ForumTayfa  

Go Back   ForumTayfa > Oyun Dünyası > Tüm Oyunlar > Tam Çözüm

Tam Çözüm Oyun tam çözümlerini paylaştığımız bölüm...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 24.12.07, 00:57   #1 (permalink)
28:06:42:12
 
-BuRAk- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: Ankara
Mesaj Sayısı: 11.490
Konu Sayısı: 2068
Takım: Galatasaray
Rep Gücü: 543106
Rep Puanı: 54308119
Rep Derecesi : -BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000
Ruh Hali:

Standart Crysis Tam Çözüm
Alıntıdır.

CONTACT ( İLK BÖLÜM )

Takım olarak yaptığınız paraşüt atlayışı sonrası bir sorun oluyor ve ada yerine denize düşüyorsunuz. Yüzerek karaya çıkın. Düşmenin etkisinden olsa gerek Nano-Suit elbise çalışmıyor, ama biraz sonra devreye giriyor. Biraz ilerledikten sonra üç Koreli asker göreceksiniz. Onları öldürün ve devam edin. Burası ilk bölüm olduğu için genellikle kontrollerin ve silahların özelliklerinin öğrenilmesi üzerinde duruluyor. Biraz sonra Jester ile karşılaşacaksınız. Atlama sırasında Astec’in kaybolduğunu söylüyor. Beraber olarak onu aramak için yola koyulun. Biraz sonra Astec’in ölmüş olduğunu göreceksiniz. Şimdi yeni bir görev alacaksınız. Sizden Gps istasyonunu yok etmeniz isteniyor. Yavaş yavaş gün dönüp, sabah olurken ilk kez bir kamp görüyorsunuz. Haritada belirtilen noktaya gidip, F tuşunu kullanarak makineyi kapatın ve yolu izleyin.Size saldıran düşmanlara karşı dikkatli olun.Hepsini öldürmek zorunda değilsiniz, ama öldürdüklerinizin üzerinden silahlarını da alarak devam edin. Yol üzerinde bir cip olması gerekiyor. Onu alın ve yolu sürekli takip edin. Yol ayrımına geldiğinizde sağ taraftan ilerleyin. Kore askerlerinin yol üzerine döşediği barikatı göreceksiniz. Askerleri halledin ve karşı taraftaki kayalıkları aşarak ilerleyin. Bunu yapmak için Maximum strengh özelliğini aktif hale getirin. Burayı da geçtikten sonra araya bir video girecek ve bu kez Jester kaçırılacak. Bu kez onu bulmak için haritada belirlenen noktaya ulaşmak için harekete geçin. Çok geçmeden onun da öldüğünü göreceksiniz ve bölüm sona erecek.

RECOVERY ( 2. BÖLÜM )


Bölüm başlarken yanınızda Propiat ve Psyco var. Evlerin olduğu yere gittiğinizde tüm askerlerin ölmüş olduğunu göreceksiniz ve aldığınız yeni bir emir sonrası tek başınıza hareket etmeniz gerekiyor yine. İlerde bir cip var. Onu alıp sağda çıkan ilk yoldan yukarı ilerleyin. Askerleri öldürün. En tepede bir ev göreceksiniz. Onun arkasında bir Bazuka ve Sniper var. Evin içinde de cephane mevcut. Bazukayla, evin yanındaki radar istasyonunu yok ettikten sonra tekrar evin arka tarafından aşağıya atlayın. Karşı taraftaki kampa doğru ilerleyin. Her tarafta mayın olduğu için mecburen kamp kapısına giden yolu kullanmalısınız. Girişin sağ ve sol taraflarında iki adet makineli tüfek var. Eğer az önce Sniper tüfeğini aldıysanız şimdi kullanmanın tam sırası. Kampa girdikten sonra hedefte belirtilen eve gidin ve içerisini temizleyin. Her yerden askerler saldıracak dikkatli olun. Daha sonra diğer büyük eve uğrayın. Burada ikinci katta bir rehine var. Kapıyı açınca Psyco’da geliyor. Kısa bir video girecek ve yeni bir görev alacaksınız şimdi. Öncelikle birinci kata inip ortadaki odaya bir bakın. İçeriden cephane ve en önemlisi bazuka alıp hedefte belirtilen tankı vurmak için çatıya çıkın. Amaç iki tankı da yok etmek. Eğer tankı yan tarafından üç isabetli atışla vurursanız imha olacaktır. Aynı şekilde diğer tank için de aynısını yapın. Eğer bazuka merminiz biterse, daha önce girdiğiniz iki katlı binaya tekrar uğrayarak tedarik edin ve arka yola çıkarak devam edin. Kayalıklar görürseniz zıplama özelliğini kullanın. Ormana gireceksiniz. Karşıda küçük bir şelale göreceksiniz. Hemen sağ tarafında kayalar mevcut. Zıplayarak üzerlerinden atlayın ve suyun içinden devam edin. İlerde sağ tarafta yukarı çıkan bir yol var. Onu kullanmadan su içinden ilerleyin. İkinci kez küçük bir şelale daha göreceksiniz. Bu kez sol taraftan ilerleyin. Askerlere dikkat edin. Yol üzerinde bir ağaç parçası göreceksiniz. Oradan geçin ve üçüncü küçük şelaleyi görünce hemen yanında da Propiat’ı göreceksiniz. Şimdi şelalenin yanındaki mağaradan içeri girin ve bölümü tamamlayın.

RELIC ( 3. BÖLÜM )

Kısa bir konuşmanın ardından Propiat’ta kaçırılıyor. Şimdi haritada gösterilen noktaya ilerleyin. Amaç yine radar istasyonunu kapatmak. Askerleri unutmadan F tuşuyla aleti kapatın. Yola çıkın. Yine bir cip olabilir. Yol boyunca yol ayrımına gelene kadar ilerleyin. Ayrımı görünce soldan devam edin. Karşıda bir kamp göreceksiniz, ama gidemezsiniz. Çünkü köprü kullanılamaz halde. Soldaki çıkıntıya atlayın ve daha sonra suya atlayarak biraz yüzün. Sol taraftan karaya çıkın ve biraz ilerleyin. Tekrar sol tarafta yukarıya çıkan bir yol göreceksiniz. Bu yolu takip ederek en tepeye çıkın ve kampa girin. Burada fazla asker var. Üstelik helikopter’e de dikkat ederek, hedefte gösterilen konteynıra girin. Tam karşıdaki bilgisayarda bulunan bilgileri download edin. Bu işlem bittikten sonra kampın arka tarafına doğru ilerleyin. Az önce gördüğünüz büyük şelalenin kaynağını oluşturan bir su göreceksiniz. Oraya atlayın ve yeni kampa ulaşın. Askerleri önünüzü açacak şekilde hallettikten sonra daire şeklindeki binaya girin. Kapıyı açın ve bir video daha girecek. Patlamadan sonra girdiğiniz şifreli kapının hemen solunda silah ve cephane bulunuyor. Bunları alarak dışarı çıkın. Yavaş yavaş akşam oluyor. Hedefte belirtilen yere gittiğinizde kulübe yanında duran bir bot göreceksiniz. Buna binerek su boyunca ilerleyin. Şelaleden aşağıya atlayın. Az önce gördüğünüz kırık köprünün altından geçeceksiniz. Bu sırada yaklaşık beş dakika boyunca sürekli yürüyeceksiniz. Sizi rahatsız eden pek asker olmayacak, ama peşinize bir helikopter takılabilir. Buna dikkat edin. Hedefe vardığınızda harabe bir mezarlıkta olmanız gerekiyor.Şimdi uçağa binip gitmek gerekiyor, ama etraf güvenli değil. Son görev olarak, bu bölgeye gelecek olan birkaç Nano-Suit elbise giyen askeri öldürmek gerekiyor. Bunun sonrasında uçak iniş yapacak ve binerek bu bölümü de tamamlayın.

ASSAULT ( 4. BÖLÜM )

Bir asker size kendini takip etmesini söylüyor. Kısa süre takipten sonra olaylar anlaşılıyor. Üç adet Air-craft bulmalı ve yok etmemiz gerekiyor. Amaç bu. İlk Air-craft’ı yok etmek için hemen yanında bulunan evin civarındaki uzaktan kumandalı patlayıcıyı alın ve patlatın. Daha sonra buradaki köprüden devam edin. Barikatı görene kadar ilerleyin ve gördüğünüzde sağ taraftaki yola sapın ve ilerleyin. Etrafta yeterince cephane mevcut. Askerlere ve helikoptere dikkat edin ve ikinci Air-craft’ı da yok edin. Sağ taraftan deniz kısmından ilerleyin. Biraz sonra ilerde bir liman göreceksiniz. Oraya gidin. Burada sizden elemanlarda bulunuyor. Askerleri temizleyin. Hemen karşınızda büyük bir bina var. Burada cephanelik mevcut. İhtiyacınız kadarını alıp askerleri temizleyin ve geminin yanına gidin. Burun kısmına yakın en alçak yerden gemiye atlayın. (Maximum strengh özelliğiyle) Merdivenleri çıkın ve açık kapıdan girip, bilgisayarı kullanın. Şimdi hava destek kuvveti aktif olacak. Gemiden aşağıya inin ve geminin en yüksek noktası olan radar’ını B tuşuyla dürbünü açarak ve Mouse ile hedefi kilitleyerek gösterin. Birazdan hava kuvvetleri gemiyi bombalayacak. Şimdi limanın güvenliğini sağlamak gerekiyor. Bir yada iki adet helikopter gelecek. Ayrıca birkaç asker. Bunları da hallettikten sonra arka kapıdan ilerleyin ve tankların olduğu yere gelince bölüm sonlanacak.

DNSLAUGHT ( 5. BÖLÜM )

Bu bölümde anlatacak pek bir şey yok. Call of duty oyununda tank kullanır gibi ilk aşamada tank kullanarak diğer tankları yok etmeye çalışıyorsunuz. Eğer ağır hasar alırsanız yaya olarak yola devam etmek zorundasınız. Bu duruma düşerseniz sürekli kaçarak ve saklanarak devam edin. Tanklarla ve askerlerle çevrili büyük bir barikat gördüğünüz zaman sağ taraftaki kayalıklardan yukarı tırmanın. Önünüzde mayınlı bir yer var. Her birine uzaktan ateş ederek patlatın ve yolu temizleyin. İlerleyerek tren vagonlarının olduğu yere gelin. Burada iki adet kulübe var. İkisinde de silah ve cephaneler bulunuyor. Askerleri öldürdükten sonra tankı alın ve ilk kırmızı vagonu patlatarak yol açın. Bu yoldan tank ile ilerleyin. Tekrar yaya olarak ilerlemeniz gerekebilir. En sonunda başka bir kampa daha geleceksiniz. Burada da iki tank var ve yok etmek gerekiyor. Bunun için hemen yanlarında bulunan benzin bidonlarına ateş edin ve patlamalarını kısa yoldan sağlayın. Oldukça fazla asker burada da var. Dikkat edin ve kampın arka tarafından demir yolunu takip ederek yola devam edin. Sağ ve solda iki makineli var. Bunları da yok edip yolu biraz daha takip edince bu bölüm de sona ermiş olacak.

RECKONING ( SON BÖLÜM )

Kısa bir takipten sonra gemiden içeri girin ve radarda belirlenen noktaya gidin. Kısa bir yürüyüşten sonra bir odaya geleceksiniz. Boss, burada Nono-suit elbisesinin onarıyor. Biraz sonra oradan o kalkacak. Böylece siz oturacaksınız. Bu sırada bir görevli elinde bir silahla geliyor ve bu silahı hemen yanınızdaki dolaba koyuyor. Buna dikkat edin ve işlem tamamlandıktan sonra yukarıya çıkın. General ile görüşün. Araya bir video girecek ve ilk saldırı başlayacak. Saldırı sonucu hasar alan kapıyı açmak için “Maximum stranger” özelliğini aktif hale getirin ve yumruk darbesiyle kapıyı açıp devam edin. Oda kapısının hemen karşısındaki kapıdan girin ve yerdeki silah ile masadaki tüfeği alın. Merdivenlerden aşağıya inin. Orada makineli bir tüfek ve cephanesi var. Onları alıp arızalı kapıyı açıp geminin güvertesine çıkın tekrar. Size lazım olacağı kadar silah ve cephaneyi etraftan temin edebilirsiniz. Burada amaç belli bir süre boyunca gelen yaratık saldırılarını bastırmak. Yaklaşık yirmi dakika kadar. Bunu yaparken ateş ettikleri sırada kendinizi olabildiğince koruyun çünkü belli bir süre bu saldırıya maruz kalırsanız tamamen donuyorsunuz ve bir darbe daha alırsanız ölüyorsunuz. Tüm yaratıkları öldürdükten sonra geminin ucuna doğru olan noktaya gidin ve asansörle aşağıya inip hangara gelin. Yaratıkları öldürün. Bir adam göreceksiniz merdivenlerin yukarısında ve size sesleniyor. Size bir kapı açacak oradan ilerleyin. İlerde bulunan merdivenlerden yukarı çıkıp güç şalterini açın ve aşağıya inerek merdivenlerin altında kapalı olan kapı şimdi açıldığı için oradan devam edin. Şimdi kontrol odasına gitmek gerekiyor. Biraz yürüdükten ve havalandırmadan geçtikten sonra buraya da geliyoruz haliyle. Kırmızı düğmeye basarak reaksiyonu başlatın. Tam bu sırada yaratıklar geliyor ve reaksiyon yarıda kesiliyor. Burada yine “Maximum stranger” özelliğini aktif ederek geriye kalan üç adet tüpü de kendiniz hızlı bir şekilde yerine yerleştirin ve buradan ayrılın. Fazla kalırsanız sağlığınız için iyi değil çünkü. Yukarıya doğru ilerlemeye başlayacaksınız . Birazdan daha önce gelmiş olduğunuz tanıdık bir odaya geleceksiniz ve daha önce gördüğünüz bir silah vardı. İşte o silahı şimdi alma vakti geliyor. Alın ve ilerleyin. General’imiz yaratıkların saldırısına uğruyor ve ölüyor. Ölmeden önce işi bitirmemizi söylüyor. Böylece bir kez daha güverteye çıkıyoruz ve daha önce kendisinden kaçarak kurtulduğumuz dev örümcek tekrar karşımızda duruyor. Öldürmek oldukça kolay aslında. Yaratığın gövde kısmına özellikle isabetli yapacağınız bazuka atışları sonrası (7-8 adet) yaratığın zırhı dağılmaya ve en nihayetinde yok olmaya başlıyor. Bitti mi peki ? Daha değil. Şimdi radarda belirtilen noktaya ilerleyin ve ne olduğunu pekte anlamayacağınız bir şey çıkacak denizden. Yaratık veya mekanik bir adacık. Ne derseniz. Bunu yok etmek için vur-kaç taktiğini oldukça fazla uygulamalı ve cephanenizi verimli kullanmanız gerekiyor. Öncelikle yaratığın sağ ve sol, üst ve alt kısımlarında bazı silahlar bulunuyor. Özellikle bazuka ve makineli tüfek yardımıyla bunları yok edin ve finalinde sıra geliyor sonradan aldığınız silaha. Bu silahı yaratığın sağ ve sol kollarına önce hedef alarak, sonra kilitleyerek birkaç defa ateş etmeniz gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra artık oyun sonu videosunu izleyebilirsiniz…


__________________


Forumla ilgili aklınıza takılan sorular için [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...].

[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]

-BuRAk- isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 29.12.07, 01:54   #2 (permalink)
LorD oF ThE RocK
 
t o F i t A - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Jul 2007
Nereden: İzmir
İlişki Durumu: Evli
Mesaj Sayısı: 29.847
Konu Sayısı: 2568
Takım: Beşiktaş
Rep Gücü: 1136265
Rep Puanı: 113622367
Rep Derecesi : t o F i t A 0-10000000t o F i t A 0-10000000t o F i t A 0-10000000t o F i t A 0-10000000t o F i t A 0-10000000t o F i t A 0-10000000t o F i t A 0-10000000t o F i t A 0-10000000t o F i t A 0-10000000t o F i t A 0-10000000t o F i t A 0-10000000
Standart Cevap: Crysis Tam Çözüm
Çok hilekar gördüm sizi bayım


__________________
.


Aşk; mucizeleri sever (:
t o F i t A isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 29.12.07, 17:06   #3 (permalink)
28:06:42:12
 
-BuRAk- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: Ankara
Mesaj Sayısı: 11.490
Konu Sayısı: 2068
Takım: Galatasaray
Rep Gücü: 543106
Rep Puanı: 54308119
Rep Derecesi : -BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000
Ruh Hali:

Standart Cevap: Crysis Tam Çözüm
Alıntı:
tofita Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Çok hilekar gördüm sizi bayım
yok vallahi ben hiç bakmadan bitirdim , zaten kolay oyun bazı yerleri karışık o kadar


__________________


Forumla ilgili aklınıza takılan sorular için [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...].

[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]

-BuRAk- isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 31.12.07, 18:56   #4 (permalink)
Banned
 
onuralp44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2007
Mesaj Sayısı: 8
Konu Sayısı: 2
Rep Gücü: 0
Rep Puanı: 10
Rep Derecesi : onuralp44 0-250000
Ruh Hali:

Standart Cevap: Crysis Tam Çözüm
saaol...emeğine sağlık


onuralp44 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkTüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 08:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.0.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
ForumTayfa

Arşiv: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 95 96 97 98 99 100 102 103 104 105 106 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 167 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271


ForumTayfa - Link Değişimi
Telinka İletişim | Voip Ürünleri | Link Değişimine Katılın |

Sitemiz bir forum sitesi olduğundan dolayı, kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. ForumTayfa Yöneticileri mesajları itina ile kontrol etse de, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız [email protected] email adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.

Any member of our web site has the right of adding comments instantly without getting permisson due to the forum structure of our site basis. Althought, our site modarators check comments with care, all the responsibilities sourced from these comments directly belong to the members. If you still find any illegal content in our site ( A.buse, H.arassment, S.camming, H.acking, W.arez, C.rack, D.ivx, Mp.3 or any Illegal Activity ), please report us via [email protected] .Your reports will be evaluated as soon as the arrival of your e-mail.