ForumTayfa  

Go Back   ForumTayfa > Oyun Dünyası > Tüm Oyunlar > Tam Çözüm

Tam Çözüm Oyun tam çözümlerini paylaştığımız bölüm...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 02.03.09, 15:15   #1 (permalink)
aggressive
 
eFSaNe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: not connected
Mesaj Sayısı: 4.393
Konu Sayısı: 1023
Takım: Trabzonspor
Rep Gücü: 72894
Rep Puanı: 7287628
Rep Derecesi : eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000
Ruh Hali:

Standart Fallout 3: Operation Anchorage
Bölüm 1: Aiding the Outcast

DLC’yi (İçerik eklenti paketi) indirdikten sonra oyuna hemen başlıyoruz. İlk dakikalarda yapıma sakin bir ilerleyiş hakim. Yapacak bir şey olmadığı için etrafta boş boş dolaşıyoruz. Bu yüzden oyunun keyfini çıkarın ve çevreyi biraz keşfedin. Belli bir süre dolaştıktan sonra ekranımıza bir uyarı gelecek. Mesaj size çevrede farklı bir radyo sinyalini yakaladığınızı söylüyor. Bu aşamadan sonra gelen radyo sinyallerini takip ederek Outcast grubunun merkezini bulmanız gerek. Pip-Boy 3000 yardımı ile sinyallerin nereden geldiğini görebilirsiniz.

Outcast grubunun yeri Bailey’s Crossroads’da. Oraya ulaşmak için öncelikle yıkık metro istasyonunu bulmalısınız. Pip-Boy 3000’e bakın ve metro istasyonunun nerede olduğunu görün. Daha sonra oraya doğru hızlıca yol alın. Gideceğiniz yer Red Racer fabrikasının hemen bitişiğinde bulunuyor. Metro istasyonuna ulaştığınızda hemen yanındaki kapıdan içeri girin. Burası sinyallerin geldiği yere giden yolun ilk kısmı.

Kapıdan geçerek metro istasyonuna giriş yaptınız. Burada biraz fazla vakit harcayabilirsiniz. Nedeni ise yolunuzun üzerinde bulunan kapılar. Bu kapıları es geçin çünkü hepsi çıkmaz yollarla sonlanıyor. Önümüzde gitmemiz gereken sadece bir yol var. Biraz daha ilerledikten sonra karşımıza iki adet Ghoul çıkacak. Eğer bir önceki oyunda seviyeniz düşükse es geçin. Bunlarla baş etmek size vakit kaybettirebilir. Seçenek size kalmış. Düşmanları görmemezlikten gelip yola devam ettiyseniz, karşınıza bir metal plaka çıkacak. Bu, doğru yolda olduğunuza dair bir işaret.

Bailey’s Crossroads’a yaklaştığınızda açık bir alana geleceksiniz. İki taraflı bir çatışmanın ortasında kaldınız. Outcast’lere yardım etmek için çevrenizdeki moloz yığınlarını kullanın. Bu moloz yığınları sizi, Super Mutant’ların güçlü silahlarından koruyabilir. Hemen bir tanesine konuşlanın. Bütün Super Mutant’ları temizleyerek bulunduğunuz alanı güvenli hale getirin.

Super Mutant tehdidini ortadan kaldırdıktan sonra eklenti paketinizin hikayesi dallanıp budaklanmaya başlayacak. Outcast’lerin merkezine giderken yolumuza birkaç Mutant daha çıkabilir. Bunları temizleyerek gitmek size kalmış. Ama karşınıza çıkan düşmanları öldürürseniz, ekstradan çevreyi dolaşıp zırh, cephane ve sağlık paketleri (Stimpack) bulabilirsiniz.

Etraf sakinleştikten sonra Outcast savaşçısı Morril’i arayacaksınız. İlk başlarda Morril size agresif tavırlarla yaklaşabilir. Size, “Neden buradasın?-Why you are here?” sorusunu sorduğu zaman ona, telsizinize gelen radyo sinyallerini duyup, Outcast merkezini buldum “I had some different frequances and find this base” diye cevap verirseniz, biraz sakinleşmeye başladığını göreceksiniz. Daha sonra, “Outcast’e yardım etmek istiyorum.I want aid to Outcast’’ teklifinde bulunun. Hemen ardından onunla beraber kırmızı renkli asansöre binip aşağıya inin.

İndiğiniz de birkaç Outcast askerine kendinizi kanıtlamanız gerekecek. Burada fazla takılmayın. McGraw ve Sibley arasında gidip geleceksiniz. Bu kısmı diyaloglarınızı kullanarak geçeceksiniz.

McGraw’dan görevi alınca, Defender Sibley’e geri dönebilmeniz için size yardımcı olacak. Daha sonra Defender Sibley sizi kullanıma hazır bir VR simülatörünün kurulu olduğu odaya götürecek. Buradan sert kadın olan, Specialist Olin ile konuşabilirsiniz ve daha fazla bilgi almak için simülatöre bakabilirsiniz. Specialist Olin, size Neural Suit’inizi giymeden önce Pod’u gözden geçirebilmeniz için ihtiyacınız olan eşyayı sağlayacak. Bu eşyayı kullanarak Pod’unuzu gözden geçirin. Artık Alaska’ya gidip, bir zamanlar gururu olan özgür ülkeyi yani Kanada’yı Komünist Çinlilerin elinden kurtarmanızın zamanı geldi! Sadece McGraw’ın söylediklerini yapın. Eğer Anchorage’da simülasyonda ölürseniz, gerçek hayatta da öleceksiniz.

Bölüm 2: The Guns of Anchorage

Anchorage’a geldiğiniz gibi Çavuş Benjamin Montgomery ile tanışacaksınız. Çavuş size durum hakkında bilgi verdikten sonra sıvışacak. Çavuş, ne yapacağınızın size kaldığını söyleyecek. Daha sonra alevli silahlar yaklaşacak. Bu durumda ne yapacağınız tamamen size kalmış. Unutmayın, üstünüzde giymiş olduğunuz bir zırh ve kask (Winterized Combat Armor), yanınızda uzaklaştırıcı sopa ve bıçağa ek olarak, 10mm susturuculu tabanca, dikkat çekmemenize yardımcı olan Stealth Boy var. Simülasyona girmeden önce envanterinizde fazlasıyla iyileştirici maddeler bulunuyor olsa dahi, simülasyonda yanınızda herhangi bir iyileştirici kit yok.

Çavuş ile adeta bir komando gibi Rockface’e tırmanıyor. Çavuşun gittiği yolun zıt yönünde, üzerinde bulunduğunuz Alaska dağının kenarından geçen patika boyunca ilerleyin. Patika sola yöneldiği gibi, basit bir Çin askeri olan ilk düşmanınıza arkasını dönmeden mümkün olduğunca yaklaşın. Sizi fark etseler dahi kafalarına ateş etmeye çalışın. Bu, onların yakınlarda hazır olarak bekleyen arkadaşlarını alarma geçirecek. Üstünüze gelmelerine izin verin. Kolayca ölüyorlar, bu yüzden hepsini toptan haklayabilirsiniz. Ölen Çinli askerlerin vücutları kayboluyor. Bu da silah veya işe yarar bir malzeme ararken askerlerin altını üstüne getirmemizin önüne geçmiş oluyor. Bu arada yakınınızda duran kırmızı cihaz ile kendinizi tedavi edebiliyorsunuz. Tedaviden sonra yeni sağlık kaynakları bulmak adına ilerlemeye devam edin.

prüyü geçerken karşıda birkaç düşman askeri göreceksiniz. Onları kolayca öldürebilirsiniz. Köprüyü geçtikten sonra merdivenlerden çıkın ve birkaç askerle daha kapışmaya hazır olun. Tırmandıktan sonra, sağ ve sol tarafınızda yollar göreceksiniz. Sol tarafı tercih edin. Çıkmaza girdiğiniz zaman sniper ve mayından oluşan iki önemli silah kendini gösterecek. Bunları diğer bir iyileştirme merkezinde bulabilirsiniz. Çinlilerin bir kez daha üstünüze gelmelerine izin verin, sniper tüfeğinizi kullanarak kurbanlarınızı temiz bir şekilde kafalarından haklayın. Bir kez daha kendinizi tedavi ettikten sonra, daha önce atış yaptığınız koruma kulesine doğru ilerleyin. Kulede işinize yarayacak pek çok şey var, fakat önce etrafınızı temizlemelisiniz. Eğer hâlâ odada düşman askeri varsa, onları da haklayın. İçerdeki yatağı dinlenmek için kullanamayacaksınız, fakat bir adet Chinese Assault Rifle, iki adet mayın ve iki adet el bombası bulacaksınız.

Burası sizin ilk cephane temin etme istasyonunuz olacak (Tedavi istasyonuyla aynı işlevde, fakat görünüş olarak daha farklı). Buradaki cihazların yakınına gittiğinizde cephaneniz otomatik olarak doldurulacak. İşiniz bittiğinde diğer kapıdan dışarı çıkın. Uçurumun uzak tarafındaki sinir bozucu Çinlilerle meşgul olun. Daha sonra sandıkların içinde Stealth Boy bulabilmek için geniş borudan yukarı, sola doğru tırmanın. Eninde sonunda çukurluğun uzak kısmına gitmek isteyeceksiniz.

Borudan geçin ve sağ tarafa doğru ilerleyin. Yukarıda sözü geçen bölgeye geri dönebilmek için zikzaklar çizmeniz gerekecek. Fakat öncelikle, sağ tarafınızdaki borunun üzerinde size rasgele ateş açacak olan askerlere odaklanın. Bu düşmanları temizledikten sonra sol tarafa ilerleyin ve ardından bir kez daha sağa ilerleyin. Outpost mağarasına giden kapı karşınızda. Birkaç Çinli askeri ortadan kaldırdıktan sonra kapıya yönelin. Anchorage soğuk, muhtemelen içeride olduğunuz için minnettar olacaksınız değil mi?

Düşmanın direnci bir an için kırılacak. Mağaradan giden yol tamamıyla doğrusal. Mağaraların sonu gözüküp de yürümeye devam ettiğinizde, daha önce geçmiş olduğunuz yolu göreceksiniz. Bu sizi eski bir arkadaşla tanışacağınız daha düzgün bir yola götürecek. Devam etmeden önce, eğer gerekiyorsa cephanenizi doldurmanız ve tedavinizi yapmanız sizin faydanıza olacaktır.

Çavuş Montgomery gitmeye hazır, tabii ki siz de. Çavuş ile yapacağınız kısa bir konuşmanın ardından sizi Anchorage kayalıklarına götürecek olan uzaktaki kapıya doğru gidin. Etraf sessiz görünüyor olabilir, fakat bu uzun sürmeyecek. Metal merdivenlere ve koridora ulaşana kadar yokuş aşağı inmeye devam edin. Yarılana kadar yolu takip edin. Eninde sonunda asıl maceramıza devam edeceğiz.

Küçük köprüden karşıya geçin. Düşman askerlerle karşılaşacaksınız. Çoğu sağ tarafınızdan, iki dağın arasındaki çukurdan geliyor olacak. Düşmanlarınıza saldırarak planlarını bozmaya çalışın. Çavuş Montgomery yanınızda. Yani bu da buradan canlı çıkabilmek için daha avantajlı olduğunuzu gösteriyor. Şayet köprüyü etkisiz hale getirirseniz, düşmanlarınızla çok fazla uğraşmak zorunda kalmamış olursunuz.

Çinlilerin koruması altında olan tünele girin. Burada sürüden ayrılmış birkaç Çinli ile uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Düz giden yolu izleyin. Bu yol sizi cephaneliğe götürecek. Cephanenizi doldurduktan sonra mayın, el bombası ve Microfusion Cell’i aldığınızdan emin olun. Çin bayraklı bir bina görene kadar yol boyunca yürümeye devam edin. Sağ tarafınızda mağaraya geri dönen alternatif yolunuzu göreceksiniz. Eğer bu turu bitirmek istiyorsanız, bu yol ikinci seçeneğiniz olacaktır.

Şimdi kısa bir mağaraya girdiniz. Burada karşınıza bir kaç tane Çinli asker çıkacak. Ufak direnişlerle karşılaşacaksınız, ama fazla zorlanmadan geçebilirsiniz. Önünüze bir köprü çıkacak. Bu köprü Çinlilerin karargahına giden yol. Doğruca oradan devam ederek karargaha ulaşın. Yalnız sol tarafınıza dikkat edin. Burada bir adet makineli tüfek kulesi var. Burayı da hallettikten sonra yolunuza devam edebilirsiniz. Şimdi sıkı bir çatışmaya hazır olun. Burada ulaşmanız gereken bir merdiven var, ama Çinli askerler tarafından yol korunuyor; askerlerden birinde Flamethrower var. İlk başta onu haklayıp hızlı davranabilirseniz, yerden Flamethrower’ı alıp, toplu katliam yapabilirsiniz. Aksi takdirde diğer askerleri de aynı yol ile öldürmek zorunda kalacaksınız. Artık yolunuz açık. Merdivenlerden yukarı çıkın. Hemen yanı başınızda bir adet sağlık çantası bulacaksınız. Bununla sağlığınızı tekrar doldurun. Etrafta bulabildiğiniz bütün cephaneleri toplayın. Hazır olduğunuz zaman kömürlüğe benzer bir yoldan kapılar boyunca ilerleyin.

Burada biraz şaşırabilirsiniz, çünkü binanın içinde ilerlerken varmanız gereken rota gittikçe uzaklaşacak. Hiç şaşırmadan yolunuza devam edin. Burada Intel adında çantalardan var. Intel çantaları toplamda on tane. Hepsi bölümler içinde eşit bir şekilde dağıtılmış durumda. Eğer DLC içinde hepsini toplarsanız Covert Ops perkini alıyorsunuz. Covert Ops perki Science, Small Guns ve Lockpick’i üçer puan arttırıyor. Eğer leveliniz 20 olmuşsa ve yetenekleriniz tam puansa, çantaları toplamanıza gerek yok. Çantaların bir kısmı ilk bölümlerde kolay zorluk seviyesine sahip kapısı kilitli odalarda bulunuyor. Zaten çevrenize baktığınızda kapıları da kolaylıkla görebilirsiniz. Lockpick yeteneğiniz varsa kapıları açıp, çantaları alabilirsiniz.

Etrafta işinize yarayacak bir takım eşyalar var. Bunlar silah, sağlık ve cephane paketlerinden oluşuyor, fakat etrafta oldukça fazla düşman var. Burada sakin ve sessiz olmanız size kolaylık sağlamıyor, çünkü eninde sonunda askerler tarafından görülüyorsunuz. Bu yüzden ilk gördüğünüz askere ateş edin ve öldürün. Hemen alarm verilecek ve böylelikle diğer düşmanları da üzerinize çekeceksiniz. Çinli askerleri öldürmek zor değil, hepsini temizleyin. Etraf sakinleştikten sonra eşyaları rahat rahat toplayabilirsiniz. Şimdi tekrar yola dönün ve devam edin. Zaten gitmeniz gereken tek bir yol var.

Yolun sonuna ulaştığınızda bir merdiven göreceksiniz. Buraya girmeden önce sağ tarafta bulunan patikadan yukarı doğru çıkın. Burası ufak bir rampa. Daha sonra sol taraftan aşağıya doğru inin. Altın madenine benzeyen bir yere geleceksiniz. Burada ekstra bulabileceğiniz ve ileride işinize yarayacak bir kaç yararlı eşya bulacaksınız. İki adet el bombası, füzeleriyle birlikte roket atar ve dürbünlü tüfeği aldıktan sonra geldiğiniz yoldan geri dönün. Artık gördüğünüz merdivenden çıkabilirsiniz. Çevrenizde tekrar Intel çamtalarından bulabilirsiniz yada ana senaryoya devam etmek için yola devam edebilirsiniz. Sık sık Pip-Boy 3000’e bakmayı da unutmayın. Haritanızda gideceğiniz yerler sürekli işaretli halde olacak.

Uzun bir koridora geldiniz. Sağ tarafınızda hareket eden Chimera adındaki Çin tankını görebilirsiniz. Düz yoldan devam edin. Koridor ilk başlarda sakin gelse de, ileride bir kaç tane Çinli askerle karşılaşacaksınız. Koridoru Çinli askerlerden temizledikten sonra odaları teker teker dolaşın. Gireceğiniz bir odada bir çift el bombası ve roket atar füzesi daha bulacaksınız. Bu cephaneleri de topladıktan sonra yolunuza devam edin.

Yolumuza devam ederken karşımıza bir kule çıkacak. Daha evvel aldığımız dürbünlü tüfeği buradan kullanacaksınız. Çavuş Montgomery’nin aşağıda ilerlemesi gerek, fakat karşısında Çinli askerler olduğu için ilerleyemiyor. Biz de ona kuleden dürbünlü tüfeğimiz ile yardım edeceğiz. Kule yolunda önünüze birkaç tane düşman çıkabilir. Onları da temizleyerek yolunuzu açın. Son olarak sol tarafınızda kalan kutunun üzerinden de el bombasını alın ve merdivenlerden yukarı çıkın. Kuleye çıktığınız da aşağıda Çavuş Montgomery’nin Çinli askerler arasındaki çatışmasına şahit olacaksınız. Şimdi dürbünlü tüfeğiniz ile Çinli askerleri avlayarak Montgomery’e yardım edin ve karşı tarafa geçebilmesi için askerleri teker teker avlayın. Montgomery karşıya geçtikten sonra artık yolumuza devam edebiliriz.

Kuleden inin ve sağ taraftaki düz patikadan devam edin. Sığınak gibi bir yere geleceksiniz. Buradan geçmek zorundasınız, ama içeride düşmanların sayısı haliyle fazla. El bombalarınızı kullanarak sığınaktaki düşmanları da temizleyin. İlerlerken karşınıza iki tane merdiven çıkacak. Bu, doğru yolda olduğunuzu gösteren işaret.

Merdivenlerden yukarı çıkın. En tepeye ulaştığınızda arkanızdan düşmanların geldiğini göreceksiniz. Merdivenlerden çıkan Çinli askerlerin tepeye gelmelerini engelleyin. Düşman tehdidini kırdığınızda arkamızı dönerek tekrar yoldan devam edebiliriz. Haritanızı açıp gideceğiniz noktayı görün. Şimdi doğruca o noktaya doğru hızlı bir şekilde gidin. Ufak çaplı bir çatışma daha sizi bekliyor. Ulaşmanız gereken noktaya geldiğinizde sol tarafınıza doğru açılan bir koridor göreceksiniz. Bu koridor Çinli askerlerle dolu. Bu koridordan ilerlemek zorundasınız. Bunun için yolunuzdaki tüm düşmanları temizleyin. Koridordan çıktığınızda yine bir adet merdivenle karşılaşacaksınız; buraya da tırmanın. Karşınıza bir adet sağlık istasyonu ve cephane doldurma merkezi çıkacak. Burada sağlığınızı ve cephanenizi doldurduktan sonra yolunuza devam edin.

Sağlığınızı, cephanenizi tamamlayıp gerekli olan eşyaları envanterinize attıktan sonra, haritanıza bakarak ulaşmanız gereken noktayı görün. Gördüğünüz noktaya doğru ilerlerken karşınıza bir koridor daha çıkacak (Oyunun bu bölümünde oldukça fazla koridor var). Koridor biraz sessiz ve boş. Çünkü koridorun sonunda çok tehlikeli ve belki oyundaki en zor mekana geleceksiniz. Burada Crimson Dragons adlı düşmanlarla karşılaşacaksınız. Bu düşmanların üstünde onları görünmez kılan bir adet Stealth Suit ve ellerinde Samuray kılıcı bulunuyor. Bir tanesine ateş ettikten sonra hepsi hemen görünmez oluyor, fakat düşmanlar zayıf. Hemen ölebiliyorlar. Tek sorun görünmez olmaları. Seri atışlarla hepsini öldürebilirsiniz. Şimdi devam edin ve merdivenlerden yukarı çıkın. Haritanıza tekrar bakıp gideceğiniz noktayı görün. Doğru rotada olduğunuza emin olun ve tekrar yola koyulun.

Gelmemiz gereken noktaya ulaştığınızda etrafta düşmanların ağır toplarını göreceksiniz. Bunlara patlayıcı kurup yok edeceksiniz ama henüz değil. Etraftaki düşmanları önce temizleyin. Sonra etraftaki tüm cephaneleri ve sağlık paketlerini toplayın. Şimdi topların yanına gidebilirsiniz. Patlayıcı kurmanız gereken yerler kırmızı bir işaretle belirtilmiş. Bu işaretlere patlayıcıları kurun. Şimdi çok hızlı bir şekilde uzaklaşmanız lazım. İlk patlayıcıyı kurduktan sonra zamanınız başlayacak. Hemen diğer iki patlayıcıyı da kurduktan sonra bulunduğunuz yerdeki merdivenlerden çıkarak uzaklaşın. Patlayıcıların etkisi çok büyük ve eğer topların yakınındaysanız ölebilirsiniz.

Merdivenlerden çıktığınız gibi karşınıza gelen ilk kapıyı es geçerek devam edin. Dağın eteklerinden yani sağ taraftan ilerleyin. Şimdi ulaşmanız gereken bir Çin karargahı daha var. Haritanıza bakarak bu noktanın tam olarak nerede olduğunu görün. Dağ eteklerinde devam ederken karşınıza tekrar sağlık ve cephane istasyonları çıkacak. Burada tekrar canınızı ve cephanenizi doldurduktan sonra yolunuza devam edebilirsiniz. Kullanılamaz halde olan ağır silahların bulunduğu terk edilmiş Çin karargahına geldiniz. Bu kalede işinize yarayabilecek bir çok eşya var. Hepsini topladıktan sonra Pip-Boy 3000’e bakıp tekrar ulaşmanız gereken noktaya doğru yol alın.

Şimdi patlatmamız gereken birkaç top daha var. Yalnız işiniz bu sefer biraz daha zor. Etrafınızda yüksekçe yerlerde konuşlanmış düşman keskin nişancıları ve yer yer Flamethrower’lı askerler bulunuyor. Bunlar sizi zor duruma düşürebilir. Yapmanız gerekenleri zaten biliyorsunuz artık. Elimizdeki dürbünlü tüfeği tekrar konuşturmanın zamanı geldi. Düşmanları hiç zorlanmadan avlayabilirsiniz. Etraftaki düşman tehdidini de ortadan kaldırdıktan sonra, şimdi geriye kalan iki adet ağır Çin topları için patlayıcıları kurabiliriz. Yine aynı patlayıcıları kullanacaksınız. Bu yüzden zaman ayarlı bombaları kurduğunuzda yine alandan uzaklaşmanız gerekecek. Yeterince uzaklaştıktan sonra bombalar patlayacak. Şimdi haritanıza bakıp gideceğiniz noktayı kontrol edin. Tekrar yola koyulduktan sonra yolumuza birkaç düşman askeri daha çıkacak. Bunlar artık size basit gelebilir, o yüzden artık sadece yolunuzdaki düşmanları temizleyerek gidin. Buradan sonra sahne değişiyor ve kendinizi ana karargahınızda buluyorsunuz. General Chase ile karşılaşacaksınız. Size iyi bir iş çıkarttığınızı, fakat terfi edemeyeceğinizi söyleyecek. Daha sonra size bir görev hakkında bir takım brifingler verecek. Şimdi son bölümden bir önceki zor aşamaya hazırsınız.

Bölüm 3: Paving the Way

Bu bölüm diğerlerinden biraz daha komplike işliyor. Burada yapmamız gereken üç görev var. Bunlardan bir tanesi Çinlilerin benzin depolarını bulup yok etmek. Bir diğerinde ise Çinlilerin tank depolarını bulup imha edeceksiniz. Daha sonra da final bölümüne giden yola girmeniz istenecek. Öncelikle savaş masasının yanında bulunan General Chase ile konuşun. Size görevlerinizden bahsedecek. Konuşmanız bittikten sonra da Teğmen Morgan’ın yanına uğramalısınız. O da size görevinizde yapmanız gereken incelikleri anlatacak. Her iki üst düzey rütbeli askerlerden de brifing aldıktan sonra, görevlere giden yolda ilerleyebilirsiniz.

Teğmen Morgan size işe yarayan bilgiler verecek. Can kulağı ile dinleyin onu. Şimdi silah ve takımlarınızı kurabileceğimiz bilgisayarların yanına gideceğiz. Teğmen Morgan size bilgi verecek. Bilgisayarlar hemen oda içinde yan yana bulunuyorlar. Bunlardan bir tanesi silah seçimi için diğeri de takım seçimi için kullanılacak. Silah seçimimizi ve takım seçimimizi bitirdikten sonra Çavuş Montgomery ile konuşun ve göreve başlayın. Bu bölüm boyunca sürekli onunla ve takımdaki diğerleri ile birlikte ilerleyeceksiniz.

Son olarak kamptan tamamen ayrılmadan önce gözden geçirmeniz birkaç kişi var. Kampta silah uzmanı olan Onbaşı (Quartermaster) ile görüşmeniz gerek. Seçtiğiniz sınıfa göre silahları size verecek. Daha sonra kampın doktoru olan Dr.Adami ile görüşün. Size birkaç tane Pyscho şırıngasından verecek. Bu şırınga belli bir süreliğine yetenek puanlarınızı artırıyor. Her şeyi tamamladıktan sonra artık kamptan çıkıp görevlere başlayabiliriz.

Kamptan çıktından sonra karşınıza üç tane yol ayrımı gelecek. Bu yollardan ortadaki, ana senaryoya devam etmek için, diğer iki yol ise Çinlilerin tank ve benzin depolarına gidiyor. Siz ilk başta bu iki yoldan bir tanesini seçeceksiniz. Üzerinde birçok düşman ile karşılaşmanız muhtemel olan benzin deposuna giden yol ile başlayın. Özellikle kenarlarda yine düşman keskin nişancıları var bunlara dikkat edin. Yoldaki düşmanları takımınızın da yardımıyla kolayca temizledikten sonra bir kasabaya geleceksiniz. Kasaba, güdümlü füzeler ile korunuyor. Kasabadaki düşman askerlerini temizledikten sonra haritanıza bakın ve gideceğiniz noktayı kontrol edin. Tekrar yola koyulun.

Kasabadan sonra bir uzun yola giriyorsunuz. Bu yol düşman askerleriyle kuşanmış vaziyette. Bu sefer iki takım halinde ilerlediğiniz için yanınızda sayıca fazla arkadaşınız var. Buda durumu daha da kolaylaştırıyor. Sizi tek zorlayan askerler Flamethrower kullanan düşmanlar olacaktır. Onlar için de tek çözüm yolu uzaktan dürbünlü tüfeğiniz ile avlamak. Bu yolu da temizledikten sonra nihayet benzin deposuna varıyorsunuz. Burada da sizi zorlu bir kapışma bekliyor. Takımınızla ve Çavuş Montgomery ile düşmanları temizledikten sonra içeri girin. Pusulanız size tam olarak nereye bomba kuracağınızı gösteriyor. Yine kırmızı ile işaretlenmiş noktaya bombanızı kurun ve uzaklaşın. Benzin depolarını havaya uçurdunuz. İlk görev bitti. Şimdi geldiğiniz yoldan geri döndükten sonra diğer göreve başlayacaksınız. Girmediğiniz öteki yola girin ve tank deposunu imha etmek için yola koyulun.

Tank deposuna giden yola girin ve yol boyunca ilerleyin. Şimdi karşımıza çok değişik robot düşmanlar çıkacak. Bunlar Çinlilerin robot örümcekleri. Dayanıklı düşman oldukları söylenemez ama yakınınıza yaklaştıklarında patlayarak size çok fazla zarar verebiliyorlar. Diğer türlü eğer yine yankınızdayken onlara ateş ederseniz, tekrar patlayarak sizi yarayabiliyorlar. O yüzden mümkün olduğunca kendinizden uzak tutun. Sizden uzaktayken ateş edin. Bu şekilde daha az zarar görebilirsiniz.

Yoldan devam ettiğinizde tank deposunun girişine geleceksiniz. Burada duvarlarda size pusu kurmuş bir sürü düşman askeri var. Bunları en kolay biçimden haklamanın yolu VATS’ınızı açarak en zayıf noktalarını görerek saldırmak olabilir. Aksi takdirde tüm düşmanlarla aynı anda başa çıkmak gerçekten çok zor. VATS özelliğiniz ile çevredeki düşmanları temizleyin ve ilerleyin. Haritanıza sık sık bakın ve save yapmayı da unutmayın.

Tank deposunun biraz daha içerisine girdiniz. Burası deponun ikinci aşaması. Burada düşmanlar aynı fakat sayıları ilk karşılaştıklarınızdan iki kat fazla. Yine VATS özelliğinizi kullanarak düşman askerlerini temizleyin. Ortalık sakinleştikten sonra yapabileceğiniz iki seçenek var. Bunları es geçmeyin. Önce etraftaki cephaneleri toplayın daha sonra sağlığınızı artırın. Bunları hallettikten sonra Intel çantalarına rastlayacaksınız. Bunları da toparlayıp tekrar yola koyulun. Pip-Boy 3000’e bakıp hangi noktaya gideceğinizi kontrol edin ve ilerleyin.

Deponun üçüncü aşamasındasınız. Bir meydana geldiniz ve tam karşınıza bir düşman tankı çıkacak. Endişelenmeyin. Elinizde bol miktarda el bombası ve roketatar olması gerek. Eğer füze ve roketatarı almadıysanız bu size zor dakikalar geçirtecektir. Aksi takdirde lazer silahını kullanmak zorunda kalacaksınız. Bu dev lazer silahının şarj olması ise dakikaları alıyor. O ana kadar kaçmak sizi biraz yorabilir. Tank deposunu patlatmadan önce düşman zırhlısını yok etmek zorundasınız. Nişan yeteneğinizi kullanarak, artık kolaylıkla tankı yok edebilirsiniz. Bunu yaptıktan hemen sonra hemen haritanızı açın ve “B” ile işaretlenen yere gidin. Burası tank deposunda havaya uçurmanız gereken kısım. Burada yapmanız gerekenleri önceden bilmeniz gerekiyor. Yine kırmızı işaretli bir alan var. Elimizdeki patlayıcı yine zamanlı. Kırmızı işaretli alana patlayıcıyı kurup hemen uzaklaşıyorsunuz. Bomba patladıktan sonra depo imha ediliyor. Görev otomatik olarak bitiyor ve bizi tekrar yol ayrımına getiriyor. Finale giden yola girmeye hazır olun.

Bölüm 4: Operation: Anchorage!

Bölüme Çin üssünün etrafına kazılan siperlerde başlayacaksınız. Şimdi çadırdan çıkın ve Montgomery’nin yanına gidin. Size gideceğiniz ilk yer hakkında bilgi verecek. Çavuş’la konuştuktan sonra haritanıza bakın ve gitmeniz gereken noktayı kontrol edin. Yola koyulmadan önce etrafınızdaki çadırlardan cephane ve sağlık paketlerini de almayı unutmayın. Gideceğiniz yol düşman askerleri ile kuşatılmış vaziyette. Yoldaki düşman askerlerini temizleyerek gidin. Gidebileceğiniz yollar belli. Rotanızı takip edin. Düşman direnişi bu sefer biraz daha zor. Daha agresif ve hırçın düşmanlarla karşılaşacaksınız. Dikkatli olursanız bu bölümde zorlanmazsınız. Yine VATS özelliğinizi kullanabilirsiniz. Yol boyunca hiç durmadan ilerleyin. Gidebileceğiniz yol belli. Etraftaki mayınları, el bombalarını ve sağlık paketlerini almayı unutmayın. Bu kısımlar biraz sizi zorlayabilir, çünkü düşman direnişi önceki bölümlerden daha zor. Sayıca fazla olan düşmanları öldürebilmenin tek yolu toplu katliamlara neden olabilecek el bombaları. İsabetli atışlarda iyi işler çıkarabilirsiniz.

Çin direnişini kırıp da siperlerden dışarı çıktığınızda, oyunun sonlarına doğru giden rafineri yoluna geleceksiniz. Öldürmeniz gereken Çin Generali Jingwei, bu rafineride saklanıyor. Burası eskiden Amerikan hükümetinin elinde bulunan, fakat Çin istilasından sonra düşmanların eline geçen bir mekan. Rafinerinin orada Power Armor giymiş askerlere rastlayacaksınız. Onlarla birlikte rafineriye girmeniz gerekiyor. Rafineri açıklık kısmında en önde siperler var. Rafineri ve çevresi mayınlarla korunuyor. Mayınlara basanlar ölüyor. Bu mayınları yok etmeniz gerekiyor. Rafinerinin açıklık kısmında siperlerin en sağ tarafınızda bir kule olacak. Bu kuleye gidin, kuledeki kontrol sistemini kapatıp, mayınları iptal edin. Bundan sonra Power Armor’lu askerlerle birlikte rafinerinin kapısına dayanacaksınız. Rafineri iki tane ağır makineli tarafından korunuyor. İkisini patlatın. Bundan sonra askerler rafinerinin kapısını patlatıp içeri girecek.

İçeriye girdiğinizde tam bir kaos var. Çinlilerle askerler kapışmaya başlıyor. Siz bu sırada hareketsiz kalıyorsunuz ve General Jingwei’yi görüyorsunuz. Bu sırada Jingwei ile aranızda bir diyalog penceresi açılacak. Diyaloglar içinde üç tane seçenek yer alıyor. Biz ikinci seçenek olan, yani “Her şey bitti Jingwei. Teslim ol ve ellerini başının üzerine koy” cevabını seçiyoruz. Gururlu general teslim olmayı reddedip kafasına sıkarak intihar ediyor. General intihar eder etmez hemen tanıdık bir surat ekrana geliyor. Bu kişi ilk başta tanıştığımız Outcast McGrew! Sizi tebrik ediyor ve simülasyondan çıkarıyor. Artık Outcast’lerden biri olduğunuzu söyleyip karargahlarından istediğinizi alabileceğinizi belirtiyor. Simülasyondan çıkınca karşınızda kilitli bir kapı göreceksiniz. Burası Outcast’lerin cephaneliği. Cephanelikte oyundaki elit eşyalar olan Winterized T-51b Power Armor, Chinese Stealth Armor, Jingwei'nin kılıcı, Trench Knife, Gauss Rifle ve Mini Nuke yer alıyor. Bunları aldıktan sonra birden ortalık karışacak. Sizi simülasyona sokan kadın Olin, Outcast’lere ihanet ediyor ve birkaç yandaşı ile kendi tarafındaki McGrew’e saldırıyor. Biz de tekrar yardım edip Olin’i ve yandaşlarını temizliyoruz. McGrew bize tekrar teşekkür ettikten sonra Fallout dünyasında yeni eşyalarımızla birlikte serbest kalıyoruz. Eğer Fallout 3 ana göreviniz henüz bitmemiş ise, bu yeni eşyalar ile ana oyunda kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.


eFSaNe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Fallout 3 [Bethesda Softworks] -BuRAk- Screenshot 0 15.02.09 01:10
Operation Crusader MaStEr Oyun Hileleri 0 12.02.09 06:09
Fallout 2 MaStEr Oyun Hileleri 0 10.02.09 04:56
Fallout Tactics: Brotherhood of Steel MaStEr Oyun Hileleri 0 10.02.09 04:56


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 19:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.0.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
ForumTayfa

Arşiv: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 95 96 97 98 99 100 102 103 104 105 106 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 167 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271


ForumTayfa - Link Değişimi
Telinka İletişim | Voip Ürünleri | Link Değişimine Katılın |

Sitemiz bir forum sitesi olduğundan dolayı, kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. ForumTayfa Yöneticileri mesajları itina ile kontrol etse de, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız [email protected] email adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.

Any member of our web site has the right of adding comments instantly without getting permisson due to the forum structure of our site basis. Althought, our site modarators check comments with care, all the responsibilities sourced from these comments directly belong to the members. If you still find any illegal content in our site ( A.buse, H.arassment, S.camming, H.acking, W.arez, C.rack, D.ivx, Mp.3 or any Illegal Activity ), please report us via [email protected] .Your reports will be evaluated as soon as the arrival of your e-mail.