ForumTayfa  

Go Back   ForumTayfa > Oyun Dünyası > Tüm Oyunlar > Tam Çözüm

Tam Çözüm Oyun tam çözümlerini paylaştığımız bölüm...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 29.05.09, 19:37   #1 (permalink)
^^13.09.2009^^
 
MaStEr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: İstanbuL
İlişki Durumu: Evli
Mesaj Sayısı: 13.196
Konu Sayısı: 4701
Takım: Fenerbahçe
Rep Gücü: 4000000
Rep Puanı: 102455765
Rep Derecesi : MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000
Ruh Hali:

Üyenin Facebook Profilini Ziyaret Et
Standart Prisoner of War Tam Çözüm
Açıklamaya geçmeden önce dikkat etmeniz gereken bazı noktalara değinmek istiyorum:
  • Bir üniforma buldunuz ve giydiniz, dikkat edin o üniforma ile üst rütbeli komutanlar sizi farkeder, ayırca koştuğunuz zaman diğer askerler de sizi farkeder
  • Planlarnızı genellikle “evening call”’da başlatın
  • Üniformasız bir planı yapmak zorunda kalırsanız, “bootpolish” (ayakkabı boyasını) yüzünüze sürün ve devamlı olarak eğilerek ilerleyin
  • Üniformayı ve boyayı aynalarda kıllanabilirsiniz
  • Taş, kanca vs. Gibi objeleri “fps” modunda kullanabilirsiniz, onları değiştirmek için “tab” tuşunu kıllanın.
  • Devamlı olarak haritanızı kontrol ederek yürüyün, eğer görülürseniz panik yapmayın ve haritaya bakarak ögrüş açısından kaçın.
  • Kapılardan girmeden önce mutlaka delikten içeriyi kontrol edin
  • Tamamladığınız görevlerinizi herzaman Escape Cometee ile konuşun
CAPTURED
İlk olarak karşıdaki kabine gidip sırt çantasını sandığa koyun, ardından yemek zamanı gelecek, dışarı çıkın ve 2 askeri izleyerek yemekhaneye gidin, O’brian ve Clancy ile kaçış planı hakknda konuşun. O’brian sizden kaçış planı için para yerine geçen 50 obje istiycek. Objeleri Sickbay’de (hasta bakım evi) bulabilirsiniz. Yemek zamanı olduğu zaman harekete başlayın. Sickbay yemekhanenin arkasında, biri sizi görmeden duvarda atlayın ve içeri girin. Objeleri toplayıp O’brai ile konuşun.
FIND A BRASS KEY
Ayakkabı boyası ile yüzünüzü boyayın ve kabininizin solunda kalan tellerden atlayın ve “barrack”’a gidin, anahtar kabinin içinde sağ tarafta duvarda asılı, alın ve kabininize dönerek oyunu save edin.
STEAL A CROWBAR
Uçak arkadaşınıza anahtarı adığınızı söyleyin, size manivelayı nasıl alacağınızı söyliycek. Yapmanız gereken; kabininizin arkasındaki tellerden atlayıp karşıdaki yarıktan geçmek. Sağdaki kulede bekçilik yapan askere dikkat edin, tellerden atlamadan önce devriye gezen askerin sağa gitmesini bekleyerek yarığın ağzına gidin ve haritanızı kontrol ederek devriye gezen askerin sağa gitmesini bekleyin, kuledeki gözcüye de dikkat ederek evin soluna geçerek otların arkasına gizlenin. Haritadan soldaki bekçinin bakış açısını gözleyin ve uygun bir zamanda ilerleyip kutuların arkasına gizlenin, haritadan bakarak askerin sağa gitmesini bekleyin, bu arada kuledeki bekçi kabinin kapısı yönüne bakyığı zaman hareket edin, tam bakış açısını değiştirdiği zaman kapıdan girin. Masadan manivelayı alın, delikten bakarak dışarıyı kontrol edin uygun bir zamanda dışarı çıkarak geldiğiniz yönden dönerek yine çimenlerin arkasına gizlenin, hızlı bir şekilde hareket edini Daly ile konuşun ve oyunu save edin.
Not: Otların arkasında sizi kimse göremez
ESCAPE
Oyuna “evenig roll” vakti başlayın, denetlemeden sonra kabininize giderek yüzünüzü boyayın ve manivelayı alın. Kabininizin solundaki duşlara gidip gizlenin, haritada askerlerin gidişatını izleyerek uygun bir zamanda telden atlayıp karşıya geçip evin altına inin ve sonuna kadar ilerleyin, uygun bir zamanda soldaki telden atlayıp kabinin kilitini kırıp içeri girin, yavaşça hareket ederek diğer kapıdan dışarı çıkın, hemen soldaki varillerin arkasında gizlenin, yapmanız gereken ilerdeki kamyona binmnek, yanına başlayın “1” tuşuna basarak kamyona binin.


PRISONERS OF WAR
PLAY THE TAPE
Esirleri takip ederek yemekhaneye gidin, Wing Commander James Temple Smithons’u bulun (Escape Comitee üyesi), sizi aralarına almaları için bir teste tabii tutacaklar, gidip kasanızdan kaseti alın, yemekhaneyin arkasına gidin, soldaki kuledeki bekçiye dikkat ederek telleri atlayın ve soldan ilerleyerek evin diğer tarafına geçin, yapmanız gereken evden çıkanaskerin askerin mükemmel bir zamanla ile eve girmek. Bunu yapmak için kapının sol tarafına gizlenin ve askerin çıkmasını bekleyin, asker çıkar çıkmaz içeri girin ve kaseti çalın. Kasayın arkasına gizlenin ve asker dışarı çıkar çıkmaz sizde çıkın ve kapının solundan ilerleyin ve geldiğiniz yönden dönün ve kulenin altındaki köşede bekleyin, uygun bir zamanda duvardan atlayın ve gidip Escape Comitee üyeleri ile konuşun.
Not: Morning Call zamanında başlayın.
STEEL THE PLANS
Evening Call zamanında başlayın, barakanıza gidip anahtarı alarak yüzünüzü boyanın (boyayı Harry Fox’dan alabilirsiniz). Kabinden çıkarak karşıdaki tellerden (doğu) atlayın, (telin solunda üstünde tikenleri olmayan bir tel ordan atlayabilirsiniz). Devriye gezen askere dikkat ederek telden atlayın. Karşıdaki duvardan da atlayarak sağ tarafa ilerleyin ve çamaşırhaneye girin, üniformayı alarak giyinin. Dşarı çıkarak sola devam edin ve büyük komutan evine girin. Soldaki kapıdan geçerek devam edin, koridordan geçerek mutfağa girin, üst kata çıkarak dürbünü alarak diğer odaya geçin ve “iron key”’i alın, aşağıya inerek komutanın bulunduğu odaya geçin. Kitaplığın sol tarafına geçin, komutan hareket etttiği zaman hemen eyiliğin ve masaya gidip planları alarak hemen odayı terkedin ve kabininize giderek oyunu save edin.
Not: Eğer zamanınız yetmezse elbiseyi aldığınız zaman kabininize dönerek save yapıp, direk komutan evine gidin.
FIND THE BELOWS
Kaçış tüneli için bir hava pompası bulmamız lazım. Askeri üniformayı giyerek yemek zamanı yemekhaneye gidin ve ahçının dolaştığı bölümde asılı duran anahtarı alın. Evening Call’da oyuna başlayın ve denetlemeden sonra gidip üniformayı giyin ve bir önceki görevde atladığınız telden atlayıp sola gidin. Yemekhanenin giriş kapısının sağ tarafındaki kulubeyin arkasındaki telin üstünde tikenli tel yok. Ordan atlayın ve arka kapıların birinden yemekhaneye girin, eğilerek askerin yanından ahçı bölmesine girerek pompayı alarak kabininize dönün ve save yapın.
ESCAPE
Evening Call’da oyuna başlayın, denetlemeden sonra üniformanızı giyip yemekhane bölgesine girin, arka taraftaki duvardan atlayın (sol duvar). Eve girerek manivelayı alarak evden çıkın. Evin arkasındaki delikten geçin, sol tarafa ierleyin ve ortadaki kapıyı manivela ile açın, solda köşede bulanan tünelden geçin.
Notlar:
1- Tünelin bulunduğu oda değişiklik gösterebilir
2- Kapıyın kilidini kırmadan devriye gezen askerlerin uzakta olmasına özen gösterin
CASTLE COLDITZ
Artık işimiz daha da zor, belirlenen saate bulunmanız gereken yerde olmadığınız takdirde askerler sizi yakalar ve oyun biter. Bu da demek oluyor ki save yapma olanağımız azaldı.


CONTACT COLONEL HARDING
Denetlemenin yapıldığı yerin arakasındaki duvarda bir bayrak var, yukarı çıköın ve objeleri alın (torbayı almayın). Şimdi gidip Dwight Jonsen’den ayakkabı boyası satın alın. Sabah denetlemesinden sonra Barrack A bölmesine girin (dikkatli ve hızlı olun). Masanın üzerinden maymuncuğu alın ve kütüphanenin kapısından girin. Üst kata çıkın ve pencereden aşağıya inin, hemen ordaki merdevenden yukarı çıkın, karşıdaki duvardan tırmanarak ilerleyinve diğer pencereden girin, ve sol tarafa ilerleyerek aşağıya inin, introdan sonra hemen yanınızdaki kapıdan girin. Aşağıdaki asker sandalyeye oturduğu zaman siz hemen ordaki perdenin arkasına geçip gizlenin, ardından asker ayağa kalkıp yürüdüğü zaman arkasından gidip kapıdan girin. Hızlı bir şekilde sola ilerleyin sahnenin sol arkasındaki kapaktan aşağıya inin. Kapıdan çıkın ve sağdaki kapının deliğinde bakarak içeriyi gözleyerek uygun bir zamanda diğer kapıdan girin.
FIND A GERMAN UNIFORM
Üniforma meydanlığın batı tarafındaki çamaşırhanede, gece denetlemesinde oyuna başalyın, yüzünüzü boyayın, çamaşırhaneye girmeden önce delikten bakın (bunu artık söylemiycem olayı kavradınız sanırım) uygun bir zamanda içeri girip sağdaki kapıdan devam edin, işte üniforma burda, elbiseyi giyerek Barrack B’ye girin ve Colonel Harding’in odasına girin ve ona elbiseyi verin.
STEAL SOME TRAVEL PAPER
Yemekhanedeki solda koruluklarla çevrili olan kapıdan girin, kitaplığın arkasınsa gizlenerek uygun bşr zamnada karşıdaki kapıdan girin, masanın üzerindeki kağıtları alrak kabininize dönün
ESCAPE
Yemekhaneye giderek sağdaki kapıdan ardından soldaki kapıdan geçerek merdivenlerden aşağıya inin. Aleti sol tarafta masanın üstünde bulacaksınız. Aleti alın ve gidip oyunu save edin. Oyuna Evening Call’da başlayın, dışarı çıkın ve meydanlığın ortasındaki kapaktan girin, soldan devam edin, komutan sol tarafa gittiği zaman hemen sağ yaparak alt tarafa devam edin kapıdan girin. Sağ tarafa döndüğünüz anda bir komutan daha var, dikkatli ve hızlı olun, ileriye ardından sola, 2 komutan daha, sola dönün ve komyan geri gitti zaman siz de arkasından gidin ve ilerdeki gazların arkasına saklanın, uygun bir zamanda ilerleyin ve bölümü bitirin.
Not: Bu bölümde mutlaka haritayı kontrol ederek ilerleyin, haritadaki koyu renkli koridorlar gideceğiniz yönü belli ediyor.


SABOTAGE
RETRIEVE THE PARCEL
Save yapacağınız kabin 1 numara 3 numarada ise ayakkabı boyası bulabilirsiniz. Bu bölümde ilerlerken dikkatli olun ayak izleriniz askerler tarafından farkedilip takip ediliyor. Yapmanız gereken posta ofisinden gelen posta paketini almak, fakat posta ofisinin kapısı kilitli. Açmak için bir manivela bulmamız lazım. Yüzünüzü boyanın ve doğu yönünde ilerleyerek German Storage Compound’a kadar gidin. Oraya vardığınız zaman ayni yönde (doğu) ilerleyin, ilerdeki depoda (deponun önünde storage yazan bir amblem var) bir manivela var, manivelayı aldıktan sonra sol tarafta arabaların ordaki kapıyı açın, içerden maymuncuğu alarak kabine dönüp save yapın. Oyunu “evening call”’da başlatın, doğu yönünde ilerleyerek Storage Compound’dun sonudaki tellerden atlayın ve karşıdaki kamyonun altından geçerek Post Compound’a girin. Posta ofisi solda , askerin dikkatini dağıtarak içeri girin, paketi alın ve kabininise dönerek oyunu save yapın. Free Time’da başlayıp 4 numaraya giderek Escape Cometee üyeleri ile konuşun.
GATHER INTELLIGENCE ON THE V5 ROCKET
Bazı belgeler yanında haritayın resmini de çekeceğiz. Evening vakti kabinden çıkıp doğuya giderek teli atlayın, burdaki kulübenin içindeki askeri üniformayı alın, kabine dönüp sabah denetlemesinde oyunu başlatın, üniformayı giyin, yemekhane yönünde ilerleyin, ilk sağdan dönün, ilerleiyn ve ikinci sağdan yolunuza devam edin, yolun sonuna kadar ierleyin ve soldaki duvardan atlayın, yhemen üstünde tikenler olmayan telden atlayın, yukarı gitmeyin düz devam edin, devriye gezen komutan uzaklaştığı zaman, duvarın ordaki merdivenden yukarı çıkın, ardından hemen soldaki merdivenden de dama çıkın, ilerde bir delik var, ordan fabrikaya girin, askerlere dikkat ederek alt kata inin, askerin yöne giderek füzeyin yanındaki bölmeye gizlenin, askerin dönüşünde ordan çıkarak ilerleyin, ufak odadaki kasayı açarak dökümanları aldıktan sonra duvardaki haritayı da fotoğraf makinesi ile çekin. Kabininize dönerek oyunu save edin “Free Time”’da başlayıp dört numaralı kabine giderek Escape Cometee ile konuşun
CALL IN THE BOMBERS
Üniformayı giyerek iki numaralı kabinde bulunan halının altındaki geçitten girerek karşı tarafa çıkın, odadan çıkınve sağda duvarda asılı olan iron key’i alın, ardından bayrakların asılı olduğu binanın yan tarafında bulunan merdivenlerden üst kata çıkarak teğmen üniformasını alın ve giyin, artık devriye gezen askerlerin bir üstt rütbelileri de sizi tanımıycak, iron key’i aldığınız duvarın karşısındaki kabine girin ve telsizi kapatın, hemen karşı kabine geçin ve askerin gelip fişi kontrol etmesini bekleyin, içeri girdiği zaman, tünei bulunduğu odayın yanındaki kabine girerek telsiz ile konuştuktan sonra kabine dönüp oyunu save edin.
PREVENT THE ROCKET
Hızlı bir şekilde High-Tech Facility’ye gidin, tavandan binanın içine girerek bu kattaki anahtarı alın ve hemen tavana çıkarak aşağıya inin ve binaya ön kapıdan girin. Merdivenlerin sonunda sağdaki makinayi kullanın ilk adım tamam,şimdi alt kata inin, haritayı çektiğimia odaya girerek anahtarı alın ve makinayı kullanın.


UNFINISHED BUSINESS
INSESTIGATE ATIHC
Bu sefer “kabin b” deyatıp kalkıcaz,yemekhaneye gidin ve koruluklarla çevrili olan kapıdan girin, bekçileri atlatarak karşıdaki kapıdan da girerek masanın üzerindeki anahtarı alın ve kabininize gidip oyun save edin. “evening call”’da oyuna başlayıp dışarı çıkın, sağ taraftaki bölgeye geçerek çamaşırhanenin yanındaki kapıdan girin, yıkarı çıkın sağ taraftaki kapıdan girin ve hemşireiy atlatıp diğer kapıdan girin, alt kata inerek masanın üstündeki üniformayı alın, tekrar üst kata çıkarak aynada üniformayı giyerek kabininize giderek oyunu save edin. “Evening Call”’da oyunu başlatıp üniformayı giyin ve Barrack A’ya gidin, Library’ye (kütüphane) girerek yukarı çıkın, kapıdan girin ve üst kata çıkarak açık olan kapıdan ilerleyin, diğer odaya geçin ve pencereden dışarı çıkın, tahta balkonun sol tarafına ilerleyin ve ipten yukarı çıkın ve sondaki pencereden girin.
IDENTITY THE SPY
“Evening Call”’da oyunu başlatıp üniformanızı giyerek “Barrack A”’ya giderek kütüphaneye girin ve yine camdan dışarı çıkıp halatı alın. Geri dönün camdan girmeyin, balkonun sonuna kadar ilerleyip demire halatı bağlayın ve aşağıya inerek ipi alın ve kabininize giderek oyunu save edin. Tekrar “Evening Call”’da oyuna başlayın, üniformayı giyerek halatı ve kamerayı alın. Yemekhaneye gidin ve size göre sol taraf olan kapıdan girin, yine burdaki küçük kapıdan da geçerek, telden atlayın, yapmanız gerekn evin balkonunda bulunan demire halatı atıp balkona çıkmak, merdivenlere kadar gidin ve balkonun altındaki askerin sizi görmesini sağlayın (ne kadar erken görürse o kadar iyi), haritayı kontrol ederek hızlı bir şekilde yanından geçin ve balkona halatı atıp yukarı çın ve hainin fotoğrafını çekin.
COMPLETE GLIDER AND DISCRUPT LABORATORY
“Evening Call”’da oyuna başlayıp üniformayı giyin ve çamaşırhanenin yanındaki kiliseye girip anahtar ve tahta parçasını alarak gidip kasanıza koyarak save edip oyunu yineakşam saati başlatın, üniformayı giyin, elinize halatı ve demie anahtarı alarak uçağın olduğu odaya gidin,size göre sol tarafta bulunan kapıdan girin ve diğer kapıyı açarak alt kata inerek elektrik sırmasını alın ve gidip onu da kasanıza koyarak bir kez daha oyunu save edin. Yine akşam vakti oyuna başlayıp yemekhaneye gidin ve koruluklaral çevrili kapıdan girerek kayıt odasına, ordan da diğer odaya geçerek üst kata çıkın, sağ taraftaki odaya girin (kapyı açarken asker sizi görmemeli), yorganı ikş asker bekliyor, yorganı alıp hızlı bir ekranın sağ üst köşesindeki yatağın altına gizlenin, etraf sakinlerşince alt kata inin ve bir köşede yorganı bırakıp gidip oyunu save edin. Akşam saati oyuna başlayın, yemekhaneye gidin, bu sefer diğer kapıdan girerek tellerden atlayın ve eve girerek yorganı alın ve aynı yoldan dönerek oyunu save edin. Evet topladığınız bu üç objeyi gidip uçağa koymanız ve uçağı tamir etmeniz gerekiyor.
Uçağı tamir ettikten sonra yemekhaneye gidip korulukların bulunduğu kapıdan girin, kayıt odasını da geçerek, merdivenlerin yanındaki kapıdan gaz odasına girin, merdivenleri inin, bir başka tünel ile karşı karşı karşıyayız, haritayı kullanarak tünelin sonundaki kapaktan füzenin bulunduğu alt bölmeye inin, 2 askeri de atlatarak roketin arkasına geçerek düğmeye basın ve patlama geri sayımını başlatın
BİTER
Yapmanız gerekn dört dakika içinde uçağa ulaşıp kaçmak, özgürlük sizi bekliyor.


__________________
|| [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] ||[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]

Konu açmadan önce "[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]" seçeneğini kullanalım..
MaStEr isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
NI.BI.RU Tam Çözüm MaStEr Tam Çözüm 0 11.05.09 17:17
MDK 2 Tam Çözüm MaStEr Tam Çözüm 0 23.04.09 00:59
Ico Tam Çözüm MaStEr Tam Çözüm 0 18.04.09 11:30
God of War 2 Tam Çözüm eFSaNe Tam Çözüm 1 02.03.09 15:41
Prisoner of War MaStEr Oyun Hileleri 0 12.02.09 06:35


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 04:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.0.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
ForumTayfa

Arşiv: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 95 96 97 98 99 100 102 103 104 105 106 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 167 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271


ForumTayfa - Link Değişimi
Telinka İletişim | Voip Ürünleri | Link Değişimine Katılın |

Sitemiz bir forum sitesi olduğundan dolayı, kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. ForumTayfa Yöneticileri mesajları itina ile kontrol etse de, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız [email protected] email adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.

Any member of our web site has the right of adding comments instantly without getting permisson due to the forum structure of our site basis. Althought, our site modarators check comments with care, all the responsibilities sourced from these comments directly belong to the members. If you still find any illegal content in our site ( A.buse, H.arassment, S.camming, H.acking, W.arez, C.rack, D.ivx, Mp.3 or any Illegal Activity ), please report us via [email protected] .Your reports will be evaluated as soon as the arrival of your e-mail.