ForumTayfa  

Go Back   ForumTayfa > Oyun Dünyası > Tüm Oyunlar > Tam Çözüm

Tam Çözüm Oyun tam çözümlerini paylaştığımız bölüm...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 12.04.10, 13:51   #1 (permalink)
^^13.09.2009^^
 
MaStEr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: İstanbuL
İlişki Durumu: Evli
Mesaj Sayısı: 13.196
Konu Sayısı: 4701
Takım: Fenerbahçe
Rep Gücü: 4000000
Rep Puanı: 102455765
Rep Derecesi : MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000
Ruh Hali:

Üyenin Facebook Profilini Ziyaret Et
Standart God of War 3 Tam Çözüm (Playstation 3)
Tam çözüm, normal zorluk seviyesinde oynadıktan sonra hazırlanmıştır.

Not: Oyunun çoğu noktasında altın renginde uçuşan tozlar göreceksiniz. Buralarda bazı güçler gizli. Gördüğünüzde Helios’un kafasını buralarda kullanırsanız, güç ve orb sandıklarıyla karşılaşacaksınız.

GAIA Zeus’a seslendikten sonra ilk rakiplerimiz geliyor. Herkesi öldürün. Karşıda ağaçla kapatılmış bir geçit var. R1+O tuşlarına basarak engeli yol üzerinden kaldırın ve ilerleyin. İlk devasa düşmanımızla karşı karşıyayız. Yarı akrep, yarı at karışımından oluşan bu yaratığı alt etmek için, olabildiğince hızlı hareket ederek bacaklarına kılıç sallamamız gerekiyor. Güçlü nefesine ve pençelerine dikkat edin. Bir süre sonra zemin değişecek ve kılıçlarınızı toprağa saplayarak hareket edin, yaratığa da vurmayı sürdürün. Bir süre sonra sersemleyecek ve ekranda beliren tuşlara eksiksiz basarak şimdilik ondan kurtulun.

MOUNT OLYMPUS

Sarmaşıklara tutunarak uçurumdan yukarı tırmanın. Sandığı açarak orbları toplayın. Zayıf düşmanları alt ettikten sonra çıkıntıdan ilerleyin ve X ve R1 tuşlarını kullanarak zincir yardımıyla karşıya atlayın. Yine kalabalık bir düşman ordusu var. Halledin ve sağ taraftaki çıkıntıdan aşağıdaki zemine inin. Gaia’nın zor durumda olduğunu görüyoruz. Demin karşılaştığımız dev yaratık, yine karşımızda. Onu Gaia’dan yine kısa süreliğine kurtarın ve etraftaki sandıkları boşaltın. O tuşuna basarak kapıyı açın ve at adam ile beraberindekileri halledin.

Sağ köşedeki kolu çekerek gelen platforma adım atın. Ares’in cansız bedeni, zeminin altında yer alıyor. Oyunu kaydedin. Kapıyı açar açmaz ani bir saldırıyla karşılaşıyoruz. O tuşuyla karşılayın. Gaia’nın çilesi bitmiş değil. Akrep – at karışımı yaratık yine önümüze çıkıyor. Saldırın ve sersemletmeye çalışın. Bunu yapınca, bir bacağını koparmak için hareket edin ve kopartın. Bunun ardından göğüs bölgesine saldırın ve giderek zayıflatın. Yine sersemleyecek ve az evvel kopardığınız parçayı alıp göğsüne saplayın. Sarmaşıklardan yukarı tırmanın ve Gaia’nın kalbindeyiz.

HEART OF GAIA

Sağ tarafta parlayan bir nesne var. R1 yardımıyla çekin. Bu sırada sağ analogla da çevirin. Sol tarafta sarmaşıklar var ve bir de boşluk var. Aldığınız kaya parçasını, sarmaşıklar dışarı gelecek şekilde buraya yerleştirin. Tırmanarak yukarı çıkın. Lejyonerleri hallettikten sonra şimdi de Gaia’nın kafasındayız ve yine o dev yaratık karşımızda. Görüyoruz ki o yaratığı Poseidon kontrol ediyor. Şimdi de onunla savaşmamız şart. Elektrik saldırılarına dikkat ederek saldırın. Bir süre sonra sersemleyecek ve ardından karşılıklı olarak dövüşmeye başlayacaksınız. Poseidon ölümün kıyısına geliyor ve son tuşlara basarak işini kolayca bitirin.

REALM OF HADES

Kratos yaralı halde ilerlerken Athena’nın hayaleti geliyor ve Kaos Bıçakları’nı Kratos’tan alıyor. Yerine Blades of Exil’i veriyor. Zincir yardımıyla karşıya atlayıp düşmanları öldürün. Buradaki bayanlara dikkat edin. Zira bir süre saldırılarına maruz kalırsanız, donuyorsunuz ve ölmeniz büyük ihtimal. Sandıkları açtıktan sonra kapıyı da açıp ilerleyin.

PEIRITHOUS

Burada sarmaşıklarla sarılmış bir adam var ve onu kurtarmamızı istiyor. Sağ taraftaki çıkıntıdan yukarı gidin. Sol tarafta yakacak odunlardan oluşan bir tomar var. Oraya gidip onları aşağıya atın. Tam karşıda da ağzından alevler saçan bir köpek, kafeste duruyor. Odunları onun önüne sürün. Birazdan yanacaklar. Bu haldeyken kenarından tutup yanan odunları, az evvel konuştuğunuz adamın yanına getirin. Sarmaşıklar yanacak ve tabii ki adam da öyle. Üzerinden düşeni alın. Yani Bow of Apollo’yu. Şimdi önümüzdeki sarmaşıklardan kurtulabiliriz. Bow of Apollo’yu kullanarak alevli oklar atabiliyoruz. Tabii ki L2 + Kare tuşuna basılı tutmak koşuluyla. Açılan yoldan ilerleyin ve sandıkları açmayı ihmal etmeyin. Soldaki yoldan devam edin, yarasalara oklar göndererek öldürün. Aşağıya doğru devam edin.

JUDGES OF THE UNDERWORLD

Burada üç yargıç var. Doğal olarak üç aşama var ve her aşamada düşmanlar artıyor. Herkesi öldürdükten sonra mavi portala hareket edin. Sağ ve sol taraftaki sandıkları açın. İki güçlü boynuzlu düşmanımız var. Öldürün ve soldan devam edin. Sarmaşıklardan inin. Sağ taraftaki ince delikten yan yan ilerleyin. Askerleri öldürün ve sol taraftaki otları ok yardımıyla yakın. Rüzgârdan faydalanarak köprüye doğru uçun. Köşedeki kolu çekin. Aşağıya inin ve rüzgârdan yararlanarak yukarı çıkın ve kapıyı açın. Herkesi öldürün ve sandığı açıp geri dönün. Bu kez biraz daha yukarıya uçun. Dev çekiçli heykellere dikkat. Soldan girip aşağıya inin.

THE FORGE

Helpolestus’la konuşun. Sağdan ilerleyip oyunu kaydedin. Hemen oradaki kolu çekin ve açılan yere doğru ilerleyin. Dönen yuvarlak bir platforma geleceksiniz. Etrafta dev çekiçli heykeller var. Sarmaşıkları görene kadar kolu çevirin. Ateş oku fırlatarak sarmaşıkları yakın. Bir kız heykeliyle karşılaşıyoruz (Pandora). Kız, herkesin Kratos’u tanıdığını söylüyor ve onu serbest bırakmasını istiyor. Bu sırada Blade of Olympus’u alıyoruz. Alt kata inip, sandıkları açın. Ardından karşıya atlayın. Oyunu kaydedin ve okçuları öldürerek büyük alana gelin. Karşıdaki kapıya yapışan sarmaşıkları yakın. İki tane üç başlı köpek gelecek. Alev saldırılarına dikkat ederek saldırın. Her sersemlediğinde, bir başını kesebiliyorsunuz. Ardından yola devam edip kapıyı açın. Bir anda kapı üzerimize kapanıyor. Herkesi öldürün ve sandıkları açın.

PALACE OF HADES

Soldan gidip oyunu kaydedin. Sağ tarafa hareket edin ve yıkık yerdeki taşı alın. Şimdi Save noktasındaki çarkı döndürün ve bir daha çalışmaması için taşı da altına koyun. Böylece mekanizma sıkışacak. Eğer yerleştiremezseniz, sağ analog yardımıyla taşın yönünü değiştirebilirsiniz. Kapıyı açın, sarmaşıklardan yukarıya doğru hareket edin. Düşmanları öldürerek aşağıya doğru ilerleyin. Yer altının kraliçesi ve Hades’in karısının bedenini görüyoruz. R1’e basıp zincirle tabutu çekin. Sağ ve sol tarafta nerdivenler var. Soldan ilerleyerek en dibe gidin. Sandıkları açın ve geri dönüp o yöndeki merdivenden yukarıya çıkın. Herkesi öldürün ve asansörü kullanarak aşağıya inin. Az evvel olduğumuz noktadayız. Az evvel çarkın dönmesini engelleyen taş parçasını alın. Asansöre yükleyerek yukarıya çıkın.

Taşı çarkın yanına koyun ve merdivenlerden inin. Tabutun yanındaki kolun oraya gidin. Kolu çekin. Sağ ve sol kelepçeler açılacak. Tekrar sol taraftaki merdivenden yukarıya çıkın ve çarkı çevirin. Hemen altına da taşı yerleştirin. Bu kez sağ taraftaki merdivenden çıkın ve ordaki çarkı da çevirin. İşlem tamam. Tabutun yanına gidin ve çekin. İki kez Kratos, tabutu heykele vuracak ve açılacak delikten içeriye girecek.

HADES

Şimdi karşımızda Hades var. Saldırın. Sersemlediğinde vücudundan bir parça koparabilirsiniz. O parça, hâlâ yaşıyor ve Hades’e doğru yol alıyor. Ona ulaşmadan parçayı yok etmelisiniz. Etrafta var olan eller, sizi engellemeye çalışıyor. Onlardan kurtularak parçayı yok edin. Tekrar saldırın ve yine sersemletin. Kopan ikinci parçayı da yok edin. Hades, çok sinirleniyor ve kazık saldırılarına başlıyor. Yeren çıkan kazıklara yakalanmamak için sürekli hareket halinde olmanız yeterli. Saldırılar bitince tekrar saldırın ve son vuruşu yaparak Claws of Hades’i alın.

Yeni silahımızı zayıf düşmanlar üzerinde bir süre test edelim, ama görünüşe göre Hades ölmemiş. Bu kez onu miğfersiz görüyoruz. Saldırıya geçin. Onun güçlü saldırılarına karşı da sağ ve sol üst köşelerde halkalar var. Oralardan yardım alarak hızlıca arkasına geçebilir ve saldırmaya devam edebilirsiniz. Son vuruşu yapınca Hades’in ruhunu alıyoruz ve diğer tüm ruhlar da serbest kalıyor. Artık Hades yaşamıyor. Oyunu kaydedin. Suya atlayın ve yüzmeye başlayın. Hades’in ölü bedenini görünce yukarı çıkın ve kapalı olan kapıyı açın. Şimdi o kapıdan geçmek için geri yüzün ve yeni kapıdan ilerleyin. Afrodit’in dev, ama çirkin eski kocasının yanındayız yine. Bu şahsın, zamanında çok yakışıklı olduğunu ve bu hale Zeus tarafından getirildiğini öğreniyoruz. Defalarca kurtulmak istemiş, ama başaramamış. Sağ taraftan oyunu kaydedin ve ortadaki yoldan devam edin.

THE FORGE

Daha önce geldiğimiz dev çekiçli heykelleri olduğu platformdayız. Bu kez saldıracaklar, dikkatli davranıp üstesinden gelin. Kolu sonuna kadar çevirin. Karşınıza gelen yoldan ilerleyin. Sandığı da unutmayın. Yine Pandora heykeliyle karşı karşıyayız. Okçuları halledin ve mavi portaldan içeriye girin.

THE CITY OF OLYMPUS

Gaia’yı görüyoruz. Bizden yardım istiyor, ama biz sert bir dille geri çeviriyoruz (keşke yapmasaydık). Gaia’nın sol bileği kopmak üzere. Oraya saldırın ve koparın. Gaia’nın aşağıya düşüşünü izledikten sonra geriyekalan devasa eli yoldan kaldırın. Şimdi önümüzde uzun bir boşluk var. Kuşlardan yardım almamız gerekiyor. L1 + O tuşlarına basarak kuşları yönetebiliyoruz. Karşıya atlayın ve meydana gelin. At adam başta olmak üzere herkesi öldürün.

En köşede bir mançılık yer alıyor. Tam ona hareket ederken yeni bir düşmanla daha karşılaşıyoruz; Chimera. Onu öldürün ve mançılığı kullanarak Helios’un içinde bulunduğu uçan at arabasını vurun. Dev titan onu yakalayacak ve karşıya fırlatacak. Kuşların da yardımıyla karşıya geçin. Dev bir kaya var. Onu da alarak karşınıza gelen düşmanları ezin. Tek tek uğraşmak istemiyorsanız, bu yöntem çok iyi. Sandıkları açın ve yukarıya çıkın. Çıkıntıdan ilerleyin ve yaralı Helios’u göreceksiniz.

HELIOS

Helios, sinirimizi bozmaya niyetli anlaşılan. Zeus’u öldüremeyeceğimizi söylüyor. Aniden çok güçlü bir ışık yayacak etrafa ve bu bizim dengemizi bozuyor. Analogları kullanarak Kratos’un sağ elini, ışığın kaynağına doğru getirmeye çalışın. Böylece ışığın etkisini azaltmış olacağız ve Helios’a yaklaşabileceğiz. Yaklaşınca pataklamaya başlayabiliriz. Bu sırada onu korumak için düşmanlar geliyor. Hepsini öldürün ve Helios’un kafasını koparın (gerçekten çok şiddetli). Böylelikle Head of Helios’a sahip oluyoruz. Etrafta gizli kalmış nesne ve geçitleri, ayrıca karanlık ortamları bu silah sayesinde ortaya çıkarabiliriz.

THE PATH OF EOS

Sandıkları açın ve oyunu kaydedin. Karanlığı yok etmek için L2 + Üçgen tuşlarına basabilirsiniz. Düşmanları öldürün ve zincir yardımıyla yukarıya çıkın. Bir anda etrafımız sarılıyor. Yanınızdakileri öldürmek için uğraşırken, karşı taraftan ok atanlarla da ilgilenmelisiniz. Okçuların yanlarında patlayıcılar var. Ateşli oklar atarak kısa yoldan hepsini öldürebilirsiniz. Diğer düşmanları da halledip yola devam edin. Sandıkları açın. Oyunu kaydedin ve rüzgârı kullanarak yukarıya uçun.

THE CHAIN OF BALANCE

Yön tuşlarını kullanarak engellerden kurtulmaya çalışın. Kılıcınızı dev titanın gözüne sokma vaktidir. Bu bölümde yapmamız gereken tek şey, hızlıca kaçmak. Çünkü bulunduğumuz her nokta yıkılmaya başlıyor ve kaçmak için ikinci bir şansımız yok. Tek seferde seri olarak doğru hareket etmeliyiz.

THE CAVERNS

Dev bir kutu üzerindeyiz. Hemen en yakın olan diğerine atlayın. Mekaniği otlarla çevrilmiş. Ateş oklarıyla yakın, çalışsın. Diğer dev kutuya ilerleyin ve onda da aynı işlemi uygulayın. Şimdi yolumuz biraz uzun. Kutu hareket ediyor ve biz de üzerindeyiz. Bu sırada düşmanlar geliyor.Hepsiyle ilgilenmeliyiz ve özellikle kutuyu taşıyan zinciri korumalıyız. Çünkü bazı düşmanlar oraya saldırarak kutuyu düşürmeye çalışıyor. Öncelikle onlara saldırmalısınız. Yolun sonunda Hermes ile karşılaşacağız.

THE FLAME OF OLYMPUS

Athena ile konuşun. Kol çalışmıyor, ama sol tarafta bir kapı göreceksiniz. Bunun için Helios’un kafasınıdan yayılan ışığı, duvar yüzeyinde gezdirmeniz yeterli. İçeri girince etrafta dev tablolar var, ama hiç biri görünmüyor. Bunlara da Helios’un kafasını tutabilir, hatta gizli sandıkları ortaya çıkarabilirsiniz. Flame of Olympus’u bulunca Hermes geliyor. Bir süre onu takip edin. Çıkıntılar, sarmaşıklar ve fazlasıy sizi bekliyor.

OLYMPIAN CITADEL

Sürekli hızlı hareket etmeli ve Hermes’i kaybetmemeliyiz. Etraftaki düşmanlarla hiç ilgilenmenize gerek yok. Duvarın sıva kısmını görünce yukarıya doğru hareket edin. Mançılık göreceksiniz. Onu, size seslenen Hermes’e doğru ateşleyin. Böylelikle Hermes’i öldürmek için savaşa başlayabiliriz. Çok hızlı hareket ederek saldırıyor, ancak stiline alışmak zor değil. Bir süre patakladıktan sonra pes ettiğini söylüyor, ama biz etmiyoruz ve ayaklarını kesiyoruz. Böylelikle Boots of Hermes’in yeni sahibi oluyoruz. Bu ayakkabılar, çok hızlı hareket etmemizi ve duvarlarda da koşabilmemizi sağlıyor. L2 + X tuşlarıyla. Düşmanları hemen öldürün. Arkanızdaki heykel kafasının civarına bakarsanız, Hermes’in parasını göreceksiniz. Onu alın. Karşınızda tahta bir zemin, üzerinde de sürekli yanıp sönen ayak izleri var. Bu, sizin o platformda yürüyebileceğiniz anlamına geliyor. Ayakkabılarınızın yardımıyla yukarın çıkın ve duvardan yürüyerek öteki tarafa geçip oyunu kaydedin. Dev düşmanların da üstesinden gelmelisiniz.


__________________
|| [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] ||[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]

Konu açmadan önce "[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]" seçeneğini kullanalım..
MaStEr isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12.04.10, 13:54   #2 (permalink)
^^13.09.2009^^
 
MaStEr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: İstanbuL
İlişki Durumu: Evli
Mesaj Sayısı: 13.196
Konu Sayısı: 4701
Takım: Fenerbahçe
Rep Gücü: 4000000
Rep Puanı: 102455765
Rep Derecesi : MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000
Ruh Hali:

Üyenin Facebook Profilini Ziyaret Et
Standart Cevap: God of War 3 Tam Çözüm (Playstation 3)
THE FLAME OF OLYMPUS

Kaydettikten sonra soldan ilerleyin. Herkesi öldürüp dönen merdivenlerden yukarıya çıkın. Burada bazı düşmanlarımızı göremiyoruz. Görebilmek ve onlara zarar verebilmek için Helios’un kafası yardımıyla güçlü bir ışık oluşturmalısınız. Görünür olacaklar ve siz de öldürebileceksiniz. Şimdi bir müzik bulmacasını çözmeliyiz. Aslında oldukça kolay. Guitar Hero’nun God of War versiyonu diyebiliriz. Sağ ve sol tarafta rüzgârlar dikkat çekiyor. Hemen sağ taraftan yukarıya çıkın. Bu aleti çalabilmemiz için öncelikle akort etmemiz gerek.

Yapmanız gereken şey, kolları çevirerek bir kılıç resmi ortaya çıkarmak. Sol tarafta sapının olduğunu düşünürsek, ortada sadece düz kısmı, en sonda da ucunu bulmanız gerekli. Bunlar da zor değil. Tamamladıktan sonra aşağıya inin ve aleti çalmaya başlayın .Tek bir nota bile yanlış çalarsanız, başarısız oluyor ve en başa dönüyorsunuz. Dikkatlice çalın ve diğer kolu çekin. Helios kafası kullanarak etraftaki portreleri ortaya çıkarabilirsiniz. Oyunu kaydedin ve dönen merdivenlerden yukarıya çıkın.
Sırasıyla önce Hera, ardından Herkül ile konuşuyoruz. Savaşacağımız belli.

THE FORUM

Şimdi Hercules’i öldürmeliyiz. Etraftaki piyonları da halletmeyi unutmayın, yoksa ayak bağı oluyorlar. Hercules’e saldırın ve güçlü yumruklarından kaçının. Etraftaki dikenli duvarlara dikkat edin. Bunlar hem işimize yarıyor, hem de bizim için ölümcül olabiliyor. Hercules’i sersemlettikten sonra, onu tutarak bu dikenli duvarlardan birine fırlatın. Fırlattıktan sonra da yanına gidip hızlıca vurun. Elindeki Cestus’lar düşecek ve Kratos, eline takacak. Artık yumruk yumruğa dövüşebilirsiniz. Tekrar sersemleyecek ve aynı şeyi yapın. Bu kez daha fazla sinirleniyor ve zemini komple kaldırarak beraberinde sizi de aşağıya atmaya çalışacak. Ekrana gelen tuşlara eksiksiz basarak kurtulun ve tekrar Hercules’in üzerine gidin. Artık kafasına sürekli vurarak sonunu getirebilirsiniz. Parlayan bir kaya göreceksiniz. Onu Cestus’larınızla kırın ve kolu çekin. Kalkanlı düşmanları, Cestus’larınızı kullanarak parçalayın ve suya dalarak devam edin.

POSEIDON’S CHAMBER

Düşmanları öldürdükten sonra soldaki çemberi çevirin. Önce sağdan, sonra soldan devam edin ve kutuları unutmayın. Poseidon’ın prensesini göreceksiniz. Konuşmalar bittikten sonra yola devam edin. Yol sonundaki suyun içinde kazıklar var. Hemen sağdaki mavi portala girin ve yukarıya çıkın. Oradan sol taraftaki çıkıntıya atlayın ve kolu çekin. Böylece suyun üzerinde köprü oluşacak. Şimdi sağdaki portalın önünde yol var. Köpekleri bu tarafa yönlendirin ve O tuşuyla kapıp tekmeleyerek portaldan içeriye atın. Böylece karşıdaki platforma gidecekler. 3-4 tane köpeği bu yöntemle oraya gönderin ve ardından da siz girin. Yeterli ağırlık oluşunca platform aşağıya inecek ve portaldan geçip prensesi kurtarabileceksiniz.

Prensesimiz kaçmaya başlıyor, ancak geride bıraktığımız köpeklerden haberi yok. Geri dönün ve köpekleri öldürün. Portalı kullanıp aşağıya inecek. Siz de onu takip edin, ama o giderken sizin karşınıza dev rakipler geliyor. Öncelikle onlarla ilgilenmelisiniz. Öldürdükten sonra prensesin yanına gidin ve yolu göstermesini emredin. Oyunu kaydedin ve kızı takip etmeye devam edin. Az evvel çarkı çevirip kapıyı açtığımız yerdeyiz. Çemberi çevirince kapı hemen kapanıyordu. Bu kez çevirin ve prensesi de çembere sıkıştırın. Ölecek, ama kapı kapanmayacak bu kez. Karşıdaki açık kapıdan girin. Pandora ile konuştuktan sonra Zeus’un sesini duyacaksınız. İşler yolunda değil. Soldan devam edin ve dışarıya çıkın.

THE UPPER GARDENS

Kolu çevirin ve küçük köprüden yararlanarak karşıya atlayın. Oradaki kolu da çevirin ve ötekine atlayın. Üçüncü platforma gitmeye gerek yok. Sağ taraftaki binanın bahçesine doğru uçun. Kapıyı açtıktan sonra oyunu kaydedin ve yukarıya doğru çıkın.

APHRODIE’S CHAMBER

Afrodit ile konuştuktan sonra sorduğu soruya evet olarak cevap verin. Özel işlerinizi tamamladıktan sonra portal açılacak. Oradan girin, ama öncelikle sağ taraftaki sandıkları açmayı unutmayın. Hephaestus’un yanındayız. Zeus’u yenmemiz için güçlü bir silahın gerektiğini söylüyor ve onu bulmamız için bize bir portal açıyor. Oradan ilerlemeliyiz. Oyunu kaydedin.

GATES OF TISIPHONE

Keçi, aslan ve yılan karşımı yaratık Crimera’lar sarıyor etrafı. Etraftaki patlayıcılara ateşli oklar atarak bir nebze yavaşlatın. Sonrasında öldürmeniz gerekiyor. Sandığı açın ve köşedeki zinciri çekin. Bir taş kalıp var. Onu yerine sokun. Diğer iki kalıba basıp yukarı çıkın ve kuşlardan yardım alarak sağ taraftaki bloğa gelin. Önünüzde ve en solunuzda bir şeyler parlıyor. En soldakine doğru hareket edin. Oradaki bloğu içeri itince, diğer parlayan bloğa çıkıntı gelecek. Bu kez oraya doğru hareket edin ve kuş yardımıyla yukarı çıkıp kapıyı açın.

CRONOS

Saldırılarla sizi ezmek istiyor. O tuşuna basarak elini savuşturun. Sonra L2 + Üçgen tuşlarına basılı tutarak Helios’un ışığını gönderin. Bir süreliğine gözleri görmeyecek. Siz de bu sırada kolunun üzerine düşeceksiniz. Herkesi öldürün. Cronos, yine eliyle sizi ezmek istiyor. Bu kez eli tam gelmeden evvel gölgesini görebiliyoruz. Ona göre hareket edin ve parmak arasında durun. Elini vurunca, parmak arasına tırmanarak üzerine çıkın. Bir kez daha Helios’un ışığını gönderin. Birazdan dev balyozlu yaratıklarla karşılaşacaksınız. Hepsini öldürün. Bunların ardından zamanlama gerektiren 1-2 hareket yapacaksınız. Ekrandaki tuşları dikkatli takip edin. Yoksa ezilirsiniz. Başarırsanız, Cronos’un omzuna geleceksiniz. Bir yaratık gelecek. Onu sersemletip kullanmaya bakın. Omzuna doğru saldırın. Cronos sizi ağzına atacak.

Siz boğazından aşağıya düşerken, yukarıdan da siyah bir kütle geliyor. Ona yakalanmamalısınız. R1’e basarak hızlıca aşağıya inin. Sağ-sol yapmak için de X tuşunu kullanın. Aşağıya inince yaratıkları halledin ve Cronos’un karnını yararak dışarıya çıkın. Yem olmaktan kurtulduk. Ayrıca Ompholos taşına sahip oluyorsunuz. Cronos acı çekerken, siz eline tırmanarak yukarıya çıkın. Mavi bir madde göreceksiniz. Cestus’ları kullanarak vurun ve dev yaratığın kafasına çıkacağız. Artık son hamleyi yaparak onu da öldürebilirsiniz.

Hephaestus’un yanına geri döndük. Az evvel aldığımız taşı ona veriyoruz ve o da bize yeni bir silah olarak geri veriyor. Ama bizi kandırarak kontrol etmeye çalışıyor. Bu durumdan Kratos hiç hoşnut olmuyor. Size göre sol elini, hemen altındaki kazığa geçirin. Sağ eli için de, size verdiği silahı kullanarak diğer kazığı aktif hale getirin. Şimdi o eli de oraya geçirin.

Son hamleyi yaparak onu da öldürün. Devin hemen sol tarafına hareket ederseniz, yüzüğünü göreceksiniz. Onu alın ve size göre sağ elini kaldırdığı portaldan yola devam edin. Nemesis Attack saldırısını da kazandık. Yani yeni silahımızla saçacağımız dehşetin boyutu. L2 + X tuşları yardımıyla hızlı koşup düşmanlara omuz atabiliyoruz.

THE UPPER GARDENS

Karşıya atlayın. Kolu çevirin ve ötekine geçin. Burada kol yok. Devden aldığınız silahı burada kullanın. Bulunduğunuz platform aktifleşecek. Karşıdaki binanın bahçesine inin. Sandığı açın ve kapıdan devam edin. Şimdi sağdaki kolu çekin. Platform biraz yukarıya çıkacak. Mancılığı kullanın. Gönderdiğiniz ip, portaldan geçerek üs kattaki platforma ulaşacak. İpi kullanarak siz de yukarıya çıkın. Kolu çekin, ama acele etmelisiniz, zaman yok.

Tekrar mancılığı kullanın ve bu kez ipin ucundaki ok, yukarıdaki zincire gelecek ve onu kırıp aşağıya sandıkları düşürecek. İkisini de açın. Mancılığın olduğu platforma gelin tekrar. Tam karşıdaki mavi portalın oraya gidin. Bir sopa göreceksiniz. Ona tutunarak aşağıya inin ve sandıkları açın. Dışarıya çıkınca Hera’yı göreceksiniz. Onu takip edin. Yolda bardağını bulacaksınız. Düşmanları öldürüp kapıyı açın. Sağ taraftaki sandıkları atlamayın.

Zeminde bir daire göreceksiniz. Üzerine geldiğinizde bir süreliğine etrafı, heykelin gözüyle görüyoruz. Acele ederek devam edin. Şarap bardağına benzer bir araç göreceksiniz. Üzerine çıkarsanız, köprüler kurulmaya başlıyor, ama indiğinizde tekrar yok oluyorlar. O bölüme girmeden önceki son bölümde bir taş var. Merdiven şeklinde. Onu alarak bu aracın yanına kadar sürükleyin. Az evvel üzerine çıktığınız aracın üzerine yine çıkın. Yukarıdan boşalan sular, sizin koyduğunuz taş aracılığıyla araca dolmaya başlayacak. Böylece sizin orada durmanıza gerek kalmıyor. Eğer su dolmuyorsa, merdiven şeklindeki taşın yönünü, sağ analogla değiştirebilirsiniz. Kapı açılacak ve Hera ile konuşacaksınız. Sonra da ölecek.

Şimdi o taşı, aynı hizada sol tarafa doğru götürün. Bir kadeh daha var. Yanına getirin ve aynı işlemi uygulayarak onun da içini suyla doldurun. Şimdi o taşı, sağ taraftaki en uç noktaya kaydırın. Yer şekilleri size yardım edecek. Hera’nın cesedi de zemindeki daire düğmenin üzerinde dursun. Şimdi yine heykelin bakış açısıyla etrafı görüyoruz, ama bir farkla. Gerçekte olmayan şeyleri de görebiliyoruz.

Sağ en köşeye yerleştirdiğiniz taşa bakarsanız, bir merdivenmiş gibi diğer taş blokla birleştiğini göreceksiniz. Şimdi kadının cesedini alın ve bu oluşan merdivenden onu taşıyarak geçin. Son kadehe geleceksiniz. Kadının cesedini bunun içine koyun. Artık tüm köprüler hazır. Şimdi o ilerlettiğiniz merdiven şeklindeki taşı, zemindeki düğmenin üzerine getirin. Köprülerden ilerleyin ve kuşların yardımıyla karşıya geçin. Sandıkları boşaltın. Oyunu kaydedin ve kolu çevirin. Açılan kapıdan içeri girerek akrepleri öldürün. Sol taraftaki sandıkları unutmayın. Asansöre binip soldaki dişliyi çevirerek aşağıya inin. Akrebi öldürüp mağaranın sonundaki dev kutuya atlayın.

THE CAVERNS

Dev düşmanlarla karşı karşıyayız. Tepe Gözler’e saldırın ve sersemletin. Sonra onu kontrol edip diğer düşmanların üzerine saldırın. Geri kalanını da Cestus’larınızı kullanarak halledin. Sandıkları açın. Soldaki bölmeye giderek oyunu kaydedin. Kayıt yaptığınız yerdeki duvara Helios’un kafasını tutun. Mağara girişi göreceksiniz. Oradan devam edin. Sol taraftaki sandığı açın ve aşağıya inin. Kolu çevirin. Böylece su seviyesi yükselmeye başlayacak. Sağ tarafta örgü teller var. Ona tırmanarak yukarıya çıkın. Kolu çekip asansörle devam edin.

Karanlık bir yoldayız. Sürekli olarak Helios’un kafasını kullanarak yolu aydınlatın. Sağ tarafta örgü ipler göreceksiniz. Onlara tırmanarak yukarıya geçin. Ayak izleri olan yere gidin ve kapıyı açın. Şimdi dev akreple karşılaşıyoruz. Yapmanız gereken, akrebin sağ ve sol tarafında yer alan ayaklarına saldırmak. Vurdukça kırmızı olacaklar ve biraz daha vurursanız kopacaklar. Bu sırada Akrep de boş durmuyor ve saldırıyor. Sersemleyince üzerine gidin. İlk sersemlemesinde, ağzındaki kıskacı koparacaksınız. İkincisinde ise, uçurumdan düşüyoruz. Yukarı uçarken, yukarıdan gelen parçalara çarpmamaya dikkat edin. Sol analog yardımıyla akrebi öldürün. Bedeni cama dönüşecek. Saldırın ve kırın. Böylece içinden Boreas Icestorm çıkacak. Mutlaka alın.

THE LABYRINTH

Yaratıkları halledin ve zemindeki sembole basın. Etraf ters dönecek. İki taraftan da ateşler geliyor. Sol taraftaki ateş bitince hızlıca oraya hareket edin ve yukarıya çıkın. Demir bloklar birbirleriyle çarpıştığında da birinden diğerine atlayın. Duvara tırmanarak devam edin. Kolu çekin ve aşağıdaki kapı açıldı. Girin ve sağdaki sandıkları unutmayın. Zemini ters çevirin. Ağırlık var. Onu diğer logonun üzerine getirin. Kapı açılacak. Ayak izlerinin olduğu bölgeyi de kullanarak dışarıya çıkın. Sandıkları açıp oyunu kaydedin. Karşıdaki kapıyı açmak için üstündeki maddeyi Cestus’la kırın. Pandora ile konuşun. Kapıyı açın ve Pandora’yı izleyin. Tırmanmak için yardım istiyor. O tuşuyla alıp R1’le bırakabilirsiniz. Yaratıklar geliyor. Kızı koruyun. Sol taraftaki kolu çekin ve kız oradan içeriye girsin. Yanınızdaki sembole basın, zemin açısı değişecek. Tel örgülerden tırmanarak karşıya geçin. Hızlıca hareket edip kolu çekmelisiniz, yoksa bıçaklar Pandora’nın üzerine düşecek. Kurtardıktan sonra bu kez de bir cam fanusa düşüyor. Hızlı hareket etmelisiniz, çünkü içi suyla doluyor.

Sol taraftaki bloğu çekin. Hızlı koşma yeri var. Oradan hareket edin. Su dolu fanusun üstüne atlayın. Oradan sağ köşedeki duvara atlayarak yukarıya çıkın. Damgaya basın ve zemin dönsün. Jiletlere yakalanmadan yukarıya çıkın ve sağdan ilerleyin. Hareket eden çıkıntılara dikkat ederek yukarı çıkın ve damgaya basın. Fanus kırılacak. Pandora’yı alıp yola devam edin. Herkesi öldürün ve aşağıya atlayın. Burası gerçekten zor ve sabır isteyen bir bölüm. Defalarca denemeniz gerekebilir. Engellere olabildiğince çarpmadan aşağıya inmelisiniz.

Aşağıdakileri de öldürdükten sonra 3 mavi taşı kırmanız gerekiyor. İlkini hemen göreceksiniz, kırın. Bir tanesi zincirin üzerinde. Biri için mavi portaldan yukarıya çıkın. Diğerini de yukarıdan sol tarafa uçarsanız göreceksiniz. Hepsini kırdıktan sonra mavi portaldan tekrar geldiğiniz yere dönün. Zincirleri tutan 2 mavi taş daha var. Onları da kırın ve dev küpün parçalanmasını izleyin. Artık Zeus’la kapışma vaktidir.

Saldırılarından kaçarak yumruklar savurun. Burası bir dövüş oyununu andırıyor. Sersemledikçe doğru tuşlara basarak daha fazla hasar verin. Birazdan Gaia gelecek. Demek ki ölmemiş. Mücadeleye devam edin. Gaia’nın kalp kısmına geleceksiniz. Zeus, burada sizi kandırma amacında. İllüzyon yaparak kendisinden üç tane varmış gibi gösteriyor. Hangisi görüntü olarak daha netse, gerçek olan da o. Ona saldırın.

Bu arada Gaia’nın kalbindeki otları da ateş okuyla yakmayı unutmayın. Bu işinize yarayacak. Eğer enerjiniz azalırsa, bir süre sonra Gaia’nın kalbi ışıldamaya başlayacak. Bu şu demek: O esnada gidip kalbe saldırırsanız, gücünüz dolmaya başlar. Fakat şunu da unutmayın. Eğer hızlı hareket etmezseniz, gücü Zeus alıyor ve gücünü yeniliyor. Böylece onu öldürmek için çok daha fazla uğraşmanız gerek. O yüzden, kalpteki enerjiyi Zeus’a kaptırmadan onu pataklamaya özen gösterin.

Zeus’u iyice sersemlettikten sonra devasa kılıcınızı ona saplayacaksınız. Kılıç hem Zeus’a, hem de Gaia’nın kalbine girecek ve Gaia ölecek. Zeus, henüz ölmedi. Sizi yer altına gönderecek. Şimdi en önemli günahlarınızla yüzleşmeli ve sebep olduklarınızdan af dilemelisiniz. Bu kısım Max Payne’i andırıyor. Her taraf karanlık, ama en uçtaki ışığı ve yerdeki kan izlerini takip ederseniz kolaylıkla ilerliyorsunuz. Kratos’un karısını, kızını, Pandora’yı ve Athena’yı göreceksiniz. Hepsiyle konuşmalı ve kendinizi vicdanen rahatlatmalısınız. Burada, ilk oyundaki bazı sahneleri görebiliyor ve hikâyeyi daha iyi anlayabiliyoruz. Ardından tekrar dövüş arenasına dönüyoruz ve artık Zeus’a son hamleyi yaparak sonunu getirebilirsiniz. Athena gelecek ve durum hakkında sizinle konuşacak. Ardından sinirlenen Kratos, kendisine sapladığı kılıçla bedenini sonsuzluğa verecek, ancak ruhu hâlâ hayatta olabilir.


__________________
|| [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] ||[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]

Konu açmadan önce "[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]" seçeneğini kullanalım..
MaStEr isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Playstation 4 Geliyor..! Despina Dünya Gündemi 9 06.12.09 18:57
13 Yaşında Playstation Bağımlısı LOLY Dünya Gündemi 2 16.01.09 00:14
GTA IV Hileler(Playstation 3) ZeuS Oyun Hileleri 0 04.05.08 00:24
En çok beklenen konsol: Playstation 3 rabit Tüm Oyunlar 2 01.02.07 20:49
PlayStation 3 Fiyatı Açıklandı _McKıLıC_ Bilim & Teknoloji Dünyası 0 05.01.07 23:47


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 04:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.0.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
ForumTayfa

Arşiv: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 95 96 97 98 99 100 102 103 104 105 106 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 167 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271


ForumTayfa - Link Değişimi
Telinka İletişim | Voip Ürünleri | Link Değişimine Katılın |

Sitemiz bir forum sitesi olduğundan dolayı, kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. ForumTayfa Yöneticileri mesajları itina ile kontrol etse de, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız [email protected] email adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.

Any member of our web site has the right of adding comments instantly without getting permisson due to the forum structure of our site basis. Althought, our site modarators check comments with care, all the responsibilities sourced from these comments directly belong to the members. If you still find any illegal content in our site ( A.buse, H.arassment, S.camming, H.acking, W.arez, C.rack, D.ivx, Mp.3 or any Illegal Activity ), please report us via [email protected] .Your reports will be evaluated as soon as the arrival of your e-mail.