ForumTayfa  

Go Back   ForumTayfa > Oyun Dünyası > Tüm Oyunlar > Tam Çözüm

Tam Çözüm Oyun tam çözümlerini paylaştığımız bölüm...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 13.04.10, 01:49   #1 (permalink)
^^13.09.2009^^
 
MaStEr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: İstanbuL
İlişki Durumu: Evli
Mesaj Sayısı: 13.196
Konu Sayısı: 4701
Takım: Fenerbahçe
Rep Gücü: 4000000
Rep Puanı: 102455765
Rep Derecesi : MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000
Ruh Hali:

Üyenin Facebook Profilini Ziyaret Et
Standart Assassin's Creed 2 Tam Çözüm (Playstation 3)
İlk oyuna dair küçük bir video seyredip anıları tazeledikten sonra asıl oyuna dönüyoruz. Kahramanımız olanları anlama çabasında asistan kıza sorular sorarken, kendisinden Animus adlı cihaza yatması isteniyor. Herhangi bir tuşa basarak Animus’a uzanın. 15. yüzyıl İtalyası’nda doğum sancıları içinde bir kadın gelecek ekrana. Çocuk doğduktan sonra babası kucağına alıp savaşçı ruhunu göstermesini bekliyor. Bunun için ekranın sağ alt köşesinde görünen tuşlara basın. Daha sonra yine günümüze dönüp hemen araştırma tesisini terk etmeniz gerekecek. Asistan kızı takip edin. Bir asansöre biniyorsunuz. İndikten sonra kameranın da gösterdiği ofisin öbür ucundaki asansöre, dikkat çekmeden ulaşmanız lazım. Bunun için asistan kızı takip edin. Hedefe varınca asistanın kartının geçersiz olduğunu fark ediyoruz. Herhangi bir tuşa basıp Eagle Vision denen kartal görüşüne geçin. Tuşların üzerinde görünen parmak izlerinden kahramanımız birkaç kez deneyerek doğru şifreyi bulacak ve sonrasında asansöre bineceksiniz. Asansörden inince gelen güvenlik görevlileriyle dövüşün, çok zorlamayacaktır. Daha sonra asistanın arabasına varacaksınız ve garaja girmeniz gerekecek.
Bir müddet yolculuktan sonra başka bir tesise varıyoruz. Bu da Animus’u yönetenlere muhalif olarak kurulmuş. İçerideki iki elemanla tanışıp konuşun. Sonra Animus 2.0 olarak adlandırılan rakip Animus’a oturmak için herhangi bir tuşa basın.

1476 – FIORENTINA

Hikayemiz artık başlıyor. Başta gördüğümüz bebek büyüyüp, delikanlı olmuş. Sokakta çıkan bir kavgaya karışıyorsunuz. X’a basarak dövüşün. İkinci dalgadan sonra adamlar
geri çekiliyor. Yere serdiğiniz elemanların yanına giderek O’a basın ve paralarını toplayın. Yakınınızda beyaz ışıkla işaret edilen adamın yanına gidin, bu sizin abiniz. Üçgene basıp konuşun. Daha sonra birlikte doktora gidiyorsunuz. Ona 200 florin bayılıp tedavi olun. Artık canınız her azaldığında içinde bulunduğunuz şehirde yer alan aynı maskeli doktorlara gidip, hem tedavi olabilecek, hem de 5 adete kadar ilaç satın alabileceksiniz.

Abiniz Federico sizi hâlâ
çocuk olarak görüyor. Onunla yarışın. Bunun için, sonraki her görevin de öncesinde çıkacak görev onay ekranında X’a basın. Yarış sonunda eve varıyorsunuz. Kardeşiniz Christina’nın yanına gidin. Sonrasında haritada beliren yeni hedefe gidin ama nöbetçilere dikkat edin. Burası sevgilinizin evi. Pencereden içeri dalıp biraz heyecan yaşayabilirsiniz. Bunun için içerideyken ekranda görülen tuşlara vaktinde basın. Ama çok şey umut etmeyin. İçeride olan biteni göremiyorsunuz. Aradan vakit geçtikten sonra kızın babası geliyor. Tabii ki durumdan hoşnut olmayıp nöbetçileri peşinize takıyor. Bunları atlatıp kendi babanızın yanına, mektubu teslim etmeye gidin.

Fakat hedefe vardığınızda babanızın orada olmadığını fark edeceksiniz. Hedefler ünlem (!) işaretiyle gösterildiğinden bundan sonra sadece hedefe gidin yazacağım.
Yeni hedefimiz Giovanni. Kapıyı çalıp içeri girin. Daha sonra Petruccio ile konuşun. Size kartal tüyleriyle alakalı bazı şeyler anlatıyor. Oyun boyunca her şehirde belli başlı yerlere dağılmış kartal tüyleri göreceksiniz. Toplamda yüz adet olan bu ek görevi tamamladığınızda topladığınız tüyleri Petruccio’nun odasındaki sandığa götürüp neler olduğuna bakabilirsiniz. Böylelikle küçük adamın sırrını öğrenebilirsiniz. Daha sonra Claudia’ya gidin ve konuşun. Sevgilisi kız kardeşinizi aldatıyormuş, yani tam ağabeylik zamanı. Doğruca haritadaki hedefe gidin. Orada tombul bir hatunla oynaşan adam, müstakbel enişteniz. Ekranda görünen tuşlara basarak herifin hakkından gelin. Daha sonra tekrar geri dönüp annenizle konuşun ve onu takip edin.


Tarihin meşhur sanatkârlarından Leonardo da Vinci’yle tanışma vakti. Başta içiniz çok ısınmasa da kutuyu taşımada ona yardım etmelisiniz. Bu iş bittikten sonra babanızın yanına gidip kapıyı çalın. Babanız yeni bir mesaj göndermek istiyor. Üç
farklı hedef var ve bunlardan biri kafeste. Kafestekine gelince O tuşuna basın ve görevi tamamlayın. Tekrar eve dönün. Fakat babanız tutuklanmış. Nöbetçilerden sakınarak haritada işaretli babanızın hücresine tırmanın. Orada geçen diyalogdan sonra, babanızın bahsettiği sandığı bulmak için ofisine gidin. İçeri girdiğinizde kartal görüşüne geçin. Sonra kapı açılıp sandıktan her şey alınıyor. Artık sağ yön tuşuna basarak kılıcınızı seçebilirsiniz.

Babanız ve kardeşiniz idam edilecek. Önlemek için meydana gidin. Ama babanız dostu tarafından ihanete uğrayıp idam ediliyor. Burada küçük bir mücadele yaşanıyor. Artık yüzünüzü herkes tanıyor, dikkat edin. Buradan hizmetçinizin ablasının evine gideceksiniz. Buraya varınca günümüze dönüyoruz ve Shaun konuşuyor. Kartal görüşüne geçin ve sembole bakın. Burada hepsinin ortak noktası “Elma” olan resimleri yani The Fall, Judgement of Paris, Idun and the Apples, Hercules ve Atalanta’yı seçeceğiz. Küçük bulmaca tamamlanıyor. Start’a basıp devam edin.

Şimdi aşağı inip kapıyı çalın. Buranın bir genelev olduğunu görüyorsunuz. Paolo size şehirde ******leri nasıl kullanacağınızdan bahsediyor. Bir-iki pratik yapmak için önce bahçedeki ****** gruplarından birinin arasına girip durun. Böylelikle izinizi kaybettirebiliyorsunuz. Daha sonra Paolo’yu takip edin. Yol boyunca 3-5 kişilik sivil grupların arasına girerek nöbetçilerin gözüne çarpmamaya dikkat edin. Sivil gruplara karışınca grileşip onlardanmış gibi görünüyorsunuz. Bu özelik oyun boyunca çok işinize yarayacak. Paolo şimdi de sizden 5 kişiden para çalmanızı istiyor. Bunun için insanların üzerine yürümeniz ve X’a basmanız yeterli. Ama çaldıktan sonra oradan uzaklaşın yoksa yakalanabilirsiniz.


Sıra da Vinci’ye gitmekte. Silahlarınızı yaptırın. Nöbetçinin biri kapıyı çalıyor ve da Vinci’yi götürüyor. Peşlerinden çıkın ve yan avluda nöbetçi sanatkârımızı öldürmeden onu arkadan bıçaklayın. Cesedi sırtlayıp içeri taşıyın. Araştırma amaçlı devlet, Leonardo’ya zaten birçok ceset gönderdiğinden, bu bir tane fark edilmeyecektir. Sonra tekrar Paolo’ya gidin. Sizden Uberto’ya gitmenizi istiyor. Oraya vardığınızda Uberto’yu takip edin. Kimseye görünmeden yanına yaklaşıp bıçaklayın. Paolo’ya geri dönün. Ekranın sol üst köşesindeki sembol aranma seviyenizi gösteriyor. Ne kadar kırmızı, o kadar kötü. Bu seviyeyi düşürmek için şehirdeki aranıyor ilanlarını yırtmalı, yine haritada işaretli bazı kilit askerleri öldürmeli ya da ortalıkta insanlara vaaz veren tellallara para yedirmelisiniz.

Bu şehir artık çok tehlikeli olduğundan ailenizden geriye kalan annenizi ve kız kardeşinizi uzaklara götürmelisiniz. Şehir kapısına doğru yönlenin. Yolda yanınıza gelen çalgılı dilencileri, çok dikkat çekmemek için R2’ye basıp keseyi seçerek parayla başınızdan savın. Şehir kapısındaki askerlere de para atarak rahatlıkla oradan geçebilirsiniz.

1476 – TOSCANA

Yolda giderken ezeli rakibiniz önünüzü kesiyor. Onlarla dövüşürken birileri yardımınıza geliyor. Meğer amcanız sizi
takip ediyormuş. Ara sekanstan sonra şehirde demirciye gidin. Alışveriş edin ve sonra doktora görünüp ilaç satın alın. Villaya geri dönün. Amcanızla konuşun. Size dışarıdaki talim sahasında müdafaa, kontra atak ve düşmanı kışkırtma taktiklerini öğretecek. Ayrıca hamlelerde savulmayı da gösterecek. Bundan sonra üst kata çıkıp kardeşinizi görün. Daha sonra kale kapısından çıkıp soldaki ata binerek amcanız Mario’yu takip edin. Assassin olmaya karar verdiniz ve babanızın yarıda bıraktığını siz tamamlayacaksınız. Taktik şöyle; siz yukarı tırmanıp çatıdaki okçuları bıçak atarak haklayacaksınız. Amcanız ve adamları da kapıya gelecek. Bunun için 3 okçunun işini bitirin. Sonra kapıyı açın. Muhafızları haklayın. Daha sonra içeri girip yerde yatan adamla konuşun. Bu arada amcanıza saldırıyorlar, ona yardım edin.


Şimdi Vieri’yi bulmanız lazım.
Haritada işaretli yere gidip çatıya çıkın. Mario ve adamları muhafızlarla uğraşırken siz de karşı kuleye çıkıp Vieri’nin icabına bakın. İş bittikten sonra villaya dönüp amcanızla içeri girin. Verdiği mektubu okuyun. Sonra yukarı kata onun ofisine gidin ve amcanızla konuşun. Villanın en tepesine görüş noktasına çıkın. Haritada beliren 4 kodeks (Codex) sayfasını toplayın ve Claudia’ya gidin. Size şehrin muhasebesini gösterecek. Daha sonra arkanızdaki mimarla konuşun. O da size şehir planını gösterecek. Şehrin değerini yükseltmek için bazı binaların tamiratını üstlenmeniz gerek. Bunun için de para lazım. Kesenizdeki paradan bir kısmını kullanabilir, başta banka gibi şehrin değerini çok yükseltecek yapılara yatırım yapabilirsiniz. Burada tercih size kalmış. Sonrasında biriken paraları Claudia’nın arkasındaki kasadan tahsil edebiliyorsunuz. Yani tamirat işini ihmal etmeyin, derim.

Amcanızla gizli yer altı mekânına gidin. Sonra dışarı çıkıp atı alın ve Floransa’ya gidip Leonardo’yla konuşun. Talim yapmak için avluya geçin. Önce samanlığa girin, sonra karşı balkondaki hedefi alt edin. Akabinde soldan ilerleyerek yerdeki hedefe tepeden inme suikast uygulayın. Şimdi Vincenzo’ya gideceğiz. Haritada işaretli yere gidince kartal görüşüne geçin. Altın rengi görünen, bizim hedefimiz. Adam paranızı çalıyor. Peşine düşüp, yaklaşınca O (yuvarlak tuşa) basmak lazım. Daha sonra La Volpe’yi takip edin. La Volpe
hırsızların kralı. Hedefe nasıl ulaşacağınızı gösteriyor.

Kilisenin içindeki yer altı tüneline girmeniz lazım. Bunun için ilerleyip karşı çatıya atlayın. Okçuyu bıçak fırlatıp indirin ve sonra aşağı inip kafatasını çevirin. Açılan yerden içeri girip ilerleyin. Sağdaki manivelayı indirin ve kapıdan girin. Bulunduğunuz yolun sonundaki manivelayı indirmek için ahşap basamaklardan ilerleyip yukarı zıplayın. Olur da aşağı düşerseniz, merdiveni kullanıp yine yukarı çıkabilirsiniz. Manivelayla açılan kapıdan karşıya geçip askılara tutun ve diğer manivelayı çekin. Bir kapı daha açılıyor. Bunun için bulunduğunuz yerden aşağı saman balyasına atlayın.

Kapıdan geçince girişte soldaki taş bloklardan yukarı tırmanın. Solda merdivenin oradaki nöbetçiyi haklayıp ilerleyin. Bir nöbetçi daha var. Sonra karşı platforma geçip manivelayı çalıştırın. Şimdi diğer manivelaya ulaşmak için yukarı tırmanmak lazım. Tabutun üstündeyken sol taraftaki askıya zıplayın ve bu manivelayı da aktive edin.

Kapı açılınca nöbetçiler geliyor. Aşağı inip nöbetçileri haklayın ve kapıdan geçin. Orada bekleyen tek nöbetçi sizi görünce bağırıp kaçmaya başlıyor. Peşine düşün. Kaçarken ardından kapıları kapatıyor, ama siz kenarlardan, ara bölmelerden onu takibe devam edin. 1-2 dakikalık kovalama sonunda arkadaşlarının yanına varıp kapıyı kapıyor. Yandaki pencereden odaya dalıp hepsini şişleyin ve yukarıdaki kurukafayı aktive edin. Konuşmaları dinleyin. Sonra tabutu açın. Etraftaki sandıklardan para toplayıp kapıdan çıkın. La Vope’yle konuştuktan sonra haritadaki ünleme gidin. Burada, şehir meydanında Medici ailesine tertiplenen saldırıyı önlemeniz lazım. Pazzi’yi bulmak için kartal görüşünü açın, sarı görünen, o. Lorenzo’yu koruyun. Saldırıyı atlatınca ona evine kadar eşlik edin. Yolda yine saldırılar oluyor, adamın canına dikkat edin. Şimdi babanızın katili, hain Pazzi’yi öldürmekte sıra. Lorenzo’nun yanından çıkınca nöbetçiden onun yerini öğrenin. Kuleye tırmanın. Pazzi aşağı atlıyor. Siz de atlayıp peşinden koşun. Yakalayınca işini bitirin.


Önce Medici’nin yanına gidin. Sonra da Leonardo da Vinci’ye uğrayın. Yeni hedefe gitmek için şehir kapısına yönelin. Montereggioni’ye gidiyoruz. Şehre varınca önce villaya gidip biriken paraları tahsil ettikten sonra tamirat işi yaptırabilirsiniz ya da doğrudan amcanızın ofisine çıkabilirsiniz. Amcanızla konuştuktan sonra yine talim sahasına gidiyorsunuz. Bu kez öğrenecekleriniz savunma ve rakibin silahını kapma. Bunu hallettikten sonra Toscana’ya yol almak üzere şehir kapısına yönelin. Dışarıda ata binin.

Şimdi birkaç farklı hedef var ve bunları öldürmek için önce yerlerini tespit etmek gerekiyor. Bunun için önce haritada istediğimiz hedefi seçip oraya gidecek, adamımızdan suikast işlenecek kişinin yerini öğreneceğiz. Ben haritada kendime en yakın olanlardan başladım. Bunlardan ilki Stefano da Bagnone. Yerini öğrendikten sonra hedefe yöneliyoruz. Rahiplerin olduğu yere giriyoruz. Adamımızı diğerlerinden ayırt edebilmek için kartal görüşüne geçiyoruz. Sarı görünen suikast düzenleyeceğimiz kurbanımız. İşini gördükten sonra sıradaki hedefe yöneliyoruz.

Bernardo Baroncelli ikinci kurbanımız. Yerini bulduktan sonra oraya gidiyor ve yine kartal görüşüne geçip sarı renge odaklanıyoruz. Çok fazla asker var, buraya dikkat. Hedefi öldürdükten sonra hemen dışarı koşup “Anonymus” olmak için kaçıyoruz.

Şimdiki hedef Antonie Maffer. Bunun için San Gimignano kulesine gidip tepeye tırmanıyoruz. Nöbetçilere dikkat. Tepeye varmadan önceki platformda 3 nöbetçi var. Bunları haklayıp son olarak en tepede hedefin işini bitiriyoruz. Burada kartal bakışıyla haritayı güncelleyip aşağı, saman balyasına atlayın.


Yeni hedefimiz Salviati. Bunun için villaya sızmak lazım. Ama dikkat edin, villa da “Restricted Area” yani yasak bölge. Kapıyı açmak için manivelayı harekete geçirin. Askerler içeri girince onlarla dövüşüp kartal görüşüyle (Eagle Vision) tespit ettiğiniz hedefi vurun.

Haritadaki ünlem işaretine gidip Jacopo’yu bulun. Kartal görüşünü açın ve hedefi takip edin. Fakat bunu yaparken yakalanmamanız ve göze çarpmamanız gerekiyor. Yoksa görev iptal oluyor. Adamların toplandıkları yerde beyaz noktaya gidip ve gizlice konuşmaları dinleyin. Yeriniz açığa çıkacak. Askerler sizi tutarak ortaya çıkaracak. Tam o sırada ekranda görünen tuşa basarak iki yanınızdaki muhafızları saf dışı edin. Sonrasında da yerdeki yaralı hedefe gidip işini bitirin. Şimdi hemen olay mahallinden kaçıp tekrar anonim (Anonymus) olmanız gerekiyor.

1480 – FIORENTINA

La Vepo’yla konuştuktan sonra da Vinci’ye uğrayın. Sonra şehrin göbeğindeki koca bina, Assassination Tomb’u bulun. Duvardaki kurukafaya basarak içeri girin. Şimdi bu binanın en tepesine tırmanmamız gerekiyor ki bu biraz meşakkatli bir iş. Önce yakınınızdaki kapının tepesine tırmanmak için sol tarafı kullanın. Sağa doğru ilerleyip avizelerin üzerinden gidin ve merdivenli kısma zıplayın. Böylelikle ahşap merdiven aşağı düşecek ve aşağı düşmeniz halinde yukarı daha kolay tırmanabilmeniz için size
kolaylık sağlayacak. Şimdi koridorun öbür ucuna doğru ilerliyoruz. Bunun için avizeleri takip edin. Koridorun sonuna doğru ikinci ahşap merdiveni de düşürmüş olacağız. Şimdi kubbeye oldukça yaklaştık. Bulunduğumuz kısmın ortasındaki trabzandan (Ortadaki yuvarlak, bölme gibi şey) güvercinlerin olduğu yere gidin.


Avizenin üzerine gelince öbür uçtaki haçı göreceksiniz. Bu sefer tırabzanın karşı tarafından askıya doğru zıplayın. Yukarı tırmanıp aydınlık yerden balkona çıkın. Biraz daha tırmandığınızda oyun kaydediyor. Işıldayan duvarın oradan yine yukarı tırmanıyoruz ve tepeye ulaşıyoruz. Burada tabutu açıp sandıklardaki paraları topladıktan sonra pencereden dışarı çıkıyoruz. Burada Altair’in zırhını açmak için gereken 6 parçadan ikincisini de bulmuş oluyoruz. Bu mecburi bir görev değil, ama Assassination Tomb’lara giderek parçaları tamamlayabilirsiniz. Kiliseden aşağı inip çatıdan yürüyün ve soldaki uzun binaya zıplayın. Sonra aşağı inmeye devam edin. Şimdi şehir kapısına yönelin ve Mountains’e, Leonardo’nun yanına gidin.


Leonardo’nun arabasının tekerleği arıza yapmış. Yardım edip yola koyuluyorsunuz. Fakat arkanızdan askerler bastırıyor. Şimdi yolun sonuna kadar arabaya da çok zarar vermeden sürmeniz gerekiyor. Araba kendi ilerliyor, siz sadece yönlendiriyorsunuz. Askerler
arabaya çıkarsa sağ-sol yapıp atmaya çalışın. Sizi yakalarlarsa kare tuşuna hızlıca basıp çekerek onlardan kurtulabilirsiniz. İleride alevli oklar da geliyor, onlara çok dikkat edin. Sonra Leonardo kaçarken siz nöbetçileri haklayın. Sonra bir ata binip yola devam edin.

İskelede Leonardo’yla konuşun. Venedik’e gitmek için gemiye binecekken kaptan pasaport istiyor. Telaşlanmayın. Arkada bir kadının yardıma ihtiyacı var. Gondollardan birine atlayıp kadını kurtarın ve iskeleye dönün. Kurtardığınız, nüfuzlu birinin karısı. Size Venedik’in yollarını açacak.


__________________
|| [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] ||[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]

Konu açmadan önce "[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]" seçeneğini kullanalım..
MaStEr isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 13.04.10, 01:50   #2 (permalink)
^^13.09.2009^^
 
MaStEr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: İstanbuL
İlişki Durumu: Evli
Mesaj Sayısı: 13.196
Konu Sayısı: 4701
Takım: Fenerbahçe
Rep Gücü: 4000000
Rep Puanı: 102455765
Rep Derecesi : MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000
Ruh Hali:

Üyenin Facebook Profilini Ziyaret Et
Standart Cevap: Assassin's Creed 2 Tam Çözüm (Playstation 3)
GÜNÜMÜZ

Yan etkileri önlemek için Animus’tan kalkıyoruz. Aşağı inin. Güvenlik sensörlerini aktive etmek gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra halüsinasyonlar görmeye başlıyoruz. Yukarı çıkınca tekrar halüsinasyona kapılıp bir an için ilk oyundaki Altair oluyorsunuz. Kartal görüşüne geçin, kaçan biri var, Altair’in hedefi. Onu takip edin. Kuleye vardığınızda o kapıdan giriyor ve kapıyı kapıyor. Siz yukarı tırmanın. Lambanın askısının üzerine çıkın. En tepeye vardığınızda bunun ilk oyundaki Maria olduğunu fark ediyorsunuz. Muhtemelen Altair’den hamile. Sonra halüsinasyon kayboluyor ve tekrar Animus’a oturuyorsunuz.

1481 – VENEZIA

Leonardo’yla konuşup Venedik turuna katılın. Bu esnada şehrin ne derece kokuşmuş olduğunu göreceksiniz. Sonra hedefe doğru yürüyün. Oldukça korumalı, müstahkem bir kale gibi bir binaya varıyorsunuz, ama girişlerinde muhafızlar var. Bir grup hırsız içeri dalıyor. Kızın biri de yüksek bir yere kedi gibi tırmanıyor, ama oklanıp yere düşüyor. Onun kaçmasına yardım edin. Muhafızları öldürün. Etraftan dövüşçü kiralayıp sizle gelmesini sağlayabilirsiniz. Rosa, hırsız kız, bir yerden sonra yürüyemiyor. Onu kucağınıza alıp ilerleyin. Hedefe geldiğinizde biri gondolla onu alacak. Siz de sahilden giderken onları koruyun. Gondol iskeleye yanaşınca Rosa’yı kucaklayıp masaya taşıyın.


Ekranda görünen tuşlara basarak tedavisine yardımcı olun. Sonra tedavi eden adamın yanına gidin. Size kahve ikram ediyor. Ne olduğunu bilmiyorsunuz. O da, Venedik’e gelen bir Türk tacirinden aldığını söylüyor. Ezio tadına bakıp, biraz süt olsa fena olmazdı diyor. Herhalde bugün içtiğimiz Cafe Latte bu şekilde keşfedildi. Neyse, dışarı çıkıp haritadaki en yakın ünleme gidin ve Rosa’yla konuşun. Size nasıl yükseğe atlanır öğretiyor. Bunun için asılı dururken X’a basıp zıplamanız ve havadayken tutunmak için de yuvarlağa basmanız gerekiyor. Sonra aşağıya inip kapıyı çalın ve hainleri cezalandırma görevini alın.

Şimdi haritadaki sarı hedeflere gitmemiz gerekiyor. Sarı hedef, hareketli hedefleri işaret ettiğinden yeşille taralı bölgeye gelince kartal görüşünü açıp, sarı görünen insanı öldürmemiz gerekiyor. İçlerinden biri gemide olan 3 hedefi de halledince ünleme, Ugo’ya gidin. Hırsız dostlarından bazıları yakalanmış, bunları kurtarıp ona getirmeniz gerekiyor. Hırsızlar da çatılara atlayabildiğinden rahat olun. Sonra Rosa’ya gidin. Verdiği görevi tamamlamak için en kısa sürede tepeye ulaşmanız gerekecek. Bunun için 5 dakika içinde tepeye çıkıp, tekrar Rosa’ya dönmeniz lazım. Yeni öğrendiğiniz tırmanma taktiğiyle rahatça tamamlayabilirsiniz.

Daha sonra tekrar Ugo’ya gidin. Sizden Emilio’nun hazinesini isteyecek. 3 farklı yerde muhafızların korumasında sandıklar var. Muhafızları şişleyip paraları toplayın. Sonra gondola atlayıp hedefe getirin. Şimdi Antonio’nun ofisine geri dönüyoruz. Emilio ortak düşman ve onu hep beraber halledeceksiniz. Bizim işimiz yine okçuları temizlemek. Toplamda 5 adet olan okçuların icabına bakınca Antonio’yla buluşun. Yukarı tırmanınca ara sekansta Emilio görünecek. Merdivenlerde yürürken hızlıca ona doğru hareket edin ve suikastı gerçekleştirin. Böylelikle askerler işi uyanana kadar sizin göreviniz tamam olacak. Bundan sonra Rosa ve Antonio’ya kapıyı açın. Çıktığınız vakit sol taraftaki demirciye (Blacksmith) uğrayarak biriken paranızla yeni ve daha güçlü zırhlar alabilirsiniz.


Yeni görevimiz tapınakçıları toplantı yerine kadar takip etmek. Dikkat çekmemek için çalgılı dilenciler yaklaşınca bunlara para atın. Takip sona erince ünleme, Antonio’ya gidin. Şimdi, şehrin en muhkem (Korumalı) binasına sızmanın yollarına bakacaksınız. Antonio’yla birlikte binayı dört bir yandan kolaçan edin. En son sızacak uygun bir yer buluyorsunuz. Fakat tam burada Antonio, yerdeki kuşlara bakıp buraya insan değil, ancak kuşların girebileceğini söyler ki, tam bu sırada Ezio’nun kafasında şimşekler çakar. Zira da Vinci’yi bir uçma aleti prototipi hazırlarken görmüştür. Yani yeni uğrak noktamız Leonardo. Sanatkârın yanına vardığımızda aleti alıyor ve deneme uçuşu yapıyoruz. Burada çok uçamasanız da sorun değil. Akabinde giren ara videoda Leonardo, kuşu geliştirmenin çarelerini düşünürken elindeki kâğıt parçasını şömineye atıyor ve bunun yükseldiğini görüyor. Yani menzile ulaşabilmek için yeteri kadar havada kalmamızı ateş sağlayacak.

Antonio’nun adamlarının şehrin belirli yerlerinde ateş yakabilmesini sağlamak için haritada işaretli yerlerdeki muhafızları temizlememiz gerekiyor. Bunları temizlemenin en kolay yolu, çift Assassin bıçağını seçip kontra ataklar yapmak. Böylelikle bu görev çok vaktinizi almayacaktır. Sonra yeni hedefe gidip kuşa binin. Menzile ulaşmak için yeterli irtifada kalmanız gerekiyor, bunun için ateşlerden faydalanın. Hedefe vardığınızda Ezio kendisi iniş yapıyor. Şimdi kimseye yakalanmadan içeri sızmamız lazım. Bunun için hemen önünüzdeki merdivenden inip sağ tarafa koşun. İçeri girin, ama geç kalmışsınız, zira Doge zehirleniyor. Diğer adam ise kaçıyor. Onun peşine düşün, bahçede yakalayacaksınızdır. Orada suikastı gerçekleştirin ve Palazzo’dan kaçın.

1486 – VENEZIA

Herkes Doge’yi sizin öldürdüğünüzü sanıyor; bu sebepten Venedik’in en çok aranan adamısınız. Leonardo’ya gidin, karnaval vakti olduğu için size bir maske hazırlıyor, böylelikle tanınmayacaksınız. Şimdi gizli Pistol’u (Tabanca) deneyeceğiz. Bunun için dışarı çıkıp 3 adamı da vurun. Yalnız bu silah çok kullanışsız, baştan söyleyeyim. Hedefe doğru yüzünüzü dönüp ateş tuşuna basılı tutuyorsunuz. Hedef toplanıyor ve elinizi tuştan çekince ateş ediyor. İşinizi bitirince Leo’ya geri dönün. Şimdi maskeli olarak çıkıyorsunuz, karnaval boyunca kimse sizi tanımayacak. Antonio’ya gidin. Hizmetçi kızın ablasının genelevindeyiz. Müşterilerden biri, ******nin birini bıçaklayıp parasını da çalıp kaçıyor. Peşine düşün. Dışarı çıkınca hemen köprüden geçin. Adamı göreceksiniz. Kemerin altında bir ******yi daha yakalamış, yaklaşırsan öldürürüm diyor. R2’yle atılan bıçak (Throwing Knife) seçin ve adama atın. Eğer burada halledemezseniz, biraz uğraşmanız gerekiyor. Adam yolda yakaladığı ******yi şişliyor.


Şimdi geneleve geri dönün. Tedra yardımınız için teşekkür ediyor. Suikast yapacağımız adamın özel bir partisi var ve buraya katılmak için altın maskeye ihtiyacımız var. Ama iş oldukça karışık, zira maskelerin hepsi numaralı. Şimdi ciddi bir mücadeleyle karşı karşıyayız. Tedra’yla dışarı çıkın. Bize maskeyi temin etmeye çalışacak. Karnaval meydanında bir tane altın maske, yarışları tamamlayan birinciye hediye edilecek. Yarışlardan biri Ribbon. Yarışa katılın ve mavi hedeflerdeki kızlardan X’yla (Çarpı tuşuyla) para çalın. Sayıyı tamamlayınca yeni yarışa gidin.

Bu kez bayrak yarışındayız. Bunun için rakipten hızlı davranıp 3 kez bayrağı start çizgisine geri getirmeniz lazım. Başladığınız yerden dosdoğru devam edin ve çatının sonuna gelince aşağı atlayın. Çok canınız gidecek, hemen ilaç (Medicine) kullanın. Bayrağı kaptığınız gibi hemen solunuzdaki binanın tepesine çıkıp start çizgisine geri dönün. Böylece kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Sıradaki ve son yarışma hızlı koşu. Beyaz noktaları takip ederek verilen süre içinde koşuyu tamamlayın. Hata yapmamaya çalışın. Haritadaki ünleme geri dönün. Maskeyi vereceklerini sandıysanız yanıldınız. Çıplak el dövüş yapmanızı isteyecekler. Burada genelde kontra yapmayı deneyebilir, ya da kare tuşuna uzun basıp yerden toz alarak, rakibinizi geçici süre kör etmek suretiyle kavgaları kolayca kazanabilirsiniz. Ama işe hile karışıyor ve silahlı adamlar geliyor. Dikkatli olun. Bunları da haklayın. Ödül dağıtma anına geldi sıra. O da ne, bunca şeyden sonra maske Teodora yarmasına gidiyor. Şimdi Teodora’dan maskeyi çalmamız lazım. Sakın ola öldürmeyin adamı. Arkasından usulca yanaşıp çarpı tuşuyla maskeyi araklayıp oradan uzaklaşın.


Haritadaki sarı hedefe gidin, Ezio maskeyi takacak. Dante partiye geliyor. Şimdi askerlere görünmemeniz lazım, zira hepsi tetikte. Hemen önünüzdeki saman balyasına saklanın. Nöbetçiler sakinleşince hedefe doğru gidin, dikkat çekmeyin. Devriyelerin gözüne çarpmamaya çalışın. Biraz acele etmemiz lazım. Sizden hedefi Pistol’le öldürmenizi istiyor oyun, ama bu bayağı bir zahmetli. Bu sebepten ben suikast bıçağını seçip doğruca hedefin üzerine koşmanızı tavsiye ediyorum. Hedefi temizleyince suya atlayın ve izinizi kaybettirin. Şimdi Antonio’ya geri dönüyoruz.

1486 – VENEZIA

Ordu kurmanız gerekiyor. Bunun için L’Arsenale’ye gidin. Yerde yaralı bir adam var, onla konuştuktan sonra Bartolemeo’nun yerini bulun. Bartolemeo, tam bir ızbandut. Hapisten kurtarın. Bartolemeo adamlarını toplarken sizin de geride kalanları toplamanız gerekiyor. 3 farklı hedef var. Hepsinde muhafızları dağıtıp elemanları kurtarmanız lazım.

Bartolemeo’ya geri dönüyoruz. Barto bize, suikastı yapabilmek için önce muhafızların dağıtılması gerektiğini, bunun için de adamlarını alıp, şehrin belli başlı kısımlarında bela çıkarmamızı söylüyor. Haritadaki hedeflere varınca suikast bıçağıyla hemen muhafız grubundan iki kişiyi haklayın ve diğerlerine de kontra atak yapın, böylece çok uğraşmadan bu angaryadan kurtulabilirsiniz. Şimdi adamlar şehre dağılmış vaziyette.

Bartolemeo’ya geri dönün. Şehrin en yüksek kulesinde işaret fişeği vermenizi söyleyecek. Kuleye tırmanın ve fişeği yakın. Barto’nun yardıma ihtiyacı var. Denize atlayın, böylelikle canınız gitmez. Silvio kaçıyor. Peşine düşün. Yolda bir sürü adam çıkıyor, ama zaman yok. Onlarla uğraşmamak için atlayarak-zıplayarak bir şekilde onları ekmeye bakın. Tekneye ulaştığınızda da hedefinizin icabına bakın.


1488 – VENEZIA

Babanız ve abinizin ölümü üzerinden 10 yıl geçmiştir. Leonardo yanınıza geliyor, ona eşlik edin. İlerleyin. Kale duvarına çıkmak gerekiyor. Bunun için surlara en yakın binaya çıkıp, oradan karşıya geçmelisiniz. Gemideki yükü almak yeni göreviniz. Bunun için kuryeyi takip edin, adam koşuyor, ama bazen de durup arkasını kolaçan ediyor, fark edilmeyin. Çalgılı dilenciler gelirse başınızdan savmak için para verin. Yol üzerinde kurye, muhafızların yanından geçse de sizin alternatif yollar bulmanız gerekiyor. Yoksa görev iptal oluyor. Yalnız hedefi 30 saniyeden fazla gözden kaçırmamanız lazım. Bu sebepten dikkatli olun. Şayet birkaç kez yakalanırsanız sorun değil, yerleri ezberleyip bir dahaki sefer rahatlıkla geçebilirsiniz. En nihayetinde takip bitiyor. Şimdi 90 saniyeniz var. Karşıdaki duvardan tırmanıp içeri fark edilmeden sızın. Çatıdan aşağı atlayıp, bahçedeki nöbetçinin icabına bakın. İçeri kısımda hedef asker var. Onu öldürün.

Ezio, kıyafetlerini giyiyor. Kutuyu alın. Muhafızı takip edin. Hedefe varınca ekranda çıkan tuşlara basın. Şimdi tapınakçıların başıyla bir kez daha karşı karşıyayız. Spaniard’ı öldürmemiz gerekiyor. Ama tam enerjisi biterken muhafızları çağırıyor ve enerjisi doluyor. Muhafızları gebertin. Bu sırada amcanız ve oyunun başından beri yardım edip dostluğunu kazandığınız herkes oraya geliyor. Spaniard’ı öldürmeye çalışın. Fakat tam işini bitirecekken elinizden kaçıyor. Bu sefer anneniz de geliyor. Meğer tüm müttefikleriniz aslında Assassin (Suikastçı) tarikatının bir üyesiymiş. Sizin de beklenen peygamber olduğunuz söyleniyor. Bu sırada Macchiavelli uzunca sizle konuşuyor.

Villaya geri döndük. Düşmanımız papa seçilmiş. O da ne, ilerleyebilmek için girmeye çalıştığımız yere ulaşamıyoruz. Şayet oyunun başından beri uğradığınız her şehirdeki kodeks (Codex) sayfalarını toplamadıysanız şimdi bunu yapmak mecburiyetindesiniz. Bunun için 30 sayfayı da tamamlayana kadar eksik bıraktığınız her yeri dolaşmanız lazım. Kodeks sayfaları haritanızda ferman sayfası gibi bir sembolle gösteriliyor.

Sayfaların tamamını bulunca giremediğiniz odaya artık ulaşabiliyorsunuz. Orada amcanızla konuşun. Vault’un yerini tespit etmek için kodeks sayfalarını deşifre etmek gerekiyor. Duvara doğru gidin, kartal görüşünü açın. Buradan bir dünya haritası çıkaracağız. Bu işin en kolay yolu, önce kenar çerçevesini tamamlamak. Sonra Assassin sembollerini denkleştirmeye çalışabilirsiniz. Yapamam diye korkmayın, hazır haritanın resmine bakarak kolayca tamamlayabilirsiniz. Yalnız resimdeki haritada küçük bir hata yapmışım. Tüm Assassin sembollerinin içindeki üçgenlerin tepesinin yukarı bakması gerekiyor. Sol üstten ikinci karedeki ters duruyor, onun için o kareyi iki kez döndürün. Daha sonra kartal görüşünü kapatıp, arkanızdaki kürsü gibi şeye dönüp yuvarlak tuşuna basın. İlk oyunun sonunda Altair’in Al Mualim’den ele geçirdiği küreyi yerine yerleştiriyorsunuz. Şimdi ara video giriyor. Henüz o sıralar Amerika kıtası keşfedilmemiş olduğundan insanlar şaşırıyor. Tamam söylemeyecektim ama neyse, Piri Reis daha önceden bulmuştu oraları. Şimdi amcanızla konuşun. Roma’ya gitmek için hazır olduğunuzda haber vermenizi söylüyor. Görevi kabul edin.


1499 – ROMA

Sistinye Şapeli’ne sızıp Rodrigo Borgia, namı diğer Spaniard’ı öbür tarafa yollayacağız. Bunun için önce kaleye tırmanıp nöbetçileri haklayın. Oradaki manivelayı çalıştırın. İçeri girdikten sonra 2 nöbetçiyi daha öldürün. Sağdan yukarı çıkıp diğer nöbetçinin de işini bitirin. Manivelayı çalıştırın. Aşağıda açılan kapıdan içeri girin. Altı tane muhafız var, bunların da icabına bakıp hedefe tırmanın. Şimdi ata binip ilerleyin. Önünüze çıkanları at üstünden kılıçla biçebilirsiniz. Hedefe varınca attan inip yukarı tırmanın. Oradaki nöbetçiyi öldürüp saman balyasına atlayın. Hemen önünüzdeki askeri kare tuşuyla içeri çekin. Şimdi fark edilmeden diğer balyaya saklanıp şövalyeyi şişleyin. Kalan 2 muhafızın da icabına bakın ve ilerleyin.

Kuleden aşağı baktığınızda sürüyle nöbetçi göreceksiniz. Hemen aşağı atlayıp kare tuşuna basarak ikisine eş zamanlı suikast uygulayın. Diğerlerine de kontra atak yapmaya çalışın. Hepsini öldürünce sol taraftan tırmanıp manivelayı çalıştırın ve akabinde aşağıda açılan kapıdan girip, diğer manivelanın başında bekleyen nöbetçiyi öldürün. Kolu aşağı çekip içeri girin, ama dikkat içeride kimse sizi fark etmemeli. Yoksa görev iptal oluyor.

Nöbetçiler görmesin diye keşiş gruplarına saklanıp onlar arkasını dönünce ilerleyin, böylelikle kamufle olursunuz. Koridorun ucundaki manivelayı 2 nöbetçi bekliyor, bir üçüncüsü de devriye yapıyor. Devriye yapan görmeden soldan içeri girin, hemen manivelaya koşup çalıştırın ve açılan kapıdan içeri girin. Oyun burada kaydediyor. Şayet yakalanırsanız bile buradan başlayacaksınız, yani kaygılanmaya mahal yok.

Sona oldukça yaklaşıyoruz. İçeride ayin yapılıyor. Kalasların üzerinden ilerleyin. En son kalastan hedefin üstüne doğru atlarken kare tuşuna basıp suikastı gerçekleştirin. Ama ara sekans girince Spaniard, asasıyla sizden kurtuluyor ve yere sapladığı asayla herkesi kıvrandırıyor. Lakin size bir şey olmuyor. Bunun sebebi de taşıdığınız küre. Şimdi dövüş zamanı. İlk oyunun sonunda Al Muallim’in bize yaptığı gibi şimdi biz de rakibimize 4-5 tane Ezio klonu gönderiyoruz. Dövüşün. Klonlar ölünce rakibimiz elimizden kaçmayı başarıyor ve bizi saf dışı ediyor. O kaçtıktan sonra biz yavaşça uyanıyoruz. Şimdi düşmanımıza ulaşmak için gizli geçidi bulmalıyız.

Kartal görüşüne geçip hem sağdaki hem soldaki düğmelere bastırın. Ortada açılan geçitten girin. İster sağdan ister soldan hareket edin. Nihayetinde büyük bir mekâna giriyoruz. Spaniard aşağıda bir kapı açmaya çalışıyor. Ezio delikanlılık yapıp silah olmadan dövüşmek istiyor. Burada düşmanımızı alt etmenin en kolay yolu: Yuvarlakla onu yakalayıp duvara doğru atmak ve kareye basılı tutarak yerden toz alıp, o kalktığı zaman yüzüne toz atarak geçici süre görememesini sağlamak. Böylelikle kısa sürede gücünü tüketebiliyoruz. Son suikast anına girdiğimizde Ezio, “Seni öldürmek babamı ve kardeşimi geri getirmez diyor” ve büyüklük edip, Spaniard’ın canını bağışlıyor.


Şimdi açılan kapıdan girin. Peri gibi biri var. Herkes İtalyan aksanlı İngilizce konuşurken bu ablamız kusursuz konuşuyor. Ezio ona tanrı mı olduğunu soruyor. Yok değil, tanrılardan da önce gelmiş o bu diyarlara. Uzun bir açıklamadan sonra şimdi dünyadan gittiklerini, ama henüz işlerinin bitmediğini söylüyor. Yalnız kadın Ezio’ya hitap etmiyor. Ezio üzerinden Desmond’la konuşuyor. İşin kalanını Desmond halledecek ki bu da üçüncü oyunun konusuna az çok işaret etmiş oluyor.

Tekrar günümüze dönüyoruz. Warren gelip Desmond’ı geri almak istiyor. Bu sırada oyun bitip yapım ve yayında emeği geçenlerin ismi ekrandan akıyorsa da Warren’ın adamlarını öldürmeniz lazım. Sonra içinde bulunduğu kamyonete koşuyorsunuz, ama ana hikaye burada sona eriyor. Bundan sonrasında isterseniz kiralık suikastçı gibi yan görevleri yapabilir, kartal tüylerini vs… toplayabilir, bonus kazanabilirsiniz.


__________________
|| [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] ||[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]

Konu açmadan önce "[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]" seçeneğini kullanalım..
MaStEr isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01.07.10, 14:15   #3 (permalink)
Yeni Tayfa
 
doa15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Jul 2010
Mesaj Sayısı: 1
Konu Sayısı: 0
Rep Gücü: 0
Rep Puanı: 10
Rep Derecesi : doa15 0-250000
Standart Cevap: Assassin's Creed 2 Tam Çözüm (Playstation 3)
kodeks saylafalarını duvara yapıştırdım.sonra hiçbirşey anlamadım lüften yardım edin.


doa15 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01.07.10, 14:50   #4 (permalink)
^^13.09.2009^^
 
MaStEr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: İstanbuL
İlişki Durumu: Evli
Mesaj Sayısı: 13.196
Konu Sayısı: 4701
Takım: Fenerbahçe
Rep Gücü: 4000000
Rep Puanı: 102455765
Rep Derecesi : MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000
Ruh Hali:

Üyenin Facebook Profilini Ziyaret Et
Standart Cevap: Assassin's Creed 2 Tam Çözüm (Playstation 3)
Hepsini yapıştırdıktan sonra şekli ortaya çıkacaksın. Zor birşey değil ama hepsini topladığına emin ol.


__________________
|| [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...] ||[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]

Konu açmadan önce "[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]" seçeneğini kullanalım..
MaStEr isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Assassin's Creed 2 (İnceleme) MaStEr Tüm Oyunlar 3 16.04.10 03:28
Assassin's Creed 2 Trainer MaStEr Oyun Hileleri 0 12.04.10 14:37
Assassin's Creed 2 screenshots MaStEr Screenshot 1 10.04.10 23:24
Assassin's Creed II -BuRAk- Oyun Videoları 0 06.06.09 00:26
Assassin's Creed [Ubisoft] -BuRAk- Screenshot 9 20.02.09 23:07


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 04:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.0.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
ForumTayfa

Arşiv: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 95 96 97 98 99 100 102 103 104 105 106 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 167 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271


ForumTayfa - Link Değişimi
Telinka İletişim | Voip Ürünleri | Link Değişimine Katılın |

Sitemiz bir forum sitesi olduğundan dolayı, kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. ForumTayfa Yöneticileri mesajları itina ile kontrol etse de, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız [email protected] email adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.

Any member of our web site has the right of adding comments instantly without getting permisson due to the forum structure of our site basis. Althought, our site modarators check comments with care, all the responsibilities sourced from these comments directly belong to the members. If you still find any illegal content in our site ( A.buse, H.arassment, S.camming, H.acking, W.arez, C.rack, D.ivx, Mp.3 or any Illegal Activity ), please report us via [email protected] .Your reports will be evaluated as soon as the arrival of your e-mail.