaç askerin orclar tarafından saldırıya uğradığını göreceğiz. Bu sırada karizmatik Lordumuz Seth gelecek ve bizden içeri girmemizi isteyecek. İçeri girince onunla konuşalım. Bize Rivertown'da bir plague olduğunu ve bunun insanları hastalıktan kırdığını anlatacak. Aleroth'daki healerlardan yardım istediğini söyleyecek. Mardaneus'a gidelim durumu anlatalım. Mardaneus bunu kabul edecek ama Rivertown'a giderken healerlara eşlik edecek askerlerin olması gerektiğini söyleyecek. (Şehrin etrafı orc kaynıyor)Seth ile konuşalım. Bizden General Alix'e ulaşarak bu eskortu ayarlamasını sağlamamızı isteyecek.

Outside The Town
Yola çıkmadan önce ben teleportun bir yarısını Joram'ın evinde bıraktım ve ihtiyacım oldukça teleportu kullandım. Teleportla Joram'ın evine geri dönünce buradaki yatakta uyuyarak veya Joram'dan bizi iyileştirmesini isteyerek health ve manamızı full duruma getirebiliriz. Güneydeki yoldan devam edelim. Buradaki orcları temizleyelim. (Kaçabiliriz de). Güneye doğru devam ederken karşımıza black ring'den bir dragon rider çıkacak. Bizim seçilmiş kişilerden(Marked One) biri olduğumuzu söyleyecek. Daha sonra bizi öldürecek ama Zandalor adında bir healer çıkıp dragon riderı halledecek ve bizi de iyileştirecek. Onunla konuşalım. O da bizim seçilmiş kişilerden biri olduğumuzu söyleyecek. Kendisiyle Dwarven Bread Inn'de buluşmamızı isteyecek. (Burada her şeyi bize açıklayacak). Ayrıca bize mage teleportation sistemini aktif duruma geçiren bir scroll verecek. Ama gene bu teleport sisteminin diğer bölümlerini aktif duruma geçiren scrollların nerede olduğu bilinmemekte. Zandalor onların nerede olduğu hakkındaki ipuçlarını Cursed Abbey'de bulabileceğimizi söyleyecek. Ancak Level 20 seviyelerine falan gelmeden Cursed Abbey'e gidemeyiz çünkü yolda bizi çekirdek gibi çıtlarlar. (Orclar, Troller vs. . . )Zandalor gidince önce güneye sonra da doğuya giderek köprüden geçelim. Köprüden geçince kuzey ve güney olmak üzere iki yol var. Kuzeydeki yol Cursed Abbey'e, güneydeki ise Dwarven Bread Inn'e gidiyor. Cursed Abbey'e gitmiyoruz ve güneyden devam ediyoruz.

The Farmlands
Yolu takip edelim(Yol önce güneye daha sonra doğuya sapıyor)Blue Boar Inn'e girebiliriz ancak içerideki altın hırsızına karşı dikkatli olalım. İşimiz bitince dışarı çıkalım ve doğuya devam edelim. Karşımıza bir yol ayrımı çıkacak, bu ayrımın güneye giden yolu barakalara, doğuya gideni ise Dwarven Bread Inn'e gidiyor. (Aklımızda tutalım çünkü Dwarven Bread Inn için geri döneceğiz. )Bu yol ayrımından güneye, bir sonrakinden de doğuya gidelim ve General Alix'in de içinde bulunduğu barakalara gidelim.

The Barracks
Barakalara girince ortadaki küçük binaya gireceğiz. Öncelikle kapıdaki askerle konuşalım o da kapının kilidini açacak. İçeri girip Generalle konuşalım. Healerlar için escort göndermeyi kabul edecek. Bu arada bize Captain Mitox'la ilgili bir quest daha verecek.
NOT:General Alix healerlar için escort göndermeyi kabul edince Lanilor, Joram, Otho ve Goemoe'yi Blue Boar Inn'de bulabiliriz.

General Alix'ten silah, equipment vs. . isteyelim. O da bize her istediğimizi alabileceğimizi söyleyecek. Konuşma bitince orcların saldırısı başlayacak biz de savunmaya katılalım ve biraz ezperience kazanalım. Bu saldırıdan sonra kuzeybatıdaki binada biraz uyuyabiliriz.

Dwarven Bread Inn
İlk yol ayrımına dönelim ve doğudan devam edelim. Bir süre doğuya devam ettikten sonra güneydoğuya inelim ve Dwarven Bread Inn'e girelim. Arka odalara doğru ilerlediğimizde Wouter adında bir adamla karşılaşacağız. Kendisine Zandalor'u sorduğumuzda onun da Marked One olduğunu öğreniyoruz. Bize Zandalor'un üçüncü seçilmiş kişiyi bulmak için Stormfist Castle'a gittiğini söylüyor. Biz de Zandalor'un sağ salim geri dönebilmesi için Stormfist'in yolunu tutuyoruz.

Stormfist Castle
Stormfist Castle'a gelince(kuzeyde) kapıdaki askerler bizi durduracak. İçeri girmemiz için invitation(davetiye??lazım. Ama bizde malesef yok. Kapıdaki askere bu invitation'ı nasıl alabileceğimizi sorunca bize kahramanlık yapmamız gerektiğini söyleyecek. Duke Janus savaşta önemli işler yapanları kalesine davet ediyor.

Barakaların güneybatıya inelim ve Captain Mitox'un birliğinin bulunduğu yere gelelim. (Güneydoğudaki birliğin cephaneliğine girmeyin çünkü Dark Ring'den birkaç ucube çıkıyor ve askerleri size saldırtıyor.) Mitox'la konuşalım. Stormfist Castle'a girmek için Captain Mitox'un bize verdiği 2 quest'i de çözmeliyiz. Bu questleri çözerek orc kuşatmasını kırmada önemli rol oynayacağız ve dolayısıyla gösterdiğimiz kahramanlık sonucu Stormfist'e girebileceğiz.

Break The Siege
Mitox'la konuşunca bize ilk görevi verecek. İlk görevi başarıyla tamamlayıp dönünce ikinci göreve geçebileceğiz. (Yani iki questi de aynı anda vermiyor.)

Mission 1:Ravage The Orc Supply Train
İlk görev batıdaki orc cephaneliğini yoketmek. Mitox bize bu görev için patlayıcılar verecek. Batıdaki cephaneliğe gitmek için Mitox'un kampının güneyindeki binaya girelim. Burada Orc maden ocaklarına giriş için bir hatch var. Aşağıya inince en doğuya gidelim ve daha sonra güneyden inelim ve yolu takip edelim. Buradaki Giant Orc için bence freeze kullanın(Donunca kafa göz girinMerdivenlerden yukarı çıkalım. Orc cephaneliğine geldik. Buradaki orclara fazla karışmadan doğuya ilerleyelim. Orada ana cephaneliği göreceğiz. (Haritada zaten işaretli)Oraya patlayıcıları yerleştirelim ve kaçalım. Orc cephaneliği havaya uçacak ve ilk görevi tamamlamış olacağız. Geldiğimiz yoldan geri dönelim ve Mitox'la konuşalım. Bize ikinci görevi verecek.

Mission 2:Poison The Well
Bu görev ilkine göre daha zor. Orcların içme suyunun bulunduğu kuyuyu zehirlememiz lazım. (Zehiri gene Mitox verecek)Ama bu kuyunun etrafı bir hayli orc kaynıyor. Güneydeki aynı binaya girelim ve gene orc maden ocağına girelim. Gene en doğuya gidelim ama bu sefer kuzeye dönelim yolu takip edelim ve oradaki merdivenlerden yukarı çıkalım. Orcların içme suyunun bulunduğu kuyu çıktığımız yerin doğusunda. Doğuya doğru bir süre ilerleyelim. (Bu sırada karşınıza birçok orc çıkacak. Stratejiler artık size kalmış. En az Level 9 olmuşsunuzdur. Kendinize özgü bir tarz da yaratmışsınızdır zaten. )Burada kuyuya gelince zehiri kuyunun çevresindeki su birikintisine bırakın(kuyuya atmaya çalışmayın). Zehir etkisini göstermeden oradan kaçın yoksa siz de zehirlenirsiniz. Geldiğimiz yoldan geri dönelim ve Mitox'la konuşalım. Bizi General Alix'e(kendisi ex-aşkımdır)gönderecek. General Alix bize invitation verecek ve biz de Stormfist'e artık girebileceğiz.

Entering Stormfist Castle
İçeri girelim Duke Janus'un yanına gidelim. Kendisi 12 yaşında bir velet. Bizi kişisel koruması ilan edecek. Bu nedenle kaleden çıkmamız yasak. Kaleden çıkabilmemiz için uzun bir quest dizisine hazır olun. Öncelikle Janus ile doğudaki odasında buluşalım. Çok sevdiği kedisini bulmamızı isteyecek. Odadan çıkıp güneye gidince kediyle karşılaşacağız. Bu kedi Zandalor tarafından kalede bilgi toplanması için gönderilmiş. Kendisi Zandalor'un durumundan endişe ediyor. En son onu kalenin zindanlarına girerken görmüş. Kediyi Janus'a götürmek isteyeceğiz kabul etmeyecek. Geri dönüp Janus'la konuşalım bu sefer bize sevgilisine yazdığı aşk mektubunu verecek ve ona götürmemizi isteyecek. Hemen güneydeki oda Janus'un sevgilisi Lela'nın odası. Ona mektubu verelim(Utanmadan bir de bizi aşağılayacak, riyakar kadın). Tekrar Janus'la konuşalım. Şimdiki görevimiz Lela'ya çiçek toplamak. Ana girişin sol tarafındaki bahçedeki çiçekleri toplayalım. Götürüp bunları Lela'ya verelim. Janus'un odasına gidelim Lela bu seferde oyuncak ayısını kaybetmiş onu bulacağız. Oyuncak ayı Janus'un odasının hemen dışındaki köşede. Onu alalım ve Lela'ya verelim. Odadan çıkınca Janus'un tüccarlar ile bir görüşmesi olacak. Bu görüşmede de yanında koruma olarak bizi isteyecek. Konuşma bittikten sonra Orcların saldırısına uğrayacağız. Janus kendisi zaten Orcları halledecek. Bizi de onu koruyamadığımız için kaleden attıracak.

Kaleden çıkınca(atılınca güneye doğru gidelim. Bu sırada Lady Elona gelecek. ve bizimle bir süre konuşacak. O da bir Dark Ring üyesi ve bizi zindanlarına hapsedecek(kendi de zaten lady falan değil cadı. Adı da Iona.)

Iona's Dungeon
Kendimizi bir odaya kilitlenmiş olarak bulacağız. Kapıda da iki orc var. Biraz bekledikten sonra Zandalor'un kedisi gelecek, orcları öldürüp yanda duran anahtarı bize verecek. Bu anahtarla dışarı çıkalım. Bütün eşyalarımız kilitli odadaki sandıkta. Onun hemen yan odasında da odanın anahtarı var. Anahtarı alalım, odaya girip tüm eşyalarımızı geri alalım. Buradaki amacımız batıdaki merdivenlere ulaşmak. Buradaki healing ve mana shrineları kullanarak steel warrior, archer ve corpseları halledelim(pek kolay olmayacak) ve bu zindanı bir an önce terkedelim.

Rivertown
Yukarı çıkınca Zandalor'un kedisi tekrar gelecek ve Zandalor hakkında onunla konuşacağız. Zandalor'un hala Stormfist'in zindanlarında olduğunu söyleyecek ancak buraya tekrar girebilmemiz için yeraltındaki kanalları kullanmalı ayrıca Verdistis'teki Thieves Guild'e giderek bize yardım edecek birilerini bulmamız gerekiyor. Verdistis'e doğru yola koyulmadan önce son olarak Rivertown'daki en önemli işimizi halletmeliyiz.

Cure The Plague
Bütün fakir Rivertown halkı hastalıktan kırılmakta. Şu ana kadar yaptığımız birçok görev de bunu sona erdirmek içindi. Şimdi öncelikle Stormfist Castle'ın kuzeyinde çiftçi Hugh'nun evine gidip hugh ile konuşalım. Bize harvestın zehirlendiğinden bahsedecek. Güneye inelim ve Blue Boar Inn'in batısındaki mağaraya girelim. Burası varillerce zehirle dolu ve buradaki orc(Tipsix) halkın içme suyunu zehirliyor. Tipsix'i öldürelim ve düşürdüğü anahtarı alalım. Yukarı çıkıp Blue Boar Inn'e girelim ve batıdaki odadaki hatchten aşağıdaki depolara girelim. Burada güneydoğudaki oda kilitli ve içi zehirli varillerle dolu. Hemen gidip kapıyı açalım(Tipsix'ten aldığımız anahtarla). Yukarı çıkıp buranın sahibi olan Splinterla konuşalım. Depodaki o odanın Dr. Elrath tarafından tutulduğunu söyleyecek. Blue Boar Inn'in güneyinde bulunan karantina bölgesine(quarantined area) gidelim. Dr. Elrath orada bir askerle konuşacak ve sonra evine gidecek. Biz de hemen onun kuzeydoğudaki evine gidelim. İçeri girince onunla konuşalım. Bize o depodaki odanın anahtarını kaybettiğini söyleyecek. Bir süre konuştuktan sonra Dr. Elrath bizi dışarı çıkaracak, ardından da kendi çıkıp kapıyı kilitleyecek. Şimdi evin güneydoğu köşesine gidelim ve alt tuşuna basarak taşın yanında saklı duran anahtarı görüp alalım. Bu anahtarla gidip evin kapısını açalım.

Şimdi buradaki amacımız güneybatıda bodruma inen merdivenin bulunduğu odaya girebilmek ancak odaya giden tüm kapılar kilitli. Olayımız duvardaki gaz lambaları. İlk odada üç tane lamba var. Biri batı duvarında diğer ikisi girişin sağ ve sol yanında. Önce girişin sağındaki lambayı söndürelim. Daha sonra batı duvarındakini söndürelim. Açılan kapıdan girelim ve bu küçük odadaki lambayı söndürelim. Güneydeki kapı açılınca devam edelim ve doğudaki Elrath'ın yatak odasına girelim. Burada yatağın başucundaki lambayı söndürelim. Şimdi ilk odaya tekrar dönelim ve batı duvarındaki lambaya iki kere tıklayalım. Şimdi gene güneydeki küçük odaya girelim ve bu odadaki lambaya tekrar tıklayalım. Şimdi güneybatıdaaki odaya giden tüm kapılar açık. Odaya girip merdivenlerden aşağı inelim. Aşağı inince batıdaki kutuların yerini değiştirelim ve kapının önünü açalım. Odadaki sandığın içinden çıkanları alalım, bunların içinde bir de anahtar var. Bu anahtarla kapıyı açıp güneydeki odaya girelim(bu arada tuzaklara dikkat!!)Buradaki yaratığı öldürelim(Yaratık çok güçlü dondurup silahınızı zehirleyip saldırın veya vurkaç taktiği de uygulayabilirsiniz. ) ve odanın ortasındaki mektubu alalım. Bu mektup herşeyi açıklıyor. Elrath bir sahtekar ve tüm şehrin hastalıktan kırılmasının sebebi kendisi. Yukarı çıkalım. Elrathla karşılaşacağız. Bizi tehdit edecek. Şimdi aldığımız mektubu Stormfist'in güneyinde bulunan Rivertown Watch'daki Commander Ralph'e götürmeliyiz. Bu sırada yolda Elrath'ın adamlarıyla karşılaşacağız. Onları da halledip mektubu Ralph'e ulaştıralım ve birçok birbirine bağlı questleri tamamlayalım. Şimdi Verdistis'in yolunu tutalım. Zandalor bizi bekliyor.

Thieves' Guild
Verdistis'te bulunan Thieves Guild'e katılmalıyız çünkü onlar ancak bizi Stormfist'in zindanlarına gidiş yolunu söyleyebilir. Verdistis'teki Ducal Inn'e gidelim . Burada Rob'la konuşalım. TG'ye katılmak için birkaç testten geçmemiz gerektiğini söyleyecek. Birincisi Ducal Inn'de bulunan sarhoş müşteri Sweeney'nin kolyesini çalmak. Bunun için Pickpocket skill'ine sahip olmalıyız. (En az level 1)Kolyeyi çaldıktan sonra ikinci teste gireceğiz bu test için de Lockpick skill'imiz olmalı. (Gene level 1)Barın arkasındaki hatch'den aşağı inelim kuzeydeki odayı lockpick ile açıp buradaki şişeyi alalım, geri dönüp Rob ile konuşalım. TG'ye katıldık ve haritamızda sadece TG üyelerinin bildiği yerler işaretlenecek ve ayrıca buralara girip çıkabileceğiz. Rivertown'a geri dönüp Poor Area'nın orada Stormfist Castle'ın zindanlarına inen kapıyı bulacağız.

Poor Area
Poor area'ya gidelim burada işaretli evin içindeki hatchden aşağı inelim daha sonra Rob'un verdiği anahtarla kilitli mazgaldan Stormfist'in kanallarına inelim.

Stormfist Sewers
Burada öncelikle kuzeybatıya gitmeli(sewer crossroads) daha sonra da güneye inmeliyiz. Buradaki merdivenden yukarı çıkalım.

Stormfist Castle Treasure Room
Şimdi Stormfist Castle'ın Hazine odasındayız. Aradaki introda burada Black Ring tarafından tuzağa düşürüldüğümüzü anlayacağız. Batıya gidelim bu arada Zandalor ve diğer Marked One'ın etrafı bir death knight ve orclar tarafından sarılacak. Zandalor kaçalım derken Marked One onlarla savaşmaya çalışırken ölecek. Kontrol tekrar bize geçince aşağı inip doğuya doğru devam edelim. Yalnız burada birçok tuzak var bu yüzden potionlarınızı ve yiyeceklerinizi hazır edin. Yolun sonuna gelince kuzeydeki odadaki tüm potionları toplayalım. (Magic, healing, shadows)Şimdi shadow iksirimizi içip orclara ve death knight'a görünmeden doğudaki odadaki Zandalor'un yanına gelelim. Zandalor bize Sword of Lies için burada olduğunu söyleyecek. Ayrıca bulunduğu hazine odasının parolasını verecek:AVAS ENROD(kapı konuşuyor da)Geldiğimiz yoldan geri dönelim bu sefer batıya gidelim. Yolu takip edip hazine odasının konuşan kapısına parolayı söyleyelim. İçeri girip odanın ortasına gelince Sword of Lies'ın orada olmadığını göreceğiz. Geri dönüp bunu Zandalor'a söyleyelim. Bu quest de tamamlanınca Zandalor birlikte Rivertown'a tekrar teleport olacağız. Rivertown'a gelince ara movie de diğer Marked one'ın da öldüğünü göreceğiz. Şimdi Zandalor bizi Council of Seven'a götürmeye hazır. Öncelikle mutlaka Teleport stone'larınızdan birini Rivertown'da bırakın çünkü Rivertown'a geri dönmemiz gerekecek. Siz etrafta istediğiniz kadar quest bitirebilirsiniz, Zandalor siz bunları yaparken Dwarven Bread Inn'de bekliyor. Council of Seven'a gitmeye karar verdiğinizde Zandalor'la konuşun ve hazır olduğunuzu söyleyin.

Council Of Seven
Daha gelir gelmez Succubus adlı yaratık Zandalor'u bir güç alanı içine hapsediyor. Onu kurtarmamız için Succubus'u öldürmemiz lazım. Burada önemli nokta şu ki Succubus çok güçlü. O yüzden eğer yeterli Level'a gelmediyseniz(ben Level 25 ile hallettim)Rivertown'a teleport olup Rivertown, Verdistis veya Dark Forest'ta questler çözüp level'ınızı arttırabilirsiniz. Buradaki her yaratık zaten üst düzey yaratıklar. O yüzden bol şans!

Succubus'u öldürdükten sonra Zandalor serbest kalacak ve oyunun en önemli questi başlayacak.

Gather The Council Of Seven
Öncelikle Zandalor ile konuşalım bize Concil Of Seven üyelerini bulmamızı isteyecek. Bunun için Council koridorlarının arkasında bulunan küçük odadaki scrying taşlarını kullanmalıyız. Odadaki 7 heykeldeki her taşı kullandığımızda heykelini kullandığımız üye hakkında ipuçları bulacağız. Dwarf heykelinden başlayarak her taşı kullanalım(bir üyeyi görmeniz için birden fazla tıklamanız gerekebilir. )
Hepsine tıklayıp kim olduklarını görelim.

Free The Orc Member
Council'in orc üyesi orc kampının içindeki bir hücrede bulunuyor. Orcları temizleyerek orc kampının içlerine girelim. Kampın güneydoğusunda hücrelere inen bir merdiven var. Merdivenden aşağı inelim ve Kroxy ile konuşalım. Beraberce Council Of Seven'a teleport oluyoruz. Şimdi Aleroth'a gidip Mardaneus'u almalıyız.

Aleroth Invaded!
Aleroth'a girdiğiniz zaman her tarafın orc kaynadığını göreceksiniz. Şehirdeki orcları temizleyelim. Lanilor'un evinine geldiğimizde Black Ring üyesi olan Demona'yla karşılaşacağız. Aleroth'taki istilanın nedeni kendisi. Demona'yı öldürelim. Kendisi ölmeden teleport olup kaçacak. Lanilor'un evine girelim, anahtarı alalım. Bu anahtarla Mardaneus'un evini açalım ve Mardaneus'u kurtaralım kendisi de böylece Council Of Seven'a katılmış oldu.

Imp Member Of Council
Bu imp üyeyi Ducal Inn'de bulacağız. Ducal Inn'e gidelim odalardan birindeki Imp ile konuşalım ama bu imp bizim aradığımız değil. Bizim aradığımız imp kristal bir kürenin içindeki Arakand diye bir magiclandde saklanıyor. Kristal küreye girmeyi kabul edelim ve Arakand'a teleport olalım. Burada wasplarla, beeler savaşıyorlar. İkisi de kendisiyle savaşmanızı isteyecek. İstediğiniz birini seçin ve savaşın. Diğerlerini öldürünce savaştığınız tarafın lideri aradığımız imp'in saklandığı yerin anahtarını verecek. Kuzeydeki binada aradığımız imp olan Antx ile konuşalım Council'e katılmayı kabul edecek ve bize Arakand'dan çıkmamızı sağlayacak bir küre verecek. Küreyi kullanalım ve Ducal Inn'e geri dönelim.

Elven Member Of Council
Dark Forest'taki Elf köyüne gidelim. Burada Bronthion ile konuşalım. Bizden elf köyündeki üç kutsal artifact'i kimin çaldığını bulmamızı ve onları geri getirmemizi isteyecek. Aksi takdirde Council'e katılmıyor. Elf köyünün güneyine inelim(Burial Grounds). Burada birkaç cüceyle karşılaşacağız. Onları takip edince bir orc kampına geleceğiz. Onları öldürelim ve kampın arkasındaki mağaraya girelim. Son odaya gelene kadar tüm yaratıkları temizleyelim. Son odaya girmeden önce saveleyin. Şimdi tüm gücümüzle Josephina'ya saldıralım. Genellikle freeze kullanın daha sonra iyi damage veren bir silahla saldırın. Josephina'yı öldürdükten sonra üç artifactı da alıp Bronthion'a verelim şimdi Council'e katılacaktır.

Lizard Member Of Council
Blue Boar Inn'e gidelim. Ama Goemoe burada değil. Diğer healerlarla konuşalım ve Council Of Seven'a dönüp Lizard heykelini tıklayarak Goemoe'nin nerede olduğunu öğrenelim. Goemoe Black Ring tarafından yakalanmış ve yılana çevrilmiş. Zandalor ile konuşalım. Bize Goemoe'nin Verdistis'te olduğunu ve Merchant's Guild'teki Trevor'ın bize daha ayrıntılı bilgi verebileceğini söyleyecek. Verdistis'e gidelim ve Trevor ile konuşalım. Bize birkaç gün önce birinin kendisinden ev kiraladığını söyleyecek ve haritamızda evin yerini işaretleyecek. İşaretli eve giderken yolda karşımıza çıkanları öldürelim. Eve girip zindanlara inelim. Zindanlara girince Cornelius bizi donduracak ve efendisine söylemeye gidecek. Bu sırada bizi Council of Seven'daki lizard taşından izleyen Zandalor yardımımıza gelecek ve kurtaracak. Bize Cornelius'un zindanlarında Goemoe'yi eski haline döndürebilecek sihirli bir sopa olduğunu söyleyecek. Güneydeki odadan bu sopayı alalım ve Goemoe'yi eski haline döndürelim ve onunla konuşalım.

Dwarf Member Of Council
Şimdi son olarak cüce üyeyi bulmalıyız. Council Of Seven'a dönelim. Dwarf heykelindeki taşa tıklayarak onun Glenborus'ta olduğunu öğrenelim. Glenborus'a gidelim ve Eolus ile konuşalım. Council'e katılması için axe of stone'a ne olduğunu bulmak zorundayız. Cüceler bir elfin onu çaldığını söylüyorlar. Şehir merkezinde bulunan şehrin başkanı Gregor Dunatrim ile konuşalım ve elf mahkumu ziyaret edebilmek için izin isteyelim. Mahkumla gidip konuşalım. Bize bir insan ve cücenin axe of stone'u ondan çaldığını söyleyecek. Şimdi Rimmer'a gidip o ünlü cüce etinden(Rimmer's fine mead) alalım. Sonra tekrar Gregor ile konuşalım. Eti ona verelim ve bu hırsızlık olayı hakkındaki fikirlerini soralım bize Dwarven Halls'un altındaki madenlerdeki dark area'ya girebilmemiz için bir password verecek. Password prophecy. Dwarven Halls'un altındaki madenlere girelim. Buradaki cüceleri temizledikten sonra bizi gene Black Ring tayfasından bir ucube bekliyor. Kendisini öldürüp axe of stone'u ve mektubu alalım. Axe'ı Eolus'a, mektubu da krala götürünce Eolus da council'e katılacak.

Şimdi council'in tüm üyeleri tamam. (Council'in wizard üyesi de zaten Zandalor'un kendisi)Level atlamak için istediğiniz quest'i bitirebilirsiniz ayrıca yapacağınız tüm alışverişleri(potion, armor, shield, weapon vs..)tamamlayın ve Council Of Seven'a geri dönün.

Begin The Blessing Ritual
Council'in tüm üyeleri tamamlanınca Zandalor ile konuşalım ve gong'u çalalım ve süper bir ara movie seyredelim.

The Wastelands

Where am I?
Evet, neredeyse oyunun sonuna geldik. Bu çöle benzeyen alan oyunun son haritası. Bu garip çölde kendimize geldikten sonra öncelikle etrafı dolaşalım. Dost orclarla alışveriş yapabiliriz. Bu orclar aynı zamanda bize yakılmış, yıkılmış köylerinin de yerini söylüyorlar. Buraya gidelim ve yolumuza çıkan impleri öldürelim. Burası seri bir şekilde exp kazanmak için son yer. Bu arada Zandalor ve Arhu(konuşan kedi) biz yokken neler olduğu hakkında bize bilgi verecek. Zandalor bize Black Ring'in Lord Of Chaos'u diriltmeye çalıştığını ve bizim de onu durdurmamız gerektiğini söyleyecek.

Ne olursa olsun Black Lake zindanlarına girmeliyiz. Yalnız şöyle bir problemimiz var ki bu zindanların girişi bir bataklığın ortasında ve oraya gitmemiz imkansız. Girişe ulaşamadan ölüyoruz. Bunun için bir anlamda hayalet olmalıyız. (Başka yolu yok)Zandalor bataklığın kuzeyindeki Patriarch adında bir ejderhanın bu numarayı bize öğretebileceğini söyleyecek. Kendisine biraz yağ çekersek bu numarayı bize öğretecek.

Şimdi teleport taşlarımızdan birini köydeki Kroxy'nin dükkanında bırakalım ki ihtiyacımız olduğunda buraya kaçabilelim. Bataklığın kenarına gelelim ve divine skillimizi kullanarak hayalet olalım. Güneydoğuya ilerleyelim ve buradaki girişten zindanlara inelim.

Kill The Black Ring
Lord Of Chaos'u diriltmeye çalışan Demon of Lies ile karşılaşmadan önce Black Ring üyelerinin tümünü öldürmeliyiz. Her black ring üyesinin kendine ait bir adacığı var. Ve hepsi de iyi derece de korunuyor. Biz de hepsini temizlemeliyiz. (Bu söylendiği kadar kolay değil malesef)Tüm Black Ring üyelerini öldürdükten sonra Demon of Lies'a doğru gidelim. Yarı yolda bir cutscene daha olacak ve Lord Of Chaos dirilecek malesef. Son olarak Demon Of Lies'ı da öldürerek bu ömür törpüsü rpg'ye son noktayı koyalım. Artık arkanıza yaslanıpson demoyu da keyifle seyredin.


eFSaNe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Enrique Iglesias-Ritmo Total(Rhytm Divine Spanish Version) AnathemA Yabancı Video Klip 2 19.06.11 13:23
Enrique Iglesias - Rhythm Divine cérénimo[Fß] Latin 3 11.06.08 22:30
Amorphis - Divinity Amorphis HeavyMetal 1 22.03.08 22:00
Ilium - Chloroform Divinity Amorphis Yabancı Video Klip 0 12.02.08 23:52
Amorphis - Divinity Amorphis Yabancı Video Klip 0 12.02.08 23:45


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 08:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.0.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
ForumTayfa

Arşiv: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 95 96 97 98 99 100 102 103 104 105 106 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 167 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271


ForumTayfa - Link Değişimi
Telinka İletişim | Voip Ürünleri | Link Değişimine Katılın |

Sitemiz bir forum sitesi olduğundan dolayı, kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. ForumTayfa Yöneticileri mesajları itina ile kontrol etse de, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız [email protected] email adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.

Any member of our web site has the right of adding comments instantly without getting permisson due to the forum structure of our site basis. Althought, our site modarators check comments with care, all the responsibilities sourced from these comments directly belong to the members. If you still find any illegal content in our site ( A.buse, H.arassment, S.camming, H.acking, W.arez, C.rack, D.ivx, Mp.3 or any Illegal Activity ), please report us via [email protected] .Your reports will be evaluated as soon as the arrival of your e-mail.