ForumTayfa  

Go Back   ForumTayfa > Oyun Dünyası > Tüm Oyunlar > Tam Çözüm

Tam Çözüm Oyun tam çözümlerini paylaştığımız bölüm...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 19.04.09, 15:30   #1 (permalink)
^^13.09.2009^^
 
MaStEr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: İstanbuL
İlişki Durumu: Evli
Mesaj Sayısı: 13.196
Konu Sayısı: 4701
Takım: Fenerbahçe
Rep Gücü: 4000000
Rep Puanı: 102455765
Rep Derecesi : MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000
Ruh Hali:

Üyenin Facebook Profilini Ziyaret Et
Standart Lost: Via Domus Tam Çözüm
Bölüm 1: Force Majeure

Oyuna Lost dizisinin fanatiklerinin net bir şekilde hatırlayacağı uçak kazası ile başlıyoruz. Gözlerimizi açtığımızda ormanın içerisindeyiz. Dümdüz koşun ve ağaçta asılı duran cesedin yanına gelin. Hemen sağ tarafından giden yoldan ilerleyip kim olduğunu hatırlayamadığımız bir kadın ile karşılaşıyoruz. Yardım bulmamız gerekli. Sol taraftan biraz daha ilerlediğinizde Kate ile karşılaşacaksınız. Bütün soruları sorun. Size bir şişe su verecek. O sırada “Flashback“ denilen bölüm karşımıza çıkıyor. Flasback bölümlerinde amacımız, size gösterilen parçalanmış fotoğrafı yeniden çekmek. Aslında tam olarak aynı kareyi yakalamasak bile kabul ediyor oyun. Bu yüzden fazla zorlanacağınızı düşünmüyorum. Yinede çekeceğiniz fotoğrafları resimler bölümünde bulabilirsiniz. Kate hostes kızdan su şişesini alırken fotoğrafı çekin. Yalnız yeteri kadar odaklanmış olmaya dikkat edin.( Odaklanmak için sağ ve sol ok tuşlarını kullanıyoruz ) Fotoğrafı çektikten sonra karakterimiz Kate’in bir kaçak olduğunu ve ellerinde kelepçe olduğunu hatırlayacak. Onu uçakta görmüştük. Kısa süren ara demoyu izledikten sonra size doğru gelen hostes kadın ile konuşun ve ardından yeniden bir demo giriyor. Tekrar ormandayız. Kate’e kelepçeleri sorun. Sizinle bir anlaşma yapmak istediğini ve kelepçe meselesinin aranızda kalmasını istediğini söyleyecek. Ardından burada bir köpek olduğunu ve onu takip ederek uçağın düştüğü kıyıya gelebileceğinizi söyleyecek. Köpeği bulun ve sahile gidene dek takip edin. Eğer sizden çok uzaklaşırsa köpeği çağırabilirsiniz.

Sahile geldiğinizde ileriye koşarak Jack’i bulun. Size uçağın yakıt tankını ikinci motora yönlendirmeniz gerektiğini söyleyecek. Hemen enkaza koşun ve panele tıklayın. Burada yapmanız gereken, akımı sol taraftan sağ tarafa doğru götürmek. Fakat bunu yaparken dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü akım sağ tarafa üstünde de görebildiğiniz gibi en fazla 35v olarak geçmek zorunda. Aslında oldukça basit bir bulmaca fakat şöyle açıklayabilirim. Elinizde 6 adet sigorta(fuse) bulunuyor. Bu sigortalardan 2 uçlu olan iki tanesi akımı geçirirken 5v’lık bir kayba uğratıyor. 3 uçlu olan iki tanesi ise 15v, 4 uçlu olan iki tanesi ise 30v’lık bir kayba yol açıyor. Bu şekilde ufak bir hesap yaparak kolayca çözebilirsiniz. Sol tarafa 2 uçlu olanlardan, sağ tarafa ise 4 uçlu olanlardan koyarak bu bulmacayı çözüyoruz. Demo giriyor ve uçağın kanadı düşüyor. Jack ile tanışıyorsunuz. Hafızanızı kaybettiğiniz için isminizi bilmediğinizi söyleyince size hafızanızı tetikleyecek bir şeyler bulmanız gerektiğiniz söyleyecek. Şimdiki hedefimiz kendinize ait bir şeyler bulabilmek. Sol tarafınıza doğru koşun ve yakılan ateşi bulun. Ateşin hemen yanında çantanızı bulacaksınız ve bu sırada gizemli bir yabancı gelerek size saldıracak. Bir kameradan ve fotoğraftan bahsediyor. Fotoğrafı bulacağını ve sizi öldüreceğini söyledikten hemen sonra suratınıza yediğiniz tekme ile ilk bölümü bitiriyoruz.

Bölüm 2: A New Day

Demodan sonra Kate ile konuşun. Size uçağın bir bölümünün ormanın içerisine düştüğünü söyleyecek. Ormana gitmeniz gerekiyor, fakat Jack size izin vermeyecek. Geri dönün ve Claire ile konuşun. Söyleyebileceğiniz herşeyi söyleyin. Jack ile konuşun. Ardından sahil tarafında bir kadın ile karşılaşacaksınız. Yine Flashback ile kadını hatırlamaya çalışacağız. Bu kez hem fotoğraf çekmeniz gerekiyor hem de etraftaki gazeteyi, günlüğü ve ses kaydedicisini incelemeniz gerekiyor. Fotoğrafı çektikten sonra bu kadının arkadaşınız olduğunu anlıyoruz. 3 nesneyi de inceledikten sonra kadının yanına giderek konuşun. Demo girince arkadaşınız arkadaki balıkçıya bir yalan söyleyecek ve kayığa binebileceksiniz. Yeniden günümüze dönüyoruz ve kadın yok oluyor. Fotoğraf makinemizi bulmamız gerekiyor.

Yükleme ekranından sonra Jack’e koşun ve Claire’ın rahatsızlandığını söyleyin. Jack hemen orayı terk edecek ve siz de ormana girebileceksiniz. Jack gidince ormana girin. Hemen önünüzde John Locke, Banyan ağacı denilen ağaçların içinde sizi çağırıyor olacak. Onunla konuşun ve size bu ağaçların korumanıza yardımcı olacağını söyledikten sonra yanınızdaki uçak enkazını inceleyin. Uçağın kalan kısmını bulmak için bu parçaları takip edeceğiz. Her parçayı bulduğunuzda, bir daha ki parçanın yönünü gösterecek. Bu şekilde ilerleyerek ormanın diğer tarafına geçeceksiniz. Yalnız Kara Duman ormanda iş başında ve dikkat etmeniz gerekiyor. Yaklaştığını çıkardığı garip sesten anlayabilir ve hemen Locke’ın size söylediği ağaçlardan birinin içerisine saklanabilirsiniz. Yakalanırsanız sizi öldürüyor. Buna dikkat ederek hızlıca uçağın parçalarını takip edin ve ormanın ikinci kısmına geçin. Ormanın içerisindeyken yerde bulacağınız bütün su şişeleri ya da meyveleri toplamaya özen gösterin. Bunları takas yaparken kullanacağız.

Ormanın diğer kısmına geçtiğinizde düz gidip sağa dönün ve Michael ile karşılaşın. Onunla konuşunca uçağın diğer kısmının mağaranın diğer ucunda olduğunu öğreniyoruz. Michael ile takas yapın ve 2 tane meşale alın. Mağaraya girin ve meşalenizi yakın. Mağaranın içerisi biraz karışık, fakat sizi çıkışa doğru yönlendirecektir. İçeride yarasalara dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü geldikleri zaman meşalenizi söndürüyorlar. Yolunuzu bulmak için yerdeki iskeletleri takip edin. Eğer doğru yönde ilerleyebildiyseniz bir kutup ayısı cesedi ile karşılaşacaksınız. Yerde bir meşale daha var onu da alın. İlerlemeye devam edin. Mağaradan çıktıktan sonra ilerleyin. Yükleme ekranından sonra bir iki adım atınca uçağın kokpit kısmını göreceksiniz. Sağ taraftan ilerlemeye devam edin. Sol yapın ve içeri girin. Girdikten sonra hemen sağ tarafa dönün. Eşya dolabını inceleyin. Dolap kilitli ve kameranız da içinde. Bunu açmamız gerekiyor. Sola dönün ve ilerleyin. Yerden kitabı alın. Kokpite geldiğinizde camda kan olduğunu göreceksiniz. Tam arkanızda iki tane elektrikli panel bulunuyor. Sağdaki panele girince bütün sigortaları toplayın ve soldaki panele tıklayın. Burada yine ilk bulmacaya benzer bir bulmaca ile karşı karşıyayız. Bu kez iki yol var ve üst kısma 75v alt kısma ise 50v gelecek şekilde sigortaları yerleştirmeniz gerekiyor. Yine oldukça basit bir bulmaca. Sigortaları yerleştirince demin kilitli olan dolap açılacak. Dolaba dönün. İçinden eşyaları alın. Daha sonra elektrik paneline geri dönün ve sigortaları tekrar alın. Şimdi uçaktan çıkın ve demo girecek. Bölüm ikiyi de böylece bitirmiş olacaksınız.

Bölüm 3: Via Domus

Uyandığınızda kamptasınız. Düz koşun ve Sayid ile konuşun. Locke’ın pile sahip olduğunu söyleyecek. Locke ile konuşun. Size pile ihtiyacınız olmadığını söyleyecek ve pili vermeyecek. Bu sırada yeniden Flashback yaşıyoruz. Fotoğrafı çekin. Demo girecek. Adada gördüğümüz gizemli kadının adının Lisa Gelhorn olduğunu öğreniyoruz. John Locke’ı nereden tanıdığımızı hatırlıyoruz. Fakat bir farkla, kendisi tekerlekli sandalyedeydi. Demodan sonra etrafı inceleyin, 3 adet nesneyi bulmanız gerekiyor. Birisi ses kaydedicisi, diğeri bir not ve bir de gazete kupürü. Nesneleri inceleyin, Rico ile konuşup 3. Flashback’i bitirin.

Locke ile konuşun. Tekerlekli sandalyeden bahsedin. Tehdit yoluyla pillerinizi alacaksınız. Locke’u takip edin. Tekrar konuşun. Ağaçların üzerinde işaretler olduğunu ve takip etmeniz gerektiğini söyleyecek. Ağaçları takip ederek yolunuzu bulacaksınız. Ormana girin. Ağaçları bulduğunuzda size bir sonraki ağacın yerini gösterecek. Aynı uçak enkazında olduğu gibi. İlerlemeye devam edin ve hızlı olun. Ateş seslerini duyacaksınız. Birileri size ateş ediyor. Ağaçları bularak ilerleyin ve ormanın diğer kısmına geçin. Dümdüz koşmaya devam edince Locke ile buluşacaksınız. Yerde kocaman bir kapak var. Bu kapağın üzerinde numaralar yazıyor. Kameranız ile numaraların resmini çektikten sonra Locke ile konuşun. Pilleri isteyin. Takip etmenizi isteyecek. Yine yükleme ekranı ile karşı karşıyayız. Yüklemeden sonra Locke’ın peşinden koşun. Elindeki meşale yardımıyla onu rahatlıkla görebilirsiniz. Meşalenizi alın ve içeri girin. Meşaleyi yakın sesin geldiği yöne doğru ilerlemeniz gerekiyor. Koşarak ilerleyin ve yarasalara dikkat etmeye özen gösterin. Mağaranın geneli boyunca dümdüz koşacaksınız. Gidebileceğiniz başka yönlere gitmenize izin verilmediği için yolunuzu rahatlıkla bulabilirsiniz. Karşınıza Lisa çıkacak ve demo girecek. Yavaş yavaş bir şeyler hatırlamaya başlıyoruz. Ayağınız takılacak ve düşeceksiniz. Yine demo girecek. Demodan sonra ileriye doğru gidin ve bir ceset göreceksiniz. Elinde pusula tutuyor onu alın. Yeniden demo giriyor ve 3. bölümü de bitiriyoruz.

Bölüm 4: Forty-Two

Dördüncü bölüm başladığında bir patlama olacak. Yeniden kamptayız. Pilleri Sayid’e götürmeden önce ormana doğru giriyoruz. Pusulamızı takip etmemiz gerekiyor. Ağaçta bir kağıt göreceksiniz üzerinde 215 yazıyor. İlerleyin ve kağıtları takip edin. Sırayla size gitmeniz gereken koordinatları gösterecekler. Her kağıda ulaştığınızda pusulanızı, kağıtta yazan yöne doğru çevirin ve o yöne ilerleyin. Bu şekilde diğer kağıda ulaşacak ve ormandan çıkış yolunu bulabileceksiniz. İlerlerken yerde bulduğunuz her şeyi toplayın. Karşınıza Desmond çıkacak. Konuşabildiğiniz her şeyi konuşun. Düz ilerleyip ormanın diğer kısmına geçin. Dümdüz koşun ve yerdeki eşyaları toplamaya devam edin. Sayid ile karşılaşacaksınız. Pillerden bahsedin. Sayid size isminizi söylemeden içeriye giremeyeceğinizi söyleyecek. Size yolcu listesini verecek ve isminizin orada olduğunu kanıtlamanızı isteyecek. Adınızı öğrenmeniz gerekiyor.

Geriye doğru geldiğiniz yönden koşun ve sahile dönün. Hurley ile konuşun. Yolcu listesinden bahsedin. Size adınızın orada olmadığı takdirde sizin diğerlerinden birisi olabileceğinizi söyleyecek. Yine bir Flashback ile karşı karşıyayız. Fotoğrafı çekin. Demodan sonra arkanızdaki raflardan mektubu bulun. Hemen yan taraftaki ses kaydedicisini ve Rico’nun yanındaki dosyayı inceleyin. Rico ile konuşun. Adınızın Eliott Maslow olduğunu öğreniyoruz. Tekrar Sayid’in yanına koşun ve adınızı söyleyin. Sizi hoş karşılayacak.

Konuştuktan sonra Swan adlı istasyona girin. Dümdüz koşunca demo girecek. Eğer bilgisayar ses çıkarmaya başlarsa numaraları girmeniz gerekiyor. Etrafı inceleyin. Duvarda bir resim yapılmış. Fotoğrafını çekin. Biraz sonra bip seslerini duymaya başlayacaksınız. Bilgisayara koşun ve numaraları girin. Numaralar 4 8 15 16 23 42. Numaraları girince sayacın sıfırlandığını göreceksiniz. Etrafı incelemeye devam edin. Toplayabildiğiniz her şeyi alın. 3 tane ışığın olduğu bir alet göreceksiniz. Kitaplığı bulduğunuzda bir fotoğrafını çekin. Yiyecek deposuna girip alabildiğiniz her şeyi almaya devam edin.

İlkyardım dolabının yan tarafında bir şeyler yazıyor. Onun da fotoğrafını çekin. Elbise dolabını bulun ve yanındaki panel ile birlikte bir fotoğrafını çekin. Elektrik paneline gidin ve elinizdeki sigortaları akımı düzgün dağıtacak şekilde yerleştirin. Bu bulmaca diğerlerine göre biraz daha zor fakat yine de çözebileceğinizi düşünüyorum. Doğru yerleştirdiğiniz takdirde bir ışık sönecek. Diğer panele koşun ve bu panel bulmacasını da çözün. Bir ışık daha sönecek. Girişteki panele dönün ve bu bulmacayı da çözün(3 panelin de çözülmüş resimleri resimler kısmında bulabilirsiniz). Işıkların olduğu yere gidin ve düğmeye basın. Düğmeye bastığınızda bütün kapılar kapanacak ve bir resim belirecek. Hemen bilgisayara dönün ve “Via Domus” yazın. Ardından D yazarak Enter’a basın. Sırayla sorular sorulacak. İlk sorunun cevabı “63” ikinci sorunun cevabı ise “L“. Soruları cevapladıktan sonra A yazıp Enter’a basın ardından B yazın. Daha sonra ilk kapıyı açmak için A yazarak yine Enter’a basın. Diğer kapıları açmadan önce duvardaki resmin fotoğrafını çekin. Bilgisayara giderek B kapısını da açın. Halterin yanından geçerek panelden bütün sigortaları alın. Diğer panellerdeki sigortaları da unutmayın. Çıkışa doğru koşunca demo girecek. Bölüm 4 de burada bitiyor.

Bölüm 5: Hotel Persephone

Bölüme başladığınızda zifiri karanlık içindesiniz. Çakmağınızı çıkarıp yakın ve demoyu izleyin. Düz yürüdüğünüzde Kate sizi karşılayacak, konuşabildiğiniz her şeyi konuşun ve yine Flashback. Flashback başladığında ileriye doğru gidin ve kolonun yan tarafında laptop ile uğraşan kadının fotoğrafını laptop ekranını da görecek şekilde çekin. Kadının yanına doğru ilerlerken notu inceleyin, sandalyenin arka tarafından dosyayı inceleyin. Sonra tam olarak arkanızda bulunan masanın üzerindeki ses kaydedicisini dinleyin. Oturan kadın yani Lisa ile konuştuktan sonra adaya dönüyoruz.
Gazeteci olduğumuzu hatırlıyoruz. Kate ile konuşun ve gazeteci olduğunuzu söyleyin. Kate size kapıyı açacak. Tavandaki kan izlerini inceleyin. Fotoğraf makinenizi çıkarıp tavandaki kanların fotoğrafını çekin. Kate ile konuşun. Söyleyebildiğiniz her şeyi söyleyin. Arkanızı dönün ve yerdeki oyuncak uçağın resmini çekin. Bilgisayarın olduğu odaya gelin. Bilgisayara tıklayıp A yazarak kapıyı kapatın. Daha sonra D yazarak mor ışık menüsüne ulaşın. A yazarak birinci ışığı B yazarak ikinci ışığı yakın. Kapıya doğru gidin ve solunuzdaki haritaya bakın. Resmini çekin. Başka istasyonların olduğunu öğreniyoruz. Tekrar bilgisayarın olduğu odaya gelin ve istasyondan dışarı çıkın. Yeniden ormandayız. Sol tarafınızdan koşun ve sağa dönüp mağaraya girin bir kapı ile karşılaşacaksınız. Kapı kilitli. Geriye dönün ve mağaradan çıktıktan sonra sola tarafa doğru koşun. İleriye doğru gidince sahile varacaksınız. Sahile gidin ve Charlie ile konuşun. Dinamitleri sorun. Locke’a gitmeniz gerektiğini söyleyecek. Takas yaparak ondan silah ve benzini alın. Arkanıza doğru koşun ve Locke’u bulun. Dinamitleri sorun. Hugo ile konuşun. Ona da dinamitleri sorun. Size Black Rock adında bir yerden bahsedecek.

Bebek pusetinin olduğu yerden ilerleyin ve tekerlekli sandalyeyi bulun. Bir fotoğrafını çekin. Geriye dönüp mavi çadırı bulun. İçinde Charlie’nin gitarı var. Fotoğrafını çekin. Tekrar ormana dönüyoruz. Hatch adı verilen yere gidin. Burada yapmanız gereken kayaların arasındaki yolu takip etmek. Kırmızı bir bayrak göreceksiniz. Ağaca doğru ilerleyince Dark Territory’e giriş yapmış oluyorsunuz. Hemen ileri koşun ve ağacın içine girin. Kara Duman peşinizde. Gidene kadar bekleyin. Gittiğinden emin olunca dışarı çıkın ve ileriye doğru koşmaya devam edin. Minibüsün fotoğrafını çekin ve düz koşun. Burada elinizden geldiğince çabuk olmalısınız ve eğer Kara Duman size yaklaşırsa hemen ağaçların içine girerek beklemelisiniz. Ormanda ancak gitmeniz gereken yere veya geldiğiniz yere gidebildiğiniz için bulmak pek de zor olmayacak. Black Rock’ı bulduğunuzda içine girin. Ateş edecekler, silahınızı çekin ve yukarıdaki adamı vurun. İlerleyip sağa dönün ve düz ilerleyin. Demo girecek. Black Rock bir gemi. Gemiye doğru ilerleyin ve içine girin. Düz gidince yine demo girecek. Dinamitleri alın ve geriye dönün. Gemiden çıkın. Geldiğiniz yöne doğru giderek ormana girin. Sağ taraftan ilerleyerek yamaca ulaşmanız gerekiyor. Buradan ilerleyerek Dark Territory’e giriş yapın. Sağ tarafa doğru ilerleyin ve Banyan ağaçlarını takip ederek ilerleyin. Diğer bölgeye geçiş yapacaksınız. Sol taraftan düz ilerleyin. Yol sola doğru kıvrılacak, takip edin. Şelalenin altından mağaraya girin ve diğer ucundan çıkarak daha önce gelmiş olduğunuz kilitli kapıya ulaşın. Dinamiti kapıya yerleştirip silahınızı çekin ve uzaklaşın. Yeterli mesafeye geldiğinizde dinamite ateş edin ve kapıyı havaya uçurun. Manyetik çekim alanını nötr hale getirmemiz gerekiyor. Yükleme ekranından sonra düz koşunca değişik bir makine ile karşılaşacaksınız. Sol tarafından dolaşın ve bilgisayarı bulun. Size sorular soracak. İlk sorunun cevabı 8, ikinci sorunun cevabı R ve üçüncü sorunun cevabı ise 493 . doğru cevaplayınca C seçeneği ile nötr hale getirin. Demo ile birlikte 5. bölüm de geride kalıyor.

Bölüm 6: Whatever it Takes

Bölümün başında hızlı olmanız gerekiyor. Koşmaya başlayın ve zıplama tuşu ile kütüklerin üzerinden atlayın. Hiç durmadan koşmaya devam edin. Fark ettiğiniz üzere Kara Duman peşinizde. Eğer engellere takılırsanız sizi yakalıyor. Birkaç deneme ile burayı geçebilirsiniz. Yolun sonuna vardığınızda demo girecek. Demonun ardından kadın ile konuşun. 6. bölümün Flashback’i ile karşı karşıyayız. Lisa tam olarak asansörün önündeki görevli ile konuşurken fotoğrafını çekin. Lisa ile konuşun. 3 nesneyi bulmanız gerekiyor. Bu nesneler yine bir not, bir misafir listesi ve de gazete. Nesneleri bulduktan sonra asansör görevlisiyle konuşun. İkinci konuşma seçeneğini kullanın. Demo girecek ve asansörü terk edecek. Lisa’yı sattınız. Yeniden adadayız. Lisa’yı biz öldürmedik. Kadına söyleyin. Yandaki direklerin arasından geçmeye çalışırsanız ölürsünüz. Kadının çitlerin elektriğini kesmesini bekleyin ve çitlerden geçerek ileriye doğru koşun. Pearl adlı istasyona girmiş olmalısınız. Etrafı inceleyip alabildiğiniz eşyaları alın. Fotoğraf makinenizi çıkarıp duvardaki Dharma sembolünün fotoğrafını çekin ve dışarı çıkın. Çitlere doğru koşun ve tekrar kadınla konuşun. Takas yöntemiyle 2 şarjör ve benzin alın. Hatta alabildiğiniz bütün benzin bidonlarını alın ve elinizdeki gereksiz her şeyi verin. Konuşabildiğiniz her şeyi konuşun. Sağ tarafınızdan devam edin ve istasyonu bulun.

İstasyona girdikten sonra ilerleyin ve binaya girin. Meşalenizi alın ve etrafı inceleyin. Bulabildiğiniz bütün eşyaları toparlayın. Tellerin olduğu yerden geçerek soldaki odaya girin. Dokümanları inceleyin. Kapıdan geçerek ilerlemeye devam edin. Konuşmalar duyacaksınız. Dolapların yanından sigortayı alın. Odaya girin ve her şeyi alın. Dharma sembolünü görene kadar ilerleyin ve sağdaki odaya girin. İstasyonun içerisinde ilerlemeye devam edin. Elektrik panelini bulun ve bulmacayı çözün. Yanınızdaki kapı açılacak. Merdivenden yukarı çıkın. İlerleyerek bilgisayarı bulun. 32 yazarak ses kayıtlarını dinleyin. Geriye dönün ve odadaki haritayı inceleyin. Fotoğraf makinenizi çıkararak resmini çekin. Silahınızı çıkarın. Beyaz kapıya gelin ve kapıyı açar açmaz ayakta duran takım elbiseli adamı vurun. Karşınızda Mikhail. Demo giriyor, Juliet tarafından boynumuza bir iğne daha yiyoruz ve 6. bölüm bitiyor.

Bölüm 7: Worth a Thousand Words

Uyandığımızda bir yerde hapis durumdayız. Lisa arkanızda, onunla konuşun. Size tekrar olmasına izin verme diyor ve ardından da yok oluyor. Cama doğru ilerleyin, Tom ile konuşun. Neden kilitli olduğunuzu sorun. Konuşmanın ardından yeniden Flashback giriyor. Yükleme ekranından sonra hemen ileriye koşup sola dönün ve demirlerin arkasına geçerek fotoğraf çekmek için hazırlanın. İçeriye iki adam girecek, tam çantayı diğerine verirken fotoğrafı çekin. Burada toplamanız gereken bir nesne yok. Demodan sonra adaya geri dönüyoruz.

Tom ile konuşup fotoğraftan bahsedin. Biraz bekleyince kapıyı açacak. Odadan çıkınca yerden sigortayı almayı unutmayın. Bilgisayarların olduğu odaya koşun ve az önce Tom’un durduğu yere gelin. Masanın karşısındaki kapıdan devam edin ve hiç bir yere girmeden ilerleyin. Röntgenlerin asılı olduğu odayı bulun ve içeri girin. İlerleyin ve ortasında köprü olan havuzu bulana kadar gidin. Bilgisayarı bulun. Test geliyor. İlk sorunun cevabı 44, ikinci sorunun cevabı H; üçüncü soru ise B olacak. Hydra istasyonundayız. D yazarak notu okuyun. C yazarak da platformu yukarı kaldırın. Köpekbalığı yukarıya doğru çıkacak. Balığın yanına gidin ve inceleyin. Tam burnunun karşısındaki kapıdan geçerek elektrik panelini bulun. Bulmacayı çözün. İçeri girin ve dosyayı inceleyin. Ardından Juliet ile konuşun. Ardından Ben ile konuşun. Sizden Jack’i, Black Rock’a getirmenizi isteyecek. Konuşmadan sonra otomatik olarak kampa dönmüş olacaksınız.

Sawyer ile konuşun ve ondan alabildiğiniz kadar şarjör alın. Jacki bulmanız gerekiyor. İleriye koştuğunuz zaman Jack karşınıza çıkacak. Black Rock’a gelmesini söyleyin ve kampı terk edin. Jack sizinle orada buluşacak. Ormana girin ve Black Rock’a gidin. Gemiye doğru ilerleyin ve Jack ile konuşun. Size bir silah verecek. Konuşabildiğiniz her şeyi konuşun. Gemiye girin ve güverte kısmına çıkın. Demo girecek ve Jack onu sattığınızı anlayacak. Siz de karşılığında pusulanızı geri alacaksınız. Demodan sonra hemen silahınızı çekin ve masanın üzerinde bulunan dinamiti vurun. Yine demo giriyor ve Juliet size pusulanızı 325 yönüne ayarlayıp bota ulaşmanızı söyleyecek. 1 buçuk dakikanız var ve hızlı olmanız gerekiyor. Hiç durmadan koşun ve engellere dikkat edin. Aynı zamanda ateş eden birileri var ve vurulmamanız gerekiyor. İskeleye ulaştığınızda tekne kıyıya yanaşacak ve John Locke da tekneyi patlatacak. Ardından Locke ile konuşun. İskelenin ucuna giderek bota binin. Şok edici bitiş demolarının ardından oyunu bitiriyoruz. Hayırlı olsun, yeniden adaya döndünüz.


__________________
|| [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] ||[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]

Konu açmadan önce "[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]" seçeneğini kullanalım..
MaStEr isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Echo: Secret of the Lost Cavern Tam Çözüm eFSaNe Tam Çözüm 0 22.02.09 00:14
Lost: Via Domus MaStEr Oyun Hileleri 0 11.02.09 20:24
Lost Via Domus (resim ve video) nk83 Tüm Oyunlar 0 26.04.08 19:57


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 05:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.0.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
ForumTayfa

Arşiv: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 95 96 97 98 99 100 102 103 104 105 106 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 167 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271


ForumTayfa - Link Değişimi
Telinka İletişim | Voip Ürünleri | Link Değişimine Katılın |

Sitemiz bir forum sitesi olduğundan dolayı, kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. ForumTayfa Yöneticileri mesajları itina ile kontrol etse de, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız [email protected] email adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.

Any member of our web site has the right of adding comments instantly without getting permisson due to the forum structure of our site basis. Althought, our site modarators check comments with care, all the responsibilities sourced from these comments directly belong to the members. If you still find any illegal content in our site ( A.buse, H.arassment, S.camming, H.acking, W.arez, C.rack, D.ivx, Mp.3 or any Illegal Activity ), please report us via [email protected] .Your reports will be evaluated as soon as the arrival of your e-mail.