ForumTayfa  

Go Back   ForumTayfa > Oyun Dünyası > Tüm Oyunlar > Tam Çözüm

Tam Çözüm Oyun tam çözümlerini paylaştığımız bölüm...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 29.05.09, 19:37   #1 (permalink)
^^13.09.2009^^
 
MaStEr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: İstanbuL
İlişki Durumu: Evli
Mesaj Sayısı: 13.196
Konu Sayısı: 4701
Takım: Fenerbahçe
Rep Gücü: 4000000
Rep Puanı: 102455765
Rep Derecesi : MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000
Ruh Hali:

Üyenin Facebook Profilini Ziyaret Et
Standart Prince of Persia: Warrior Within Tam Çözüm
Açıklama:

- Okuyacağınız tam çözüm oyunun iki farklı sonunu görmenize imkan sağlayacak şekilde hazırlanmıştır. Ayrıca oyunu mümkün olan en kısa yoldan bitirmeniz gereken şekli ile düzenlendiğinden tüm bonus sandıklarını açamayacağınızı da bilmeniz gerek. En önemli silahı; Water Sword’u edinmeniz için gerekli olan 9 adet güç gelişimi noktasını yazının içinde bulabilirsiniz.

- Çözüm içinde geçen save noktalarını ihmal etmeyin ve mümkün olduğunca save’lerin üzerine yazmayın.

- Oyunun çok büyük bir kısmı akrobatik hareketler içerdiğinden ve aynı bölümü tekrar tekrar oynamamızı sağlayacak bir senaryo yapısı benimsediğinden; bölümleri atladıkça nerelere ulaşmanız gerektiğini sizlerde az çok fark edeceksiniz.

- En önemli gücümüz olan zamanı yavaşlatma gücümüzü fazla ziyan etmemenizi ve özellikle bosslara gelmeden evvel full’lemenizi öneririm.

Tam Çözüm

TEKNE

Kontrolü ele geçirdiğiniz anda bir sürü korsan ile savaşacaksınız. Bu sırada kontrolleri öğreneceksiniz. Sola doğru devam edin. Araya minik demo girecek ve aşağı düşeceksiniz, devam edin. Yol üzerinde bulduğunuz su birikintilerinde gücünüzü tazeleyebilirsiniz. Koridoru takip ettikten sonra, tekrar dışarı çıkacaksınız. Toplam 6 adet düşman öldürdükten sonra bölümün boss’u ile karşılaşmaya hazırlanın.

BOSS : SİYAHLI KADIN

Eğer nasıl savaşacağınızı bilmiyorsanız, zorlanabileceğiniz bir karakter. Hücum ettiğiniz zaman 1 veya 2 kez darbe atıp, hemen durun. Korunma almayı hiç ihmal etmeyin. Hemen kendini savunmak için kontra atağa geçecek. İki kılıcını birden kullanıp havaya doğru saldırısını yaptığı an, en savunmasız olduğu zaman olduğundan saldırmak için en uygun halde olacaktır. Kimi zaman yere düşebilirsiniz, bu sefer kombo hareketler ile arka arkaya vurmanız mümkün. Eğer kılıçların birbirine kenetlenirse tuşlara seri bir şekilde basarak avantajı ele geçirebilirsiniz. İkinci ara demodan sonra savaşınız bitecek.

SAHİL VE ŞATO

Kumsala vardığınızda silahınız şimdilik basit bir sopa olacak. Havadaki kargaları pataklayın ve merdivenlerden devam edin. Merdivenden çıkmadan evvel diğer tarafa atlarsanız bir gizli sandık göreceksiniz. Bunu kırarak gizli resimlerden birini açabilirisiniz. Şimdi merdivenlerden yukarı çıkın. Atlamanız gereken yerlerden atlayın. Çeşmeye ulaştığınızda oyununuzu save edebilirsiniz. Burada duvara tutunmayı ve çeşitli akrobatik hareketleri yapmayı öğreneceksiniz. Yolu takip edin ve kayanın çıkıntısına ulaşın. Burada tutunarak ilerleyin ve karşıya zıplayın. Duvarda yürümeyi ve sütunlardan atlamayı öğreneceksiniz. Sütundan sütuna atlayarak, yeni platforma ulaşın. Sandığı açın ve gizli objeyi kazanın.

Şatoya girince iki korsanı haklayın. Duvarda yürüyerek diğer platforma ulaşın. Bir kez daha duvardan yürüyerek yeni platforma ulaşınca iki korsanı daha öldürün. Kapıdan geçip, yolu takip edin. Metal kapıyı geçmek için kenardaki duvar çıkıntısını kullanın ve karşı tarafa atlayın. Ara demodan sonra Spider kılıcını kazanacaksınız, korsanları öldürüp geldiğiniz yerden geri dönün açık kapıdan yürüyüp çeşmeye ulaşın oyunu save edin.

Devam edin ve demoyu izleyin. Ölü gardiyan ortaya çıkacak.

BOSS: CROW MASTER

Gayet basit bir düşman. Üzerine doğru koşup kombo vuruşlarla kolayca haklamanız mümkün. Işınlanıncaya kadar zıplayıp vurma saldırınızı kullanın. Işınlandığı zaman onun olduğu platforma ulaşmak için; sağa gidin ve duvara çıkın. Diğer duvara tırmanırken karşı platforma atlayın. Üzerinde yeşil bitkilerin olduğu duvarda yürüyüp, sağdaki sütuna atlayın. İkinci sütuna da atlayıp düşmanın olduğu yere ulaşın ve ikinci dövüş için hazırlanın. Bahsettiğim gibi yine kolayca alt edeceğiniz düşman bir kez daha ışınlanacak.

Şimdi yosunlu duvara doğru koşup, karşıdaki platforma ulaşın. Hemen tam tersini yapıp geldiğiniz zeminin bir üstüne ulaşınca çıkıntıya tutunun. Yukarı zıplayıp, sağdaki sütuna atlayın. Şimdi karşıya atlayıp düşmanımızı öldürebiliriz. Gardiyan’ı hallettikten sonra duvardaki butona basarak kapıyı açın ve içeriye koşun.

Kapıyı hızlıca geçin, şato’nun içindesiniz. Duvarda yürüyüp flamaya tutunarak aşağı inin. Karşılaştığınız korsanları öldürdükten sonra kırık platformlara tırmanıp üstteki platforma çıkın. Burada duvarda yürüyerek karşıdaki tutunabileceğiniz duvar çıkıntısına ulaşın. Yan koridora ulaşın. Duvarlardan yürüyerek yolunun sonuna geçmişe gideceğiniz portala ulaşın. Recall (zamanı geri alma) gücünü kazanacaksınız. Buradan itibaren öldüğünüz zaman zamanı geri alarak yolumuza devam edebiliriz.

ŞATO (GEÇMİŞ)

Siyahlı kadını takip edin. Tuzaklar artık çalışır vaziyette dikkatli olun. Duvarda yürüdükten sonra canavarı öldürün. Gireceğiniz odada 3 adet korsanla dövüşeceksiniz. Onları hallettikten soldaki sonra sütuna tırmanın ve duvardaki çıkıntıya atlayın. Gizli sandığı açtıktan sonra sola devam edin.

Duvarda koşun, butona basın ve kırmızı flamaya tutunarak aşağıya yavaş iniş yapın. Kapı kapanmadan yetişmeniz gerek. Yeni odaya geçin ve tuzaklara dikkat ederek save noktasına ulaşın. 2 Adet hayalet süvariyi öldürdükten sonra, merdivenlerden çıkın. Korsanları ve bir hayaleti öldürün. Duvarda yürüyün, tuzağa dikkat edip karşıdaki çıkıntıya atlayın.

4 adet düşmanın olduğu geniş salona geldiğinizde önce düşmanları haklayın ardından soldaki platformları kullanarak yukarı çıkın ardında sütundan sütuna atlayarak en üste ulaşın. Duvarda yürüyerek karşı balkona ulaşın. Devam edin. Tuzaklara dikkat edin merdivenden aşağı inince karşı çıkıntıya atlayıp diğer merdivene atlayın ve en aşağı inin.

Diğer odaya geçmek için bir kaç tuzaktan sağ kurtulmanız gerekmekte. 2 korsan, bir hayalet ve bir de ninja kız ile aksiyon dolu dövüşünüzden sonra kolu çekmeniz gerek. Olduğunuz yerdeki çıkıntıyı kullanarak sütunlara, daha sonra da sütunlardan bir diğerine atlayarak, balkona ulaşın. Oradaki düşmanı öldürdükten sonra kalas üzerinde yürümelisiniz. Burada yavaş hareket edin. Diğer iki düşmanı da öldürdükten sonra sütundan sütuna atlayın ve diğer kalas üzerinde yürüyün. Balkona ulaşınca ninjayı haklayın.

Balkonun korkuluğuna tutunarak diğer kalasa ulaşın. Diğer çıkıntı üzerinden flamaya zıplayın yarı yolda iken karşıya zıplayın ve diğer çıkıntıya tutunun. Şimdi kalas üzerinde yürümeli ve üzerindeki ninja ile dövüşe başlamalısınız. Burada eğer fırlatabileceğiniz bir silahınız varsa kullanabilirsiniz aksi taktirde ninja üzerinize geldiğinde zıplayın. Kalaslar üzerinde atlayarak sonuncusuna, oradan da balkona ulaşın. Burada ninjayı ve hayaleti öldürün. Yine balkonun çıkıntısını kullanarak diğer kalasa ulaşın ve son düşmanı da öldürdükten sonra kapıyı açacak olan kola tutunun. Falamayı kullanarak aşağı inin ve kapıdan geçin.

Burada tuzağı atlatmak için flamadan inerken tam doğru zamanda kalasa atlayın ve yine kalastan kalasa atlayarak odanın diğer tarafına ulaşın. Şimdi tuzakları atlatmanız gerek. Oyununuzu save edin ve boss ile karşılaşmaya hazırlanın.

BOSS : SİYAHLI KADIN

Bu bayanla olan son savaşımız. İlk seferden farklı olarak bu sefer güçlü tekme atma özelliğine de sahip. Ayrıca bu sefer daha fazla kılıç karşılaşması da olacak. Her ne yaparsanız yapın siyahlı olanı kırmızılı kadından kesinlikle uzak tutmaya çalışın. Kimi zaman kırmızılı kadını öldürmek için oraya koşacak. İlk seferdeki tekniği aynen uygulayın ve ikinci silahınızın olmasının avantajını kullanın. Bu kez siyahlı kadın gerçekten ölecek.

# 1. Güç Gelişimi…

Siyahlı kadın öldükten sonra yolunuza devam eder ve sağında solunda mumlar olan büyük taş bloğunu kendinize doğru çekerseniz arkada gizli bir kapı açılacak. İçeri girin. Tuzakları atlatınca; ilk güç artışını edineceksiniz. Dövüş alanına geri dönün.

Sağ tarafa gidin ve duvarın çıkıntısına atlayın. Duvara tutunarak ilerleyin ve çıkıntıların birinden diğerine atlayarak en yukarıya ulaşın. Burada ipi kullanıp karşıya geçin ve oyunu save edin. Platformun sonuna kadar gidip alttaki kırık kirişe atlayın. Önünüzdeki kirişe ulaşıp karşı duvardaki çıkıntıya gidin ve yine karşıdakilere atlayarak en üstte çıkın.

Şimdi ipi kullanıp kolu çekmemiz gerek. İpin en üstüne çıkıp kola atlayın. Kapı kısa sürede kapandığından hızlı olun ve ipe geri atlayın. Duvarda yürüyün, 4 ninjanın olduğu odaya girin. Hepsini öldürün. Çıkıntıları kullanarak yukarıya ulaşın. Karşı tarafa da atlayıp yukarı çıkın.

Ulaştığınız yeni odada duvarda yürüyüp ipe tutunun. Diğer ipe atlayın. İpi kullanarak duvardan yürüyün ve diğer tarafa ulaşın. 4 tuzağı geçin ve burada oyununuzu save edin. Portal’ı çalıştırıp, doğru sırayla tuşlara basınca, yeni bir güç kazanacaksınız; Eye storm. (Zamanı yavaşlatma gücü) Portal'daki tuşlara bastığınızda kırmızı oluyor ve renkleri değişmiyorsa doğru sırayla bastınız demektir. Işığı sönen olursa; başa dönün yeniden doğru sırayla basın.

ŞATO (GÜNÜMÜZ)

Gördüğünüz gibi yerdeki tuzaklar değişti. Hepsini atlatın. Çıkıntıları kullanarak en aşağı ulaştığınızda; yeni gücünüzü kullanarak kapıdan geçmeniz gerekecek. Tuşun üzerinde dururken “R” tuşuna basarak zamanı yavaşlatma gücünüzü kullanın ve hemen kapıya koşun. İki gardiyanı öldürdükten sonra aşağı inin.

Minik bir video izleyeceksiniz. Burada epeyce akrobatik hareket yapmamız gerekecek. Önce sağ taraftan başlayıp, direkten direğe atlayarak, ipe tutunun ve köşedeki platforma ulaşın. Burada çıkıntıya yürüyüp, karşıdaki kalasa atlayın. Kalastan karşıdaki duvar çıkıntısına ondan da hemen karşısındaki flamaya atlayın. Flamanın sonuna kadar gitmeyin! Yarı yolda iken karşıdaki kalasa atlayın. 90 derecelik açı ile diğer taraftaki kalasa atlayın. Bu kalasın sonuna kadar ilerleyip en yakın platforma ulaşınca sonunda sağ salim yere ulaşmış olduk. Gardiyanları pataklayın.

Şimdi yolun sonundaki platforma çıkın minik demo size nasıl yukarı çıkmanız gerektiğini açıklayacak. Duvardan duvara atlayarak yukarıya çıkın en sonunda çıkıntıya tutunarak karşı kalasa ve oradan da en üstteki platforma ulaşın. Oyunu save edin bossla kapışmaya hazırlanın.

BOSS : DAHAKA

Allah ne verdiyse koşun. İlk boşlukta duvarda yürüyerek karşıya geçin. Ardından bir kalasa atlayacaksınız çok seri bir biçimde diğerine atlayarak en uzak köşedeki platforma ulaşınca şimdilik emniyettesiniz.

Dışarı çıkınca alt balkona atlayın. Duvarda yürüyüp, sütuna tutunun. Yukarı çıkın ve balkona atlayın. İçeri girin. Flamayı kullanıp aşağı inin. Burayı hatırlayacaksınız. Daha evvelde yaptığımız gibi önce sütunlarla üstteki platforma oradan da duvarda yürüyerek çıkıntıya ulaşın öbür hole çıkın. Dahaka yine ortaya çıkacak yine tüm hızınızla kaçın portala ulaştığınızda kurtulacaksınız. Portalı kullanıp zamanda bir yolculuk daha yapın.

ŞATO (GEÇMİŞ)

Tıpkı geçen seferki gibi yolu takip edeceğiz. Düşman askerlerinin videosunu izledikten sonra daha evvel yaptığımız gibi sütunu kullanıp yukarı çıkın, karşı platforma çıkıntıları kullanarak ulaşın, duvarda yürüyüp butona bastıktan sonra kapıdan geçin. Tuzakların olduğu yerden değil soldaki yosunlu duvar çıkıntısını kullanıp yukarı çıkın üstteki platformda duvarda yürüyerek düşmanın olduğu yere giderseniz ikinci güç gelişimini alacaksınız.

# 2. Güç Gelişimi

Hepsini öldürdükten sonra varillerin arkasında gizlenen butona basın. Şimdi zamanı yavaşlatma gücünüzü kullanarak merdivenden çıkın ve hemen karşıdaki küçük boşluktan içeri dalın. Eğer zamanında ulaşamazsanız; demirlerle kapanıyor tekrar deneyin. İçeri girdiğinizde epey tuzak atlatmanız gerekecek. Şimdi geri dönün.

Girdiğiniz boşluktan çıkınca hemen karşıdaki sandığı kırın ve içinden bonusu alın. Merdivenlerden inip başladığını yere geri dönün. Bu sefer tuzaklarla dolu hole girin. Burayı daha evvelde geçmiştik tuzaklara dikkat ederek devam edin. Sonunda büyük merdivenlerden çıkıp, büyük hole ulaşın. Karşıdaki kapının açık olduğunu göreceksiniz içeri girin.

Tuzaklarla dolu holde ilerleyin. Sonunda tahta bir merdiven bulacaksınız. Bunun en üstünden karşıdaki platforma atlayın zamanı yavaşlatma gücünüzü kullanın ve kapıdan hızlıca geçin. Burada save edebilirsiniz. Bayan size kapının nasıl açıldığını anlatacak. Burada ayrıca Serpent Sword kazanacaksınız.

Demoda kılıcı nerede kullanacağınızı öğreneceksiniz. Bu kılıç aynı zamanda bir anahtar, önceki odada kullanabilirsiniz. Şimdi bayanın yanından ayrılmadan soldaki sandığı açabiliriz. Ardından geldiğimiz yoldan geri döneceğiz. Kapıyı açmak için kola tutunun tüm tuzakları yeniden atlatıp geniş hole geri dönün. Kılıcı kullanınca yaratıklar gelecek onları öldürün. Burada kolu 4 farklı yöne çevirip hem ana görevi hem de bize bonuslar kazandıracak ek görevleri yapabiliriz.

Önce güç barımızı arttıran bonusu alalım.

# 3. Güç Gelişimi


Yüzünüzü karşıdaki çeşmeye dönün ve kolu çeşmeye bakacak şekilde çevirin. Şimdi aşağıdaki odaya gitmemiz gerek. Burası biraz karışık. Öncelikle haritanın ortasına doğru olan platformlara ulaşın. Burada duvardan duvara atlayarak aşağı inmeniz gerek. Bir iki denemeyle yapabilirsiniz. Aşağı indiğinizde duvardan yürüyerek diğer platformlara ulaşın. Aynı şekilde son çıkıntıya da ulaşınca amacımız olan platforma ulaşıyoruz. Şimdi tuzakları atlatın. Sonunda güç barınızı büyütecek hayat gücü kazanacaksınız. Geri dönmek buraya gelmekten daha kolay karşıya atlayın duvardan duvara atlayarak en üstte çıkın.

Kolu bu kez farklı yöne çevireceğiz. Yine yüzünüz çeşmeye dönük olsun. Kolu sağa bakacak şekilde çevirin. Şimdi yukarıya doğru bir yol oluşacak. İlk platforma atlayın duvarda yürüyüp karşıya geçin. Çıkıntıları kullanarak en üstte çıkın hole girmeden evvel soldaki sandığı açın ve şimdi içeri gidin.

BAHÇE (GEÇMİŞ)

Yaratıkları öldürüp devam edin. Buradaki bulmacayı geçmek için zamanı yavaşlatma gücünüzü kullanın. Sonunda bir bahçeye ulaşacaksınız. Buradaki düşmanları öldürüp sol taraftaki havuza gidin ve bonus sandığını açın. Kapıya geri dönerken yukarı çıkılacak merdiveni göreceksiniz onu kullanıp yukarı çıkınca crow master ile dövüşeceksiniz. Her ışınlandığında yanına gidin ve sonunda öldürün. Tipik çıkıntı bulmacaları ile dolu hole çıkacaksınız önce aşağıya sonra yukarıya çıkarak çıkışa ulaşın. Önce oyunu save edin ve dışarı çıkın.

Burası oldukça kapsamlı ve geniş bir açık alan. Minik demoda da çevreyi izleyeceksiniz. Kolu çevirin ve kapıdan geçin. Nöbetçiyi öldürüp, devam edin. Epeyce yaratıkla korunan bir bahçeye çıkacağız.

# 4. Güç Gelişimi

Düşmanlarla dolu alana girdiğiniz anda sola dönün köşedeki çıkıntıdan aşağı düşerseniz çıkıntıları kullanarak gizli odaya ulaşacaksınız. İçeri girdiğinizde sadece tuzaklarla değil aynı zamanda çıkıntılarda atlama ve platformlara ulaşma bulmacaları da atlatacaksınız. Gücü aldığınızda bahçeye geri dönün.

Herkesi öldürün ve sütunun arkasındaki sandığı açın. Şimdi girişe bakan sütunun üzerindeki kola tutunun karşıda bir platform yukarı çıkacak. Zamanı yavaşlatıp ona koşun yukarıdaki çıkıntıya ulaştıktan sonra, hep bir diğerine atlayarak yukarı ulaşın crow master ile dövüşeceksiniz. Onu dövdükten sonra hemen soldaki sütundan yukarı çıkın. Buradaki düğmeye bir şekilde basılı tutmalıyız. Karşıya geçip crow master’ı gene pataklayın. Duvarda yürürken zıplayın ve kolu indirin. Böylece köprü aşağı inecek. Şimdi bloğu düğmeye itip kapıyı açacağız. Aşağı inice crow master’ı cehenneme yollayın ve kapıdan geçin. Kolu çekince video izleyeceksiniz. Bahçeye geri dönemeye çalışacağız. Suyu takip edin ve yolun sonunda çıkıntıyı kullanıp diğer tarafa ulaşın Kalasın ortasında iken karşıya atlayın ve ipin sonuna kadar inip aşağı atlayın. Şimdi kolu çevirin ve geldiğiniz yollardan geri dönüp bahçeye ulaşın. Bahçeye sağ salim inek için duvarın ucundaki çıkıntıyı kullanın ve flama ile inin.

Bahçedeki düşmanları haklayın. Buradaki kolları kullanarak suyun akışını değiştirecek kapıyı açacağız. Dört kolu da çevirerek tüm suların heykellere doğru akmasını sağlayın. Kapı açılınca içeri devam edin. Çıkıntıları kullanarak en yukarıya çıkın. Sonunda zaman değiştireceğiniz portala ulaşacaksınız. Doğru tuşlara basıp zamanı değiştirin. Breath of Fate'i kazanacaksınız. Bahçeye geri dönün ve yılların bahçeden neleri alıp götürdüğüne şahit olun.

BAHÇE (GÜNÜMÜZ)

Bitkiler yüzünden buradaki platformları görmekte zorlanabilirsiniz. Bahçeye girdiğiniz anda solda bir taş göreceksiniz bu taşa çıkın duvarda yürürken karşıya atlayın yeşilliklerle kaplı bir kalasa tutunacaksınız. Kalastan kalasa atlayarak bahçenin ortasına doğru ulaşın. Kalasların sonunda karşıya atlayın düşmanı öldürün ve çıkıntıları kullanarak yukarı çıkın yeni düşmanları da öldürün. Burada iki adet hayalet ninja ile de dövüşeceksiniz. Onları da haklayıp duvardan yürüyerek kalasa ulaşın karşıya atlayın bir alttaki kalasa tutunun. Kalasta yürüyüp heykele ulaşın. Heykelin önündeki kalası da kullanıp yukarıdaki platforma ulaşın. Şimdi daha evvelde geldiğimiz ama şu anda değişmiş olan bir hole çıktık. Burada kalastan kalasa ve Çıkıntılara atlayarak önce aşağı daha sonra da yukarı çıkarak sona ulaşın. Düşmanları haklayın. Çıkıntıları kullanarak aşağı inin ve ilerleyin.

Daha evvelki bölümlerde yaptığımız gibi düşmanları öldürün ve çıkıntıları kullanarak platformlara ulaşın. Duvardan yürüyerek daha büyük olan platforma zıplayın. Epeyce bir düşman öldürdükten sonra Yine önce çıkıntıya tutunun ve ağaçtan olan sütuna atlayın. Burada yine kalastan kalasa atlayarak yukarı ulaşın. Yine sütunları, kalasları ve duvarda yürüme tekniğini kullanarak ilerleyin ve save edeceğiniz çeşmeye ulaşın. Hemen çeşmenin yanındaki duvara çıkın ve karşıdaki sütuna atlayın. Sütundan sütuna atlayarak balkona ulaşın. Ninja kızı öldürüp, duvarda yürüyerek çıkıntıya tutunun. Demoda gösterilen yere ulaştınız tebrikler, Şimdi tuzakları atlatın! Buradaki tuzakları atlatmak için zamanı yavaşlatın ve üzerlerinde atlayın. Sonunda save noktasına ulaşacaksınız.

Oyunu save ettikten sonra yine zamanı yavaşlatın ve kolonların üzerinden geçin. Sonunda ipe tutunun, ip ile sallanıp biraz duvarda yürüyün ve karşıdaki sütuna atlayın. Platforma ulaşın. Crow master’ı bir kere pataklayın ve sütuna atlayın. En yukarıya çıkmayın ortalarda bir yerde karşıya atlayın duvarda yürüyüp karşıdaki platforma ulaşın. Buradaki sütuna atlayıp en üste çıkın ve karşıya atlayın. İki hayalet ninjayı hallettikten sonra bir demo girecek ve doğru yerde olmamıza rağmen yanlış zamanda olduğumuzu öğreneceğiz. Şimdi crow master’ı öldürelim. Duvarda yürüyerek doğru zamanda sütuna atlayın. Diğer sütunlara atlayıp karşıdaki balkona ulaşın. Aşağı inip odaya girin iki hayalet ninjayı öldürüp odanın içinde duvara tırmanın üst kata çıkınca gizli sandığa ulaşın. Şimdi balkona geri dönün. Buraya ulaştığınız sütuna geri atlayın karşıya bakarsanız tutunabileceğiniz bir demir göreceksiniz oraya atlayın. Yine karşıya atlayıp ortadaki platforma ulaşın. Burada Crow master'a ulaştığımız anda Dahaka gelecek. Ürkün.

BOSS : DAHAKA

Her zaman olduğu gibi hiç durmadan Allah ne verdiyse kaçın. Platformlardan atlayın duvarlarda yürüyün. Hiç vakit kaybetmeyin. Sonunda zaman değiştirme portalına geldiğinizde peşinizi bırakacak. Şimdi doğru tuşlara basıp zamanı değiştirin. Recall gücünüzü daha fazla kullanmanızı sağlayacak geliştirmeyi kazanacaksınız.

TOWER (GEÇMİŞ)

Oyunu save edip devam edin. Düşmanları öldürün merdivenlerden çıkın ve crow master’ı pataklayın. İpi kullanıp karşıya ulaşın. Demoda gösterilen kapıya gideceğiz. Korkuluğa tutunup bir bir demirlere atlayın yaratıkları öldürün ve büyük bir manzaraya sahip balkona çıkın. Burada duvarda yürüyüp platformlara çıkın tuzaklara dikkat edip üst tarafa çıkın. İçeri girince demoda nerelere ulaşmamız gerektiği gözükecek. Herkesi öldürün ortadaki kolu iki defa çevirin. Soldaki hareketli platform sütuna bakar vaziyete gelmesi gerek sütuna tutunacağız. Soldaki sütuna ulaşınca Karşıdaki çıkıntıya atlayın. Oradan yandaki platforma ardından duvarda yürüyerek ipe tutunun ve diğer kola ulaşın. Bu kolu da çevirin. Dikkat ederseniz platformun bir çıkıntısı daha uzun. Onu dışarıdaki platforma döndürün ve oraya ulaşın platformdan diğerine atlayarak, aksi yöndeki kola ulaşın. Bu kolu da iki defa çevirin. Şimdi duvarda yürüyün ipe tutunun karşıya geçin. Sütuna çının hareket ettirdiğini platforma ve oradan da karşıya atayın. Önce sandığı açın sonrada ulaşmanız gereken kola ulaşın.

# 5. Güç Gelişimi


Burada kolu çevirmeden evvel kenardaki çıkıntıları tutup en yukarı çıkarsak gizli yola ulaşacağız. Tuzakları atlatıp devam edince; 4. güç gelişimini alacağız.

Kolu çevirince sular akmaya başlayacak. Geldiğiniz yoldan geri dönüp son çevirdiğiniz kola geri dönün. Dikkat ederseniz suyun doğru yolu izlemesini sağlamamız gerekli. Kolu çevirip suyun doğru yere akmasını sağlayın. Yoldan geri dönmeye devam edin. Yine kolu doğru yerlere itip aşağı inin. En aşağıdaki düşmanları öldürdükten sonra (köşedeki sandığı unutmayın!) kolu doğru yere itince artık tüm sular doğru yere akacak ve ana görevlerimizden birini yapmış olacağız. Büyük kapının bir kilidi açıldı. Şimdi geldiğimiz tüm yollardan ve tuzaklardan geri dönün. Sonunda çıkış yolumuzu gösteren minik bir video izleyeceğiz.

Şimdi aksi yöne yürüyüp, karşıdaki butonu görün. İpi kullanarak oraya ulaşın düşmanı öldürün. Sandığı açtıktan sonra tuşa basın burada zamanı yavaşlatma gücünüzü kullanarak açılan platforma koşun. Üstüne çıkınca duvara tırmanın ve demire zıplayın. Karşıya atlayıp çıkıntıdan ilerleyin duvara tırmanıp kolu indirin böylece merdiven serbest kalacak. Aşağı inin. Merdivenden inince soldan ilerler duvardan yürüyüp ipi kullanırsanız karşıya atladığınızda gizli sandığı açabilirsiniz. Buradan devam edin. En aşağı inice geldiğiniz yollardan geri dönün ve bahçeyi terk edin. Ana hole geri döndüğünüzde kırmızılı bayan ile konuşacak ve Lion kılıcını kazanacağız.

Şimdi daha evvel çevirmiş olduğumuz kolun başına geçelim. Yüzümüzü çeşmeye dönelim ve kolu sola bakacak hale getirelim. Çeşmenin olduğu platforma koşun. Soldaki duvarda yürüyüp karşıya atlayın. Bir kez daha duvarda yürüyüp çıkıntıya tutunun. Şimdi hep bir üsttekine atlayarak en yukarıya ulaşın. Buradaki kolu çekince hemen zamanı yavaşlatma gücünüzü kullanın ve tuzaklara dikkat edip kapıdan geçin. İçeriye girince mumların olduğu bölümde duvardan duvara atlayarak yukarı ulaşın. Tuzaklara dikkat edip yukarı çıkın ve oyunu save edin.

TOWER (GEÇMİŞ)

Aşağıdaki düşmanları halledin. Sağdaki çıkıntıları kullanarak aşağı inin. Buradaki tüm yaratıkları öldürün. Kimisi yukarıda bekleyecek onlara da kılıç fırlatarak hepsini öldürmeniz gerekli. Hepsi ölünce kapı açılacak. Golem arkadaşa merhaba deyin!

BOSS : GOLEM

Golemi öldürmenin en kolay yolu zamanı yavaşlatıp arkasına geçmek. Zaten tek zayıf yanı bacaklarının arkası. Onlara vurunca bir süre sora yere çökecek hemen space tuşuna basarak omzuna çıkacak ve kafasına vuracağız. 2 veya 3 defa bunu yapmamız halinde golem’i alt ediyoruz. (Burada oyunun minik bir bug’ı söz konusu. Bazen golem sizi üzerinden fırlatırken girmeye çalıştığımız yere atabiliyor.)

İçeriye girince hemen sağdaki sandığı açıp bonusu alalım. Şimdi soldaki tuşa basıp platformu hareket ettirecek ve yukarı çıkacağız. Burada save edelim. Karşıya atlamak için zamanı yavaşlatma gücümüzü kullanmamız gerekli. Karşıya atlayınca düşmanları pataklayalım. Karşıdaki hareketli sütuna atlayın. Sütundan sütuna atlayarak butonun olduğu balkona ulaşın. Buradaki düşmanı öldürüp düğmeye basın ve hemen zaman gücünüzü kullanın. Duvarda yürüyüp, platforma ulaşın ellerinizi kullanarak diğer tarafına ilerleyin. Tekrar yukarı çıkıp karşıdaki demire atlayın. Şimdi bir kolun olduğu balkona ulaştık. Kolu çevirince karşıdaki demir 90 derece dönecek ona atlayın ve doğru zamanlamayla bir sonrakine atlayarak balkona ulaşın.

Burada yeni bir düşmanla karşılaşacağız. Onları hallettikten sonra kolu çekin ve asansörü bir üste taşıyın. Şimdi asansöre atlayın üç adet yaratığı öldürdükten sonra yine kalasa tutunup, karşıya atlayın.Çıkıntıyı kullanıp yukarı çıkın sola doğru gidip içeri girin. Düşmanı öldürdükten sonra sandığı açın ve merdivenden yukarı çıkın. Karşıya atlayın çıkıntıya geri atlatın. Sonunda kendi ekseni etrafında dönen platforma ulaşın. Buradan karşı balkona atlayıp kolu çevirin. Şimdi demire atlayın ve yukarıda dönen çıkıntıya tam zamanında atlayın. Yine karşıya, demire ve yine butonun olduğu balkona atlayın. Tahta bizden tarafa döndüğünde yaratığa aldırmayıp duvarda yürüyün tahtaya tutunun. Geri döndüğünde karşıya atlayın yaratığı öldürüp, kolu çekin ve asansörü bir yukarı daha alın. Asansördeki yaratıkları öldürdükten sonra sağ taraftaki kalasa çıkın.

Karşıya atlayabilmek için mutlaka zamanı yavaşlatma gücünü kullanmamız gerek. Karşıya geçince kalastan kalasa oradan da çıkıntıya tutunarak en üstte ulaşın. Tuzakları atlatın. Sonunda tuşa basın ve kapıdan geçin. Oyunu burada save edebilirsiniz.

MECANICAL TOWER (GEÇMİŞ)

Düşmanları öldürün. Duvardaki butona basar basmaz zamanı yavaşlatın ve ipin oradaki platforma hemen çıkıp ipe tutunun. Karşıya çıkın. Burada sağdan gitmemiz gerek araya minik bir demo girecek. Çarklara dikkat edip karşıya yürüyün. İkinci çark hızlı döndüğünden zamanı yavaşlatın duvarda yürürken sütuna atlayın. Sütundan sütuna atlayıp kolun olduğu balkona ulaşın. Kolu iki defa çevirin ve yeni bir platformu yanınıza çağırın. Şimdi bu yeni platforma atlayın. Platform yukarıya çıktığında duvarda yürüyün ve duvardan duvara zıplayarak yukarı çıkın, golem’e merhaba deyin. Golemi tıpkı geçen seferki taktikle öldürün. Şimdi ister karşı odadan devam edip sandığı açabilir ya da hemen arkanızdaki platformdan gidip diğer sandığı da açabilirsiniz. İşiniz bitince golem’i öldürdüğünüz yere geri dönün. Şimdi sağdaki açıklıktan çıkın yaratığı öldürüp ipi kullanarak havuza atlayın. Havuza ulaşınca önünüzdeki düzeneği incelerseniz altında geçebileceğiniz açıklıkların olduğunu göreceksiniz. Su içinde devam edin ve aradaki balkondan kolu çekin. Şimdi yine düzeneğin altından yuvarlanarak diğer tarafa ulaşın. Tüm tuzakları atlattıktan sonra zaman portalına ulaşacaksınız. Save edin doğru tuşlara basıp zamanda yolculuğa başlayın.

MECANICAL TOWER (GÜNÜMÜZ)

Geldiğimiz yoldan geri döneceğiz. Tuzakları atlatın ve sonunda büyük salona ulaşın demo ile nereye gitmemiz gerektiğimizi göreceğiz. Düşmanları halledin bulunduğunuz balkondan flamaya tutunarak inin. Soldaki duvarı kullanarak ve çarka dikkat ederek yürüyün sütuna atlayın. Sütundan sütuna atlayın ve kolun olduğu yere ulaşın hareketli platformdan yukarı çıkın geçen golemle karşılaştığınız yere gelin. Düşmanları öldürün. Kapının kapalı olduğunu göreceksiniz. Son yaratıklardan birini kapının yanında öldürün böylece kapı kırılacak. İpi kullanıp havuza atlayın devam edin. Kırık köprüden karşıya atlayın, kenara tutunup aşağı inin. Çıkıntıları kullanarak en aşağı inin. Yaratığı öldürün. Karşıya geçin. Tuzaklı odaya girin. Yaratığı öldürüp devam edin, butona basıp kapıyı açın. İçerdekileri temizleyin ve merdivenden çıkın.

Dönen mekanizmadaki boşluğu kullanıp bir yukarı çıkın. Soldaki çıkıntılara tırmanın burada dönen mekanizmaya zamanında atlayın biraz bekleyin ve diğer tarafa atlayın aynı mantık ile bir üst kata çıkın. Burada yine duvara tırmanıp yukarılara çıkmamız gerek. Butonun olduğu mesafeye gelince mekanizmaya atlayın. Yapmanız gereken; tahta mekanizmadan butona zıplamak ve hemen akabinde mekanizmaya geri dönmek. Şimdi açılan kapıdan girin ve save edin.

İçeri girdiğiniz odada düşmanları öldürün son yaratıklardan birini kırık kapıda öldürün ve patlayan kapıdan içeri girin. Sonunda saat kulesinin içindeyiz ama yanlış zamandayız. Şimdi zamanı değiştirmenin yolunu bulmalıyız. Taş blokta devam edin ve duvardan duvara zıplayarak yukarı ulaşın. Yaratıkları öldürüp sağdaki çıkıntıdan yukarı çıkın. Ortadaki bloğa geri atlayın. Şimdi karşıda yukarı doğru ilerleyen paralel kalaslar göreceksiniz. Onara atlayarak yukarı çıkın. İki defa duvarda yürüyerek merdivene tutunun ve yukarı çıkıp, yaratıkları öldürün. Kırık balkona ulaşınca korkuluklara tutunarak aşağı düşün duvardaki boşluğa tutunacaksınız. Tutunarak gitmeye devam edin. Karşıya atlayıp iki ninjayı öldürüp merdivenden inin. Merdivenin sonuna geldiğinizde arkanızı dönün ve tuzağa dikkat edip, kalasa atlayın kalastan da platforma atlayın. Buradaki tuzağı atlatmak için zamanı yavaşlatın ve ipe koşun karşıya atlayın.

Duvardaki yarığı kullanarak ilerleyin. Diğer yarığa atlatıp son platforma ulaşın. Düşmanları pataklayın. İçeri girince sevgili düşmanımız Dahaka ile karşılaşacağız, korkun. Yine çok hızlı davranmamız gerekli. Duvarlarda yürüyün ve hızlıca kaçın. Dahaka’dan kurtulunca, duvardaki butona basmadan evvel zaman büyüsü yapın ve hemen duvardan duvara atlayarak en üste çıkın. Karşıya atladığımızda bir kez daha Dahaka tarafından kovalanacağız, hızlı olun. Sonunda zaman portalına ulaşacağız. Save edin, doğru tuşlara basın ve zamanı geri alın.

MECANİCAL TOWER (GEÇMİŞ)

Tuzaklara dikkat ederek geri dönün düşmanları öldürün. Aşağı atlamanız gereken yere geldiğinizde duvardan duvara atlayarak yavaş iniş yapın. Yaratıkları öldürün ipi kullanıp karşıya geçin. Buradaki yaratıkları butona basıp tuzağa düşürebilirsiniz ana salona gidip golem’le karşılaşın.

# 6. Güç Gelişimi

Golem’in attığı bombalar sayesinde kırabileceğimiz bir kapı var. Karşınızda golem duruyorken sola koşun ve duvar çatlağının önünde durun. Bomba gelince kırılacak içeri girin. Tüm tuzakları atlatınca yeni güç gelişimini alacaksınız. Şimdi golem’in olduğu yere geri dönün.

Sağ tarafa gidin kırık kapının önünde durun. Golem’in attığı yaratıklar kapıyı patlatacak içeri girince kolu indirin ve zamanı yavaşlatıp koşun. Duvarda yürüyerek karşıya geçin. Yaratıkları öldürün. Bu sırada golem tarafından sürekli bombardıman altında olacağız. Bir kırık kapı daha göreceğiz orada durursak golem orayı da patlatacak içinde bonus sandık var. Şimdi merdivenden çıkıp ortada asılı olan taşa atlayın. Golem onu da patlatacak yarısı aşağı düşecek. Kenardaki çıkıntıya atlayın. Duvarda iki defa yürüyerek köşeye ulaşın. Geldiğiniz yerde kolu sonuna kadar çevirin. Çarkı ortaya getireceksiniz. Tuzaklara dikkat edip sonuna kadar koşun. Dönen mekanizmaların olduğu yere atlayın. Burada zamanlamayı çok iyi ayarlamalı ve birer kere alta inmelisiniz. Sonunda tahta çubuğa düşün.

Çubuklardan atlayarak sonundaki çıkıntıya ulaşın. Sonunda demin kırılan dev taş bloğun aynısından bulacaksınız. Yine aynı işlemleri yapıp kırılmasını sağlayın. Ardından duvarda yürüyerek en üst köşe odaya ulaşın. Yine kolu çevirin. Aynen demin yaptığını gibi çark gelecek ve üzerinden geçeceğiz. Ulaştığımız son odadaki kolu da çevirin tüm çarklar birleşecek. Son gelen çarkın üzerine ulaşıp yan odaya geçin. Sandığı kırın, yandaki düşmanı öldürün ve merdivenden inin. Karşıdaki platforma koşun. Kenardaki duvar aralığını kullanarak yan tarafa geçin. Duvardan duvara atlayarak yavaş iniş yapın. Duvardan yürüyüp sandığı alabilirsiniz. Aşağı inin. Artık golemle hesaplaşmanın zamanı geldi. Gidin ve golem’i öldürün. Ölünce dönen çarkların olduğu yerdeki çubukları kullanarak en yukarı çıkın. Merdivenden de çıkınca karşıda kolu göreceksiniz. Yandaki kolu indirip köprüyü çıkarın. Gidip kolu çevirin. Düşmanlar saldıracak onları da bir ara öldürün.

Kolu çevirince çarklar çalışacak. Sonunda büyük kapıyı açtık. Geri dönelim. Açılan kapıdan geçin zorlu tuzaklardan alnınızın akı ile çıkın. Flamaları kullanarak aşağı inin. Sonunda başladığımız noktaya geri döneceğiz. Ortadaki tahta bölüme atlayıp, merdivenden inin. Karşıya atlamak için mutlaka zaman yavaşlatmayı kullanmalıyız. Çeşmede oyunu save edin. Aşağı inin. Sonunda ana kapıya ulaşacağız. Buradan da geri dönüp ilk başladığımız yere gitmeliyiz. Tuzaklara dikkat edip ilerleyin yeter. Sonunda Dahaka ile güzel bir karşılaşmamız olacak. Bu sefer kaçmayacağız, demo bitince çeşmede oyunu save edin.

BOSS : PRENSES

Oyunu save ettikten sonra, açılan büyük kapıya gitmemiz gerek, kırmızılı kadın ile konuşmaya. Yolu takip edin demoyu izleyin. Büyük kapıdan girin demodan sonra Prenses ile dövüşeceğiz. Yenmesi oldukça zor olan bu bayan hem ışınlanıyor hem de korunma aldığınız zaman bacaklarınıza vurabiliyor. Gücünün belli bir kısmı gittiğinde iki adet asker ışınlıyor ortama. Eğer zamanı yavaşlatma gücünüz varsa mutlaka kullanın. Çünkü yarattığı askerleri öldürünce iki şans daha kazanacaksınız. Kadını öldürünce yine bir demo izleyeceğiz ve oyunu save etmemiz istenecek. Burada mutlaka yeni save oluşturun. Çünkü bir daha buraya dönemeyeceksiniz.

Zorlu boss dövüşünden kurtulmuşken Dahaka ile bir kez daha karşılaşıyoruz. Yapmamız gereken aynı son sürat kaçın. Güzel demoların ardından kendimizi bir mezarlıkta bulacağız.

MEZARLIK

İçeri girince devam etmeyip arkanıza dönerseniz sandığı açabilirsiniz. Şimdi yoldan devam edin ve Dahaka ile karşılaşın. Çok zorlanacaksınız. Duvarlardan yürüyerek platformlardan atlayarak son sürat kaçın. Sonunda bir kol indirecek ve akan suyun ardına atlayınca kurtulacaksınız. Girdiğiniz yeni odada hemen soldaki platforma atlayın ve bloğu kendinize doğru çekin. Böylece aşağı ineceğiz. Çekmemiz gerek bloklar ve gitmemiz gereken yol bize gösteriliyor.

Soldaki merdivenleri kullanın ve sağa devam edin. Yine Dahaka tarafından kovalanıyoruz. Hızlıca kaçın. Sonunda yol ikiye ayrılacak sağdan devam edin ve geçen seferki gibi kolu çekip suyun karşısına atlayın. Ulaştığınız platformda çıkıntılara tutunun ve yandaki platforma atlayın. Yine aşağı indik. Tekrar merdivenleri kullanın tekrar Dahaka'dan kaçın. Ama bu sefer yol ayrımında soldan gidin döküntülerin altından geçerek oldukça zorlu kaçışı yapın. Kimi yerlerde duvardan duvara atlayarak yukarı çıkmamız gerekecek. Sonunda yine kolu çekecek ve suyun ardına geçince platforma ulaşacağız. Çıkıntıyı kullanıp yukarı çıkın ve bloğu çekin. Sonunda kabri en yukarıya taşıdık. Kenarlarındaki çıkıntıları kullanarak yukarı çıkın ve karşıya atlayın. Oyunu save edin.

HAPİSHANE (GÜNÜMÜZ)

Yandaki sandığı açıp yola devam edin. Duvarda yürüyerek karşıya atlayın düşmanları pataklayın bir kez daha duvarda yürüyün ve yine düşmanları dövün. Şimdi kenardaki çıkıntıyı kullanarak ilerleyin. Çubuklar üzerinde zıplayarak sona ulaşın. Düşmanları halledip merdivenden çıkın. Çıkıntıyı kullanıp yukarıya ulaşın. Burada oyunu save edebilirsiniz. Soldan devam edin düşmanları öldürürken yeni ninja kızlarla tanışın. Herkesi öldürdükten sonra kapıdan çıkın ve demirler üzerinde yürümeye başlayın. Soldan devam edin iki adet kız ile dövüşeceksiniz, tam zamanında zıplayarak düşmanların ataklarından kaçabilir, ardından vurabilirsiniz. Yolu takip edin. Sağ tarafa atlayıp son platforma ulaşınca iki defa duvardan yürüyecek ve flamaya tutunacaksınız diğer flamaya da atlayıp aşağı ulaşın. Dahaka yine çıkacak ve yine son sürat kaçacağız. Duvarda yürüyerek kaçmaya alıştık ama bu sefer farklı kamera açıları ile sandıklara değmemeye çalışacağız. Sonunda zaman değiştirme odasına geleceğiz. Save edin doğru tuşlara basın ve zamanı değiştirin. Fate of Wind’ı kazanacaksınız.

HAPİSHANE (GEÇMİŞ)

Geçmişe geri döndüğümüzden dört bir yan tuzaklarla doldu. Hepsini atlatın ve ilerleyin. Çok zorlandığınız tuzaklarda zamanı yavaşlatın. Butona basıp kapıdan girince Scorpion Sword’u kazanacağız. Burada bir kaç adet düşman ile dalaşacağız hepsini öldürünce bir kapı açılacak içeri girin tuzağa dikkat edin. Ulaşacağınız odadaki düğmeye basabilmek için üzerine ağırlık koymak gerek. Kolu çevirin, düşmanları öldürün ve kafesi düğmenin üzerinde getirin. İki kapı açılacak birinde bonus sandığı var diğerinden ise devam edeceğiz merdivenden inin. Burada birbirinin aynı mantığı ile çalışan odalara gireceğiz. Kolu çevirin açılan kapıdan düşmanlar çıkacak, hepsini pataklayıp butona basın, zamanı yavaşlatarak yan odaya geçin. Odadakileri öldürüp sandığı alın, yine kolu çevirin. Oyunu save edin. Duvardan duvara atlayarak yukarı ulaşın ve dev mumyaya merhaba deyin.

BOSS : DEV MUMYA

Tıpkı golemlerde uyguladığınız taktiği uygulayın. Önce ayaklarına sonra zamanı yavaşlatıp kafasına vurun. Ve tabii ki hızlı olun. Golem ölünce merdivenden yukarı çıkın sandığı kırın ve butona basın. Kapıdan geçince yaratıkları öldürün sol taraftaki duvarı kırın içerideki butona basın. Yoldan devam edin.

# 7. Güç Gelişimi

Çevreyi incelediğinizde sağda ve solda iki adet kırılabilecek duvar göreceksiniz. Öncelikle ikisini de kırın. Ardından sağdakine girip butona basınca hemen zamanı yavaşlatın ve soldakine hemen girin kapının açıldığını göreceksiniz. Tuzakları atlatınca güç gelişimi sizi bekliyor olacak. Duvarları kırdığınız hole geri dönün. Baştan beri açık olan kapıya girin.

Burada duvara tırmanıp ortadaki tahtaya atlayın. Tahtalar ve çıkıntılar arası zıplayarak en yukarı çıkın. Yine kalaslar arası zıplamalar yapacaksınız en yukarı çıkınca iki ninja kızı da öldürün ve kütüphaneye ulaşın.

KÜTÜPHANE (GEÇMİŞ)

İçeri girince herkesi öldürün köşeye ulaşınca kolu çekin duvarlar yer değiştirecek. Yine karşınıza çıkanı öldürün. Sonunda bir kol çekeceksiniz. Çok hızlı olun, geri dönüp kolu çekin ve açılmış olan kapıdan geçip merdivenden çıkın. Düşmanları öldürün soldaki sandığı alıp, devam edin. Herkesi öldürünce sonunda iki kitap rafını çekin. Birbirleri arası zıplayıp yukarı çıkın, duvardan yürüyüp demire tutunun. Kalasları kullanıp yukarı çıktıktan sonra yandaki demirlerden sallanarak sonundaki çıkıntıya ulaşın yana geçin sandığı alın geri dönün çıkıntıyı kullanıp balkona atlayın. Dönüp diğer balkona atlayın.

# 8. Güç Gelişimi

iki yuvarlak platform arasında atlarken sağ tarafa bakarsanız bir boşluk göreceksiniz. Şimdi o taraftaki çıkıntılar arası atlayarak açıklıktan girin ve tuzaklarla dolu bölümü atlatınca yeni güç gelişimine kavuşun. İki balkonun olduğu yere geri dönün.

Buradan karşı platforma atlayın. Kalasta yürüyüp karşıya atlayın. Yine kalastan kalasa atlayarak çeşmeye ulaşın. Oyunu save edin.

Tuzakları atlatıp platformlardan ilerleyerek, saat kulesine geri dönün ortadaki platforma atlayınca zamanı yavaşlatın ve karşı atlayın oyunu save edin. Saat kulesinden de çıkın. En başa geri dönün. Prensesi öldürdüğümüz yere giderken yeni açılmış bir kapı göreceksiniz. Buradan girin. Tuzakları atlatıp, kum saatinin olduğu yere girince bu kez yeni kılıcımızı kullanarak duvarı kıracağız. Demoların ardından zamanı değiştirin.

TAHT ODASI (GÜNÜMÜZ)

Yeni yaratıklarla karşılaşacaksınız hepsini öldürün ve düz ilerleyin. Herkesi öldürüp platforma çıkın. Kardan karşıya atlayın. Duvarda yürürken yaratığı öldürün karşıya atlayın. Çıkıntıları kullanarak yukarı çıkınca çukura düşün kenarı kullanıp yukarı çıkın. Ortadaki dev platforma atlayınca epey bir yaratık öldüreceğiz. Karşıya geçin oyunu save edin. Burada epeyce akrobatik hareketler yapacağız. Butona basıp platformu çıkarın çok hızlı olun. Duvarda yürüyüp sütuna atlayın. Sütunun tepesine çıkınca duvardan duvara atlayarak en üstte çıkın. Karşıya atlayın. Butona basın hızlıca geri dönün sola gidin yeni platformdan demirlere atlayın. Demirlerden butona basın çok hızlı bir biçimde gidin. Sonunda flamaya kadar gidin, flamada kayarken sonlara doğru karşıya atlayın.

Duvarı kırıp dışarı çıkın. Yandaki çıkıntıya tutunun. İçeri girince flamayı kullanarak aşağı ini ve maskeyi alın. Videoyu izleyin ve yakışıklılığınızla gurur duyun. Şimdi yaratıkları öldürüp, köşede duvara tırmanıp demire atlayın. Demirden duvara, sütuna ve çıkıntıya atlayarak diğer tarafa ulaşın. Tuzakları atlatın ve duvarda yürüyüp kenara tunun. Kapıdan geçince kenara tutunun. Duvardaki tuzaklara dikkat ederek kalastan kalasa atlayın ve sona ulaşın. Portala girince doğru tuşlara basın save edin ve zamanı değiştirin. Cylone of Fate gücünü kazanacaksınız.

TAHT ODASI (GEÇMİŞ)

Geri dönünce daha zorlu tuzaklarla uğraşacaksınız. Doğru zamanlamayla çıkıntılara atlayın sonuncusunda karşıya atlayın ve kapıya ulaşın. Kapıdan geçince platformun çıkıntısını kullanarak tuzaktan kaçın diğer taraftan yukarı çıkarak tutunun. Yukarıdaki çıkıntıya ulaşınca doğru zamanda karşıya atlayın. Buradaki duvar testerelerini atlatmak için ise zamanlamayı iyi ayarlamak gerek. Tam zamanında aşağı inip geri çıkarak buradan da kurtulun. Tuzakları atlatın, karşıya atlayın, sandığı kırın ve save edin. Büyük platforma çıkınca Griffin ile karşılaşacaksınız.

BOSS : GRIFFIN

Yapacağınız tek bir taktik var; yuvarlanıp arkasına geçin ve arka ayaklarına vurun. Kuyruğuna dikkat edin. Kullanabildiğiniz kadar zaman gücünüzü kullanın. Önden saldırmaya çalışmayın bir tokatta fırlatacaktır. Belli bir gücü gittiğinde havalanacak, saldırdığı anda yuvarlanarak kaçın. Sonunda tekrar yerden saldıracaktır.

Kırılan köprünün olduğu yere atlayın. Kapıdan geçemeyeceğiniz için sağdaki çıkıntıyı kullanarak yukarı çıkın. Duvardan duvara atlayarak en üstte ulaşın. Çıkıntılarda ilerleyin ve sonunda açık kapıya ulaşın. İçeri girince sağdaki duvarda yürüyün ve demire atlayın flamadan kayın son anda yine demire atlayın diğer flamadan da kayıp çıkıntıya tutunun. Tuzaklardan itina ile geçin.

BAHÇE (GEÇMİŞ)

Açıklığa çıkınca geldiğiniz yere hayretler içinde bakın. Kaşınızdaki platformdan düz gidip sandığı açın geri dönüp butonun olduğu yere gelin. Bahçeye girince herkesi öldürün. Sağdaki kapıyı takip edin. Tuzaklara dikkat edip açıklığa ulaşın. Duvardan yürüyün merdivenden inin. Çıkıntıya tutunup, platforma çıkınca iki düşmanı da öldürün. Buraları az çok hatırlıyoruz. Platformlardan ve demir çubuklardan atlayın. Balkona ulaşın. Aşağı nasıl ineceğinizi daha evvelden biliyorsunuz. (Duvardan yürüyün, butona basın, zamanı yavaşlatın, demire tutunun çıkıntıları kullanıp ilerleyin merdivenlerden aşağı inin.) Bahçeden çıkınca; oyunu save edin ve devam edin. Ana hole çıktığınız zaman bir demo izleyecek ve tüm entrikaları su yüzüne çıkaracaksınız. Şimdi taht odasına bir şekilde gitmemiz gerek. Geri dönün.

Bahçeye geri dönünce en yukarıdaki balkona tekrar çıkmamız gerek. Yolu biliyoruz. Yukarı çıkınca ortadaki bölümde duvardan yürüyerek Crow Master’ın koruduğu balkona ulaşın. İçeri girince zaman portalına ulaşacağız. Save edin ve zamanı değiştirin.

BAHÇE (GÜNÜMÜZ)

Geri dönerken Dahaka tarafından yoldan alı konulacağız. İndiğimiz sulak bölümde ilerleyin. Tuzakları atlatıp duvarda yürüdükten sonra yine tanıdık olan bir alana çıkacağız. Duvardan yürüyüp ipe tutunun karşıya geçin. Platformlardan ilerleyip aşağıdakileri öldürün daha sonra diğer taraftan geçip duvardan duvara atlayarak en yukarı çıkın. Çıkıntıyı kullanıp ortadaki kalaslara ulaşın. Ninja kızı öldürün. Kalası kullanın ve çıkıntıya ulaşın. Çıkıntılar arası atlayıp sonunda ortadaki demire tutunun. Karşıdaki çıkıntıya tutununca köşedeki platforma ulaşın. Buradaki taşa çıkıp duvardan duvara atlayarak en üste çıkın. İki düşmanı öldürün butona basın ve kapıdan girin. İçeride çıkıntıları kullanarak en üstte çıkın. Tuzakları geçip zamanı değiştirin.

BAHÇE (GEÇMİŞ)

Geri dönünce tuzakların yer değiştirdiğini göreceksiniz. Tüm tuzaklardan kurtulduktan sonra aşağı inin. Buraları daha evvelde dolaştığımızdan kolayca geçeceksiniz. Butona bastığınızda kapı açılacak giderken demo girecek. Demoyu izledikten sonra devam edin. Tüm tuzaklardan kurtulup oyunu save edin.

Düşmanları öldürün ve duvarı kırın. Flamaya tutunarak inerken karşıdaki çubuğa atlayın hızlı olun çünkü düşüyorlar. Demirlerden zıplayın sütuna ulaşın. Hızlı bir biçimde düşman dolu platforma ulaşın. Onları öldürüp, duvarda yürüyerek dala tutunun. Yukarıya çıkın. Duvarda yürüyün ipe tutunun flamadan inin karşıya atlayın. Demirden duvara atlayın. Duvardan duvara atlayarak yukarı çıkın. Düşmanları öldürün. Burası çok uğraştıracak mümkün olduğunca hızlı olmaya gayret gösterin. Kenara tutunarak flamaya düşün. Hemen demire atlayın duvardan sekip sütuna oradan da diğer sütunlara atlayın. Yıkılan platformlarda son sürat dolaşın. Sonunda sandığın olduğu bir platforma ulaşacaksınız hızlı olursanız buradaki sandığı açabilirsiniz. Duvarı kırıp içeri girin.

MAĞARA (GEÇMİŞ)

Duvarda yürüyüp karşıya geçin. Tuzaklara dikkat edip duvardan duvara atlayarak en üstte çıkın. Yine tuzaklara dikkat ederek devam edin sonunda bir video izleyeceksiniz. Geri dönüp sandığı açabilirsiniz. Şimdi devam edin. Sütunlardan atladıktan sonra oyunu save edin. Burada epeyce bir tuzak atlatmanız gerekecek devam edin. Sonunda büyük bir odaya ulaşacaksınız. Düşmanları öldürün. Merdivenden çıkın. Burada kolları hareket ettirip lavın doğru yere akmasını sağlamalıyız. Lavlar yere dökülecek ve çıkacağımız kapı açılacak. Duvara tırmanıp kapıdan geçin ve save edin.

Tuzaklara dikkat edip devam edin ve yukarı çıkın. Kolu çevirin ve duvarların yerlerini değiştirin. Duvara tırmanıp yukarıdaki kalaslara ulaşın. Karşıdakilere atlayın ve öyle ilerleyin. Bir sonraki platformun üzerindeyken aşağı atlayın ve tuzaklara dikkat ederek yola devam edin Sonunda yukarıdaki bir açıklığa ulaşacaksınız. Oradan aşağı atlayın. Ulaştığınız yeri daha evvelden geçtiğiniz için hatırlayacaksınız. Karşıdaki odaya gidin kalaslara çıkın. En yukarıya ulaşınca oyunu save edin tahtalarla kapanmış kapıyı kırın ve kütüphaneye girin.

KÜTÜPHANE (GEÇMİŞ)

Kütüphanenin içinde geçen seferki gibi kolları çevirecek ve duvarların yerlerini değiştireceğiz. Sonunda tuşa basınca hemen zamanı yavaşlatıp koşun. Kapıdan geçince geçen seferki gibi kalaslardan atlayacağız ve son kirişe kadar zıplayacağız. Sonunda Dahaka gelecek ve bize alternatif yol açacak. Soldaki çıkıntılardan yukarı çıkın ve kalasların üstünden sağa doğru gidip içeri girin. Dahaka bizi kovalayacak Allah ne verdiyse kaçın sonunda köprüden kaçacağız. Dahaka aşağı düşecek.

MAĞARA (GEÇMİŞ)

Oyunu save edin ve sisli yolculuğunuza başlayın. Sislerin içinde hep devam edin sürekli yeni yaratıklar gelecek. Hep devam edin. Sisten dolayı bazı platformları göremeyebilirsiniz “q” tuşuna basarak kuşbakışı görünüme geçerseniz daha iyi bir görünüm sağlayabilirsiniz. Sonunda kapalı bir kapıya ulaşacaksınız bir sürü yaratık gelecek onları bir güzel öldürün ve geldikleri yolu izleyin. Sonunda duvardan yürüyerek iki sütuna atlayacak ve butona basacaksınız. Kapı açıldı. Şimdi geri dönmemiz gerek. Diğer duvarda yürüyüp sütuna atlayın. Zamanı yavaşlatıp platforma ulaşınca açılan kapıdan girin. İçeriye girince aşağı atlayıp düğmeye basın. Zamanı yavaşlatıp kapıdan geçin. Tüm tuzakları ve düşmanları atlatıp yolu takip edin. Çeşmeye gelince save edin ve sonunda tower’a ulaşacaksınız.

TOWER (GEÇMİŞ)

Buraları daha evvelde bildiğimizden direkt karşıya atlayın. Kolu çekin. Golem’le dövüşün. Açık olan kapıdan geçin ve değirmenden geçin. Kollara tutunarak karşıya atlayın. Gitmeniz gereken yer gösterilecek. Flamadan inin karşıya atlayın ve kapıya ulaşın. Tuzakları atlattıktan sonra, size gösterilen yola gidin. Sürekli aşağıdaki kapılara ulaşmaya çalışın ve sonunda kuleden çıkın. Ana hole döndüğümüzde kendi ölümümüze şahit olacağız ve maskeden kurtulacağız.

# 9. Güç Gelişimi

Platformları değiştirdiğimiz ana salona geri döndüğümüzde; yüzümüz çeşmeye dönükken bu kez kolu aşağı doğru çevirelim. Amacımız hemen üstümüzdeki balkona ulaşmak. Önce platformlara sonra sütunlara çıkıp ve sonunda duvardan yürüyerek balkona ulaşın. Burayı daha evvelde geçmiştik. Tıpkı Siyahlı kadını takip ettiğimiz gibi buraları geçelim. Demirler ile yukarıya çıktığımız alana geldiğimizde aynen geçen sefer yaptığımız gibi en yukarıya çıkmaya devam edelim. Sonunda demir kapılardan birinin kırık olduğunu ve içinde bir taş blok olduğunu göreceksiniz. Artık kılıcımız burayı kırabilir içindeki sandığı açtıktan sonra bloğu dışarı çıkaralım ve duvara dayayalım. Şimdi üzerine çıkıp duvardan duvara atlayarak gizli bölüme ulaşabiliriz. Duvardaki butona zamanı yavaşlatıp basın. İçeri girince tüm tuzaklardan kurtulun ve son güç gelişimini de alın. Artık Water Sword’un sahibi olabiliriz. Geldiğiniz tüm yollardan geri dönün ve Dahaka’nın bizi öldürdüğü mekana ulaşın. Burada tek zorlanacağınız yer; balkondan aşağı atlamak olabilir. Hemen kenardaki sütunun çıkıntılarını kullanarak inebilirsiniz.

Şimdi taht odasına geri döneceğiz. Çeşmenin olduğu yoldan devam edin ve sonunda kum saatinin olduğu yere gelin. Burada bir video izleyeceğiz. Sakın yoldan devam etmeyin. Oyunun her iki sonunu da görmek için hemen yanda oyunu save edin.

TAHT ODASI

Oyunun kötü sonunu izlemek için aşağıdan Water Sword’u almadan yola devam edelim. Prensesi zaman portalına atacağız. Sizde girin ve devam edin daha evvel geçmiş olduğumuz yolardan ilerleyecek ve sonunda büyük platforma ulaşacağız. Şimdi prenses ile savaşma vakti!

BOSS : PRENSES


Videoları ardı ardına izledikten sonra Prenses ile bir kez daha dövüşeceğiz. Geçen seferkinden pek bir farkı yok. Sadece gücünün belli kısmı gittiğinde yaratık port etmek yerine fırtınalar oluşturuyor. Ardından da neyse ki kum tanecikleri bırakıyor. Hiçbir kum taneciğini kaçırmazsanız zamanı yavaşlatarak geçebilirsiniz.

Prenses’i öldürdükten sonra eğer Water Sword’u almadığımız için oyunun kötü sonunu izleyeceğiz.

Oyunun diğer sonunu izlemek için; son save dosyamızdan yeniden başlamamız gerek. Bu sefer prenses’i takip etmeden evvel aşağı inip water sword’u alalım. Yine yolu takip edeceğiz ve sonunda büyük platforma ulaşacağız. Elimizdeki kılıç sayesinde farklı bir video izleyip prenses yerine Dahaka ile savaşacağız.

BOSS : DAHAKA

Gerçekten oldukça zorlu bir düşman. İki tip saldırı yapıyor; uzun menzilli ve yakından yumruk atma. Yakından yumruk attığı zaman çok güç götürüyor. Çevrede epeyce kum tanecikleri olduğundan bol bol toplamalı ve yapabildiğimiz kadar zamanı yavaşlatma büyüsünü kullanmalıyız. Patronun gücü yarıya indiğinde prenses bir büyü yapacak ve onu kenara fırlatacak. Aynen savaşmaya devam edin. Bol bol zaman büyüsü yapın ayrıca yerden çıkarttığı kollardan kaçmak için sürekli sağa sola dönerek kaçın. Sonunda patron kenara düşecek ve son vuruşu yapacaksınız.

Artık oyunun en güzel sonunu izleme imkânına kavuşacaksınız.


__________________
|| [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] ||[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]

Konu açmadan önce "[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]" seçeneğini kullanalım..
MaStEr isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Prince of Persia: The Sands of Time Tam Çözüm MaStEr Tam Çözüm 0 29.05.09 19:28
Prince of Persia MaStEr Oyun Hileleri 0 12.02.09 06:37
Prince of Persia 2 MaStEr Oyun Hileleri 0 12.02.09 06:37
Prince of Persia 3D MaStEr Oyun Hileleri 0 12.02.09 06:36
Prince of Persia: The Two Thrones - Tam Çözüm (PC) Murat_1995 Tam Çözüm 2 23.01.07 16:17


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 20:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.0.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
ForumTayfa

Arşiv: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 95 96 97 98 99 100 102 103 104 105 106 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 167 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271


ForumTayfa - Link Değişimi
Telinka İletişim | Voip Ürünleri | Link Değişimine Katılın |

Sitemiz bir forum sitesi olduğundan dolayı, kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. ForumTayfa Yöneticileri mesajları itina ile kontrol etse de, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız [email protected] email adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.

Any member of our web site has the right of adding comments instantly without getting permisson due to the forum structure of our site basis. Althought, our site modarators check comments with care, all the responsibilities sourced from these comments directly belong to the members. If you still find any illegal content in our site ( A.buse, H.arassment, S.camming, H.acking, W.arez, C.rack, D.ivx, Mp.3 or any Illegal Activity ), please report us via [email protected] .Your reports will be evaluated as soon as the arrival of your e-mail.