ForumTayfa  

Go Back   ForumTayfa > Oyun Dünyası > Tüm Oyunlar > Tam Çözüm

Tam Çözüm Oyun tam çözümlerini paylaştığımız bölüm...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 23.04.09, 01:06   #1 (permalink)
^^13.09.2009^^
 
MaStEr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: İstanbuL
İlişki Durumu: Evli
Mesaj Sayısı: 13.196
Konu Sayısı: 4701
Takım: Fenerbahçe
Rep Gücü: 4000000
Rep Puanı: 102455765
Rep Derecesi : MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000
Ruh Hali:

Üyenin Facebook Profilini Ziyaret Et
Standart Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty Tam Çözüm
T A N K E R
Oyunumuza Discover isimli bir tanker gemisinin arka güverte bölümünde başlayacağız. Projeksiyon ekranlı televizyonun bulunduğu salona gelin, barın bulunduğu salon. Bu salonun içindeki ikiye ayrılan merdivenlerin solundaki kapıdan girin, bir koridora çıkacaksınız, sol tarafa dönüp bir iki adım ilerlediğinizde bir askerin gölgesini göreceksiniz (eğer ilk olarak geminin içine dışarıdan sağ taraftaki kapıdan giriş yaptıysanız doğruca buraya geleceksinizdir), askeri öldürüp ya da bayıltarak geçin, ilerdeki merdivenli odacıktan bir üst kata çıkın. Çıktığınızda yine bir koridora geleceksiniz, koridorun sol üst tarafında bir güvenlik kamerası var, yakalanmamak için sırtınızı duvara yaslayarak ilerleyin, tekli dolabın yanındaki merdivenden yukarı doğru mutfağın koridoruna çıkın. Bu koridorda lazer ışınlı bir tuzak var, lazer ışınlarını şu anda göremiyoruz, görmek isterseniz yan taraftaki yangın söndürücü tüpü bayıltıcı silahınız M9 ile patlatın, patlayan tüpten yayılan tozun etkisiyle çubuk şeklindeki lazer ışınlarının belirginleştiğini göreceksiniz, sigara kullanarakta ışınları görmeniz mümkün, sigarayı ağzınızda unutmayın, sağlığa zararlı. Eğer ışınlara bir temasta bulunacak olursanız Semtex bombaları harekete geçireceksiniz, bu da ölümünüz demek oluyor. Çubuk şeklindeki lazer ışınlarının altından sürünerek geçin. Burayı geçtikten sonra geminin dümen bölümüne çıkın, ara video girecek. Video bittikten sonra sol taraftaki dümenli kapıyı açıp geminin dışına çıkın. Oyunumuzun ilk Boss'u Olga Gurlukovich ile mücadele edeceksiniz.
O L G A G U R L U K O V I C H - BOSS
Olga bizi pek zorlamayacaktır, mücadeleye başladığınızda ilk olarak Olga'nın tarafındaki yanan büyük fenerin ışığını bayıltıcı silahınız M9 ile kesin, eğer ışığı kesmezseniz daha sonralara doğru Olga feneri size doğrultacaktır ve bu da gözünüzü almasına neden olacaktır. Yani, rahat atışlar yapabilmeniz için fenerin ışığını yok edin. Yine hemen oradaki branda benzeri şeyi, saçaklarına ateş ederek yerinden çıkıp rüzgarla savrulmasını sağlayabilirsiniz. Böylece Olga daha açık bir hedef haline gelecektir. Sonunda M9 silahınız ile yapacağınız atışlar sonucunda Olga bayılacaktır ve USP silahını alacaksınız.
Projeksiyon ekranlı televizyonun bulunduğu salona tekrar geri dönün, bu salonun sağ tarafındaki kapısından çıkıp hemen solunuzdaki merdiven boşluğundan aşağı inin ve yan taraftaki makine odasına ( Engine Room ) geçin.
Engine Room :
Makine odasına geldiğinizde el fenerinin önüne konulmuş mitralyoz silahı tutan bir adam ( Raven ) maketi göreceksiniz, gölgesi duvara yansıyor. Yan taraftaki kapıdan çıkın ve balkonlu koridorlardan geçerek diğer makine odasına gelin, geldiğinizde odanın içine doğru ilerleyin, bir askerin bulunduğunuz odanın koridoruna girerek telsizle konuştuğunu göreceksiniz, askerin telsizle konuşması bitene kadar bekleyin ve biter bitmez öldürün, bulunduğunuz odanın içinde kısa koridor biçimindeki boşluk yerde, devreden kaldırılması gereken tam üç tane Semtex patlayıcılar var. Semtex’leri iptal etmeniz için yeşil ışıklı sensörlerini USP tabancanızla vurmanız gerekiyor, yeşil ışıklı sensörleri bulmak belki biraz uğraştırıcı olabilir.
Yeşil ışıklı sensörlerin yerlerini şöyle sıralayabiliriz:
1) Koridorun sağ taraf duvarında bitişik bir şekilde duruyor, USP ile hedefinizi kontrol paneli üzerindeki yeşil ışığın tam üzerine getirin ve atış yapın.
2) Koridorun ağız kısmında sürünme pozisyonunu alın ve R1'e basıp ilk görünüm açısını yaratın, koridorun sol taraf duvarında bitişik bir şekilde durduğunu göreceksiniz, size kalan USP ile yeşil ışığın tam üzerine bir el ateş etmek.
3) Üçlü metal dolabın önündeki kasanın üzerine çıkın ve koridorun sağ tarafındaki şalter panosunun üzerine bakın, yeşil ışıklı sensörü göreceksiniz, rahatça görüş açısı sağlamak için R1 + L2 + R2 tuşlarına aynı anda basılı tutup Snake’in parmak uçları üzerinde durmasını sağlayın, yeşil ışıklı sonuncu sensörü de şalter panosunun üzerinde göreceksiniz, yeşil ışığı vurun.
Semtex patlayıcıları devreden kaldırdıktan sonra aynı koridor içindeki dümenli kapıyı açıp devam edin, uzunca bir koridor yürüyeceksiniz, biraz ilerledikten sonra mecburi olarak birkaç askerle vuruşacaksınız ve sonrasında bir balkona geleceksiniz, Hold No.1


Hold No.1:
Balkondan aşağı doğru baktığınızda muntazaman dizilmiş bir asker topluluğu göreceksiniz, dev bir perdeden konferansı takip ediyorlar. Balkondan aşağı inin, perdeye yansıtma yapan projeksiyonun ışığına yakalanmadan altından sürünerek geçin, aksi taktirde gölgeniz perdeye yansıyıp yakalanmanıza neden olacaktır, projeksiyon yansıtmasının altından geçtikten sonra ilerdeki sol köşe kapıdan diğer salona (Hold No.2) geçin, bu arada yürürken adımlarınıza dikkat edin, özellikle de demir kızakların üzerinden geçerken oldukça yavaş yürümeye çalışın, ayak sesleriniz sizi ele verebilir. Bazı geçiş noktalarda diğerlerinden farklı olarak nöbetçi askerler bulunabiliyor, bunların kafalarına birer kez M9 ile ateş ederek ayakta uyumalarını sağlayabilirsiniz.
Hold No.2:
Diğer salona geldiğinizde, kendinizi yine askerlerin olduğu genişçe bir yerde bulacaksınız. İki projeksiyon yansıtıcı göreceksiniz, değişmeli olarak yansıtma yapıyorlar. Yansıtma ışıklarına yakalanmadan altından sürünerek geçin, askerlerin sol tarafa doğru dönmelerini bekleyin ve öyle ilerleyin, salonun sağ köşesindeki kapıdan devam edip konferansın verildiği asıl salona (Hold No.3)gelin.
Hold No.3:
Snake içeri girdiğinde devasal Metal Gear’lardan bir tanesini görecek, salona girer girmez sağ tarafınızdaki bilgisayarın önüne gelin ve üçgen tuşuna basın, bilgisayar bizden Metal Gear’ın dört farklı açısından çekilmiş fotoğraflarını isteyecek.
Çekmeniz gereken fotoğrafların açıları şöyle olmalı:
1) Ön sağ cephesinden çekin (sağ taraftaki kameramanın sağ yanından).
2) Direkt karşı cephesinden çekin
3) Ön sol cephesinden çekin (sol taraftaki kameramanın sol yanından)
4) Metal Gear’ın sağ ya da sol yan tarafından “M A R I N E S” yazısı görünecek şekilde bir tane çekin.
Metal Gear’ın fotoğraflarını çekerken zoom yapmayın, mümkün olduğunca kareye sığdırmaya çalışın, aksi takdirde kabul edilmeyecektir. Burada dikkat etmeniz geren en önemli nokta, askerlere sağa ve sola dönme gibi komutlar verildiğinde hemen saklanacak bir yer bulmanız.
Çekmiş olduğunuz fotoğrafları köşedeki bilgisayara verin. Uzunca bir ara video girecek, Metal Gear, Revolver Ocelot/Liquid Snake tarafından kaçırılacaktır.


R A I D E N
Oyunumuzun bundan sonraki bölümünü Raiden ile sürdüreceğiz. Oyunumuza ilk olarak havuzun bulunduğu bir odada başlayacağız, şimdilik silahımız yok. Havuzun içinden “Therm G”yi alın (etrafı kırmızı gösteren ısı birim başlığı), aldıktan sonra üçlü dolabın yan tarafındaki kapıyı açıp koridordan diğer odaya gelin, geldiğinizde iki askerin yerde baygın bir şekilde yattığını göreceksiniz, başlarında yıldızlar dönüyor, bu odanın içinde bir bilgisayar var, bilgisayarın önüne gelin ve üçgen tuşuna basın, bizden isim, doğum tarihi, kan grubu, ülke gibi bazı kimlik bilgileri girmemizi istenecek, bu istenilen bilgileri canınızın istediği şekilde girin, eğer kendinize ait olan gerçek bilgilerinizi girerseniz oyunun sonunda çok hoşlanacağınız bir durumla karşılaşacaksınız.
Bilgisayarla işiniz bittikten sonra kapalı olan radarınız açılacak ve yerde baygın yatan askerler bir süre sonra ayılmaya başlayacaklar, askerler ayılmaya başladığı anda etrafınızdaki kutuların arkalarına saklanarak asansörün gelmesini bekleyin, askerlere görünmeden asansöre binin ve yukarı çıkın. Asansörden indikten sonra bir çatı katının üzerinde olduğunuzu göreceksiniz. Asansörün sağ tarafındaki tel örgülü kısma yaklaşın ve dikkatlice bakın, özellikle iç köşe zemin kısmına doğru, tel örgünün yırtık olduğunu göreceksiniz, tel örgü yırtığına yaklaştığınızda yeşil ışık sinyalli CALL uyarısı alacaksınız, (tel örgü yırtığının önünde birkaç tane martı kuşları var, yaklaştığınızda uçuşmaya başlayacaklar), yerde sürünme pozisyonuna geldiğinizde rahatça göreceksinizdir, tel örgü yırtığından sürünerek geçip aşağıdaki bilgisayar odasına (Strut A Pump Room) inin.
Strut A Pump Room:
Bilgisayar odasına geldiğinizde nöbet bekleyen askeri boğarak öldürün ve köşedeki bilgisayar ile radarınızı açın(her girdiğiniz yeni bölgede bu bilgisayarları kullanarak radarınızı aktif hale getirebilirsiniz), sol taraftaki kapıdan “AB Connecting Bridge” köprüsüne geçin, bu köprü üzerinde iki geçiş yolu var ve her iki yol üzerinde birer tane asker var, sağ taraftaki asker sürekli olarak sabit bir şekilde bekliyor, sol taraftan geçmeyi tercih edin, fakat burada askere görünmeden geçmeniz gerekiyor, bunun için şöyle yapın; asker uzaklaştığında köprünün yan tarafından sarkarak yan yan ilerleyin, askeri atlattıktan sonra bir sonraki yere (Strut B Transformer Room) geçiş yapın.
Strut B Transformer Room:
Duvarları kanlar içinde kalmış bir trafo odasının koridoruna geleceksiniz, bir ara video girecek. Raiden, uzun saçlı, top sakallı, yarı insan yarı vampir birisiyle karşılaşacak, Vamp. Vamp’in en büyük özelliği gözle görülemeyecek kadar hızlı hareket ediyor olması, bu arada Raiden, Pliskin (Snake) ile tanışacak. Pliskin, Raiden’a Soccom silahını ve sigarasını verecek, artık bir silahımız var. Pliskin kendini pek iyi hissetmediğinden bulundukları trafo odasındaki merdivenlerin üzerinde biraz uyuklayacaktır. Kontrolü elinize aldıktan sonra Pliskin’in uyukladığı merdivenin yanındaki bilgisayar ile radarınızı açın. Trafo odasından çıkıp yolunuza devam edin. “BC Connecting Bridge” köprüsüne geleceksiniz, Fortune isminde sarı saçlı melez bir kadının olduğu bir ara video girecek. Fortune’un elektrik saçan bir silahı var. Video bittikten sonra yolunuza devam edin ve tuvaletlerin bulunduğu hole (Strut C Dining Hall) gelin.
Strut C Dining Hall:
Tuvaletlerin arasındaki koridordan ilerleyin, yine uzunca bir ara video girecek, Raiden mutfak benzeri bir yemek salonuna girecek, Peter Stillman isminde saçları olmayan zenci bir polis ile tanışacak. Zenci polis bize “SENSOR A”, “COOLANT” ve “Lv.1” kartı verecek, aldığımız Lv.1 kartı ile açılmayan bazı kapıları açacağız, zenci polis asansör görünümünde küçük bir odacığa girip kendini kapatacak, kontrolü elinize aldıktan sonra bulunduğunuz yemek salonundaki bilgisayarı bulup radarınızı açın.
Şimdiki görevimiz; gizlenmiş olan aktif haldeki C4 patlayıcıları bulacağız ve “Coolant” dondurucu sprey ile dondurup etkisiz hale getireceğiz. Sensor A’yı açık tutun, bu sayede radarda C4’lerin yerleri radarda dağılmış yayvan yeşilimsi bir renkte görünecek. C4 patlayıcılara yaklaştığınızda belli bir sıklıkta sinyal sesleri duyacaksınız. Bulunduğunuz yemek salonundan çıkın ve tuvaletlerin holüne geri gelin, sağ taraftaki “WOMEN” kadınlar tuvaletine girin, lavaboların bulunduğu ikili aynanın önüne gelin R1’e basıp ilk görünüm açısını yaratın, sağ taraftaki aynanın üst sağ köşesine bakın, aktif olan bir C4 patlayıcısının duvara monte edilmiş aynadaki yansımasını göreceksiniz, Coolant dondurucu spreyiniz kullanarak etkisiz hale getirin. Vamp ve Pliskin ile karşılaştığınız trafo (Strut B Transformer Room) odasına geri dönün.Strut B Transformer Room:
Trafo odasına geldiğinizde köşedeki açık olan sigorta dolabının kapağını kapatın, kapattığınızda buhar borusuna bitişik duran bir C4 patlayıcı göreceksiniz, dondurucu spreyiniz Coolant ile dondurun. Bu işinizi de bitirdikten sonra bilgisayar odasına tekrar geri dönün (tel örgü yırtığından sürünerek geçip merdivenlerden aşağı indiğiniz oda, bilgisayar odası).
Strut A Pump Room:
Bilgisayar odasına geldiğinizde sağ taraftaki merdivenlerin karşısında duran kapıdan kalın boruların bulunduğu odaya geçin.Yine devre dışı bırakmamız gereken bir C4 patlayıcı daha var, bu odanın içindeki kalın boruların arasına dizilmiş demir çubuklar üzerinde duran silindir şeklinde üç tane tank var (köşedeki küçük tankları dikkate almayın). Sağ taraftaki az basamaklı beyaz merdivenlerden boruların altlarından sürünerek ortadaki tankın arkasına gelin, bu tankın ön tarafına geçmeniz gerekiyor, tankın sağ yan tarafında aralık bir boşluk var, hatta bu boşluğun üzerinden kırmızı bir boru uzantısı dikey olarak geçiyor, kırmızı borunun dikey uzantısına doğru sürünerek altından geçin, yani tankın sağ tarafındaki aralık boşluğundan, sonra tankın önüne gelmiş olacaksınız, tankın ön kısmına baktığınızda C4 patlayıcıyı göreceksiniz, Coolant ile dondurun. Yan taraftaki bilgisayar odasına tekrar geri dönün ve sağ taraf köşedeki kapıdan “FA Connecting Bridge” köprüsüne geçin (iki katlı bir köprü), bu köprüden depo (Strut F Warehouse) bölümüne geçin.
Strut F Warehouse:
Gelmiş olduğunuz depo iki kattan oluşuyor, aşağı kattaki odadan radarınızı açın ve bulunduğunuz yerdeki kağıt kutuların yanından havalandırma boşluğundan sürünerek diğer odacığa gelin, geldiğinizde susturucu “SCM.SUPR” ve mayın dedektörü “MINE.D”yi alın. SCM.SUPR ile SOCCOM silahınızı birleştirin, bu sayede yapacağınız atışlar sessiz olacak. Bulunduğunuz deponun üst katına çıkın, köşedeki açık olan odayı bulup içeriden M9 bayıltıcı silahınızı alın, üst katın balkon kısmına gelin, yukarılara doğru baktığınızda kaldıraç türü bir makara göreceksiniz, görünen makaranın alt kısmındaki balkon girintisinden sarkarak aşağıdaki kutuların üzerine kendinizi bırakın, kutuların arasındaki boşluğa inin, indiğinizde duvara monte edilmiş C4 patlayıcıyı hemen göreceksiniz, dondurun. Buradaki işiniz bittikten sonra, bulunduğunuz deponun üst katındaki kapıdan “EF Connecting Bridge” bağlantı köprüsüne geçin, diğerlerine göre oldukça geniş. Dikkatli olun bu köprü üzerinde yedi tane “CLAYMORE” mayın var ve normal şartlarda görmeniz mümkün değil. MINE.D mayın dedektörünüzü kullanırsanız radarınızda sarı noktacıklar halinde görünecektir. Claymore patlayıcıları Therm G’yi kullanarak ta görmeniz mümkün, ister silahınızla yok edin isterseniz sürünerek arkalarından toplayın, sürünerek toplamak daha karlı bir iş olacaktır, işiniz bittikten sonra köprünün diğer tarafındaki kapıdan paketleme salonuna (Strut E Parcel Room, 1F) geçin.
Strut E Parcel Room:
Paketleme salonuna geldiğinizde sağ köşedeki bilgisayar ile radarınızı açın. Etrafınıza baktığınızda şeritler üzerinde paketlerin gelip gittiğini göreceksiniz. Merak etmeyin paketlerle bir işimiz yok Radarınızı açtıktan sonra birazcık geri gelin ve sağ taraftaki merdivenlerden çatıya (Strut E Heliport) çıkın.


Strut E Heliport :
Çatıya çıktığınızda birçok büyükçe konteynırlar göreceksiniz ve de İngiliz tipi bir Harrier uçak göreceksiniz, uçağın arka tekerleklerine sürünerek gelin, tekerlerin ön taraf kısmına yerleştirilmiş C4’ü göreceksinizdir, dondurun. Aşağı kattaki paketleme salonuna tekrar geri dönün ve sol köşedeki kapıdan “DE Connecting Bridge” iki katlı bağlantı köprüsünden geçerek havuzlu odaya (Strut D Sediment Pool) gelin.
Strut D Sediment Pool:
Havuzlu odaya geldiğinizde alt kattaki bilgisayar ile radarınızı açın, dışarıdan alt kata giriş yaptığınızda bilgisayarı hemen sağ tarafta göreceksiniz. Şimdiki amacımız yine bir C4 bulup yok etmek. Aşağı kattaki radarınızı açtığımız bilgisayarın bulunduğu balkonun hizasında sonuna kadar yürüyün, balkonun sonuna geldiğinizde yerlere bakın, metal bir kapak göreceksiniz, metal kapağı üçgen tuşuna basarak açın ve görünen C4’ü dondurun, yani balkonun en sonundaki demir kapağı açmamız gerekiyor. SENSOR A’yı açık tutmayı hiçbir zaman unutmayın, biliyorsunuz ki C4’lerin yerlerini bu sayede daha rahat bulacaksınız. Bulunduğunuz havuzlu odanın diğer taraf kapısından çıkıp yemek salonuna (Strut C Dining Hall) gelin (zenci polisin bize C4’leri dondurmamız için Coolant dondurucu spreyi ve Sensor A’yı verdiği salon.
Strut C Dining Hall: (400 saniye)
Yemek yeme salonuna geldiğinizde asansör tipi görünümündeki küçük odacıktan “SENSOR B’yi alın, 400 saniye süre verilecek, verilen bu süre içerisinde yine bir C4 yok etmekle görevliyiz. Raiden ile oyuna ilk başladığınız havuzlu odaya geri dönün, acele edipte panik yapmayın, epeyce zamanınız olacak. Havuzlu odaya geldiğinizde SENSOR B’yi açık tutun, birazcık soğuk sıcak oyunu oynayacaksınız, bulmanız gereken C4’e yaklaştığınızda sinyal sesleri sıklaşacak. Havuzun üzerinde asılı bir biçimde duran denizaltı var, havuzun kıyı tarafına gelin (fazla kıyıya yaklaşmayın yoksa otomatik olarak atlıyor) ve denizaltının alt kısmına doğru eğilip dikkatlice bakın, gizli olan C4’ü göreceksiniz, dondurun. İşiniz bittikten sonra asansör odasına geri dönün, sarı saçlı melez kadın Fortune ile karşılaşacaksınız.
F O R T U N E – BOSS:
Fortune size elektrikli silahıyla saldırmaya başladığında bulunduğunuz yerdeki kutuların arkalarına saklanın, Fortune’u öldürmek için tek bir mermi dahi harcamayın, bir işe yaramayacaktır, kutuların arkalarına saklanarak arada bir yer değiştirin, bu şekilde birazcık devam edin, belli bir süre sonra asansör gelecek ve video girecek, Raiden asansöre binip yukarı çıkacak.
Raiden asansör ile yukarı çıktıktan sonra yine bir 400 saniye süre verilecek, yine devre dışı bırakılması gereken bir C4 var. Konteynırların ve Harrier uçağın bulunduğu çatı katına (Strut E Heliport) gelin, geldiğinizde ortalık yerde duran C4’ü iptal edin, daha sonra bir video girecek, Fatman isminde saçları olmayan yeşil paltolu şişman bir adamla savaşacaksınız.
F A T M A N – BOSS:
Fatman ile mücadeleye başladığınızda SENSOR A’yı açık tutun, bu sayede Fatman’in yerleştirdiği C4’leri göreceksiniz, dikkatli olun C4’ler yerleştirildikten sonra kısa kısa süreler veriliyor, verilen süreler dolmadan hemen C4’leri bulup iptal etmelisiniz. Fatman’i öldürmek için Taktik: Fatman’i durur bir anında yakaladığınızda art arda SOCCOM silahınız ile yere düşünceye kadar atışlar yapın ve hemen M9 silahınız seçin, düşmüş olan Fatman tam ayağa kalkmaya çalışırken M9 silahınız ile kafasına doğru hedef alıp bir el atış yapın, bu şekilde Fatman’i alt edinceye kadar böyle yapın, çok etkili olacaktır, amaç hep kafadan vurmak. Diğer bir yöntem patenlere ateş etmek, kakat biraz beceri gerektiriyor. Diğer bir yöntemde tekme ve yumruklarınızla Fatman’i yere düşürmek ve tam ayağa kalkarken kafasına SOCCOM ile ateş etmek. Fatmani öldürdükten sonra 1,5 dakika içinde bulmamız geren son bir C4 daha olacak. Yapmanız gereken; kutulara yaslanmış ölü bir şekilde yatmakta olan Fatman’i kare tuşuna basılı tutarak bacaklarından ya da kollarından tutup üç dört adım uzaklığında sürükleyip bırakın, Fatman’in yaslanarak yattığı yerin altından çıkan C4’ü dondurun.


Mr. X
Fatman ile işiniz bittikten sonra, bütün vücudu baştan aşağı metal maddelerle donatılmış
Mr. X isminde birisiyle tanışacaksınız, Mr. X bize telefon (PHONE), Lv.2 ve Gurlukovich askerlerinin üniformasından (B.D.U) verecek. Mr. X’in vermiş olduğu malzemeleri aldıktan sonra depoya (Strut F Warehouse) geri dönün.
Strut F Warehouse:
Gelmiş olduğunuz deponun üst katında iki tane Lv.2’li odalar var, bu odaları araştırın ve bir tanesinin içinde lazer ışınlı bir tuzak var (sigara kullanarak ya da kapının sağ tarafındaki yangın söndürücü tüpü patlatırsanız lazer ışınlarını görebilirsiniz), sol tarafta tekli dolabın üzerindeki görünen panelin yeşil ışıklı sensörünü SOCCOM silahınız ile vurun, lazer ışınları yok olacak ve buradaki M4 taramalı tüfeğinizi alın. Bulunduğunuz deponun alt katına inin ve Lv.2’li kapıların herhangi birisinden girin, sağ köşeden AKS-74U taramalı tüfeğinizi alın. Depo bölümünden çıkıp EF Connecting Bridge bağlantı köprüsüne gelin ve sol taraftaki çöken ince köprü bağlantısından hızla koşarak “Shell 1 Core”a geçin.
NOT: Shell 1 Core’a girmeden önce Mr. X’ten aldığınız üniformayı (B.D.G) ve AKS-74U taramalı tüfeğinizi açık tutup donanın, bu sayede askerlere ve kameralara yakalanmayacaksınız, onlardan birisi gibi olduğunuz için şüphelenmeyecekler. Yürürken askerlere çarpmayın yoksa yakalanırsınız.
SHELL 1 - CORE:
Shell 1 Core’a girdiğinizde sol taraftan devam edip dolapların çokça olduğu odaya gelin ve sağ köşedeki bilgisayar ile radarınızı açın, koridora gelip asansöre binin, asansöre binmeden önce bir kamera taramasından geçeceksiniz, bu esnada üniformanız ve AKS-74U silahınız açık olsun, aksi taktirde kamera alarma geçecektir. Asansöre binip 2. bodrum katına (B2) inin, bilgisayarların bulunduğu bölüme gelin, sağ taraftaki odacıktan radarınızı açın ve bu odanın içindeki “D.MIC” mikrofonu bulup alın, kafes içindeki papağan aklınızı karıştırmasın, yapacağımız başka bir iş yok. Asansöre geri dönün ve 1. bodrum katına (B1) gelin.
Retinal Scanner:
1. bodrum katına (B1) geldiğinizde bir askerin göz retina taraması sayesinde açılan kapıdan içeri geçtiğini göreceksiniz. Aynı yolla bizimde geçmemiz gerekiyor, fakat göz retina kaydımız olmadığından geçmemiz mümkün değil. İlk olarak asansörün sol tarafındaki küçük odadan radarınızı açın, bulunduğunuz yerde üç tane nöbetçi asker var, sırayla nöbetleşiyorlar, nöbetçi askerlerden birisinin ayrılıp koridora gelmesini bekleyin, arkasına geçip AKS-74U silahınızı kapatın ve askerin arkasına iyice yaklaşıp kare tuşuna basılı tutarak rehin alın ( kurtulmak için kollarını sağa sola salladığında tekrar kare tuşuna basın, tabi bu arada askeri öldürmemeye dikkat edin) rehin aldığınız askeri retina tarayıcısının önüne sürükleyerek getirin ve göz retina taramasını gerçekleştirin, açılan kapıdan Raiden otomatik olarak girecektir, retina taratmasında başarılı olamazsanız bu işlemi birkaç defa deneyin, çünkü bazen uğraştırıcı olabiliyor...
Ames:
Retina taramasından geçtikten sonra rehinelerin tutulmakta olduğu bir salona geleceksiniz, buradaki amacımız Richard Ames ismindeki adamı bulmak, Ames 40-45 yaşları görünümünde, yana taranmış bir şekilde uzunca siyah saçları (ense hizasında) var, yani zenci, kel ve kadınlar ile uğraşıp zaman harcamayın. Ames’in yerini tarif etmek olanaksız, çünkü her oyuncuda farklılıklar gösteriyor. Şüphelendiğiniz rehinelerin yanına gidip çömelin ve D.MIC’i açıp üçgen tuşuna basın, eğer doğru kişiyi bulursanız otomatik olarak bir video girecek. Ames’den Lv.3 kartı alacağız. Revolver Ocelot/Liquid Snake, Ames ile olan konuşmalarımızı gizli kameradan takip edecek ve sonra yanımıza gelecek, Liquid yanımıza doğru gelirken bir de 10 saniye süre verilecek, bu süre içinde hemen AKS-74U silahınızı donanın, zaman doluncaya kadar hiçbir yere kıpırdamadan bekleyin, video girecek, Ames bir kalp krizi sonrası ölecek ve Raiden’ı ele geçirecekler. Mr.X, Raiden’ın kaçıp kurtulmasını sağlayacak. Kontrolü elinize aldıktan sonra doğruca depoya gidin (Strut F Warehouse) ve Lv.3 kapılı odaları inceleyip RGB6 ile PSG1 silahlarınızı alın. Havuzlu odaya (Strut D Sediment Pool) gelip üst kattaki Lv.3 kapısından “Shell 1-2 Connecting Bridge” bağlantı köprüsüne gelin.SHELL 1-2 - CONNECTING BRIDGE:
Shell 1-2 Connecting Bridge bağlantı köprüsüne geldiğinizde daha fazla ilerleyemeyeceksiniz çünkü merdivenlerin aşağısındaki lazer ışınları geçmenize engel olacak, küçücük bir balkon üzerinde olacaksınız, bu gelmiş olduğumuz bağlantı köprüsü üzerinde devreden kaldırılması gereken tam on tane Semtex pilastik patlayıcı var, küçük panelleri bulup üzerindeki yeşil ışıklı sensörleri vurarak patlayıcıları devreden kaldırmanız gerekecek.
Yeşil ışık sensörlü kontrol panellerin yerlerini şöyle sıralayabiliriz:
1) Direkt karşınızdaki kalın sütunun üzerinde.
2) Önünüzdeki merdiven basamaklarının aşağısında solda, merdivenlerden lazer ışınlarına fazla yaklaşmadan inin ve öyle vurun.
3) Önünüzdeki merdiven basamaklarının aşağısında solda, diğer Semtex ile yan yana duruyor..
4) Arkanızdaki kapının üst çerçeve kısmında.
5) Karşınızdaki yapının kapı çerçevesinin sol tarafında.
6) Karşınızdaki yapının kapı çerçevesinin sağ tarafında.
7) Bulunduğunuz balkonun sol tarafına geçin, karşı balkondaki dalgalanan bayrağın arkasında. (vurup vurmadığınızdan emin olmak için SCOP ile inceleyin).
8) Balkonun sağ tarafına geçin, karşı yapıya doğru baktığınızda martı kuşlarından oluşan küçük bir topluluk göreceksiniz, kuşların arkasında.
9) Balkonun sol tarafına geçin, arka taraftaki kalın sütunun sol çaprazında (sol köşede).
10) Karşı yapının üzerindeki uçan Cypher’ın kafa kısmında.
Uzak mesafeli atışlarınızda PSG1 dürbünlü silahınızı kullanın, silah kullanırken elinizin titremesini engellemek için PENTAZEMIN hapı alın. Harrier uçağa karşı mücadele edeceksiniz.
H A R R I E R - S O L I D U S S N A K E - BOSS
Snake’in helikopterden attığı STINGER silahınızı alın, uçak karşınıza geldiğinde sürekli olarak Stinger atın çok etkili çabuk bir yöntem olacak, roketler ve taramalı ateşler açıldığında parende atarak kurtulun.Uçakla işiniz bittikten sonra “Shell 2 Core”a gelin.


SHELL 2 - CORE:
Shell 2 Core’a girdiğinizde Olga’nın telsiz konuşmasını dinledikten sonra sol taraftaki merdivenlerden aşağı inin, iner inmez sağ tarafınıza baktığınızda iki tane havalandırma boşluğu göreceksiniz (metal kasaların yan tarafında), burada daha sonra işimiz olacak. Amacımız başkan Jonson’ı kapalı tutulduğu odadan kurtarmak, başkan Jonson’ın bulunduğu odaya girmek istediğinizde yerdeki kapı ağzına kurulmuş elektrik tuzağı girmenize engel olacak. Radarınızı açın ve koridordaki asansör ile aşağı inin (B1), su içindeki NIKITA silahını bulup tekrar asansör ile yukarı çıkın(bu arada su olan bölgelerde oksijen alabileceğiniz noktalar radarda belli oluyor) , havalandırma boşluklarının karşısına gelin, boşlukların herhangi birisinden NIKITA sallayın (üst taraftaki biraz daha avantajlı, yan taraftaki kasaların üzerine çıkıp atış yapabilirsiniz) ve yönlendirerek başkanın bulunduğu odanın içindeki beyaz renkli elektrik şalter dolaplarını vurun, oda girişindeki elektrik tuzağını iptal etmiş olacaksınız. Başkan Jonson’ın bulunduğu odaya girin, Lv. 4 kartını alacağız, başkan burada ölecek. Bulunduğunuz yerdeki koridordan tekrar asansöre binip aşağı kata (B1) inin, su dolu odalardan yüzüp geçerek Lv.4 kapısını bulun ve girin, (su içinde zenci polisin cesedi ile karşılaşacaksınız). havuzlu bir odaya geleceksiniz, Vamp ile savaşacaksınız.
V A M P - BOSS
Vamp ile mücadele ederken STINGER silahınızı kullanın, çok etkili olacaktır, suya daldığında ise suyun içine el bombaları atabilirsiniz. Vamp havuzdan çıkıp çömelir oturma pozisyonu aldığında hemen bir tane Stinger sallayın, Vampin enerjisi azaldığında epeyce hızlanmaya başlayacak, sürekli olarak balkonlardan saldıracak, dolayısıyla Stinger ağır bir silah olduğundan pek işe yaramayacaktır, Soccom kullanın, Vamp’in attığı turuncu ışıklar sayesinde hareketsiz kaldığınız zaman, atılan bıçaklardan kurtulmak için eğilin. Vamp ile işiniz bittikten sonra devam edin ve sürgü kapılı dolapların bulunduğu odaya gelin.
Emma Emmerich:
Orta dolaptan Emma Emmerich ismindeki gözlüklü kızı bulun. Emma’yı sırtınızda taşıyarak sular içinde yüzüp asansörün önüne tekrar geri gelin, asansörün önüne geldiğinizde yerde böcekler göreceksiniz, COOLANT ile böcekleri korkutup kaçırın, Emma’yı üçgen tuşuyla elinden tutup asansöre binip yukarı çıkın, bulunduğunuz Shell 2 Core’dan çıkıp “KL Connecting Bridge” bağlantı köprüsüne geri gelin, gelmiş olduğunuz köprünün sağ tarafında küçük bir yangın göreceksiniz, Coolant ile yangını söndürün ve Emma’nın elinden tutup söndürdüğünüz yangının diğer tarafına geçip Lv.5 kapısının önüne gelin (Lv.5 kapısının önüne Emma ile gelmelisiniz), Emma Lv.5 kapısını açmamız için Lv.5 kartı verecek. Kapıdan girdikten sonra içerdeki iki askeri öldürün, dümenli kapıyı açıp küçük odacığa girin ve yerdeki kapağı açın, Raiden ve Emma aşağıya inecekler, indikleri yer deniz seviyesi.
Emma uzunca dar bir şeridin üzerinde yürümeye başlayacak, fakat yürüdüğü şerit üzerindeki mayınlardan haberi yok, şimdiki görevimiz Emma’nın üzerinde yürüdüğü şeridin mayınlarını yok etmek, THERM G.’yi (ısı birim başlığı- etrafı kırmızı gösteren başlık) açık tutun, bu sayede şerit üzerindeki dizili mayınları çok rahat bir şekilde göreceksiniz, PSG1 dürbünlü silahınız ile mayınları patlatın, Cypher ve askerlerin Emma’ya ateş açmadan onları yok edin, tam karşınızdaki yatay biçimde uzanan şeridin üzerinde iki tane daha yok etmeniz gereken mayın var, uzakta olduklarından belirsiz duruyorlar, keskin bir PSG1 atışıyla işlerini bitirin. Bir süre sonra ortaya Vamp çıkacak ve Emma’yı rehin alacak. Video girecek, sonrasında kontrolü elinize alınca zaman harcamadan PSG1 ile Vamp’in tam kafasına atışlar yapın, bu arada PSG1 kullanırken titreme engelleyici PENTAZEMIN hapını almayı ihmal etmeyin. Vamp’i öldürdükten sonra 300 saniye süre verilecek, bu süre içinde “Shell 1 Core”un 2. bodrum katındaki (B2) bilgisayar odasına (kafes içindeki papağanın olduğu bilgisayar odası) gelin, geldiğinizde bir video girecek ve Emma ölecek. Raiden, Solidus Snake tarafından ele geçirilecek.


Arsenal Gear:
Raiden’ın çıplak bir şekilde işkence aletinde elleri kolları bağlı bir biçimde tutulduğunu göreceksiniz, Solidus Snake boğazınızı sıkmaya başladığında sürekli olarak sık aralıklarla üçgen tuşuna basıp direnin, Raiden serbest kaldıktan sonra yan odaya geçip radarınızı açın. Askerlere görünmeden konteynırların arkasına saklanarak yukarı kattaki silindir şeklindeki koridora gelin. Albay (Colonel) sürekli olarak telsiz araması yapacak. Burada Snake ile karşılaşacağız, elbiselerimizi ve bir kılıç (H.F. Blade) verecek, aldığınız kılıç ile R3 çubuğunu (sağ anolog çubuğu) kullanarak biraz alıştırma yapın, kılıçla alıştırmanız bittikten sonra Snake ile bir olup düşman askerlere yapacağınız çatışmaya hazır olun, çatışma sırasında M4 ve AKS-74U taramalı silahlarınızı kullanın, mermi konusunda sıkıntı çektiğinizde Snake yardımcı olacaktır, eğer merminiz biterse kılıcınızı(H.F. Blade) kullanın, hem diğer silahlardan daha etkili. Yuvarlak bir platforma geleceksiniz, yine burada da düşman askerlere karşı mücadele vereceksiniz, dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, elinizdeki RATION sayısını yüksek tutmaya çalışın, yani fazla karambol olayına girip enerji harcamayın, çünkü önümüzde iki sağlam Boss bölüm var . Snake ile verdiğiniz mücadele bittikten sonra birkaç Metal Gear’la savaşacaksınız.
M E T A L G E A R R A Y S – BOSS:
Metal Gear’lar ile savaşırken STINGER silahınızı kullanmak zorundasınız, savaşa başladığınızda ilk önce sağ ya da sol dizine hedef alıp atış yapın ve hemen sonrasında kafasına, çok etkili olacaktır, ağızlarıyla ışın saçarken hiç zaman kaybetmeden atış yapın, Ray’lere en çok bu şekilde hasar veebilirsiniz. Ray’lere yakın durmanızda çok önemli, yani tam ayaklarına yakın durursanız size rahat ateş edemiyorlar, yalnız sürekli hareket halinde olmalısınız. Taramalı ve roket atışlarından kurtulmak için parende atın. Metal Gear’lar ile işiniz bittikten sonra video girecek, Solidus Snake boğazınızı sıkmaya başladığında üçgen tuşuna sık aralıklarla basarak direnin. Video girecek, bittikten sonra Solidus Snake ile Federal Hall’da dövüşeceksiniz.
S O L I D U S S N A K E - BOSS
Solidus’a karşı sadece kılıç kullanabilirsiniz, dövüşmeye başladığınızda Solidus’un etrafında belli bir ritim tutturup daireler çizmeye çalışın, arada bir duraklar gibi yapıp saldırmasını sağlayın (aranızdaki mesafe fazla açık olmasın), hortumunu sallayıp geri çektiğinde hızlı bir şekilde R3 çubuğunun tepesine bastırın ve kılıcınızı batırın, mavileşip iki eliyle birden yere vurduğunda hemen yanına yaklaşın ve R3 çubuğunu 360 derece çevirip kombolar yapın, sonrasında çubuğun tepesine basın, bu sayede tam üç kere üst üste vuruş yapmış olacaksınız, atılan bombalardan kurtulmak için geniş alanlara doğru koşun. Solidus’un enerjisi yarıya geldiğinde omuzlarındaki hortumları atacak ve biraz daha zor bir hale gelecek, kayarak hızla çarpmaya çalıştığında parende atıp kurtulun, Solidus kombolar yaptığında çok az bir süre duraklayacaktır, duraklayınca hemen saldırıya geçin. Çelme yediğinizde boğazınızdan tutacak olursa üçgeni tuşlayarak direnin. Solidus’u öldürdükten sonra Joypad’inizi bırakın ve arkanıza yaslanın, daha önce de belirttiğimiz gibi sizi hoş bir sürpriz bekliyor.


__________________
|| [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] ||[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]

Konu açmadan önce "[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]" seçeneğini kullanalım..
MaStEr isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Metal Gear Solid Tam Çözüm MaStEr Tam Çözüm 0 23.04.09 01:04
Metal Gear Solid MaStEr Oyun Hileleri 0 11.02.09 21:05


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 19:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.0.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
ForumTayfa

Arşiv: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 95 96 97 98 99 100 102 103 104 105 106 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 167 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271


ForumTayfa - Link Değişimi
Telinka İletişim | Voip Ürünleri | Link Değişimine Katılın |

Sitemiz bir forum sitesi olduğundan dolayı, kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. ForumTayfa Yöneticileri mesajları itina ile kontrol etse de, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız [email protected] email adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.

Any member of our web site has the right of adding comments instantly without getting permisson due to the forum structure of our site basis. Althought, our site modarators check comments with care, all the responsibilities sourced from these comments directly belong to the members. If you still find any illegal content in our site ( A.buse, H.arassment, S.camming, H.acking, W.arez, C.rack, D.ivx, Mp.3 or any Illegal Activity ), please report us via [email protected] .Your reports will be evaluated as soon as the arrival of your e-mail.