ForumTayfa  

Go Back   ForumTayfa > Oyun Dünyası > Tüm Oyunlar > Tam Çözüm

Tam Çözüm Oyun tam çözümlerini paylaştığımız bölüm...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 02.03.09, 16:12   #1 (permalink)
aggressive
 
eFSaNe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: not connected
Mesaj Sayısı: 4.393
Konu Sayısı: 1023
Takım: Trabzonspor
Rep Gücü: 72894
Rep Puanı: 7287628
Rep Derecesi : eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000
Ruh Hali:

Standart GTA Liberty City Stories Tam Çözüm
Not: Oyunun gidişatı, internette de gezerseniz göreceğiniz ve forumlarda tartışıldığı gibi “adam” bazlı verilmiştir. Yani bir adamın yaptırttığı görevler yazılacaktır.
Siz buna uyabilirsiniz de, uymayabilirsiniz de. Grand Theft Auto, konsept itibariyle serbest bir oyun olduğu için, bu rahatlığı da var. Anlatım sırasında da kişiden kişiye atlanabilir, kimseyi şaşırtmasın. Oyunda kullanılan haritaları da yazının sonunda bulabilirsiniz.
Not 2: Bu çözümde, yan görevlere yer verilmedi. Yanından geçtiğiniz telefonlara cevap verebilir, yarış tekliflerini değerlendirebilir ya da sağdan soldan farklı görevler bulup daha fazla oyunda bulanabilirsiniz. Genel olarak “ben oyunu bitirmek isteyen bir kimseyim” diyenler, alttaki yazılardan faydalansın.
Not 3: Her görevden sonra kaydetmeyi, elinizde tutmak istediğiniz güzel araçları garajınızda saklamayı unutmayın. Şehri turlamak istediğinizde bunlara ihtiyacınız olacak.
Not 4: Şehirdeki özel paketler, hareket noktaları gibi özel bilgileri içeren haritaları, hediye DVD içinde bulabilirsiniz.

PORTLAND

Vincenzo (Lucky)

Vicenzo görevlerini, haritada “V” işareti olan yerden alacaksınız.

1. İlk görev basit. Haritada göreceğiniz sarı oka varmak. Burası sizin eviniz. İçeride kayıt noktanız ve kıyafetlerinizi değiştirebileceğiniz bir yer mevcut. Dışarıda da arabalarınız için garaj var. Yeni kıyafetlerinizi giyip arabaya atlayın.
2. Vicenzo’yu sahildeki (haritada işaretli) yere götürüp bırakın.

* Slacker

Parasını isteyen bir liderimiz var, tabi ki görev bizim. Haritanın tepesindeki zenciyi alıyoruz ve Çin mahallesindeki yere bırakıyoruz.

* Dealing Revenge

Şeker gibi bir anlaşmazlık var, çözücü biziz haliyle. Çin mahallesinde işi bozanlar var ve dayak atmak bizim işimiz. Gidip hemen sopalamaya girişin ama polise dikkat edin. Çok ortalık yerde kavgaya girerseniz, polis gelip (her nedense) sadece sizi dövüyor. Haritada kırmızı işaretli adamları hallettiğinizde geri dönün.

* Snuff

Silahlı ilk bölümümüze geldik. Öncelikle kendimize fiyakalı bir tabanca ediniyoruz.
İlk silahımız Vincenzo’nun hediyesiymiş. Tabancanızı aldıktan sonra, inşaat alanına gidiyoruz. Hemen aşağıda solda zaten. İçeri girince ilk alanda iki, ilerleyince iki kişi daha ve en sonda da arabanın yanında bir kişi öldürülecek.

Cenazeler hazırlandıktan sonra cep telefonunu alıp konuşun. En sonunda arabaya atlayın, karşınızdaki kapıdan sağa dönüp araba boyamaya girin. Yeni arabanız hayırlı olsun. Garaja atılabilir.

* Smash And Grab

Babanın adamlarını sıkıştırmış polis ve onları kurtaracak bir biz varız. Hemen dört kişilik bir araba buluyoruz ve sığınağımızın ilerisinde, sağdaki benzin istasyonuna gidiyoruz. İçeriye girdiğinizde (arabayla) elemanlar araca binecek ve polis takip etmeye başlayacak. Buradan sonra en kolayı araba boyamaya girmek ve polislerden kurtulmak. Sonra da Vincenzo’nun mekâna döndüğünüzde, paranızı alacaksınız.

* Hot Wheels

Vincenzo’nun arabası ileride bir yerde, onu alıp geri götüreceğiz gibi geliyor ama hiç kolay değil. Araba bir Banshee, oyundaki en hızlı araçlardan yani. Kontrolü de bir o kadar baş belası. Şimdi, öncelikle araç çalıntı rapor edilmiş ve polis arıyor. Arabaya bindiğiniz anda alarm devrede ve polis yakanızda. Hemen gidin arabayı boyatın, kurtulun. Sonra haritadaki teslim yerine gidin. Telefonla güzel bir mesaj gelecek. Konuşma bittikten sonra, atlayın arabaya, mezarlığa götürün. Ezin gitsin.

Telefona cevap vermeniz gerekecek ve hattın ucundan “büyük anne” seslenecek. Vincenzo’nun annesi yani. “Mama”. Bundan sonrası onun işleri olacak.

Mama Cipriani

Haritada “C” işaretli yerden alıyoruz görevlerimizi. Eve gidin ve ilk görevinize başlayın.

* Snappy Dresser

Komik bir görev aslında bu. Amacımız “kötü” dediğimiz adamı yakalamak. Öncelikle evimize gidip fotoğraf makinemizi alıyoruz. Sonra bir araç bulup, haritada işaretli noktaya gidiyoruz. Anne’nin sevdiği çocuk biniyor araca, ilerliyor. Biz de peşinden, ona çaktırmadan ama gözden de kaçırmadan takip ediyoruz. Bir süre sonra birkaç arkadaşını alıyor ve devam ediyor. Sonuna kadar takip edin; “garip” videodan sonra, onun bir fotoğrafını almalıyız. Ben deniz kıyısına gittim, duvar kenarından makine ile yakınlaştırıp, çektim fotoyu. Çok da güzel oldu. Gerçi anneye “bak böyle garip şeyler yapıyor” dediğimde “ah canım ne yakışmış çocuk bezi” diyerek beni yıktı ama olsun.

* Big Rumble In Little China

Anne bize bozuk çalıyor, korkaklığımızdan dem vuruyor. Tabii ki yedirmeyiz kendimize. Hemen arabaya atlayıp (kapı önünde krallar gibi arabamız hazır) Çin Mahallesi’ne gidiyoruz. Ortadan kalkması gereken 2 farklı ekip var. Biri kamyonet, öteki dört kişilik satırlı saldırganlar. Önce kamyoneti halledin. Bir güzel çarpıp yamultun ve patlatın. İçinden çıkanlar da kamyonet patlamasıyla ölmezse, ezin gitsin.

Sonra ikinci ekibe gidin, çıkarın silahı, tek tek saydırın. Kolay bölümler bunlar. Anneye geri gidip yeni göreve geçin.

* Grease Sucho

Araba yarışıyla açılan bir bölüm. Başlangıç kolay, sadece bir araba alın ve sıraya geçin. Motosiklete izin yok. İlk denemede yolları anlamamıştım ama ikinci de hemen bitti. Yarışta asıl keyif bundan sonrası zaten. Yarış bittikten sonra, bela amca kaçmaya başlayacak. Yakalayın ve arabayı parçalayın. Bozulan arabadan çıkıp koşmaya başlayınca da üç beş el ateş etseniz ölür ya da daha kolayı, üzerinden geçiverirsiniz.

* Dead Meat

Giovanni Casa’nın ipini çekme görevine hoş geldiniz. Tombulca amcanın Çin Mahallesi’ndeki dükkanına gidiyoruz, arabayla alıp sahil tarafındaki alana götürüyoruz. Demir kapı siz önüne vardığınızda açılacak. İçeri girin, en arkaya ilerleyin. Arabadan indikten sonra fabrikaya gireceksiniz. Kontrol size geçtiğinde, Giovanni’yi yakalayıp öldüreceksiniz. Bunun için de, o yerde çömelmişken arkasından koşmadan yaklaşıp baltalamak gerekli. Birkaç kez vurduğunuzda ölecek. O öldükten sonra dışarıda polisler beklerken bulacaksınız kendinizi. Kamyonete binin, polislerden sıyrılın, Çin Mahallesi’ne dönüp parçalanmış etleri kasaba satın.

* No Son of Mine

Valide hanım kendisini bizim akrabalıktan azat etti maalesef. Kapısına kadar gittik ama ispiyonladı bizi; ardından adamlarını çağırdı, hem de hiç konuşmadan. Bir sürü kel saldıracak. Karşınızda oldukları sürece sorun yok. Zaten size masanın önünde bir pompalı tüfek veriliyor. Asıl zor olan sizi araya alma durumları. Bir an için birkaçının arasında kalırsanız, çıkmanız imkansıza yakın. O yüzden bekleyin ve uzaktan değil de yakından ateş ederek öldürün. Dört ekip öldürdükten sonra bölüm bitecek. Son gelenlere dikkat edin sadece. Hem taramalıları var, hem de dibinize giriyorlar inatla. Ben bu bölüme başlamadan önce ortalığa bir sürü araba yığdım, sonra da tek tek patlatıp kurtuldum hepsinden. Bu görevden sonra, valideden ayrılıyoruz.

J.D. O’TOOLE

J.D. garip adam vesselam. Çarpık şeyler seviyor ve ****** pazarını kulübünden yönetiyor.
Şehir merkezindeki kulübüne bir ziyarette bulunun, paranızı isteyin. Hemen ilk görev geliyor. Bu arada, J.D. ile iş yapmak için, eve gidip eski kıyafetlerinizi giymelisiniz. Artık takım elbiselilerin adamı değilsiniz malum.

* Bone Voyeur

J.D.’nin borcunu toparlıyoruz. Şehirde gezinip ******lerden günün kazancını alın, arada da bir iki tane “kadın satıcısını” sopalıyoruz.

Saat 12:15’de ******ler paydos edecek, o yüzden hızlı davranmanız lazım.

* Don in 60 Seconds

Salvatore’yi evine kaçırmamız gerekiyor. Standart kolaylıkta bir bölüm. Arabaya binin, boyatmaya girin, ardından da oyuna başladığımız yere dönün. Salvatore hem iyi ödeme yapacak, hem de yeni görev verenimiz olarak haritada açılacak. Tabii biz öncelikle J.D.’yi bitiriyoruz.

* A Volatile Situation

Gazinonun kontrolünü yapmamız gerekiyor. Ortamda bir pislik dönüyor, hemen el atmalıyız. Oraya vardığınızda, haritada hareket eden kırmızı bir nokta göreceksiniz. O araç birkaç tane adam taşıyor. Adamlardan biri bombacı, kalanları da onu koruyor. Sizin için öncelikli olan bombacı. Gazinoyu kundaklamadan önce muhakkak ölmeli. Bu dalga üç kere olacak, sonra da içi bomba yüklü bir kamyon gelecek. Amacımız bu kamyonu alıp gazinodan uzaklaştırmak. Yalnız bunu çabuk yapın, zira kamyonet i-na-nıl-maz yavaş. Yani sizin yürüme hızınızın yirmide biri kadar bir hızla ilerleyeceksiniz. Yaklaşık yirmi saniye içinde onu uzaklaştırmalı ve kaçmalısınız. Sağda bir uzaklık barı ve geri sayan saat var. İşiniz bitince, yeni görevinizi almaya gidebilirsiniz.

* Blow Up “Dolls”

Bu J.D.’nin bize vereceği son görev. Havaya uçurulacak bir binamız var. Öncelikle bir araba bulmamız lazım. Herhangi biri olur. Ancak bu seçimde şöyle bir nokta var ki, herhangi bir araçla bölüm bitebilir ama sadece Sindacco model arabaya ateş etmezler. Bu model araba beyaz bir station wagon. Biraz gezinmek isterseniz, muhakkak yakalarsınız. Neyse, diyelim bir araca bindiniz öyle ya da böyle. Önce gidip araca bomba taktırtın. Bunun için de otomobil mezarlığına girmeden sağa dönün. Bir yokuş çıktıktan sonra mekâna varırsınız. Burada aracı halledin, fazla zarar vermeden binaya götürün ve içerideki işaretli yere bırakıp kaçın. Yeterince uzaklaştıktan sonra da uzaktan kumanda ile patlatın. İşte bu kadar.


Salvatore Leone

Oyunun kalantorlarına ilerliyoruz. İlk görevimizi alalım.

* The Offer

Salvatore sizden, limana gidip Jane Hopper ile konuşmanızı istiyor. Jane biraz ters çıkıyor, siz ortama girince, adamlarıyla başınızı belaya sokuyorsunuz. Kendinize çok güveniyorsanız dövmeyi deneyin. Yok ben bölümü geçeyim diyorsanız, limandan kaçtığınızda (ya da kurtulduğunuzda) bölüm bitecek. Arada molotof kokteyli atan manyaklarla karşılaşacaksınız; onlardan da seri halde koşarak kaçın.

* Ho Selecta

Altı tane ******yi almak ve liman girişine bırakmak zorundasınız bu görevde. Toplamda 5 saatlik zamanınız var (ki bu süre 5 dakika kadar ediyor), o yüzden elinizi çabuk tutun. ******leri motosikletle tek tek alabiliyorsunuz, bu yüzden git gel yapmak bayağı başa bela ama epey hızlı gidebiliyorsunuz. Arabayla da alabilirsiniz, bunda da çok kaza yapmamaya bakın, araba patlamasın. Zıplayan bir araçtaysa ******, işlerini bölün. İcap ederse de öldürün müşterileri. Bu görevden önce muhakkak kaydetmiş olun, zira ben birkaç kere sonuncuyu götürmeme birkaç metre kala görevi kaybettim. Hepsi yerine bıraktıktan sonra yeni görev almaya ilerleyin.

* Frighteners

Ortalıkta gezinen sendika liderlerini korkutmalıyız bu bölümde. Kendinize çok çabuk parçalanmayan ve orta hızda bir araba bulun. Adamları bulduğunuzda birkaç kez çarpın, arabadan inecekler. Bir iki kez vurursanız da kaçacaklar. Öldürmeyin, sadece korkutun.
Arada polis bulaşabilir, hemen ortalıktan toz olun. Çok fena sopalıyorlar. Toplam üç lider var, hepsini korkutun.

* Rollercoaster Ride

Hopper sizi dövdürtürken, başına gelecekleri bilmiyordu tabi. Bu bölümde onu korkutmamız gerekiyor. Öncelikle zaman sınırınızı kaybetmeden, radyo istasyonuna gitmelisiniz. Oraya varınca şoförü öldürün ve limuzine binin. Küçük hanım geldikten sonra da deli gibi sürüp sağdaki korku barını doldurun. Ben çayır çimende hoplaya zıplaya gittim, hemen korktu valla. Sonra yengeyi iskeleye bırakıyoruz ve Salvatore’nin görevlerini tamamlamış oluyoruz.

Maria

* Shop Till You Strop

Maria’yı alışverişe çıkarıyoruz. Hatun hırsızın önde gideni olduğu için de bir sürü bela tabi. Benim tavsiyem bu bölümde Leone Cartel araçlarından kullanmanız. Sentinel’ler ile şahane kaçılıyor. İki hırsızlık yapılacak, ikisinden sonra da arabayı boyatmaya götürmeniz en iyisi. Hatunu eve geri götürdüğünüzde, görev bitecek.

* Taken For a Ride

Maria’yı satıcısına götürüyoruz. Bir ufak anlaşmazlık ve adamlar Maria ile kaçıyorlar. Arabalarına çarpın ve dışarı çıkmalarını sağlayın. Tamamını sopaladıktan sonra da hatunu evine geri götürün.

* Booby Prize

Bir motosiklet yarışına sokuluyoruz zorunlu olarak. İki tur sürecek yarış için tek öneri PCJ 600 tabii ki. Salvatore’nin evinin önünden alın motoru, yarışa ilerleyin. Genel olarak kolay bir yarış. Tek derdiniz parlayan sarı noktalardan geçerken arkadan gelen aracı görememeniz. Sırf bu yüzden üç kere oynadım kolay bölümü...

Bu yarışı kazanınca para ödülü de yok zaten, sadece motor yarışları bölümünü açıyorsunuz.

* Biker Heat

Wayne, Maria’ya kötü davranmış. Hesabını sormaya gidiyoruz ama sizi arkadaşlarıyla bırakıp tüyüyor. Elemanları halledin, sonra bir motosiklet kapıp Wayne’i takibe başlayın. Onu yakalamanıza gerek yok, sadece takip edin. İşiniz bitince, gene başladığınız noktaya döneceksiniz. Burada motordan inin ve silahınızı kuşanıp, elemanı öldürmeye yollanın. Yalnız fazla yaklaşırsanız delik deşik ediyor. O yüzden taramalıyla, uzaktan ateş ederek halledin. Geçmiş olsun, bu bela da bitti.

* Overdose of Trouble

Maria çok fazla hap kullanmış. Bizden “zap” diye bir şey istiyor. Onu alın ve haritada işaretli yerlere teker teker gidin. Bu arada bir motosiklet çetesi (Wayne’in arkadaşları) musallat olacak. Ölmeden kaçın. Tavsiyem orta halli bir motosiklet olur. En sonunda Salvatore’nin evinde bitecek olay.

Salvatore (2. bölüm)

Döndük dolaştık, gene buraya geldik.

* Contra Banned

Dört kişilik bir araca atlayın ve Salvatore’nin adamlarından üç tane toplayıp limana gidin. Basit bir anlaşmayı rezil eden bir amcamız olacak. Bize gereken aracın içindekiler olduğu için, önünüzdekileri öldürün ve araca atlayın. Alet bayağı yavaş sayılır ama zırhlı olduğundan uzun süre güvendesiniz. Araba boyatmaya dalıp polislerden kurtulun, ardından da Salvatore’nin saklanma mekânına gidip aracı garaja bırakın.

J.D. (2. bölüm)

Bu elemandan da kurtuluş yok, hadi hayırlısı.

* Salvatore’s Salvation

Sindacco mafyası Salvatore’yi kaçırmış. Hemen onu bulmak gerekiyor. Öncelikle kapıdan çıkan aracı takip edin. Polise fazla bulaşmadan, uzaktan uzaktan gidin. Girdiği yeri görünce, dalın ortama. Araçtan çıkanları öldürün, bir araca atlayıp hemen aracı mezarlığa gidin. Alet çalışmaya başlamadan önce, onun sürücü koltuğuna geçip kaçırmanız gerekiyor. Salvatore’nin evine döndüğünüzde, bölüm bitecek. Yine milyon tane polis dadanabilir, o yüzden önce boyaya girmek mantıklı olabilir.

*The Guns of Leone

Salvatore yemin etmiş, ona diklenen bütün Sindacco’ları öldürecek. Size de ona yardım etmek düşer. J.D.’nin sokağa bakan kapısının tam karşısındaki binada bir uzun namlulu tüfek var. Onu almak için karşı binanın sol tarafına gidin, aralıktan içeri girip merdivenleri tırmanın. Silahı alıp soldaki izin üzerinde bekleyin. Çatışmalar başlayınca, sıradan karşı mafyayı öldürün. Elemanlar ilerleyince görüş alanınız yetmeyecek, aşağıya inip yerden destek olun. Tüm elemanlar bitince, Salvatore durumdan bayağı memnun olacak. Bu arada son gelen polisleri de öldürmeniz gerekiyor. Direkt olarak polis arabasını patlatın, herkes ölünce kurtulursunuz görevden.

* Calm Before The Storm

Garip bir bölüm, çok fazla şeyle uğraşmak gerekiyor. Önce Salvatore’nin malikânesine gidiyoruz. Biz oraya varınca, helikopter havalanacak. Şimdi onu takip ediyoruz ve gözden kaçırmıyoruz. Durduğu noktada sohbeti bitince tekrar havalanıyor, yine peşindeyiz. İkinci durduğu noktada, bina aralığından girip merdivenleri çıkıyoruz. Sohbet bitince bizi fark ediyorlar. Herkesi öldürüyoruz. Bu arada polis geliyor. Tekrar merdivenlerden aşağıya iniyoruz ve elemanların tamamı ölene kadar ortalıkta geziniyoruz. Toplamda yedi ya da sekiz kişi öldüreceksiniz ama ezilmemeye, tutuklanmamaya ve kaza yapmamaya özen göstermeniz lazım. Ortalamanın üstünde zor denebilir. Gerçi ortalamamız beş üzerinden 0.75 gibi...

* The Made Man

J.D.’yi seremoniye götürüyoruz. Kıyafet de şahane. Araca binin ve ilerleyin ama o da ne? Yolda Sindacco delileri çeviriyor etrafımızı. Bizim seremonimizden önce halletmek istiyorlar adamı. Tabii izin vermek yok. Arabayı düzgün bir yere alın (ben radyo istasyonunun otoparkına soktum) ve taramalı ile babaları iptal edin. Dört ya da beş motosiklet, birkaç tane de araba gelecek. Hepsini halledince işinize devam edin.
Seremoni alanına geldik. Araba mezarlığı. Güle güle J.D. , ruhun şad olsun. Şimdi vurucuyu evine bırakmalıyız. Arabanızda ölü bir adam taşıdığınız ve ortalık kan gölü olduğu için, hemen fark ediliyorsunuz. Önce boyamacıya girin, ardından elemanı evine bırakın. Bu arada polis de sizi fark eder büyük ihtimalle. Eleman indikten sonra da arabadan kurtulmanız gerekiyor. Tek çözüm denize atmak. Tam gaz sürün, limana gelin. Hiç hız kesmeden denize doğru giderken atlayın arabadan. Böylece herkes mutlu.

Vincenzo Cilli (Final)

Vincenzo’nun çok kral bir işi varmış bizim için. Ne alakaysa, bu adamdan ne zaman hayır geldi bize?

* Portland Chainsaw Masqurade

Gidin mekanına, sizi limandaki bir gemiye çağıracak. Hep sahile paralel olarak ilerleyin sahil boyunda. Gemiye (şilep?!) vardığınızda üstüne çıkın ve gemi içinde ilerleyin.

Gemiye girdikten sonra, silahlarınızı ayarlayın. Zira çok sert bir bölüm. Tonla adam, ellerinde elektrikli testerelerle saldıracak. Üstelik testereyle tek dokunuş sizi öldürür. Kaçmak, taramalıyla saldırın. Bu arada gemiye girdiğinizde, ileride sağda biraz gezinirseniz Magnum bulabilirsiniz. O da tek atışta öldürüyor. Adamlar o kadar fazla ki, bu bölümden nefret edeceksiniz... Ortalama 15 kişi öldürdükten sonra, esas adam gelecek. Vincenzo’nun da midesini mermiyle doldurun ve gemiden çıkın. Sonunda kurtulduk Allahın cezasından...

Salvatore (bölüm 3)

Salvatore’nin bize ihtiyacı bitmez. Oğlu gibi görüyor maşallah. Pis işlere koşulan bir oğul...

* Sindacco Sabotage

Çete savaşlarına hoş geldiniz. Şehir artık grupların elinde yeniden şekilleniyor. Salvatore size zırh ve silah verirken, gidip tartışmalarda da öne geçmenizi istiyor. J.D.’nin mekânında bir savaş var ve orayı temizlemelisiniz. Çok seri olmalı ve silahınızı doldururken de dikkatli olmalısınız. Gerçekten çok sayıda adam gelecek, uzunca bir süre de gelmeye devam edecekler. Belirli aralıklarla ellerindeki silahları almaya devam edin, merminiz bitmesin. İşiniz bitince, maalesef ki şehrin o bölümünün elden çıkmak üzere olduğunu Salvatore’ye aktarıyorsunuz.

* The Trouble with Triads

Salvatore’nin ambarına gitmeniz lazım. Büyük bebeğin fotoğrafını çektiğimiz yer yani. Vincenzo’ya giderken sağda kalıyor denebilir. İçeri girince çetelerin sabotajına kurban giden ambardan, açıkta kalan paraları toplayacağız ve Salvatore’ye götüreceğiz. İçeri girdiğinizde ambar havaya uçacak. Silahınızı çekin, dört dakika içinde ölmeden tüm paraları toplayın. Ateşe girmeyin ve Japonları komple temizlemeye çalışmayın. Paraları aldıktan sonra Salvatore’ye geri dönmeniz lazım ama polisler ve çete peşinize takılacak. En kolay yöntem motorla ilerlemek. Japonlar zaten balık kamyonlarıyla takibe uğraştıkları için hemen pas geçebilirsiniz. Mekâna varınca, bölüm bitecek.

* Driving Mr. Leone

Artık bu şehrin suyu çıktı. Leone efendi de başka şehre kaçıyor. Bilin bakalım şoförü kim olacak? Öncelikle adamı alın (ki gene motosikleti öneririm) ve radyocu bayanı bıraktığınız üst karayolundaki limana gidin. O da ne; ajanlar tuzak kurmuş. Hemen liman yoluna dönün ve köprüye geçin. Sağdaki yoldan ilerleyin ve tam gaz gidin. Hiç yavaşlamayın. Rampadan atlayacak ve bu şehri bitireceksiniz. Karşıya geçince Leone sizi yeni saklanma mekânına götürecek.


STAUNTON ISLAND

Yeni ada, aynı adam... Silahlar ve gene bir sürü yasal olmayan iş. Doğru, işin eğlencesi bu zaten...

Salvatore Leone (bölüm 1)

* A Walk In The Park

Salvatore Belediye Başkanı’nın cep telefonunu istiyor şimdi de. Öncelikle parka gidin. İçeriye silahlı girmenize izin vermedikleri için (polis, Başkan oradayken üzerinde silah gözüken birini neden içeri alsın ki zaten?) silahınızı saklayın (yumruk yapın) ve içeri girin. Benim tavsiyem, başkanın turunun sizin aracınıza en yakın noktasında öldürmeniz. Böylece cep telefonunu alacak ve aracınıza binip kaçacak vaktiniz olur. Polisler biraz aptal ama ajanlar peşinizi bırakmıyor. Boyacıya girebilir ya da telefonu teslim edip ortadan yok olmaya çalışabilirsiniz.

* Making Toni

Bu görev evimize geliyor. Dairenizde, masanın üzerindeki notu okuyun. Akabinde arabanın şoför koltuğunda oyuna başlıyorsunuz. Buluşma yerine gidin, anlaşılan o ki artık ipiniz çekilecek. Derken anlaşılıyor ki sadece bir şakaymış ve paralar cepte. Daha kolay olamaz mıydı?

Donald Love

Bu adam kesin sorunlu. Yani bu oyundaki herkes sorunlu ama bu adam herkesin de bir adım önünde. Filmlerde de sevmem böyle karakterleri...

* The Morgue Party Candidate

Bize verdiği ilk görev, bir cenaze arabasını çalmamız. Önce aracı yakalıyoruz. Arabayla gidin, bir iki kere sağlam vurursanız şoför çıkacak. Atlayın arabaya ama o da ne? Polisler hemencecik ensenize yapıştı. En kısa yoldan boyamaya gidin. Gerçekten de kısa bir yol bulmanız lazım, zira bu araç hem hantal, hem yavaş, hem de polis araçları inat edince onu devirebiliyor. Boyadan kurtulunca, gidip aracı Donald Love’ın binasının yanındaki garaja bırakın.

* Steering The Vote

Oyundaki en delirten bölümlerden birine daha hoş geldiniz. Donald’ın ayak işlerini yapmaya devam ediyoruz. Amacımız kampanya minibüsü ile ortalıkta gezinip, haritada işaretli alanlardan beş tanesini ele geçirmek. Tabii bu arada karşı adayın adamları da kendi minibüsleri ile bizim geçtiğimiz yerlerden geçip aynı şeyin peşinde koşuyor. Yani hem abuk sabuk mekânlarda dolaşıp propaganda yapacağız, hem de bu adamları öldüreceğiz. Bu arada bölümün zaman sınırı var. Bayağı vaktimi yedi aptal bölüm. Tek güzel tarafı propaganda sözleri. “O gay haklarını savunur”, “Hala annesiyle yaşıyor”, “Komünisttir”, “Banyoya çoraplarıyla giriyor”, “Üç karısı var” diye gidiyor... Önce alanları ele geçirin. O iş bitince de ortalıkta gezinen diğer adamları (propaganda minibüsleri) patlatıp kurtulun. Basit bir taktik olarak, haritanızı her dönüşten önce açmanızı ve gezinebileceğiniz en rahat rotayı bulmanızı öneririm. Yoksa cidden tam bir baş ağrısı bölüm...

* Cam-Pain

Kampanya destekçilerini temizlememiz lazım. Üç farklı noktaya gidecek ve her noktada birkaç kişi öldüreceğiz. İlk mekân Donald’ın binasından çıkınca iki sokak ilerisi. Merdivenlerden çatıya kadar ilerleyin, tepedekileri halledip yola geri dönün. İkinci parti bizim otoparkın karşısındaki ara yolda. Onları da temizleyebilirsiniz. Üçüncü ekip ise buranın ilerisinde, okul gibi bir binanın ara katında. Dalın, temizleyin, spreye girin ve kurtulun. Polisler çok baş belası olabiliyor. İlk iki grubun başınıza saracağı polisler, son partiye geçtiğinizde delirecekler. Zira ilkinde hali hazırda iki yıldızınız olduğundan, ikincide bu üçe çıkacak ve siz daha birilerini temizleyemeden, en az altı ya da yedi polis arabası, birkaç helikopter ile özel tim başınıza üşüşecek. Hızlı olun, ilk ikiden sonra spreye girin, motosiklet kullanın, mümkün olursa bir yerden kurşun geçirmez yelek bulun. Bu bölüm de baş ağrısı yapabilir.

* Friggin’ The Riggin’

Öncelikle Cassidy’nin dükkânına gidip Donald’ın ödediği alev silahını almalı ve daha sonra da şehrin diğer ucundaki matbaaya gitmemiz. Burada baskı makinelerini ve kâğıt yüklerini yakmamız lazım. Öncelikle iki baskı makinesini yakın. Belli aralıklarla adamlar saldıracak. Onları temizlerken, mermilerden kaçıp düzgün ateş etmeyi unutmayın. Biz matbaanın tamamını yakana kadar gelecekleri için de, dikkatli olmakta fayda var. Aletlere bir kere alev sıkınca hemen yanmıyorlar, bunu unutmayın. Sürekli basıp yanana kadar beklemelisiniz. Burada işiniz bitince, kaçan iki aracı yakalamalısınız. Sonra, gelsin paralar.

* Love & Bullets

Donald ile biraz gezintiye çıkmamız gerekiyor. Bir muhabbet dönüyor ama Donald hakikaten ne büyük işlere bulaştığının (ve bizi bulaştırdığının) farkında değil. Nasılsa temizliyoruz ya, gir çamura yuvarlan... Limuzin ile biraz gittikten sonra video bitecek, kontrol size ve uzun namluluya geçecek. Kolay bir bölüm. Solda aşağıdaki iki kişiyi, sonra bir üst kattaki iki kişiyi, ardından da limuzinin karşısında duran, yukarı kattaki üç kişiyi öldürün. Ardından limuzine atlayıp Donald’ı kendi binasına bırakın.

* Counterfeit Count

Oyların taşındığı kamyoneti yakalamalı, içinden pusulaları alan kişilerden de malları geri almalısınız. Çok kolay bölüm. Benim tavsiyem motosiklet olur. Araca yaklaşın, durduğunda motordan inin. Adam araca girip çıktıktan sonra onu vurun ve düşürdüğü pusulaları alın. Birkaç kez yaptığınızda hem bölüm, hem de Donald’ın bu aralar için işleri bitecek.

Salvatore Leone (bölüm 2)

Babaya geri döndük. Gittikçe sertleşen bölümlere merhaba.
eFSaNe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02.03.09, 16:15   #2 (permalink)
aggressive
 
eFSaNe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: not connected
Mesaj Sayısı: 4.393
Konu Sayısı: 1023
Takım: Trabzonspor
Rep Gücü: 72894
Rep Puanı: 7287628
Rep Derecesi : eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000
Ruh Hali:

Standart Cevap: GTA Liberty City Stories Tam Çözüm
* Caught In The Act

Tekneye atladıktan sonra, ajanların takibine maruz kalacaksınız. Sizin amacınız sadece gemi patlamadan dayanmak. Silahınızı doğrultun ve ateş edin. Bir sürü adam, birkaç tekne ve bir adet helikopter patlatacaksınız. Sonunda paranızı alıp, yeni görevlere yelken açıyorsunuz.

* Search And Rescue

Sindacco ve Forelli çetelerinin ateşi arasında kalan Salvatore’yi kurtarmamız gerekiyor. Önce garaja gidip (evimizin hemen yanındaki bina) limuzini alıyoruz. Garajdan çıkıp sağa devam ederek Çin mahallesine geldiğimizde limuzin giremiyor, tabana kuvvet ilerliyoruz. Salvatore ileride soldaki sokakta. Girip alın, çıkarın ve arabaya atlayın. Burada süratli olmanızda fayda var, zira çok adam ve aşırı mermi ihtiva ediyor. Bir diğer seçenek olarak, geçen bölümden sonra alabileceğiniz uzun namlulu ile sokağın başından herkesi temizlemek ve içeri dalıp Salvatore’yi almak. Çıkışta ise taramalı ile gelenleri halletmek. Şimdi limuzinde olduğunuzu düşünüyorum. Polisten kaçın, arabayı boyatın ve sağdaki garaja bırakın. Bundan da kurtulduk.

* Taking The Peace

Oyunun en keyifli ve en çok adam öldürmeli bölümü bu sanırım. Sandocci’lerden birinin arabasını kontrol ediyoruz ve kargaşa yaratıyoruz. Öncelikle yolun aşağısına gidip kamyonete oturun. Sonra X tuşu ile karşı tarafın arabasını kontrole geçin. Haritada işaretli yere gidip herkesi ezin. Böylece bölüm bitecek.

* Shoot The Messenger

Esasında bu da kolay bir bölüm. Önce sahil tarafındaki telefona gidin. Ardından emri almış vaziyette limana gidip tekneye oturun. Soldaki tekneye yaklaştığınızda kaçacak. Onu sağınıza (ya da solunuza) alın ve ateşe başlayın. Bir süre sonra tekne patlayacak, bölüm bitecek. Salvatore’den de bir süre kurtuluyoruz.

Leon

Haritada “R” işaretine gidin. Biraz önce sahilde önünden geçmiş olmanız da olası.

* Sayonara Sindaccos

Leon sizi arabada ona eşlik etmeniz için çağırdıktan sonra, Sindacco’ların ortasında bırakacak ve birazını temizlemenizi isteyecek. Hemen öldürmeye başlayın. Zaten birkaç tanesini hallettikten sonra tekrar arabaya binecek, taramalıyı kontrol edeceksiniz. Gelen motosikletleri ve arabaları patlatın, sonunda da helikopteri indirip bölümü bitirin. Dikkat edin, araba patlamasın.

* Whole 9 Yardies

Motosiklet çeteleri ile zencilerin savaşı mı? İtalyanların en ünlü tetikçisine verilen görevlere bak, herkes kafayı yemiş. Olay şudur ki, motosiklet çetesinden bir motor çalıyoruz ve o motosikletle birlikte, haritada işaretlenen yere gidiyoruz. Yalnız ne motoru alırken, ne de istenen yere giderken kimseyi öldüremeyiz. Yoksa bölüm iptal. Biraz can harcamaya hazır olun. İstenen yere varınca, savaş başlayacak. Şimdi hepsini öldürün ve kurtulun.

* Crazy 69

Forelli ailesinden 20 kişiyi öldürmeniz lazım. İşin güzel tarafı, size verilen süre içinde “kasap” olarak tanımlanan bu adamları öldürmeniz gereken silah bir katana. Hani şu Japon işi, aile yadigârı, inanılmaz keskin alet. Zaten işte bu yüzdendir ki, elinde kasaturalarla üzerinize koşan adamların sonu, genelde kafasının kopması ile sonuçlanıyor. Çok yaşasın Japon kılıç ustaları.

* Night Of The Livid Dreads

Biraz önce motosiklet çetesiyle kapışan zencilere yardıma gönderiliyoruz. Adamlar bir sokak arasına sıkışmışlar, yaralıları var. Bizim amacımız öncelikle oradaki düşmanları temizlemek. Ardından “bize yardım et, adamımızı ambulansa götürelim” diyorlar. Bu noktada, ilerleyecek ve bina aralarını temizleyip, adamı ambulansa bırakacaksınız. Bu kadar.

* Munitions Dump

Şehirde silah dolu iki tane kamyon geziniyor. İkisini de patlatmalıyız. Bu bölüm için tercihim motosiklet ve taramalı oldu. Yanlarında gittim, biraz hızlanıp taramalıyla ateşe başladım. Onlar beni geçerken, zaten araçları patlamak üzereydi. İkisini de hallettikten sonra, Leon’da bizi rahat bırakıyor.

Church

Kiliseye bile iş yapıyoruz, aman tanrım...

* L.C. Confidential

Öğrendiğimize göre, FBI’a bilgi sızdıran bir köstebeğimiz var. Onu halletmemiz gerekiyor. Adamımız FBI’la çalıştığı için, aylak aylak gidip yakalayamayız. Bu açıdan, önce gidip bir FBI arabası çalmalıyız. Ne şanstır ki şehrin limana yakın tarafındaki üst yol bağlantısında, bir cinayet olmuş ve FBI bunu araştırıyor. Oraya gidin, ateş etmelerine aldırmadan bir ajan arabası çalın. Polisleri atlatın ve haritada işaretli noktaya gidin. Adamımız arabaya binince bizim beklediği kişi olmadığımızı fark edecek ve kaçmaya başlayacak. Bu arada da iki ajan gelecek. Bunlar şahsın asıl bekledikleri. Çıkın arabadan, herkesi öldürün, bilgileri alın ve ortamdan tüyün. Bilgileri teslim edip olaydan yırtın.

* Passion of The Heist

Bir çantayı ele geçirmeniz gerekiyor ve bunu yaparken de, çantayı koruyan bütün çete elemanlarını öldüreceksiniz. Bu bölüme başlamadan önce, muhakkak çelik yelek almanızı ve silahlarınıza mermi doldurmanızı öneririm. Adamlar o kadar fazla ki, saçma sapan ateş etmelerine rağmen tutturuyorlar. Bir de indirmeniz gereken helikopter var. Ufak adamlar yok edildikten sonra biraz gezinirseniz roketatar bulacaksınız. Onunla indirin, çantayı alın. Çantayı aldığınız anda üç yıldızınız olacak ve kovalamacaya dönecek gene. Hemen spreye girin, ardından çantayı buluşma noktasına teslim edip kurtulun.

* Karmageddon

Şeker gibi gözüken ama aslında biber acısı bölümlerden biri daha. Olay basit. Bir itfaiye arabası çalıyoruz ve önümüze gelene çarparak kargaşa çıkarıyoruz. Çarptığımız arabalar suya düşerse, ters dönerse, kendi etrafında dönebilirse ya da uçup başka bir arabaya çarparsa da ekstra puan kazanıyoruz. İşiniz bitince aracı yok edin (suya atın) ve bölüm bitsin.

* False Idols

İnsanlara kötü örnek olan üç kişiyi öldürmemiz lazım. Bunlar gangsterlik yapmışlar, şimdi de para içinde yüzüyorlar. Bir de film çekecekler. Rahip bize bir roketatar hediye ediyor. Donald’ın oradaki silahçıdan teslim alabilirsiniz. Tüm araçları haritadan takip edin ve 3 atışta halledin. Hepsinden kurtulunca rahibe haber verip bölümü bitirin. Gerçi rahip pislik çıkacak ama olsun. Paralar cepte.

Donald Love (bölüm 2)

Olmuyor, olamıyor maalesef. Donald’dan kurtulmaya imkânı yok. Parası iyi olmasa, çekilecek dert değil valla(!)

* Love On The Rocks

Beyinsiz Donald’ın pislikleri yine başımızda. İyi niyet bile, bir yere kadar ama işte...
Öncelikle bu bölüm için kendinize bir uzun namlulu, bir de çelik yelek edinin. Hani taramalı da alırsanız, tüm silahlarınızın sağlam yüklü olmasına özen gösterin.
Önce haritada işaretli yere gidin ve Donald’ın adamı ile konuşun. Ardından içeri girip (arabanın sol tarafında, yolun sonundaki mekân) minibüsü çalma girişimine başlayalım. Benim tavsiyem, uzun namlulu ile girişteki üç kişiyi ve girişin sağında, yukarıda duranı vurun. Ardından içeri kapıdan değil, sağdan girin. Tahtalardan yukarı çıkın ve biraz ilerleyin. Sağdaki rampadan tekrar yukarı çıkarsanız, yine yanda bir çıkıntıya zıplayabilirsiniz. O çıkıntıdan ilerleyin ve sola dönüp üç adamı temizleyin. Bu çıkıntıdan aynen devam edin ve karşıdaki iki kişiyi temizleyin. Bundan sonrası felaket! Aşağıya inin, herkesi öldürün ve minibüsü kaçırın. Bu arada kimse gelmezse ne alâ, arabayı spreye sokun ve Donald’ın binasının yanındaki parka bırakın. Donald, beceriksizliğini bize yöneltiyor. Biz yolumuza devam ediyoruz.

Evden çıktığımızda Salvatore arıyor. Bilin bakalım ne oluyor? Evet, sonunda üçüncü ve son (ve bana göre en karışık ve en kocaman) adaya geçiyoruz. Köprüye gidin ve diğer adaya geçin. Salvatore’nin tutulduğu hapishaneye yollanın.

SHORESIDE VALE

Salvatore Leon (bölüm 1)

Salvatore ile konuşabilmek için, öncelikle gidip avukat kostümü almalısınız. Kıyafeti hallettikten sonra Salvatore’nin yanına gidin. Biraz kızmış, hangi ailenin onu yakalattığını sorup duruyor. Sizden Forelli’lere bir baskın istiyor.

* Rough Justice

Forelli ailesine ait iki aracı patlatmalı ve onun sesine çıkan çete üyelerini temizlemelisiniz. İlk olarak, sahilin alt tarafına gidin. Bir minibüs ile birkaç arkadaş alacaksınız. Şimdi işaretli iki yeri de gezin, önce araçları patlatın, ardından da gelenleri öldürün. Dikkatli olun, oyun o kadar fazla grafik hatası ile örülü ki, bu bölümde tam 3 kere patlayan arabanın içinde kaldığı için öldüremediğim aptal çete üyeleriyle karşı karşıya kaldım. Size de olacak demek değil ama eğer olursa, bölüme yeniden başlayın. Her şey temizlenince, görev bitiyor.

* Dead Reckoning

Paulie Sindacco’yu öldürmemiz gerekiyor bu bölümde. Aslında çok kolay. Önce haritada işaretli yere gidin ve sarı çembere girmeden önce yandan roketatarı ve mermileri alın. Çembere girdikten sonra tekneyi yakalayın (ki bu noktada benim bu oyundaki favori ulaşım aracım motosikletler devreye giriyor) ve patlatın. Roketatar olmadı mı? Çıkarın uzun namlulu tüfeği, adamı temizleyin.

* Shogun Showdown

Bu bölümün amacı, Yakuza’ların elindeki tankı yok etmek. Bu bölüm için, ikinci adaya geri dönüyoruz. Benim bu görev için taktiğim şöyle oldu;

Önce gidip kapı önündeki işarete giriyorum ve “içeri girmenin bir yolunu bul” mesajını alıyorum. Ardından bir adet Yakuza öldürüyorum (kapının önündekilerden biri olur) ve herkesi üzerime çekiyorum. Hemen içeriye dalıp tankı çalıyorum ve evimin oraya götürüyorum. Spreycinin biraz ilerisinde, bomba takan mekân var. Hemen tanka bir bomba yerleştiriyorum ve tankı dışarıda bırakıp kaçıyorum. Bir motosiklet bulduktan sonra bombayı patlatıyorum ve motorla birlikte spreye girip polislerden kurtuluyorum. Bu kadar basit.

Bu arada tankın çarptığı her araç patlıyor, bu yüzden eğlencesine dolaşabilir ve Samanyolu kadar yıldız toplayabilirsiniz. Altı, yedi tane tank aynı anda saldırırsa, birkaç dakikada patlatıyorlar sizi ama o tarihe kadar gezinmek çok keyifli.
Şimdilik Salvatore’ye veda ediyoruz ama büyük bela geri dönüyor.

Donald Love

Bu adamdan kesinlikle hoşlanmıyorum. Neyse, biz paramıza bakalım.

* Panlantic Land Grab

Bu görevdeki amacımız, Donald’ın eski akıl hocasını bulmak ve yanında taşıdığı belgeleri ele geçirmek. Öncelikle hava limanına gidin. Burada adamın geldiğini gördükten sonra, takibe başlayın. Deli hocasını koruyan iki tane araç var ama ikisi de birbirinden aptal. Açıkçası bölümü beş, belki altı kez oynamama rağmen, tamamında araçlardan birine ateş ettim, ikisi de yol kenarında durdu ve takip etmedi. Sonra gidip bizim adamı kovalayın. Arabasından çıkana kadar vurun, kırın, parçalayın. Sakın arabayı patlatmayın, yoksa görevi kaybederiz. Eleman ölünce, üzerinden çıkan belgeleri alın ve Donald ile birlikte evine geri dönün.

* Stop The Pres

Yaptığımız “ince alışveriş” medya tarafından görüntülenmiş. Donald o bilgileri istiyor.
Tekrar köprüden geçin ve gazeteci ile konuşun. Size ses vermeyecek. Dayayın silahı ağzına ama hiç ateş etmeyin. Bir süre sonra korkudan konuşacak zaten. Sizi götürdüğü yerden alın bilgileri ama o da ne, amca bizi kazıkladı. Yakalayın ve cezasını verip bitirin bölümü.

* Morgue Party Resurrection

Haritada iki tane işaret göreceksiniz. Biz önce tekrar diğer adaya geçiyoruz. Bir ok burada. Gazeteciyle ilk konuştuğumuz yerdeki cenaze arabasını çalın. Anında polisler peşinizde tabi. Hemen boyaya girip kurtulun. Ardından diğer ok için son adaya dönün. İşarete gelmeden önce, havalimanına dönün ve limana dalıp en arkadaki hangara araçla Donald’ı bırakın (sarı işaret çıkacak zaten). Bunun ardından gidip diğer oka ilerleyin. Bir ambulans çalacaksınız. İçinde de deli hocasının cesedi var. Onu da çalın ve buraya geri dönün. Böylece görev bitecek.

8 Ball (ödemeye göre iş yapan mekân)

Donald zaten ancak bize iş buyuranlarla çalışır...

* No Money Mo Problems

Sadece bu adanın bombacısına gidiyoruz, o da bize işin biraz zaman alacağını ve bittiğinde haber vereceğini söylüyor. Buradan çıkınca, yeni bir görevimiz olacak. Bay Toshiko Kasen.

Toshiko Kasen

Şimdi de kocasıyla sorunlar yaşayan bir bayanın işlerini kovalıyoruz.

* More Deadly Than The Male

Görev biraz karışık, biraz da zor ama ufak detaylara dikkat ederseniz kolayca geçiliyor. Öncelikle bu göreve başlamadan, muhakkak bazuka ve uzun namlulu alın. Taramalı tüfeğiniz de yüklü olursa şahane derim. Öncelikle sahil tarafındaki Yakuza bölgesine gidin ve oradaki adamları temizleyin. Sudaki iki tane tekneyi de patlattıktan sonra, size ayrılmış olana binin ve sarı işarete doğru ilerleyin. Oraya ulaşana kadar, toplam iki kere iki teknelik saldırı olacak. Bunları geçmenin en kolay yolu da, onları gördüğünüz anda ayağa kalkmak ve bazuka ile vurmak. Yoksa sizin teknenizi patlatıyorlar ve baştan tekrarlamak gerçekten sıkıcı. İşarete geldiğinizde tekneyi yanaştırın ve bölümden kurtulun.

* Cash Clash

Buradaki en kolay bölüm sanırım. Geçen bölümden elinizde bazuka kalmış olması lazım.
Bayan istiyor ki kocasının paralarını yakalım, kül edelim. Bu noktada Tony’nin özlü sözüne katılmamak elde değil gerçi; “o paralar bana çok faydalı olabilir”. Hemen yan sokağa geçin, zaten haritadan hemen bulabilirsiniz. Rahat bir pozisyon alın ve yavaş yavaş giden araçlara üç el bazuka sallayın. Bitti gitti, hayırlı olsun.

* Date With Death

Bayanı operaya götürüyoruz. Önce binanın yan tarafındaki garajdan limuzini alın. Daha sonra bayanı alın ve sahile doğru ilerleyip haritadaki işarette durun ve kıyafet alın. Yeni şoför giysinizle, operaya gidin. Operaya varmak için fazla vaktiniz yok, ona göre hızlanın biraz. İçiniz müzikal arzularla dolup taşıyorsa, hiç heveslenmeyin. Siz oraya varınca bir çete savaşına girmiş bulunacaksınız. Ortamdakileri öldürün ve kaçın. Benim tavsiyem hemen spreye girmeniz olur. Ardından bayanı evine bırakın ve bölümü bitirin.

* Cash In Kazuki’s Chips

Toshiko çıldırdı! Kocasının bizi öldüreceğine takmış kafayı. Tabii bize kim ölümü tattırabilir ki? Delikanlıyız ezelden, tüfek belimizde düşüyoruz yola. Önce haritada işaretli olan mekâna gidiyoruz. Burada videoyu kesince gelenleri öldürüyoruz ve Casino’ya ilerliyoruz. Sürüyle adam öldürdükten sonra, çatıya çıkıyoruz. Çatıya vardığınızda, zırhınız ve sağlığınız tam değilse zorlanırsınız. Öncelikle bizim adamın sağ ve solundaki korumaları halledin. En güzeli Magnum olacaktır. Benim bayağı işime yaradı. Ardından da sürekli kaçarak ve vurarak Japonu halledin. Umarım tekrar tekrar oynamak zorunda kalmazsınız, ilerlemek çok can sıkıcı oluyor bu bölümde. Cenaze hallolunca haritadaki işarete gidin, garip bir vicdan azabı sahnesi izleyin ve Yakuza’lara selam edin.

8 Ball (asıl hikâye başladı)

Yeni adamımız 8 Ball, bize ilk yardımı yapıyor. Hemen alttaki görev.

* Bringing The House Down

Önceki sözlerimi geri alıyorum, şimdiye kadar gördüğüm en zor görev bu oldu. Kontrolleri rezalet olan bir araçla son hızla gitmek ve hiçbir yere çarpmamak zorundasınız. Ayrıca sizi takip edenler her dokunduklarında araç yamuluyor. Bar dolarsa, bitersiniz. Efendim, araç bomba dolu. Biz de o bombaları tünellere yerleştireceğiz. Yukarıda anlatıldığı gibi, sür babam sür şeklinde gidecek ve sarı işaretlerden geçeceksiniz. Bu esnada da sağda yanan barın dolmaması ve aracın infilak etmemesi için dua edeceksiniz. Yolunuz açık olsun, ben geçene kadar kesin üç, beş kilo vermişimdir. Tüm bombalar yerleştikten sonra, yandaki arabayı alın ve buradan kaçın. Geri dönüş yolunda, çete üyeleri önünüzü kapatacak. Solda bir açıklık var, oradan girip kurtulun. Tüm şehir sessizliğe gömülmüş, ne patlatmışız maşallah...

Donald Love (Son ve en son düdük)

Şu oyunda tiksindiğim tek adam bu.

* Love On The Run

Çok şükür, Donald ile olan son görevimiz. Amacımız ilk etapta saldırıları bertaraf etmek, ardından da havalimanına gitmek. Bu bölüm için, öncelikle kendinize herkesten uzak ve önünüzün açık olduğu bir nokta bulun. Böylece gelen araçlardan kurtulur, adamları da rahatça mıhlayabilirsiniz. Taramalı tüfek ya da uzun namlulu varsa şahane olur. Hele bir de bazukanız varsa, reçel bal gibi bölüm. Herkes öldükten sonra, bir araca atlayın ve birlikte “morg partisi” yaptığınız hangara girin. Böylelikle Donald’dan kurtulduk.

Salvatore Leon (sevgi insanı)

* Shoreside Redemption

Büyük adam Salvatore mahkemeye gidecek. Ona yardımcı olmalıyız.
Karakolun arkasındaki polis arabasını alın ve tam karşınızdaki işaretli noktaya gidin. Videonun ardından Salvatore’yi taşıyan aracı takip edeceksiniz. İleride bir saldırı olacak ve aracın kaçması gerekecek. Zırhlı aracı korumak sizin göreviniz. Yolda kurulan barikatları yıkmalı ve araca yaklaşan çete arabalarını patlatıp yok etmelisiniz. Diğer adaya geçip mahkemeye varınca, her şey bitecek.

* The Sicilian Gambit

Oyunun son ve bir türlü bitmeyen bölümü. Öncelikle ilk adaya geri dönmeli ve Salvatore’yi evinden almalısınız. Sal’i almalı ve mahkeme binasına bırakmalıyız (yan adada). Siz binaya geldiğinizde, dört kişilik bir ekip saldıracak. Onları temizleyin ve sahile inin. Panelvan çaldığımız noktadan giriş yapabilirsiniz. Yani evinize giderken, girişten bir önceki sokağa dalın. Yolun sonunda işarete varacaksınız. Aşağıdaki adamı vurun, tekneye geçin. Şimdi elinizde mitralyöz var ve saldıran tekneleri rahat rahat öldürürsünüz. Yolun sonu deniz feneri. Yukarıya ilerleyip karşınıza çıkanları öldürün. En tepeye ulaştığınızda, yeni kral olduğunu düşünen amcayı buluyoruz. Başkanı kaçırmış. Tabii hemen olaya el koyuyoruz! Geçmiş olsun.


eFSaNe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
GTA Vice City Tam Çözüm eFSaNe Tam Çözüm 0 02.03.09 15:58
Jeep LiberTy 2008 ScarFace Motorlu Araçlar Dünyası 0 09.04.07 12:30


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 20:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.0.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
ForumTayfa

Arşiv: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 95 96 97 98 99 100 102 103 104 105 106 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 167 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271


ForumTayfa - Link Değişimi
Telinka İletişim | Voip Ürünleri | Link Değişimine Katılın |

Sitemiz bir forum sitesi olduğundan dolayı, kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. ForumTayfa Yöneticileri mesajları itina ile kontrol etse de, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız [email protected] email adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.

Any member of our web site has the right of adding comments instantly without getting permisson due to the forum structure of our site basis. Althought, our site modarators check comments with care, all the responsibilities sourced from these comments directly belong to the members. If you still find any illegal content in our site ( A.buse, H.arassment, S.camming, H.acking, W.arez, C.rack, D.ivx, Mp.3 or any Illegal Activity ), please report us via [email protected] .Your reports will be evaluated as soon as the arrival of your e-mail.