ForumTayfa  

Go Back   ForumTayfa > Oyun Dünyası > Tüm Oyunlar > Tam Çözüm

Tam Çözüm Oyun tam çözümlerini paylaştığımız bölüm...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 02.03.09, 15:44   #1 (permalink)
aggressive
 
eFSaNe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: not connected
Mesaj Sayısı: 4.393
Konu Sayısı: 1023
Takım: Trabzonspor
Rep Gücü: 72894
Rep Puanı: 7287628
Rep Derecesi : eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000
Ruh Hali:

Standart God of War: Chains of Olympus Tam Çözüm
Oyunun tam çözümünden önce değinmem gereken birkaç nokta var, ilk olarak onları açıklamak istiyorum. Oyunu hazırladığım zorluk modu Hero (Normal) bu yüzden siz kolay mod ya da zor modda oyunu oynuyorsanız çok dediğim yerlerin size az ya da az dediğim yerlerin size çok gelmesi doğal olarak olabilir. Oyunda “Gorgon Eye” ve “Phoenix Feather” bulacağınız sandıkların gözümden kaçmadığı kadarıyla hepsine değindim. Sağlık ve büyü barınızı tazeleyecek sandıklar ile kırmızı kürelerin bulunduğu sandıkların yerlerine değinmedim. Bunları bulmak size kalmış. Oyunda bu sandıklardan binlerce var bu yüzden hepsine değinseydim tam çözüm gereksiz olarak çok fazla uzayacaktı, artık Kratos’un macerasına geçelim.

The Shores of Attica

Güzel bir başlangıç videosundan sonra kontrol bize geçiyor ve Kratos’un bize göre üçüncü ama aslında ilk macerasına başlıyoruz. Gelen askerleri öldürerek geçmiş oyunlardaki bilgilerinizi tazeleyin. Videodan sonraki askerleri de öldürdükten sonra sol taraftaki devasa yayı ateşleyin ve gemiyi batırın. Arkanızda boşluk açılacak, oradan geçerek devam edin. Askerleri öldürün ve kapıya gidin. Açmaya çalışırken bir dev içeri dalacak. Balyozundan kurtulduktan sonra bir başka yaratık gelip onu yutacak. Gelen yaratıkla savaşın ve bayıltın. Ardından yerdeki balyozla saldırın ve çıkan tuş kombinasyonlarını uygulayın. Başarılı olursanız yaratık kaçacak ve yolunuz açılacak.

Dışarı çıkınca etraftaki nesneleri parçalayın, yalnız ilerlerken kırmızı noktalardan uzak durun. Eğer üstünde çok beklerseniz gemilerden atılan alev güllelerinin altında kalırsınız. İlerde soldaki kütüğü hareket ettirin ve kapıya dayayın. Arkasına geçin ve birkaç darbeyle kapıyı açın. İsterseniz sol tarafta oyunu save edebilirsiniz. Kapıdan girmeden önce soldaki sandığı açmayı da unutmayın. İlerleyin ve kutuları kırın, video girecek. Suya atlayın ve karşı taraftan çıkın. Askerleri öldürdükten sonra mekanizmayı çevirin ve koşup kapıdan içeri girin. İçerdeki askerleri de öldürdükten sonra ileride sağ taraftaki tahtaları parçalayıp sandıklara ulaşabilirsiniz. Solda bulunan tahta geçidi kırın ve merdivenden devam edin. İlk katta bulunan sandığı açmayı ihmal etmeyin. Yukarıya varınca köprüyü itin ve askerleri öldürün. Tahtanın üzerinden yürüyerek karşıya geçin. Kapıyı açtıktan sonra bir video girecek ve oyunun ilk boss savaşı başlayacak.

Boss – Persian King

İlk olarak gönderdiği askerlerini halledin ki, size ayak bağı olmasınlar. Kılıcını sağa sola dengesizce sallarken kesinlikle kaçın. Kılıcından alev çıktığında yere sağlam bir kılıç darbesi indirecek. İyi biz zamanlamayla iki kez zıplarsanız çizik almadan kurtulursunuz. Özel gücünü kullandığı sırada hoplayıp zıplayarak oradan uzaklaşın ve son olarak söyleyeceğim hava saldırılarını tercih edin. Canının yaklaşık %20’lik kısmı kalınca yapacağınız combolarla işini bitirin. Böylece ilk gücünüzü yani The Efreet’i alacaksınız.

R+∆ kombinasyonunu uygulayarak yeni gücünüzü gelen askerler üzerinde test edebilirsiniz. Açılan kapılardan sağ taraftakinde iki adet kadın var, ikisi sayesinde bolca kırmızı küreden kazanabilirsiniz. Soldan devam edin ve isterseniz oyunu kaydedin. İlerleyip askerleri öldürün arada bir merdivenleri ittirmeyi de unutmayın. Ortada bulunan mekanizmayı yaratığa doğru çevirin ve sonra ateşleyin. Kapıdan devam edin ve karşıdaki merdivenlerden tırmanıp sandıkları açın. Ortadaki dönen mekanizmayı çevirip aşağı inin ve ilerleyin. Gelen devi ve diğer düşmanları öldürün, daha sonra gördüğünüz kapıdan geçin. İlerleyin okçuları öldürün. Sol taraftaki sandığı açın. Oyunu kaydedip duvar yolundan tırmanın. İlerleyin ve askerleri öldürüp merdivenleri iterek okçuların olduğu balkona atlayın. Sağdaki tahta kapıyı kırıp içeri girin. Kolu çekin, böylece platform aşağıya inecek ve çarşı gibi bir yere geleceksiniz.

Merdivenlerin sonundaki kapıyı açın. Video girecek ve yaratık ağzından ölü bir vücut düşürecek. Çarşıdaki askerleri öldürün ve çeşitli nesneleri parçalayın. İlerdeki büyük sandığı girdiğiniz kapının solunda bulunan butonun üzerine götürün. Ardından yaratığın ağzından düşen ölü vücudu taşıyıp kapıdan geçin ve girmiş olduğunuz bahçedeki butona bırakın. Açılan kapıdan ilerleyip oyunu mutlaka save edin. İlerde bulunan sandığı açıp soldan devam ederek kapıya ulaşın. Kapıyı geçince büyükçe bir alana geleceğiz. İlerleyin, bir video girecek ve geldiğiniz yerde Basilisk’i göreceksiniz.

Boss – The Basilisk

Direk yaratığa saldırın. Eline saldırırsanız size elini savuracaktır, hızlı olup R+l ile kaçmanız lazım. Ağzıyla saldırılar yapacak, bunlardan kaçmak kolay olacaktır. Geri çekildiğinde dikkat edin alev püskürecek, bu sırada tek yapacağınız hızlı davranıp ateş olmayan yere kaçmak olacak. Zayıf bir durumda üstünüze atılarak atak geliştirecek bu saldırısından ise hızlıca R+L tuşlarına basarak kurtulabilirsiniz, yanında da sağlık ve büyü barınızı dolduracaksınız. Girişe kadar geri çekilince kalenin üstüne çıkacak sizde atacağı alev toplarından kaçarak yanına gidip combo yapacaksınız. Üçüncüde yaratığın işi bitmiş olacak.

The City of Marathon

Yanı başınızdaki sandığı açın ve duvar yolunu takip ederek aşağı süzülün. Oyunu save etmenizde fayda var. Merdivenden çıkın ve tahtayla kapatılmış geçidi açın. Videodan sonra sizi yeni bir düşman bekliyor. Tahtaları kırıp sandıkları açın ve geldiğiniz odada soldaki kapıdan devam edin. Büyük bir bahçeye çıktınız. Gelenleri halledip devam edin. İlerlerken evlere girmeyi de ihmal etmeyin. Belki işinize yarar bir şeyler çıkabilir. İlerdeki yanan sandığı sürükleyerek kapıya ulaşın. İçeri girince hemen soldaki sandığı açın. Burada diğer oyunlardan hatırladığımız birine daha merhaba diyeceğiz. Mekanizmayı çevirin ve sisi yok edin, yoksa düşmanlarınızın ardı arkası kesilmez. Sağdan devam edin ve önünüze çıkan 4 okçuyu halledin. Şimdi geri dönüyoruz. Sağınızda kalan merdivenden çıkıp şövalyenin elindeki meşaleyi alın ve okçuları öldürdüğünüz yere gelin. Samanla dolu el arabasını ateşe verdikten sonra arabayla beraber ilerleyin. Okçunun yanında durarak onu öldürün ve ilerlemeye devam edin. Yine okçunun yanında durun, onu da öldürün ve sandığı açın. Yolun sonuna geldiğinizde sis inecek ve diğer oyunlarda benzerini gördüğünüz bir yaratıkla dövüşeceksiniz. Yaratığı öldürdükten sonra sağdan ilerleyin, kayayı kırarak yolu açın ve ilerdekilerin işini görün. Sandığın orda bulunan duvar yolunu tırmanıp avluya ulaşın.

Tırmanış bitince bir video girecek ve Athena ile konuşacaksınız. Athena size Helios tapınağının hikayesinden bahsedecek.

Videodan sonra merdivenin solunda bulunan havuzun başındaki sandığı açmayı unutmayın ve dümdüz devam edip oyunu kaydedin. Kolu çekerek asansör ile üst kata çıkın. Ateş küreleri fırlatan yaratıkları öldürün. Önünüzde bir kapı duruyor, fakat soldaki demir kapının arkasında bulunan ateş eden düşman yüzünden açamıyoruz. Şimdilik boş verin ve sağınızda kalan merdivenlerden inip sandığı açın. Geri dönün ve tam karşıdan ilerleyin. Önünüze çıkanları öldürüp koridorun en sonundaki kolu çekin ve geldiğiniz hole geri dönün. Heykelin karşısındaki merdivenlerden ilerleyip yolunuzu kesmeye çalışan düşmanlardan kurtulun. Geçit açılınca sağ taraftan devam edip, açmış olduğunuz kapıdan geçin. İlerleyip sağa dönün ve az önce kapıyı açmanıza engel olan yaratığı Hades’e yollayın. Kolu çekin ve demir parmaklıklı kapıyı açın. Artık açamadığınız kapıyı açabilirsiniz.

Geniş bir hole çıkacaksınız. Sağdaki gidiş yolu kapalı olduğundan mecburen soldan ilerliyoruz. Uzun koridor boyunca ilerlerken nesneleri kırmayı unutmayın. Açıklığa çıktığınızda uçan yaratıklar gelecek, öldürmeniz zor olmayacaktır. Büyükçe bir salona geldiniz. Sağınızda ve solunuzda olmak üzere iki adet şövalye heykeli var. Heykelleri öne çekince arkalarında kollar göreceksiniz. Kolları çekin, iki adet kapı açılacak. Açılan kapılardan ilk önce heykelin sağında kalan kapıya girin. Üç adet asker gelecek bunları öldürdükten sonra kolu çekip heykellerin bulunduğu odaya geri dönün. Bu sefer heykelin solunda kalan kapıdan giriyoruz. İsterseniz oyunu save noktasında kaydedebilirsiniz. Sağdan ilerleyin ve sandığı açıp devam edin. Merdivenden aşağı inin, meşalenin altında bir sandık var onu açın. Küçük köprüden geçip ortadaki asansör görevinde kullanacağınız platforma gelin. Sağınızda ve solunuzda olmak üzere platformu tutan iki adet kilit göreceksiniz, bunları parçalayın. Böylece belalı bir asansör yolcuğu başlamış olacak. En son olarak bir elinde kalkan diğer elinde orak bulunan bir yaratık daha gelecek.

Kalkanını yok etmeniz gerekiyor. Ardından kılıcını sallamaya başlayacak. Eğer bu saldırılarından kaçabilirseniz kolayca yenersiniz. Saldırısı bittikten sonra, siz hemen saldırıya geçeceksiniz aksi halde yeniden kalkan sahibi oluyor. Öldürdükten sonra küçük köprüden geçip merdivenle yukarı çıkın ve devam edin. Kapı kapanacak ve sizde soldan devam edeceksiniz. Sütunu devirin ve karşıya geçin. Bir video girecek ve Eos ile konuşacaksınız. Sizden Helios’u bulmanızı isteyecek ve size bazı ipuçları verecek. Video esnasında açılan bir kapı göreceksiniz, işte gideceğimiz yer orası. Bulunduğumuz platformun tam doğusunda bulunan parlayan bir nokta olacak. Oraya gidip O tuşuna basın ve bir başka sütunu devirerek kendinize yol açın. Sütundan devam edip karşıya geçin. Sağınızda kalan yerden sandıkları açın. İlerleyip videoda gördüğünüz açılan kapıdan girin. Biraz ilerleyince kapı kapanacak ve kendinizi yeni bir ortamda bulacaksınız. Ortada bulunan tahtı kırarak, hem kalkan hem de anahtar olarak kullanacağınız “Sun Shield” alacaksınız.

Üst kata çıkarak sandıkları açın ve heykelleri kırın daha sonra yine aşağıya inerek, kapıyı açıp içeri dalın. İsterseniz oyunu kaydedin ve uzun merdivenleri tırmanmaya başlayın. Tapınağın avlusuna döndüğünüzü göreceksiniz. Yukarı çıkıp köpeklerin ve diğer düşmanların icabına bakın. İşiniz bittikten sonra platformun ortasındaki kilidi anahtarınız ile açın. Platform bir merdiven olacak böylece sizde aşağı doğru devam edeceksiniz. Merdivenlerin donundaki kapıyı açın ve ilerleyin, ardından kapı kapanacak. Bulunduğunuz odanın içinde iki adet şövalye heykeli var. Bunları aynı hat boyunca itin. En sona geldiğinde çukura düşecek ve ellerinde bulunan kılıçlar anahtar görevi görecek. İşlemi gerçekleştirdiğinizde önünüzdeki merdiveni çekmenize yarayacak olan kolu göreceksiniz. Merdiveni çekin ve sol tarafında açılacak olan boşluk sayesinde karşı odaya geçin.

Bu odada merdivenin içeri giren kısmının diğer tarafında bir sandık göreceksiniz onu açın. Odanın iki tarafından iki ışın çıkıyor ve bunlar iki heykel ile yansıtılıyor ama yanlış yere. Heykelleri geriye çekerek ışınların güneş şekillerine düşmesini sağlayın. Güneş şekillerinin olduğu platforma çıkıp, parlayan kırmızı noktanın ortasında L tuşuna basarak kalkanınızla ışını karşıdaki büyük güneş şekline yansıtın. Merdiven geri çekildi ve giren videoda yapmanız gereken şey bir nevi gösterilmiş oldu. Geldiğiniz boşluktan diğer odaya geri dönün ve dev merdivenden at heykelinin olduğu yere çıkıp kalkanınızı heykelde kullanın. Giren videoda büyük ışınlardan ilkinin açıldığını göreceksiniz ve arkasından aşağı tarafa doğru bir başka merdiven açılacak.

Açılan merdivenden inip koridor boyunca devam edin ve Eos ile konuştuğunuz büyük salona varın. Heykel acele etmeniz gerektiğini söyleyecek ve gitmeniz gereken yolu göreceksiniz. Sağınızda bulunan sandığı açın ve ara videoda gördüğünüz yerden geçerek Olympus’un mağaralarına çıkın.

The Caves of Olympus

Yeni bir bölüme başlamanın verdiği heyecan ile oyunu save edip suya atlayın. Sağ tarafta kalan sandığı açıp mağaranın ortasında bulunan kayanın üstüne çıkın. Ardından duvar yolunu izliyoruz. Sağda bulunan heykel başının arkasından geçin ve videoda görmüş olduğunuz heykelin yanına gelin. Heykelden “Tritan’s Lance” alıp suya dalın. En sola giderek sandıkları açın. Suda ilerleyin ve soldaki (Yukarıda sandığı açtığınız platformun altı) demir parmaklığı kırarak devam edin. Suyolu boyunca ilerleyin. Önünüze çıkan demir parmaklığı kırın ve ilerlerken sandıkları açmayı unutmayın. Bundan sonra çıkan demir parmaklıkları da kırarak kola ulaşın. Kolu çekince önünüzdeki kapı açılıyor ve heykellerin orda açılan duvar yolunu görüyorsunuz. Tekrar duvar yolundan tırmanın ama bu sefer yeni açılan yoldan gidiyoruz. Ulaştınız yerdeki kapıyı açın ve önünüze gelen devi biraz uğraş sonucu devirin. İlerde bulunan kolu çevirerek köprüyü aktif hale getirin. Karşıya geçip kapıdan devam edin. Videoda Eos ile konuşacaksınız. Videodan sonra akıntıyı takip edin. Su derinleştiğinde kapıdan geçmeden önce suya dalarsanız bir sandık göreceksiniz, onu açın. Akıntının solunda karaya çıkınca düşmanlarınızı katlederek yolunuza devam edin. Kapıdan girmeden önce oyunu kaydetmenizde fayda var.

İçeri girin, üç büyük heykelin bulunduğu bir platforma geleceksiniz. Ortada bulunan “Primordial Fire” alınca platformun yanları çökecek ve heykeller hareketlenmeye başlayacak. Yapmanız gereken basit; heykeller soldan sağa doğru sırayla ateş ediyor. Sizin yapacağınız, almış olduğunuz “Primordial Fire” sayesinde gönderdikleri ateş toplarını onlara geri yollamak. Ateş topu size yaklaşırken birkaç kez L tuşuna basarsanız alev topunu onların üzerine yollamış olacaksınız. Üç heykeli de yıkınca “Light of Dawn” elde edeceksiniz. Açılan boşluklardan gelenleri “Light of Dawn” ile yok edin. Bütün hepsi ölünce çok platform tekrardan yükselecek. Bütün geçitler birbirine bağlı, bu yüzden herhangi birinden geçin. En sola gidip sandığı açtıktan sonra en ortadaki geçidin karşısında bulunan yoldan girin. İlerleyin ve anahtarınız sayesinde kapıyı açarak içeri girin. Aşağıya inip oradakileri öldürdükten sonra suya balıklama atlayın. Save noktasının olduğu yere çıkıp isterseniz oyunu save edin ve geldiğiniz geçidi izleyerek mağaradan ayrılın.

Return to Helios

Tekrar tapınaktayız. Hemen önünüzdeki geçidi anahtarınız ile açın ve ilerleyin. Solunuzdaki geçitten devam ederek, tam karşınızdaki kapıyı açıp girin. Merdivenlerden inin yine asansörün ordayız. Fakat bu sefer ortasındaki kilidi kullanarak çalıştırıyoruz. Yukarıya doğru yapacağınız yolculukta uçan yaratıklar size rahat vermeyecek, ama şunu belirtmeliyim ki kırmızı kürelerden kazanmanın en etkili yerlerinden biri. Bu yüzden çok çok kanatlı yaratık öldürmeye bakın. Bu kata ilk defa geldiğinizi fark etmeniz zor olmayacaktır. Hemen merdivenden yukarı çıkıp geçitten devam edin. Sağınızda kalan sanığı açıp isterseniz oyunu kaydedin ve kapıya gidin.

Büyükçe bir bahçeye çıkacaksınız. Kalkanlı dostumuz yeniden gelecek ona ve yanındakilere Hades’te görüşmek üzere elveda deyip, işimize bakmaya devam edelim. Soldaki sandığı açın. Ortadaki platformun kilidini açınca bir kol açığa çıkacak. Koldan çıkan ışın sayesinde sağdaki ve soldaki kapılardan size uzak olanları açıp içlerindeki heykelleri dışarı sürükleyin. Kuzeybatıdan çıkardığınız heykeli sol alt butona yerleştirin ve ortadaki ışını üzerine yöneltip, açılan kapıdan diğer heykeli çıkartın. Butonun üzerindeki heykeli biraz iteleyerek, az önce çıkarmış olduğunuz heykeli butona koyun ve ışığı tekrar butonun üzerindeki heykele tutun. Bu sayede dördüncü ve son heykelin bulunduğu kapı da açılmış olacak. Çıkan heykeli sağ alt butona koyun. Diğer butonun üstündeki heykeli ise sol üst butona yerleştirin. Diğer iki heykelden karşıya bakanı sol alt butona, sola bakanı ise sağ üst butona yerleştirin. Dört butonun üstü de dolunca ortadaki şerit geri çekilecek ve çift kalkanlı bir heykel dışarı çıkacak. Işını çift kalkanlı heykele tutunca mekanizma çalışmış olacak.

Çift kalkanlı heykelin arkasında oluşan kırmızı noktaya çıkıp L tuşuna basın ve ışının at heykeline yansımasını sağlayın. At heykeli yukarı yükselecek ve altında bir kilit çıkacak. At heykelinin altındaki kilidi açınca ikinci büyük ışını serbest bırakmış olacağız. Videoda gördüğümüz kol aşağı inince tekrar kilit çıkıyor. Kilidi açınca bulunduğunuz platform aşağı inecek. Önünüzdeki geçidi kullanarak karşıya geçin ve sandığı açıp geri dönün. Bu sefer sağınızda kalan geçitten geçin ve kapıyı açın. Koridoru takip edin ve merdivenleri tırmanarak at heykellerinin bulunduğu bir başka odaya gelin. İlerde soldaki sandığı açın. Heykeli aynı hat boyunca sürükleyip yerine bırakın. Ardından heykelin kırık olan üstünü temelli parçalayıp üstüne çıkmanız gerekiyor. Kırık heykelin üstünde L tuşuna basıp ışını içeriye göndererek anahtar görevi görün. Ardından duvar yolunu tırmanarak at heykelinin oraya gelin. At yükselmiş olacak ve altında kilit göreceksiniz. Kilidi açın ve üçüncü büyük ışını da serbest bıraktığınızı gösteren videoyu seyredin.

Açılan kapıdan geçin. Yıkık merdivenleri izleyerek duvar yolundan aşağı süzülün. Morpheus’un askerlerini öldürüp tapınaktan çıkış yolunu tutun. Size engel olmaya çalışanlar olacak onlarında işini bitirip dosdoğru, daha sonra tekrar dönme sözü verdiğimiz üç atın yanına gidin. İsterseniz burada oyunu save edebilirsiniz.
Heykellerde bulunan kolların tümü sağa bakacak şekilde (90 derece sağa) çevirin. Işınlar öndeki at heykellerine vuracak ve arka taraftaki siyah daire şeklindeki platformun ortasında kilit çıkacak. Kilidi açınca mükemmel bir video eşliğinde Hades’e yolculuğumuz başlıyor.

The Falls of Oceanum

Gelenek bozulmuyor ve Kratos yine Hades’e düşüyor. Soldan ilerleyerek isterseniz oyunu save edin. Duvar yolundan tırmanıp önünüze çıkan taşları kırıp yolu açın ve kayalığın üstüne düşün. Buradan sağ tarafa atlayın, biraz ilerleyip çift zıplayarak tavana tutunun. Tavana tutunarak karşıya geçin ve sandıkları açıp aynı yoldan geri dönün. Bu sefer yolun en sonuna gidip karşı taraftaki duvar yoluna atlıyoruz. Duvar yolundan ilerleyip yaratıkları öldürerek yukarı tırmanın. Yukarıdakileri hallettikten sonra kapıdan devam edin. Hemen sağınızda aşağı inen bir duvar yolu göreceksiniz, oradan inin. Karşıya atlayıp duvara yaslanarak yürüyün ve sandığı açıp tekrar geldiğiniz yere dönün yani kapının oraya. Yıkık merdivenlerden atlayarak devam edin yalnız atlarken dikkat edin, karşıya atladığınızda merdiven çöküyor.

Meydana çıktığınızda devler gelecek onları ve yanlarındaki ayak bağlarını biraz uğraş sonucu öldürüp açılan yerden yolunuza devam edin. Zıplayarak karşıya geçin ve gelenleri öldürün. Sol taraftaki yarık duvarı kırıp sandığı açın. Etrafı kırık sütun ve moloz parçalarıyla çevrili olan kutunun olduğu yere, yan tarafındaki çatlak duvarı kırarak girin. Kutuyu çekip en sağa dayayın ve sandığın olduğu yere çıkın. Tekrar yukarı atlayın ve önünüzdeki duvar yolunu kullanın. Kan şelalesinin olduğu yerden sağa doğru devam edin. Yolun sonuna gelince aşağı atlayın ve sizi bekleyenlerin icabına bakın. Sağdaki dev sütunu ilk önce hasara uğratın sonra yanına gidip devirin. İlerleyin ve devirdiğiniz sütunun üstünden yukarıdaki platforma tutunun. Duvar yolunu tırmanmadan önce arka tarafa atlayıp çatlak duvarı yıkın ve sandığı açın. Şimdi duvar yolundan tırmanma zamanı.

Yoldan ilerleyin. Büyük kapının önüne gelince biraz zor bir çatışmaya gireceksiniz. İki büyük kalkanlıyı da öldürmeyi başardığınızda, gerideki büyük kapıyı açmış olacaksınız. Zorlanmanız ihtimaline karşı küçük bir detay verecek olursak; önce sandıkları açmanıza engel olan küçük uçan yaratıkları halledin. Böylece iki kalkanlı kalacak, bunlar da yavaş hareket ettikleri için sandıkları kolayca açıp rahatlayabilirsiniz. Sonra da diğer ikisinin icabına bakarsınız.

Biraz arkanızda kalan açılan kapıdan dümdüz devam edelim. Merdivenleri çıkın ve içerdeki sandıkları açın. Hazırlanın ve içeri dalın. Burada da zor bir savaş vereceksiniz. Bana kalırsa yine öncelikle küçük uçan yaratıkları halledin sonra da kalkanlıları. Hepsinin işi bitince geçiş açılacak ve oradan devam edeceğiz. İleride zili çalmadan önce oyunu save etmenizde fayda var. Zili çalın, Kratos kapıdan geçecek ve bir gemiye binecek. Videoda Charon ile konuşacaksınız ve boss savaşı başlayacak.

Boss – Charon 1

Çok zorlanmayacaksınız. Yapacağınız şey; o, elindeki orağı sağa sola sallarken sürekli korunmak. Orağı sallamayı bırakınca siz en güçlü saldırılarınızı yapın. Ara sıra sizden kaçıp uzağa giderek yeşil güç topları fırlatacak. Burada da üç büyük heykeli yıkmak için kullandığınız taktiği uygulayacaksınız. O yeşil güç topunu yolladığında seri olarak L tuşuna basında Kratos kalkanıyla topları geri yollayacak. Sağlık barının yaklaşık %30-40’a yakın kısmı kalınca geminin kamarasına çıkıp canını tazeleyecek ve bu olay sona erdiğinde al taraftaki güç kaynağından üzerinize büyük bir yeşil ışık yollayacak. Burada yapabileceğiniz bir şey ne yazık ki yok, o yüzden bırakın Kratos’u öldürdüğünü sanıp sevinsin.

The Dephts of Tartarus

Gerinizde kalan sandığı açın ve isterseniz oyunu save edin. Mağarada ilerlerken esirleri parçalayıp sağlınızı arttırın. İlerdeki sapakta sağa sapın ve içerdekiler öldürün. Hepsi bitince sapağın solundan devam edin. Açıklığa çıkınca uçan düşmanlar gelecek, hepsini öldürün. Önünüz açıklık ama gidiş yok, o yüzden soldan gidiyoruz. Yol boyu devam ederek, en soldaki kapıyı açıp dışarı çıkın. Sizi engellemek isteyenlere engellenemez olduğunuzu gösterip sol taraftan devam edelim. Zincirin üstünden yürüyerek karşı tarafa geçin. İsterseniz burada oyunu kaydedebilirsiniz. Önünüze çıkanları öldürerek duvar yolundan yukarı tırmanın ve gelenleri halledin. Sol tarafta sandık var onu açmayı ihmal etmeyin. Şimdi önünüzde üç büyük heykel duruyor. Bunlardan en sağdakini ve en soldakini kendinize doğru çekin. Dönen bir mekanizma açılacak ve onu döndürünce ortadan kendinize geçiş yolu açacaksınız. Açılan yere girince, heykel tekrar eski konumuna dönecek ve önünüzü açacak. Koridor boyunca ilerleyin. Kapıdan geçince yine zorlu bir mücadeleye gireceksiniz, ama geçmeniz çok zaman almayacak. Hepsi bitince geçidin ağzı açılacak. Oradan girip yukarı çıkın. Oyunu burada save edebilirsiniz.

Odanın sağındaki çatlak duvarı kırarak kendinize buradan geçit yaratın. Duvara yaslanarak karşıya geçin. Geçiş esnasında gideceğiniz yeri göreceksiniz. Karşıya geçtiğinizde biraz ötenizde kalan çatlak duvarı kırıp sandığı açın ve kolu çekin. Şimdi alttaki kapı açıldı. Hemen aşağıya atlayıp açılan yerden geçiyoruz. Merdivenlerden çıkın. Orada sizi bekleyenleri halledip, ardından kolu indirin. Önünüzdeki kapı açıldı ve tahtı gördüğümüz odaya geldik. Sandığı açın. Tahtı aşağıya ittirerek kırılmasını sağlayın. Böylece bağlanmış olan ölü vücut serbest kalmış olacak. Şimdi kapından “Cryptkeeper’s Key” alın ve aşağıya inin. Serbest kalan vücudu butona yerleştirip çıkan deliğe “Cryptkeeper’s Key” yerleştirin. Böylece karşıya giden bir köprü meydana çıktı.

prüden geçip sandıkları açın ve isteğe bağlı olarak oyunu kaydedin. İçeri girince dev kalkanlı ikizler gene gelecek, ama bu sefer yalnızlar. Onları öldürün ve Zeus heykelini devirip eldiveni alın.

Gelenlerin üzerinde “The Guntlet of Zeus”u deneyebilirsiniz. Bundan sonra geldiğimiz köprüden dosdoğru dönüp,karşıdaki kapıyı parçalayın. Biraz ilerleyince arkanızdan demir bir kafes gelmeye başlayacak. Dümdüz ilerleyip önünüze çıkan duvarı yıkın ve koşmaya devam edin. Biraz ilerde parmaklık duracak. Döndürmeli holdeki heykeli eldiven sayesinde kırın ve oradan ilerleyin. Tekrar heykelleri öne çektiğimiz odadayız. Soldaki heykeli kırıp sandığı açın ve sağdaki heykeli de kırarak açmış olduğunuz yoldan ilerleyin. Koridorun sonundaki kapıyı açıp açıklığa çıkın. Önünüzde bir gergin bir de gergin olmayan olmak üzere iki zincir var. Gergin olandan geçebiliyoruz ama biz şimdilik sol taraftaki duvar yolundan tırmanalım.

Yukarıda gelenleri öldürünce dönen bir mekanizma çıkacak, onu döndürün. Büyük zincirlerden ilkini aşağı sarkıtmış olacaksınız. Şimdi aşağı inip gergin zincirden geçerek duvar yolunu tırmanın. Oyunu kaydedin ve kapıyı geçip yolun sonunda aşağı düşün. Gelenleri öldürünce yine dönen mekanizma çıkacak. Döndürün ve ikinci büyük zinciri üstüne atlanabilir yüksekliğe getirin. Bu odada bir dönen mekanizma daha var, fakat üstünde kaya var. Kayayı parçalayın, dönen mekanizma dışarı çıksın. Bu dönen mekanizmayı çevirince, gergin olmayan zinciri de gerginleştirip kendinize kısa yol yaratmış olacaksınız. Zincirden karşıya geçin. Aşağı sarkıtmış olduğunuz zincirlerin üstlerindeki platformlara zıplayarak ilerleyin. Karşıya geçince devam edin ve kapıyı açıp içeri girin. Gelenleri öldürüp sağ taraftaki açıklıktan ilerleyin. Kapıyı açın ve Titan’ı gördüğünüz videoyu seyredin. Videodan sonra sandığı açın ve sol taraftaki duvar yolunu tırmanın. Devi öldürünce bir dönen mekanizma daha çıkacak. İkinci dönen mekanizma ise yine kayanın altında. Birinci mekanizma zinciri gerginleştirerek geçiş yolu açacak. İkincisini çevirdiğimiz zaman ise sandıklı bir platformu aşağı indirmiş olacaksınız.

Gerginleşen zincirin üstünden geçerek save noktasına ulaşın. İsteğe bağlı olarak oyunu kaydedip sağdan devam edin ve kapıyı açıp içeri girin. Kolları indirmeden önce size engel olmaya çalışanları başınızdan defedin. Şimdi duvar yolunu kapayan zincirlerden kurtulmak için kolları çekebilirsiniz. Sağ taraftaki duvar yolunu tırmanarak devam edin ve karşıya geçin. Sandıkları açmayı unutmayın. Sol tarafta duran kolu çekince Titan’ın kafasının yanında geçit açılacak. Geldiğiniz yerden dönün ve kolların bulunduğu odada açılan boşluktaki duvar yolundan ilerleyin. Aşağıda isterseniz oyunu kaydedebilirsiniz. Platforma atlayın. Soldaki kolu çevirmeye başlayınca platforma ilerleyecek, ama bu sırada düşmanlarınız sizi rahat bırakmayacak. Sona varınca aşağıdaki platforma atlayın ve bunu da çevirerek ilerletin. Karşıya geçince yukarı atlayın ve önünüzdeki zincire eldiveninizle vurup zincir ile kendinize yol açın. Zincirden yürüyüp karşıya vardığınızda Kratos’u duvar yolundan tırmanırken göreceksiniz.

Videodan sonra kontrol tekrar bizde. Duvar yolundan tırmanarak ilerleyin. Yukarıya varınca dümdüz ilerliyoruz. Büyükçe bir alana geleceğiz. Solda iki adet sandık var onları açın. Karşıda parlayan bir geçit var, onu eldiveninizle parçalayıp içeri girin. Burası bir yerden tanıdık geliyor olmalı. Gelenlerin icabına bakın ve sağ taraftaki açık kapıdan geçip ilerleyin. Oyunu burada save etmenizde fayda var. Bu sefer nezaketli olup zili çalmayın (Zaten çalsanız da işe yaramayacak) ve kapıyı eldiveniniz ile parçalayıp içeri dalın.

Boss – Charon 2

Videonun ardından dövüşümüzün rövanşını yapmak için yine Charon ile karşı karşıyayız. Zevkli bir dövüş olacağı konusunda söz verebilirim. Atakları yine aynı ama bu sefer bazı değişiklikler olacak. Bunlardan ilki maskesi sayesinde sizin başınıza yeşil bir ışık musallat ediyor, fakat çok fazla canınızı yakmıyor. Kaçabilirseniz kurtulma şansınız olur. İkincisi, elindeki orağı yere vurarak deprem etkisi yaratabiliyor, bundan da zıplayarak kaçın. Üçüncü ve en önemli farklılık ise artık sizde “The Guntlet of Zeus” var. Savaş başlayınca elindeki orağını sallayacak. Korunun ve atağı bitince siz girişin. Yeşil ışık toplarını yollayınca yine kalkanınızla topları ona geri yollayacaksınız. Orağını yere vurup deprem etkisi yaratacak, çok fazla uzaklaşmadan kaçın. Orağı yere takılacak ve siz atağa geçeceksiniz. Sağlığını tamamen doldurmak için kamaraya çıkınca gidin ve altında bulunan sütunlardan birini yıkın. Üçünü de yıkınca artık sağlığını tamamen dolduramayacak. Alttaki barın yaklaşık %20’lik kısmı kalınca combo yapıp duvara yapıştırın. Maskesini almaya gittiğinizde yeniden canlanacak. Bu sefer vücudunun yarısı yok. Havadan yeşil ışık topları yollayacak. Kalkanınız sayesinde topları geri yollayın. Birkaç tane yeşil topu geri yollayınca yere düşüyor. Yanına gidip yapacağınız combolorla bir güzel pataklayıp canına okuyun. Böylece bu boss’u da öldürmüş olacağız. Ardından mükemmel bir video giriyor ve yeni bir bölüme geçiyoruz.

The Temple of Persephone

Gemiden inip ilerleyin ve sol tarafta oyunu kaydedin. İlerleyip tapınağa girin. Bu bölümde sürekli Calliope’nin peşindeyiz. Sağ taraftaki sandığı açın. Kızın girdiği yerden ilerleyip gelenleri öldürün. Merdivenlerin karşısındaki boşlukta duran sandığı açın. Merdivenden devam edin ve kapıları açın. İçeri girince sağ taraftaki heykel başlarını eldiven ile parçalamanız gerekiyor. Yoksa sizi taş haline getirecektir. Gelenleri de öldürdükten sonra kapıdan devam edip oyunu kaydedin. Yine kapıdan devam ederek merdivenleri çıkın. Bir kez daha Calliope’yi göreceksiniz. Gelenleri halledip kızı takip etmeye devam edin. Merdivenleri çıkıp kapıyı açınca hemen heykel başlarına saldırın ve sonra gelenleri öldürerek kapıdan geçin. Koridor boyu devam edip kapıyı açın. Dönen mekanizma bulunan bir platforma geleceksiniz. Kolu çevirin ve yukarı çıkmaya başlayın. Yukarı çıkarken çatlak duvarları kırmayı unutmayın. En sondaki çatlak duvarın içinde sandık var. Yukarı varınca büyük bir kuşatmayla baş başa kalacaksınız. Zorlu bir mücadeleden sonra sağ taraftaki kapının içerisinde bulunan sandıkları açın ve diğer kapıdan ilerleyin. Oyunu kaydedip kapıdan geçin ve merdivenleri çıkın.

The Groves of Persephone

İlerleyin ve Persephone ile konuşun. Sizden Calliope’yi görmek için silahlarınızı bırakıp günahlarınızdan arınmanızı isteyecek. Videodan sonra ağaca gidin ve dediklerini yapın. Silahlarınızı bırakıp, günahlarınızdan arının. Geçit açılacak. Açılan geçitten geçin.

Her şeyi açıklayan mükemmel bir videonun ardından Calliope’den kurtulun. Şimdi günahlarımda sevaplarımda benim diyerek bahçedeki ruhları temizlemeye başlayın. Birkaç tane öldürünce askerler gelmeye başlayacak. Gelenleri de aradan çıkartıp bahçede ne var ne yoksa temizleyin. Böylece yeniden “Ghost of Sparta” olacaksınız ve yeniden silahlarınızı ele geçireceksiniz. Açılan yerden geçin. Gelen tüm yaratıkları zorlu bir savaştan sonra defedip yolunuza devam edin. Canınızı tazeleyip büyü gücünüzü doldurun ve oyunu son kez kaydedin. Merdivenleri çıkın ve videoyu seyrederek savaşa hazırlanın.

Boss – Persephone & Atlas

Savaşın ilk kısmında dişe diş olarak Persephone’i pataklıyoruz. Uçacak, kaçacak ve ataklar yapacak. Bazen de taşlar fırlatacak. Bunlardan zıplayarak kaçmanız gerekiyor. Barın yarısı tükenince sizi kucaklayıp kanatlarının altına alacak ve Calliope’yi kastederek “Onu ara, onunla beraber ol, bu dünyayı terk et.” gibisinden bir şeyler diyecek ve Atlas’a seslenecek. Burada çok hızlı olup Atlas’tan kaçmanız gerekiyor. Yoksa Atlas sizin bir güzel pestilinizi çıkarıyor. Eğer kaçabilirseniz yapacağınız mükemmel combolarla Atlas’ı hareket edemez hale getireceğiz.

Savaşın ikinci ve en zevkli kısmı başlıyor. Burada yapacağınız şey Persephone’nin gözünden çıkan ışınlardan kaçmak ve gönderdiği büyük yeşil topları ona geri yollamak. Dengesini kaybedip, sütuna tutunduğunda gidin ve saldırın. Sonra sütun değiştirip yana atlayacak ve yerden yeşil ışıklar çıkaracak. Bunu yaptığında kaçın ve “Light of Dawn” kullanarak dengesiniz bozup yine saldırın. Aynı şeyi birkaç kez daha tekrarlayınca temelli yere düşecek. İşte bu sırada ortadaki kırmızı dairenin üstüne gelip ışığı L tuşuna basarak Persephone’nin üzerine tutmanız gerekiyor. Aranızda büyük bir ışık demeti oluşmuş olacak ve sizde çıkan tuşlar ile comboları yaparak Persephone’nin sonunu getireceksiniz.

Oyunu bitirdik ama müthiş bir video seyredeceksiniz. Kratos kızını tamamen kaybettiğini anlayacak. Atlas, Kratos’a sonraki oyunlarda görüşmek üzere randevu verecek. Videonun sonunda ise Morpheus’un karanlık hükmünün sona erdiğini ve Helios’un güneşinin yeniden açtığını öğreniyoruz. Credits ekranını izledikten sonra Helios ve Athena yanımıza gelip Sun Shield ile The Guntlet of Zeusu bizden alacaklar. Böylece mükemmel bir oyunu üzülerek tamamlamış olacağız.


eFSaNe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
God of War 2 Tam Çözüm eFSaNe Tam Çözüm 1 02.03.09 15:41
Devil May Cry 2 Tam Çözüm eFSaNe Tam Çözüm 0 21.02.09 23:46
CatWoman Tam Çözüm eFSaNe Tam Çözüm 0 19.02.09 20:30
Crysis Tam Çözüm -BuRAk- Tam Çözüm 3 31.12.07 18:56
[Tam Çözüm] Alias eFSaNe Tam Çözüm 5 27.05.07 14:09


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 04:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.0.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
ForumTayfa

Arşiv: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 95 96 97 98 99 100 102 103 104 105 106 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 167 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271


ForumTayfa - Link Değişimi
Telinka İletişim | Voip Ürünleri | Link Değişimine Katılın |

Sitemiz bir forum sitesi olduğundan dolayı, kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. ForumTayfa Yöneticileri mesajları itina ile kontrol etse de, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız [email protected] email adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.

Any member of our web site has the right of adding comments instantly without getting permisson due to the forum structure of our site basis. Althought, our site modarators check comments with care, all the responsibilities sourced from these comments directly belong to the members. If you still find any illegal content in our site ( A.buse, H.arassment, S.camming, H.acking, W.arez, C.rack, D.ivx, Mp.3 or any Illegal Activity ), please report us via [email protected] .Your reports will be evaluated as soon as the arrival of your e-mail.