ForumTayfa  

Go Back   ForumTayfa > Oyun Dünyası > Tüm Oyunlar > Tam Çözüm

Tam Çözüm Oyun tam çözümlerini paylaştığımız bölüm...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 15.12.06, 22:17   #1 (permalink)
aggressive
 
eFSaNe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: not connected
Mesaj Sayısı: 4.393
Konu Sayısı: 1023
Takım: Trabzonspor
Rep Gücü: 72894
Rep Puanı: 7287628
Rep Derecesi : eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000
Ruh Hali:

Standart [Tam Çözüm] Adventures of Sherlock Holmes: The Silver Earring
Adventures of Sherlock Holmes: The Silver Earring

Sherlock Holmes ve Dr. Watson'un, Sir Melvyn Bromsby'in Sherringford Hall'deki partiye davet mektubunu almalarıyla oyunumuz başlıyor. Mektubu okuduktan sonra partideyiz. Holmes'un, Watson'a davetliler hakkında yaptığı küçük şovun bitiminden sonra Sir Bromsby açılış konuşmasını yapmak için kürsüye geliyor ve konuşmasına başlamasından kısa bir süre sonra tek bir kurşunla öldürülüyor. Davetliler panik içerisinde kaçarken, Sir Melvyn Bromsby'ın kızı Lavinia Bromsby bir an için kapıda beliriyor ve Holmes polisi beklemeden olaya el koyuyor.

1. BÖLÜM

İşte biz burada devreye giriyoruz. Tam çözüm boyunca oyunun konusu ve olup bitenler hakkında çok fazla bilgi vermeyeceğim. Sadece yapmanız gerekenleri yazacağım. Neler olup bittiğini kendinizin anlamanızla oyundan daha fazla zevk alacağınızı düşünüyorum. Bir şeyleri inceleyin diye yazdığımda genellikle Holmes'un büyütecini kullanması gerekiyor. Toz vs. gibi bazı nesnelerin alınması içinde test tüpünü kullanacaksınız. Ayak izi gibi ölçüm yapacağımız işlerde ise mezura kullanacaksınız. Bunları tekrar tekrar yazmadım.

İlk olarak doktor ve Sweetney ile konuşarak bilgi edinin. Yerdeki konuşma metnini alın. Sol tarafa ilerleyerek Lockhart ile konuşun. Ana kapıya doğru ilerleyin ve sandalyenin üzerindeki elbise parçasını alın. Sol tarafa ilerleyin ve temizlikçi Brimms ile konuşun. Barda içkisini içen Colonel Petterson ile konuşun. Pek bir şey elde edemeyeceğiz. İlk izlenimler şüpheleri Bromsby'ın kızının üzerinde yoğunlaştırıyor. Çantasından çıkan toz ve Sir Bromsby'nin vurulmadan önce ağlaması gibi. Ana kapının sağındaki kapıdan çıkın.

Holmes kapı koluyla oynanmış olduğunu gözlemliyor ve barut kokusu alıyor. Mezura ile kapıdaki barut izlerinin yerden yüksekliğini ölçün. 1.65m. Zırhı ve sütunu inceleyin. Siyah elbise parçasını alın. Koridorun diğer tarafına geçin ve aynadan siyah saçı alın. Ballroom'dan geldiğiniz kapının hemen karşındaki kapıdan mutfağa girin. Çöp kutusunu inceleyin. Taburenin hemen yanını, masanın altını inceleyin ve sahte düğmeyi alın. Aşçıyla konuşun. Çöp kutusunun iki kez kapandığını öğreniyoruz. İlkini Mary'nin yaptığını görmüş ama ikincisini Mary olarak tahmin ediyor. Koridora geri dönün ve soldaki kapıdan içeri girin.

Masanın altını inceleyin ve küçük kutuyu alın. Koridorun sonuna gidin ve Lavinia'nın çantasını alıp açın. Acaba bu silah ??? Test tüpü ile yerdeki tozu alın. Görebilene aşk olsun. Soldaki kapıdan girin. Sağdaki masayı inceleyin ve kartı alıp okuyun. Aynaya yaklaşın ve test tüpü ile tozu alın. Aynadaki fotoğrafı alın. Küpeye dikkat. Odadan çıkıp koridorun diğer tarafına geçin ve sağdaki kapıdan girin. Yerdeki ayak izlerini fark etmiş olmalısınız. Mezura ile ölçün. 7. Masanın üzerindeki sigarayı inceleyin. Sol taraftaki banyoya gidin ve lavabodan kırmızı saçı alın. Koridorun karşısına geçip orta kapıdan girin. Holmes kapı kolunda bir şeyler fark edecek. Mary ile konuşun. Mary'nin sadece bir kez çöp dökmüş olduğunu öğreniyoruz. Mary'nin arkasındaki çekmeceyi açın ve kısa mavi masa örtülerini görün. Karşıdaki kapıdan çıkın.

Masanın üzerinden misafir listesini alın. Grimble ve Lavinia ile konuşun. Konuşmalar sonrasında kendimiz tekrar Ballroom'da buluyoruz. Daha önce bizimle konuşmayı ret eden Patterson ile konuşun. Bize silahla ilgili önemli ipuçları verecek. Daha sonra sırasıyla Herrington, Barmen ve Brimms ile tekrar konuşun. Lavinia'nın olduğu yemek odasına geri dönün. Silahı Lavinia üzerinde kullanarak Lavinia ile konuşun.Bu noktada eğer herşeyi doğru olarak yaptıysanız, Watson'u oynamaya başlıyoruz. Etrafta gördüğünüz herkesle konuşun. Konuşmalar bittikten sonra Holmes gelecek. Nöbetçi diktiğimiz elemanın yanına gidin ve yerdeki sigarayı bulun. Ayak izlerini ölçün. 7.

Holmes'ın şovundan sonra Baker Street'e gideceğiz ve laboratuvar testlerine başlayacağız. Öncelikle Watson olarak kitaplıktan kitapları bulun ve okuyun. Holmes testlere başlayacak. Burada zaten Holmes size yardımcı olacak. Söylemediği tek şey aldığımız küçük toz kutusunu inceleyip içindeki tozu çıkartmak. Testler bittikten sonra ilk quiz'i cevaplayacağız. Quiz'i Yes ya da No ile cevapladıktan sonra sorunun altındaki kutularda sorunun cevabını nereden anladığımızı gösteren diyalog, ipucu ya da dokümanları göstereceğiz. Mavi kutulara diyalog, kırmızı kutulara ipucu ve yeşil kutulara dokümanları koyacağız.

Quiz 1

1. Do we have an idea of the weapon used for the crime? (Yes)
-----> Diyalog: Patterson ile yapılan ikinci konuşma

2. Could the murderer escape through the stairs going to the second floor? (No)
-----> Diyalog: Mary ile yapılan konuşma

3. The ashes found in the smoking room are from English cigarettes? (No)
-----> İpucu: Bahçede bulunan sigara
-----> Doküman: Study of Tobacco

4. Was the side door going to kitchen open after the shot? (No)
-----> Diyalog: Satterthwaite

5. Did Miss Lambert choose table-cloths and arrange tables? (No)
-----> Diyalog: Carl Pannister
-----> Diyalog: Miss Lambert

6. Do we have an idea of the murderer's height? (Yes)
-----> İpucu: Koridorda ölçtüğümüz 1.65'lik barut izi
-----> Doküman: Ballistic Science

7. Among the interrogation people, did any others than Colonel Patterson have bad eyesight? (Yes)
-----> Diyalog: Miss Lambert
-----> Doküman: The Guest List

2. BÖLÜM

Holmes'un verdiği bütün yazıları okuduktan sonra tekrar Sherringford hall'a gidiyoruz. Sigara izmaritini bulduğumuz odaya girip beyaz eldivenleri alın. Aynadan resmi aldığımız odaya gidip masanın üzerinden Lavinia'nın çantasını alın. Çantayı açın ve mektubu okuyun. Mutfağa gidip aşçıyla konuşun. Grimble ile konuşun. Lavinia gelecek. Lavinia ile konuşmadan sonra Bromsby'nin ofisindeyiz. Çekmeceyi açıp yanmış dokümanları alın. Kitabı inceleyin ve ilgili sayfayı okuyun. Masanın üzerindeki resimleri inceleyin. Yüzük dikkatinizi çekti mi? Duvardaki resmi inceleyin. Buradaki işlerimiz bittikten sonra Flatham'a gidiyoruz.

Toprakla uğraşan adamla ve Fletcher'la konuşun ve anahtarı alın. Evin arkasına geçin ve varilin üzerindeki ayak izlerini ölçün. Anahtarı kullanarak eve girin. Soldaki acayip aletten kibrit alıp masa lambasında kullanın. Yerdeki ayakkabının ve ayak izinin ölçüsünü alın. Kitaplıktan kitabı alın. Tanıdık geldi mi? Sol tarafa geçin ve yerden tahta oyuncağı alın. Mutfağa gidin ve masanın üzerini inceleyin. Arkadaki masanın üzerinden külleri alın. Girdiğimiz odadan koridora geçin ve kibritle yerdeki lambayı yakın. Bezi inceleyin. İlerdeki odaya girin. Masanın üzerindeki bulmacanın çözümü için ipucumuz elimizdeki notların birinde yazan 55 kodu. Amaç, yatay,dikey ve köşegende toplamları 55 yapmak ve aynı renkten sayıları yan yana kullanmamak. Bulmacayı tamamladıktan sonra counter'ı alın. Counter'ı geldiğimiz odadaki joker bulmacasında kullanacağız. Biraz kurcalayın bakalım bu bulmacayı(ipucu: as, karo 4 ve sinek 4). Joker'den aldığımız kağıt başka bir bulmacanın çözümü. Duvardaki resimleri inceleyin. Resimlerin içerisinde gizlenmiş hayvanları buldunuz mu? 55 bulmacasının olduğu odaya gidin. Sıra masanın sağındaki bulmacada. Hayvanları belli bir sırayla gemiye bindirmemiz gerekiyor ve elimizde Joker'den aldığımız ipucu ile duvardaki resimler var. Sırasıyla, istakoz, geyik, domuz, fil, goril, zürafa, aslan ve kartalı gemiye bindirin. Kasadan aldığımız dokümanları okuduktan sonra odanın karşı tarafına geçin ve lavabodan acayip cismi alın. Yatağı inceleyin. Duvardaki resmi inceleyin. Duvardaki sertifikaları inceleyin.

Bütün bunları doğru yaptıysanız Watson gelecek ve bize bir anahtar verecek. Koridordaki diğer kapıyı bu anahtar ile açıp girin ve işte size yeni bir cinayet. Yerden kartı alın. Şimdi Quiz zamanı:

Quiz 2

1. Did Horace Fowlett receive a more caller the evening he has supposes to leave? (Yes)
-----> Diyalog: Murray - Fowlett House 15th of October 1897

2. Were all the guests into the ballroom? (Yes)
-----> Doküman: The development of the crime

3. Did Sir Bromsby and his daughter have a good relationship? (No)
-----> Diyalog: Hermann Grimble to Sherringford 15th of October

4. Was Horace Fowlett aware of the of problems between Grimble and Bromsby?(Yes)
-----> Doküman: Bromsy'den Fowlett'e mektup 11/12/1896

5. Was there anything Missing from Fowlett's House?(Yes)
-----> İpucu: Fowlett's yatağının dağınık olması ve yastığın olmaması

6. Did somebody enter through the window? (Yes)
-----> İpucu: Bahçedeki varilin üzerindeki ayak izleri(10)
-----> İpucu: Fowlett'ın yatak odasındaki pencerenin tornavida ile kapatılmış olması


eFSaNe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 15.12.06, 22:19   #2 (permalink)
aggressive
 
eFSaNe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: not connected
Mesaj Sayısı: 4.393
Konu Sayısı: 1023
Takım: Trabzonspor
Rep Gücü: 72894
Rep Puanı: 7287628
Rep Derecesi : eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000
Ruh Hali:

Standart Cevap: [Tam Çözüm] Adventures of Sherlock Holmes: The Silver Earring
3. BÖLÜM

Holmes'un şovundan sonra tekrar Watson olarak tren istasyonundayız. Kondüktörle konuşun. Bankın üzerindeki tüyü alın. Trene girin. Koltukların birinin altındaki şapkayı diğerinin üstündeki tüyü alın. Sonra tekrar Holmes ile buluşup, Sherringon Hall'a gidiyoruz. Holmes ile iki hanımla konuşun. Mary'nin yanına gidin (daha önce halı sildiği yerde) ve onunla konuşun. Merdivenlerden yukarı çıkın. Herkes meraklı gözlerle kodu bilip bilmediğimizi soruyor. Kod ile ilgili ipucu: Serie of numbers: is it a code? Çözüm biraz karışık.

1: 1 adet 1. Yan yana yazdığımızda 11
11: 2 adet 1. Yan yana yazdığımızda 21
21: 1 adet 2, 1 adet 1. Yan yana yazdığımızsa 1211
1211: 1 adet 1, 1 adet 2, 2 adet 1. Yan yana yazdığımızda 111221
111221: 3 adet 1, 2 adet 2, 1 adet 1. Yan yana yazdığımızda 312211

Duvardaki resmi açıp 312211 kodunu girdiğimizde kasa açılıyor. Kasanın içinden notları aldıktan sonra Cementworks'e gidiyoruz. Burada Grimble'ın ofisi var.

Kapıdaki adamla konuşup anahtarları alın ve içeri girin. Sağdaki binaya anahtarları kullanarak girin ve üst kata çıkın. Yerdeki anahtarı alın. Odanın arka tarafına geçip, kapıyı yerden aldığınız anahtarla açıp içeri girin. File benzeyen bir heykel göreceksiniz. Hortumunu çekip heykelciği alın. Kaplan heykelinin altındaki kağıt parçasını alın ve okuyun. Geldiğiniz odaya geri dönün ve odanın sonundaki makete heykelciği yerleştirin. Maketten düşen anahtarı alın. Diğer odaya tekrar geçin ve çekmeceyi açın, notları okuyun. Anahtarı alamayacaksınız. Duvardaki resmi inceleyin ve elinizdeki anahtarla kasayı açıp notları alın. Tekrar diğer odaya geçin ve duvardaki resimleri inceleyin. Bu sırada Watson bizi uyaracak. Tekrar Baker'dayız. Bir süre sonra yanımıza Herrington gelecek. Daha sonra ilginç bir gelişme oluyor ve Fowlet'ın bindiği trene binen başka bir yolcunun Cementworks'e gittiğini öğreniyoruz ve bir solukta Cementworks'deyiz.

Merdiveni kullanıp içeri girdiğimizde oyunun en kritik yerlerinden birisiyle karşı karşıyayız. Hemen solumuzda tiyatro var ve amacımızın biraz önce alamadığımız anahtarı alıp buraya girmek. Eğer bekçiye ya da köpeğe burada yakalanırsak oyun başarısızlıkla sonlanıyor. Benim size tavsiyem başlar başlamaz vagonun etrafından dolaşarak bekçiyi arkadan takip edin ve bekçi döner dönmez bu sefer köpeğin arkasından geçerek ofise ulaşın. Burada ofise daha önce geldiğimizde yaptığımız her şeyi tekrar yapmamız gerekiyor. Bütün bunları yapıp çekmeceyi tekrar açıp tiyatronun anahtarını ve notu alın. Şimdi aynı şekilde bekçi ve köpeğe görünmeden çıkmamız lazım. Burası beni bayağı uğraştırmıştı. Çıkar çıkmaz at arabasına koşun ve arabanın köpeğe bakan tarafında saklanın. Köpek sizi göremiyor. Bekçi arabayla aynı hizaya gelir gelmez arkasından tiyatroya koşun. Burada çok hızlı bir şekilde anahtarı kapıda kullanmanız gerekiyor.

Hemen sağınızdaki lambayı kibritle yakın. Lambanın yanından ilerleyin. Yerdeki ayak izlerini inceleyin. İlerlemeye devam edin. Bıçağı kullanarak kilidi açıp içeri girin. Tekrar kibrit ile lambayı yakın ve lambanın yakınındaki bezi inceleyin. Kapının sol tarafından anahtarları ve bez parçasını alın. Bez parçasını bıçakla kesip maske yapın. Salonun diğer tarafına geçin. Anahtarlarla kapalı olan kapıyı açın. İçeri girin ve yerdeki tozu inceleyin. Maskeyi kullandıktan sonra sağdaki kapından içeri girin. Küreği alın. Örtünün ipini kesin. Kürekle cesedi çıkarmaya çalışın. Olmayacak. Anahtarla açtığınız kapıya geri dönün ve oradaki pole'u alın. Bu aleti ceset üzerinde kullanıp cesetten pasaport ve likörü alın.

Sonrasında Watson'un unutkanlığı yüzünden az daha canımızdan oluyorduk.

Quiz 3

1. Does Herman Grimble own the only set of keys to the fairfax theatre? (Yes)
-----> Diyalog: Goblet ile Bromsby fabrikasında yapılan konuşma

2. Does Captain Lowrie have anything in common with Bromsby enterprises?(Yes)
-----> Doküman: About Captain Lowrie
-----> Doküman: Sir Bromsby in front of Kalidassa Abyss isimli resim

3. Can we say that Wyatt Collins, the nephew, is an honest person? (No)
-----> Diyalog: Mary Sherringford - 16 th October
-----> Doküman: Audience text

4. Can Hermann Grimble be Bromsby's heir despite the missing of an official will?(Yes)
-----> Doküman: Cabinet Lloyd, Lloyd & Masterson

5. Was the man found at the old fairfax theatre from abroad? (Yes)
-----> İpucu: Pasaport

4. BÖLÜM

Watson'la başlıyoruz, Holmes'un incelememizi istediği dokümanları inceleyin. Bu sırada Holmes telaşlı bir şekilde gelecek ve yeni bir cinayetten bahsedecek. Bir solukta Hunter'ın evindeyiz.

Polis memuru ile konuşun. İçeri girdikten sonra yerdeki kanı inceleyin. Dolabı inceleyin. Pencerenin kenarındaki ayak izini ölçün ve bahçeye çıkıp çiçekleri inceleyin. Bir saksının altında Holmes bir şeyler buluyor ve Watson'u gönderiyor. Sonrasında Holmes, Baker'a gidecek. Önce inventory'den likörü seçin ve sonra kitaplıktan ilgili kitabı alın ve okuyun. Odanın arkasındaki soldaki kapıya tıklayın. Holmes kılık değiştirdikten sonra Richmond's Abbey'e gidin.

Kapıyı çalıp rahiple konuşun. Şimdi ormana giriyoruz. Oyunun en zor bölümlerinden birisi burası. Bence şimdi elinize kağıt kalem alın ve ilerledikçe kendi haritanızı çıkartın. Başladıktan sonra ilk T ayırımından sağa dönün ve ilerleyin. Burada bir göl ile karşılaşacaksınız. Gölü geçtikten sonra sola dönün ve devam edin. Karşınıza gelen ilk T ayırımından sağa dönün ve ilerleyin. Şimdi karşınıza üç yol çıkıyor. Bir tanesi düz devam ediyor, sola iki dönüş var. Birisi 90 derece ile dönüyor diğeri ise 45 derece. 90 derecelik yoldan ilerleyin. İlerlerken bir kova göreceksiniz ama şu anda alamayacaksınız. Devam ettiğinizde yine karşınıza üç yol çıkıyor. İleri, sağ ve sol olmak üzere. Sağınıza dönüp devam ettiğinizde yangını göreceksiniz ve işte burada geri sayım başlıyor. Aynı yoldan geri dönüp, kovayı da alıp göle kadar gitmeniz lazım. Gölde kovayı doldurup süre bitmeden aynı yoldan gelip yangını söndürmelisiniz. Söndürdükten sonra mağaraya girin ve mumu kibritle yakın. Yeri inceleyin. İlerleyin, ayak izini ölçün. Ayak izlerinin bittiği yerde duvardaki taşı bıçakla parçalayın ve mektubu alıp okuyun. Artık geri dönmemiz gerekiyor. Bütün yolu tekrar geri dönüp Baker street'e gidin. Buradan da Sherringford Hall'a.

Grimble Watson'la konuşup gidiyor. İçeri girdikten sonra Lavinia'yı bulun ve konuşun. Ayna'dan resmi aldığımız odada Herrington ile beraber. Herrington gittikten sonra Lavinia'ya resmi gösterin. Baker Street'e geri dönüyoruz.

Quiz 4

1. Was the of leader, of the thugs who attacked Holmes, directly connected to the case?(Yes)
-----> Doküman: Wung Jei

2. Can we say that the person who killed Simon Hunter is skilled with weapons? (Yes)
-----> Diyalog: Polis Memuru Appleby ile yapılan konuşma

3. Are the ruins near the Richmond's Abbey a common haunt for wanderers?(yes)
-----> Diyalog: Rahiple yapılan konuşma

4. Can the handwriting on the message found in the ruins be the same as that on a previous document? (Yes)
-----> Doküman: Threat W.C.
-----> Doküman: Threat W.

5. Is it easy for a retired English officer to find a work as prison warden abroad?(Yes)
-----> Doküman: Kalidassa Abyss

5. BÖLÜM

Aston's tiyatrosunda başlıyoruz. Soldaki afişi inceleyin. Tiyatroya girip herkesle konuşun. Soyunma odasına girin ve sarhoş oyuncu ile konuşun. Buradan sahne arkasına geçin ve oradaki adamla konuşun. Soyunma odasındaki diğer kapıdan geçerek odaların bulunduğu bölüme gelin. Mr. Richards ile konuşun. Koridorun sonundaki odaya girin. Masanın üstündeki kitabı inceleyin ve notları alın. Gardırobu inceleyin. Özellikle üniformayı. Tiyatro salonuna geri dönün ve Aston'un oğlu ile anahtarla hakkında konuşun ve anahtarları alın. Sahne arkasına geçip ilerleyin. Merdivenlerin üzerindeki kapıyı anahtarlarla açın. Ivır zıvırı ortadan kaldırıp üzeri işlemeli olan kutuyu ortaya çıkarın. Figürün sol tarafında küpeyi kullanın. Diğer küpelere de ihtiyacımız olduğunu öğreniyoruz. Tiyatroya geri dönüp Carolyn Small ile konuşun ve diğer küpeleri alın. Sahne arkasındaki odaya tekrar gidin ve kutunun üzerindeki figüre küpeleri yerleştirin.

Quiz 5

1. Are there several sets of keys from the Aston theatre? (Yes)
-----> Diyalog: Bruce Aston ile yapılan konuşma

2. Did one of the actresses loose a red haired wig? (Yes)
-----> Diyalog: Miss. Sullivan ile yapılan konuşma

3. Could the discovery in the dressing room be connected to the case? (Yes)
-----> İpucu: Aston 18th October: Dressing Room
-----> İpucu: Sherringford Hall'da bulunan sahte düğme

4. Could the writing on the message to Veronica Daveport be found elsewhere? (Yes)
-----> Doküman: Antiques Dealer
-----> Doküman: French visit card


Oyunumuz burada bitiyor ve opsiyonel bir quiz karşımıza geliyor. Yani yapsak da olur yapmasak da olur. Bunların cevabını burada vermeyeceğim. Kendinizi test edin bence. Sizce katil kim?

1. Who killed Sir Bromsby?
2. Who killed Horace Fowlett?
3. Who killed Johanssen?
4. Who killed Veronica Davenport?
5. Who killed Jeffries?
6. Who killed Hunter?

Bu testi bitirmeden önce hemen gidip ihtiyaçlarınızı giderin çünkü dakikalar sürecek olan bir Holmes klasiği seyredeceksiniz. "Kapıdan girecek olan ilk kişi babanızın katilidir..."


eFSaNe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16.01.07, 16:41   #3 (permalink)
Banned
 
angel1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Jan 2007
Mesaj Sayısı: 125
Konu Sayısı: 54
Rep Gücü: 0
Rep Puanı: 2050
Rep Derecesi : angel1 0-250000angel1 0-250000angel1 0-250000angel1 0-250000angel1 0-250000angel1 0-250000angel1 0-250000angel1 0-250000angel1 0-250000angel1 0-250000angel1 0-250000
Ruh Hali:

Standart Cevap: [Tam Çözüm] Adventures of Sherlock Holmes: The Silver Earring
saol......................


angel1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkTüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 20:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.0.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
ForumTayfa

Arşiv: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 95 96 97 98 99 100 102 103 104 105 106 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 167 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271


ForumTayfa - Link Değişimi
Telinka İletişim | Voip Ürünleri | Link Değişimine Katılın |

Sitemiz bir forum sitesi olduğundan dolayı, kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. ForumTayfa Yöneticileri mesajları itina ile kontrol etse de, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız [email protected] email adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.

Any member of our web site has the right of adding comments instantly without getting permisson due to the forum structure of our site basis. Althought, our site modarators check comments with care, all the responsibilities sourced from these comments directly belong to the members. If you still find any illegal content in our site ( A.buse, H.arassment, S.camming, H.acking, W.arez, C.rack, D.ivx, Mp.3 or any Illegal Activity ), please report us via [email protected] .Your reports will be evaluated as soon as the arrival of your e-mail.