ForumTayfa  

Go Back   ForumTayfa > Oyun Dünyası > Tüm Oyunlar > Tam Çözüm

Tam Çözüm Oyun tam çözümlerini paylaştığımız bölüm...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 02.03.09, 15:36   #1 (permalink)
aggressive
 
eFSaNe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: not connected
Mesaj Sayısı: 4.393
Konu Sayısı: 1023
Takım: Trabzonspor
Rep Gücü: 72894
Rep Puanı: 7287628
Rep Derecesi : eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000
Ruh Hali:

Standart Full Throttle Tam Çözüm
Gelişen olayların ardından oyuna çöp kutusunun içinde başlıyoruz. İmleci kapağa götürün ve yumruk atarak çöpten çıkın. Sağa gidin ve barın kapısını tekmeleyerek içeri girin. Barmenle konuştuğunuzda size bilgi vermeyecek. Barmenin üzerinde el ikonunu kullanırsanız Ben burnundaki piercing’i tutacak ve barmen size motorun anahtarlarını verecek. Konuşmanız bitince dışarı çıkın ve anahtarları motor üzerinde kullanıp yola çıkın.

Yolda başka bir motorlu gelecek ve dövüşeceksiniz. Oyunun ilerleyen kısımlarında bundan fazlasıyla yapacağız, şimdiden alıştırma olur. Üstüne üstüne gidip sürekli yumruk atın. Sonunda motordan düşecek ve biz kazanacağız. Ben artistik olarak motorun önünü kaldıracak ama teker yerinden çıkacak. Sonunda kaza olacak ve Maureen’in yanında gözlerimizi açacağız. Onunla istediğiniz kadar konuşun. Konuşmanız bitince dışarı çıkmadan yerden gaz bidonunu ve hortumu alıp resme bakın.
Dışarı çıkın ve kıza çetenize kurulan tuzaktan bahsedin. Ondan arabasını isteyince vermeyecek. Şimdi soldan haritaya çıkın. Siz giderken o da arabasına atlayacak ve uzaklaşacak. Tamir için gerekli parçaları toplamamız lazım. Öncelikle soldaki karavanların yanına gidin. Kapıyı yumruklayınca adam gelecek ve konuşacak. O gelince kapının önünde karartı olduğunu fark edeceksiniz. İşte tam bu anda kapıyı tekmeleyin. Adam bayılacak ve içeri gireceğiz. Adamın üstündeki kabini açın ve içinden maymuncuğu alıp tekrar haritaya gelin. Sağ üstteki benzin kulesine gidin ve kapını kilidini maymuncuk ile açın. İçeri girince merdivenden çıkın.

Dokunduğunuz an alarm çalacak. Burada hızlı olun ve ekranın solundan ilerleyip karanlığın içine girin. Helikopter gelecek ve sizi göremeyince aşağı inecekler. Onlar kuleye tırmanırken aracın yanına gelin ve benzin deposunu kapağını açın. Bidonu yere koyup hortumu depoya sokun. Hortumdan nefes çekince benzin akmaya başlayacak. Gerekli olan malzemelerden ilkini bulduk. Ben gidip bunu Maureen’e verecek. Tekrar haritaya dönün.

Karavana tekrar girin. İçerideki buz dolabını açın ve içinden eti alın. Dolabın hemen sağındaki platformu fark etmişsinizdir. Üstüne çıkınca aşağı ineceksiniz. Masanın üzerindeki kaynak makinesini alın. İhtiyacımız olan bir malzeme daha tamam. Tekrar Maureen’in yanındayız. Son olarak motor için parça bulmamız gerekiyor. Haritaya çıkın ve sol üstteki araba mezarlığa gelin.

Kapının kilitli olduğunu göreceksiniz. Sağdaki kabloyu kullanın. Kapı açılacak ama bırakınca tekrar kapanacak. Haritaya çıkıp tekrar benzin kulesine gidin ve yerdeki kilidi alıp geri dönün. Kilidi kapının üstüne takınca artık kablodan tırmanabiliriz. Yukarı çıkınca orta ışın altındaki çöpleri görmüşsünüzdür. Yanına gidince köpek saldıracak. O gidince geri aşağı inin ve sağa gidin. Arabaların ortasında koşturuyor. Hızlı bir şekilde elinizdeki eti en yakındaki arabanın içine atın. Köpek içine girecek. Geri dönün ve yukarıdaki vincin yanına çıkın. Kontrolleri kullanarak köpeğin içinde olduğu arabanın üstünde gelin ve sağdaki düğmeye basın. Mıknatıs arabayı yakalayınca sonuna kadar yukarı kaldırın ve gidip çöpten gerekli malzemeyi alın. Ben son parçayı da Maureen’e verince motor tamamlanacak ve tekrar yola çıkacağız. Ancak yol tutulmuş. Şehre geri dönünce benzin kulesine gidin ve merdivene dokunun. Tüm devriyeler buraya toplanacak ve biz de yolumuza devam edebileceğiz.

Sonunda Polecats’i yakaladık. Burada Ripburger’ın Malcom’ı öldürdüğünü göreceğiz. Son anda Ben gelecek ve Malcom ile konuşacak. Sizden kızını , Maureen’i, bulmamızı isteyecek. Küçükken ona Diapered Dinamo dermiş. Ara sahnede Maureen son anda Ripburger’ın elinden kaçacak. Tekrar onun kulübesine gelince enkaza bakın.(debris) Maureen’in nerede olabileceğini tahmin edeceğiz. Amcasını yanında. Motorunuza binin ve benzin deposunun solundan yola devam edin. Tekrar barın yanına geleceksiniz. Önce barın arkasına gidin. Çöp kutusunun içinden gazeteci kız çıkacak. Size sahte kimlik verecek. Bara girin ve masadaki adamla konuşup sizi götürmesini isteyin. Kabul etmeyecek. Ona sahte kimliği verin. Adam sizi Maureen’in amcasının çiftliğine götürecek ama motordan bir parça alacak. Sağdaki kapıdan yukarı çıkın. Yastığı itin ve altındaki levyeyi alıp sandık üzerinde kullanın. Maureen çıkacak ve ben onu takibe başlayacak. Tabii ki yetişemeyeceğiz. Ardından bizi buraya getiren kamyon görünecek ve Cavefish’ler tarafından takip edilecek. Adam yükünü bırakacak ama yine de kamyona patlayıcı yapıştıracaklar. Bomba tam da köprünün üstünde patlayacak!Şu an kamyonun yükünün yanındayız. Motordan inin ve elinizdeki levyevari eşyayı tekerler üzerinde kullanın. Römorku itince içindekilerin tamamı dökülecek. Motorunuza binin ve çiftliğe dönün. Adamlar sizi takibe başlayınca hiç sağa sola sapmayın. Dümdüz ilerleyin ve römorkun yanında geçin. Görüşleri bozulacak ve kaza yapacaklar. Eğer römorku devirmezseniz bu olmayacak tabi. Ripburger gelip onları alacak ve araba kalacak. Şimdi arabanın yanına gidin ve elinizdeki zımbırtıyı(levyemsi garip nesne) üzerinde kullanın. Ben bir pervane sökecek. Bu köprüden atlamamış için gerekli olan üç şeyden bir tanesi;Rampa, hızlandırıcı ve pervane. Pervaneyi motorunuza takın ve tekrar yola çıkın.

Gelirken sağda ve solda sürekli sapan yollar var. Bunlardan birine girin ve ilerleyin. Oyunun en başındaki gibi motor kavgaları yapacağız. İlk karşılaşacağınız kişi Father Torque, Polecats’in eski lideri. Ondan dövüşler ve köprü ile ilgili bilgiler alabilirsiniz. Dövüşte yendiğimiz her adamdan silahı çıkacak. İçlerinden biri bizim hızlandırıcımızı kullanıyor. Onu sadece zincirle yenebilirsiniz. İlk karşılaşmanızda sadece konuşacaksınız ve adam hızlandırıcıyı çalıştırıp gidecek. Siz kendi işinize bakın ve gelen gidenle dövüşün. Değişik silahlar alacaksınız. İçlerinde en önemlisi tahta ve zincir. Karşınıza rakip olarak kamyonu deviren Cavefish’cilerden biri çıkacak. Ona sadece tahta ile vurabilirsiniz. Onu yenince onların taktığı özel bir gözlük alacaksınız. Dövüşler aslında fena değil ama uğraşmak istemezseniz dövüş sırasında SHIFT+V kombinasyonu ile rakibinizi mağlup edebilirsiniz. Yalnız hızlandırıcı olan adamda dikkat bunu kullanınca oyun biraz sapıtıyor. O yüzden iki defa kullanın. Hızlandırıcıyı ve gözlüğü aldığınızda geriye Cavefishlerin sığınağından rampa almak kalıyor. Gözlüğü alınca sağ üst köşede resmi çıkacak. Mouse’ın sağ tıkı ile takabilirsiniz. Gözlük takılı haldeyken yolunuza devam edince bir ara solda mağara girişi görünecek. Mağaraya girin. Sonuna kadar ilerleyin ve motorunuzdan inip rampayı itin. Yerdeki parlak noktaları söktüğünü göreceksiniz. Motorun arkasına takın ve bir ekran sağa gidip durun. Motordan inin ve rampayı kullanarak yerdekileri sökün. Böylece takibe gelenler yönü şaşıracak ve kenardan düşecekler.

Rampamız,hızlandırıcımız ve pervanemiz olduğuna göre köprüden uçabiliriz. Motorunuza binin ve köprüden uçun!Ben kendi çiftliğe kadar dönecek ve yolun ortasından hızlandırıcıyı çalıştırıp köprüden uçacak!Motordan inince ekranın altındaki açıklıktan girin. Buradaki satıcının arkasında uran T-Shirt’lere baktığınızda Ben onların pamuk olup olmadıklarını soracak. Tam bu esnada yerde duran oyuncak tavşanı alın ve geri motorunuzun yanına gelin. Motora binin. Yolda eksik bariyeri görmüşsünüzdür. Oradan yola sapın ve ilerleyin. Vultures’ın sığınağına geleceksiniz ama önündeki yol mayın dolu. Mayın tarlasına yaklaşabildiğiniz kadar yaklaşın ve aldığınız tavşanı yere bırakın. Mayına basacak ve yere pil düşecek. Pili alıp geri satıcının yanına gelin. Yerdeki uzaktan kumandalı arabaya pilleri koyunca onu kontrol etmeye başlayacaksınız. Ekranın yukarısına gidin ve soldaki kapıdan içeri sokun. Satıcı peşinden gidecek ve tezgah boş kalacak. Tezgahtaki tavşan kutusunu alın ve tekrar mayın tarlasına gelin.

Kutuyu yere atınca içinden tavşanlar çıkacak. Hızlı bir şekilde toplayabildiğiniz kadarını toplayın. Aynı şekilde tarlaya olabildiğince yaklaşın ve tavşanın birini yere bırakın. Onun izlediği yolu izleyin ve en uçta bir tane daha bırakın. Bu şekilde sığınağa kadar gelince Maureen sizi yakalayacak ve işkence görmeye başlayacaksınız. Bu esnada “Let me go or else..” ardından “I’ll call you names!” ve en son da Maureen’in adını “Diapered Dynamo” diyince size inanacak ve serbest bırakacak. Ripburger’ı alt etmek için bir plan yapıyoruz. Derbide bizim arabamızın patlaması lazım. Bu kısmı oynayabilir ya da direk SHIFT+V kombinasyonu ile derbiyi kazanabilirsiniz. Tutuştuğunuz zaman duvara yaklaşın ve sol alta doğru ilerleyin. Motorunuzun korunduğunu söyleyecekler. Biraz tribüne yakın koşunca her yer alev alacak ve millet kaçışacak. Bu esnada Ripburger’ın adamları sizi ezmek isteyecekler. Arabaya çarparken üstlerine atlayın ve ateşe doğru ilerleyin. Ateşin içine girince onlar da peşinizden girecekler ve araba havaya uçacak. İşiniz bitince tekrar Vultures’ın karagahında olacağız.

Maureen ile gizli geçit hakkında konuşarak bilgi alabilirsiniz Konuşmanız bitince parçalara bakın. Kapakların altında ve sağda solda rakamlar göreceksiniz. Bize lazım olan 154492. Malcom’ın kasasının şifresi. Sığınaktan çıkın ve fabrikanın yanına gelin. Soldan arkasına geçin. Şimdi ekranın sola doğru yerdeki taşlara tekme atmaya başlayın. Bir tanesi farklı bir ses çıkaracak. Ekranın sol üstündeki dört kürede boşluklu halde durunca taşa tekme atın. Böylece gizli geçit açılacak ve Malcom’ın ofisine gideceksiniz. Ekranın ortasında yerdeki çıkıntıyı fark etmişsinizdir. Bu Malcom’ın kasası. 154492 kodunu girin ve tuşa basın. Bir teyp ve kart bulacaksınız. Sağdaki kapında girin ve hemen yanınızdaki kapıyı aldığınız kartı kullanarak açın. İçeri girince konferansın başladığını görecek ve ripburger’ın konuşmasını dinleyeceksiniz. Konuşma bitince sağdaki makinenin kırmızı kolunu en yukarı siyahı da en aşağı indirin. Film yanacak. Kapından çıkıp soldaki kapıdan girin. İçerideki alete aldığınız teybi ve resimleri koyunca Ripburger’ın foyası ortaya çıkacak. Olanları izleyin ve oyunun en zevkli kısmına hazırlıklı olun.

Motorla giderken arkanızdan Ripburger gelecek ve kamyonun önüne yapışacaksınız. Öndeki paneli açınca Ripburger’ın görüşü engellenecek ve bastonuyla paneli indirecek. Tam bastonunu uzattığı esnada elinden alın. Şimdi motor kapağını açın ve pervanenin üzerinde bastonu kullanın. Arkaya gelince en sağdaki boru üzerinde levyeyi kullanın. Vulters’ın uçağındayız. Merdivenlerden yukarı çıkın ve kontrol paneline basın. Burada sırayla Take off – Post take off – Gear – Raise gear seçin ve uçak duracak. Araç uçağın ucunda asılı kalacak. Geri dönemezsiniz çünkü Ripburger size ateş ediyor. Sürücü koltuğuna oturun ve kontrol panelini kullanın. Burada Main Menu – Defense Menu – machine Guns – control – system off. Bunu seçince Ripburger uçuruma düşecek. Geri uçağa dönün. Yeterli ağırlık kalmadığı için uçak düşmek üzere. Koşmaya çalışmayın yetişemiyorsunuz. Bunun yerine kontrol size geçince hemen solda duran motorunuza binin. Böylece mükemmel bir Lucasarts klasiği daha bitmiş olacak.

Sizi bilmem ama ben ikincisini çıkmamasına seviniyorum. 3D adı altında katledilen ve özünden kopan oyunlardan biri daha olmasını istemezdim. Neyse ki Lucasarts da eski ruhunu bozmaktan korkup yenisini iptal etti.


eFSaNe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Pop Cap Full Games Collection (Can Sıkıntısına Kesin Çözüm) ApocalypsE Tüm Oyunlar 10 17.10.10 16:10
Full Throttle MaStEr Oyun Hileleri 0 10.02.09 04:30
[Tam Çözüm] Alias eFSaNe Tam Çözüm 5 27.05.07 14:09


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 08:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.0.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
ForumTayfa

Arşiv: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 95 96 97 98 99 100 102 103 104 105 106 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 167 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271


ForumTayfa - Link Değişimi
Telinka İletişim | Voip Ürünleri | Link Değişimine Katılın |

Sitemiz bir forum sitesi olduğundan dolayı, kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. ForumTayfa Yöneticileri mesajları itina ile kontrol etse de, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız [email protected] email adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.

Any member of our web site has the right of adding comments instantly without getting permisson due to the forum structure of our site basis. Althought, our site modarators check comments with care, all the responsibilities sourced from these comments directly belong to the members. If you still find any illegal content in our site ( A.buse, H.arassment, S.camming, H.acking, W.arez, C.rack, D.ivx, Mp.3 or any Illegal Activity ), please report us via [email protected] .Your reports will be evaluated as soon as the arrival of your e-mail.