ForumTayfa  

Go Back   ForumTayfa > Oyun Dünyası > Tüm Oyunlar > Tam Çözüm

Tam Çözüm Oyun tam çözümlerini paylaştığımız bölüm...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 29.05.09, 19:28   #1 (permalink)
^^13.09.2009^^
 
MaStEr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: İstanbuL
İlişki Durumu: Evli
Mesaj Sayısı: 13.196
Konu Sayısı: 4701
Takım: Fenerbahçe
Rep Gücü: 4000000
Rep Puanı: 102455765
Rep Derecesi : MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000
Ruh Hali:

Üyenin Facebook Profilini Ziyaret Et
Standart Prince of Persia: The Sands of Time Tam Çözüm
The Maharajah's Treasure Vault (2%)
Oyun başladığında sarayın içindesiniz. Tepeye ulaşana kadar, duvarın kenarında bulunan taşlara tırmanın. Boşluktan atlayın. Sağdaki taşlardan ilerleyin, önünüze gelecek olarak duvara tırmanın. İlerlerken açılan boşluklardan atlayın, kapıdan içeri girin. Heyecan yapmadan ilerleyin ve karşılaşacağınız düşmanı öldürün. Pek sorun olmaz çünkü tek başına kendisi. Akrobatik hareketlerle öldürdükten sonra hemen sağdaki merdivenden tırmanın.Bu sefer iki kişiler, ama yine siz onları da öldürün.Kapıdan içeri girip suyunuzu için,şifanızı alın. Dışarı çıkıp, aşağıya inin ve karşınıza çıkan dört kişiyi de öldürün. Kapıdan tekrar içeri girip koridorları geçin, dışarı çıkıp boşluklardan atlayarak merdivenden çıkın. İçeri girip,devam edip, dışarı çıktığınızda göreceğiniz dört genci öldürün. Hemen karşıda duvarın çıkıntısından, köşesine doğru ilerleyin. Yine çıkıntıları takip ederek açılmış deliğin içine girin. Oradakileri de öldürdükten sonra kolona tırmanın. Sırayla kolanlardan atlayarak, üst kata ulaşın. Oradan içeriye girin ve oyununuzu saklayın ki, bir daha kaldığınız yerden başlayabilesiniz.
Hemen boşluktan atlayın. Sonraki boşluktan atlarken, duvardayken "boşluk" tuşuna basın ki, oradanda karşıya atlayabilsin prensiniz. 3. boşluktan da atladıktan sonra, o arada bekleyin taki diğer cümleyi okuyana kadar. O aradan duvara zıplayın karşı tarafa çıkın. Yeşil peştemalin arkasından geçin ve gözünüz aydın, aradığınız orada duruyor. Hemen sağdaki iki boşluğu aşıp, karşısındaki platformdan araya girin ve sola çıkın. Yine güzel hareketlerle heyecan yapmadan iki boşluğu aşıp kapının önüne gelin. İçeri girin ve ilerledikten sonra aşağıya inip, dönen ıvır zıvırlara çarpmadan karşıya geçin. Buraya dikkat. Yine aynı şekilde sol duvardan atlayacaksınız ama sonlarına doğru yaklaşınca "boşluk" tuşuna basıp karşıya atlayın. İlkinde olamayabilir deneyip, yapın. Sonra yine karşılıklı çıkıntılardan atlıya atlıya dönen 2 ıvır zıvırın olduğu platforma gelin. Oradan da karşıya atlayıp, tabi çıkıntıyı kullanarak, kenara doğru yaklaşın. Aşağıya sarkın ve kenarlardan ilerlemeye devam edin. Burada bazı kenar kısımları yıkılacaktır. Ama unutmayın ki, ya aşağınızda yada yukarınızda sizi sağa doğru ilerletebilecek bir kenar vardır.(PoP atasözü) Sonra kolana atlayıp, sarılın. Kolonlardan teker teker ilerledikten sonra, sonuncusuna gelince aşağıya inin. Hemen bir basamak yukarı çıkıp heykelin önündeki iki sandığı kırıp, ortasından yukarı doru çıkın. heykelin başına geldiğinizde, yukarı doğru çıkmak için karşılıklı duvarlardan sekerek gideceksiniz bunun içinde her sıçrayışta yeni bir sıçrayış için "boşluk" tuşuna basmalısınız. Heykelin tepesindeki kamanızı alın. Artık zamanı geri çevirebilirsiniz. Hemen karşıdaki kapıya girin ve yıkılan yerlere aldırmadan karşıya geçin, sola döndükten sonra bir sürü dönen ıvır zıvır sizi bekliyor olacak. Onlara çarpmadan karşıya geçin ve aşağıya inin. Oradakilere de dokunmadan geçin. İşte babanız karşınızda. Olanları izleyin. Sonra çıkan adamları öldürün. Bunlar devamlı tekrardan doğuyorlar, o yüzden siz devamlı öldürün ve sonunda bitiyorlar ve oyununuzu saklamaya hak kazanıyorsunuz.
You Have Unleashed the Sands of Time (5%)
Farah'ın göründüğü kapının yanındaki delikten geçin ve yukarı çıkın. Evet, o esmer güzelin adı Farah. Yolunuzu taşlar kesince sağa dönün. Merdivenden aşağıya ölmeden atlayın. Hemen aşağıdaki, en alçakta olan normalde barfiks çekmek yada bayrak asmak için kullanılan demire tutunun. Sırayla demirlerden atlayarak yukarıdaki çıkıntıya kadar gidin. Sonra platformlardan atlayarak kapının yanındaki demiri tutup, kapının olduğu balkona ulaşın. İçeri girin. Farah yine görünecek ve yine önünüzü taşlar kesecek. Sizde kapıdan devam edip, demirlerden bir bir atlayarak karşıya geçin. Sağa dönüp gördüğünüz kapıdan içeri girin. Burada sağdaki duvardan demire tutunun ve onu takip edenleri izleyerek ilerleyin. 3 tane üst üste olan demirlerden aşağıya inin ve gördüğünüz gençleri katledin. Sonra deliğin altındaki köşede iki demir var. Onlara duvardan sekerek tırmanacaksınız ve çıkıntıya tutunup deliğe gireceksiniz. Sonra sarı ışığın altına girip oyununuzu saklayın.


Had I Really Seen Her? (7%)
Düz ilerleyin, kapının ağzındaki kutuları kırıp geçin. Soldaki duvarın çıkıntısından zıplayıp, demire tutunun, sonrada karşıya, üst kata çıkın. Hemen orada göreceğiniz delikten aşağıya inin. Koridordan karanlığa doğru ilerleyin. Köprüyü geçip, mavi sudan için. Karşıya zıplayıp, oradan aşağıya doğru inin. Sonra boşluktan inip Farah'ı bulun. Yaratıkları öldürün. Koridordan sağa dönün. Oradaki kapıdan içeri girip, balkondaki boşluktan atlayıp, odanın diğer tarafına çıkın. Kolona tırmanıp, diğerlerine atlayın ve böylelikle balkon gibi olan çıkının üzerine kadar gelin. Çıkıntıdan, duvarı kullanarak diğer kolona sarılın ve aşağıya inin. Oradan en yakın olan kolona duvarı kullanarak atlayın. Sonraki kolana atlayıp zemine ulaşın. Köşeye en yakın kolonun yardımı ile taşların üzerine çıkın. Yine duvarı kullanıp zıplayın ve bir üst kata çıkın. Kolonlar ve duvar yardımıyla, balkon parçasın gibi duran yere ulaşın. Sonra çıkıntılar yardımı ile aşağıya inip öldürmeniz gerekenleri öldürün. Demirleri kullanıp bulunduğunuz yerin karşısına geçin. Oradan kolona atlayıp aşağıya inin. Herkesi öldürün. Eğer öldürebildiyseniz, sarı ışığa gidip oyunu saklayın.
A Secret passage (10%)
Sarı ışığın sağındaki ve solundaki dolapları itin ve arkasındaki geçide girin. Aşağıya doğru gidin ve boşluktan duvarı kullanıp atlayın. Düğmeye basın ve hemen kapıdan geçin. Köprü yıkılacak. Sağdaki duvardan koşun, hatta atlayın. Yeterli mesafeye gelince köprünün karşı tarafına geçin. Sandığı düğmenin üzerine itin ve kapıdan geçin. Girişin sağındaki kolu çekin. Hızlıca açılan köprüden ortadaki platforma atlayın. Ortadaki iki koldan birisi aşağı yukarı hareketi, diğeri kendi etrafında dönmeyi sağlıyor. Burası çok güzel bir bulmaca. 4 farklı sembol var. Bunlar dolunay, hilal, yarımay ve boş. Her birini doğru kombinasyonla yerlerinize oturtmanız lazım. İlk başladığınızda duvarda bir harita var. Bu haritaya bakarak kolaylıkla hangi sıra ve ne yapmanız gerektiğini anlıyorsunuz. Başlar başlamaz dolun ay sembolünün üzerine basın ve ilk adımı bitirmiş olun. Sonra zaten size oradaki adam doğru yapıp yapmadığınızı söylüyor. Eğer siz haritaya bakıp doğru kombinasyonları bulursanız "o şimdi 1 oldu, 2 oldu..." gibi sayıyor. Sadece haritaya doğru bakın ve biraz düşünün. 4 tane kolu da yerine koyduktan sonra son bir işiniz kalıyor oda soldaki merdivenden çıkıp oradaki demire tutunun. Siz tutunduğunuzda aşağıya iniyor ve güvenlik sistemi çalışır hale geliyor. Aşağıya inip adamları öldürün ve oyununuzu saklayın.
The Palaces Defense System (12%)

Koridoru takip edin. Edin ayrıca yerdeki tuzakları geçerken yürüyün. Göreceğiniz kolu çekerek hızlıca ilerleyin. Boşluklardan atlayın ve kenarlardan sarkarak testerelerden kurtulup, doğru zamanda karşıya atlayın. Devam edip kapıdan geçin. Zorlu gençleri katledin. Karşı köşede oyunu kaydedin.
A Booby-Trapped Courtyard (14%)
Duvardaki beyaz ışıklı yere doğru koşup zıplayın. Ona bastığınızda merkezdeki yükselen taştan demire tutunun. Duvardan karşıya atlayın. Bıçaklar sizi kesmeden sarı işarete kadar ilerleyin. En son geldiğiniz yerde yukarıda bir merdiven göreceksiniz. Taşlara çıkıp duvardan koşup onun üzerine atlayın. Tırmandıktan sonra boşlukları geçip, tuzakların üzerindeki deliğe karşısındaki taştan atlayarak ulaşın. Aşağıya inip, koridoru karanlığa kadar takip edin. Köprüyü geçip mavi sudan için. İlerideki demirlerden karşı köşeye kadar gelin. Testereler sizi kesmeden en köşeye kadar gidin ve duvardan zıplayarak çıkıntısına tutunun. Oradan demir yardımıyla en üst kata çıkın. Testereler sizi kesmeden karşı taraftaki çıkıntıya gidin. En uçta göreceğiniz sarı işarete basarak, hemen açılan kapıya girin. Kolu çektikten sonra, koridorun sonundaki beyaz işarete basın ve karşısında çıkacak olan duvardan yukarıdaki çıkıntıya atlayın. Bunları yaparken olabildiğince hızlı olun, lakin kapı kapanacak.Testereler sizi kesmeden karşıdan kapıya kadar ulaşın. Sonra karşınıza çıkacak güçlü orduyu yok edin. Oyunu saklayın.
Death of a Sand King (17%)
Farah' ı takip edin. Boşluklardan atlayın ve düşmanların olduğu alana gelin orada hepsini öldürün ki, oyunu saklayabilesiniz.
I'll Try and Find a Way In (19%)
Merdivenlerden yukarı doğru çıkın. Soldan takip edin, kapıyı geçtikten sonra duvar yürüyüşü yaparak devam edin. Basabileceğiniz yerler yıkılacak ve siz aşağıdaki yeşil tenteye tutunacaksınız, sonra onları kullanarak devam edin. Demirlerden atlayıp en son tenteye gelince, geldiğiniz yöndeki çıkıntıya, oradan da balkona çıkın. Balkondaki manivela kolunu bir kez kendi etrafında döndürün sonra, aşağıda açılan kapılar geçerek, adamları öldürün. Sonra oyunu saklayın.


Climbing the Tower (21%)
Odanın ortasına yakın yerinde duran taşlara tırmanın ve üzerlerindeki demiri tutun. Onlardan atlayarak en sonuncusuna kadar gelin. Şimdi üzerinizde sadece bir demir bulunuyor olmalı. Ona da duvardan destek alarak zıplayıp, tutunuz sonra peşi sıra gelecek demirler sizi hiç stres yapmadan, en tepeye ulaştıracak. Hemen görecek olduğunuz sarı işarete, testereler sizi kesmeden basın. Hiç durmadan devam edin ki, kapı kapanmadan yetişin. Kapıdan girin. Aşağıdan Farah'ı kurtarıp, tekrar yukarı çıkın, bırakın o işini yapsın. Sonra onun açtığı kapıdan geçin. İlerleyin en son kapıdan sonra çok karışı bir ortam göreceksiniz. Orada duvardan yürüyerek atlayın, ama zamanlamanız o kadar iyi olsun ki, kapanmadan hemen platformun kenarına gelin. Sonra yine iyi bir zamanlama ile, duvardan zıplayıp yukarıdaki demire tutunun. O köprüleri açacak. Köprüden yukarıya çıkın ve göreceğiniz kolu çekin. Acele edip binbir akrobasi ile kapıdan geçin. Sonra yine koridorlardan ilerleyip, Farah'ın olduğu yere gelin. Oradan kapana kısılmayıp, karşıya geçip yukarıdaki demire tutunup, köprülerin uygun hale gelmesini sağlayın. Sırayla aynı işlemleri yapıp, Farah' la aynı platforma gelin. Aşağıya inip gençleri katledin. Sonra yerde iki tane beyaz işaret göreceksiniz. Bunlara basmanız gerek. Bunun için iki tane sandık kullanacaksınız. İkisi de köşelerde. Birisi sandıkların arkasında, diğeri, diğer köşedeki sandıkların üstünde. Bunlara bastırdıktan sonra yukarı çıkın ve oyunu saklayın. Sonra yukarıdaki sarı işarete basarak açılan kapıdan geçin.
The Warehouse (24%)
Koridordan ilerleyin, boşluklardan atlayarak açık alana kadar gelin. Düşmanları öldürün ve oyunu saklayın.
The Sultans Zoo (28%)
Üzeri yeşillik olan tepeye çıkın oradan ağaca sarılın, tırmanın. Sonra diğer tepeden karşıda duran ağacın dalına atlayıp, kapının diğer tarafına geçin. Oradan kapıyı açın ki Farah gelsin. Kuşları öldürün ve kapıdan içeri girip, sandığı kenara çekin. Farah oradan girip, kuş kafesinin kapısını açacak. Oradan içeri girin ve demire tutunun sonra duvar yardımıyla, bir üst demire, oradan da ilk kata çıkın. Oradan yine diğer demire tutunabileceğiniz platforma atlayın. Oradan merdivenin olduğu kata kadar çıkın. Merdivenden çıkıp, üst kattaki duvardan koşup demire tutunun ve sonrada deliğin olduğu platforma atlayın. Delikten geçip ulaştığınız taş yerdeki, üzerinizde duran dala tutunup, manivela kolunu göreceğiniz yere atlayın. Onu bir kez çevirip açılacak kapıyı görün ve üzerinde saklama noktası olan yere atlayın. Sonra oradan aşağıya inip, demirler yardımıyla kapının olduğu balkona gelin.
Atop a Birdcage (28%)
Hemen karşıdaki işarete basarak Farah' ın gelmesini sağlayın.Kapıdan içeri girip ilerleyin. Karışınıza çıkacak böcekleri öldürün. Sonra odanın köşesine tırmanın ve oradan duvardan yürüyüp yukarıdaki demire asılın ki kapı açılsın. Açılan yerdeki sandığı çekin ki Farah geçsin. Sonra o basınca kapı açılacak, ama onun için aşağıya inin ve oradan geçin. Ardınızdan hemen kapanacak. Varilleri kırın ve oradaki demiri çekin. Sonra hızlı bir şekilde engelleri aşarak kapıdan geçip Farah' a ulaşın. Köprüden geçip oyunu saklayın.
Cliffs and Waterfalls (33%)
Farah' ın olduğu yere tekrar gidin. Soldan duvardan atlayıp, ağaçlara tutunarak en yükseğe çıkın. Kuşlar saldıracak, sizde öldürün. Sonra yine ağaçları kullanarak şelalenin olduğu yere gelin. Orada bir sürü kuş saldıracak, yine öldürün. Hemen köşeden tutunup köprünün olduğu yere gelin. Ve köprüden geçip manivela kolunu çevirin. Sonra ağaçtan ağaca atlayıp devam edin ve kapıya gelince içeri girin. Koridoru takip edin, bu arada böcekleri unutmayın. Karanlık ve sisli koridordan ilerleyin ve düşmanların hepsini öldürün sonra oyununuzu saklayın.
The Baths (33%)
Merdivenlerden çıkıp, yolu izleyin. Sarı işarete geldiğinizde ona basın ve kapı açılsın. Hemen kapının solundaki cismi çekin ve Farah oradan girsin. Sonra hızla kapıdan girip aşağıya inin. Sonra karşıdan demirlere zıplayıp, karşıya geçin. Duvardan bir sağ bir sol atlayarak yukarı çıkıp kapıdan geçin. Adamları öldürüp oyunu saklayın.


There's Something Glowing Up There (33%)
Duvarın kenarındaki heykeli duvara doğru itin ki işarete bassın. Diğer taraftakine de duvarda yürüyerek basın, kapı açılsın. Oradan içeri girip, manivela kolunu çevirin, su aşağıya dökülsün. Sonra odanın köşesinden zıplayarak demirlerden atlaya atlaya, en sondaki demiri çekin. Aynı olayları odanın diğer tarafında da yapın, ve tahta kapı tamamen açılsın. Kapının önünde duran küp şeklindeki taşı aşağıya atın. Sonra ilk geldiğiniz kapıdan geçerek koridorun öbür ucundaki kapıdan girin. Attığınız taşı göreceksiniz. Taşı çekerek su akan yerden aşağıya atın ve merdivenin altına sürükleyin sonra merdivene çıkıp, üst kata ulaşın. Üst katta boşluktan çıkıp, gireceğiniz yerde duvarı ve demirleri kullanarak, köşedeki kapıya ulaşın. Kapıdan geçip demirleri kullanarak karşıya geçin. Köşeden girin. Varilleri kırıp içeri girin adamları öldürüp oyunu saklayın.
Above The Baths (33%)
Merdivenlerden yukarıya çıkın. Göreceğiniz kitaplığı balkona doğru itin, onun tepesinden kolonlara atlayın ve ilerleyin. En son kolondan demire atlayıp yere inin. Ve boşluğu geçip kılıcınızı alın. Sonra geri dönüp kılıçla tahta kapıyı kırın ve aşağıya inin. İlerleyip mavi suyunuzu için. Merdivenlerden inip geniş odaya gelin. Heykellerin solundaki kapıyı kırın ve içeri devam edin. Girdiğiniz yerdeki taşı ortaya çekin, Farah geçsin. Sonra sizde onun üzerinden demirlere atlayın. En son yere indiğinizde, soldaki platforma atlayın. Oradan çıkıntılara tutunun ve gidebildiğiniz kadar uca gidin, sonra iki çıkıntı aşağıya inin ve yine en ucuna gidin. Sağa ve sola duvarlardan atlayarak en üste çıkın oradan da platforma ulaşın. Üzerinde bulunduğunuz yerden aşağıya sarkıp bir alttaki çıkıntıya tutunun ve oradan karşıya atlayın. En son olarak Farah' ın olduğu yere gelin. İçerideki kolu yarım çevirin ve kapı açılsın. İçeri girip böcekleri öldürün. En sonra taşı kenara çekin, Farah içeri girsin. Yolun ucunda görünecek ve size yol açacak. Siz oradan gidin ve ilerleyin. Orduyu öldürdükten sonra oyunu saklayın.
Day Break (43%)

Köşedeki duvardan kapıyı kırın ve ilerleyin. Sonrada sandıkları kırıp, sarı işarete basın. Açılan kapıdan geçin. Bir sürü genç sizi bekliyor olacak. Onları öldürün ve oyunu saklayın.
A Soldiers Mess Hall (46%)
Merdivenden aşağıya inin ve taşların üzerine çıkın. Oradan demire tutunup en tepeye kadar çıkın. Sonra duvardaki çıkıntıyı kullanıp en yüksekteki demiri tutup, balkona çıkın. Boşluktan atlayıp diğer balkona geçin. Oradan düğmeye basıp kapıdan içeri girin. Kapıyı önünüze aldığınızda, sağ tarafa gidin. Kırık kısımdan atlayıp ve demirleri kullanıp en tepeye çıkın. Burada binbir çeşit ali cengiz oyununa dikkat edin ki ölmeyesiniz. İşaretin üzerindeki demire tutunarak kapıyı açın. İçeri girip aşağıya doğru ilerleyin. Aşağıda, beyaz işaretin üzerindeki demiri tutup, Farah'ın yanınıza gelmesini sağlayın. Merdivenlerden yukarı çıkıp kapının altından Farah'ın girip size kapıyı açmasına izin verin. Yukarıdaki kolu çekip köprünün açılmasını sağlayın. Aynen geldiğiniz alengirli yerlerden geri dönüp köprüden geçin. Orduyu öldürüp oyunu saklayın.
The Drawbridge (46%)
Şatonun solundaki kapıdan girin. Manivelayı çevirin ve kapı açılsın. Devam edip, taş ve merdivenden çıkıp yukarıdaki demirlere tutunup diğer taraftaki beyaz işaretin üzerindeki, demire tutunup çekin ki köprü dönsün. Sonra Farah görevini yaptıktan sonra size bir daha "çek" diyecek. Sizde kırmayıp çekin sonra, oda karşı taraftan çekip köprüye gelecek. Bir daha çekin, köprü yükselsin ve oda köprüyü açsın. Taşın üzerine çıkıp çıkıntıları kullanarak ilerleyin. En üstten köprüye atlayın. Köprüden boşluğa çıkın. Balkonun solundan ilerleyip, duvardan yürüyerek diğer balkona çıkın. Oradaki kolu çekin. Köprüden geçip, demirlerden atlayın, diğer balkon parçasının solundaki kolu da çekin ve Farah yanınıza gelsin o delikten girip kapıyı açsın. Kapıdan geçin hemen köprünün karşına koşun. Kuşlarla uğraşmayın zaten onlar ölüyor köprü yıkılınca. Oyunu saklayın.
A Broken Bridge (50%)
Tahta yapıya tırmanın sonra oradan aşağıdaki çıkıntıya düşün, çıkıntıları takip edip iki duvar arasına kadar gelin. Yere sağa sola atlayarak aşağıya inin. Acele ile sola doğru koşun sonra yukarıdaki demirden tutunup, yukarı çıkın. Diğer taraftan aşağıya inin. Sonra karşıya yine aynı şekilde kolondan zıplayıp, diğer kolondan karşıya geçin. Çıkıntıdan devam ederek yukarı balkona ulaşın. İnce köprüden geçip içeri girin. Hemen kapının sağındaki duvardan yürüyerek, demirlerden atlayın. En köşeye geldiğinizde oyunu saklayın.


I'll Meet You at the Baths (52%)
Bulunduğunuz yerden aşağıya inin ve ince duvar yollarından devam edin. Birbirlerinden atlayıp, ortada bulunana kadar gelin. Kuşlar size saldıracak, bu esnada yere düşebilirsiniz. O zaman, saklama noktasının olduğu köşeden tekrar yukarı çıkmanız gerekecek. Oradan arkanızdaki duvara atlayıp, saklama noktasından karşı köşesindeki balkona gelin. Oradaki demiri çekin ve ortaya çıkacak merdivenden aşağıya inin. Açılan kapıdan geçin ve oradaki demiri de çekin. Bazı böcekler dışarı çıkacak. Onları öldürüp, onların geldiği yere girin. Oradaki kolu kendinize doğru çekin. Büyük bir kapı açılacak ve yavaş yavaş kapanmaya başlayacak. Hala asıl geçmeniz gereken kapı açılmamış olacak. Siz hemen geriye dönüp merdivenin olduğu yerdeki duvara koşun. Sağa atlayın. Tekrar sağa atlayın. Oradan geniş kapının olduğu yere atlayın. En yükseğe çıkın. Saklama noktasının olduğu yerde olacaksınız. Duvardan koşun. Eğer yeteri kadar hızlıysanız, kapı hala açık olacak ve siz tünelin olduğu bölgeye geçebileceksiniz. Tünelden devam edin. Karşınıza gelecek duvardan kapıyı, kılıcınızla kırın ve geçin. İlerleyip, tahta köprüden geçin. Sandıkları kırıp, arkasındaki çıkıntılardan devam edin. Çıkıntıların gidebileceğiniz en uç noktasına geldiğinizde, arkaya atlayın, oradan diğer tarafa atlayıp, böcekleri öldürün. Oradan taşa tırmanıp karşınıza gelecek yola devam edin. Çıkıntılardan, yine platforma ulaşın. Tahta köprüden geçip, kuşları öldürün. Sonra şelaleye geri dönüp, tahta köprüden geçin ve duvardan koşarak geleceğiniz yerde oyunu saklayın.
Waterfall (55%)
Tahta köprüden geçin ve taştan kapıyı kırın. Tahtalardan atlayarak, platforma kadar gelin. Oradan yine taş kapıyı kırıp, yeteneğinizi konuşturup, tahtalar yıkılmadan birinden diğerine atlayıp karşıdaki çıkıntıya çıkın. Kuşlara dikkat edin. Sonra oradan yine çıkıntıları takip ederek. Devam edin. En uca ulaştığınızda, sarkıta zıplayın, yıkılmadan diğerine oradan tahta platforma varın. Yine sarkıtları kullanarak, en sonunda çıkıntılara gelin. Sonra yine sarkıtlardan atlayarak, en sondaki balkona ulaşıp oyunu saklayın.
A Cavern of Ladders (57%)
Yine aynı şey, sarkıtlardan sarkıtlara atlayarak en sondaki platforma kadar gelin. Buradan sonra hiçbir problem yok. Dikkat etmeniz gereken üç şey var: merdivenler, tahta platformlar, ve kuşlar. Önünüze gelen yoldan ilerleyin en sonraki tahtadan aşağıya uzanan en uzun merdiveni kullanarak, aşağı kapıya inin ve oradan girin. Büyük yeşilimsi bir odaya gireceksiniz. Soldaki taşlardan yukarı çıkıp, lambanın ipine tutunun. Ve oradan diğer köşeye atlayıp oyunu saklayın.
An Underground Reservoir (60%)
Sakladığınız yerin hemen üstündeki çıkıntılara yükselin. Orada çıkıntıları izleyin ve aynı şeyi devem ettirerek iki kolon ilerleyin. Sonra üzeri hafif kırık olan kolondan yukarı çıkıp en uca varın. Metalden olan yere ipten zıplayın. Oradan en uca gidip, yolun yarınsında ipe atlayın. Bu ipten, biraz ilerisindeki ipe geçin. Bu atlayışta dikkatli olun, atladığınız yer önemli, yoksa diğer ipi tutamazsınız. Duvardaki kapıya atlayın ve içeri girin. Bir sürü bıçak ve tuzağı geçi diğer tarafa ulaşın. Demiri çekin, yarasaları öldürün ve içeri girin. En son yerdeki kutuyu aşağıya atın. Sonra kum bulutunun bulunduğu bölmenin altına itin. Oradan yukarı çıkıp, çıkıntıları kafese doğru takip edin. Kafesin üzerinden ince köprüye çıkın ve ipe atlayın. İpten, ipe atlayarak devam edin. En sondaki ipten kapıya girin. Tuzakları aşıp, yukarıdaki demirlerden bir üst platformdaki girişe ulaşın. Duvarı kırıp, sihirli sudan için. Sonra hemen geri dönüp geldiğiniz ipten yukarı çıkın. Size saldıran gençleri öldürüp, oyunu saklayın.
Out of the Well (62%)
Kapıdan girin ve ilerleyin. Burası ciddi manada alengirli bir yer. İpe tutunup, önce beyaz düğmeye basın ve ipe tekrar atlayın. Aynı şekilde sarıya da basıp, hemen kapıdan geçin. Sonra sarı işaretin bulunduğu yerdeki kolu çekin. Beyaza basın. Burada çok hızlı olmalısınız.Tuzaklara dikkat edip karşıya geçin. Yukarı çıkıp kapıdan ilerleyin. Karşınıza çıkacak düşmanlara dersini verdikten sonra, oyununuzu saklayın.
The Sultans Harem (65%)
Perdeden geçip, duvarları kırarak ilerleyin. En uçta, yukarıdaki kolu çekin. Geri dönün ve açılan kapıdan geçin. Soldan duvardan yürüyüp, sona geldiğinizde karşıya atlayın. Duvarı kırıp, Farahun olduğu yere gelin. Ona savaşında yardım edin, herkes ölünce oyun kendiliğinden saklanacak.
What Did You Call Me? (65%)
Heykeli çekin ve Farah arkasından çıkacak deliğe girip size kapıyı açsın. Sonra kapıdan girip, kolu çevirin ve içeri girin. Size bir ordu saldıracak. Onları öldürdükten sonra oyunu saklayın.


The Hall of Learning (69%)
Kütüphaneye ilk girdiğiniz yerdeki, geniş aynayı, kütüphaneye bakacak şekilde saat yönünde çevirin. Oradan yansıyan ışınları takip ederek aynaları da uygun şekilde çekin. Buradaki ip ucu, bir aynayı çekmeniz gereken yerin, tabanda koyu bir dokuya sahip olması. En son ışığın girdiği yeri, kılıçla kırın. Aynayı çekip olanları seyredin. Işığın düştüğü noktadan heykele tırmanın, en yukarıdan duvara atlayın. Oradan devam edin ve demirlerden atlayarak kütüphanenin en üst katına gelin. Beyaz işarete basın. Bir raf hareket edecek. Raf ve duvarı kullanarak en tepeye çıkın. Duvardan yürüyüp diğer çıkıntıya ulaşın. Merdivene çıkıp, en yukarıdaki tahta kolonlara gelin. Kuşları başınızdan def edip, karşıdaki beyaz bir kristal göreceksiniz. Duvardan koşup onun bulunduğu balkona çıkın. Kristalin arkasındaki duvarı kırıp, suyunuzu içiniz. Şimdi dönen testereleri tekrar geçip odanın ortasına gidin. Oradaki aynayı odanın en uzak duvarına doğru bir kez saat yönünde çevirin. Sağdan, iki aynanın olduğu balkona geçin. Aynaları ayarlayıp, ışıkları kristale düşecek şekle getirin. Olanları izleyin, Farah'ın olduğu yere gelin. Sonra en uzun açılmış olan köprünün ucundan ipe, oradan da kaşıya atlayıp, merdivenden çıkın ve kırılacak duvarları kırın. Oradaki demiri çekin. Sonra bir kristal birde ayna bulacaksınız. Aynayı merdivenin olduğu yere kadar sürükleyin. Sonra ilk size yardımı dokunun aynalara doğru yönelin. Oradaki ikinci aynayı çekip, yerine birinci aynayı koyun. Böylece, ışık, yeni bulduğunuz kristale doğru gelecek. Sonrada kapı açılacak. Kristalin olduğu yerden, duvara çıkıp aşağıya kapıya inin. İçerideki kılıcı alıp, kolu çekin. Sonra açılan kapıdan geçin. Merdivenleri takip edin ve canavarları öldürüp oyunu saklayın.
Observatory (71%)
Farah merdiveni yükseltecek. Siz karşıya atlayıp, demirleri kullanarak kristalin olduğu balkona kadar çıkın. Kolu üç kez saat yönünde çevirin. Sonra kenardaki demirden ortadaki sarkaca, oradan da karşıya atlayın. Kolu 3 kez saat yönünde çevirip, aynı sarkaçtan beyaz işarete basıp, hızlıca duvardan yürüyüp demiri tutun. Sonra asansörün bulunduğu platformdan aşağı inip, Farah'ın olduğu kapıdan girin. Tuzaklara dikkat ederek, kapıdan girin. Sonra işarete basıp kapıdan geçin. Kolu çekip, hızlıca, tuzaklara takılmadan kapıdan girin. Gençleri öldürüp, oyunu saklayın.
Hall of Learning Courtyards (75%)
Merdivenden çıkıp, kırık olan duvarlardan yürüyün. Kuşları öldürüp, ipe tutunun oradan demirleri kullanıp, balkona çıkın. Kuşları öldürüp, duvardan yürüyerek, platforma çıkın. İplerden atlayıp karşı köşeye gidin. Alt katta inip, kolu çevirin. Açılan kapıdan geçin. Koridoru takip edip, tuzaklara yakalanmayın. Böcekleri öldürüp, en sondaki balkona kadar gelin. Adamları öldürüp saklayın.
On The Ramparts (75%)
Kapının olduğu taraftan ilerleyin. Demir tutunup, diğer tarafa tahtadan geçin. Yıkılan taşlardan sonra yere düşeceksiniz. Merdivenden inin ve garip arena gibi yere gelin. Burası zor. Duvardan düğmelere basıp, açılan köprü kapanmadan bir diğerine gitmeniz lazım. Demirleri ve asansörleri de kullanıp en aşağıya inin. Adamları öldürüp oyunu saklayın.
A Prisoner Seeking Escape (79%)
Sandıkları kırıp, sarı işaretin üzerine kafesi çekin. Sonra tuzakları aşıp, iki beyaz işaretin olduğu yere gelin. İkisinide çekip, açılan duvarlardan yukarı çıkın. Tahtada kuşları kovup, karşıya geçin. Yine iki beyaz işrete basıp, duvarların arasından, demire tutunun. Sonra demir ve duvarları kullanıp kuyunun tepesine çıkın düşmanları öldürüp oyunu saklayın.
At Last We're Here (81%)
Merdivenlerden yukarı çıkın. Düğmeye basıp acele ile açılan yerden karşıya geçin. Aynı şeyi diğer taraf içinde yapın. Diğer tarafta kutuyu merdivenlerin olduğu tarafa itin. Sonra sarı işaretin altına koyun. Kapıyı açıp, karşıya geçin kuşlar saldıracak, onları püskürtüp içeri girin. Devam edip, suyunuzu için. Sonra yukarı çıkan platforma Farah'la birlikte binin. İşte burada en büyük savaş oluyor. Burada dikkat etmeniz gereken Farah'ın ölmemesi. En uca ulaştığınızda, yukarıdaki kolu çekin ve asansörle çıkın. Oyunu saklayın.


The Hourglass (83%)
Platformun kenarından en yükseğe, oradan da duvar yürüyüşleriyle kum saatinin üzerine atlayın. Sonra olacakları seyredin. Devamlı aşağıya inin ve havuzlu ortama gelin. Burası biraz saçma. Farah yıkanıyor ve size kopyalar veriyor. Kapılardan dolaşırken su sesi duyduğunuz kapıya girin. Bunu bir kaç kez tekrarladıktan sonra üst katta da devam edin ve olanları izleyin. Sonra silahsız uyanacaksınız. Gençlerden kaçın ve aynaların olduğu yere gelin. Eğer bu bölümden zevk almak istiyorsanız bir sonraki satırları okumayın ve ayna problemini kendiniz çözün. Ama ben yine söyleyeyim aynaları koymanız gereken yer, tabandaki eskimiş izlerinden belli oluyor. Bunu yaptıktan sonra, kılıcı alın. Geldiğiniz yere dönün ve adamları öldürün. Bu arada bana da teşekkür edin öyle güçlü bir kılıcı size verdiğim için. Oyunu saklayın.
The Tomb (90%)
Geldiğiniz aynalı odaya dönün. Tahta kapıyı kırın. Duvardan yürüyüp merdivenleri kullanarak en üste çıkın. Adamları öldürüp oyunu saklayın.
Farah Come Back! (90%)
Unutmayın, kamanız olmadığı için zamanı geri alamazsınız. Platformun kenarından aşağıya düşün. İlerleyip tahtaya ulaşın. Oradan demiri kullanıp yukarıya çıkın. Tahta kapıyı kırın. İlerleyip, suyunuzu için. Taşlara tırmanın. Çimenlik kaplı platforma kadar gelin. Hemen arkadaki tahtaya tutunup ilerleyin. Oradan diğer tarafa kadar ulaşın. Yolda karşılaşacağınız yarasaları öldürün. En son noktada biraz zor olan duvardan duvara atlayışı yaparak en üste gelin. Adamları öldürüp oyunu saklayın.
Climbing the Tower of Dawn (93%)
Duvarı kullanarak demire tutunun. Sonra en tepeden, çıkıntıları takip ederek, kolona zıplayın. Diğer kolona zıplayıp, duvarı kullanarak en tepeye çıkın. Soldaki çıkıntıdan dönün ve yarasalarla savaşın. Oradan iki duvarı kullanıp en tepeye ulaşın, yine yarsalar var. Devam edip demire doğru sarkın ve tutunun. Demirin En sağına gidin. Duvardan zıplayıp, hemen üsteki tahtayı tutun. Yarasaları öldürün. Kenardan devam edip atlayın, duvarları kullanarak yukarı çıkın, çıkıntılardan geçin. En sonunda gidecek bir yer olmayan kulenin kırık tepesine geleceksiniz. Dıştan sarkıp, kırılmış olan yerden, kulenin dışına doğru atlayın ve karşısındaki duvarı kullanarak aşağıya inin. Burada ölürseniz, kabus başlıyor çünkü en baştan tekrar oynamalısınız. Bilgisayarınızı sinirlenipte kırmayın. Açılan kapıdan geçin, merdivenlerden karşılıklı olarak çıkıp, en üstteki adamları öldürün. Oyunu saklayın.
The Setting Sun (95%)
Taşlardan yukarı çıkın. Demirlere tutunup, en sonuncuya kadar gelin, duvardaki açılacak deliğe zıplayın. Oradan arkadaki ince yola atlayın ve ilerleyin. En uçtan, kırık kuleye yürüyün. Onun iç tarafından karşıya atlayarak, duvarlardan sekerek, en üstüne çıkın. Soldan devam edin. Yoları takip edin ve kuşları öldürün. Duvardan yürüyüp en uçtan karşıya atlayıp, kolona tutunun. Oradan hemen arkasındaki kubbeye, atlayın. Sonra yukarı tırmanıp, karşıdaki demirlere atlayın. Demirden yukarıdaki platforma atlayın ve merdivenlerden yukarı çıkın, olacakları izleyip adamları öldürün, oyun otomatik olarak saklanacak.
Honor and Glory (98%)
Bu kadar olaydan sonra, hala vezirin sizi öldürme umudu var, hatta bunun için size 3 tane kopyasını yolluyor. Onları öldürün. Vezir balkona yıkılıyor. Oyunun sonra darbesini yapın, onu öldürün. Olanları izleyin.


__________________
|| [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] ||[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]

Konu açmadan önce "[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]" seçeneğini kullanalım..
MaStEr isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Prince of Persia MaStEr Oyun Hileleri 0 12.02.09 06:37
Prince of Persia 2 MaStEr Oyun Hileleri 0 12.02.09 06:37
Prince of Persia 3D MaStEr Oyun Hileleri 0 12.02.09 06:36
Prince of Persia: The Sands of Time MaStEr Oyun Hileleri 0 12.02.09 06:36
Prince of Persia: The Two Thrones - Tam Çözüm (PC) Murat_1995 Tam Çözüm 2 23.01.07 16:17


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 07:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.0.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
ForumTayfa

Arşiv: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 95 96 97 98 99 100 102 103 104 105 106 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 167 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271


ForumTayfa - Link Değişimi
Telinka İletişim | Voip Ürünleri | Link Değişimine Katılın |

Sitemiz bir forum sitesi olduğundan dolayı, kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. ForumTayfa Yöneticileri mesajları itina ile kontrol etse de, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız [email protected] email adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.

Any member of our web site has the right of adding comments instantly without getting permisson due to the forum structure of our site basis. Althought, our site modarators check comments with care, all the responsibilities sourced from these comments directly belong to the members. If you still find any illegal content in our site ( A.buse, H.arassment, S.camming, H.acking, W.arez, C.rack, D.ivx, Mp.3 or any Illegal Activity ), please report us via [email protected] .Your reports will be evaluated as soon as the arrival of your e-mail.