ForumTayfa  

Go Back   ForumTayfa > Oyun Dünyası > Tüm Oyunlar > Tam Çözüm

Tam Çözüm Oyun tam çözümlerini paylaştığımız bölüm...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 11.05.09, 17:24   #1 (permalink)
^^13.09.2009^^
 
MaStEr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: İstanbuL
İlişki Durumu: Evli
Mesaj Sayısı: 13.196
Konu Sayısı: 4701
Takım: Fenerbahçe
Rep Gücü: 4000000
Rep Puanı: 102455765
Rep Derecesi : MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000
Ruh Hali:

Üyenin Facebook Profilini Ziyaret Et
Standart Obscure 2 Tam Çözüm
Bölüm 1: Corey & Mei (Parti Binası)

Oyunun kontrolü size geçince kapıdan çıkın. Koridorun sonundaki kapıdan geçin ve sağdan ilerleyip soldaki son kapıdan geçin.

Videodan sonra bir bahçede uyanacaksınız. Yoldan ilerleyin ve yerdeki sopayı alıp ilerlemeye devam edin. Mei'yi de yanınıza alın. Önünüzdeki garip cisimleri sopayla parçalayıp yolunuzu açın. Yolun sonundan merdivenlerden inin. Bu yoldan sadece dümdüz gideceğiz. Tekrar uyanacaksınız. Elinizde silah var. Yoldan devam edin. Bitkinin önündeki cesedi inceleyin. Her taraftan yaratık gelecek. Onlarla savaşın. Ölünce rüya gördüğünüzü anlayacaksınız.

Tuvaletin camına bakın ve yazıyı okuyun sonra kapıdan çıkın. Koridordan ilerleyip ilk sağdan dönün. Merdivenlerdeki sağlık içeceğini içinde iyileşeceksiniz. Üst kata çıkın ve soldan balkona çıkın. Sağ tarafta tutulacak yer var oradan karşı balkona geçin. Merdivenlerden inmeye başlayın. Bir alt kata inince karşınızdaki kapıya girin. Kadının girdiği kapıya bakınca size kızacak. Hemen soldaki kapıdan girin. Mei'yi bulacaksınız.

Bölüm 2: Kenny & Amy

Kontrolü Kenny ve Amy alacak. Yokuş yukarı çıkarak binanın ön giriş kapısından girmeyi deneyin. Adam sizi içeriye almayacak. Sol taraftan gidip demir kapıdan geçin. Buz hokeyi sopasını alın. Bu sopayı ya da alacağınız silahları kime vermek istiyorsanız Select ile düzenleyebilirsiniz. Kenny'yi seçip büyük kutuyu ileriye doğru sürükleyin ve tahtaların yanına yanaştırarak üstüne çıkın, kutunun üstünden çatıya çıkın ve pencereden içeriye girin. Demo girecek. Golf sopasını da alın ve silahı da silahsız birine verin. İki tane kütüphane var arasına girerek Small Key’i Amy'yi kaldırarak alın. Masanın arkasına geçtiğinizde garip bir kağıt göreceksiniz. Bu bir bilmecedir ve bunun gibi bulmacaları Amy çözebiliyor. Amy'yi seçip, kağıda önce X’e sonra O’ya basın. Biraz bakınca bir şifre göreceksiniz. Şifreyi kesinlikle not edin. Odadan çıkın. Sağa dönünce camdan yapılmış içinde resimler bulunan dolaba vurarak kırın. İçinden 2. Small Key’i de alın. Biraz ileride cam kapı var onu da kırarak içeri girin.

Sesler sizi biraz ürkütebilir. Odanın bar masasının yanında siyah bir bitki var. Orası save noktası. Oradan sadece 1 kere save edebiliyoruz bunu unutmayın. Televizyonun sağında da kasa var. Aldığımız şifreyi buna girin ve içinden silahı alın. Silahlarınızı yön tuşlarıyla değiştirebiliyoruz. Silahı alın ve kapıdan çıkın. Yaratığı öldürün ve anahtarı alın. Anahtarı önümüzdeki kapıyı L2 ile kullanarak açın. Merdivenlerden inince koltuktan mermiyi alın ve soldan devam edin. Kapının önündeki sandalyeleri kırın ve kütüphaneye geçin. Yaratıkları öldürün. Şimdi bir bulmaca ile karşı karşıyayız. Dolabın üzerinde semboller var. Bu sembollere göre düzenleme yapacağız. Üçgen sembollü olan dolabı aynen şu şekilde oynatın. Kamera açısı değişmeyeceği için kolaylıkla anlayabilirsiniz. Önce ortaya sürükleyin sonrada en sola sonrada en sol bölümün altına doğru sürükleyin. Üçgen sembollü dolabı O sembollü olanı da orta çizginin en altına sürüklemeliyiz. L sembollü olanı da bulunduğu çizginin en altına doğru sürüklediğimiz zaman merdiven açılacak (Eğer bu yöntem uymazsa teker teker deneyin, bazı bulmacalar her oynayışta değişebiliyor). Çıkarak kapıdan geçin. Sonra da balkondan geçerek karşınızdaki kapıdan girin. Demo girecek.

Bölüm 3: Corey&Amy

Kontrol Mei ve Corey’e geçecek. Yokuş yukarı çıkın. İsterseniz ana kapının sağından save edebilirsiniz. Mei Hacker olduğu için kapının şifresini kıracaksınız. Mei’yi seçip ana kapının solundaki yanıp sönen yeri inceleyin. Hack’lemeye başlayın. Kapının şifresi “MOZART”. Kırınca kapıdan girin. Tekrar kütüphaneye gidin. Corey'i seçip duvardan tırmanın. Sonra da Mei'yi çekin. Acele edin çünkü yaratıklar gelecek. Kapıdan girin ve karşınızdaki kapıdan tekrar girin. Yine bir kütüphaneye geldik. Sağ taraftan kapıdan girin ve aşağı inin.

Doktor size serum verecek. Öldürdüğünüz yaratıklardan düşen parçayı serum ile doldurursanız, kendinizi iyileştirecek bir karışım yaratmış olacaksınız. Bu yüzden önünüze geleni öldürmekte fayda var. Şimdi diğer arkadaşlarınızı seçebileceksiniz. Ama önümüzde çıkan bilmeceyi Corey ve Kenny ile yapacağımız için onları seçin. Merdivenlerin öbür yanından çıkıp büyük saksıyı Kenny ile seçin ve kapıdan girin. Bir spot ve hoparlör göreceksiniz. X’e basıp spotunun ışıklarını açınca hoparlörün çevresindeki karanlık bir süre sonra gidiyor. Spotla tam karşınıza baktığınızda ise başka bir spot göreceksiniz. İşte hoparlörü oranın altına sürükleyeceğiz. Spotu Corey ile tutun ve Kenny'yi seçip hoparlörün yanına gidin. O sırada hemen R2’ye basıp adam değiştirin ve hoparlöre ışık verip karanlığı yok edin ve yine hemen R2’ye basıp Kenny’ye dönün. Hoparlörü sürüklemeye başlayın. Yaratıklar gelecek. 2 kişi için burası kolay, ama tek kişi olduğunuz için zorlaşabilir. Yaratıkları öldürün ve hoparlörü 2. spot yerinin altına sürükleyin. Corey'i seçip hoparlörün üstüne çıkıp, sonrada tepeye tırmanıp 2. spotu kullanın. Karşınızda kapı var. Onunda çevresi karanlık. Aynı işlemi tekrar yapacağız. Spot ile kapıyı çözün Kenny ile kapıdan geçin. Mermiyi alıp binanın önüne doğru ilerleyin.

Bölüm 4: Corey & Amy (Orman)

Yoldan ilerleyerek caddeye çıkın yerdeki kutuyu kırın. Nesneler bazen bu kutuların içinden çıkabiliyor. Açılmış yoldan ilerleyin. Yokuş aşağı ilerken dikkat edin yaratıklar çıkacak. Sağdan ilerleyip devam edin. Arabayı göreceksiniz. Yaratıkları halledin ve yerden mermiyi alın. Yaratıkların geldiği yoldan devam edin. Elektrik mekanizması göreceksiniz. Yoldan devam edin ve tahtaların önünden elektrikli testereyi alın ve arkanızdaki aletten onu şarj edin. Ağacın kapattığı yolu testereyle açın. Geri dönüp tekrar şarj edin ve açtığınız yoldan ilerleyin. Devam edince köprüye yaklaşacağız. Yanındaki sağlık paketini alın ve köprüden geçin. Pompalı tüfeği alın sonra yaratıkları öldürün. Demir bir kapı göreceksiniz. Yanındaki boşluktan öbür tarafa geçin ve yoldan devam edin. Burada kesinlikle save yapın. Daha sonra bir demo izleyeceksiniz. Demodan sonra uçuşan yaratıkları öldürdükten sonra sağ yoldan gidip hastaneye ulaşın. Ambulansın önüne gelip sol tarafa geldiğinizde oradan tırmanarak yukarı çıkın, tekrar tutunarak da sağa doğru ilerleyin. İlerlerken uçan yaratıklar gelecek, hemen kendinizi aşağı bırakıp onları öldürün yoksa işinizi zorlaştıracaktır. Öldürünce tekrar tırmanıp en sağa inin ve boşluktan atlayıp kapıyı açın. Amy'yi seçip kutunun üzerine çıkın ve daha sonra da Corey ile onu yukarıya çekin.

Bölüm 5: Sven & Mei (Hastane)

Hastanenin önündeyiz. Dümdüz gidip boşluktan geçip sola dönün ve kolu indirerek demir kapının açılmasını sağlayın. Arada bir Mei'nin kardeşi Jun size bana yardım edin çağrıları yapacaktır. Düz gittiğinizde yokuş aşağı bir yol göreceksiniz, işte bu noktadan sonra yapacaklarınız bazı şeyleri değiştirecek. Eğer Jun'un canı bitmeden ona ulaşırsanız oyun birazcık uzayacak, Jun'u kullanarak çıkmaya çalışacağız, ama Jun'un gücünün bitmesini beklerseniz oyun uzamayacak ve acıklı bir demo izleyeceksiniz. Öncelikle ben Jun'un gücü bitmeden geçmeyi anlatacağım. Bir kapı var o kapıya yaklaşınca sizi uyaracağım, isterseniz ölmesini bekleyebilirsiniz veya isterseniz onu kurtarmaya çalışabilirsiniz.

Bazı kola dolaplarını kırmanızda yarar var içinden içecek çıkıyor. Yokuş aşağı ilerleyin ve kutunun arkasına geçip onu itin ve üstüne çıkın, camı kırıp pencereden geçin. Bar masasından şarjörü alıp ilerleyin, uçuşan böcekleri öldürdükten sonra bir üst kata çıkın. Mei'yi seçip kapıyı Hack’lemeye çalışın. Şifre “FREUD”. Kapıdan geçince kutunun üstündeki mermiyi alın ve ilerleyin. Bir üst kata çıkın. Sağ tarafta yan yatmış kola dolabı var onu Sven ile geri çekin. Oyunun uzamasını istemiyorsanız bu kapıdan Jun'un gücü bitince geçin. Açıkça söylemek gerekirse Jun'un ölmesini bekleyin sonuçta iki ihtimalde de Jun öleceği için bir şey değişmeyecek.

Canı hala bitmediyse ve oyunu uzatmak istiyorsanız bu kapıdan girin. Düz gidip sola dönün ve koridoru takip ederek kapıdan geçin. Yaratığın Jun'a saldırdığını görüyorsunuz. O yaratığı hemen haklayın. Jun aşağı düşecek. Şimdi geldiğiniz yoldan geri dönerek resepsiyona inin. Yani hastanenin içine girdiğimiz ilk yere. Hack’lenmiş kapıdan çıkıp merdivenden inin ve sağ taraftaki bilgisayarlı yerin oraya gelin. Bilgisayardan bakınca Jun'u oynuyor olacağız.

Burada tek kişilik oynuyorsanız, hem Jun’u ilerleteceğiz hem de sinyali ayarlayacağız yani başka bir alana geçince sağ analog ile sinyali çevirerek ekran görüntüsünü netleştirmeye çalışın. 2 kişilik oynuyorsanız da 1 kişi Jun'u oynayacak 2. kişide sinyali ayarlayacak. Bu tek kişilikte gerçekten zor oluyor. Böylece kapılardan geçerek ilerleyince Jun’dan sonra oynanış bize geçecek ve onu bulunca da ölüsünü göreceğiz.

Bölüm 6: Corey & Amy

Sol taraftaki kapının camını kırıp içeri girin. Bilgisayarla uğraşın sonra yaratıklar gelince öldürün açılmayan kapıdan girip. İçerdeki kartı alın. Kırılan duvardaki bölümden de Small Key’i alıp kapıdan çıkın. Save etmeden sol taraftaki açılır kapıdan girin, dolabın içinden mermiyi ve Amy’yi kullanarak da yukarıdan Small Key’i alın. Masada kağıtlar göreceksiniz Amy ile bu bulmacayı çözün çözerken yaratıklar gelecek, isterseniz bulmacayı bırakıp onları öldürdükten sonra bulmacayı çözmeye başlayın. Bulmacayı çözünce rakam elde edeceksiniz “0108”. O odadan kapıya doğru giderken kamera size doğru bakıyor olacak, hep kameraya doğru yürüyerek X’e basın bir kasa bulacaksınız. Ona 3 tane Small Key’i takarak Stun Gun'ı alın. İsterseniz save edebilirsiniz. Büyük kapıyı aldığımız şifreyi girerek açın. Kapının karşısındaki raftan pompalı mermisini alın. Sol taraftan ilerleyin ve gelen yaratıkları öldürün. G 137 yani soldaki odaya girin. Yatağı sola doğru itin ve altından Small Key’i alın sonra da çıkın. G 136’ya yani sağdaki kapıdan girin. Bitkinin yanından mermiyi alın ve pencereyi kırarak çıkın. Kutuyu kırarak pompalı mermisi alın ve pencerenin üstündeki yerden tırmanarak sağ tarafa geçin. Döndürülen şeyi analog’la sağa doğru döndürünce demir kalkacak. Amy’yi seçerek merdivenden inin. Corey ile Amy'yi yukarı çekin ve mermilerinizi hazırlayın. Bir silahı mutlaka Amy’ye de verin ve içeri girince yaratıklarla karşılaşacaksınız. Yaratıkları öldürün ve serum ile düşen parçayı çekin. Sağ taraftaki sandalyeden sağlık paketini alın. Yatağın üzerinden de 2. kartı alın. Sol taraftan mutlaka save edin. Elektrik yerinden silahlarınızı şarj edin ve dümdüz ilerleyip sağa dönün ve sondaki kapının önüne gelin. Teker teker 2 kartı da kullanarak kapıyı açın. Demo girecek ve biri yaratık olacak. Burada çok dikkatli olun demodan sonra asansör bilmecesini hemen çözmemiz lazım. Amacımız her birbirine bakan şeyler aynı olacak yani, döndürünce aynı renklerin yandığını göreceksiniz. Kolay bir bulmaca.

Bölüm 7: Sven & Mei

Hastanenin ön kapısına doğru gidin. Yaratıkları öldürün. Sağ taraftaki camı kırın ve onu hemen sağa doğru döndürün yoksa yaratık sizi öldürebilir. Açılan kapıdan geçin demoyu izleyin. Kola kapağını kırarak içeceği alın. Bu bölümde amacımız patlayıcı yapmak. Masayı çekerek kapıdan girin ve önünüzdeki kapıdan girin. Yaratıkları halledince sol taraftaki dolabın üstünden Small Key’i alın. İlerde solda bir dolap göreceksiniz onun içinden Glycerine'i alın. Daha sonra sağ taraftaki dolabın üstünden de mermiyi alın. Ortadan gidip morg odasına gelin ve sol taraftaki dolabı kırıp buzu alın. Buradan çıkabilirsiniz. Sol taraftan ilerleyin açık yerden geçin. Aşağı yani sola doğru gidince Small Key alacaksınız. İlerleyin ve raftan notu alın. Yanındaki notu da alın ve tam ileriden parlayan sodayı da alın. Masanın üzerinden sağlık paketini alarak save yolunun sonundaki dolabı kırarak Bleach’i alın. Masalardan da mermiyi alın ve save edin. Buradan çıkıp arkadaşlarınızın olduğu odaya dönün.

Hemen sağınızdaki büyük kapıdan geçin. Yaratıkları öldürünce düşen parçaları serumla çekin. Bilgisayarın yanına gidin ve Mei'yi seçerek Hack’leyin, şifre “EINSTEIN”. Aralardaki yerlerden dolaşarak mermiyi alın ve en sağdaki boşluktan da Small Key’i alın. Sağ taraftaki camı kırarak sağlık paketini alın ve odadan çıkın. 3 Small Key’i kullanarak parlayan dolabı açın ve içinden Crossbow’u alın. Tekrar bilgisayarı Hack’lediğimiz odaya gelin ve bilgisayarı Hack’lediğimiz zaman aldığımız şifreyi “1634”, odadaki makine üstünde kullanınca Ascorbic Acid alacağız. Daha sonra sağdan camı kırıp sağlık paketini alın ve buradan çıkın. Dinamit yapacağımız odaya gelin ve sırayla şunları kullanın. Toplam 5 item var, yukarıdan aşağıya 1, 2, 3, 4, 5 diye sıralayacak olursak:

4
5
1
2
3

Olarak seçmeniz gerekiyor. Bu şekilde yapınca dinamit elde edeceğiz. Arkadaşlarımızın bulunduğu odaya dönün. Dinamiti bu odanın çıkış kapısının yanındaki duvara atın tırtıklı olan yere. Atınca orası açılacak oradan girin. Şimdi karakterleri değiştireceğiz. Birine Corey’i diğerine de Sven'ı alın. Sven'ı kullanarak merdivenden aşağı inin, Corey yukarıda kalsın. Daha sonra merdivenin altındaki kutuyu sürükleyerek Corey'in üzerine binebileceği şekilde yerleştirin. Corey'i seçip kutunun üzerine geçin ve tekrar Sven'ı seçerek en sağ taraftaki yere sürükleyin. Corey'i seçerek oraya zıplayın ve sağ tarafa zıplayın, sonra bir alt yere kendinizi atın. En sağa doğru gidin, kıvrım yerinden tekrar sola doğru atlayıp çıkın ve mermiyi aldıktan sonra merdivenin inmesini sağlayın. Bir üst bölmeye çıkıp kendinizi aşağı doğru sarkıtın. Sven'ı seçip arka bölümdeki kutuyu Corey'in altına doğru itin ve Corey'le kendinizi bırakın. Kutunun üstüne inmiş olacağız. Sven ile kutuyu en sol bölüme ittirince Corey'i seçip o yerden çıkın ve asansörü aşağı indirin. Sven ile asansörün oraya gidip Corey yardımıyla onu yanınıza alın ve save edin. İlk boss ile savaşacağız. Bu Boss'u kolaylıkla yenebilirsiniz. Kendinize dikkat edin yeter. Bitirince bir demo daha izleyeceksiniz.

Bölüm 8: Stan & Shannon

Aklınızda bulunsun. Stan, kilitli kapıları açabiliyor, Shannon ise duman bulunan kapıları açabiliyor. Yoldan ilerleyerek kapıyı Stan ile açın. Dolabın üzerindeki Flash bombasını Shannon yardımıyla alın ve yerdeki kutuyu kırıp içinden çıkan mermiyi alarak, dumanlı kapıyı Shannon ile açın. Burada yapmanız gereken şey küçük kutuyu O'ya basarak siyah hareket eden şeyin üzerinde tutmak. İsterseniz save edebilirsiniz. Kapıdan geçin, koridorda ilerleyin yaratıkları hallettikten sonra sağ taraftaki tahtaları kırın. Elektrik silahlarınızı şarj edin. Koridorun sonundaki sağlık paketini alın ve duvarı kıran yaratığı öldürün. Açılan yere girip Skeleton Key’i alın dolabı Stan ile açıp Small Key’i alın. Şarj ettiğimiz yere gelip, oradaki kutuya üç tane Small Key taktığımızda Flashball silahına alacağız. Bulunduğumuz koridordaki demir kapı üstünde anahtarı kullanıp açın. Yerdeki sağlık paketini alın. Buharların yerini değiştirerek Shannon'ı karşıya geçirin ve vanayla buharları kapatın. Kapıdan geçerek mekanizmanın ortasındaki yeri açınca demoyu izleyeceksiniz.

Bölüm 9: Corey & Sven

İlerleyerek kapıdan geçin ve Sven'ı seçip kutuları ittirin. Daha sonra Corey'i seçip üste tırmanın. Boruyla öteki tarafa geçip kendinizi yere bıraktıktan sonra kapıyı açabilirsiniz. Kutunun üzerindeki Small Key’i ve yerdeki mermiyi alıp save edebilirsiniz. Aşağıdaki kapıdan geçince su yollarına ulaşacağız. Karşıdaki yere çıkıp Sven ile vanayı döndürdükten sonra açılan yerdeki okları alın ve yol boyunca devam edin. Yaratıkları öldürdükten sonra yolun sonundaki kapıdan geçin. Burada dikkatli olun. Giderken Corey'i seçin. Çok dikkatli olun aksi taktirde ölebilirsiniz. Bir sonraki tarafa geçince sol taraftan zıplayıp mermiyi alın ve sağ taraftan zıplayıp borudan karşı tarafa geçin. Merdiveni indirdikten sonra, Sven'ı seçip karşıya geçin ve havalandırmadan girin. Sağ tarafta gördüğümüz dolabın önünü açmamız lazım, bu yüzden Sven'ı seçip kutuları iterek önünü açın. İçindeki flaş bombası ile makineyi alın. Daha sonra merdivenden çıkıp kapıdan geçin. Save ettikten sonra makineyi orta bölmeye takın. Tekrar mermilerinizi hazırlayın. Asansörü açın ve demoyu izleyin.

Boss savaşı

Bu savaşta önce düşmanı bayıltıp sonra yanındaki vanaları çevirmemiz lazım. Tavandaki şeyi düşürünce hemen ateş etmekte fayda var çünkü bayılıyor. Bayıldıktan sonra tekrar bu işi yapmayı devam ederseniz bu Boss'tan kurtulmuş olacağız.

Bölüm 10: Corey & Shannon

Save edin. Sağlık paketini, mermiyi alın ve köprüden geçin. Yaratıkları öldürdükten sonra Corey ile köprüden sarkarak sağ tarafa geçin. Sağ taraftan tahtayı görün ve X’e basın. Gelen yaratıkları öldürün ve yolun sonundaki kapıdan geçin. Dümdüz ilerleyin ve gördüğünüz kutuları kırarak mermileri alın. Salın yanındaki mekanizmayı Shanon yardımıyla indirerek salın suya sürüklenmesini sağlayın ve sala binin. Onu kullanarak karşıya geçin. Elektrikli silahlarınızı şarj ettikten sonra dümdüz ilerleyin. Gelen yaratıkları da hallettikten sonra yokuş yukarısına çıkın ve flaş bombasını alın ve yukarıdaki ağacı keserek, ilerleyin. Corey ile yukarı çıkın ve hemen Shanon'ı yanınıza çekin. Dumanlı yeri Shanon ile açtıktan sonra girin. İlerleyince bir ev göreceksiniz altından yukarı çıkın. Kola dolabını kırarak içeceği alın ve kutuları da kırarak mermileri toplayın. Devam ettikten sonra profesör ile karşılaşacaksınız.

Bölüm 11: Sven & Amy

Yine saldayız. Yaratıkları öldürün ve yolunuza devam edin. Mezarlığa gelmiş olacağız. Amy seçip yerdeki kırık taş bilmecesini çözmeye başlayın. Çözdükten sonra oluşan şekli mezar taşlarında uygulamalıyız. Şimdi Amy ile sağ taraftaki deliğe bakınca kontrol diğer karaktere geçiyor. Gördügümüz taşları aşağı yukarı oynatabiliyoruz ve bizim de bulmacadaki gibi görüntü vermemiz lazım. Delikten bakmadan da çözebilirsiz. Öncelikle tüm taşları aşağı indirin. Çözmenize yardımcı olmak için taşlara karşıdan bakın ve her bir sıraya sütun diyecek olursak, en solda iki tane taş bulunuyor olacak. O sütunun en öndeki taşı yukarıda aradaki de aşağıda olsun.

Taşta bir kafa resmi var, şimdi çözmüş olduğumuz bulmacadaki resme bakın ve kafa bölümünün aynısı olduğunu göreceksiniz. İkinci sütunun önden ikinci taşı ve onun arkasındaki taşı yukarıda olsun, en öndeki taş aşağıda olsun. Taşların önüne geldiğimizde üçüncü sütun da üç tane taş olduğunu göreceksiniz. En arkadaki ve onun önündeki taş yukarda, en öndeki taş da aşağıda olsun. Doğru yaptıysanız şu ana kadar bir kafa, bir vücut, bir kuyruk ve bir kuyruklu kafa yapmış olacağız (Soldan sağa, aynı resimdeki gibi). Dördüncü sütunda da dört tane taş bulunuyor. En öndeki ve en arkadaki taş aşağıda, ortadaki iki taş da yukarıda olsun. Bulmacayı çözmüş ve kapıyı açmış olacaksınız. Evin en sağdaki kapısından girerken yaratık gelecek. Onları hallettikten sonra kapının önündeki çamaşır makinesini çekip kapıdan girin. Kutuyu kırıp enerji içeceğini alın ve kapıdan geçin.

Bölüm 12: Stan & Shannon

Silahlarınızı şarj edin ve yoldan devam edin. Demo izleyeceksiniz. Gelen yaratıkları öldürün ve ilerdeki açtığınız kapıdan geçin. Gelen yaratıkları da öldürdükten sonra Stan ile kapıyı açın. Koltuğun yanındaki Small Key’i alın ve Shannon ile dumanlı kapıyı açın. Demo izleyeceksiniz. Dolabın üzerindeki Small Key’i alıp kutuyu üç Small Key ile açın. Flare Gun elde etmiş olacağız. Profesörle konuşup büyük serumu aldıktan sonra merdivenden çıkıp sola dönün. Kapıyı Stan ile açın. Sol taraftaki kapıdan girerek Amy ile banyodaki ipucunu alın. Banyodan çıkın ve karşı taraftaki camlı kapının camını kırarak içeri girin. Dolaptaki ikinci Cross’u alın. Corey seçerek tahtlarla kapatılmış şömine gibi yere gelip tahtaları kırarak üst taraftaki Cross’u alın. Arkadaşlarınızın bulunduğu odaya dönün ve profesörün yanındaki odaya girip, kutuları kırarak Small Key’i alın. Odadan çıkın. Yerde kanların bulunduğu kapıdan girerek alt kata inin. Save edin. Aldığımız Cross’ları teker teker kanlı ellere takın. Fotoğraftan da yararlanarak uygun yerlere getirmeye çalışacağız. Birinci taşı en alt satırın soldan 4. yerine koyun. İkinci taşı 3. satırın soldan 3. yerine, üçüncü taşı da 4. satırın soldan ikinci yerine koyduğumuz zaman kapı açılacak. Demo izleyeceksiniz.

Bölüm 13: Stan & Shannon

Mağaradan ilerleyin ve gelen yaratıkları halledin. Daha sonra silahlarınızı şarj edin ve bidonun üzerindeki Wheel'i alın. Kutuları kırarak enerji içeceğini alın ve yan taraftan geçin. Dümdüz ilerleyip yaratığı öldürün yerdeki mermiyi alıp sola dönün. Aldığımız şeyi kullanarak kapıyı açın. Sol taraftan gidin ve yaratıkları öldürün ve sol taraftaki tahtaya vurun. Tuvalete girin ve üst taraftan havalandırmaya girin. Kapıdan çıkın ve camlı kapıyı kırıp içeri girin. İçerdeki yaratıkları öldürdükten sonra kutunun üzerindeki mermileri alın ve odadan çıkın. Koridordan ilerleyin ve yaratıkları öldürün, demirle kapatılmış yerdeki kutuyu kırarak mermiyi ve yanındaki içeceği aldıktan sonra, oranın yanındaki yerden bir üst kata çıkın. İlerdeki tahtayı kırarak aşağı inin ve yan taraftaki kapıdan dışarı çıkın. Demo izleyeceksiniz.

Yanınıza Corey'i alın ve sol tarafa doğru ilerleyin. Tahtaları kırıp içeriden Small Key’i aldıktan sonra yan taraftan silahları şarj edin. Sol taraftan flaş bombasını ve Small Key’i aldıktan sonra tahtaları kırın ve aracın yanından mermileri alın, Corey'i seçip iş makinesine binin ve yerdeki aleti alıp, sol taraftaki duvarı kırın. İçeri girin ve yaratıkları hallettikten sonra Corey'i seçip üst kata çıkın. Zıplayarak en sağa gelin ve aşağı sarkın. Tekrar sağa doğru zıplayarak oradaki içeceği ve kelepiri alın. Daha sonra arkadaşlarınızın bulunduğu yere gelin.

Pembe bitkilerin olduğu yerden save edin ve sol taraftaki demir kapının zincirlerini kelepir ile kırdıktan sonra girin. İş makinesinin yanındaki sağlık paketini aldıktan sonra ara yere girin, en ilerdeki kutunun üstünden flaş bombasını alın. Asansör gibi bir şey göreceksiniz onu analog’u kullanarak çevirmemiz lazım. Bunu çok hızlı yapın. En üste çıkınca soldaki Small Key’i alın ve kapıdan girin. Kütüphaneden mermiyi alıp odadan çıkın ve gelen yaratığı öldürdükten sonra içeceği alın sonra save edin.

Laboratuar gibi bir yerdeyiz. Sağ taraftaki dolabın camını kırın ve içinden bombayı alın. Daha sonra da çatlak yere bomba atarak kırın, dikkatli olmalısınız 1 tane bombamız var. Kırıp çıktıktan sonra gelen yaratıkları halledip kutuları kırarak mermiyi alın. Aracın solundaki dolabı Stan ile açın içinde flaş bombası bulunuyor. En ilerdeki kapıdan çıkarak adamınızı değiştirin. Mutlaka Shannon ve Corey olsun. Daha sonra o yere tekrar dönün. Shannon ile dumanlı kapıyı çözün ve camı kırarak içeri girin. İçerideki dolabı kelepir ile kırıp benzini alın ve 3 Small Key’i kullanarak da kutudan Uber Flashlight silahını alın. Mermiyi de aldıktan sonra benzini araçta kullanıp, Corey ile aracı kullanarak yuvarlak şeyi binanın öbür tarafına bırakın. Arkadaşlarınıza dönen kapıyı kullanarak çıkın. Corey'i alıp yanınıza arkadaş olarak Stan'i seçin (Eğer profesörle konuşmadıysanız konuşun batarya kapasiteniz artacaktır) ve zincirlerini kopardığımız kapıdan tekrar girin. Yerdeki mermiyi alın ve ilerdeki aracı Corey ile kullanarak, önce yerdeki topu alın, sonra da sağ taraftaki bölmeyi kırın. İçeri girdikten sonra aşağı inip yazıyı okuyun ve gerekli olan şeyler varsa toplayın, daha sonra ilerden yukarı çıkıp kesinlikle save edin, çünkü Boss ile savaşacağız.

Boss savaşı

Bu Boss biraz zor yanınıza mutlaka elektrikli testereyi alın. Ona hep ateş edin. Bitkilerin arasına saklanacak, siz bu sefer bitkiye ateş edin ve kolu yere düşen bitkilerin yanına gelip, ağacı keser gibi elektrikli testere ile kesmemiz gerekiyor. Enerjiniz biterse yan taraftan da şarj edin. Demodan sonra da testereli savaşa başlayacaksınız X’e abanmanız yeterli olacaktır. Öldürdükten sonra demoyu izleyin.

Tebrikler oyunu bitirdiniz! Aslında sandınız, ama bitmedi. Credist'ten sonra profesörün arkanızdan işler çevirdiğini ve Amy'yi götürdüğünü, daha sonra da kaza yaptığınızı göreceksiniz.

Bölüm 14: Stan & Shannon

Boşuna silah filan aramayın. Bir süre yaratıklardan kaçmalıyız dikkatli olun! Bir madalyonunuz olacak. Yan taraftan save edin ve ilerleyin. Yaratıklar gelince sağ taraftaki yokuştan arkanıza bakmadan kaçın. Ambulansın arkasından ilaçları toplayın ve ön kapıdan girin. Tekrar sağ taraftaki kapıdan girin. Büyük yaratığa dikkat edin (Bu odada Small Key takacağımız bir kutu var unutmayın!). İlerleyince yerdeki sağlık paketini alın ve kapıdan geçin. İçerdeki ilaçları topladıktan sonra kapıyı Stan ile açın. Dikkat içeride yaratıklar var. Hemen sol taraftaki tümsekliklerden çıkıp üstteki kapıdan geçin. İlerleyin ve adamın üstünden sopayı ve madalyonu alın. Büyük yaratıkla karşılaştığımız yerdeki camı kırıp içinden Small Key’i alın. Sonra açılmayan büyük kapıya tekrar dönün, burayı hatırlayacaksınız. İki madalyonu da kapıya takın.

Madalyon bilmecesi

Bu bulmaca bayağı bir karışık olduğu için dikkatlice dediklerimi yapmalısınız. Aksi taktirde bunun başka bir çözümünü oyun içinde bulamıyoruz. Sol taraftaki madalyona bakın. Ortadaki küçük işareti göreceksiniz aynı üçgen gibi. Onu Kuzey Batı yönüne doğru çevirin. Uç kısmı Kuzey Batı’ya dönük olsun (Uç kısmı, yani simgenin sağa doğru işaret veren yerin ucu). Daha sonra kenardaki büyük taşa bakın üzerlerinde simgeler var. İki tane çaprazlama yuvarlak ve üçgen simgeler var yan yana. İşte o yeri tam sola gelecek biçimde hizalayın. Bunu tamamlayınca X işareti gelecek (Yaparken çizgilerin birbirini tamamlamasına dikkat etmelisiniz. Ortadaki taşı Kuzey Batı’nın çok azcık sağ tarafa kayan tarafına, öbür yerinde sol tarafın biraz altına kaydırın ve işaret gelince sağdaki madalyona geçin)

İkinci yerde ortadaki madalyonunu görüyorsunuz. Bir üçgen ve ortasından geçen bir L işareti var. Onu sağa döndürerek dik bir hal almasını sağlayın ve L işaretinin bir ucu aşağıya, bir ucu da sağa baksın. Büyük taşın oval şeklinin içinde I ve altında ters dönmüş bir L işaretin olduğu simgeye bakın. Hatta yanında düz T işareti ve altında da Y'nin ortasından geçirilmiş bir I işareti var. O yeri tam sola doğru döndürün. Alt çizgisi tam solda, diğer çizgi de Kuzey'in biraz soluna doğru dönük olsun. 2 taşa da baktığımızda çizgiler birbiriyle bağlantılı olması lazım. Bu şekilde yaptıysanız kapının öbür tarafına geçmiş olacağız.

Dumanlı yolu Shannon ile açtıktan sonra gelen yaratıkları halledin, sağ taraftaki kapının önünden Small Key'i alın ve ilerdeki diski alın. Kapıdan geçince kilise gibi bir yerde olduğumuzu anlayacaksınız. Sol taraftan kaydettikten sonra dümdüz gidin ve karşıdaki kapıdan geçin. İçerideki bir camı kırarak 2. diski alın ve buradan çıkın. Büyük kapının sağ tarafındaki yerden Small Key'i alın. Şimdi 3 tane Small Key'imiz oldu. Şişman yaratıkla karşılaştığımız yere gelin ve onu öldürün. Oradaki kutuya 3 Small Key’i takın ve mini SMG'yi mutlaka alın, çünkü son Boss sizi bayağı uğraştıracak. Silahı alınca kiliseye dönün.

Disk bulmacası

Şimdi üst kata çıkın çıkarken camın önünden Small Key'i de alın. Çıkınca 2 diski de yerine yerleştirin. Şimdi bu işlemi teker teker yapmalıyız. En soldakine 1. disk diyecek olursak onu çok hızlı bir şekilde çevirin, oluşan şekle bakın ve hemen aşağı inip uç noktalardaki ekranlara bakıp rakamları almamız gerekiyor.

1. diski çevirince bir üçgen var ve üçgenin 3 tane uç noktası var.
2. diski çevirince çemberin içinden geçen bir çizgi göreceksiniz, o çizginin iki ucundaki ekrana ve en üstün ortasındaki ekrana bakıp rakamları not edin.
3. diski çevirince de ters bir L oluşuyor. L'nin geçtiği yerlerdeki rakamlara bakın.

1. diski çevirince oluşan şeklin uç noktalarındaki ekranlarda gözüken rakamları not edin.
2. diski çevirin ve uç yerlerdeki numaraları not edin.
Son olarak 3. diski çevirin ve aşağıdaki ekranlardaki numaraları not edin.
(Sizin rakamlarınız benimkinden farklı ise numaralarınızı kesinlikle not edin)
Aşağıdaki numaralar benim oynadığımda çıkan rakamlar:
1= 2, 8, 5
2= 5, 6, 3
3= 2, 6, 1, 5, 4

Şimdi açılmayan büyük kapıya gidin ve sol taraftaki yere rakamları deneyin. 1. diskteki rakamlardan birini 1. yere, 2. diskte çıkan rakamlardan birisini 2. yere, 3. diskte çıkan rakamlardan birini 3. yere koyun. Bendeki şifre 564 çıktı, daha sonra girdiğimde ise rakamlar değişti ve şifre 485 çıktı. Bu şifreler hep değişiyor. Yani siz sırayla sizde çıkan rakamları teker teker deneyin!

Açılan kapıdan girince içerideki eşyaları toplayın, kutuları kırın, içlerinde bir şey varsa alın. Daha sonra sandalyeleri kırarak çıkın. İlerleyince adamın çantasını alın, silahlarımıza kavuşmuş olacağız. Yolun sonundaki kapıdan girin ve kesinlikle save edin, çünkü oyunun son Boss'u ile karşılaşacağız. Şimdi kendinizi silahlarla donatın.

Son Boss

Demodan sonra savaş başlıyor. Bir süre ateş ettikten sonra yorulacak, o sırada siz yanına gidip mekanizmayı aşağı indirin. O her yorulduğunda gördüğünüz bütün mekanizmaları indirin. Bir tanesi dumanlı onu da hemen Shannon ile çözmeye çalışın. Ondan sonra da bir dolap bulunuyor, onu da yorulduktan sonra Lockpick ile açmamız lazım. Bu yüzden biraz hızlı olmalısınız. Bir dolabı da kendi parçalıyor zıplarken. O yukarıya çıkıp duman atmaya başlayınca ateş etmeyin, çünkü işlemeyecek. Hep kaçıp dumanından kurtulun ve ortalarda dolaşmayın üstünüze zıplıyor. Size önerim ilk olarak açık mekanizmayı aşağı indirin. Sonra yaratığın 2. yeri açmasını bekleyin, açınca yorulduktan sonra onu da aşağı indirin. Geriye kaldı 2 tane. Shannon ile dumanlı yeri açıp oradakini indirin ve son olarak Stan ile dolabı açın ve mekanizmayı indirin. Hepsini yaptıktan sonra demo izleyeceksiniz ve oyun bitmiş olacak.


__________________
|| [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] ||[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]

Konu açmadan önce "[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]" seçeneğini kullanalım..
MaStEr isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Obscure Tam Çözüm MaStEr Tam Çözüm 0 11.05.09 17:22
NI.BI.RU Tam Çözüm MaStEr Tam Çözüm 0 11.05.09 17:17
Obscure MaStEr Oyun Hileleri 0 12.02.09 06:12
Obscure 2 (PC) - İnceleme ZeuS Tüm Oyunlar 1 25.09.07 00:09


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 20:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.0.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
ForumTayfa

Arşiv: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 95 96 97 98 99 100 102 103 104 105 106 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 167 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271


ForumTayfa - Link Değişimi
Telinka İletişim | Voip Ürünleri | Link Değişimine Katılın |

Sitemiz bir forum sitesi olduğundan dolayı, kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. ForumTayfa Yöneticileri mesajları itina ile kontrol etse de, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız [email protected] email adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.

Any member of our web site has the right of adding comments instantly without getting permisson due to the forum structure of our site basis. Althought, our site modarators check comments with care, all the responsibilities sourced from these comments directly belong to the members. If you still find any illegal content in our site ( A.buse, H.arassment, S.camming, H.acking, W.arez, C.rack, D.ivx, Mp.3 or any Illegal Activity ), please report us via [email protected] .Your reports will be evaluated as soon as the arrival of your e-mail.