ForumTayfa  

Go Back   ForumTayfa > Oyun Dünyası > Tüm Oyunlar > Tam Çözüm

Tam Çözüm Oyun tam çözümlerini paylaştığımız bölüm...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 19.04.09, 15:16   #1 (permalink)
^^13.09.2009^^
 
MaStEr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: İstanbuL
İlişki Durumu: Evli
Mesaj Sayısı: 13.196
Konu Sayısı: 4701
Takım: Fenerbahçe
Rep Gücü: 4000000
Rep Puanı: 102455765
Rep Derecesi : MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000
Ruh Hali:

Üyenin Facebook Profilini Ziyaret Et
Standart Jack The Ripper Tam Çözüm
November 16 1901 Day 1
Gündüz
Masanızın önünde iken patronunuzun “Has anyone around here seen Jack Palmer?” diyerek sizi aradığını duyacaksınız. Bir kere tıklayın ve ardından masanın üzerindeki kartınıza bir göz atın. Arkanızı dönüp pano üzerindeki yazıları okuyun. Odanın soluna dönüp ilerleyin. Ardından sağa dönün ve R. Bur yazılı odaya girin. Burası patronunuzun odası. Sola dönüp patronunuzu gördüğünüz anda adam konuşmaya başlayacak ve masanın üzerine o günkü gazetelerden bir tanesini koyacak. Gazeteyi alın ve Lizzy Berly’nin Low Side District’teki ölüm haberini okuyun. Gazete artık envanterimizdeki yerini almış olacak. Patron ile mevcut her konuda konuştuktan sonra odadan dışarı çıkın. Patronunuz Bur, sizden Jack The Ripper hakkındaki bütün gelişmeleri takip etmenizi istiyor. Masanın önünde duran adamla konuşun. Adamla mevcut her konuda konuştuktan sonra sağ taraftaki masaya yönelin ve masanın üzerindeki beysbol oyuncularından oluşan fotoğrafı inceleyin. Ofisten dışarı çıkın ve aşağı doğru inen merdivenlere tıklayarak envanterinizdeki haritanın açılmasını sağlayın. Ekranın sağ tarafından Daily Illustrated Nov 16 isimli gazete parçasını alın ve haritada, sol tarafta duran raptiyenin üzerine yerleştirin. Bundan böyle harita üzerinde istediğimiz zaman polis karakoluna da gidebileceğiz. Oyun boyunca gideceğimiz yerlere haritaya az önceki yaptığımız işlemleri tekrar ederek işaretleyecek ve buralara tıklayarak gideceğiz. Polis karakoluna gidin ve tezgahın arkasında duran polis memuru ile konuşurun. Konuşma bittikten sonra sola dönün ve kapıdan içeri girin. Koridordayken sağdaki ilk kapıdan içeri girin. Polis şefi Carter’ın odasına girmiş oluyoruz. Polis şefi ile mevcut her konuda konuştuktan sonra masada duran polis raporunu (sarı kağıt) alın ve okuyun. Öldürülen, Lizzie adlı kadının Blue Velvet isimli bir genel evde çalışmış olduğunu öğreneceksiniz. Yine envanterinize gelip haritada duran iki raptiyeye az önce masadan aldığınız kağıt parçasını yerleştirin. Bu sayede haritamızda Blue Velvet ve Crime Nov 15 isimli iki yer daha çıkmış olacak. Crime 15 Nov’a gidin ve aşağı doğru bakın. Sağ tarafınıza doğru yerde bir kağıt olduğunu göreceksiniz. Kağıt üzerinde iki polis memuru ile bir cesedin eskiz çalışmasını göreceksiniz. Dümdüz ilerleyin ve sol taraftaki geçide doğru gidin. Geçidin içinde topallayan bir adam göreceksiniz. Şimdilik burada yapacağımız bir şey yok. Geçit kapısının hemen yanındaki duvarda duran kağıdı inceleyin ve geldiğiniz yere geri dönün.


Sağ taraftaki merdivenlerden ilerleyin ve yerde duran, Karın deşen Jack’i tasvir eden diğer eskiz çalışmasının bulunduğu kağıdı alın. Sağ taraftaki demir küpeşte üzerindeki karganın üzerine tıklayın. Karşınıza ufak bir animasyon çıkacak. Yukarı kata da çıkın ve etrafı iyice gözlemledikten sonra haritanızı açın ve Blue Velvet’e gidin. Buraya ulaşır ulaşmaz sol taraftaki büyük kapı üzerindeki posteri inceleyin. Posterde Miss Abigail olarak adlandırılan İrlandalı bir bayanın resmini göreceksiniz. Öte yandan yine bu poster üzerinde Red Chapel, 20 Kingston St. de yazıyor. Dümdüz ilerleyin ve sağ taraftaki eve gidin. Kapıyı tıklayın. Kapı aralığından, koruma görevlisi bu saatte genel evin kapalı olduğunu söyleyecek ve içeri almayacak. Kapıya bir kez daha vurun ve içeri girin. Dümdüz ilerleyin ve merdivenlerden aşağı doğru inin. Tezgahın arkasındaki kadın ile konuşun. Kadın size, Lizzie’nin Red Chapel’de çalışan bir arkadaşından bahsedecek. Konuşma bittikten sonra sol tarafta, perdeli kapının yanındaki masanın üzerinden Red Chapel broşürü alın. Envanterinizde iken haritadaki raptiyenin üzerine broşürü yerleştirin ve buraya gidin. Sokakta iken az önce gördüğünüz topallayarak yürüyen adam sizinle konuşacak ve bir ressam hakkında size bilgi verecek. Dümdüz gidin ve sağ taraftaki evin girişine ilerleyin. Burada iken duvar üzerindeki posteri inceleyin. Kapıya tıklayın. Cevap gelmeyecek. Geri dönün ve posta kutusunun hemen sağındaki dar geçitten içeri girin. Burada iki adım ilerleyin ve merdivenlerden çıkarak kapının önüne gelin. Kapıya vurmanız yine fayda etmeyecek. Ümitsizliğe kapılmayın, kapının hemen sağındaki zile basın. Abigail’in menajeri sizi karşılayacak ve kısa bir konuşmanın ardından, gazete muhabiri olduğunuzu öğrendiğinde Abigail ile görüşmenize izin verecek. Sağ taraftaki kapıdan dümdüz ilerleyin ve Abigail’in soyunma odasına girin. Abigail’i ağlarken göreceksiniz. Sol tarafa doğru masanın üzerinde, çiçeklerin hemen önündeki mektup zarfını inceleyin. Zarfın üzerinde kadının isminin yazılı olduğunu gördükten sonra kadınla konuşun. Lizzie’nin öldürülmeden önce mavi bir elbise giymiş ve bir şapka kutusu taşıyor olduğunu öğrenin. Buradan ayrılın. Yolunuzun üzerinde menajer tekrar karşınıza çıkacak ve gitmemiz gerektiğini söyleyecek. Sokağın diğer ucuna gidin. Sağ taraftaki Laundry Wang’e gelin ve kapısının üzerindeki takvimi inceleyin. Ofisinize geri dönün ve Paul ile konuşun. ressam hakkında konuştuktan sonra Patrick isimli bir gazete çalışanın bu ressamın ismini öğrenebileceğini söyleyecek. Masanızın başına geçin ve daktilonuza tıklayın. James, günün gelişen olaylarını yazmaya başlayacak.


Gece

Red Chapel’e gidin ve Laundry Wang’in ışıklarının yanıyor olduğuna dikkat edin. Sağ tarafındaki avludan içeri girin ve sola dönün. Kapıda duran koruma görevlisini görünce, buraya bu sefer de giremiyor olduğumuzu anlayacağız. Şimdi Red Chapel’e ana kapısından girin. İçeride bir insanın Abigail’i dinlemek için gelmiş olduğunu göreceksiniz. Sahnede iki sanatçı da provalarını yapıyor. Sahnenin hemen sağındaki perdeli bölmeden içeri girin. Kulise girdiğinizde Abigail’i göreceksiniz. Kadınla konuşmaya çalıştığınızda, size anlatacak bir şeylerinin olduğunu, ancak sahneye çıkması gerektiğini söyleyecek. Bu sırada Abigail’in menajeri çıkacak ve sizinle konuşacak. Adam, gazetede Red Chapel ve burada gösterimde olan şov hakkında bir yazı yazıldığı taktirde Abigail ile konuşabileceğimizi söyleyecek. Red Chapel’den dışarı çıkın. Tekrar içeri girdiğinizde adamın yine karşımıza çıkıyor olduğuna, Abigail ile konuşturmadığını göreceksiniz. Blue Velvet’a gidin ve avluda, sağa doğru iki adamın konuşmalarını gizlice dinleyin. Adam, bir dövüş ile ilgili biletleri el altından satıyor. Geneleve girin ve madamla konuşmaya çalışın. Kadın yine sizinle konuşmayacak. Kadının hemen yanındaki perdeli bölmeden içeri girin ve sağ taraftaki merdivenlerden yukarı çıkın. Gilda isimli hayat kadını ile konuşun ve genelevden çıkın. Tekrar gizli gizli konuşan iki adamın yanına doğru gidin ve günün bittiğini belirten animasyonu seyredin.
November 17 1901 Day 2
Gündüz
Bur’ün ofisine girin ve konuşun. Odadan çıkın ve Paul ile mevcut her konuda konuşun. Adam, World Series bileti verdiğimiz taktirde Red Chapel hakkında bir yazı yazabileceğini söyleyecek. Konuşma bittikten sonra masanızın başına dönün ve masanın üzerinden November 1 1901 tarihli gazeteyi alın. Gazeteyi okuduktan sonra haritanızı açın ve gazete parçasını yeni oluşan raptiyenin altına yerleştirin ve Crime 31 Oct’a gidin. Sola dönün ve yine kargaya tıklayın. Bir başka animasyon seyredeceksiniz. Etrafı iyice gözlemledikten sonra Blue Velvet’e geri dönün. Az ileride gazeteci çocuk, Patrick ile konuşun. Bilet satıcısının Patson adlı bir kitapçı olduğunu öğreneceksiniz. Dar sokağa doğru ilerleyin. Sola dönün ve bir adım ileri gidin. Tekrar sola dönün ve yerdeki demir çubuğu alın. Sola dönüp merdivenlerden aşağı doğru inin. Demir parmaklıkların hemen altında duran kabloyu da alın. Kapıya birkaç kez vurun. Kapıyı kimsenin açmadığını göreceksiniz. Kablo ve demir çubuğu kapıda kullanıp tekrar açmaya deneyin. Yine başarısız olacaksınız. Bu sırada gazeteci çocuk gelecek ve kapıya nasıl vurmanız gerektiğini gösterecek. Tekrar kapıya tıklayın ve içeri girin.


Adamla konuşun ve bilet karşılığında sizden 12 dolar istediğini öğrenin. Şu an bu kadar paramız yok. Odanın diğer ucunda, sağ taraftaki jackpota gidin. 12 dolardan fazla paraya sahip olduğunuzda oyunu bırakın ve adama giderek parayı verin. Adam bileti tezgahın üstüne bırakacak. Bileti alır almaz ofise geri dönün ve Paul’a bileti verin. Karşılığında Paul de kartını masasının üzerine bırakacak. Kartı alın ve Red Chapel’e gidin. Tiyatroya yine direk giriş yapamıyorsunuz. Posta kutusunun sağ tarafındaki yoldan gidin ve kapı ziline basarak içeri girin. Adam, siz içeri girer girmez yine şartını öne sürecek. Envanterinizden Paul’un kartını çıkarın ve adama verin. Adam gittikten sonra bir adım ilerleyip sola dönün ve Abigail ile tekrar konuşun. Abigail size ressamın isminin Silk olduğunu söyleyecek. Konuşma bittikten sonra polis karakoluna gidin. Polis şefi sizi karşılayacak. Adamla konuşun ve tezgahın üzerinden otopsi raporunu alın. Ofise geri dönün ve Bur ile konuşun. Ondan Silk’i davet etmesini isteyin. Konuşma bittikten sonra masanıza gidin ve yine daktilonuza tıklayarak yazınıza devam edin.
Gece
Bur’ün oda kapısının üzerindeki notu inceleyin ve ertesi gün Silkner ile bir görüşme olacağını öğrenin. Blue Velvet’a gidin ve topal adam ile konuşun. Genel eve gidin ve madamla konuşmaya çalışın. Kadın tekrar konuşmayacak. Bu sırada mavi elbiseli ve şapka çantası taşıyan bir Çinli içeri girecek. Dışarı çıkın ve ilk geldiğiniz yere gidin. (Sokağın başı) sol taraftaki kapıda duran Laundry Wang iş ilanını alın. Red Chapel’e gidin ve Abigail’in çalıştığı tiyatroya girin. Sahnenin sağ tarafındaki perdenin yanında duran masya doğru gidin ve Paul ile konuşun. Adam şovu beğendiğini söyleyecek. Abigail’in şarkısını dinleyin ve dışarı çıkın. Laundry Wang’in sağ tarafındaki dar geçitten geçin ve çamaşırhanenin girişine gidin. Yeşil-Kırmızı kapının alt tarafına doğru bakın ve yin yang sembolüne dikkat edin. Sola doğru dönün ve paneli açın. Karşınıza hayvan figürlerinden oluşan iki tane çark çıkacak. Sol taraftakini yin yang figürü yatay olarak, siyah kısım yukarıda kalacak şekilde, sağ taraftakini ise yin yang figürü dikey olarak, siyah kısım sağda olacak şekilde döndürün. Klik sesi duyduktan sonra kapıdan içeri girin ve koruma ile konuşun. Adam size kafa atacak ve böylelikle gecemiz sona ermiş olacak.


November 18 1901 Day 3
Gündüz
Bur’ün ofisine doğru gidin ve kapıyı tıklayın. Adam sizi kısa bir süre içeri almayacak. Kapıyı dinleyin. Kapı açıldığında patronunuz odadan dışarı çıkacak ve Silk ile mevcut her konuda konuşun. Bu sırada size bir paket geldiğini duyacaksınız. Masanıza gidin ve paketi açın. Karın deşen Jack’den gelen ilk mektubunuzu okuyun. Diğer paketi de açın ve Lizzie’nin parmağını gösteren animasyonu seyredin.
November 19 1901 Day 4
Gündüz
Bur ile konuşun ve masanıza gidip Paul’un sizin için yazdığı mektubu okuyun. Polis karakoluna gidin ve tezgahın arkasındaki polis memuruna şefin odasında olup olmadığını sorun. Carter’ın odasına gidin ve mevcut her konuda konuşun. Lizzie’nin cinayetinin arkasında bir uyuşturucu şebekesinin olduğunu öne sürecek. Konuşma bittikten sonra Red Chapel’e gidin ve Laundry Wang’in kapısındaki kiralık afişini inceleyin. Tiyatroya doğru gidin ve posta kutusunun sağındaki yoldan giderek kapı zilini çalın. İçeri girin ve dümdüz gidin. Sola dönün ve kırmızı perdeden geçip tekrar sola dönün. Abigail ve Paul ile konuşun. Paul size Pinkerten Private Eye diye bir yerden söz edecek. Buranın broşürünü alın ve harita üzerindeki raptiyeye yerleştirin. Pinkerten Agency’ye gidin ve kapı ziline basın. İçeri girince adamla konuşun. Sağ tarafa dönün ve tezgahın üzerindeki zile basıp adamın gelmesini bekleyin. Adamla konuştuktan sonra envanterinizden notdefterinizi açın ve içinden otopsi raporunu çıkartıp adama verin. Adam size ertesi gün tekrar gelmenizi ve bu konu üzerinde konuşabileceğinizi söyleyecek. Koridorun diğer tarafındaki odaya gidin. 1888 klasörüne tıklayın. Karın deşen Jack ile ilgili kırmızı dosyayı açın. White Chapel cinayetleri hakkındaki yazıyı okuyun ve sol taraftaki rafa doğru gidin. Soldan ikinci çekmeceye tıklayın ve White Chapel olayı hakkındaki şüpheliler ile ilgili yazıyı okuyun. London Ripper letter ve Jack the Ripper’s Criminal Index Card’ı alın. Karşı duvardaki kitaplığa gidin ve “W” harfli kitaba tıklayın. Sayfaları karıştırırken otomatik olarak Freeman loan index card’ı almış olacaksınız. Kitaplığın tam karşısında, Manhattan tren istasyonuna ait haritanın altında duran, ışıklı panele gidin. Panele yakından bakın ve envanterinizdeki not defterinizi açın ve Jack the Ripper 1’i yerleştirin. Tekrar not defterinizi açın ve bu sefer de London Ripper letter’ı çıkartın. Her iki mektuptaki “Dear” kelimelerini üst üste yerleştirin. Ardından otomatik olarak bir başka sayfa daha koyacağız. Bu sefer de “Jack the Ripper” imzalarını üst üste yerleştirin. Bulmacayı çözdüğünüzde, kısa bir müzik girecek. Mektupları panelin üzerinden alın ve ofisinize geri dönün. Daktilonuza tıklayıp günün gelişen olaylarını yazın.


Gece
Blue Velvet’a gidin ve topal adam ile konuşun. Adam sizden para isteyecek. Envanterinizden para çıkartın ve adama verin. Böylelikle ilk kurban Carry ve barınak hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Geneleve girin ve madamla kısa bir konuşma geçirdikten sonra yukarı çıkıp Gilda ile mevcut her konuda konuşun. Red Chapel’e gidin ve tiyatroya girip filmi izleyin. Tiyatrodan çıkın ve göğe bakın.
November 20 1901 Day 5
Gündüz
Bur ile ofisinde konuşun. Pinkerten Agency’ye gidin. Forensic Expert tezgahının yanındaki zile basın. Forensic report’u alın ve Red Chapel’e gidin. Gazeteci çocuğa topal adamı nerede bulabileceğinizi sorun. Blue Velvet’a gidin ve Jason ile konuşun. Tumbletwo hakkında bilgi alın. Topal adamın yanındaki adam size hastane bileti verecek. Harita üzerindeki raptiyeye bunu yerleştirin ve hastanaye gidin. Sağ taraftaki kapıdan ilerleyin. Düz gidin ve sola dönün. Yerleri temizleyen kadınla konuşun. Doktor Tumbletwo’nun ertesi gece hastanede olacağını öğrenin. Sola dönün ve merdivenlerden aşağı inin. Etrafı iyice inceleyin. Kapıların kilitli olduğunu göreceksiniz. Gazeteye geri dönün ve Bur ile konuşun. Paul ile şimdiye kadar bulduğunuz olaylar hakkında da konuştuktan sonra daktilonuzun başına geçip gelişen olayları yazın.
Gece
Red Chapel’e gidin ve tiyatroya girip Abigail’in şarkısını dinleyin. Hastaneye gidin. Sağ taraftaki kapıdan içeri girin ve sağa dönün. Düz gidin ve masanın üzerinden partegüyü (makasımsı obje) alın. Merdivenlerden aşağı inin. Sol tarafta, duvardaki dolaba yakından bakın. Partegüyü bunun üzerinde kullanarak kapağı açın. İçinden Dr Tumbletoo ve Mortuary anahtarlarını alın. Düz gidin ve sağ taraftaki kapıda mortuary anahtarını kullanın. Karşınıza silindir şapkalı bir adamın kaçıyor olduğunu gösteren bir animasyon çıkacak. Burada oyunu save edin. Şimdi zamanlı bir bulmaca ile karşı karşıyayız. Kapının sağ tarafındaki ipi çekin ve kapının açılmasını sağlayın. Soğuk odaya girin ve dümdüz ilerleyin. Sağ tarafta asılı olan etlerden bir tanesini alın ve geldiğiniz odaya geri dönün. Eti, karşıdaki masaya yerleştirin. Sağa doğru dönün. Duvarda birkaç tane satır göreceksiniz. Satırlardan birini alın ve eti ikiye bölün. Sağ taraftaki et parçasını alın ve soğuk odaya tekrar geri dönün. (Eti isterseniz tartabilirsiniz. Ağırlığın 55lbs olması gerekiyor) Soğuk odanın kapısına gidin ve sol taraftaki kancaya eti asın. Kapının sağındaki ipi çekin ve günün bitişini seyredin.


November 21 1901 Day 6
Gündüz
Paul ile konuşun ve hastaneye gidin. Sağ taraftaki kapıdan içeri girin ve sağa dönün. Koridorun sonunda, sağdaki kapı üzerinde Tumbletwo anahtarlarını kullanıp kapıyı açın. Sağ tarafta, duvarda asılı olan resmi inceleyin. Tumbletwo’nun diplomasının önüne gelin. Tahta bloğa tıkladığınızda kapağının açıldığını ve altında bir anahtar deliği olduğunu göreceksiniz. Şimdilik buraya bir şey yapmayacağız. Masaya gidin ve günlük çizelge defterini okuyun. Mürekkeplerin olduğu yere tıklayın ve sağdaki mürekkep şişesinin kapağını açın. İçindeki anahtarı alın. Anahtarı, en üst soldaki çekmece üzerinde kullanın. Doktora tezlerini okuduktan sonra anahtarı tekrar mürekkep şişesinin içine yerleştirin ve Pinkerten Agency’ye gidin. Arşiv odasına gidin ve daktilo başındaki kadın ile konuşun. Kadından anahtarı alın ve hemen solunuzdaki dolap üzerinde anahtarı kullanın. T çekmecesini açın ve Tumbletwo’nun belgelerini inceleyin. J çekmecesini de inceleyip Blue Velvet’a gidin. Gazeteci çocukla konuştuktan sonra Patson’un gizli evine gidin. (Jackpot oynadığımız ev) Adamla konuşun ve maymuncuk alıp hastanaye gidin. Tumbletwo’nun ofisi önünde bir doktor olduğunu göreceksiniz. Bu yüzden şimdilik ofise giremiyoruz. Red Chapel’e gidin ve yine posta kutusunun sağından giderek kapı zilini çalın. Bu sefer Abigail kapıyı açacak. Kızla konuşun ve size verdiği tabancayı alın. Gazeteye gidip Paul ile konuşun. Daktilonuzun başına geçin ve bu günün hikayesini yazın.
Gece
Tumbletwo’nun odasına girin. Diplomanın yanındaki tahta bölmeyi tekrar açın ve Passkey’i burada kullanın. Gizli bölmeden içeri girin. Yerdeki lambayı yakın ve etrafın aydınlanmasını sağlayın. Sola doğru gidin ve beyaz ötüye tıklayın. Altından kan aktığını göreceksiniz. Diğer tarafa gidin ve masanın üzerindeki kağıdı inceleyin. Birçok bölmenin olduğu yere gidin. Bölmelerden bir tanesini açın. Bu sırada sesler duyacaksınız. Bölmenin kapağını açar açmaz doktor ve asistanlarını konuşurken duyacaksınız. Konuşma bitiminde polis şefi Carter arayacak ve yeni bir cinayetin daha işlenmiş olduğunu söyleyecek. Animasyonu seyredin ve yedinci güne geçin.
November 22 1901 Day 7
Gündüz
Bur ile ofisinde konuşun. Odadan çıkın ve Paul’ün masasından gazeteyi alın. Red Chapel’e gidin ve Abigail ile konuşun. Kıza silahını geri verin. Polis karakoluna gidin ve şefin odasına girin. Adamla konuştuktan sonra polis raporunu alın. Haritanızdaki raptiyeye bunu da yerleştirin. Crime 21 Nov’a gidin. Yerdeki kağıdı alın. Red Chapel’e gidin ve gazeteci çocukla konuşup Karın deşen Jack’in size gönderdiği ikinci mektubu alın. Çocukla tekrar konuşun ve gazeteye geri dönün. Bur ile konuşun. Paul ile de konuştuktan sonra daktilonuzun başına geçip yazınızı yazın.


Gece
Hastaneye gidin ve sarhoş resepsiyonist ile konuşun. Adamla bir anlaşma yapacaksınız. Tumbletwo’nun ofisine girin ve günlük çizelge defterini tekrar okuyun. Paul ve Abigail hakkında bir yazı göreceksiniz! Red Chapel’e gidin ve tiyatroya girin. Menajer ile konuşun. Blue Velvet’a gidin ve madamın olduğu yerde koruma görevlisi ile konuşun. Perdeli bölmeden içeri girin. Doktor’un, Gilda’yı muayene ediyor olduğunu göreceksiniz. Adama anahtarını verin ve hastaneye geri dönüp resepsiyonist ile tekrar konuşun. Silk’in gerçek isminin Silkner olduğunu öğreneceksiniz. Blue Velvet’a gidin ve bilet satan adamla konuşup günün bitmesini sağlayın.
November 23 1901 Day 8
Gündüz
Paul ile konuşun. Masanıza gidin ve Moulin Rouge posteri alın. Red Chapel’e gidin ve Abigail ile konuşun. Pinkerten Agency’ye gidin ve arşiv odasına gidin. Kadının masasının önündeki çekmecelere bakın ve S harfini inceleyin. Hiçbir kayıt bulamayacaksınız. Kadın ile konuşun. Size, bu konu ile ilgili bir telgraf çekmenizi önerecek. Ana kapının önündeki masada telgraf makinesi bulunuyor. Makineye tıklayın. Contact ve Subject kısımlarını doldurmamız gerekiyor. Contact kısmına 3912’yi gireceğiz. Bunun için önce kağıdı içeri sokmamız gerekiyor. Makinenin sağ tarafındaki kolu çevirip kağıdı içeri sokun. Sayı ya da harfleri yazdıktan sonra, telgrafın üzerindeki sağ ok tuşuna basmanız gerekiyor. Silmek için ise sola doğru olan ok tuşuna basmanız yeterli. Şimdi …-- (3), -…. (9), .----(1), ..---(2) yazıp kolu tekrar çevirin. Sıra geldi Subject kısmını yazmaya. … (S), .. (I), .-.. (L), -.- (K), -. (N), . (E), .-. (R) yazın. Her harften sonra sağ ok tuşuna basmayı unutmayın. Subject kısmını da yazdıktan sonra kolu tekrar çevirin. Bulmacayı çözdüğünüzde yine bir müzik çalacak. Red Chapel’e gidin ve gazeteci çocukla konuşun. Bule Velvet’a gidin ve biletçi adamın evine girin. Adama önce anahtarını sonra da envanterinizdeki posteri verin. Gazeteye geri dönün. Bur ile konuşun ve masanızın başına geçip daktilonuza tıklayın.
Gece
Blue Velvet’e gidin ve topal adamla konuşun. Geneleve gidin üst kata çıkın. Gilda ile konuşun. Ertesi gün Red Sally adlı bir başka hayatkadını ile görüşme yapmamızı sağlayacak. Red Chapel’e gidin ve Abigail’i dinleyin. Dışarı çıkıp göğe bakın.


November 24 1901 Day 9
Gündüz
Pinkerten Agency’ye gidin. Arşiv odasındaki kadınla konuşun ve masanın üzerinden, size gelen telgrafı alın. Red Chapel’e gidin. Gazeteci çocukla konuşun. Çamaşırhanenin yan tarafındaki dar sokağa girin ve Red Sally ile konuşun. Haritamızda otomatik olarak Silk’in stüdyosu oluşacak. Tiyatroya gidin. Abigail’in olmadığını öğreneceksiniz. Silk’in stüdyosuna gidin. İçeri girdiğinizde solkdaki kapıya ilerleyin. Kapı tokmağına tıklayıp altından anahtarı alın. Anahtarı kapı deliğinde kullanın ve içeri girin. Sağ tarafta, yatağın üzerindeki mavi kitabı inceleyin. Sol tarafta, perdenin arkasındaki yatak üzerindeki mankeni de inceledikten sonra sola dönün. Kitaplığın yanındaki cama doğru ilerleyin. İri kıyım bir adamın içeri doğru giriyor olduğunu göreceksiniz. Adam gittikten sonra kitaplığın en üst rafında, soldaki şişeyi alın. Perdenin diğer tarafında, yerde kan dolu bir kova göreceksiniz. Şişeyi kova üzerinde kullanarak kanla doldurun. Tekrar Pinkerten Agency’ye gidin ve Forensic Expert ziline basın. Adama kanla dolu şişeyi verin. Gazetenize geri dönün ve Paul ile konuşun. Bur ile de kısa bir konuşma geçirdikten sonra daktilonuzun başına oturup yazınızı yazın.
Gece
Silk’in stüdyosuna gidin. Eve girmeden önce sola dönün ve yangın merdivenine çıkın. Cama bakın. Adamın bir şeyler çiziyor olduğunu göreceksiniz. Eve doğru yönelin. Bu sırada iri adam yeni bir cinayet olduğunu söyleyecek. Adres, haritaya otomatik olarak işlenecek. Crime 24 Nov’a gidin. Jeff ve şefi görün. Karganın gözüne bakın. Animasyondan sonra Silk’e de bakın. Adam konuşmaya başlayacak. Bu sırada polis memuru cesedin yüzüne açacak. Red Sally ölmüş. Bizim arkadaşımız olduğunu öğrenen polis şefi, ertesi gün ifade vermemiz için bizi karakola davet edecek.
November 25 1901 Day 10
Gündüz
Bur ile konuşun. Paul’ün masasından yeni gazeteyi alın. Polis istasyonuna uğrayın. Jeff, sonra gelmemizi isteyecek. Pinkerten Agency’e gidin ve Forensic’in yanındaki zile basıp adamı çağırın. Kanın bir inek kanı olduğunu öğreneceksiniz. Gazeteye geri dönün ve masanıza doğru gidin. Abigail ve Paul’ü göreceksiniz. Size gelen mektubu okuyun. Daha sonra masanızın üzerindeki takvimi açın. Yeni bir bulmaca ile karşı karşıyayız. Şimdi kırmızı kalem ilse 31 August. 8 ve 30 September ve 9 November’ı işaretleyin. Mavi kalemle ise 31 October, 15, 21 ve 24 November’ı işaretleyin. Kısa bir süre sonra adamımız konuşacak. Son olarak mavi kalemle 27 November’ı da işaretleyin. Olayı çözdünüz. Bir sonraki cinayet 27’sinde işlenecek. Bu sırada polis şefi sizi arayacak. Polis karakoluna gidin ve Jeff ile konuşun. Carter’ın odasına doğru giderken sol tarafta Silk’i göreceksiniz. Adamla konuşun ve Jeff ile tekrar konuştuktan sonra Carter’ın odasına gidin. Şef ile konuşun ve Pinkerten Agency’ye gidin. Arşiv odasındaki kadınla konuşun ve size bir telefon rehberi verecek. Rehbersin sol sayfasındaki haritaya raptiyeleri tek tek yerleştirin. Raptiyeleri sokakların üzerine getirdiğinizde renkleri koyulaşacak. Rengi koyulaşan raptiyeyi buraya yerleştirin. Bu işlemi yine kısa bir müzik duyana kadar gerçekleştirin. Ofise gidip Bur ile konuşun. Daktilonuzun başına geçip bu günkü konuyu yazın.


Gece
Red Chapel’e gidin. Tiyatroya girin ve menajer ile konuşun. Blue Velvet’a gidin. Gilda ile konuşun. Haritadan herhangi bir yere gidin. Tekrar Blue Velvet’a gelin ve topal adamla kouşun.
November 26 1901 Day 11
Gündüz
Paul ile konuşun. Red Chapel’e gidin ve Abigail ile konuşun. Size tekrar silah verecek. Konuşma bittikten sonra masanın üzerinden silahı alın. Crime Scene 24 Nov’a gidin. Silkner’ın asistanı ile konuşun. Pinkerton Agency’ye gidin ve arşiv odasındaki kadınla konuşun. Harita anahtarını verecek. Işıklı panonun oraya gidin. Panonun altındaki harita çekmecesini kadının verdiği anahtar ile açın. Bütün haritaları alın. Işıklı panoya, envanterinizden Low Side District ve Elemtad Railway haritalarını yerleştirin. Bunları, Jack’in bize yazdığı mektuplarda yaptığımız gibi denkleştirin. Haritamızda yeni bir yer çıkmış olacak. Crime scene 27 Nov’a gidin. Yeşil elbiseli bir kadın göreceksiniz. Dümdüz ilerleyin ve merdivenden yukarı çıkın. Camdan bakın. Kadının, erkek arkadaşı ile kucaklaşıyor olduğunu göreceksiniz. Şimdilik burada yapacağımız başka bir şey yok. Polis karakoluna gidin. Jeff ile konuşun. Adam alay ederek sizinle konuşacak. Gazeteye geri dönün ve Paul ile konuşun. Bur ile de konuşup hemen sağınızdaki fotoğraf makenisini alın. Paul’un her zaman fotoğraf çekiyor olduğu yere gidin. Sırasıyla tripod, darkroom, plate, flash ve powder’ı yerleştirin. Kamerayı alın ve masanızın başına geçip bugünkü olayları yazın.
Gece
Crime 27 Nov’a gidin. Oyunu burada save edin. Düz ilerleyip merdivenden tekrar yukarı çıkın. Camın kenarına gelin ve fotoğraf makinesini tekrar kurun. Fotoğraf makinesine yakından bakın. Yeşil elbiseli kadını görünceye kadar kamerayı oynatın. Bir süre sonra Karın deşen Jack’in kadına saldırıyor olduğunu göreceksiniz. Adamı tam ekrandaki hedefe yerleştirmeye çalışın. Fotoğrafı çekin ve katilin kaçıyor olduğunu gözlemleyin. Kadının yanına gidin ve konuşun. Kadını Blue Velvet’a götürdükten sonra günün bitişini seyredin.
November 27 1901 Day 12
Gündüz
Bur ve Paul ile konuşun. Pinkerten Agency’ye gidin ve zile basıp adamın gelmesini sağlayın. Adama fotoğraf makinenizden çıkan plate’i verin. Polis karakoluna gidin ve Jeff ve Carter ile konuşun. Adam sizi tebrik edecek. Blue Velvet’a gidin. Genelevdeki koruma ile konuşun. Madam ile de konuşun. Sol taraftaki perdeden içeri girin ve Fausta ile konuşun. Patrick ile de konuşun (dışarıda bulabilirsiniz) ve tekrar Pinkerten Agency’ye gidin. Adam sizin için fotoğrafın birkaç kopyasını oluşturmuş. Tezgahın üzerinde Jack’in resmini inceleyin. Gazeteye geri dönün ve Bur’e fotoğrafı verin. Günün gelişen olaylarını yazın.


Gece
Blue Velvet’a gidin ve topal adamla konuşun. Genelevin kapalı olduğunu göreceksiniz. Red Chapel’e gidin ve tiyatroya girin. Sahnenin sağındaki perdeden içeri girin. Menajer ile konuşun. Abigail size bir paket bırakmış. Soyunma odasına girin ve masanın üzerindeki mektubu okuyun. Menajer, Karın deşen Jack ile ilgili mektubu okuyacak. Polis karakoluna gidin ve Jeff’e Abigail’in kayıp olduğunu söyleyin. Gazeteye gidin. Paul’un de kızı bekliyor olduğunu öğrendikten sonra Blue Velvet’a gidin. Jason’la (Red Chapel’de de olabilir.) Abigail hakkında konuşun. Genelevdeki koruma görevlisi ile de konuştuktan sonra bütün Crime Scene’leri inceleyin. Crime 21 Nov ya da Crime 15 Nov’da Abigail’i göreceksiniz. Bunlardan herhangi birinde bulamadığınız taktirde haritada farklı yerlere gidin ve bu ikisini tekrar ziyaret edin. Abigail’i gördüğünüzde yanına gidin ve kızla konuşun. Kırmızı kutuya bakın ve animasyonu seyredin. Bir çığlık duyar duymaz ileri gidin. Dar sokakta iken yine düz gidin. Aşağı sola doğru bakın, yerde yatan kızı görün. Fausta? Arkanızı dönün. Karın deşen Jack’in kaçıyor olduğunu göreceksiniz. Adamı takip edin. Limana vardığınızda yine kargayı göreceksiniz.


__________________
|| [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] ||[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]

Konu açmadan önce "[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]" seçeneğini kullanalım..
MaStEr isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Jack Keane Tam Çözüm MaStEr Tam Çözüm 0 19.04.09 15:13
Fly DVD Ripper 5 Ercan Video İşleme Programları 0 26.06.08 12:19
Magic DVD Ripper 5.3 Ercan Video İşleme Programları 0 17.05.08 11:14
#1 DVD Ripper 1.3.46 Atlas Video İşleme Programları 1 05.01.08 14:50
Nidesoft DVD Ripper KorsaN Video İşleme Programları 0 05.02.07 22:11


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 08:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.0.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
ForumTayfa

Arşiv: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 95 96 97 98 99 100 102 103 104 105 106 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 167 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271


ForumTayfa - Link Değişimi
Telinka İletişim | Voip Ürünleri | Link Değişimine Katılın |

Sitemiz bir forum sitesi olduğundan dolayı, kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. ForumTayfa Yöneticileri mesajları itina ile kontrol etse de, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız [email protected] email adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.

Any member of our web site has the right of adding comments instantly without getting permisson due to the forum structure of our site basis. Althought, our site modarators check comments with care, all the responsibilities sourced from these comments directly belong to the members. If you still find any illegal content in our site ( A.buse, H.arassment, S.camming, H.acking, W.arez, C.rack, D.ivx, Mp.3 or any Illegal Activity ), please report us via [email protected] .Your reports will be evaluated as soon as the arrival of your e-mail.