ForumTayfa  

Go Back   ForumTayfa > Oyun Dünyası > Tüm Oyunlar > Tam Çözüm

Tam Çözüm Oyun tam çözümlerini paylaştığımız bölüm...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 11.01.07, 21:11   #1 (permalink)
aggressive
 
eFSaNe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: not connected
Mesaj Sayısı: 4.393
Konu Sayısı: 1023
Takım: Trabzonspor
Rep Gücü: 72894
Rep Puanı: 7287628
Rep Derecesi : eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000
Ruh Hali:

Standart [Tam Çözüm] Still Life
Microids ve The Adventure Company'ye beni WoW'un başından kaldıracak, bütün işlerime ara verdirtecek kadar güzel bir oyun yaptıkları için teşekkürler etmek istiyorum ve başlıyoruz:

Oyun bildiğiniz üzere iki çizgide ilerliyor. Gus (Victoria'nın büyükbabası) ve Victoria ile.

Victoria:
The Anatomy Lesson bölümü:

Victoria arabadan inince kapıdaki polisle konuşun, kahve ikram edin. Diyalog ekranında kırmızı tuşlu mouse ikonu çıkınca sol tıkladığınızda gerekli konuşmaları yapıyorsunuz, sağ tıklayarak da havadan sudan konuşmaları. Sağ altta ok ikonu çıkana kadar sol tuşla konuşun ve diyalog bitince polis (Tate) kenara çekilecek, siz de içeri gireceksiniz. Tate ikinci kata çıkmanızı söyledi.

İkinci katta buzdolabının yanındaki dedektif (Miller) ile konuşun. Kamerayı alın, yandaki odaya girin. Soldan en son odaya doğru ilerleyin, orada Claire'i göreceksiniz; konuşun. Size mutfaktaki çantasından gerekli eşyaları almanızı söyleyecek. Çantadakileri alın: forensic swabs, tweezers, film ve siyah filtre. Inventory'ye girip filmi seçip combine butonuna basıp fotoğraf makinesini seçin. Hemen soldaki odaya girin, duvara yaklaşın ve saç ve kıl/tüy örneklerini cımbızla almadan önce fotoğrafını çekin. Sonra cımbızla bunları alın. Koridordan devam edin, yerdeki kan örneğinin fotoğrafını çekin ve swabs ile kan örneği alın. Devam edin, girişte de yerdeki kanın fotoğrafını çekin ve örneği alın.

Lambayı siyah filtre ile kapatın ve duvara yaklaşın; duvara luminol sıkın ve SANCTUARY yazısını görün; fotoğrafını çekin. Filtreyi alın ve sağdaki ilk odaya girin (yerden kan örneği aldığımız oda), filtreyi lambaya uygulayın ve duvara yaklaşın. Luminol sıkın ve DISTURBED yazısını görün, fotoğrafını çekin. Claire'e doğru gidin ve yerdeki kan izlerine tıklayın. Claire ile konuşun; eşyaları bırakmanızı söyleyecek. Bırakın ve tekrar Claire ile konuşun. Ara video ve 5. cesedi göreceksiniz. Claire ile konuşun, cesede yakından bakın; çok iyi modellenmiş. Dışarı çıkın. Miller ile merdivene yürüyün; merdiven düşecek. Dolabın yanından odaya girin ve kalorifer blogundan metal parçayı alın, geri dönün. Koridorun sonuna gidin ve kapıdaki tahtaları metal parça ile sökün. Dışarı çıkın merdivene tıklayın, merdiven aşağı düşecek. Yandaki çöp bidonuna tıklayarak aşağı atlayın ve bingo. Tate ile konuşacak Victoria ve sonra arabanıza binin; ofise tıklayın monitörden.

İlerleyin ve asansöre binin. Şimdi B1'deyiz; 8'e tıklayın. Soldan ofise girin, Miller ile konuşun. Size raporu soracak ve fotoğraf makinesini söyleyecek. Etrafı kolaçan edin. Victoria'nın masasındaki raporlara bakın, hediyeyi ve güvenlik kartını alın. Inventoryde bu karta bakın, arkasını çevirin ve VODKA 5.8.3 yazısını okuyun. Ofisten çıkın ve sağdaki kutuya tıklayın. Kamerayı buraya bırakın, devam edin. Asansöre geri gelin ve tıklayınca Tate ile karşılaşacaksınız. Konuşun ve asansöre binin B2'ye basın. Burası morg bölümü. Etrafı gezin, sonra morg kapısına gelin. Çalışmayacak. Kartı geçirin ve VODKA yani 86352 basın sonra OK tuşuna basın. İçerde cesedi ve Claire'i göreceksiniz. Claire ile konuşun (haliyle) ve bitince masadan raporu alın ve çıkın. Telefon çalacak, arayan Victoria'nın babası. Akşam ziyarete gelmesini söyleyecek. Asansöre geri gidin ve 8'e basın. Miller hala telefonla kouşuyor yes, no diyerek; Miller ile konuşun ve raporları ona verin otomatik olarak. Daha sonra asansör-B1 ve arabanıza gidin. Monitörde yeni bir yer belirecek: Pat's House. Tıklayın.

İçeri girin ve babayla konuşun. Hediye verecekler. Kolyeyi alınca iyi bakın inventoryden: KARO-KARO-KUPA-KARO-KARO. Etrafı dolaşın sonra koridora gidin. Askılıktan şemsiyeyi alın ve üst kata çıkın. Burası Victoria'nın odası. Yandaki kilere girin ve şemsiyeyi kullanarak çatıkatına çıkın. Lambayı açın ve ilerdeki sandığa ilerleyin. İlk bulmaca: Kolyedeki sembolleri buraya işleyin. İlk başta zorlandım bayağı. Karışık olarak hareket ediyorlar. 2. yuvarlağa 3 defa, 3. yuvarlağa 1 defa, 4. yuvarlağa 3 defa, 5. yuvarlağa 3 defa tıklayın. Sandığı açın. Ara video ve büyükbaba Gus ile devam ediyoruz.

Gus
The Persistence of Memory bölümü:

Gus ve Skalnic konuşuyorlar, kurbanlar hakkında bilgi alın. Emile Korona'nın sorgu yargıcı olduğunu ve Old Chapel'de bulunduğunu öğreniyoruz. Konuşma bitince devam edin, Stasek (göbekli memur) ile konuşun, sağ tıklayın ve gözündeki morluğu sorun. Devam edin, iskeledeki kızlarla konuşun. Birisi Ida, Gus'ın sevgilisi. Milena ile konuşun, Frantiska (ölen kız), Apolina ve Anezka hakkında bilgi alın. Merdivenden yukarı çıkın ve Ida ile yeniden konuşun. Haritayı alın. Ekranın sonuna tıklayın ve haritadan Lingerie'ye tıklayın. Kubina ve iri yarı bir adamın konuşmalarına tanık oluyorsunuz. Gus'ı hırpalamasını söylüyor. Diyalog bitince yoldan devam edin ve Old Chapel'e gidin. İçeri girin, sağdaki cesetlere tıklayın, devam edin. Korona ile konuşun; ağır işitiyor. Konuşmanın ardından arkadaki kitaplıktan notu alın; inceleyin ve 47821536

İkinci bulmaca: Aşağıdaki ikonları şekillerine göre yerine koyun 74821536. Saatte 3'ün yerine epsilon, 6'nın yerine artı-eksi ikonu vardı hatırlarsanız. Şifreyi çözdükten sonra kasa açılacak ve içinden Korona'nın raporu ile bir fotoğraf çıkacak. Raporu otomatik olarak okuyacak ve fotoğrafı çantaya koyacaksınız. Dışarı çıkın ve iri-yarı elemanla karşılaşın. Hırpalasın biraz. Parka gidin, Apolina ile konuşun ve içeri girin. Gus bir görüş yakalayacak. Ortaya doğru gelince inventoryden fotoğrafı kullanın. Sağ alttaki göz ikonuna basarak fotoğraf ve gerçek görüntü arasındaki farkı bulmaya çalışın.

Evet! Heykelin dibinde taş parçası yok. Fotoğrafta oraya tıklayın ve Gus oraya doğru gidecek. Taşta yazılanları okuyun ve heykele tıklayın. Parmağında yüzük var; almaya çalışın. Ara video ve bir karga yüzüğü alıp kaçacak. Devamında Burnt Neighborhooda geleceksiniz. Kapıyı zorlayıp içeri girin ve yukardaki adamla konuşun. Bütün konuşmaları yapın ve sonunda adamın Londra'dan olduğunu öğreneceksiniz. Konuşma bitince bir daha konuşun ve yüzüğü alın. Tekrar konuşun ve çıkın. Ida ile karşılaşacaksınız. Scarp Yard'da bir kızın aslında bir saldırıdan kaçıp kurtulduğunu ama bulunmamak için saklandığını öğreniyoruz. Çıkın ve oraya gidin. Yoldan ilerleyin, iri-yarı arkadaşı görünce geri kaçacaksınız. Haritadan Lingerie'yi seçin ve Kubina ile konuşun.

Anlaşmanız sonucunda iri-yarı elemanın kardeşini hapisten çıkartırsanız, elemanın peşini bırakmasını söyleyeceğini öğreniyoruz. Stasek'i yumruklayan Roman'mış; yani iri-yarı elemanın kardeşi. Hemen karakola gidin ve Stasek ile konuşun. Apolina ile ilişkisinin olduğunu ve madalyonunu kaptırdığını öğreniyoruz. Madalyonu getirirsek, Roman'ı serbest bırakacak. Hemen parka gidin ve önce Milena ile sonra Apolina ile konuşun. Madalyonu alıp karakola gidin ve Roman'ı serbest bıraktırın. Arından tekrar Lingerie'ye gidin ve Kubina ile konuşun, maymuncuğu alın ve Junk Yard'a gidin. Kardeşlerle konuşun ve şakalarını izleyin. Doberman zinciri kıracak ve siz yukarda hapsolacaksınız. İçeri girin ve kapının yanındaki şemaya dikkat edin. 1-2-3 yukarda, 4-5-6 aşağıda. Arkaya gidip kutudaki kontrol kollarını o sıraya getirin. Yerden kerpeteni alın tekrar içeri girip konsolu çalıştırın. İki konteynırın birbirine zincirli olduğunu görüyorsunuz. Önce soldaki şekle getirin ve zinciri kesici ile kesin. Ardından 2. resimdeki şekle getirin.
not edin. Saatteki şekillere iyi bakın. Burada bir save alın ve koridorun sonundaki altara gidin.


Karşıya geçin ve konteynırların üzerinden devam edin. Anezka ile karşılaşacaksınız ve; bölüm sonu.

Victoria:
Orphan Man with Top Hat bölümü:

Bölüme geçince telefon çalacak. Arayan Claire, Victoria'yı morga çağırıyor. Gitmeden önce çatıkatına gidip sandığa bakın, kırmızı elbise dikkatinizi çekecektir Aşağı inin, babayla konuşun ve bazı şeylerin saklanması gerektiğini öğrenip evden ayrılın. Ofise gidip morga inin. Kapıdan siyah giyimli garip bir adamın çıkacak siz farketmeden. Claire gelecek arkanızdan ve ne olduğunu soracak. Hemen kamera odasına gidin (morgdan çıkın, hemen solda). Dış kameradan adamı görecek ve peşine düşecek Victoria.

Uzun ve heyecanlı bir videonun ardından adamın Victoria'yı öldürmekte tereddüt ettiğini gördük ve morga geri döndük. Claire'den adamın, cesedin içine bir kadın fotoğrafını bıraktığını ve arkasına da "sıradaki" yazdığını öğrendik. Todd (patron), Claire'dan raporu almış ve cevap bekliyor. Biz ofise tekrar çıkınca telefon çalacak, arayan Richard. Mark Ackerman ve yeni şapkalı adam hadisesinden konuşulacak. Patron gelecek, bağıracak ve kahve isteyecek. Miller raporla uğraşırken, hemen sorgu odasına gidip Todd'un fincanını alın ve kahve makinasından kahve doldurun. Fincanı alıp patronun odasına girin. Kahveyi verip konuşun. Todd, Victoria'yı görevden aldığını söyleyecek ve kızımız da güzel şekilli ağzına yakışmayacak şeyler söyleyip odadan ayrılacak. Miller ile yeniden konuşun. Vaclav Kolar isminde bir araştırma görevlisinden bahsedecek. Bu adam 4 ve 5. kurbanlar ile bir bağı varmış.

Victoria'nın masasındaki resimleri alın ve ofisten çıkın. Arabaya binip kampüse gidin. Üst kattaki ilk odaya girip Vaclav ile sonuna kadar konuşun. Çalıştığı tezin fotokopisini vermeye gidince kapının arkasındaki postere bakın ve koltuğun yanındaki bira şişelerinden birisini alın; parmak izi analizi için. Vaclav tez çalışmasını aldıktan sonra dışarı çıkın ve tezi okuyun. Ida'nın Prague'daki (yani Gus'ın olduğu zamanlar) seri cinayetlerin son kurbanı olduğunu öğrenin! Ofise geri gidin ve alt kata inip morgdaki Claire ile konuşun, parmak izinden bahsedin. Yukarı çıkın; parmak izi analizi yapacağız. Masaya gidin ve tozun kapağını açın. Fırçayı alın, toza bulayıp şişeye tıklayın. Şişenin parmak izi beliren kısmını çevirin ve hemen karşıdan bir kağıt alıp şişeye tıklayın. İşlem tamam. Tekrar Claire'in yanına gidin ve parmak izini bırakın. Claire ile konuşun, "babanın evine gitmeyecek misin?" diye soracak. Evet, gidelim. Babayla konuşun ve kurabiye yapmak için mutfağa geçelim. Beni oldukça zorladı, netekim eşim olmasaydı biraz zor yapardım Biraz uğraştıktan sonra tarifte yazan karmaşık cümlelere bakmadan tarifi tutturduk. zaten 4-5 tanesi kafadan bulunuyor. Taneyle olabilecek tek şey yumurta mesela. Çay kaşığı ve yemek kaşığıyla koyulabilecekler de belli. Aşağıda sırasıyla anlamlarını veriyorum:

1/2 cup of generosity = 125cclik margarin
1 cup of sweetness = 250cclik şeker
1 cup of love = 250cclik süt
2 cups of commitment = 2*250 cclik un
1 teaspoon sensuality = 1 çay kaşığı tarçın (cinnamon)
1 tablespoon romance = 1 yemek kaşığı zencefil (ginger)
1 common sense = 1 yumurta
1/2 cup of integrity = 125cclik pekmez (molasses)

Tarifi tamamlayınca fırın ikonuna tıklayın; yanlış yaparsanız çöp ikonuna tıklayın ve yeniden başlayın.
İçeri girip babayla konuşun ve Victoria'nın odasına çıkın. Bölüm sonu.


Gus
Jack the Ripper's Bedroom bölümü:

Vladanna'nın yanında kaldığımız yerden devam ediyoruz. Vladanna, katilin silüetini kaba taslak çizip (robot resim) bize veriyor. Vladanna ile tekrar konuşun ve Mark hakkında bilgi alın. Vladanna bize katilin siyah melon şapka ve gri maske taktığını söylüyor! Dışarı çıkın ve Roman ile konuşun. Devam edin ve çıkışta Peter (iri-yarı eleman) ile konuşun ve haritadan Mark'ın mekanına gidin. Hemen soldaki kapıya tıklayın -ara video- Mark ile konuşun. Aksanından İngilizmiş gibi görünüyor ama öyle değil. İngiltere'de büyümüş ama aslen Amerikalı. Babası da büyükelçi. Bu sırada Apolina'nın sesi geliyor arkadan; Mark, Apolina'nın resmini yapıyor...

Skalnic'in Mark'ı da katil olmakla suçladığını öğreniyoruz tıpkı Jack'i suçladığı gibi. Halbuki ilk görüşmede bize herhangi bir şüpheli bulamadıklarını söylemişti. Hemen dışarı çıkıp karakola gidin ve Stasek ile konuşun. Pervazı kaldıracak; içeri girin, etrafa bakının ve yukarı çıkın. İlk kapı Skalnic'in kapısı. Girin ve konuşmaya başlayın. Mark hakkında soru sorunca Skalnic sinirlenecek ve odadan dışarı çıkacak. Aşağıda Stasek ile konuşun, yardım isteyin. Arka bahçeye yönlendirecek bizi. Arka bahçede platformdaki ipi alın, hemen arkasındaki ahşap kapının önünden tahta parçası alın ve birleştirin.

Şimdi tahtalı ipi platform üzerinde kullanın ve bingo! İçerideyiz. Masadan anahtarları alın ve yandaki çekmecede anahtarı kullanarak dosyaları alın. Burned Neighborhood'da (Jack'in mekanı) bulunmuş bir yüzük ve iki tane suç mahallinden (bridge ve burned neighborhood) alınmış fotoğraf alıyorsunuz. Sesler geliyor ve dışarı çıkıyoruz. Jurnale eklenen bilgileri okuyun ve içeri girip Stasek ile konuşun. Ardından köprüye gidin. Aşağı inin ve ara video ile birlikte Ida ile konuşun; hamile olduğunu öğreniyoruz. Köprüdeki cinayet fotoğrafını kullanın. Aradaki farkı bulun: Banklar değişmiş.

Hmm bir düşünelim... eski malzeme nereye gider? Tabi ki hurdaya! Hemen Junk Yard'a gidin ve Peter ile konuşun; bankları gösterecek. Yakından bakın ve yüzüğü alın. Daha sonra Burned Neighborhood'a gidin ve sağa girin. Orada da Milena ile Skalnic'in konuşurken çekilen fotoğrafı çıkartın ve karşılaştırın. Yalağa (içi su dolu küvet) tıklayın. O zamanlar boşmuş; şimdi su var. Gus suyu boşaltacak ve altında taze kazınmış bir yazı var (Slut knows). Hemen sorgulamacı içgüdülerimizi çalıştıralım ve fotoğrafta Milena Skalnic ile n ekonuşmuş öğrenelim. Buradan ayrılın ve parka gidip Milena ile konuşun. Skalnic'in kanalizasyona parlak bir şey attığını söyleyecek. Hemen geri gidelim oraya ve kanalizasyondan içeri girelim. Yüzüğün birini daha bulduk. Biraz ilerleyin ve kilitli kapıyı görün. Kilit yepyeni! Dışarı çıkın ve Milena karşılayacak. Apolina hakkında endişeleri olduğunu söyleyecek. Hemen gidelim Mark'ın mekanına; o da ne? Kapı kilitli... Maymuncuğu kullanma zamanı...eFSaNe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11.01.07, 21:12   #2 (permalink)
aggressive
 
eFSaNe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: not connected
Mesaj Sayısı: 4.393
Konu Sayısı: 1023
Takım: Trabzonspor
Rep Gücü: 72894
Rep Puanı: 7287628
Rep Derecesi : eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000
Ruh Hali:

Standart Cevap: [Tam Çözüm] Still Life
Bu bulmaca benim saatlerimi aldı. Ama oldukça eğlendim. Hilesini yazmadan önce biraz uğraşmanızı istiyorum Kilitten önce verilen bilgilere dikkat edin: Ana mekanizma ve tali mekanizmadan bahsediyor. Ana mekanizmayı kilitlediğinizde, tali mekanizmalar da kilitleniyor... Yapmanız gereken, çubukları yerine oturtup kilitlendiğine dair çıkabilecek "çıkırt" sesini duymak.

Kilit Bulmacası: Seçili maymuncuk ile üstten 1.ye tıklayın, diğer maymuncuğu alın alttan 1.ye tıklayın, diğer maymuncuğu alın üstten 2.ye tıklayın, diğer maymuncuğu alın üstten 3.ye tıklayın, değiştirmeden üstten 4.ye tıklayın, diğer maymuncuğu alın alttan 3.ye tıklayın, diğer maymuncuğu alın üstten 5.ye tıklayın, diğer maymuncuğu alın üstten 6.ya tıklayın, değiştirmeden 4.ye tıklayın, diğer maymuncuğu alın alttan 5.ye tıklayın, değiştirmeden alttan 3.ye tıklayın, diğer maymuncuğu alın alttan 5.ye tıklayın, diğer maymuncukla üstten 7.ye tıklayın, değiştirmeden üstten 4.ye tıklayın, değiştirmeden alttan 6.ya tıklayın, diğer maymuncukla üstten 4.ye tıklayın, diğer maymuncukla üstten 6.ya iki defa tıklayın, değiştirmeden alttan 5.ye tıklayın, diğer maymuncukla üstten 7.ye tıklayın, diğer maymuncukla alttan 4.ye iki defaiki defa tıklayın, değiştirmeden üstten 8.ye tıklayın ve son olarak diğer maymuncukla üstten 9.ya (sonuncu) tıklayın ve kilidi açın.

Kilidi açtık ve içerdeyiz. Sağdaki tablolara bakın. Güzel hatunlar; kimi ölmüş, kimi ölecek... Ida'nın tablosunu görüyorsunuz. Soldaki masadan kitabı alın. İlerleyin ve kanepedeki taze kanı görün. Yan taraftan telgrafı alın ve okuyun. Parka gidip Milena ile konuşun; karakola gidin. Yukarı çıkın ve ara video. Amerikan büyükelçi yardımcısı ile Skalnic'in konuşmalarını dinliyoruz ve ardından Skalnic'in "suçu üstüne yıkabileceğimiz bir adam var" sözleriyle birlikte kapıdan çıkan Miller'ın silüetini victoria'nın odasında görüyoruz. Bölüm sonu.

Victoria:
Garden of Earthly Delights bölümü:

Dakika 1 gol 1; Miller'dan suç mahallindeki parmak izlerinin Vaclav'ınkilerle %99 uyduğunu öğreniyoruz. Hemen üniversiteye gidelim ve yukarı çıkıp Miller ile konuşalım. İçerden sesler geliyor... Miller bunun Clockwork Nightmare filminden olduğuna %100 emin. Oysa ki Victoria böyle bir filmi hiç görmemişti hatırlarsanız... İçeri girin ve Vaclav'ın odasındaki resimlere bakın. Dışarı çıkın ve Mia ile konuşun. Red Lantern diye bir yeri öğreniyoruz. Dışarı çıkarken Tate ile konuşun ve Red Lantern'e gidin.

Yukardaki keltıraş kartsız içeri almayacak. Geri Mia'nın yanına gidin. Mia aşağı inecek. O sırada yatak odasına girip yarım elmaya, yatağa, duvardaki resimlere göz atın ve albüme bakın. sol alttaki resmi alınca, altındaki notu alamadan Mia gelecek. Fotoğrafı sorun ve Stephanie ismi ile 4455 Beuregard adresini öğrenin. Richard'ın ofisi. Oraya gidip richard ile konuşun. Beraber arka stüdyoya gidin ve aşağıda Stephanie'nin cesedini görün. Mia da orada ve korkup koşmaya başlayacak. Richardı gönderip aşağı inin ve asansörün yanındaki çantadan ID kartı alın. Gümüş gülü alamıyorsunuz çünkü asansörün altına sıkışmış. Devam edin ve kepenkli kapıdan zinciri alın, yukarı çıkın. Platformun karşısındaki kancaya zinciri takın ve aşağı inin. Gümüş gülü alın. Polisler gelecek, Todd'dan Miller'ın ofiste beklediğini öğreniyoruz.

Dışarı çıkın ve binaya önden girin tekrar. Richard'ın yanına gidin ve Victoria'nın masadaki fotoğrafını alın. Monitördeki ekran koruyucusuna dikkatli bakın. Ofise gidin ve sorgu odasına girin. Vaclav'ı sorgularken Miller'ın agresif tavırlarına dikkat edin. Vaclav tam gizli oda, özel bölüm gibi önemli bilgiler veriyorken, Todd glecek ve Vaclav'ı gönderecek. Miller çok sinirlenecek; patronuna karşı üstelik. Büroya geçin ve kağıt kesme makinasına yanaşın. Stephanie'nin kartını kesin, fotoğrafınızı kesin ve ikisini birleştirip yandaki PVC makinasında kaplayın. Daha sonra çıkın ve Red Lantern'e gidin. İçeri girin, yukardaki kapıya yaklaşın ve yazıyı okuyun: "In my memories (1), You shall find the instrument of my suffering (2), With which we celebrate our vows (3)" Hmm, bu yazıyı çözebilirsek, Vaclav'ın bahsetmeye çalıştığı özel odaya girebiliriz.

Şimdi etraftaki tablolara bakın ve Victoria'nın isimlerini okumasını bekleyin. Havuzlu odalara girin ve oradaki tabloları da okuyun. Duvardaki maskeyi ve çiviyi alın. Yanındaki kesici aletlere bakın; hançerin üzerindeki 3 ve 6 rakamlarına dikkat edin. Hmm, tablolardan birisi "Reminder" adını taşıyor ve altında 4 ve 2 rakamlar var; not edelim. Tabloların içerisinde bir de "Dark Wedding" isimli bir tablo ve 1, 5 rakamları var. Onları da not edin ve şifreli kapıya geri gelin. Şimdi sözlerin sırasına göre rakamları gireceğiz. "In my memories = Reminder; 4 ve 2", "You shall find the instrument of my suffering = 3 ve 6", "With which we celebrate our vows = 1 ve 5". Sırasıyla tıklayın (423615) ve kapı açılsın. Garip şekilli yatağı görün. Gerçekten değişik bir dekorasyon zevki Kasedeki yarım gümüş elmayı alın (diğer yarının nerde olduğunu hatırlıyorsunuz). Heykellere bakının; hepsinin bir parçası eksik.

Hemen geri galeriye gidin ve Mia ile konuşun. Dairenin anahtarını verecek ve heykellerin nasıl çalıştığını söyleyecek. Claire'in yanına gidin ve konuşun. Daha sonra çıkın ve üniversiteye gidin, Tate ile konuşun ve Mia'nın odasına girin. Yatak odasından yarım elmayı alın ve yataktaki albümden notu alın, okuyun. Elmaları birleştirin ve geri Red Lantern'e gidin, aşağı inin. Şimdi heykelleri soldan sağa 1, 2, 3, 4 diye sıralandıralım. Şifreyi çözmek için 3-2-1-4 sırasıyla eksik parçaları yerleştirin. yani 3-maske, 2-elma, 1-gül ve 4-çivi. Odanın ortasında açılan büyük boşluktan aşağı inin. İlk odada şömineye yanaşın ve anahtarı ile kare yap-boz taşını alın. Duvardaki tabloya ve anahtar deliğine dikkat. Koridora geri gelin, parmaklıkların ardında kitap var ve ona ulaşmamız lazım. Geri dönün ve diğer odaya girin. Şöminenin üzerinde dikkat ettiğiniz tablonun karışık bi hali duruyor; evet bulmaca!

Hepimizin çocukken saatlerce oynadığı ve hatta halen oynayanların bulunduğu bir bulmaca. Aşağıdaki şekle getirmeniz gerekiyor. Getirdikten sonra aldığınız yap-boz parçasını tam orataya yerleştirin.Çözüdkten sonra kasa açılacak ve anahtarın geri kalan parçasını alacaksınız. Anahtarları birleştirin ve şömineye geri gidin. Anahtarı özel bölmeye yerleştirin ve açılan kapıdan içeri girip parmaklıklı kapının arkasına geçin. Evet istediğimiz kitabı aldık. O da ne! Mark Ackerman'ın özel müşteriler listesinde adı var; keza Todd'un.

Gus:
The Scream bölümü:

Hehehe Gus sonunda dayanamayıp Skalnic tombalağını pataklıyor. Aah evet, bir de telefon etme hakkın var senin değil mi? Al sana telefon!

Dışarı çıkın ve Stasek ile konuşun. Bir cinayetin daha işlendiğinden bahsediyor; Old Lavatory'de. Ama normal yoldan gidemezsin diyor, çünkü köprü çökmüş. 5 dakika Skalnic'i oyalamasını söylüyor ve sahile gidiyoruz. Aşağı inip Skalnic ile ilk karşılaştığımız yerden geçip devam ediyoruz ve köprünün altından geçip bota biniyoruz. Karşıya geçince bot değirmene takılıyor ve değirmen merdiven gibi kalıyor. Yandaki kapı kilitli; o halde değirmenden yukarı çıkın. Sola doğru giderken suyun kenarındaki kırmızı elbiseli cesede bakın. Apolina... Hemen yanında yepyeni bir yüzük buluyorsunuz. O sırada Skalnic bize ateş etmeye başlıyor denizden. Kurşunlardan birisi kapının kilidini vuracak ve tabancası tutukluk yapınca (bak sen) kapıdan içeri gireceksiniz. Aşağı inin ve çok güzel bir matematik sorusu:

Hehe ilk başta benim yaptığım gibi hemen suyu boşaltmaya başlamayın (kanalizasyona inmek için rezervuarı boşaltmamız gerekiyorduya yoksa öyle 10-15 defa yapıp "ulan niye inmiyor bu su" dersiniz Tankın hemen sol üstünde üzerinde Çek dilinde yazılmış talimatlar bulunan kağıda bakın. Önce anlamayabilirsiniz, ama sonra çok güzel bir matematik sorusu olduğunu farkedeceksiniz. Tank, şamandıradan 5 litre su alıyor, kova ise 3 litre su alıyor. Sistemi çalıştırabilmeniz için ise tankta 4 litre su olması gerekiyor. 5-3-2+5-1=4 Komik oldu biraz ama aslen böyle olacak.

Şimdi, yukardaki vanayı açıp 5 litre suyu tanka doldurun. Kovayı altına koyun ve alttaki vanayı açıp 3 litre suyu kovaya boşaltın. Tankta 2 litre su kaldı. Hemen kovanın önündeki lavabo deliğine tıklayın ve kovayı boşaltın. Sonra kovayı yeniden tankın altına koyun ve kalan 2 litre suyu da kovaya boşaltın. Kovada 1 litre boşluk kaldı ve tank boşaldı. Yukardaki vanayı açıp yeniden 5 litre su doldurun ve alttaki vanayı açıp 1 litre suyu kovaya doldurun. Bingo! Tankta 4 litre su kaldı ve sistem çalışıyor. Yukarı çıkın ve rezervuardaki su çekilince aşağı inin.

Labirentteyiz... Çıkışa gitmek oldukça kolay. Çıkışta bir bulmaca bekliyor bizi ancak bir yüzüğün eksik olduğunu farkediyoruz. Geri dönüp kayıp yüzüğü labirentte arayacağız. Bulunduğumuz yerden doğruca yukarı gidin ve ilk sola girin ve ilk ayrımdan yukarı dönün, sonra ilk ayrımdam sağa, yukarı ve hemen sağa, tekrar yukarı ve sağa gidip ilk ayrımı atlayın aşağı gidin, sağa gidin, tekrar aşağı gidin, sonra sol, yukarı ve son olarak sol ve bir ceset daha. Artık çürümeye başlamış. (Muhtemelen Mark'ın ofisindeki tanıyamadığımız tablolardan birisi). Son yüzüğü de alın ve aynı yoldan geri başladığımız noktaya gelin. Dümdüz sağa gidin, ikinci ayrımdan yukarı çıkın, sol yapın, yukarı dönün kırçıllı yolu takip edin ve çıkıştayız.

Kapıda bir bulmaca daha var. Yukarda sıralı 6 tane yüzük ve altında boş 6 yuva ve aşağıda anahtar. Yüzükleri doğru yere ve doğru açıyla koymamız gerekiyor. 3. yüzüğü doğru şekle getirip üst-soldaki yuvaya, 1. yüzüğü doğru şekle getirip üst-ortadaki yuvaya, 4. yüzüğü doğru şekle getirip üst-sağdaki yuvaya, 2. yüzüğü doğru şekle getirip alt-soldaki yuvaya, 6. yüzüğü doğru şekle getirip alt-ortadaki yuvaya ve son (5) yüzüğü de doğru şekle getirip alt-sağdaki yuvaya yerleştirin. Şimdi de aşağıda duran anahtar şeklini aşağıdaki resimdeki gibi en üst satıra getirmemiz gerekiyor. Ufak bir kombinasyon ile onu da yukarı getirip yuvaya itin ve kapı açılsın.Mükemmel dizayn edilmiş üzücü bir ara video ile Ida'ya neler olduğunu görün. Gerçekten çok üzücü.
tıklayın, diğer maymuncukla üstten 6.ya


eFSaNe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11.01.07, 21:12   #3 (permalink)
aggressive
 
eFSaNe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: not connected
Mesaj Sayısı: 4.393
Konu Sayısı: 1023
Takım: Trabzonspor
Rep Gücü: 72894
Rep Puanı: 7287628
Rep Derecesi : eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000eFSaNe 0-8000000
Ruh Hali:

Standart Cevap: [Tam Çözüm] Still Life
Victoria:
Death Do Us Part bölümü:

Son silüeti Richard'a mı benzettiniz siz de? Yoksa ben mi çok şüpheciyim; neyse.

Richard'ın sunumunu izleyin; gerçekleşmiş vahşete sanatsal açıdan nasıl yaklaşılırmış, öğrenelim...

Mia ile konuşun ve heykeller ile sembolize ettikleri kızları öğrenin. Mia, Cynthia ve Stephanie kuralları çiğneyerek birbirleriyle görüşüyorlarmış ama Queen of Secrets kurallara bağlıymış... O bölümden çıkıp ana kordiora gelin ve tabloların arasından fıskiyenin olduğu bölüme girin. Kitabı okuyun ve resimlerine tıklayın. Geri gidip Richard ile konuşun. Tabloları getiren kişiler ile ilgili rapor hazırlamasını isteyecek Victoria. Jurnali okuyun. Ayrılın ve ofise gidin. Bunca bölümdür yerinde duran yangın söndürücüyü alabileceğinizi farkedeceksiniz B1'de iken. Alın ve asansöre binin.

Ofise gidince Claire'in masasını kurcalarken Claire bizi basacak. Diyalogun ardından Todd'un bilgisayarındaki bilgilere ihtiyacımızın olduğunu öğreniyoruz. Bir şekilde kilitli odaya girmemiz lazım. Anahtarları temizlikçiden alamayacağımızı öğreniyoruz. Hemen kahve makinasına gidin ve kenarda duran peşeteyi alıp fincanın duracağı yere koyun ve makinayı çalıştırın. Hademe orayı temizlemek için ayrılacak. Ayrılınca anahtarları ve tornavidayı alın ve Todd'un ofisine girin. Solda duran elektroşok aletini alın. Duvardaki kasaya dikkat edin; parmak iziyle çalışıyor. Bilgisayara gidin ve erişmeye çalışınca kilitli olduğunu anlıyoruz. Arşiv odasına gitmek gerekiyor asansörle ama asansörün anahtarı yok.

Todd'un fincanını alın ve dışarı çkıp parmak izi örneği alın önceden bira şişesine yaptığımız gibi. Kağıdı alıp kasaya gidin ve kasayı açın. Anahtarı alın ve ayrılın. Asansöre binin ve anahtarı en alttaki yuvaya yerleştirin. Yandaki tuşa basın ve arşiv odasındayız. Sağdaki panele yaklaşın ve tornavida ile açın. Elektroşok cihazıyla kısa devre yaptırın ve odaya girin. Hemen silahların sol tarafında duran havalandırma boşluğunun kapağını tornavida ile açın ve konsola geçin. Kılavuzu alın ve okuyun. Kırmızı tuşa basıp robotu serbest bırakın ve kameralarla neyin ne olduğunu öğrenin. İleri tuşuna basın ve robotu hareket ettirin. İlk bölümde ana koridordaki açılmayan kapının kontrol panelini patlatacağız.

Robotu ileri devam ettirin ve kapının paneline gelene kadar ilerleyin. Sakın mavi bölmelere dokunmayın şimdilik. Kapının üzerinden geçip panele gelince yine ileri tuşuna basın ve paneli patlatın. Ardından Victoria ile ana koridordan diğer kapıya geçin ve mavi platforma basmadan yangın söndürücüyü çalıştırın. Görünmeyen lazerler artık görünüyorlar. Tekrar konsola geçin ve yine bir robot çıkartın.

Burada artık bulmacadan ziyade el marifetine kalıyor iş. Burada mouseunuzu bırakıp yön tuşlarıyla ilerleyin. Bütün yönler robotun bakış açısına göre çalışıyor. Yani robot size doğru bakıyorken sola basarsanız, robot size sağ tarafını döner. Buradaki en önemli nokta; birkaç tur lazerin nasıl hareket ettiğine dikkat etmek ve lazer hareket edeceğiniz noktayı geçtiği anda oraya girip hızlıca güvenli alana geçmek. Platformda güvenli alan dediğim yerler lazerin hiç uğramadığı yerler. Diğer bölgelere ya robot geçemiyor oluyor ya da lazer geziniyor. Robotla doğru yolu dikkatlice aştıktan sonra en son tamamen yukarıdan aşağı inerek paneli patlatmanız gerekiyor.

Lazeri devre dışı bıraktıktan sonra odaya gidin ve arşiv odasına girin. Teknolojinin nelere kadir olabileceğini izleyin ve aradığınız dosyayı incelemeye başlayın. İlginç olan nokta, Ackerman hakkında aradığınız herşey aynı tarihte silinmiş. Yalnızca birisi kayıp; onu da Gus çalmış. Hemen durumu çakozladık: Aradığımız bilgi evde! Tam işimizi bitirmişken Todd tombalağı ile karşılaşıyor ve karşılıklı atışarak istifa ediyoruz. Hemen ofisten çıkın ve babanın evine gidin. Mutfağa giden yola sapmadan karşı odaya, yani havuzlu alana geçin. Havuzun başında babanın bıraktığı alet çantasından bistüriyi alın ve çalışma odasına çıkın. Üst katta koridorun sonunda. Bilgisayarın üstündeki tabloya bakın ve arkasını çevirin. Bir potluk var. Bistüriyi üzerinde uygulayın ve bingo! Güzel bir kurgulamayla yapılmış olan sahneleri izleyin ve Gus, Milena, Vladanna ve Peter'a olanları öğrenin. Bu arada kayıp dosyaların nereye gittiğini de öğreniyoruz.

Tam dışarı çıkacakken Claire'dan telefon geliyor ve Mia'nın başının dertte olduğunu öğreniyoruz. Hemen oradan ayrılıp üniversiteye gidin ve odaya yönelin. Süper aksiyon sahnesinde Victoria'nın nasıl Trinity gibi dövüştüğüne tanık olun. Aynı zamanda Vaclav'ın odaya girdiğinde ve maskesi düşmüş katili gördüğünde hiç şaşırmadığına ve öldüğüne tanık olun. Victoria ayılınca Mia'nın olmadığını ve Vaclav'ın öldüğünü farkedecek. Mia'nın çantasından tabancayı alın.

Şimdi Mia'nın nereye gittiğini bulmamız lazım. Victoria katilin birebir Mark Ackerman'in tablolarını taklit ettiğini biliyor (ya da tam tersi mi?). Derhal Richard'ın galerisine gidin ve galerinin boş olduğunu görün. Bilgisayarda araştırma yapmak istiyoruz ama ne araştıracağımızı bilmiyoruz. Tablolara bakın. Bütün tabloara bakın ve en son olarak aşağıdaki tabloyu bulun (ana koridordan yukarıdaki bölüme girdiğinizde en sondaki tablo).Tabloda köprüye ve kıza tıklayın. Şimdi bilgileri bulduk. Hemen bilgisayara gidin. Boş olan arama satırları artık dolu. Bildiğimiz Google tarzı bir araştırma yapacağız... Ortak bilgileri düşünün. Köprü, kız, Prag... Chicago, Prague ve Bridge seçin ve arama tuşuna basın. Aradığımız bilgiyi bulduk! Gus ile birlikte Amerika'ya gelen Vladanna'nın köprü için sermaye sağladığını öğreniyoruz: Charles' Bridge.

Dışarı çıkın ve arabaya binin, köprüye tıklayın... Yine hoş bir video ile katili göremeden oyunu bitirin.

Ama credits sonunda öğreniyoruz ki, Still Life...


eFSaNe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 18.01.07, 17:18   #4 (permalink)
Banned
 
angel1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Jan 2007
Mesaj Sayısı: 125
Konu Sayısı: 54
Rep Gücü: 0
Rep Puanı: 2050
Rep Derecesi : angel1 0-250000angel1 0-250000angel1 0-250000angel1 0-250000angel1 0-250000angel1 0-250000angel1 0-250000angel1 0-250000angel1 0-250000angel1 0-250000angel1 0-250000
Ruh Hali:

Standart Cevap: [Tam Çözüm] Still Life
saolş.............


angel1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04.07.13, 16:32   #5 (permalink)
Paylaşımcı Tayfa
 
nk83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Jul 2007
Mesaj Sayısı: 2.318
Konu Sayısı: 1132
Takım: Galatasaray
Rep Gücü: 357737
Rep Puanı: 35772270
Rep Derecesi : nk83 0-10000000nk83 0-10000000nk83 0-10000000nk83 0-10000000nk83 0-10000000nk83 0-10000000nk83 0-10000000nk83 0-10000000nk83 0-10000000nk83 0-10000000nk83 0-10000000
Standart Cevap: [Tam Çözüm] Still Life
Bunu bitirmiştim ama nasıldı unutmuşum bir daha mı oynasam ne


__________________
~*~Bazen gerçekleri, yalnızca aklını imkânsıza açtığında bulabilirsin~*~ Fringe - Walter Bishop
~*~Mümkânsız (Mümkün olup imkansızı çağrıştıran birleşim) ~*~How I Met Your Mother-Barney Stinson
nk83 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkTüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 07:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.0.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
ForumTayfa

Arşiv: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 95 96 97 98 99 100 102 103 104 105 106 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 167 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271


ForumTayfa - Link Değişimi
Telinka İletişim | Voip Ürünleri | Link Değişimine Katılın |

Sitemiz bir forum sitesi olduğundan dolayı, kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. ForumTayfa Yöneticileri mesajları itina ile kontrol etse de, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız [email protected] email adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.

Any member of our web site has the right of adding comments instantly without getting permisson due to the forum structure of our site basis. Althought, our site modarators check comments with care, all the responsibilities sourced from these comments directly belong to the members. If you still find any illegal content in our site ( A.buse, H.arassment, S.camming, H.acking, W.arez, C.rack, D.ivx, Mp.3 or any Illegal Activity ), please report us via [email protected] .Your reports will be evaluated as soon as the arrival of your e-mail.