ForumTayfa  

Go Back   ForumTayfa > Oyun Dünyası > Tüm Oyunlar > Tam Çözüm

Tam Çözüm Oyun tam çözümlerini paylaştığımız bölüm...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 17.04.09, 01:41   #1 (permalink)
^^13.09.2009^^
 
MaStEr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: İstanbuL
İlişki Durumu: Evli
Mesaj Sayısı: 13.196
Konu Sayısı: 4701
Takım: Fenerbahçe
Rep Gücü: 4000000
Rep Puanı: 102455765
Rep Derecesi : MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000
Ruh Hali:

Üyenin Facebook Profilini Ziyaret Et
Standart Hitchcock : The Final Cut Tam Çözüm
Korku filmlerinin unutulmaz yönetmeni Alfred Hitchkock’un korku ve gerilim dolu öykülerini aratmayacak özellikte bir oyun oynamak isteyenler. Hemen bu oyunu alıp maceraya dalsınlar. Beklemeye gerek yok.
Oyunun konusu genel olarak şöyle. Robert’in başı bir film projesiyle derttedir. Film projesi için çağırdığı ekibin öldürülmesi ile birlikte işler karışmıştır. Bir an önce cinayetlerin katillerinin bulunması onun için kaçınılmazdır. Bu sayede olaya kahramanımız devreye giriyor ve oyuna başlıyoruz.
Başlamadan önce şunu belirtmek gerekli ki adventure oyunları diğer oyunlara nisbeten herzaman biraz daha zor olmuştur yada ben öyle bulmuşumdur. Ancak The Final Cut bu anlamda biraz da kolay bir oyun sayılabilir. Bu anlamda adventure tarzına başlamak isteyenler için bu oyun bir başlangıç olabilir. Oyunda çok zor bilmeceler yer almıyor. (Ben bazılarını şans eseri buldum ne yalan söyleyim)Özelikle oyunda her yere bakmanız ayrıca da büyüteçle bakarken gözünüzden birşeyleri kaçırmamaya dikkat etmelisiniz. Yaptığınız bir yalnış yada göremediğiniz bir ipucu oyunu bitirmenizi çok zorlaştıracaktır. Ayrıca oyunda bazı aksaklıklar da var örneğin bazı tıkanmalar söz konusu. eğer Robert’in asılı kaldığı yere ikinci kez gelirseniz. İkincisinde onu kurtaramıyorsunuz çünkü bir kez çalıştırdığınız vinç kolu bie kez daha çalışmıyor. Bu anlamda bazen bazı şeyleri arka arkaya iki kere yaparsanız tıkanlmalar olabiliyor. Ayıca bazı yerlerde de kamera açılarını da çok kötü düzenlemişler ne yalan söyleyim.
Elimizdeki konsol sayesinde tüm oyunu buradan idare edebiliyoruz. Konsol sayesinde hem istediğimiz yerlere kısa yoldan gidebilir hem de save yada load gibi işlemleri buradan yapabiliriz. Kişiler hakkındaki bilgilerimizi de buradan rahatlıkla kendimize hatırlatabiliriz. Oyunda mümkün olduğu kadar sabırlı olmanızı tavsiye ederim. Son olarak da inceleme yaparken mümkün olduğu kadar dikkatli olun. Başlayabiliriz sanırım..
Oyuna bir evin girişinde başlıyoruz. Burada Alicia ile kısa bir diyalog var.Öncelikle tam arkanıza dönün. Sağda Robertin ofisi solda mutfak ve karşıda da salona giden bir kapı göreceksiniz. Kapıdan Salona çıkın. burada birçok resim ve poster göreceksiniz. Ayrıca Sağda ve solda birinci kata çıkan merdivenler var. Orada bulunan resimlere ve diplomlara da göz atmanız gerekecektir. Salondaki büyük resimleri teker teker inceleyin. Sağdaki çekmecelerin en üstündekini açın. Burada Mary Rose'un resminin üzerinde siyah bir bulut izi olacak ona tıklayıp, introyu izleyin sonra salondan başladığımız yere dönün.Robert'in ofisine girin. Burada solda bulunan haritalara bakın. sağda telvizyon ve video var ayrıca büyük bir de kasa olacak. Ofisteki Masanın üzerinden makas ve damgayı alın. Telesekreterin üzerine bir kez tıklayıp onu büyütün. İçerisindeki iki mesajı da dinleyin. Solda en üst çekmeceyi açıp Alicia hakkındaki raporu okuyun. Son olarak ilk bilmecemizle karşılaşmak için odadaki altı çekmeceli büyük sandığa yaklaşıp üzerine tıklayın. Burada bir kelime oyunu var. Kelimelerin yerlerini değiştirerek şu kelimeleri sıralayın.
Foreign correspondent,Life boat, North By Northwest, The thirty nine steps, Young and innocent, Blackmail daha sonra tek tek çekmeleri açın ve içerisindekileri teker teker okuyun. En alt çekmecede bir video kaset bulacaksınız. Onu ofisteki videoyla izleyin. Burada Robert'in konuşmasını izleyeceksiniz Şimdi dışarı çıkın ve evin mutfağa girin. Masaya yaklaşıp oradaki tabaktan eti alıp kuşla konuşmaya başlayın. Kuş sizden brandy isteyecektir. Önce soldaki camlıktan bir bardak alın. (otomatik olarak kuşun önüne koyacaktır). Sonra buzdolabını açıp ordan iki tane buz kübü almanız gerekiyor. Daha sonra buz küplerini bardağın içine koyun. Sonra kuşun olduğu yerin üzerinden 20 yıllık brandy şişesini alın
ve bardağa biraz brandy koyun. Bu sayede Topaz Durdurucusunu(topaz stopper) alacaksınız. Şimdi mutfaktan daha sonra da evin dışına çıkın. Burada soldaki merdivenlerden aşağıya inin bir kırmızı araba göreceksiniz. Büyüteçle yaklaşın. Burdan da balık avlamak için bazı malzemeler alacaksınız. tekrar yukarıya çıkın ve bu kez sağ taraftan aşağıya inin ve havuzun yanındaki "topaz gate" kapısına gelin.Yine büyüteçle yaklaşın.
Burada topaz stopper'i kullanın. Otomatik olarak "Shadow Card" yerinden çıkacaktır. Onu da alın ve kapıyı açın. Dışarı çıkın eğer sağ taraftan giderseniz. "Soundstage" isimli binaya geleceksiniz. Ancak Soldan giderseniz küçük bir iskelenin olduğu bir küçük bir koya çıkıyoruz. Öncelikle Soundstage binasına gidin. Burada Jack ile tanışacaksınız. Jackle konuşurken isteklerine iki kez evet cevabını verin. O sizden bazı denemeler yapmanızı istiyor. Sahnenin olduğu yere doğru gidin. Sahnedeki, elinde silah bulunan kuklayı indirin. Daha sonra öteki mankenin etrafına önce bir tur dönün, sonra koşarak dönün, zıplayın,silahınızı çıkarın daha sonra iki kez ateş edin. Tekrar silahınızı çıkarın ve çarpı işaretinin olduğu yerden bir kez ateş edin ve Jack'e evet cevabını verin. Buradan çıkıp Restorana gidin. Bu binanın hemen yakınındad olması gerekir. İçeri girince sağda bulunan muzik kutusunun üzerinde bulunan resmi yan çevirip arkasındaki anahtarı duvarın üzerinden alın. Bu anahtarla restoranın mutfağını açacaksınız.
Karşıda bulunan masaların yanına yaklaşın ve sağdaki masaları inceleyip onların üzerindeki tüm bardaklara dokunmaya çalışın. Buradan birçok ipucu elde edeceksiniz. Sonra restoranın mutfağına girin arkanızı dönüp ışığı açın. Soldaki ocağın önüne gelip onu kapatın. Ayrıca fırının içerisindekilere de göz atın. Sağdaki çekmeceyi açıp bıçak ve bantı alın. Burada yukarıda asılı olarak durmakta içi dolu birkaç torba göreceksiniz. Bunlardan birinin içerisinde ceset var. Onu indirmek için. Rastoranın dışına çıkın arka tarafaında bir merdiven olacaktır. Ondan tırmanıp biraz yukarı çıkınca ipe büyüteçle yaklaşıp onu mutfaktan aldığınız bıçakla kesin. Tekrar mutfağa geri dönün cesedin olduğu torbayı yine bıçakla kesin ve cesedi incelemeye başladığınız anda birisi kapıyı kapatıp sizi gazla öldürmeye çalışacaktır. Kapıya doğru yaklaşın ve ona 3 yada 4 kez vurun kapı açılacak. Tekrar dışarı çıkın ipi kesdiğiniz yerde bir kaç gaz tüpü bulacaksınızç. Onu kapatıp tekrar cesedi incelemeye geri dönün. Bu aktörün cesedi. Ona dikkatli bakınca kollarının arasında bir ses kaydedici, elinin altında bir anahtar ayrıca yüzünde de bir ipucu bulacaksınız.
Daha sonra Royal Hotele gidin. Ön kapıda Shadow kartı kullanarak kapıyı açıp resepsiyon bölümüne girin. Burada karşıda bir resepsiyon masası ve onun arkasında da anahtarların üzerinde olduğu tahta raf var. Masanın üzerindeki kitabı açıp içerisindeki ziyaretçi isimlerine imzalarına bir göz atın. Daha sonra anahtarların asılı olduğu bölmenin üzerine gelin ve 322 numaralı küçük bölmeye bakın. Ayrıca bu açıda sağda otelin elektrik su gibi altyapılarını gösteren bir harita var. Ona da göz atıp sağdaki kapıdan arka avluya çıkın. Burada birçok kapı ve oda var. Sol tarafta küçük bir yapı var. Ahşap merdivenleri kullanarak oraya girin. Bu odayı aktörden aldığınız anahtarla açacaksınız (322 nolu anahtar). Burad önce sağdaki banyoya girin. Banyoya bakınca eltrik şokuyla ölen bir kadın ceseti bulacaksınız. Tuvaleti ve lavabonun altındaki kapağı inceleyin. Bir anahtar ve bir kulaklık bulacaksınız. Bu anahtar resepsiyon masasının arkasında bulunan bir kutuyu açıyor. Aslında çok gerekli bir şey değil. Ayrıca kızın yatağının solundaki lambayı incelerseniz. Bir de video kaset elde edeceksiniz.
Buradan çıkıp otelin avlusunda bitkilerin olduğu yere doğru ilerleyin. Burada incelemek için bir yer çıkacaktır. Burada bir anahtar ve bir çorap göreceksiniz. Bu yer hemen indipiniz merdivenin sağında kalıyor. Buradan anahtarı alıp çoraba tıklayın. Yine kısa bir geriye donüş (flashback) göreceksiniz. Anahtarı alıp bitkilerin arkasındaki metal merdivenden yukarı çıkın. Binanın en üst kısmına ulaşıncaya kadar devam edin. Burada oyun farklı bir bölüme geçiyor. Bu bölümü niye yaptılar gerçi hiç anlamış değilim bence çok gereksizdi... Tahtaların üzerinden sola doğru ilerleyin. Burada metal çekiçlere çarpmadan ilerlemeye devam edin. Ekran değişince ilerde bir metal platform göreceksiniz. Onun üzerine atlamak için platformun sol tarafından atlamanız gerekli. Burası deddiğim gibi biraz kasmış. Platforma atladıktan sonra başka bir yere geçeceksiniz. Burada sağdaki merdivenden yukarı çıkın. İlerleyin ekran değişince yine kalaslardan devam edin. Kalasların en ucuna kadar ilerleyin. Buradan kendinizi aşağıya bırakın ve şimdi aşağıdaki tahta kalasın üzerine düşeceksiniz. Burada yine ekranın sağ ve alt kısmına doğru yavaşça ilerleyin. Bu kısımdan sonra aşağıya inebileceğiniz bir platforma geleceksiniz. Merdivenden aşağıya inin ve son geldiğiniz yerdeki kapıyı açın. Otelin içerisindesiniz. Otelden dışarı çıkıp konağın sol tarafında yer alan iskelenin olduğu küçük koya gidin. Burada iskelenin üzerinde el arabasının üzerindeki örtüyü alın. Bota doğru yürüyün. Kırık tahtanın altında dalgıç maskesi bulacaksınız. Boşluk tuşuyla içeri açılın. İçeri açıldıktan sonra dalgıç kıyafetlerinizi giyip suya atlayın. Suyun içerisinde bir ceset bulacaksınız. Onu tutan kemeri tıklayın ve üzerindeki sayıları soldan sağa sırasıyla 36 26 35 rakamlarına getirin. Cesedi çıkardıktan sonra onun üzerindeki digital kamerayı alın. Ayrıca el arabasından aldığınız örtüyle de üzerini örtmeyi unutmayın.

İkinci Bölüm

Otelin resepsiyonuna girin. Burada telefon çalacaktır. Onu kaldırıp konuştuktan sonra sağdaki merdivenlerden yukarıya çıkın ve Robert’in olduğu odaya girin. Konuşma bitince odayı inceleyip ip uçlarını toplayın. Daha sonra Rober’le yine konuşacaksınız ve size iki manyetik kart ve bir de soundstage binasının arka kapısının anahtarını verecektir. Şimdi doğru oraya gidip içeri girin. Buraları incelediğinizde sandıkta bir ceset daha bulacaksınız. Cesedide incelyip etrafa bir daha bakın. Kapıdaki delikten de bakınca yine bir flashback geçecektir. Şimdi dışarı çıkıp yine otelin avlusuna dönün. Metal merdivenden birinci kata çıkın ve sağdaki kapıyı açıp içeri girin. Burası makyajcının odası. Makyajcı çantasına yaklaşın ve inceleyin. Burada aynanın önündeki tırnak(nail file) törpüsünü ve gri pudra kutusunu alın Daha sonra bavulun üzerindeki küçük bölmeyi açın. Burada beş ayrı renkteki kutuyu düzgün sıralamanız gerekli. Bavulun üzerinde ingilizce GORBY yazmakta. Yani green(yeşil) orange(turuncu) red(kırmızı) blue(mavi) and yellow(sarı). Soldan sağa bu sırayla kutuları dizin. Daha sonra da bavulu açıp inceleyin. Telvizyonun olduğu masayı incelediğinizde. Kartların arasında bulunan topaz kartı alın. Daha sonra kartlardaki harfleri Norman Bates olarak düzenleyin. Böylece yeni bir ipucu daha elde etmiş olacaksınız. Odanın sağ köşesinde bulunan rafta bir kırmızı kitap bulacaksınız. Ortasını bıçağı kullanarak yırtın. İçerisinde cyclo room key denilen bir anahtar olacaktır. Odanın ortasına gelince boşluk tuşuna basarak tavandaki pervaneyi inceleyin. Burada nail file yani tırnak törpüsünü vidası bükük duran pervane kanadı üzerinde kullanın. Gizli kamernın üzerine de tıklayın ve odadan çıkın. Sonra aşağıya inin ve zeminde sağdaki odaya girin. Burada yapmanız gereken öncelikle karşı duvarda duran isanın heykelini inceleyin ve gizli kamerayı keşfedin. Masaya yaklaşın. Televizyonu çalıştırın. Çekmeciliği inceleyin. Büyük bölmeyi açınca içeride bir fotoğraf makinesi göreceksiniz. Onu tıklayınca otomatik olarak kendinizin resmini çekecektir. Sonra hem makineyi hem de fotoğrafı inventorinize ekleyin. Çekmeceliği kapatınca size birileri ateş etmeye başlayacaktır. Kendinizi pencerenin yanında bulacaksınız. Kamerayı alın ve pencere üzerinde kullanın. Buradan sonra introyla başka bir yerde saklanmaya çalışacaksınız. Adamın sorusuna hayır cevabını verin. Yine introyla başka biri size ateş eden adamı aşağıya atacaktır. Cesedin üzerine bakın ama pek bişey yok doğrusu. Daha sonra odaya dönüp açtığınız çekmeceden Sabetour kartı alın. Ayrıca raflarda bulunan ipucularını da almayı unutmayın. Daha sonra bir üst kata çıkıp soldaki odaya girin. Burası ses mühendisinin odası. Odanın köşesindeki bavulu bulun. Onun içerisinde bulunan dosyaları inceleyin yine bir geri dönüş sahnesi. Kitap rafının üzerinde bulunan dvd kutusunu açın içerisindeki kaseti alın. O kaseti odadaki televizyon ve video ile zleyebilirsiniz. Bunun için kaseti video üzerinde kullanın. Daha sonra televizyonun sağında bulunan mektubu inceleyin ve yeni ipucunuza ulaşın. Yatağın solunda bulunan incili okuyun ve dürbünü alın. Televizyonun sağında ve duvarın üzerindeki çizimlere bakınca bir çok kişinin ölçülerini gösteren çizimler göreceksiniz. Daha sonra odada bulunan dolabı açın ve içerideki kemere alicia’nın ölçülerini yazın( 35-24-35) Odadan çıkıp bir üst kata ilerleyin. Burada Sabetour kartla sağdaki odanın kapısını açın. Masanın üzerindeki tv’yi çalıştırın. Masanın alt kısmındaki bölmeyi açın. İçerisinde bulunan ev maketinin tavanını tıklayın. İçerisindekileri alıp öteki çekmeceyi açın. Bir maket daha göreceksiniz. Pencerenin üzerinde bir ip olacaktır. Onu da tıklyıp yıkarıya çektiğiniz sepetin içindeki mektubu açın ve içerisindeki resimleri bakın. Odanın içerisinde bulunan dolabı açın. Paketin içerisindeki mesajı alıp bir ipucuya ve Torn Curtain 2 kartına sahip olacaksınız. Kitap raflarına da bakın. Bir kitab inceleyip ona iliştirilmiş kısa mesajı okuyun. Soldaki incile ve haplara da göz attıktan sonra artık dışarı çıkabiliriz.
Avluya çıkıp aktörün odasına doğru ilerleyin. Bu oda sizi öldürmeye çalışan adamın cesedinin solunda bulunan oda. Burada sadece bir kaç ipucu bulacaksınız. Buradan tekrar soundstage binasının arkasına gidin ve cesedi bulduğunuz odadaki kapıdan içeri girin. Kontrol panelini kullanmak istediğinizde yine bir kısa geriye donuş filmi izleyeciğiz. Kırmızı arabanın solundaki kapıya yaklaşıp inceleyin. Daha önce bulmuş olduğunuz gri tozu arabanın kapı camı üzerinde kullanın. Bu sayede bazı parmak izleri ortaya çıkacaktır. Kapıyı açın ve sağdaki torpido gözünü açın Cut kartın ilk yarısını alın. Ayrıca frene aniden basarsanız direksiyondan hava yastığı fırlayacak ve kısa bir intro girecektir. Daha sonra arabanın arkasındaki bagajı açın. Cesedi inceleyin. Elindeki pempe eşarfı aldıktan sonra burayı artık terkedebilirsiniz.
Üçüncü Bölüm...
Burada Robert’in imdat sesini duyuyoruz. Onu hemen kurtarmamız gerekiyor. Önce sağda buluna dikey vinçin üzerine çıkın ve kapısını açıp kontrol makinesine girin. Soldaki kolu indirin ve dışarı çıkıp aşağıya inin. Daha sonra Robertin altında bulunan öteki makinedeki kolu da indirerek Robert’i kurtarın. Daha sonra bulunduğunuz yerde bir telefon kulübesi göreceksiniz. Onun hemen yanında da bir ofis olacaktır. Ofise girin soldaki köşede bulunan hareketli perdeyi aşağıya indirin. Diğer odaya geçin. Burada cesedi yakından inceleyin. Masanın üzerindeki hap kutusunu bıçağı kullanıp açın ve ipucuya ulaşın. Yine bıçağı uzaktan kumanda üzerinde kullanın. Kumandayı çıkarıp boşluk tuşuna basın. Üzerindeki yeşil düğmeyle onu açın daha sonrada 1,2 ve üç numaralı tuşlarla ilginç görüntüleri inceleyin. Buradan dışarı çıkınca yan taraftaki telefon kulübesindeki telefon çalmaya başlayacaktır.
Burada kadınla konuştuktan sonra telefonun üstündeki bölmeyi değiştirin. Yapıştırıcı ve cut kartın diğer yarısını elde etmiş olacaksınız. Kadının çağırdığı yere gitmek için ofisin tam karşısında bulunan eve gidin. İçeri girin. Ama Cut curtı yapıştırmadan önce içeri giremezsiniz. Önce yapıştırıcıyı seçip daha sonra da cut kartın ilk kısmını seçerseniz kart yapışacaktır. Bir saatli bombayla karşı karşıyasınız. Kadının sorduğu soruya hayır yanıtını verin. Sofanın üzerindeki el çantasını inceleyin. Dudak rujuna tıklayın. Şöminenin önüne gelip doldurulmuş kartalın üzerine tıklayın oradan çıkan notu alın. Daha sonra merdivenin yanına gidip onun üzerine tıkayın ve onu bomba panelinin altına çekin. Masanın üzerindeki
Küçük çantaya tıkladığınızda bir kilit göreceksiniz. O kiliti Pi sayısıyla açacaksınız yani 314. bu ipucuyu sol rafta bulunan platonun kitabını okuyarak elde edebilirsiniz. Daha sonra çantanın içinden çıkan. Anahtarla Bomba panelini açın. Son olarak da bıçağı kullanarak pembe teli kesin. Daha sonra sizle telefonda konuşan kadın yani Constance isimli bayan içeri girecektir. Konuşma bitince tekrar Alicia’nın olduğu eve geri dönün.
Dördüncü Bölüm

Buraya gelince Jack’ elinde bir tepsiyle Robert’in odasından çıktığını görüyorsunuz. Burada Jack size Robert’i görmenizi söylüyor. Diyalogdan sonra odadan çıkın ve diğer odaları öncelikle bir gezin. Robert’in odasının sağında bir oda olacak. Öncelikle oraya girin daha sonra karşısındaki odaya gireriz. Sağda koltuğun üzerinde bir kutu ve içinde de sanırım bazı kurabiyeler olacak. Onlardan iki tane alın. Onları kırarak içerisinden çıkacak notu okuyabilirsiniz. Sağda içerisinde bir kaç plak ve üzerinde bir kutu olan bir çekmecelik göreceksiniz. Bernard Hermana dokununca bir flash geçecek ve dans eden insanlar ögreceksiniz. Eroica Symphony’ye dokununca kutu açılacak. İçerisindeki kağıtları da okuduktan sonra odanın öteki tarafında bir kaç işimiz daha kalıyor. Odada bir resim çalışması olacak ona tıklayınca yine kısa bir flash geçecek. Odada ayrıca dolaptaki elbiaseye ve duvarda bulunan takvime de bakabilrisniz. Şimdi bu odadan çıkıp tam karşınızdaki odaya gidin. Burası Alicia’nın odası. Mutfaktaki kuş yine burda olacak. Onun olduğu yere doğru gidin. Sizin inceleme yapmanıza izin vermeycek. Ona silahı gösterin korkup kaçacaktır. O kaçınca masanın üzerinde yakın plana geçin. Buradan tahta bir balık alacaksınız. Daha sonra yatağın solundaki levreğin yanına gelin ve tahta balığı onun ağzında kullanın. Burada kilerin anahtarını alacaksınız. Ayrıca kartpostala da bakın. Orada bir yemek tarifi olacak. Ayrıca raftaki kuşlara ve kitaplara da bakmayı unutmayın. Şimdi Jack’in odasına gidin burası Robertin odasının tam karşısında. Burada yatağın ön kısmında bir bölüm var onu açıp incili okuyabilrisiniz. Ayrıca sağda komidinin üzerinde bir resim olacaktır. Artık zemin kata inip merdivenin altındaki kilerden içeri girebilirsizni. Orda bulunan malzemeleri almanız gerekli. Merdivenlerden inip solda yakın plana geçin. Burada merdivenlerin altındaki rafların hemen üzerinde takım elbisesini cebinde bir mesaj var onu okuyun. Torn Curtain 2 kartını alcaksınız. Ayrıca burada bir adet elma. Alt dolapta da un ve ne olduğunu anlayamdığım bir malzeme daha alacaksınız. Bunlar daha sonra Alicia için bir elmalı turtaya dönüşecek. Rafların sağında bir kuş makinası olacak onu da almayı unutmayın. Burada ayrıca yukarı kısımda içerisinde beyin olan bir kavanoz olacak yaklaşıp ipucunuzu alın. Daha sonra Roberti kurtardığınız yerden yani Shooting Set’de yer alan Brenner’in evine gidin(daha önce bombayı etkisiz hale getirsiğimiz ev)Burada şöminenin sol tarafındaki bir raf ve küçük bir masa göreceksiniz. Buradaki kitabı inceleyin. Onun içerisindeki Heaven’s Marker isimli kitab ayıracını alın. Şimdi Artık Kliseye gidebilirsiniz. Öncelikle klisenin sağ tarafındaki mezarlığa bakın. Burada solda küçük bir depo olacak. Burayı inceleyip testereyi almayı unutmayın. Ayrıca birilerinin film çekmeye gelenler için bazı mezar taşları hazırladığını göreceksiniz.
Kiliseye girerken birinin kliseye koşup girdiğini göreceksiniz. Onu takip edin. Girdiği yere sizde girip merdivenlerde yukarı çıkın. En yukarı gelince gölgenin olduğu tarafa doğru boşluk tuşuyla ateş edin. Düştüğünü göreceksiniz. Aşağıya inip onu incelediğinizde. Onun Constance isimli bayan olduğunu göreceksiniz. Ayrıca sizin kurşununuzun yanında bir de bıçak yarası göreceksiniz. Şimdi kliseye ilk girdiğiniz yerin sol kısımında bir itiraf odası göreceksiniz. Onun sağ odasına girin. İçeri girince öteki kapının açıldığını göreceksiniz. Dışarı çıkıp sol kapıdan yine içeri girin. Burada bir kitap ve cüzdan göreceksiniz. Onları inceleyin bir oje ve ruj alacaksınız. Çantanın içindeki saklı paketi bıçakla kesin. Constanse isimli bayanın sürüş ehliyetini ve küçük bir mesajını alacaksınız. Şimdi Klisenin sonunda bir masa göreceksiniz. Masanın üzerinde bir heykel ve sağında da bulmaca var. Burada kutuları farenizi üzerine tıklayıp sağa ve sol çevirerek resimleri değiştirebilirsiniz. BU resimleri yukarıdan aşağıya doğru Dağ, Kafes ve Kaplan şeklinde sıralayın. Küçük kapak açılacak. İçerisinden topaz II manyetik kartını alacaksınız.
Masanın hemen arkasında renkli ve işlemeli bazı büyük pencereler olacak. Bunlardan Saint Robert’in penceresinin altına gidin. Yazının üzerine tıklayın ve Psyhco II kartını alın. Burada sol taraftaki kapıdan içeri girin. Masanın üzerindeki bozuk para yada fişlerden bir kaçını alın ve kumar makinesine gidip bir kaç oynayın. Burada Keller video kasetini, mavi slaytı ve de Andian Kutusunu alana kadar kazanmaya devam edin. Sağ taraafta gizli gibi duran bir kapı göreceksiniz. Onu da açıp raftan kitabı ve yine kitap ayıracını alabilirsiniz. Şimdi klisenin içerisine geri dönün. Yukarıya çıkan küçük bir merdiven göreceksiniz. Ordan yukarı çıkın. Burada yakın plandayken Heaven Gate Marker soldaki slotun içerisine koyun. Kapak açılıp bir kutu çıkacaktır. Kutuyu açıp içerisinden Saboteur II kartını alın ayrıca mektubu yırtarak içerisindekileri okuyun. Dışarı çıkınca Alicia’nın kuşu gelip sizden yardım isteyecektir. Buradan hemen başka bir yere gideceksiniz. Alicia’nın bir bataklığa saplanmış. Onu kurtarmak için sol taraftaki bostan korkuluğuna gidip. Mezarlıkta aldığınız testereyi onun üzerinde kullanın. Yere düşünce onun üzerinden tahtayı ve kuş makinesini alabilirsiniz. Daha sonra aldığınız tahtayı Alicia’ya uzatmayı deneyin. Onu kurtardıktan sonra kendimizi evde Aliciayla konuşurken buluyoruz. Önce mutfağa geri dönün. Burada fırının olduğu yere gidin. Alicia için bir turta hazırlamamız gerek. Daha önce mutfaktaki buzdolabından bir adet yağ ve tabağın üzerindeki elmayı almamaıştık. Bu kez onları almanız gerekecek. Daha sonra fırının olduğu yerin sağındaki alt dolaptan kızartma tavasını alıp ocağın üzerine koyun. Üst rafatan büyük bir kaşık ve de alt raftan ise sarı kaseyi alın.Önce bıçağı kullanarak elmaları doğrayın. Sonra yine bıçağı kullanarak limonu kesin. Kaseye yaklaşın ve onun içine doğradığınız elma ve limon parçalarını onun içerisine atın. Kasenin içerisindekileri kızartma tavasına boşaltın. Powdered Cinemon(bunun türkçesini bilen varsa bana lütfen söylesin çünkü bulamadım ve deli oldum) ve şekeri de ekleyin. Fırının kapağını açıp içerisindeki tepsiye tıklayın. O tepsiyi sonra yağlayın. Kızrtma tavasındakileri kaşıkla fırından çıkarttığınız tepsinin üzerine boşaltın.
Sarı kaseye tılayıp yaklaşın. Yağ şeker ve unu ekleyin. Sonra kaşıkla karıştırın. Yine tepsinin üzerine boşaltacaksınız. Sonra fırına yerleştirin. Ocağın sol tarafındaki düğmeyi açın. Biraz bekledikten sonra turta hazır olacaktır. Daha sonra Alicia’nın odasına gidebilirsiniz.
Burada Alicia ile konuşun. Daha sonra size sormanız gereken kelimelerden oluşan bir liste çıkacaktır. Doğru tepkiyi almak için alicia’ya doğru kelimeleri sırasıyla sormanız gerekli. Bunlar sırasıyla Daddy, Bomb, Suicide, Mummy, Robert. Odadan çıkınca jack size yine Roberti görmeniz gerektiğini söylüyor. Alicia’nın karşısındaki odaya girin ve oradaki dolaptan elbiseyi giyin. Odadan çıkınca onun sizi çağırdığını duyacaksınız. Bu elbiseyi daha önce giydiğinizde onu üzerinde çıkarıyordu. Gidip jackle konuşun sonra kütüphanenin anahtarını alacaksınız. Havuz tramplenin başına geldiğinizde işareti değişirse boşluğa basın. Ama önce dalgıç ekipmanınızı giyin. Burada gizli bir kapak bulacaksınız. Onu açıp içerisinden çıkan kağıdı okuyun. Şimdi eve geri dönün. Salona gidin merdivenlerden yukarı çıkın ve soldaki odadan içeri girin. İmdi kütüphanedesiniz. Sağdaki rafa gidip yaklaşın. Burada birçok ansiklopedi göreceksiniz. Ayrıca kitapların üzerinde gri oluklar ve içerisinde de bazı harfler dikkatimizi çekecektir. Burada harfleri Andia şeklinde sıralamanız gerekli. Bunu başarınca Andia çekmecesi açılacaktır. İçerisine bir göz gezdirip notu okuyun.. çekmeceliklere yaklaşın. Puro kutusunu açın ve içerisindeki tüm puroları alın. Rafın sol üstündeki boş puro kutusuna Winston Churcill purosunu yerleştirin. Bu da bize Quay d'Orsai çekmecisini açacaktır. Oradaki dosyayı araştrın. Rafların üzerindeki aile ağacına bakın. Buradaki çizimin üzerinde yer alan üçgen yaklaşın. Pulun sol tarafındaki boşluğa damgayı kullanın. Foreign Correspondent adlı çekmece açılacaktır. Thornhill Video kasetini alın ayrıca diğer dosyaları da inceleyin. Doğru Alicia’nın yatak odasına gidin.
Beşinci Bölüm...
Alicia ile ilk dialogdan sonra ses makinesini(sound machine) seçin. Ve soldan sağa doğru ilk üç beyaz düğmeye basarak çalıştırın. Önce birinci düzeyde dinleyin sonra ikinci levele getirin. Diyalog bitince ses makinesini bir fişe bağlıyacaksınız bu sayede Robert’i arayabilirsiniz. Soldaki ilk düğmeye basınca Robert’i arıyoruz. Ama iki kez düğmeye basmanız lazım. Sonra Robert’le görüşmeye gidin. Bitince çıkıp kliseye doğru ilerleyin. Burada Jack sizi bekliyecektir. Tek tek soldan mezar taşlarını alın ve mezarlara götürün. Burada yapmanız gereken isimleri doğru eşlemeniz. İşte mezar taşları ve tabutların eşlemesi
Tabutlar/Mezar Taşları
  • William Morton -----John "Scottie" Ferguson / Special effects
  • Bob Lawrence ----- Michael Armstrong / Actor
  • Stefen Fischer ----- Gavin Elster / Production designer
  • Shaw Brandon ----- Arthur Toothbridge / Sound engineer
  • Michael Keller ----- Herrmann Gromek / Electrician / lights
  • Carol Jones -----Norma Basten / Cinematographer
  • Kay Keane ----- Blanche Tyler / Actress
  • Ingrid Petersen----- Lila Samuels / Make-up
Bunları eşledikten sonra tam Jack size bir kürek verecek ve otomatik olarak siz kazmaya başlayacaksınız. Jack arkasını dönünce boşluğa basıp kaçın. Robert’in odasına gidin. Diyalog bitince gizli bir odaya gireceksiniz. Burada diyalog devam edecek ve Robert’i vurmak zorunda kalacaksınız. Onu inceleyin Shadow 2 manyetik kartı alacaksınız. Etrafa bakın köşedeki masaya yaklaşın. Burada güneş ve bota bağlı bir kilit sistemi bulacaksınız. Dünyayı sola doğru botu ise Ithaca adasına yaklaştırınca ve son olarak numarayı 1221’e getirin. Bu sayede tüm çekmecelerin kilitleri açılacaktır. Ayrıca raftaki kitaplara bakabilirsiniz. Daha sonra oteldeki girmediğiniz odalara gidip girin. Kırmızı çorabın olduğu yerin arkasındaki kapıdan içeri girin. Dolabı açın, kutuyu açın mektupları okuyun. Raflara yaklaşın buradki kitapları okuyun ayrıca pusulayı inceleyin. North By Northwest olarak yani Kuzet kuzeybatı pozisyonunu pusulaya uygulayın bu sayede gizli bir dosya ortaya çıkacaktır. Onları okuyun ayrıca odada bulmuş olduğunuz keller ve thornhill kasetlerini izleyebilirsiniz. Daha sonra özgürlük heykelinin baş kısmına tılayın gizli kamerayı bulacaksınız. Buradaki odadan çıkıp metal merdivenin sağında bulunan ve daha önce hiç girmediğiniz odaya bir göz atın(zemin katta). Dolabı açıp giysilerin üzerinden iğneyi alın. Masanın üzerinde bulunan küçük piramitin üzerine iğneyi kullanın. Bir kağıt çıkacaktır. Onu da okuyun. Şimdi yine dışarı çıkıp metal merdivenden ikinci kata çıkın. Burada sağdaki odaya girin. Burası prodüksiyoncunun odası. Odadaki dolabı açın çantaya tıklayın. Kısa bir flashback geçecektir. Televizyonun olduğu masanın üzerinde bir puro var ona da tıklayın yine bir flashback geçecektir.
Robert’in evdeki ofisine girin. Kasaya gidip safe kartı kullanın. Üç tane çekmece açılacaktır. Gazeteleri okyun ve ne bulursanız alın. Alicia odaya girince diyalog başlayacaktır. Diyalog bitince eşyalarınızdan slayt viewer’i seçin. Sonra 3 tane slaytı da seçin bunlar otomatik olarak makineye yerleşecektir. Ama teker teker seçin. Bundan sonra gizli bir bölüm açılacaktır. Rafların arasından oraya girin. Burası filmleri hazırlama odası. Masaya gidip yaklaşın. Panelin üzerindeki küçük daireye tıklayın. Daha sonra da ortadaki küçük ekrana tıklayın. Film oynamaya başlayacak. Josefin Constance isimli kadını vurmasıyla film başlıyo. Diyalogdan sonra yine filmi oynatıp konsolu inceleyin. Ortadaki ekrana tıklayın bu sayede biri klisenin merdivenlerinden yukarıya doğru çıkacaktır. Yine konsola panele gidin ve filmi izleyin. Filmin son sahnesini incelerken bir cesedin taşındığını göreceksiniz. Sonra Jack’le bir diyalog edip son sahneyi izleyeksiniz...


__________________
|| [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] ||[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]

Konu açmadan önce "[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]" seçeneğini kullanalım..
MaStEr isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Fahrenheit Tam Çözüm -BuRAk- Tam Çözüm 1 07.02.10 08:39
God of War 2 Tam Çözüm eFSaNe Tam Çözüm 1 02.03.09 15:41
Freelancer Tam Çözüm eFSaNe Tam Çözüm 0 02.03.09 15:33
Final Fantasy XII Tam Çözüm eFSaNe Tam Çözüm 1 02.03.09 15:29
Crysis Tam Çözüm -BuRAk- Tam Çözüm 3 31.12.07 18:56


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 07:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.0.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
ForumTayfa

Arşiv: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 95 96 97 98 99 100 102 103 104 105 106 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 167 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271


ForumTayfa - Link Değişimi
Telinka İletişim | Voip Ürünleri | Link Değişimine Katılın |

Sitemiz bir forum sitesi olduğundan dolayı, kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. ForumTayfa Yöneticileri mesajları itina ile kontrol etse de, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız [email protected] email adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.

Any member of our web site has the right of adding comments instantly without getting permisson due to the forum structure of our site basis. Althought, our site modarators check comments with care, all the responsibilities sourced from these comments directly belong to the members. If you still find any illegal content in our site ( A.buse, H.arassment, S.camming, H.acking, W.arez, C.rack, D.ivx, Mp.3 or any Illegal Activity ), please report us via [email protected] .Your reports will be evaluated as soon as the arrival of your e-mail.