ForumTayfa  

Go Back   ForumTayfa > Oyun Dünyası > Tüm Oyunlar > Tam Çözüm

Tam Çözüm Oyun tam çözümlerini paylaştığımız bölüm...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 24.02.08, 23:37   #1 (permalink)
28:06:42:12
 
-BuRAk- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: Ankara
Mesaj Sayısı: 11.490
Konu Sayısı: 2068
Takım: Galatasaray
Rep Gücü: 543106
Rep Puanı: 54308119
Rep Derecesi : -BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000
Ruh Hali:

Standart Tomb Raider Anniversary Tam Çözüm
Alıntıdır.
PERU:

Peru - Mountain Caves


Oyuna başlayınca ortadaki taş sütunun arkasındaki taştan karşı duvarın çıkıntısına atlayın. Sağa doğru yan yan gidin. Ara yere gelince D tuşu + space yaparak yan ara yere atlayın. İleride ters takla atarak beyaz kayaya çıkın. Sağa gerilerek uzun atlatın ve yukarı çıkın. Burada iple atlayacağınız yer nazar boncuğu şeklinde görülüyor. Kaşarken Atlama tuşu (Space) na basarken ip atma tuşu (Q) basarsanız iple karşı kayaya atlayabilirsiniz.
Merdivenlerden yukarı çıkın. MOUNTAIN CAVE ye geleceksiniz. (CHECKPOINT) Adamımız bizi burada bekliyor. Şimdi bu kapıyı açmanın yolunu arayalım.
Soldaki taş çıkıntıdan yukarı tırmanın. Karşıya geçin. İple kapının sağ üst kısmına çıkın. Sağa yan yan ilerleyin yan atlayışla kayaya tırmanın. Yukarı çıkıp düğmeye basın. Kapı açıldı.
İçeriden 4 kurt hücum ediyor. Maalesef rehberimizi öldürüyor. Demo ile Lara bize iş bırakmadan bütün kurtları öldürüyor. Rehberin ölmesine üzülüyoruz ama What fayda. Kapıdan içeri girin (CHECKPOINT)
İleride çöken zemine basınca yan duvarlardan oklar atılmaya başlayacak. Burası bize yabancı değil. Dikkatli bir şekilde (Shift) burayı geçin. Veya sağ ve sol duvarlarda bu okları durduran kol var bunları çekerseniz ok akışı duruyor. (Teşekkürler Murat)
İleride merdivenden çıkın. Karşıya atlayın. Yan atlayarak yukarı çıkın. (CHECKPOINT)
Meyilli yerden kayarken ip kullanın ve salınma hareketi ile karşı duvar çıkıntısına tutunun. Düşerseniz ilerleyin ve kolu indirip kapıyı açın. içeri girin. Asma köprüden geçerken köprü çöküyor, aşağıda 2 aç kurt ağzını açmış bizi bekliyor. Bunları demoda gördüğünüz gibi hoplayıp zıplayıp öldürün. Yıkık köprünün sallanan ucundan yukarı çıkın. Sağda 2 defa tırmanıp çıkabileceğiniz bir yer var. Yukarı çıkınca sağdaki asma köprüden geçin. Merak etmeyin bu köprü sağlam. çökmüyor.
Sallanan ipin yanına gelin. Önce aşağı inip ayıyı öldürün. Aşağıda sağda kol var bunu indirince kapı açılacak. Kapıdan girip ödülü alın. Yine asma köprünün yıkık ucundan çıkarak aynı yere gelip ipe atlayın. Soldaki kovukta büyük sağlık paketi var. İp ile oraya atlayıp alın. Sonra aynı şekilde yana atlayıp aşağı inin. Barfiks yapacağınız demire gelin.
Barfiks ile karşıya atlayın. Aşağı inin. Yan duvardan otomatik oklardan dikkatli geçin (Shift tuşunu kullanarak) Koridorun sonunda yerde taş düğme var. Basarsanız ne işe yarıyor anlarsınız.

Sol yan duvardan yukarıya tırmanın. Kurdu öldürün. Koridor sonunda 2 barfiksi kullanarak karşıya geçin. Buradaki kurtları da öldürün. Sondaki barfikse atlayın. Bu dönerken yandaki çıkıntıya atlarsanız aşağıdaki kapının bir kilidini açmış olacaksınız. Bu sırada zaman sayımı başlıyor. Hemen aşağı inin karşı duvara tırmanıp yan duvardan gelin ve zıplayıp kapının diğer kilidinin açılmasını sağlayın. Yine aşağı inip yerdeki taş düğmeye basarsanız kapı açılacak. Kapıdan girip bölümü bitirin.

Peru- City of Vilcabamba
Merdivenlerden yukarı çıkın ayıyı öldürün. İleride sütuna atlayın yukarıdan aşağı inin. yan duvardan 2 ci sütuna atlayın.. Yukarıda ters atlayışla üst kata çıkın.
Merdivenden aşağı inip kurdu öldürün. İleride ayı çıkabülür. Netekim çıktı onu da öldürün. Sol tarafta anahtar isteyen bir kapı var. Burayı unutmayın geri geleceğiz. Anahtarı bulmak için kuyunun yanına gelin (CHECKPOINT) İçine atlayın.
Alt geçitten hızla ilerleyin. Karşıda medipak var bunu alın. Hızla duvardaki kolu indirin. Açılan tepedeki deliğe nefesiniz bitmeden çıkın. (CHECKPOINT) Soldaki kolu indirin ve kapıyı açın. Tahta merdivenden yukarı çıkın. (CHECKPOINT) Kulübenin penceresinden karşıya atlayın. İçerideki kafesi çekin. Soldaki kapının koluna nişan alarak (Z tuşu ile) kırın ve kapı açık olsun. Kafesin açtığı yerden girin karşıdaki shotgun mermilerini alın. İleride solda köyün anahtarı var. Zaten aradığımız anahtar bu. Geri dönüp kapıyı açın (CHECKPOINT)
Kapıdan girerken kurtların saldırısına hazır olun. Totemin önünden geçin ve kurtları öldürün. Merdivenlerden yukarı çıkın (CHECKPOINT)
Ana kapıyı açmaya çalışacağız. Soldaki kapıdan girin. Havuzlu odanın yan duvarlarından tırmanıp karşı yakaya geçin. Rampadan yukarı çıkın. Yarasalara dikkat. İleride kalın kola atlayın. Böylece ana kapının bir kilidi açıldı. Aşağı inin bu defa ana kapının sağından girin. Havuzlu odanın yan duvar çıkıntılarından yukarı çıkın. Rampadan ilerlerken yarasalar hücum edecek bunları hal edin. Karşı rampaya atlayın ve kalın kola zıplayınca ana kapının 2 ci kilidi de açılacak. İnin ve kapıdan geçin (CHECKPOINT)
İleride kayalara zıplayın ve tutunun. karşınızdaki dikey duran sütunun tepesine dengenizi koruyarak atlayın ve vakit kaybetmeden karşıya zıplayın. İleride yine dik duran sütunun tepesine dengenizi koruyarak atlayın ve karşıya zıplayın. Böylece bölümü bitireceksiniz.

Peru- The Lost Valey:
Merdivenin son basamağına kadar gelin daha aşağı inmeyin. Yoksa kurtlar ham yapıyor. Onları buradan öldürün. Soldaki dişli çarkı alın. Yukarıda lazım olacak. Tahta merdivenden yukarı çıkın. Dişliyi burada yerine yerleştirin ve kolu indirin. Çarklar dönmeye başlayacak. Barfiks hareketi ile önce yan kola sonra karşıdaki kırık merdivene atlayın. Yukarı çıkın. Buraya da bir dişli lazım. Bunu bulmak için yandaki duvar çıkıntısına atlayın yan yan gidip ters atlayışla tahta platforma çıkın. Soldaki beyaz çıkıntıya zıplayıp tutunun yan yan dibin yukarı fırlayın. İpin karşısına gelince ters atlayışla ipe tutunun. Salının ve sağınızdaki çıkıntıya tutunun. Yan yan giderek ileride düşebileceğiniz bir platform var. Buraya düşün. Düşmenin etkisi ile yandaki merdiven düşüyor ve size bir barfiks hazırlıyor. Soldaki mağaraya girerseniz bir ayı var onu öldürüyorsunuz (CHECKPOINT).
İlerde yukarıda pistol mermileri var.
Tekrar barfikse gelin atlayıp tutunun ve dönerken karşıya atlayın. Böylece şelalenin üst kısmına geldik. İlerleyin nehrin karşı yakasına atlayın. Yukarı tırmanın. karşıda yarı yıkık bir köprü var. G ye basıp ateş ederseniz bu köprü parçalanıyor ve aşağı düşüyor. Atlamamız için bir demir bırakıyor. Şimdi bunun karşısına kadar tırmanıp gelin ve ters atlayışla demire tutunun ve dönerek karşı kenara zıplayın. Rampadan yukarı çıkın. Çelik halatınızı kullanarak karşıya geçin. Yan duvar çıkıntılardan yukarı çıkın kapıdan geçin ve dişli çarkı alın. Dönen dolabın demirine atlayıp karşı çıkıntıdan ters atlayışla karşıya geçin ve kapıdan girin. Kolu indirin su altında bir kapı açılacak. (CHECKPOINT) Gerisin geriye dönüp dişliyi yerine takın ve kolu indirin. Aşağı inip ortadaki kuyuya girin nefesinizi idareli kullanıp geçitten geçin medipaka ulaşın. Kuyudan çıkın. Tekrar 2 ci takmış olduğu dişliye gelin. Solda dönen dolaba atlayın vakit geçirmeden koşarak karşı platforma atlayın. Acele olmazsanız dönen dolap sizi aşağıya atıyor. Buraya da bir dişli takmak gerekecek.
Tekrar barfiksin olduğu mağaraya gelin. içeride ayıyı öldürün. Kayalardan yukarı çıkıp pistol mermilerini alın. İki tane ağaç direk görüyorsunuz. Öndekine tırmanın yukarıda ters atlayışla duvar çıkıntısına oradan bir yukarı zıplayın. Ters atlayışla direğin tepesinde dengeli durun (E tuşu) 2 ci direğin tepesine atlayın. Oradan da karşı aralığa ve aşağı inin. Merdivenden çıkın pistol mermilerini alın. (CHECKPOINT) Burada biraz akrobasi yapacağız. Kayan platformdan karşıya sonra yandaki barfiks demirinden karşıya atlayın. Yukarı çıkın (CHECKPOINT) İleride zemin çöküyor ve Cennet gibi bir yere geliyorsunuz. Ağaçları yeşilliğini şelaleyi seyrederken dinozorların hücumuna uğruyorsunuz. Bunları ı temizleyeyim derken 2 ci bir gurup geliyor. Dinozorlardan kurtulmak için solda ok işaretleri çıkıyor. Bu oklara göre yön tuşlarına basın. Sonunda Raptor geliyor. Epeyce mücadeleci bir savaşa hazır olun
Benim taktiğim mızraklı kütüklerin arkasındaki kayalıklara çıkıp raptoru kızdırmadan devamlı ateş etmek. Sağ üstte raptorun sağlık barı altta da kızgınlık derecesi var. Çok kızdırsanız bar doluyor ve raptor efendi saldırıyor. Ama kızdırmadan yavaş yavaş öldürürseniz sizin enerjiniz bile bitmiyor.
Diğer bir taktik: Asıl püf noktası onu kızdırmak alttaki barı doldurup onun kızdırınca bağırmaya başlıyor size koşmadan önce tam kafasının etrafında turuncu bir yuvarlak beliriyor.O belirdikten sonra ateş etme tuşu değil de sadece silahı doğrultup hedef alan bir tuş var şu an hatırlamıyorum.Ona basıyoruz ve üstümüze koşmaya başlayınca sağa sola atlama tuşu ile atlıyoruz.Atladığımız anda slow motion durumu oluyor ve her şey yavaşlıyor matrix modu yani.Sonra ekranın en sağından ve en solundan iki tane sönük hedef tam dinazorun kafası hizasında birleşmek için hareket ediyor.Tam kafasında birleşince kırmızı oluyor ve biz o anda basınca kurşun tam kafasına isabet ediyor ve çok enerjisi gidiyor.Eğer zamanında basamazsak hedefler ayrılıyor ve karavana oluyor ateşimiz.Bunu 4-5 kere tekrarlayınca ölüyor (Teşekkürler MoBy)
3 cü bir taktik: t-rex de ki asıl amaç onu kızdırıp etrafta bulunan 3 tane büyük büyük dikenli tahta var size doğru koştuğunda siz tam o tahtanın önünde olacaksınız ve yaklaştığı anda shift ile sağ yada sola kaçacaksınız ve t-rex onlara çarpıp o tahtaları parçalayacak ve canı büyük ölçüde azalacak 3 kez bu işlemi tekrarladığınız zaman ölüyor ve çok fazla ateş etmenize gerek kalmıyor. (Teşekkürler Hasandlk)

Sonunda raptoru öldürün (CHECKPOINT)
Yıkılan kayalıklardan çıkıp havuzu geçin ve dişliyi alın. Suya dalın. Tünelden geçin. Yukarı çıkın. Buradaki duvarın yan çıkıntısından dik direğin tepesine dengeli atlayın. Yine yan duvardan pencereden çıkın. (CHECKPOINT). Sağdaki medipackı alın.
Kapının yanındaki kayadan yukarı çıkın ve yolu devam edip direğe atlayın. Ters atlayışla kapıdan girin. İlerleyin asma köprüye geleceksiniz köprünün kırık kenarından karşıya atlayın. Aralıktan medipacı alın. soldaki duvar çıkıntısına zıplayın devam edin ters takla atarak en yukarı çıkın. Burada uzun atlayışla kaşıya gidin. Aşağıda Artifact var. Bunu alın. Aşağı inin şelalenin orada 2 adet medipact var.
Kayaya çıkın medipactı alın yukarı çıkıp kapıdan geçin. (CHECKPOINT). Tekrar aynı yere gelin. İleride rampadan kayarak inerken zıplayın ve direğe tutunun. Ters atlayışla pencereye girin. Yukarı çıkın. En yukarıda solda kayacağınız bir zemin var. Buraya atlayın. Kayarken bir daha zıplayıp 2 ci kayan zemine geçin buradan da 2 adet barfiks demiri var. Bunlara tutunarak tahta platforma zıplayın.

Tahta platformlardan devam edin ve mağara içine girin. İlerleyin. Meyil zeminden kayın karşıya tutunun. Duvarın yan çıkıntılardan üste çıkın. Yine ilerleyin CHECKPOİNT . İki tane meyilli rampaya gelin bunlardan kayarken duvar çıkıntılarına tutunun ve yukarı çıkın. İlerleyince son bir aralıktan gireceksiniz ve kayacaksınız. Geldiğiniz yer ayıyı öldürdüğünüz yer. Mağaradan geçin. Çarkların olduğu şelaleye geldiniz. Son aldığınız çarkı gelip yerine yerleştirin. Böylece akarsu önünde bir set oluşacak ve şelalenin suyu kesilecek. Aşağı inip akmayan şelalenin oradaki kapıdan girin bölümü bitirin.

Peru- Tomb Of Qualorec:
Mağara içinde ilerleyin. Geniş yere girince, karşı kapıdaki merdivenden çıkarsanız kaya yuvarlanıyor. Geri zıplayıp bundan kurtulun. Yıkıntı sebebi ile kapı kapandı. Aşağı inin büyük iskeleyi ortaya çekin. Küçük kafesi kullanarak yukarı çıkın İskeleye atlayın sonra sol yan duvarı kullanarak soldaki kapıdan girin.
İleride oklara dikkat ederek barfiks hareketi ile duvara yapışın. Oklu koridoru duvar çıkıntılarını kullanarak geçin. Koridor sonunda 2 medipackı alın. Mızraklı koridordan dikkatli olarak geçin. Geldiğiniz odada çelik halatı kullanıp ortadaki kayalığa çıkın. Soldaki direkten barfikse sonra yan çıkıntı ile tahta platforma çıkın. Atlayıp kolu aşağı indirin (CHECKPOINT).
Gerisin geri dönün tuzakları geçin. Dinoyu öldürün.
Tekrar ana kapının oraya gelin. Aşağı inin iskeleyi bu defa sol tarafa çekin. Ayarlamayı iyi yapın. Yukarı çıkın iskeleye atlayın sonda sağ duvar çıkıntısına atlayıp kapıya zıplayın. İçeri girin ileride mızraklı koridorun aşağısında Artifact var bunu alın. Tekrar çıkıp mızraklı koridordan geçip kolun bulunduğu odaya gelin. Kolu indirince ana kapının bir kısmı açılacak. Tekrar iskelenin olduğu yere inin iskeleyi bu defa karşı kapının altına getirip ayarlayın. Sonra yukarı çıkıp önce iskeleye sonda sağ kayalığa atlayın oradan da kapıdan girin. İleride kolu görüyorsunuz. Büyük iştahla kolu indirmeye gidince zemin çöküyor ve aşağı düşüyorsunuz. Aksilikler bunla bitse iyi aşağıda iki kurt sizi bekliyor. Bunları hal edin sonra tahta merdivenden çıkın. Ortada bir yerde duvara gömülü kafes var. Bunu çekip aşağı düşürün. Sütunun yanına çekip iki defa atlayıp tavandaki tahtaya tutunup diğerine atlayın.
Yan duvarlardan kolun olduğu yere zıplayıp kolun üstündeki çıkıntıya sonrada kola tutunun aşağı indirin (CHECKPOINT).
Barfikse karşı duvara çıkın geldiğiniz yer doğru giderken dinoyu öldürün. Mızraklı koridordan geçip ana kapının bulunduğu yere gelin. Şimdi 3 cü kilidi açacağız. Aşağı inin iskeleyi ilk çektiğiniz yere getirin. Yukarı çıkın iskeleye atlayın sağdaki beyaz zemine sonra 2 defa yukarı zıplayıp ana kapı tarafındaki sütuna atlayıp ana kapı üzerine gelin. Ortadaki büyük kalkanı tutan yere Z tuşuna basarak ateş edin ve düşürün. Şimdi yolunuz açıldı. Halatınız kullanarak karşıdaki açıklığa ucun ve kolu indirin. (CHECKPOINT) Aşağı inin açılan kapıdan geçin. Merdivenden çıkın. Odadaki The Scion un bir parçasını alın. Yer sarsılmaya başladı. Hızla aşağı inin karşıya geçin. Bölüm başında geldiğiniz mağaradan hızla uzaklaşıp İleride demo giriyor. Larsonla karşılaşıyorsunuz ve kavga başlıyor. Kavga sırasında yön oklarını kullanarak yapılması istenen hareketleri yapacaksınız. Sonunda kavgayı kazanıp bölümü bitirin. Yerdeki Shutgunu almayı unutmayın. (CHECKPOINT)

GREECE:

Greece: St. Francis Folly:
Yunanistan'dayız. Kapıdan girince 2 aslanın hücumuna uğruyoruz. Onları hal edin. Demodan sonra soldaki küçük sütunun çatlağından yukarı tırmanın. Sağdaki büyük sütunun tepesinden diğer sütuna ve sonra sağdaki balkondan içeri girin. Artifact demir parmaklık arkasında. Sağdaki küçük terasa atlayın. Burada çelik halatınızı kullanıp duvarda yürüyerek karşı odaya girin. Bu duvarda yürüme olayı ilk defa oluyor. İyide olmuş. Biraz Prince of Persiaya benzemiş ama Lara'nınki daha mantıklı ve güzel. (CHECKPOINT)
BU odada Duvarda ateş edilince yanan gözler var. hangilerini yakacağınıza dair yan koridordaki resimden öğrenebilirsiniz. Gelip bu gözlere ateş edin. Yan koridordaki kapı açıldı. Buradan çelik halatınızı kullanarak geçin yan terastaki şekliden bu bu defa hangi gözleri yakacağınızı öğreneceksiniz. Tekrar gelin önce yerdeki düğmeye basıp gözleri söndürün ve yeni gözlere ateş edin. Doğru yapmışsanız demir parmaklıklı kapı açılacak İçeri girip küreyi tutan kolları çelik halatınızla açın ve küreyi aşağı yuvarlayın. Şimdi aşağı inip küreyi ortada yerdeki yuvarlak taş düğmeye yerleştirin. Yukarıda demir kapı açıdı. İlk sütundan yukarı çıkıp kapıdan girin.
Merdivenden inin. Kolu indirin. Açılan kapı sütunların olduğu yer. Aslanları hal edin. Küreyi bu odaya getirip düğme üzerine yerleştirin. Açılan kapıdan geçin (CHECKPOINT)
Uzun bir koridordan geçtikten sonra eski yıkık antik köye geleceksiniz. Buranın ihtişamı sizi korkutmasın. Allah'ın izni ile hepsini hal edeceğiz.

Burada yapacaklarınız çok basit (mi acaba) En aşağı inip belirli kapıları açıp bu kapılardan girmek. İniş ve çıkış yerlerini siz bulun tarif etmek zor. Zaten nasıl ineceğinizi sizi bulursunuz. Değişik kolları indirip değişik kapıları açabilirisiniz. Girişte sağda solda iki kol var. Aşağıda da iki kol var. Hangi kolu indirirseniz yandaki meşaleler yanıyor ve hangi kapı açılıyor size gösteriyor. Bu gösterilen kapılara ulaşıp açmalısınız ve içeriden anahtarı alın. En alttaki anahtar yerlerine yerleştirin. Ne kolay değil mi?
Ben önce Democles kapısından başladım.
Democles kolunu indirin ve yukarı çıkıp Democles kapısından girin. (CHECKPOINT) Mızraklı kapının üzerindeki çengele ip atıp taş bloğu aşağı düşürün. Şimdi kolu çekin ve taşı kapıya sıkıştırın. Taşın üzerine çıkın taşın düştüğü yerden içeri girin aşağı inin (CHECKPOINT) İlerleyin yerdeki düğmeye basınıca kapı açılıyor. İçeri girin.
Salonun ortasında Democlesin Anahtarı duruyor. Fakat bakalım bunu almak o kadar kolay mı? Yukarıda Democlesin kılıçlarını gördünüz değil mi? Anahtarıı alın hızla yana kaçın. Bu sırada kılıçlar aşağı düşüyor. Yıkık duvardan yukarı çıkın halatını kullanarak yukarıdaki platforma çıkın. Ortadaki sarı platforma atlayın. İleride sağ boşluğa atlayarak kolu indirin. (CHECKPOINT)
Şimdi aşağı inin ve yerden çıkan kılıçlardan güzel bir zamanlama ile geçin. Ara yerde durun çünkü yukarıdan dev kılıçların kafanıza düşüp sizi 2 ye ayırmasına müsaade etmeyin. Buradan geçin odanın diğer tarafındaki sütunu kullanarak duvar yan çıkıntılarını kullanarak aralığa geçin ve kolu indirin. Şimdi gidip içerdeki 2 ci pencereden Artifactı alın.
İkinci indirdiğiniz kola gelin sütunu kullanarak ortadaki büyük dik sütuna atlayın. Yandaki duvar çıkıntısını kullanın. çelik halat sayesinde duvarda yürüyerek arkadaki sütuna çıkın. Diğer sütun ve duvardaki çıkıntı ile manivela koluna gelin. Çevirin. Hızlı bir şekilde aşağı inip kapıdan geçin (CHECKPOINT)
Dışarı çıkın şimdi Atlas kapısını açan kolu indirin ve açılan kapıdan girin. Manivelayı çevirin hızla karşıya geçin. Sol yukarı çıkıp kolu indirin. Uçurumda bir barfiks çubuğu belirdi.(CHECKPOINT) Şimdilik karşıya geçemiyoruz.
Atlasın her iki yanındaki düğmelere ateş edin. Sonra geri dönüp hızla koşun. Uçurumun oradaki barfikse atlayıp karşıya zıplayın. Böylece sizi takip eden küreden kurtuluyorsunuz. tekrar manivelayı çevirin ve karşıya gidip Atlasın anahtarını alın. Geri gelin şimdi soldaki kırık sütundan yukarı çıkın. Artifactı alın ve kolu indirin. Çok çabuk kapanan uçurumun üzerindeki duvardan geçin ve Atlasın kapısından çıkın (CHECKPOINT)
Şimdi Hephaestus kapısından girin. (CHECKPOINT) Kitli kapı üzerine çökecek dikkat edin. Yan çıkıntılardan kapının üzerinden içeri girin.
Yıldırımlı odadan iyi bir zamanlama ile geçin. 2 platform var. Birine yıldırım gelince diğerine atlıyorsunuz. Ayrıca 4 tanede yüksekçe zemin var. Bunlar düğme. Bunları da basıp indirmelisiniz. Ancak bu şekilde parmaklık açılacak.
İçeride 2 tane sandık var. Sandığın birini yerdeki düğmeye getirin ve balyozun inmesini sağlayın. Böylece sandık kırılıyor ve içinden çıkan heykeli zemindeki yerine yerleştirin. Bir heykel daha var onu da yerleştirin. 3 cü heykel için yukarıdaki sandığı indirmemiz lazım. Balyozun düğmesine basın. Balyoz inerken kaçın ve hemen balyoza tırmanıp üst katına zıplayın. Böylece balyoz kalkarken yandaki platforma atlayın. Sonra barfiksle karşıya geçin Odadaki Artifactı ve medikiti alın. Barfikse karşıya geçip sandığı aşağı itin. Sandık parçalanınca içindeki heykeli yerine yerleştirin. Sonra gidip balyozun düğmesine basın. balyoz inince kapı açılıyor içeriden Hephaestus anahtarını alın. geldiğiniz yerden çıkın. (CHECKPOINT)

Şimdi hedef Posedon. Bu kapıdan girin (CHECKPOINT) Farelere dikkat. Kilitli kapını üzerinden geçin. Küçük bir havuza geleceksiniz. İçine dalın. Kolu indirin. Sonra çıkıp nefes alın bir daha dalın. Açılan kapıdan geçin. Yeni bir yere geldiniz. Şimdilik yukarıdaki kola uzanamıyorsunuz. Su içindeki kolu indirirseniz Artifactın olduğu kapı açılıyor gidip Artifactı alın. Şimdi ortadaki sütundan yukarı tırmanın. En üstte köprüden geçin ve kayayı çekerek suyun akmasını sağlayın. Böylece oda su dolacak ve aşağıdaki kolu indirebileceksiniz. Bu kolu indirince bir tahta parçası serbest kalıyor. Su üzerine çıkın ve diğer bölmedeki kayayı iterek suyun akmasına önleyin. Böylece su bir alt seviyeye inecek. Aşağı inin tahta parçasını yukarıdaki iki köprü arasına gelecek şekilde çelik halatınızla ayarlayın. Sonra yukarı çıkıp suya yol verin. Su yükselince sütundan yukarı çıkın yine suya yol verin su 3 cü kata yükselecek. Şimdi tahta parçası da yükseldi. Buna atlayın duvardan geçerek anahtarın olduğu bölmenin yukarısından odaya girin. ya işte böyle her zaman parmaklık açılmayacak. Pesedon anahtarını alın. Kolu indirin. Kapı açılınca gidip su kaynağını kapatın. Su alçalınca bir kat aşağı inip geldiğiniz yerden çıkın.(CHECKPOINT) Böylece bütün anahtarları tamamladık. En aşağı zemine inin ve anahtarları yerleştirin. 4 sürgülü kapının sürgüleri açılacak. Açılan kapıdan girin ve Coliseuma doğru devam edin. Bölümü bitirin.

Greece- The Coliseum:

Girdiğiniz kapının üzerinde medipack var. Sonra platformlara devam edin ve fareyi öldürdükten sonra aşağıda suya girin. Suya dalmadan önce kuvvetli bir nefes alın. Çünkü yolumuz uzun. Suya dalın ve E tuşu ile hızlı yüzerek önce ileri sonra sol ve en nihayetinde sağ yaparak yukarı çıkın. (CHECKPOINT) Sudan çıkınca bir fare ve yarsa size hoş geldin diyor. Ayrıca kafesteki iskelet kollarını açmış sizi bekliyor.

Coliseuma girince büyük bir goril buraya neden izinsiz girdiğini soruyor ve size hücum ediyor. Gorili sağa sola zıplayarak öldürün. Heykelin solundaki aralıktan seyirciler tribününe çıkın. Yukarıdaki büyük sütunun çatlaklarını kullanarak diğer tarafa geçin. Düz platformdan yan balkona atlayıp içeri girin. Yukarıda anahtar isteyen bir kapı var. Bunun önündeki kolu indirin. Aşağıdaki kapı açıldı. (CHECKPOINT) Açılmaz olsaydı. 2 goril 2 aslanda buradan çıkıyor. Zaten müzik bizi gaza getiriyor. Mecburen aşağı inip hepsini öldürün (CHECKPOINT) Açılan kapıdan girin. Aşağıda kafes üzerinde bir sandık var. halatınızla bunu aşağı indirin ve sürükleyerek diğer odaya geçirin. Üzerine çıkıp kafes üzerindeki Balkon anahtarını alın. (CHECKPOINT) Yukarı çıkarken iki aslan saldırıyor. Aslanların geleceği zaten belliydi.

Balkon tekrar gidin ve kilitli kapıyı açın. İçeride merdivenlerden yukarı çıkın. Sağda diğer platforma atlayın. Çelik halatı kullanarak karşıya uçun. Sütunun çatlağından sola giderek ters atlayışla sütunun tepesine çıkın. Oradan da iki heykelin olduğu dama atlayın. Soldaki taşa atlayarak balkondan içeri girin. Merdivenlerden aşağı devam edip Bölümü bitirin.

Grace: Midas's Place:

Size saldıran gorilleri hal edin. (CHECKPOINT) Kral Midas tahtında oturmuş size bakıyor. Sağ tarafında anahtar isteyen bir kilit var.
Soldaki kesik elin içine girerseniz altından heykele dönüyorsunuz. Denemek için girin. Güzel bir görüntü. Nasıl olsa CHECKPOINT var.
İşte banim Altın Lara'm
[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]

Sağdaki kayadan üst çeşmeye çıkın. Yan duvar çıkıntısından üst kata zıplayın. Buradaki kolu indirirseniz aşağıdaki kapı açılacak. Kapı ile birlikte gorilde size merhaba diyor. Gorili öldürün. Açılan kapıdan geçin.
Mızraklı odada öncelikle karşı kapıdan girin. Merdivenin altındaki sandığı çekin. Kolu indirin. Yukarıda açılan kapıdan girin. (CHECKPOINT) odadaki kolu çekin şimdi sisi acele olmanızı gerektirecek akrobasi bekliyor. Öndeki beyaz sütuna atlayın, soldaki mızraklı sütuna yapışın. Yan yan ilerleyip ters atlayışla meyilli platformdan atlayarak üste çıkın. Sağdaki mızraklı sütununa atlayıp ters atlayışla diğerine ve eğimli rampa ile karşı platforma buradan da vakit kaybetmeden diğerin beyaz sütuna dönüp mızraklı sütuna atlayın, sonra beyaz sütuna içeri atlayıp Lead barı alın (Karışık oldu değil mi? Ama oyunda siz ne demek istediğimi anlarsınız.) (CHECKPOINT)
Arifact yukarıda beyaz kayaların arkasında. Halatınızla taşları aşağı çekin.

Geri dönüp Midas heykelinin sağıdaki aralıktan heykelin arkasına gidin kolu indirin. Solda açılan kapıdan girin. (CHECKPOINT)
Koridor sonunda ortada büyük bir sütun bulunan aralığa geldiniz. Karşıdaki kapıdan girin merdivenlerden inin. Aşağıda sütunu tutan 3 tane kulp bulunuyor. Bunları halatınızla yerinden çıkarın. Sütun çökecek. Lead Barı alın. Yukarı çıkın. her taraf bir olmuş. Girdiğiniz kapıya gelin. Merdivenden yukarı çıkın. Sağda 2 tane atlayacağınız kaya var. Bunlara atlayın solda aralıktan medipacı alın. Geldiğini yerden duvar çıkıntısının en sonuna gelin. Atlarken çelik halatı kullanırsanız karşı duvar çıkıntısına tutunursunuz. Ters atlayışla ipe tutunun. Salınınca (CHECKPOINT) oluyor. Bu iyi. Salının karşı kayaya atlayın. Oradan eğimli sütuna kayarken küçük sütuna atlayın. Soldaki balkondan içeri girin. Gorillere dikkat. geldiğiniz yer Midas'ın ağ üst terası. Kolu indirin. (CHECKPOINT).
Aşağı inin açılan kapıdan geçin. Burası bir alev fışkırtma odası. yerdeki düğmeye basınca alevler çıkmaya başlıyor. Amaç karşıda yukarıdaki Lead barı almak. Suya girin. Timsah size geldiği zaman kaçın karaya çıkın ve timsahı öldürün. Çünkü bu suya çok düşeceksiniz. Suya girin büyük sütunun altındaki kolu indirin. Diğer sütun yükseldi. Sudan çıkın. Öndeki sütuna atlayın sonra sağdakine. Duvar çıkıntısını kullanarak yandaki merdivenli yere atlayın yukarıdan kolu indirin. Sonra yine başlangıç yerine gelin aynı yolu takip ederek bu defa yükselen 2 ci sütunundan yan tarafa geçin buradaki kolu indirin. Lead bara yakın olan sütun yükseldi. Bu sütuna gelin ters takla ile balkona çıkın ve Lead barı alın. Gerisin geriye Midas heykelinin olduğu yere gelin. Yerdeki heykelin elini kullanarak 3 adet Lead barı altına çevirin. Bunları gelip yerlerine yerleştirin. Ortadaki havuzun demir parmaklıkları açılacak. Böylece bölümü bitirin
(CHECKPOINT)

Greece: Tomb of Tihocan:
Havuza dalın. Geniş bir nefes alın alttaki dehlizden Tomb of Tiocana geçin. Farelere dikkat. Sandığı ileri itin. İleride sandığı kullanarak diğer bölüme geçin. Geldiğiniz yer bir sarnıç. Solda manivela var. Bunu çevirince burası su doluyor. Şimdilik su doldurmayın. Geliş kapısının sağ tarafında barfiksi kullanarak. Yan duvar çıkıntılarından da faydalanarak devam edin. 2 sandığı aşağı atacaksınız. Bir kat aşağı inin. Burada da bir manivela görüyorsunuz buda suyu dolduruyor boşaltıyor. En aşağı zemine inme yolunu bulun. Zeminde 2 adet yar düğmesi var. Sandıkları bu düğmeler üzerine koyun. Bir parmaklık açıldı ve yerdeki deliğin kapağı yukarı fırladı. Zaten yapmak istediğimizde bu bu kapağı en üst seviyeye çıkarıp sal gibi kullanmak ve yukarıda gördüğünüz üç ağızlı çeşmenin olduğu odaya girmemiz. Bir kat yukarı çıkın manivelayı çevirin. Su dolunca gidip salı küçük havuzcuğa çekin. Bunu yapmazsanız işiniz uzar. Salı hareket ettirmek için sala atlayın, tavandaki sütundaki halkalara çelik halatınız atarak çekeceksiniz. Salı çıkmak istediğiniz yerin altına getirin. Şimdi en üst kata çıkın. Manivelayı döndürün ve odaya su ile doldurun. İlk başta aşağıda timsahlar vardı. Fakat ne olduysa sonra kayboldular. Ya benden korku veya uğraşmaya değmez dedi ve kayboldu. Yüzerek salın olduğu yere gelin ve zıplayıp üç çeşmeye varın (CHECKPOINT)
Suya dalın akıntının yardımı ile bir mağaraya geliyorsunuz (CHECKPOINT) Buradan yine suya dalın ve yan dehlizden geçin yukarı çıkın. Geldiğiniz yer 2 at heykelinin olduğu bina kapısı kapalı. Şimdi bu kapıyı açan kolu bulmalıyız. Tekrar suya salın sağ tarafa yüzün aşağıda bir dehliz var. Buradan geçin ve kolu bulun indirin. (CHECKPOINT) Kapı açıldı. Bu kapı kollarını nenden uzağa koyarlar ki? Birde hangi mekanizma çalışıyor kapı açılıyor anlamak mümkün değil. Açılan kapıdan girin. The scionun 2 ci parçasını almak üzereyken kafanıza bir silah dayanıyor ve karşınızda Pierre. The scionu sizden alıyor ve kaçarken kapıdaki at adamların Pierre'i ayakları ile nasıl ezdiğini dehşetle görüyorsunuz. Bu at adamları öldürmek için sıkı bir savaşa hazır olun.
Taktiğiniz şu olmalı: Shutgun etkili bir silah ama mermisi fazla değil. Zaten shutgun mermisi bitince mecburen pistol kullanıyorsunuz.
Sağa sola sıçrayarak devamlı hareket halinde olun. Yoksa normal sarı ateşin hedefi oluyorsunuz. At adamlar şaha kalktığı zaman size yeşil bir ışın fırlatarak sizi taş haline getiriyorlar. Sonrada gelip çifte atıyorlar ve enerjinizin yarısını götürüyorlar. At adamları devamlı ateş ederek kızdırın. Böylece sağ üstteki kırmızı bar doluyor ve şaha kalkıyor işte bu anda Z tuşu ile hedef belirleyin (Ben sağ mause tuşu yaptım, daha hızlı oluyor) yavaş moda geçin (Slow motion) ateş edince at adam sersemleyecek ve başını 2 yana sallayacak. İşte bu anda Q tuşu ile çelik halatınızı fırlatın ve at adamın kalkanını düşürün. Bu 1-2 saniye süren bir zaman. At adam size yeşil ışını atacağı zaman E tuşu ile kalkanı alın ve yeşil ışını at adama yansıtın. At adam taş kesilecek hemen silahınız çekin ve devamlı ateş edin. Enerjileri olan yukarıdaki sarı bar çok azalıyor. Yeteri kadar hızlı olursanız parçalayabilirsiniz.(Teşekkürler Hasandlk)
Araya demo giriyor (CHECKPOINT)

EGYPT:

Egypt-Temple of Khamoon


Mısıra hoş geldiniz.Motosikletten inin içeri girin. Aşağı usulce inin. Odanın karşısında iki kayayı çelik halatınızı kullanarak aşağı indirin. Soldaki sandığı çekin arkasındaki medipackı ve cephaneyi alın. Sandığın üzerinden yukarı, barfiksle kayan zeminden atlayın ve tutunun. Sonuçta odacığa girin. Kolu kullanarak yukarı kata çıkın. Kayan zeminden atlayıp barfiksi kullanarak karşı odaya geçin. (CHECKPOINT) Aşağıda bir panter sizi gözlüyor. Bunu hal edin. Geldiğiniz yerde 2 adet mumya sizi bekliyor. O da ne canlanıyorlar galiba. Evet hücuma geçtiler. Bunları öldürün. Bu bölümde yapacağınız şey. Ortada bulunan sütuna 4 adet simge bulup yerleştirmek ve oradaki ana kapıyı açıp Sanctuarye geçmek. Şimdi dört simgeyi aramaya başlayalım.

Sakallı heykelin sağındaki sütundan yukarı tırmanın sonra diğer sütunu kullanarak yukarı çıkın (CHECKPOINT) Kırmızı düğmeye ateş edin. Çıkan barfiks demirinden karşıya atlayın. Sütunun tepesine oradan diğer sütuna ve sakallının kafasına atlayıp arka tarafına dolaşın. Kolu indirin. Aşağıdaki kapı açıldı
(CHECKPOINT) Solda aralıktaki büyük medipackı alın. Aşağı inip kapıdan geçin. Koridordan sonra altı heykelin olduğu odaya geleceksiniz. 2 panteri öldürün. Aşağıda 2 panter daha gelecek onları da hal edin. Karşı duvardaki kolu indirin. Hızla geldiğiniz kapıya koşup kayadan ilk heykele sıçrayın. Sonra karşısına sonra en uçtaki heykele gidin. Çelik halatı kullanarak duvardan yürüyün duvar çıktısına tutunun. Kapıdaki böcek motifli kolu kullanarak yukarı ve yan duvardan odacığa girin. Çok çabuk olmalısınız. Koridorun sonunda duvara girip çıkan barfiks demiri var. Buna atlayın. Sonra diğerine hareketli taşa atlayın. Hızla E tuşun basıp. Yukarı zıplayın (Çok kolay) Yukarı çıkın (CHECKPOINT) Havuzlu bahçeye geldiniz. Aşağıda 2 timsah sizi bekliyor. Bunları öldürün. Havuza girin. Kolu çekin ve hızla açılan su altı demir parmaklık kapıdan girin. (CHECKPOINT) Dört köşesi havuzlu odaya geldiniz. Böcekli kola atlayın üste tutunun sonra yan platforma zıplayın. Çok hızlı olmalısınız. Çünkü platform kapanıyor. Acele ile koşup odanın diğer yanındaki duvar çıkıntısına yapışın. Alttaki zemin geri gelince ters takla ile ve koşarak böcekli kol ile yukarı sonra yan üst odaya girin. Aynı hareketlerle direğin tepesine çıkın. Diğer direkten odacığa girip kolu çekin. Böylece sandık aşağı düşecek. Aşağı inin küçük medipackı alın.
Şimdi orta kata inin. Sandığı köprüden geçirip sağdaki duvar kenarında çekin.Sonra sağ kenara yanaştırın. Duvar çıkıntısına atlayıp yukarı zıplayın. Ters atlayışla platforma ve hızla koşarak böcekli kola üste zıplayın. Çok hızlı olmalısınız. Barfiks demiri ile ızgaralı aralığa atlayın. Karşı duvarda kapalı bir kapı var. Çelik halatla onu açın ve kapanmadan çelik halatı tavandaki kancaya atarak karşıya zıplayın. İçeride kolu indirin. (CHECKPOINT)
Böylece tavandaki kapaklar açıldı. Önce sağdaki kapağa atlayın. Üste zıplayın. barfiks demirinden yukarı çıkın. Kolu indirin (CHECKPOINT)
Aşağıdaki kedi heykelinin çevresi açıldı. Suya atlayın. 3 timsahı öldürün. Kedinin oradan aşağı inin. İlerideki odada panterleri öldürün. Kolu indirince 2 panter daha çıkıyor onları da öldürün. Arkadaki odadan büyük medipackı alın. Kapının solundan zıplayıp kapı üstünü de kullanarak üste çıkın. Ters atlayışla ortadaki sütuna sonra üste ve kola atlayın Sonunda dikili taşa çıkın. Sağdaki aralıktan devam edin. (CHECKPOINT) Panteri öldürün. Sağda yukarı çıkın. Merdivenden tırmanın. Burada da bir kol var. Bu kolu indirin. Hızlı olma zamanı. Önce karşı heykele, sonra ileri sonra sağa sonra ileri heykele atlarsanız yukarı platforma çıkarsınız. Büyük medipackı alın. Kolu indirin. Demoda ne yapacağınız gösteriliyor. merdivenden inin köşedeki kayalıktan çelik halatı kullanarak duvardan yürüyün ve gerinizdeki duvar çıkıntısına atlayın. İlerleyin Dikkat burası çöküyor. E tuşu ile hızla geçin. Böcek motifinin sol koluna atlayın. Tabanda toz toprak içinde bir kapı açılıyor. (CHECKPOINT) Aşağı inin 3 kapı var. Şimdilik kum yığının üzerindeki kapıdan girin. geniş odada sütunlar ve motifler var. Bütün küp kayaları çekin. Odalara bakın. (Bazılarından panter çıkıyor dikkat) Duvardaki motifler ile dıştaki sütun motiflerini eşitleyin. Mesela ördek motifi ile yarım dolu bardak, bıçak motifi ile yarı dolu damacanayı eşleyeceksiniz. Böylece ana kapı açılacak (Teşekkürler Kızım Zeyneb'e) Kapıdan geçin bölümü bitirin.

Egypt-Obelisk of Khamoon:

İlerleyin. Havuzlu yüksek odaya gelin. Sağdaki kolu indirin. Köprü aşağı inecek Eye of Horus u alın. Suya atlayın. Bu bölümde hangi kapıdan girip hangi kapıdan çıkıyorsunuz çok dikkat etmeniz lazım. Kapıların üzerindeki simgeler dikkat edin. Zaten bu simgelerin temsil ettikleri şeyleri toplayacaksınız. Sudan çıkıp kapıdan girin (Ankh of Isis kapısı). Koridorda ilerleyin 3 adet otomatik açılıp kapanan kapıdan geçin. Yeni geldiğiniz odada kolu indirin koşarak yükselen sütundan en yukarı platforma çıkın. Buradan karşıya atlayın. Sol platforma. Sütunu dönün yukarılara tırmanacağız. Üç sütunun yan çıkıntılarını barfiksi kullanarak yan platforma oradan halatınızı kullanarak duvar çıkıntısını ve sonuçta soldaki balkona çıkın. Büyük medipackı alın. Mumyayı öldürün. (CHECKPOINT)
çöken 2 barfikse duvar çıkıntısına ulaşın. Ezici üç kapıdan geçip. Büyük sütunun bulunduğu odanın en üstüne gelin. Yan çıkıntılardan ve barfiksten kola ulaşın ve indirin. Aşağıda köprü ve yanlardaki iki kapı açıldı. Gerisin geri dönüp açılan kapıdan girin. (CHECKPOINT) İnen köprüye gelin duvardaki Ankh of Isisi alın. (CHECKPOINT) İleride meyilli rampadan kayarken halatınızı kullanın. Aşağı düşerseniz mumya geliyor. Mumyayı öldürün. Duvardaki hücreye girin ve kolu indirin. Bir çok kapı açıldı. Aşağı inin koridorda ilerleyin.
Scarb of Osiris (Böcekli) kapıdan girin bir çok bıçaklı ve açılır kapanır kapıdan geçip zemindeki su seviyesinde gördüğünüz demir parmaklığın oradaki kolu çekeceksiniz yukarıda scarb köprüsü açıldı. Gerisin geriye giderek Scarb of Osirisi alın
Şimdi Köpek motifi olan kapıdan girin Yine bir çok tehlikeler ile uğraşacaksınız. Bunların belli başlıları koridorda ikili gelen bıçaklar. Üçlü direkler. Bu direklerin tepesinde duruyorsunuz. Yanlarda sizi pestil yapmaya hazır açılır kapanır kaplar var. Şayet zamanlamanız iyi değilse sizi havada sinek gibi eziyorlar. 2-3 yerde bunlar var. İnsan gerçekten uğraştırıyor. Ayrıca Lara'nın parçalara ayrılması kanının bile toz haline gelmesini görmek gerçekten üzücü. Bunları geçtikten sonra yukarıda platforma geliyorsunuz solda altın kulp var. Duvar çıkıntısını kullanarak aşağı indirin. İndirmenizle birlikte bütün duvarlarda bıçaklar hareket etmeye başlıyor. Yan duvar çıkıntılarını kullanarak bıçaklara da dikkat ederek aşağı inin (Nasıl olacak bu iş). Aşağıda 3 mumya var bunları hal edin. Kolu çekin. Bu defa geldiğiniz yerde deprem oluyor ve taş basamaklar düzleşiyor. Yeni bıçaklar harekete geçiyor. Şimdi en yukarı çıkacaksınız. Ama çıkarken ölümlerden ölüm beğeneceksiniz. Bıçaklar çok defa sizin enerjinizi ve canınızı almakla kalmıyor ipide kesip aşağı düşmenize neden oluyor. Tabii ki CHECKPOINT lerde çok geriden olduğu için aynı ileri yapmak insanı yoruyor. Sonunda yukarı çıkın ve yine 3 direğin tepesinde akrobasi yaparak kapanır kapılarda pestil olmadan kola ulaşın. Kolu indirince 4 cü köprüde aşağı iniyor. Aynı zamanda köprülerin olduğu sütunun altındaki demir parmaklıkta açılıyor.Son inen köprüye gidip Seal of Anubisi alın.
Böylece dört simgemiz hazır. Suya atlayın. Açılan demir parmaklıktan geçin. Su altından devam edin, merdivenden yukarı çıkın. Böylece bölüm başındaki Sakalı ve sakalı kırık heykelin olduğu bahçeye geliyorsunuz (Temple of Khamoon) Simgeleri sütuna yerleştirin. Ana kapı açılacak. İçeri girin.
(CHECKPOINT)

LEVEL: 11 Egypt-Sanctuary of Scion:
Kills: 24
Supplies: 8
Artifacts: 2
Relics: 1

Merdivenden çıkın, sütunlarını olduğu odaya gelin. Burada sütunları çevirerek duvardaki motiflere denk getireceğiz. Yapınca ortadaki sütun yükseliyor yukarı tırmanıp merdivenden çıkın, büyük heykelin olduğu bölüme gelin. Heykelin ayakları arasında bulunan kapıyı açacağız. Aşağı inin karşıdaki merdivenden yukarı çıkın ve önce sağa atlayın ve barları kullanarak heykelin solundaki platforma çıkın. Öndeki sütundaki çatlaklardan en yukarı tırmanın. En tepede 2 uçan canavar saldırıyor. Öldürmeye çalışın. Attığı ateşlere dikkat edin. Sonra savuşup gidiyorlar. Ama kozumuz daha bitmedi. Barı kullanarak karşıya atlayın. İlerideki kolu gidip indirin. Gelen zeminden aşağı gidip heykelin karşısındaki merdivenden bu defa sola atlayın. Kayaları geçip heykelin soluna geldiniz. 3 sütunu ve duvar çıkıntısını kullanarak üst zemine çıkın. Canavarlar burada da hücum ediyor. Sıkı bir savaş yapın. Bu defa kozumuzu paylaşalım ve onları öldürelim.

İlerleyip kolu çekin. Açılan yerden merdivenlerden çıkın 2 adet pestil yapıcı, açılır kapanır kapılardan geçin. Havuzlu odaya geldiniz. Sağda kol var, odanın 4 tarafında halat atılıp çekilecek çengel var. Ama şimdi onlarla işimiz yok. Suya atlayın. Karaya çıkın. Sağdaki hareketli kayaya zıplayın, yukarı çıkarken bu aşağı inecek ve çengelleri kelepçeye alacak. Aynı zamanda arkanızdan bir sütun yükseliyor. Bu işlemi odanın 4 tarafında yapın. Hareketli barlardan geçmek biraz zor olabilir. Sonuçta 4 sütun yükselince yukarı gidip kolu indirin. (CHECKPOINT) Böylece tavandaki dikili taş aşağı iniyor. Diğerlerine enerji veriyor ve bir piramidin silueti altında kapı açılıyor. Ortadaki platforma çıkın, kapıdan girip Ankle Key�i alın. Tabii daha önce mumyayı öldürün. (CHECKPOINT)

Şimdi suya atlayın ve aşağıda açılan demir parmaklıklı kapıdan girin. Uzun koridoru geçin ve at adamı öldürün. Ama bu at adam Yunanistan�dan gelme değil. Hemen ölüyor. Yukarı çıkıp Ankle Key�i yerine koyun. Heykelin sağından yukarı çıkın. Kolun olduğu yerden merdivenlerden yukarı çıkın. Barı kullanarak ezici kapılardan atlayıp, geçin. Yine aynı tip bir odaya geliyorsunuz. Burada da yapacaklar aynı şey. Yalnız kola gitmeden önce duvarın yan çıkıntısını kullanıp, ilk sütunu yükseltirseniz işiniz kolaylaşır. Sütunları yükseltip yukarıdaki dikili taştan alınan enerji ile kapıyı açmalısınız. İçeriden ikinci Ankle Key�i alacaksınız ve getirip yerine takacaksınız. Bu defa at adamlar 2 tane.

Açılan kapıdan girin. Fareleri öldürdükten sonra büyük bir havuza geliyorsunuz. iki sfenks heykelin arasındaki kolu indirin. Böylece su seviyesi alçalacak. Soldaki heykelin ayaklarına çıkın. Yandaki duvar çıkıntısını kullanarak merdivene gelin ve en yukarıdan sola atlayarak duvar çıkıntısına zıplayın. Çıkıntılardan ilerleyerek sonuçta heykelin önündeki boşluğa geleceksiniz. Buradaki böceklere ateş açacaksınız. Böceklerin ne yönde olacağı, yerdeki motifte var. Böylece demir parmaklığı açın, kolu çekin (CHECKPOINT). Su seviyesi biraz yükselecek. Kapının solundaki merdivenden en üste tırmanın duvar çıkıntılarını ve barı kullanarak diğer sfenks�e atlayın. Buradaki altın halkaya tutunursanız, ikinci sfenks altındaki demir parmaklıklı kapı açılıyor. Dikkat edin bu zamanlı bir kapı, hemen suya düşün hızla yüzerek açılan yerden girin. Yukarıda aynı şekilde böceklere ateş edeceksiniz, bu defa motifler su altında. İyice öğrendikten sonra gelip böceklere ateş edip kapıyı açın, girip kolu indirin. Böylece su biraz daha yükseldi. (CHECKPOINT) Tekrar ilk sfenks�e gidip, yükselen suyun aynı seviyeye getirdiği odaya girin. Hareketli bar ile yukarı çıkın. İleride altın halkaya zıplayıp aşağı indirin. Su bir seviye daha yükseldi. Şimdi su geldiğiniz yerin karşısındaki kapının seviyesine geldi. Buradan geçin. Uzun bir koridordan sonra sütunlu odaya geldiniz. (CHECKPOINT) Sıkı bir savaş için hazır olun.

At adamlar mumyalar 6-7 kişi saldırıp duruyor. Paçanızı kaptırırsanız yön tuşları ile kurtulun. Sonuçta hepsini öldürün. Sağdaki ilk sütun çatlağından yukarı zıplayın. En üstten bir aşağı inip ters atlayışla ikinci daha sonra ters atlayışla üçüncü sütuna atlayın.

Çelik halatı kullanarak, duvardan yürüyün ve sütunlar vasıtası ile simgeyi kullanacağınız platforma atlayın. Simgeyi koyun (CHECKPOINT). Diğer platforma ulaşmak için geldiğiniz yerdeki aynı sütunu kullanarak ikinci sütuna atlayın. Dönün bu defa diğer sütuna değil, koridor tavanındaki çengele ip atarak salının ve sütuna zıplayın. İkinci ve üçüncü sütunlardan platforma çıkın, simgeyi yerleştirin. Açılan kapıdan gidip The Scion�un üçüncü parçasını alın.

Araya demo giriyor. Topladığınız parçaları Natala'ya veriyorsunuz. Ama arada anlaşmazlıklar çıkıyor. Adamları güzelce pataklamak için ekranda çıkan ok işaretlerine basın. Çok güzel bir demodan sonra kendimizi Jacqueline Natla'nın yatına atıyoruz. Böylece bölüm bitiyor.

LOST ISLAND

LEVEL: 12 Lost Island- Natla's Mines:

Kills: 3
Supplies: 10 (Shotgun, SMG ve Pistol)
Artifacts: 4
Relics: 1

Yüzerek mağaraya, yani maden ocağına girin. Şelalenin arkasındaki gizli geçidi takip edin. Bar ve duvar yan çıkıntılarından ipe, oradan sallanan sandığa, diğer sandığa ve ip ile şelalenin üstüne atlayın. Ters atlayışla diğer kıyıya, sonra da mağarayı takip edin. Komanda odasına düşeceksiniz. Sol tarafta farelerin olduğu yerde vagon üzerindeki Red Fuse�yi (Kırmızı sigorta) alın. Kumanda odasına gidip takın. Düğmeye basın. Vinç hareket edecek.

Gidip sandığın üzerinden binanın çatısına çıkın. Uzun koridordan sonra karşıya atlayın (CHECKPOINT) İskeledeki sandığı aşağı itin. Duvar yan çıkıntılarından karşı iskeleye, rampadan kayarken karşıya sonra, tel örgü içindeki Green Fuse�yi alın. Çelik halatla duvardan yürüyerek buradan çıkın. Kumanda odasına gelin, yeşil sigortayı takın ve düğmeye basın. Kırmızı düğmeye basarsanız vinç atlayacağınız şekle geliyor. Aşağı inip sandıklardan yukarı çıkın. Büyük medipack�i alın. Vinçteki sandığa atlayıp dolanın ve iskeleye ters atlayış yapın. Mağaradan sağdaki yola sapın, 2 defa merdivenden inin. Aşağı düşün Blue Fuse�yi alın.

Dönüş biraz çetrefilli. Kutunun üzerine çıkın buhar püskürten iki boruyu kullanarak üst platforma atlayın. Dönen aletin düz tarafına atlayıp, dönünce vagonlara zıplayın. İkinci vagondan ters atlayışla karşıya ve buhar borusundan yukarı. Duvar çıkıntılarından geldiğiniz mağaraya girin, gidip mavi sigortayı yerine koyun, düğmeye basın. Şimdi düğmelerle oynayarak vincin uzundaki sandık ile binanın tavanını göçertin. Gidip binanın tavanından içeri girin. Silahı alın. İlk işiniz fareleri öldürmek olsun. Çünkü çok şımardılar. Rayları takip edin. Küçük kumanda odasının camlarını kırın. Sandık vasıtasıyla kumanda odasına girin. Düğmeye basın. Vagon ile delici alet yer değiştiriyor. Aşağı inip delici aleti çalıştırın ve hareket edin. İleride Larson karşınıza çıkıyor. Burası yolun sonu, sigorta bende dese de inanmayın. İnin güzel bir haklayın. Fakat nedense Lara, Larson�u öldürdüğüne üzülüyor. Eline de kanı bulaştı. Larson'dan Blue Fuse�yi alın. Yerdeki Shutgun�ı da almayı unutmayın. Gidip Blue Fuse�yi yerine koyun ve yolu açın.

Gelip deliciyi çalıştırın ve yolu açarak, madenin alevli kısmına girin. (CHECKPOINT) Burada yapacağınız akrobasi numaraları ile karşı tarafa geçin.

Mağarada ilerleyin. Yarı yolda meyilli kayadan ters atlayarak yukarı tutunun ve kayanın üzerine çıkın. Sonra karşıya ve kayarken zıplayıp yukarı çıkın, Kold sizi bekliyor. Biraz konuştuktan sonra kavga başlayacak. Kavgaya The Kid'te karışıyor. Ok işaretleri ile kavgayı kazanın. Tabii ki dramatik olarak iki arkadaş birbirini öldürüyor. Sonra 2 ceset ve bir Lara kalacak. Şimdi tırmanma zamanı. Lavların olduğu yukarı tırmanın. Soldaki kayadan yukarı çıkın. Alttaki mağarada büyük medipack ve şarjör var. Bunları alın, tekrar yukarı çıkın. Sütunların bulunduğu bir piramittesiniz. Bazı sütunlar daha süslü. Bunlar çökünce ışın çıkarıyorlar. Bu sütunları çökertmelisiniz. Sırası ile atlayıp, çökecek sütunları çökertin. Daha sonra sütundan sütuna atlayarak, yukarıdaki kapıdan girin ve kolu çekin. Lavlar aşağı inecek ve kapı açılacak. Aşağı inip kapıdan girin ve bölümü bitirin.
Bölüm açıklama videosu: [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]

LEVEL: 13 Lost Island-The Great Pyramid:
Kills: 21
Supplies: 22
Artifacts: 1
Relics: 1

Koridorda ilerleyin. Süslü odaya gelin. Burada iki uçan canavar (zebani) saldırıyor. Bunları halledin. Sonra soldaki kapıdan girip merdivenlerden yukarı çıkın. 2 zebaniyi öldürün. Karşıya geçip sağa devam edin. Böyle lay lay lom gidiyorsunuz ama fırtınadan önceki sessizliğe kanmayın. Birazdan sular ısınacak. (CHECKPOINT)

Geldiğiniz balkonda sağda gördüğünüz işarete ateş edin. Simgeleri tek tek yakın. Bir zebani gelecek, onu öldürün. Yine simgeleri yakın. Gördüğünüz gibi simgeler söndüğü an çengelde geri kaçıyor. Onun için hızlı olmalısınız. Çengel olduğu sürece de alttaki platform geri çekiliyor. Yani zorluk içinde zorluk. Hemen yandaki sütunun çatlağına atlayın, sonra halatı kullanarak ve duvarda yürüyerek diğer sütunun çatlağına atlayın ve platforma çıkın.
Burayı geçmek için videoyu izleyebilirsiniz. [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...])

Burada da aynı şeyleri yapacağız. Ama bu defa 2 zebani geliyor. Bunları halledince yanlarda bar demirleri çıkıyor. Bunlara atlayın ve sütunun çatlağından ipi kullanarak ters atlayışla diğer platforma varın. Uğraşacağınız bir platform daha var. Aynı işlemleri burada da yapacaksınız. Sadece değişen kayarak zıplayacağınız barlar ve yaratıklar. En üst platforma çıkın. Kapıdan geçip koridorda ilerleyin. (CHECKPOINT)

Kayarak bir odaya düşeceksiniz. Odanın ortasında değirmen taşı gibi bir taş var. Bunu döndürün. Her iki merdivenin altındaki platformlar açılıyor. Öncelikle kapıya değil, kola giden merdivene tırmanmalısınız. Dikkat edin, çünkü zamanlı. Merdivenin üzerinden atlayacağınız duvar çıkıntısı buhar üflüyor. Onun için çok hızlı olun. Ters atlayışla platforma çıkın ve kolu indirin. Kapı açıldı. Şimdi hızla aşağı inin değirmen taşını çevirin, bu defa karşı merdiveni kullanarak kapıya gelin. Kolu indirin ve içeri girin. Koridor sonunda iki tarafta kol var. Bunlara güzel bir zamanlama ile ulaşın ve kolları indirin. Köprüden geçin. Araya demo giriyor. Jacqueline Natla ile biraz konuşun. Kötü niyetini anlayacaksınız. Scion�a ateş ediyorsunuz. İyice çıldıran Natla sizi aşağı atmaya çalışırken kendisi kül oluyor. Bu sırada yumurtadan taze bir canavarınız dünyaya geliyor. Öldürmek için Allah size güç ve kuvvet versin. (CHECKPOINT) Bölüm burada bitiyor..LEVEL: 14 Lost Island-Final Conflict:
Kills: 9
Supplies: 24
Artifacts: 4
Relics: 0

Bölüme canavarla savaşarak başlıyoruz. Buradaki taktiğinizde aynı dinozor veya at adamları geçmeniz gibi olacak. Canavarı kızdıracaksınız. Sağ üstteki kızgınlık barı dolunca canavar kükrüyor. Bu sırada sağ mouse tuşuna basın (Combat modu). Bu anda ateş ederseniz, sağ altta dört yönü gösteren bir simge çıkıyor. Tam bu anda şhift tuşu ile birlikte yön tuşlarına basarsanız, yuvarlak iki tane hedef işareti beliriyor. Bunlar birbirleri ile birleşince büyük kırmızı hedef simgesi beliriyor. Tam ateş edeceğimiz zaman bu zaman. Slow modu güzel kullanmalısınız. Yaratığı kızdırmak, en iyi shutgun ile oluyor. Ama mermileri dikkatli kullanmalısınız.

Bu şeklide 2-3 defa ateş edince canavarın enerjisi azalıyor. Canavarı lavları bulunduğu platformun kenarına çekin. Aşağıda lavlar alev alev yanıyor. �Bu canavarı buraya atmalıyım� diye düşünüyorsunuz.
Size yumruk sallayacak. Bunlardan korunmalısınız. Ayrıca eli sıkıştığı zaman parmaklarına ateş etmelisiniz. Çünkü aşağı düşmemek için platformun kenarlarına tutunacak. Sonuçta aşağı düşerken sağ eli ile yapışıyor. Eline ateş edin. Sol eliyle de tutunduğu zaman sol eline ateş edin. Böylece aşağı ateşe düşüyor ve kebap oluyor.

Kapıdan girin. (CHECKPOINT) Lav akarsuyunda ilerleyeceksiniz. Önce küçük taşa sonra diğerine atlayın. Büyük medipack�i alın. Direğin tepesine zıplayın, E tuşu ile dengenizi sağladıktan sonra platforma atlayın. Çıkıp hemen sol taraftaki kaya arkasına gizlenin ve gelen canavarı öldürün. Sonra kolu çekin. Diğer platform yaklaşınca buna zıplayın. Sonra sağa geçin. Koridorda ilerleyin (CHECKPOINT). Gelen at adamı öldürün, sonra uçan canavar geliyor, bunu halledin. Havuzlu odaya gelince suya girin ve kolu çekin. Gidip açılan platformdan kovuğa girin. Önünüzü bir kafes tıkamış. İterek yolunuzu açın. Odaya inin. Sandığı geldiğiniz kapalı kapının yanına taşıyın. Kayadan yukarı çıkarak kolu indirin, kapı açılacak. İnin sandığı kapıdan geçirin ve kovuk içerisindeki nesneyi alın. Tekrar sandığı diğer tarafa taşıyıp üzerine çıkın (CHECKPOINT).

Karşıya zıplayıp sarı buhar püskürten 3 tane çıkıntıdan sola devam edin. Hızlı gitmek için sağ yön tuşu ile birlikte E tuşuna basın. Sonra çelik halatı kullanıp ara yere geçin. Aşağı inip kolu indirin, inince hedef alıp üstteki simgeye ateş edin. Böylece havuz içindeki geçidin kapısının biri açacak. Sonra buradan çıkın. Gelip kapının diğer yanındaki kolu indirip aynı şekilde simgeye ateş ederseniz, su altındaki geçidin ikinci kapısı açılacak. Havuza girip geçitten geçin ve yeni yere geldiniz.

Burası lavların şelale gibi aktığı yer. Koridorda ilerleyin. Geldiğiniz zaman merdivene atlayın. Sonra yukarı tırmanıp yana atlayarak karşı kıyıya duvar çıkıntısına tutunun. Aşağı düşüp büyük medipack�i alın. Bir kat aşağıya ve ters atlayışla arka tarafa atlayıp tutunun ve aşağı inin. Burada neden checkpoint yok ki?

Alevlerin ortasındaki iki kayaya atlayın. Dikkat bu kayalar gömülüyor. Sonra duvara, oradan da direklerin tepesine ve bar ile karşıya atlayın. Tabii bu sırada alev püskürtmelerinden kendinizi koruyun ve zamanlamayı iyi yapın. Merdivenden yukarı çıkın. (CHECKPOINT) İşte karşınızda Natla. Siz ateşe düştü diye sevinirken, küllerinden tekrar dirilmiş. Üstelik bu mutasyon geçirmiş ve kanatlı hale gelmiş ve ateş fırlatıyor.r.

Savaşa önce alıştırma ile başlıyor. Yani vurdukça enerjisi azalıyor. Çabuk öldürürüm diye seviniyorsunuz. Ama böyle olmadığını kısa zamanda anlıyorsunuz. Öncelikle kanatlarına ateş edip tüylerini yolun. Natla buna çok sinirleniyor. Boğazımıza sarılıyor. Bu sırada demode sırtındaki mavi ışığa dikkat edin. Çünkü ikinci parti savaşta buraya ateş etmemiz lazım.

İkinci parti savaşta kızgınlık barı da devreye giriyor. Taktiğiniz yine aynı olmalı. Kızdırdığınız zaman Natla size hücum ediyor. Sağ altta mavi yön tuşları belirince yavaş moda geçin (Shift + yön tuşları). Bu sırada takla atıp Natla'nın arkasına geçerseniz, kırmızı büyük hedef beliriyor. Natla'nın sırtındaki mavi ışığa denk getirirseniz ve bu işlemi 3-4 defa yaparsanız, enerji iyice azalacak. Sonunda Natla alnına aldığı darbe ile kafası tutuşuyor. Bu sırada ekranda yön tuşları belirecek, bu oklara basarak Natla'nın işini bitirin. En son sütuna ip atıyorsunuz ve Natla sütun altında kalıp can veriyor. Ama bu sütun başınıza iş açıyor. Adadaki düzen bozuluyor ve her şey devrilip dökülmeye başlıyor. Adadan kaçın. Suya atlayıp teknenize binin ve yeni maceralar için pervaneyi döndürün.


__________________


Forumla ilgili aklınıza takılan sorular için [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...].

[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]


Konu -BuRAk- tarafından (24.02.08 Saat 23:40 ) değiştirilmiştir.
-BuRAk- isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12.03.08, 19:41   #2 (permalink)
Yeni Tayfa
 
sedat_999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Mar 2008
Mesaj Sayısı: 1
Konu Sayısı: 0
Rep Gücü: 0
Rep Puanı: 10
Rep Derecesi : sedat_999 0-250000
Standart Cevap: Tomb Raider Anniversary Tam Çözüm
kardeş anlatımın için çok saolfakat takıldıgım bi yer var..dinazoru öldürüyorum...sonra tekrar canlanıyor ve video giriyor...beni yönlendirecek olan ok işareti çıkmıyor...yani 10 defada 1 çıkıyor...çıktıgında basıyorum 1. den kurtuluyor..ama ikinci ok işareti yine gözükmüyor...anlamak istedigim şu ok işaretinin çıkmasını saglayacak bi tuş varmı..shift tuşu işe yaramıyor...biraz acil yardımcı olursan sevinirim..


sedat_999 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12.03.08, 23:03   #3 (permalink)
28:06:42:12
 
-BuRAk- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: Ankara
Mesaj Sayısı: 11.490
Konu Sayısı: 2068
Takım: Galatasaray
Rep Gücü: 543106
Rep Puanı: 54308119
Rep Derecesi : -BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000-BuRAk- 0-10000000
Ruh Hali:

Standart Cevap: Tomb Raider Anniversary Tam Çözüm
bir şey diyeyim mi, ben de dinazorlu bölüme geldim ondan önce bir kaç tuş gösteriyordu kaçırdım onları ve o bölümü geçemedim. kısmetse uzun bir zaman sonra oynarım


__________________


Forumla ilgili aklınıza takılan sorular için [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...].

[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]

-BuRAk- isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


LinkBacks (?)
LinkBack to this Thread: http://www.forumtayfa.net/tam-cozum/78247-tomb-raider-anniversary-tam-cozum.html
Konuyu Başlatan For Type Tarih
Oyun Hileleri [Arşiv] - ForumTayfa This thread Refback 03.04.08 17:25

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkTüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 19:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.0.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
ForumTayfa

Arşiv: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 95 96 97 98 99 100 102 103 104 105 106 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 167 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271


ForumTayfa - Link Değişimi
Telinka İletişim | Voip Ürünleri | Link Değişimine Katılın |

Sitemiz bir forum sitesi olduğundan dolayı, kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. ForumTayfa Yöneticileri mesajları itina ile kontrol etse de, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız [email protected] email adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.

Any member of our web site has the right of adding comments instantly without getting permisson due to the forum structure of our site basis. Althought, our site modarators check comments with care, all the responsibilities sourced from these comments directly belong to the members. If you still find any illegal content in our site ( A.buse, H.arassment, S.camming, H.acking, W.arez, C.rack, D.ivx, Mp.3 or any Illegal Activity ), please report us via [email protected] .Your reports will be evaluated as soon as the arrival of your e-mail.