ForumTayfa  

Go Back   ForumTayfa > Oyun Dünyası > Tüm Oyunlar > Tam Çözüm

Tam Çözüm Oyun tam çözümlerini paylaştığımız bölüm...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 02.03.09, 15:45   #1 (permalink)
aggressive
 
eFSaNe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: not connected
Mesaj Sayısı: 4.393
Konu Sayısı: 1023
Takım: Trabzonspor
Rep Gücü: 72894
Rep Puanı: 7287628
Rep Derecesi : eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000
Ruh Hali:

Standart Gold and Glory : Road to El Dorado Tam Çözüm
Escape From The Town: Part 1
Oyuna başladıktan sonra hemen önünüzdeki posteri alın. Sonra pazarda mısır satan adama 1 peseta verin ve mısır alın. Mısır satan adamın arka tarafına doğru gidin, orada bir tavuk göreceksiniz. Tavuğa mısır verin ve onu yakalayın. Pazarın diğer tarafında bulunan tavuk satıcısına, yakaladığınız tavuğu satın. Şimdi 5 pesetanız oldu. Tavuk satıcısının sağ tarafındaki kapıdan geçerek kumarbazın yanına gelin. 5 pesetanızı ona gösterin ve Dice denen oyunu oynayın. Oyunun kuralı basit. Bunu bir örnekle açıklayalım. Zarları attınız ve gelen iki zarın toplamı 7 ediyor. İkinci kez zarları atmadan önce Lower-Higher'dan birini seçiyorsunuz. Lower derseniz 7'den, yani ilk zarın toplamından aşağı atmalısınız. Higher'da ise 7'den fazla atmalısınız. Bu seçimi yaptıktan sonra ilk attığınız zara bakarak para riske etmelisiniz. Örneğin 1-1 ya da benzeri düşük sayılar geldiğinde, ikinci zarın yüksek gelme ihtimali fazladır. Bu yüzden para kazanmak için bu gibi şanslı olduğunuz durumlarda, ortaya biraz daha fazla para koyarak büyük oynamalısınız. Yalnız elinizdeki paranın tümünü riske etmenize Miguel izin vermiyor. En azından 1 peseta ayırmalısınız. Biraz para kazandıktan sonra, kumarbaz riske ettiğiniz büyük rakamı karşılayamayacak ve El Dorado'nun haritasını ortaya koyacak. Bu haritayı kazanın ve oyunu bırakın. Şimdi tavukçunun solunda, önünde bir adamın beklediği kapıdan geçmeyi deneyin. Geçemeyeceksiniz ama pazarın diğer ucundaki kapıda bekleyen adam gidecek. Evet şimdi mısır satan adamın bulunduğu yerdeki kapıdan geçin. Kasabanın yeni bölgesine geldiğinizde düm düz devam edin ve Malezo'nun konuşmasını dinleyin. Sonra geri gönün ve merdivenlerden çıkın. (Malezonun arkasındaki merdivenlerden değil!) 2. kapıdan geçerek, elinde sapan olan çocuğun bulunduğu yere gelin. Yanına gitmeye çalışın, size taş atacaktır. Şimdi fıçının içine girin ve çocuğun yanına böyle gidin. Çocuk kaçınca sapanı alın. Buradan devam edin ve sürekli olarak yolu takip edin. Üzerinde yeşil kadın elbisesi asılı olan çitlere geldiğinizde, çitlere bir bakın. Sonra devam edin. Tekrar Malezo'yla karşılaşınca onunla konuşun ve ilerleyin. Bu kez merdivenden çıkmak yerine sağ taraftaki yoldan gidin.İçinde boğa olan büyük kapının önünde duran adamla konuşun ve kapıyı açmayı deneyin. Adam izin vermeyecektir. Sonra tekrar adamla konuşun. Şimdi gidip Malezo'yla konuşun ve onu takip edin. Boğanın olduğu kapıya tekrar geldiniz. Kapıyı açmayı deneyin, Malezo biraz söylenecek. Şimdi Malezo'yla tekrar konuşun. Sonunda kapıyı açtınız ve boğa serbest kaldı. Peşlerinden gidin ve boğaya sapanla taş atın. Kaçtıktan sonra çocuğun sapanını aldığınız yerden dolanarak, yeşil elbisenin olduğu çitlere gidin ve posteri buraya yapıştırın. Yeşil elbiseyi alın ve pazara dönün. Pazarın ortasına geldiğinzde Tulio üzerini değiştirmeye gidecek. Artık tavuk satan adamın oradaki çıkış kapısına gidin. Tulio kapıdaki adamı oyalarken, Miguel'le eğilerek görünmeden kapıya ulaşın.

Escape From The Town: Part 2
Bölüme başlayınca ilerleyin ve fıçının içine girin. Daha sonra gardiyanlar arkalarını döndüklerinde havuçlara doğru ilerleyin ve bir tane alın. (Gardiyanların hareketlerini iyi takip edin.) Sonra havucu eşeğin önündeki tahtaya koyun. Artık mekanizma çalışıyor. Arka taraftaki kolu bir kez indirin ve yandaki merdivenlerden çıkarak fıçıya girin. Her iki karakter içinde bu olayı uygulayın.

Voyage To The New World
Buradan kurtulmak için önce köşedeki elmayı alın ve arkadaki direğe tırmanın. Elmayı Altivo'ya verin. Yukarıdan düşen çubuğu alın ve sağ taraftaki merdivene bununla uzanın. Yukarı çıkın ve kapıdan içeri bakın. Uyuyan adamın başından bisküvileri alın. Maymuna seslenin, sonra bisküvi uzatarak ondan kırmızı ve mavi anahtarları alın. Geri dönün, kapının yan tarafındaki demirlere tutunarak karşı taraftaki kapıya gidin. Anahtarları kullanarak kapıyı açın ve içerideki adamın yanına gidin. Şimdi kontrol Miguel'de. Önce ip merdivene bakın, sonra Tulio'yla konuşun. Tulio kafasıyla duvara vuracak ve merdiven çözülecek. Miguel'le yukarıdaki adamın bulunduğu odaya gidin. Fıçının arkasından eğilerek koşun veadama görünmeden topun yanındaki kırmızı bezi alın. Şimdi adamın yanına gidin ve ondan çorabı alın. En başta bulunan topu çorapla temizleyin. Sonra yerdeki bisküvileri alın. Tulio'nun yanına inin ve yerdeki kağağı açmayı deneyin. Kapak kapanacak ve Altivo size çubuğu atacak. Çubuğu kullanarak kapağı açın ve bisküvileri buraya koyun. Fare içeri girecek ve kapak kapanacak. Çorabı kullanarak buradan fareyi alın ve yukarıdaki adama gidip, fareyi gösterin. Adam bayılınca arkadaki sürahiden çorabın içine yağ doldurun. Bu yağı yan taraftaki lambada yakın ve topu ateşleyin. Şimdi açılan delikten dışarıya çıkın. Artık yukarıdasınız. Altivo'nun yanına gidin ve iplerini çözün. Geminin üst bölümüne ilk çıktığınız yere giderek Miguel'e ipi uzatın. Sandalın iplerini çözmeyi deneyin, beceremeyince Miguel deneyecek. Demodan sonra Miguel'le gidip fıçıdan bir elma alın ve Altivo'ya verin. Ya da gidip sandalı tutan kaldıraca elmayı yerleştirin.

The Search for El Dorado: Part 1
Kafatasına saplanmış olan kılıcı alın ve arkadaki kartal başı şeklindeki kayaya gidin. Yan taraftan üzerine çıkın ve kılıcınızla sarmaşığı kesin. Sonra arka taraftaki yaprakları kılıcınızla kesin ve ilerleyin. Yılana yaklaşmayın ve yola devam edin. Ortadaki küçük ağacın önünden flütü alın ve yılanın yanına giderek çalın. Bibo'yu yılanın elinden kurtardınız. Flütü aldığınız yerdeki küçük ağaca gidip bir bakın. Sonra Miguel'le ağacın dalını eyin ve Tulio'yla Bibo'ya sarmaşığı bağlayın. Sonra Bibo'yu dala yerleştirin.Ağacın arkasından yeni inen sarmaşıktan tımanın. Ağacın dalını kopartın ve ilerleyip derenin yanındaki taş yığınına, dalı koyup Miguel'le bastırarak devirin. Şimdi kaya ve kaplumbağaların üzerine basarak iki karakteri karşıya geçirin. Yalnız Miguel son kayadan atlayamayınca, Tulio'yla önünüzdeki küçük kayayı devirin.

The Search for El Dorado: Part 2
İlerleyerek tapınağın girişine gelin. Kolu indirin ve içeri girin. Balık sembolünün olduğu kolu indirin ve açılan kapıdan geçin. Sonra bu odadaki kolu indirin ve açılan kapıdan geçin. 3. koluda indirip ilerleyin. Şimdi en başa döndünüz. Balık simgeli kolu indirin ve açılan kapıdan tekrar geçin. Burada açok olan balık sembollü kapıdan gidin ve kafatası şekilli asansörle yukarı çıkın. Sıra Miguel'in... Kolu indirin ve açılan kapıdan geçin. Aynı işlemi en başa dönünceye kadar uygulayın. Başa döndüğünüzde ilk indirdiğiniz kolu tekrar indirin ve kapanmayan kapıdan geçerek tavuk sembollü kapıyı takip ederek asansörle yukarı çıkın. Şimdi Miguel'i 2. kafatasının üzerine getirin ve Tulio'yla en baştaki kolu indirin. Sonra Tulio'yu 1. kafatasının üzerine getirin ve Miguel'le aşağıdaki kolu indirin. Bunun ardından Miguel'i tekrar kafatasının üzerine getirin ve Tulio'yla kolu indirerek, Miguel'i yukarı çıkartarak 1. kafatasının üzerine getirin. En son olarak Tulio'yla kolu indirin ve beraberce merdivenlerden aşağı inin. Buradaki kolu indirerek kapakları açın. Güneş ışığının aydınlattığı yerden sola dönün. İlerleyerek mağranın önüne gelin. Fakat sınırı geçmeyin. Bibo'yu içeri yollayın ve heykeli kapıya dığru itin. Kapı kapanınca kayaları düşürün ve heykeli dışarı çıkartın. Heykeli alıp geri dönün ve az önce merdivenlerden indikten sonra kullandığınız kolun oraya gidin. İki kapının ortasındaki duvara heykeli takın. Sular çekilince heykeli aldığınız yerdeki şelaleye gidip, merdivenlerden tırmanın.

Roar Of the Stone Jaguar: Part 1
Tulio'yla biraz ilerleyin ve çaprazındaki heykelin ışığının yanmasını sağlayın. (Heykellerin ışıkları çaprazlarına geldiğinizde yanıyor.) Işık yanıyorken Miguel'le bu heykele gidin ve flütü çalın. İşi doğru yaparsanız heykel arkasını dönecektir. Şimdi Miguel'le ilerleyerek, Tulio'nun önündeki heykelin ışığının yanmasını sağlayın ve Tulio'yla ilerleyerek yerden ^^Shiny Plate^^i alın. Işığı yanan heykelde Shiny Plate'i kullanın. Artık aynı işlemi diğer heykeller içinde yaparak Miguel'le çorabı, Tulio'yla bisküviyi kullanın ve yolunuza devam edin. Lavlı bölgenin bir tarafında ana kapı, bir tarafında da bu kapıyı açan kol bulunuyor. Tulio'yla kapıyı açan kola gidip indirin. Miguel'le de kapıya gidip içeri gidin. İçeri girince buradaki kolu indirin ve Tulio'yla buluşun. İlerleyip merdivenlerden çıkın.

Roar Of the Stone Jaguar: Part 2
Tulio'yla kolu indirin ve Miguel'le aşağıya inen duvarın üzerine gelin. Tulio'yla kolu indirerek Miguel'i yukarı çıkarın. Örümceklere dikkat edin ve ilerleyip merdivenlerden inerek meyve kopartın. Öndeki kolu kullanarak Tulio'yu Miguel'in yanına getirin. Bu şekilde yardımlaşarak ilerleyin. Çıkan kolu kullanın ve yukarı çıkan duvarın altına meyveyi koyun. Örümcek oraya geldiğinde de indirin. Diğer kolu indirip, yardımlaşarak Miguel'i yanınıza getirin. Yolu takip edin. İlerde yine aynı tür bir mekanizmayla karşılaşacaksınız. Örümcek hareketli duvarın üzerine geldiğinde kolu indirin. Hayvan deliğe girince, duvarı çıkartın. Bu şekilde ilerleyerek en üst noktaya kadar ulaşın.

El Dorado in Peril
Kızla konuştuktan sonra tapınağa girin. Konuşma bitince girişin sağ tarafından gidin ve altınların arasındaki sarı bezin oradan dişliyi alın. İlerleyip diğer odalardanda 2 dişliyi bulun. Toplam 3 dişliniz olunca geri dönün. Buradaki bir kol yardımıyla açılan kapağı dikkate almayın.(Şu an için.) Şimdi girişin sol tarafındaki bölüme gidin. Üzerinde sarı halka olan kapının oradaki su pompasına dişlileri takın ve yere düşen altını alın. Sarı halkalı kapıdan geçin. Buradaki demir kapağı açmayı deneyin. Jaguar kükredikten sonra sıra Miguel'e geçecek. Hemen önünüzdeki su kızağına kılıcınızı sokun. Sonra az önceki açılabilen kapağın önündeki altın insan suratına kılıcınızı geçirin ve mavi mücevheri alın. Artık girişin sol tarafındaki bölgeye gidin. Sarı halkalı kapının sağ tarfından gidin ve su kızağına kılıcınızı sokun. İlerleyip Jaguar heykelinin oradaki jızağada aynı işlemi uygulamayı deneyin. Fakat bunu yapamadan Jaguar uyananacak. Kontrol Tulio'ya geçer geçmezönceden gördüğünüz kapağın oraya koşun ve jaguar bunun üzerine geldiğinde kolu indirin. Jaguar aşağı düşecektir. Yalnız jaguardan çok fazla uzaklaşmayarak mesafeyi koruyun. Miguel'le de aynı işlemi yapın. Az önce açamadığınız kızağı şimdi gidip açın ve geri dönüp Tulio'yla buluşun. Sarı halkalı kapıdan geçip demir kapağın oradaki kolu indirin. Sular açıldı. Son iş olarak tapınaktan çıkın ve küçük kızın yanına gidin. İşte altınlar artık sizin!!!


eFSaNe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Glory of The Roman Empire MaStEr Oyun Hileleri 0 11.02.09 03:01
Sakarya'da Off Road rüzgarı (Off-Road) NeoJima Spor genel 0 06.03.08 18:44
Türkiye Off-Road Şampiyonası'nda ilk ayak! (Off-Road) NeoJima Spor genel 0 29.02.08 14:33
ALmora-GLory of Time sheytaNkıscaNdy Rock 0 20.12.07 18:23


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 08:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.0.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
ForumTayfa

Arşiv: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 95 96 97 98 99 100 102 103 104 105 106 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 167 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271


ForumTayfa - Link Değişimi
Telinka İletişim | Voip Ürünleri | Link Değişimine Katılın |

Sitemiz bir forum sitesi olduğundan dolayı, kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. ForumTayfa Yöneticileri mesajları itina ile kontrol etse de, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız [email protected] email adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.

Any member of our web site has the right of adding comments instantly without getting permisson due to the forum structure of our site basis. Althought, our site modarators check comments with care, all the responsibilities sourced from these comments directly belong to the members. If you still find any illegal content in our site ( A.buse, H.arassment, S.camming, H.acking, W.arez, C.rack, D.ivx, Mp.3 or any Illegal Activity ), please report us via [email protected] .Your reports will be evaluated as soon as the arrival of your e-mail.