ForumTayfa  

Go Back   ForumTayfa > Oyun Dünyası > Tüm Oyunlar > Tam Çözüm

Tam Çözüm Oyun tam çözümlerini paylaştığımız bölüm...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 02.03.09, 16:05   #1 (permalink)
aggressive
 
eFSaNe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: not connected
Mesaj Sayısı: 4.393
Konu Sayısı: 1023
Takım: Trabzonspor
Rep Gücü: 72894
Rep Puanı: 7287628
Rep Derecesi : eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000
Ruh Hali:

Standart Graw Tam Çözüm
Taktik FPS oyunu Ghost Recon Advanced Warfighter 2013 yılında Amerika ve Meksika arasında geçen savaşı konu alıyor. Ghost takımı 4 kişiden oluşuyor. Ekibin başında kontrol edeceğimiz Scott Mitchell karakteri bulunuyor. Ekibimiz Brown, Kirkland ve Allen müthiş donanımlara sahip 3 kişiden oluşuyor. Ekibimizi kısaca tanıyalım;

Brown: Ağır makineleri silahı ile yakın çarpışmalarda oldukça etkili. Ekibe ilerlemesi için komut verdiğimizde Brown önden gidere yolda karşımıza çıkan düşmanları temizler.

Kirkland: Kirkland da Brown gibi yakın çarpışmalarda etkili, ayrıca düşman tanklarını Kirkland’ın roketatarı sayesinde kolayca yok edebilirsiniz.

Allen: Keskin nişancımız, birini uzaktan öldürmek için Allen’in görüş açısını ayarlayın ve gerisini ona bırakın. Tek vuruşta inanılmaz bir atış kabiliyetine sahip.

İpuçları

* Oyunun her bölümünde yapmamız gereken görevler bulunuyor. Bende tam çözümde bölüm içinde verilen görevleri ayrı başlıklar halinde yazdım. Oyunda takılanlar takıldığı bölüme ve görevin ismine bakarlarsa kolay yoldan takıldığı yeri geçebilirler.

* Oyunun kontrollerinden bahsedelim. “W,A,S,D” yön tuşları , “Q ve E” ile duvar dibinden yada bir yeri gözetlemek için sağa ve sola bakmamızı sağlıyor. “Shift” koşma, “C” ile eğilirken ilk bastığımızda normal eğiliyor ikincide ise yerde sürünme pozisyonuna geçiyor. “V” ayağa kalma, “R” şarjör değiştirme, “N” gece görüşü, “F” silahlar ve el bombasını görüp mouse yardımıyla da seçebilirsiniz. Eğer ekibinizdeki birisinin gözünden olanları görmek için “G” tuşuna basın. “TAB” tuşu harita, “X” ile araçlara binebiliyoruz

* Ekibimizdeki kişileri “1, 2, 3” tuşlarıyla seçiyoruz. Komut vereceğiniz kişiyi bu tuşlarla seçip mouse tekerleğini kullanarak soldaki menüde çıkan seçeneklerle komutlar veriyoruz. Eğer bütün takıma aynı anda komut vereceksek “é” tuşunu kullanın. Oyunda verebileceğimiz önemli komutlar ise şöyle; “F1” Move – Hareket etme, “F2” Attack – Saldırı pozisyonu , “F3” Cover – Savunma. Bu komutları ekibinizdeki bir kişiye yada hepsine verdiğinizde ona göre hareket ederler.

* Oyunda otomatik kayıt sistemi bulunuyor. Bir bölümde çok sayıda kayıt oluyor. Bazı bölümlerde yapılan her görev sonrası oyun kaydolabiliyor. Onun için görev esnasında sağlık barınız az ise load seçeneğinden son yapılan kayıttan oyuna girdiğinizde sağlık barınızın yüksek olduğunu göreceksiniz.

* TAB’a bastığımızda önümüze bir taktik haritası çıkıyor ve buradan adamlarımızı detaylı bir şekilde yönlendirebildiğimiz gibi, düşmanlarımızı da kuş bakışı olarak görebiliyoruz. Bu harita basit bir yapıda değil. Tamamıyla üç boyutlu, uydudan elde edilen görüntü bize veriliyor. Olan çatışmaları bile sıcağı sıcağına bu ekranda görebiliyoruz. Oyunda haritayı çok sık kullanın. Varmak istediğiniz hedefi ve gideceğiniz kısa yolları üç boyutlu harita sayesinde rahatça yapabilirsiniz.

* Ekibimize haritadan da komut verebiliyoruz. Ekibimizin bizden uzak olduğu yerlerde haritadan bakıp hangi adamımızın nereye gideceğine karar verebiliriz. Bunun için nereye gideceğine mouse ile seçip haritanın alt kısmında bulunan “Exetuce” tuşuna basarak ekibi bulunduğu yerden bizim belirlediğimiz yere doğru hareket ettirebiliyoruz.

* Oyunda şarjör değiştirme diğer FPS oyunlarından çok farklı hazırlanmış. Silahımızdaki kurşunları bitirmeden şarjör değiştirirseniz kalan kurşunlar yeni şarjöre eklenmiyor ve yere atıyoruz.

Taktikler

* Oyunda her şey belli bir taktiğe göre hazırlanmış. Eğer bir taktik belirlemeden ilerlerseniz zorlanabilirsiniz. Onun için operasyonlara başlamadan önce harştayı açıp gideceğiniz yolları belirleyin.

* Oyunda hızlı hareket ederseniz hemen öleceğinizi göreceksiniz. Onun için yavaş ve dikkatli ilerleyin. Her zaman ekibinizi önden gönderin, bu şekilde ekibiniz yolu açar ve tehlike anında ilk onlar çatışır.

* Görev esnasında ekibinizdeki bir kişi veya hepsi ölse dahi biz göreve devam edebiliyoruz. Ancak biz öldüğümüz zaman görev iptal oluyor ve en sn kayıt yapılan yerden başlıyoruz.

* Düşmanların yapay zekaları da normalden üstün. Ateşe başladığımız zaman siper alıp yere yatıyor ve ateşi kestiğimizde karşı saldırıya geçebiliyor. Bazı düşmanların yere düştüğünde öldüğü sanıyoruz ancak düşmanlar ölmüyor ve saldırıya geçiyor. O yüzden bir düşmanı tam anlamıyla öldürdüğünüzden emin olun.

* Oyunda sık sık çapraz ateş uygulamasını yaptırın. Mesela bir bölgeye düşmanlar barikat kurmuş ve pusuya yatmış bekliyorlar. Ekibi bölgeye dağıtın ve iki koldan ateş etmeye başlayın. Bu sayede düşmanlar bir tarafı boş bırakacak ve bizde o boş bırakılan yerden ateş ederek barikatı bozguna uğratabilirsiniz.

Bölüm: Contact!

Bu bölüme alıştırma bölümü de diyebiliriz. Kontrollerden oyundaki çeşitli hareketlere kadar her şeyi bu bölümde görüyoruz. Takım arkadaşlarımızla birlikte uçaktan aşağıya paraşütle atlıyoruz. Ancak takım arkadaşlarımızla aynı yere inemiyoruz. Onun için ilk önce takım arkadaşlarımızı bulacağız. Ekranda yeşil kutu içinde ulaşmamız gereken hedefleri görüyoruz, ayrıca kutunun içinde hedeflerin bize olan uzaklığını da bulunuyor. Mesafe olarak en yakın hedefinize ilerleyin. İlk takım arkadaşımızı bulduktan sonra diğerlerini de bulun. Ancak dikkatli olun her an karşımıza düşman çıkabilir. Bütün ekibi bulduktan sonra yeni emirler geliyor. “Drone” adındaki küçük bir robot buluyoruz.

Robot Drone

“Drone” uçan bir robot, ona da komutlar verebiliyoruz. Yeni komut geliyor, helikopteri kullanan Ramirez’e helikopteri indirecek yeri göstereceğiz. Hedef yeşil kutuda gösterilmiş. TAB tuşuyla haritayı açın ve drone’yi seçin, sonra yeşille gösterilen hedefe önce “move” sonra “execute” komutlarını vererek yönlendirin. Drone hedefe vardığında helikopter iniş yapmaya çalışacak. Ancak iniş yapamadan geri dönecek. Çünkü binaların çatılarında üç tane roket atarlı adam bulunuyor.

RPG

Yeni görevimizde “RPG” denilen bu üç roketatarlı adamı öldürmek. Yine yeşil kutu içinde hedeflerin bize olan uzaklıkları var. Bize en yakın olan hedefe yönelin. Bütün RPG’lere arkadan yaklaşın. Vuruş açısını ayarladığınız zaman sakince nişan alıp öldürün.

Üç roket atarlı adamın dışında diğer düşmanlarda mücadele edeceğiz. Onun için dikkatli olun, görev esnasında bir adamımızı kaybedebiliriz. Yinede kalan ekibe “move” komutunu vererek önden gitmesini sağlayın. Bu şekilde üç RPG’yi de öldürüyoruz. Sonra helikopter iniş yapıyor ve bizleri bekliyor. Çatıya çıkacağımız binanın girişi karanlık, o yüzden N’ye basın ve gece görüşünü açın. Bütün adamları öldürün. Sonra merdivenlerden çıkarak devam edin. Arka taraftaki merdivenler sayesinde çatıya çıkın. Ancak dikkat edin burada da düşmanlar var. Hepsini öldürdükten sonra ekibinizi seçip helikoptere “move” komut vererek binmesi sağlayın. Bizde “X” tuşu ile helikoptere binip bölgeden uzaklaşıyoruz

Bölüm: Coup D’état

Göreve başlamadan önce silah seçme ekranı çıkıyor. Sol taraftan çeşitli silahlar bulunmakta. Oyuna girmeden önce silahımızı seçmeliyiz. Silahlara çeşitli modifikasyonlar yapmak mümkün. Örneğin normal bir silaha dürbün takarak veya roket atar aparatı takarak silahın işlevini değiştirebiliriz. Silahımızı seçip oyuna başlıyoruz.

Bölgeye helikopterle gidiyoruz. Kapılar açıldığında “X” tuşuyla helikopterden aşağıya iniyoruz. Yere indiğimizde iki yol seçeneği bulunuyor. Biri hemen önünüzdeki diğeri de arka tarafınızdaki yol. Ben arka taraftaki yoldan gitmenizi tavsiye ederim.

VIP Position

İlk görevimiz olan VIP position’a gitmek. İlerlerken çok dikkatli olmalısınız. Çünkü neredeyse her taraf düşman kaynıyor. Önümüze çıkan bütün düşmanları öldürün. Büyük bir meydandayız, burada çok dikkatli olun. Çünkü her tarafta pusuya yatmış düşmanlar var. Sizi gördüklerinde hemen saldırıya geçiyorlar. Sağ taraftaki duvarı kullanarak ilerleyin. Bu esnada düşmanları öldürün. Burada bir adamımızı kaybedebiliriz. İlerlemeye devam ediyoruz hedefimize vardığımızda etraftaki askerleri öldürün. Yanmış ve parçalanmış bir aracın yanına geliyoruz. Konuşmalar devam ediyor sonra bir grup düşman birliği bize saldırıyor. Dikkatli olun ve hepsini öldürün.

Tanker

Yeni verilen emirde patlatmamız gereken bir tankerin olduğu söyleniyor. Bulunduğumuz yerin sağ tarafında aşağıya doğru ilerleyin ve haritanın hep sağ yönünü kullanın. İlerlerken dikkat edin, önümüze ufak düşman birlikleri çıkıyor. Evlerin çatılarında ve balkonlarında düşmanlar pusuya yatmış durumda gözleriniz dört açın ve dikkatli olun. Tankeri gördüğümüzde uzaktan ateş ederek tankeri patlatın. Bu patlama düşmanları şaşırtacak. Patlama gerçekleştikten sonra savunmaya geçin. Düşmanlar sadırıya geçiyor. Hepsini öldürün.

Carpark

Yeni görevimizde bir tankı patlatmamız söyleniyor. Bunun için ilk önce haritada gösterilen otoparka doğru ilerleyin. Otoparkın içinde yardımcı kuvvetlerde bulunuyor. Otoparkın etrafındaki askerlere dikkat edin, sonra otoparkın ikinci katına çıkın. Bizden çatıya çıkıp helikopterden roketatar almamız söyleniyor. Ancak etrafta keskin nişancılar var. Çatıya çıktığımız zaman hemen ölebiliriz. Ön tarafta iki tane sağ tarafta ise bir tane olmak üzere üç tane keskin nişancı var.

Onları çatıya çıkmadan önce öldürürseniz çatıda rahat hareket edebilirsiniz. Keskin nişancılar öldürdükten sonra helikopter iniş yapıyor ve bizde yanına gidip “X” tuşuyla roketatarı alıyoruz. Şimdi yapmamız gereken otoparkın ön kısmındaki tankı patlatmak. Tankın üzerine gelip sağ tuşla hedefe kilitleyin ve ateş edin. Sonunda tank patlıyor. Adamlarımıza helikoptere binmek için komut verip bölgeden uzaklaşıyoruz.

Bölüm: VIP 2 is Down

Bu bölümde zorlanabiliriz. Çünkü çok fazla çatışma ve düşman var. Yine helikopterle bölgeye uçuyoruz. Bir süre sonra helikoptere saldırı yapılıyor. Helikopterden ip yardımıyla aşağıya inin. Çatışmanın ortasında kalıyoruz. Siper alın ve etraftaki bütün askerleri öldürün.

Ambush Zone

Meydana doğru gelen bir konvoy var. O konvoyu yok etmeliyiz. İsterseniz konvoya el bombası atarak araçlarının parçalamasını sağlayabilirsiniz. Araçlarından inen düşman askerleri seri bir şekilde öldürün.

Drop Point

Drop Point bölgesine gitmemiz söyleniyor. Gidiş yolunda roketatarlı bir düşman pusuya yatmış. Bizi gördüğü zaman roket atıyor. Ama biz ilk önce sağ taraftan gelen askeri aracı patlatacağız. Aracın üstünde asker var öldürün. Sonra araca el bombası sallayın, iki tane el bombası ile araç patlayacaktır. Gelelim roketatarlı düşmana. Çok dikkatli olmalısınız sizi gördüğü zaman hemen ateş etmeye başlayacaktır. Ekibimizdeki keskin nişancı olan “Allen”e roketatarlı düşmanı yok etmek için komut verin. Roketatarlı düşmanı öldürdükten sonra ilerleyin, drop point’e gidene kadar çatışma halinde olacaksınız. Bölgeye vardığınızda yeni komutlar alıyoruz.

ADAT Position

Bu görev biraz araştırmayı gerektiriyor. İki tane ADAT aracı var. Bunlar bizim haberleşme sistemimizi bozdukları için haberleşme sağlayamıyoruz. Bizim görevimiz ise bu iki aracı bulup savaş pilotumuza haber verip patlatılmasını sağlamak. Ghost Team’ın bulunduğu sol tarafta “air strike” seçeneğini hedefleri vurmak için kullanıyoruz. Asıl sorun bu araçlar haritada gözükmüyor kendimiz bulacağız. Haritayı açın ve bulunduğunuz yerden Mouse yardımıyla yukarıya hareket edin. Aracın biri palmiye ağacının altında diğer ise büyük bir bina var onun ön kısmında. Araçlar tanka benziyor ve üstünde radar var. Araçlar bulduktan sonra üzerine Mouse ile gelin ve air strike seçeneğine gelerek attack komutunu verin. Pilot ADAT araçılarını patlatacak. İkincisini de aynı şekilde patlattıktan sonra helikopter gelecek. Silah ve cephanemizi doldurup yeni komutumuzu alıyoruz.

US Embassy

Gideceğimiz yer Amerikan Elciliği, oraya vardığımızda büyük ve gürültülü patlama olacak. Patlama bittikten sonra iki ghost ve yerde yatan Amerikan elçisi bulunuyor. Bizim görevimiz bulunduğumuz bölgeyi korumak. Bunun için adamlarınıza yerlerini gösterin ve sizde yukarıya çıkın. 3 dakika boyunca savunma yapacağız. 3 dakika sonra helikopter gelip yerde yatan Amerikan elçisini götürecek. Düşmanları öldürürken sol taraftan tank gelecek, hemen helikopteri kullanın. Tanka nişan alın ve helikoptere attack komutu vererek patlatın.

Sonra tahliye helikopteri gelecek, hemen yerde yatan Amerikan Elçisini sırtınıza alın ve helikoptere götürün. Bir helikopter daha gelecek ancak o helikopter gelene kadar yine savunma yapacağız. 3-4 tane tank gelecek. Tankları helikopter yardımı ile patlatın. Her şey bittiği zaman helikopterimiz geliyor, ekibinizle binin ve bölümü bitirin.

Bölüm: Strong Point

Rally Point

Bu sefer engebeli ve geniş bir arazideyiz. Helikopterden adamlarınızla birlikte inin ve Rally Point’e gidin. Yalnız dikkatli olun! Engebeli ve geniş bir arazide olduğumuz için açık hedef konumuna düşebiliriz. Rally Point’e vardığımızda diğer Ghost takımları çatışmaya girmiş. İlk önce araçtan silah ve mermi alın. Sonra gördüğünüz bütün düşmanları indirin. Yeni komut geliyor.

Bunker

Düşmanların yeraltı sığınağı olan Bunkerleri yok etmemiz gerekiyor. Eğer direk karşılarına çıkarsanız ölürsünüz. İşte bizde oyunun bize sunduğu geniş araziyi bu görevde kullanıyoruz. Bölgenin etrafından dolanarak Bunkerlerin yanlarına gidin. Etrafında askerler var dikkat edin. Hedeflere vardığınızda içeriye girin ve içerdeki düşmanları öldürün. Tam sığınağın ortasında bomba koymak için yer var. “X”e basarak C4’leri yerleştirin ve hemen sığınaktan kaçın. Eğer adamlarınızla birlikte sığınağa girdiyseniz önce onları çıkartın, yoksa ölürler. İki yeraltı sığınağını da patlattıktan sonra “Drop Point”e gidin. Helikopter bizi bekliyor olacak ve helikopterden silah ve cephane alın. Yeni komutumuz geliyor.

Power Station

Bir sonraki yeni hedefimiz bir enerji istasyonu. Orayı da C4 ile havaya uçuracağız. Hedefe vardığımızda çatışmaya gireceğiz. Etraftaki düşman askerli öldürün. Sonra enerji kaynağına gidip C4’ü kurun. Hedeften uzaklaşın ve atlamayı izleyin. Bu görevden sonra yeni komut geliyor.

Roadblock

Roadblock’a doğru ilerleyin, ancak yavaş hareket edin. Çünkü pusuya yatan keskin nişancılar var. Bölgedeki bütün düşmanları öldürün. Tankları da helikopterimize “Attack” emrini vererek patlatın. Bütün düşmanları öldürdükten sonra yeni komutumuz geliyor.

Artillery Location

Şimdiki yeni görevimizde haritadaki 3 tankı helikopterimize “Attack” komutunu vererek patlatacağız. Size tavsiyem sol tarafta yukarıya çıkan yoldan gidin. 3 tankın çevresinde de askerler bekliyor. Sol taraftan gittiğimizde tepedeki tankı patlatın. Tepede olduğumuz için aşağıdaki tankı da görebiliyoruz onu da helikoptere bildirin ve patlatın. Son tankı ise tepeden inip sol aşağıdaki yolu takip edin. Sonuncuyu da patlattıktan sonra helikoptere ekibiniz ile birlikte binip bölgeden uzaklaşın.

Bölüm: Mayday! Mayday!

Silahımızı seçip oyuna başlıyoruz. Bu seferki bölüm diğer bölümlere nazaran biraz farklı. Bölümde geceleyin ilerliyoruz. Etraf karanlk ve bu bölümde sessizlik ön planda. Bu sefer ekibimiz ile değil de tek başımıza ilerliyoruz. Ancak ilk bölümden hatırlayacağınız “Drone”de bizimle beraber. Bu görevde Drone’ye büyük iş düşüyor. Eğer biz Drone’yi doğru kontrol edersek, ekibimizden bile daha faydalı olabilir. Drone’yi düşmanlarını yerini tespit etmek için kullanacağız. İlerlerken önden Drone’yi gönderin. Bizim işimiz ise düşmanları öldürmek. Yani Drone düşmanları bulacak biz ise öldüreceğiz. Düşmanlar bu bölümde biraz daha fazla ama hepsini tek tek öldürürseniz sorun olmayacaktır. İlerlerken gece görüşünü açmayı unutmayın.

ADAT Location

Haberleşme sistemimizi bozan 3 tane radarlı tank var. Tankları bulup patlatmalıyız. Tankın yanına gidip “X” tuşuyla C4’ü yerleştiriyoruz. Bu şekilde 3 tankı da patlatacağız. Ancak tek başımıza olduğumuz için ilerlerken önden “Drone”yi gönderin. Drone düşmanları tespit ettikten sonra öldürün ve göreve devam edin. Sonuncu ADAT da zorlanabiliriz. Çok sayıda düşman var, onun için düşmanları teker teker ve seri bir şekilde öldürün. Son ADAT’ı da patlattıktan sonra yeni emir geliyor.

Artillery Unit

Yeni görevimizde iki büyük tankı yok edeceğiz. Tankları patlatmak için helikopterimize “Attack” komutunu vereceğiz. Düşmanlar çoğalmaya başlıyor. İlerleyin, ancak dikkat edin son patlattığımız ADAT’ın çevresinde bir grup asker gelecek. İlk önce onları öldürün. Sonra aşağıya inen yolu takip edin. Aracın oradaki askeri öldürün, sonra yol sağ ve sol olarak ikiye ayrılıyor. Sağ taraftan gitmemiz bizim için avantaj, gittiğimiz yolun hemen sol tarafındaki borudan su akıyor. Hemen onun yanında yukarıya doğru tırmanmak için gidiş var. Tırmanın ama sessizce ilerleyin. Düşman karargahındayız, ilk tankı helikoptere bildirin ve patlatın. Sonra ise karargahın içinde geçerek ilerleyin. Çadırların içinde düşman askerler bekliyor, tek tek hepsini öldürün. İlerlemeye devam ediyoruz. Amacımız üst taraftaki evin bahçesine ulaşmak. Hedefimize ulaşana kadar bütün askerleri öldürün. Evin kapısından içeri girdiğimizde tank sağ tarafta kalıyor. Ancak bahçede düşmanlar var. Birisi taramalı silahla kapıya nişan almış, birisi balkonda birisi de tankın yanında bekliyor. Önce taramalı silahlı olan düşmanı öldürün sonra ise balkondakini en sonunda da tankın yanındaki düşmanı öldürdükten sonra tankı helikoptere bildirip patlatın. Görevi bitirmek için haritada gösterilen araca ilerleyin. Belli bir zamanınız var, eğer düşman askeri birlikleri aracı bulursa Game Over oluyor. Araca ulaşmak için aşağıya inin ve sağ taraftaki ara yoldan gidin. Sonunda araca binip bölümü bitirin.

Bölüm: Ready For Bear

Enterence

İlk önce Enterence bölgesine gideceğiz. İlerleyin ve sağdaki delik yerden devam edin. Sağ tarafa dönünce ikili düşman askerlerini çıkıyor. Kolayca öldürüp ilerlemeye devam edin. Ancak dikkat edin ilerlerken her an karşımıza düşmanlar çıkabilir. Özellikle yüksek kulelerde ki keskin nişancılara dikkat. Onları da öldürdükten sonra yeni komut geliyor.

Tank Crew

Şimdiki görevimiz Amerikan tank mürettebatını kurtarmak. Yavaşça ilerleyin çünkü her an düşman çıkabiliyor. Hedefe vardığımızda etraftaki düşmanları öldürün. Tank mürettebatı bizle birlikte geliyor. Amacımız mürettebatı güvenli ve sağ salim “US Tank Hangar 131”a götürmek. Önden adamlarımızla birlikte ilerleyin. Kulelerdeki keskin nişancılara ve taramalı silahlı düşman askerlerine dikkat edin. Etrafı iyice temizledikten sonra hangara varıyoruz. Bizle birlikte gelen mürettebat tanklara atlayıp hareket ediyorlar. Şimdi ise tanklara tünele kadar eşlik edeceğiz. Tünele vardığımızda yeni komutumuzda geliyor.

Arms Depot

Tankları alıp hangara götüreceğiz. Ancak tünelin içinde roket atarla bekleyen düşmanlar var . Önden giderek onları öldürün. Tünelin çıkışa geldiğimizde arkamızdaki tanklar gelemeyecek çünkü dışarıda iki tane Havok düşman helikopterleri var. Bu iki helikopteri patlatmalıyız ama dikkat edin sizi gördüklerinde hemen roket fırlatıyorlar. Helikopterler bize yaklaşınca ateş edin. Helikopterlerden duman çıktığı zaman birkaç kez daha ateş edince patlıyor. Ama dikkat edin roket bize isabet ederse hemen ölüyoruz. Helikopterleri patlattıktan sona hedefe doğru devam edin. Hangara tanklar girdiği zaman yeni görevimizi alacağız.

Yeni komutta haritada gösterilen ve havalanmamış bir Havok helikopterini kendi helikopterimize bildirip “Attack” komutu vererek patlatacağız. Havok’u patlamak için ille de yanına gitmemize gerek yok. Uzaktan da olsa Havok ile görüş açınızı ayarladığınız zaman üzerine silahımızla gelip “Attack” komutu verip patlatabiliriz. Havok patladıktan sonra tekrar hangara dönün. Son komutumuzu alıyoruz.

Camp Exit

Artık bölümün sonuna geldik, çıkışa doğru ilerliyoruz. Üstelik tankları da kontrol ediyoruz. Çıkışa giderken iki tane düşman tankı karşımıza çıkıyor. Bunları komutamızdaki tanklara “Attack” komutunu vererek patlatın. Ancak komutamızdaki tanklar patlarsa görev sona eriyor. Onun için tanklara dikkat edin. Düşman tanklarının yanında roket atarlı düşmanlara dikkat edin. Tanklarla beraber çıkışa vardığımızda aracımız bizi bekliyor ve bizde ekibimiz ile beraber araca binip görevi bitiyoruz.

Bölüm: Quanterback

Yıkık ve parçalanmış bir kasabadayız. Bu bölümde dikkat etmeniz gereken en önemli unsur evlerin ve kulelerin tepesindeki keskin nişancılar. Sizi gördükleri anda acımadan öldürüyorlar. Birde yıkık binaların içine veya pusuya yatmış bir çok düşman var. O yüzden yavaş ve gözlerinizi dört açarak ilerleyin. İlk görevimiz geliyor.

Shagty Town

Shangty kasabasına gideceğiz. Ancak keskin nişancılara çok dikkat etmelisiniz. Binaların çatılarında yada yüksel yerlerde keskin nişancılar bir hayli fazla. Ayrıca yolumuzun üstünde düşman birlikleri barikat kurmuş. Burada zorlanabilirsiniz, düşmanları şaşırtmak için adamlarınızı etrafa yayın. Düşmanlar ekibimizi görünce hemen gittiği bölgeye doğru hedef alacaklar. Bizde o esnada sol taraftaki aradan ateş ederek barikattaki bütün düşmanları öldürüyoruz. Hedefe vardığımızda Salvatre’nin yardım çığlıklarını duyuyoruz.

Salvatre

Sıra bol çatışmalı bir göreve geldi. Salvatre’nin yanına gitmemiz gerekiyor. Ancak bu o kadarda kolay olmayacak, devam edin ve ayrı noktalarda iki tane keskin nişancı var. Dikkatli olun ve öldürün. Sonra düşman helikopteri geliyor, hem ateş edin hem de saklanın bir süre sonra helikopter gidiyor. Yola devam edin ve sol taraftan yukarıya çıkın. Neredeyse her adım attığınızda düşman sizi bekliyor. O yüzden çok dikkatli olun. Açık alanlarda evleri siper olarak kullanın. Düşman araçları gördüğümüzde el bombası atarak patlatmaya çalışın. Bu şekilde çatışarak Salvatre’nin bulunduğu yere gidiyoruz. Hedefe gittiğimizde amerikan askerlinin cesetlerini bulacağız.

Drop Point

VIP’i bulmak için hareket geçiyoruz. Ancak silah ve cephane almamız gerekiyor. Haritada gösterilen Drop Point’e doğru hareket geçin. İlerlediğimizde çatılara ve yüksek binalara çok dikkat edin. Keskin nişancılar pusuya yatmış durumda. Yoldan aşağıya inerken aşağıda üstünde düşman askeri olan bir aracı bekliyor. Ancak bizi görünce hareket etmeye başlıyor. Aracın gittiği yolu takip edin, bu esnada karşımıza çıkan düşmanları öldürün. İlerlediğimizde aşağıya doğru bir yol iniyor. Aşağıda binaların üstünde keskin nişancılar var hepsini öldürün. Helikopterin iniş yapacak alanında keskin nişancılar var. Onları öldürün ve helikopterden silah ve cephanenizi alın.

Construction Yard

Cephaneyi aldıktan sonra Construction Yard’a hareket ediyoruz. Orada VIP’i bulacağız. Hemen sağdaki yolu takip edip sol taraftan yukarıya çıkın. Tabi bu esnada binaların üstünde keskin nişancılar bulunuyor. Önden adamlarınızı göndermenizde fayda var. Hedefe doğru yaklaştıkça düşman sayısı da artıyor. Labiren gibi bir yere geliyoruz. Burada çok dikkat etmelisiniz çünkü düşmanların nerden çıkacakları belli olmuyor. Bizim hedefimiz VIP’i bulmak. VIP’in üstünde mavi takım elbise ve elinde silahı bulunuyor. VIP’i bulup helikoptere götürmemiz gerekiyor. Dikkat edin karşımıza düşmanlar çıkacak. VIP helikoptere biniyor ve uzaklaşıyor. Bizde bulunduğumuz yere gelen düşman birliklerini halledeceğiz. Bütün düşmanları öldürdükten sonra bir araç bizi almaya gelecek. Ekibinizle araca biniyoruz, araç bizi bulunduğumuz yerin karşı tarafına geçiriyor. Kaşıya geçtikten sonra “football” kod adında bir çantayı bulacağız. Nükleer silahının şifresinin bulunduğu çantayı Carlos Ontiveros çaldı. Bizden o çantayı bulmamız isteniyor. “football”a doğru ilerlerken yine düşmanlar olacak hepsini öldürün. “Football”a tam ulaşmışken düşmanlar helikopterle kaçıyor ve görev iptal oluyor. Bizde helikopterin olduğu yere doğru hareket ediyoruz. Ekibize helikoptere binme komutunu verip bölgeden uzaklaşıyoruz.

Bölüm: Guardrail IX

Bir önceki bölümde elimizden kaçırdığımız General Carlos Ontiveros ve nükleer silahının şifresi olan çantanın peşinden koşuyoruz. Bu görevde ekibimiz bizimle birlikte değil, ama Drone bizimle beraber. Görevde dikkat etmemiz gereken en önemli şey çatılarda pusuya yatan keskin nişancılar. Bizi gördükleri an ateş etmeye başlıyorlar. O yüzden çok dikkatli olun ve uçan robotumuz Drone’yi düşmanları tespit etmek için önden gönderin.

Football

Hedefe doğru yavaş ve dikkatli ilerleyin. Çünkü her binanın yanında bir düşman pusuya yatmış bekliyor. Kimi düşmanlar ise ikili gruplar halinde yolda nöbet tutuyor. Gördüğünüz her düşmanı vurmak zorunda değilsiniz. Eğer bizi düşman görmediyse koşarak binalara veya girişlere saklanarak bölgeden uzaklaşın. Hedefe tam yaklaşmışken yeni emir geliyor ve o görev iptal oluyor. Şimdiki görevimiz ise haritada gösterilen alana gitmek. Buraya helikopter inecek, silah ve cephane alacağız. İlerleyin ama keskin nişancılara dikkat edin. Helikopterin ineceği yerde düşmanlar bulunuyor. Hepsini temizledik sonra helikopterden silah ve cephanenizi alın. Bunların yanında C4 patlayıcıları da alıyoruz. Bu esnada yeni komutumuzu duyuyoruz.

Guardrail IX

Yeni emirler geliyor ancak birden bire bağlantı kopuyor. Bunun nedeni düşmanların casus anteni. Ekranda çızırtılar ve bozulmalar meydana geliyor. Şimdiki görevimiz de dev casus antenini yok etmek. C4’ler işte burada işe yarıyor. Casus antenini haritadan rahatlıkla görebilirsiniz. Beyaz ve uzun olan anteni patlatmak o kadarda kolay olmayacak. En çok dikkat etmeniz gereken kulelerde bulunan düşmanlar. Ayrıca aniden karşımıza düşmanlarda çıkıyor. Casus anteni bir binanın üstünde olduğu için binanın çatısına çıkacağız. Ancak bulunduğumuz bölgede çatışma olacağı için etraftan dolaşarak binaya yaklaşın. Binaya geldiğimizde merdivenlerden yukarıya çıkın ve karşımıza çıkan düşmanları öldürün. Çatıya çıktığımızda hemen karşımıza duvar çıkıyor C4’leri yerleştirin ve hemen aşağıya inin. Büyük bir patlamak olacak, sonra tahliye için helikoptere gideceğiz. Helikoptere giderken binalara saklanarak ilerleyin çünkü her an bir kurşuna kurban gidebilirsiniz. Helikopterin bulunduğu yerde keskin nişancı pusuya yatmış bizi bekliyor. İster koşarak helikoptere binerseniz isterseniz de keskin nişancıyı öldürebilirsiniz. Sonunda helikoptere binin ve bölgeden uzaklaşın.

Bölüm: Bulldog

Bu bölümde özellikle çatılardaki keskin nişancılara dikkat. Ekibinizi önden gönderin ve herhangi bir saldırı başladığı zaman ise ekibinize saldırı komutu vererek çatışmaya başlayın.

Roadblok

Bu görevde “roadblock” denilen roketatarlı düşmanları yok edeceğiz. İki ayrı yerde bulunan roadblock’lara ilerlerken dikkatli olun. Ekibinizi öncen göndererek yolu açsınlar. İki ayrı bölgedeki roadblock’u da ele geçirdikten sonra extraction point’de ki helikoptere bineceğiz. Soldaki yolu kullanarak ekibiniz ile birlikte ilerleyin, karşımıza düşmanlar çıkacak hepsini öldürün ve helikoptere binin. Ekibinizi helikoptere bindirdikten sonra en son sizde binin.

Crash Site

Helikopterde ilerlerken general bizi ve ekibi yanına çağırıyor. Ancak o esnada generalin bulunduğu yerde patlamak oluyor. Helikopterimizde vuruluyor ve zorunlu aşağıya iniş yapıyoruz. Generalin y******a yani Crash site’ye gitmemiz gerekiyor. Şimdiden söyliyeyim bu görevde zorlanabilirsiniz. Çünkü generalin yanına vardığımızda düşmanlar hep birlikte ve farklı yerlerden saldıracaklar. Ekibinizi gerekli yerlere yerleştirin ve sizde siper alıp savunmaya geçin. Burada General Martin’i korumak zorundayız. Düşmanları püskürten sonra General Martin gelen helikoptere binecek ve bizde haritada gösterilen hedefe gidiyoruz ve ekibimizle birlikte bizi bekleyen araca binip bölümü tamamlıyoruz

Bölüm: Fierce Resistance

Oyunun ilk bölümü olan Contact! bölümüne geri dönüyoruz. Düşmanlar bölgeleri ele geçirmiş, bize de alınan bölgeleri geri almak düşüyor. Çok fazla düşmanın olacağı bu bölümde dikkatli olun. Özellikle düşman tanklarının geleceği görevlerde ekibinizdeki roketatar adamınızdan yardım isteyin. Tankları roketle veya silahınızın bombası ile patlatın. Vakit kaybetmeden ilk göreve geçiyoruz.

Zolaco Plaza

Zolaco Plaza düşmanlar tarafından ele geçirilmiş. Hemen ekibimizle birlikte bölgeye ilerleyin. Ancak bölgede çok fazla asker var. Dikkatli olun ve hepsini öldürün. Ekibinizi çatıştığımız alana yayarak ateş etmeye devam edin. Ancak bu esnada iki tane düşman tankı geliyor. Bizden hemen geri çekilmemiz isteniyor ve bu görev iptal oluyor. Vakit kaybetmeden yeni görevimiz geliyor.

Scrambier

Zolaco Plaza görevinin iptal olmasından sonra telsizden haberleşme cihazlarımızı bozan aletten bahsedecek. Aletin ismi “scrambier” , bu küçük sinyal engelleyiciler haberleşme cihazlarımızı bozuyor ve merkez ile irtibat kurmamızı engelliyor. Şimdi ki görevimiz ise 3 tane sinyal engelleyicileri bulup yok etmek. Ancak bu görevde haritaya çok sık bakın. Çünkü haritada sinyal engelleyicileri bir yere kadar görebiliyoruz. Lakin hedefe yaklaştıkça sinyal kesiliyor ve haritadaki işarette kayboluyor. Onun için haritayı çok iyi gözlemleyip hedefin nerede olduğunu unutmamalısınız. Hedefe vardığınızda yerde duran küçük anten ve kutu göreceksiniz. Kutulara ateş edin ve patlatın.

İşte bu şekilde üç sinyal engelleyiciyi de patlatacağız. Ancak sinyal engelleyicilerin yanında çok sayıda düşman bulunuyor. O yüzden çok dikkatli olun. Çok sık ve çetin çatışmalar yaşanacak. Birde sinyal engelleyiciler haritadaki bölgenin çeşitli yerlerinde olduğu için hedeflere etraftan dolaşarak ilerleyin. Yoldan karşınıza tank veya düşman birlikleri çıkabilir. Özellikle çatılardaki kesin nişancılara çok dikkat edin. Bu üç sinyal engelleme cihazlarını patlattıktan sonra telsizle yeni komutumuz geliyor.

Palace Entrance

İki tankın kontrolü elimize geçecek. Amacımız sarayın girişine gitmek. Saray tam meydanda olduğu için iki tane düşman tankı ve ufak düşman askeri birlikleri bulunuyor. Tanklara meydana doğru gitmeleri için komut verin. Hedefe yaklaştığımızda siz ve ekipleriniz fazla görünmeyin, duvarın dibinden tanklara komut verebilirsiniz. Düşman tanklarını ve düşman askeri birliğini yok edin. Sonra pilotumuz bir şey söyleyecek hemen geri çekin, sarayın giriş kapısı patlıyor. Kapıdan düşman askerle çıkacak hepsini öldürün Sonra ekibimiz ile birlikte yavaşça içeri girin. Saray içindeki düşmanların hepsini öldürün. Sarayın bahçesinde havalanmamış bir helikopter bulunuyor içinde de General Carlos Ontiveros var. Ancak biz helikopterin yanına gitmeden Carlos Ontiveros kaçıyor. Telsizden geri dönmemiz isteniyor ve bizde “extraction point”e gidiyoruz. Hedefe vardığımızda araç bizi bekliyor, ekibimizle beraber araca binip bölümü tamamlayın.

Bölüm: NORAD on the Line

Nihayet oyunun son bölümüne geldik. Bu bölümde çok fazla düşmanla karşılaşacağız. İlerlerken karşımıza düşmanlar çıkıyor. O yüzden çok dikkatli olun ve genelde ekibinizi önden gönderin. Bir önceki bölümde son anda elimizden kaçırdığımız General Carlos Ontiveros’un peşine düşüyoruz.

Ontiveros

Araçtan indiğimizde etrafta düşman askeri kaynayacak. O yüzden binaların duvarlarını kendinize siper alarak ilerleyin. Bütün düşman askerini öldürün. Keskin nişancılara dikkat, binaların tepelerinde pusuya yatmış bekliyor. Ontiveros’a tam yaklaşmışken Ontiveros yine kaçıyor. Bundan sonra cephane almak için “drop point”e gidin. Yolda karşımıza bir grup düşman birliği çıkıyor hepsini kolayca öldürün. Drop point’e geldiğimizde helikopter iniş yapıyor. Ancak bulunduğumuz yerde bir tane keskin nişancı var. Helikoptere yaklaştığımızda bizi vuruyor. O yüzden helikopter tamamen indikten sonra helikopterin yanına gidin ve cephanenizi alın. Cephaneyi aldıktan sonra devam ediyoruz.

Friendy Troops

Telsizle bir diğer Ghost birliğinin zor durumda kaldığı ve yardıma ihtiyaçlarının olduğu söyleniyor. Hemen ekibimizle birlikte diğer Ghost takıma yardıma gidiyoruz. Ancak dikkat edin Ghost ekibinin yanına vardığımızda bizleri çok fazla düşman askeri bekliyor. Meydanda kıran kırana bir çarpışmaya girişeceğiz. Burada dikkat etmemiz gereken en önemli şey keskin nişancılar. Meydana geldiğimizde hemen yıkılan elçilik binasının tepesindeki kesin nişancıya dikkat edin ve ekibimizin keskin nişancısı “Allen”e komut vererek düşman keskin nişancısını öldürün. Gördüğünüz her düşmanı indirin ve indirirken de yavaşça yıkık binaya yaklaşın. Binanın içine saklanan düşman askerine dikkat edin ve hemen öldürün. Merdivenlerden yukarıya çıkın.Nihayet beklediğimiz an geldi! General Carlos Ontiveros merdivenleri çıktıktan sonra hemen sol tarafta saklanıyor. Dikkat edin bizi gördüğü zaman ateş ediyor. Ondan önce davranın ve Ontiveros’u öldürün. Sonra “extraction point” gidin ve bu zevkli ve zorlu oyunu bitirin.


eFSaNe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
God of War 2 Tam Çözüm eFSaNe Tam Çözüm 1 02.03.09 15:41
Freelancer Tam Çözüm eFSaNe Tam Çözüm 0 02.03.09 15:33
CatWoman Tam Çözüm eFSaNe Tam Çözüm 0 19.02.09 20:30
Crysis Tam Çözüm -BuRAk- Tam Çözüm 3 31.12.07 18:56
[Tam Çözüm] Alias eFSaNe Tam Çözüm 5 27.05.07 14:09


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 04:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.0.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
ForumTayfa

Arşiv: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 95 96 97 98 99 100 102 103 104 105 106 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 167 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271


ForumTayfa - Link Değişimi
Telinka İletişim | Voip Ürünleri | Link Değişimine Katılın |

Sitemiz bir forum sitesi olduğundan dolayı, kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. ForumTayfa Yöneticileri mesajları itina ile kontrol etse de, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız [email protected] email adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.

Any member of our web site has the right of adding comments instantly without getting permisson due to the forum structure of our site basis. Althought, our site modarators check comments with care, all the responsibilities sourced from these comments directly belong to the members. If you still find any illegal content in our site ( A.buse, H.arassment, S.camming, H.acking, W.arez, C.rack, D.ivx, Mp.3 or any Illegal Activity ), please report us via [email protected] .Your reports will be evaluated as soon as the arrival of your e-mail.