ForumTayfa  

Go Back   ForumTayfa > Oyun Dünyası > Tüm Oyunlar > Tam Çözüm

Tam Çözüm Oyun tam çözümlerini paylaştığımız bölüm...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 02.03.09, 15:39   #1 (permalink)
aggressive
 
eFSaNe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: not connected
Mesaj Sayısı: 4.393
Konu Sayısı: 1023
Takım: Trabzonspor
Rep Gücü: 72894
Rep Puanı: 7287628
Rep Derecesi : eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000
Ruh Hali:

Standart God of War 2 Tam Çözüm
Oyuna başladığımız odadaki bütün askerleri tek tek haklıyoruz. Öldürdükten soldaki kapıya gidiyoruz burada zaten kapıyı nasıl açacağımızı gösteriyo ben genede yazayım dennis demedi demeyin sonra kapıların yanına yaklaştığımızda R1 çıkmakta bu o kapının açılabileceğini gösteriri ve ardından O tuşu çıkar bu tuşa çok seri basmalısınız tık tık tık gibi çünkü bu serilik bize tüm oyun boyunca önemli yerdlerde lazım olacak yani eliniz alışsın derim ben bu arada demin odaya girmiştik buradaki askerleride haklayalım. Buradada gideceğimiz yerler belli ilerliyoruz ve büyük bir alana geliyoruz merdivenden çıkarak burada heykelle dev heykelle dövüşmemiz gerekecek. Askerlerde var arada onlarıda haklıyoruz. Heykelin eli yere uzandığında seri bir şeklide vurun birkaç vurmada zaten heykel başı ağrımış gibi hareket yaparak bir kçşeye tünüyo bu sıradada siz hemen sol tarafa tırmanın orada bir mekanızma var hemen R1 e basın ve seri şekilde zaten O tuşunu veriyo basarak heykelin gözüne doğru fırlıyoruz kılıç darbelerimizi hediye ediyoruz. . Burada heykel can havliyle bizi fırlatıyor ve havuza düşüyoruz. Havuza dalın. Havuzda ilerliyoruz oradaki duvarıda R1 ile yıkıp yukarı çıkıyoruz. Burada havuzdan çıkınca save yeri vardı siz kaydedin ve merdivende var orada oraya tırmanın.

Aynı zamanda orada bir kolda var onu çekin ve R1 ile karşıya geçin. Yukarı çıkarak devam edeceiz kapı var onu açın. İlerleyin askerler var öldürün merdivenden çıkın ama tam bu sırada sevgili dev heykelimiz bizi ayağı ile ezmeye çaılşacak eğer demin anlattığım gibi O tuşuna seri olarak basarsanız bir sorun yok kurtuluyosunuzorada bir duvar var tırmanacağınız oraya tırmanmaya başlayın. Yukarı çıktığımızda heykelimiz bizi bekliyor olacak gene dövüşeceğiz oradada amaç onu yorgun düşürerek elini hangi tarafa koyduysao tarafa giderek çıkan tuşlara zamanında basarak heykeli nakavt etmek bu işlemi 2 kez yapacağız heykelimizi biraz çizeceğiz yani. Sonra heykel bizi eline alacak ve ezmeye çalışacak sizde L1+R1 yaparak ondan kurtulun. Heykel bizi gene fırlatacak bu sefer odaya düşüyoruz mavi kutuyu açalım merdivenden yukarı çıkarak kapıyı açıyoruz ilerliyoruz. Karşımıza çıkan askerleri öldürüyoruz. İlerleyin karşımıza demir parmaklıklar çıkacak karşıdada okçular var oranın sağından girin oyunu kaydedin kaydetmenin yanında bir yol var oradan ilerleyin askerler var gene öldürün ve duvarda bir heykel var onu sürükleyin ortadaki yuvarlak çıkıntının üstüne denk getirin. Kapı açılacak yükseltiyi R1+X yaparak hızlıca frlatın kapıdan geçecek ama kapı kapanacak siz bu sefer yuvarlak çıkıntıya çıkın kapı açılsın ve sağ analog tuşu ile takla atarak parmaklıktan geçin. Burada da bir yuvarlak çıkıntı var şimdi heykeli üstüne yerleştirin ve açılan kapıdan geçin. Yoldaki kutuyu aç. Askerler ve okçular var onları öldürelim. Asansöre binelim ve kolu çekerek yukarıya çıkalım.

İlerleyince bir yere geleceğiz bize heykel bakacak gözüne indirin darbeyi. Bize kızacak ve yumruk atıp bize aslında yol açmış olacak açtığı yoldan ilerleyin. Sağda çıkacağınız yeri göreceksiniz kamera zaten göstermekte. Tırmanın. Askerleri ve okçuları öldürün ve kapıyı tekmeleyerek açın. Kutuyu aç. Yoldaki camı kır. Askerleri ve okçuları öldürki yukardaki tahtalı yoldan geçerken seni engellemesinler. Sonra atladığın yerin sağında merdiven var çık yukarı camı kırdığın yerdesin tahtalardan ilerle kaydetme yerine doğru gideceksin. Geçince oyunu kaydet.

Merdivenden çık zincirden aşağı in. Kutuları aç ve kapıyıda R1 ve sonra O a basarak aç. Tekrar devin yanındayız kılıç yere saplı vaziyette ama hemen kılıcı almaya yönelmeyin. Kılıcı hemen alırsanız enerileriniz yok oluyo o yüzden önce biraz dövüşün derim ben önce kopan elinin yanına gelin ve R1 e basarak heykele fırlatın 3-4 kez kendisini bayıltın sonra kılıca yönelin1-2 deneme sonunda kılıcı alacaksınız. Blade Of Olympus. Kılıçla göğsünü deldik heykelin. Artık elide aşağıda bol bol vurun ve O çıkınca basın ve açtığımız delikten heykelin içine girelim.

Burada yapmamız gereken şey mavi kaynağı söndürmek yoldaki askerleri öldürerek yukarı çıkın sanırım tepeye çıkana kadar 3 yerde ortaya giderek zincirli yerleri kırıyoruz vurarak ve R1 lere basarak kaynakları teker teker söndürüyoruz yani biraz ilerledikçe ortaya doğru ilerleyin göreceksizi zaten daha sonra tahtalardan geçiyoruz ve farklı bir mekanızmayla karşılaşıyoruz merdivenden yukarı çıkın orada bir kol var onu çekin kaşığa benzer mekanızma aşağı insin sizde aşağı inin ve ona vurun sallansın daha sonra hemen merdivenden yukarı çıkın kolu tekrar çekin mekanızma yukarı gelecek sizde hemen halata tutunun burada çabuk olun mekanızma salalnırken ışığı kesecek sizde o arada ilerleyin 2 sindende geçin ve yere inin. Biraz önce yaptıklarınızı yapım kaynağa kılıcınızı sokarak hemen heykelin açılan ağzından dışarı atlayın. Bu arada bizim Kratos sevinç çığlıkları atarken heykelin eli üzerine düşecek ve yaralanacak. Kılıcımızı kaybediyoruz zaten zeus gelerek alıyor burada zeusla dövüşeceğiz ve yenileceğiz haliyle. Ve bize acımadan kılıcını sokacak. Ve bizim öteki dünyaya yolculuğumuz burada başlayacak ama demoları izlerken bu yolculuğun çok kısa sürdüğünü göreceksiniz canlanacağız yaramız savacak ve oradan çıkmamız gerek ellere vuara vura yukarı tırmanacağız önce yukarı sonra sağa sonra yukarı ve sol yukarı doğru çıkışa çıkacağız ve yer kapanacak yerdeki cesetlerden biri yaşamakta yanlarına yaklaşın R1 lere basarak bulabilirsiniz. Ve sonra o bölümü kaydedin ve sevgili atımız pegasusa binelim uçalım uçarken aynı zamandada askerlerle dövüşeceğiz ve en sonunda bir fırtına çıkacak buradada kılıçlı bir adam ile savaşacağız

Lair of The Titan

Titan mağarasına giriyoruz ama pegasus Typhon'un ellerinin altında kalıyor. Onu kurtarmalıyız. Aşağıya iniyoruz Parmaklarına vurunca geri çekiyor serçe ve yüzük parmağın olduğu yere vurun parmağını kaldıracak sizde yola devam edin ilerleyin duvara gelin sol'a doğru gidin duvara tutunun aşağı inin yolaki askerleri öldürün yol kendini belli ediyor ilerleyin. Duvarda atlamanız gereken yerlerde X ile atlayın. Tavana tutunup ilerleyeceksiniz gene askerler gelecek hepsini öldürün ve yol bitince R1 e basarak aşağıya inin. Oyunu kaydedin. İlerleyin. Baltalı dev ve yarasalar gelecek haklayalım. İlerleyin gene. İlerde kırmızı kutu var açın sonra geri gelin sağa yukarı bakın bir kafes var onu kırın ipe tutunup kayın. İlerleyin. Mağaradan çıktık kapıda kapandı.

Yaratıkları öldürün okçuların ateş ettiği yerlerdeki bütün tahtaları kırınki okçularda yere düşsün ve onlarıda öldürün ve yukarı çıkın kayalardaki beyaz yerleri takip edin. Yukardaki enerileri alın. Halattan kayın, bir yaratık, zincirle bağlanmış birini parçalıyor. Bu zavallı adama büyü yapılmış acı çekiyo devamlı ölüyo diriliyo ölüyo diriliyo Kratosta adamcağızın acılarını dindirecek demodan sonra zincirlere vuracağız ve adamı aşağı sarkıtacağız bizde zincirle aşağı ineceğiz ve sağdan ilerleyeceğiz zaten kamera bize yolu gösteriyo tırmanarak gideceğimiz yere ulaşıyoruz içeri giriyoruz burası bir mağara zaten. Mağarada kutuları açın ve karşıya geçmek için R1 e basın. Burada karşımıza yeşil büyü atan uyuz bayanlar gelecek burada size taktik olarak şunu söyleyebilirim yeşil ışık saçtıkları anda onlarda kaçın takla atarak mesela ışık bitince verin coşkuyu vuramaya devam yani olduki taşa çevirdiler sizi hemen analogları seri olaraka sağa sola çevirin düzelirsiniz onları öldürünce kamera zaten gözümüze sokuyo parlayan bir duvar var onu kırın ve ilerleyin. Oyunu kaydedin kutuları açın.

Typhon's Cavern

Burada pegasusu yakalayan typhon var…. İlerliyoruz. Farkındaysanız gözleri parlıyo. Üstümüze devamlı üfleyecek üfürükcülüğe merak salmış. Sizin burada aşağı düşmeden ilerlemeniz gerekecek yolda gördüğünüz her kutuyu açın derim ben o yüzden onları yazmıyorum bile burada ilerlerken her arada korunmamız için yerler var farkındaysanız burada zamanlama çok önemli aynı zamanda yarasalarda var. Yarasaları halledin ve rüzarın bittiği an hemen koşmaya başlayın sonra saklanma yerinde yarasaları halledin gene üfleme bitince hemen koşun ve bu şekilde devam edin tam karşısına geleceğiz. Orada parlayan bir duvar var onu kırın ve ilerleyin typhonun karşısındayız R1 basıp gözüne atlayacağız ve orada ok alacağız kendisinden. Bunun adıda Typhons bane. Gözüne bu okla ateş edeceğiz ve köprüden hemen kaçacağız gözü kapanacak zaten. Şimdi askerler ve okçuların saldırısına uğrayacağız ama okçular uzakta onları okla vuramayız sağ yukarı bakın tavanda parlayan şeyler var onlardan ilkine okunuzla ateş edin ve ilki kapalı çünkü onuda açın ve R1 lere basa basa hoplaya zıplaya okçuların oraya atlayın. . Orada kayalar var onları halledin ve kaydetme yeride gelecek kaydedip mağaradan çıkın geldiğimiz yollardan döneceğiz ama yolda yaratıklardan rahat yok bu ok sayesinde demin sarkıttığımız amcanın acılarınada son verme şansımız olacak bu arada mağaradan çıkınca soldan ilerleyin okla kafesi kırın R1 basıp zıplayın devam edeceğiz orada kafes gibi bişey daha var havada onuda okunuzla kırın yere düşecek sizde ipe tırmanın ilerleyin oradan halatın oraya gelin kayın adamcağızın yanına geliyoruz aşağı atlayın.

Adamın ipine okla ateş ediyoruz ve acılarını dindiriyoruz ve büyü alıyoruz Rage of The Titans. L3+R3 ile çalışır bunlar nasıl çalışır sağ ve sol analogların tam ortasına içeri doğru aynı anda bastırınca Kamera nereye gideceğinizi gösterdi ilerleyin halata çıkacağız. Ama yolda yaratıklarda olcak halledelim. Önce ipe tutunup yukarı sonra halata tutunarak ilk girdiğimizde kapanan kapı vardı oraya gidiyoruz hani tahtaları kırdığımız okçuların olduğu yer oraya gelince oradaki kutuları açın zaten ve aldığımız büyüyü kullanarak L3+R3 ile kapıyı kırın ve dalın içeri ama hemen girince büyüyü kesin size lazım olacak pegasusu bu şekilde kurtaracağız çünkü. Tekrar basınca büyü kesiliyo zaten geldiğimiz yollardan dönüyoruz yoldaki askerleri yaratıkları haklayın tabi. Pegasusun yanına geliyoruz. İlk önce serçe parmağından yani aşağıdan başlayarak seri şekilde vuramaya başlıyoruz tabi L3+R3 e bastıktan sonra ve en son parmağınada vurup çektiğinde biz pegasusa binip oradan ayrılıyoruz tabi yolda gene engeller var güzel silahı olan yarataık var. Silahının adı Spear of Destiny. Bu arada burada biz savaşırken bir zaman sonra yere düşeceğiz analog tuşlarını kullanmayı unutmayın aşağı düşerken tutunmamaız için tuş çıkacak ne çıkarsa hemen basın ona bende X çıkmıştı 4 oynadığımda sizdede öle çıkabilir Kratos kılıcı ile tutunacak ve tırmanacağız.

The Temple of The Lahkesis

Yukarı tırmanıyoruz sol taraftaki kutuları açın önce ve sonra sağdan devam edin orada kaydetme yeride var askerler çıkacak ister öldürün ister benim gibi gereksiz deyip yukardaki merdivene atlayın hemen yukarda bir sürü köpek gelecek ilk önce hepsini öldürün daha sonra ortada bir yükdelti var oraya çıkın orada yukarda asılı olan cesetlere bakın bir tanesi henüz iskelet olmamış ona zıplayarak vurun ve aşağı indirin. R1 ile onu taşıyın tabi odada almanız gereken kutuları hep açın daha sonra sol taraftaki kolun olduğu yere atın cesedi ve kolu çekin beraberce aşağı ineceksiniz. Daha sonra cesedi tekrar alın kucağa ve soldaki yükseltinin üstüne koyun bir kapı açılacak gördüğünüz gibi öteki kapınında açılması için cesedin önündeki ray gibi yolun ucundaki kolu kendinize doğru cesede kadar çekin öteki kapıda açılacak ve hemen kapıya doğru koşmaya bşalayın içeri gireceksiniz kapanana dek. Burada devam edin sol tarafta ilerlememiz gereken yer ve bastığınız anda yıkılacak hızlı koşup son hamleyide zıplayarak geçin derim ben durmadan koşun yada geçeceksiniz. . Karşımıza 3 kafalı köpek ve yavruları çıkacak haklayın hepsini. Daha sonra sağdaki duvarlarda heykelleri göreceksiniz onlara vurun hepsini kırın bir tanesinden yükselti düşecek zaten onu karşı duvara dayayın zaten yeri belli tam onun sığacağı kadar köpekde oradan gelmişti üstüne basarak yukarı çıkın. Bu arada aldığınız yükselti ağırlık gibi şeyleri hızlı itmeniz için R1 e basın ve X e basılı tutup bırakın Kratos bayağı ileri fırlatıp size yardım ediyo zaten. Yoldaki kutuları açmayı unutmayın oradada kırmızı kutu var. Kaydedin yerinizi bu arada kaydetme yerinin sol tarafından aşağı doğru inin. yeşil ve kırmızı kutunun ortasında merdiven var oradan yukarı tırmanın. Sonra tavana tutunacaksınız tavanda ilerlerken ortada parlayan yeri kırınki ilerleyebilin. İlerleyip yukarı çıkın. Asker ve köpekler karşılıyo bizi. Haklayın sonra okçu askerlerin yanına ziyarete gideceğiz onalarıda öldürün ve asansörle aşağı inelim buradaki hanımefendiler bağırarak savaşıyo bunları O tuşuna basarak öldürmeliyiz çünkü ölürken girmemiz gereken kapıyı çatlatacaklar sanırım 3 tane öldürmemiz yetecek bize. Açılan kapıdan giriyoruz. Kaydediyoruz ve zincirlerden atlara doğru yol alıyoruz bu yol uzun ince bir yol.

The Steeds of Time

Bu yolun sonuna gelince sol taraftaki duvara çıkıyoruz buralarda yapmamız gereken bir kapı var ilerde solda onun yanındada biraz daha aşağıda 2 basamak kadar yani bir kol var onu çekmek kolu çekince ilerdeki halat tutunmamız için aşağı inecek. Bu arada kolun ordaki kapıyı daha sonra açacağız. Kolu çekince süratle geriye dönüp koşun inen halatla karşıya geçin. Buradaki karşımıza çıkan amcam birazcık esprili Kratosu görünce gülücükler falan atıyo ama işimiz zor çok kolay ölmüyor kendisi.

Horse Keeper Guardian

Amcam ilk önce yerde dövüşüyo sadece vurun burada. Daha sonra o dalga geçen sanki o değilmiş gibi bizden kaçıyo. Yukardan bize ateş açıyo. Sizde okunuzu kullanın tabi magic bar bitecek ama o zamanda dev yollayacak onları öldürünce magic barı doldurabiliriz yerden kızaklar da çıkacak dikkat edin. Daha sonra ok atmaya devam amcamın sarkması gerek aşağı ve O harfini görünce basın hemen ve tuşlara seri basın ekranda çıkacak zaten. Amcam haklandı. İçeri girince kutuları açın gene daha sonra soldan ilerleyeceksiniz merdivenlerden çıkıyosunuz ve yine yukarı çıkın kırmızı kutunun olduğu yere geleceksiniz kutuyu açıp halattan kayın ve kolun ordaki kapının oraya gidiyosunuz kapıyı açacaksınız artık. Karşıda bir mermer var anahtarı oraya sokacaksınız ve konuşacaksınız size cronos rage verecek artık elektrik verebileceğiz düşmalara zaten hemen ardındanda deneyin diye askerler geliyo deneyin çekinmeyin askerler ölünce sol taraftan ilerleyeceğiz yukarı çıkacağız ve tekrar yukarı çıkacağız kaydetme yerinin oradasınız yukardaki kutuyuda açın gelmişken bu arada. Sağ taraftan ilerleyelim oradaki kutuya açalım kaydetme yerinin olduğu yerden ilerleyelim. Evet 4 tane kol var orda. Yapacağınız işlem basit öncelikle kuşları serbes bırakmamız gerekki R1 ile onlara tutunarak daha ilerdeki düzeneklere ulaşalım. İlk önce yeşil olan kolu döndürün zaten tık sesi geliyo. Hemen seri olarak soldan duvara çıkın ve yeşil olan yerin yuvasının açılmış olduğunu göreceksiniz ve R1 ile elinizi sokun içeri kuş serbest kalacak havada ve kol çektiğimiz kolda aşağıda yerleşecek.

Kolların olduğu yere geri dönün. Kırmızı kolu çekerek bu sefer sağ taraftan ilerleyelim duvara tırmanın hızlıca ve yine elinizisokun ve geri dönün kolların oraya. Mvi kolu çekelim şimdi ve kırmızının oraya gene tırmanın. Kuş var havada bakışın bi tabi çabuk olun R1 ile uçun haman mavi yerede el atın ve geri dönün aynı şekilde. Sonuncu kol olan sarıyı çevirin ve yeşilin olduğu duvara tırmanarak deminki işlemin aynısını yapın ve kolların oraya gene geri dönün ve ortada durun kolların orada R1 çıkacak basın mekanızma çalışacak sizi geriye atacak ve burada ekranda görünen kombinasyonları aynen yapın atlar şahlanacak ve ilerlemeye başlayacal heykel adaya yaklaşacak alnını dayayacak. Bundan sonra zincirlere geri döneceğiz askerler çıkacak önümüze onlarıda haklayacağız. Zincirin en sonunda bir taş düşecek duvarı delecek bizde kırdığı yere tutunacağız. Bu arada duvardaki engelleride kılıçla kaldırın ortadan. Yukarı çıkınca kaydedin hemen oyunu. Şimdi sol taraftan ilerliyoruz buradada karşımıza kuşlar çıkacak bu kuşlar maalesef ölürken el bombası gibi patlıyo uyuz bir durum ama böle yani. Sulu yere geldik yukarı çıkın. İlerleyin buaralardaki kutularıda toplayın etrafa ii bakın olduğu Orada basamak var atlayın yoldan ilerlemeye devam edin biraz zigzaglı yol. duvara tutunun. Aşağıya inin sol taraftaki büyük kapıya ulaşmak gerek. Kapıyı R1 ile tekmeleyip açın. Kapıyı açınca karmaşık bir yer olduğunu düşünebilirsiniz ama aslında o kadarda değil tam önünüzde yuvarlak çıkıntı var şuan bize lazım değil ama havuzun içindeki çiçekli yükseltiyi R1 ile geriye çekmeniz gerek çekince orada kuyu gibi yer açılalacak yuvarlak giriş suya dalın ve R1( biraz uzun basın) ile suyun altındaki kapıyı kırın ve karşı tarafa çıkın heykelin oraya yani. Heykelin yanına gelince R1 çıkacak basın. Amulet of The Fates'i alacağız. Zaman durdurma.

Daha sonra tekrar suya dalın ve geriye çektiğimiz saksının yanına gelin. Onun arkasında bir daire var demiştim oraya basın ve yandaki yükseltilerin iyice yükselmesini bekleyin ve L1+R1 yaparak hemen zamanı durdurun. Sağ taraftan çıktım ben sizde öle yapabilirsiniz. Daha sonra köprünün başındaki daireye gelin ve basın heykel elini indirecek sizde gene zamanı durdurup ona yetişeceksiniz eline çıkacaksınız. Yukarı çıkaracak sizi. Sizde heykelin başına darbe indirin. Kfası kopacak ve camı kırıp aşağı düşecek. Ama bizede yer açacak bu sayede. Açılan yoldan ilerleyelim. Yratıklar çıacak öldürün onları oynadığınız moda göre zor kolay olabilir bu heykeli kırıp ilerleyelim. Şimdi dev heykel gözlerinden attığı ışınlar sayesinde geçeceğimiz yolu kapatıyor bu ışınları engelliyeceğiz. Şimdi sağ tarafa gidin Gorgon Eye'yi alın. Şimdide sol tarafa gidin kırmızı kutuyu alın ve korkuluktaki açıklıktan aşağı inin.

Destiny's Atrium

Aşağıda biraz dövüşücez. Mavi kutuyu açın lazım olabilir. 3 tane dev gelecek birde minik canavarlar var bunları haklayın. Bir yer açılacak solda duvarda heykel ağzından ateş atacak ama orayla şimdilik işimiz yok. Sağdaki merdivenden yukarı çıkalım. İlerleyelim. Yükseltinin orada duvarda heykel var. Onu çek sonra heykelin karşısındaki kolu indir. Yükselti aşağı inecek heykeli üstüne ittir ve kolu tekrar çek heykelde yukarı çıkmış olacak. Sonra bizde yukarı çıkalım ve heykelin arkasına geçip R1+X yaparak hızlıca itelimheykel basamaktan geçmiş olacak böylece. Daha sonra bizde aşağı inelim ve heykeli yerine yerleştirelim şimdi heykelin tek gözünün ışığını engellemiş olduk. Şimdi sol tarafa gidelim diğer gözüde engellememiz gerek. Sol tarafta kutu var açalım. Karşısındada duvarda heykel var onu alalım ve iterek diğer yere götürelim yerleştirelim. Şimdi ışınlar engellendi ve karşıdada yol açıldı. Aşağı inelim oyunu kaydedelim ve açılan yoldan ilerleyelim.

The Bog of Forgotten

Burada ilerleyince video girecek zaten barbarian ile savaşacağız. Atlı biribizi yerlerde sürükleyecek bu sırada ekranda çıkan tuşlara basın sağa sola çarpmamak için.

Barbarian
Gelecek Boss: Euryale

Evet bu amcam bizimle konuşacak biraz ve gülecek aslında ağlanacak haline burada dövüş biraz uzun sürecek yani aslında barbarian kolay lokma değil ilk önce atı ile beraber dövüşecek atının üstündeyken daireler çizecek ara sıra saldıracak ama biz atını öldüreceğiz. Sonra yere inecek ve buralar biraz kassandıra bence yere inince ruhlar getirecek onlarıda arada öldürmemiz gerek öldürün hadi… sonra dev olacak kendisi ama biz onu yine eski haline getireceğiz ve son bir dövüş daha ve onu haklayacağız. Barbarıan hammerı alacağız şimdi kamera gösterdi zaten bir ağaç dalı aşağıya indi ve parıldamakta. Yaklaşın oraya doğru ve R1 e basın karşıya atlayın. Yoldaki karşınıza çıkan hayvan asker ne varsa öldürün tabi.

The Temple of Euryale

Karşımıza bir kapı çıktı yanına yaklaşınca yeşil büyü atmakta ve bizi taşa çevirmekte yaklaşmayın yakalnırsanızda analog hareketleri ile zaten kurtulursunuz. Yerde iskeletler var sağ da ve solda gidilecek yerler var soldaki yer kitli anahtarı almamız gerek o yüzden sağa girin ve devam edin. Kaydedip devam edinyardım isteyen birini göreceksiniz daha sonra canavarlar onu içeri sokacak. İlerde yerde bir ceset var yanına yaklaşın R1 e basın Euryales key aldık soldaki kapıyı açabiliriz artıkgeri dönün ve kapının soluna girin o kapıyı açın artık bu arada giderken yerdeki iskeletlerde canlanacak onları haklayın tabi. İçeri girince sağda kırmızı kutu var açın.

The Ruins of Forgotten

Dümdüz ilerleyelim. Bir alandayız borazan öttürüp duran biri var her öttürdüğünde canavarlar geliyo siz hepsini haklayın burada ve devam edelim bekliyorum Ortada bir platform var üstüne çıkın ve kapının girişindeki yükseltiyi kenara çekerek kapıyı açın ve içeri girin. Soldan aşağı inin. Canavarlar çıkacak onları öldürün ve ortadaki parıldıyan duvarı kırın. R1 e basıp karşıya atlayın. Tekrar R1 e basarak atlaya atyala okçuçuların yanına gelin. 3 tane sütün var ortadaki şimdilik kalsın yandaki 2 sütunu kırın okçularda öldürün ve ortadaki sütunun yanına gelince R1 çıkacak basın R1+L1 ile yükseltiyi indirin adamı öldürün ve yukarı çıkın. Yolda 3 kutu var hepsini alın derim ben. Mavi kutunun oradan aşağı atlayın. Ortada bir yuvarlak var karşıda geçmemiz kapıyı görüyorsunuz kapalı zaten. Sağdaki kolu çekin ve yine sağdaki duvarı kırın ceset var yerde arkadaki duvarıda kırın leyonlarıda haklayın akan suyu göreceksiniz zaten. Cesedi sağdaki dereye at sonra sen soldaki kapıya git oradada yükselti var içerde gördün oradada aynı dere var cedet o taraftan sana geri gelecek hemen R1 ile cesedi al ve oradaki yükseltiye koy basılı kalacak şekilde ve sende kapının karşısındaki yükseltiye çık kapı açılacak içeri gir. Bu arada girmeden önce sağ üstteki kutularıda alabilirsin sana kalmışkapıdan geç kaydet ve ilerle. Lavların üstünde dönen daire şeklinde mekanızmalar var oraya atladığında kolu çevireceksin hepsinin üstünde var zaten ve çevirirkende askerler gelecek aynı zamandada onları öldüreceksin.

Tam atlayacak mesafeye gelince atlamalısın yoksa cosss oluyoruz burada. Buralardan geçin tam karşıda uyuyan taş dev var arkasındada gitmemiz gereken yol durmakta hadi devi uyandıralımdevi vura vura öldürün çabuk ölmesi için R3+L3 ypın derim bensonra deviz arkasındaki yere yaklaşın R1 e basın ve yolu açmak için çekin yol açılacak. Sarmaşıklara tırmanın ve devam edin. Halata tutunun ve karşıya geçin askerleri öldürün tabi rahar yok size. İpten inelim Sağdaki kapıyı açalım zaman durdurma heykeli çıkacak. Dönen değirmenin önüne gelince hemen zamanı durdurup hızlıca ilerleyelim sağ ve yine sağ yapın. Yer kayıyo geriye doğru dikkat edin ve son sağda yeşil ışınlar var yakalanmayın ve askerleri öldürüp karşıdaki tahta duvaru yıkın R1 e basarak karşıya atlayın.

Ortadaki heykeli kırın ve aşağı itin ve sizde aynı yerden atlayın. Yükseltiyi platformun üstüne taşıyın tam karşıya ittirin diğeride kapının yanındaydı kapı girişinin oradakinide alın ve onda sağ tarafa ittrin ikisinide aynı yere yani diğer taraf havaya kalkacak zaten kamera gösterecek orayı. Siz oraya yaklaşın platformdan inerek ve O ya basarak kaldırın platformu tabana kuvvet itin aşağıya. Yeni bir yol yapmış oldunuz. Birazdan bizden yardım isteyen adamın oraya çıkacağız. Atla platforma ve karşıya geç. Duvara tırman önünü kapayan sarmaşıkları kır. İlerle ve girişe geldin içeri gir. İçerde dönen değirmen gibi mekanızma var sola ilerle yukarı çık kayalardan aşağı atla. R1 e bas ve oradaki yaralı askerle konuş ve ne kadar acımasızsın göreceksin birazdan. Adamı kucaklamadan önce yeşil büyü atan bayanlar gelebilir hakla onları sonra adamı kucağına al r1 e basarak ve ilerdeki dönen meknızmanın önüne koy zemin ilerlemekte olduğundan adam orada mekanızmada kırılacak ve yol açılacak sana oradan gir. Oradaki kutuları al lazımsademir kapıyı aç. İçerde sevgili dev köpekçik bizi beklemekte.

The Ruins of Forgotten - devam

Bir askeri yemekle meşul kendisi rahatını kaçıralım isterseniz. Kendisinden golden Fleece alacağız. Bize atılan ateşleri püskürtmeye yarıyo geri püskürtme yani çok işimize yarayacak. Köpekle dövüşelim ve bi zahmet yenelim ve ağzına elimize sokarak ölmeden önce konuştuğumuz askerin bahsettiği kolluğu alalım işte bu golden fleece…Şimdi karşıdaki heykelin sağında kol var onu çekin. Duvardaki heykelin ağzından ateş çıkmaya başlayacak. Şimdi aldığımız büyü kullanalım nasılmı tam ateş size vuracağı anda biraz karşısına geçin tabi L1 e basın ve geri püskürtün ateşi duvarı kıracaksınız ve yol açılacak. Tabi sabırlı olun denk gelmesi biraz zamanlama ile alakalı uzun sürebilir sıkılmayaylım yani.

Açılan kapıdan girin yine yeşil büyücü bayanlar var onlarıda haklayın. İlerleyin mağaradan çıkın. Duvara tırmanın ve geldiğiniz yerlerden geriye dönün. Kaldırıp atladığımız platforma çıkalım ve sağ taraftan devam edelim iskeletli yerin ordaki yaklaşınca yeşil büyü atan kapıya gidiyoruz. Kapının önündeki kutuyu alalım ve oyunu kaydedelim. Kapıya yaklaşın L1 e basın sonra O tuşuna basarak kapıyı çatlatın ve kırarak içeri girin. Aşağı inin R1 e basarak kapıyı açın. 2 asker çıkacak öldürün odaya girin oradada askerler var onlarıda öldürün. Merdiven var ortada aşağı inin. Büyük bir mekandayız. Askerler canavarlar ne arasanız var hepsini öldürelim derim ben. Öldürün hadiii…. Sağdaki kapıda kırmızı orb var alın. Bir uyuz asker gelecek ve bir asansörün kolunu alarak kaçacak. Sorun değil her şeyin bir çaresi var Allah çaresiz dert vermesin Asansöre binin kolu çevirin ama tam indirmeyin asansörü çünkü aynı anda kolu kopuk asansörde inmekte ve oraya çıkmamız gerek. Aşağı atlayacağınız kadar boşluk olunca kolu çevirmeyi bırakın aşağı atlayın ve karşıdaki asansöre tırmanın duvarda tutunacağınız yerler var zılaya zıplaya tırmanın yukarıya. Kamera gitmeniz gereken yeri zaten gösterecek.

Duvara tırmanın ve mekanizmalara çarpmadan ilerleyin. Yolun sonunda R1 e basarak aşağı inin. Yeşil kutuyu açın. Orada bir kol ve bir mekanizma var mekanizmanın ucundada bie,r ceset var. Burada yapmanız gerekn kolu çekmek en sona kadar çekmek ve hemen içeri girerek sağdaki kolu çekmek ve R1 e basarak çok hızlı bir şekilde kapıyı açabilmek açamazsanız mıhlanırsınız dennisden sölemesi. Geçtik dimi geçtik ve sola bakın aşağıya atlayınnnn.

Euryale
Gelecek boss: Prince

Aşağı atlayınca kitap göreceksiniz onu okuyalım. Sisters gelecek dev gibi valla onu öldürmemiz gerek. Bize attığı büyülerden kaçmalısın taşa dönersende hemen analogları hızlıca ileri geri sağa sola yap ve kurtul. Özel bir tekniğim olmadı kendisini yenerken ilk önce yerdeyiz O çıkana kadar vur sonra 2 tane direk var hanımefendi onlara tırmanarak uzaktan dövüşü tercih edecek ama sorun değil 2 sütundada O lar çıkana kadar vur yere insin yakın planı sever Kratos bilirsiniz onu yerdede aynı şekilde dövelim ve kafayı koparalım dondurma büyüsü almış olacağız head of euryale. Şimdi askerler gelecek onlarıda bu taşlaşma büyüsü iel öldürmelisin yoksa neden bunların arkası kesilmiyo diye kara kara düşünürsünAskerler ölünce kapı açılacak oradan gir. Yolda oyunu kaydedin. Havuzlu çarklı yere geldik

Karşınızdaki kolu döndürün tık sesini duyana dek. . En tepede zaten zıplayabilmemiz için parıldıyan halkalar olacak. Tam tepeye çıkınca kolu bırakın. tam karşınıza bakın orada bir kol var onu çekin suyun altında bir kaoı açılacak dikkatli bakarsanız görülmekte. Kolu çekin ve zamanı durdurun suya dalın ve açılan kapıdan hemen geçin. Kapının dibinde sağda bir kol var onu çekinki kapı bir daha kapanmasın. Şimdi bir su yüzüne çıkalım ne var ne yok. Buradada çark ve kol var onuda tık sesi gelene dek döndürelim. Tekrar suya dalalım deminki kolun oraya gidin tam karşısında duvarda bir kol daha var. O kolu çekince 2 kapı birden açılacak ama aralarında biraz mesafe bulunmakta o yüzden kolu çektikten sonra siz R1 e biraz uzun süre basarak bırakın ve kendinizi fırlatarak kapılardan geçin. Geçince tekrar yukarı çıkalım ve oradaki koluda döndürelim. Sonra suya dalın. çarkın solunda aşağıda bir kapı var R1 ile o kapıyı kendimizi fırlatarak yani kıralım. Oradan geçelim yukarı çıkalım. Orada bir kol göreceksiniz onu çekelim çeknce kolun hemen üstünde açılan bir kapı göreceksiniz işte geçmemiz gereken kapı o. Şimdi çektiğimiz kolun karşısına atlayın. Oradaki mekanızmayı yukarı kaldırın ve tam karşısındi kapı yani girişten girin. Sağa dönün orada suyun altında duran mekanizma var onuda kaldırmamız gerek kolun yanına gidince askerler canavarlar çıkacak önce onları öldürün. Sonra kolu döndürün ve tık sesi gelince bırakın hemen zamanı durdurun L1+R1 ve koşun sola dönüp merdivenlerden yukarı tırmanın sola dönün hemen tekrar zamanı durdurun ve sonra R1 e basın halkalara atlayın. Buradan sonrası kassandıra yani el becerinize kalmış. . Zaman durdurma bittikten 10 sn kadar sonra son kaldırdığımız çark aşağı inecek o yüzden onada zılayacağız çabuk olmalıyız R1 lere basa basa açtığımız kapıya ulaşıyoruz.

Kapıdan devam edelim. İlerleyelim bir odaya geldik. Karşıda bir kol var çekin. Kapılar kapanacak köpekler gelecek. Ayrıca platformda yukarıya çıkmakta burada tavana tam yaklaşmadan köpekleri halletmeniz gerek. Halledin ve tavana yaklaşınca O tuşuna seri basın platformu geriye fırlatın gireceğiniz kapı azıcık açıldı bu işlemi 2-3 kez yapacağız. Geçeceğiniz aralık oluşunca hemen oradan geçin. Şimdi ilerleyelim yarasalar geliyo bekleyin size yaklaşsınlar. Öldürün sonra tahtalara çıkın ilerleyin. Duvara tutuna tutuna geçin. Kutular var alın onları. Taştan ve lavdan yapılmış dev var onu gene öldürün derim ben Krşıya geçmek için R1 e basıp geçin. Oyunu kaydedlim. Cesedli yollardan geçiyoruz iskeletler çıkacak onları öldürelim. Yukarı doğru merdivenlerden çıkalım yolun sonunda kol var çekin ve merdivenin devamı oluşacak yukarı çıkalım yeniden.


eFSaNe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02.03.09, 15:41   #2 (permalink)
aggressive
 
eFSaNe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: not connected
Mesaj Sayısı: 4.393
Konu Sayısı: 1023
Takım: Trabzonspor
Rep Gücü: 72894
Rep Puanı: 7287628
Rep Derecesi : eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000
Ruh Hali:

Standart Cevap: God of War 2 Tam Çözüm
Destiny’s Atrium’ dayız

Burada sola bakın ateş eden bir kapı var o kapıyıda korum ayparak açacağız L1 e basarak yani. . Ateşi denk getirerek geri püskürtün ve kapıyı açın. Oradan ilerleyeceğiz. Sağdaki mavi yeşil enerileri alın ve ilerleyin. Merdivenden inin devam edin. Karşınıza çıkan asker ve okçuların hepsini öldürün. R1 basarak karşıya geçin. Karşıya geçince gene askerleri öldürerek merdivenlerden çıkın. Sevgili heykelciğin gözlerindeki ışık geçeceğimiz yolu kapamış vaziyette.

The Hall Of Atropos

Burada oyunu kaydedin ve kaydetme ışığının arkasındaki kapıdan R1 e basıp O a basarak içeri girin. Biraz genişce bir alana geldik. Tam karşınızda mavi ve yeşil kutuları açın. Sonra girdiğiniz yerin sağındaki odaya girin. Kapılar kapanacak. Ve canavarlar büyücüler çıkacak. Burada eğer devamlı canavarları öldürmeye kalkarsanız sabah kadar oynarsınız burayı o yüzden amaç canavarlara vururken büyücüleri yok etmek için canavarları çağıran onlar. Öldürdükten sonra bir oh çekin ve etrafınıza bakının. 2 tane heykel ve bir kol var. Sağ kçşede çıkılması imkansız bir yer var ama heykellerle oraya çıkabiliriz kolu çevirince platform yukarı kalkıyor ama bırakıncada iniyor. Oyüzden siz tek heykeli platforma koyun diğerinide hemen onun yanına itin sonra kolu çekin hızla koşun diğer heykeli asansörün altına itin asansör inemedi ve sizde yukarı çıkın. Saolda kutular var alabilirsiniz. Demir parmaklığın oradada kutu var alabilirsiniz. Şimdi soldaki merdivenden çıkın. Yarasaları öldürün. Askaerlerde gelecek öldürelim. Tam karşıda kutu var alın. Geri dönün yoldaki 2 heykelin sağından aşağı yol iniyo dikkat etmezseniz göremiyosunuz oradan aşağı inin. Merdivende askerler var öldürün. Bir odaya geldik. Değişik cengaverler geldi haklayalım onları. Sonra kamera gösteriyo zaten 4 tane sütunun ortasında sarımsı bir yükselti var onu aşağıya atalım. Ve çekelim yükseltiyi merdivenin altna koyalım heykelin gözlerindeki ışığı engellerken yukarı çıkmamıza yardımcı olacak bu yükselti. Şimdi yukarı çıkalım yarasaları öldürelim. Soldan devam edelim tahta kalasdan geçelim yarasaları haklayın kutuları açın. Sağdaki çiçeklerden atlayıp geçin bu arada soldanda zıplarsanız kırmızı kutu var açabilirsiniz. Şimdi sağa doğru ortadaki çiçeklerden zıplayarak kapıya gelin. Kapıyı açalım. Karşılama partisi var canavarlar var haklayalım. Leyonda var tabi. Solda bir yükselti var çıkın oradan kutuyu açın ve ordan çıkın solda kaydetme yeri var kaydedin. Sonra ilerlerin R1 lere basarak karşıya atlayın bir partide burada var.

The Hall Of Atropos - devam

Leyonları öldürelim. Oraya bir bakın zamanı durdurma heykeli var sağınızda. O yolun en ucuna doğru yürüdüğünüzde siz üstüne basınca çöken bir yuvarlak var uca kadar yürüyün yuvarlağa basın içeri göçsün sonra bekleyin sarmaşıklar çıkacak çıkınca hemen L1+R1 ile zamanı durdurun ve sarmaşıkları takp edin ileri ve sola döneceksiniz. Çıktığınız yerde gene askerler var öldürün oradada aynı işlemi yapın sarmaşıklar çıkınca zamanı durdurun ve ilerleyin ileri ve sola sonra tekrar aynı işlem ileri ve sola gidince ulaşmak istediğimiz yere geliyoruz. İçeri girin. Sağdaki kutuları lazımsa açın. Karşıdaki kapıyı açın. Görünmez adamın yani prensin oradayız. Kapıyı kapadık diye çok kızdıbu adamdan kalkanı almamız gerek görünmez olacak ama suda olduğunuz için izleri göreceksiniz. Biraz kötü ölecekilkönce görünmez ama sonra görünecek biz onu dövdükce sonra son koz olarak bize ışın falan atacak ama pis ölecek zincire asacak Kratos onu kalkanıda aldık hadi işimize bakalım şimdi. Prensi astığımız yerden inin inerken yoldaki kutuları alın zincirden aşağı kayın. Şimdi heykeli alaım yukardan aşağıdaki yükseltiden yukarı çık sağa dön. çiçeklerden atla ortadaki sağa dön gebne duvardaki heykeli göreceksin yarasa falan çıkacak öldür heykeli çek aşağı it. Heykele vur tabiî ki koruması gitsinşimdi sende aşağı in heykeli onun için ayrılan yere koy platformun üstüne ve kalkanıda tak. Şimdi kolu çevir en yukardayken hızlıca hemen sende yukarı çık ve bureada çabuk olman gerek diğer gözündeki ışığı sen engelleyeceksin. Yukarı çıkınca heykelin karşısına geç ve L1 e bas gözlerdeki ışık kesilecek ve karşıdaki yol açılacak…

İlerleyin yollardan. karşımızda yukarda heykel olan yer gelecek karşıdaki kırmızı kutuyu alamıyoruz sağa dönün R1 ile atlayın. Okçuları öldürün suya atlatın kutuları açın. . Kutuların hemen solundaki giriş kapalı oradan değil tam yanında bir giriş daha var yani Kratosa göre 2. Sağdan girin. Orada kırık bir köprü var. Kamera yukarıyı gösterecek orada zanman durdurma heykeli var ancak yeşil ışığı bize bakmıyo yani onu bize doğru çevirmemiz gerekecek köprü düz olduğunda zamanı durdurarak karşıya geçebiliriz. Şimdi sarmaşıklardan yukarı çıkalım sağda duvarda sarmaşıklar var. Oradaki kolu çekin. Kapı açıldı aşağıda atlayın kapıdan girin. Daha önceki bölümlerde hakladığımız kuşu gördünüz kılıcı ondan alacağız yanına yaklaşınca R1 ve O a seri basınca Spear of Destıny aldık şimdi kapılar kapandı ve canavarlar saldırdı o yüzden ilk önce onları öldürmemiz gerek sonra heykeli dönen platforma taşımalıyız. Ve yeşil ışık aşağıdaki köprüden zamanı durdurmak için lazım olduğundan heykelin yönünü ayarlayın ve aşağı köprüye inin. Köprüye çıkınca köprü düz olunca zamanı durdurun ve karşıya geçin oyunu kaydedin.

Crossing of the Lowlands

Oradaki kutularıda açın lazımsaşimdi seri bir şekilde hareket etmemiz lazım. 3 kere R1 e basın sonuncuda Kratos kendi atlayacak ama uçarken yaklaşınca Rı e siz basacaksınız tutunmak için sonra daire şeklinde dönmeye başlayacak sütun biraz eğilince oradaki kısa köprüye denk gelecek şekilde atlayın köprünün ucuna doğru yürüyün 2-3 sn bekleyin köprü biraz eğilsin sonra R1 e basın atlayın soldan atlamanız için ışıklar geliyo zaten size yaklaşınca hemen R1 e basın ama geç kalmayın ölürsünüz sonra aşağıda bir yere atlayacaksınız sonra Kratos otomatik olarak zıplayacak ama zıpladığı yerlere tutunabilmesi için siz R1 lere basacaksınız en son yerde sizi bekleyecek kendi atlamayacak zamanlamayı ii yapın ve atlayın. Yeni bir yere geldik.

The Great Chasm

Burada hemen canavarlar ve çığlık atan kadınlar karşıladı onları öldürelim. Soldan devam eldim leyonlar gelecek bu seferde onlarıda haklayın kutu var lazımsa açın. Balyozlu tiplerde geldi bu arada onlarıda haklayın tabi. İlerleyin kutuları açın lazımsa ve oyunu kaydedelim. Köprüden ilerleyin karşımıza biri çıkacak kanatları var. Bize izin vermiyo bu amacam üstümüze atlayacak dövüşeceğiz ve ekranda ne çıkarsa basın kanatlarını alacağız kendisinin)

Atlas

Artık İcarus Wıngs bizim oldu kanatlandık yani. Evet şimdi devin iki gözünün ortasına tırmanalım. Sola doğru devam edin. Sonra karşıya atlayın x e uzun basarsanız kanatlar açılıyo zaten bu şekilde geçersiniz. İlerde zincirlere asılı yuvarlak yerler var oralara uçarak gidin 3. Ye atlatınca sol aşağıda daire şeklinde bir yer daha var oraya uçun oradanda karşıdaki açıklığa girin. İçerde leyon ve yarasalar var öldürelim hemen. Mavi kutu var sağda açın sonra ilerleyin karşıda bir yer var sarılı gibi duruyo vurun kırılsın o parçayı kendinize doğru sola doğru yanaştırıp ordaki yere çıkın kutuları açın sonra aşağı inin ve o parçayı aldığınız yere girin siz içerdeyken onuda kendinize doğru çekin yani önce siz o delikten dirin sola yanaştırın. Yukarı çıkın yeşil eneriyi alın soldan aşağı uçun. . Taşlı lavlı dev var burada. Vurun kendisine sonradan bulunduğunuz yer lavla kaplanacak sizde duvara tutunacaksınız attığı kayalardan kaçmalısınız burada x e basarak kaçarsınız. Sonra tekrar yanına ineceksiniz onu burada öldürün ve geriye küçük bir kaya bırakacak onu devin arkasındaki çıkmamız gereken yere yaklaştırın üstüne basarak çıkın yukarı. . Pencereye çıkın yani. Uçarak ileri atlayın bir alana geleceksiniz kamera gitmeniz gereken yolu gösterecek ama oraya gidene dek yapmamız gereken işler varsolda kaburga gibi bişey var ona vurun ve kayayı serbest bırakın hemen yanında kaydedin oyunu kutuyuda açın. İlk durduğunuz yere geçin.

Atlas - devam

Kayanın üztüne atlayın yoladaki önünüzü kesen kayayıda klırın aşağı doğru gidiyosunuz tam uca gelince R1 e basın va salalanarak karşıdaki girişe uçun içeri girin. Önünüzdeki kayayı kırın buharlar çıkıyo. Onun üstüne çıkarak x e basıp atlayın uzun mesafe uçmak için. Karşıya geçin kuşlar arılar var onları öldürmeden önce yuvalarını dağıtın derim ben yuvalarını kırınki çoğalmasınlar. Bütün delikleri kırın oradaki. Duvara tırmanacağız burada tırmanma yerleri belli zaten tırmanın. Tırmanırken mavi yeşil kutuları alın. Kutuların karşısındaki duvara atlayın oradan devam edin tavandasınız yoldaki sarkıtı kırın parlıyo zaten. İlerleyin biraz ve aşağı inin. Bir tırmanma duvarı daha geldi. Şimdi tavandaki kırılan her şeyi kırın aşağıdaki büyük kayanın üstünden dumanlar çıkaracaksınız uçabilmek için. Tavanda kare bir boşluk var oradan çıkın kutular ve kupa alacaksınız)Urn of prometheus. Tekrar tavana dönün geri sarkıtları kırın. Askerlerde gelecek öldürün hepsini. Sonra solda deminki gibi bir kare yer daha var orayada çıkın ilerleyin yuvarlak sarkıt var üstüne atlayın aşağı inecek sizde karşı duvara atlayın ve devam edin kayadan akrşıya atladığımız mekandayız tavandaki sarkıtları kırın aşağıdaki kayadan dumanlar çıkacak sonra kaydetma yerinin oraya R1 e basarak inin.

Dumanın üstüne uçarak atlayın sizi ileri fırlatacak ve ilk bu mekana geldiğinizde kameranın gösterdiği yere gideceğiz yuvarlat sarkıtlara atlayalım. . Sarkıtlardan birinde kol var onu çevirmeniz gerek ama askerlerden kurtulmamızda gerekecek çevirince hemen inmeden karşıya atlayın. Sonrası zamanlama tamamen atlaya atlaya girişe gelin. En soncu sarkıttan sonra halat var binin ve karşıya geçin indiğimiz yerde kutular var açın. Oyunu kaydedin. Kutuların arkasındaki duvara tırmanınsağa atlayın yukarı çıkın askerler gelecek yukaro çıkarken kayalarıda kırın yolumuzu kapatıyolar. Sonra tavana doğru çıktık biraz ilerleyince R1 basarak atlayacağımız yeri göreceksiniz oraya atlayalım. Sonra R1 lere basarak devam ediyoruz en sonuncuda duvara atlayacağız oradanda geriye doğru atlayarak devam edeceğiz. Buradan ilerleyelim karşımıza 2 tane minik kaya çıkacak orada birde rampa var ilerdede basamak kayalardan tekini basamaktan çıkarmamız gerek tırmanmak için önce kayalardan tekini rampanın tepesine kadar itin. Sonra diğerini rampanın tepesindeki kayanın tam altına gelecek şekilde aşağıda itin. Siz üstteki kayayı yerdeki kayanın üstüne itin ve arkasına geçerek iki kayayı basamağa itin basamağa çıkın üstteki kayayı sişze doğru çekin duvara dayayın ve tırmanın. Sağdaki yere geçin yeşil kutuyu açın ve arkasındaki duvara tırmanın. Burada yukardan kayalar gelecek dikkatli ve çevik olun kaya gelince yan tarafa x e basarak atlayın oradanda gelecek bu seferde diğer yana atlayın ve bu şekilde yukarı tırmanın. Sola dönün tepede ve aynı işlenleri buralardada yapacaksınız canınızın bitmemesine özen gösterin kayalardan kaçın. En tepeye çıkınca bana haber verin çıktınızmı evet önünüzde parlayan şeyi kırın. El aşağı inecek. Ve sizi ezmeye çalışırken L1+R1 yapmanız gerek bu şekilde kurtulacaksınız Bize atlas Quake verecek ama sonra dövüş olacak yenerseniz yukarı çıkmanıza izin verecek yenin ve eli ile beraber yukarı çıkın orada görüşürüz.

The Great Chasm

Yukarı çıkınca karşıya uçun oyunu kaydedin. Karşıya atlayın. 3 tane kayaya atla 4. Kayanın duvarına tutun oradan geriye atla yukarı çık tutunduğun duvara atla. Yeşil kuytu al ileri atla.

The palace Of The Fates

Burada kutulara ihtiyacınız varsa açın ve kolu çekin platform inecek ve düşmanlarımız gelecek. Borazan öttürenler var burada geen hepsini öldrmeniz gerek borazan öttürenleri haklayınki yeni canavarlar gelmesin. Şimdi sağ tarafta kutunun yanında tahta kol var onu çekin dönen platformdan gireceğiz kapısı açık yer gelene dek çekin kolu gelince otomatik olarak duracak ve platform içeri girmen için kalkacak. İçeri girin. İçeri girince kapı kapanacak. Kolu çekin. Platform dönmeye başlayacak. Yerdende kazıklar çıkacak burada açılan odalara girmenizi tavsiye etmem mıhlanırsınız. Yarasalardan rahatta yok ayrıca burada devamlı uçarak yarasaları haklayın yerde kızaklar var çünkü havada olmanız ii olur. Odalardan birinde dikkat ederseniz hiçbişey yok. Biz o odanın kapısı açık gelene dek dövüşmeliyiz. Bu arda odadan çıkmadan önce kırmızı kutunun tek kutunun olduğu minik odada yerde kol var crank handle onu almayı unutmayın ilerde bize lazım olacak çünkü. Bu arada yeşil ve kırmızı kutunun olduğu minik odanın solunda duvar var kırık biraz onun içine girere R1 e basarak onu bize doğru çekmemiz gerek kızaklar ve platform duracak sizde demin söylediğim işlemleri yapacaksınız. Duvarı kendinize çekin kutuların hepsini alın tek kutunun olduğu odadaki kırık koluda alın açılan kapıdan içeri girin. Yeşil kutu var alın. Solundaki merdivenlerden çıkın kutuları açın mavi ve kırmızı kutu.

Büyük bir alana geldik etrafı gördünüz zaten. Ortadaki kolu çekmeyin şuan bi işe yaramıyo alevlerin çıktığı yerdeki merdivene çıkın zaman durdurma heykelinin önündeki kolu takın. Merdivenden inin alevlerin oraya doğru bakın alevler kesilince zamanı durdurun ve merdivenlerden inerek o tarafa doğru uçun. İlerleyin oyunu kaydedin. Soldan yukarı çıkın. Buhar çıkan bir mekanızma var yerde. İlerleyin yolun sonunda bir kol var onu çekincebuharın gücü artacak ve hemen koşarak buhara zıplayın ters pike ile açılan kapıya doğru uçun kapı kapanmakta çünkü 2-3 denemede bunu yaparsınız. Geçince ilerleyelim. Köpekleri öldürelim. Merdivenlerden çıkınca askerler ve mini köpekler var onlarıda öldürün. Kapıya yaklaşın ve açın içeri girin. Karşıda kutular var açın. Aşağı sarkan yükseltinin olduğu düzeneği kırın yükselti aşağı düşecek. Yükseltiile beraber ilerleyeceğiz açık kapıdan girin.

Auditorium of Lahkesis

Karşımıza kitap çıkacak ama biz okuyamayacağız okuması için birini bulacağız şimdi. Tercümankitabın sağından ilerleyeceğiz yükseltiyide yanımızda götüreceğiz karşıda bir giriş var. Yükseltiyi R1+X yaparak itin ve kapıdan girin dua eden rahibin tercümanın yanına gidin on yanımıza alarak kitabın oraya götüreceğiz ancak oradan alınca kapı kapanmakta o yüzden yükseltiyi o dairenin üzerine koyun. Adamı kucağınıza alın ilerleyin kitabın yanına gidiyoruz. Tabi giderken köpekler gelecek leyonlar gelecek. Onlar gelince adamı R1 ile yere bırakın sonra onlar ölünce yola devam edin kitabın yanına gelincede büyücüler çıkacan köpekler ve askerler canavarlar ne arasanız var yani. Büyüceleri haklayınki canavarlar ölsün biliyosunuz durmadan çağırıp duruyolar sonra işimiz bitince adamı kitabın önüne koyacağız ve okumasını isteyeceğiz. Ekranda O lar çıktıkça basın en sonunda adamın kafasını kitaba gömecek Kratos ve kanlar yerdeki kuş heykelinin oluklarına akacak. Ve sisters gelecek ynsıması yani gelecek bize yardım edecek ve kapıyı göstercek oradan Key of the ram ı alacağız kapının önüne gelince R1 e basınca zaten alıyosunuz. İçeri girelim. İlerleyin soldan gideceğiz geldiğimiz yerlerden dönüyoruz demir parmaklığı açıyoruz oyunu kaydedelim ve soldan ilerleyelim ateşi kesip geldiğimiz yerden gene orta alana uçuyoruz. Aldığımız anahtarı koç kabartması olan kapıyı açmak için kullanacağız. R1 e basın O ya seri basın ve kapıyı açın. Kutulardan hangisi lazımsa alın derim ben. Sağa dönün bir platform kazıklı bir platform gelecek bizi sıkıştırmak için ben burada atlas bölümünde aldığımız büyüyü yani atlas Quake yi kullanmanızı öneririm aynı anda zibinle yaratık gelecek ayağınızı yere vurama büyüsü ile daha çabuk ölürler ve sizde sağdaki çıkıştan kaçarsınız kırmızı kutuyu alın ve merdivenlerden çıkarak heykellerin yanına gidin.

Garden Of the Gods

Bizimle bir tane tanrı heykeli konuşacak ama siz boşverinçatlak duvarı kırın ve yolunuza devam edin. Soldaki duvara tutuna tutuna ilerleyin. Biraz yürüyeceksiniz sonra bir yere çıkacaksınız orada oyunu kaydedin. Sola dönün yeşil kutuyu açınç aşağı atlayın. Burada sağda ve solda kollar var burada yapmanız gerekn şu yaratıkları O çıkınca hangi tarafa yani kola yakın duruyosa diğer taraftaki kolu çekerek onları yakmak. Yanınca ses çıkmakta ve kapıdaki eneri dolmakta bu sayede eneri dolunce kapı açılacak. Eğer yakarak öldürmezseniz sabaha kadar uğraşırsınız dennisden sölemesi 3 taneyi yakmanız yetiyo zatem kapı açılınca içeri girinkutu var açın ve suya dalın. Kazıklara çarpmadan ilerleyin. Yukarı çıkın. Buzlu bir yere geldik. Burada yapmanız gerekenleri anlatayım hemenilk önce aşağı kuşun yanına atlayın R1 e basarak ateş çıkarmasını sağlayın karşıdaki buzu eritti şimdi oraya çıkın. Orada dünyaya benzer bir yansıtıcı var onu girdiğimiz kapının oraya çekin. Orada bırakın şimdi onu tavana tırmanma yerleri var tavana çıkın ve bütün buzları kırın dikkat edin 1 tane bie kalmasın. Tavandan gelen ışıklara göre aşağıdaki yansıtıcıyı ayarlayacağız. .

Buzların hepsini kırınca aşağıya inin. Kapının girişine denk gelen yani ilk girdiğimiz kapı bu o ışığın altına yansıtıcıyı koyun aşağıdaki şekillerden birine ışık yansıtıyo o şekil aynaya benzer olan şekle denk gelecek şekilleri o şekilde ayarlayacaksınız kahverengi aynamsı bir şekil beyaz olanlardan değil 3 kolu çevirerek denk getirinsonra kolların yanına gidin şekilleri ayarlayacağız. Kolay yolu şu kolların ortasındaki şekil kalın ay olacak o zaman yansıtıcın ışık saçtığı şekilde istediğimize denk gelecek. Kuş eridi. Şimdi kuşu o kapıya doğru döndürün açma yeri olan kapıya ve kapıyı eritin içeri girin. Soldan devam edin aşağı atlayın. Kuşlar arılar saldıracak. Yukarı çıkmamız gerek önce yuvalarını dağıtalım yoksa rahat yok bizeönce aşağıdaki kolun solundaki yuvayı dağıtın sonra yukardaki 2 taneyi. Tırmanın yuvaları dağıttıktan sonra inin. Kolu çekin aşağı inen platforma R1 e basarak zıplayın ve üstte çıkınca atlayın. Sağdan ilerleyin kutuyu açın. Karşılıklı 2 kutu var ortalarındaki yere girin. Burada canavarlar çıkacak 3 başlı köpekler falan hepsini öldürün bekliyorum balyozlularıda haklayın tabi sonra demir parmaklıklı yere girin soldaki merdivenden yukarı çıkın. Oyunu kaydedin. Tam karşınızdaki kapıyı açın R1 ve O ya basarak. Yeşil kutuyu açın merdivenden aşağı inin. Sağdan ilerleyin. Ama zaman durdurma heykelinide yanınıza alın.

Auditorium Of Atropos

Kapının önüne getirin heykeli oradaki kolu çekince heykeli kapının altına sıkıştırınki kapı kapanmasın. Burada tercüman bişeyler söyleyerek intihar etmekte solda bir ayna var o zamanı geri getiriyo sizin amacınız burada adamı atlamadan yakalamak ve kitabı okutmak. Bunun içinde adam atladıktan sonra aynadan geçin zamanı durdurun ve adamın yanına koşun R1 çıkınca basın adamı yakalyın. Kitabı okutun birkaç denemede yaparsınız sonra tercümana zorla okutacağız kitabı ve ölecek kanı yerdeki kuş hetkelinin oluklarına akacak karşıdaki kuşda kanatlarını açacak ve sisters gene gelecek yardıma bize gösterdiği kapıdan girelim kapının yanına yaklaşın ve R1 e basın Warrıor’s skull aldık kapıyı açalım ve ilerleyelim.

Karşımıza bir düzenek çıkyı yerde bir kol ve kolun altında buhar çıkan yer var kolu çevirince buharın şiddeti artmakta buharın yardımıyla bir üste çıkalım ve oradaki kolu R1 basıp çekelim tekrar aşağıya inelim o kolu tekrar çevirin ve buharın şiddeti ile beraber yukarı uçun tavana tutunun kırmızı kutuyu alın sonra tavandan ilerleyelim. Sonra yol bitecek duvara tutunun ve inin. Kolu çevirin aşağı inin. İndiğiniz yerden karşıdaki alana uçun.

Burada misafirler var karşılama töreni var bu canavarları öldürmeniz gerekecek hepsini öldürün ve zaman durdurma herkelinin oradaki kapıyı açın. Warrıors Skullu kulanarak açıyoruz. İçeriye girin. Mavi ve yeşil kutuları alın ve oyunu kaydedin. İlerleyin karşıda bir düzenek varyerdede iskeletler var biz R1 e basıp platformu yukarı çektikce bize rahat vermeyecekler burada iskeletleri ayağınızı yere vurarak halledin. Atlas Quake yi burada kullanın derim ben her grup iskelet ölünce kısa bir zmanınız olacak hemen asılın düzeneğe onlar gelince bırakın öldürün taki açmanız gereken kapının parıltısını görene dek onu görünce hemen kapıya yanaşın R1 o yaparak kapıyı açın ve oradan kurtulun. Kapıdan geçin sağda kırmızı kutular var açın ve merdivenlerden çıkın yeşil kutuyu açın. Askeri öldürün halata tutunun ilerleyinokçular halatı vuracak ve ortaya düşeceksşniz sizde onların oraya tırmanın ve onları öldürün. Büyüzü bayanlarda var. Sonra halattan düştüğünüz yere inin ve duvara tırmanarak karşı tarafa doğru ilerleyin indiğiniz yerde askerler olacak öldürün ve kutulardan lazım olanları alın sağdan ilerleyin. Buhar çıkmakta tam üstüne atlayarak karşıya atlayın. Burada dönen bir mekanizme var kolları dikenli eğer onlara çarparsanız ölüyosunuztabi burada sağa doğru uçmanız gerek bıçakların gittiği yöne doğru dumanların üstünden ilerleyerek girişe ulaşın. İkinci düzeneğin soluna doğru uçacaksınız o ters dönmekte dikkat edin.

Phoenix Chamber

İçeri girdik burada kamera bir vazo gösterdi size ortadada bir kitap var önce kitabı okuyun. Ortada bir kol çıkacak okuyunca. Gidin kolu çekin ne olduğunu görün şimdilik lazım değil ama bu bölümün sonunda vazoyu oraya koyunca bu işlemi yapacaksınız. Sağdaki kaydetme yerine uçun ve oyunu kaydedin. Geri dönün. Şimdi kolun soluna uçun içeri girin. İskeletleri halledin. Leyonlarda var onlarıda halledin ve üşenmeden kaydetme yerine dönüp birdaha kaydedin çünkü burada bence 1 defada yapamazsınız ve aynı işlemleri yapmayın hiç değilse kaldığınız yerden devam edersiniz şimdi içerdeki kolu çekin kazıklar aşağı girecek ama süre sınırlı çabuk olun ilerdeki kolun üstünde bir asker var yanına gidin ve R1 e basın elindeki elması alarak kendisini yere fırlatacağız şimdi baştaki kola geri dönün kazıklar çıkabilir. Kazıklar çıkınca kolu tekrar çekin ve ilerdeki kolun solundaki yeri kırın zamn durdurma heykeli kutular ve 2 leyon var duvarı kırıp geriye kaçın. Leyonlar kazıklara yakalanmadıysa siz öldürün. daha sonra siz tekrar kolu çekin zamanı durdurun diğer kolu döndürmeye gidin tekrar zamanı durdurun ve sağdan ilerleyin uçarak kapıdan geçin ikinci kolu çok döndürmenize gerek yok kapı açılıyo zaten zaman sınırlı kazıklar çıkacak kapıdan geçin. Sola dönün ve ilerleyin mavi yeşil kutuları açın. Kapının girişinin solunda bir heykel var onunla beraber ilerlemeniz gerekmekte. Yolda çıkıntılar var basamaklar var leyonlar gelince onlara dayayabilirsiniz.

Önce heykeli ortadaki kolun önüne çekmeye çalışın kolu çekeceksiniz çünkü öndeki basamak aşağı inecek siz geçindiye. Sonra tam önde 2 tane yuvarlak çıkıntı var siz heykeli soldakine koyacaksınız ilerdeki yukardaki kapı açılacak sizde sağdakinin üstüne çıkacaksınız R1 e basarak kapıdan geçecek vazonun oraya geleceksiniz. Yeşil kutuyu alın Vazoyu aşağıya itin. Hemen yanındaki çukura itin. Gidip kolu çekin tabi iskelteleri askerleri öldürün. Canavarlarıda kuş serbest kalacak. Borazanın yanına gidecek gidip borazana üflemelisiniz. Siz sağdan devam edin oyunu kaydedin ve merdivenlerden yukarı tırmanın. . Yoldaki leyonları öldürün merdivenin sonuna gelince sağda bir kol var onu çekin ve posterin önüne geldiniz R1 e basın elması sokun. Kapı açıldı içeri girin. Soldan devam edin tavandan sarkan zincirle yukarı çıkın. Kutuları açıp oyunu kaydedin. Save etme yerinin biraz gerisinde sağda borazanın oraya çıkın borazana üfleyin. Kuş serbest kalacak büyük heykellere çarparak düşürecek ve ileriye uçup konacak siz o yükseltilere çıkarak şu anda borazana göre solunuzdaki kapıya çıkacaksınız. Kapıyı açın içeri girince kamera tavandaki parlayan zincirleri gösteriyor zaten. Siz onları kıracaksınız tavana tutunarak. . Önce kolu çekin ve asansör yukarı çıksın sizde duvardan tırmanarak tavana çıkın ve 2 zinciride kırın. İlk zinciri kırınca kırmızı kutu ikincisinde heykel çıkacak. Kırmızı kutuyu açın heykelide asansörün yanına ittirin sonra asansörü tekrar kolu çekerek aşağı indirin.

Phoenix Chamber - devam

Bu sefer askerler var asansörde onları öldürün sonra heykelin yarısı asansörde yarısı odada kalacak şekilde asansöre koyun ve kolu tekrar çekin kapı sıkışacak asansör tam yukarı çıkamayacak sizde asansöre binin ve heykeli kendinize doğru çekin asansörle yukarı çıkın. Heykeli parmaklığa dayayın üstüne çıkın zıplayarak parlayan zinciri kırın. Kapı inecek içeri girin. Ortada kol döndürün aşağıdaki platformun yükseldiğini göreceksiniz. Sonra sağdada yeşil kutu kutuyu açın. İlerleyin yanda bir oda var. Oradad bir kol var onuda döndürün. Parmaklık bitene dek döndürün oraya girin bir gölge adam ile dövüşeceksiniz. İlk başta Kratos onu tanımıyor sonra O çıkınca basın camı kırıp atlarken kılıcımızla asker yaralanıyor Kratos onun kendi askeri olduğunu görüyor ve neden spartada olamdığını oda sadece kendisinin kaldığını zeusun saldırdığını söylüyor asker ölüyor Kratos bağırıken ve kendinden geçmişken ahtapotumuz geliyo bizimki burad kafayı yemiş gibi hareketler yapmakta

Burada ilk önce bir tuşa basamıyoruz ve yaratık bizi eline alıyo öleceğimizi düşünürken video giriyo ve Kratos üzgün olduğunu söylüyor. Ve kadında tanrıları yenebileceğini söyleyerek sarılıyo ve rage of the tıtans büyüsünü tekrar veriyo şimdi yaratığın ellerinden L3+R3 yaparak kurtulalım ve yere inince ortadaki yuvarlaktan buhar çıktığını göreceksiniz. Siz cesedi alarak R1 e basarak ahtapotun bize göre sol tareafına ahtapotun sağ kolunun oraya götürün yerde bir yükselti var buharın çıkmasını o saplamakta cesdi oraya bırakırsak ortadaki daireden buharlar çıkacak bşizde onun üstünden uçarak kafasına kafasına vuracağız ilk önce cesedi yere atın ve açık olan yarasına vurun darbeleri kolunu kaldırınca cesedi çıkıntıya bırakın ortaya doğru koşup buhara zıplayın kafasına vurun 2-3 kez vurunca zaten tek kolunu ortadaki deliğe sokacak sizde oraya turmanın hemen x e basarak hızlı gidin dirsek gibi olan bir yer var kaya gibi oraya kadar gelin ve orayı kırın O çıkacak basın ve kolu koparın. Aynı işlemi tekrar yapın bu sefer kolunu karşıya saplayacak bu sefer ileri yürüyün alçak olan yerden zıplayarak tutunun kola ve x e basarak hızla kıracağınız yere ulaşın kırın O ya basın kolu koparın burada ahtapot sinirleniyo askeri yiyo hemen önüne gidin ve vurun R3+L3 yapın derim kendisini geri çekecek ve ortadaki kolu çekin hemen ahtapot ölecek. Yol açılacak oraya sıkışacak. Sizde karşıya geçin kuşun yanına gideceğiz oradaki kutuları açın ve kuşun önüne gelip O ya basın ekrandaki tuşlar neyi gösterirse basın kuşa binip gideceğiz. Gireceğimiz yer gelince Kratos atlayacak

The temple of the fates

Burada zaman donmuş. Karşıya yüzerek oyunu kaydedin. Heykel kafasının karşısında bir elmas var onu kırmamız gerek oraya çıkın R1 ile zaten çıkıyosunuz elması kırın zamanı eski haline geitrdik. Şimdi işimize bakalım. Suya dalacağız elmasın altında bir kol var. Onu bir altındaki oyuntulu yere denk gelecek şekilde çevirin en aşağıdaki kolu çekince platform yukarı kalkacak ama kalkması için sizin elmasın altındaki kolu çevirmeniz ve yerine geçmesi için tam oyuntunun üstünde bırakmanız gerek bu işlemi yapınca aşağıdaki kolu çekin platform yukarı kalkacak sizde sudan çıkın sağdaki heykele yüzünüzü döndüğünüzde sağdaki çana gidin L1+R1 yaparak çanı sallayın hemen zamanı durdurun heykelin yanına uçun R1 e basarak elmasın olduğu yere çıkın kılıcınızla çekice vurun oda diğer çanı çalacak amaç 2 çanın aynı anda çalması çalınca heykel çatlayacak heykel çatlayınca siz çekici aşağıya inip dönürün heykelin yüzüne gelecek şekilde tekrar yukarı çıkın ve çekisi heykele vurun yüzü kırılacak yol açılacak oradan girin Sistersla dövüşme zamanı geldi.

The Throne Of Lahkesis

Kasandıra bir bölüm geldiiiii…. Bu sisters biraz güçlücenedaire çeklinde bir yerdeyiz etrafta aynalar var birde tukarda R1 ile tutunmamaız daha doğrusu sistersın büyülerinden kaçabilmemiz için yerler var. bize devamlı büyü atacak ilk önce yerde sonra havada dövüşecek siz bol bol vurun L1 ile büyüleri onada yansıtabilirsiniz ama yere yeşil büyü attığı zaman komple yeri kaplayan siz yere inmeyin devamlı uçun R1 lere basa basa atlayın. Sonra O çıkacak ve basın kendisi yardıma kardeşini çağıracak ve kardeşi bizi kader aynasından geçirerek ilk bölümden tanıdığınız bir mekana getirecek burada onunla dövüşeceğiz.

The Temple Of Oracle

Burada kardeşi bizimle konuşuyo arese karşı zaferini burada kazanmıştın ama şimdi kaybedeceksin aptal ölümlü falan diyo çıldırmamak eldemi saldırım hemen… taktik vereyim kardeş uzaktayken ok atın kılıcı kemesine engel olacaksınız ve arada askerler gelecek onlarıda öldürün kılıcı keserkende ok atın size attığı büyüleride L1 yaparak ona geri atabilirsiniz sonra O çıkacak basın ve kılıcı alnına geçirin.

Şimdi tekrar odaya geri döndük. Sisterslar 2 tane bu sefer teki aynadan gözüktü zaten size burada yapmamız gereken ilk dövüştüğümüz sisters bayılıp yere düşünce etrafında balon gibi bir koruma çıkacak o zmanı durdurmamaıza yarıyo o baloncuk çıkınca hemen L1+R1 yapın ve zamanı durdurarak aynadan çıkan kardeşe vurun olabildiğince zaman büyüsü bitince bie devam edin ayna çatlayacak ama kırmanız gerek yoksa işe yaramaz aynayı kırın hapsedin onu yalniz 1 yana daha var onuda aynı şekilde yapın. O aynada kırılınca bu iki kız kardrş ortadaki aynaya gelecekler. Biri içerde biri dışarda Vurmaya devam edelim burada O çıkana dek vurun basınca ekrande ne çıkarsa basın ve ölümlerini izleyin. Aynayı hemen kırın ve açılan yerden ilerleyin. Oyunu kaydedelim hemen. Oyunu kaydettikten sonra devam edelim. Kaydetme yerinin sağındaki ve solundaki minik havuzlarda kırmızı kutular var açın onları ve ilerleyin karşıdaki duvara tırmanalım tavandan işerleyeceğiz isterseniz oradaki kutularıda alabilirsiniz. R1 ile gireceğiniz girişi görünce kendinizi aşağıya bırakın. Evet iğrenç bir tip göreceksiniz onu yeneceğiz kolları memelri bir çok tane varonu gördüğümüz yerin sağında çatlak duvar var onu kıralım. Aşağıya kapıya gelene dek ilerleyeceksiniz burada oyunun başından beri öldürdüğümüz bir çok yaratık çıkacak siz öldürün tek tek kapının önünde buluşalım derim ben Kapıya gelince kapıdaki ellere vurunki ellerini çeksin sonra elini çektiğiyere gidin R1 e basarak açın diğer elinide aynı şekilde yapın ve kilidi açarak içeri girin.

The Loom Chamber

İçeri girince demirden kılıçlar var sallanan onlara çarpmadan geçinsola dönelim eline vurarak geçici bir süre etkisiz hale getirip hemen ordaki kolu çevirin tık sesi gelince sabitlendi demektir. Eli canlandı bu arada tekrar eli etkisiz hale getirin ve arkadaki yükseltüye çıkarak açtığımız yere uçun tutunarak yukarı tırmanın yeşil kutuyu açın. Yandaki duvara tırmanarak ilerleyin yolda bizi tutacak ama analog hareketi ile kurtulabiliriz açtığımız kapının tam karşısına gidiyoruz şimdi oradaki kapıdaki cesetlere vuralım. R1 ile aşağı inin elini etkisiz hale getirin ve kolu çevirin tık sesi gelince tekrar elini etkisiz hale getirip yükseltiyer çıkarak açtığımız kapıya doğru uçup kutuyu açalım ve ipten yukarı çıkalım. Sağa dönelim yerde bir kare yer var kapalı onu açcağız ve elini oraya sıkıştıracağız. Önce eline vurun etkisiz hale getirin gidin biraz ilerdeki kolu çekin el canlandı tekrar etkisiz hale getirin ve aynı kolu çekerek kapatın bu el sıkıştı artık. Elini sıkıştırdığımız yerin arkasındaki mekanizmayıda yanımızda götürelim bu arada unutmadan. Şimdi mavi ışık yanında mekanızmayı taşırken onu bırakın ikinci eli halledelim orada sarkan bir halat var yukardan ve tam yanındada kolu çekmemiz gerekn bir yer var yukarda önce eline vuralım etkisiz hale gelsin ve halata tırmanın kolu çekin eli sıkışacak seri olmanız gerek sonra mekanizmayı buradan geçirelim artık eli bizi rahatsız edemez şimdi 3. Ele geldik eli etkisiz hale getirin. Mekanizmayı mavi ışığın tepesinde kaşığa benzer bişey var onun altına kadar taşıyın ilerleyince göreceksiniz onun altına getirin ve mekanizmanın ortasındaki yuvarlak çıkıntıya basın ve bıçağı görün sonra mekanizmayı elin yanındaki mavi ışığa taşıyın yani bir geri gidin bu arada işlemi yapmadan önce eli gene etkisiz hale getirin. Sonra taşıyın eline vurun eli canlanınca size vurmaya çalışacak ve bıçağa kendi sokacak elini. Şimdi son elin üstündeki ipe tırmanın yukarı çıkın. Soldaki kolun oraya atlayın kolu çekin. Yukarı çıktık.

Stone Minatour

Yukarda en sağa gidelim. Ama kolu çekemiyoruz zatewn kamera gösteriyo yukarda cesetler var sıkıştırmış kolu. Yukaru tırmanın ve cesetlerin oraya vurun sıkışmayı engelleyin aşağı inin. Kolu çekin 3. Mavi ışığın önüne koyun ortadaki kolu çekin demir kazık bıçak yukarı gelecek R1 e basın bıçağı yaratığa doğru çevirin sonra tekrar R1 e basın ve bıçağı ekranda görünen hareketlerle ittirin bu arada bunları yaparken elleri size rahat vermeyecek etkisiz hale aralarda getirin ellerini. Sonra kazık beynine geçecek. Şimdi istediğiniz yerden gidin sağ ve sol aynı yere çıkacak. Asansöre gelin kolu çekin ve yukarıya çıkalım. Biraz ilerleyelim ve suya dalalım sonra sudan çıkalım. Kaydedlim oyunu bu arada. Kader aynası burası. Aynanın önündeki kolu çekelim ve öldürdüğümüz yaratığın oraya geri dönelim. Ortadaki kolun sağındaki ipe tutunalım R1 ile O ilede çevirin zaten göreceksiniz zamanı geri alıyoruz zeusun bizi öldürdüğü yerde otomatik olarak duracak zaten ve biz zamanı durdurarak hızlıca kader aynasının önüne giderek aynadan içeri atlayacağız zeusun bizi öldürdüğü terdeyiz zeus şaşıracak. Tam Kratosa kılıcı geçiriken geliyoruz ve sisterslar seni engellemedimi diyo bizde sisterslar göçtü diyoruz oda sinirleniyo ve bizi uçurarak arena gibi bir alana atıyor.

The Summit Of Secrafice

ZEUS

Şimdi burada zeus dev. Etrafımızda düşmanlarda olacak o bayanları O çıkınca bağırarak öldürün o zaman zeusun gücü azalmakta ve elini yere koyunca darbelerinizi indirin O çıkmadan öldürüseniz zeusu yenemezsiniz burada bağırtın bayanları ölürken. Sonra zeus normal boyutuna dönecek. O çıkınca elini kılıcı sokacaksınız normal boyutuna inecek ve yine dövüşeceğiz. Sonra ona bol bol vurmanız gerek O çıkınca onu fırlatacağız ve parlayan yeri kaldırıp üstüne atın. Sonra yeniden dövüşün ve O çıkınca tekrar basın ve yine parlayan yeri kaldırın R1 çıkıyo zaten yanına gidince ve üstüne fırlatın kayaları ama zeus bu hemen ölmüyo yeniden dev oluyo ve bizimki sinirlenip zeusa tama gel canımı al falan diyo zeusda normal boyutuna inerek yanına geliyo ama tabi Kratos palavra sıktı kılıcı sapladı sırtını döndü zeus kılıcı alacak ve tam saplayacakken ekranda çıkan her tuşa seri bir şekilde basın. Zeusu haklayacağız. Ancak ölmüyo çünkü athena kılıcın önüne atlayacak. Zeus kaçacak zeusun olimpusun koruyucusu olduğunu söleyecek. Karatos'ta olimpula alıp veremediğim yok ben zeusu öldüereceğim der ama athena Zeus Olimpus'dur diyecek. Bu arada kader aynasının önüne geldik yine ve tekrar ortadaki kolun sağındaki kolu çekelim ve zamanı geriye alalım. Tekrar aynı işlemleri yaparak aynadan geçelim ve videoyu izleyim GOW 3 çok güzel olacak gibi.


eFSaNe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Deus Ex Tam Çözüm eFSaNe Tam Çözüm 0 21.02.09 23:40
CatWoman Tam Çözüm eFSaNe Tam Çözüm 0 19.02.09 20:30
Arcanum Tam Çözüm eFSaNe Tam Çözüm 1 19.02.09 03:15
Alone In The Dark 3 Tam Çözüm eFSaNe Tam Çözüm 0 19.02.09 03:02
[Tam Çözüm] Alias eFSaNe Tam Çözüm 5 27.05.07 14:09


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 04:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.0.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
ForumTayfa

Arşiv: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 95 96 97 98 99 100 102 103 104 105 106 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 167 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271


ForumTayfa - Link Değişimi
Telinka İletişim | Voip Ürünleri | Link Değişimine Katılın |

Sitemiz bir forum sitesi olduğundan dolayı, kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. ForumTayfa Yöneticileri mesajları itina ile kontrol etse de, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız [email protected] email adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.

Any member of our web site has the right of adding comments instantly without getting permisson due to the forum structure of our site basis. Althought, our site modarators check comments with care, all the responsibilities sourced from these comments directly belong to the members. If you still find any illegal content in our site ( A.buse, H.arassment, S.camming, H.acking, W.arez, C.rack, D.ivx, Mp.3 or any Illegal Activity ), please report us via [email protected] .Your reports will be evaluated as soon as the arrival of your e-mail.