ForumTayfa  

Go Back   ForumTayfa > Oyun Dünyası > Tüm Oyunlar > Tam Çözüm

Tam Çözüm Oyun tam çözümlerini paylaştığımız bölüm...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 11.05.09, 17:08   #1 (permalink)
^^13.09.2009^^
 
MaStEr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: İstanbuL
İlişki Durumu: Evli
Mesaj Sayısı: 13.196
Konu Sayısı: 4701
Takım: Fenerbahçe
Rep Gücü: 4000000
Rep Puanı: 102455765
Rep Derecesi : MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000
Ruh Hali:

Üyenin Facebook Profilini Ziyaret Et
Standart Nancy Drew: The Secret of the Shadow Ranch Tam Çözüm
Ekranın altındaki cep telefonunuzu açın ve ardından directory’ye tıklayın. Rawleys’i arayın ve Aunt Bet ile konuşun. Ed Rawley’in dün gece yatak odasında iken bir çıngıraklı yılan tarafından sokulduğunu öğrenin. Sizden, Tex’e gidip bir at ve açılır kapanır yazı masasından Marry Yazzie adına gönderilmiş mektubu almanızı isteyecek. Konuşma bittikten sonra etrafa göz gezdirin. Sağ köşedeki kitaplığa doğru gidin ve kitaplıktan Like the Wind through My Heart isimli kitabı alıp inceleyin. Sola doğru dönün ve şömineye yaklaşın. Masanın üzerindeki kitabı inceleyin. Böylelikle atlar hakkında detaylı bir bilgiye sahip olacaksınız. Çalar saate bakın. Bozuk olduğunu göreceksiniz. Şöminenin sol tarafındaki gazeteleri okuyun ve sola doğru dönün. Köşedeki sandığı inceleyin. Sol tarafınızdaki açılır kapanır masaya bakın. Ön kapının kapalı olduğunu göreceksiniz. Arkaya dönün diğer kapıya doğru ilerleyin. Sol tarafta, duvarda asılı duran Frances Humber’in portresine bakın. Radyoyu açın ve hava durumunu öğrenin.

Mutfağa geçin ve etrafa iyice bakın. Buz dolabındaki etiketleri inceleyin. Şerifin telefon numarası cep telefonunuza otomatik olarak kaydedilecek. Masanın üzerindeki yemek tariflerini de inceleyin ve aşçı ile konuşun. Adamın isminin Shorty olduğunu öğreneceksiniz. Dirk Valentine’in hayalet atı ve Frances Humber hakkında konuşun. Arkanızı dönün ve mutfaktan dışarı çıkın. Odunların kesildiği ve ateş yakılan yeri inceleyin. Kırmızı evi de ziyaret edip içinde su pompalarının olduğunu gözlemleyin. Kümesin önünde duran Dave ile konuşun. Açılır kapanır masanın anahtarını alın. Eve geri gidin ve masanın kilidini açın. Masadaki bütün kağıtları okuyun ve Mary Yazzie’nin mektubunu alın. Sol tarafta duran üç manivelayı da alın ve masayı tekrar kapatıp ahıra gidin.

Ahırdan içeri girin ve sağa dönün. Kapıdan da içeri girip sola dönün. Tex ile konuşun. Adam sizden, ata bindiğinizi ispat etmenizi isteyecek. Bir şapkaya, eldivenlere, su dolu mataraya ve eyere ihtiyacınız var. Bütün bunları elde ettikten sonra da Tex’in sorularına doğru cevap vermeniz gerekiyor. Ayrıca Shorty’nin gündelik işlerini de yerine getirmemiz gerekiyor. Atların olduğu bölmeye geri gidin ve Bob, Clyde ve Ace isimli atların yanlarına gidin. Nancy, atların yanında iken onlara merhaba diyecek. Shorty’nin yanına gidin ve adamla konuşun. Dışarı çıkın, kapının yanındaki termometreyi kontrol edin. Sepeti ve meyvelerin olduğu yere gidin. Sadece olmuş olan meyveleri toplamamız gerekiyor. Cep telefonunuzu açın ve web kısmına gelip “Harvesting Vegetables”ı araştırın. Romano, Black Turtle, Beefsteak, Northern Lights, Old Ivory Egg ve Golden Queen hakkında bilgi alın. Cep telefonunu kapatın ve sağ taraftaki meyvelikten 2 tane Beefsteak domatesi alın. 2 tane kırmızı renkteki Golden Queen domatesleri alın. Sol taraftaki meyveliğe geçin ve 4 adet kırmızı renkteki Northern domateslerini alın. Mutfağa gidin ve Shorty’ye meyveleri teslim edin.

Dikiş bulmacası Shorty şimdi de sizden yumurta toplamanızı rica edecek ve masanın üzerine eski bir sepet koyacak. Önce sepeti tamir etmemiz gerekiyor. Parçaları, sağ tıklayarak döndürebilirsiniz. Doğru yerleştirdiğiniz taktirde, bir klik sesi duyacaksınız ve parçalar yerlerinden oynamayacak. Bütün parçaları doğru şekilde yerleştirdikten sonra Nancy, “Voila!” diyecek. Şimdi sağ taraftaki kırmızı ipe 3 kere tıklayıp parçaları birbirlerine dikin. Bu işi de tamamladıktan sonra Nancy, “There, am I good or what” diyecek. Şimdi kümesin yanına gidin ve içeri girin. Sağ alt köşede beyaz bir tavuğun üzerinde bir tabela göreceksiniz. Burada oyunu save edin. Çünkü yanlışlıkla iki kere bu hayvanı üzerinize saldırtmanız halinde Nancy teyzesinden azar işitiyor ve oyuna baştan başlıyorsunuz. Şimdi tavuk olsa da olmasa da her yuvayı kontrol edin. (Beyaz tavuğa dokunmadan!) bütün yumurtaları aldıktan sonra kümesten dışarı çıkın. Dave ile mevcut her konuda konuşun ve tekrar kümese girin. Beyaz tavuğun yerinde olmadığını göreceksiniz. Son yumurtayı da buradan alın ve yumurtaları Shorty’ye verin. Matara hakkında konuşun. Matarayı alın ve dışarı çıkın. Bu sefer de kamp ateşi yakacağız.

Kütüklerin ve baltanın olduğu yere gidin. Her üç odun de parçalara bölmemiz gerekmekte. Önce kamaya tıklayın ve otomatik olarak odunun üzerine gitmesini sağlayın. Aşağıda üç adım bulunmakta. İlk adımda, kamaya hangi açı ile vuracağınızı seçiyorsunuz. İkinci adımda, odunun yeri neredeyse, oradaki ayak işaretini seçiyoruz. Son adımda ise vuruyoruz. Kamaya doğru açı ile vurduğunuz taktirde odun kesilecek ve Nancy, “There just call me Nancy Paul Dunyan Drew” diyecek. Üç odunu da kestikten sonra, kesilen odunları alın. Eve geri dönün ve şöminenin yanındaki gazetelere tıklayın. Buruşturulmuş gazete kağıtlarını alın ve tekrar dışarı çıkın. Mutfak kapısının sundurmanın yanındaki dalı alın. Meyveliklerin arasındaki dalı da alın. Kümesin sağ tarafındaki dalı da aldıktan sonra 180 derece dönün ve kaktüs çiçeğinin önündeki paslı el arabasının yanındaki dalı da alın. Son olarak kırmızı kulübenin sağındaki dalı da alıp kamp ateşi yakılan yere gidin. Şifrelenmiş notu okuyun ve gazeteler ile dalları yerleştirin. Son olarak odunları da yerleştirin.

Ateş alanının yanındaki kovayı alın ve kırmızı kulübeye gidin. İçeri girin ve kovayı lavabonun üzerine koyun. Musluğu açıp kovayı doldurduktan sonra kovayı tekrar yerine koyun. Tekrar ahıra girin ve Tex’in yanına gidin. Duvardaki resimlere bakın. Tex ile konuşun ve varil üzerinden beyaz şapkayı alın. Eldivenler ile eğeri de alıp Bob’un yanına gidin. Eğeri Bob’a takın. Poster’i hatırlayın. Önce üzengiye tıklayın. Ardından sol taraftaki kemerimsi objeyi iyice sıkın. Üzengiye tekrar tıklayın ve eyeri alın. Tex’in olduğu odaya geri gidin ve eyeri ilk aldığınız yere tekrar koyun. Eğerden bir kağıt düşecek. Kağıdı alın ve okuyun. Tex ile mevcut her konuda konuştuktan sonra Bob’un yanına gidin ve eyeri tekrar koyun. Yine eyeri sıkın ve atın üzerine binin. Şimdi Tex sizi çeşitli sorularla test edecek. Aşağıdaki sorulara, yanlarındaki cevapları vererek testi geçebilirsiniz.

What is a Paso Fino? = Gaited horse
How tall is 15 hands? = Five feet
What part of the saddle should be checked before you go out on the trail? = Cinch
What tribe bred the first Appaloosas? = Nez Perce
How o you know if a horse is colicking? = Keeps lying down and then standing up
What is a mule? = Offspring of a female horse and male donkey
Where’s the horse’s hocks? = Back legs.
Where’s the horse’s frog? = Bottom of hoof
What is the difference between a bay and a cehstnut? = Bay has black points
What part of the horse is most likely to be hurt when it founders? = The feet

Soruların hepsini doğru cevapladıktan sonra çitlerden dışarı çıkın. Karşınıza bir harita çıkacak. Mary’s Gifts’e tıklayın.

Dükkanın içine girin. Dümdüz ilerleyin. Etraftaki broşür ve notlara bakın. Closed yazısının altındaki FH yazısına bakın. Cover Game isimli oyunun başına geçin. Oyunun amacı coyote’yi tilkiye takılmadan deliğe sokmak. Aşağıda yine bunu nasıl yapacağınız ile ilgili bilgiyi bulabilirsiniz:

Level 1: 2 aşağı, 2 sağa, 1 yukarı, 6 aşağı, 5 sağa
Level 2: 2 yukarı, 7 sağa, 2 sola, 4 aşağı, 3 sağa ve deliğe.
Level 3: 2 yukarı, 2 sağa, 2 aşağı, 2 sola, 3 yukarı, 3 aşağı, 2 sağa, 2 yuukarı, 5 sağa ve deliğe.

Üç bölümü de geçtikten sonra delikten çıkan jetonu alın. Charleena Purcell hakkındaki yazıyı okuyun. Kadının telefon numarası otomatik olarak cep telefonuna kayıt edilecek. Sola doğru dönün ve tezgahın üzerindeki resme bakın. Nancy, atı çok beğenecek. Mary ile mevcut her konuda konuşun. Yerde duran sandığın kilidini açtığınız taktirde içindekileri alabileceğinizi söylüyor. Şimdi dışarı çıkın ve cep telefonu ile Charleena Purcell’i arayın. Dükkana geri dönün ve sandığın başına geçin. Sandığın deliklerine manivelaları yerleştirin. Manivelaları soldan sağa doğru sırasıyla saat 4, 9 ve 11 yönlerine getirin. Sandık açılacak. Sandıktan cep saatini alın. Şerif yıldızı, tava ve makasa sonra ihtiyacımız olacak. Ranch’e geri dönün. Bob’un üzerinden eyeri alın ve yerine yerleştirin. Eğer eyeri yerine yerleştirmeden ahırdan dışarı çıkarsanız, Tex bir daha ata binemeyeceğinizi söylüyor ve oyun sonlanıyor. Bu yüzden oyunu save etmenizde de fayda var. Mutfağa gidin ve Shorty ile Mary hakkında konuşun.

Eve gidin ve köşede, battaniyelerin olduğu sandığın yanına gidin. Manivelaları deliklere yerleştirin. Yine 12 adet nokta bulunmakta. Manivelaları sırası ile soldan sağa doğru 12, 2 ve 7’e getirin. Bu sayılar, bozuk olan saat üzerinde, sayıların sahip olduğu renkler ile sandıktaki kuşların renklerini simgelemekte. Sandık açıldıktan sonra içinden çıkan kağıdı okuyun. Zarfın içindeki haritayı da alın ve sol taraftaki cep saatine bakın. Saati açmak için yanındaki ince çubuğa tıklayın. Saate çubuk yerleştirildikten sonra kapağa tıklayın. Şimdi buradaki puzzle’ın değerleri her defasında değişmekte. Buradaki amaç, tıklanabilen sayıların üzerine tıkladıktan sonra, düğmelerin basılı kalması. Düğmeye bastığınızda tekrar yukarı çıkıyorsa baştan yapmanız gerekiyor. Amaç düğmelerin hepsinin basılı kalmasını sağlamak. Puzzle’ı çözdükten sonra kapak açılacak ve saatin içinden Meryl ile Frances’in resimleri çıkacak. Saate soktuğumuz çubuğu alın. Envanterinizdeki Mary’nin sandığından çıkan saate çubuğu takın. Deminki puzzle’ın aynısını burada da uygulayın. Yine amaç bütün düğmeleri basılı tutmak. Yine kapak açılacak ve yine aynı resim çıkacak. Ancak bu sefer yarısı yok. Resme tıklayın ve arkasında yazan “Green Bottle under” yazısını okuyun. Ekrandan çıkın. Bu sırada akşam olacak ve bir ara demo seyredeceksiniz. Hayalet atın kırmızı kulübedeki su borusunu patlattığını göreceksiniz.

Demo bittikten sonra tekrar sabah olacak. Telefonla konuştuktan sonra mutfağa gidin. Shorty’yi mutfakta bulamayacaksınız. Shorty’nin çalıştığı tezgahın sağ tarafına gidin ve masanın üzerindeki haritaya bakın. Buradaki Geological Survey isimli yerin de telefon numarası cep telefonumuza kayıt edilecek. Haritaya baktıktan sonra Shorty sizi yakalayacak. Adamla konuşun ve sizden tekrar yumurta ile sebze toplamanızı isteyecek. Dışarı çıkın ve kapının yanındaki sepeti alın. Önce meyve toplayacağız yine. İsterseniz cep telefonuna bakıp olgunlaşmış meyvelerin nasıl göründüğüne bakabilirsiniz. Şimdi sol taraftaki meyvelikten 5 adet yeşil Romano alın. 2 adet sarılı-beyazlı Ivory egg alın. sağ taraftaki meyveliğe geçin ve 2 adet kırmızı Beefsteak alın. 3 adet de (2 de olabiliyor) kurumuş Black Turtle alın. Shorty’ye gidin ve adama bunları gösterin. Yanlış yapmamaya özen gösterin. İki kere üst üste yanlış meyve topladığınız taktirde adam yine sizi teyzenize şikayet ediyor ve kovuluyorsunuz.
Çiçek bulmacası Adam bu sefer de size yumurtaları topladığınız sepeti verecek. Sepet envanterinizdeki yerini otomatik olarak alacak. Kümese gidin ve yinen beyaz tavuğa dokunmadan bütün yumurtaları alı. Shorty’ye yumurtaları verin. İçi su dolu matarayı alın. Adamın istekleri bir türlü bitmiyor. Bu sefer de Tex için doğum günü pastası yapmamızı istiyor. Masanın üzerinden Shadow Ranch Cake’in nasıl yapıldığına bakın. Şimdi sol taraftaki tezgaha tıklayın. Bir anda her şey tezgahtaki yerini alacak. 2 çubuk yağ (butter) koyun. 2 yumurta ekleyin. 5 adet 1/3 süt (milk) dökün. 2 kaşık un (flour) ekleyin. 3 çay kaşığı kabartma tozu (baking powder) ekleyin. 7 adet 1/3 şeker (sugar) ekleyin. Son olarak da 3 çay kaşığı vanilla dökün. Geri adım atın. BAKE seçeneğini seçin. Büyük olan kaba karışımı dökün. Fırını 45 dakika ve medium a ayarlayın. Soldaki kırmızı düğmeye basın. Kekimiz oluştu. Bir parça tadın. Şimdi de Shorty sizden bir çiçek yapmanızı isteyecek. Bu çiçeği de kekin üzerine yerleştireceğiz. Yine sağ tıklayarak parçaları döndürebilirsiniz. Parçaları, pastanın üzerindeki yere yerleştirmeniz gerekiyor. Dikkatli baktığınız vakit sınırların nerede olduğunu görebilirsiniz. Yandaki resme bakarak puzzle’ı çözebilirsiniz. Doğru bir şekilde puzzle’ı tamamladıktan sonra Nancy “it’s a tulip” diyecek. Son olarak çiçeğin dalı ile yaprağını yeşile, geri kalan kısmını da kırmızıya boyayın. Pastamız artık hazır.

Kırmızı kulübeye gidin. Kapıdaki işareti okuyun. Şerife telefon açın ve mevcut her konuda konuşun. Kulübeye girmenize izin verecek. İçeri girin ve vana ve boruların sol tarafında, yerde duran mavi objeyi alın. sola doğru dönün ve parmaklıklı bir kapı göreceksiniz. Kapıyı açın ve içinden geçin. Diğer tarafa geçin. İçeriye girdiğinizde Dave’in bir şeyler kurcalıyor olduğunu göreceksiniz. Adamla konuşun ve onun da hazineyi arıyor olduğunu öğrenin. Adamda, saatte bulduğumuz resmin diğer yarısı bulunmakta. Bu diğer yarının arkasında ise “Stairs to Cellar” yazıyor. Adam üzülecek ve ortadan kaybolacak. Sol tarafta, rafta duran para cüzdanını alın. Merdivenlerden yukarı çıkın ve kapıyı açın. Eve geldiğinizi göreceksiniz. İçeri girmeyin, merdivenlerden geri dönün. Parmaklıklardan aşağı inin. Merdivenlerden de aşağı indikten sonra yüzünüzü tekrar merdivenlere, parmaklığa doğru dönün. Merdivenin en üst basamağında bir hotspot bulunmakta. Yani buraya tıkladığınızda merdivenin kapağı açılacak ve karşınıza bir puzzle çıkacak. Puzzle’ı yine resme bakarak yapabilirsiniz. Buradaki amaç FH yazılı taşı yerinden oynatmak. Puzzle’ı başardıktan sonra yeşil bir şişe çıkacak. Şişedeki kağıtları okuyun. Böylelikle Frances’in şal, para cüzdanı, kraker ve kek sevdiğini öğreniş oluyorsunuz. Kırmızı kulübeden dışarı çıkın ve Dave ile konuşun.

Evet gidin ve Frances’in resmine iki kere zoom’layarak bakın Frances’in şalını incelerken, zoom’lu ekranda telefonunuzu açın ve Common Knitting Stitches’ı araştırın. Bess Marvin’i arayın ve mevcut her konuda konuşun. Tex’in yanına gidin ve adamla kız kardeşi hakkında konuşun. Ardından ata binmek istediğinizi söyleyin. Adam sizden atlara ve tavuklara yemlerini vermenizi isteyecek. Şimdi kapının sol tarafındaki, yemlerin olduğu yere gidin. Soldan sağa doğru ilk kutuda yulaf var, ikinci kutuda karışık yemler ve üçüncü kutuda ise mısır var. Kovaya iki kürek tavuk yemi koyun. Bir geri ekrana gidin. Yine karşınıza seçenekler çıkacak. Keep’i seçin. Kümese gidin ve kümesin önündeki kutunun kapağını açıp, mısır dolu kovayı boşaltın. Tex’in olduğu odaya geri dönün. Bu sefer de atlara doğru yem vermemiz gerekiyor. Oyunu burada save edin. Çünkü yanlış yem verdiğiniz taktirde yine kovuluyorsunuz. Önce Bob’a yemini vereceğiz. Kovaya iki kutu yulaf koyun. 2 kutu mısır ve 1 kutu da karışık yem. Bob’a yemeğini verin ve geri dönün. Kovayı yerine koyun. 3 kutu yulaf, 1 kutu karışık yem koyun ve kovayı alıp Clyde’a yemini verin. Tekrar geri dönüp kovayı yerine koyun. 1 kutu yulaf, 1 kutu mısır ve 2 kutu da karışık yem koyup bunu da Ace’e verin. Kovayı yerine koyun ve Tex ile konuşun. Sizi yine test edecek. Eyeri alın ve Bob’a takın. Yine kemeri sıkmayı unutmayın.

Burada yapmanız gereken şey, 10 saniyenin altında bir sürede varillerin arasından atla geçmek. Bunun için doğru zamanda, varillerin arasından dönerken ekranda imleç, ok şeklini aldığında dönmek. Erken dönerseniz varillere takılıyorsunuz. Geç dönerseniz de zaman geçip gidiyor. Başardığınız taktirde kement atma testine başlıyoruz. Bu iş ise oldukça basit. Kement dönerken tam bir yuvarlak olduğu anda tıklamanız yeterli. Böylelikle süpürgeye kementi geçirmiş oluyorsunuz. 4 kere bu işi başarırsanız testi geçmiş oluyorsunuz.

Tex’ten kementi alın ve Bob’a binip ahırdan çıkın. Dirk’s’ gidin. Yolda Marry Yazzie ile karşılaşacaksınız. Sol tarafta bir market var. Düz ilerleyin. Marketin çatısından bir taşın düştüğünü göreceksiniz. Marketin sonuna doğru ilerleyin ve sola dönün. Yerden ok parçasını alın. yolda dümdüz ilerleyin, sağ tarafta bir başka fıçı göreceksiniz. Bunun önünden de ok parçasını alın. Eğer fıçıların önünden yılan yada akrep çıkarsa biraz etrafta dolaşıp tekrar aynı yere gelin. Böylelikle ölmeden okları alabilmiş olacağız. Hapishanenin önüne gelin ve içeri girin. Etrafa bakıp dışarı çıkın. Atın bağlandığı tahtaların önünde JA (Just Adventure!) yazıyor olduğunu göreceksiniz. Cappy’s yazan dükkana bakın. Kapısında dijital bir kilit göreceksiniz. Mary’s Gift’e geri dönün ve Mary ile konuşun. Dışarı çıkıp şerif’i arayın. Kapıdaki şifrenin 9 2 7 4 olduğunu öğreneceksiniz. Tekrar atınıza binin ve Trail Stop’a gidin. Bob’un önünde, sağ taraftaki yerden ok parçasını alın. Dümdüz ilerleyin. Sağ tarafta Charlie’nin mezarını göreceksiniz. Sola doğru dönün ve düz ilerleyin. Yerden diğer ok parçasını alın. tekrar ileri gidin ve yerden bir diğer ok parçasını alın. Kısacası bu sahnede 3 adet ok parçası bulmanız gerekmekte. Eğer çıngıraklı yılan sesi duyarsanız bir iki ekran uzaklaşın. Aksi taktirde ölürsünüz. Atınıza binin ve bu sefer de Cougar Bend’e gidin.

Düz ilerleyin ve yerdeki ok parçasını alın. diğer parçayı da tırmanıyor olduğunuz kayalıkların başından alacaksınız. (yerden) bütün kayaları tek tek dolaşın. Yani bu bölümdeki bütün kayaların üzerindeki işaretleri harita üzerinde çıkarmaya çalışın. Daha sonra bu parçaları harita üzerine yerleştirin. Açık renkli kareler üzerine yerleştireceğiniz bu parçaları bulabilmek için önce kayalar üzerinde görmeniz gerekiyor. Tırmandığınız kayaların orda bir tane daha ok parçası bulacaksınız. Haritanın üzerine bütün sembolleri yerleştirdikten sonra “Beneath Cappy’s keys pappy’s name please!” yazacak.

Mary’s Gifts’e gidin. Mary ile konuşun ve dışarı çıkıp Charleena’yı arayın. Dry Creek hakkında soru sorun. Dirk’in babasının isminin Cashmeer Valentine olduğunu öğrenin. Dry Creek’e gidin ve Cappy’e girin. 9 2 7 4 şifresini kapıdaki kilide girin ve içeri girin. Masadaki kitabı inceleyin. Sol taraftaki tezgah üzerinde paslanmış tenekeyi inceleyin. Tenekenin yanındaki şekli de inceleyin ve kapının yanındaki oyun makinesine bakın. Oyun makinesinin sol tarafındaki yer yatağını da inceledikten sonra piyanonun başına geçin. Karşınıza bir puzzle çıkacak.
[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] Müzik bulmacası Soldan sağa doğru düğmeleri 1-8 arası düşünün. 7. düğmeyi E, 6. düğmeyi E, 8. düğmeyi R, 3. düğmeyi S ye getirin. 2. düğme de A’ya gelmiş olacak. 5. düğmeyi M, 1. düğmeyi C ve 4. düğmeyi de H harflerine getirin. CASHMEER. Açılan gizli bölmedeki mektubu okuyun. Tekrar Mary’s Gifts’e gidin ve Charleena’ya telefon açıp krakerler hakkında soru sorun. Cep telefonunuzla Cattle brands ve Beady Eyes Ranch hakkında bilgi edinin. Tekrar dükkana girin ve masanın üzerine FH yazan deri objeye bakın. İçinde ayar çatalları bulunmakta. Mary ile konuşup ödünç almak istediğinizde sizden 10 adet ok parçası isteyecek. Şimdiye kadar toplamış olmamız gerekiyor. Eğer eksik varsa Dry Creek 2 tane, Trail Stop 4 tane, Couger Bend’de üç tane ve bir tane de kırmızı kulübede bulunmakta. Hepsini topladıktan sonra kadına verin. Kadın bir tanesini size geri verecek. Çatalları alın ve Dry Creek’e gidin. Sağ taraftaki binada, yerde bir hotspot bulunmakta. Buna tıklayın ve açılan kapak içindek alet çantası benzeri objeyi alın. Sol taraftaki binada, sağ tarafında yerde bir kırmızı sap bulacaksınız. Bunu da alın ve Cappy’ye gidin. Tezgahın üzerindeki tenekenin yanına gidin. Sağ tarafındaki garip şekil üzerine alet çantası benzeri objeyi koyun. Kırmızı sapı sağ tarafına takın. Şimdi çatallara tıklayın. Çatalların üzerinde harfler bulunmakta. Amaç, FRANCES yazmak. Ardından kolu çevirin. Tiz bir ses duyacaksınız ve sağ tarafta, duvarda asılı olan lambanın kırılmış olduğunu göreceksiniz. Lambanın içindeki notu okuyun ve Ranch’e geri dönün.

Yolda Mary ve Tex’i göreceksiniz. Ranch’e varında eyeri yerine koyun ve ahırdan dışarı çıkın. Gece olunca eyerin üzerinden eldiveninizi alın ve kümesin yanına gidin. Eldiveni, kümesin yanında, yerde duran alet edevat üzerinde kullanın. Telleri düzgün bir şekilde yerlerine koyup, birleştirdikten sonra karşınıza bir animasyon çıkacak. Eldivenimizin de renginin değiştiğini göreceğiz. Ardından hayalet at tekrar gelecek ve bu sefer de elektrik kıvılcımlarının çıkmasına sebep olacak. Ertesi gün Nancy, Bess ve George ile konuşacak. Mutfağa gidin ve buzdolabının üzerinden elma şeklindeki mıknatısı alın. Shorty ile konuşun. Dışarı çıkın. Yerde bir at nalı göreceksiniz. Tekrar sepeti alın ve bu sefer de sol taraftaki meyvelikten 4 adet Northern Light alın. Sağ taraftan ise 2 kırmızı Beefsteak, 2 turuncu Golden Queen ve 2 kuru Black turtle alın. Shorty’ye verin. Şimdi sıra yumurta toplamada. Yine beyaz tavuğa dokunmadan bütün yumurtaları alın. Shorty’e gidin. Bir tane daha yumurta almamız gerek. Evet beyaz tavuk yerinde değil. Yumurtayı alın ve Shorty’ye geri verin. Bugünkü işimiz bitti. Su dolu matarayı alın ve Dave ile kümes hakkında konuşun. Tex ile de konuşun. Nancy, nalı adama gösterecek. Ardından Mary hakkında konuşun ve ata binip binemeyeceğinizi sorun. Adam bu sefer de yular parçalarını düzeltmemizi isteyecek.


Tex’in kafasının üzerindeki rafın üstünde duran kutudan yular parçalarını alın. Parçaları resimdeki gibi birleştirin. Bitirdikten sonra Tex ile konuşun ve eyeri alıp dışarı çıkın. Ata binin ve Mary’nin dükkanına gidin. Mary ile mevcut her konuda konuşun ve yine biraz arcade oyununu oynayarak birkaç jeton daha kazanın. Dry Creek’e gidin. Cappy’ye girin ve masadaki kitaba bakın. Ardından cam kenarına doğru gidin. Kutunun üzerinde bir anahtar göreceksiniz. Küüt! Kafaya yedik bir şeyi. Şimdi hapishanedesiniz. Lavabonun yanındaki işaretlere bakın. Her sayı bir harfi simgeliyor. Yani 1 çizgi var ise bu harf A’dır. Bu bir tam çözüm olduğu için cevabı yine de verelim. Klavyeniz ile UNDER BANK LAMP yazdığınız taktirde puzzle tamamlanmış oluyor. Parmaklıklardan dışarı bakın ve anahtarı görün. Halat ile sandalyeyi düzeltin. Sola dönün. Diğer hücrenin bitişiğinde, yerde tuğlalar göreceksiniz. Bu tuğlaları anahtara atın. Atarken karşınıza yine seçenekler çıkacak. İkinci oku ve orta şiddeti seçin. Tekrar halatı sandalye üzerinde kullanın ve anahtarı alın. Ortadaki hücre kapısına anahtarı kullanıp dışarı çıkın. Yerdeki kağıdı alın. Dışarı çıkın ve idam tahtasının tam karşısındaki binaya doğru gidin. Binanın sağ tarafındaki tuğlaya tıklayın. Altından çıkan notu da okuyun. Ranch’e geri dönün ve eyeri yine yerine koyup Dave ile konuşun. Teyzesinin yüzüğünü ödünç isteyin. Şerifi arayın ve tekrar Bob’a eyerini takıp binin. Dry Creek’e gidin Cappy’ye girin. Kapının yanındaki arcade oyununa tıklayın. Jetonu içine atın ve sağdaki kolu çekin. Buradaki amaç, ilk 3 resmin kötü adam, sonuncusunun da kötü at olmasını sağlamak. Eğer kolu ilk çekişte adamlardan birkaçı kötü ise. Bunları seçin ve kolu tekrar çekin. Birkaç deneme sonrasında başarılı olacaksınız. Ancak 4-5 jeton ile gitmeyi unutmayın. Oyunu kazandığınız taktirde iki jeton daha çıkacak. Bunları da alın. yüzüğü kırmızı düğme üzerinde kullanın. Bu sefer de iyi adamların görünmesini sağlayacağız. Aynı olayı yine uygulayın ve başardığınız taktirde bir anahtar alacaksınız.
[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] 2. kaya bulmacası Trail Stop’a gidin ve üç adım ilerleyin. Ola dönün. Yerdeki kayayı kaldırın. İçinden bir başka puzzle çıkacak. Envanterinizden elma şeklindeki mıknatısı çıkartın ve köşelerdeki objeleri yerlerine yerleştirin. Burası biraz zor açıkçası. Yine yandaki resmin size yardımcı olabileceğini düşünüyorum. Si isimli objeyi Gri’ye, Fe’yi turuncuya, Cu’yu yeşile ve son olarak da Mn’yi pembeye götürmeniz gerekmekte. Başardıktan sonra karşımıza bir başka puzzle çıkacak. Ancak bunun hakkında şu an için bir bilgimiz yok. Bu yüzden kutuyu alın ve Mary’s Gifts’e gidin.

[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] Düğme bulmacası Dışarıdayken e-maillerinizi kontrol edin. Cracker ve Beads konulu emailleri okuyun. Dükkandan içeri girin ve Mary ile konuşun. Kadın size bir görev verecek. Aşağıdaki şekilde düğmeleri yerleştirin. Renklere göre yerleştireceğiniz gibi, soldan sağa doğru, küçükten büyüğe doğru da dizmeniz gerekiyor. XS en küçük iken XXL en büyük oluyor. Buna göre sıralamayı yaparsınız artık. Bu bulmacayı da çözdükten sonra Nancy, başardığınıza dair bir şeyler söyleyecek. Mary ile konuşun ve kadından boncukları alın. Şimdi boncukları kayıp olan para cüzdanına envanterinizde iken bakın.

İğneden sırasıyla
1xSarı
1xSiyah, 1x kırmızı-siyah (4 defa)
1xKırmızı, 1xBeyaz, 1xKırmızı, 1xKırmızı-pembe (4 defa)


Boncukları geçirin. Yine başarmanız halinde Nancy kendini kutlayacak. Şimdi sırada bir başka bulmaca var. Çiçeklerin olduğu kutuya bakın ve yine aşağıdaki resme göre bulmacayı tamamlayın. Bulmacayı çözerken ki mantık, Frances’in sevdiği çiçeklere dayanmakta.

[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] 2. çiçek bulmacası Kutunun kapağı açıldıktan sonra içinden çıkan notu okuyun. Cappy’deki arcade oyundan kazandığınız anahtarı buradaki deliğe yerleştirin. İçinden çıkan diğer kağıdı inceleyin. Yeni bir puzzle ile daha karşı karşıyayız. Aşağıdaki resme göre haritadaki şekilleri birleştirin. V şeklinin çıktığını göreceksiniz. Couger Bend’e gidin ve haritada V’ye benzeyen işaretin olduğu kayaya gidin. (halatı atıp yukarı çıktıktan sonra sola döndüğünüz yer) V işaretinin olduğu yere tıklayın. İçinden bir kaya parçası ve not çıkacak. Taşı alın ve notu okuyup Mary’s Gift’e gidin. Mary ile taş hakkında konuşun. Kısa bir animasyondan sonra taşı alın ve dışarı çıkıp Bess ve George ile konuşun. Trail Stop’a gidin ve Charlie’nin mezarına ilerleyin. Ekranı döndürmeye başlayın. Taştaki resim ile aynı manzarayı gördüğünüz vakit, oraya gitmek için tıklayın. Nancy, Bob ile oraya gidecek. Dümdüz ilerleyin. Karşınıza bir labirent çıkacak. Burası bir hayli karışık. Bu yüzden save etmenizde fayda var.

[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] 2. kaya bulmacası Kapıların üzerlerinde renkler bulunmakta. Bu renkler bize yol göstermekte. Hapishanede bulduğumuz kağıt sayesinde, not üzerindeki şifreyi çözebildik. Şimdi nasıl yapıldığından çok ne yapmamız gerektiğine bakalım. Sağa dönün ve odaya girin. Tekrar sağa, kahverengi odaya gidin. Sola dönün ve yeşil kapının yanındaki vazodaki anahtarı alın. Yeşil kapıdan içeri giripn. Sağa dönün. Dümdüz ilerleyin ve vazodan diğer anahtarı alın. Sola dönün ve dümdüz ilerleyin. Sağ taraftaki sarı kapıdan girmeden turuncuya doğru gidin ve vazodan anahtarı alın. 180 derece geri dönün, düz ilerleyin ve soldan sarı kapıya girin. Sağa dönün. Kırmızı kapının yanındaki merdivenden yukarı tırmanın. Sağa, sağa ve ileri gidin. Vazodan anahtarı alın ve sağa dönüp mavi kapıdan girin. Merdivenden aşağı inin ve düz ilerleyip turuncu kapıya gelin. Sağa dönün ve düz ilerleyip yeşil kapıdan geçin. Sağa dönün ve sarı kapının yanındaki merdivenden tırmanın. Sola dönün ve sağ taraftaki kahverengi kapıdan girin. Sağa dönün ve mavi kapıdan geçin. Sağa ve sonra da sola dönüp yeşil kapıdan içeri girin. Sola, turuncuya girin ve sağa dönüp mavi kapıdan geçin. Sola dönün ve kahverengi kapıdan içeri girin. Sağa dönün ve karşınıza yeşil kapıyı alın. 180 derece dönün ve vazodan anahtarı alın. Tekrar 180 derece dönün ve yeşil kapıdan içeri girin. Turuncu kapıya gidin ve vazoyu kontrol edin. Sağa dönün. Düz ilerleyin. Tekrar sağa dönüp kırmızıya gelin. Sola dönün, düz ilerleyin. Sola dönün ve maviye gelin. Düz ilerleyip sarıya gelin. Sola dönün ve yeşile gelin. Düz ilerleyip maviye gelin. Kırmızı kapının altındaki vazoya bakın ve anahtarı alın. Sola dönün ve yeşil kapıdan içeri girin. Sola dönün ve kahverengi kapının yanındaki merdivenden tırmanın. Düz ilerleyip sarıya gelin. Karşınıza bir kapı gelecek. Bu kapıya, az önce topladığınız anahtarları yerleştirin ve içeri girin. Sağa dönün ve masanın üzerindeki hazineye bakın. Burada oyunu save edin. Dışarı çıkın. Sabotajcının kim olduğunu göreceksiniz. Adam konuşmayı bitirdikten sonra sola dönün ve merdivenlerden aşağı inin. Burada hızlı olmalısınız aksi taktirde adam sizi yakalıyor ve öldürüyor. Sola dönün ve kırmızı kapının olduğu yere gidin. (altında vazo olan) kapının üzerindeki kırmızı taşı alın. Sol taraftaki yeşil kapı üzerindeki yeşil taşı alın ve yerine kırmızıyı takın. Kırmızı kapıdan aldığımız taşın yerine de yeşil taşı yerleştirin. Böylelikle adam yolları karıştıracak. Ve mutlu son…


__________________
|| [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] ||[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]

Konu açmadan önce "[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]" seçeneğini kullanalım..
MaStEr isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Echo: Secret of the Lost Cavern Tam Çözüm eFSaNe Tam Çözüm 0 22.02.09 00:14
Lider Nancy: 3-1 ZeuS Futbol 0 06.10.07 23:55
Nancy koptu gidiyor! ZeuS Futbol 0 22.09.07 23:48


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 20:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.0.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
ForumTayfa

Arşiv: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 95 96 97 98 99 100 102 103 104 105 106 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 167 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271


ForumTayfa - Link Değişimi
Telinka İletişim | Voip Ürünleri | Link Değişimine Katılın |

Sitemiz bir forum sitesi olduğundan dolayı, kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. ForumTayfa Yöneticileri mesajları itina ile kontrol etse de, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız [email protected] email adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.

Any member of our web site has the right of adding comments instantly without getting permisson due to the forum structure of our site basis. Althought, our site modarators check comments with care, all the responsibilities sourced from these comments directly belong to the members. If you still find any illegal content in our site ( A.buse, H.arassment, S.camming, H.acking, W.arez, C.rack, D.ivx, Mp.3 or any Illegal Activity ), please report us via [email protected] .Your reports will be evaluated as soon as the arrival of your e-mail.