ForumTayfa  

Go Back   ForumTayfa > Oyun Dünyası > Tüm Oyunlar > Tam Çözüm

Tam Çözüm Oyun tam çözümlerini paylaştığımız bölüm...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 19.04.09, 15:21   #1 (permalink)
^^13.09.2009^^
 
MaStEr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: İstanbuL
İlişki Durumu: Evli
Mesaj Sayısı: 13.196
Konu Sayısı: 4701
Takım: Fenerbahçe
Rep Gücü: 4000000
Rep Puanı: 102455765
Rep Derecesi : MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000
Ruh Hali:

Üyenin Facebook Profilini Ziyaret Et
Standart Kabus 22
Karakterler ve kontroller


Adı:
Demir ÖZTÜRK
Yaşı: 29
Boyu: 1.82
Hareketleri: Klavye üzerindeki oklar klasik yön tuşları
(A): Koşma
(D): Kullan (Nesne, kapı tarama)
(S+D): Ateş
(S+Q): Yakın atak
(S+Enter): Mermi doldurma
(H): Harita
(M): Menü


Adı:
Ebru AYDIN
Yaşı: 26
Boyu: 1.72
Hareketleri: Demirin hareketleri ile aynıAdı:
İnzar
Yaşı: Bilinmiyor
Boyu: 1.83
Hareketleri: Klavye üzerindeki oklar klasik yön tuşları
(A): Koşma
(D): Enerji doldurma
(Q): Büyü kullanma
(M): Büyü menüsü
(↓+D): Gard alma
(↓+A): Geri atak
(↓+S): Ani dönüş

Kombolar: (S+S+S), (S+S+A), (S+S+D), (S+A+S), (S+A+A), (S+A+D), (S+D+S), (S+D+A), (S+D+D)

Giriş

Oyunu başlattığımızda dağıtımcı firmanın reklamı verildikten sonra oyunun hikayesini resimler eşliğinde anlatan bir sesle devam ediyor ve sonra kendimizi başlangıç videosunda buluyoruz. Burada Ebru, Demir’i arayarak savaşmakta oldukları bölgelerde madun ordularını geri püskürttüklerini bildiriyor ve insanların artık normale dönüp sokaklara indiğinden bahsediyor ve Demir’inde olanları görmesi için olacaklardan habersiz O’nu yanına çağırıyor fakat sonra Demir yolda giderken bir şeyler ters gidiyor ve Ebru ile bağlantıyı kaybediyor, hikaye ise bundan sonra bizim kontrolümüze geçiyor…

Kadıköy

Oyuna ilk olarak Demir karakteri ile Kadıköy Sevenler Parkı’nda başlıyoruz. Yerde ölü yatan askerlerden bir şeylerin yolunda olmadığını anlıyoruz. İlk olarak üzerlerinden 2 adet “MF-5 7.62’lik” şarjörleri toplayın ve hemen karşımızda VGA Production tabelalı mağazanın kapısından genetik kopyalama ile ilgili ilk dokümanı alın solda sokağın sonunda yanan arabalar var buraya sonra geri döneceğimiz için aklınızda bulunsun şimdi kapısı içeri doğru açık olan koridora girin ve yaralı asker ile konuştuğumuz bir ara video girecek. ve hemen sonrasında arkamızdaki “MF-5 tam otomatik saldırı silahı”na sahip olun ve üzerinde 8. bölge yazan kapıdan geçin. Uzun ve dar sokaktan ilerledikten sonra yolun sonundaki kapıya gelme den hemen önce solda kolinin üzerinde duran “tek jaklı kablo”yu alın. Burada yerde kan izleri ve et parçaları göreceksiniz sonra kapıdan devam edin hemen önünüzde görülen Tamer Çilingir tabelasının yanındaki varilin üzerinde duran “pas sökücü spreyi” alın ve burada yapılacak başka bir şey olmadığından geldiğiniz yoldan geri dönün. Yaralı asker ile konuştuğumuz holden dışarı çıktığınızda tiz bir ses duyacaksınız biraz dikkat ederseniz oyunun ilk yaratığı olan “Cino” ile karşılaşacaksınız. Bu yaratık bir görünüp bir kayboluyor ve sizi pek fazla takip etmiyor, onun için hedef değilsiniz lakin önüne de çıkmayın. Öncelikle cino ölümsüzdür onu öldürmek için kurşunlarınızı boşuna harcamayın ve çıktığınız koridorun hemen yanındaki yeşil kapıdan devam edin. Karşımıza paslanmış bir kapı çıkacak bunu açmak istediğimizde kapının sıkışmış olduğunu göreceğiz kapıyı açmak için önceden edinmiş olduğunuz pas sökücü spreyi kullanarak bu kapıyı açın. Biraz ilerledikten sonra hemen önümüzden kaçıp giden adamı takip etmek istesek de bu pek mümkün olmayacak. Diğer kapıya yönelin.

Burada biraz ilerledikten sonra bir video girecek ve silahımızı üzerine boşaltacağımız öldürdüğü adamı afiyetle yemekle meşgul ilk canavarımız “Lakan” ile karşılaşacağız, videodan sonra bize saldırmaya başlayacak bizim burada dikkat etmemiz gereken şey bu yaratık istediği yerden çıkabiliyor ondan sürekli kaçmamak lazım silahımızı doğrultup yaratığa ateş ederken yaratık üzerimize gelmeye devam edecek onu biraz olsun uzaklaştırabilmek için (S) tuşu ile silahımızı doğrulttuktan sonra (Q) tuşuna basarsak dönen tekme hareketi ile biraz geri iteleyip tekrardan ateş etmek için bir boşluk elde ediyoruz. Yaratığı bu şekilde hallettikten sonra yerde can vermiş elemandan 3’lü anahtarı alın. Bu sokağın sonuna gidip soldaki kapıdan devam edin, köşeyi döner dönmez üst üste duran küçük varillerin üzerinden “bahçe makası”nı cebe indirin ve karşımıza çıkacak olan yaratıklarla ilgilenin. Haritada sokağın diğer ucundaki demir parmaklıklı kapıdan geçin.

Burada biraz ileride yine bizi yaratıklar karşılayacak bu sorunu hallettikten sonra gazete bayii’nin önündeki malzemeleri ve “parta pompalı tüfek mermisi”ni alın burada bir ekip otosu ve Demir’in kullandığı askeri araçtan var belli ki kargaşa yaşanmış şimdi etrafa bakarken bayii’nin yanında zincirli bir kapı olduğunu görüyoruz bu kapıyı şimdilik kullanmayacağız hemen karşıdaki, üzerinde Kalesan Yurt İçi Kargo tabelası asılı olan kapıdan geçin. Sağdaki tuvalete girerek diş fırçası ve şarjörü alın ve fazla oyalanmadan çıkın çünkü içeride ölümsüz yaratığımız cino var. Tuvaletin hemen karşısındaki odaya girin, raftan tek jaklı diğer kabloyu alın, kapının yanındaki duvarda asılı bir şema var bu şemanın üzeri oldukça kirlenmiş ve bir şey gözükmüyor şimdi az önce aldığımız diş fırçası ile elektrik şemasını temizleyin. Şemada 1.ve 4.anahtarlar kapalı, diğerleri ise açık olarak gözüküyor (Bu bazen değişebiliyor bu şemayı temizlemeden ilerlemeyin.).

Bu odadaki diğer kapıdan ilerleyin ve Demkameta yazılı alete şemada görülen düzeneği uygulayın. Kalesan Kargo yazılı ana kapıyı artık açabiliriz. İlk önce soldaki güç düğmesini aktif hale getirin sonra açılan kapıdan girin hemen soldaki bilgisayarın yanındaki çantanın üzerinden “Anahtar D2”yi alın. Diğer kapıdan devam edin ve burada karşımıza yeni çıkan ilk uçan yaratığımız “Bauda” ile tanışın. Bunlarla uğraşmak biraz sabır istiyor çünkü biraz yukarı yükselince onları vuramıyoruz fakat beklersek O, bize yolladığı yeşil bir sıvı ile zarar verebiliyor o sebeple burada taktiğimiz şu olmalı eğer çıkabiliyorsak menzilinden çıkmalıyız ve aşağı inmesini bekledikten sonra biraz yakınlaşıp vurmalıyız tekrar uçtuğunda yine aynı şekilde tekrar edip bunları indirebilirsiniz. Sayıca 3 tane geleceği için biraz sabredip çok mermi harcamamaya çalışın bu yaratıkları indirdikten sonra hemen kapının girişindeki raftan İngiliz anahtarı benzeri açacağı alın ve bolca cephanenin yanı sıra bir de serpme mayın bulacaksınız. Burada tahtalarla kapanmış bir kapı var ama buradan gitmeyeceğiz. Hemen yanındaki önü kanla kaplı kapıyı daha önce almış olduğumuz Anahtar D2’yi kullanıp açın ve merdivenlerden yukarı çıkın, duvara yaslı ölü askerden “parta pompalı tüfek”i alın, burada yine o tiz sesi duyacağız , belli ki gizemli arkadaşımız yine bizimle;ofise girin ve masaların arasında duvar dibindeki kasayı bulun daha önce ölü adamın üzerinde bulduğumuz 3’lü anahtarı kullanarak kasayı açın. Bu kasadan üç çeşit silah mermisi alacağız, Mermileri cebe indirdikten sonra oyunu ortasında 22-B yazan siyah dairenin içine girerek kaydedin. Ortalıkta dolaşmakta olan gizemli yaratığın size dokunmasına izin vermeden geldiğiniz yoldan geri dönün. İlk bakışta pompalı tüfeği aldığımız ölü askerin orada olmadığını fark edeceksiniz, acaba nerede?? Şimdi gazete bayii’nin bulunduğu meydana geri dönün burada dostlarımız bizi pençelemek için bekliyor olacak onları hallettikten sonra hani bayii’nin yanında zincir ile kilitlenmiş bir kapı vardı. Oraya gelin ve ofiste raftan aldığımız İngiliz anahtarına benzeyen kıracağı kullanarak zinciri kırın ve kapıdan devam edin ama o da nesi hemen yan tarafımızda Galatasaray’ın bir posteri asılı. Geldiğimiz yer bir marangoz atölyesi içeride bulunan malzemeleri de topladıktan sonra diğer odaya geçin. Burada çıkan uçan arkadaşları halledin ve hemen televizyonun altındaki ufak kutuyu da hafızanıza kaydedin burayı tekrar ziyaret edeceğiz. Hemen aynı odanın dar koridorlarından ilerledikten sonra farklı bir odaya geleceğiz burada hemen önümüzdeki panoya benzeyen alete göz attığımızda karşımıza deneme yanılmalı bir bulmaca çıkıyor.İlk önce menüye girip daha önceden almış olduğumuz 2 adet tek uçlu jack’lı kabloyu birleştirip “iki uçlu jack’lı kablo” haline getiriyoruz ve bunu kullanarak panoya giriyoruz. Aşağıdaki resimleri sırası ile takip ederek kablonun uçlarını portlara taktığınızda hemen yan tarafınızda bulunan kanalizasyon kapağını açmış olacaksınız.

Buradan kanalizasyona inerek devam edin ve ilk defa karşılaşacağımız adı “Barf” olan yeni bir tür ile tanışın.

Bu yaratık Lakana göre daha kuvvetli fakat onun gibi teleport olamıyor yine de çevikliğiyle o özelliğin yerini doldurduğu için önemli bir tehdit unsuru olan bu yaratık üzerinde pompalı tüfeğinizi konuşturup onu susturun ve ileriden sağa dönüp merdivenlerden yukarı çıkın.
Cami

Şu anda bulunduğumuz yer bir cami avlusu ve ortada iki tabut var bir tanesi parçalanmış hemen tam solda duvarın yanında bir kayıt noktası görebiliriz hemen oyunu kaydedin ve buradan ilerleyin yandaki açık kapıdan geçmeden önce cami’nin hemen sol tarafına giderseniz sağlık malzemeleri bulabilirsiniz malum ileride bayağı işe yarayacak. Açık kapıdan geçtikten sonra kameraya doğru hareket ederseniz en sonda bir tane daha bulabilirsiniz şimdi normal istikamette hiçbir kapıya girmeden dümdüz ilerleyin ve sağa dönün bu holün en sonuna doğru koşun ve banklarda oturan adamın yanına gidin burada bir video girecek, bu adam önümüzden kaçıp giden adamın ta kendisi bize garip şeyler anlatmaya başlayacak hiç tekin birine benzemiyor ona güvenmeyin, konuşmalarında kızını beklediğini söylüyor ve bize bir resim veriyor bu kızının resmi kızını bulacağımızı söyleyip adamın burada beklemesini istedikten sonra hareket edin ve hemen önümüzdeki kapıya devam edin fakat bu kapıda zincirle kilitlendiği için daha önce kullandığımız kıracağı burada da kullanıp içeri girin. Gişenin önündeki anahtarı ve abdest oturaklarının en sonundakinin üzerinde duran mermiyi alıp buradan çıkın. Çıktığımızda adamın yerinde olmadığını göreceğiz. Kaçık olduğu belliydi!! Buradan yine kapılara girmeden oyunu kaydettiğimiz yere gelin ve tabutların yukarısında, abdest musluklarının bitimindeki kapıya girin. Burası Ulucami Mezarlığı’na giden kısa bir yol hemen önümüzde kilitli bir kapı var, almış olduğumuz anahtarı burada kullanıp kapıyı açın ve buradaki uçan yaratıkları hallettikten sonra mezarlığın köşesinde üzerinde yeşil bir ampul yanan otlarla kaplı bir mezar buluyoruz. Burada almış olduğumuz bahçe makasını kullandıktan sonra mezarlığın üzerindeki otları kestiğimiz bir video izliyoruz otların arasından mezar taşında asılı duran bir kolye parçası var ve bu mezar az önce konuştuğumuz adamın kızına ait. Kolyeyi aldıktan sonra bu kasvetli yerden çıkıp adam ile konuştuğumuz yere gidin ve hemen oradaki koyu kahverengi olan kapıdan girin ve daha önce geçmiş olduğumuz yere gelin hemen sağa döndüğümüzde aynı kaçık adam ile karşılaşıyoruz ve kısa bir video giriyor, adam burada bize saldırıyor fakat Demir onu haklıyor. Adam öldükten sonra kontrolü elinize alın ve adamdan düşen kolyenin diğer parçasını ve kızının intiharıyla ilgili olan dökümanı alın. Bundan sonra cami avlusuna geldiğimiz kanalizasyona geri dönün isterseniz kanalizasyona inmeden kayıt edebilirsiniz.

Kanalizasyonda karşımıza 2 güçlü rakip çıkacak bunları öldürdükten sonra marangoz atölyesine çıkan merdivenden yukarı çıkın ve televizyonlu odaya gelin burada daha önceden gördüğümüz küçük kutunun yanına geldikten sonra menüden kızın mezarında bulduğumuz ve adamdan düşen kolye parçalarını birleştirin ve kullanın. Kutu açılacak ve içinden bir döküman ile anahtar çıkacak bunları aldıktan sonra devam edin bundan sonraki hedefimiz oyunun en başındaki meydana ulaşmak haritaya bakarak gideceğiniz yönü belirleyip oraya doğru hareket edin tabi ki bu o kadar kolay olamayacak. Yolumuza bir çok yaratık çıkacak ve bunları mümkün olduğunca tabanca kullanarak ekarte edin çünkü güçlü silahlar ilerde işe yarayacak; ilk başladığımız meydana geldikten sonra yaralı askerle konuştuğumuz tavanı çöken holden devam edin ve pas sökücü spreyi aldığımız Tamer Çilingir’in köşesinden sağa döndüğümüzde ileride kilitli bir kapı bulacağız kutu içinden aldığınız anahtarı burada kullanıp açın. Şu an daha önce gelmediğimiz bir mekandayız düz ilerleyip merdivenlerden inin ve sağa dönün az ilerde “Sedanur Polikliniği”nin kapısına ulaşmış olacağız içeri girmek istediğimizde bir video girecek ve kapının arkasındaki bir sesle konuşmaya başlayacağız. Kapı kilitli ve arkasındaki her kimse kapıyı bize açmak istemiyor ve reddediyor biz de boynu bükük oradan ayrılırken yine bir video giriyor ve büyük uçan bir yaratık üzerimize çullanıyor ve biz ne olduğunu anlamadan ekran kararıyor. Bundan sonra Ebru’nun kontrolüne geçiyoruz.

Ev

Ebru ile klasik Türk kültürünü yansıtan bir apartman dairesinde başlıyoruz. Burada Ebru daha fazla bekleyemeyeceğini belirttikten sonra kontrolü ele alın ve kapıdan hole geçin hemen açık mutfak kapısından girip sağlık paketlerini alın. Şimdi evde başka girilebilecek kilitli bir kapı var fakat bu kapıya daha sonra gireceğiz. Hemen bize yol veren diğer kapılardan geçip apartmanın dışına çıkın. Ebru’nun sağındaki minibüsün yönündeki kapıya yönelin minibüsün üzerindekini unutmayın. Kapıdan geçtikten sonra burasını hemen hatırlayacaksınız. Ayrıca Ebru için ilk tehlike arz eden arkadaşlarımızda burada olacak, polikliniğe yönelmeden dosdoğru gidip yolun sonundaki kapıdan devam edin. Burada hedefimiz yeniden Demir ile ilk başladığımız meydana gelmek hatırlarsanız o meydanın en sonunda alevler içinde yanan arabalar vardı işte o arabaların yanına gidiyoruz. Oraya vardıktan sonra arabaların artık sönmüş olduğunu göreceğiz arabanın içindeki cesedi şimdi daha rahat görebiliyoruz ve elinde bir levye var bunu alın ve hiçbir yere sapmadan geldiğimiz yolu takip ederek çıktığınız apartman dairesinin bulunduğu sokağa kadar gelin tabi yaratıklar her zaman ki gibi iş başında olacak. Şimdi apartmandan çıktığımız sokağın diğer ucuna gidin burada sıkışmış bir kapı var ve Ebru açmakta zorlanıyor. Hemen levyeyi kullanarak bu sorunu da çözün. Biraz ilerledikten sonra yolumuzu bir otomobil ve 3-4 tanede Bauda kesecek ilk önce otmobilin yanında üst üste duran patlayıcı madde ile dolu olan varillere 4-5 el ateş edip havaya uçmasını sağlayın bu sayede yolumuzu açıyoruz ve yaratıklardan kurtulduktan sonrada düz ilerleyip Kaya’nın Yeri tabelalı fast food’cu ya girin ve kasadaki dökümanı aldıktan sonra diğer uçtan dışarı çıkın. Geldiğimiz alan Kız Kulesi’ne bakan sahil kenarı ve hemen oyunu sağ alt köşedeki kayıt çemberine girerek kaydedin hemen sonra orta kısımda bulunan küçük tahta iskelenin basamaklarından inin ve mazot deposu boş teknenin yan tarafında duran sandığın üzerindeki kerpeteni alıp tekrar uzun bir geri dönüşe hazırlanın. Şimdi tekrardan levyeyi aldığımız en baştaki meydana geldikten sonra zaten kulağımıza kesik kesik elektrik sesleri gelecek bu ses daha öncede girdiğimiz paslı kapıya giden yeşil kapının önünden geliyor.

Kapının koluna yukarıdan kopmuş bir elektrik kablosu değiyor bu sebeple kapıyı açamıyoruz ilk önce elektriği kesmeliyiz. Hemen kapının solundaki elektrik kutusundan aldığımız kerpeteni kullanarak kablodaki elektriği kesin ve kapıdan devam edin ve biraz ileride araya bir video giriyor ve Ebru üzerinden geçtiği mazgallardan içeri çekiliyor.

Hastane

Demir ile bir hastanede gözlerimizi açıyoruz. Hemen yanı başımızda bir doktor var fakat bu bize kapıyı açmayan adam. Doktor başımıza gelenleri anlatıp hayatımızı kurtardığını söylüyor. Fakat hayat kurtarmak dendiğinde Demir, Ebru için harekete geçiyor ve doktor bize işimize yarayabilecek bir anahtar veriyor ve devam ediyoruz. Arkamızdaki sağlık paketini alarak doktorun sırtı dönük olduğu kapıdan devam ediyoruz ve açık kapıdan geçer geçmez bir silah sesi duyacağız sesin geldiği kapıdan geçmeden önce hemen solunuzda bulunan komidinin üzerinden neşteri alın ve kapıdan devam edin. Burada müzik setinden tanıdık bir türkü duyacağız. Hemen oradaki dökümanı alarak kilitli olan kapıyı doktorun bize vermiş olduğu anahtar ile açıp dışarı çıkın. Burası bize doktorun kapıyı açmadığı dış kapı önümüze çıkan yaratıklardan kurtulup Ebru ile başladığımız apartman dairesine yönelin. Daireye girdikten sonra ilk önce televizyonlu odadan koltuk üzerinde bulunan gazeteyi alın ve tekrar hole çıkın. Ebru ile daha önce kontrol ettiğimiz mutfağın yanındaki kilitli kapının yanına gidin ve ilk önce gazeteyi kullanıp kapının altından geçirin.

Sonra hastaneden almış olduğumuz neşter ile kapının diğer tarafından kilitlenmiş ve kapının anahtar deliğinde duran anahtarı gazetenin üzerine düşürdükten sonra alın ve kapıyı almış olduğunuz anahtar ile açın. İçeride ölü bir adam ve yığınla cephane bulacağız artı hemen önümüzde duran kahverengi dolabı da kontrol edin. İçinden çıkacak şey dolu bir mazot bidonu. Bütün nevaleyi topladıktan sonra önümüzdeki yaratıkları da hallederek iki sokak ötedeki fast food’cu ya ulaşıp diğer tarafından sahile çıkın. Şimdi burada bir ara video girecek ve yukarıdan önümüze karizmatik arkadaşımış İnzar düşecek ve önümüzdeki yaratıkları harcadığı birkaç artistik hareketten sonra onunla tanışacağız ve daha ne olduğunu anlamadan bize Kız Kulesin’de buluşuruz mesajını verdikten sonra gözden kaybolacak ve giderken Ebru’dan bahsetmeyi de unutmayacak. Şimdi isterseniz daha önce Ebru ile kaydettiğimiz çemberin yanına giderek oyunu kaydedebilirsiniz. Hemen sonra teknelerin yanına gelerek almış olduğumuz dolu mazot bidonunu kullanarak motoru dolduruyoruz ve tekneye atlayarak kız kulesine giden kısa bir video izliyoruz.

Kız Kulesi

Hemen koşarak Kız Kulesinin sağ cephesindeki büyük taramalı silahı bulun. Bu silah ile uçmakta olan Arzen’leri temizleyin. Silahı kullanırken (S) tuşunu basılı tutarsanız zoom yapıp daha kolay hedef alırsınız. Kız kulesinin içine girmeden önce çevresinde dolaşarak “bir adet çapa” ve “bir adet kanca” bulmanız gerekiyor. Daha sonra kule kapısından içeri girin. Resepsiyondaki “yarı otomatik silah”ı ve diğer malzemeleri aldıktan sonra Resepsiyon arkasında kalan odadan da “halat” almayı ihmal etmeyin. Daha sonra girişteki asma kilidi kırarak açın. Yemek salonundayız. 2 adet Bauda öldürdükten sonra masalarda bulunan cephaneleri toplayın.

Daha sonra bu odada bulunan diğer kapıdan geçerek kule bölümüne girin. Merdivenlerden bir kat yukarı çıktıktan sonra karşılaşacağınız kapıdan geçerek oyunu kaydedin. Sağlık çantasını almayı da unutmayın. Daha sonra kuleye tırmanmaya devam etmek üzere merdivenlere dönün. Kulenin en üst katını demir bir kapı engelliyor. Bu demir kapıyı açmak için dümeni çevirmeniz gerekiyor.

Ama bıraktığımızda demir kapı tekrar aşağı düşeceği için dümeni almış olduğumuz “kanca” ile kilitleyin. Kız kulesinin en üst katına geldik. Çevredeki cephaneleri topladıktan sonra duvarda asılı duran “koordinat cihazının” yanına gelin. Bu bulmacada yapılması gereken yön tuşlarını kullanarak ortada yanıp sönmekte olan yeşil noktaya ulaşan bir çizgi çizmek. Bunun için cihazın altındaki oklardan (D) tuşu ile sırasıyla “sol, sağ, alt, sol, sol” yönlerini tuşlayıp çizgiyi çizin. Makine bize bir koordinat kağıdı verecek. Şimdi Kız Kulesinden çıkın ve iskeleye geri dönün. Kız kulesinin arkasında kalan deniz fenerini bulun. Önce feneri açın ardından aldığınız koordinat kağıdını yerleştirin. Fenerin ışığı kuyuyu aydınlatacak. Daha sonra bu kuyudan menünüzde olan “halat + çapa”yı birleştirerek aşağı inin.
Kuyuya indikten sonra dar koridorda ilerleyip bir kat daha aşağı inin. Kutuların yanından devam edin, merdivenlerden aşağı inerken karizma arkadaşımız İnzar bizi karşılayacaktır. İnzar’la konuştuktan sonra kapıdan devam edin.

Tüneller

Artık Kız Kulesi’nin altındaki tünellerdesiniz. Kapının hemen yanındaki anahtarı kullanarak koridorun sonunda yolu kapatan demirleri ortadan kaldırın. Tabi bu hareketimiz İznar denilen yaratığı uyandıracak. Onu öldürdükten sonra yaratığın bağlı olduğu kapıyı açarak içeri girin.
Tünelleri birbirine bağlayan ana salondayız. Geldiğimiz kapının yanı başında cansız duran askerden “çakmak” ve “ağır makineli silahını” alın. Oyunu burada hemen soldaki daireye girerek kaydedin. Bu ana salona çıkan “3 ayrı tünel” bulunmaktadır. Bu tünelleri haritamızdaki yönlere göre “batı, doğu ve güney” diye isimlendirelim.Batı tüneli

Batı yönündeki tünelden devam edin. Daire şeklinde renkli bir odaya çıkacağız. Bu odada bulunan kolonların her birine bir kitabe yerleştirerek yine bu odadaki, bizi düşmanımıza götürecek olan kapıyı açacağız. Tabi bu adıma gelmeden önce büyük kapıyı açmamızı sağlayacak 8 kitabeyi tünellerde bulmamız gerekecek. Geldiğimiz kapının tam karşısına denk düşen diğer kapıdan devam edin. Duvardaki anahtarı kullanarak yolumuzu kapatan demirleri ortadan kaldırın. Yalnız bu demirler zaman ayarlı olduğu için koşmamız gerekecek, aksi takdirde aynı işlemi tekrar yapmamız gerekebilir. Demirleri aştıktan sonra tam karşımızdaki sandıklardan sağlık çantasını alın. Duvarda bulunan anahtarı kullanarak yolu kapatan demirlerden sonsuza dek kurtulun. Anahtarın tam karşısına denk gelen küçük kapıdan devam edin, bu salonun sonuna yöneldiğimizde kapıyı parçalayarak karşımıza Barf çıkacak. Onu öldürün ve yıktığı kapıdan devam edin. Hemen solunuzdaki mekanizmadan “çarkı” alın. Sağdaki kapıdan devam edin. Bu odadan ilk “kitabenizi” alın ve diğer malzemeleri de toplayın. Kitabeyi alıp bu odadan çıkmamızla ortalık biraz hareketlenecek.

Barf’lar ve İznar’lar bizi durdurmak için sırayla üzerimize atılacaklar. Yıkılan kapıdan geçin ve sağınızdaki kapıya yönelin. Buradaki odadan “2.kitabeyi” alın. Batı tünellerinde bulunan 2 kitabeyi almış bulunmaktayız. Şimdi tünelleri birbirine bağlayan ana salona geri dönerek oyunu kaydedin.

Güney Tüneli

Oyunu kaydettikten sonra bu sefer güney tünellerine yönelin. Uzun bir salonu aştıktan sonra hemen önünüze çıkacak olan odaya girin. Bu odadan da “3.Kitabeyi” ve diğer malzemeleri toplayın. Odadan çıktıktan sonra sağdaki demir parmaklıklara yönelin. Bu parmaklıkları aşabiliriz ama çarklardan biri eksik, batı tünellerinde bulduğumuz “çarkı” yerleştirin ve anahtarı indirerek parmaklıklardan kurtulun. Salonun diğer ucundaki kapıdan geçin. Burada yine yaratıklar bizi durdurmak üzere harekete geçecekler. Pompalı tüfeğimizle hepsini kolayca öldürebiliriz. Geldiğiniz kapının sağında kalan kapıdan devam edin. Bu salonda yine bir anahtar ve bu anahtarın bağlı olduğu zamanlaması olan demir parmaklıklar var. Anahtarı indirdikten sonra koşarak parmaklıkları aşın. Sandıklarla dolu bir odaya geldik. Duvardaki anahtarı indirin. Böylelikle demir parmaklıklardan tamamen kurtulmuş bulunmaktayız. Zamanlaması olan demir parmaklığın bulunduğu yere geri dönün ve hemen solundaki geçitten devam edin. Bu odadan “4. ve 5. kitabeyi” ve doğu tünellerinin kapısını açan anahtarı alacağız.
Tünelleri birbirine bağlayan ana salona geri dönerek (dönerken birçok yaratık öldürmemiz gerekecek) oyunu kaydedin. Aslında 8.kitabe de güney tünellerinde bulunmakta lakin ona ulaşabilmek için gerekli olan “demir testeresini” doğu tünellerinde bulacağız.

Doğu Tüneli

Oyunu kaydettikten sonra doğu tüneline yönelin. Kapıyı güney tünelinden aldığınız anahtar ile açın. Düz ilerleyin, yaratıkları öldürdükten sonra sandıkların üzerinden testere’yi ve diğer malzemeleri alın. Geri dönün ve sağdaki salona yönelin. Yaratıkları öldürerek devam edin, bu uzun yolculuğu sandıklarla bloke edilmiş bir engel sonlandıracak. Sandıkları çakmak ile tutuşturarak yola devam edin. Önünde tahtaların bulunduğu kapıdan girin. Bu odadan “6.kitabeyi” alın. Odada başka bir şey bulamayacaksınız. Doğu tünellerinde işimiz böylelikle bitmiş oluyor. Ana salona geri dönerek oyunu kaydedin ve tekrar güney tünellerine yönelin.

Güney Tüneli (7.ve 8.kitabe)

Bir kez sola sapın (Demir’e göre). Daha önce eksik çarkı tamamlayarak açtığımız geçitten geçin ve düz devam edin. Uzun ve düz bir yolculuktan sonra karşımıza “çürümüş demir parmaklıklar” çıkacak. Bunları testere ile keserek yolunuzu açın. Bu odadan da son iki kitabeyi ve diğer malzemeleri alarak ana salona geri dönün ve oyunu kaydedin.

Batı tünellerine gidin. Daire şeklindeki odayı bulun ve her kolona bir kitabe yerleştirerek ana kapının açılmasını sağlayın. Hemen sonrasındaki devasa boyutlardaki kapıyı açarak köprüden ilerleyin.

Videoda Demir gaile taşını alıyor ve kendinden geçerek enseleniyor. Onu Ebru kurtaracak lakin hemen öncesinde Ebru’nun sağ salim Demir’e ulaşması için İnzar’ın bütün tünelleri yaratıklardan temizlemesi gerekecek.

İnzar’ın kontrolünü elimize aldık. Bu eğlence yüklü bölümde yapmamız gereken bütün tünelleri yaratıklardan temizlemek. Daha eğlenceli bir hale getirmek için farklı saldırı kombinasyonlarını ve büyülerinizi kullanmayı unutmayın. Yeterli enerjiyi topladığınızda (Q) tuşu ile büyü yapabilir, menüden farklı büyüleri aktif edebilirsiniz. Bütün saldırı kombinasyonları S tuşu ile başlıyor. Doğu, batı ve güney koridorlarını yaratıklardan temizleyin, enerjiniz azaldıkça (D) tuşuna basılı tutarak enerjinizi doldurabilirsiniz. Kapılardan da yine (D) tuşunu basılı tutarak geçiyoruz. Ayrıca Doğu tünellerinde Demir’in açamadığı kapıyı aşarak oradaki yaratıkları da temizlemeyi unutmayın. Gitmediğiniz odaları haritadan takip edebilirsiniz. Bütün tünelleri temizlediğinizde adrenalin dolu müzikte değişecektir. Tünelleri temizledikten sonra renkli daire şeklindeki odaya gelin ve kitabeleri kullanarak açtığınız kapıdan devam edin. Video’da İnzar hocası ile karşı karşıya geliyor düello tarzındaki konuşmadan sonra hocası Artal adlı yaratığı uyandırıyor ve yaratıkla baş başa kalıyoruz. Burada seçtiğiniz büyülere dikkat edin isterseniz en tesirli büyüsü ters çekimi kullanın isterseniz diğer büyülerle de saldırın fakat altınızda çıkardığı kırmızı yuvarlağa yakalanmayın (D) tuşu ile de enerjinizi doldurarak ölüm riskini azaltın. Yaratığı öldürdükten sonra gelen video da kontrolleri tekrar Ebru’nun alacağını anlıyoruz.

Yere Batan Sarnıcı

Kontrol Ebru’ya geçtikten sonra Batı tünellerindeki daire şeklindeki odaya ilerleyin. Köprüden geçin. Demir’in yakalandığı yerdeyiz. Artal’ın uyandığı platformun arkasındaki kapıdan devam edin. Sandıklarla dolu odayı geçin. Bu uzun koridorların sonunda asma bir merdiven bulacağız. O merdivenden tırmanın. Yerebatan Sarnıcı’ndayız. 22-B dairesinde oyunu kaydedin. Haritayı açarsanız aynı yönde 3 yol göreceksiniz. Sadece 3.yolun devamı var, oraya gidin. Burada üçgen bir bulmaca ile karşılaşacağız. Bu bulmacada deneme yanılmadan çok mantık ön planda “Yeşil, Mavi ve Kırmızı” taşları doğru yerlere koyduğumuzda kapı açılacak ve devam edeceğiz. Resimdeki dizilimi yaptıktan sonra ortadaki elmasa basarak kapıyı açın ve ardındaki kapıdan ilerleyin.Dolanarak merdivenleri tırmanın. Tapınağa geldik.

Tapınak

Çıktığımız kapı ile aynı yönde duvarın üzerinde bir panel bulunuyor. Bu paneldeki şalteri indirerek Demir’in bulunduğu zindanın ışıklarını yakın. Aksi taktirde Ebru oraya gittiğinde ortamı çok karanlık bularak geri dönecektir. Şalteri indirdiğimizde yaratıklar spot ışıklarla bizi aramaya başlayacaktır. Spot ışıklara yakalanmadan tapınağın solundaki zindanlara gelin. En soldaki kapıya yönelerek biricik aşkınız Demir’e kavuşun. Videonun sonunda zavallı Ebru kuledeki madun tarafından vurulup yaralanıyor ve onu orada bırakmak zorunda kalıyoruz. Kontroller tekrar Demir’de.

Zindana geri dönerek odaları teker teker dolaşın ve techizatlarınızı toplayın. Odalardan birinde bir “kalp” çıkacak. Bu kalplerden 4 adet toplayacağız. İleride geri dönmek istemiyorsanız bu kalbi yakınken şimdi alın. Kalplerin bulunduğu odalarda bizi “Teferun” adlı iğrenç yaratıklar karşılayacak, hazırlıklı olun. Duvarda asılı kalbi alın ve Teferun’u öldürün (Bu yaratıkları öldürmek için “Serpme Mayınları” kullanabilirsiniz, Q ile tekme attıktan sonra mayını yaratığın ayaklarının altına bırakın, oyunun bundan sonraki kalan kısmında ağır makineli silahları kullanmamaya özen gösterin çünkü oyun sonunda onlara çok ihtiyacımız olacak).

Zindan’dan çıkın, Spotlara yakalanmadan Tapınağa yönelerek kapıyı avucunuzdaki Gaile taşı ile açın, asansörle aşağıya inin. Artık tapınağın içindeyiz. Kayıt dairesinde oyunu kaydedin. Tapınak madunlar tarafından korunuyor, onları öldürürken tabancanızı kullanarak oyun sonuna etkili silahlarınızı biriktirebilirsiniz.

Tapınakta yapmamız gereken İnzar’ın buraya gelmesini engelleyen büyüyü bozmak. Bunun için “4 kalp (birini zindandan almıştık), ve 4 hançeri” bir araya getirmemiz gerekiyor. Merdivenlerden yukarı çıkın, soldaki kapıdan devam edin. İlk madunu burada öldürüyoruz. Şarjörünüzü sürekli dolu tutun. Ekranın solundaki kapıdan girin. Kütüphanedeyiz, buradan bir anahtar ve kitap alıyoruz. Elbetteki anahtar daha önemli. Kütüphaneden çıktıktan sonra koridoru izlemeye devam edin, bir madun daha öldürerek kapıdan geçin. Yeşil bir odadayız. Ortada büyük bir masa var, bu odadaki madunu öldürerek diğer kapıdan devam edin. Bu odada 3 saat var, bu bulmacada saatlerin hepsini 12ye getirdiğimizde odanın ortasındaki kapak açılacak ilk önce en sağdaki saatten başlayalım (D) tuşu ile 3 kere çevirin sonra ortadakini 1 kere ve en soldakini de 3 kere çevirince hemen arkamızdaki gizli geçit açılacak. Gizli geçitten devam edin. Burada kancalara asılmış yaratıklar var. Zararsızlar korkmayın. Sağdaki kapının ardındaki kanlarla kaplı odada bir madun ve bir kazma bulacağız. Madunu öldürüp kazmayı alın. Odadan çıkın, boş kancaları geçtikten sonra sağa dönün, biraz ilerledikten sonra sola dönerek 2.kalbe ulaşmış olacağız. Kalpleri koruyan Teferun’ları unutmayın. Kalbi aldıktan sonra geri dönün, geldiğimiz yöne dönmeden düz ilerleyin. Yolumuz tahtalar ile kapatılmış, kazmayı kullanarak yolu açın ve kapıya yönelin. Kapıyı açmak için basit bir bulmacayı çözmemiz gerekiyor. Yapmanız gereken ortadaki 9 kareyi de gri bloklar ile doldurmak, bunu yapmak için alakalı yöndeki butonlara basmanız yeterli. Kapının ardında dar bir paslı demir köprü ve 3 adet Bauda bizi bekliyor. Yaratıkları hallettikten sonra köprünün diğer ucuna devam edin. Merdivenden aşağı inin. İnzar’ın girişini engelleyen büyü burada bulunmakta. 4 farklı köşede tabelalara saplanmış vaziyette bulunan hançerleri alın. Hançerleri aldıktan sonra tapınağın ana girişine kadar geri dönün ve oyunu kaydedin.

Oyunu kaydettikten sonra merdivenlerin altında kalan kapıdan girin. Ekranın hemen sağında demir parmaklıklarla ayrılmış bir bölüm var. Buraya girerek not defterini alın (bu bölümün anahtarını kütüphaneden almıştık). Not defterini ve silah mermilerini aldıktan sonra koridordan aşağı inin. Beyaz seramiklerle kaplı odayı aşın ve kan rengindeki kapıya yönelin. 3.kalbi de buradan alın. 22-B dairesinin bulunduğu girişteki salona geri dönün. Tapınak girişinin solunda kalan odaya girin. 2 adet madun öldürmemiz gerekecek. Sola dönün ve kapıdan geçin. Bu odada kanlarla kaplı bir halı, mumlarla kaplı bir ayin masası ve dolaplar var. Bu orayı da arkanızda bırakarak diğer kapıdan devam edin. En sonunda 4.kalbe de ulaşmış olacağız.

Kalpler ve hançerler tamamlandı. Şimdi yapmamız gereken kalpler ile hançerleri kombine ederek hançeri 4 büyülü resmin üzerine saplayarak resimde belirecek yazıları not defterine kaydetmek. Bu resimlerin 2si üst katta 2si giriş katında bulunuyor. Tapınağın ana girişine dönerek oyunu kaydedin. İlk resim için kayıt yerinin sağındaki kapıdan geçip odaya girin. Madunları öldürdükten sonra odadaki resmin önünde durun. Hançeri kalp ile kombine ederek resme batırın. Çıkan yazıyı da not defterinize yazın. İlk büyülü yazıyı bu şekilde almış bulunmaktayız. Geri kalan 3 resmi de bularak aynı şekilde yazıları not almamız gerekiyor. Ana salona geri dönelim. Resimlerden ikincisi soldaki kapıdan (4.kalbi aldığımız yönde) devam ederek fotoğraflarla ve garip şekillerle dolu bir odada. Buradaki tabloda yazan yazıyı da alarak tekrar ana salona geri dönün.

Merdivenlerden yukarı çıkın, geriye kalan iki resimden birisi soldaki kapının ardında (kütüphanenin hemen karşısındaki odada), diğer resim (kuş resmi) ise sağdaki kapının ardındaki odalardan birinde bulunmaktadır.

4 resimden 4 gizli yazıyı not ettikten sonra hançerleri aldığımız yere geri dönerek bu 4 not kağıdını odanın ortasındaki ateşte yakarak İnzar’ın tapınağa girişini engelleyen büyüyü ortadan kaldırıyoruz. Böylelikle İnzar zaman kaybetmeden yanımıza geliyor ve Demir ile İnzar’ın kısa konuşmasını içeren bir video izledikten sonra yeniden kontrol İnzar’a geçiyor.

Yapmamız gereken ustamızı alt etmek. Burada geçen uzun konuşmadan sonra saldırıya geçebiliriz unutmayın karşınızdaki rakip İnzar’ın hocası ve ondan aşağı kalır yanı yok. Sık sık D tuşu ile enerji doldurmanız gerekebilir ve eğer ters çekim büyüsünü iki kere kullanabilirseniz %70 kazanan siz olursunuz.

İnzar yolumuzdaki büyük engeli temizledikten sonra birkaç nasihatte bulunup bizi izleyeceğini söylüyor. Kapıdan devam edin. SalondaKi madunları temizleyip sağlık çantalarını alın. Sonunda baş düşmanımız Tağut ile yüzleşebileceğiz. Dehri 22.Bölge olan İstanbul’un denetimini Tağut’a bırakmıştı. Tağut ile çekişmeli laf dalaşının ardından, önce üzerimize yaratıklarını salacak, size tavsiyem bu yaratıkları serpme mayınlar ile temizlemeniz eğer yeterince pompalı kurşununuz var ise bunlarla da işinizi görebilirsiniz yaklaşık 12-13 yaratık öldürdükten sonra Tağut size yıldırım ve ateş huzmeleri atmaya başlayacak. İşte artık ağır makinelimizi kullanabiliriz. Tağut’un üzerine var gücünüzle A6-Rator mermilerini boşaltın. Bir süre sonra Tağut önüne yerden Ebru’nun silüetini çıkaracak, aldanmayın sağa sola kaçarak Tağut’u vurmaya devam edin (bu noktada Pompalı tüfeği tavsiye ederim). Bir süre sonra Ebru yanacak ve Tağut savunmasız kalacak ve İnzar’ın sesini duyacağız bize Gaile taşını kullanmamızı söyleyecek ve hemen menüye girip Gaile taşını kullanarak Tağut’u ortadan kaldırın. Burada gönül isterdi ki daha tatmin edici bir video ile oyun bitsin fakat sadece Dehri’nin bir anlık görüntüsünü görüp ve bu işin burada bitmediğini söyleyen tehditkar sözleriyle oyunun devamının geleceğini anlıyor ve oyunu bitiriyoruz. Sonundaki sürprizi de bitirince görürsünüz. İyi eğlenceler.


__________________
|| [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] ||[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]

Konu açmadan önce "[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]" seçeneğini kullanalım..
MaStEr isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Uçakta kabus! ZeuS Fenerbahçe 0 23.11.08 16:56
Yeniler kabus oluyor ZeuS Fenerbahçe 5 04.09.07 09:11
Dallas kabus görüyor ! recep_oflu Basketbol 0 30.04.07 17:55
Kabus, Türkiye'ye geliyor! blackjaack Türkiye Gündemi 0 22.04.07 19:37


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 20:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.0.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
ForumTayfa

Arşiv: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 95 96 97 98 99 100 102 103 104 105 106 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 167 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271


ForumTayfa - Link Değişimi
Telinka İletişim | Voip Ürünleri | Link Değişimine Katılın |

Sitemiz bir forum sitesi olduğundan dolayı, kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. ForumTayfa Yöneticileri mesajları itina ile kontrol etse de, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız [email protected] email adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.

Any member of our web site has the right of adding comments instantly without getting permisson due to the forum structure of our site basis. Althought, our site modarators check comments with care, all the responsibilities sourced from these comments directly belong to the members. If you still find any illegal content in our site ( A.buse, H.arassment, S.camming, H.acking, W.arez, C.rack, D.ivx, Mp.3 or any Illegal Activity ), please report us via [email protected] .Your reports will be evaluated as soon as the arrival of your e-mail.