ForumTayfa  

Go Back   ForumTayfa > Oyun Dünyası > Online Oyunlar > World of Warcraft

World of Warcraft World of Warcraft hakkında herşey...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 15.12.06, 19:38   #1 (permalink)
^^13.09.2009^^
 
MaStEr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: İstanbuL
İlişki Durumu: Evli
Mesaj Sayısı: 13.196
Konu Sayısı: 4701
Takım: Fenerbahçe
Rep Gücü: 4000000
Rep Puanı: 102455765
Rep Derecesi : MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000MaStEr 0-10000000
Ruh Hali:

Üyenin Facebook Profilini Ziyaret Et
Standart Irkların Kısa Tarihi
Human
[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]

Stormwind'in humanları kendini çabuk toparlayan bir soydandı.Vahşi Orcların birinci savaştaki istilasından hayatta kalarak çıkmışlardı. İkinci savaşta Stormwind'in ordusu anavatanları Azeroth'u geri almak için, ittifakla (Alliance) birlikte savaştı. İkinci savaşta elde edilen başarıdan sonra, Stormwind tekrar inşa edildi ve Human medeniyeti güney topraklarında tekrar eski görkemine kavuştu. Burning Legion'ın Lordaeron'un kuzey krallığını harabe halinde terk eden son istilası ile birlikte Stormwind Human medeniyetinin ayakta kalan son kalesi olmuştu. Kahramanlık örneği efsanevi Sir Lothar ve Kral Llane'in ardından, Stormwind'in koruyucuları bu topraklarda yaşayan azimli warriorlar olmuştu. Onlar karanlıkla kaplanan dünyada humanların onurlarını ve kudretlerini korumak için kararlı bir şekilde ayakta kaldılar.
Irksal özellikleri:

Perception: Görünmezliği farketme mesafelerini 10 yard (9 metre) uzatırlar 20 “ saniye sürer. 3 dk tekrar kullanım.
The human spirit: Spirit %5 fazladır
Diplomacy: Reputation kazanırken %10 daha fazla puan alır
Sword – Mace spec.: Mace ve sword skillerine +5 puan alırlar.

Başlangıç toprakları:
Elwynn Forest
Ana şehri: Stormwind
Bineği: At
Seçilebilecek sınıflar: Mage – Paladin – Priest – Rogue – Warrior - Warlock


Dwarf
[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]

Khaz Modan'ın karlarla kaplı dağlarının altında yaşayan sabırlı Dwarflar en eski güçlü insansılardandı. Dwarflar her zaman insanların en hızlı ittifakı olmuşlardır ve bundan büyük zevk almışlardır, savaşlarda ve anlatılan hikayelerde. Geçen çağlarda, Dwarflar nadiren onların güvenliğini sağlayan dağdan kalelerini terk etmişlerdir. Bununla birlikte, ne zaman savaş çağrısı duyulsa, onlar ortaya çıkarlar dost ve ittifaklarını kıyaslanamaz bir yürek ve kahramanlıkla savunurlar. Son zamanlarda dwarfların ortaya çıkmamış geçmişleri, orijin olarak nerden geldikleri yönünde yapılan keşiflerde, onların olağanüstü bir dönüşüm geçirdikleri ortaya çıkmıştır. Keşif herkesi daha dünya gençken kudretli titanların, Dwarfları taştan yarattığına inandırmıştır. Dwarflar, kaderlerinin dünyayı arayarak büyüleyici mirasları hakkında daha fazla kanıt bulmak ve titanların gizli miraslarını ortaya çıkarmak olduğunu hissetmişlerdir. Sonunda geçmişlerindeki bu örtüyü kaldırmak ümidiyle Dwarflar keşifler için dünyanın her ucuna maden arayıcılarını göndermişlerdir. bu yolculuklar dünyanın bilinen her yerinde onların kazı alanlarını ortaya çıkarmıştır. Bunlardan bazıları ileri karakol vazifesi görürken bazıları da düşmanlarının onları avladığı av alanları olmuştur.
Irksal özellikleri:
Stoneform: Poison,disease ve bleed etkilerine karşı bağışıklık ve AC de %5 artış. 20 sn tekrar kullanım 3 dk.
Gun Spec: Ateşli silahlara +5 skill bonus.
Frost Resist: Tüm Dwarflar +10 cold direncine sahiptir.
Treasure Finding: Mini haritada ufak hazine sandıklarını görebilirsinizGnome
[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]

Eksantrik ve genellikle parlak Gnomelar dünyanın kendine özgü ırklarından biri olmuştur. Onların saplantıları radikal yeni teknolojileri geliştirmek ve baş döndürücü mühendislik ile mucizeler inşa etmek olmuştur. Mucizedir ki her gnome bunu türlerine yaymak için yaşamıştır. Harika tekno-şehir Gnomeregan'da gelişen Gnomelar, ormanlı Dun Morogh zirvelerindeki kaynakları Dwarf kuzenleri ile birlikte paylaşmışlardır. Ironforge Dwarfları da teknoloji ve mühendisliğe merak göstermişlerdir. Gnomelarda dwarflara yönelik ileri görüşlü dizaynlarda kritik silahlar ve buharlı araçlar sağlamışlardır. Gnomelar ikinci savaş boyunca ittifaka çok iyi hizmet vermelerine rağmen garip bir şekilde son gelen Burning Legion istilasında yardım göndermeyi red etmişlerdir. Buna rağmen dizaynları Legion akınını döndürmede çok yardımcı olmuştur ama yinede Humanlar ve Dwarflar gnomeların yürekli tabur ve pilotlarını göndermeme kararıyla şok olmuşlardı.Savaş sona erdiğinde, İttifak (Alliance) Genomların bu davranışının altındaki gerçeği keşfetti. Anlaşılan, eski bir barbar tehdit dünyanın derinliklerinden çıkarak Gnomergan’ı esir almıştı. İttifakın birinci önceliğinin Burning Legion'ı yenmek olduğunu düşünen Gnomelar savunmalarını yalnız yapmaya karar vermişti. Aziz şehirlerini kurtarmak için kahramanca savaşmalarına rağmen, Gnomeregan geri alınamaz şekilde kaybedildi. Gnomeregan'ın düşüşü sırasında gnome ırkının neredeyse yarısı ortadan kalktı. Hayatta kalan gnomelar güvenli Ironforge kalesine sığındılar. Bir kez daha ittifakın (Alliance) amacı doğrultusunda onlarla birleştiler, Gnomelar zamanlarını ırkları için daha parlak bir gelecek sağlayacak şehirlerini tekrar geri almak için stratejiler ve silahlar geliştirmekte kullandılar.
Irksal özellikler:
Escape Artist: Root – Snare etkilerinden kurtulmaya yarar. 1.5 sn yapma süresi 1 dk. Tekrar kullanım.
Expansive Mind: Intelligence %5 fazla.
Arcane Resist: +10 arcane direnci.
Technologist: Engineering e 15 skill puanı

Başllangıç bölgesi: Dun Morogh

Ana Şehri: IronForge

Bineği: Mechano -Strider
Seçilebilecek sınıflar: Warrior - rogue - mage - warlock


Orc
[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]

"Acımasız, yeşil derili Orc lar Azeroth’un en yaygın ırklarından biridir. Genelde Orcların vahşi ve beyinsiz oldukları, diğer ırklara karşı hiç toleransları olmadığı düşünülür. Cehennem gibi bir dünya olan Dreanor da doğmuş olan Orc ırkı, Dark Portal adı ile bilinen bir geçit ile Stormwind krallığına savaşmaları için getirilmişlerdir. Sadece bir kısım Orc kendilerinin gerçek tarihini bilmektedir. Orclar aslında Dreanordaki gelişmiş onurlu bir Şamanist toplumdu. Ancak Burning legion tarafından trajik bir biçimde kirletilerek Legion’un Azeroth u istilasında piyon olarak kullanıldılar. Ancak her nasılsa orclar şeytani efendilerine baş kaldırdılar ve Azeroth üzerindeki dengeleri değiştirdiler. Genç Savaş Şefi Thrall tarafından liderlik edilen Orclar güçlerini ve onurlarını geri kazandılar. Şimdi Orclar, istila için değil, hayatta kalmak ve en doğal hakları olan yaşamak hakkı için savaşmaktadırlar...
Irksal özellikler
Blood Fury: 15 sn için % 25 AP artışı. Sonrasında AP 45 sn için %25 düşer
Hardiness : Stun a karşı %25 direnç
Axe Spec. : Balta (1h ve 2h ) kullanımına 5 puan bonus
Command : Petlerin (warlock – hunter) pet zararları %5 fazla.


Dİğer Bİlgiler
Başlangıç Bölgesi :
Durotar
Baş şehri : Orgrimmar
Irksal Bineği :
Kurt
Sınıflar : Hunter – Rogue – Shaman – Warlock – WarriorTroll
[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]

Güney denizindeki adaların çoğunu dolduran vahşi Orman Trolleri, acımasızlıkları ve karanlık mistisizmleri ile bilinirler. Barbar ve batıl inançlı Troller diğer ırklara karşı saf bir nefret taşırlar. Ancak bu kabilelerden sadece biri Genç savaş şefi Thrall ve güçlü Orcları ı tanıyınca bütün bu kötü özelliklerini aşmayı becerebilmişlerdir. Darkspear (karamızrak) kabilesinin Trolleri, stranglethorn daki anavatanlarından sürgüne gönderileli çok uzun zaman olmuştur ve neredeyse denizde yaşayan Murloc lar tarafından neredeyse soyları tükenme raddesine gelmişken Thrall ve ordusu tarafından kurtarılmışlardır. Karşılığında Minnettar troller Horde sonsuz bağlılık andı içmişlerdir.
Kurnaz Shadow Hunter, Vol’jin in liderliğinde Darkspear Trolleri evlerini Horde müteffiklerinin yanına taşımışlardır. Köyleri, ölmüş kabile yaşlılarından, Sen’jin in adıyla anılmakta ve Doğu kıyısının vahşi ve kayalık topraklarında yer almaktadır. Darkspear kabilesi aynı zamanda Echo adalarındaki ormanlarda bulunmaktadır. Troller bağlılıklarını horde un bir parçası olarak güçlü Taurenlere de belirtmişlerdir fakat müttefiklerinin üzerine büyük sefalet getireceğine inandıkları Forsaken lara karşı çok az güvenleri vardır.

Irksal Özellikleri:
Berserking : “Yaralandıkları” zaman aktive edilir. 20 saniye için büyü yapma ve savaşma hızları %25 artar
Regenearation :%10 rejenerasyon bonusu, bu bonus savaş esnasında aktiftir.
Beast Slaying :Beast sınıfı yaratıklara %5 daha fazla hasar verirler
Thorwn Wp. Sp. : Thrown weapon (fırlatılan silahlara) +5 skill puanları vardır

Diğer bilgiler
Başlangıç Bölgesi :
Durotar
Baş şehri :
Orgrimmar
Irksal Bineği :
Raptor
Sınıflar :
Hunter – Rogue – Shaman – Priest – Mage – Warrior

Tauren
[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]

Kalimdor'un çimenli ovalarında yaşayan Taurenler devasa ve hayvansal yaratıklardır. Doğaya hizmet etmek ve vahşi doğa ile elementlerin ruhları arasındaki dengeyi sağlamak için yaşarlar. Büyük cüsselerine ve kaba kuvvetlerine karşın Taurenler, sessiz, barışçıl bir kabile hayatı sürerler. Fakat karmaşa zamanında Taurenler, toynakları altında düşmanlarını ezmek için ellerinden geleni ardından ardına koymayacak, yeri
doldurulmaz bir düşmandır. Eski şefleri Cairne Bloodhoof'un liderliğindeki Taurenler, Burning legion'un istilası sırasında Orc'larla ittifak kurdu. O günden beri bu iki ırk sadır müttefikler olarak kalmıştır. Orc'lar gibi Tauren'ler de geleneklerini ve asil kimliklerini baki tutmak için çabalamaktadır.

Irksal özellikler:
War Stomp : Yarda kadar 5 düşmanı 2 saniye boyunca sersemletir.Tekrar kullanım süresi 2 dakika
Endurance : Sağlığı 5% arttırır
Cultivation : Herbalism'e +15 puan bonus verir.
Nature Resistance : Tüm Tauren'lerin +10 nature resisti vardır.

Diğer Bilgiler:
Başlangıç yeri: Mulgore
Ana şehir: Thunder Bluff
Irksal binek: Kodo
Seçilebilecek sınıflar: Druid, Hunter, Shaman, Warrior


Undead
[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]

Lich king in zulümünden kurtulmuş olan bir gurup kaçak undead, karşılarına çıkan düşmanları yıkarak kendi özgür benliklerini korumak istediler. Forsaken olarak bilinen bu gurup liderleri olan banshee kraliçe Sylvanas Windrunner a hizmet etmeye adadılar kendilerini. Bu karanlık savaşçılar Lordearon’un eski baş şehri altında kendilerine bir gizli kale inşa ettiler. Lanetli Tirisfal Glades in altındaki bu labirentsel Undercity kötülüğün bir merkezi haline gelidi. Gölgeli köşelerinde, Sylvanas’ın kraliyet iksircileri yeni bir veba üretmek için çalışmaktadırlar – öyle ki bu veba sadece düşmanları olan Scourge u değil aynı zamanda Azeroth üzerindeki insanlığı da yokedecektir. Karanlık amaçlarına ulaşabilmek için, Horde’un primitif ırkları ile de bir müteffiklik kurmuşlardır. Yeni bulunmuş yoldaşlarına karşı asla bir gerçek sadakat beslemeyen Forsaken, onları ortak düşmanları olan Lich King e karşı da fişeklemektedir. Bu kıyamet elçilerinin planlarının nelere gebe olduğunu zaman gösterecek
Irksal özellikler:

Will of the forsaken : 5 saniye boyunca Fear – Sleep – Charm etkilerine karışı korunma. Not bu yetenek o anda aktif olan etkileri siler.
Cannibalize : Öldürdüğü düşmanının bedenini yiyerek sağlık kazanımı %200 artar. Tekrar kullanım 3 dk.
Underwater Breathing: Su altında nefes alma 4 kat fazla
Shadow Resistance : Tüm undeadler +10 shadow direncine sahiptir
Diğer Bilgiler
Başlangıç Bölgesi :
Tirstal Fall Glades
Baş şehri :
Undercity
Irksal Bineği :
Undead Horse
Sınıflar : Rogue – Warlock – Warrior – Mage - Priest

Not: Alıntıdır


MaStEr isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkTüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 11:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.0.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2021 DragonByte Technologies Ltd.
ForumTayfa

Arşiv: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 95 96 97 98 99 100 102 103 104 105 106 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 167 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271


ForumTayfa - Link Değişimi
Telinka İletişim | Voip Ürünleri | Link Değişimine Katılın |

Sitemiz bir forum sitesi olduğundan dolayı, kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. ForumTayfa Yöneticileri mesajları itina ile kontrol etse de, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız [email protected] email adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.

Any member of our web site has the right of adding comments instantly without getting permisson due to the forum structure of our site basis. Althought, our site modarators check comments with care, all the responsibilities sourced from these comments directly belong to the members. If you still find any illegal content in our site ( A.buse, H.arassment, S.camming, H.acking, W.arez, C.rack, D.ivx, Mp.3 or any Illegal Activity ), please report us via [email protected] .Your reports will be evaluated as soon as the arrival of your e-mail.