ForumTayfa  

Go Back   ForumTayfa > Oyun Dünyası > Tüm Oyunlar > Tam Çözüm

Tam Çözüm Oyun tam çözümlerini paylaştığımız bölüm...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 18.04.09, 11:27   #1 (permalink)
^^13.09.2009^^
 
MaStEr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: İstanbuL
İlişki Durumu: Evli
Mesaj Sayısı: 13.196
Konu Sayısı: 4701
Takım: Fenerbahçe
Rep Gücü: 4000000
Rep Puanı: 102455765
Rep Derecesi : MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000
Ruh Hali:

Üyenin Facebook Profilini Ziyaret Et
Standart Icewind Dale 2 Tam Çözüm
PROLOGUE
Targos Harbor
Uzun bir yolculuktan sonra Targos’a varıyoruz. Yorucu bir yolculuktu, kaptanla konuştuktan sonra Reig Redwaters ile karşılaşıyoruz. Bize kılıç ve armor veriyor, fakat adam yaralı, grupta healer yapabilen bir elemanla onu iyileştirdikten sonra günyedeki en güvenli yer olan Jorun Tamewater. İçerdeki kasayı hırsızın ile açın. Daha sonra kuzeydeki Warehouse’a girin,kuzeydoğu bölümündeki raftan 2 tane healing position alın, diğer raflarda da çeşitli eşyalar bulabilirsiniz. Warehuose’ın yanında Brogan isimli bir zat var, onunla konuşuyoruz, bizden güneyde bulunan taverndeki insanlarla konuşmamızı istiyor. Bütün insanlarla konuşup Brogan’a dönüp konuşun. Görevimiz Warehouse’daki goblinleri öldürmek. Etrafı temizledikten sonra sol üst köşedeki kapaktan Goblinlerin kasabaya ulaştığı mağaraya inin ve bütün Goblinleri öldürün. Hepsinin öldürürseniz size bütün goblinleri öldürdüğünüzü belirten bir mesaj gelecek. Bütün göblinleri öldürdükten sonra Brogan’a gidip konuşun. Güney civarında bir ecde kör bir kadın bulunuyor ona warehousa’da bulduğunuz ölü kediyi verin. Artık Targos City’e geçebiliriz, şehire güney batıdanki merdivenlerden çıkıp gidin.
Targos City
Güney doğudaki şehir merkezi binasında bulunan Ulbrec Dinnsmore ile konuşun. Şehrin girişindeki ilk evdeki adam bize bir hayaletten söz ediyor. Hayalet güneybatıdaki Inn’de bulunuyor, oraya gidelim. Inn’in sahibi ile hayalet hakkında konuşun, bize bir şişe verecek. Gruptaki büyücümüz şişeyi tanımlıyor, ardından Inn’in sahibi ile konuşun. Daha sonra Ulbrec’in karısı ile konuşmaya gidin, konuştuktan sonra tekrar Inn’e gidip geceyarısı olması bekleyip yukarı çıkın ve hayaletle konuşun. Daha sonra Harbor Distric’teki taverna’a gidip taverne sahibi ile konuşun, bize hayaletin kocasının gemisinden bir parça veriyor, onu hayalete gösterin ve onda karşılığında gözyaşı isteyin (eğer karakteriniz evil özelliklerine sahipse hayaletten gözyaşı alabilirsiniz). Daha sonra store’a gidip birkaç eşya satın alın daha sonra town bölgesini kuzeyden terkedin.
Targos Palaside
Sağdaki kulubede Shawford ile konuşup görevlerimizi alıyoruz. Dha sonra dışarıya çıkın ve barela saldıran askerleri görünce gidip bareli kırın ve askerlerin komutanı ile konuşun ve onlara saldır dersleri öğretin. Daha sonra güneydoğu bölgesinde bir askerle karşılaşıyoruz bizden ona şarap bulmamızı istiyor. Ona şarabı verebileceğimiz gibi onu içmemeye de ikna edebilirsiniz. Biraz daha yukarda okla bir vareli vurmaya çaılşan askerleri göreceksinz, onu kıracağınıza dair bahse girin ve onu kırarak bahsi kazanın. Şimdi verilen esas görevlere bir bakalım:
Broken Crane
Haritanın kuzeydoğusundaki Olap konuşun, bizden limanda bulunan babasına gidip yardım istememizi söylüyor, ondan town’daki mekanızmaya takacağımız tekerleği takın ve Shawford’a bildirin.
300 Arrows
Isherwood’un oka ihtiyacı var.(batı duvarında). Tam 300 oka ihityacı olduğunu söylüyor, town’daki store’a gidip okları beleşe alın ve ona getirin, halettikten sonra Shawford ile konuşun.
Talking The Koluhmn
Koluhmn bize hayaletten bahseden adam, gidip onunla konuşun. (kasabanın güneydoğusundaki ev). Konuştuktan Shawford’a bildirin.
The Lazy Soldier In The Tavern
Limandaki tavernaya gidip sağdaki 3 askeri biraz tehdit edip Sahwford’a bilgi vermelerini ikna edin.
Targos Under Attack
Shawford’a döndüğümüz zaman Targos Goblinler tarafında saldırıya uğruyor. Binadan çıkın ve savaşa hazır olun. İlk olarak büyücü bir goblin ve yanındaki askerler, onuı halletikten sonra biraz ilerleyince goblin liderlerinden biri olan Vghotan ile karşılaşıyoruz. Onu öldürdükten spnra goblinli büyücü kuzeydoğudaki duvarı yıkıp dışardaki goblinleri içeriye alır. Oraya gidin, hemen bir quicksave yapın. Onu öldürdükten sonra kuzey bölgesinden güçlü bir goblin olan Caballus ile karşılaşıyoruz. Onu ve etrafındaki goblin askerlerini öldürün. Sırada alacağımız yeni göreve geldi, gidip Shawford ile konuşun, daha sonra Ulbrec ile de konuşun ve büyük kapıdan dışarı çıkın.
CHAPTER ONE
Shaengarne Ford
Evet Torak ismindeki Orc lideri üstümüze askerlerini salıyor. Fıçıları Parçalayana kadar onlara oklarla ve büyücünüz uzak menzilli büyüleri ile saldırın.
Dareth Sprijngsong
Burayı hallettikten sonra birbaşka fıçı duvarı ile karşılaşıyoruz, bu sefer orclar ateşli oklar kullanıyor, kısa bir süre sonra fıçılar patlıycak. Ordan uzaklaşın, kuzeyde Dareth Sprijngsong ile karşılaşıyoruz. Bizden etraftaki orcları bilhassa doğudaki evindekileri temizlememizi istiyor, bu işi yaptıktan sonra Dareth bize yolu açacak. Dareth’ Prison’ın biraz kuzeyindeki wooden plank’ı ortadan kaldıralım.
Dareth’s Wife
Yeni açılan yolu incelediğimiz zaman batı kısmında Dareth’in karısı ile karşılaşıyoruz. Doğu kısmıındaki bir Orc kampından bahsedecek, ayrıca bize yolu açabileceğini söylüyor. Kuzey doğuya gidelim ve bütün Orc’ları öldürelim. Daha sonra batı yönüne yönelip biraz doğuda kalan ikinci wooden plank’ı kırın. Çıkış kuzey kısmında.
Torak’s Camp
Bu haritada kendinmizi bir savaşın ortasında buluyoruz. Ama bizimle beraber savaşacak olan çok güçlü bir kadın ile karşılaşıyoruz. Bizden çalınmış kılıcını Troll’den geri almamızı getirmemizi istiyor. Daha sonra, bizden köyünü kurtarmamızı isteyen Kaitlin ile karşılaşıyoruz. Bunu yapmak için öncelikle geçidi açmamız lazım. Şimdi doğuya Torak’ın kampına gidelim, Torak korkağın teki, eğer ona saldıracak olursak bütün köyü kılıçtan keçirecek (nalçak). Hırsızımızın shadow ability’sini kullanaran köye girelim ve çarka doğru hareket edeli, shadow ability yeteneği sayesinde kamptan geçin. Daha sonra kuzeydoğu yöündeki kampta bulunan bütün düşmanları yok edin. Daha sonra ekasaba halkını bir hapis gibi tutan fıçıların hepsini kırın. Tekrar Torak’ın kampına girin ve yandaşlarının hepsini öldürün. Torak’tan anahtarı aldıktan sonra kuzeyde bulunan mağaraya girelim.
The Troll Cavern
İçerde çok sayıda yaratık öldüreceğiz. Yaratıkları öldürerek yola devem edelim ve Troll’un yaşadığı güneydoğudaki odaya ulaşalım. Onunla konuştuktan ordan uzaklaşın ve mağaradan çıkarak hazırlıklarınızı yaparak tekrara mağaraya girin. Aman dikkat edin Troll gerçekten çok güçlü, sağlam büyüleriniz varsa işniz kolaylaşır. Zorlu bir kavgadan sonra gidip Troll’un odasını arayalım, işte savaşçının istediği kılıç. Kılıçı oan getirin.
Daha sonra kilitli geçide gidelim ve Torak’ın anahtırını kullanarak kapıyı açalım ve bölgeyi terkedelim. Biraz ilerlence garip yaratıklar ile savaşmak zorunda kalacağız, yorucu bir döğüşten sonra batıda bulunan çıkıştan çıkalım.
The Dam
Hemen bie düşman grubu ile karşılaşıyoruz, yakındaki wooden pillar’ı kırıp diğer bölgeye geçelim, daha sonra diğer wooden pillar’ı da yokedip tahtaları alalım. Tahtaları batıdaki köprüyü tamir etmek kullanacağız.
The Bridge
Sonunda köprüye ulaştık, o da ne; düşmanlar köprüyü yok etmiş. Çok dikkatli hareket edin, çünkü etraf düşman kaynıyor. Köprüde Xuki adında çok kuvvetli büyüleri olan bir büyücü ile karşılaşıyoruz. Ona bir adamaınız yaklaşın, hemen ona bir büyü yapacak, ikinciyi yapacağı sırada ona saldırın ve öldürün. Bütün düşmanlar öldüğü zaman ekrana bir mesaj gelecek, yerdeki hazineleri alın ve batıdan bölgeyi terkedin.
Targos
Ulbrec Dinsmore konuşalım, store’a yeni silahlar ve kalkanlar geldi bakmayı unutmayın. Town’dan çıkalım. (tabii dinlenmeyi unutmayın). Ennelia ile her şeyi konuşalım ve ona güçlü bir healing potion önerelim. Daha sonra dikkatli bir şekilde vadiye varın. Köprünün kuzey doğu kıyısındaki davulu yok edelim. Usta bir okcunuzla vadinin diğer davulu da vuralım. Köprünün batısındaki tuzakları hırsız ile etkisiz hale getirelim.
Doğuda bulunan küçük köye gidelim ve bütün yaratıkları öldürelim. Liderlerindeki anahtarı almayı unutmayın. Sonra doğuya devam edelim. Buradaki Orc kanpında üçüncü bir davul var, ayrıca toplamak için bir sürü hazine bizi bekliyor. Güney doğuya gidip geçidin kapısını anahtar ile açalım, küçük bir savaştan sonra mağaraya gireceğiz.
HORDE FORTRESS
The Cave
Cave 1
Mağaranın güney kısımdaki odada goblinler var, etrafı iyice araştırın, güzel eşyalar bulacaksınız. Diğer oda oraclarla dolu, sizi pek zorlamayacaklar ama yanlarındaki büyücüye dikkat. En zorlu oda güneybatının uzak bölümündeki oda, mağaranın girişinden geçin.
Haritanın ortasındaki küçük odaya gidelim, Pondmuk adlı goblin burada yaşıyor. Girişin yanındaki kapının şifresini biliyor, ama söylemek için ona örümcekgetirmemiz gerekiyor. Örümcekleribatıdaki odada bulacağız, orümceklerin kraleçelerini öldürüp Pondmuk’a getirin.
Verdiği şifreyi kapıda kullanın ve saldırıya geçin (veyahut kuzeybatıdan kampın arka girişini kullanın). Acil bir şekilde kuzeybatıdaki davulu yok edin ve bütün orcları öldürün. Güneybatıda Ypuog adında çok güçlü bir orc bulunuyor, onu öldürdükten sonra ayaklarını alın. Kuzeydoğuya giderek bölgeden çıkın.
Cave 2
Batıya gidin ve ona aldığınız ayakları taş karşılığında önerin. Ya da hepsini öldürün ve taşı alın. Girişe geri dönelim ve kuzeybatı yönüne devam edelim. Yolda yaratıklar ve iki davul ile karşılacağız,tabii ikinci taşı da bulacağız. Kafesteki yaratığı ok atarak öldürün en kolay yolu bu, tabii biraz zaman alıyor. Merdivenler haritanın kuzeyinde bulunuyor. Çıkmak için bulduğumuz iki taşa ihtiyacımız var. Taşları bulamadıysanız tuzaklar sizi öldürecek aman dikkat.
Fortress
Ohh be nihayet kalenin duvarlarına vardık. Hemen hiç gecikmeden yaratıklar saldırıyor, hemen mağaraya girin, hazırlanın ve çıkın. Olayı hallettikten sonra kaleye girelim. İçerde bizi kargaşa bekliyor, bütün orcları öldürün, yaşlı orctan anahtarı alın ve kapıyı açın. Haritanın ortasına giderek kalenın liderini öldürelim. Bütün odaları araştırarak önemli eşyaları toplayalım. Güneydoğuda bulunan Braston’u dışarıya kadar geçirelim. Daha sonra kalenin önündeki büyük alanda bulanan (çıkışın Ennelia ile konuşalım ve çıkalım.
Targos City
Ulbrec’e olanları anlatın, adam yine bize yeni bir görev veriyor (buldu bizim gibi adamları kullanıyor,al sana hıınng). Şimdi kuzeydeki airship’e gidelim ve Oswald’a uçmak istediğimizi söyleyelim.
CHAPTER TWO
Western pass
Geminin içindeki böcekleri öldürüp Oswold ile konuştuktan sonra masadan kitabı alalım ve okuyalım. Gemiyi terkedip,tahtaları alalım ve kuzeydeki böcek yuvasına gidelim ve iyice bir temizlik yapalım. Bulduğunuz eşyaları aldıktan sonra, uzunca bir süre kuzeye giderek tüccarları bulun. Onunla evil oura hakkında konuşun, hemen bir kurtadama düşecek onu öldürün, para ve zümrütler bize kalacak. Biraz güneydoğuya gidince ölü bir tüccar ile karşılacağız, üzerinden zümrütü alın.
Haritanın ortasında Kaptan Yurst ile karşılaşacağız onunla konuşun. Onun güneyde birkaç örümcek var. Doğya giderek devleri öldürün ve Yurst ile konuşun. Kuzeye devam edelim, yolumuzu birkaç kendini bilmez kesecek, herhangi yöe giderek Glacier kasabasının lideri karşılacağız, ardından yine kargaşa başlıyor. Güneye dönerek size saldıranları halledin. Daha sonra tepeye gidelim ve biraz daha düşman öldürelim.Kuzeydoğudan bölgeden çıkalım.

The Glacier
Birkaç savaştan sonra kuzey yönüne devam edelim. Karşımıza Cristal Golem çıkacak, bu yaratığın zayıf yönü, ona (hammer,axe,flails ve handa, yani blunt weapon kullanmak). Üç tane kol bulacaksınız hepsini kullanın ve girişe dönün, bir iki yaratık size saldıracak hemen uzaklaşın (cesursanız savaşın, girişten kuzeydoğya giderek heykelin yanından amuleti alalım. Şimi Glacier’in kapılarını açabiliriz.
Biraz geriye gidelim ilk kapıyı açalım. O ne yaratıkların kraliçesi (yaw bunlar hamamböcüğü galiba, raid verin), büyücü ile kuvvetli büyüler yaparak onuı öldürelim, ardından dinlerek bariyerlerin arkasındaki bir diğer yaratığı da öldürelim. Daha sonra kuzeydoğudaki odaya giderek ordaki saldırganları öldürelim. Güneydoğuya devam edlim, karşımıza birbaşka cristal Golem çıkacak, bir önceki gibi bunu aynı silahlarla öldürelim, ardında hamamböcüğünü de öldürerek Dwarf’ı serbest bırakın.
Sırada kuzeydoğu yünündeki Ice Temple var. Kakpı kilitli, güneydeki Dwarf’a bize kapıyı açmasını isteyin. Çerde sürüyle Gargoyle var,Sherincal ile tanıştığımız ana girişe gidelim, savaştan sonra merdivenlerin üzerindenki kolları okcunuzla vurarak merdivenleri açın ve yola devam edin.
Ice Temple
Merkezdeki odada Rahibi öldürün ve üzerinden anahtarı alın. Doğu köşesindeki zindanlarda bulunan Nathaniel ile konuşun. Kuzey’e gidin ve Lysara adındaki ikinci rahibi de öldürün. Zindanın kapısını açmamızı yarayacak ikinci anahtarı alın. Nathaniel konuştuktan sonra Lysara’yı öldürdüğümüz odaya gidelim The Deis arayalım. Onu Doğuya çevirelim, sonra diğer tarafa geçip batıya çevirelim, büyü kalkanı ortadan kalkmış. Soluna geçip onu kuzeye döndürelim. Kuzeydeki üç büyük kapı açıldı. Haritanın merkezindeki kapıyı açmak için Deis solunda durup onu güneybatıya çevirelim, daha sonra sağında durup kuzeybatıya çevirelim. Kuzeyde bulacağımız adamla hayalet hakkında konuşacağız. Kuzeydeki odada Ice Troll’ler var dikkat edin. Odayın ortasında bazı basamaklar görünmüyor.
Alt kata indiğimiz zaman merdiveinin batısında kalan odada bir günlük var, okuyun. Ortadaki odada kilitli bir kapı var, onu hırsız ile açalım, karşımıza Nickademus adında bir kişi çıkacak, sorabileceğiniz bütün soruları sorun. Yukarı çıkın doğudaki odaların birindeki resimle konuşun, ona cevap olarak “Lysan” deyin. Efekt sesini duyunca alt kata inelim. Şimdi karanlık bir resim olan bir odadayız, batıda gizli bir geçit var ordan çıkacağız. Uzunca bir süre kuzeydoğuya gidelim, ardından güneydoğya aynayı görene kadar yürümeye demam edelim. Aynayı ön tarafı doğuyu gösterecek hareket ettirelim, ortada olan odaya girelim, makinanın alt kolunu hareket ettirin, kuzey çıkışını gösterecek. Üst kolu hareket ettirince bir ışık belirecek ve gölgeyin bulunduğu odaya gidecek. Kolları kullanan karakterleri öylece bırakarak boşta olan bir karakterinizi gölgenin bulunduğu odaya gidin ve hayaletle konuşalım. Bir rüzgar çıkacak kapı kapanacak, ama daha sonra tekrar açılacak. Eğer Lightning Bolt kullanaral maikneye zarar verirseniz, haritanın güneyindeki köşesindeki play room’a gidin ve alt kolu Golem “repair mode active” deyene kadar itin, daha sonra diğer bir karakteriniz ile güneydeki diğer kolu kullanın.
Daha sonra güneydoğudaki play room’a gidelim, üçünücü kolu da Golem “battle sequence activated” deyene kadar itelim. Şimdi gruptaki güçlü savaşçınızı öne sürerek onu savaştırın, sonunda anahtarı alacağız. Anahtarı kuzey bölümünde bulanan kilitli odada kullanacağız, tapınağın son rahibini öldürdükten sonra, herif tekrar hortluyot, yetmezmiş gibi silahlar da işlemiyor. Hemen Play Room’a gidip üç kolu ile oynayınca (inner sanctum). Böylece Oria’ya zarar verebileceğiz. İlk kata çıkıp kuzey bölümünde bulunan Gargoyle ile konuşalım ve tapınağı terkedelim. (son rahibin cesedinden eşyaları almayı unutmayın)
Gidip Oswald’a istediği parçaları verelim bunlar
 • Wooden Planks (geminin dışında bulabilirsiniz)
 • İki mücevher (Chapter Two’da bulabilirisiniz)
 • Thrym extract şişesi (gemide bulabilirsiniz veya böcek yuvasında, büyük hamaböcüğünün üstünde bulabilirsiniz)
 • Taze örümcek ağı (geminin doğusunda örümceklere rastlayabilirsiniz)
 • Belladona bitkisi (Glacierdeki dwarf size verecek)
 • Seçtiğiniz bir kılıç (nomal bir kılıç,büyüsüz)
Bütün bunları vermek için eşyaları gemideki masaya koymamız yeterli lolacaktır. Oswald ile konuşun ve Ice Temple’a geri dönün. Üst kattaki resim ile konuşun, size hazine yerlerini söyliycek, ona vereceğiniz cevapların listesi aşağıda;
 • “death to Kuldahar”àdownstairs
 • “Andora”->Druid’lerin bulunduğu yer
 • “Lysan”->Mermerde gölgenin bulunduğu oda
 • “Auril,shower the...”->Game room
 • “In Auril’s name...”->Treausure room
 • “bedroom”->Nickademu’s room
 • “from the see”->Gargoyle’un bulunduğu oda
 • “hımm...”->The airship
Şimdi yapacak birşey daha var, o da Nathanial’ın eşyasını almak. Alt gatın güney kısmında bulunan aynalı odaya gidelim. Evet bir savaş daha, öncelikle büyücüyü öldürmeye özen gösterin, etraf rahatlayınca üst soldaki tabutu açın, daha sonra merkezi odaya gidelim ve makineyi güney kapısına çevirelim, diğer kouda çevirdikten sonra ışık yine ortaya çıkacak ve ayna odasına vuracak. Şimdi güneybatıda bulunan storeroom’un kapısını açtık. Burada Nathaniel’in çentasını ve yüzüğünü bulacağız, şimdi gidip ona eşyaları verelim (hazine odası,Nathaniel’i zindanda bulacaksınız), onu izleyerek dışarı çıkalım ve haritayı terkedelim.
CHAPTER THREE
The Wandering Village
Kuzeydeki maparadan gelen kurtları öldürelim ve mağarayı boşaltalım. Güneydeki iskeletin birşeyi eksik, hemen doğudaki kasabaya gidelim. Nym ile konuştuğumuzda, bizi bu bölümde nelerin beklediğni anlatacak. Güneye gidip Souma ile konuştuktan sonra Tahvo ve Venla ile konuşalım. Kasabadaki Jari’nin bize vereceği bir görevi var. Güneydoğuya giderek haritayı terkedelim.
The Fell Wood
Burada birkaç Ice Troll iel karşılacağız, ateş ve veya venom büyüleri ile kolayca onları öldürebilirsiniz, fakat maalesef liderleri ateşe dayanıklı, o yüzden onu zehirlemek işinizi kolaylaştıracaktır. Doğuya ilerleyerek içinde bir Orc bulunan çadıra girip gidip Orc ile konuşalım. Konuşmaya başlamadan önce Limha geliyor, bize çocukları kaçırma sebebinden bahsediyor, hizmetçsini öldürdükten sonra çadırı terkedin, Limha arkamızda Ice Troll gönderecek, onları öldürün. Ardından biraz zorlu olsa da Limha’yı saf dışı edin.
Fell Wood Maze
Bölgeyi doğu tarafında terkediyoruz, iskeletin yaptığı dinledikten sonra kuzeybatıya giderek bölgeyi terkedin. Burda birkaç beyaz köpekbalığı ile karşılaşıyoruz, onların derilerini alarak güneybatıdan çıkalım ve kasabaya dönelim.
Wandering Village
Topladığımız derileri Jeri’ye verin, aynı zamanda Venla da çocukalrına kavuştuğu için sevinecek. Suoma ile konuşun, bizden kasabanın yanındaki iskeletle ilgilenmemiz söylüyor, hemen Fell Wood’a geri dönelim.
Fell Wood
Şimdi sıra ile bu çıkışları kullanın; Kuzeydouğu, kuzey, doğu ve doğu. Druid ile karşılaştıktan sonra; güneydoğu, kuzeydoğu, güneydoğu, kuzeybatı, güneydoğu çıkışlarını kullanın. Evet sonunda iskeletin kayıp eşyası “drinkin horn” burda, güneybatı yününden çıkın.
Wanderin Village
Drinking horn’u iskelete kullanın. Gidip Tahvo’ya yaptığınız işi anlatın, daha sonra Suoma ile konuşun, bizden Kyosti’nin kayboluşu hakkında birşeyler bulmamızı istiycek. Tekrar Fell Wood Maze’ye gidelim.
Fell Wood Maze
Girişteki hayalet ile konuşun, bizden üç tane will-o-wisp öldürmemizi istiyor. İlk olarak drinking horn’u bulduğumuz yere gidelim, şimdi sıra ile şu çıkışları kullanalım; güneydoğu, güneydoğu, kuzeydoğu, kuzeybatı, kuzeybatı, kuzeydoğu, güneydoğu. Düşman ile karşılaşacağız, aradağımız yaratıklar bunlar, yapmanız gereken teker teker onalrı haklamak, sakın ağalık yapayım demeyin. Hepsini öldürdükten sonra güneydoğudan çıkalım ve başlangıç noktasına gidelim. Hayalete Kyosti hakkında sorular sorduktan sonra ormanı terkedin ve kuzeybatı bölgesindeki bölgesinde büyük çadır olan yeri araştıralım. Burdaki hayaletle konuşun.
Wandering Village
Kurttu ile konuştuktan sonra Suora ile konuşmaya devem edin, ama bu sırada Legion Of Chimera’lar tarafından rahtsız edileceğiz, burdaki undeadlere ateşli büyüler ile saldırın. Savaşın ardından Soura ile konuşun ve tüccarlardan ip satın alın (toplam 5 adet) ve kasabatı terkedin.
Fell Wood Maze
Hayaletin bulunduğu yöne yani doğuya gidelim, tekrar will-o-wisp’lerle çarpışacağız, ama bu sefer o kadar zorlanmayacaksınız (valla ben zorlanamdım) kuzeydoğudaki yeni çıkıştan çıkın.
Cold Marshes
Burası yaratık kaynıyor, ilk olarak örümcekler saldırıyor. Hariranın biraz ortasında yani güneyinde Troll mağarası var, doğu tarafında barbarlar sizi bekliyor biraz kuzeye gidersen birkaç taş bulacaksınız. Birtaraftan gelenlerle diğer taraftan hırsızı kullanarak blokları hareket ettirin;1M, 2R, 1M, 2M, 3L, 1M, 2M, 3M, 4R. Bunları yaptığınız zaman yol açılacak, hemen çıkın.
River Caves
Burada rastladığımız kişiler bize bir ejdarhadan bahsedecekler. Size bu konuda yardım edebileceklerini söylüyorlar, fakat mağara önüne gelince hepsi de korkup kaçıyor(light erkek olm bunlar, çavdar erkeği), Ejderhayı öldürmenin en kolay yolu fireball ve burninighand büyüleri kullanmaktır. Olay bitince gidip korkak askerlerle konuşuyoruz, o da ne hemen şekil değiştirip undead oluyorlar (yaw abi ben öyle demek istemedim, taşfırın erkeğisiniz ya, ya yapmayın), hepsini temizleyin.
Üst Kat
Bir başka ejderha ile karşılaşıyoruz, ama bir önceki kadar güçlü değil. Öldürdükten sonra etraftaki eşyaları toplayın. Evet mağaranın derinliklerine inmek için satın aldığımız 5 adet ipi kullanıyoruz ve alt kata iniyoruz.
Alt Kat
Etraf düşman kaynıyor, kuzeydeki duvarda bulanan taşı hareket ettirince kilitli kapıyı bulacaksınız. Kuzeydoğu yönüne hareket edelim, ama çok dikkatli ve yavaş hareket edin, etraf düşman kaynıyor. Uzun bir yoldan sonra güneydoğudaki son odaya varcaksınız. Buradan dürü ile yaratık çıkıyor aman dikkat. Dinlenmek içim iplerden yukarı çıkmalısın, aksi takdirde aşağıda dinlenemezsiniz. Dinlendikten sonra güney taraflarında bir geçit bulacaksınız, yine yaratıklar, yolun sonunda güneyde anahtarı bulacaksınız. Anahtar haritanın kuzeybatısındaki kilitli kapıyı açıyor. Ordakş Dwarf ile konuşun bize dinlenme yeri teklif edecek, store’da mden eşyaları bulacaksınız, bunlar ile kuzeydoğudaki taşları temizleyeceğiz ve yolu açıp diğer haritaya geçeceğiz.
Rivers Caves
Burada birkaç savaşçı ie döğüşeceğiz, ilk önce büyücüyü öldürün, savaştan sonra büyücüden anahtarı alın ve haritayı terkedin.
CHAPTER FOUR
Black Raven Monastery
prüden geçmeden önce hırsız ile tuzak araması yapın ve tuzakları etkisiz hale getirin, daha sonra köprüyü tamir edip karşı tarafa geçin. Diğer köprüde dikatlı olun, yakınlarda Yeti’ler bulunuyor, onları hallettikten sonra, ilerleyerek mağaraya girelim.
Upper Level (Üst Kat)
Girdiğiniz anda Salismanas Harbash bizimle konuşacak, bize gidip Aruma Blane ile konuşmamızı ardından geri dönüp ona rapor vermemizi istiyor(Aruma’yı güneydoğudaki odada bulacaksınız). Onunla konuşun, bizin alt kata girmemize izin vermiyor, geri dönüp Salismanas ile konuşun. Sonra Aruman’ın odasındaki ikinci kapıyı hırsız ile açın ve içeri girin. Burda bir bot bulacaksınız, notu Aruma’ya gösterin.
Salisman ile birkaç konuşma yaptıktan sonra, diğer katın merdivenleri geçilebecek duruma gelecek. Mahzene izdiğiniz zaman oranın masteri sizi Nonin’e yollıycak, size bir anahtar verecek, etraftaki kutuları araştırmayı unutmayın. Tekrar mahzene dönerek Barbarınız ile ilk bölüme girin (her bölmün sonunda karkaterinize can vermeyi unutmayın);
 • Chamber 1-Stone-: Altın düğmeyi seçin ve silahınız seçin, daha sonra kuzeybatı yönüne ilerleyin, taş size bir mesaj iletecek, şimdi kolları şü şekilde kullanın; 1, 5, 3, 2, 4,
 • Chamber 2-Shadow-: Gireceğiniz portallar şunlar; üst sol, üst sağ, alt sol ve alt sağ
 • Chamber 3-Sorcery-: Bütün yaratıkları öldürün, okadar zorlanmayacaksınız (blunt weapon işinize yarar)
 • Chamber 4-Clock-: Elinize adamanızın kullancağı en iyi silahı alarak Monk2u öldürün, öldükten sonra, zaman dolmadan düğmeye basmalısınız, diğer iki Monk’tan sonra da aynı işlemi yapın.
 • Chamber 5-Sand-: Yolunuza çıkan bütün kolları hızlı bir şekilde kullanmalısınız (saa6 çemberinin içinde), böylece Monk zarar görecektir, bu tekniği kullanrak odayı tamamlayın.
 • Chamber 6-Silk-: Karşınıza bir yaratık çıkacak, kullanabildiğiniz en iyi silah ile onu haklayın (unutmayın barbarların en iyi silahı balta), ardı arkası kesilmeyen ratıkları öldürdükten sonra bölüm bitecek.
 • Chamber 7-Battle-: Düşmanınızı mavi bölgeye geçmesini bekleyerek onlara saldırın, seresemleyince sağ kolu kullanın, açılankapıdan geçin. Yine mavi bölgede olan düşmana saldırın, diğeri saldırıya geçince onu diğer bölgeye yollayın ve halledin. Her ikiside sersemleyince diğer odadaki sol kullanın.
 • Chamber 8-Immolation-: Burdaki düşmanlar gerçekten çok gerçekten çok zorlu, karşınızdaki mermer kırmızıya dönüştüğü zaman atılın, tabi düşmanları öldürmeniz gerekli.
Bütün bu işlemleri tamamladıktan sonra gidip Salisam ile konuşun ve ikinci merdivenlerden çıkın.
The Underdark
Kuzeydeki kapıdan girin, uzunca bir süre ilerledikten düşmanla karşılacaksınız, öncelikle büyücüyü safdışı edin. Arkadan gelenleri de birgüzel halledin. Güneyde tüccarlarla karşılacaksınız,onlardan ço k iyi silahlar satın alabilirsiniz. Haritanın doğusundan çıkın. Güneye gidip “blue stone”’u bulabilirsiniz.Kuzeydoğuya giderek büyücünün labaratuvarına gidin oradaki büyücüyü öldürerek kuzey köşesindeki masada bulunan eşyalrı alalım. Ayrıca burada bulacağımız kitapta Vicisamera’yı nasıl öldüreceğimizi öğrenebiliriz (bu iksiri büyücünüz ile yapabilirsiniz). Burada işimiz bitince kuzeye gidelim, yürürken dikkatli olun etraf tuzak kaynıyor. Sonunda Vicisamera ile karşılacağız, ister iksir isterseniz kılıçlarınızla onu öldürebilirsiniz. Kampa dönerek Malavon ile konuştuktan sonra kuzeydoğuya gidelim, karşınıza çıkanları hallederek mahzene girin.
Mind Flayer Maze
Bütün odaları araştırın, sanırım anladınız, sıradaki düşman bir Iron Golem . Merkez odaya girerek Elder’i ve yandaşlarını öldürün ve kuzeydoğudaki çıkıştan çıkın. Sıradan Irın Golem ile savaşmak var, kolay gelsin. Golem’i öldürdükten sonra mahzenden çıkın, Oswald ile konuşun, maalesef gemi işgal edilmiş, gidp gemiyi temizleyin, halledikten sonra Oswald ile konuşup yola çıkın.
CHAPTER FIVE
Kuldahar Valley
Oswold ile konuştuktan sonra Hiepherus adındaki bir undead ile savaşmak zorunda kalacağız. Burdaki düşmanların en önemli avantajları Energy Drain büyüsünü kullanmaları, bu büyüyü kaldırmak için karakterinize Lesser Restoration yapmalısınız
Haritanın ortasındaki kuleye hırsızı kullanarak girin İçerde Jeremy ve Nathaniel konuşun, bize kuzeydeki geçidi açacaklar. Gideceğimiz yer Hieperus’un yeri. İlk karşılacağınız yer bir mezarlık, içerdeki undeadleri öldürün ve kuzeydeki heykeli kullanarak kuzeydoğudaki kapıyı açın ve yolunuza devam edin.
Mağaranın girişindeki yaratığa büyücünüzün atacağı fireballar çok etkili olacak. Hiepherus’u öldürmek kolay olmaycak, çünkü kendi kendine enerji verebiliyor, onu öldürdükten üstünü ve etrafı araştırın, doğu duvarında bir kutu bulacaksınız. Bulduklarınızı Jeremy ve Nathaniel’e getirin.
Kuldahar
Hemen kendimizi bir savaşın ortasında buluyoruz, kasbaya yardım edelim. Güney kısmında karşılaştığımız Iselore adındaki kişi bize Yuan-Ti’nin kasabaya bir portaldan geçip geldiğini söyliycek, hemen kuzeydeki büyük ağac8n olduğu yerden portala girelim.
Yuan-Ti’s Realm
Güney tarfafında karşılacağınız askerler size Yuan-Ti hakkında bazı biligiler verecek. Kuzeybatıda bulacağınız heykele sakın dokunayım demeyin. Haritanın batısında bir usta ve öğrencisini öldürdükten sonra güneybatıdaki girişten geçelim.
Inside Temple
Burada birçok tuzak ile karşılacaksınız, hırsınıza iş düşecek. Uzunca bir süre koridarda ilerleyince batıda yerde büyük bir tuzak var (hırsızınız onu farkedecek) onu disarm edin ve içeri girin. Aman aman, burası neresi, hemen geri çekilin ve onları üsütnüze teker teker çekerek öldürün (dinlenmek için tapınaktan çıkmanız lazım)
Şimdi güney tarafını bir araştıralım güneye giderken hafif kuzeye dönerek soldaki ilk kapıdan girin, burada bir Yuna-Ti ile karşılacaksınız, tabii bir sürü de yaratık, bildik tekniği kullanın ve hepsini öldürün. Burdaki kol köprüyü kaldırıp indiriyor. Yolunuza devam ederken işaretli taşların olduğu bir odaya geleceksiniz doğu kısmında bulunan taşın dışında bütün taşları bastırın, bunu taşlar kaybolana kadar devam ettirin. İşlemin sonunda kapı açılacak (hatırlısı olsun)
Güneydoğuya yönelin, içinde zombiye benzeyen canlılar olan yuvarlak bir oda bulacaksınız, yapmanınz gerekne odanın karşısında bulunan odadaki kolu çekmek onları beslemek. Tuvarlak odadaki sütün yakında çok işinize yarayacak, etrafta gezinen lideri öldürünce bir mesaj belirecek.
Yuan-ti’s Realm
Sütünü tapınağın girişindeki yerde bulunan temele yerleştirin. Diğer sütünları dışarıda bulabilirsiniz, onları bu temele yerleştirin. Alın işte belanızı buldunuz, gardiyan bir ejderha hem de ne ejderha, savaşçınız bu yaratığa zarar verebilir, canı azaldığı zaman hemen ona heal yapın, uzun süren bir kavganın ve azimin sonunda onu ejderha cehennemine yollayacağız (ne yalan söyliyim geçmek için koltukta popomun izi kaldı) Öldükten hemen sonra portala girip Kuldahar’a dönün.
Kuldahar
Ksabay istilaya uğramış, hemen Iselore’ye gidip ona yardım edin. Saldırıyın arsı arkası kesilmiyor, tam bittik tükendik derken saldırı duruyor. Iselore ile konuşun haritanıza Dragon’s Eye’ı işaretliycek. Oraya gitmeden yanınızda 4 ip ve 100.00 ile 50.00 civarında para bulundurmayı untmayın.
Dragon’s Eye
Yolunuz tuzaklarla dolu hırsızı hazırlayın, grişteki büyücüyü öldürüp zindadna girin. (eğer Agate Gem’i bulursanın almay untmayın)
Üst Kat
Girer girmez yaratıklar ile karşılacaksınz, doğu kısmında bulacağınızsandıkları açamazsınız zorlamayın, hafif güney tarafına yönelin ve deliği bulun. İpleri kullanın ve şağıya inerek Wyvern ile çarpışın. Kuzeydoğudaki köprüde ip kullanarak güneybetıya geçin. Güney kısmında işkence odasınını güney kısmında kilitli bir kapı var onu açmaya çalıştığımız zaman içerden biri bizimle konuşacak, ardından gidip gizli işkence yatağını inceleyerek ordaki gizli kolu çekerek tutsakları serbest bırakın. Batı yönündeki zindanda bulanan Nheroo adındaki kişi szie önemli bilgiler vercek, ayrıca arkadaşı Mandal’ı bulmamızı istiyecek
Kuzey bölgesinde bir tuzak var, hırsızınına shadow özelliğin koyarak oradan geçirin, batıdaki duvarda kolu çekerek diğer admalarınızı da ordan geçirin, sırada Sgete Gem’i kullanacağımız yere geldi, büyük bir çatışma olacak, 5 sütünü da mücevheri koyun, heykerl hareket ettirin merdivenlerden geçin
Merkez
Doğuya gidip tuzağı disarm edip güneye gidelim, burada Mandal’ın cesedi ile karşılacağız. Yukarı çıkıp Nheroo’ya bulduğunuz cesedi anlatın. Tekrar cesedin bulunduğu yere gidin, oratada dolaşan bir hayalet göreceksinz, bizimle konuşmuyor. Ama kılıç hakkında bir şeyler mırıldanıyor. Güneye giderek merdevinlerden inin ve tuzağı disarm edin.
Alt Kat
Güneybatıdaki odada Mandal’ın kılıcını bulabilirsiniz. İçerde bir Irın Golem ve bir sürü tuzak bulunuyor. Kılcı alın ve Dragon’S Eye’a girdiğiniz yere dönerek Wyvern çukurunu bulun (güneybatı), aşağıya devam edin ve mandrake root’u bulun.
Merkez
Nheroo’ya bulduğunuz Mandrake Root’u gösterin güneybatıdaki labaratuvara gidin, yolda Nathaniel ile karşılacaksınız. Masadaki Root ile bizimkini değiştirelim ve olanları izleyin, tekrar masayı inceleyin ve yeni yaratılan iksiri alın. Modifiye edilmiş root’u alarak normal ile değiştirin. Şimdi Nheroo’ya gidin ve iksiri gösterin
Alt Kat
Bölgenin aşağı yerlerini araştırdığımız zaman sürüyle yıla ile karşılaşıyoruz. Güneybatıya yönelin, ama dikkatli olun tuzaklar var. Karşınıza sümükümsü yeşil yartıklar çıkacak, onlara fireball büyüsü kullanın. Batıya, kuzeye ve tekrar batıya yönelin, biraz da kuzeye gidince garip bir oda göreceksiniz içeri girmeniz ile çıkmanız bir olacak, hemen Nheroo’ya gidin ve onula konuşun, size bir iksir verecek. Garip odaya dönün ve hırsıza iksiri içirin ve odaya girin, kitaplıkalrın birinde gizli bir kol bulacaksınız onu kullanın ve odadan çıkın. Şimdi yılan heykelinin olduğu merkez odaya gidelim, kuzeydeki köprü inmiş durumda, köprüyü geçtikten sonra Efretii adındakı bir yaratık ike karşılacaksınız onu öldürün, healing büyüsü çok işinize yarayacak.
Güneydeki odada bir çocuk ile karşılacaksınız, işte Yuan-Ti’lerin başı (daha neler). Onunla kapışın fakat kaçıyor. Bütün düşmanları öldürdükten sonra güneydoğu yönündeki duvarı inceleyin, burası hazine odasına giden gizli geçit. İçeri girin ve kuzeye yönelin. Birazdan açamıyacağınız bir kapı ile karşılacaksınız, Nheero’ya gidip kapı hakkında soru sorun. Bize Wyvern stringer’i kullanarak yapılan bir iksirden bahsedecek.
Üç tane açılmayan sandığı hatırlıyorsunuz değil mi, işte onların yanındaki odada bu yaratıklardan bulabilirsiniz. Hepsini alın ve laboravura gidin, üç masadan ortadakini kullanın, 3 srtinger’i de buraya koyun ve yukardaki kollardan birini çekin (bu kollar herzaman farklılık gösterir). Bir ışık göreceksiniz, gdip stringerleri koyduğunuz masayı inceleyin ve iksirleri alın. Açılmayan kapıya gidin ve bölgedeki su çanaklarına bu iksirden dökün.
Time Loop
1. Gün
Doğuya, sonra güneye, ardındanda batıya gidin, kırık bir köprü ile karşılacaksınız, geçmek için ipe ihtiyacımız var, umarım elinizde var. Kullanın ve ilerleyin. Kuzeybatıya gidip Ferrymnan ile karşılaşın, daha sonra Ambassador Jasper ile konuşun. Daha sonra otlağa gidin, burada büyük bir beholder’le karşılaşıyoruz, onu öldürün. Kavgadan sonra yeni çıkıştan çıkın.
2. Gün
Batıya yönelip Ferryman ile karşılaşın. Gideceğiniz ilk yönü belirleyin; Guard Post. Herkesle konuşun, Pyro’nun yerine şimdilik giremiyoruz. Ambassador Jasper elçiliğinde ve amfitiyatrodaki herkesle konuşun, daha sonra Pyro’nun yerine gidin ve cinayete tanık olun. Ardından büyükelçi Jasper’A gidin, (neler oluyor) King Lothar binayı yıkıyor ve savaş başlıyor. Çıkış noktasına gidin ve çıkın.
3. Gün
Ferryman’a gidip onda bizi Pyrus’a götürmesini isteyin. Bize bölge hakkında ilginç şeyler söylüyor. Guard Post’a gdip King Lothar ile konuşalım, ardıından büyükelçi ile konuşun. Ardından kuzeye gidip Flamewalker ile konuşun, Izbelah bizden onu kurtarmamızı isteyecek, sonra Pyrus’a gidin, orda Venomin’i takip edip Pyrus ve Lothar ile konuşmalarını dinleyin. Ardından amfitiyatroya gidip Flamewalker’lerden biri ile konuşun, yapacakları ilginç oyunu seyretmeyi kabul edin ve oyunu seyredin. Oyunda Lothar’ın Lizbeth’i öldürüldüğü gösterilecek, ardından Venomin tiyatroyu terkediyor. Onu takip edin, ama adam teleport kullanıyor. Ferryman gidip sizi Lothar’ın kalesine getirmesini isteyin. Konuşmadan sonra bölgeden çıkın.
4. Gün
Lord Pyrus’un mekanına gidin ve oyunu dinleyin, ardından Pyrus ile konuşun, daha sonra Lothar ve Lizbeth ile de konuşun, konuşmalrdan sonra bölgeden çıkın (mutlaka save edin)
5. Gün
İlk olarak eğer “improved haste” büyüsünü grubunuza yapın ve batıya gidin, ardından güneye yönelin, çökmüş yoldan bir adamınızı geçirin ve Ferryman ile konuşun. Ardından büyükrlçinin binasına gidin, ve Izbelah’a saldırın. Bütün düşmanları öldürdükten sonra bölgeden çıkın.
- Ice Castle
Evet acayip bir bölüm, konuyla bir alaka bulamadım ama yapacak birşey yok, Nickademus bizi bu kaleye yolluyor, üstüne üstlük kaledeki yaratıkları öldürmemizi istiyor. Bütün yaratıkları öldürdükten sonra mesaj belirecek, ardından gidip Nickademus ile konuşun ve kaleyi doğu bölgesindeki merdivenlerden terkedin terkedin.
- Fields Of Salughter
Ani ve seri düşman saldırısına maruz kalıyoruz, etraf sakinleşince şefe gidip konuşun ve anahtarı alarak kuzeydoğu kapısından çıkın, maalasef kasaba sakinleri de bize saldırıyor ve şef anahtarı kaybediyor, gidip elfleri serbest bıraktıktan sonra kuzeydoğu kapısından kasabayı terkedin.
Kargaşa bitmek tükenmek bilmiyor, şimidi de Orc’lar ile kapışacağız, güneye yönelin, necromancer ile karşılacağız, öldürdüğü elf’in üzerinden “holy water”’ı alın. Doğuya ardından kuzeye yönelerek suya varın ve “holy water”’ı onun içine dökün. Bütün düşmanlar ölecek, şimdi doğu tarafında çıkalım.
Karşınıza çıkna bütün düşmanları öldürdükten sonra eşyalarını alarak doğu tarafından çıkın
CHAPTER SIX
Severed Hand
Girişteki iki yaratığa yalan söylerek içeri girebilirsiniz (eğer yutmazlarsa kavga etmek zorunda kalacaksınız).
- İlk Kat
İçeriye girer girmez yine çatışma başlıycak. Eşyaları aldıktan sonra doğudaki şeytanla konuşun. Daha sonra etrafı araştırın, konuşacağınız kişiler şunlar;
 • Vashti(kuzeydoğu): Birinin yemekleri çaldığını düşünüyor
 • Xavier Torsend(kuzey): Üst kata geçiş izni verecek
 • Jerre Stoh(güneybatı): Şeytanın ölümsüz olduğunu ve kölelerin drumunu söylüyor
 • Ysha(batı): Planları verecek
 • Xavier Torsend(kuzey): Köleler hakkında konuşun
- İkinci Kat
Bütün bu konuşmalrın ardından güneydeki merdivenleri kullanarak diğer bölmeye geçin Bu bölümde bulacağınız eşyalar şunlar;
 • Ring Of Nourishment(kuzeybatıdai oda)
 • Virulent Agent(kuzetbatıdaki oda)
 • Tainted Demon Blood(kuzey)
 • Diary Of Garuk(kuzeydeki oda)
Güneydeki ilk odaya gidip Roga Thulc ile konuşun, bahsettiği kadını güney batıda bulabilirsiniz, fakat onunla konuşamıyoruz, tekrar Roga’ya gitiğimiz zaman bizden gidip rahibten yardım istememizi söyliycek, dördüncü katta kuzeydğouya giderek rahip Ruinlord Eladru’yu bulun ve onunla konuşun, size bir iksir verecek, gidip hasta kadına verelim ve Roga ile konuşalım.
Kuzeybatıya giderek Kac Latharm ile konuşun, konuşmadan sonra Ysha’ya gidin ve ona planları verin. Kuzeye gidip şeytanı bulun ve onu öldürerek Tainted Demon Blood’u alın.
- Üçüncü Kat
Bu katta bılacağınız eşyalar bunlar;
 • Bonding Agent(batı)
 • Iyachtu Xyim Holy Symbol(güney)
 • Ilmater Holly Symbol(güney)
Bütün bu eşyaları aldıktan sonra dördüncü kata geçin.
- Dördüncü Kat
Kuzeybatıda Miram ile karşılacaksınız, onunla konuştuktan sonra ilk kata gidip Vashti ile konuşun, size beklemenizi söyliycek, bekleyin ve hırsızla karşılaşın. Onu takip edin ve konuşun, ona ikinci katta bulduğunuz Norishment yüzüğü verin ve gidip Vashti ile konuşun
Kuzeydoğuya giderek Hatemaster Drotham’a Garuk’un günlüğünü gösterin, s,ze şeytan hakkında bildiklerini söyliycek. Kuzeydoğu’daki War Tower’a gidin ve burdaki saldırgaları öldürdükten sonra anahtarı alarak kafesleri açın. Merdivenleri çıkın ve işkence odasına gelin, çatışmadan sonra makinanın ordaki eşyayı alın ve onu ilk kattaki Jerre’ye götürün.
Wizard Tower’ gidin, burada ilginç bir sisimsi birşey var, doğudaki merdivenleri incelerseniz olay hakkında fikir edinceksizin; Eğer yıldız yaratabilirsek yolumuza devam edebileceğiz, sırayla şu yönleri kullanın; Kuzey, güneydoğu, kuzeybatı, kuzeydoğu, güneybatı, kuzey. Diğer bölmede Orrik the Gray ile karşılacaksınız. Kütphande Ilmater kitabını bulabilirsiniz.
Doğu yünüde ilerleyerek Ilmater heykelini bulun ve ayine başlayın. Ayin için gerekli olan malzemeler şunlar;
 1. Symbol Of Ilmater(3.kat)
 2. Bonds Of Suffering(War Tower’deki işkence odası)
 3. Teers Of Suffering(1.kattaki Jerre’den alabalirsiniz)
 4. Book Of Ilmeter(Wizard Tower’daki kütüphanede)
Ayini yapın, birden Xvim belirecek, onunla çatışmaya girişeceğiz, hızlı biri zor olacak, kararlılıkla savaşın, onu öldürdükten sonra ayine devam edin ve heykeli yok edin. Heykel yok olduktan sonra kutsal suyu alın.
Diğer katlarda da çarpışmaları hallettikten sonra diğer Iyachtu Xvim sembollerini alın. Toplam 4 semböl, fakat oprtaldan geçmek için 6 semböle ihtiyacımız var, bunun için 2 kata gidip kuzeydoğudaki orb’un önünde duran bekçikeri öldürüp 2 semböle daha sahip olun. Şimdi Cleric Tower’a gidip sembolleri kullanın teleport’tan geçin. Düşmanları öldürün birtanesi ihtiyacımız olan “antidot”’u taşıyor. Onu alıp Ormis Dohor’a götürün (hapishanelerde), arından gidip Toral Sorn ile konuşun.
3. kata gidin vw kutsal suyu kuzeydoğudaki çeşmeye dökün ve olanları izleyin. Ardından War Tower’daki Toral Sorn’a gidelim. Sırada “orb”’u yok etmek var, ikinci kata gidip kuzeydoğu yönüne gidin ve “orb”’u yok edin, yolda karşılaştığınız şeytanı öldürün. Sever Hand’in önünden kuzeybatıdaki merdivenlerin orda Riki ile konuşun, bizden 4.kattaki güneydoğuda bulunan barrackttaki bekçiler zehirlememizi istiycek, hemen 2.kata çıkın gün eydoğuda bir labaratuvar var, oranın sahibinden izin alarak masaya şunları koyun; Tainted Demon Blood, Virulent Agent ve Bonding Agent, biraz bekleyin ve masadan zehiri alın. Zehiri yemekhanedeki yemeklere koyun, bütün bekçiler öldükten sonra gidip Riki ile konuşun.
Güney kısmındaki merdivenlerden çıkarak Officer Town’a gidin, Pudu ile yandaşları arasında geçen konuşmayı dinleyin, araya dalıp Pudu öldürün ve anahtarı alın. Anahtar ile War Tower’da açılmayan kapıyı açın, çatışmadan sonra mutlaka save yapın. Ardından merdivenleri inin ve Isair ve Madae ile konuşun, kacaga başlıycak. Eğer karakteriniz “evil” ise kurtardınız demektir, değilse adamlarınızın üzerine magic scroll’u kullanın (protection), iki saldırgandan Isair’e saldırın, yeterince zarar verirseniz zehirlediğimiz suyu içmeye gidecekler, artık eti kemikleri sizin.


__________________
|| [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] ||[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]

Konu açmadan önce "[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]" seçeneğini kullanalım..
MaStEr isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Icewind Dale MaStEr Oyun Hileleri 0 11.02.09 06:29
IceWind Dale : Heart of Winter MaStEr Oyun Hileleri 0 11.02.09 06:29
IceWind Dale 2 MaStEr Oyun Hileleri 0 11.02.09 06:29
Dale Mis Cafe || Muhteşem Görüntüler || eLa Da SiLvA Beşiktaş 1 05.12.07 13:03
Nihat Doğan - Dale Don Dale :)) eFSaNe Komik Videolar 2 08.07.07 16:15


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 08:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.0.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
ForumTayfa

Arşiv: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 95 96 97 98 99 100 102 103 104 105 106 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 167 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271


ForumTayfa - Link Değişimi
Telinka İletişim | Voip Ürünleri | Link Değişimine Katılın |

Sitemiz bir forum sitesi olduğundan dolayı, kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. ForumTayfa Yöneticileri mesajları itina ile kontrol etse de, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız [email protected] email adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.

Any member of our web site has the right of adding comments instantly without getting permisson due to the forum structure of our site basis. Althought, our site modarators check comments with care, all the responsibilities sourced from these comments directly belong to the members. If you still find any illegal content in our site ( A.buse, H.arassment, S.camming, H.acking, W.arez, C.rack, D.ivx, Mp.3 or any Illegal Activity ), please report us via [email protected] .Your reports will be evaluated as soon as the arrival of your e-mail.